1 306. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: szeptember óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők szeptember 25-én 10 órától. Utólagos eladás szeptember ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 307. gyorsárverésre: szeptember 20. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 28. Nagyaukciónkat november 25-én tartjuk a Hotel Gellértben! Az aukcióra beadásokat október 9-ig várunk! 306. aukció: Megtekintés: szeptember ig! Tételek átvétele szeptember 25-én 10 órától! 305. aukció elszámolás szeptember 26-tól! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Ékszerész nagyító, mm, saját tokjában, új állapotban Bankjegytok klórmentes átlátszó műanyagból T12 100db/cs., 95 x 145 mm Plastic Case for Banknotes T12, 100/pack, 95 x 145 mm Bankjegytok klórmentes átlátszó műanyagból T27 100db/cs., 112 x 156 mm Plastic Case for Banknotes T27, 100/pack, 112 x 156 mm Az Éremművészeti Intézet éremtartó kazettája 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel használt állapotban Az Éremművészeti Intézet éremtartó kazettája 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel használt állapotban Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, jó állapotban Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, jó állapotban Elegáns éremtartó doboz 12 férőhellyel. Használt, nagyon szép állapotban Elegáns éremtartó doboz 12 férőhellyel. Használt, nagyon szép állapotban db-os díszdoboz tétel emlékérmekhez, használt, de jó állapotban db éremtartó tálca egyenként 48 férőhellyel kisebb érmék számára. Használt, de nagyon szép állapotúak db éremtartó tálca egyenként 48 férőhellyel kisebb érmék számára. Használt, de nagyon szép állapotúak db éremtartó tálca egyenként 48 kisebb, illetve 12 nagyobb férőhellyel. Használt, de nagyon szép állapotúak db érmetartó album, összesen 360 db érme számára. Használt, nagyon szép állapotúak db érmetartó album, összesen 400 db érme számára. Használt, nagyon szép állapotúak Elegáns éremtartó doboz 12 férőhellyel. Használt, nagyon szép állapotban Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar érme katalógus Budapest, Első kiadás. Új állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest, Új állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest, Új állapotban Gosztonyi József - dr. Mészáros István: Magyar és magyar vonatkozású érmek mesterjegyei. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest Alig használt állapotban Dr. Hóman Bálint: Magyar Pénztörténet Reprint kiadás, Alföldi Nyomda, Debrecen, Újszerű állapotban Huszár Lajos - Pap Ferenc - Winkler Judit: Erdélyi Éremművesség a században. Kriterion Könyvkiadó, 1996(?). Használt, de szép állapotban Lajos Huszár - Gyula Varannai: Medicina in Nummis - Hungarian Coins Related to Medicine, The Semmelweis Medical Historical Musem, Library and Archives, Budapest 1977, angol és német nyelven Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Budapest, Gondolat, Használt, de szép állapotban Mátray Kálmán: 100 történelmi értékpapír. Budapest, Kiadó Kft.-"Blanket" GmbH Specimen Ltd., Műbőr kötésben, képekkel illusztrálva. Használt, de szép állapotban Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Hamis bankjegyek bevonásáról szóló jegyzőkönyv és elismervény német nyelven, szárazpecséttel + Ausztria G hamis bankjegy ~1940. "Magyar Királyi Postatakarékpénztár - Fizetési utalványra szóló felmondás" kitöltetlen űrlap (2x) T:II Sashalom "Sashalmi Általános Ipartestület" elismervény 30 pengős befizetésről a hadbavonultak hozzátartozóinak segélyezésére "Sashalmi Római Katolikus Egyházközség" elismervény egyházi adó befizetéséről ~1970. "Állami Biztosító - Életbiztosítási kötvény a Gondoskodás biztosításról" kitöltetlen T:I db-os kulcstartó gyűjtemény, mindegyikben egy-egy mini 1Ft-ossal DN "Új aranyérméket készít az Állami Pénzverő" fotó (188x265mm) Ausztria / Bécs "AZIENDA österreichisch-französische Lebens- und Rentenversicherungs-Gesellschaft (AZIENDA Osztrák-Francia Élet- és Nyugdíjbiztosítási Társaság)" nyugta (24x) mind kitöltött T:III Austria / Wien "AZIENDA österreichisch-französische Lebens- und Rentenversicherungs-Gesellschaft" receipt (24x) all filled C:F

