1 312. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) december ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: december óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők december 27-én 10 órától. Utólagos eladás december ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 313. gyorsárverésre: december 18. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Köszönjük egész éves megtisztelő és töretlen bizalmát. Bízunk benne, hogy megelégedésére szolgáltak aukcióink, újításaink, akcióink, melyekkel folyamatosan fejleszteni kívántuk szolgáltatásainkat Önnek. Reméljük, hogy a jövő évben is sokat fogunk találkozni. Kellemes Ünnepeket és sikeres Új Esztendőt kívánunk! Ünnepi nyitva tartás: December 22-26: ZÁRVA December 27-28: Rendes nyitvatartás szerint December 29-január 1: ZÁRVA 312. aukció: Megtekintés: december ig! Tételek átvétele december 27-től 10 órától! 311. aukció elszámolás december 27-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22%

2 Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai tartásfokok Fémpénzek, érmék, plakettek: PP - "Proof", az érménél a tükrösített alapfelületből kiemelkedő részek mattírozottak ex PP - PP-ből (néhány kis karccal) 1 - verdefényes/stempelglanz - az érme forgalomban gyakorlatilag nem volt, hibátlan 2 - kiváló/vorzüglich - a legkiemelkedőbb részeken kopott vagy picit karcos 3 - nagyon szép/sehr schön - a kiemelkedő részek nagyobb területei kopottak, de az érme világosan felismerhető 4 - szép/schön - a felület erősen laposra kopott 5 - jó/gut - azonosítható Minőségi, ill. anyagi rövidítések: Ag - ezüst Br - bronz Al - Alumínium Au - arany M - fém (nem nemesfém) Ff - Fehér fém ah - anyaghiba jav - javított m - mart, savazott fé - fényesített, polírozott k - karc ph - peremhiba f - füles kcs - körbecsiszolt rep - repedt fny - fülnyom ki - kitörés ü - beütés fo - foltos kny - korróziónyom v - vágás h - hajlított lh - lapkahiba zh - zománchiba j - jusztírozási nyom ly - lyukas Bankjegyek: I - új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt II - egyszer-kétszer hajtva, sarkak hibátlanok, bankjegy anyaga és színe sértetlen III - többször hajtva, sarkok lekerekítve, enyhén szennyezett, kopott IV - szakadt, lyukas, szennyezett, foltos, erősen gyűrött, hajtott Egyéb jelzések: DN - Dátum nélkűl Szakirodalom: Adamo - Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest Adamo - Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo - Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo - Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo - Az érem Budapest Adamo - Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest Adamo - Magyar érme katalógus Budapest Davenport - John S. Davenport: World Crowns and Talers Iola Friedberg - Arthur Friedberg: Gold Coins of the World. New York Huszár - Huszár Lajos: Münzkatalog Ungarn von 1000 bis Heute. Budapest/München HP - Huszár Lajos Procopius Béla: Die Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn. Budapest HP II - Török Pál: Magyarországi érem- és plakettművészet Budapest HTÉ - Huszár Lajos: A régi magyar emlékérmek katalógusa I-VI. Budapest Hessler-Chambliss - Gene Hessler Carlson Chambliss: Comprehensive Catalog of U.S. Paper Money. Port Clinton HV - Huszár Lajos Varannai Gyula: Medicina in Nummis - Hungarian coins Related to Medicine. Budapest Kodnar - Johann Kodnar Norbert Künstner: Katalog der österreichischen Banknoten ab kiadás. H.n Kopicki - Edmund Kopicki: Ilustrowany skorowidz pieniędzy polskich i z Polską związanych I-II. Varsó Klimek - Zenon Klimek: Ceny Monet Polskich Gdansk Krause - Standard Catalog of World Coins , , , , Iola Krause - World Paper Money , Iola MIB - Wolfgang Hahn: Moneta Imperii Byzantini I-III. Bécs NMK - Bodrogi Péter Molnár József Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. H.n Rayman - Rayman János: Pécs szükségpénzei ( ). Pécs Resch - Adolf Resch: Siebenbürgische Münzen Und Medallien Herrmannstadt RIC - The Roman Imperial Coinage I-X. London RSC - H. A. Seaby - David R. Sear: Roman Silver Coins I-V. London Sallay - Sallay Gergely Pál: Seregszemle fémben, zománcban. A Magyar Királyi Honvédség és a leventemozgalom jelvényei Budapest Sear - David R. Sear: Roman Coins and their Values I-III. London SB - David R. Sear: Byzantine Coins and Their Values. London Unger - Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II. 2. kiadás. Budapest Unger - Magyar éremhatározó I-III. Budapest

