A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

Méret: px
Mutatás kezdődik a ... oldaltól:

Download "A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!"

Átírás

1 27. Nagyárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2017 május között. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: 2017 május 27. A magyar filatélia a teremben 9:30 kor kezdődik, a külföldi filatéliára 18:00 ig lehet online ajánlatot tenni. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol on-line ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 17:00-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők 2017 május 30-án 10 órától. Irodánk május 29-én egész nap zárva tart. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből). Az árverés MAGYAR FILATÉLIA, KÉPESLAP, NUMIZMATIKA és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés: május között. (27-én szombaton a magyar filatélia kivételével megtekinthető az árverés anyaga irodánkban óra között!) Tételek átvétele május 30-án 10 órától! Irodánk május 29-én egész nap zárva tart! Minden tétel rengeteg igényes fotóval megtalálható honlapunkon, ahol online ajánlatot is tehet. Kérjük tekintse meg nagyárverésünk többi kategóriáját is, mert rendkívül színvonalas filatéliai, fotó, nyomtatvány, könyv, numizmatika és művészeti anyag kerül egyidejűleg kalapács alá. Az árverés összes tétele sok képpel megtalálható honlapunkon, vagy megtekinthető irodánkban. Tartalomjegyzék: Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Magyar és külföldi bankjegyek Erdélyi Fejedelmeség pénzei Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Részvények, értékpapírok, sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Numizmatikai irodalom, numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Gyűjteményes tételek

2 Numizmatikai tartásfokok Fémpénzek, érmék, plakettek: PP - "Proof", az érménél a tükrösített alapfelületből kiemelkedő részek mattírozottak ex PP - PP-ből (néhány kis karccal) 1 - verdefényes/stempelglanz - az érme forgalomban gyakorlatilag nem volt, hibátlan 2 - kiváló/vorzüglich - a legkiemelkedőbb részeken kopott vagy picit karcos 3 - nagyon szép/sehr schön - a kiemelkedő részek nagyobb területei kopottak, de az érme világosan felismerhető 4 - szép/schön - a felület erősen laposra kopott 5 - jó/gut - azonosítható Minőségi, ill. anyagi rövidítések: Ag - ezüst Br - bronz Al - Alumínium Au - arany M - fém (nem nemesfém) Ff - Fehér fém ah - anyaghiba jav - javított m - mart, savazott fé - fényesített, polírozott k - karc ph - peremhiba f - füles kcs - körbecsiszolt rep - repedt fny - fülnyom ki - kitörés ü - beütés fo - foltos kny - korróziónyom v - vágás h - hajlított lh - lapkahiba zh - zománchiba j - jusztírozási nyom ly - lyukas Bankjegyek: I - új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt II - egyszer-kétszer hajtva, sarkak hibátlanok, bankjegy anyaga és színe sértetlen III - többször hajtva, sarkok lekerekítve, enyhén szennyezett, kopott IV - szakadt, lyukas, szennyezett, foltos, erősen gyűrött, hajtott Egyéb jelzések: DN - Dátum nélkűl Szakirodalom: Adamo - Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest Adamo - Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo - Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo - Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo - Az érem Budapest Adamo - Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest Adamo - Magyar érme katalógus Budapest Davenport - John S. Davenport: World Crowns and Talers Iola Friedberg - Arthur Friedberg: Gold Coins of the World. New York Huszár - Huszár Lajos: Münzkatalog Ungarn von 1000 bis Heute. Budapest/München HP - Huszár Lajos Procopius Béla: Die Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn. Budapest HP II - Török Pál: Magyarországi érem- és plakettművészet Budapest HTÉ - Huszár Lajos: A régi magyar emlékérmek katalógusa I-VI. Budapest Hessler-Chambliss - Gene Hessler Carlson Chambliss: Comprehensive Catalog of U.S. Paper Money. Port Clinton HV - Huszár Lajos Varannai Gyula: Medicina in Nummis - Hungarian coins Related to Medicine. Budapest Kodnar - Johann Kodnar Norbert Künstner: Katalog der österreichischen Banknoten ab kiadás. H.n Kopicki - Edmund Kopicki: Ilustrowany skorowidz pieniędzy polskich i z Polską związanych I-II. Varsó Klimek - Zenon Klimek: Ceny Monet Polskich Gdansk Krause - Standard Catalog of World Coins , , , , Iola Krause - World Paper Money , Iola MIB - Wolfgang Hahn: Moneta Imperii Byzantini I-III. Bécs NMK - Bodrogi Péter Molnár József Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. H.n Rayman - Rayman János: Pécs szükségpénzei ( ). Pécs Resch - Adolf Resch: Siebenbürgische Münzen Und Medallien Herrmannstadt RIC - The Roman Imperial Coinage I-X. London RSC - H. A. Seaby - David R. Sear: Roman Silver Coins I-V. London Sallay - Sallay Gergely Pál: Seregszemle fémben, zománcban. A Magyar Királyi Honvédség és a leventemozgalom jelvényei Budapest Sear - David R. Sear: Roman Coins and their Values I-III. London SB - David R. Sear: Byzantine Coins and Their Values. London Unger - Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II. 2. kiadás. Budapest Unger - Magyar éremhatározó I-III. Budapest

3 Numizmatika Numismatics/ Numismatik Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek - Gold coins and commemorative medallions - Goldmünzen und Gedenkmünzen Aranyforint Au Mátyás (3,55g) T:1-,2 hátlapján rep. / Hungary Goldgulden Au Matthias (3,55g) C:AU,XF crack on reversehuszár: 674., Unger I.: 531.gamma K-P Aranyforint Au Mátyás (3,45g) T:2,2- kissé hajlott lemez / Hungary K-P Forint Au Matthias (3,45g) C:XF,VF slightly benthuszár: 688., Unger I.: 546.a 1584N-B Aranyforint Au Rudolf Nagybánya (3,46g) T:2- kis ph. / Hungary 1584N-B Goldgulden Au Rudolf Baia Mare (3,46g) C:VF small edge errorhuszár: 1005., Unger II.: K-B Aranyforint Au Rudolf Körmöcbánya (3,5g) T:2 kis ph. / Hungary 1587K-B Goldgulden Au Rudolf Kremnitz (3,5g) C:XF small edge errorhuszár: 1002., Unger II.: 773.a B Dukát Au II. József (3,47g) T:1-,2 / Hungary 1790B Ducat Au Joseph II (3,47g) C:AU,XFHuszár: 1866., Unger III.: 1319.a Dukát Au V. Ferdinánd (3,44g/0.989), szétcsavarható 1848KB 20kr Ag kémpénzben tárolva T:1-,2 R! / Hungary Ducat Au Ferdinand V (3,44g/0.989) in a 1848KB 20 Kreuzer Ag spy coin C:AU,XF RARE!Huszár: 2075., Unger III.: Dukát Au V. Ferdinánd (3,32g/0.989) T:2- karc, ph./ Hungary Ducat Au Ferdinánd V (3,32g/0.989) C:VF scratched, edge erroradamo B KB 4Ft/10Fr Au Ferenc József (3,16g/0.900) T:2 karc, kis fo./ Hungary 1885KB 4 Forint/10 Francs Au Franz Joseph (3,16g/0.900) C:XF scratched, small spot Adamo M KB 8Ft/20Fr Au Ferenc József (6,43g/0.900) T:2 karc/ Hungary 1885KB 8 Forint/20 Francs Au Franz Joseph (6,43g/0.900) C:XF scratchedadamo M K Au Ferenc József (3,38g/0.900) T:2 ph. / Hungary Korona Au Franz Joseph (3,38g/0.900) C:XF edge erroradamo K8 1904KB 10K Au Ferenc József (3,36g/0.900) T:2,2-/ Hungary 1904KB 10 Korona Au Franz Joseph (3,36g/0.900) C:XF,VFAdamo K KB 10K Au Ferenc József (3,35g/0.900) T:2 ph./ Hungary 1910KB 10 Korona Au Franz Joseph (3,35g/0.900) C:XF edge erroradamo K8 1 3

4 K Au Ferenc József (3,38g/0.900) T:2 / Hungary Korona Au Franz Joseph (3,38g/0.900) C:XF Adamo K KB 10K Au Ferenc József (3,37g/0.900) T:2 ph./ Hungary 1912KB 10 Korona Au Franz Joseph (3,37g/0.900) C:XF edge erroradamo K Ft Au Liszt Ferenc (7,68g/0.986) T:1(P) / Hungary Forint Au Franz Liszt (7,68g/0.986) C:UNC(P) Adamo EM Ft Au Liszt Ferenc (38,38g/0.986) T:1-(P) / Hungary Forint Au Franz Liszt (38,38g/0.986) C:AU(P) Adamo EM Ft Au Zrínyi Miklós (8,4g/0.900) T:P enyhe felületi karc / Hungary Forint Au Miklós Zrínyi (8,4g/0.900) C:P slightly scratched Adamo EM Ft Au Semmelweis Ignác (4,22g/0.900) Ft Au Semmelweis Ignác (8,41g/0.900) T:1,1- (PP) felületi karc / Hungary Forint Au Ignác Semmelweis (4.21g/0.900) Forint Au Ignác Semmelweis (8,41g/0.900) C:UNC,AU (PP) surface scratch Adamo EM29, EM Ft Au Mátyás király (6,99g/0.986/20mm) T:1(PP) / Hungary Forint Au King Matthias in plastic case (6,99g/0.986/20mm) C:UNC(PP)Adamo EM Ft Au II. János Pál pápa látogatása dísztokban tanúsítvánnyal (6,98g/0.986) T:PP fo./ Hungary Forint Au Visit of Pope John Paul II in box with certificate (6,98g/0.986) C:PP spottedadamo EM Ft Au Károly Róbert (6,98g/0.986) T:PP / Hungary Forint Au Róbert Károly with certificate (6,98g/0.986) C:PP Adamo EM Ft Au Erkel Ferenc tanúsítvánnyal (6,982g/0.986) T:PP / Hungary Forint Au Ferenc Erkel with certificate, in original case (6,982g/0.986) C:PP Adamo EM Ft Au Honfoglalás évfordulója (6,98g/0.986) T:PP / Hungary Forint Au 1000th Anniversary of the Hungarian Landtaking (6,98g/0.986) C:PPAdamo EM Amerikai Egyesült Államok $ Au Indián fej (16,76g/0.900) T: / USA Dollars Au Indian head (16,76g/0.900) C:XF Krause KM# Ausztria 1861A Dukát Au Ferenc József (3,46g/0.986) T:2 ü./ Austria 1861A Ducat Au Franz Joseph (3,46g/0.986) C:XF dingkrause KM#2264 Ausztria Fl / 10Fr Au Ferenc József (3,24g/0.900) T:1- / Austria Florin / 10 Francs Au Franz Joseph (3,24g/0.900) C:AU Krause KM#2260 Ausztria K Au Ferenc József (6,78g/0.900) T:1-,2/ Austria Corona Au Franz Joseph (6,78g/0.900) C:AU,XFKrause KM# Ausztria D Au Ferenc József utánveret (13,99g/0.986) T:1- fo. / Austria Ducat Au Franz Joseph restrike (13,99g/0.986) C:AU stainkrause KM#

5 Ausztria Sch Au (23,57g/0.900) T:1- (P) / Austria Schilling Au (23,57g/0.900) C:AU (P)Krause KM#2842 Kanada $ Au II. Erzsébet / Nemzeti Himnusz jelzett, csavaros arany foglalatban, lánccal, dísztokban, sorszámozott tanúsítvánnyal (összsúly br. 30,22g, a lánc jelzett ös arany, az érme 16,96g/0.917) T:1,1-(PP) / Canada Dollars Au Elisabeth II / National Anthem in hallmarked socket opened by screw on chain, in case with numbered certificate (sum weight br. 30,22g, the chain marked gold, the coin is 16,96g/0.917) C:UNC,AU(PP)Krause KM#131 Német államok / Szilézia-Liegnitz-Brieg D Au Johan Christian és Georg Rudolph (13,84g/0.986/34mm) T:2-,3 fülnyom, karc. / German States / Silesia-Liegnitz-Brieg Ducat Au Johan Christian and Georg Rudolph (13,84g/0.986/34mm) C:VF,F scratch, earmarkkrause KM#49 Orosz Birodalom R Au I. Miklós (6,54g/0.917) T:2 / Russian Empire Rubles Au Nicholas I (6,54g/0.917) C:XFKrause C# Orosz Birodalom R Au II. Miklós (4,28g/0.900) T:2 ph./ Russian Empire Rubles Au Nicholas II (4,28g/0.900) C:XF edge errorkrause Y#62 Habsburg Birodalom / Bécs Koronázási zseton Erzsébet királyné budai koronázására Au (3,50g/20mm) T:1- / Habsburg Monarchy / Vienna Empress Elizabeth Crowned as Hungarian Queen in Buda, Gold Jeton ERZSÉBET AUSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ A / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ/ KO- RONÁZTATOTT/ BVDÁN/ MDCCCLXVII (3,50g/20mm) C:AU ~ Szent György jelzett Au emlékérem, jelzett Au keretben (24 karátos), FIS gyártói beütéssel S:GEORGIUS EQVITVM PATRONVS / IN TEMPESTATE SECVRITAS (br. 7,34g/0.580/29mm kerettel együtt) T:2 / ~ Saint George hallmarked Au commemorative medallion in hallmarked Au frame (24Ct gold), with FIS makers mark S:GEORGIUS EQVITVM PATRONVS / IN TEMPESTATE SECVRITAS (br. 7,34g/0.580/29mm with frame) C:XF Magyar és külföldi bankjegyek Hungarian and foreign banknotes - Ungarische und Ausländische Banknoten kr + 30kr Ft + 2Ft + 5Ft vörösesbarna, piros tintafolttal (érvénytelenítés?) + 5Ft barna + 10Ft piros tintafolttal (érvénytelenítés?) + 100Ft Kossuth bankó T:II-III- restaurált, szakadás/ Hungary Kreuzer + 30 Kreuzer Forint + 2 Forint + 5 Forint reddish brown, with red ink spot (cancellation?) + 5 Forint brown + 10 Forint with red ink spot (cancellation?) Forint Kossuth Note C:XF-VG restored, tearadamo G102, G103, G104, G109, G109A, G111, G K (3x) sorszámkövetők, mindhárom piros Deutschösterreich felülbélyegzéssel T:I- / Hungary Korona (3x) sequential serials, all three with Deutschösterreich overprint C:AUAdamo K18B K (3x) sorszámkövetők T:I,I- kis fo., törés nélküli hajlás az egyik bankjegy jobb felső sarkában / Hungary Korona (3x) sequential serials C:UNC,AU small stain,one banknote with fold without tear in upper right corneradamo K K Orell Füssli Zürich barna sorozat-és sorszám T:II / Hungary Korona Orell Füssli Zürich brown serial number C:XFAdamo K42/ P Deák Ferenc T:III,III- kis ly. középen / Hungary Pengő Ferenc Deák C:F,VG small hole in center- Adamo P P (10x) sorszámkövetők T:I / Hungary Pengő (10x) sequential serials C:UNCAdamo P17 3

6 P (6x) P (8x) MP (10x) MP (9x) BP mind kék színű FORRADALMI PÉNZKIÁLLÍTÁS - KEVERMES sz. - PETŐFI SÁNDOR ÚTTÖRŐ CSAPAT IV V. 1. felülbélyegzéssel T:II-III / Hungary Pengő (6x) Pengő (8x) Millpengő (10x) Millpengő (9x) Billpengő all with blue FORRADALMI PÉNZKIÁL- LÍTÁS - KEVERMES sz. - PETŐFI SÁNDOR ÚTTÖRŐ CSAPAT IV V. 1. overprint C:XF-F P Szálasi-kiadás E as sorszámmal, csak hátlap, előlapon csak alapnyomat, ívből kézzel kivágva T:III szép papír / Hungary Pengő Szálasi Issue E serial number, on front side only underprint, hand cut from sheet C:F nice paperadamo SPT18.3 var P hátlapon csak alapnyomat, sorszámozott T:I / Hungary Pengő with only underprint on backside C:UNCAdamo SP21e P A Vöröshadsereg Parancsnoksága EB sorozat T:I / Hungary Pengő Headquarters of the Red Army EB series C:UNCAdamo P P A Vöröshadsereg Parancsnoksága T:I,I- törés nélküli hajlás a két alsó saroknál / Hungary Pengő Headquarters of the Red Army C:UNC,AU bent without broken on the two lower cornersadamo P Ft T:III / Hungary Forint C:F Adamo F Ft T:I- / Hungary Forint C:AU Adamo F Ft T:III szép papír / Hungary Forint C:F nice paper Adamo F Ft T:III / Hungary Forint C:F Adamo F Ft T:III szép papír / Hungary Forint C:F nice paperadamo F Ft T:I / Hungary Forint C:UNCAdamo F Ft T:I / Hungary Forint C:UNCAdamo F Ft B sorozat és sorszámmal illetve MINTA perforációval Ft nyomdai papírránccal T:I,III / Hungary Forint with B serial number and with MINTA(SPECIMEN) perforation Forint with printing crease C:UNC Adamo F28M1,F28 4

7 Ft T:I / Hungary Forint C:UNC Adamo F Ft T:I / Hungary Forint C:UNCAdamo F Ft B sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with B serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F29M,F Ft T:I,I- / Hungary Forint C:UNC,AUAdamo F Ft B sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval T:I / Hungary Forint with B serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F30M Ft A sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with A serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F6M,F Ft MINTA perforációval és felülnyomással, C sorszámmal T:I /Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) perforation and overprint, C serial number C:UNCAdamo F13M Ft B sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with B serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F31M,F Ft B sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft piros festékfoltok T:I / Hungary Forint with B serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint red paint stains C:UNC Adamo F32Ma,F Ft MINTA bélyegzéssel és perforációval, C sorszámmal Ft T:I / Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation, C serial number Forint C:UNC Adamo F15Ma,F Ft MINTA felülnyomással és perforációval D sorszámmal Ft T:I / Hungary Forint with D serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F20Ma,F Ft E sorozat és sorszámmal, piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with E serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F40Ma,F Táncsics 01 PRÓBA FORMA előlap kész, hátlap üres, barna nyomat, zöld papír T:I / Hungary Táncsics 01 PRÓBA FORMA unissued banknote design, front proof, backside empty, brown print on green paper C:UNCAdamo SFT