4 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Érmés és bankjegyes borítékok Ft "Világ bankjegyei" borítékban német nyelvű ismertetővel T:I Ft "Nemzetek pénzérméi" borítékban, "Sopron" bélyeggel és bélyegzéssel, hátoldalán angol nyelvű tanúsítvánnyal T:BU Hungary Forint in "Coins of all nations" envelope with stamps and English language certificate on the backside C:BU Ft borítékban '800 éves a zirci apátság" bélyeggel T: Ft alpakka "Természetvédelem - Vidra" felbélyegzett borítékban T:BU Ft "Világ Vadvédelmi Alap II." emlékérme felbélyegzett "Kék vércse" borítékban, bélyegzéssel T:BU Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása Magyarországon" érmés borítékban, első napi bélyegzéssel, kartonlapon, azon német nyelvű leírással T:BU Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása Magyarországon" érmés borítékban, első napi bélyegzéssel, kartonlapon T:BU Ft Ag "Nyári olimpia-atlanta" érmés borítékban T:PP Adamo EM Ft Ag "Nyári olimpia-atlanta" érmés borítékban T:PP Adamo EM Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon Ft "Fazekas Mihály: Lúdas Matyi" érmés levelezőlapon Ft "Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk" érmés levelezőlapon Ft "Petőfi Sándor: János vitéz" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM173, EM174, EM175, EM Ausztria K Ag "Ferenc József" sorszámozott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel T:2,2- patina Austria Corona Ag "Franz Joseph" in numbered envelope with stamps C:XF,VF patina Krause KM# Ausztria K Ag "Ferenc József", "Erzsébet, Ausztria császárnője és Magyarország királynője" borítékban bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1- kis patina Austria Corona Ag "Franz Joseph I" "Elizabeth, Empress of Austria and Queen of Hungary" in envelope with stamps and German language description C:AU small patina Ausztria h Fe, "Erzsébet, Ausztria császárnője és Magyarország királynője" borítékban bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1- Austria Heller Fe "Elizabeth, Empress of Austria and Queen of Hungary" in envelope with stamps and German language description C:AU Ausztria Sch Ag "Mária Terézia születésének 250. ébfordulója" sorszámozott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel T:2 patina Austria Schilling Ag "250th Anniversary - Birth of Maria Theresa" in numbered envelope with stamps C:XF patina Krause KM# Ausztria ~1990. "Erzsébet Ausztria Császárnéja" jelzett Ag emlékérem (0.900), érmés borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel T:1 patina Austria ~1990. "Elisabeth Kaiserin von Österreich" hallmarked commemorative medallion (0.900), in coin envelope with stamp and cancellation C:UNC patina Barbados c + Dominika c mindkettő "COINS OF ALL NATIONS" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel T:1,1- Barbados Cents + Dominica Cents both in "COINS OF ALL NATIONS" envelope with stamps C:UNC,AU Franciaország "A Bastille ostroma" aranyozott fém emlékérem sorszámozott borítékban, első napi bélyegzővel és bélyegekkel (26mm) T:1- France "Storming of the Bastille" gilt metal commemorative medal in numbered envelope with FDC cancellation and stamps (26mm) C:AU Franciaország "A forradalom 200. évfordulója" aranyozott fém emlékérem sorszámozott borítékban, első napi bélyegzővel és bélyeggel (22mm) T:1- France "200th Anniversary of the Revolution" gilt metal commemorative medal in numbered envelope with FDC cancellation and stamp (22mm) C:AU Hollandia E Cu-Ni "Szabadság napok" bélyeges borítékban, elsőnapi bélyegzővel, a borítékban Richard Borek nyomtatott aláírású levelével T:BU Netherlands Ecu Cu-Ni "Vakantie (Holidays)" in envelope with stamps and FDC cancellation, with a letter from Richard Borek (printed signature) C:BU Lengyelország 1987MW 100Zl Cu-Ni "III. Kázmér" sorszámozott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel T:2 Poland 1987MW 100 Zlotych Cu-Ni "Kazimierz III" in numbered envelope with stamps C:2 Krause Y# Németország "1. Wismari Kogge Találkozó" fém emlékérem bélyegzett borítékban (35mm) T:1 Germany "1. Koggentreffen in Wismar" metal commemorative medal in envelope with overprint (35mm) C:UNC Svédország "Viktória koronahercegnő esküvője" ezüstözött Cu emlékérem sorszámozott borítékban T:PP Sweden "Wedding of Crown Princess Victoria" silvered Cu commemorative medal in numbered envelope C:PP Türkmenisztán M bankjegy T érme bélyeges borítékon, FDC bélyegzéssel T: Vatikán "XVI. Benedek pápa" bimetál emlékérem sorszámoztott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel. Szign.: Giandomenico (35mm) T:1 Vatican "Benedetto XVI Pontefice Massimo" bi-metallic commemorative medal in numbered envelope with stamps. Sign.: Giandomenico (35mm) C:UNC Vatikán "XVI. Benedek pápa" bimetál emlékérem sorszámoztott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel. Szign.: Giandomenico (35mm) T:1 Vatican "Benedetto XVI Pontefice Massimo" bi-metallic commemorative medal in numbered envelope with stamps. Sign.: Giandomenico (35mm) C:UNC