4 Numizmatikai kellékek Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban "NUMISMATA" zöld érmetartó tálca bársony béléssel, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, de jó állapotban, kívül kis kopásokkal Műbőr borítású éremtartó kazetta, 2x20db, 1x30db különböző méretű érme tárolására alkalmas berakólappal, csatos, használt állapotban Kis fekete műbőr érmetartó bőrönd, nyolc kivehető tálcával, összesen 132 férőhellyel. Használt, szép állapotban Leuchtturm NUMIS album, benne 60 férőhely, használt állapotban Fekete bankjegy tároló album, 72 férőhelyes, használt állapotban "Numisblatter" négygyűrűs barna bőr berakó, lapok nélkül, új állapotban Vegyes: 12db-os érme, érem és kitüntetés tok Bankjegytok klórmentes átlátszó műanyagból T27 100db/cs., 112 x 156 mm Plastic Case for Banknotes T27, 100/pack, 112 x 156 mm Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar érme katalógus Budapest, Első kiadás. Új állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest, Első kiadás. Új állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek Budapest, Első kiadás, Új állapotban Adamovszky István: Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest, Új állapotban Adamovszky István: Az Érem , Budapest Új állapotban Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Mint condition Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, új állapotban Dr. Hóman Bálint: Magyar Pénztörténet Reprint kiadás, Alföldi Nyomda, Debrecen, Újszerű állapotban József Antall - Lajos Huszár: Medicina in Nummis - from the Numismatic Collection of the Semmelweis Museum for the History of Medicine, Medicina Kiadó, Budapest 1979, angol és német nyelven, alig használt állapotban Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Standard Catalog of World Paper Money 1961-Present. 18th Edition. Krause Publications, Használt, de szép állapotban Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek ~1940. "Magyar Királyi Postatakarékpénztár - Fizetési utalványra szóló felmondás" kitöltetlen űrlap (2x) T:II Sashalom "Sashalmi Általános Ipartestület" elismervény 30 pengős befizetésről a hadbavonultak hozzátartozóinak segélyezésére "Sashalmi Római Katolikus Egyházközség" elismervény egyházi adó befizetéséről Ft "Kossuth bankó" imitációja, hátoldalán "Nyomatott a Magyar Nemzeti Múzeum Magyarország története a honfoglalástól 1849-ig c. kiállításon május 31." T:III ~1969. "Az örökös" magyar filmvígjáték reklám fantázia bankjegye (5x) T:I,I ~1970. "Állami Biztosító - Életbiztosítási kötvény a Gondoskodás biztosításról" kitöltetlen T:I Amerikai Egyesült Államok $ bankjegy replika $ fantáziabankjegy T:I-, III USA Dollars banknote replica Dollar fantasy banknote C:AU,F Érmés és bankjegyes borítékok Bognár György (1944-) "Puskás Ferenc / Az évszázad gólkirálya" Ag emlékérem (12,1g/0.999/30mm) bélyeges borítékon, Puskás Ferenc saját kezű aláírásával T:PP kis patina Részvények és sorsjegyek Budapest / Pest "Első Magyar Kártoly-Fonoda-Részvény-Társaság" névre szóló részvénye 200Ft-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, 4 szelvényekkel T:III ly

5 30030.Budapest / Pest "Pesti Építő-Társaság" ideiglenes részvény 200Ft értékében, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:II,II- kis ly Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I Budapest "Lótenyésztés emelésére részvény-társaság - A győri Katalin vásárkor" sorsjegy 1Ft értékben szárazpecséttel T:II ly., szakadás Budapest "Lótenyésztés emelésére részvény-társaság - A győri kisasszonynapi vásárkor" sorsjegy 1Ft értékben, szárazpecséttel T:III Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye 5Ft értékben, bélyegzésekkel, hozzátűzve két darab sorsolási terv + Budapest "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" 5K értékben, szárazpecséttel T:II,III Budapest "Rheostat Részvénytársaság" részvény 200K-ról, magyar-német kétnyelvű, szárapzecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel T:III szép papír Budapest "A Magyar Jelzálog-Hitelbank Konvenzionális Nyeremény-Kötvénye" "B" részkötvény 100K-ról, szárazpecséttel Pesti Magyar Kereskedelmi Bank közleménye T:II ~1913. "Általános Fogyasztási Szövetkezet" névre szóló üzletrészjegye 30K-ról T:III egyik saroknál kis anyaghiány Budapest "Magyar Korona Országai 6%-kal Kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról (2x) "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 1000K-ról "5 1/2%-kal kamatozó Magyar Királyi Állami Pénztárjegy" 1000K-ról "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról. Mindegyik szelvényekkel, szárazpecséttel valamint egy kivételével fekete színű "MAGYAROSZÁG" pecséttel T:III,III Komádi "A Komádi-i Kereskedelmi és Földhitelintézet Részvénytársaság" névre szóló részvénye 200K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III,III- fo Szarvas "A szarvasi hengergőzmalom mint szövetkezet" névre szóló részjegye 150 koronáról, felülbélyegzéssel, szelvényekkel T:III- szakadások Budapest "Bárdi József Automobil Részvénytársaság" 25 részvénye egyben összesen 5000K-ról, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:IV Budapest "Heinrich A. és Fiai Részvénytársaság" részvénye 20P-ről, szárazpecséttel, sorszám és aláírások nélkül, teljes szelvényívvel T: Budapest "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" öt részvénye egyben 250P-ről (2x), sorszámkövetők, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II Sopron "Soproni Takarékpénztár" részvénye 10P-ről, magyar és német nyelvű, szárazpecséttel (2x) sorszámkövető pár T:II Budapest "Diákkaptárosok Hajózási Szövetkezete" kitöltött, névre szóló üzletrészjegy 5P-ről, szelvényekkel T:II- fo Miskolc ~2000. "Rákóczi Regionális Fejlesztési Bank Rt." "Rákóczi" betétjegye Ft értékben, kitöltetlen, hátoldalán