1 326. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2018 július ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: július óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők július 23-Án 10 órától. Utólagos eladás július ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 327. gyorsárverésre: július 19. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 326. aukció: Megtekintés: július ig! Tételek átvétele július 23-Án 10 órától! 325. aukció elszámolás július 24-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek x-es ékszerész nagyító fém testtel, ledes és Uv világítással, új állapotban "Magyar Érmeforgalmazó" érmetartó kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, de jó állapotban Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban, sérült sarokkal Az Éremművészeti Intézet éremtartó kazettája 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel használt állapotban Éremberakó tálca és album tétel, mind használt állapotban Fa éremtartó doboz 24 férőhellyel, 2db kivehető tálcával, használt, szép állapotban db-os érmetartó album tétel, összesen 414 férőhellyel. Használt, nagyon szép állapotúak db klf tok és doboz használt állapotban db klf méretű tok és doboz, használt állapotban db UV lámpa, csőcsere szükséges, használt, nem kipróbált állapotban Valutavizsgáló UV lámpa. Nem működik db fekete éremtartó album, használt állapotban Érmék tárolására szolgáló album, benne 15 lap, klf méretű érmék tárolására. Használt, de jó állapotban db üres, szocialista kitüntetésekhez tartozó tok, használt állapotban Zacskónyi használt éremkapszula tétel Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar Érme Katalógus Adamo, Budapest, Harmadik kiadás. Használt állapotban, sérülésekkel Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest, Első kiadás. Új állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest, Új állapotban Adamovszky István: Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest, Új állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek Budapest, Első kiadás, Új állapotban Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Mint condition Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, új állapotban F. Fejér Mária - Huszár Lajos: A magyar numizmatika bibliográfiája, Akadémiai kiadó Budapest, Sérül külső borító Gedai István: Történelmünk pénzeken. Bp., Minikönyv, aranyozott vászonkötésben, használd, de jó állapotban Gedai István: A magyar aranypénzverés története. A Magyar Nemzeti Múzeum kiállításához tartozó vezetőkönyv. Budapest, Népművelési Propaganda Iroda, Györik Márton: Dr. Schimko Dániel-féle Érem- és Régiség-gyűjteménynek katalógusa II. kötet. Pozsony, Néhány lap kijár, korához képest jó állapotban. / Hungary Márton Györik: Dr. Dániel Schimko's Coin and Antiquity Catalog Vol. 2. Bratislava, Some loose pages, in good condition considering it's age Dr. Hóman Bálint: Magyar Pénztörténet Reprint kiadás, Alföldi Nyomda, Debrecen, Újszerű állapotban Dr. Körmendy József: A Magyar Postatakarékpénztár. Hasonmás kiadás, Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Szabó Gyula: Friesachi dénárok. Magánkiadás, Underground Kiadó és Terjesztő Kft., Új állapotban Numizmatika témájú könyv, amely 12 füzetet, illetve könyvet foglal magába: Dr. Unger Emil: Magyar Éremhatározó: Középkor I-II. füzet, Újkor I-IV. füzet, Erdély I-II. füzet Magyar Éremhatározó - Vegyes: Próbaveretek, Szlavónia, melléktartományok,autonóm és szükségpénzek Pohl Artur: A későközépkori magyar pénzek verdejegyei, Dr. Kupa Mihály, Ambrus Béla: Magyarország papírpénzei I-II. kötet, Használt, de jó állapotban

4 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! "A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank története " eredeti kiadása mellékletekkel A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank jelentése és zárszámadása évi századi üzletévről. Budapest, Gerhard Hirsch árevrési katalógus: Münzen und Medaillen Auktion, München, Német nyelvű. Használt állapotú Dr. Arnold Keller: Das Deutsche Notgeld - Das Notgeld der deutschen Währungsreform 1947/1948. Battenberg, München, Kai Lindman: Das Notgeld von Niedersachsen - Bezirk Braunschweig. kkk - Verlag, Sassenburg, Kai Lindman: Zu werbezwecken verwendete Banknoten des Deutschen Reiches. kkk - Verlag, Sassenburg. + Kai Lindman: Serienscheine. kkk - Verlag, Sassenburg, Günter Schön: Weltmünzkatalog 20. Jahrhundert. 