1 310. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) november ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: november óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők november 20-án 10 órától. Utólagos eladás november ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 311. gyorsárverésre: november 16. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Kedvezményes vásár! Fotytatódik nagy sikerű ajánlatunk. Immár 38. ajánlatunk tételeiből most összeghatár nélkül minden tételre 25% KEDVEZMÉNYT biztosítunk. Természetesen jutalék sincs. Az ajánlat anyaga megtalálható honlapunkon az árverések alatt, vagy irodánkban nyomtatott listát biztosítunk! 28. Nagyaukciónkat november 25-én tartjuk a Hotel Gellértben! 310. aukció: Megtekintés: november ig! Tételek átvétele november 20-án 10 órától! 309. aukció elszámolás november 21-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Bőrtokba rögzített nagyító Bankjegytok klórmentes átlátszó műanyagból T27 100db/cs., 112 x 156 mm Plastic Case for Banknotes T27, 100/pack, 112 x 156 mm Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, jó állapotban Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, jó állapotban "Österreich" műbőr, szétnyitható érmetartó, benne egy-egy, 27, illetve 24 férőhelyes tálca. Használt, szép állapotú, hátoldalán ragasztónyom db kisméretű, műbőr éremtartó album egyenként 100 férőhellyel. Szép állapotban db kisméretű, műbőr éremtartó album egyenként 100 férőhellyel. Szép állapotban db kisméretű, műbőr éremtartó album egyenként 100 férőhellyel. Szép állapotban Gyűrűs érmetartó album, összesen 143db férőhellyel klf méretű érmék számára. Újszerű állapotban Leuchtturm NUMIS album, benne 60 férőhely, használt állapotban Kis doboznyi műanyag és műbőr éremtartó tok, legtöbb a Magyar Nemzeti Bank érmeihez. Köztük több sérült is Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar Érme Katalógus Adamo, Budapest, Harmadik kiadás. Új állapotban Adamovszky István: Az Érem , Budapest Új állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek Budapest, Első kiadás, Új állapotban Ambrus Béla: Magyaország papírszükségpénzei 1914-től VIII. 1-ig. I. és II. kötet. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, Mindkettő használt, de szép állapotban József Antall - Lajos Huszár: Medicina in Nummis - from the Numismatic Collection of the Semmelweis Museum for the History of Medicine, Medicina Kiadó, Budapest 1979, angol és német nyelven, alig használt állapotban Dr. Hóman Bálint: Magyar Pénztörténet Reprint kiadás, Alföldi Nyomda, Debrecen, Újszerű állapotban Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, A borító sérült, a könyv szép állapotban Horváth Lajos: Veresegyházi pénzeskönyv - Pénzek és ékszerek a földből a bronzkortól a XIX. századig, Tarsoly kiadó, Budapest Újszerű állapotban Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Weszerle József hátrahagyott érmészeti táblái - Szöveggel bővített második kiadás. Kiadja a Magyar Numizmatikai Társulat. I. kötet - Képes Táblák. A Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság évi kiadásának reprint kiadása. Borító sérült, egyébként újszerű állapotban Dr. Paul Arnold - Dr. Harald Küthmann - Dr. Dirk Steinhilber: Grosser deutscher Münzkatalog - von 1800 bis heute. Battenberg Verlag München, Hetedik kiadás. Borító nélkül, szép állapotban Günter Schön: Das grosse Buch der Münzen und Medaillen. München, Battenberg, Használt állapotban Günter Schön: Weltmünzkatalog 20. Jahrhundert. 19. Auflage. München, Battenberg, Standard Catalog of world coins, , 34th edition, Krause Publications, Erősen használt állapotban, a hátlapi borító és néhány oldal hiányzik Standard Catalog of World Paper Money 1961-Present. 18th Edition. Krause Publications, Használt, de szép állapotban db-os magyar és külföldi numizmatikai katalógus tétel, közte Fux Kornél - Hölgyéné Angelotti Zsuzsanna: Magyar pénzérmék és papírpénzek - Történelemszakköri Füzetek 14., Budapest, 1987.; Die Euro-Münzen - Katalog der Umlauf- und Sondermünzen sowie der Kursmünzensatze und Banknoten aller Euro-Staaten. 3. kiadás, Közte szép és használt állapotúak is, egyik gerince sérült db-os külföldi numizmatikai katalógus tétel, közte Richard A. Bagg (Ed.): United States Coin Prices 1982 Edition. Boston, H.E. Harris & Co., ; Charles J. Andrews: Fell's International Coin Book. New York, Frederick Fell Publisherc, Használt állapotban Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Budapest "Duna Általános Biztosító Részvénytársaság" általános gépjármű-biztosítása, kitöltve, bélyegzéssel T:III

4 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! ~1940. "Magyar Királyi Postatakarékpénztár - Fizetési utalványra szóló felmondás" kitöltetlen űrlap (2x) T:II Budapest "Gazdák Biztosító Szövetkezete" általános gépkocsi-biztosítási kötvény, kitöltve T:III Sashalom "Sashalmi Általános Ipartestület" elismervény 30 pengős befizetésről a hadbavonultak hozzátartozóinak segélyezésére "Sashalmi Római Katolikus Egyházközség" elismervény egyházi adó befizetéséről ~1970. "Állami Biztosító - Életbiztosítási kötvény a Gondoskodás biztosításról" kitöltetlen T:I Budapest DN Magyar Nemzeti Bank "Zsákbetétjegy" 25 Ft-ról (6x) sorszámkövetők Venezuela c Ag c Ag + 1B Ag mindhárom érme jelzett (0.925) ezüst hamutálcához rögzítve (br. 29,38g) Venezuela Centimos Ag Centimos Ag + 1 Bolivar Ag all three coins on a silver hallmarked (0.925) ashtray (br. 29,38g) Vegyes értékpapír tétel, benne leginkább ~1980. "Ifjúsági Takarékbetét" kitöltetlen kiskönyvek és "Takarékszövetkezeti részjegy" kitöltve, illetve egyéb iratok és okmányok Részvények és sorsjegyek Budapest / Pest "Pesti Építő-Társaság" ideiglenes részvény 200Ft értékében, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:II,II- kis ly Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I,I Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs "Cs. Kir. Szab. Déli Vaspálya-Társaság" részvénye 500Fr/200Ft/20Ł értékben, német, magyar, francia és angol nyelven, szelvényekkel T:III- tűly., számos helyen ragasztva Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I,I Budapest "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" 5K értékben, szárazpecséttel (~35x) nehány bélyegzéssel, köztük közeli sorszámúak is T:III,III Budapest "Le Charbon Bánya és Szénbánya Részvény-Társaság" részvényhányada "a társasági vagyon egy tizenkétezred részére", magyar, francia és német nyelven, szelvényekkel T:III Budapest "Budapest-Erzsébetvárosi Bank Részvénytársaság" névre szóló részvénye 200K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II,II Budapest "Budapest-Tiszai Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 200K-ról, bélyegzéssel és szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Budapest "Magyar Tisztviselők Takarékpénztára Részvénytársaság" bemutatóra szóló részvénye 250K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" részvény 200K-ról (5x) sorszámkövetők T:I Budapest "Temesvár-Módosi Helyi Érdekü Vasut Részvénytársaság" élvezeti jegye magyar és német nyelven, szárazpecséttel és bélyegzésekkel T:II-, III Budapest "Neuschlosz-Lichtig Repülőgépgyár és Faipari Részvénytársaság" huszonöt részvénye összesen 5000K-ról, magyar és német nyelven, szárazpecsétekkel és szelvényekkel T:III fo Budapest "Magyar Általános Fatermelő Részvénytársaság" öt részvénye egyenként 200K-ról, német, magyar és francia nyelven, szárazpecséttel, bélyegzésekkel és szelvényekkel T:III,III Győr "Győri Általános Takarékpénztár Részvénytársaság" tíz részvénye egyenként 10P-ről, szárazpecséttel, két lyukasztással érvénytelenítve T:III fo Sükösd "Sükösdi Paprikamalom Szövetkezet" névre szól üzletrészjegye 10P értékben, szelvényekkel T:II-,III Budapest "Ötödik Békekölcsön" harmadik osztály, nyereménykölcsön 50Ft-ról, szárazpecséttel, sorszám nélkül, "MINTA" felülbélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-.II "Nemzetközi Olimpiai Sportlottó" lottó szelvény, kitöltetlen T:I-,II Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I- Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU Ausztria / Bécs "Bécsi Közlekedési Bizottság" jelzálogkötvény 2000K-ról, szelvényekkel T:II Austria / Vienna "Anlehen der Commission für Verkehrsanlagen in Wien" debenture bond about 2000 Kronen with coupons C:XF Belgium / Brüsszel "Magyarországi Villamos, Világítási és Elektromos Vállalkozások" részvénye Fr-ról, bélyegzésekkel, szelvényekkel T:III- Belgium / Brussels "Société Anonyme de Tramways, d'éclairge & d'enterprises Électriques en Hongrie" share about Francs, with stamps and coupons C:VG Orosz Birodalom / Szentpétervár "Orosz Birodalom Kormánya - Birodalmi Földzálog Bank a Nemesség Számára" jelzáloglevél 150R-ről, egy darab szelvénnyel T:II- kis szakadás Russian Empire / Saint Petersburg "Imperial Government of Russia - Imperial Land Mortgage-Bank for the Nobility" mortgage bond about 150 Rubles with one coupon C:VF small tear

5 db-os vegyes értékpapír tétel, közte "Magyar Korona Országai 4%-kal kamatozó járadékkölcsöne" "Kárpótlási jegy" Ft-ról (2x), "Ganz és Társa Villamossági, Gép-, Waggon- és Hajógyár R.T." részvénye 25P-ről T:III,III db-os vegyes értékpapír tétel, közte "Magyar Jelzálog Hitelbank Nyeremény-jegy Nyeremény-kötvényhez", "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön Államadóssági kötvény" A és B részkövénye egyenként 100P-ről T:III Papír és fém szükségpénzek Budapest ~ f "A Magy. Köztisztv. Fogy. Szövetkezete" bárca T: Budapest db-os vegyes váltó tétel, mind kitöltött vagy félig kitöltött, váltóbélyegekkel, legtöbb bélyegzésekkel és pecsétekkel, mind lyukasztással érvénytelenítve, közte "Varga Testvérek ventilator és lemezárú-gyár", "Magyar Általános Hitelbank", "Magyar Brown Boveri Művek Villamossági Részvénytársaság ppa." bélyegzésekkel T:III,III Budapest db-os vegyes váltó tétel, mind kitöltött vagy félig kitöltött, váltóbélyegekkel, legtöbb bélyegzésekkel és pecsétekkel, mind lyukasztással érvénytelenítve, közte "Budapesten a Magyar Nemzeti Banknál a Ganz és Társa-Danubius r. t. girószámlája terhére", "Rimamurány-Salgótarjáni Vasmű-Részvénytársaság", "Győrffy-Wolf Fémárugyár Részvénytársaság" bélyegzések T:III,III db kitöltött váltó aranypengőről, hátoldalukon bélyegzéssel és bélyegekkel T:III Kunszentmárton / Debrecen(?) db-os kitöltött, illetve részben kitöltött váltó tétel, mindegyik bélyegekkel és bélyegzésekkel, egyik lyukasztással érvénytelenítve(?) T:III ~1940. "Honvédelmi munkajegy" részben kitöltve, "NAGYVÁRAD THJF. VÁROS NÉPMOZGALMI NYILVÁNTARTÓ HIVATALA" bélyegzésekkel T:II szakadások ~1940. "Sertésvágási utalvány-szelvény", hátoldalán "Zsírbeszolgáltatás igazolása" "FÖLDMŰVES SZÖVETKEZET FELDEBRŐ" bélyegzéssel (10x) legtöbb kitöltött + Vágómarha-szelvény, kitöltetlen (2x) sorszámkövetők. Minden szelvényen "101/III. HONV. GV. TAR. TÜZÉROSZTÁLY GAZDASÁGI HIVATALA MISKOLC, PETŐFI LAKTANYA" felülbélyegzés T:I--III ~1950. "V. Miskolci Vendéglátóipari Étkezés" Al zseton (2xklf) (26x27mm és 30mm) T: ~ Ft Fe "M.V.V." Miskolci Villamos Vállalat (?) közlekedési bárca T:2 patina Miskolc(?) DN 20f "Aloysianum RT" T:II db-os vegyes telefonérme gyűjtemény, benne érdekesebb darabok is, közte svájci és lengyel is T:2,2-17pcs of various telephone tokens including interesting pieces, as well as Swiss and Polish tokens C:XF,VF Amerikai Egyesült Államok ~ c Al "Ankara NCO Open mess" amerikai bázison használt bárca T:2 USA ~ Cents Al "Ankara NCO Open mess" token used at the Ankara base C:XF Ausztria 186?. Kitöltetlen váltó T:III sérült sarok Austria 186?. Unused exchange bill C:F damaged corner Ausztria db-os papír szükségpénz tétel Amstetten, Aflenz, Aigen és Allensteig városaiból T:I--III Austria pcs of paper necessity notes from the towns Amstetten, Aflenz, Aigen and Allensteig C:AU-F Ausztria db-os papír szükségpénz tétel Altenmarkt (Pongau an der Triestig) és Alkoven városaiból T:I--III Austria pcs of paper necessity notes from the towns Altenmarkt (Pongau an der Triestig) and Alkoven C:AU-F Fülöp-szigetek P + 5P szükségpénzek, melyek az emigráns kormány nevében készültek T:III Philippines Peso + 5 Pesos necessity notes that were printed in name of the government in exile C:F Kína f-10f (4x) T:I-,III China Fen - 10 Fen (4x) C:AU,F Nagy-Britannia / Birmigham "Imi Birmingham Mint LTD." múzeumi bárca T:2 Great Britain / Birmigham "Imi Birmingham Mint LTD." museum token C.XF Németország DN "40 éves a Duisburgi Állatkert" fém zseton (30mm) T:1-(PP) Germany ND "40 Jahre Zoo Duisburg" metal jeton (30mm) C:AU(PP) Németország DN "40 éves a Duisburgi Állatkert" fém zseton (30mm) T:2(PP) patina Germany ND "40 Jahre Zoo Duisburg" metal jeton (30mm) C:XF(PP) patina Románia ~ "Fratii Kemény Salonta / 75 (Kemény Testvérek Nagyaszlonta)" Al bárca T:2,2- Romania ~ "Fratii Kemény Salonta" Al token C:XF,VF Magyar bankjegyek K (3x) mindhárom piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K (2x) mindkettő román felülbélyegzéssel T:III,III- szakadás K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel K nyomdahely nélkül "T.W." jelöléssel T:III,III- tűlyuk db-os vegyes magyar és osztrák korona bankjegy tétel T:III-V K (3x) T:IV Adamo K K (4x) olvashatatlan felülbélyegzésekkel T:III,III

6 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III- szakadás Adamo K8/ K "Orell Füssli Zürich" T:IV Adamo K P (7x) sorszámkövetők T:II P (4x) közte 3db sorszámkövető és 1db közeli sorszám T:I-,II P csillag a sorozatszám előtt T:III szép papír P (3x) sorszámkövetők T:I P (4x) T:III,III P (3x) sorszámkövetők T:II P magyar "N" betű orosz "P" helyett (6x) T:II-,III P lemezhiba a piros "MNB" bélyegen T:III P (2x) "MNB" bélyeggel, egyik helytelenül felragasztva T:III,III P (2x) egyiken barna, másikon piros "MNB" bélyeg T:III MP (2x) egyiken a piros névérték erősen jobbra tolódva T:II-,III MP MP T:I--II- Adamo P31, P BP BP T:I--II- fo. Adamo P35, P AP (2x) mindkettő sorozat- és sorszám nélküli, egyik vízjeles papíron T:I-,II Adamo P50A, P50B AP sorozat- és sorszám nélkül, fehér, vastagabb papíron, 5600-as rendelettel T:I- Adamo P51B Ft T:III- Adamo F Ft T:III,III- Adamo F Ft T:III- Adamo F Ft (3x) T:III,III- Adamo F Ft T:III Ft T:III- Adamo F Ft (3x) sorszámkövetők, nyomdai papírránc T:I,I- Adamo F Ft mindhárom rajta szereplő név aláírásával T:I,I Ft jobbra tolódott előlapi nyomat T:III,III Ft (3x) sorszámkövetők T:I Ft (3x) sorszámkövetők T:II Ft (2x) sorszámkövetők T:III szép papír Adamo F Ft (11x) mind különböző évjárat illetve sorozatjel T:III szép papír Ft (11x) mind különböző évjárat illet sorozat jellel T:III szakadás Ft (4x) "FB", "FD", "FG" és "FH" sorozatjelek T:III szép papír Ft "FA" (2x) sorszámkövetők T:I,I Vegyes: 30db-os pengő bankjegy tétel T:III,III Vegyes: 43db-os pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő (1db) és forint bankjegy tétel T:II-III MNB "Bankjegy puzzle" bankjegytégla érvénytelenített, bedarált bankjegyekből Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek B-? Denár Ag "Károly Róbert" (0,73g) T:2-,3 Hungary 1338B-? Denar Ag "Charles I" (0,73g) C:VF,F Huszár: 495., Unger I.: K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,48g) T:2- ki. Hungary 1509K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,48g) C:VF cracked Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,55g) T:2 Hungary 1509K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,55g) C:XF Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2 Hungary 1530K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,5g) C:XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,46g) T:2- ki. Huszár: 992.,Unger II.: 766.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,53g) T:2 1594K-B Denar Ag "Rudolf" (0,53g) C:XF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a KB Denár Ag "I. Lipót" (0,44g) T:2- Hungary 1681KB Denar Ag "Leopold I" (0,44g) C:VF Huszár: 1508., Unger II.: K-B 3kr Ag "I. Lipót" (1,53g) T:2- patina Hungary 1694K-B 3 Kreuzer Ag "Leopold I" (1,53g) C:VF patina Huszár: 1466., Unger II.: 1085.a K-B Denár Ag "I. Lipót" (0,4g) T:2-,3 Hungary 1694K-B Denar Ag "Leopold I" (0,4g) C:VF,F Huszár: 1509., Unger II.:

7 Poltura Ag "I. Lipót" (0,9g) T:2,2- Hungary Poltura Ag "Leopold I" (0,9g) C:XF,VF Huszár: 1482., Unger II.: 1093.a B 20kr Ag "II. József" (6,4g) T:2- Hungary 1781B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,4g) C:VF Huszár: 1877., Unger III.: B 20kr Ag "II. József" (6,43g) T:2- patina Hungary 1785B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,43g) C:VF patina Huszár: 1880., Unger III.: 1329.a E 20kr Ag "II. József" (6,22g) T:2-,3 Hungary 1785E 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,22g) C:VF,F Huszár: 1881., Unger III.: 1329.b G 3kr Cu "I. Ferenc" T:2-,3 Hungary 1800G 3 Kreuzer Cu "Franz I" C:VF,F Huszár: 2025., Unger III.: 1401.c B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,25g) T:3 juszt. Hungary 1803B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,25g) C:F just. Huszár: 1964., Unger III.: 1375.a B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,22g) T:2-,3 Hungary 1806B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,22g) C:VF,F Huszár: 1967., Unger III.: 1376.a B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,43g) T:3 Hungary 1811B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,43g) C:F Huszár: 1973., Unger III.: 1378.a E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,62g) T:2- Hungary 1814E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,62g) C:VF Huszár: 1974., Unger III.: 1378.b B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,55g) T:3 Hungary 1815B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,55g) C:F Huszár: 1973., Unger III.: 1378.a G 1kr Cu "I. Ferenc" T:2- karc Huszár: 2060., Unger III.: 1406.c kr Cu NB 3kr Cu + Ausztria 1849A 6kr Ag (3x) + Német Államok / Poroszország ~ Heller Cu T:2-,3,3- ly KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 ly. Adamo B NB 3kr Cu T:2 ü. Adamo B B 4kr Cu T:3,3- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya T:2 Hungary 1869KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF Huszár: 2136., Unger III.: 1463.a, Adamo M KB 1K Ag "Ferenc József" T:2-,3 Adamo K KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 ph. Adamo M KB-1894KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Adamo K KB-1894KB 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2-, KB-1895KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:3 Adamo K KB-1895KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:3,3- patina Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:2, KB-1914KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1-,2 Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1-,2 Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (4x) T:2,2- patina, kis ph KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1-,2 Adamo K KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2 Adamo K P Ag "Madonna" T:3 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:2 kis ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:1- Adamo P P Ag "Madonna" T:1- Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 kis ph., patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 Adamo P

8 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:2 kis ph., patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 Adamo P Ft Al Ft Al "Rákosi címer" T:2, Ft Ag "vastag Kossuth" T:1-,2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (5x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) egyiken multicolor festés T:2, Ft Ag "Petőfi" T:2 Adamo EM Ft Ag "Széchenyi" T:2 patina Adamo EM Ft Cu-Ni T:1-, Ft Ag + 50Ft Ag "Bartók Béla" T:1-,2 Adamo EM12, EM Ft Ag "Kodály" T:2 patina, ragasztónyom Adamo EM Ft Ag + 50Ft Ag + 100Ft Ag "Kodály" sor T:1,1- patina Hungary Forint Ag + 50 Forint Ag Forint Ag "Kodály" set C:UNC,AU patina Adamo EM22, EM23, EM24; Krause KM#577, KM#578, KM# Ft Ag + 100Ft Ag "Tanácsköztársaság" pár T:BU Adamo EM34, EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár T:BU Adamo EM38, EM Ft Ag "Budapest" T:BU Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO Ft Ag "Felszabadulás" T:BU Adamo EM Ft Ag (3xklf) "Festők I. / Derkovits, Szinyei, Munkácsy" sor T:BU kis patina Adamo EM49, EM50, EM Ft Ag (3xklf) "Magyar festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" T:BU kis patina Adamo EM52, EM53, EM Ft Ag "Első magyar aranyforint" T:BU Adamo EM Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2xklf) T:PP,BU Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni "Bulgária 1300 éves" magyar-bolgár közös kiadás, eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1(PP) Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" (2xklf) T:BU Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" T: Ft Cu-Ni "Labdarúgó Világbajnokság 1982" eredeti MNB tokban tanúsítvánnyal ft Cu-Ni "FAO-SOROZAT II. - Több gabonát a világnak" eredeti tokban, tanúsítvánnyal Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1,BU Ft alpakka "Czóbel Béla" (2xklf) T:PP,BU Ft alpakka "Czóbel Béla" + 100Ft alpakka "Simon Bolivár" T:PP fo Ft Ag "Nők évtizede" T:BU Adamo EM Ft Ag "Nyári Olimpiai Játékok - Los Angeles" T:BU Adamo EM Ft Ag "Természetvédelem - Mocsári teknős" Ft Ag "Természetvédelem - Vadmacska" " Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:1(PP),PP kis patina Adamo EM85, EM86, EM Ft Ag (3xklf) "Természetvédelem - Mocsári Teknős, Vadmacska, Vidra" T:BU Adamo EM85; EM86; EM

9 Ft Ag "Kulturális Fórum Budapest 1985" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó Stadion" T:1 Adamo EM Ft alpakka "Fáy András" tokban T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Két játékos" T:PP fo., felületi karc Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:BU Adamo EM Ft Ag "Mátyás király - Buda" T:1(PP) patina Adamo EM Ft Cu-Ni "S.O.S. Gyermekfalu" jelzett próbaveret terveze, "PRÓBAVERET" felirat az előlap bal oldalán T:BU ujjlenyomat, halvány patina Adamo EM Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" T:PP kis patina Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "Szent László" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Szent László" T:BU fo. Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:BU Adamo EM Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:1(PP) patina Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB - Vetődő kapus" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM f-200Ft (11xklf) forgalmi sor dísztokban, közte Ft Ag "Deák" T:PP Adamo FO Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:1- ujjlenyomat Ft Ag "Deák" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "Deák" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "Deák" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" T:BU Adamo EM Ft Ag "Nyári olimpia - Atlanta" T:PP fo., ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Nyári olimpia - Atlanta" T:BU Adamo EM Ft Ag "Deák" (2x) T:1- kis patina Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:1- kis patina f-200Ft (11xklf) forgalmi sor dísztokban, benne 200Ft Ag "Deák", "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU a külső karton védőtok hiányzik Adamo FO Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:BU fo. Adamo EM Ft Ag "Régi balatoni hajók / Helka & Kelén" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB" T:PP Adamo EM Ft Ag "Budapest 125 éves" műanyag tokban, tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Régi balatoni hajók II - Phoenix" T:PP Adamo EM f-100Ft (8xklf) forgalmi sor dísztokban T:BU Adamo FO

10 28. nagyaukció 2017 november, tételeket már felveszünk! Ft Cu-Ni "Rubik-kocka" T:PP Adamo EM Ft Ag "Aggteleki-karszt barlangjai" T:PP Adamo EM Ft Ag "Bocskai István" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft-100Ft (7xklf) "1956-os forradalom" forgalmi sor karton dísztokban T:BU Adamo FO Ft Ag "Fertő kultúrtáj" (2x) T:PP,BU Adamo EM Ft Ag "Fertő kultúrtáj" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "1956-os forradalom 50. évfordulója" T:PP Adamo EM Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:BU Adamo FO Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:BU Adamo FO Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:PP Adamo FO Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:PP Adamo FO Ft "Római Szerződés" elsőnapi veret számozott emléklapon, alacsony "00230" sorszámmal T: Ft Cu-Ni "Adorján János - Libelle" T:1(PP) Adamo EM Ft Cu-Ni "Adorján János - Libelle" T:BU Adamo EM Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos forgalmi szettben T:BU Ft Ag "Teller Ede" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni "Telefonhírmondó - Puskás Tivadar" T:BU Adamo EM Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft-200Ft (6xklf) dísztokos forgalmi szett "Lánchíd" T:BU Adamo FO Ft Ag "Radnóti Miklós" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Radnóti Miklós" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Cu-Ni "Bánki Donát, a Bánki-féle vízturbina feltalálója" T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni "Bánki Donát, a Bánki-féle vízturbina feltalálója" T:BU Adamo EM Ft Ag "Dohány utcai zsinagóga" tanúsítvánnyal T:PP kis patina Adamo EM Ft Ag "Dohány utcai zsinagóga" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Dohány utcai zsinagóga" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Világörökség helyszínek: Budapest" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Kazinczy Ferenc" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Kazinczy Ferenc" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor dísztokban, valamint "Joseph Haydn" Ag emlékérem PP kivitelben (12g/0.999/29mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU Adamo FO Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor dísztokban, valamint "Pécs Európa Kulturális Fővárosa" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat T:PP Adamo FO Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor dísztokban, valamint "Pécs Európa Kulturális Fővárosa" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU Adamo FO Ft Ag "Őrségi Nemzeti Park" T:PP Adamo EM Ft Ag "Úszó EB" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:BU Adamo FO Ft Cu-Ni "Jedlik Ányos - a Dinamó-elv leírója" T:BU Adamo EM Ft "MASAT-1, az első magyar műhold" (2xklf) T:PP,BU Ft Ag "Madách Imre" T:PP Adamo EM Ft Ag "Zrínyi Miklós" T:PP Ft Ag "Fáy András" T:PP Ft Ag "Egressy Béni" T:PP Ft Ag "Lechner Ödön" T:PP Ft Ag "Bárány Róbert 100 éve nyerte el a Nobel-díjat" T:PP Ft Ag "Ybl Miklós" T:PP Ft Ag "Spányi Béla" T:PP Ft Ag "Zsigmondy Richárd" T:PP ujjlenyomat

11 Ft Ag "500 éve született Tinódi Sebestyén" T:PP Ft Ag "Csók István" T:PP Ft Ag "Kőszegi vár / Jurisics Miklós" T:PP Ft Ag "Duna-Ipoly Nemzeti Park / Havasi cincér" T:PP Ft Ag "Szigetvári vár / Zrínyi Miklós" T:PP Ft Ag "Szigetvári vár / Zrínyi Miklós" T:PP Ft Ag "Hetvenéves a forint" T:PP Ft Ag "Az Alaptörvény 5. évfordulójára" T:PP Ft Ag "Magyar Olimpiai Csapat - Rio 2016" T:PP Ft Ag "125 éve született Széchenyi István" lezárt kapszulában T:PP Ft Ag "Lajtha László" T:PP Ft Ag "Arany János" T:PP Ft Ag "Bükki Nemzeti Park" T:PP Ft Ag "Kossuth Zsuzsanna" T:PP Ft Ag "Kiegyezés" lezárt kapszulában T:PP Ft Cu-Ni "Reformáció 500 éve" T:BU db-os vegyes rézpénz tétel, főleg magyar verdejelűek T:3, db-os vegyes krajcár tétel, főleg magyar verdejelűek, közte 1868KB 4kr Cu T:2-, Vegyes: 6db-os rézpénz tétel, benne: 1763PH-KM Poltura, 1790S 1kr, 1807S 30kr, 1812B 1kr, 1812S 1kr és 1816B 1kr T: db-os vegyes magyar rézpénz tétel, közte Erdély Rézgaras; 1790S 1kr Cu "II. József" T: Vegyes: 1915KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:2 patina Magyar emlékveretek, plakettek Anton Scharff ( ) "Wolfg. Amad. Mozart / Zur enstellung seines denkmals Wien 1896 (Wolfgang Amadeus Mozart / Emlékművének felállítása alkalmából Bécs 1896)" kétoldalas Br emlékérem (57mm) T:1-, Berán Lajos ( ) "ARTHVR SARBÓ DE SZEPESVÁRALJA PROF. E. O. NEVROL. PRIM. NOSOC. STPEHANI BVDAPESTINI" Br plakett (60mm) T: Berán Lajos ( ) "Magyar Nemzeti Szövetség / Szent István " Br lemez plakett, a sarkainál függesztéshez való lyukak (57x37mm) T:2 kissé hajlott lemez Berán Nándor ( ) "Országos Földhitelintézet Tisztviselőinek Sportegyesülete" Br díjérem, hátoldalon gravírozva "Tennisz II. O. II." (45mm) T: Bognár György (1944-) "MÉE XIV. Vándorgyűlése Gyöngyös / Gyöngyös alapításának 650. évfordulója" Br emlékérem (42,5mm) + Nagy Lajos (1949-) "MÉE Szabolcs-Szatmár megyei szervezet / Nyíregyháza szabadalom levele 150 éves" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Bognár György (1944- ) "II. Rákóczi Ferenc halálának 250. évfordulójára / Rodostó" Ag és Br