8 Táncsics 01 PRÓBA FORMA bankjegy terv pirosas előoldali nyomata üres hátlappal, 36db-os teljes ívben! T:II-/ Hungary PRÓBA FORMA unissued banknote design with only reddish front printers proof in sheet of 36. C:VF Adamo SFT Ft A sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval T:I / Hungary Forint with A serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC Adamo F8Ma Ft C sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval, nyomdai festékfoltokkal Ft T:I / Hungary Forint with C serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation and typographical paint stains Forint C:UNC Adamo F16Ma,F Ft piros MINTA felülnyomással és perforációval illetve B sorszámmal, nyomdai festékfoltok Ft nyomdai festékfoltok T:I / Hungary Forint with MINTA (specimen) overprint / perforation and B serial number Forint typographical paint stains C:UNC Adamo F33Ma,F Ft piros MINTA felülnyomással és perforációval illetve E sorszámmal, nyomdai festékfoltok Ft T:I / Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) overprint / perforation and E serial number and typographical paint stains Forint C:UNC Adamo F41Ma,F Ft C sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with C serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F17Ma,F Ft D sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with D serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F22Ma,F Ft B sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with B serial number and with red MINTA (SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F34Ma,F Ft E sorozat és sorszámmal, piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft nyomdai festékfoltok T:I / Hungary Forint with E serial number and with red MINTA (SPECIMEN) overprint and perforation Forint typographical paint stains C:UNC Adamo F42Ma,F Ft D sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with D serial number and with red MINTA (SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F23Ma,F március Ft A sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval március Ft T:I / Hungary March 25th 1000 Forint with A serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation March 25th 1000 Forint C:UNC Adamo F44M,F november Ft B sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval november Ft T:I / Hungary Novembre 10th 1000 Forint with B serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Novembre 10th 1000 Forint C:UNC Adamo F45M,F november Ft C sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval november Ft T:I / Hungary Novembre 10th 1000 Forint with C serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Novembre 10th 1000 Forint C:UNC Adamo F45.1M,F november Ft D sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval november Ft T:I / Hungary Novembre 10th 1000 Forint with D serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Novembre 10th 1000 Forint C:UNC Adamo F45.2M,F Ft B sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with B serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F35Ma,F35 6

9 Ft D sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with D serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNCAdamo F24Ma,F Ft D sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval T:I,III szép papír / Hungary Forint with D serial number and with red MINTA (SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC,F nice paperadamo F25M,F Ft B sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with B serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F36Ma,F Ft E sorozat és sorszámmal, piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with E serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNC Adamo F43Ma,F Ft H sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft H széria T:I,I- forgalmi bankjegy törés nélküli hajlással / Hungary Forint with H serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint H prefix C:UNC,AU the issued note with bend without tearadamo F49M,F Ft J sorszámmal, illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval T:I / Hungary Forint with J serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation C:UNCAdamo F49M Ft B sorozat és sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft nyomdai papírránccal T:IHungary Forint with B serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint with typographical crease error C:UNCAdamo F37Ma,F Ft piros MINTA felülnyomással és perforációval illetve D sorszámmal Ft T:I,I- nyomdai papírráncok / Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation and D serial number Forint C:UNC,AU typographical creases Adamo F46M,F Ft J sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft T:I / Hungary Forint with J serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint C:UNCAdamo F50M,F Ft piros MINTA felülnyomással és perforációval illetve B sorszámmal Ft T:I /Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation B serial number Forint C:UNCAdamo F38Ma,F Ft piros MINTA felülnyomással és perforációval illetve D sorszámmal Ft T:I,I- / Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation D serial number Forint C:UNC,AUAdamo F45.2Ma,F Ft piros MINTA felülnyomással és perforációval illetve E sorszámmal Ft E sorozat T:I,I- / Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation E serial number Forint prefix E C:UNC,AUAdamo F47.1Ma,F Ft J sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft J sorozat T:I / Hungary Forint with J serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint prefix J C:UNC Adamo F51M,F Ft piros MINTA felülnyomással és perforációval illetve B sorszámmal, nyomdai festékfoltok Ft T:I / Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation, B serial number Forint C:UNC Adamo F39Ma,F39 1 7

10 Ft J sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval Ft J sorozat T:I / Hungary Forint with J serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation Forint prefix J C:UNC Adamo F52M,F Ft K sorszámmal illetve piros MINTA felülnyomással és perforációval T:I / Hungary Forint with K serial number and with red MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation C:UNCAdamo F Ft MINTA perforációval és felülnyomással E sorszámmal Ft E sorozat T:I / Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation, E serial number Forint C:UNC Adamo F48M,F Ft MINTA perforációval és felülnyomással F sorszámmal Ft F sorozat T:I,III szép papír / Hungary Forint with MINTA(SPECIMEN) overprint and perforation, F serial number Forint prefix F C:UNC,F nice paper Adamo F48.1M,F Ft MINTA alacsony AA sorszámmal Ft AF T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) with AA low serial Forint AF C:UNCAdamo F58,F58M Ft MINTA alacsony FA sorszámmal Ft FE T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) with FA low serial Forint FE C:UNCAdamo F53,F53M Ft MINTA EA sorszámmal Ft EA T:I,III / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) with FA serial Forint EA C:UNC,FAdamo F54,F54M Ft MINTA DA alacsony sorszámmal Ft DE T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) with DA low serial Forint DE C:UNCAdamo F55,F55M Ft MINTA CA sorszámmal Ft CB T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) with CA serial Forint CB C:UNCAdamo F56BM2,F56B Ft MINTA AA alacsony sorszámmal Ft AB T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) with AA serial Forint AB C:UNCAdamo F56AM2,F58A Ft MINTA DA es alacsony sorszámmal T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN), DA prefix and low serials C:UNC Adamo F55AM Ft DB alacsony sorszám T:I/ Hungary Forint DB low serial number C:UNCAdamo F55A Ft MINTA BA sorszámmal Ft BD T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) with BA serial Forint BD C:UNCAdamo F57M2,F Ft MINTA AA sorszámmal Ft AA T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) with AA serial Forint AA C:UNCAdamo F58B,F58BM Ft MINTA GA T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) GA C:UNCAdamo F59M

11 Ft MINTA Millenium DA Ft Millenium DE T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) Millenium DA Forint Millenium DE C:UNC Adamo F55B,F55BM Ft MINTA Millenium MM Ft Millenium MM T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) Millenium MM Forint Millenium MM C:UNC Adamo F56A,F56AM Ft FB alacsony sorszám T:I / Hungary Forint FB low serial number C:UNC Adamo F53A Ft EC alacsony sorszám T:I/ Hungary Forint EC low serial number C:UNCAdamo F54A Ft FB alacsony sorszám T:I / Hungary Forint FB low serial number C:UNC Adamo F53A Ft MINTA DA es sorszámmal T:I/ Hungary Forint MINTA(SPECIMEN), DA prefix and serials C:UNCAdamo F55CM Ft CB alacsony sorszám T:I/ Hungary Forint CB low serial number C:UNCAdamo F56B Ft FB alacsony sorszám T:I / Hungary Forint FB low serial number C:UNCAdamo F53C Ft EC alacsony sorszám T:I/ Hungary Forint EC low serial number C:UNCAdamo F54C Ft MINTA, DA as sorszámmal T:I/ Hungary Forint MINTA(SPECIMEN), DA prefix and serials C:UNCAdamo F55DM Ft DB alacsony sorszám T:I/ Hungary Forint DB low serial number C:UNCAdamo F55D Ft FB alacsony sorszám T:I / Hungary Forint FB low serial number C:UNCAdamo F53D Ft FB alacsony sorszám T:I / Hungary Forint FB low serial number C:UNCAdamo F53D

12 Ft MINTA, DA as sorszámmal T:I/ Hungary Forint MINTA(SPECIMEN), DA prefix and serials C:UNC Adamo F55EM Ft alacsony DB sorszámmal T:I/ Hungary Forint with low DB serial number C:UNCAdamo F55J Ft EB alacsony sorszám T:I/ Hungary Forint EB low serial number C:UNCAdamo F54D Ft alacsony CB sorszámmal T:I / Hungary Forint with low CB serial C:UNCAdamo F56E Ft MINTA BA Ft BB T:I,I- / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) BA Forint BB C:UNC,AU Adamo F57AM2,F57A Ft EB 50. évforduló október Ft EA T:I/ Hungary Forint EB 50th Anniversary - 23 October Forint EA T:UNCAdamo F54EE, F54E Ft MINTA, DA ös sorszámmal T:I/ Hungary Forint MINTA(SPECIMEN), DA prefix and serials C:UNCAdamo F55GM Ft MINTA BA Ft BB T:I / Hungary Forint MINTA(SPECIMEN) BA Forint BB C:UNC Adamo F57BM2,F57B Ft MINTA, DA as, alacsony sorszámmal T:I/ Forint MINTA(SPECIMEN), DA prefix and low serials C:UNCAdamo F55HM Ft DC alacsony sorszám T:I/ Hungary Forint DC low serial number C:UNCAdamo F55H2 Ausztria 1966 (1970). 1000Sch Bertha von Suttner T:III szép papír/ Austria 1966 (1970) Schilling Bertha von Suttner C:F nice paperkrause Német Harmadik Birodalom / Cseh-Morva Protektorátus K (3x) sorszámkövetők T:I/ German Third Reich / Protectorate of Bohemia and Moravia Korun (3x) sequential serials C:UNCKrause 8 10

13 Erdélyi Fejedelmeség pénzei Coins of the Principality of Transylvania - Die Münzen den Fürstentum Siebenbürgen Erdélyi Fejedelemség Tallér Ag János Zsigmond (28,6g) T:2 peremen kis ly. / Principality of Transylvania Thaler Ag John Sigismund IO. SE. REX. VN. (28,6g) C:XF small hole on edge Huszár (Erdély): 54., Unger (Erdély).: 33. Erdélyi Fejedelemség Garas Ag Bocskai István (2,33g) T:1-,2 juszt. / Principality of Transylvania Groschen Ag Stephen Bocskai (2,33g) C:AU,XF just.unger (Erdély).: 133. Erdélyi Fejedelemség Garas Ag Báthori Gábor (2,36g) T:2 juszt. / Principality of Transylvania Groschen Ag Gabriel Bathori (2,36g) C:XF just.unger (Erdély).: 178. Erdélyi Fejedelemség 1610N-B Garas Ag Báthori Gábor Nagybánya (2,02g) T:2,2- juszt. / Principality of Transylvania 1610N-B Groschen Ag Gabriel Bathori Baia Mare (2,02g) C:XF,VF just.unger (Erdély).: Erdélyi Fejedelemség 1611N-B Garas Ag Báthori Gábor Nagybánya (1,4g) T:2,2- / Principality of Transylvania 1611N-B Groschen Ag Gabriel Bathori Baia Mare (1,4g) C:XF,VFUnger (Erdély).: 187. Erdélyi Fejedelemség 1612N-B Garas Ag Báthori Gábor Nagybánya (1,4g) T:2- / Principality of Transylvania 1612N-B Groschen Ag Gabriel Bathori Baia Mare (1,4g) C:VFUnger (Erdély).: 187. Erdélyi Fejedelemség 1613N-B Garas Ag Báthori Gábor Nagybánya (1,1g) T:2 anyagfelesleg / Principality of Transylvania 1613N-B Groschen Ag Gabriel Bathori Baia Mare (1,1g) C:XF excess materialunger (Erdély).: 187. Erdélyi Fejedelemség / Brassó 1613B Városi Garas Ag (1,22g) T:2- patina / Principality of Transylvania / Brasov 1613B City Groschen Ag (1,22g) C:VF patinaunger (Erdély).: 35.a var Erdélyi Fejedelemség Garas Ag Bethlen Gábor (1,1g) T:2 / Principality of Transylvania Groschen Ag Gabriel Bethlen (1,1g) C:XFUnger (Erdély).: 265.b Erdélyi Fejedelemség 1620K-B Denár Ag Bethlen Gábor (0,43g) T:2,2- ph. / Principality of Transylvania 1620K-B Denar Ag Gabriel Bethlen (0,43g) C:XF,VF edge errorunger (Erdély).: 271. Erdélyi Fejedelemség 1622K-B Denár Ag Bethlen Gábor (0,52g) T:2,2- ph. / Principality of Transylvania 1622K-B Denar Ag Gabriel Bethlen (0,52g) C:XF,VF edge errorunger (Erdély).: 272.a Erdélyi Fejedelemség 1623B-Z 24kr Ag Bethlen Gábor (3,64g) T:2-,3 / Principality of Transylvania 1623B-Z 24 Kreuzer Ag Gabriel Bethlen (3,64g) C:VF,FHuszár (Erdély): Erdélyi Fejedelemség 1625C-C Széles Garas Ag Bethlen Gábor (2,23g) T:2 / Principality of Transylvania 1625C-C Groschen Ag Gabriel Bethlen (2,23g) C:XFUnger (Erdély).: 266.d Erdélyi Fejedelemség 1626N-B Széles Garas Ag Bethlen Gábor Nagybánya (2,3g) T:2 juszt. / Principality of Transylvania 1626N-B Groschen Ag Gabriel Bethlen Baia Mare (2,3g) C:XF just.unger (Erdély).: 261.a Erdélyi Fejedelemség 1660N-B Tallér Ag II. Rákóczi György Nagybánya (29,2g) T:2 kis ph. / Principality of Transylvania 1660N-B Thaler Ag Georg Rákoczi II Baia Mare (29,2g) C:XF small edge errorhuszár (Erdély): 564. Erdélyi Fejedelemség 1672CI-BI Kettősgaras Ag Apafi Mihály (2,61g) T:3 ly. / Principality of Transylvania 1672CI-BI Double Groschen Ag Michael I Apafi (2,61g) C:F holehuszár

14 Erdélyi Fejedelemség 1673S-V Kettősgaras Ag Apafi Mihály (2,9g) T:2- karc / Principality of Transylvania 1673S-V Double Groschen Ag Michael I Apafi (2,9g) C:VF scratchhuszár 810. Erdélyi Fejedelemség 1674C-B Kettősgaras Ag Apafi Mihály (3,76g) T:2 ph. / Principality of Transylvania 1674C-B Double Groschen Ag Michael I Apafi (3,76g) C:XF edge errorhuszár 815. Erdélyi Fejedelemség 1674MOC-NE Kettősgaras Ag Apafi Mihály (3,15g) T:2- / Principality of Transylvania 1674MOC- NE Double Groschen Ag Michael I Apafi (3,15g) C:VF Huszár 822. Erdélyi Fejedelemség 1675MOC-NE Kettősgaras Ag Apafi Mihály (2,97g) T:2,2- / Principality of Transylvania 1675MOC-NE Double Groschen Ag Michael I Apafi (2,97g) C:XF,VFHuszár Erdély 1711IFK 1kr Ag I. József (0,81g) T:1-,2 / Transylvania 1711IFK 1 Kreuzer Ag Joseph I (0,81g) C:AU,XFUnger (Erdély).: 539. Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Hungarian coins and coins with Hungarian mint marks Ungarische Münzen und Münzen mit ungarischem Münzzeichen Denár Ag I. István (0,78g) T:2,2- ü. / Hungary Denar Ag Stephen I (0,78g) C:XF,VF dinghuszár: 3 1., Unger I.: Denár Ag Béla herceg (0,57g) T:2,2- /Hungary Denar Ag Duke Bela (0,57g) C:XF,VF Huszár 11., Unger I.: Denár Ag Géza herceg (0,78g) T:2,2- / Hungary Denar Ag Duke Geza (0,78g) C:XF,VF Huszár: 18., Unger I.: Denár Ag I. László (0,68g) T:2,2- / Hungary Denar Ag Ladislaus I (0,68g) C:XF,VFHuszár: 23, Unger I.: Denár Ag Kálmán (0,53g) T:1- / Hungary Denar Ag Coloman (0,53g) C:AUHuszár: 37., Unger I.: Denár csegely Ag II. István (0,31g) T:1-,2 RR! / Hungary Denarklippe Ag Stephan II (0,31g) C:AU,XF VERY RARE!Huszár: Denár Ag II. István (0,34g) T:1- / Hungary Denar Ag Stephen II (0,34g) C:AUHuszár: 76., Unger I.: Denár Ag II. Béla (0,25g) T:1- / Hungary Denar Ag Bela II (0,25g) C:AUHuszár: 96., Unger I.: Denár Ag II. Géza (0,23g) T:2,2- apró ly. / Hungary Denar Ag Géza II (0,23g) C:XF,VF small holehuszár: 159., Unger I.: Denár Ag II. Géza (0,22g) T:1- / Hungary Denar Ag Géza II (0,22g) C:AUHuszár: 152., Unger I.:

15 Denár Ag II. Géza (0,23g) T:1- patina / Hungary Denar Ag Géza II (0,23g) C:AU patinahuszár: 150., Unger I.: 74. ~ Denár Ag II. Géza - II. András kora (0,15g) T:1- RRR! / Hungary ~ Denar Ag Geza II - Andreas II (0,15g) C:AU Very Rare!Huszár: 188., Unger I.: Bracteata Ag III. Béla - IV. Béla (0,26g) T:1-,2 / Hungary Bracteata Ag Bela III/IV (0,26g) C:AU,XFHuszár: 192., Unger I.: Obolus Ag II. András (0,23g) T:1-,2 / Hungary Obolus Ag Andreas II (0,23g) C:AU,XFHuszár: 248., Unger I.: Obolus Ag II. András (0,27g) T:2- R! / Hungary Obolus Ag Andreas II (0,27g) C:VF RARE!Huszár: 251., Unger I.: Obolus Ag II. András (0,2g) T:2 enyhén hajlott / Hungary Obolus Ag Andreas II (0,2g) C:XF slightly curvedhuszár: 270., Unger I.: Denár Ag IV. Béla (0,79g) T:2 / Hungary Denar Ag Béla IV (0,79g) C:XFHuszár: 320., Unger I.: Denár Ag III. András (0,32g) T:2,2- R! / Hungary Denar Ag Andreas III (0,32g) C:XF,VF RARE!Huszár: 422., Unger I.: H-K/*-E Denár Ag II. Lajos publikálatlan típus! (0,55g) T:2,2- / Hungary 1522H-K/*-E Denar Ag Louis II unpublished type! (0,55g) C:XF,VF Denár Ag I. Ferdinánd (0,59g) T:2,2- patina / Hungary Denar Ag Ferdinand I (0,59g) C:XF,VF patina- Huszár: 943., Unger II.: 744.d Denár Ag I. Ferdinánd (0,58g) T:2 / Hungary Denar Ag Ferdinand I (0,58g) C:XFHuszár: 943., Unger II.: 744.d 1550K-B Széles garas Ag I. Ferdinánd (2,58g) T:1-,2 / Hungary 1550K-B Groschen Ag Ferdinand I (2,58g) C:AU,XFHuszár: 923., Unger II.: H-P Denár Ag I. Ferdinánd (0,4g) T:2 enyhén hullámos / Hungary 1552H-P Denar Ag Ferdinand I (0,4g) C:XF slightly wavyhuszár: 948., Unger II.: 745.k 1580K-B 1/2 Tallér Ag Rudolf Rendkívül ritka, a kevés ismert példány egyike, az Unger Éremhatározóban nem szereplő évjárat! (13,9g) T:3 RRR! / Hungary 1580K-B 1/2 Thaler Ag Rudolf Extremly rare, one of the few existing coins, not covered by Emil Unger s Éremhatározó (13,9g) C:F RRR! 1585K-B 1/4 Tallér Ag Rudolf (6,77g) T:2- ph. / Hungary 1585K-B 1/4 Thaler Ag Rudolf (6,77g) C:VF edge errorhuszár: 1046., Unger II.: N-B Denár Ag Rudolf (0,44g) T:2,2- patina / Hungary 1601N-B Denar Ag Rudolf (0,44g) C:XF,VF patina Unger II.: 816.var N-B Garas Ag II. Mátyás (2,58g) T:2,2- / Hungary 1617N-B Groschen Ag Matthias II (2,58g) C:XF,VFHuszár: 1132., Unger II.: P-P Garas Ag II. Ferdinánd (2g) T:2-3 ly., ki. / Hungary 1624P-P Groschen Ag Ferdinand II (2g) C:VF hole, crackedhuszár: 1195.var, Unger II.: 910.var

16 Garas Ag II. Ferdinánd koronás címer (2,15g) T:2- ph. / Hungary Groschen Ag Ferdinand II crowned coat of arms (2,15g) C:VF edge error Huszár: 1196., Unger II.: K-B 6kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (2,94g) T:2,2- / Hungary 1667K-B 6 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (2,94g) C:XF,VFHuszár: 1450., Unger II.: K-B 6kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (3,2g) T:1-,2 kis ph. / Hungary 1671K-B 6 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (3,2g) C:AU,XF small edge errorhuszár: 1450., Unger II.: kr Ag I. Lipót Pozsony (5,42g) T:1-,2 kis patina / Hungary Kreuzer Ag Leopold I Bratislava (5,42g) C:AU,XF small patinahuszár: 1441., Unger II.: 1068.a K-B 15kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (5,63g) T:1-,2 /Hungary 1674K-B 15 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (5,63g) C:AU,XFHuszár: 1423., Unger II.: K-B 3kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (1,45g) T:1-,2 / Hungary 1675K-B 3 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (1,45g) C:AU,XFHuszár: 1465., Unger II.: kr Ag I. Lipót Pozsony (2,84g) T:1-,2 kis ph. / Hungary 1671K-B 6 Kreuzer Ag Leopold I Bratislava (2,84g) C:AU,XF small edge errorhuszár: 1459., Unger II.: 1074.a kr Ag I. Lipót Pozsony (5,6g) T:2 ph. / Hungary Kreuzer Ag Leopold I Bratislava (5,6g) C:XF edge errorhuszár: 1441., Unger II.: 1068.a K-B 15kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (6,45g) T:1-,2 k. /Hungary 1677K-B 15 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (6,45g) C:AU,XF scratchedhuszár: 1425., Unger II.: 1060.a 1678K-B 15kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (6,23g) T:2 /Hungary 1678K-B 15 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (6,23g) C:XFHuszár: 1425., Unger II.: 1060.a 1679K-B Denár Ag I. Lipót (0,59g) T:1,1- / Hungary 1679K-B Denar Ag Leopold I (0,59g) C:UNC,AUHuszár: 1508., Unger II.: K-B 15kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (5,7g) T:2,2- / Hungary 1679K-B 15 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (5,7g) C:XF,VFHuszár: 1425., Unger II.: 1060.a K-B 3kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (1,67g) T:1-,2 / Hungary 1680K-B 3 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (1,67g) 1 C:AU,XFHuszár: 1465., Unger II.: K-B 6kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (3,18g) T:2 kis patina / Hungary 1681K-B 6 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (3,18g) C:XF kis patinahuszár: 1450., Unger II.: K-B 6kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (2,95g) T:1- / Hungary 1682K-B 6 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (2,95g) C:AUHuszár: 1450., Unger II.: K-B Tallér Ag I. Lipót Körmöcbánya (28,58g) T:2- kis ph., juszt. / Hungary 1692K-B Thaler Ag Leopold I Kremnitz (28,58g) C:VF small edge error, just.huszár: 1373., Unger II.: K-B Tallér Ag I. Lipót Körmöcbánya (28,21g) T:2- ph., kis anyagfelesleg / Hungary 1693K-B Thaler Ag Leopold I Kremnitz (28,21g) C:VF edge error, small excess materialhuszár: 1373., Unger II.: K-B 1/2 Tallér Ag I. Lipót Körmöcbánya (14,31g) T:1-,2 anyagfelesleg / Hungary 1695K-B 1/2 Thaler Ag Leopold I Kremnitz (14,31g) C:AU,XF excess materialhuszár: 1402., Unger II.:

17 K-B Tallér Ag I. Lipót Körmöcbánya (28,4g) T:2 kis ph. / Hungary 1695K-B Thaler Ag Leopold I Kremnitz (28,4g) C:XF small edge errorhuszár: 1374., Unger II.: 1022.a 1696K-B 15kr Ag I. Lipót Körmöcbánya (5,71g) T:2 kis k. / Hungary 1696K-B 15 Kreuzer Ag Leopold I Kremnitz (5,71g) C:XF small scratchhuszár: 1429., Unger II.: 1064A. 1697C-H 3kr Ag I. Lipót Pozsony (1,8g) T:1- / Hungary 1697C-H 3 Kreuzer Ag Leopold I Bratislava (1,8g) C:AUHuszár: 1478., Unger II.: 1086.b Poltura Ag I. Lipót (1,1g) T:1-,2 / Hungary Poltura Ag Leopold I (1,1g) C:AU,XFHuszár: 1482., Unger II.: 1093.a C-H 1kr Ag I. Lipót Pozsony (0,9g) T:2,2- / Hungary 1699C-H 1 Kreuzer Ag Leopold I Bratislava (0,9g) C:XF,VFHuszár: 1497., Unger II.: N-B/ICB 1kr Ag I. Lipót Nagybánya (0,66g) T:2,2- / Hungary 1699N-B/ICB 1 Kreuzer Ag Leopold I Baia Mare (0,66g) C:XF,VFHuszár: 1491., Unger II.: 1098.b 1699K-B Duarius I. Lipót (0,55g) T:2 / Hungary 1699K-B Duarius Leopold Kremnitz (0,55g) C:XFHuszár: 1499., Unger II.: 1104.a 1699C-H 3kr Ag I. Lipót Pozsony (1,58g) T:1-,2 / Hungary 1699C-H 3 Kreuzer Ag Leopold I Bratislava (1,58g) C:AU,XFHuszár: 1478., Unger II.: 1086.b NB Poltura Ag I. Lipót Nagybánya (0,95g) T:2- rep. / Hungary 1703NB Poltura Ag Leopold I Baia Mare (0,95g) C:VF crackedhuszár: 1486., Unger II.: 1094.c 1703K-B 1/4 Tallér Ag I. Lipót Körmöcbánya (7,18g) T:2,2- ph. anyagfelesleg / Hungary 1703K-B 1/4 Thaler Ag Leopold I Kremnitz (7,18g) C:XF,VF edge error, excess materialhuszár: 1412., Unger II.: 1052.a Poltura Ag I. József (1,02g) T:2 / Hungary Poltura Ag Joseph I (1,02g) C:XFHuszár: 1579., Unger II.: C-H/P-W 3kr Ag I. József (1,32g) T:2,2- / Hungary 1709C-H/P-W 3 Kreuzer Ag Joseph I (1,32g) C:XF,VFHuszár: 1578., Unger II.: 1159.b K-B Tallér Ag III. Károly Körmöcbánya (28,13g) T:2-,3 fülnyom / Hungary 1726K-B Thaler Ag Charles III Kremnitz (28,13g) C:VF,F ear markhuszár: 1604., Unger III.: N-B 1/4 Tallér Ag III. Károly Nagybánya (7,15g) T:1-,2 juszt. / Hungary 1736N-B 1/4 Thaler Ag Charles III Baia Mare (7,15g) C:AU,XF just.huszár: 1623., Unger II.: N-B 1/4 Tallér Ag III. Károly Nagybánya (7,12g) T:2 ph. / Hungary 1739N-B 1/4 Thaler Ag Charles III Baia Mare (7,12g) C:XF edge errorhuszár: 1623., Unger II.: K-B Tallér Ag Mária Terézia Körmöcbánya (28,7g) T:2,2- ph., patina / Hungary 1742K-B Thaler Ag Maria Theresia Kremnitz (28,7g) C:XF,VF edge error, patinahuszár: 1667., Unger III.: K-B Denár Ag Mária Terézia Körmöcbánya (0,64g) T:2-,3 / Hungary 1746K-B Denar Ag Maria Theresia Kremnitz (0,64g) C:VF,FHuszár: 1746., Unger II.: K-B 1/2 Tallér Ag Mária Terézia Körmöcbánya (14,26g) T:2,2- / Hungary 1747K-B 1/2 Thaler Ag Maria Theresia Kremnitz (14,26g) C:XF,VFHuszár: 1684., Unger III.:

18 C-A Tallér Ag Lotharingiai Ferenc (27,76g) T:2-,3 fülnyom / Hungary 1748C-A Thaler Ag Franz von Lothringen (27,76g) C:VF,F ear markhuszár: 1788., Unger III.: 1287.b 1749K-B 15kr Ag Mária Terézia Körmöcbánya (5,91g) T:2 kis patina / Hungary 1749K-B 15 Kreuzer Ag Maria Theresia Kremnitz (5,91g) C:XF small patinahuszár: 1714., Unger III.: 1247.b 1750K-B Poltura Ag Mária Terézia eltérő körirat (0,79g) T:2,2- kis patina / Hungary 1750K-B Poltura Ag Maria Theresia different legend (0,79g) C:XF,VF kis patinahuszár: 1736., Unger III.: K-B Poltura Ag Mária Terézia (0,8g) T:2 patina / Hungary 1750K-B Poltura Ag Maria Theresia (0,8g) C:XF patina- Huszár: 1736., Unger III.: K-B Denár Ag Mária Terézia Körmöcbánya (0,42g) T:2,2- / Hungary 1752K-B Denar Ag Maria Theresia Kremnitz (0,42g) C:XF,VFHuszár: 1748., Unger II.: H-A Poltura Ag Mária Terézia (0,85g) T:2- / Hungary 1752H-A Poltura Ag Maria Theresia (0,85g) C:VFHuszár: 1739., Unger III.: 1263.c 1758K-B Poltura Ag Mária Terézia (0,78g) T:2- lapkahiba / Hungary 1758K-B Poltura Ag Maria Theresia (0,78g) C:VF planchett errorhuszár: 1738., Unger III.: 1263.a 1758K-B 1kr Ag Mária Terézia (0,79g) T:2 kis patina / Hungary 1758K-B 1 Kreuzer Ag Maria Theresia (0,79g) C:XF small patinahuszár: 1744., Unger III.: K-B 1/2 Tallér Ag Mária Terézia Körmöcbánya (13,86g) T:2,2- / Hungary 1758K-B 1/2 Thaler Ag Maria Theresia Kremnitz (13,86g) C:XF,VFHuszár: 1687., Unger III.: K-B 17kr Ag Mária Terézia Körmöcbánya (6,02g) T:1-,2 / Hungary 1759K-B 17 Kreuzer Ag Maria Theresia Kremnitz (6,02g) C:AU,XFHuszár: 1708., Unger III.: 1243.a 1763K-B Tallér Ag Mária Terézia verdejel fent a sugarak mellett, Körmöcbánya (27,84g) T:2,2- / Hungary 1763K-B Thaler Ag Maria Theresia mint mark next to rays, Kremnitz (27,84g) C:XF,VFHuszár: 1676., Unger III.: K-B Tallér Ag Mária Terézia verdejel lent a címer mellett, Körmöcbánya (27,94g) T:2,2- / Hungary 1763K-B Thaler Ag Maria Theresia mint mark next to coat-of-arms at the bottom, Kremnitz (27,94g) C:XF,VFHuszár: 1675., Unger III.: kr Ag Mária Terézia (5,86g) T:2,2- patina / Hungary Kreuzer Ag Maria Theresia (5,86g) C:XF,VF patinaunger (Erdély).: K-B 3kr Ag Mária Terézia (1,60g) T:2- ph., karc/ Hungary 1765K-B 3 Kreuzer Ag Maria Theresia (1,60g) C:VF edge error, scratchhuszár: 1726., Unger III.: K-B 7kr Ag Mária Terézia (3,13g) T:2 patina / Hungary 1765K-B 7 Kreuzer Ag Maria Theresia (3,13g) C:XF patinahuszár: 1720., Unger III.: kr Ag Mária Terézia (3,2g) T:1-,2 kis ph. / Hungary Kreuzer Ag Maria Theresia (3,2g) C:AU,XF small edge errorunger (Erdély).: kr Ag Mária Terézia eltérő körirat (3,78g) T:2 kis ph. / Hungary Kreuzer Ag Maria Theresia different legend (3,78g) C:XF small edge errorunger (Erdély).: 629.var. 1765K-B 17kr Ag Lotharingiai Ferenc (6,01g) T:2/ Hungary 1765K-B 17 Kreuzer Ag Franz von Lothringen (6,01g) C:XFHuszár: 1803., Unger III.: 1291.b

19 H-G 20kr Ag Mária Terézia Gyulafehérvár (6,64g) T:2,2- patina,juszt. / Hungary 1772H-G 20 Kreuzer Ag Maria Theresia Alba Iulia (6,64g) C:XF,VF patina,just.unger (Erdély).: H-G 20kr Ag Mária Terézia Gyulafehérvár (6,62g) T:1-,2 patina / Hungary 1772H-G 20 Kreuzer Ag Maria Theresia Alba Iulia (6,62g) C:AU,XF patinaunger (Erdély).: G/IB-IV 20kr Ag II. József (6,6g) T:1-,2 juszt., kis k. / Hungary 1773G/IB-IV 20 Kreuzer Ag Joseph II (6,6g) C:AU,XF just., small scratchhuszár: 1844., Unger III.: 1306.f 1773IB-IV 20kr Ag Mária Terézia (6,61g) T:2 kis ü. / Hungary 1773IB-IV 20 Kreuzer Ag Maria Theresia (6,61g) C:XF small dinghuszár: 1706., Unger III.: 1241.e B/SK-PD 20kr Ag Mária Terézia (6,54g) T:2,2- / Hungary 1774B/SK-PD 20 Kreuzer Ag Maria Theresia (6,54g) C:XF,VFHuszár: 1701., Unger III.: 1241.b 1774B/SK-PD 20kr Ag II. József (6,4g) T:2 / Hungary 1774B/SK-PD 20 Kreuzer Ag Joseph II (6,4g) C:XFHuszár: 1840., Unger III.: 1306.b 1782B Tallér Ag II. József Körmöcbánya (27,88g) T:2- / Hungary 1782B Thaler Ag Joseph II Kremnitz (27,88g) C:VFHuszár: 1869., Unger III.: B 1/2 Tallér Ag II. József (13,26g) T:3 fülnyom / Hungary 1783B 1/2 Thaler Joseph II (13,26g) C:F earmarkhuszár: 1874., Unger III.: 1323.b B Tallér Ag II. József Körmöcbánya (28g) T:2 patina / Hungary 1783B Madonnentaler Ag Joseph II Kremnitz (28g) C:XF patinahuszár: 1869., Unger III.: E 20kr Ag II. József Gyulafehérvár (6,64g) T:1-,2 patina / Hungary 1784E 20 Kreuzer Ag Joseph II Alba Iulia (6,64g) C:AU,XF patinahuszár: 1881., Unger III.: 1329.b 1785A Tallér Ag II. József (27,9g) T:2- ph. / Hungary 1785A Thaler Ag Joseph II (27,9g) C:VF edge errorhuszár 1870., Unger III.: B 10kr Ag II. Lipót Körmöcbánya (3,68g) T:2-,3 / Hungary 1792B 10 Kreuzer Ag Leopold II Kremnitz (3,68g) C:VF,FHuszár: 1916., Unger III.: 1347.a B 20kr Ag I. Ferenc Körmöcbánya (6,64g) T:2 fülnyom / Hungary 1794B 20 Kreuzer Ag Franz I Kremnitz (6,64g) C:XF earmarkhuszár: 1964., Unger III.: 1375.a 1795G 6kr Ag I. Ferenc Nagybánya (2,15g) T:2 / Hungary 1795G 6 Kreuzer Ag Franz I Baia Mare (2,15g) C:XFHuszár: 2017., Unger III.: 1396.c 1795B 12kr Ag I. Ferenc Körmöcbánya (4,76g) T:1-,2 patina / Hungary 1795B 12 Kreuzer Ag Franz I Kremnitz (4,76g) C:AU,XF patinahuszár: 2009., Unger III.: 1394.a 1796B 20kr Ag I. Ferenc Körmöcbánya (6,18g) T:1-,2 / Hungary 1796B 20 Kreuzer Ag Franz I Kremnitz (6,18g) C:AU,XFHuszár: 1964., Unger III.: 1375.a E 20kr Ag I. Ferenc Gyulafehérvár (6,51g) T:2- / Hungary 1796E 20 Kreuzer Ag Franz I Alba Iulia (6,51g) C:VFHuszár: 1965., Unger III.: 1375.b 1800E 1/2kr Ag I. Ferenc Gyulafehérvár (2,07g) T:2,2- / Hungary 1800E 1/2 Kreuzer Ag Franz I Alba Iulia (2,07g) C:XF,VFHuszár: 2032., Unger III.: 1407.b 17

20 G 7kr Ag I. Ferenc Nagybánya (4,48g) T:2 k. / Hungary 1802G 7 Kreuzer Ag Franz I Baia Mare (4,48g) C:XF scratchedhuszár: 2014., Unger III.: 1395.c 1802E 7kr Ag I. Ferenc Gyulafehérvár (3,74g) T:2- lapkahiba / Hungary 1802E 7 Kreuzer Ag Franz I Alba Iulia (3,74g) C:VF planchet errorhuszár: 2013., Unger III.: 1395.b 1807B 15kr Cu I. Ferenc hibás évszám! 1087 Körmöcbánya (10,77g) T:3 ph., hullámos lemez / Hungary 1807B 15 Kreuzer Cu Franz I date error! 1087 Kremnitz (10,77g) C:F edge error, wavy coinhuszár: 2040., Unger III.: 1398.a, Krause KM# B Tallér Ag I. Ferenc Körmöcbánya (27,96g) T:2-,3 karc, patina / Hungary 1818B Thaler Ag Franz I Kremnitz (27,96g) C:VF,F scratch, patinahuszár: 1944., Unger III.: 1364.a E 20kr Ag I. Ferenc Gyulafehérvár (6,53g) T:2,2- k. / Hungary 1822E 20 Kreuzer Ag Franz I Alba Iulia (6,53g) C:XF,VF scratched Huszár: 1977., Unger III.: 1379.b 1824B Tallér Ag I. Ferenc Körmöcbánya (27,85g) T:1-,2 kis patina / Hungary 1824B Thaler Ag Franz I Kremnitz (27,85g) C:AU,XF small patinahuszár: 1944., Unger III.: 1364.a 1826G Tallér Ag I. Ferenc Nagybánya (27,78g) T:1-,2 kis patina,ph. / Hungary 1826G Thaler Ag Franz I Baia Mare (27,78g) C:AU,XF small patina,edge errorhuszár: 1949., Unger III.: 1365.c 1828E 10kr Ag I. Ferenc Gyulafehérvár (3,74g) T:2- patina / Hungary 1828E 10 Kreuzer Ag Franz I Alba Iulia (3,74g) C:VF patinahuszár: 1993., Unger III.: 1387.b E 20kr Ag I. Ferenc Gyulafehérvár (6,54g) T:2,2- kis patina / Hungary 1828E 20 Kreuzer Ag Franz I Alba Iulia (6,54g) C:XF,VF small patinahuszár: 1980., Unger III.: 1380.b 1820G 20kr Ag I. Ferenc Nagybánya (6,59g) T:2- rep. / Hungary 1820G 20 Kreuzer Ag Franz I Baia Mare (6,59g) C:VF crackedhuszár: 1978., Unger III.: 1379.c 1835B 20kr Ag I. Ferenc Körmöcbánya (6,65g) T:1- kis patina / Hungary 1835B 20 Kreuzer Ag Franz I Kremnitz (6,65g) C:AU small patinahuszár: 1982., Unger III.: 1381.a 1835E 20kr Ag I. Ferenc Gyulafehérvár (6,65g) T:2 / Hungary 1835E 20 Kreuzer Ag Franz I Alba Iulia (6,65g) C:XFHuszár: 1983., Unger III.: 1381.b E 1Fl Ag Ferenc József (12,18g) T:2-,3 /Hungary 1863E 1 Florin Ag Franz Joseph (12,18g) C:VF,FHuszár: 2131., Adamo M KB 20kr Ag Magyar Királyi Váltó Pénz (2,6g) T:2 k. / Hungary 1869KB 20 Kreuzer Ag Magyar Királyi Váltó Pénz (2,6g) C:XF scratchedadamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Angyalos címer rozettával, Artex-veret (12,47g) T:1- / Hungary 1868KB 1 Forint Ag Franz Joseph with rosette, Artex-restrike (12,47g) C:AUAdamo M GYF 1Ft Ag Ferenc József / Angyalos címer Gyulafehérvár (12,34g) T:2 ph. / Hungary 1868GYF 1 Forint Ag Franz Joseph Alba Iulia (12,34g) C:XF edge erroradamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Angyalos címer Körmöcbánya (12,24g) T:1-,2 / Hungary 1869KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,24g) C:AU,XF Unger III.: 1463.a, Huszár: 2136., Adamo M

21 GYF 1Ft Ag Ferenc József / Angyalos címer Gyulafehérvár (12,37g) T:1-,2 / Hungary 1869GYF 1 Forint Ag Franz Joseph Alba Iulia (12,37g) C:AU,XF Huszár: 2137., Unger III.: 1463.b, Adamo M GYF 20kr Ag Váltó Pénz (2,5g) T:2- / Hungary 1870GYF 20 Kreuzer Ag Váltó Pénz (2,5g) C:VFAdamo M GYF 1Ft Ag Ferenc József / Középcímer Gyulafehérvár (12,16g) T:2-,3 / Hungary 1870GYF 1 Forint Ag Franz Joseph Alba Iulia (12,16g) C:VF,FHuszár: 2139., Unger III.: 1464.b, Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Középcímer Körmöcbánya (12,37g) T:2 / Hungary 1872KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,37g) C:XFHuszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Középcímer Körmöcbánya (12,33g) T:1- / Hungary 1873KB 1 Forint Ag Franz Joseph 1 Kremnitz (12,33g) C:AU Huszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 10kr Ag Váltó Pénz (1,55g) T:2 patina / Hungary 1875KB 10 Kreuzer Ag Valtó Pénz (1,55g) C:XF patinaadamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Középcímer Körmöcbánya (12,36g) T:2 / Hungary 1875KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,36g) C:XF Unger III.: 1464.a, Huszár: 2138., Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Középcímer Körmöcbánya (12,28g) T:1- /Hungary 1876KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,28g) C:AUUnger III.: 1464.a, Huszár: 2138., Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Középcímer Körmöcbánya (12,36g) T:2 kis ph. / Hungary 1879KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,36g) C:XF small edge error Unger III.: 1464.a, Huszár: 2138., Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Középcímer Körmöcbánya (12,31g) T:1-,2 / Hungary 1881KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,31g) C:AU,XFHuszár: 2140., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Középcímer Körmöcbánya (12,38g) T:1- / Hungary 1881KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,38g) C:AU Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Barokk címer Körmöcbánya (12,35g) T:1- patina /Hungary 1883KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,35g) C:AU patinaunger III.: 1466., Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Fiume címer Körmöcbánya (12,37g) T:1- / Hungary 1884KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,37g) C:AUAdamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Barokk címer Körmöcbánya (12,34g) T:1-,2 / Hungary 1885KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,34g) C:AU,XFUnger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Barokk címer Körmöcbánya (12,3g) T:1-,2 / Hungary 1886KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,3g) C:AU,XFUnger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag Ferenc József / Fiume címer Körmöcbánya (12,33g) T:1- / Hungary 1890KB 1 Forint Ag Franz Joseph Kremnitz (12,33g) C:AUAdamo M KB 1K Ag Millenium jelöletlen Artex-veret T:P / Hungary 1896KB 1 Korona Ag Hungarian conquest of the Carpathian Basin Artex-restrike, Kremnitz C:P Adamo K K Ag Ferenc József jelöletlen Artex-veret T:1(P) / Hungary Korona Ag Franz Joseph unmarked Artexrestrike C:UNC(P)Adamo K

22 KB 5K Ag Ferenc József Körmöcbánya (23,92g) T:2,2- / Hungary Korona Ag Franz Joseph (23,92g) C:XF,VF Adamo K7 1914KB 2K Ag Ferenc József Körmöcbánya (9,94g) T:2 / Hungary 1914KB 2 Korona Ag Franz Joseph Kremnitz (9,94g) C:XFAdamo K f Fe rozettával, Artex-veret T:1(P) / Hungary Fillér Fe with rosetta, Artex-strike C:UNC(P)Adamo K f Fe rozettával, Artex-veret T:1(P) / Hungary Fillér Fe with rosetta, Artex-strike C:UNC(P)Adamo K f Fe rozettával, Artex-veret T:1(P) / Hungary Fillér Fe with rosetta, Artex-strike C:UNC(P)Adamo K f aranyozott Br, rozettával, Artex-veret T:1(P) / Hungary Fillér gilt Br, with rosetta, Artex-strike C:UNC(P)Adamo K f Br (13xklf) teljes sor! T:2,2- / Hungary Fillér Br (13xdiff) full series! C:XF,VFAdamo P P Ag Madonna (9,95g) T:1-,2 kis patina / Hungary Pengő Ag Madonna (9,95g) C:AU,XF small patinaadamo P Ft Ag + 50Ft Ag Zrínyi pár (12,09g; 20,06g) T:1(P) ujjlenyomat / Hungary Forint Ag + 50 Forint Ag Zrínyi pair (12,09g; 20,06g) C:UNC(P) fingerprintsadamo EM17, EM18; Krause KM#567, KM# Ft Ni Szovjet-magyar közös űrrepülés, próbaveret T:1(PP) / Hungary Forint Ni Soviet-Hungarian Joint Space Flight trial strike C:UNC(PP) Adamo EM Ft-20Ft (5xklf) kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, Magyar Köztársaság felirattal, de Kádár címerrel T:1/ Hungary Forint - 20 Forint (5xdiff) unissued coin set in laminated foil packing, with Republic of Hungary legend but with the Kádár coat of arms C:UNCAdamo FO Ft Cu-Ni-Zn próbaveret T:1(PP) / Hungary Forint Cu-Ni-Zn trial strike C:UNC(PP)Adamo F Ft Cu-Ni próbaveret T:1 / Hungary Forint Cu-Ni trial strike C:UNCAdamo F Ft Cu-Ni-Zn próbaveret T:1(PP) / Hungary Forint Cu-Ni-Zn trial strike C:UNC(PP)Adamo F Ft Cu-Ni próbaveret T:1(PP) / Hungary Forint Cu-Ni trial strike C:UNC(PP)Adamo F Ft Cu-Ni-Zn próbaveret T:1(PP) / Hungary Forint Cu-Ni-Zn trial strike C:UNC(PP)Adamo F

23 Ft Cu-Ni próbaveret T:1(PP) / Hungary Forint Cu-Ni trial strike C:UNC(PP)Adamo F Ft Cu-Ni-Zn próbaveret T:1(PP) / Hungary Forint Cu-Ni-Zn trial strike C:UNC(PP)Adamo F Ft Ag Az államalapítás évfordulója tanúsítvánnyal (31,67g) T:PP / Hungary Forint Ag 1000th Anniversary of the Foundation of Hungary with certificate (31,67g) C:PP Adamo EM Mesterdarabok ezüstből f-5Ft Ag (6xklf) forgalmi sor utánverete eredeti díszcsomagolásban T:PP / Hungary Silver master pieces Fillér - 5 Forint Ag (6xdiff) restrike coin set in original case C:PP Adamo FO1.1 Magyar emlékveretek, plakettek Hungarian commemorative medals and plaques - Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten Beck Ötvös Fülöp ( ) iki Ezredéves Országos Kiállítás / Közreműködők Érme Br emlékérem Peres Sándor óvónőképző-intézeti igazgató részére (91,51g/60mm) T:1-,2 / Hungary National Exhibition of 1896 / Contributors Medal Br commemorative medal for Sándor Peres kindergarten teacher training institute principal. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (91,51g/60mm) C:AU,XFHP 754. Bognár György (1944- ) Magyar Vasút éve Európában / Budapest Nyugati Pályaudvar jelzett Ag emlékérem (28,35g/0.925/42,5mm) Magyar Vasút éve Európában / Budapest Keleti Pályaudvar jelzett Ag emlékérem (28,35g/0.925/42,5mm) Magyar Vasút Éve Európában / Pest-Buda jelzett Ag emlékérem (28,35g/0.925/42,5mm). Mindhárom érem együtt, eredeti MÁV dísztokban, kézi sorszámozású tanúsítvánnyal T:PP / Hungary Hungarian State Railways Years in Europe / Budapest Western Railway Station hallmarked Ag commemorative medallion (28,35g/0.925/42,5mm) Hungarian State Railways Years in Europe / Budapest Eastern Railway Station hallmarked Ag commemorative medallion (28,35g/0.925/42,5mm) Hungarian State Railways Years in Europe / Pest-Buda hallmarked Ag commemorative medallion (28,35g/0.925/42,5mm). All three medallions in original MÁV case, certificate with hand written serial number. Sign.: György Bognár C:PP Boldogfai Farkas Sándor ( ) A Felvidék visszacsatolásának emlékére / A Magyar Éremművészeti Egyesület 1939 Br emlékérem (247g/90mm) T:2 / Hungary Commemorating the reunification with Upper Hungary / The Hungarian Medal Art Society 1939 Br commemorative medal. Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (247g/90mm) C:XF Boldogfai Farkas Sándor ( ) Téli Sporthét Balatonkenesén Br plakett (153,3g/74mm) T:2 / Hungary Winter s Sports week in Balatonkenese Br plaque. Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (153,3g/74mm) C:XF Csóka Zsuzsanna (1962-) / Gulyás Sarolta Millecentenárium Ag emlékérem sorozat bársony dísztokban a Babits Kiadótól a következő felosztásban: Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje (94,17g/0.925) + Szent Korona / Rakacai Korong (93,06g/0.925) + Attila kardja / Bezdédi tarsoly (93,7g/0.925) + Szent István pénze / Lovasíjász (15,55g/0.925) + Szent István szobor / Turul (15,63g/0.925) T:PP ujjlenyomat, patina/ Hungary Commemorative medallions for the Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces of different Ag (0.925) medallions in orginal case. Sign.: Zsuzsanna Csóka, Sarolta Gulyás (94,17g+93,06g+93,7g+15,55g+15,63g) C:PP finger print, patina Gáti Gábor (1937- ) Ady / Szállani, Szállani, Szállani Egyre Br plakett, dobozban (782g/110mm) T:1- / Hungary Ady / Szállani, Szállani, Szállani Egyre Br plaque with case. (782g/110mm) Sign.: Gábor Gáti C:AU Dr. Hőgyes Ferenc ( ) Szinyei Merse Pál kétoldalas Br plakett, eredeti dísztokban (642g/167x198mm) T:1,1- / Hungary Pál Szinyei Merse double-sided Br plaque, in original case. Sign.: Ferenc Hőgyes Dr (642g/167x198mm) C:UNC,AUHP Madarassy Walter ( ) DN Budapesti Történeti Múzeum (320g/85,5mm) + CASTRVM BVDENSE / Budapesti Történeti Múzeum - Budavári Palota (422g/100mm) Br emlékérem pár, eredeti dísztokban T:1- / Hungary ND Budapest History Museum (320g/85,5mm) + CASTRVM BVDENSE / Budapest History Musem - Buda Palace (422g/100mm) pair of commemorative Br medallions in original case. Sign: Walter Madarassy C:AU

24 Murányi Gyula ( ) Francesco Ferrer emlékére Br emlékérem. IN MEMORIAM FRANCESCO FERRER 1909 OCT. 13 (38,86g/50,5mm) T:2 / Hungary To the Memory of Francesco Ferrer Br commemorative medallion. Sign.: Gyula Murányi (38,86g/50,5mm) C:XF HP Nagy István János (1938-) Korányi Frigyes + Korányi Sándor Br emlékérem pár tokban (91,61g, 82,25g/60mm) T:1,1- / Hugnary Frigyes Korányi + Sándor Korányi Br commemorative medallion pair in case (83,16g, 83,23g/60mm) C:UNC,AU Reményi József ( ) Soproni Kereskedelmi és Iparkamara Jubileumi Iparkiállítása / Moson Sopron Vas és Zala Iparosainak Ipari Érdemekért kétoldalas, jelzett Ag plakett, eredeti, sérült dísztokban (82,85g/0.900/60mm) T:2 / Hungary For the jubilee Industry Exhibition of The Commerce and Industry Chamber of Sopron hallmarked Ag plaque in original, damaged case (82,85g/0.900/60mm) :CXF Reményi József ( ) A kormányzói díjat nyert dalosok emlékérme / A Magyar Dalosegyesületek Országos Szövetsége Br érem mellszalagon, hátoldalán gravírozva (35mm) T:2 / Hungary Singer s medal - Miklós Horthy Br medallion on ribbon. Sign.: József Reményi (35mm) C:XF HP Anton Scharff ( ) Martin Ritter von Cassian a DDSG igazgatója / 25 éves szolgálati évforduló - Az alkalmazottak és tisztek német nyelvű Br emlékérem (64mm) T:2 kis ph./ Austro-Hungarian Empire Martin Ritter von Cassian Director der I. K.K. Priv. Donau - Dampfschiffahrts - Gesellschaft German language Br commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (64mm) C:XF small edge error Anton Scharff ( ) ~1913. Az Országos Iparegyesülettől jelzetlen Ag emlékérem, hátoldalán gravírozással, Knopp és Steiner Budapesten gyártói jelzéssel (44,92g/55mm) T:1- / Hungary ~1913. From the National Industry Association Ag commemorative medallion without hallmark, engraved on reverse, with Knopp és Steiner Budapesten makers mark. Sign.: Anton Scharff (44,92g/55mm) C:AU Wenzel Seidan ( ) Pozsony Szabad Királyi Város - A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XI. Gyűlésének 1865 / Scientia Motv Clarior Br emlékérem (51,34g/45mm) T:1-,2 / Hungary Pozsony / Hungarian Physicians and Naturalists XIth Meeting 1865 / Scientia Motv Clarior Br commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (51,34g/45mm) C:AU,XF Szakál Ernő ( ) Merjetek nagyok lenni / Gróf Széchenyi István születésének 150-ik évfordulója - Sopron- Nagycenk szept. 21. Br emlékérem (165g/73mm) T:2 / Hungary Dare to be great / 150th Anniversary of the birth of Count István Széchenyi - Sopron-Nagycenk 21st September 1941 Br commemorative medal. Sign.: Ernő Szakál (165g/73mm) C:XF Telcs Ede ( ) Alpár Ignác építész - Kornfeld Zsigmond elnök / A Budapesti Áru- és Értéktőzsde építésének emlékére Br plakett (100x67,5mm) T:2/ Hungary To commemorate the building of the Budapest Merchandise and Stock Market Br commemorative plaque. Sign.: Ede Telcs (100x67,5mm) C:XFHP Tóth Sándor (1933-) DN Csongrád megye Br plakett gyűjtői tokban (744g/124mm) T:1 / Hungary ND Csongrád County Br plaque in collector s case. Sign.: Sándor Tóth (744g/124mm) C:UNC Törzsök Károly ( ) Dr Sipőcz Jenő / Fővárosi Alkalmazottak Nemzeti Szövetsége Br emlékérem (61mm) T:2 / Hungary Dr Sipőcz Jenő / Fővárosi Alkalmazottak Nemzeti Szövetsége Br commemorative medallion (61mm) C:XF Emlékérem a budapesti országos kiállításra aranyozott Br emlékérem RUDOLF TRÓNÖRÖKÖS A KIÁLLÍTÁS VÉDNÖKE / AZ 1885-IKI BUDAPESTI ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS EMLÉK ÉRME, Knopp és Steiner Budapesten gyártói jelzéssel (24,58g/38mm) T:2 peremen anyagfelesleg / Hungary Rudolf heir to the throne / Medal for the National Exhibition in Budapest gilt Br commemorative medallion with maker s mark Knopp és Steiner Budapesten (24,58g/38mm) C:XF excess material on edge 22

25 Szilágyi Sándor történész, az MTA rendes tagja születésének 70. évfordulójára Br emlékérem, eredeti dísztokban. ALEXANDER SZILÁGYI - AET. LXX / RERVM. HVNGARICARVM. AC. TRANSSYLVANICARVM. INDAGA- TORI. INDEFESSO K.B. - BÁTHORY BETHLEN RÁKÓCZY Szign.: Anton Scharff (82,2g/57mm) T:2 / Hungary Alexander Szilágyi commemorative Br medallion in original case. Sign.: Anton Scharff (82,2g/57mm) C:XF Hauser: Országos Magyar Dalos Szövetség Budapesti Kerülete - Kerületi Dalosverseny 1932 két nagyobb részből álló Br plakett, a részek lánccal összekötve, hátoldalán gravírozva (~100x170mm) T:2 / Hungary The Budapest District of the Hungarian National Singing Alliance - District Singing Competition 1932 Br plaque with two big parts, the parts attached to each other with chain, reverse engraved (~100x170mm) C:XF Balatonkenesei Sporthét / Székesfővárosi Tenisz Bajnokság 1940 Br plakett. Szign.: Szilas (51,97g/67x67mm) T:2 / Hungary Sportsweek at Balatonkenese / Capitol Tennis Championship 1940 Br plaque. Sign.: Szilas (51,97g/67x67mm) C:XF ~ év érdemdús munkájának emlékéül / Hofherr-Schrantz-Clayton-Shuttleworth R.T. - Kispest Br emlékérem. Szign.: J.M. (178,89g/80mm) T:2 kis ph., kis patina/ Hungary ~1940. For 25 Years of Meritorious Work / Hofherr- Schrantz-Clayton-Shuttleworth R.T. - Kispest Br commemorative medallion. Sign.: J.M. (178,89g/80mm) C:XF small edge error, small patina Magyar Építőmesterek Egyesülete zománcozott plakett márványlapon, hátoldalon MORZSÁNYI gyártói jelzéses matricával (plakett 45x60mm, márványlap 88x146mm) T:1 / Hungary Hungarian Builder Masters Association enamelled plaque on marble sheet, with MORZSÁNYI makers mark (plaque 45x60mm, marble 88x146mm) C:UNC Kemény János-díj a Neumann JánosSzámítógép-tudományi Társaság által adományozott Br díjplakett (315g/84mm) T:1- / Hungary Kemény János-díj Br Award plaque by the John von Neumann Computer Society (315g/84mm) C:AU Külföldi fém- és ezüstpénzek Worldwide silver and metal coins - Weltweit Münzen Amerikai Egyesült Államok c Ag Standing Liberty (15x) T:3,3- / USA Cents Ag Standing Liberty (15x) C:F,VGKrause KM#145 Amerikai Egyesült Államok /2$ Ag Stone Mountain Memorial T:2 patina / USA /2 Dollar Stone Mountain Memorial C:XF patinakrause KM#157 Amerikai Egyesült Államok ~ (?) 25c Ag Washington (360x) 9db Abbot Coin Counter Co., Greenwich. Conn. pénzváltó rolniban, bontatlanok, többnek különböző fokon, kettőnek pedig súlyosan sérült a széle. Érdekes, átnézetlen anyag! T:vegyes / USA ~ (?) 25 Cents Ag (360x) in Abbot Coin Counter Co., Greenwich. Conn. wrapper, unopened, some with various degree of damaged edge, two with serious fault. Interesting, not looked upon lot! C:mixed Amerikai Egyesült Államok c Ag Washington (~600x) három évtized érméi egy tartalmas gyűjteményes tételben: 519db érme + 2db sérült Abbot Coin Counter Co., Greenwich. Conn. rolni. Összesen ~3,24kg súlyban T:2-3 / USA Cents Ag Washington (~600x) three decades of coins in a huge collection: 519pcs of coins + 2pcs of damaged Abbot Coin Counter Co., Greenwich. Conn. wrapper. In sum of ~3,24kg weight. C:XF-F Krause KM#

26 Ausztria Tallér Ag II. Rudolf Hall (28,56g) T:1-,2 / Austria Thaler Ag Rudolf II Hall (28,56g) C:AU,XFKrause KM#37.1 Ausztria Tallér Ag V. Lipót Hall (28,56g) T:2 enyhén hajlott lemez / Austria Thaler Ag Leopold V Hall (28,56g) C:XF sligthly wavy planchetkrause KM#264.5 Ausztria Tallér Ag V. Lipót Tirol hercege (28,75g) T:2 patina, hajlott lemez / Austria Thaler Ag Leopold V Landesfürst von Tyrol (28,75g) C:XF patina, bent Krause KM# Ausztria kr Ag (1,44g) + 15kr Ag Zsigmond Ferenc főherceg Hall (6,38g) T:1-,2 / Austria Kreuzer Ag (1,44g) + 15 Kreuzer Ag Sigismund Franz Hall (6,38g) C:AU,XFKrause KM#1209,1219 Ausztria kr Ag Zsigmond Ferenc főherceg Hall (6,08g) T:1-,2 k. / Austria Kreuzer Ag Sigismund Franz Hall (6,08g) C:AU,XF scratchedkrause KM#1219 Ausztria Tallér Ag VI. Károly Hall (28,31g) T:2 kissé hajlott lemez / Austria Thaler Ag Karl VI Hall (28,31g) C:XF slightly wavy planchetkrause KM# Ausztria 1863V Tallér Ag,,Ferenc József - Veriens Thaler (18,50g) T:2 / Austria 1863V Thaler Ag,,Franz Joseph - Verins Thaler (18,50g) C:XF Krause KM#2244 Ausztria 1864A 1Fl Ag Ferenc József (12,34g) T:1- / Austria 1864A 1 Florin Ag Franz Joseph (12,34g) C:AUKrause KM#2219 Ausztria G Ag I. Ferenc József és Erzsébet királynő / Ezüstlakodalom (24,65g) T:1- kis ph./ Austria Gulden Ag Franz Joseph and Elisabeth / Silver Jubilee (24,65g) C:AU small edge errorkrause X#M5 Ausztria G Ag I. Ferenc József és Erzsébet királynő / Ezüstlakodalom (24,77g) T:1-/ Austria Gulden Ag Franz Joseph and Elisabeth / Silver Jubilee (24,77g) C:AUKrause X#M Ausztria G Ag I. Ferenc József és Erzsébet királynő / Ezüstlakodalom (24,62g) T:1-,2 / Austria Gulden Ag Franz Joseph and Elisabeth / Silver Jubilee (24,62g) C:AU,XFKrause X#M5 Osztrák Államok / Salzburg Tallér Ag Paris von Lodron (28,97g) T:2 / Austrian States / Salzburg Thaler Ag Paris von Lodron (28,97g) C:XFKrause KM#87 Osztrák Németalföld Koronatallér Ag II. József (29,47g) T:2,2- ph., patina / Austria Netherlands Kronenthaler Ag Joseph II (29,47g) C:XF,VF edge error, patinakrause KM#32 Osztrák Németalföld 1795A Koronatallér Ag II. Ferenc (28,28g) T:2 ph., patina / Austria Netherlands 1795A Kronenthaler Ag Franz II (28,28g) C:XF edge error, patinakrause KM# Csehország / Huszita háborúk ~ Heller Ag (0,34g) T:2 / Bohemia / Hussite wars ~ Heller Ag (0,34g) C:XF Csehország / Történelmi tartomány kr Ag VI. Károly Prága (6,2g) T:1- / Bohemia Kreuzer Ag Charles VI Prague (6,2g) C:AUKrause KM# Görögország D Ag Othon T:2- / Greece Drachmai Ag Othon C:VFKrause KM#20 1 Hongkong 1890H 20c Ag Viktória (5,43g) T:2/ Hong Kong 1890H 20 Cents Ag Victoria (5,43g) C:XFKrause KM#7 1 24

27 Jugoszlávia D Ag I. Sándor (22,89g) T:2 ph., patina/ Yugoslavia Dinara Ag Alexander I (22,89g) C:XF edge error, patinakrause KM#16 Lengyel Királyság 1813IB 1/3T Ag I. Frigyes Ágost (8,34g) T:3 / Poland / Kingdom 1813IB 1/3 Talara Ag Friedrich August I (8,34g) C:FKrause C#86 Moldva ~ Rézpénz (0,63g) T:2-/ Moldavia ~ Copper coin (0,63g) C:VF Nápolyi királyság 1787DP/C-C Piastra (120G) Ag IV Ferdinánd (27,07g) T:2- patina / Kingdom of Naples & Sicily 1787DP/C-C Pistra of 120 Grana Ag Ferdinando IV (27,07g) C:VF Német Államok / Augsburg / Birodalmi Kamara 1515A (MDXV) 1B Ag IV. Eberhard (3,56g) T:2 kis ph. / German States 1 / Augsburg / Imperial Chamberlain Administration 1515A (MDXV) 1 Batzen Ag Eberhard IV (3,56g) C:XF small edge errorkrause MB#12 Német Államok / Baden G Ag Lipót (21,20g) T:2 patina / German States / Baden Gulden Ag Leopold (21,20g) C:XF patinakrause KM#222 Német államok / Bajorország Tallér Ag III. Miksa (27,95g) T:3 patina / German State / Bavaria Thaler Ag Maximilian III (27,95g) C:F patinakrause KM#499 Német államok / Bajorország Tallér Ag IV. Miksa (28,02g) T:2 patina / German State / Bavaria Thaler Ag Maximilian IV (28,02g) C:XF patinakrause KM# Német Államok / Bajorország G Ag I. Lajos (10,44g) T:2 / German States / Bavaria Gulden Ag Ludwig I (10,44g) C:XFKrause KM#788 Német Államok / Braunschweig-Lüneburg 1855B 2 Tallér Ag Vilmos (37,20g) T:2 ph., patina / German States / Brunswick-Lüneburg 1855B 2 Thaler Ag Wilhelm (37,20g) C:XF edge error, patinakrause KM#1140 Német Államok / Hannover 1828B 2/3 Tallér Ag IV. György (17,21g) T:2 ph., karc, patina/ German States / Hannover 1828B 2/3 Thaler Ag Georg IV (17,21g) C:XF edge error, scratched, patinakrause KM#142 Német Államok / Poroszország 1861A Tallér Ag I. Vilmos és Auguszta koronázása (18,43g) T:1-,2 kis ph., patina/ German States / Prussia 1861A Thaler Ag Coronation of Wilhelm and Augusta (18,43g) C:AU,XF small edge error, patinakrause KM# Német Államok / Poroszország 1901A 2M Ag 200 éves a királyság (11,08g) T:1- / German States / Prussia 1901A 2 Mark Ag 200th Anniversary of the Kingdom of Prussia (11,08g) C:AUKrause KM#525 Német Államok / Poroszország 1913A 3M Ag Napóleon legyőzésének 100 éves évfordulója (16,58g) T:2- ü., ph., patina/ German States / Prussia 1913A 3 Mark Ag 100 Years - Defeat of Napoleon (16,58g) C:VF ding, edge error, patinakrause KM#534 Német Államok / Szászország-Albertine 1823IGS Tallér Ag III. Frigyes Ágost (27,84g) T:2,2- / German States / Saxony- Albertine 1823IGS Thaler Ag Friedrich August III (27,84g) C:XF,VFKrause KM#1091 Német Államok / Szászország-Albertin 1859F 2 Tallér Ag Johann (36,95g) T:2 patina / German States / Saxony-Albertine 1859F 2 Thaler Ag Johann (36,95g) C:XF patinakrause KM# Német Államok / Szászország-Albertine 1863B 1/6 Tallér Ag János (5,26g) T:1- / German States / Saxony-Albertine 1863B 1/6 Thaler Ag Johann (5,26g) C:AUKrause KM#

28 Német Államok / Szilézia 1693MMW 15kr Ag I. Lipót Boroszló (5,92g) T:2,2- / German States / Silesia 1693MMW 15 Kreuzer Ag Leopold I Breslau (5,92g) C:XF,VFKrause KM#462 Német Államok / Szilézia 1694CB 15kr Ag I. Lipót Brieg (5,65g) T:2,2- kis ü.,patina / German States / Silesia 1694CB 15 Kreuzer Ag Leopold I Brieg (5,65g) C:XF,VF small ding,patinakrause KM#525 Német Államok / Szilézia 1697M-B 3pf Ag I. Lipót Brieg (0,69g) T:2 ph. / German States / Silesia 1697M-B 3 Pfennig Ag Leopold I Brieg (0,69g) C:XF edge errorkrause KM#594 Német Államok / Szilézia 1706FN 3kr Ag I. József Boroszló (1,44g) T:2- kis patina / German States / Silesia 1706FN 3 Kreuzer Ag Joseph I Breslau (1,44g) C:VF slight platinakrause KM# Német Államok / Szilézia 1707FN 3kr Ag I. József Boroszló (1,55g) T:2- kis patina / German States / Silesia 1707FN 3 Kreuzer Ag Joseph I Breslau (1,55g) C:VF slight platinakrause KM#687 Niue $ Ag Borostyánút / Aquileia borostyán darabbal (28,58g/0.925/38mm) T:BU / Niue Dollar Ag Amber Route / Aquileia with amber piece (28,58g/0.925/38mm) C:BU Olaszország 1872R 5L Ag II. Viktor Emánuel római verdejel (24,92g/0.900) T:2 kis ph. / Italy 1872R 5 Lire Ag Vittorio Emanuele II Rome mint mark (24,92g/0.900) C:XF small edge errorkrause KM#8.4 Olaszország 1927R/VI 20L Ag III. Viktor Emánuel (14,96g) T:2,2- kis ph., patina/ Italy 1927R/VI 20 Lire Ag Vittorio Emanuele III (14,96g) C:XF,VF small edge error, patinakrause KM# Orosz Birodalom R Ag II. Katalin (23,8g) T:2- /Russian Empire Ruble Ag Catherine II (23,8g) C:VFKrause C#67a.2 Orosz Birodalom Poltina (1/2R) Ag I. Sándor (10,35g) T:2 ki. / Russian Empire Poltina (1/2 Ruble) Ag Alexander I (10,35g) C:XF crackedkrause C#129 Orosz Birodalom Poltina (1/2R) Ag I. Miklós (10,65g) T:2,3 / Russian Empire Poltina (1/2 Ruble) Ag Nicholas I (10,65g) C:XF,FKrause C#167.1 Orosz Birodalom Poltina (1/2R) Ag I. Miklós (10,36g) T:2 / Russian Empire Poltina (1/2 Ruble) Ag Nicholas I (10,36g) C:XFKrause C# Orosz Birodalom Poltina (1/2R) Ag II. Sándor (10,27g) T:2 / Russian Empire Poltina (1/2 Ruble) Ag Alexander II (10,27g) C:XFKrause Y#24 Orosz Birodalom R Ag II. Sándor (20,59g) T:2 kis patina / Russian Empire Ruble Ag Alexander II (20,59g) C:XF small patinakrause Y#25 Orosz Birodalom k Ag II. Miklós (9,98g) T:2- / Russian Empire Kopeks Ag Nicholas II (9,98g) C:VFKrause Y#58.2 Raguzai Köztársaság ~ Grosso Ag Blasius fej és Városkapu ellenjeggyel (0,68g) T:2 / Republic of Ragusa ~ Grosso Ag with Blasius head and City gate countermarks C:XF San Marino 1935R 20L Ag (15g) T:2 patina / San Marino 1935R 20 Lire Ag (15g) C:XF patina Krause KM#11 1 San Marino 1936R 20L Ag (15g) T:2 patina / San Marino 1936R 20 Lire Ag (15g) C:XF patina Krause KM# Svájc / Saint Gall Tallér Ag (28,25g) T:3 ph. / Switzerland / Saint Gall Thaler Ag (28,25g) C:F edge errorkrause KM#61 26

29 Külföldi emlékveretek, plakettek Worldwide commemorative medallions and plaques Weltweit Gedenkmünzen, Plaketten Ausztria ERZHERZOG ALBRECHT GENERAL GOUVERNEUR V. UNGARN / AUSTRIA S BANNER 5 TREU U. UNGARNS SCHRIM U. HORT jelzetlen Ag (23,14g/41mm) T:1- karc, ph. / Austria ERZHERZOG ALBRECHT GENERAL GOUVERNEUR V. UNGARN / AUSTRIA S BANNER TREU U. UNGARNS SCHRIM U. HORT jelzetlen Ag (23,14g/41mm) C:AU scratch, edge error Ausztria III. Német Szövetségi Lövészverseny Bécs Tallér jelzetlen Ag emlékérem. Szign.: Wenzel Seidan (16,87g/33mm) T:1- / Austria III. German Federal Shooting Competition in Vienna - Feintaler 1868 unmarked Ag commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (16,87g/33mm) C:AU Ausztria ~ Ferenc József Ausztria Császára / Állami Díj a Mezőgazdasági Szolgálatokért jelzett Ag emlékérem, A fémjel a peremen (35,07g/40,5mm) T:1- ph. / Austria ~ FRANCISVS JOSEPHVS I.D.G. AVSTRIAE IMPERATOR / STAATSPREIS FÜR LANDWIRTSCHAFTLICHE VERDIENSTE (Franz Joseph Emperor of Austria / State Award for Agricultural Services) hallmarked Ag commemorative medallion, with A hallmark on edge (35,07g/40,5mm) C:AU edge error Ausztria I. Ferenc József Apostoli Császári Őfelsége Uralkodásának Ötvenéves Jubileuma Alkalmából - Jubileumi Kiállítás Bécs 1898 jelzett Ag emlékérem, fémjel és C.W. gyártói jelzés a peremen, tokkal (67,37g/0.900/63mm) T:1- / Austria AVS ANLASS DES FVNFZIGJAHRIGEN REGIERVNGS IVBILAVMS S.K.K. APOSTOLISCHEN MAJESTAT DES KAISERS FRANZ JOSEF I. - IVBILAVMS AVSSTELLVNG WIEN 1898 hallmarked Ag commemorative medallion, hallmark and C.W. makers mark on the edge, with case (67,37g/0.900/63mm) C:AU Ausztria Ferenc József uralkodásának 50 éves jubileumára peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Anton Scharff (7,97g/26mm) T:2 / Austria th Anniversary of Franz Josephs reign hallmarked on edge Ag commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (7,97g/26mm) C:XF Ausztria Ferenc József Centenáriumi érem peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: P. Fanner (13,24g/0.935/29mm) T:2 fülnyom,patina / Austria Franz Joseph Centennial medallion hallmarked on edge commemorative medallion. Sign.: P. Fanner (13,24g/0.935/29mm) C:XF ear mark, patina Német Birodalom Bismarck / Április 1. jelzetlen Ag emlékérem Bismarck 80. születésnapjára. Szign.: A.H. (17,6g/30mm) T:2 ph. / German Empire Bismarck / 1. April 1895 unmarked Ag commemorative medallion for the 80th birthday of Bismarck. Sign.: A.H. (17,6g/30mm) C:XF edge error Olasz Államok / Pápai Államok / Róma VII. Pius / A Pápa Párizsba való visszatérésének emlékére ezüstözött Br emlékérem. Szign.: Giovanni Hamerani (25,58g/39mm) T:2 patina, ph./ Italian States / Papal States / Rome Pius VII / Commemorating the return of the Pope to Paris silver plated Br commemorative medal. PIVS VII P M AN VI / EX GALLIA REDEVNTI POSTR EID MAI - P. MILVIVS REST MDCCCV. Sign.: Giovanni Hamerani (25,58g/39mm) C:XF patina, edge error Olasz Államok / Pápai Államok / Róma VII. Pius / Assisi Szent Ferenc csontváza megtalálásának és elismerésének emlékére ezüstözött Br emlékérem. Szign.: Tommaso Mercandetti (33,59g/41,5mm) T: 2 kis patina, ph./ Italian States / Papal States / Rome Pius VII / Commemorating the discovery and recognition of the skeleton of Saint Francis of Assisi silver plated Br commemorative medal. PIVS VII PONT. MAX. ANNO XXII / S. FRANCISCI SEPVLCRVM GLORIOSVM - MDCCCXVIII. Sign.: Tommaso Mercandetti (33,59g/41,5mm) C:XF small patina, edge error

30 Római Birodalom Roman Empire - Römisches Reich Római Birodalom / Róma / Vespasianus Denár Ag (3,18g) T:2- / Roman Empire / Rome / Vespasian Denarius Ag IMP CAESAR VESPASIANVS AVG / COS VIII (3,18g) C:VFRIC 108. Római Birodalom / Róma / Hadrianus Denár Ag (2,91g) T:2 ph. / Roman Empire / Rome / Hadrian Denarius Ag IMP CAESAR TRAIAN HADRIANVS AVG / P M T-R P C-OS III - FEL P-R (2,91g) C:XF edge errorric II 120. Római Birodalom / Róma / Geta Denár Ag (3,39g) T:2 / Roman Empire / Rome / Geta Denarius Ag P SEPT GETA PIVS AVG BRIT / TR P III COS II P P (3,39g) C:XFRIC IV 81. Római Birodalom / Róma / Septimius Severus Denár Ag (2,89g) T:2 / Roman Empire / Rome / Septimius Severus Denarius Ag SEVERVS PIVS AVG / VOTA SVS-CEPTA XX (2,89g) C:XFRIC IV Római Birodalom / Seleucia Pieria / Caracalla Tetradrachma Ag (14,76g) T:2 rep. / Roman Empire / Seleucia Pieria / Caracalla Tetradrachma Ag AYT K MA ANTWNEINOC CEB / DHMARC EX YPATO D (14,76g) C:XF crackedprieur Római Birodalom / Róma / III. Gordianus Antoninianus Ag (3,66g) T:2,2- ü. / Roman Empire / Rome / Gordian III Antoninianus Ag IMP CAES M ANT GORDIANVS AVG / PROVIDENTIA AVG (3,66g) C:XF,VF dingriv IV 4. Római Birodalom / Róma / III. Gordianus Antoninianus Ag (4g) T:2 / Roman Empire / Rome / Gordian III Antoninianus Ag IMP GORDIANVS PIVS FEL AVG / P M TR P IIII COS II P P (4g) C:XFRIV IV Római Birodalom / Róma / I. Valerianus Antoninianus Ag (3,21g) T:2 / Roman Empire / Rome / Valerian I Antoninianus Ag IMP C P LIC VALERIANVS AVG / AP-OLINI CONSERVA (3,21g) C:XFRIC V 71. Római Birodalom / Trier / Postumus 261. Antoninianus Ag (4,58g) T:2 / Roman Empire / Trier / Postumus 261. Antoninianus Ag IMP C POSTVMVS P F AVG / P M TR P CO-S II P P (4,58g) C:XFRIC V 54. Militária Military - Militaria Osztrák-Magyar Monarchia ~ Császári és királyi Ulánus Ezred aranyozott, zománcozott sapkajelvény, függőleges tűvel (20,5x37mm) T:2 / Austro-Hungarian Empire ~ K.u.K. Ulanen Regiment No. 5 gold plated, enamelled cap badge with vertical needle (20,5x37mm) C:XF ~ József Főherceg Katonai Hadastyán Egylet zománcozott, festett kitűző (38x57mm) T:2 hajlott lándzsafejek / Hungary ~ Archduke Joseph Military Veteran Club enamelled, painted pin (38x57mm) C:XF bent speartips A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye jelzett, zománcozott Ag kitüntetés mellszalaggal, korabeli, de nem eredeti dísztokban T:2 kis zománchiba / Hungary Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class hallmarked, enamelled Ag decoration with ribbon, in contemporary but not original case C:XF small enamell errornmk 282. ~1914. Világháború emléke / Isten éltesse vitéz hadseregünket Cu emlékérem (29mm) / Hungary ~1914. In memory of the World War / God Bless Our Brave Army (29mm) T:2,2- Osztrák-Magyar Monarchia Honvéd huszárezred sapkajelvénye részben festett (44x~37mm) T:2 kopott festés / Austro-Hungarian Monarchy HHH - 5th Honved Cavalry cap badge, partially painted (44x~37mm) C:XF worn paint

31 Osztrák-Magyar Monarchia K.u.K. I.R.6. (Császári és királyi 6. Gyalogezred) fém jelvény (31mm) T:2 / Austro-Hungarian Empire K.u.K. I.R.6. (K.u.K. 6th Infantry Regiment) metal badge (31mm) C:XF Osztrák-Magyar Monarchia M. Kir. Debreczeni 3. H. Gy. Ezr. (Magyar Királyi Debreceni Harmadik Honvéd Gyalogezred) fém jelvény (30x40mm) T:2- repedés/ Austro-Hungarian Monarchy M. Kir. Debreczeni 3. H. Gy. Ezr. (Hungarian Royal 3rd Honved Infantry Regiment of Debrecen) metal badge (30x40mm) C:VF cracked Arany Érdemkereszt vörös szalagon aranyozott Br kitüntetés, eredeti ETUIS- U. KASSETTENFABRIK - IG. BERGMANN - WIEN VII gyártói jelzésű tokban, a függesztőkarikán csillag jelzéssel és elcsúszott MAYERS SÖHNE IN WIEN gyártói beütéssel T:2 több zománchiba / Hungary Gold Cross of Merit with Crown, on red ribbon gilt Br decoration in original ETUIS- U. KASSETTENFABRIK - IG. BERGMANN - WIEN VII case, with star mark and shifted MAYERS SÖHNE IN WIEN on the hanging ring C:XF multiple enamel errornmk Osztrák-Magyar Monarchia ~ Gut Land ezüstözött fém jelvény. Szign.: Rudolf Ferdinand Marschall (28x45mm) T:2- ezüstözés kopott/ Austrian-Hungarian Monarchy ~ Gut Land silvered metal badge. Sign.: Rudolf Ferdinand Marschall (28x45mm) C:VF worn silver plating A Vörös Kereszt Ezüst Díszérme hadidíszítménnyel kitüntetés adományozó oklevele Ferenc Salvator főherceg facsimile aláírásával, széleken szakadásokkal, egy 4cm-es szakadással, kis lyuk (51x42,5cm) / Hungary Awarding warrant of the Red-Cross Silver Medal with military ornament decoration with facsimile sign of Duke Franz Salvator, with tears at the edges, one 4cm long tear, small hole (51x42,5cm) Osztrák-Magyar Monarchia In memoriam fém hadizászló-szög eredeti Hanser Károly feliratú dísztokban (34x65mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy In memoriam metal war flag nail in original case with Károly Hanser mark (34x65mm) C:AU Osztrák-Magyar Monarchia Karácsony a fronton 1915 Zn jelvény, hátoldalon Winter & Adler - Bécs gyártói jelzéssel (20x32mm) T:2,2- / Austro-Hungarian Empire Weihnachten im Felde 1915 Zn badge with Winter & Adler - Wien makers mark on reverse (20x32mm) C:XF,VF Osztrák-Magyar Monarchia F.HB. Batterie 6/34. fém jelvény (36x45mm) T:2,2- / Austro-Hungarian Empire F.HB. Batterie 6/34. metal badge (36x45mm) C:XF,VF Osztrák-Magyar Monarchia Világháború ezüstözött tombak sapkajelvény, hátoldalon THE ARKANZAS BUDAPEST VÁCI U. 23. gyártói jelzéssel (43x25,5mm) T:2,2- / Austro-Hungarian Monarchy World War silver plated tombac cap badge with makers mark THE ARKANZAS BUDAPEST VÁCI U. 23. (43x25,5mm) C:XF,VF Osztrák-Magyar Monarchia Repülőhadtest - Világháború ezüstözött fém sapkajelvény vízszintes tűvel (31x37mm) T:2 enyhén hajllott lemez/ Austro-Hungarian Monarchy Air Corps - World War silver plated metal cap badge with horizontal pin (31x37mm) C:XF slightly wavy Osztrák-Magyar Monarchia Vitam et Sanguinem fém kitűző (24x28mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy Vitam et Sanguinem metal pin (24x28mm) C:XF Osztrák-Magyar Monarchia In memoriam fém katonai felvarró (64,5x37,5mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy In memoriam metal military patch (64,5x37,5mm) C:XF Osztrák-Magyar Monarchia Honvéd Gyalogezred bronzozott Zn jelvény függőleges tűvel. Szign.: Tichy (30x44mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy th Honved Infantry Regiment bronze plated Zn badge with vertical pin. Sign.: Tichy (30x44mm) C:XF Osztrák-Magyar Monarchia Karácsony a fronton 1917 Zn jelvény, részben festett, hátoldalon Winter & Adler - Bécs gyártói jelzéssel (30x43mm) T:2,2- / Austro-Hungarian Empire Weihnachten im Felde 1917 Zn badge, partially painted, with Winter & Adler - Wien makers mark on reverse (30x43mm) C:XF,VF IN MEMORIAM JAN.29. BALASSAGYARMAT a balassagyarmati csehkiverés -nek emléket állító Br lemezjelvény (46x51mm) T:2 / Hungary IN MEMORIAM JAN.29. BALASSAGYARMAT Br commemorative badge for the push back of the Czechoslovakian troops (46x51mm) C:XF 29 1

32 Magyar Nagy Ezüst Vitézségi Érem ezüstözött Br kitüntetés, peremén BRONZ beütéssel, modern mellszalaggal, modern dísztokban. Szign.: Berán Lajos T:1-,2 / Hungary Large Hungarian Silver Gallantry Medal silver-plated Br decoration, with BRONZ mark on edge, on modern ribbon, with modern case. Sign.: BERÁN L. C:AU,XFNMK 433. ~1940. Honvéd Sportügyességi jelvény préselt Br jelvény (32x47mm) T:2 / Hungary ~1940. Large Sports Qualification Badge Br badge (32x47mm) C:XF A Magyar Szent Korona-rend lovagkeresztje hadidíszítménnyel és kardokkal aranyozott szegélyű, zománcozott Ag kitüntetés, hátoldalán az eredetileg tervezett alapítási év 1942, eredeti mellszalagon, nem saját dísztokban (szalaggal együtt 34,78g/42mm) T:1-,2 / Hungary Order of the Hungarian Holy Crown, Knight s Cross with war decoration and swords enamelled Ag decoration with gold plating on the legs of the cross, the planned original founding year 1942 on the back of the medallion, with original ribbon in not its own case (with ribbon 34,78g/42mm) C:AU,XFNMK A Magyar Népköztársasági Érdemrend V. fokozata zománcozott, aranyozott Br kitüntetés mellszalaggal, szalagsávval és 2db nem hozzávaló miniatűrrel, sérült eredeti tokban T:2 zománchiba / Hungary Order of Merit of the Hungarian People s Republic, 5th Grade enamelled gilt Br decoration with ribbon, thin ribbon and 2 not own miniatures, in damaged original case C:XF enamel errornmk db-os kitüntetés miniatűr tétel, frakkláncon, benne: Vaskorona Rend hadidíszitménnyel és kardokkal Katonai Érdemkereszt III. osztálya Nagy Katonai Érdemérem kardokkal Ezüst Katonai Érdemérem kardokkal Nagy Katonai Érdemérem kardokkal Sebesültek Érme Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal III. osztályú Tiszti Szolgálati Jel Német Lovagrend Mária Keresztje + Német Birodalom Vaskereszt T:2,2- / Hungary 10pcs of miniature decorations on White tie accesories chain, with: Hungary Order of the Iron Crown with war decoration and swords Military Merit Cross, 3rd Class Large Military Merit Medal with swords Silver Military Medal with swords Large Military Merit Medal with swords Wound Medal Hungarian Commemorative War Medal with swords and helmet Officer s Distinction for Long Service, 3rd Class Marian Cross of the Teutonic Order + German Empire Iron Cross C:XF,VF Finnország Finn Oroszlán Rend, lovagi I. osztály aranyozott, zománcozott, jelzett Ag kitüntetés eredeti mellszalagon. Szign.:KMT (0.830/40mm) T:2 medallion javítva/ Finland Order of the Lion of Finland (Suomen Leijonan Ritarikunta), knight first class gold plated, enamelled, hallmarked Ag decoration with original ribbon. Sign.:KMT (0.830/40mm) C:XF center of medallion repaired Finnország Finn Fehér Rózsa Lovagrend zománcozott, jelzett Ag kitüntetés mellszalaggal, fémjelek, a fülön finn próbajel, 813H és P7, eredeti A. Tillander gyártói tokban T:1/ Finland Order of the White Rose of Finland enamelled, hallmarked Ag decoration on ribbon, with hallmarks, on the ear Finnish assay mark, 813H and P7 in original A. Tillander maker s case C:UNC Orosz Birodalom A magyarországi és erdélyi rendteremtésre 1849 jelzetlen Ag kitüntetés nem eredeti mellszalagon, a szabadságharc leverésében résztvevő orosz katonák számára adományozva. (29mm) T:2,2- / Russian Empire Medal for the Pacification of Hungary and Transylvania 1849 unmarked Ag decoration with not original ribbon, awarded to the Russian forces who took part in the campaign against Hungary. (29mm) C:XF,VF Spanyolország A szabadság nemzetközi önkéntesei fém gomblyukjelvény (21mm) T:2 / Spain Voluntarios Internacionales de la Libertad buttonhole badge (21mm) C:XF

33 Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Faleristics: medals, orders, badges - Faleristik: Auszeichnungen, Medaillen, Ordnen Osztrák-Magyar Monarchia Koronás Arany Érdemkereszt vörös szalagon aranyozott, zománcozott kitüntetés mellszalaggal, F. Braun in Wien gyártó jelzéssel, eredeti V. MAYERS SÖHNE jelzésű dísztokban T:1-,2 kis zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy Golden Merit Cross with the Crown on a red ribbon gold plated, enamelled decoration with ribbon and makers mark F. Braun in Wien in original case with V. MAYERS SÖHNE mark C:AU,XF small enamell errornmk 212. Osztrák-Magyar Monarchia Károly császár és király Zn lemezjelvény (33x40mm) + Zita Zn lemezjelvény (33x38mm) T:2 / Austro-Hungarian Empire CAROLVS IMP ET REX Zn sheet metal badge. Sign.: R. Marschall (33x40mm) + ZITA Zn sheet metal badge. Sign.: R. Marschall (33x38mm) C:XF Homonnay Jenő (1883-?) ~1930. MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet) - Becsülettel a hazáért Br díjérem GÁL gyártói jelzéssel, mellszalagon (39mm) T:2/ Hungary ~1930. MOVE (Hungarian National Defence Association) Br award medal with ribbon and GÁL makers mark. Sign.: Jenő Homonnay (39mm) C:XF Délvidék visszatér 1941 zománcozott gomblyukjelvény (21x22mm) T:1-,2 / Hungary Délvidék visszatért 1941 enamelled commemorative buttonhole pin for the return of southern Hungary (21x22mm) C:AU,XF Máramaros visszatért IX. 5. zománcozott, aranyozott kitűző (15x18mm) T:2 / Hungary Máramaros visszatért IX. 5 enamelled, gold plated commemorative pin for the return of parts of Transylvania (15x18mm) C:XF V. Balatoni Dalosünnep Siófok 1941 zománcozott jelvény, hátoldalon Boczán Károly - Csokonai u. 8. gyártói jelzéssel (19x32mm) T:2 / Hungary th Song Festival at Balaton - Siófok 1941 enamelled pin, with Boczán Károly - Csokonai u. 8 makers mark (19x32mm) C:XF Debreceni Nyári Egyetem 4db klf jelvényének fém mintadarabja, Szeiler Budapest VI. Teréz-körút 23 és 21 gyártói jelzésű pergamen tasakban T:1- / Hungary Debrecen Summer University 4pcs of different badge metal trials in Szeiler Budapest VI. Teréz-körút 23 és 21 parchment packet C:AU Magyar Népköztársasági Sportérdemérem bronz fokozata zománcozott Br kitüntetés eredeti mellszalagon, szalagsávval, sérült tokban T:1-,2/ Hungary Sports Merit Medal of the Hungarian People s Republic, Bronze Grade enamelled Br decoration with original ribbon and thin ribbon, in damaged case C:AU,XFNMK Rákosi Mátyás Tanulmányi Érdemérem jelzett Ag kitüntetés mellszalaggal, csak 32 adományozás! T:2 R!/ Hungary Mátyás Rákosi Merit Medal for Study hallmarked Ag decoration with ribbon, only 32 awards! C:XF R!NMK Vörös Csillag Érdemrend aranyozott peremű zománcozott bronz kitüntetés mellszalagon, szalagsávval és miniatűrrel T:1- / Hungary Order of The Red Star gilt, enamelled Br decoration on ribbon, with miniature and thin ribbon C:AU NMK 611. ~ Kiváló Sportoló Magyar Népköztársaság aranyozott, zománcozott kitüntetése miniatűrrel, eredeti, enyhén sérült tokban T:2/ Hungary ~ Excellent Athlete gilt, enamelled decoration of Hungarian People s Republic, with miniature, in original, slightly damaged case C:XF Április Negyedike Érdemrend aranyozott bronz kitüntetés mellszalaggal, szalagsávon miniatűrrel, eredeti bordó dísztokban T:2/ Hungary Order of Merit of April Fourth with ribbon, miniature and miniature ribbon in original red case C:XFNMK Jugoszlávia ~ Szent Száva Rend IV. osztály aranyozott és zománcozott Ag kitüntetés eredeti, viseltes dísztokban, modern mellszalaggal (41x62mm) T:2 medalion elő- és hátlapján kis zománchibák, aranyozás kopott / Yugoslavia ~ Order of Saint Sava 4th class gold plated and enamelled Ag decoration in original but worn case, with modern ribbon (41x62mm) C:XF small enamel errors on the obverse and reverse of the medallion, gold plating worn Német Harmadik Birodalom Háborús Érdemkereszt I. Osztálya ezüstözött fém kitüntetés függőleges tűvel, gyártói jelzés nélkül T:2,2- /German Third Reich War Merit Cross 1st Class without swords (Kriegsverdienstkreuz 1. Klasse ohne Schwertern) silver plated metal decoration with vertical pin, without makers mark C:XF,VF

34 Részvények, értékpapírok, sorsjegyek Shares, Securities and Tickets - Aktien, Wertpapieren und Tickets Pest Vakok-Intézetére ügyelő Küldöttség kitöltött sorsjegye, kézi sorszámmal T:I- / Hungary / Pest Vakok- Intézetére ügyelő Küldöttség (Delegation for Overseeing the Institute for the Blind) filled coupon with handwritten serial C:AU Révfülöp Zala-Somogyi Balaton Gőzhajózási Társaság névre szóló részvénye 50Ft-ról szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegekkel T:III / Hungary / Révfülöp Zala-Somogyi Balaton Gőzhajózási Társaság (Zala-Somogy Balaton Steamship Company) share with the shareholders name about 50 Forint with coupons, embossed stamp and stamps C:F Osztrák-Magyar Monarchia / Arad Aradmegyei Takarékpénztár névre szóló részvénye 1000K értékben, ELŐVÉTELI JOG GYAKOROLVA felülbélyegzéssel és szárazpecséttel T:III/ Austro-Hungarian Empire / Arad Aradmegyei Takarékpénztár (Arad County Savings Bank) saving bank s share with shareholder s name about 1000 Korona, with overprint and embossed stamp C:F Budapest Budai Általános Takarékpénztár Részvénytársaság részvénye 200K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II / Hungary / Budapest Budai Általános Takarékpénztár Részvénytársaság (General Savings Bank of Buda Company) share about 200 Korona, with overprint, embossed stamp and coupons C:XF Budapest Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság 4 1/2%-os Záloglevél 5000K-ról három nyelven, szelvényekkel és szárazpecséttel, vízjeles papír T:II / Hungary / Budapest Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság (Inner City Savings Bank Company) 4 1/2% mortgage letter in three languages, with coupons, embossed stamp on watermarked paper C:XF Budapest Ganz és Társa-Danubius Gép-, Waggon- és Hajógyár Részvénytársaság névre szóló részvénye Król, német és magyar nyelven, szelvényekkel, felülbélyegzésekkel T:II / Hungary / Budapest Ganz és Társa-Danubius Gép-, Waggon- és Hajógyár Részvénytársaság (Ganz and Co. Danubius Machine, Wagon and Shipyard Company) share about Korona with the shareholder s name, German and Hungarian language, with coupons, overprints C:XF Budapest Magyar Finombőrgyár Részvénytársaság öt részvénye egyben összesen 5000K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II / Hungary / Budapest Magyar Finombőrgyár Részvénytársaság (Hungarian Fine Leather Factory Company) five shares in one about 5000 Korona, with embossed stamp and coupons C:XF Budapest Újságüzem Könyvkiadó és Nyomda Részvénytársaság huszonöt részvénye egyben összesen K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II / Hungary / Budapest Újságüzem Könyvkiadó és Nyomda Részvénytársaság (Newspaper and Book Publishing and Printing Company) twenty-five shares in one about Korona, with embossed stamp and coupons C:XF Debrecen Gyógyárú Kereskedelmi Részvénytársaság száz darab részvénye egyben K-ról, felülbélyegezve 20P-re, szárazpecséttel, bélyegzéssel T:III / Hungary / Debrecen Gyógyárú Kereskedelmi Részvénytársaság (Pharmaceutical Trading Company) one hundred shares in one about Korona, with overprint revalueting to 20 Pengő, with embossed stamp and cancellation C:F Budapest Budapest Székesfővárosi Községi Takarékpénztár Részvénytársaság 7 1/2%-os A sorozatú záloglevél font sterlingről, magyar és angol nyelvű, bélyegzésekkel, szárazbélyegzővel és szelvényekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:III/ Hungary / Budapest Budapest Székesfővárosi Községi Takarékpénztár Részvénytársaság (City of Budapest Municipal Savings Bank Company Limited) 7 1/2% land mortgage bond about Pound Sterling, series A, Hungarian and English language, with stamps, embossed stamp and coupons, invalidated by holes C:F 32

35 Belgium ~ db-os részvény tétel, közte egy kuponok nélkül, benne Société d Electricité de Rosario, Crédit Foncier d Extreme-Orient (2x), Société des Mines d Or de Kilo-Moto, Tabalux Société Anonyme, Bleu d Outremer et Couleurs de Mont Saint-Amand, Le Central Électrique de Nord, Manta Société Anonyme (2x) kitöltetlen, Ouest-Candien T:I--III szakadás/ Belgium ~ pcs of various shares, one without coupons, including Société d Electricité de Rosario, Crédit Foncier d Extreme-Orient (2x), Société des Mines d Or de Kilo-Moto, Tabalux Société Anonyme, Bleu d Outremer et Couleurs de Mont Saint-Amand, Le Central Électrique de Nord, Manta Société Anonyme (2x) unfilled, Ouest-Candien C:AU-F tear Franciaország db-os részvény tétel, mind szelvényekkel, benne Compagnie des Vernis Valentine, Société Marocaine de Banque et de Commerce (2x), Compagnie Miniere du Torgan, Société Anonyme Joannard Freres, Paris- Foncier, Etablissements André Vaissaire, Entreprises Chemin et Industrielle Fonciere Routiere, Compagnie des Mines d Or du Bouré-Siéké et de l Afrique Occidentale Francaise, illetve egy Société Agricole du Mayumble belga részvény lyukasztással érvénytelenítve T:I--II- szakadás, tűly./ France pcs of various shares, all with coupons, including Compagnie des Vernis Valentine, Société Marocaine de Banque et de Commerce (2x), Compagnie Miniere du Torgan, Société Anonyme Joannard Freres, Paris-Foncier, Etablissements André Vaissaire, Entreprises Chemin et Industrielle Fonciere Routiere, Compagnie des Mines d Or du Bouré-Siéké et de l Afrique Occidentale Francaise, as well as Société Agricole du Mayumble Belgian share invalidated with holes C:AU-VF tear, needle holes Losonc Sorsjegy - A losonczi helvét hitvallású evangelikus Egyház és Iskola javára 30kr értékben, kézi sorszámmal T:III- szakadás, ly., anyaghiány, szép papír / Hungary / Lucenec Lottery Ticket for the benefit of the Lucenec Helvetian Creed Church and School in worth of 30 Kreuzer, with handwritten serial C:VG tear, hole, nice paper 2 Temesvár Lottójegy, bélyegzéssel T:III / Hungary / Temesvár (Timisoara) Lottery ticket with overprint C:F Budapest Országos Magyar Képzőművészeti Társulat 1Ft értékű sorsjegye, szárazpecséttel és módosított húzási dátummal T:III szép papír / Hungary / Budapest Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (Hungarian National Art Company) lottery ticket in 1 Forint worth, embossed stamp and modified draw date C:F nice paper Budapest III. Kincsem Sorsjáték 1Ft értékű sorsjegye T:III hátoldalon ragasztónyom / Hungary / Budapest III. Kincsem Sorsjáték (3rd Kincsem Lottery) lottery ticket in worth of 1 Forint C:F A XX. Magyar Állami Sorsjáték 2Ft értékű sorsjegye T:III / Hungary A XX. Magyar Állami Sorsjáték (The 20th Hungarian State Lottery) lottery ticket in 2 Forint denomination C:F Budapest ~1930. Szerencseszív forgatható sorsjegy T:I- / Hungary / Budapest ~1930. Lucky Heart lottery ticket with wheel C:AU Budapest Magyar Királyi Állami Sorsjáték fél-sorsjegye (2x) összefüggésben T:I- ragasztónyom az egyik hátoldalán / Hungary Budapest Magyar Királyi Állami Sorsjáték (56th Royal Hungarian Lottery) half-ticket (2x) in partial sheet C:AU one with gluemark on the backside Budapest Magyar Királyi Állami Sorsjáték egész sorsjegye T:I- ragasztónyom a hátoldalon / Hungary / Budapest Magyar Királyi Állami Sorsjáték (58th Royal Hungarian Lottery) full ticket C:AU gluemark on the backside Magyar Királyi Osztálysorsjáték második osztály egynyolcad sorsjegye, bélyegzéssel Magyar Királyi Osztálysorsjáték második osztály egynyolcad sorsjegye, bélyegzéssel T:I-,II / Hungary Magyar Királyi Osztálysorsjáték (33rd Royal Hungarian Class Lottery) second class, 1/8 ticket with overprint Magyar Királyi Osztálysorsjáték (46th Royal Hungarian Class Lottery) second class, 1/8 ticket with overprint C:AU,XF 33

36 Budapest XVI. Állami Sorsjáték egész sorsjegy T:II / Hungary / Budapest XVI. Állami Sorsjáték (XVI. National Lottery) full ticket C:XF Ausztria Österreichische Klassenlotterie (13. Osztrák Osztálysorsjáték) második osztály egynyolcad A és B sorsjegye T:II-,III szép papír/ Austria Österreichische Klassenlotterie (13th Austrian Class Lottery) second class, 1/8 A and B ticket C:VF,F nice paper Papír és fém szükségpénzek Emergency Coins and Notes - Notgeld aus Papier und Metall Fogyasztási adó-fizetési bárca német nyelvű, kézírással kitöltve T:II / Hungary Consumption tax label German language, the form filled with handwriting C:XF ~1880. Mohr Lajos Hatvani utca 4. sz. Pesten / Meerschaum Galaterie und Spielwaaren Handlung Mohr Lajos díszműkereskedő és játékboltos Br névjegyérme (3,91g/23,5mm) T:2,2- kis ph., kis patina/ Hungary ~1880. Mohr Lajos Hatvani utca 4. sz. Pesten / Meerschaum Galaterie und Spielwaaren Handlung decor and toyshop of Mohr Lajos, Br business medal (3,91g/23,5mm) C:XF,VF small edge error, small patina ~1910. Erdély Részi Falka Vadász Társulat - Kolozsvárott jegy kitűző, (2xklf) 10K értékben T:II,III tűlyuk / Hungary ~1910. Transylvanian Pack Hunting Association - Cluj-Napoca ticket-badge (2xdiff) worth 10 Korona C:XF,F needle hole Budapest K + 2K + 5K + 10K Fegyver és Gépgyár utalvány T:I,I- a 2K szamárfüllel / Hungary / Budapest Korona + 2 Korona + 5 Korona + 10 Korona Weapons and Machine Factory voucher C:UNC,AU 2 Korona with earfold- Adamo BUC-67.1, BUC-67.2, BUC-67.3, BUC-67.4 Örkénytelep ~ Tallér Özvegy Dormány Mihályné vegyeskereskedő - Örkénytelep szükségpénz T:2 / Hungary / Örkénytelep ~ Thaler Widow Mihályné Dormány General Dealer - Örkénytelep necessity money C:XF Gabonalevél - 50 mázsa búza, rozs vagy kétszeres átruházáshoz 150P értékben, vízjeles papíron T:II / Grain letter about 50 hundredweight wheat, rye or two-fold transfer in 150 Pengő worth, on watermarked paper C:XF Pécs P Pécs Szabad Királyi Város Pénztára pénztári utalvány, nyomtatványként újrafelhasznált papíron T:Itűnyom / Hungary / Pécs Pengő Pécs Szabad Királyi Város Pénztára voucher on reused paper from a form C:AU needle hole Adamo PÉC K Balatoni Korona, helyi pénz sorszámmal, MINTA perforációval és a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:1 / Hungary Korona Balatoni Korona local money with serial, with MINTA(SPECIMEN) perforation and signed by the graphic designer Károly Vagyóczky C:UNC Kalocsa / Börtönpénz DN Kiétkezési utalvány 100Ft hátoldalán felülbélyegzés T:I / Hungary / Kalocsa / Prison Note ND Food Voucher 100 Forint, overprint on backside C:UNC Pozsony DN Átkelés / Pozsonyi Csavargőzös Vállalat Zn bárca (28mm) T:2,2- / Hungary / Bratislava ND Crossing / Bratislava Steamship Company Zn token (28mm) C:XF,VF Csehország / Történelmi tartomány Cseh Gyermekek Kórházának és Klinikájának Felállításának és Fenntartásának Egyesülete sorsjegy 1K értékben, cseh nyelven T:II / Bohemia The Association for the Establishment and Maintenance of the Czech Children s Hospital and the Clinic of Health lottery ticket in 1 Corona worth, in Czech language C:XF 34

37 Német Harmadik Birodalom / Cseh-Morva Protektorátus / Theresienstadt gettó január K helyi pénz T:I-,II / German Third Reich / Protectorate of Bohemia and Moravia / Theresienstadt ghetto January Kronen local paper money C:AU,XF Románia / Bukarest ~ Scanteia-ház (Szabad Sajtó Háza) részjegy 100L értékben T:II- / Romania / Bucharest ~ Casa Scanteii (House of the Free Press) ticket on account for the building in 100 Lei C:VF Numizmatikai irodalom, numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Numismatics literature, documents and letters Numismatische Literatur, Dokumente und Briefe ~ Szabadalmazott Pengő-Korona Átszámító Táblázat tárcsás, rendkívül jó állapotban / Hungary ~ Patented Pengő-Korona Exchange Sheet dial, in very good condition ~ Első Magyar Általános Biztosító Társaság Budapesten kisalakú bőr mappa, dombornyomású, benne biztosítási papírok az 1930-as évekből, kopásnyomokkal (152x223mm) / Hungary ~ First Hungarian Insurance Company at Budapest small sized leather binder, embossed, with insurance papers from the 1930 s, with signs of wear (152x223mm) db különféle, használatlan adópengő címletű váltó, törvénykezési és okirati illetékbélyeg / Hungary pcs of different and unused bill, juridical and document stamps in adópengő denomination Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban./ Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Mint condition. Gróf Dessewffy Miklós barbár pénzei. A Numizmatikai Közlöny külön-melléklete. Hornyánszky Viktor cs. és kir. udvari könyvnyomdája, Budapest / Count Miklós Dessewffy s Barbaric Coins. Special Issue of the Numismatics Gazette. The Royal k. u. k. Bookprinting Press of Viktor Hornyánszky, Budapest Gyűjteményes tételek Collections - Sammlungen Különböző, Pécsett rendezett kiállítások alkalmából felülnyomott, nagyrészt pengő papírpénzek 409db-os gyűjteménye, ebből 20db ritkaság. Közte a szakirodalom számára ismeretlen darabok, pecsét színváltozatok, próbanyomatok, valamint 2db emlékboríték, rajta illeték- és postai bélyeg és bélyegzés és a Zsolnay Gyűjtőklub Pécs bélyegzése. Minden ritka darabról kétoldalas kép! Tartalmas gyűjtemény, érdemes megtekinteni! / Hungary A collection of 409pcs of overprinted paper money commemorating different exhibitions at Pécs, among them 20 rare pieces. With unknown ones, different colored overprints and trials. With 2pcs of commemorative envelopes with paraphilatelic and postal stamps and cancellations. Two-sided picture about every rare piece! It s well worth seeing! Egyedülálló orosz és szovjet bankjegy/szükségpénz/kötvény gyűjtemény öt albumba rendezve, leírásokkal kísérve (~900db). A cári Oroszország bankjegyei egy, a polgárháború éveiben kiadottak három, végül a Szovjetunió és Oroszország bankjegyei egy albumba rendezve. Mindegyik időszak részletesen katalogizálva, több teljes sorozattal. A legérdekesebb a három polgárháborús album, melyek Észak-Oroszországtól kezdve Szibériáig minden területről tartalmaznak pénzeket, több igen ritka és érdekes darabbal. Megtekintésre ajánlott! T:vegyes, több restaurált és erősen sérült bankjegy is / Unique collection of Russian and Soviet banknotes/necessity notes/bonds in five albums (~900pcs) with informative texts (in Hungarian language). Banknotes of the Russian Empire are in one album, currency from the Civil War in three, and the money of the Soviet Union and Russia again in one album. All time periods are cataloged in detail with several complete series. Probably the most interesting notes are from the Civil War, which contain banknotes from North-Russia all the way to Siberia, with several rare and interesting pieces. Well worth seeing! C:mixed, several restored and damaged banknotes

38 Érdekes darabokban bővelkedő katonai megszállás/szükségpénz gyűjtemény, albumba rendezve (~350db). A pénzeket, melyek lefedik a teljes 20. századot, részletes leírások kísérik végig. A gyűjteményben található országok: Osztrák-Magyar Monarchia, Német Birodalom, Franciaország, Japán, Amerikai Egyesült Államok (közte, német, francia, japán és olasz területek megszállási példányai is), Nagy-Britannia (észak-afrikai kiadások!), Belgium, Hollandia, Luxemburg, Jugoszlávia, Szovjetunió, Mexikó, Német Harmadik Birodalom. Megtekintésre ajánlott! T:vegyes, sok szép tartású bankjegy, de több sérült is / Impressive collection of military payment certificates and military occupation notes in album (~350pcs). The notes cover the entire 20th century and accompanied by informative text (in Hungarian). Notable countries from the collection: Austro-Hungarian Monarchy, German Empire, France, Japan, USA (including German, French, Japanese and Italian territory issues), Great Britain (with North African issues!), Belgium, Netherlands, Luxembourg, Yugoslavia, Soviet Union, Mexico, German Third Reich. Well worth seeing! C:mixed, lot of notes in nice condition but also several damaged Rendkívül tartalmas fémpénz gyűjtemény öt darab kisalakú berakóban. ~101db ezüstérme, nagyrészt osztrák, közte G Ag Ferenc József Császár házasságkötése (rendkívül szép állapotban!), G Ag Ferenc József és Erzsébet királyné / Ezüstlakodalom (2x) és sok vatikáni, illetve san marinoi érme. Érdemes megtekinteni! T:vegyes / Very rich collection of coins in five small size albums. ~101pcs of silver coins, mainly Austrian, with Gulden Ag Wedding of Emperor Franz Joseph (in very good condition!), Gulden Ag Franz Joseph and Elisabeth / Silver Jubilee (2x) and many coins from the Vatican and San Marino as well. It s well worth seeing! C:mixed Magyar labdarúgó-bajnokcsapatok jelvényei. ~115db klf jelvényt tartalmazó különleges gyűjtemény, üvegezett fakeretben. A csapatok jelvényei mellett megtalálható még benne a Magyar Labdarúgó Szövetség néhány érdekes jelvénye, továbbá a A Magyar Labdarúgó Bajnokcsapatok című minikönyv. A keret sérült, a jelvények többsége szép tartású. Megtekintésre ajánlott! T:1-,2 / Badges of Hungarian football champions. A special collection of ~115pcs of diff badges in wooden frame. Beside the badges of the teams are some Hungarian Football Association pins, and a mini book titled Hungarian Football Champion Teams The frame is damaged, but the badges are in very nice condition. Worth seeing! C:AU,XF Magyar túrajelvény gyűjtemény, nagyméretű üvegezett fakeretben, Magyarország térképre rögzítve. Több száz darabos, közte sok különféle jelvénnyel és kitűzővel. A 20. század számos magyar természetjáró egyesületének és eseményének (Várbarátok Köre, Szövetkezeti Vörös Meteor SK, Spartacus Természetjárók) jelvénye megtalálható a gyűjteményben. A legtöbb darab zománcozott, nagyon szép tartásban. A fakeret filc borítása erősen sérült. T:1-,2 / Hungarian tour badge collection in a large wooden frame, fixed on a map of Hungary. Several hundred pieces of badges and pins with many different types. Many Hungarian hiker associations and tour events (Várbarátok Köre, Szövetkezeti Vörös Meteor SK, Spartacus Természetjárók) of the 20th century can be found in the collection. Most pieces are enamelled and in very nice condition. The felt cover of the wooden frame is damaged. C:AU,XF Több száz darabos Demokratikus Ifjúsági Világszövetség és Béke, barátság.. témájú jelvény és kitűző, üvegezett fakeretben. A jelvények között a magyar darabok mellett sok külföldi tagszervezet jelvénye is megtalálható. A legtöbb kitűzőn megjelenő téma a béke és a nukleáris fegyverek elleni tüntetés. A jelvények jelentős része szép állapotú, a fakeret borítása sérült. Megtekintésre ajánlott! T:1-,2,2- / Collection of several hundred,,world Federation of Democratic Youth and Peace, Friendship... themed badges and pins in a large wooden frame. Beside the Hungarian pieces there are many badges from other member organizations. Most of the pins are about world peace and the anti-nuclear war movement. Most of the badges are in nice condition, the felt covering the frame is damaged. Worth seeing! C:AU,XF,VF Vegyes 24db-os olimpiai témájú forgalmi ezüst emlékpénz gyűjtemény fa díszdobozban, 17klf ország érméi közötti időszakból T:1,1-,PP / Mixed 24pc of Olympic themed commemorative silver coins in wooden display case, 17 different country, between C:UNC,AU,PP

A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 28. Nagyárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2017. november 13-25 között.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 241. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2014. december 29-31.

Részletesebben

A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 30. Nagyaukció numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 november 12-24 között.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 300. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) június 12-15-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 323. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 június 4-7-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 258. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015. szeptember 14-17-ig.

Részletesebben

MAGYAR ÉREMGYÛJTÕK EGYESÜLETE ORSZÁGOS ÉREMCSERE-KÖZVETÍTÉS

MAGYAR ÉREMGYÛJTÕK EGYESÜLETE ORSZÁGOS ÉREMCSERE-KÖZVETÍTÉS MAGYAR ÉREMGYÛJTÕK EGYESÜLETE ORSZÁGOS ÉREMCSERE-KÖZVETÍTÉS 118. 2012/1. 265. tétel m ee Budapest, 2012. május 5. 10.00 óra JEGYZÉKMINTA A beadó neve, címe: Tagsági száma: Kibocsátó No. Ország Országrész

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 266. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 január 18-21-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 267. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 február 1-4-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 260. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015. október 12-15-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 316. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 február 15-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 29. Nagyaukció numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 május 7-19 között.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 249. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015 május 4-től 7-ig.

Részletesebben

A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 31. Nagyaukció numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 április 29 - május

Részletesebben

Numizmatika. Numismatics/ Numismatik. Magyar és külföldi arany pénzek - Gold coins - Gold Münzen

Numizmatika. Numismatics/ Numismatik. Magyar és külföldi arany pénzek - Gold coins - Gold Münzen Numizmatika Numismatics/ Numismatik Magyar és külföldi arany pénzek - Gold coins - Gold Münzen 30000. 30001. 30002. 30003. 30000. 30001. 30002. 1406? Aranyforint Au Zsigmond Nagybánya (3.55g) T:1-,2 RRR!Hungary

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 317. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 február 26 - március

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 331. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018. október 1-4-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 334. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018. november 19-22-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 271. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 április 4-7-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 276. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 június 13-16-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 328. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018. augusztus 13-tól

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 329. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018. szeptember 3-6-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 311. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) november 28-tól december

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 327. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 július 30 - augusztus

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 341. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019. március 4-7-ig.

Részletesebben

A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 26. Nagyárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 november 14-26 között.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 332. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018. október 15-18-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 265. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 január 4-7-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 318. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 március 19-22-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 308. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 16-19-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 342. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019. március 18-21-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 350. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 július 15-18-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 352. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 augusztus 12-15-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 349. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 július 1-4-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 315. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 január 29 február

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 306. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 18-21-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 264. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015. december 14-17-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 325. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 július 2-5-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 314. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 január 15-18-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 346. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019.május 20-23-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 351. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 július 29 - augusztus

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 338. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019. január 21-24-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 320. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 április 16-19-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 299. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) május 30 - június 1-ig.

Részletesebben

Numizmatika. Numismatics/ Numismatik

Numizmatika. Numismatics/ Numismatik Numizmatika Numismatics/ Numismatik Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Gold coins and commemorative medallions - Goldmünzen und Gedenkmünzen 30000. 30001. 30002. 30000. 30001. 1540F(vár)-G(címer)

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthetõ. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthetõ. Tisztelt Ügyfelünk! 231. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthetõ weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitvatartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2014. július 28-31. között.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 307. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) október 2-5-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 348. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 június 17-20-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 336. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018. december 17-20-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 305. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) szeptember 4-7-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 356. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 október 14-17-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 322. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 május 14-17-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 324. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 június 18-21-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 357. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 november 4-7-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 312. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) december 18-21-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 353. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 szeptember 2-5-ig.

Részletesebben

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE /2.

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE /2. MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE ORSZÁGOS ÉREMCSERE-KÖZVETÍTÉS 129. 2017/2. A tételek fotói az egyesület honlapján megtekinthetők! 78. tétel: I. Lajos aranyforintja ÉH 409 Budapest, 2017. november 11. 10:00

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 268. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 február 15-18-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthetõ. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthetõ. Tisztelt Ügyfelünk! 235. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthetõ weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitvatartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2014. szeptember 24. és

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 339. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019. február 4-7-ig.

Részletesebben

Valient Aukciósház Kft.

Valient Aukciósház Kft. Valient Aukciósház Kft. Teljes árveri lista XXVI. Aukció Sorszám Főkategória Alkategória 2 3 Kép Leírás Kikiáltási ár Elkelt Arany 1869GYF Dukát Au "Álló Ferenc József / Barokk címer" Gyulafehérvár (3.5g)

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 257. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015. augusztus 31- szeptember

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 319. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 április 3-5-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 309. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) október 30- november 2-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 302. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) július 17-20-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 330. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018. szeptember 17-20-ig.

Részletesebben

44. Numizmatikai gyorsárverés

44. Numizmatikai gyorsárverés 44. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház negyvennegyedik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2015. Május 11. 12. 13-án Ajánlattételi

Részletesebben

Valient Aukciósház Kft.

Valient Aukciósház Kft. Valient Aukciósház Kft. Teljes árveri lista XXXI. Aukció Sorszám Főkategória Alkategória 1 2 Leírás Kikiáltási ár Elkelt 1848. szeptember 1. / 5 Forint "Kossuth bankó" vöröses barna változat T/C:F 1851B.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 343. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019. április 1-4-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 304. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) augusztus 14-17-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE 123. 2014/2.

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE 123. 2014/2. MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE ORSZÁGOS ÉREMCSERE-KÖZVETÍTÉS 123. 2014/2. 182. tétel Budapest, 2014. november 15. 10.00 óra JEGYZÉKMINTA A beadó neve, címe: Kibocsátó Tagsági száma: BEFŰZÉSI SÁV No. 1.

Részletesebben

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE 126. 2016/1.

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE 126. 2016/1. MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE ORSZÁGOS ÉREMCSERE-KÖZVETÍTÉS 126. 2016/1. Budapest, 2016. április 30. 10:00 óra JEGYZÉKMINTA A beadó neve, címe: Kibocsátó Tagsági száma: BEFŰZÉSI SÁV No. 1. 2. 3. 4. Ország

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 301. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) július 3-6-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 345. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019.május 6-9-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

Valient Aukciósház Kft.

Valient Aukciósház Kft. Valient Aukciósház Kft. Teljes árveri lista 5. Gyorsárver Sorszám Főkategória Alkategória 1 2 Kép Leírás Kikiáltási ár Elkelt II. Béla / 1131 1141. Denar Ag (0.23g) T/C:XF ÉH: 48., H: 89. 2 Hunyadi Mátyás

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 303. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) július 31 - augusztus

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 344. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019. április 22-25-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 296. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) április 18-20-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 326. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2018 július 16-19-ig.

Részletesebben

Valient Aukciósház Kft.

Valient Aukciósház Kft. Valient Aukciósház Kft. Teljes árverési lista XXX. Műtárgy és Numizmatika Aukció Sorszám Főkategória Alkategória 2 3 Kép Leírás Kikiáltási ár Elkelt Mária Terézia / 1763KM Poltura Cu T/C:F Mária Terézia

Részletesebben

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE /2.

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE /2. MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE ORSZÁGOS ÉREMCSERE-KÖZVETÍTÉS 125. 2015/2. 229. tétel (60%) Budapest, 2015. november 7. 10:00 óra JEGYZÉKMINTA A beadó neve, címe: Kibocsátó Tagsági száma: BEFŰZÉSI SÁV No.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 297. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) május 2-4-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 298. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) május 15-18-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 252. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015. június 16-18-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 285. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 november 1-3-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 281. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 augusztus 29 - szeptember

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 313. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) december 18-21-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 247. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015 március 30 - április

Részletesebben

46. Numizmatikai gyorsárverés

46. Numizmatikai gyorsárverés 46. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház negyvenhatodik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2015. Június 22. 23. 24-én Ajánlattételi

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 254. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015. július 13-16-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 243. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015 február 2-5. között.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 250. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015 május 18-21-ig.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 242. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015 január 12-15. között.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 248. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015 április 13-16. között.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthetõ. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthetõ. Tisztelt Ügyfelünk! 234. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthetõ weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitvatartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2014. szeptember 9-15.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 240. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2014. december 10-15.

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 355. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2019 szeptember 30- október

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! 251. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015 június 1-4-ig. AJÁNLATTÉTELI

Részletesebben

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk!

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 291. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) január 30 - február 2-ig.

Részletesebben

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE 121. 2013/2.

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE 121. 2013/2. MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE ORSZÁGOS ÉREMCSERE-KÖZVETÍTÉS 121. 2013/2. 119. tétel Budapest, 2013. november 23. 10.00 óra JEGYZÉKMINTA A beadó neve, címe: Kibocsátó Tagsági száma: BEFŰZÉSI SÁV No. 1.

Részletesebben