5 30058.Vatikán "500 éves a Szent Péter-bazilika" bimetál emlékérem sorszámozott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel (35mm) T:1 Vatican "500th Anniversary - La Basilica di San Pietro" bi-mettalic commemorative medal in numbered envelope, with stamps (35mm) C:UNC Vatikán "A Keresztény Múzeum 250. évfordulója" bimetál emlékérem sorszámozott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel (35mm) T:1 Vatican "250th Anniversary - Museo Cristiano Citta del Vaticano" bi-mettalic commemorative medal in numbered envelope, with stamps (35mm) C:UNC Részvények és sorsjegyek Budapest / Pest "Pesti Építő-Társaság" ideiglenes részvény 200Ft értékében, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:II,II- kis ly Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye 5Ft értékben "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására, bélyegzés T:III db-os vegyes sorsjegy és kötvény tétel, néhány sorszámkövető, közte "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye, "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegye, "A Magyar Királyság 3%-kal kamatozó törlesztéses államadóssága" kötvény T:III,III Tamási "A Tamási Takarékpénztár" részvénye 100K-ról szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, szelvényekkel T:III Budapest "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" 5K értékben, szárazpecséttel (~35x) nehány bélyegzéssel, köztük közeli sorszámúak is T:III,III Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyereménykötvénye 100K-ról, szárazpecséttel, nyereményszelvénnyel T:III Budapest "Magyar Tisztviselők Takarékpénztára Részvénytársaság" bemutatóra szóló részvénye 250K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II Nagyszentmiklós "Nagyszentmiklósi Népbank mint Részvénytársaság" részvénye 400L-ről, román, magyar és német nyelvű, szelvényekkel (4x) sorszámkövetők T:III Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvénye , és K-ról (3xklf) mindhárom szelvényekkel T:III "Hadirokkantak, Hadiözvegyek, Hadiárvák Nemzeti Szövetsége Tárgysorsjátéka" sorsjegy 5000K-ról, szárazpecséttel T:II- fo Budapest "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" öt részvénye egyben 250P-ről (2x), sorszámkövetők szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Leszámitoló- és Pénzváltó-Bank 7 1/2%-os Záloglevele" záloglevél 50$-ról, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II,II Budapest "Ötödik Békekölcsön - Ötödik osztály" nyereménykölcsön 100Ft-ról, szárazpecséttel T:III- ly Budapest "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50, 100 és 200Ft-ról (3xklf) mind szárazpecséttel T:III Budapest "A Központi Váltó- és Hitelbank Rt." Ft névértékű kötvénye "Laboratóriumi Műszergyár Részvénytársaság" Ft névértékű részvénye, szelvényekkel "Medicor Maros Bútor Részvénytársaság" Ft névértékű részvénye, szelvényekkel T:I Amerikai Egyesült Államok db-os vegyes részvény tétel, benne "American Brands, Inc.", "Food Fair Strores, Inc.", "PPG Industries, Inc.", "The Anaconda Company", "Comptometer Corporation", "Broadway-Hale Stores, Inc.", "ACF Industries, Incorporated", "CCI Marquardt Corporation", "General American Transportation Corporation", "Wisconsin Gas Company", nagyrészt bélyegzésekkel, perforációval érvénytelenítve T:II-,III USA pcs of shares, including "American Brands, Inc.", "Food Fair Strores, Inc.", "PPG Industries, Inc.", "The Anaconda Company", "Comptometer Corporation", "Broadway-Hale Stores, Inc.", "ACF Industries, Incorporated", "CCI Marquardt Corporation", "General American Transportation Corporation", "Wisconsin Gas Company", mainly with cancellations and invalidated with perforations C:VF,F Amerikai Egyesült Államok db-os vegyes részvény tétel, benne "American Brands, Inc.", "Abacus Fund", "Food Fair Strores, Inc.", "Wisconsin Gas Company", "American Dual Vest Fund", "United Park City Mines Company", "PPG Industries, Inc.", "Studebaker-Worthington, Inc.", "King's Department Stores, Inc.", "The Anaconda Company", nagyrészt bélyegzésekkel, perforációval érvénytelenítve T:II-,III USA pcs of shares, including "American Brands, Inc.", "Abacus Fund", "Food Fair Strores, Inc.", "Wisconsin Gas Company", "American Dual Vest Fund", "United Park City Mines Company", "PPG Industries, Inc.", "Studebaker-Worthington, Inc.", "King's Department Stores, Inc.", "The Anaconda Company", mainly with cancellations and invalidated with perforations C:VF,F Amerikai Egyesült Államok db-os vegyes részvény tétel, benne "American Dual Vest Fund", "Jantzen Inc.", "Atlantic Richfield Company", "Avondale School District", "CCI Marquardt Corporation", "Studebaker-Worthington, Inc.", "King's Department Stores, Inc.", "United Park City Mines Company", "Wisconsin Gas Company", "The Anaconda Company", nagyrészt bélyegzésekkel, perforációval érvénytelenítve T:II-,III USA pcs of shares, including "American Dual Vest Fund", "Jantzen Inc.", "Atlantic Richfield Company", "Avondale School District", "CCI Marquardt Corporation", "Studebaker-Worthington, Inc.", "King's Department Stores, Inc.", "United Park City Mines Company", "Wisconsin Gas Company", "The Anaconda Company", mainly with cancellations and invalidated with perforations C:VF,F

