1 324. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2018 június ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: június óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők június 25-én 10 órától. Utólagos eladás június ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 325. gyorsárverésre: június 21. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 324. aukció: Megtekintés: június ig! Tételek átvétele június 25- én 10 órától! 323. aukció elszámolás június 26-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Ékszerész nagyító, mm, saját tokjában, új állapotban x-es ékszerész nagyító fém testtel, ledes és Uv világítással, új állapotban db UV lámpa, csőcsere szükséges, használt, nem kipróbált állapotban Bordó műbőr, kapcsos éremtartó tok 29 férőhellyel klf méretű érmék számára. Használt, szép állapotban db használt, de jó állapotú éremtartó tálca, összesen 144 férőhellyel db használt, de jó állapotú éremtartó tálca, összesen 48 férőhellyel db használt, de jó állapotú éremtartó tálca, összesen 88 férőhellyel Használt fa érmetartó kazetta, 12 férőhellyel Kis numizmatikai kellék tétel, benne dísztokok, kapszulák és egy 16 férőhelyes éremberakó Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest, Első kiadás. Új állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest, Új állapotban Adamovszky István: Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest, Új állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek Budapest, Első kiadás, Új állapotban Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Mint condition F. Fejér Mária - Huszár Lajos: A magyar numizmatika bibliográfiája, Akadémiai kiadó Budapest, Sérül külső borító Gedai István: Történelmünk pénzeken. Bp., Minikönyv, aranyozott vászonkötésben, használd, de jó állapotban Gedai István: A magyar aranypénzverés története. A Magyar Nemzeti Múzeum kiállításához tartozó vezetőkönyv. Budapest, Népművelési Propaganda Iroda, Györik Márton: Dr. Schimko Dániel-féle Érem- és Régiség-gyűjteménynek katalógusa II. kötet. Pozsony, Néhány lap kijár, korához képest jó állapotban. / Hungary Márton Györik: Dr. Dániel Schimko's Coin and Antiquity Catalog Vol. 2. Bratislava, Some loose pages, in good condition considering it's age Dr. Hóman Bálint: Magyar Pénztörténet Reprint kiadás, Alföldi Nyomda, Debrecen, Újszerű állapotban Huszár Lajos - Procopius Béla: Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn (Magyarországi Érem-és Plakettművészet). Budapest, Magyar Éremkedvelők Egyesülete, Német nyelven, táblázatok hiánytalanul megvannak, külső borító nagyon rossz állapotban. Lajos Huszár - Béla Procopius: Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn. Budapest, Verlag des Vereins der Medaillenferunde, In German language, the indexes are complete, none of them is missing, the external cover is in bad condition Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Gerhard Hirsch árevrési katalógus: Münzen und Medaillen Auktion, München, Német nyelvű. Használt állapotú Pohl Artur: Tiroli Tallérok. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, Günter Schön: Weltmünzkatalog 20. Jahrhundert. 4. Auflage. München, Battenberg, Szabó Gyula: Friesachi dénárok. Magánkiadás, Underground Kiadó és Terjesztő Kft., Új állapotban Günter Schön: Weltmünzkatalog 20. Jahrhundert. 13. Auflage. München, Battenberg, Günter Schön: Weltmünzkatalog 20. Jahrhundert. 3. Auflage. München, Battenberg, Günter Schön: Weltmünzkatalog 19. Jahrhundert. München, Battenberg, Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek A Szent Adalbert tiszteletére alapított kitüntetést kihirdető rendelet Mária Teréziától, benne a kitüntetés rézmetszetű rajza. 12p Nagyszombat. / Order of St, Adalbert. The regulation with the etched image of the order. 12 p. 20x32 cm Ft "Nemzeti Téglajegy - Téglajegy az új magyar Nemzeti Színház felépítéséhez" (9x) sorszámkövetők T:I Bognár György (1944-) "Mindszenty József bíboros-hercegprímás " emlékérem előlapi verőtöve (42,5mm)

