1 351. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2019 július 29 - augusztus 1-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: augusztus óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők augusztus 5-én 10 órától. Utólagos eladás július augusztus 2-7-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 352 gyorsárverésre: augusztus 1. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 32. nagyaukciónkra már várjuk a beadásokat, szeptember végéig! 351. aukció: Megtekintés: július 29- augusztus 1-ig! Tételek átvétele: augusztus órától 350. aukció elszámolás:augusztus 6-tól! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

4 Numizmatikai kellékek Ékszerész nagyító, mm, saját tokjában, új állapotban Lindner Forint- és valutavizsgáló készülék, hálózatról működtethető UV lámpa, új állapotban eredeti dobozában Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Szép állapotban, kis kopásokkal Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, de jó állapotban Az Éremművészeti Intézet éremtartó kazettája 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel használt, de jó állapotban Az Éremművészeti Intézet éremtartó kazettája 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel használt, de jó állapotban db gyűrűs érmeberakó, összesen 8 berakólappal, kicsit használt, jó állapotban db-os kisalakú éremberakó tétel, használt állapotban db-os érme tok tétel, több darab "Magyar Nemzeti Bank" felirattal, matricával, használt, jó állapotban db éremtartó kapszula (29,5mm) Vegyes berakó tétel, kisalakú érmeberakók és gyűrűs berakóhoz való lapok, két albumban összesen 71db botjelvény. Használt állapotban Bordó gyűrűs érmeberakó, három berakólappal + 8 lapos érmeberakó. Mindkettő használt állapotban Használt éremtartó album 4 berakólappal, összesen 24 férőhellyel Használt éremtartó album 6 berakólappal, összesen 36 férőhellyel Gyűrűs érmegyűjtő album európai forgalmi sorok számára, 16 férőhellyel, használt, szép állapotban Numizmatikai irodalom Ambrus Béla: Magyaország papírszükségpénzei 1914-től VIII. 1-ig. I. és II. kötet. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, Mindkettő használt, de szép állapotban Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Használt, jó állapotban, ragasztott. Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Used, in good condition, glued Botos János: A magyarországi jelzálog-hitelezés másfél évszázada. Szaktudás Kiadó Ház, Botos János: A Korona, Pengő és Forint inflációja Szaktudás Kiadó Ház, Botos János: Banki értékpapírok Magyarországon. Szaktudás Kiadó Ház, Mindhárom újszerű állapotban Fux Kornél és Hölgyéné Angelotti Zsuzsanna: Magyar pénzérmék és papírpénzek. Történelemszakköri Füzetek 14., Tankönyvkiadó, Budapest Gedai István: A magyar aranypénzverés története. A Magyar Nemzeti Múzeum kiállításához tartozó vezetőkönyv. Budapest, Népművelési Propaganda Iroda, Leányfalusi - Nagy: Magyarország fém- és papírpénzei MÉE, Budapest, évi kiadás bővített változata. Használt, jó állapotban Leányfalusi - Nagy: Magyarország fém- és papírpénzei MÉE, Budapest, II. Javított és bővített kiadás, használt, jó állapotban Mátray Kálmán: 100 történelmi értékpapír. Budapest, Kiadó Kft.-"Blanket" GmbH Specimen Ltd., Műbőr kötésben, képekkel illusztrálva. Újszerű állapotban, külső borító karcos Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Saltzer Ernő: Numizmatikai szakszótár. Angol-magyar, német-magyar. Budapest, MÉE, Műbőr kötésben Szabó Gyula: Friesachi dénárok. Magánkiadás, Underground Kiadó és Terjesztő Kft., Új állapotban Szabadka Szabad Királyi Város Főgymnásiumának Értesítője az 1893/4. tanévről (Fénymásolat!), Szerk.: Haverda Mátyás, benne Gohl Ödön "A Római Birodalom pénzeiről" Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Procopius Béla ( ) numizmatikus fotója díszmagyarban. Strelisky fotó "Budapest III. Kerületi Takarékpénztár" betéti könyve, bejegyzésekkel "Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár Óbuda-Újlaki osztályának" betéti könyvecskéje, bejegyzésekkel "Budapest Székesfővárosi Községi Takarékpénztár Részvénytársaság - Óbuda-Újlaki osztályának" takarékbetétkönyve, bejegyzésekkel

5 "Országos Takarékpénztár - Postai Takarékbetét-könyv" + ~1987. "Országos Takarékpénztár - Takarékbetét-könyv" DN "Színházi kellék" feliratú 50$ (5x) + 100$ (3x) bankjegy másolatok db klf "Reader's Digest" értékszelvény T:I Érmés és bankjegyes borítékok Ausztrália p Cu-Ni "150 éves a Melbourne kupa" érmés borítékban, bélyeggel és elsőnapi bélyegzéssel T:1 Australia Pence Cu-Ni "Melbourne Cup, 150th Anniversary" in envelope with stamps and FDC C:UNC Krause KM# Ausztrália D Al-Br "Lyukas dollár" érmés borítékban, bélyeggel, elsőnapi bélyegzéssel T:1 Australia Dollar Al-Br "Holey Dollar and Dump" in envelope with stamps and FDC C:UNC Ausztrália D Al-Br "Az első ausztrál bankjegy" "Száz éves az ausztrál bankjegykiadás" fém emlékérem, bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel T:1 Australia Dollar Al-Br "First banknote of Australia" "Centenary of Australian Banknotes" comemorative medallion in envelope with stamps and FDC C:UNC Ausztrália D Al-Br "Kakas éve" bélyeges borítékban, elsőnapi bélyegzéssel T:1 Australia Dollar Al-Br "Year of the Rooster" in envelope with stamps and FDC :UNC Részvények és sorsjegyek Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" 4%-os záloglevele 1000K-ról T:III Budapest "Budapest Székes Főváros" 4%-al kamatozó kölcsön kötelezvénye 2000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III hajtás mentén szakadás Budapest "Magyar Jelzálog Hitelbank Budapest" 4%-os záloglevele 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III Nagykőrös "A Téglagyár és Kereskedelmi Részvénytársaság" névre szóló részvénye 100K-ról, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel T:I- Hungary / Nagykőrös "A Téglagyár és Kereskedelmi Részvénytársaság (Brick Factory and Commercial Corporation)" share with the shareholder's name about 100 Korona, with embossed stamp and overprint C:AU Budapest "Magyar Tisztviselők Takarékpénztára Részvénytársaság" bemutatóra szóló részvénye 250K-ról (2x) szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Budapest "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevél 2000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III Dés "Deési Hitelbank Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III Budapest "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevél 200K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os Kötelezvény bemutatóra 480K-ról sorszámkövetők, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye K-ról T:II,II Budapest "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" 4 1/4%-os Záloglevél 2000K-ról három nyelven, szelvényekkel és szárazpecséttel, vízjeles papír T:II Budapest "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" 4 1/4%-os Záloglevél 1000K-ról három nyelven, szelvényekkel és szárazpecséttel, vízjeles papír T:II Nagykőrös "A Nagykőrösi Gyógynövény és Vegyipari Részvénytársaság" száz részvénye egyben, összesen K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "A M. Kir. Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Orsz. Nyugdíj Egyesület Tárgysorsjátéka" sorsjegy, ára K, szelvényekkel T:III Budapest "Nemzeti Hitelintézet Részvénytársaság" részvénye 10P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Nagykőrös "Nagykőrösi Népbank" részvénye 50P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:I Sárospatak "Sárospataki Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről, szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" öt részvénye egyben, összesen 250P-ről, névre szóló, szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzésekkel T:II Nagykőrös "Nagykőrösi Városfejlesztő Részvénytársaság" részvénye 40P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "Budapesti szabóiparosok hitel- és termelő szövetkezete" 10 részvénye egyben összesen 100P-ről, szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 25P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel + Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 50P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel + Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 100P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel + Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 500P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel + Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 1000P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel T:II

6 Nézzen körül webshopunkban is! Budapest "Budapest Székesfőváros évi 4 1/2%-kal kamatozó K adómentes kölcsön" ideiglenes kötelezvénye több névértékben, 480K K K szelvényutalvánnyal T:II,III Budapest "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 25Ft-ról szárazpecséttel, "MINTA" felülbélyegzéssel, sorszám nélkül, a szárazpecsétnél lyukasztással T:I Mezőkovácsháza "Mezőkovácsházai Földmívesszövetkezet" részjegye 50Ft-ról + Hosszúpályi "Derecskei Általános Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet" üzletrészjegye 1000Ft-ról T:II,II Budapest "Skála - Szövetkezetek Áruházi Közös Vállalata" névre szóló részesedési jegye 100Ft-ról (6x) sorszámkövető párok T:I Budapest "Szim Esztergomi Marógépgyár Rt." részvény Ft-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I "Hid Rt. - A HID Vagyonkezelő-Fejlesztő, Szervező és Kereskedelmi Részvénytársaság" részvénye Ft-ról (2x) sorszámkövetők, szelvényekkel, bélyegzéssel T:II Budapest 1991."MÜSZI Mezőgazdasági Üzemszervezési, Számítástechnikai és Informatikai Részvénytársaság" részvénye Ft értékbenv(2x), sorszámkövetők, szelvényekkel és aláírt forgatmánnyal T:II Budapest "Kontrax Irodtechnika Részvénytársaság" részvénye 1000Ft-ról (2x), sorszámkövetők, szelvényekkel "Kontrax Telekom Részvénytársaság" részvénye 1000Ft-ról (2x), sorszámkövetők, szelvényekkel T: Budapest "Ramovill Szolgáltató és Kereskedelmi Részvénytársaság" részvénye Ft-ról (2x) sorszámkövetők, szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzéssel T:I Budapest "A Szolnoki Meződgazdasági Gépgyártó és Szolgáltató Részvénytársaság" részvénye Ft-ról (3x) benne két sorszámkövető pár és egy közeli sorszám, szelvényekkel, bélyegzéssel T:I Tiszavasvári "Alkaloida Vegyészeti Gyár Részvénytársaság" részvénye 1000Ft-ról (2x), sorszámkövetők, magyar és angol nyelvű, szárazpecséttel és szelvényekkel T:I Budapest "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" névre szóló részvénye 1000Ft-ról (2x) sorszámkövetők, szelvényekkel T:I "MATÁV" részvény 100Ft-ról, alacsony " "-as sorszámmal, szárazpecséttel, szelvényekkel T:I "A Katlan Befektetési Részvénytársaság" háromezernégyszáz darab részvénye egyben, összesen Ft-ról, "MINTA" perforációval + Budapest "Benczúr 47 Büroház Rt" névre szóló részvény Ft értékben, hátoldalon bélyegzéssel T:I Pécs "Pécsi Erőmű Részvénytársaság" részvénye Ft-ról, teljes szelvényívvel T:I Budapest "Modetti Termékfejlesztő, Hálózatépítő és Befektető Részvénytársaság" törzsrészvénye Ft-ról (2x), sorszámkövetők T:I Békéscsaba "Agrimill-Agrimpex Rt." részvény 1000Ft-ról (2x) sorszámkövetők T:I Budapest / Pest "Jótékonyczélú Sorsjegy - Az uj-pesti kath. templom felépítésére" 50kr értékű sorsjegy T:I Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "VIT" sorsjegy 3,5Ft értékében (2x) T:II-,III szakadások Amerikai Egyesült Államok db klf részvény, közte "CCI Marquardt Corporation", "King's Department Stores, Inc." T:III- USA pcs of various shares, including "CCI Marquardt Corporation", "King's Department Stores, Inc." C:VG Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC Ausztria / Villach "Uno-Carinzia Radiotelevisionen Aktiengesellschaft" részvény 1000Sch-ről, szelvényekkel T:I- Austria / Villach "Uno-Carinzia Radiotelevisionen Aktiengesellschaft" share about 1000 Schilling with coupons C:AU Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek ~ "Budapesti alagút" Br bárca (27mmmm) T: Erdély / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 8kr-ról T:II / Transsylvania / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 8 Kreuzer" C:XF Erdély / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 10 krajcárról, "P.S.P." T:II- szakadás / Transsylvania / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 10 Kreuzer "P.S.P." C:VF tear Erdély / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 10 krajcárról, "P.S.P." T:II / Transsylvania / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 10 Kreuzer "P.S.P." C:XF Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 8 osztrák értékű forintról, "Philipp Schak", zöld T:III / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 8 Austrian value Forint, "Philipp Schak", green C:F

7 30087.Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 13 osztrák értékű forintról, "Philipp Schak", rózsaszín T:II / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 13 Austrian value Forint, "Philipp Schak", pink C:XF Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 13 osztrák értékű forintról, "K. & S.", rózsaszín T:I- / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 13 Austrian value Forint, "K. & S.", pink C:AU Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 20 osztrák értékű forintról, rózsaszín T:III / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 20 Austrian value Forint, pink C:F Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 8 osztrák értékű forintról, "K. & S.", lila T:II / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 8 Austrian value Forint, "K. & S.", purple C:F ~ K "Játék Pénz" Al játékpénz T:2- ph.,ü Csót / Hadifogolytábor augusztus 1. 10f számozás nélkül, aláírással augusztus 1. 20f számozás nélkül, aláírással T:III Kenyérmező / Hadifogolytábor január 15. 1K+2K arab sorozat- és sorszámmal T:I Sopron f "Utalvány" + Sopron f "Utalvány" + Sopron f "Utalvány" városi szükségpénzek T:III "Ganz Törzsgyár" 2K piros sorszámmal T:III Budapest "Nemzeti Egyesült Textilművek R.T. - Bérjegy" 10f piros sorozatszám 2mm + 1K "Nemzeti Egyesült Textilművek R.T. - Bérjegy" fekete sorozatszám 2mm + 2K "Nemzeti Egyesült Textilművek R.T. - Bérjegy" fekete sorozatszám 2mm + 2K "Nemzeti Egyesült Textilművek R.T. - Bérjegy" sorozat és sorszám nélkül T:I-II Budapest ~ f "Szent-Margitsziget Gyógyfürdő" értékjegy + Budapest ~ K "Szent-Margitsziget Gyógyfürdő" értékjegy T:III 50f-nél hajtás mentén szakadás Budapest f "Vörös Újság" (2x) T:I Budapest f "Központi Sajtóvállalat R.T." T:I / Hungary / Budapest Fillér "Központi Sajtóvállalat R.T. (Central Publishing Corp.)" C:UNC Adamo BUC Pécs f "Pécs Törvényhatósági Jogú Város Házipénztára" pénztárjegye f "Pécs Törvényhatósági Jogú Város Házipénztára" pénztárjegye f "Pécs Törvényhatósági Jogú Város Házipénztára" pénztárjegye f "Pécs Törvényhatósági Jogú Város Házipénztára" pénztárjegye lila T:I,III Pécs f "Pécs Törvényhatósági Jogú Város Házipénztára" pénztárjegye T:III Újpest Mauthner Bőrgyár 1k + 2K váltópénz T:I,I Budapest f + 20f + 50f + 1K + 1,50K + 2,5K + 5K "Amatőrök Forgalmi Szövetkezete" T:I--III Budapest ~ K + 2K + 3K "Pester Lloyd" utalvány hátoldali bélyegző nélkül T:I Hungary / Budapest ~ Korona + 2 Korona + 3 Korona "Pester Lloyd" coupons backside without cancellation C:UNC Adamo BUC ; ; Pécs K pénztárjegy T:III- kis szakadás "A 80 éves Pesti Napló Jubiláris éve / Pesti Napló - Szerencsét hoz" Al zseton (23mm) T: ~ "Pathefon Koncert Terem / A lemezek tű nélkül játszanak" fém zseton (23mm) T:2 patina Budapest / Automobilközlekedési R.t. DN "Autótaxi" 10f vízjeles papíron + "Autótaxi" 1K vízjeles papíron T:I,I március 2P "Tudor Akkumulátor és Szárazelemgyár Rt" szükségpénz T:II- szakadás ~ f "Nemzeti Színház" utalvány T:III "HTO (Háztartási Tüzelőolaj) utalvány - 10 liter" (17x) + "HTO (Háztartási Tüzelőolaj) utalvány - 20 liter" (2x) + "HTO (Háztartási Tüzelőolaj) utalvány liter" (3x) nagyrészt összefüggésekben illetve ívszéli darabokban T:I K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona", helyi pénz "000000" sorszámmal, mindegyik "MINTA" perforációval T:I Sopron Kékfrank Kékfrank Kékfrank Kékfrank Kékfrank Kékfrank mind azonos "000289" sorszámmal, de eltérő sorozatjellel, teljes sor T:I DN "Cortini - Royal Orfeum Budapest" fém zseton (33mm) T: db-os "Magyar Posta / Telefon érme" tantusz tétel T:2, db klf millenniumi zseton T: Amerikai Egyesült Államok "JOHN SCHUH'S SALOON - 88 FIRST AVENUE NEW YORK" Br zseton. Szign.: L. Roloff T:

8 Nézzen körül webshopunkban is! Amerikai Egyesült Államok / Virginia "Old Dominion Bank" csekk (2x) hátoldalon bélyegzett, perforált T:III USA / Virgina "Old Dominon Bank" cheque (2x) overprint on backside, perforated C:F Amerikia Egyesült Államok DN "Hawaii Dollar - Honolulu / Aloha from Hawaii - Waikiki Beach Diamond Head" fém zseton + Kanada "Trade Dollar - Niagara Falls Canada Chamber of Commerce / Niagara Falls - Festival of Lights" fém zseton T:1, Ausztria db-os vegyes szükségpénz tétel T:II,III Austria pcs of various necessity notes C:XF,F Horvátország / Zágráb "Horvát-szlavon Országos Jelzálogbank Zágrábban" 4 1/2%-os záloglevél 2000K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III szép papír Kuba / Gibara Zseton Ni "Santa Lucia Cukorgyár" T:2- Cuba / Gibara Token Ni "Santa Lucia Sugar Factory" C:VF Románia / Temesvár f + 20f + 50f T:I-,III Romania / Timisoara Fileri + 20 Fileri + 50 Fileri C:AU,F DN "Sigmund Flesch" 1/2 L. Br zseton (27mm) T: db ólom bárca(?) T: Vegyes zseton, játékpénz és emlékérem tétel, összesen 74db, közte négy jelvény T:vegyes Magyar bankjegyek K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német T:II K (4x) sorszámkövetők, mindkét oldal német és "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssekkel T:II,II K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német T:II K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERRECIH" felülbélyegzéssel, II. kiadás, hátlap rajzos T:III szép papír K II. kiadás, piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:III,III- kis szakadás, ragasztott (1902) 1000K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERRECIH" felülbélyegzéssel, hátlap rajzos T:III szép papír Adamo SK35/ P "Deák Ferenc" T:III- anyaghiány Hungary Pengő "Ferenc Deák" C:VG missing material Adamo P P (4x) sorszámkövetők T:II P (23x) T:III,III P (27x) csillagos sorozatszám T:III,III P, II. kiadás csillagos sorszámmal, (2x) sorszámkövetők "H H " T:I- kis fo. / Hungary Pengő, 2nd issue, serial number with star, (2x) sequential serials "H H " C:AU small spot Adamo P1A P (2x) sorszámkövetők T:II,III P (2x) T:II, III Adamo P P-100P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" 10db bankjegy 7xklf, közte változatok és hibás alapnyomat T:III,III P (2x) egyiknél magyar "N" betű orosz "P" helyett T:III P P P P P MP MP MP BP T:II MP (50x) T:III MP (50x) T:III MP (40x) T:III AP (7xklf) T:III Ft T:III Hungary Forint C:F Adamo F Ft T:III szép papír Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:III szép papír Adamo F Ft (6xklf) T:III Ft (3x) T:III- Adamo F Ft (5xklf) T:III Ft (7xklf) T:III Ft látványos vízszintes nyomdai papírránccal T:II Ft (2x) sorszámkövető T: Ft T:III Adamo F Ft T:III Adamo F Ft T:I,I

9 Ft (6x) T:II Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai festékfoltokkal T:I,I- Adamo F Ft (3xklf) T:III november Ft "C" T:III Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F Ft (5x) T:II Ft (4x) 2x2 sorszámkövető pár T:II Adamo F Ft (4x) sorszámkövetők, nyomdai papírránccal T:I Adamo F Ft "E" Ft "E" T:III Ft "E" T:III szép papír Adamo F Ft "BE " T:I Ft "DD" "Millennium" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "DA" Ft "DB" T:I Ft "DB" (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft "50. évforduló október 23." "EB" sorozatjellel T:II Ft "EC" "50. évforduló október 23." (2x) sorszámkövetők T:I,I- egyiken ázásnyom Ft "DE" T:III Ft "DF" T:III Ft "GE" T:II Ft (3x) "HB" sorszámkövetők T:I db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel, közte "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III Vegyes 15db-os pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Vegyes: Ft Ft Ft Ft T:II-III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Rézpénz Cu "III. Béla" (3,10g) T:2 enyhén hullámos Hungary Copper Coin Cu "Béla III" (3,10g) C:XF somewhat wavy Huszár: 72., Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" veretkettőződés (0,63g) T:2- Hungary Denar Ag "Louis I" double strike (0,63g) C:VF Huszár 547.,Unger I.: K-G Denár Ag "II. Lajos" (0,49g) T:1- Hungary 1516K-G Denar Ag "Louis II" (0,49g) C:AU Huszár: 841., Unger I.: 673.m K-B Denár Ag (0,43g) K-B Denár Ag lezárt csomagolásban K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,44g) T:1-,2 Hungary 1527K-B Denar Ag (0,43g) K-B Denar Ag in sealed packing K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,44g) C:AU,XF Huszár: 935; 936, Unger II.: 745.a, 748.a K-B Denár Ag (0,44g) K-B Denár Ag (0,48g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,52g) T:1-,2,2- kis ly. Hungary 1527K-B Denar Ag (0,44g) K-B Denar Ag (0,54g) K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,52g) C:AU,XF,VF small hole Huszár: 935; 936, Unger II.: 745.a, 748.a KB-1564KB 5db-os vegyes magyar denár tétel, közte 4db klf évszám T:1-, Erdély 1626NB Széles Garas Ag "Bethlen Gábor" Nagybánya (2,24g) T:2- Transylvania 1626NB Groschen Ag "Gabriel Bethlen" Baia Mare (2,24g) C:VF Huszár 435., ÉHIII.: 261b Erdélyi Fejedelemség 1627N-B Széles Garas Ag "Bethlen Gábor" Nagybánya (2,35g) T:2,2- Principality of Transylvania 1627N-B Groschen Ag "Gabriel Bethlen" Baia Mare (2,35g) C:XF,VF Unger (Erdély).: 261.a K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,21g) T:2,2- Hungary 1668K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,21g) C:XF,VF Huszár: 1450., Unger II.: K-B 6kr Ag "I. Lipót" (2,7g) T:2- Hungary 1672K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" (2,7g) C:VF Huszár: 1450., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (5,79g) T:2- Hungary 1679K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (5,79g) C:VF Huszár: 1425., Unger II.: 1060.a K-B 1/4 Tallér Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (6,54g) T:2- ph. Hungary 1695K-B 1/4 Thaler Ag "Leopold I" Kremnitz (6,54g) C:VF edge error Huszár: 1410., Unger II.: C-H 3kr Ag "I. Lipót" Pozsony (1,49g) T:1-,2 Hungary 1697C-H 3 Kreuzer Ag "Leopold I" Bratislava (1,49g) C:AU,XF Huszár: 1478., Unger II.: 1086.b Poltura Ag "I. Lipót" (1,19g) T:1-,2 lapkavég Hungary Poltura Ag "Leopold I" (1,19g) C:AU,XF planchet edge Huszár: 1483., Unger II.: 1094.a K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,94g) T:1-,2 Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,94g) C:AU,XF Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a

10 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (6,73g) T:2,2- Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a K-B 15kr Ag "Mária Terézia" (6,12g) T:2- Hungary 1743K-B 15 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,12g) C:VF Huszár: 1711; Unger III.: K-B 15kr Ag "Mária Terézia" (6,26g) T:2,2- Hungary 1744K-B 15 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,26g) C:XF,VF Huszár: 1711; Unger III.: K-B 15kr Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (6,21g) T:2- Huszár: 1711., Unger III.: K-B 15kr Ag "Mária Terézia" (6,3g) T:2- Hungary 1745K-B 15 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,3g) C:VF Huszár: 1711; Unger III.: K-B Poltura Ag "Mária Terézia" (0,8g) T:2 patina Hungary 1759K-B Poltura Ag "Maria Theresia" (0,8g) C:XF patina Huszár: 1738.; Unger III.: 1263.a PH-KM Poltura Cu "Mária Terézia" T:2-,3 Unger III.: 1270.c PH-KM Poltúra "Mária Terézia" T:2- Huszár: 1751., Unger III.: 1270.c K-B 20kr Ag "Mária Terézia" (6,59g) T:1-,2 Hungary 1765K-B 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,59g) C:AU,XF Huszár: 1699; Unger III.: 1240.a K-B 20kr Ag "Mária Terézia" (6,52g) T:2,2- Hungary 1765K-B 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,52g) C:XF,VF Huszár: 1699; Unger III.: 1240.a BN / SK-PD 20kr Ag "Lotharingiai Ferenc" (6,51g) T:1-,2 Hungary 1765BN / SK-PD 20 Kreuzer Ag "Franz von Lothringen" (6,51g) C:AU,XF Huszár: 1799., Unger III.: 1290.c IB-FL 20kr Ag "Mária Terézia" (6,52g) T:2-,3 patina Huszár: 1699; Unger III.: 1240.a B/SK-PD 20kr Ag "II. József" (6,56g) T:2,2- Unger III.: 1306.b B/SK-PD 20kr Ag "Mária Terézia" (6,62g) T:2 Huszár: 1702., Unger III.: B 20kr Ag "II. József" (6,56g) T:2 Hungary 1786B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,56g) C:XF Huszár: 1880., Unger III.: 1329.a B 3kr Cu "I. Ferenc" T: B 1kr Cu KB 1kr Cu "Középcímer" T:2, B 20Kr Ag "I. Ferenc" (6,68g) T:1-,2 Hungary 1833B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,68g) C:AU,XF Huszár: 1982., Unger III.: 1381.a B 20kr Ag "Ferenc" (6,57g) T:2-,3 Hungary 1834B 20 Kreuzer "Franz" (6,57g) C:VF,F Huszár: 1982., Unger III.: 1381.a B 20kr Ag "I. Ferenc" Körmöcbánya (6,66g) T:1- kis patina Hungary 1835B 20 Kreuzer Ag "Franz I" Kremnitz (6,66g) C:AU small patina Huszár: 1982., Unger III.: 1381.a B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 Huszár: 2081., Unger III.: B 10kr Ag "V. Ferdinánd" (3,74g) T:2- Huszár: 2085., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 Huszár 2081., Unger III.: B 10kr Ag "V. Ferdinánd" (3,88g) T:1- patina Huszár: 2085., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:1-,2 patina Huszár 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- Huszár 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 kis patina Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2-,3 Huszár: 2081., Unger III.: kr Cu T:2 Adamo B B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,7g) T:1- Adamo B KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:1 Hungary 1848KB 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" C:UNC Adamo B NB 3kr Cu T:4 patina, ph, karcos Adamo B NB 3kr Cu T:2 ph. Adamo B NB 6kr Ag T:1-,2 Adamo B B 1/2kr Cu B 1kr Cu B 2kr Cu T:2, B 1kr Br B 2kr Br T:2,2- ph B 1kr Cu B 1kr Cu B 1kr Cu B 1kr Cu E 1kr Cu E 1kr Cu T: B 1/4Fl Ag "Ferenc József" T:3 füllel E 1kr Cu E 1kr Cu T:2, B 4kr Cu B 4kr Cu T:2-, B 4kr Cu T:3,3- Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" rozettával, Artex-veret T:1 Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:1- Adamo M KB 4kr Cu rozettával, Artex-veret T:1 Hungary 1868KB 4 Kreuzer Cu restrike with rosette, Artex-restrike C:UNC Adamo M

11 KB 4kr Cu T:1,1- Adamo M KB 10kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:2, KB 10kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" rozettával, Artex-veret T:1 Adamo M KB 20kr Ag "Váltó Pénz" rozettával, Artex-veret T:1 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" rozettával, Artex-veret T:1 Hungary 1868KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" with rosette, Artex-restrike C:UNC Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2 Adamo M KB 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:2- Adamo M GYF 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:2-,3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya T:1- Hungary 1869KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:AU Huszár: 2136., Unger III.: 1463.a, Adamo M GYF 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya T:1- Hungary 1869GYF 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:AU Huszár: 2136., Unger III.: 1463.b, Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:2,2- Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" rozettával, Artex-veret T:1 Adamo M KB 20kr "Váltó Pénz" Ag T:2,2- Adamo M KB 20kr Ag "Váltó Pénz" rozettával, Artex-veret T:1 Adamo M GYF 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Gyulafehérvár T:1-,2 patina Hungary 1870GYF 1 Forint Ag "Franz Joseph" Alba Iulia C:AU,XF patina Huszár: 2139., Unger III.: 1464.b, Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:1- Hungary 1871KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:AU Huszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:2- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:1- Hungary 1872KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:AU Huszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:2-,3 Hungary 1875KB 10 Kreuzer Ag "Valtó Pénz" C:VF,F Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:1- Hungary 1876KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:AU Huszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:2,2- Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:1- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:2 Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:1-,2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:1- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:1- Adamo M KB 5/10kr Cu T:1-,2 Adamo M KB 5/10kr Cu rozettával jelölt Artex-verret T:1 Adamo M KB-1891KB 1kr Cu (7xklf) T:1-,2,2- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:1- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:1- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:3 kis patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:1-,2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" T:2,2- patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" T:2 Adamo M KB 1kr Cu "Fiume címer" Körmöcbánya T:1- Hungary 1892KB 1 Kreuzer Cu "Fiume coat of arms" Kremnitz C:AU Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" rozettával, Artex-veret T:1 Adamo M KB 20f Ni T:2- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:3 Adamo K KB-1902KB 1f Br (8xklf) T:1,1-,2 Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:1 kis patina Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" + Ausztria K Ag "Ferenc József" T: KB 1K Ag "Ferenc József" T:1- Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,3 ph. Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K

12 Nézzen körül webshopunkban is! KB 1K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:1 Adamo K KB 1K Ag "Millenium" jelöletlen Artex-veret T:P Hungary 1896KB 1 Korona Ag "Hungarian conquest of the Carpathian Basin" Artex-restrike, Kremnitz C:P Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB-1912KB 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2, KB 1f Br Körmöcbánya T:2 Hungary 1898KB 1 Fillér Br Kremnitz C:XF Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- kis patina Adamo K KB 2f br KB 2f Br KB 2f Br T:1-, KB 20f Ni T:2 Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2 patina Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2 kis ph. Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:1-,2 Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:1-,2 Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1,1- Adamo K KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (3xklf) T:1, K Ag "Ferenc József" P Ag + Ausztria K Ag "Ferenc József" T: KB 20f Ni rozettával, Artex-veret T:1 Adamo K f Fe rozettával, Artex-veret T:P Adamo K f Fe rozettával, Artex-veret T:P Adamo K KB 20f Cu-Zn rozettával, Artex-veret T:P Adamo K f Br (2x) f Br (5x) f Fe (2x) (?) 20f Cu-Ni f Fe (2x) T:1-,2,2-,3 patina Adamo P1,P2,P2.2,P4,P P Ag (2x) T:2-,3 Adamo P P Ag (2x) T:2-,3 Adamo P P Ag (4x) T:1--3- patina Adamo P P Ag (5xklf) teljes sor! T:1-,2 Adamo P P Ag P Ag T:2-3 patina, egyiken ly P Ag "Madonna" T:1- Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag Ft Al Ft Ni tokban, tanúsítvánnyal T: P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- kis patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 fo. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P f Br (3x) f Br f Br (2x) f Fe (3x) f Zn (3x) T:1,1-,2,2- patina Adamo P1, P2, P2.3, P P Ag "Madonna" T:1,1- kis patina Adamo P f Br f Br (3x) f Zn (3x) f Fe (2x) T:-1,2 patina, durva ph. Adamo P1,P2,P2.3,P P Ag "Madonna" T:1,1- Adamo P P Ag "Pázmány" P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1- Adamo P7, P7.2, P P Ag "Pázmány" jelöletlen Artex-veret T:P Hungary Pengő Ag "Pázmány" unmarked Artex-restrike C:P Adamo P

13 P Ag "Rákóczi" T:1- Adamo P P Ag "Rákóczi" T:1-,2 ph. Adamo P P Ag "Rákóczi" T:1-,2 Adamo P f Br (2x) f Br (4x) f Fe (2x) f Fe (2x) f Cu-Ni (2x) f Fe T:1-,2,2- patina Adamo P1,P2,P2.2, P3.1,P4,P P Ag "Madonna" T:2- ph. Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- patina Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- patina Adamo P P Ag P Ag T:1-,2 Adamo P P Ag P Ag T:1-,2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Madonna" T:2- patina Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2- patina, ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:1,1- Adamo P P Ag "Szent István" T:1,1- Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- ph, kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina, ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:1- Adamo P P Al (2x) P Al (4x) T:1-,2 patina, ph f Fe rozettával, Artex-veret T:P Adamo P P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" Ft Cu-Ni "125 éves a Magyar Vöröskereszt" Ft Cu-Ni "Római Szerződés" T:BU, f tombak (2xklf) f Al (12xklf) T:1- Adamo F1,F Ft Al "Kossuth-címer" T:1- Adamo F Ft Al T:1,1- Adamo F Ft Al T:2, Ft Ag "vastag Kossuth" fordított peremirattal T:2 Adamo F f Cu rozettával, Artex-veret T:1- patina Adamo F f tombak f Al f Al f Al f Al f Al T:2,2-, Ft Al T:2,2- Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina ph Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F Ft Ag "Kossuth" Ft Ni Ft Cu-Ni-Zn T:1-,2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina Adamo F f Al T:1 Adamo F Ft Ag "Petőfi" T:2 Adamo EM Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" T:2 Adamo EM1, EM Ft Ag "Széchenyi" T:2,2- patina Adamo EM Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:2 patina Adamo EM1, EM2, EM Ft Al "Rákosi-címer" T:1,1- Adamo F