6 28. nagyaukció 2017 november, tételeket már felveszünk! Amerikai Egyesült Államok db-os vegyes részvény tétel, benne "Avondale School District", "CCI Marquardt Corporation", "Studebaker-Worthington, Inc.", "King's Department Stores, Inc.", "Massey-Ferguson Limited", "D. H. Baldwin Company", "Hospital Corporation of America", "The American Tobacco Company", "PPG Industries, Inc.", "Food Fair Stores, Inc.", nagyrészt bélyegzésekkel, perforációval érvénytelenítve T:II-,III USA pcs of shares, including "Avondale School District", "CCI Marquardt Corporation", "Studebaker-Worthington, Inc.", "King's Department Stores, Inc.", "Massey-Ferguson Limited", "D. H. Baldwin Company", "Hospital Corporation of America", "The American Tobacco Company", "PPG Industries, Inc.", "Food Fair Stores, Inc.", mainly with cancellations and invalidated with perforations C:VF,F Ausztria "Egyesület a Bécsi Rendőrtisztek Támogatásáért" sorsjegy 1K-ról T:II Austria "Unterstützungs-Sozietat der Wiener Polizei-Beamten" lottery ticket with the price of 1 Krone C:XF Románia "A Pénzügyminisztérium évi 4 1/2%-os kölcsöne" 5000L-ről, kitöltve és felülbélyegzéssel T:III kis szakadás Romania "Ministry of Finance - 4 1/2% Loan of 1941" about 2500 Lei, filled and with overprints C:F small tear Papír és fém szükségpénzek Nagymárton(?) K-s váltó 1500Ft-ról, tölgyfaleveles vízjellel, érvénytelenítve(?) T:III Kenyérmező / hadifogolytábor f Cu T:2,2- fo Budapest db-os vegyes váltó tétel, mind kitöltött vagy félig kitöltött, váltóbélyegekkel, legtöbb bélyegzésekkel és pecsétekkel, sok lyukasztással érvénytelenítve, benne " Greinitz-Pirkner Vaskereskedelmi és Ipari Részvénytársaság", "Greiner Sándor és Gyula Részvénytársaság", "Ulrich B.J. Budapest" bélyegzések T:III,III Budapest db-os vegyes váltó tétel, mind kitöltött vagy félig kitöltött, váltóbélyegekkel, legtöbb bélyegzésekkel és pecsétekkel, sok lyukasztással érvénytelenítve, benne "Magyar Acélárugyár Részvénytársaság", "Rimamurány- Salgótarjáni Vasmű Részvénytársaság" bélyegzések T:III,III Budapest P "Élelmezési Kölcsönjegy" T:III kis szakadás ~1950. "V. Miskolci Vendéglátóipari Étkezés" Al zseton (2xklf) (26x27mm és 30mm) T: ~ Ft Fe "M.V.V." Miskolci Villamos Vállalat (?) közlekedési bárca T:2 patina K "Balatoni Korona", helyi pénz "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval és a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:I DN 50Ft "Bükkvidéki Vendéglátó Rt." vásárlási utalványa T:II tűly Amerikai Egyesült Államok c c "Nemzetközi Válaszdíjszelvény" vízjeles papíron + Kanada c "Nemzetközi Válaszdíjszelvény" vízjeles papíron T:III,III- szakadás USA Cents Cents "International Reply Coupon" on watermarked paper + Canada Cents "International Reply Coupon" on watermarked paper C:F,VG tear Ausztria / Bécs Gr "Szent István Bazilika" Al zseton T:2,2- Austria / Vienna Stephans Groschen "St. Stephen's Cathedral" C:XF,VF Franciaország / Laon ,25c "Ardennes és Aisne megyék regionális utalványa" T:IV ly. France / Laon ,25 Centimes "Bon Régional des Départements de l'aisne & des Ardennes" C:G hole Kuba / Deviza tanúsítvány ~ P T:II Cuba / Exchange certificate ~ Pesos C:XF Nagy-Britannia / Birmigham "Imi Birmingham Mint LTD." múzeumi bárca T:2 Great Britain / Birmigham "Imi Birmingham Mint LTD." museum token C.XF Németország / Weimari Köztársaság / Drezda M szükségpénz vízjeles papíron T:II Germany / Weimar Republic / Dresden Mark necessity note on watermarked paper C:XF Németország / Weimari Köztársaság / Darmstadt M szükségpénz, rajta pecsét maradéval T:II-,III Germany / Weimar Republic / Darmstadt Mark with part of a seal left on it C:VF,F Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" T:II fo.,szamárfül Adamo G Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna nyomat T:III- Adamo G Ft "Kossuth bankó" vörösbarna nyomat T:III- kis szakadás Adamo G Ft "Kossuth bankó" barna nyomat T:III kis szakadás, tűly. Adamo G109A Ft "Kossuth bankó" barna nyomat T:III- ly. Adamo G109A Ft "Kossuth bankó" barna nyomat T:III- Adamo G109A Ft "Kossuth bankó" T:I- hajtatlan, jobb felső sarokban szamárfül Hungary Forint "Kossuth Note" C:AU unfolded, corner fold in the upper right corner Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III,III- kis szakadás Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III,III- szakadás Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III rendkívül szép papír Hungary Ft "Kossuth banknote" C:F extraordinary fine paper Adamo G