az "Általános szerződési feltételek", vízjeles papíron T:I Amerikai Egyesült Államok db-os vegyes részvény tétel, közte "The Scranton Electric Company", "Abacus Fund", "United Park City Mines Company" mindegyik érvénytelenítve T:I-,II,III USA pcs of various shares, including "The Scranton Electric Company", "Abacus Fund", "United Park City Mines Company" all of them cancelled C:AU,XF,F Amerikai Egyesült Államok db-os vegyes részvény tétel, benne "Wisconsin Gas Company", "Rayonier Incorporated", "Abacus Fund", "Hospital Corporation of America", "Consolidated Edison Company", "King's Department Stores", "Hotel Corporation of America", "The Anaconda Company", "Studebaker-Worthington" nagyrészt bélyegzésekkel, perforációval érvénytelenítve T:II-,III USA pcs of shares, including "Wisconsin Gas Company", "Rayonier Incorporated", "Abacus Fund", "Hospital Corporation of America", "Consolidated Edison Company", "King's Department Stores", "Hotel Corporation of America", "The Anaconda Company", "Studebaker-Worthington", mainly with cancellations and invalidated with perforations C:VF,F Amerikai Egyesült Államok db-os vegyes részvény tétel, benne "King's Department Stores", "CCI Marquard Corporation", "The Anaconda Company", "Studebaker-Worthington", "United Park City Mines" és "Food Fair Stores" nagyrészt bélyegzésekkel, perforációval érvénytelenítve T:II-,III USA pcs of shares, including "King's Department Stores", "CCI Marquard Corporation", "The Anaconda Company", "Studebaker-Worthington", "United Park City Mines" and "Food Fair Stores", mainly with cancellations and invalidated with perforations C:VF,F Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I- Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU Franciaország / Párizs "Egyetemes Filmtársaság" részvénye 100Fr-ról, bélyegzéssel, kézi aláírásokkal, szelvényekkel T:II- szakadások France / Paris "Compagnie Universelle Cinématographique" share about 100 Francs, with oveprint, hand-written signatures and coupons C:VF tear Vegyes: 11db-os amerikai, német és francia részvény és értékpapír tétel, mind klf T:I-,II Mixed: 11pcs of American, German and French securities and shares, all diff :AU,XF

6 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Papír és fém szükségpénzek Miskolc / Miskolczi Orthodox Izraelita Anyahitközség db-os vágatási bárca és értékjegy tétel, papírpénz/fdc berakóban. Érdekes, tartalmas tétel érdemes megtekinteni! T:I-,II Budapest K "A" "Magyar Nők Korona Alapja" szelvény nélkül T:II Esztergom június 10. 2K utalvány, "Esztergom vármegyei munkás és katonatanács" felülbélyegzéssel T:III,III Kecskemét K pénzutalvány T:III Miskolc május K T:III,III- fo. Adamo MIS Újpest Mauthner Bőrgyár 1k + 2K váltópénz T:I,I Budapest / Országos Központi Árvizsgáló Bizottság f "Reichenburg Bertalan fűszerkereskedése" T:III Adamo OKÁ Szombathely "Uránia Mozgófényképszínház" 5K utalvány T:I,I- Adamo SZO Budapest db-os vegyes váltó tétel, mind kitöltött vagy félig kitöltött, váltóbélyegekkel, legtöbb bélyegzésekkel és pecsétekkel, mind lyukasztással érvénytelenítve, közte "Engel Károly", "Magyar Siemens-Schuckert-Művek Villamossági Részvénytársaság, "TITÁN Faüzemek Részvénytársaság", "Hazai Fatermelő Részvénytársaság" bélyegzésekkel T:III,III Budapest db-os vegyes váltó tétel, mind kitöltött vagy félig kitöltött, váltóbélyegekkel, legtöbb bélyegzésekkel és pecsétekkel, mind lyukasztással érvénytelenítve, közte "Weiss Manfréd Aczél és Fémművei Részvénytársaság", "Győrffy-Wolf Fémárugyár Részvénytársaság", "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársaság", "Hazai Fatermelő Részvénytársaság" bélyegzésekkel T:III,III "BSZKRT / Kis szakaszjegy" Cu zseton + ~ Ft + 5Ft + 50Ft bárcák T:2,2- ph DN "Hatvani Konzervgyár - 1 Láda (Paradicsom?)" Zn bárca T:1- oxidáció db-os zseton és bárca tétel, közte "B.Sz.K.R.T. Kis Szakasz Jegy" T: db-os vegyes zseton és bárca tétel, közte "Savaria Karnevál Szombathely" T:2, Kína ~ klf rizsjegy ívben T:I-,II egyiken szakadások China ~ diff rice coupon in sheets C:AU,XF one with tears Német Birodalom / Garmisch pf fém szükségpénz "Érvényes a békekötést követő 5. hónapig" T:2- oxidáció German Empire / Garmisch Pfennig necessity coin, "Gültig bis 6 Monat nach Friedenschluss (Valid until 6 Months after conclusion of Peace)" C:VF corrosion Románia / Bánffyhunyad ~ db klf adójegy L névértékekben T:II-III ly., fo. Romania / Huedin ~ pcs of diff tax ticket in Lei face value C:XF-F hole, stain Magyar bankjegyek G vízjeles papíron, kézi sorszámmal, szárazpecséttel T:III- restaurált Habsburg Empire Gulden on watermarked paper, with handwritten serial and embossed stamp C:VG restored Adamo G Ft "Kossuth Bankó" hátlapi szövegben "BÜNTETETTNEK" sajtóhiba T:III-,IV Ft "Kossuth Bankó" T:III Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III- kis anyaghiány Hungary Ft "Kossuth banknote" C:VG missing material Adamo G G "STN" vízjeles T:III,III- Austrian Empire Gulden "STN" watermark C:F,VG Adamo G Ft / 1G T:III- ly. Hungary Forint / 1 Gulden C:VG hole Adamo G Ft/1G T:III-,IV Hungary Forint / 1 Gulden C:VG,G Adamo G K K