emlékérempár (34,65g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Adamo SY Bognár György (1944- ) "Hollókő a Világ Kulturális Örökség része / HNF Szécsényi Honismeret Bizottsága és a Hollókő Tanácsi Előljáróság" Ag és Br emlékérempár (36,21g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Adamo SY Bognár György (1944-) / Szentirmai Zoltán (1941-) "Száz éves az Aradi Vértanúk Emlékműve - MÉE" Br emlékérem (42.5mm) T: Bozó Gyula ( ) "George Bush látogatása Magyarországon" Br emlékérem (42,5mm) T: Búza Barna ( ) DN "Petőfi Sándor" és "Itt az idő most vagy soha!" Br plakett pár eredeti díszdobozban (94,5mm és 95mm) T: Cserenyei Kaltenbach István ( ) "Vitéz Nagybányai Horthy István Emlékverseny Budapest" fém emlékplakett, hátoldalán gravírozott név (116mm) T:2 kis rep Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "OMÉK (Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár Budapest)" Br emlékplakett, fa kerettel, a plakett nincs rögzítve (80mm) T: Edvi Illés György (1911-) "Atyja 15 éves professorságának emlékére. Prof. Atzél Elemér, A Magyar Gyógyszerészek" Br plakett (60mm) T: Fritz Mihály (1947-) "Szegedi Szabadtéri Játékok" Br emlékérem (42,5mm) + Garamkeszi János (1936-) "MÉE Mosonmagyaróvári Csoport 10 éves / Szigetközi Napok" Br emlékérem (42,5mm) + Somorjai László (1949-) DN "Sopron" Br emlékérem (32mm) T: Fritz Mihály (1947-) "MÉE / 150 éves a Makói Városi Tanács épülete" Br emlékérem (42.5mm) T:1-, Fritz Mihály (1947- ) "Zsigmond / MÉE Fejér megyei szervezete - Alba Regia Napok Székesfehérvár 1987" Ag és Br emlékérempár (36,20g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Adamo SF

12 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Fritz Mihály (1947-) "MÉE Szeged / Erzsébet Királyné halálának 100. évfordulója" Ag emlékérem (5,7g/0.925/22mm) T:PP felületi karc Képíró Zoltán ( ) "150 éves a Magyar Tudományos Akadémia" Ag emlékérem (30,51g/42mm) T:1-(PP) Képíró Zoltán ( ) "MÉE VIII. Vándorgyűlése - Eger / Dobó István" Br emlékérem (42mm) + Lantos Györgyi (1953-) "MÉE Pápa / Éremgyűjtők 20. Vándorgyűlése" Br emlékérem (42mm) T:1, Kligl Sándor (1945-) "Segíts Japánnak! / Földrengés és szökőár" fém emlékérem (42,5mm) T:PP fo Kisfaludi Stróbl Zsigmond ( ) "Grósz Emil" egyoldalas Br plakett "AEMILIO DE GRÓSZ XXV ANNOS PROFESSORI DISCIPULI ET AMICI MCMXXV" (80mm) T: Kiss György ( ) "II. János Pál látogatása hazánkban" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Kiss István (1927-) Nagyméretű, honvédet és munkásokat ábrázoló Br plakett (129x303mm) eredeti dísztokban, beleragasztott táblán "Emlékül a Magyar Néphadsereg Művelődési Háza új épületéhez nyújtott segítségéért" T: Kiss Nagy András ( ) "Orvos sor / Semmelweis Ignác, Fodor József és Korányi Sándor" jelzett Ag emlékérmek eredeti adományozói dísztokban, tanúsítvánnyal (11g/0.925/32mm) T:PP Ligeti Miklós ( ) ~1928. "Dessewffy Aurél" kétoldalas Br plakett. "AURELIUS E COM. DESSEWFFY / IN MEMORIAM JUDICIUS CURIAE AURELII E COM. DESSEWFFY DE ARCA REI AGRARIAE IN HUNGARIA MVTVIS PROMOVENDAR PRAESIDIS PER XXXXIIII ANNOS OPTIME MERITIT" (60mm) T: Madarassy Walter ( ) "SOCIETAS REGIA MEDICORVM BVDAPESTIENSIS RECOLIT CENTENARIVM CONDITIONIS" egyoldalas Br plakett, hátoldalon gravírozva "ID. JOHAN BÉLA JUTALOMDÍJ MCMXXXVII." (57mm) T: Pátzay Pál ( ) "Schaffer Károly" ideggyógyász Br emlékérem (169mm) T:1-, Piffl Alajos (?-?) "1891 évi Délmagy. Ipar- és Mezőgazdasági Kiállítás Temesvárott / Érdem érem" peremen jelzett Ag emlékérem (81,9g/0.950/61mm) T:1-,2 ly Rácz Edit (1936-) "Vezess Baleset Nélkül Mozgalom" Br emlékplakett, eredeti "FKBT" dísztokban (94mm) T: Reményi József ( ) "Dohnányi Ernő pályafutása harmincadik évfordulójának emlékére / " kétoldalas Br emlékérem (65mm) T: Suba László (1941- ) DN "Kosztolányi Dezső " kerámia plakett (105mm) + DN "Wass Albert " kerámia plakett (104mm) T: Szántó Gergely ( ) "Királyi Magyar Egyetemi Nyomda" Br emlékérem (41mm) T:2 kis patina Szántó Gergely ( ) "Királyi Magyar Egyetemi Nyomda" Br emlékérem (40mm) T: Sz. Egyed Emma ( ) DN "Kazinczy Ferenc Gimnázium Győr" Br emlékplakett (132mm) T:2 patina Szolláth György (1927-) / Vadász György "MÉE XII. Vándorgyűlése - Szombathely / Marcus Aurelius" Ag emlékérem (42,5mm) T: Tóth Sándor (1933-) "MÉE Hajdú-Bihar Megyei szervezete / Apangyalfalvi Apafi Mihály" Br emlékérem (42,5mm) T:1- Adamo DE Tóth Sándor (1933-) "MÉE Hajdú-Bihar Megyei szervezete / János Zsigmond" Br emlékérem (42,5mm) T:1 Adamo DE Tóth Sándor (1933-) "MÉE Hajdú-Bihar Megyei szervezete / Somlyói Báthori Kristóf" Br emlékérem (42,5mm) T:1- Adamo DE Zimányi Ernő ( ) "II. Rákóczi Ferenc halálának 200. évfordulója emlékére / Ifjú Polgárok Lapja jutalma" Br emlékérem (67mm) T:2- patina "A Bakonybéli templom consecral a pannonhalmi főapát által" fém emlékérem (25,5mm) T: Osztrák-Magyar Monarchia "Emlék Rudolf koronaherczeg és Stefánia herczegnő esketésére 1881 május 10-én" fém emlékérem füllel, "A. MÜLLER WIEN" gyártói jelzéssel (30,5mm) T:2 ph "Országos Magyar Daláregyesület / A Budapesti Orsz. Magy. Dal- és Jubileumi Ünnepély emlékére 1892" fém emlékérem szalagon (36mm) T:2- ph., szennyeződés, patina ~1930. "A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Kitüntető Érme / Jeles tanulókból lesznek kitűnő mesterek!" Br emlékérem (45mm) T:1-, ~1930. "Budapest Székesfővárosi Levente Egyesületek" Br díjérem, füllel.. Szign.: Boskol L. (41mm) T:2- karc "Nagyrápolti Szent-Györgyi Albert Szeged" Br plakett (50x81mm) T: ~1940. "Nem! Nem! Soha!" Br lemezérem, egy-egy lyukkal a felfüggesztéshez az alján és tetején, "TERÜLETVÉDŐ LIGA" jelzéssel (42,5x64mm) T:2 patina "V. Öttusa VB - Budapest 1954" zománcozott Br plakett (50x64mm) T:

13 "Vasas Együttesek IV. Zenei Fesztiválja Budapest Április Autóvillamossági Felszerelések Gyára Énekkar" zománcozott fém emlékplakett dísztokban (96x58mm) T: "25 éves a Tanács / A VI. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága" Br emlékérem tokban (76mm) "Száz éves a Telefongyár " fém emlékérem dísztokban, fém kitűzővel (90mm) + DN "VI. Ker. Tanács - A Centenárium évében a VI. Kerület Lakossága Érdekében Végzett Munkájáért" Br emlékplakett dísztokban (115mm) T:2, "A 600 éves városért" Br plakett, fa keretben (85mm) T:1-, ~1980. "Budapest XVIII. Kerületi Tanács VB. - Kerületünkért" Br emlékérem. Szign.: Kovács (70mm) T:2 hátoldalán ragasztónyom "Budapest Sportcsarnok " Br emlékplakett tokban. Szign.:BH(?) (77,5mm) T: "A HNF VIII. Kongresszusa Budapest" Br nagyalakú plakett (105mm) szignó: EM T:2, "725 éves város Sátoraljaújhely " mázas kerámia plakett (103x142mm) T:1-, "Eötvös Loránd-díj / Gazdasági és Közlekedési Miniszter" kétoldalas Br díjérem (111mm) T: "Győr / Magyar Szemorvos Társaság Kongresszusa 1992" öntött Br emlékérem (62mm) T: "Kenderes szeptember 4." Horthy Miklós és feleségének újratemetése emlékére Ag emlékérem (32,55g/0.925/40mm) + "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország Kormányzója / Végső Hazatérésének Emlékére-Vitézi Jelvény" Ag emlékérem (32,42g/0.925/40mm) + "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország kormányzója / Temetésének emlékére szeptember 4." jelzett Ag emlékérem (32,58g/0.925/40mm) mindhárom egy sérült dísztokban T:1-(PP) "15 éves a Budapesti Árutőzsde" Br emlékérem tokban (58mm) T: "Országos Takarékszövetkezeti Borverseny" aranyozott Br, ezüstözött Br és Br díjérme (3xklf) (60mm) T:1-,2(PP) fo., felületi karc "Budaörs / Első választó - Országgyűlési Képviselő Választás" Br emlékérem tokban (42,5mm) T:2 ph DN "Bartók Béla emlékérem" ezüstözött Br érem (60mm) T:2 kopott ezüstözés DN "Szeged" Br emlékérem (60mm) + DN "Makó" Br emlékérem (60mm) T:2 kis ph DN "Utolsó vacsora" ezüstözött fém emlékérem (39,5mm) T:PP fo DN "POLICE Heves megye Rendőrség / Magyar Köztársaság - Szolgálunk és védünk" fém emlékérem (43mm) T:2 kis ph DN "Rodolfo / Vigyázat csalok" Al emlékérem (33mm) T: Modern utánveretek, fantáziaveretek DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó Árpád-házi király pénze" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Mária az első magyar királynő " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Első magyar kettős verdejegy " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Négyelt címer magyar pénzen " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Első kettőskereszt címerben " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első évszám magyar dénáron " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Moneta Nova, II. Lajos dénárja " Ag emlékérem (10,39g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Egyetlen király pénze, a duarius " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Névérték megjelenése magyar pénzen " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó magyar ezüst dénár " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó magyar tallér " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - A Monarchia első pénze" Ag emlékérem (10,48g/0,999/35mm) T:PP ujjlenyomatos DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar korona " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar feliratú pénz " Ag emlékérem (10,4g/0.999/35mm) T:PP fo DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó pengő " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP

Fantázia veretek I. Ferdinánd 1554 KB, Miksa 1576 KB, II. Ferdinánd 1623 KB Ag ,37 g 35 mm Ft Kisárverés 2018.02.24. 1. 1.1 Megnevezés tartás darab kikiáltási ár Fantázia veretek I. Ferdinánd 1554 KB, Miksa 1576 KB, II. Ferdinánd 1623 KB Ag 1.2 I. Lipót 1662 KB, Lotharingiai Ferenc 1756 KB, Bethlen