7 K (3x) K kiolvashatatlan felülbélyegzésekkel T:III,III K T:III,III K (3x) T:IV Adamo K K kiolvashatatlan felülbélyegzéssel, kézírásos megjegyzéssel T:II szép, ropogós papír K hamis felülbélygzéssel (fake overprint) T:III,III K (3x) kiolvashatatlan felülbélyegzésekkel T:III K (4x) olvashatatlan felülbélyegzésekkel T:III,III db-os vegyes korona bankjegy tétel T:III-IV K T:III,III K (2x) mindkettő piros függőleges "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, sorszámkövetők T:II-,III K f + 50f + 2K K nyomdahely jelölés nélkül K nyomdahely jelölés nélkül T:III-IV K "2ab" (5x) sorszámkövetők, csillagos sorszám T:I K (2x) sorszámkövetők T:I K (2x) mindkettő "Orell Füssli Zürich" jelöléssel T:II-,III K "Orell Füssli Zürich" T:IV Adamo K P (4x) T:III,III-,IV egy ragasztott P, csillagos sorozatszám, angol nyelvű információs lappal P angol nyelvű információs lappal T:I Hungary Pengő with English language information sheet Pengő with English language information sheet C:UNC P német nyelvű információs lappal P német nyelvű információs lappal + Ausztria K német nyelvű információs lappal T:I Hungary Pengő with German language information sheet Pengő with German language information sheet + Austria Kronen with German language information sheet C:UNC P hamis "HŰSÉGGEL A HAZÁHOZ" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III P (12x) sorszámkövetők T:I P (29x) T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (62x) közte néhány csillagos sorozatszámmal T:III,III P (30x) T:III,III P T:I- Adamo P P T:III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (2x) "AA" sorozat, sorszámkövetők T:I- Adamo P P (3x) T:III P (3x) sorszámkövetők T:I,I P (30x) T:III,III db-os vegyes adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres T:III,III Ft T:III- szakadás Hungary Forint C:VG tear Adamo F Ft T:III,III- Hungary Forint C:F,VG Adamo F Ft T:III Hungary Forint C:F Adamo F Ft T:III szép papír Adamo F Ft (3x) T:III,III- Adamo F Ft "B " vízszintes "MINTA" perforációval T:I Ft (4x) T:III Ft fordított hátlapi "01"-es alapnyomattal T:I Ft (2x) T:III Ft Ft Ft T:III,III Táncsics 01 "PRÓBA FORMA" előlap kész, illesztőkeresztekkel, hátlap üres, nagy ívszélekkel T:I-,II Adamo SFT Táncsics 01 "PRÓBA FORMA" előlap kész, hátlap üres, barna nyomat, zöld papír, 36db-os teljes ívben T:I- feltekert, hajtatlan, széleken gyűrűsédekkel Hungary Táncsics 01 "PRÓBA FORMA" unissued banknote design, front proof, backside empty, brown print on green paper, in sheet of 36 C:AU rolled up, unfolded, creases on 7the edges Adamo SFT

8 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Táncsics 01 "PRÓBA FORMA" előlap kész, belépő "MAASTRICHT", barna nyomat T:I nyomdai papírránc Adamo SFT Táncsics 01 "PRÓBA FORMA" előlap kész, belépő "MAASTRICHT", kék nyomat T:I nyomdai papírránc Adamo SFT Ft (2x) sorszámkövetők T:I-,II november Ft (3x) "B", "C" és "D" sorozatjelek T:III szép, ropogós papír "Bankjegyvázlat I." előlap alapnyomat nélkül, színes, hátlap üres, portré oldalnézet T:I-,II vágott Adamo SFT24.var Ft T:III Adamo F Ft "H" T:II Ft (2x) sorszámkövetők, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval, "J J " sorszámokkal T:I Hungary Forint (2x) sequential serials, with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation, and with "J J " serial numbers C:UNC Adamo F51M DN 20Ft ívszéli, elcsúszott nyomat, előlapon csak alapnyomat T:I Ft "FC" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "FD" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "FE" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "FH" (2x) Ft "FC" T:III,I Ft (2x) Ft "EC" "50. évforduló október 23." (5x) közte 4db sorszámkövető T:I-,III Ft "Millenium" bontatlan csomagolás T:I Adamo F56A Ft "FC" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "FB" (2x) sorszámkövetők T:I Ft nyomdahibás bankjegy, hologram csík nélkül, "CB " sorszámmal T:I Ft (6x) T:III,III Ft "FA" (3x) sorszámkövetők T:I Ft "FA" (2x) sorszámkövetők T:I db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III-IV db-os vegyes magyar korona, pengő és forint bankjegy tétel T:II--IV db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III-IV db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III MNB " Ft-os kirakós játék bankjegyszakértőknek" bankjegytégla érvénytelenített, bedarált bankjegyekből + MNB kulcstartó darált bankjegyekkel MNB "Bankjegy puzzle" bankjegytégla érvénytelenített, bedarált bankjegyekből Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "II. Béla" (0,20g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Bela II" (0,20g) C:XF,VF Huszár: 50., Unger I.: Denar Ag "II. Béla" (0,26g) T:2 Hungary Denar Ag "Bela II" (0,26g) C:XF Huszár: 89., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,32g) T:2 patina Hungary Copper Coin Cu "Béla III" (1,32g) C:XF patina Huszár: 73., Unger I.: Szlavón Denár Ag "Németújvári Henrik Bán" (0,94g) T:2 Hungary Slavonian Denar Ag "Németújvári Henrik Bán" (0,94g) C:XF Unger I.: Sz B-? Denár Ag "Károly Róbert" (0,73g) T:2-,3 Hungary 1338B-? Denar