4 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! ~1000db bankjegy kötegelő, 200, 1000, és Ft-os bankjegyeknek Érmés és bankjegyes borítékok Ausztrália $ Al-Br/rozsdamentes acél "Sir Donald Bradman" bélyeges borítékban, első napi bélyegzővel T:1 Australia Dollars Al-Br/Stainless Steel "Sir Donald Bradman" in envelope with stamps and FDC C:UNC Krause KM# Részvények és sorsjegyek Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye 5Ft értékben "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására T:III Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Magyar Országos Biztosító Intézet R.T. - Hadikölcsön-Biztosítás" 1000K-ról szóló biztosítási kötvény (2x), sorszámkövető T:III Budapest "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" öt részvénye egyben 250P-ről (2x), sorszámkövetők, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II Sopron "Soproni Takarékpénztár" részvénye 10P-ről, magyar és német nyelvű, szárazpecséttel (2x) sorszámkövető pár T:II Mátranovák "Mátranováki Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet" névre szóló részvénye 10P-ről, szelvényekkel T:III ~1930. A Magyar Bank és Kereskedelmi R.T. tájékoztatója az "Új Vöröskereszt-Sorsjegyek" jegyzésével kapcsolatban (2x) T:I "Magyar Királyi Osztálysorsjáték" megrendelő szelvénye a "Dörge Frigyes bank r.t." kiadásában T:I- / Hungary "Magyar Királyi Osztálysorsjáték (Hungarian Royal State Lottery)" order coupon from the "Dörge Frigyes bank r.t" C:AU Budapest "Chinoin" kitöltetlen, névre szóló részvény Ft-ról (16x) szárazpecséttel, szelvényekkel T:I,I Budapest "Magyar Paribas Rt." névre szóló részvénye Ft-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel + Veszprém "Viadukt Skála Kereskedelmi és Szolgáltató Részvénytársaság" Ft-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel + ~1990. "Junita" szelvényív T:I,I Budapest "Margaréta Kereskedelmi Rt." részvénye Ft-ról, (3x) kitöltetlen, három nyelven, szelvényekkel T:I Budapest "Lupis Brókerház Rt." kitöltetlen, névre szóló részvénye (7x) Ft-ról szelvényekkel T:I Budapest "Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt." kitöltetlen, elsőbbségi részvény 1000Ft-ról (12x) szárazpecséttel, szelvényekkel T:I,I "Szentgotthárdi Kaszagyár" névre szóló részvénye Ft-ról (500x) sorszámkövetők, szelvényekkel T:I,I Amerikai Egyesült Államok db klf részvény, közte "Guardian Investors Corporation", "American Utilities & General Corporation", "Western Union Corporation" T:III USA pcs of various shares, including "Guardian Investors Corporation", "American Utilities & General Corporation", "Western Union Corporation" C:F Amerikai Egyesült Államok "United Printers and Publishers Incorporated" névre szóló, 100db részvénye felülbélyegzéssel "United Printers and Publishers Incorporated" névre szóló, 10db részvénye. Mindkettő perforációval érvénytelenítve T:III USA "United Printers and Publishers Incorporated" 10pcs of shares, with overprint "United Printers and Publishers Incorporated" 10pcs of shares. Both cancelled with perforation C:F Franciaország / Párizs "Compagnie Universelle Canal Interocéanique de Panama" részvénye 500Fr-ról, bélyegekkel és bélyegzésekkel T:III,III- France / Paris "Compagnie Universelle Canal Interocéanique de Panama" share about 500 Francs, with stamps and overprints C:F,VG Franciaország / Párizs "Société Générale des Cinématographes Éclipse" részvény 100Fr-ról, bélyegzésekkel és szelvényekkel T:III France / Paris "Société Générale des Cinématographes Éclipse" share about 100 Francs with overprints and coupons C:F Románia / Kolozsvár "Banca Centrala pentru industrie si comert societate pe actii Cluj (Kolozsvári Központi Kereskedelmi- és Iparbank)" névre szóló részvénye 500K-ról, egy darab szelvénnyel T:I- / Romania / Cluj "Banca Centrala pentru industrie si comert societate pe actii Cluj" Central Bank of Industry and Commerce of Cluj, share with the shareholder's name about 500 Korona, with one coupon C:AU Románia / Szászrégen "Sächsisch-Regener Sparkasse A.G. in Sächsisch-Regen (Szászrégeni Takarékpénztár Részvénytársaság)" német nyelvű részvény 500L-ről T:I- nyomdai papírránccal / Romania / Reghin "Sächsisch-Regener Sparkasse A.G. in Sächsisch-Regen" savings bank share about 500 Lei C:AU with printing crease Szovjetunió "Állami Lottó" 50R értékű sorsjegye T:I-,II Soviet Union "State Lotto" lottery ticket about 50 Rubles C:AU,XF db-os részvénye tétel, benne Románia / Bukarest "Condordia - Société Anonyme Roumaine pour l'industrie de Pétrole" (3x) + Belgium / Brüsszel ~1920. "banque Centrale de Liege" + Franciaország / Párizs "Union Commerciale & Industrielle de Paris" T:III,III- 5pcs of various shares, including Romania / Bucharest "Condordia - Société Anonyme Roumaine pour l'industrie de Pétrole" (3x) + Belgium / Brussels ~ "banque Centrale de Liege" + France / Paris "Union Commerciale & Industrielle de Paris" C:F,VG