mindkettő hamis "Bereg Vármegye Vári Község 1904" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III-,I K K mindhárom "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel és hamis "Felűlbélyegzés Palánk község 1919" (fake overprint) T:III,I K (2x) mindkettő hamis felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K függőleges "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német K II. kiadás, vízszintes "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel (2x) K függőleges "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel (3x) K, vízszintes, zöld "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:III-,IV K (2x) K mindhárom "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel és hamis "A Magyarországi Tanácsköztársaság követsége - Bécs" bélyegzésekkel (fake overprint) T:III,I K K K mindhárom hamis "Temes Vármegye Vinga Község" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,I K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel K mindkettő hamis "Temes Vármegye Végvár Község" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III-,IV K "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K mindkettő hamis "Főszolgabíró Pancsova" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III

7 K T:IV ly. Adamo K K (5x) mindegyik felülbélyegzésekkel, többségében kiolvashatatlan, de kettő vízszintes "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzésekkel, egyiken cirill betűs bélyeg és bélyegzés T:III,IIIragasztásnyom, szakadás K (3x) T:IV Adamo K K román felülbélyegzéssel K II. kiadás (2x) K román felülbélyegzéssel T:III,III K (3x) kiolvashatatlan felülbélyegzésekkel, egyiken cirill betűs bélyeggel és bélyegzéssel, kettő szép papírral T:III,III K (4x) K II. kiadás, a bankjegyek többsége felülbélyegzésekkel, egyiken cirill betűs bélyeg és bélyegzés T:III,III- ragasztónyom K (4x) olvashatatlan felülbélyegzésekkel T:III,III K (2x) kiolvashatatlan felülbélyegzésekkel T:III,III K K kiolvashatatlan, cirill betűs felülbélyegzéssel T:III,III K (2x) egyik sorozatszám "7000" felett, másikon sorozat szám előtt "A" T:III-,IV K "3039" 3mm, hullámos hátlappal, hamis "KOMÁROM MEGYE KOCS KÖZSÉG GESZTESI JÁRÁS" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III- szakadás K "3120" 3mm, hullámos hátlap, hátoldalán hamis "Sopron Vármegye - Rábaszovát Község 1906" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "3121" 3mm, hullámos hátlap, hátoldalán hamis "Kunágotai Hitelintézet 1919" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "A 2099" hullámos hátlap, hátoldalán hamis "Szatmár Vármegye Tyukod Község 1907" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III július K T:III- ly K "2aa" (6x) közte sorszámkövető pár és viszonylag közeli sorszámok T:I,I K (3x) T:II,III K (2x) közeli sorszám T:II K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:II-,III fo K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:IV P (3x) sorszámkövetők, csillagos sorozatszám, alacsony "E E " sorszámmal T:II P (4x) sorszámkövetők T:I,I P (20x) T:III P (20x) csillagos sorozatszámmal T:III,III P (30x) T:III,III P P MP mindegyik "Forradalmi Pénzkiállítás - 'Ki mit gyűjt' - Dorog 1967." felülbélyegzéssel T:III P (30x) T:III,III P (2x) "*B 246" csillagos sorozatszámmal, sorszámkövetők T:I,I- Adamo P9A P (7x) sorszámkövetők T:I P (30x) T:III,III P (6x) sorszámkövetők + 20P az előzőekhez képest egyugrásos sorszámkövető T:I,I P (15x) T:III P (30x) T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:I-,II restaurált kis szakadások a széleken, hajtatlan Adamo P P (30x) legtöbb piros "MNB" bélyeggel T:III,III P (30x) legtöbb "MNB" bélyeggel T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (2x) sorszámkövetők T:II P (30x) T:III,III MP (30x) T:III,III MP (30x) T:III,III BP eltolódott hátlapi nyomat T:III szép papír

8 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! BP (10x) T:I--III db-os vegyes adópengő bankjegy tétel, közte több fordított címeres T:III,III Ft T:III,III- Adamo F Ft T:III Ft T:IV Adamo F Ft (4x) T:III Ft (7xklf) T:III szép papír Ft T:III,III- Adamo F Ft (3x) sorszámkövetők, nyomdai papírránc T:I Ft T:III szép papír Ft (2x) Ft T:III Ft (2x) sorszámkövetőek T:III szép papír Ft (2x) sorszámkövetők T:II Ft (3x) sorszámkövetők T:I Ft (3x) sorszámkövetők T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:II törés nélküli hajtás Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft "FF" (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft (13x) mind klf sorozat betűjellel T:III,III Ft "DC" "Millennium" T:I Ft "Millenium" díszcsomagolásban T:I Adamo F56A Ft "EB" T:I Ft "EB" T:I Ft "FB" (2x) sorszámkövetők T:II Ft "FC" (3x) sorszámkövetők T:I Ft "FB" (2x) sorszámkövetők T:I db-os vegyes magyar korona és pengő bankjegy tétel T:I--III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel, közte "Vörös Hadsereg Parancsnoksága" pengők is T:III,III-,IV db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "Kálmán" (0,4g) T:2 kis ph. Hungary Denar Ag "Coloman" (0,4g) C:XF small edge error Huszár: 39., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,28g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,28g) C:AU,XF Huszár: 91., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,42g) T:1- Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,42g) C:AU Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" (0,3g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Bela II" (0,3g) C:AU,XF Huszár: 99., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,25g) T:1- Hungary Denar Ag "Géza II' (0,25g) C:AU Huszár: 152., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,18g) T:1- kis patina Hungary Denar Ag "Géza II' (0,18g) C:AU small patina Huszár: 150., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,47g) T:2 Hungary Copper Coin Cu "Béla III" (1,47g) C:XF Huszár: 73., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0,26g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Bela III" (0,26g) C:XF,VF Huszár: 69., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,28g) T:1-,2 Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,28g) C:AU,XF Huszár: 192., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,96g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,96g) C:XF,VF Huszár: 320., Unger I.: B-? Denár Ag "Károly Róbert" (0,73g) T:2-,3 Hungary 1338B-? Denar Ag "Charles I" (0,73g) C:VF,F Huszár: 495., Unger I.:

9 Denár Ag "Mária" (0,48g) T:2 Hungary Denar Ag "Maria" (0,48g) C:XF Huszár: 569., Unger I.: 443.q Denár Ag "II. Ulászló" (0,63g) T:2,2- ki. Huszár: 803., Unger I.: 638.b K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,48g) T:2- ki. Hungary 1509K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,48g) C:VF cracked Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,55g) T:2 Hungary 1509K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,55g) C:XF Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2 Hungary 1530K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,5g) C:XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,46g) T:2- ki. Huszár: 992.,Unger II.: 766.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,53g) T:2 1594K-B Denar Ag "Rudolf" (0,53g) C:XF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "I. Lipót" (0,42g) T:2 Hungary 1662K-B Denar Ag "Leopold I" (0,42g) C:XF Huszár: var?; Unger II.: var? K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,93g) T:1- Hungary 1667K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,93g) C:AU Huszár: 1450., Unger II.: KB Denár Ag "I. Lipót" (0,44g) T:2- Hungary 1681KB Denar Ag "Leopold I" (0,44g) C:VF Huszár: 1508., Unger II.: K-B 3kr Ag "I. Lipót" (1,53g) T:2- patina Hungary 1694K-B 3 Kreuzer Ag "Leopold I" (1,53g) C:VF patina Huszár: 1466., Unger II.: 1085.a K-B Denár Ag "I. Lipót" (0,4g) T:2-,3 Hungary 1694K-B Denar Ag "Leopold I" (0,4g) C:VF,F Huszár: 1509., Unger II.: Poltura Ag "I. Lipót" (0,9g) T:2,2- Hungary Poltura Ag "Leopold I" (0,9g) C:XF,VF Huszár: 1482., Unger II.: 1093.a K-B Poltura Ag "Mária Terézia" (0,94g) T:1- Hungary 1750K-B Poltura Ag "Maria Theresia" (0,94g) C:AU Huszár: 1736., Unger III.: K-B Denár Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (0,44g) T:2 enyhén hullámos lemez Hungary 1752K-B Denar Ag "Maria Theresia" Kremnitz (0,44g) C:XF slightly wavy coin Huszár: 1748., Unger II.: K-B 20kr Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (6,4g) T:2 Hungary 1763K-B 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" Kremnitz (6,4g) C:XF Huszár: 1699., Unger III.: 1240.a K-B 10kr Ag "Mária Terézia" (3,68g) T:2-,3 Huszár: 1717., Unger III.: K-B 15kr Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (6,38g) T:2,2- Hungary 1746K-B 15 Kreuzer Ag "Maria Theresia" Kremnitz (6,38g) C:XF,VF Huszár: 1712., Unger III.: K-B 7kr Ag "Lotharingiai Ferenc" (2,88g) T:2- ü. Hungary 1765K-B 7 Kreuzer Ag "Franz von Lothringen" (3,88g) C:VF ding Huszár: 1812.; Unger III.: B/EVM-D 20kr Ag "II. József" (6,48g) T:2,2- fülnyom Huszár: 1839., Unger III.: 1306.a B/SK-PD 20kr Ag "Mária Terézia" (6,46g) T:2,3 durva k. Huszár: 1702., Unger III.: IB-IV 20kr Ag "Mária Terézia" (6,4g) T:2 juszt. Hungary 1780IB-IV 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,4g) C:XF just. Huszár: 1706., Unger III.: 1241.e B 20kr Ag "II. József" (6,4g) T:2- Hungary 1781B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,4g) C:VF Huszár: 1877., Unger III.: B 20kr Ag "II. József" (6,43g) T:2- patina Hungary 1785B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,43g) C:VF patina Huszár: 1880., Unger III.: 1329.a G 7kr Ag "I. Ferenc" Nagybánya (4,5g) T:2 Hungary 1802G 7 Kreuzer Ag "Franz I" Baia Mare (4,5g) C:XF Huszár: 2014., Unger III.: 1395.c B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,25g) T:3 juszt. Hungary 1803B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,25g) C:F just. Huszár: 1964., Unger III.: 1375.a B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,22g) T:2-,3 Hungary 1806B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,22g) C:VF,F Huszár: 1967., Unger III.: 1376.a B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,43g) T:3 Hungary 1811B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,43g) C:F Huszár: 1973., Unger III.: 1378.a E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,62g) T:2- Hungary 1814E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,62g) C:VF Huszár: 1974., Unger III.: 1378.b B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,55g) T:3 Hungary 1815B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,55g) C:F Huszár: 1973., Unger III.: 1378.a G 1kr Cu "I. Ferenc" T:2- karc Huszár: 2060., Unger III.: 1406.c E 20kr Ag "I. Ferenc" T:2-,3 karc B 20kr Ag "I. Ferenc" Körmöcbánya (6,59g) T:2- Hungary 1835B 20 Kreuzer Ag "Franz I" Kremnitz (6,59g) C:VF Huszár: 1982., Unger III.: 1381.a B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 Huszár: 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 Huszár 2081., Unger III.:

10 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 Unger III.: B 20kr Ag KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- patina,juszt B 10kr Ag "V. Ferdinánd" T:1, KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- karc Adamo B B 4kr Cu T:3,3- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya T:2- peremen keret nyomai Hungary 1869KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF frame marks on edge Huszár: 2136., Unger III.: 1463.a, Adamo M GYF 20kr Ag "Váltó Pénz" T:2-,3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2-,3 Adamo M KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,3 Adamo K KB-1894KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- Adamo K KB-1894KB 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2-, KB 1K Ag "Millenium" T:1- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- ph. Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- előlapján több ü. Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:1-,2 Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,3 patina Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) + Ausztria K Ag "Ferenc József - Jubileum" T:2 egyiken szennyeződés KB 2K Ag "Ferenc József" Körmöcbánya T:2 Hungary 1914KB 2 Korona Ag "Franz Joseph" C:XF Adamo K6, Krause KM# P Ag (2x) T:1-,2 patina P Ag (5xklf) T:2-3 patina P Ag "Madonna" T:3 patina Adamo P P Ag "Madonna" (7x) T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" (10x) T:2-,3 patina, karc Adamo P P Ag "Pázmány" + 2P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1- Adamo P7.1, P7.2, P P Ag "Liszt Ferenc" T:2 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:1- Adamo P P Ag "Madonna" (9x) T:1-,2 ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:1-,2 ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Al (4xklf) teljes sor T:1-, P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" T:1, Ft Ag "vastag Kossuth" T:1-,2 patina Adamo F Ft Ag "vastag Kossuth" fordított peremirat T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina

11 Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:2 Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Táncsics" T:2 patina Adamo EM Ft Ag "Tízéves a Forint" T:2 patina Ft Ag "Kodály" T:2 patina Adamo EM Ft Ag + 100Ft Ag "Semmelweis" pár fekete "MNB" plasztiktokban T:BU Ft Ag + 100Ft Ag "Felszabadulás" pár, eredeti MNB plasztiktokban (piros) T:BU ragasztás a tokon Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár, kék plasztiktokban T:BU ragasztás a tokon Adamo EM38, EM Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár eredeti, MNB plasztiktokban T:BU ragasztás a tokon Adamo EM41, EM Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár, eredeti, plombált, sérült MNB plasztiktokban T:BU ragasztás a tokon, patina Adamo EM44, EM Ft Ag "Felszabadulás" eredeti, plombált MNB plasztiktokban T:BU ragasztásnyom a tokon Adamo EM Ft Ag "Nemzeti Múzeum" plasztik tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Nemzetközi gyermekév" eredeti plombált, sérült tokban T:BU ragasztásnyom a tokon Adamo EM Ft "Bethlen Gábor" eredeti MNB plasztiktokban T:PP Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni "Bulgária 1300 éves" magyar-bolgár közös kiadás, eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1(PP) Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" (2xklf) T:BU Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" T: Ft alpakka "Czóbel Béla" (2xklf) T:PP,BU f Al + 5Ft Ni + 10Ft Ni "FAO" sor, eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM69, EM70, EM f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 jobb felső sarok tájékoztató kartonja hajtott Adamo FO Ft Ag "Nők évtizede" T:BU Adamo EM Ft Ag "Nyári Olimpiai Játékok - Los Angeles" T:BU Adamo EM Ft Ag (3xklf) "Természetvédelem - Mocsári Teknős, Vadmacska, Vidra" T:BU Adamo EM85; EM86; EM f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986" T:PP felületi karc Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Calgary" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:BU Adamo EM Ft-20Ft (5xklf) kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T:1 Adamo FO Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" Ft Ag "Mátyás király / Buda" a két érme együtt dísztokban T:BU patina Adamo EM113, EM Ft Ag "Mátyás király - Buda" T:BU Adamo EM Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" T:BU Adamo EM

12 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Ft Ag "Széchenyi István" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T:1-,2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:1-,2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:1-,2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:1-,2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:1-,2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:1-,2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:1-,2 patina Ft Ag "Veszélyeztetett állatvilág - Gólya" T:PP Adamo EM Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:PP Adamo EM Ft Ag "Integráció Az Európai Közösségbe" T:BU Adamo EM Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:PP Adamo EM Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:1(PP) patina Adamo EM Ft Ag "Deák" (2x) T:1-, Ft Ag "Deák" (2x) T:1-, Ft Ag "Deák" (2x) T:1-, Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Integráció az EU-ba / Halászbástya" T:BU Ft Ag "Integráció az EU-ba-ECU" T:BU kis patina Ft Ag "Pannonhalma" T:BU Adamo EM Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:BU fo. Adamo EM Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - Vívás" T:PP Adamo EM Ft Ag "Régi balatoni hajók II - Phoenix" T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni-Zn "2000. évforduló / Rodin: a Gondolkodó, a Naprendszer" aranyozott T:1- Adamo EM Ft Ag "Ezeréves a magyar pénzverés" T:PP Adamo EM Ft "Kossuth" (5x) T:2 Adamo FOEM Ft Ag "Hortobágyi Nemzeti Park" T:BU Adamo EM Ft Ag "Magyarország az Európai Unió tagja" részben aranyozott T:PP Adamo EM EUR "Mátyás király - Phoenix vitorlás" próbaveret T:1-, Ft Ag "Aggteleki-karszt barlangjai" részben aranyozott T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni "1956-os forradalom" első napi veret + 500Ft "EB" bankjegy "1956-os forradalom" díszcsomagolásban T:BU,I Ft Ag "Bartók Béla" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Bartók Béla" részben aranyozott T:PP Adamo EM Ft "Római Szerződés" elsőnapi veret számozott emléklapon, alacsony "00230" sorszámmal T: Ft Cu-Ni "Adorján János - Libelle" T:1(PP) Adamo EM Ft Ag "Batthyány Lajos" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Batthyány Lajos" részben aranyozott T:PP Adamo EM Ft Ag "Kodály Zoltán" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Debreceni Református Nagytemplom" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Debreceni Református Nagytemplom" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Árpád-házi Szent Erzsébet" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Teller Ede" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni "Telefonhírmondó - Puskás Tivadar" T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni "Telefonhírmondó - Puskás Tivadar" T:BU Adamo EM Ft Ag "Pekingi olimpia" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Siklósi Vár" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Radnóti Miklós" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Radnóti Miklós" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM

13 Ft Cu-Ni "Bánki Donát, a Bánki-féle vízturbina feltalálója" T:BU Adamo EM Ft Ag "Dohány utcai zsinagóga" tanúsítvánnyal T:PP kis patina Adamo EM Ft Ag "Dohány utcai zsinagóga" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Világörökség helyszínek: Budapest" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Kazinczy Ferenc" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Kazinczy Ferenc" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Kálvin János" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Kosztolányi Dezső" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Őrségi Nemzeti Park" tanúsítvánnyal, dísztokban T:PP Adamo EM Ft Ag "Úszó EB" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Cu-Ni "Bíró László József, a golyóstoll szabadalmaztatója" T:BU Adamo EM Ft Ag "Az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "A mohácsi busójárás" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Tóth Árpád" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft "MASAT-1, az első magyar műhold" (2xklf) T:PP,BU Ft Ag "Madách Imre" T:PP Adamo EM Ft Ag "Zrínyi Miklós" T:PP Ft Ag "Fáy András" T:PP Ft Ag "Bárány Róbert 100 éve nyerte el a Nobel-díjat" T:PP Ft Ag "Egressy Béni" T:PP Ft Ag "Spányi Béla" T:PP Ft Ag "Lechner Ödön" T:PP Ft Ag "Ybl Miklós" T:PP Ft Ag "Zsigmondy Richárd" T:PP ujjlenyomat Ft Ag "Csók István" T:PP Ft Ag "500 éve született Tinódi Sebestyén" T:PP Ft Ag "Duna-Ipoly Nemzeti Park / Havasi cincér" T:PP Ft Ag "Kőszegi vár / Jurisics Miklós" T:PP Ft Ag "Szigetvári vár / Zrínyi Miklós" T:PP Ft Ag "Hetvenéves a forint" T:PP Ft Ag "Magyar Olimpiai Csapat - Rio 2016" T:PP Ft Ag "Az Alaptörvény 5. évfordulójára" T:PP Ft Ag "125 éve született Széchenyi István" lezárt kapszulában T:PP Ft Ag "Lajtha László" T:PP Ft Ag "Bükki Nemzeti Park" T:PP Ft Ag "Kossuth Zsuzsanna" T:PP Ft Ag "Arany János" T:PP Ft Ag "Kiegyezés" lezárt kapszulában T:PP Magyar emlékveretek, plakettek Berán Lajos ( ) "Fiatal