Ag "Charles I" (0,73g) C:VF,F Huszár: 495., Unger I.: Denár Ag "Mária" (0,43g) T:2 Hungary Denar Ag "Maria" (0,43g) C:XF Huszár: 566., Unger I.: 442.h K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,48g) T:2- ki. Hungary 1509K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,48g) C:VF cracked Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,55g) T:2 Hungary 1509K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,55g) C:XF Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,5g) T:2- rep. Hungary 1512K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,5g) C:VF cracked Huszár: 811., Unger I.:646.c K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,6g) T:2 Hungary 1521K-A Denar Ag "Louis II" (0,6g) C:XF Huszár: 841. Unger I.: 673.n K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2 Hungary 1530K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,5g) C:XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a

9 K-B Denár Ag (0,49g) K-B Denár Ag (0,53g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2,2- patina,egyiken ragasztásnyom Huszár: 935., Unger II.: 745.a N-C Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,53g) T:1-,2 Hungary 1555N-C Denar Ag "Ferdinand I" (0,53g) C:AU,XF Huszár: 953., Unger II.: 745.l K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,52g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,52g) T:2 Hungary 1558K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,52g) K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,52g) C:XF Huszár: 935, 936., Unger II.: 745.a; 748.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,46g) T:2- ki. Huszár: 992.,Unger II.: 766.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,49g) T:2 Hungary 1577K-B Denar Ag "Maximilian" (0,49g) C:XF Huszár: 993., Unger II.: 767.a K-B Denár Ag (0,58g) K-B Denár Ag (0,48g) K-B Denár Ag "Rudolf" (0,57) T:2 Hungary 1591K-B Denar Ag (0,58g) K-B Denar Ag (0,48g) K-B Denar Ag "Rudolf" (0,57g) C:XF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,53g) T:2 1594K-B Denar Ag "Rudolf" (0,53g) C:XF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B 3kr Ag (1,58g) + 6kr Ag (2,88g) K-B 6kr Ag "I. Lipót" (2,7g) T:2-,3 patina Huszár: 1465, 1450; Unger II.: 1084, K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,21g) T:1- Hungary 1669K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,21g) C:AU Huszár: 1450., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (6,11g) T:1-,2 hátoldalán kis anyagfelesleg Hungary 1674K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (6,11g) C:AU,XF small excess material on reverse Huszár: 1423., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" (5,97g) T:2,2- Hungary 1675K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" (5,97g) C:XF,VF Huszár: 1423., Unger II.: 1060.a KB Denár Ag "I. Lipót" (0,44g) T:2- Hungary 1681KB Denar Ag "Leopold I" (0,44g) C:VF Huszár: 1508., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" (6,25g) T:2- Hungary 1689K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" (6,25g) C:VF Huszár: 1427., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" (6,19g) T:2- Hungary 1693K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" (6,19g) C:VF Huszár: 1429., Unger II.: 1064.a K-B Denár Ag "I. Lipót" (0,4g) T:2-,3 Hungary 1694K-B Denar Ag "Leopold I" (0,4g) C:VF,F Huszár: 1509., Unger II.: K-B 3kr Ag "I. Lipót" (1,53g) T:2- patina Hungary 1694K-B 3 Kreuzer Ag "Leopold I" (1,53g) C:VF patina Huszár: 1466., Unger II.: 1085.a C-H 3kr Ag "I. Lipót" Pozsony (1,55g) T:2- lapkavég Hungary 1696C-H 3 Kreuzer Ag "Leopold I" Bratislava (1,55g) C:VF planchet edge Huszár: 1478., Unger II.: 1086.b Poltura Ag "I. Lipót" (0,9g) T:2,2- Hungary Poltura Ag "Leopold I" (0,9g) C:XF,VF Huszár: 1482., Unger II.: 1093.a NB 1kr Cu T:3 Huszár: Unger III.: 1272.b Erdély 1764C-A Pfennig Cu "Mária Terézia" T:2,2- Transylvania 1764C-A Pfennig Cu "Maria Theresia" C:XF,VF Unger (Erdély).: Erdély Rézgaras (2xklf) egyiknél évszám után pont Rézgaras T:2-,3 Transylvania Greschl Cu (2xdiff) one with dot after date Greschl Cu C:VF,F B 20kr Ag "II. József" (6,4g) T:2- Hungary 1781B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,4g) C:VF Huszár: 1877., Unger III.: B 20kr Ag "II. József" (6,43g) T:2- patina Hungary 1785B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,43g) C:VF patina Huszár: 1880., Unger III.: 1329.a E 20kr Ag "II. József" (6,22g) T:2-,3 Hungary 1785E 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,22g) C:VF,F Huszár: 1881., Unger III.: 1329.b B 20kr Ag "II. József" (6,4g) T:2- Hungary 1787B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,4g) C:VF Huszár: 1880., Unger III.: 1329.a db-os főleg magyar verdejelű vegyes krajcár tétel, közte 1800B 3kr Cu; 1816S 1/4kr Cu "I. Ferenc" T:2,2-, G 3kr Cu "I. Ferenc" T:2-,3 Hungary 1800G 3 Kreuzer Cu "Franz I" C:VF,F Huszár: 2025., Unger III.: 1401.c G 7kr Ag "I. Ferenc" Nagybánya (4,78g) T:2 Hungary 1802G 7 Kreuzer Ag "Franz I" Baia Mare (4,78g) C:XF Huszár: 2014., Unger III.: 1395.c B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,25g) T:3 juszt. Hungary 1803B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,25g) C:F just. Huszár: 1964., Unger III.: 1375.a E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,5g) T:2-,3 Hungary 1803E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,5g) C:VF,F Huszár: 1965., Unger III.: 1375.b B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,22g) T:2-,3 Hungary 1806B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,22g) C:VF,F Huszár: 1967., Unger III.: 1376.a

10 28. nagyaukció 2017 november, tételeket már felveszünk! B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,43g) T:3 Hungary 1811B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,43g) C:F Huszár: 1973., Unger III.: 1378.a E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,62g) T:2- Hungary 1814E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,62g) C:VF Huszár: 1974., Unger III.: 1378.b B 10kr Ag "I. Ferenc" (3,42g) T:3 Hungary 1815B 10 Kreuzer Ag "Franz I" (3,42g) C:F Huszár: 1989., Unger III.: B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,55g) T:3 Hungary 1815B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,55g) C:F Huszár: 1973., Unger III.: 1378.a S 1/4kr Cu T: G 1kr Cu "I. Ferenc" T:2- karc Huszár: 2060., Unger III.: 1406.c B 3kr Ag "I. Ferenc" (1,7g) T:2- Hungary 1820B 3 Kreuzer Ag "Franz I" (1,7g) C:VF Huszár: 2002., Unger III.: 1391.a B 3kr Ag "I. Ferenc" (1,55g) T:3 Huszár: 2002., Unger III.: 1391.a B Féltallér Ag "Ferenc" Körmöcbánya (13,74g) T:3 Hungary 1823B Half-Thaler Ag "Franz I" Kremnitz (13,74g) C:F G Tallér Ag "I. Ferenc" Nagybánya (28.02g) T:2 fülnyom Hungary 1823G Thaler Ag "Franz I" Baia Mare (28.02g) C:XF earmark Huszár: 1946., Unger III.: 1364c E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,45g) T:2-,3 Hungary 1824E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,45g) C:VF,F Huszár: 1977., Unger III.: 1379.b E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,62g) T:1-,2 Hungary 1827E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,62g) C:AU,XF Huszár: 1980., Unger III.: 1380.b E 20kr Ag "Ferenc" (6,57g) T:2- ph. Huszár: 1980., Unger III.: 1380.b B 20kr Ag "Ferenc" (6,5g) T:2-, B 20kr Ag "I. Ferenc" gombbá alakítva T:2-,3 patina Huszár: 1982., Unger III.: 1381.a E 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 Huszár: 2084., Unger III.: 1421.b B 20kr Ag "V. Ferdinánd" + Ausztria 1838A 20kr Ag "I. Ferdinánd" T:2,2- patina,kis ph B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- Unger III.: kr Cu (2x) T:2,2- patina Adamo B KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 ly. Adamo B NB 6kr Ag (3x) jelvénnyé alakítva, vízszintes tűvel T:2,2- patina B 2kr Cu T:2-,3 ph., karc E 1kr Cu E 1kr Cu T:2-,3 patina B 4kr Cu T:3,3- Adamo M GYF 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" T:2,2- kis ph. Adamo M GYF 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" T:2 Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" KB 1kr Cu "Fiume címer" T:1-,2 Adamo M KB 10f Ni KB 2f Br (2x) f Br P Ag Ft Cu-Ni T:2-, KB-1909KB 2f Cu (15x) ebből 9xklf évjárat T3, KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:2-, KB 1K Ag "Millenium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:2 kis patina Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2- durva ph. Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" Körmöcbánya T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:2, KB 2K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:1- Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:1- Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" Körmöcbánya (9,96g) T:2 Hungary 1914KB 2 Korona Ag "Franz Joseph" (9,96g) C:XF Adamo K6, Krause KM# f Fe (2x) f Cu-Ni f acél f Cu-Al (2x) f Al (26x) T: f Br + 2f Br f tombak f Al (3x) f Al (9x) f Cu-Ni-Zn f Cu-Ni f Fe f Cu-Al (2x) f Al (12x) T: f Cu-Ni f Al (5x) f Al (21x) T:

11 P Ag (2x) T:2,2- patina P Ag (2x) T:2-,3 patina f Br (1.65g) T:2,2- / Hungary Fillér Br (1.65g) C:XF,VF Adamo P P Ag "Madonna" (2x) P Ag "Madonna" T:3,1- patina P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 patina, ph. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- kis ü. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" (9,78g) T:3- ph., ü. Hungary Pengő Ag "Madonna" (9,78g) C:VG edge error, ding Adamo P7, Unger III.: P Ag "Pázmány" + 2P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 patina Adamo P7.1, P7.2, P P Ag "Pázmány" P Ag "Rákóczi" T:1-,2 Adamo P7.1; P P Ag "Rákóczi" T:1-,2 patina Adamo P f Cu-Ni T:1-, P Ag "Liszt Ferenc" T:2 Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:1-,2 Adamo P P Ag "Madonna" (5x) T:1-,2 patina P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina, ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2,2- ph., patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:1-,2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 apró ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 Adamo P P Al (4xklf) teljes sor T:1-, f tombak (6x) f tombak T: Ft Al (3x) Ft Al (4x) Ft Al (35x) Ft Cu-Ni-Zn T: Ft Al (3x) Ft Cu-Ni (5x) Ft Cu-Ni (7x) Ft sárgaréz (22x) Ft Cu-Ni T:2, Ft Ag "vastag Kossuth" T:1-,2 Adamo F Ft Ag "vastag Kossuth" (3x) Ft Ag "Kossuth" (6x) Ft Cu-Ni-Zn (3x) Ft (18x) T:1-2-, illetve 2(PP) Ft Ag "Kossuth" T:PP Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Petőfi" T:2 Adamo EM Ft Ag "Széchenyi" T:2 ph. Adamo EM Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" utánveret T:2,2(PP) Adamo EM1, EM2, EM f Al verethibás T: Ft Cu-Ni T:

12 28. nagyaukció 2017 november, tételeket már felveszünk! Ft Ag + 50Ft Ag "Liszt" pár T:1-(P) Ft Ag "Liszt" T:1-,2(P) patina Ft Ag "Liszt" T:1-,2(P) Ft Ag + 50Ft Ag "Bartók Béla" T:1-,2 Adamo EM12, EM Ft Ag "Kossuth" Kabinet sorból T:1 apró patina Ft Ag + 50Ft Ag + 100Ft Ag "Kodály" sor T:1-,2 Hungary Forint Ag + 50 Forint Ag Forint Ag "Kodály" set C:AU,XF Adamo EM22, EM23, EM Ft alpakka "Kossuth" T:1- Adamo F Ft Ag + 100Ft Ag "Tanácsköztársaság" pár, eredeti piros MNB tokban T:BU Ft Ag + 100Ft Ag "Felszabadulás" pár T:BU Adamo EM36, EM Ft Ni (13x) Ft Cu-Ni-Al (8x) Ft Cu-Ni T:1-, Ft + 10Ft plasztikkockában (2xklf) egyik asztali dísz ÁPV, másik MNB jellel ellátva T:1-, Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár, kék plasztiktokban T:BU Adamo EM38, EM Ft Ag "Szent István" próbaveret T:BU Hungary Forints "Saint Stephen" trial strike C:BU Adamo EM f Al "Világ madaras pénzérméi" sorozatból "Vadgalamb", angol nyelvű leírással T: Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár T:BU Ft Ag "MNB" T:BU kis patina Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" T:BU Adamo EM44, EM Ft Ag "Felszabadulás" T:BU Adamo EM Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" T:BU Ft Al (50x) T:1-, Ft Ag (3xklf) "Festők I. / Derkovits, Szinyei, Munkácsy" sor, eredeti MNB tokban, plomba hiányzik T:BU kis patina Adamo EM49, EM50, EM Ft Ag (3xklf) "Magyar festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" eredeti plombált MNB tokban T:BU kis patina Adamo EM52, EM53, EM Ft Ag "Nemzeti Múzeum" sérült plasztiktokban T:BU patina Adamo EM f-10Ft (9xklf) "Coin Sets of All Nations" forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon, 2Ft-os "200 éves a Budapesti Műszaki Egyetem" bélyeggel T:1 egyik érménél bontott csomagolás Ft Ag "Nemzetközi gyermekév" T:BU Adamo EM Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" eredeti, plombált MNB plasztiktokban (2xklf) T:PP,BU Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (3x) T:1-, Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" eredeti vákumcsomagolásban Ft Ni "FAO" eredeti vákumcsomagolásban Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" eredeti, sérült tokban, tanúsítvánnyal T: Ft Ag "Téli Olimpia - Lake Placid" piefort T:PP Hungary Forint Ag "Winter Olympics - Lake Placid" piefort C:PP Adamo EM Ft Ni "FAO I. - Világélelmezési nap" ft Cu-Ni "FAO-SOROZAT II. - Több gabonát a világnak" mindkettő eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM66, EM Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni "Bulgária 1300 éves" magyar-bolgár közös kiadás, eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1(PP) Ft "1300 éves Bulgária" Ft Cu-Ni "S.O.S. Gyermekfalu" T:PP ujjlenyomat Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:1-(PP) ragasztásnyom a tokon Adamo EM Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" (2xklf) T:BU Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" (2xklf) T:PP felületi karc Ft Cu-Ni-Zn (9x) Ft Cu-Ni-Zn "Deák" T: f Al + 5Ft Ni + 10Ft Ni "FAO" sor, eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM69, EM70, EM f-20Ft (10xklf) "Coin Sets of All Nations" forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon, 2Ft-os "200 éves a Budapesti Műszaki Egyetem" bélyeggel T: f-20Ft (10xklf) "Coin Sets of All Nations" forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon, 2Ft-os "200 éves a Budapesti Műszaki Egyetem" bélyeggel, FDC bélyegzéssel T: Ft Ft Magyarország címereit ábrázoló, a forint pénzrendszert röviden bemutató karton díszcsomagolásban T: Ft alpakka "Széchenyi István" T:PP ujjlenyomat, fo Ft alpakka "Simon Bolivár" Ft alpakka "Czóbel Béla" Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" T:PP ujjlenyomat