5 Papír és fém szükségpénzek Rozsnyó kr "Rozsnyó városa pénztára" T:III- szakadás, ragasztás ~ "Egy mérő / Főherczegi Gazdasági Intézőség Bokroshát" Al bárca T: ~ "Tíz mérő / Főherczegi Gazdasági Intézőség Bokroshát" Al bárca T: Sopronnyék / hadifogolytábor f + 20f arab sorozat és sorszámmal T:I-,II Adamo HHP-1.2, HHP Kenyérmező / Hadifogolytábor január 15. 1K arab sorozat- és sorszámmal T:I Somorja / hadifogolytábor január 15. 1K két nagybetűs sorozat és arab sorszámmal T:I- Adamo HHS Somorja / hadifogolytábor január 15. 2K két nagybetűs sorozat és arab sorszámmal T:I- Adamo HHS Boldogasszony / hadifogolytábor május 1. 2f arab sorozat és sorszámmal, "MS jelöléssel" T:I,I- fo. Adamo HHB Boldogasszony / hadifogolytábor május 1. 1K arab sorozat és sorszámmal T:I,I Boldogasszony / hadifogolytábor K arab sorozat és sorszámmal T:II hajtatlan, sarokhajtás, kis szakadás Adamo HHB Ostffyasszonyfa / hadifogolytábor június 1. 10f arab sorozat- és sorszámmal T:I- Adamo HHO Ostffyasszonyfa / hadifogolytábor június 1. 1K arab sorozat és sorszámmal T:III Adamo HHO Sopronnyék / hadifogolytábor június 16. 1K arab sorozat- és sorszámmal T:I Sopronnyék / hadifogolytábor június 16. 2K római sorozat- és arab sorszám T:I Adamo HHP Sopronnyék / hadifogolytábor június 16. 2K római sorozat- és arab sorszám T:I,I- Adamo HHP Budapest f "Vörös Ujság" T:I Pápa május 8. "Pápai csekk" 10K + 20K + 50K mind lyukasztással érvénytelenítve és ovális szárazbélyegzővel T:III Adamo PÁP-1.1,1.2, Budapest ~ K (2x) sorszámkövetők "Pester Lloyd" utalvány T:I ~ "Bártori, Messinger és Társa - 1 reggeli november 2" utalvány T:III "Fogyasztási adóbárca" 991P-ről, tintával kitöltve, "Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye Szentendre" felülbélyegzéssel T:III tűly "A 80 éves Pesti Napló Jubiláris éve / Pesti Napló - Szerencsét hoz" Al zseton (23mm) T: ~ "Kenyérváltóutalvány" 100kg kenyérről T:II,II- tűly ~1940. "Tejjegy" megrendelőszelvényekkel (5x) hátoldalunk kézzel írt naplórészlet(?) T:III ~1940. "Pannónia Sörgyár Pécs / Háziital 1 Liter" zseton T: "Pannonia Coupon - Pannonia Szálloda és Vendéglátó Vállalat" utalvány 10Ft értékben T:I ~1990. "Magyar Kaszinók" fém zseton (12x) T:2, K "Balatoni Korona" helyi pénz előlapi nyomat K "Balatoni Korona" helyi pénz előlapi nyomat K "Balatoni Korona" helyi pénz előlapi nyomat K "Balatoni Korona" helyi pénz előlapi nyomat K "Balatoni Korona" helyi pénz előlapi nyomat K "Balatoni Korona", helyi pénz előlapi nyomat, mindegyik bankjegy "000000" sorszámmal, hátoldalukon piros "MINTA" bélyegzés, kétnyelvű "AZ UTALVÁNY ÉRVÉNYES DECEMBER 31-IG" felirattal T:I,I Ormospuszta DN "Janits Sándor vendéglős és mészáros" utalvány 3/4kg borjúhúshoz (2x) ívben T:I,I Ormospuszta DN "Janits Sándor vendéglős és mészáros" utalvány 3/4kg sertéshúshoz (2x) ívben T:I,I DN "Budapesti Műbútorasztalosok" jutalom utalványa 100Ft-ról, kitöltetlen T:I-,II Amerikai Egyesült Államok p Br szabadkőműves zseton "Sanilac Chapter" T:2 USA Penny Br masonic jeton "Sanilac Chapter" C:XF Amerikai Egyesült Államok "Hold pénz" ajándék bankjegy az Apollo 11 emlékére + Olaszország DN "Fiabilandia" 50c utalvány T:III,III- szakadás, fo. USA "Moon money" souvenir bill honoring the Apollo teams + Italy ND "Fiabilandia" 50 Euro Cents voucher C:F,VG tear, spotted Ausztria ~ kr Cu "VI. Károly" "Pesti Invalidus-ház krajcár" T:2 Hungary ~ Krajcár Cu "Karl VI" "Invalides House of Pest" C:XF Ausztria db-os papír szükségpénz tétel T:I,I- Austria pcs of paper necessity notes C:UNC,AU Ausztria db-os papír szükségpénz tétel T:I,I- Austria pcs of paper necessity notes C:UNC,AU

6 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Franciaország "Mutuelle Nationale d'exchage" nemzeti váltókölcsön 10Fr értékben, perforált T:III France "Mutuelle Nationale d'exchage" about 10 Francs, with perforation C:F Német Birodalom / Altenau tiszti hadifogolytábor ~ M + 5M T:II,III ~ db-os vegyes belga és francia szükségpénz tétel, közte fogászati szükségpénz T:III,III- ~ pcs of various Belgian and French necessity notes, including notes usable at a dentist C:F,VG Magyar bankjegyek kr-10Ft (11x) "Kossuth bankó" T:III-,IV ly., Ft "Kossuth Bankó" T:III,III- Adamo G G vízjeles papíron T:III- Austrian Empire Gulden on watermarked paper C:VG Adamo G K függőleges "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német T:III K (4x) mind különféle: egy-egy "MAGYAROSZÁG" illetve "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, egy felülbélyegzés nélkül, valamint egyiknek mindkét oldala német T:II-,III db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III,III-,IV K (3x) mind különféle: első és második kiadás felülbélyegzés nélkül valamint egy második kiadás "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III K kiolvashatatlan felülbélyegzéssel, kézírásos megjegyzéssel T:II szép, ropogós papír K "C" sorszámjel T:III Adamo K K (2x) T:III K (2x) egyik "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III szép papír K (2x) sorszámkövetők, "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:I K (3x) két darabon "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:I K sorozatszáma "7000" felett T:III K (3x) két darabon "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzés T:I K "3002" hullámos hátlappal, eltérő méretű sorozat és sorszámmal T:III augusztus 9. 