3. Auflage. München, Battenberg, Hans Schwenke: Deutsche Geldzeichen Berlin, Használt állapotban. A külső borító sérült R.S. Yeoman: A Catalog of Modern World Coins 8th Edition. Western Publishing Company Inc., Racine, Wisconsin, Használt, jó állapotban, gerincén sérülések Auktionhaus H.D. Rauch GmbH., L. Nudelman: 4. Münz-Auktion - Magyar és erdélyi pénzek, emlékérmek, Jó állapotban, nyomtatott eredménylistával MRI Bankers' Gudie to Foreign Currency - 83rd Edition. 2016/I Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Procopius Béla ( ) numizmatikus, miniszteri tanácsos Magyar Királyi Államvasutak félárú jegy váltására jogosító, fényképes igazolványa az 1913-as évre Tóth Sándor (1933-) "MÉE Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye / Álmos Vezér" éremtervezete Ft "Nemzeti Téglajegy - Téglajegy az új magyar Nemzeti Színház felépítéséhez" (9x) sorszámkövetők T:I Érmés és bankjegyes borítékok Ausztrália $ Al-Br/rozsdamentes acél "Sir Donald Bradman" bélyeges borítékban, első napi bélyegzővel T:1 Australia Dollars Al-Br/Stainless Steel "Sir Donald Bradman" in envelope with stamps and FDC C:UNC Krause KM# Részvények és sorsjegyek Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Magyar Tisztviselők Takarékpénztára Részvénytársaság" bemutatóra szóló részvénye 250K-ról (2x) szárazpecséttel és szelvényekkel T:II Pécs "Pécsi Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 200P-ről, szárazpecséttel, bélyegzéssel T:II ~1930. A Magyar Bank és Kereskedelmi R.T. tájékoztatója az "Új Vöröskereszt-Sorsjegyek" jegyzésével kapcsolatban (4x) T:I Pécs "Dunántúli Bank Részvénytársaság" névre szóló részvénye 100P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel T:II- kis szakadás Pécs "Dunántúli Bank Részvénytársaság" öt névre szóló részvénye egyben, összesen 500P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel T:II- szakadás Sopron "Soproni Takarékpénztár" részvénye 10P-ről, magyar és német nyelvű, szárazpecséttel (2x) sorszámkövető pár T:II Budapest "Chinoin" kitöltetlen, névre szóló részvény Ft-ról (16x) szárazpecséttel, szelvényekkel T:I,I ~1990. "Első Danubius Közraktározási és Kereskedelmi Zrt. Közraktározási Jegy" kitöltetlen zálogjegy (4x) sorszámkövetők T:I,I Budapest "Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt." kitöltetlen, elsőbbségi részvény 1000Ft-ról (12x) szárazpecséttel, szelvényekkel T:I,I Budapest "COLORIT Festő-Kikészítő Részvénytársaság" részvénye Ft-ról, szelvényekkel (25x) sorszámkövetők T:I Budapest "Magyar Paribas Rt." névre szóló részvénye Ft-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel + Veszprém "Viadukt Skála Kereskedelmi és Szolgáltató Részvénytársaság" Ft-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel + ~1990. "Junita" szelvényív T:I,I Budapest "Margaréta Kereskedelmi Rt." részvénye Ft-ról, (3x) kitöltetlen, három nyelven, szelvényekkel T:I Budapest "Lupis Brókerház Rt." kitöltetlen, névre szóló részvénye (7x) Ft-ról szelvényekkel T:I Budapest "Középületépítő Részvénytársaság" névre szóló dolgozói részvénye Ft értékben (3x) sorszámkövetők, mindhárom hátoldala részben kitöltve, bélyegzéssel T:I,I

5 30061.Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I- Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU Románia / Kolozsvár "Banca Centrala pentru industrie si comert societate pe actii Cluj (Kolozsvári Központi Kereskedelmi- és Iparbank)" névre szóló részvénye 500K-ról, egy darab szelvénnyel T:I- / Romania / Cluj "Banca Centrala pentru industrie si comert societate pe actii Cluj" Central Bank of Industry and Commerce of Cluj, share with the shareholder's name about 500 Korona, with one coupon C:AU Románia / Szászrégen "Sächsisch-Regener Sparkasse A.G. in Sächsisch-Regen (Szászrégeni Takarékpénztár Részvénytársaság)" német nyelvű részvény 500L-ről T:I- nyomdai papírránccal / Romania / Reghin "Sächsisch-Regener Sparkasse A.G. in Sächsisch-Regen" savings bank share about 500 Lei C:AU with printing crease Szovjetunió R sorsjegy T:II,II- Soviet Union Rubles lottery ticket C:XF,VF ~ db-os vegyes francia, belga és amerikai részvény tétel T:III,III- ~ pcs of various Frenche, Belgian and American shares C:F,VG Papír és fém szükségpénzek ~ "Egy mérő / Főherczegi Gazdasági Intézőség Bokroshát" Al bárca