lány balra néző portréja" Br emlékplakett (94x139mm) T:2 hátoldalán rögzítésből származó ragasztásnyom HP Bognár György (1944- ) "Selmecbánya Miskolc Sopron 1919" gipsz nagyminta (~150mm) T: Bognár György (1944-) "MÉE XIV. Vándorgyűlése Gyöngyös / Gyöngyös alapításának 650. évfordulója" Br emlékérem (42,5mm) + Nagy Lajos (1949-) "MÉE Szabolcs-Szatmár megyei szervezet / Nyíregyháza szabadalom levele 150 éves" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Bognár György (1944-) "125 éve született Gárdonyi Géza / Eger MÉE" Ag emlékérem (35,62g/0.800/42,5mm) T:1-(PP) Bognár György (1944-) "MÉE - Államalapító királyunk halálának emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása" jelzett Ag emlékérem (35,8g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Bognár György (1944-) / Dr. Balogh Imre (1930-) "Baksay Sándor / Kunszentmiklósi Gimnázium" Ag emlékérem (35,55g/0.835/42mm) T:1-(PP) Borsos Miklós ( ) "Hommage á Picasso" Br emlékplakett (85mm) T: Borsos Miklós ( ) "Pro Artes / Budapesti Könnyűipari Szövetkezetek Szövetsége BNV" Br emlékérem (86mm) T:

14 Nézzen körül webshopunkban is! Borsos Miklós ( ) "Budapesti Könyvipari Szövetkezetek Szövetsége - BNV" Br érem (69mm) T: Buda István (1952-) "MÉE Budapest - Pálfy Tamás Palotai Várkapitány" Ag emlékérem (35,73g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Czinder Antal (1937-) "Börtön?" Br emlékplakett (89mm) T:2 patina Czinder Antal (1937-) "Nyaralás" Br plakett (98mm) T:1-,2 patina Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "Otthon Kiállítás 1979" öntött Br kiállítási díj (69mm) T: Csóka Zsuzsa (1962-) "Albert Einstein" jelzett Ag emlékérem (46,47g/0.640/42,5mm) T:1(PP) Duray Tibor ( ) DN "Női akt" Br plakett (130mm) T: Forgács Hann Erzsébet ( ) "MLTC (Mátyásföldi Lawn Tennis Club) / I. díj 1936" Br plakett (59x35mm) T:2 HPII Fritz Mihály (1947-) "MÉE / 150 éves a Makói Városi Tanács épülete" Br emlékérem (42.5mm) T:1-, Fritz Mihály (1947- ) "Szent István király / MÉE Alba Regia Szervezete Államalapítónk halálának emlékére" Ag emlékérem (35,64g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Adamo SF Fritz Mihály (1947-) "MÉE - Pesti árvíz / Wesselényi Miklós" Ag emlékérem (35,56g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Fritz Mihály (1947-) "MÉE - Kiskőrösi csoportja / Petőfi útja sorozat IV." Ag emlékérem (35,8g/0.835/42,5mm) T:PP Fritz Mihály (1947-) "MÉE Szeged - Budai Baráti Kör / Csonka János" Ag emlékérem (35,64g/0.835/42,5mm) T:PP Fritz Mihály (1847-) "Mathias Rex / MÉE Szeged" Mátyás király halálának 500. évfordulója" Ag emlékérem (35,58g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Fritz Mihály (1947-) "MÉE Budapest - A honfoglalás emlékére" Br emlékérem (42,5mm) + "MÉE 26. Vándorgyűlése - Szeged Ópusztaszer Kecskemét" Br emlékérem (42,5mm), a pár együtt dísztokban T: Gáti Gábor (1937-) "MÉE XIX. Vándorgyűlés Sátoraljaújhely / Kazinczy Ferenc" jelzett Ag emlékérem (35g/0.835/42,5mm) T:1-,2(PP) Ispánki József ( ) "Jézus halála" Br emlékplakett (134x86mm) T:2 ph Kelemen Kristóf ( ) ~1985. "Pázmány Péter" Br emlékplakett (170mm) T:1-,2 Hungary ~1985. "Péter Pázmány" Br commemorative plaque. Sign.: Kristóf Kelemen (170mm) C:AU,XF Kelemen Kristóf ( ) "MÉE / Erzsébet királyné születésének emlékére" Ag emlékérem, sérült és ragasztott, plombált ÁPV tokban (36g/0.640/42,5mm) T:1-(PP) Képíró Zoltán ( ) "150 éves a Magyar Tudományos Akadémia" Ag emlékérem (30,51g/42mm) T:1-(PP) Képíró Zoltán ( ) "MÉE VIII. Vándorgyűlése - Eger / Dobó István" Br emlékérem (42mm) + Lantos Györgyi (1953-) "MÉE Pápa / Éremgyűjtők 20. Vándorgyűlése" Br emlékérem (42mm) T:1, Kisfaludi Stróbl Zsigmond ( ) "Grósz Emil" egyoldalas Br plakett "AEMILIO DE GRÓSZ XXV ANNOS PROFESSORI DISCIPULI ET AMICI MCMXXV" (80mm) T: Kiss György ( ) "II. János Pál látogatása hazánkban" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Kiss Kovács Gyula ( ) "II. Rákóczi Ferenc " Br emlékplakett (113mm) T: Kiss Kovács Gyula ( ) DN "Michelangelo" Ag emlékérem (16,1g/0.925/32mm) T:1-(PP) Kiss Nagy András ( ) "Orvos sor / Semmelweis Ignác, Fodor József és Korányi Sándor" jelzett Ag emlékérmek eredeti adományozói dísztokban, tanúsítvánnyal (11g/0.925/32mm) T:PP Kiss Nagy András ( ) DN "1514" Br emlékplakett (93mm) T: Kiss Nagy András ( ) DN "Orvos sor / Korányi Sándor" Ag emlékérem (15,9g/0.925/32mm) T:1-(PP) Kiss Nagy András ( ) DN "Csontváry Tivadar" Br emlékérem ÁPV plasztiktokban (60mm) T: Konyorcsik János ( ) DN "Mennyi sok mindent oda-adtam amíg ily szépen elfáradtam - Ady" egyoldalas Br érem (83mm) T:2 fülnyom Kutas László (1936-) / Lebó Ferenc (1960-) "MÉE XXII. Vándorgyűlése Esztergom" Ag emlékérem (35,9g/0.835/43mm) T:1-(PP) Lantos Györgyi (1953-) "MÉE-MNT XVIII. Vándorgyűlés / Türr István" peremén jelzett Ag emlékérem (35,4g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Adamo BA Littman Frigyes ( ) "Pollák Illés ötven éves ügyvédi jubileuma emlékére" egyoldalas öntött Br plakett (100mm) T:2 HP Olcsai Kiss Zoltán ( ) DN "Világ proletárjai egyesüljetek - 50 év" nagyméretű, egyoldalas Br plakett eredeti dísztokban (147mm) T:1,