10K T:III-,IV Adamo K f (2x) + 50f + 1K T:III K (3x) "2ab" csillagos és "2aa" sorozatjellel K (2x) K T:I-,III K "2ab " alacsony sorszámmal T:II K "Orell Füssli Zürich" T:II Adamo K K "Orell Füssli Zürich" nyomdahely jelöléssel T:III szép papír K "Orell Füssli Zürich" T:II- tűlyuk Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszámmal T:IV Adamo K db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III,III-,IV K (2x) egyik "Magyar Pénzjegynyomda Rt." nyomdahely jelöléssel T:II K K mindkettő "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" nyomdahely jelöléssel T:III K "Magyar Pénzjegynyomda R.t. Budapest" nyomdahely jelöléssel T:III K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III kis fo K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszám T:IV Adamo K42/ P T:III- Adamo P P (3x) egyik csillagos sorozatszámmal, két másik egyugrásos sorszámkövető T:I P (4x) sorszámkövetők T:II P (10x) sorszámkövetők T:I P (30x) T:II-,III P (30x) T:II-,III P (2x) egyugrásos sorszámkövetők P (4x) közte sorszámkövető pár T:I,I P (13x) T:III,III P hajtatlan, de jobb felső sarokban szamárfül T:II P-100P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (12x) hét különféle címlet T:II-III P-1000P (8xklf) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" teljes sor T:III,III P T:III P BP (17x) közte tizenegy különféle címlet T:I-,II,III P (30x) "MNB" bélyeggel T:III

7 P (30x) több darab sérült "MNB" bélyeggel T:III P (3x) közte 2db sorszámkövető és 1db közeli sorszám T:II,II BP T:III Adamo P AP AP (15x), hét különféle címlet, néhány címletnél sorszám nélküli és fordított címeres típusok is T:III AP AP (17x) néhány címletnél sorszám nélküli típusok is T:III AP elő- és hátlapon vágáshiba T:I-,II AP T:II Ft T:III,III- Adamo F Ft T:III,III- Adamo F Ft T:III,III- Adamo F Ft T:II Ft T:III- Adamo F Ft (2x) T:III,III- Adamo F Ft (2x) T:III Adamo F Ft (2xklf) Ft Ft (2xklf) Ft (3xklf) T:II-III Ft (3x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft T:III Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai festékfoltok T:I Adamo F Ft "J" T:III,III Ft "E" T:III,III Ft "Millenium" díszcsomagolásban T:I Adamo F56A Ft (5x) T:III Ft "DB" (3x) sorszámkövetők T:I Ft "GC" a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:I Ft "EA" (4x) sorszámkövetők T:I Ft "DB" (6x) sorszámkövetők T:I Ft "DE" (4x) sorszámkövetők T:I Vegyes: 15db-os forint bankjegy tétel T:III,III Vegyes: 18db-os forint bankjegy tétel, közte Ft, Ft fordított hátlapi alapnyomattal és néhány bankjegy gyári papírránccal T:I--III Vegyes: 20db-os pengő bankjegy tétel T:III,III- néhány darabon anyaghiány Vegyes: 20db-os pengő bankjegy tétel T:III,III- néhány darabon anyaghiány db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III Vegyes: 21db-os magyar bankjegy tétel a korona, pengő és forint időszakból T:II-,III db-os vegyes pengő tétel T:III db-os vegyes pengő tétel T:III Vegyes: 45db-os pengő bankjegy tétel T:II-III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "I. István" (0,96g) T:2 Hungary Denar Ag "Stephen I" (0,96g) C:XF Huszár: 1., Unger I.: Denár Ag "Kálmán" (0,63g) T:1- kis patina / Hungary Denar Ag "Coloman" (0,63g) C:AU small patina Huszár: 37., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,38g) T:2 Hungary Denar Ag "Stephan II" (0,38g) C:XF Huszár 84., Unger I.: 39.(?) Denár Ag "II. István" (0,34g) T:1- Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,34g) C:AU Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. István" (2x) T:2- patina, ki. Hungary Denar Ag "Stephen II" (2x) C:VF patina, chipped Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,36g) T:1- Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,36g) C:AU Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" (0,29g) T:2-,3 ki. Hungary Denar Ag "Bela II" (0,29g) C:VF,F chipped Huszár 50., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" (0,38g) T:2 Hungary Denar Ag "Bela II" (0,38g) C:XF Huszár: 102., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,22g) T:1- Hungary Denar Ag "Géza II' (0,22g) C:AU Huszár: 152., Unger I.:

8 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Denár Ag "II. Géza" (0,16g) T:2 patina Hungary Denar Ag "Géza II' (0,16g) C:XF patina Huszár: 152., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,22g) T:1- kis patina Hungary Denar Ag "Géza II' (0,22g) C:AU small patina Huszár: 150., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0,23g) T:2- Hungary Denar Ag "Bela III" (0,23g) C:VF Huszár: 69., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0,24g) T:2 Hungary Denar Ag "Bela III" (0,24g) C:XF Huszár: 69., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,6g) T:2- Hungary Copper Coin Cu "Béla III" (1,6g) C:VF Huszár: 73., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" T:2- patina Hungary Copper Coin Cu "Béla III" C:VF patina Huszár: 73., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,2g) T:2 enyhén hullámos lemez Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,2g) C:XF slightly wavy coin Huszár: 192., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,34g) T:2 Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,34g) C:XF Huszár: 192., Unger I.: Obulus Ag "II. András" (0,2g) T:2 Hungary Obulus Ag "Andreas II" (0,2g) C:XF Huszár: 270., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,73g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,73g) C:XF,VF Huszár: 320., Unger I.: Obolus Cu hamisítványa (korabeli?) "IV. Béla" (0,26g) T:2- Hungary Obolus Cu fake (contemporary?) "Bela IV" (0,26g) C:VF Huszár: 307., Unger I.: Obolus Ag "IV. Béla" (0,2g) T:2 Hungary Obol Ag "Bela IV" (0,2g) C:XF Huszár: 340., Unger I.: 256C db-os Ag Denár "I. Nagy Lajos" T:vegyes Denár Ag "Mária" (0,53g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Maria" (0,53g) C:XF,VF Huszár: 569., Unger I.: 443.e "Mária" 4db-os denár tétel 3db Ag érme és 1db Br T:2, K-h Denár Ag "II. Ulászló" (0,64g) T:2,2- Hungary K-h Denar Ag "Wladislaus II" (0,64g) C:XF,VF Huszár: 805. Unger I.: 641.a K-h Denár Ag "II. Ulászló" (0,43g) T:2 Hungary K-h Denar Ag "Wladislaus II" (0,43g) C:XF Huszár: 805. Unger I.: 641.a K-H Obolus Ag "II. Ulászló" (0,22g) T:2,2- kis rep. Hungary K-H Obol Ag "Wladislaus II" (0,22g) C:XF,VF small crack Huszár: 819., Unger I.: 652.b K-G Obolus Ag "II. Ulászló (II. Lajos alatt)" (0,22g) T:2 Hungary K-G Obol Ag "Wladislaus II (struck under the rule of Louis II)" (0,22g) C:XF Huszár: 819., Unger I.: 652.d K-B Denár Ag (0,48g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,47g) T:1-,2 Hungary 1544K-B Denar Ag (0,48g) K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,47g) C:AU,XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,52g) T:2 patina Hungary 1549K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,52g) C:XF patina Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,59g) T:1-,2 Hungary 1553K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,59g) C:AU,XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,43g) T:1-,2 Hungary 1562K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,43g) C:AU,XF Huszár: 936., Unger II.: 748.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,49g) K-B Denár Ag "Rudolf" (0,49g) T:2,2- Hungary 1585K-B Denar Ag "Rudolf" (0,49g) K-B Denar Ag "Rudolf" (0,49g) C:XF,VF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "II. Ferdinánd" (0,66g) T:2 Huszár: 1204., Unger II.: 917.a K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,93g) T:2 Hungary 1669K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,93g) C:XF Huszár: 1450., Unger II.: K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,87g) T:2- patina Hungary 1670K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,87g) C:VF patina Huszár: 1450., Unger II.: K-B Duarius "I. Lipót" (2x) Körmöcbánya (0,52g/0,63g) T:3 Hungary 1703K-B Duarius "Leopold" (2x) Kremnitz (0,52g/0,63g) C:F Huszár: 1499., Unger II.: PH-KM Poltúra "Mária Terézia" T:2- patina Huszár: 1751., Unger III.: 1270.c B 3kr Cu "Ferenc" S 3kr Cu "Ferenc" T:2-,3 korrózió Huszár: 2023., 2026., Unger III.: 1409.a,1401.d B 20kr Ag "Ferenc" (6,45g) T:2- ph. Huszár: 1967, Unger III.: 1376.a B 20kr Ag "Ferenc" (6,5g) T:2-, B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 Huszár 2081., Unger III.: kr Cu T:1- Adamo B