T: Boldogasszony / hadifogolytábor K arab sorozat és sorszámmal, "MS" jelöléssel T:I,I- Adamo HHB Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus f arab sorozat és sorszámmal, "MS" jelzéssel T:I,I- Adamo HHZ-1.2.3V Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus f arab sorozat és sorszámmal, "MS" jelzéssel T:I,I- Adamo HHZ-1.3.3V Budapest ~ K (2x) sorszámkövetők "Pester Lloyd" utalvány T:I ~1940. "Pannónia Sörgyár Pécs / Háziital 1 Liter" zseton T: ~ db-os váltó tétel, bélyegzésekkel és bélyegekkel T:III ~1990. "Magyar Kaszinók" fém zseton (12x) T: Hajdúnánás K K K K K K "Bocskai Korona", mindegyik "MINTA" perforációval és "000000" sorszámmal T:I db magyar bárca és zseton + 20Ft-os érme hamisítványa T:2, Ausztria db-os papír szükségpénz tétel T:I,I- Austria pcs of paper necessity notes C:UNC,AU Ausztria db-os papír szükségpénz tétel T:I,I- Austria pcs of paper necessity notes C:UNC,AU Német Birodalom / Altenau tiszti hadifogolytábor ~ M + 5M T:II,III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Szászország M M + 5M + 10M porcelán szükségpénzek T:1-,2 German Empire / Weimar Republic / Saxony Mark Mark + 5 Mark + 10 Mark porcelain necessity coins C:AU,XF NSZK "A Karl Marx Ház újjáépítésére" kitöltetlen téglajegy (3x) sorszámkövetők T:I FRG "Wiederaufbau des KarL Marx Hauses" unfilled brick ticket (3x) sequential serials C:UNC Magyar bankjegyek G "Bécsi városi bankócédula" T: III szép papír Habsburg Monarchy Gulden "Wiener-Stadt Banco-Zettel" C:F fine paper Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III,III Ft "Kossuth bankó" T:III kis szakadások Ft "Kossuth bankó" (2x) egyik vörösesbarna, másik barna nyomat T:III- ly. Adamo G Ft "Kossuth Bankó" hátlapi szövegben "BÜNTETETTNEK" sajtóhiba T:III,III Ft "Kossuth bankó" vízjeles, viaszpecsétes papírba csomagolva T:III,III- hajtásnál ly. Hungary Ft "Kossuth banknote" in watermarked wax sealed paper C:VG hole at fold Adamo G Ft "Almássy" vízjeles papíron T:IV Adamo G db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel, közte felülbélyegzett darabok is T:III,III-,IV K kiolvashatatlan felülbélyegzéssel, kézírásos megjegyzéssel T:II szép, ropogós papír K (2x) T:III K "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:I,I K sorozatszáma "7000" felett T:III K K felülbélyegzett Ft Ft Ft Ft (5x) T:III,III K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III-,IV Adamo K

6 Nézzen körül webshopunkban is! augusztus 9. 20K T:III- ragasztás Adamo K K + 2K (11x) közte 2db sorszámkövető + 20K (2x) T:I-,III K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III- Adamo K37B P "A " T:III,III- Hungary Pengő "A " C:F,VG Adamo P P (4x) sorszámkövetők T:II P (33x) T:III,III- fo P BP (23xklf) T:III P (20x) T:III,III P (20x) T:III,III P (54x) mind azonos sorozatszámmal (E 254), közte hosszú sorszámkövető sorok T:I P (27x) T:III,III P (15x) T:III,III P (30x) több darab sérült "MNB" bélyeggel T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (15x) T:III,III P (28x) T:III,III P (30x) T:III,III MP (15x) T:III,III MP (15x) T:III,III MP (20x) T:III,III MP (25x) T:III,III BP BP T:II AP (4x) sorszámkövetők (2+2) T:II AP fordított címer, "amelyeknek" T:III db-os vegyes magyar adópengő tétel, közte több fordított címeres T:I-,II,III Ft T:III Adamo F Ft (2x) T:III Adamo F Ft (3x) T:III Adamo F Ft (3xklf) T:III,III Ft Ft Ft T:III Ft Ft "D" T:III,III- fo Ft november Ft "D" Ft "D" T:III,III- fo Ft "FC" (3x) sorszámkövetők T:I Ft "FA" (9x) közte 3db sorszámkövető T:I db-os vegyes magyar korona és pengő bankjegy tétel, közte K (2x) T:III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel, közte Ft T:II,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III db-os vegyes pengő,forint bankjegy tétel T:III Vegyes: 32db-os pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Vegyes: 38db-os pengő bankjegy tétel T:III-IV db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Vegyes: 45db-os pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Vegyes: 55db-os pengő bankjegy tétel T:III,III Vegyes: 94db-os pengő bankjegy tétel T:III-IV Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "Kálmán" (0,53g) T:2 Hungary Denar Ag "Coloman" (0,53g) C:XF Huszár: 37., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,3g) T:1- Hungary Denar Ag "Stephan II" (0,3g) C:AU Huszár 84., Unger I.: 39.(?)

7 Denár Ag "II. Béla" (0,26g) T:2- patina Hungary Denar Ag "Bela II" (0,26g) C:VF patina Huszár: 102., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,16g) T:2 patina Hungary Denar Ag "Géza II' (0,16g) C:XF patina Huszár: 152., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,15g) T:2 Hungary Denar Ag "Géza II' (0,15g) C:XF Huszár: 150., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,6g) T:2- Hungary Copper Coin Cu "Béla III" (1,6g) C:VF Huszár: 73., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,34g) T:2 Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,34g) C:XF Huszár: 192., Unger I.: Obolus Cu hamisítványa (korabeli?) "IV. Béla" (0,26g) T:2- Hungary Obolus Cu fake (contemporary?) "Bela IV" (0,26g) C:VF Huszár: 307., Unger I.: Obolus Ag "IV. Béla" (0,2g) T:2 Hungary Obol Ag "Bela IV" (0,2g) C:XF Huszár: 340., Unger I.: 256C K-h Denár Ag "II. Ulászló" (0,43g) T:2 Hungary K-h Denar Ag "Wladislaus II" (0,43g) C:XF Huszár: 805. Unger I.: 641.a K-H Obolus Ag "II. Ulászló" (0,22g) T:2,2- kis rep. Hungary K-H Obol Ag "Wladislaus II" (0,22g) C:XF,VF small crack Huszár: 819., Unger I.: 652.b K-G Denár Ag "II. Ulászló" elő- és hátoldalán is veretkettőződés (0,55g) T:2 Hungary 1515K-G Denar Ag "Wladislaus II" double strike on obverse and reverse (0,55g) C:XF Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-B Denár Ag (0,48g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,47g) T:1-,2 Hungary 1544K-B Denar Ag (0,48g) K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,47g) C:AU,XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,59g) T:1-,2 Hungary 1553K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,59g) C:AU,XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,49g) K-B Denár Ag "Rudolf" (0,49g) T:2,2- Hungary 1585K-B Denar Ag "Rudolf" (0,49g) K-B Denar Ag "Rudolf" (0,49g) C:XF,VF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "II. Ferdinánd" (0,66g) T:2 Huszár: 1204., Unger II.: 917.a K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,87g) T:2- patina Hungary 1670K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,87g) C:VF patina Huszár: 1450., Unger II.: kr Cu (5xklf) közte B, E és G verdejelek T:2-, PH-KM Poltúra "Mária Terézia" T:2- patina Huszár: 1751., Unger III.: 1270.c db-os vegyes magyar rézpoltura és rézkrajcár tétel T:2-, db-os fémpénz tétel (5xklf), közte 1858B 5/10kr (2x), 1860B 4kr T:2-,3,3- ph., patina /2kr-3kr Cu (10x) T:2,2-,3 patina B 3kr Cu "Ferenc" S 3kr Cu "Ferenc" T:2-,3 korrózió Huszár: 2023., 2026., Unger III.: 1409.a,1401.d B 20kr Ag "Ferenc" (6,45g) T:2- ph. Huszár: 1967, Unger III.: 1376.a B 20kr Ag "Ferenc" (6,5g) T:2-, B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 Huszár 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- patina Adamo B NB 3kr Cu T:3 ki. Adamo B /10kr Cu (3x) + 1/2kr Cu + 1kr Cu (5x) T:2,2-, B 5/10kr Cu T:2-3 ph kr Cu (5xklf) két "B"-s és három "KB"-s verdejel f Cu (4xklf) T:2-3- ph E 1kr Cu T:2 / Hungary 1861E 1 Kreuzer Cu C:XF Adamo M GYF 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" KB 1K Ag KB 1K Ag "Ferenc József" T:2-, E 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:3 Hungary 1878KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:F Unger III.: 1464.a, Huszár: 2138., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:3 patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2,2- patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" T:2-,3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" T:2-,3 vésett portré és címer Adamo M KB-1895KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:3 patina Adamo K

8 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! KB-1894KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:3 Adamo K KB-1915KB 2f Br (9xklf) T:3, KB 1K Ag "Ferenc József" T: Denár Ag, fantáziaveret I. István denár mintájára, melyet a Millennium alkalmából adtak ki (0,8g) T:1- R! / Hungary Denar Ag fantasy coin minted for the 1000th Anniversary of the Hungarian states, based upon the coin minted by Stephen I (0,8g) C:AU RARE! Adamo KE KB 1K Ag "Millenium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:2 patina Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:2- fo. Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- karc Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:3 Adamo K f-20f (32x) T:2, KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:1-,2 patina Adamo K KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (3xklf) T:2 kis patina KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:3 patina Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:1- patina f Cu-Ni f Al f Al T:2, P Ag (3x) P Ag P Ag T:2-3 kis patina P Ag (3x) T:2,2-, P Ag Ft Ag "Kossuth" T:2, P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:2-,3 Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina, ph. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 fo. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- patina Adamo P P Ag "Pázmány" T:1-,2 patina, ph. Adamo P P Ag "Rákóczi" T:1- Adamo P P Ag "Rákóczi" T:1- Adamo P P Ag "Rákóczi" T:1- patina Adamo P P Ag "Pázmány" + 2P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 kis patina Adamo P7.1, P7.2, P P Ag "Pázmány" + 2P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:2 patina Adamo P7.1, P7.2, P P Ag "Pázmány" + 2P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 kis patina Adamo P7.1, P7.2, P P Ag "Liszt Ferenc" T:2 Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:2 ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:2 kis ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:1-,2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2- Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2,2- ph., kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 apró ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 patina Adamo P

9 P Ag "Szent István" T:1-,2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag T: P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 patina, kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 kis patina, ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 kis ü. Adamo P ~ f-20f (~200x) T:vegyes ~ P Al (~240x) + 2P Al (~90x) T:vegyes f Fe rozettával, Artex-veret T:1(P) Adamo P f Fe rozettával, Artex-veret T:1(P) Adamo P f-20f (6x) közte f Al T: f tombak (4xklf) Teljes sor! T:2,2- Adamo F Ft Al (3xklf) + 2Ft Al/Cu-Ni (2xklf) T:2, Ft Al T:2, Ft Ag "vastag Kossuth" fordított peremirattal T:2 patina, kis ph. Adamo F Ft Ag "vastag Kossuth" T:2 patina, kis ph. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: ~ f Al (108x) mind albumba rendezve T:2, Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:2 patina Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:1-,2 kis patina Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Széchenyi" T:2 Adamo EM f (~1350x) T:vegyes ~ f Al (~1800x) T:vegyes ~ f Al (~700x) T:vegyes Ft Al (~250x) T:vegyes Ft Ag (20,18g) + 100Ft Ag (28,13g) "Semmelweis pár" T:1-,2 / Hungary Forint Ag (20,18g) Forint Ag (28,13g) "Semmelweis pair" C:AU,XF Adamo EM27; EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 2Ft-on patina Adamo FO ~ Ft-20Ft (~400x) T:vegyes f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 2Ft-on kis patina Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 2Ft-on kis patina Adamo FO Ft Ag "Felszabadulás" eredeti, plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" eredeti, sérült MNB plasztik tokban T:BU Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" (2xklf) jelzett próbaveret tervezet pár, "PRÓBAVERET" a hátlap bal oldalán T:BU,PP oxidáció, patina / Hungary Forint Ag "Ferenc Rákóczi II" (2xdiff) a pair of marked trial strike plan, "PRÓBAVERET" mark on reverse, left side C:BU,PP corrosion, patina Adamo EME

10 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Magyar Nemzeti Múzeum / Tarsolylemez" jelzett próbaveret tervezet, "PRÓBAVERET" a hátlap alsó részén T:BU oxidáció, kis patina / Hungary Forint Ag "Hungarian National Museum / Sabretache" marked trial strike plan, "PRÓBAVERET" mark on reverse below C:BU corrosion, small patina Adamo EME Ft Ag "Magyar Nemzeti Múzeum / Sólyom" (2xklf) jelzett próbaveret tervezet pár, "PRÓBAVERET" a hátlap bal felső részén T:BU,PP oxidáció, kis patina / Hungary Forint Ag "Hungarian National Museum / Falcon" (2xdiff) a pair of marked trial strike plan, "PRÓBAVERET" mark on reverse, upper left C:BU,PP corrosion, small patina Adamo EME f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Első magyar aranyforint" plombált, sérült, MNB plasztik tokban