9 B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- patina Adamo B KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- patina Adamo B KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" (2x) rossz állapotban, korábban medállá illetve gombbá alakítva T: B 1/4kr Cu + Ausztria /10kr Cu T: E 1kr Cu T:2 / Hungary 1861E 1 Kreuzer Cu C:XF Adamo M E 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 Adamo M GYF 20kr Ag "Váltó Pénz" T:2- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:3 patina Hungary 1871KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:F patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2-,3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2,2- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2,2- patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2,2- vésett portré Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" T:2-,3 vésett portré és címer Adamo M KB-1915KB 2f Br (13xklf) T: KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:3,1- Adamo K5,K KB 1K Ag "Millenium" T:2- Adamo K Denár Ag, fantáziaveret I. István denár mintájára, melyet a Millennium alkalmából adtak ki (0,8g) T:1- R! / Hungary Denar Ag fantasy coin minted for the 1000th Anniversary of the Hungarian states, based upon the coin minted by Stephen I (0,8g) C:AU RARE! Adamo KE KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- karc Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:2,2- patina Adamo K KB 20f Ni T: KB 1K Ag "Ferenc József" T:1-, KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1-,2 Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:3 patina Adamo K f Fe rozettával, Artex-veret T:1 Adamo K f Fe rozettával, Artex-veret T:1(P) Adamo K f Fe rozettával, Artex-veret T:1(P) Adamo K P Ag (2x) T:2,2- patina P Ag (2x) T:2-, P Ag (3xklf) T:1-,2,2- patina P Ag "Madonna" T:1-,2 kis patina, ph. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina, ph. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 enyhe ph. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 kis patina, ph. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Madonna" T:2- Hungary Pengő Ag "Madonna" C:VF Adamo P7, Krause KM# P Ag "Madonna" T:1-,2 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:1- Adamo P P Ag "Pázmány" + 2P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 kis patina Adamo P7.1, P7.2, P P Ag "Rákóczi" T:2 kis patina, ph. Adamo P P Ag "Pázmány" T:1-,2 kis patina, kis ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:2,2- patina Adamo P P Ag P Ag T:1-,2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 kis ph., patina Adamo P

10 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! P Ag "Madonna" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Madonna" (10x) T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2,2- ph., kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 apró ph. Adamo P P Ag + Ausztria K Ag "Ferenc József" T:1-,2-, P Ag "Madonna" T:1-,2 kis patina, kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 kis patina, ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 kis patina, ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 ph. Adamo P P Al P Al P Al T:1-, f Fe rozettával, Artex-veret T:1(P) Adamo P f Fe rozettával, Artex-veret T:1(P) Adamo P Ft Al + 2Ft Al T:2, Ft Ag utánveret "R" jelzéssel (4,04g/0.999) T:PP Ft Ag "Kossuth" T:1-,2 patina, kis ph Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "Deák" T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 kis patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "Petőfi" T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:1-,2 Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:2 kis patina Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Széchenyi" T:2 Adamo EM Ft Al "Kossuth-címer" T: Ft Ag + 50Ft Ag "Zrínyi" pár T:1,1-(P) patina Adamo EM17, EM18; Krause KM#567, KM# Ft Ag (20,18g) + 100Ft Ag (28,13g) "Semmelweis pár" T:1-,2 / Hungary Forint Ag (20,18g) Forint Ag (28,13g) "Semmelweis pair" C:AU,XF Adamo EM27; EM Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" eredeti, sérült MNB plasztik tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Bethlen Gábor" eredeti MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Bartók Béla" T:BU kis patina Adamo EM Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság játékos" T:BU Ft Ag "Nyári Olimpiai Játékok - Los Angeles" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Természetvédelem - Mocsári teknős" T:BU Adamo EM