T:BU Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Bethlen Gábor" eredeti MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság játékos" T:BU Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság játékos" T:1 (eredetileg PP) Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" T:BU Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft alpakka "Széchenyi István" jelzett próbaveret tervezet, "PRÓBAVERET" az előlap jobb felső oldalán T:BU oxidáció / Hungary Forint Alpacca " István Széchenyi" marked trial strike plan, "PRÓBAVERET" mark on obverse, upper right C:BU corrosion Adamo EME Ft alpakka "Széchenyi István" jelzett próbaveret tervezet, "PRÓBAVERET" az előlap jobb felső oldalán T:PP oxidáció / Hungary Forint Alpacca " István Széchenyi" marked trial strike plan, "PRÓBAVERET" mark on obverse, upper right C:PP corrosion Adamo EME f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Nyári Olimpiai Játékok - Los Angeles" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Természetvédelem - Mocsári teknős" T:BU Adamo EM Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:BU Adamo EM Ft Ag "Kulturális Fórum Budapest 1985" T:PP kis patina, kis fo. Adamo EM Ft Ag "Kulturális Fórum Budapest 1985" T:BU Adamo EM f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986" T:BU Adamo EM Ft Ag "Budavár visszavétele 1686" T:BU Adamo EM Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:BU Adamo EM Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Európa-Bajnokság" T:BU Adamo EM Ft Ag "Mátyás király - Buda" T:BU kis patina Adamo EM Ft Ag "Széchenyi István" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Széchenyi István" T:BU Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "Szent László" eredeti, sérült tokban, tanúsítvánnyal T:BU kis patina Adamo EM f-200Ft (11xklf) forgalmi sor dísztokban, benne 200Ft Ag "MNB" T:BU Adamo FO Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" dísztokban tanúsítvánnyal T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:PP Adamo EM

11 f-200Ft (11xklf) forgalmi sorból kiszedett érmékből T:1-, Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (3x) T: Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" tanúsítvánnyal, dísztokban T:BU Adamo EM Ft "Deák" T:2 Adamo F Ft Ag "Budapest 125 éves" T:BU patina Adamo EM Ft Cu-Ni-Zn "2000. évforduló / Rodin: a Gondolkodó, a Naprendszer" MNB dísztokban T:PP Adamo EM Ft Ag "Esztergomi Bazilika" tanúsítvánnyal, dísztokban T:BU Adamo EM Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:PP Adamo FO Ft Ag "Kodály Zoltán" tanúsítvánnyal dísztokban T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni "Telefonhírmondó - Puskás Tivadar" T:BU Adamo EM Ft Ag "Pekingi olimpia" nem saját dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Pekingi olimpia" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Siklósi Vár" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" T:PP Adamo EM Ft elsőnapi veret díszcsomagolásban Ft "FB" "Búcsú a 200Ft-os bankjegytől" T:I, Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO Ft Ag "Bárány Róbert 100 éve nyerte el a Nobel-díjat" T:PP Ft Ag "Egressy Béni" T:PP Ft Ag "Spányi Béla" T:PP Ft Ag "Lechner Ödön" T:PP Ft Ag "Ybl Miklós" T:PP Ft Ag "Zsigmondy Richárd" T:PP ujjlenyomat Ft Ag "Csók István" T:PP Ft Ag "Duna-Ipoly Nemzeti Park / Havasi cincér" T:PP Ft Ag "500 éve született Tinódi Sebestyén" T:PP Ft Ag "Kőszegi vár / Jurisics Miklós" T:PP Ft Ag "Szigetvári vár / Zrínyi Miklós" T:PP Ft Ag "Magyar Olimpiai Csapat - Rio 2016" T:PP Ft Ag "Az Alaptörvény 5. évfordulójára" T:PP Ft Ag "125 éve született Széchenyi István" lezárt kapszulában, tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "Bükki Nemzeti Park" T:PP Ft Ag "Arany János" T:PP Ft Ag "Kossuth Zsuzsanna" T:PP Ft Ag "XXI. Labdarúgó Világbajnokság" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "Görgei Artúr születésének 200. évfordulója" tanúsítvánnyal T:PP db-os vegyes magyar fillér és forint gyűjtemény albumban T:vegyes Magyar emlékveretek, plakettek Asszonyi Tamás (1942-) "MÉE IV. Vándorgyűlése Budapest / Pest, Buda, Óbuda egyesítésének centenáriuma" Ag emlékérem (25g/0.800/42,5mm) T:1- Adamo BP Berán Lajos ( ) "Országos Testnevelési Tanács" Br emlékérem (60mm) T:

12 Nézzen körül webshopunkban is! Berán Lajos ( ) "Debreceni Collegium / Orando et Laborando" Br emlékérem (40mm) T:2 kis patina Betlen Gyula ( ) "Országos Magyar Kertészeti Egyesület Budapesten 1885." kétoldalas Br emlékérem, hátoldalon gravírozva (51mm) T:2,2- ph., kis patina Bogár Lívia (1957- ) "Képíró Zoltán / Művészünk emlékére Keszthelyi Éremgyűjtők Csoportja" Ag és ezüstpatinázott Br emlékérem pár (35,75g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Bogár Lívia (1957-) "MÉE - Keszthelyi Csoport 15 éves / Dunántúli Éremgyűjtők X. Találkozója Keszthely" jelzett Ag emlékérem (3,58g/0.800/16mm) T:1- Adamo KE Bozó Gyula ( ) DN "Így lettem Isten gyermeke és a Szentlélek temploma" aranyozott Ag emlékérem tokban (36,27g/0.835/42,5mm) T:2 (eredetileg PP) Bozó Gyula ( ) DN "A reneszánsz meghonosítója és a magyar kultúra felvirágoztatója / Szaúd-Arábiának - Magyar egyetemek delegációja" ezüstözött Br emlékérem (42,5mm) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "Eötvös Loránd-díj" Br érem, eredeti tokban (67mm) T: Dabóczi Mihály ( ) DN "Budapest Főváros IX. Ker. Tanácsa" Br emlékérem (40mm) T: Fritz Mihály (1947-) "30. Nemzetközi Barátság Maraton Szeged" Br emlékérem (60mm) T: Fritz Mihály (1947-) "MÉE - Pesti árvíz / Wesselényi Miklós" Ag és Br emlékérem pár (36,11g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Adamo BP Fülöp Zoltán (1951-) "Budapest - Parlament / Királyi szent ereklyék" Ag emlékérem tokban, angol és német nyelvű tanúsítvánnyal (27g/0.925/42,5mm) T:1 (eredetileg PP) Fűz Veronika (1951-) "Bajai Éremgyűjtők - Horthy Miklós Bajai Látogatása Emlékére" Br emlékérem (42,5mm) T: Garamkeszi János (1936-) "MÉE - 10 éves a Nógrád megyei szervezet / Salgótarján" Ag és Br emlékérem pár (36,21g/0.835/42,5mm) T: Garamkeszi János (1936-) "MÉE XIII. Vándorgyűlése - Salgótarján / Madách Imre - Az ember tragédiája" Ag és Br emlékérem pár (35,17g/0.640/42,5mm) T:1,1- Adamo ST Gáti Gábor (1937-) "MÉE XIX. Vándorgyűlése Sátoraljaújhely / Jót s jól, ebben áll a nagy titok - Kazinczy Ferenc" Ag és Br emlékérem pár (35,38g/0.835/42,5mm) T:1,1- (PP) Adamo SU Ispánki József ( ) DN "Napkeleti bölcsek" Br lemezplakett (117mm) T:2 patina Janzer Frigyes(?) (1939-) "Első Országos Rácz Aladár Cimbalom Verseny" Br plakett (117mm) T:2 fo Kampfl József (1938- ) "Pro Sanitate" Br plakett, eredeti tokban (96mm) T: Kelemen Kristóf ( ) "MÉE XI. Vándorgyűlése - Sárospatak / A főiskola alapítója: Perényi Péter - Patrónája: Lórántffy Zsuzsanna" Br emlékérem (42,5mm) + Szolláth György (1927-) / Vadász György "MÉE XII. Vándorgyűlése - Szombathely / Marcus Aurelius" Br emlékérem (42,5mm) T: Kelemen Kristóf (1922-) "MÉE Budapest / Pázmány Péter - Eötvös Lóránd" Ag emlékérem (~34,4g/0.640/42,5mm) T: Kelemen Kristóf ( ) / Sebestyén Sándor (1949-) "MÉE XVII. Vándorgyűlés Nyíregyháza / Bessenyei György" Ag és Br emlékérem pár (35,64g/0.835/42,5mm) T:1(PP) Képíró Zoltán ( ) "MÉE X. Vándorgyűlése - Keszthely / Goldmark Károly" Br emlékérem (42,5mm) T:1,1- Adamo KE Kiss Nagy András ( ) DN "Kodály Zoltán / Háry János" fém emlékérem (32mm) T: Kiss Sándor ( ) DN "Az év legjobb épülete / Győr-Sopron Megyei Tanácsi Tervező Vállalat" Br emlékérem dísztokban (99mm) T: Konyorcsik János ( ) DN "Mennyi sok mindent oda-adtam amíg ily szépen elfáradtam - Ady" egyoldalas Br érem (93mm) T: Konyorcsik János ( ) DN "Alpár Érem - Építőipari Tudományos Egyesület - Alapítva 1958" Br emlékérem, hátlapon névere szóló gravírozás, eredeti tokban (81mm) T:2 szennyeződés Lapis András (1942-) "A magyar pénzverés kezdete" Ag és Br emlékérem pár (35,83g/0.800/42,5mm) T:1-(PP) Adamo EM Lantos Györgyi (1953-) "MÉE XVIII. Vándorgyűlés - Baja / Türr István" Ag és Br emlékérem pár (35,59g/0.835/42,5mm) T:1(PP) Lantos Györgyi (1953-) "MÉE Pápa / Éremgyűjtők 20. Vándorgyűlése" jelzett Ag emlékérem (35,68g/0.835/42,5mm) T:2 (eredetileg PP) Lantos Györgyi (1953-) "MÉE Pápa / Éremgyűjtők 20. Vándorgyűlése" Ag és Br emlékérem pár (36,41g/0.835/42,5mm) T:1,1-(PP) Madarassy Walter ( ) "Szent István / Szent Jobb" Br emlékérem (40,5mm) T:1-, Mátrai Lajos ( ) "Zichy Nándor grófnak fáradhatatlan elnökének a Szent-István Társulat / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br emlékplakett eredeti dísztokban (144g/57x79mm) T:2 / Hungary "To count Nándor Zichy the president of the Saint Stephen Company / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br commemorative plaque in original case. Sign.: Lajos Mátrai (144g/57x79mm) C:XF HP Murányi Gyula ( ) DN "Lánczy Leó V.B.T.T." egyoldalas Br plakett (50mm) T:1-,