11 Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:1 (eredetileg PP) Adamo EM Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986" T:BU Adamo EM f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Európa-Bajnokság" T:BU Adamo EM Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" T:PP Adamo EM Ft Ag "Széchenyi István" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Széchenyi István" T:BU Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T:1-, Ft Ag "MNB" (2x) T:1-, Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 ph Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "Szent László" eredeti, sérült tokban, tanúsítvánnyal T:BU kis patina Adamo EM f-200Ft (11xklf) forgalmi sor dísztokban, egylapos kiadás, benne 200Ft Ag "MNB" T:BU Adamo FO Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:1-, Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:PP Adamo EM f-200Ft (11xklf) forgalmi sor dísztokban, közte Ft Ag "Deák", "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU Adamo FO Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: f Al (2x) T: Ft "Deák" T:2 Adamo F Ft Ag "Budapest 125 éves" T:BU patina Adamo EM Ft Cu-Ni-Zn "2000. évforduló / Rodin: a Gondolkodó, a Naprendszer" MNB dísztokban T:PP Adamo EM Ft Ag "Gábor Dénes" tanúsítvánnyal, dísztokban T:PP Adamo EM Ft Ag "125 éves a Zeneakadémia" tanúsítvánnyal, dísztokban T:PP Hungary Forint Ag "125th Anniversary of the Liszt Academy" with certificate and case C:PP Adamo EM Ft Ag "Ezeréves a magyar pénzverés" eredeti MNB dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM

12 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Ft "Kossuth" (4x) közte egyik kötőjel nélkül T:2 Adamo FOEM Ft Ag "Széchenyi Könyvtár" tanúsítvánnyal T:PP Ft-100Ft (7xklf) + Emlékérem "Születési évem pénzérméi / Baby Coin Set" forgalmi sor dísztokos szettben Ft-200Ft (6xklf) "Lánchíd" forgalmi sor szettben Ft-200Ft (6xklf) "Himnusz" forgalmi sor szettben (2x) T:BU,PP külső karton védőtokok viseltes állapotban Adamo FO43.1, FO Ft Ag "Batthyány Lajos" tanúsítvánnyal, dísztokban T:PP Adamo EM Ft Ag "Kodály Zoltán" tanúsítvánnyal dísztokban T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni "Telefonhírmondó - Puskás Tivadar" T:BU Adamo EM Ft Ag "Teller Ede" T:1-, eredetileg PP Adamo EM Ft Ag "Siklósi Vár" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" T:PP Adamo EM Ft elsőnapi veret díszcsomagolásban Ft "FB" "Búcsú a 200Ft-os bankjegytől" T:I, Ft Ag "Bárány Róbert 100 éve nyerte el a Nobel-díjat" T:PP Ft Ag "Egressy Béni" T:PP Ft Ag "Spányi Béla" T:PP Ft Ag "Lechner Ödön" T:PP Ft Ag "Ybl Miklós" T:PP Ft Ag "Zsigmondy Richárd" T:PP ujjlenyomat Ft Ag "Csók István" T:PP Ft Ag "Duna-Ipoly Nemzeti Park / Havasi cincér" T:PP Ft Ag "500 éve született Tinódi Sebestyén" T:PP Ft Ag "Kőszegi vár / Jurisics Miklós" T:PP Ft Ag "Szigetvári vár / Zrínyi Miklós" T:PP Ft Ag "Magyar Olimpiai Csapat - Rio 2016" T:PP Ft Ag "Az Alaptörvény 5. évfordulójára" T:PP Ft Ag "125 éve született Széchenyi István" lezárt kapszulában T:PP Ft Ag "Bükki Nemzeti Park" T:PP Ft Ag "Arany János" T:PP Ft Ag "Kossuth Zsuzsanna" T:PP Ft Ag "Görgei Artúr születésének 200. évfordulója" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "A Szózat megzenésítésének 175. évfordulója" tanúsítvánnyal T:PP ~95db-os vegyes magyar fémpénz tétel a pengő és forint rendszerből, albumban T:vegyes Magyar emlékveretek, plakettek Asszonyi Tamás (1942-) "MÉE IV. Vándorgyűlése Budapest / Pest, Buda, Óbuda egyesítésének centenáriuma" Ag emlékérem (25g/0.800/42,5mm) T:1- Adamo BP Berán Lajos ( ) "Goldberger Sam. F. és Fiai Részvénytársaság / Goldberger-Bemberg Kirakatverseny 1930" Br emlékérem (65mm) T:2-,3 több ph Berán Lajos ( ) "TESZ-Nemzeti Munkahét" Br emlékérem (60mm) T: Berán Lajos ( ) "Magyar Királyi Államvasutak Sportegyesületének Ligája" Ag díjérem, hátoldalon nehezen kivehető fémjel "Bírkozó cs bajnok" gravírozással (24,15g/37mm) T:2 kis ph. HPII Bogár Lívia (1957-) "MÉE - Keszthelyi Csoport 15 éves / Dunántúli Éremgyűjtők X. Találkozója Keszthely" jelzett Ag emlékérem (3,58g/0.800/16mm) T:1- Adamo KE Borsos Miklós ( ) "Budapesti Könyvipari Szövetkezetek Szövetsége - BNV" Br érem (69mm) + Beck András(?) ( ) DN "Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja - Kisvárda" Br plakett tokban (98mm) T: Búza Barna ( ) Br plakett a "Felszabadulás 30. évfordulójára" (63x138mm) T: Csóka Zsuzsanna (1962-) "Millecentenárium Honfoglalás " aranyozott Ag emlékérem dísztokban (11,86g/0.925/35mm) T:PP Csúcs Viktória (1934-) DN "Kiskunhalas - Csipkeház" ezüstözött emlékérem (32mm) T:1-, Csúcs Viktória (1934-) DN "Kalocsa, Kiskunhalas, Mezőkövesd" Ag emlékérem szett, sérült ÁPV tokban (16,86g/0.925/32mm) T:BU Dabóczi Mihály ( ) DN "Budapest Főváros IX. Ker. Tanácsa" Br emlékérem (40mm) T: Fülöp Zoltán (1951-) "Budapest - Parlament / Királyi szent ereklyék" Ag emlékérem tokban, angol és német nyelvű tanúsítvánnyal (27g/0.925/42,5mm) T:1 (eredetileg PP)

13 30410.Fülöp Zoltán (1951-) "Bartók Béla / A kékszakállú herceg vára" Ag emlékérem ÁPV plasztiktokban, német és angol nyelvű tanúsítvánnyal (20g/0.925/37mm) T:PP Gácsik Lajos ( ) "S. Josephus Calasanctius Pater Parvulorum / Scholae Piae Hungarie (Kalazanci Szent József)" fém emlékérem (75,72g/59mm) T:1- apró patina / Hungary "S. Josephus Calasanctius Pater Parvulorum / Scholae Piae Hungarie " metal commemorative medallion. Sign.: Lajos Gácsik (75,72g/59mm) C:AU tiny patina Iván István ( ) "Szigetvár" Br plakett (80mm) T:2 Hungary "Szigetvár" Br plaque. Sign.: István Iván (80mm) C:XF Kelemen Kristóf ( ) "MÉE XI. Vándorgyűlése - Sárospatak / A főiskola alapítója: Perényi Péter - Patrónája: Lórántffy Zsuzsanna" Br emlékérem (42,5mm) + Szolláth György (1927-) / Vadász György "MÉE XII. Vándorgyűlése - Szombathely / Marcus Aurelius" Br emlékérem (42,5mm) T: Kelemen Kristóf (1922-) "MÉE Budapest / Pázmány Péter - Eötvös Lóránd" Ag emlékérem (~34,4g/0.640/42,5mm) T: Képíró Zoltán ( ) "Kaposvár Centenáriuma" Ag emlékérem (43,76g/0.800/42,5mm) T:2 patina Kiss Kovács Gyula ( ) "X. Miskolci Filmfesztivál 1969" Br emlékérem (111mm) T:2 Hungary "10th Film Festival of Miskolc 1969" Br commemorative medal. Sign.: Gyula Kiss Kovács (111mm) C:XF Kiss Sándor ( ) DN "Az év legjobb épülete / Győr-Sopron Megyei Tanácsi Tervező Vállalat" Br emlékérem dísztokban (99mm) T: Körmendi-Frimm Jenő ( ) "Ribári Mór " egyoldalas Br plakett (72,38g/55mm) T:1- kis ph Lantos Györgyi (1953-) "MÉE Pápa / Éremgyűjtők 20. Vándorgyűlése" jelzett Ag emlékérem (35,68g/0.835/42,5mm) T:2 (eredetileg PP) Lapis András (1942-) "MÉE Kilencedik Vándorgyűlése - Szeged / Szeged pusztulásának és újjászületésének centenáriumi évében" Ag emlékérem (43,29g/0.800/42,5mm) T:2 patina Adamo SG Lapis András (1942-) "Az ár betört! 1879 Március 12 éjfél után 2 óra - Száz évvel ezelőtt pusztította el a várost a Tisza - Szeged Megyei Városi Tanács" jelzett Ag emlékérem (34,93g/0.835/42,5mm) T:1- patina Lapis András (1942-) "MÉE 9. Vándorgyűlése - Szeged / Szeged pusztulásának és újjászületésének centenáriumi évében" Br emlékérem (42,5mm) + Lebó Ferenc (1960-) "MÉE Eger / Gróf Eszterházy Károly" Br emlékérem (42,5mm) + Renner Kálmán ( ) "MÉE Sopron XXI. Vándorgyűlés / Gróf Széchenyi István" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Lebó Ferenc (1960-) "László király szentté avatásának 800. évfordulója / Nagyvárad alapításának 900. évfordulója" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:1 (eredetileg PP) Mátrai Lajos ( ) "Zichy Nándor grófnak fáradhatatlan elnökének a Szent-István Társulat / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br emlékplakett eredeti dísztokban (144g/57x79mm) T:2 / Hungary "To count Nándor Zichy the president of the Saint Stephen Company / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br commemorative plaque in original case. Sign.: Lajos Mátrai (144g/57x79mm) C:XF HP Nagy István János (1938-) "A Magyar Korona hazatérte emlékére" Br emlékplakett (96mm) T: Pataky Béla (1932-) "Zsanai gázkitörés" kétoldalas Br érem, eredeti tokban (70mm) T: Patzó Pál ( ) DN Balra néző női portré, Br plakett falapra erősítve, hátoldalán akasztó (plakett 140x90mm, fatábla: ~35x24mm) T:1-, Peternák Gusztáv (1928-) "MÉE Budapest / Hungarie Strigonium Metropolis" Ag emlékérem (25,09g/0.800/42,5mm) T: Peternák Gusztáv ( ) ""Keszthelyi Éremgyűjtő Csoport / Csobánc vára" Br emlékérem (50mm) T:2 Adamo KE Peternák Gusztáv (1928-) "MÉE Budapest / Hungarie Strigonium Metropolis" Ag emlékérem (25,01g/0.800/42,5mm) T:1-,2 patina Rácz Edit (1936-) "Vezess Baleset Nélkül Mozgalom" Br emlékplakett, eredeti "FKBT" dísztokban (94mm) T: Reményi József ( ) "Korányi Frigyes Emlékére - A Magyar TBC Orvosok / Salvus Aegroti Suprema Lex" kétoldalas Br emlékérem (90mm) T:1-, Szabolcs Péter (1942-) "MÉE Zala megye / Kisfaludi Strobl Zsigmond" Br emlékérem (42,5mm) T: Tóth Sándor (1933-) DN "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Széchenyi Ferenc Jutalomérme" Br piefort emlékérem (42,5mm) T: Vass Viktor ( ) "A Magyar Turista Egyesület Dobogókői Vándordíja" Br emlékplakett, "LUDVIG E. BUDAPEST" gyártói jelzéssel (70x50mm) T:2 ph. Hungary "Hungarian Tourist Association" Br ski plaque, with "LUDVIG E. BUDAPEST" maker's mark. Sign.: Viktor Vass (70x50mm) C:XF edge error