13 30416.Nagy István (1920-) "MÉE 6. Vándorgyűlése - Szolnok" Ag és Br emlékérem pár (25,52g/0.800/42,5mm) T:1,1- Adamo SK Nagy István János (1938-) "A Magyar Korona hazatérte emlékére" Br emlékplakett (96mm) T: Peternák Gusztáv (1928-) "MÉE Budapest / Hungarie Strigonium Metropolis" Ag emlékérem (25,09g/0.800/42,5mm) T: Rácz Edit (1936-) "Vezess Baleset Nélkül Mozgalom" Br emlékplakett, eredeti "FKBT" dísztokban (94mm) T: Reményi József ( ) "Babkó tíz év után 1929 augusztusa" gipsz nagyminta (98mm) T:1-, Renner Kálmán ( ) "Than Károly / A magyar gyógyszerkönyv centenáriumára Magyar Gyógyszerészeti Társaság" Br emlékérem dísztokban (88mm) T: Szentesy Hiesz Géza ( ) "Bartók" egyoldalas Br érem, hátoldalon gravírozva "1956 NÉPMŰVÉSZETI INTÉZET BUDAPEST", eredeti tokban (101mm) T:1-, Szolláth György (1927-) / Vadász György "MÉE XII. Vándorgyűlése - Szombathely / Marcus Aurelius" Ag és Br emlékérem pár (34,79g/0.640/42,5mm) T:1- patina Tóth Sándor (1933-) / Szabó Géza (1939-) "MÉE XXIII. Vándorgyűlése Kaposvár / Rippl-Rónai József " Ag és Br emlékérem pár (36,4g/0.835/42mm) T:1,1-(PP) Tóth Sándor (1933-) "Szabolcs Szatmár Megyei Idegenforgalmi Hivatal / Nyíregyháza" Br emlékérem (40 mm) T:1-, Tóth Sándor (1933-) "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Széchenyi Ferenc Jutalomérme" Ag emlékérem, II. fokozat, peremén gravírozva (43,38g/42,5mm) T:1- patina Hungary "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Széchenyi Ferenc Jutalomérme" Ag piefort commemorative award medallion, 2nd grade, with edge engraved. Sign.: Sándor Tóth (43,38g/42,5mm) C:AU patina Adamo BPa Törzsök Károly ( ) "Dr Sipőcz Jenő / Fővárosi Alkalmazottak Nemzeti Szövetsége" Br emlékérem (61mm) T: Turáni Kovács Imre ( ) DN "Máv. Testvériség Bélyeggyűjtő szakosztályának "Kigyóssy Sándor" örökös vándordija" Br emlékplakett (130mm) T:2 kis ph Varga Miklós (1934-) "MÉE 5. Vándorgyűlése - Miskolc / Diósgyőr" Ag és Br emlékérem pár (25,2g/0.800/42,5mm) T:1- Adamo MC Zsákodi Csiszér János ( ) "Kiss József / Ne tapsoljatok! A taps a darab végét jelenti de az aktor még nem kész és tovább játszani akar" Br emlékplakett (80x57mm) T:1-, ~1928. "Hódmezővásárhelyi Torna és Vívó Egylet - Tennisz Szakosztály " egyoldalas Br plakett, két csavarral képkeretbe rögzítve, gravírozva "1926 VIII 20 - Vegyes páros II. díj" (117x162mm) T:2 / Hungary ~1928. "Sports and Fencing Association of Hódmezővásárhley - Tennis Faculty " one-sided Br plaque, fastened to a frame with two screws, engraved "1926 VIII 20 - Mixed pair 2nd place" (117x162mm) C:XF Sport emlékplakett, öntött Br, "Cs.A.K 1936" gravírozással és "Huguenin" gyártói jelzéssel (37x53mm) T:2 peremen anyagfelesleg "Győr-Sopron-Szombathely THJ. Városok Vándordíjas Sportversenye" fém plakett, "LUDVIG" gyártói jelzéssel (50x80mm) T:1-, "Vörösmarty Színház Újjáépítése / Székesfehérvár" fém emlékérem (58mm) T: "Kiemelkedő Társadalmi Munkáért" hátoldalán gravírozott Br emlékérem (101mm) T: "Alsóörs IX " Br emlékplakett (115x67mm) T: "Tanítóképző Főiskola Sárospatak" egyoldalas Br plakett, eredeti tokban (111mm) T: "Nemzetközi Gyermekév" Ag bélyegérem eredeti ÁPV tokban (~3,41g/0.835/27x22mm) T:PP fo.,patina "Bethlen Gábor / Ráday Kollégium Budapest 1979" kétoldalas Br plakett (143mm) T: "Magyar Rádió" kétoldalas Br plakett, hátoldalon gravírozva "A CSÚCSFORGALOM ADÁSA ALKALMÁBÓL - A MAGYAR RÁDIÓ ELNÖKSÉGE, eredeti tokban, meghívó levéllel (15x114mm) T: "Megölte őket a gyűlölet - őrizze emléküket a szeretet" Br holokauszt emlékérem sérült dísztokban (69mm) T:1, "Artex Budapest" kétoldalas Br plakett, hátoldalon gravírozva "ARTEX 35 ÉVES TÖRZSGÁRDA TAGSÁGÉRT", eredeti tokban (110mm) T: "Csonka Pál emlékérem" egyoldalas Br emlékérem, hátoldalon gravírozva, eredeti tokban, hozzá az átadó ünnepség meghívó levelével (125mm) T: "Dunaholding Részvénytársaság" jelzett Ag emlékérem (22,06g/0.925/30mm) T:1 (eredetileg PP) db-os vegyes plakett tétel, benne "Budapest-Börzsöny Görgey Zászlóalj" Br plakett, "OMÉK" Br plakett, "20 éves a KISZ" Br plakett T:2, DN "Varga József" vegyészmérnök, gazdaságpolitikus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, Br plakett (95mm) T: