1 260. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) október ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: október óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők október 19-én 10 órától. Utólagos eladás: október ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 261. levelezési gyorsárverésre: október 20. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés: október ig. Tételek átvétele október 19-én 10 órától! 259. aukció elszámolás október 20-tól! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information Illuminated / 30x-21mm LED világítással ellátott fém ékszerész loupe új állapotban Érmetartó kazetta kivehető tálcával, 24 férőhellyel + érmetartó album klf méretű érmék tárolására, 36 férőhellyel, mindkettő használt állapotban Zöld műbőr bankjegytartó album 49db berakólappal, használt állapotban Numizmatikai irodalom Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Serge Andolenko, Robert Werlich : Badges of Imperial Russia. Washington cop műbőr kötésben, használt állapotban W.D. Craig: Coins of The World Racine, Wisconsin, USA. cop használt állapotban Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, Lilienthal, Michael: Vollständiges Thaler-Cabinet... Königsberg, J.H. Hartung, p. Címlap nélkül. XIX. századi félbőr kötésben. Numizmatikai szakkönyv tallérok leírásával, egy érmeképpel. / Numismatic literature with desciption of Thalers, with a few etchings. In later half leather binding Gerhard Schön: Euro Münzkatalog - Die Münzen der europäischen Währungsunion , 13. Auflage, Battenberg, alig használt állapotban V. Zvarich: Numizmatikai szótár. Lviv orosz nyelvű katalogus használt állapotban V. Zvarich: Numismatic dictionary. Lviv Russian cathalog, used Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek ~1850. "Pesti Fő Zálogház" kitöltött kiutalási cédulája hármas ívben T:II Buda "A császári királyi helytartósági osztály" által kiadott hirdetmény az "V. formáju 10 for." bankjegyekről, német nyelven "Rudolf Trónörökös Egyesület Takarék- és Hitelszövetkezete" üzletrész- és kölcsönkönyvecskéje (2x) + ~1933. "Magyar Államvasutak Takarék- és Segélyszövetkezete" üzletrész-könyvecske Német Államok / Karlstadt ~1782. Rendelvény hamis velencei dukátról German States / Karlstadt ~1782. Prescription about fake ducats from Venice Érmés és bankjegyes borítékok Ft "Fazekas Mihály: Lúdas Matyi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Ft "Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Ft "Petőfi Sándor: János vitéz" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Amerikai Egyesült Államok "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with First day of issue stamp (2x) C:UNC Amerikai Egyesült Államok "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC Részvények és sorsjegyek Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I,I Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel T:III ázott Budapest "Első Magyar Általános Biztosító-Társaság Budapesten" tűzkárra biztosító kötvénye T:III Budapest "A Lechner Rákosi Téglagyár-Részvénytársaság" részvénye 100Ft-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4%-os községi kötvénye 2000K-ról, szárazpecséttel T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:I-,II Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 4%-os Községi Kötvénye" K-ról szárazpecséttel T:III

4 30028.Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 4 1/2%-os Községi Kötvénye" K-ról szárazpecséttel T:II Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:I,I Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (5x) sorszámkövetők, összekapcsozva T:III,III- ragasztottak Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Budapest "Mercur Váltóüzleti Részvénytársaság" részletív 100K-ról, szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 50K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról és 5000K-ról szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III egyik papírja ázott Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 1000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (2x) sorszámkövetők, mindkettő magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel "Budapest Székesfőváros" kötelezvénye 1000K-ról szelvényekkel T:I-,II Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (2x) sorszámkövetők, mindkettő magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "Magyarországi Kisgazdák Beszerző és Értékesítő Szövetkezete" részvénye 1000K-ról szelvényekkel és szárazpecséttel T:I Budapest "A Pesti Hazai Első Takarékpénztár Egyesület" 1000K-ás, 4%-os záloglevél 24db szelvénye 20K-ról, 2db szelvény kivágva, mindegyik szelvényen szárazpecsét, hátoldaluk német és francia nyelvű T:III Pápa május 8. "Pápai csekk" 10K + 20K (2x) + 50K mind lyukasztással érvénytelenítve és ovális szárazbélyegzővel T:III,III- Adamo PÁP-1.1,1.2, Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" 5 részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Temesvár "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:I Budapest "Rokkant Otthon - Rokkantak Ipari és Gazdasági Szövetkezete" részjegy 100K-ról, felülbélyegzett T:III Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről szelvényekkel T:I-Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:AU Budapest "Dr. Just-féle Izzólámpa és Villamossági Gyár Részvénytársaság" részvénye K-ról, szárazpecséttel T:III,III Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II Budapest "Strandfürdő Részvénytársaság Budapest" részvénye K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:I Budapest "Baróti Szeszfinomító-, Likőr- és Rumgyár Részvénytársaság" részvényutalvány 50db részvényről egyenként 200K-ról T:III,III Budapest "S.R.O. Golyóscsapágy Kereskedelmi Részvénytársaság" részvénye K-ról, szelvényekkel T:II Budapest "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság Budapesten" részvényutalványa 25db (3x) és 5db (5x) részvényről + Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel T:II,II Budapest "Budapesti Idegen Otthon és Éttermi Üzem Részvénytársaság" 50P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:I Budapest "Gróf Csáky László Ajax-Acélművek Részvénytársaság" ideiglenes elismervénye 1/6 teljesen befizetett részvényről (4x) T: III,III Budapest "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvények 50P-ről, bélyegzésekkel (3x) sorszámkövetők T:I Budapest "Phőnix Életbiztosító Társaság" kitöltött életbiztosítási okmánya bélyegzéssel T:III "Váradegyházmegyei Takarékpénztár Részvénytársaság, Debrecen" részvénye 10P-ről, teljes szelvényívvel T:I

5 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon "Ipartestületi Sorsjegy - A Felsőgalla és Vidéke Ipartestület" sorjegye 1P értékben, bélyegzéssel T:I Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 120db üzletrésze egyben, összesen 6000P-ről T:II "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 100P-ről (4x) mind szelvényekkel, szárazpecséttel, közte 3db sorszámkövető T:I,I Budapest "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön - államadóssági kötvény" 1/4 részkötvény 50P-áről, 1/2 részkötvény 100P-ről szelvényekkel (2x), 200P-ről szelvényekkel (2x) közeli sorszámokkal T:I-III egyiken festékfolt Budapest "Budapest Szobafestő, Címfestő, Mázoló, Aranyozó és Fényező Ipartestület Hitelszövetkezet" üzletrészjegye 40P-ről, szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvény 1000P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:II Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:I Budapest "Sorsolásos életbiztosítás" T:III "VIT sorsjegy" 3,5Ft értékben T:III Budapest "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról, "H" sorozat T:I Budapest "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról, "F" sorozat T:I Budapest DN "MÉMOSZ (Magyarországi Építőipari Munkások Országos Szövetsége) Pesterzsébeti Csoportja székházának újjáépítési kölcsön kötvénye" 20Ft-ról, 3db sorszámkövető, mindhárom hátlapján felülbélyegzés T:I db-os magyar és külföldi részvény és kötvény szelvény tétel T:vegyes 37pcs of mixed coupons of shares and bonds C:mixed Amerikai Egyesült Államok / New York / Magyarország "Budapest Székesfőváros" 6%-kal kamatozó arany kötvény 1000$-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III USA / New York / Hungary "City of Budapest" 6% gold bond about 1000 Dollars with coupons and stamps C:F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-II USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-XF Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III egyiken szakadás USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F one with tear Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F

6 30085.Ausztria ~1840. Lottó szelvény T:III Austria ~1840. Lottery coupon C:F Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs "Osztrák-Magyar Bank" záloglevele 2000K-ról, 1db szelvénnyel T:III szép papír Austro-Hungarian Monarchy / Vienna "Austro-Hungarian Bank" debenture about 2000 Korona, with one coupon C:F nice paper Németország / Weimari Köztársaság db részvény, közte Berlin "Német Birodalom Kötvénye" jelzálogkötvény M-ról T:II-,III Germany / Weimar Republic pcs of shares, with Berlin "Bond of the German Empire" debenture bond about Mark C:VF,F Németország / Weimari Köztársaság / München "Bajor Kereskedelmi Bank" arany jelzáloglevele 500M-ról T:III Germany / Weimari Republic / München "Bavarian Commercial Bank" gold mortgage bond about 500 Goldmark C:F Szovjetunió "Állami Lottó" 50R értékű sorsjegye T:II Soviet Union "State Lotto" lottery ticket about 50 Rubles C:XF Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek db klf kitöltött váltó T:III pcs of diff filled bill of exchanges C:F Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus 15. 5K arab sorozat és sorszámmal T:II ~1916. "Honvédelmi szolgálatot teljesítő iparostársaink hozzátartozói megsegítésére" 100f (16db) 4x4-es ívben sorszámozva T:I Esztergom K "Esztergomi Pénzintézetek Utalványa" felülbélyegzett T:III Budapest db kitöltött váltó "Bauer Emil, Budapest, VII. Dohány u. 1." bélyegzéssel T:III "Békés Vármegye" fém ebbárca, sorszámozott T: Budapest "Nagy-Budapesti Burgonyajegy" ívben, kitöltetlen + "Nagy-Budapesti Szappanjegy" ívben, egy jegy hiányzik + "Budapesti Gyufajegy" ívben, egy jegy hiányzik T:III K "Balatoni Korona" "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:I DN 50Ft "Ajándék Könyvutalvány - Állami Könyvterjesztő Vállalat" T:II Amerikai Egyesült Államok ~1940. "Triborough híd és alagút" bárca (3x) T:2,2- USA ~1940. "Triborough Bridge and Tunnel" 3pcs of toll tokens C:XF,VF Ausztria ~1900. "Jacob Rothberger Bécs - Ruhaüzlet - Udvari beszállító" Br zseton (24mm) T:2 ph. Austria ~1900. "Jacob Rothberger Wien - Kleidermagazine - K.u.K. Hoflieferant" Br jeton (24mm) C:XF edge error Ausztria / Aschach hadifogolytábor h + 50h + 1K T:I,I- Austria / Aschach POW camp Heller + 50 Heller + 1 Krone C:UNC,AU Ausztria / Harth bei Amstetten / tiszti hadifogolytábor ~ h - 5K (5xklf) T:I,I- egyiken nagyobb saroktörés Austria / Harth bei Amstetten / officer's POW camp ~ Heller - 5 Kornen (5xdiff) C:UNC,AU one with bigger folded corner Ausztria / Mauthausen / hadifogolytábor ~ K + 2K + 5K perforációval T:I Austria / Mauthausen / POW camp ~ Krone + 2 Kronen + 5 Kronen with perforation C:UNC Ausztria / Cilli / Reifenstein tábor K hátlapon bélyegzéssel T:I- Austria / Cilli / Reifenstein Camp Kronen on the back with stamp C:AU Ausztria / Brunn am Gebirge / hadifogolytábor ~ K + 5K T:I- Austria / Brunn am Gebirge / POW camp ~ Kronen + 5 Kornen C:AU Osztrák-Magyar Monarchia f "Császári és Királyi XXV. hadtest kiképző csoport markotanyosága" + Steinklamm hadifogolytábor K T:I,III Kanada "100 éves a konföderáció" sárgaréz zseton eredeti fóliacsomagolásban (32mm) T:1 Canada "100 Years of Confederation" brass token in original foil packing (32mm) C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben sérült eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 66db névértékben T:I China ND Hell banknotes 66x C:UNC Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x C:UNC Kína DN Égetési pénz sérült eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing ~120x C:UNC Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x C:UNC Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x C:UNC,AU Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x C:UNC,AU

7 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x C:UNC,AU Német Birodalom / Aschaffenburg pf Fe szükségpénz + Kempten pf Fe szükségpénz T:2- German Empire / Aschaffenburg Pfennig Fe necessity money + Kempten Pfennig Fe necessity money C:VF Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Aachen, Benrath, Bielefeld T:I-,III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Aachen, Benrath, Bielefeld C:AU,F Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld M selyem, bélyegzéssel T:I Germany / Weimar Republic / Bielefeld Mark silk, with stamp C:UNC Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld M selyem T:I Germany / Weimar Republic / Bielefeld Mark silk C:UNC Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld / M selyem, bélyegzéssel T:I Germany / Weimar Republic / Bielefeld Mark silk, with stamp C:UNC Németország / Weimari Köztársaság / Hamburg M felülbélyegzéssel T:III German / Weimar Republic / Hamburg Mark with overprint C:F Németország / Weimari Köztársaság / Hannover M T:III Germany / Weimar Republic / Hannover Mark C:F Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút db-os szükségpénz tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic / Deutsche Reichsbahn pcs of necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság / Bréma db klf szükségpénz T:III,III- Germany / Weimar Republic / Bremen pcs of diff necessity notes C:F,VG Magyar bankjegyek G T:III-,IV Austrian Empire Gulden C:VG,G Adamo G G T:IV Austrian Empire Gulden C:G Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:restaurált Adamo G Ft kr "Kossuth bankó" T:restaurált Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna, barna (3x) kr "Kossuth bankó" (2x) T:III,III-,IV Ft barna + 10Ft "Kossuth bankó" T:III-,IV Ft "Kossuth bankó" T:III Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III szép papír Adamo G Ft "Kossuth bankó" "büntetettnek" nyomdai elírással T:III,III- Hungary Forint with "büntetettnek" erratum C:F,VG Adamo G111h Ft kr "Kossuth bankó" T:III,III Ft "Kossuth bankó" T:III részben restaurált Hungary Ft "Kossuth banknote" C:F partly restored Adamo G Ft "Kincstári utalvány" T:III- szakadás K felülbélyegzés nélkül T:III-,IV Adamo K K felülbélyegzett T:III,III- folt, kis szakadás, kis sarokhiány K szerb felülbélyegzéssel T:III,III- folt, kis szakadás K hátoldalán piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, valamint valószínűleg hamis szerb bélyeggel és bélyegzéssel (probably fake Serbian overprint and stamp) T:III K mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással, hátlap rajz T:III Adamo SK35/ K (2x) mindkettő piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldal német, egyik hátlap rajz T:III,III K (4x) mindnél "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzés, mindkét oldal német és hátlap rajz T:III,III- Adamo SK35/ K K mindkettő hamis "Montenegro" bélyeggel és bélyegzéssel (fake overprint) T:III-,IV ragasztott K K mindkettő "Bihar Vármegye Érköbölkút Község 1910" felülbélyegzéssel T:III-,IV ragasztott K K K K, mindegyik felülbélyegzésekkel (közte valószínűleg hamis is / with probably fake overprints) T:III,III K K K piros "Magyarország" felülbélyegzéssel K, mindegyik felülbélyegzésekkel (közte valószínűleg hamis is / with probably fake overprints) T:III,III K "Bosznia-Hercegovina" bélyeggel és "SHS" felülbélyegzéssel T:III K K mindkettő csehszlovák bélyeggel és bélyegzéssel T:III,III K K mindkettő piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel és "CSÁKVÁR MEZŐVÁROS" felülbélyegzéssel T:III,III

8 K K mindkettő "Deutschösterreich" és "Sopron Vármegye Fertőrákos Község 1906" felülbélyegzéssel T:III,II K K K ragasztva, mindegyik felülbélyegzésekkel (közte valószínűleg hamis is / with probably fake overprint) T:III-,V K "C" sorszámjel K mindkettő "TOLNA VÁRMEGYE BONYHÁD KÖZSÉG 1919" felülbélyegzéssel T:III K piros "Magyarország" felülbélyegzéssel T:III K piros "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:I- hajtatlan K T:I K K mindkettő "Deutschösterreich" és "Bács-Bodrog Vármegye Bácsföldvár Község" felülbélyegzéssel T:III K "1115" 2mm, vízszintesen hullámos hátlappal, "Szegedi Kereskedelmi és Iparbank" szárazpecséttel T:III-,IV ragasztott K "3022" 3mm, sima hátlappal T:III K "3039" 3mm, sima hátlap, "Szatmár Vármegye Tyukod Község 1907" felülbélyegzéssel T:III K "3005" 3mm, hullámos hátlap, "Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye - Pilis nagyközség" felülbélyegzéssel T:III,III- kis ragasztás K "3107" 3mm, hullámos hátlap, "Mohács Város Pénztári Hivatala 1919" felülbélyegzéssel T:III K "MÁS TÖRVÉNYES..." előlapján gúnyrajz T:III július K július K T:III,II-,IV ragasztásnyom K "aa001" T:I,I K (2x) T:I,I K + 10K + 20K K T:I,I- hajtatlanok K T:I- hajtatlan K T:I-,II K + 100K + 500K K, mindegyik "Orell Füssli Zürich" T:III-IV K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III szép papír K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III,III K "80 FILLÉR - NYOLCVAN FILLÉR" felülbélyegzéssel, nyomdahely jelölés nélkül T:III- Adamo K42/2B P T:IV,V Hungary Pengő C:G,Pr Adamo P P T:III P (6x) T:III,III P (13x) T:III,III P "*E 077" hamis törvényszéki illetékbélyeggel (fake stamp) T:III P (3x) sorszámkövetők és egyugrású sorszámmal T:I-,II P (3x) sorszámkövetők és egyugrású sorszámmal T:I-,II P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P P (2x), egyik színhiánnyal és sorozatszám előtt csillaggal MP T:I,II P P P P mindegyik hamis nyilaskeresztes "ÉRVÉNYESÍTVE" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (2x) sorszámkövetők T:I P (5x) közte 2+2 sorszámkövető és 1db közeli sorszám, nyomdai papírráncokkal T:I,I P (4x) P (2x) T:I,I-,II P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P hamis adópengő bélyeggel és hamis "Debreceni Fiókintézet MNB" bélyegzéssel (fake stamps and overprints) T:III

9 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! P (13x) T:vegyes P T:I,I- Hungary Pengő C:UNC,AU P (2x) sorszámkövetők T:I P (3x) sorszámkövetők T:I,I P (30x) T:vegyes P (2x) T:III,III P (2x) közeli sorszámúak T:I,I P (2x) egy ugrással sorszámkövetők T:II,II- folt, tűlyuk P (2x) egy ugrással sorszámkövetők T:II,II- folt, kis szakadás P (2x) egy ugrással sorszámkövetők T:II,II-,III folt, kis szakadás P (2x) egy ugrással sorszámkövetők T:II-,III folt, kis szakadás, tűlyukak P (3x) ugrással sorszámkövetők T:II,II- folt, tűlyuk, sarokhiány P (5x) sorszámkövetők T:II,II- folt P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" hátoldali kép kisebb, méret: 106x49mm T:II-,III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" elcsúszott nyomat AP vágáshibás T:III,II P számozott + 2P + 5P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I- hajtatlan P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" előoldali alapnyomat függőleges T:II- egy hajtás, több hajlás, szép papír Hungary Pengő with vertical front basic print C:VF once folded, small bends, nice paper Adamo P43h P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I,I P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I,I P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (4x) sorszámkövetők T:I-,II P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P T:II- szép papír P (4x) T:III P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (2x) sorszámkövetők T:II,III P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P P T:I P (30x) mind piros "MNB" bélyeggel T:vegyes P piros "MNB" bélyeggel P P P mindegyik hamis "Revíziónál igazolásul felhasználva M.N.B." felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P P MP BP mindegyik hamis "Magyar Megújulás Pártja - Egyházfa" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők T:I P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes

10 MP (30x) T:vegyes MP MP mindkettő vágáshibával T:II,II MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP hamis "MINTA" perforációval (with fake perforation) T:II-,III MP (4x) T:I-,II MP (30x) T:vegyes MP (3x) T:I MP (3x) T:I MP (2x) hamis "Revíziónál igazolásul felhasználva M.N.B." és "Hajdinyák M. és fia - Bp. X. Kőrösi Csoma út 5. - Nem bőrtalpu jun K.I." felülbélyegzésekkel T:II,III MP (3x) T:I,I MP (20x) T:vegyes MP (20x) T:vegyes BP BP BP T:III BP BP BP BP T:III BP (20x) T:vegyes BP (10x) T:I,I BP T:I kis festéknyom BP T:I,I- kis festéknyom BP T:I,I- kis festéknyom BP (2x) T:I BP (3x) T:I BP (3x) T:I-,II BP T:I,I BP hátoldali fázisnyomata egybefüggő 2-es ívben, jó minőségű másolat / good copy T:II AP AP AP AP közte 2db "Magyar-Olasz Bank R.T. Ráday utcai fiókja" felülbélyegzéssel, sorozat- és sorszám nélküliek T:I-,III AP T:II db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli is T:vegyes db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli is T:vegyes Ft T:III kissé foltos Ft T:III Hungary Forint C:F Adamo F Ft T:III Ft T:III,III Ft T:I Ft T:I Ft T:III Ft (3x) T:III Ft (3x) T:III Ft (3x) T:III,III Ft (3x) T:III,III Ft T:I- hajtatlan Ft (3x) T:III Ft (3x) T:III,III Ft (3x) T:III,III Ft (3x) T:III,III Ft Ft Ft Ft T:I-,II,III Ft T:III szép papír Ft nyomdai papírránccal T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft + 100Ft T:I-,II

11 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon Ft Ft T:II-,I Ft Ft (2x) T:I-,III március Ft "A" T:III március Ft "B" sorozat T:III Adamo F november Ft "C" Ft (2x) T:III tűlyuk Ft T:I Ft T:III Ft (2x) T:III Ft (2x) T:III Ft (2x) T:III,III Ft (2x) T:III,III Ft "D" T:III Ft "E" T:III Ft "E" T:III,III Ft (10x) T:vegyes Ft "Millennium" bontott csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft (8x) T:III Ft (8x) T:III Ft "DB" a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:I db klf korona, pengő bankjegy és szükségpénz, közte K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, Pápa május 8. "Pápai csekk" 50K, P T:vegyes db vegyes korona bankjegy, közte K T:III,III db-os vegyes bankjegy és bankjegy replika tétel, mindegyik pécsi numizmatikai kiállítások felülbélyegzéseivel, közte "1848-as Fegyverek és Pénzek Kiállítása Pécsett március 4-6-ig", "Szovjet Hatalom Pénzeinek kiállítása FEK Gyűjtőklub Pécs, X. 1-8." T:vegyes db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes forint bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes korona, pengő, adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "Kálmán" (0,34g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Coloman" (0,34g) C:XF,VF Huszár: 41., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,28g) T:2 Hungary Denar Ag "Stephan II" (0,28g) C:XF Huszár: 47., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,36g) T:2 Hungary Denar Ag "Stephan II" (0,36g) C:XF Huszár: 47., Unger I.: Denár Cu "II. István" (0.4g) T:2 Hungary Denar Cu "Stephan II" (0.4g) C:XF Huszár 84., Unger I.: 39.(?) Denár Ag "II. Béla" (0.26g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Bela II" (0.26g) C:AU,XF Huszár 49., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" (0.24g) T:2 Hungary Denar Ag "Béla II" (0.24g) C:XF Huszár: 102., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0.23g) T:2-,3 kissé hajlott Hungary Denar Ag "Bela III" (0.23g) C:VF,F slightly curved Huszár: 69., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (3,35g) T:2-,3 korróziónyom Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2x) (1.62,1.87g) T:2 ly. Huszár 73., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,28g) T:2-,3 Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,28g) C:VF,F Huszár: 192., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,84g) T:3 ph. Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,84g) C:F edge error Huszár:320., Unger I.: Szlavón Denár Ag "IV. Béla" (0,91g) T:2,2- karc Unger I.: Sz

12 Szlavón Denár Ag "V. István" (0,72g) T:2,2- Unger I.: Sz Szlavón Denár Ag "IV. László" (0,7g) T:2 Unger I.: Sz Denár Ag "Mária" (0,64g) T:2- Huszár: 566., Unger I.: Denár Ag "Mária" (0,63g) T:2- szennyeződés Huszár 569.,Unger I.: 443.q Denar Ag "Zsigmond" (0,41g) T:2- Huszár: 576., Unger I.: 449.a Denár Ag "Albert" Interregnum alatt (0,41g) T:2,2- Huszár 592.,Unger I.: 461.q Denár Ag "I. Mátyás" (0,55g) T:3 Huszár 719., Unger I.: 565.d K-G Obulus Ag "II. Ulászló" (0.21g) T:2- kis ki. Huszár: 819., Unger I.: 652.b K-G Obulus Ag "II. Lajos" (0.23g) T:2- kis ki. Huszár: 819., Unger I.: 652.d K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,53g) T:2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c L-K Denár Ag "II. Lajos" (0.63g) T:3 Huszár 846., Unger I 675.e Denár Ag "II. Lajos" (0,5g) T:2 Huszár 841., Unger I.: 673.n Denár Ag "Szapolyai János" (0.48g) T:2 kis ki. Huszár 881., Unger I.: 699.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,55) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,46g) T:2,2- apró rep. Huszár: 992., Unger II: 766.a C-H 3kr Ag "I. Lipót" (1,19g) T:3 Huszár: 1478., Unger II.: 1086.b K 1kr Cu "Mária Terézia" keskeny "K" verzió T:2-,3 patina B 20Kr Ag "I.Ferenc" T:2- juszt B 20Kr Ag "I. Ferenc" T:3 lyuk Huszár: 1964., Unger III.:1375.a S 3kr Cu "I. Ferenc" T: C 20Kr Ag "I. Ferenc" T:3,2 kis ph B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" füllel T:2 juszt. Huszár: 2081, Unger III.: kr Cu T: NB 6kr Ag T:2- Adamo B NB 6kr Ag T:3 patina, ph B 2kr Cu +1858B 1kr Cu + Ausztria 1859A 1kr Cu T:2-,3 karc B 1/4Fl Ag + Ausztria kr Ag "Ferenc József" T:2-, GYF 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:3,3- Adamo M KB 20kr Ag "Ferenc József" T:3 karc KB 10Kr Ag "Ferenc József" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:2 kis szennyeződés Huszár: 2140., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:1-,2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- szennyeződés Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2- Hungary 1883KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" Körmöcbánya T:2- Hungary 1891KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF Unger III.: 1467, Huszár: 2142., Adamo M KB 10f Ni T: f Ni (14x) f Ni f Cu-Ni T:2, f Ni/alpakka/Cu-Ni/Fe (11xklf) T:vegyes f Ni/Fe (23x) T:vegyes f Ni/Fe/Cu-Ni (10xklf) T:vegyes KB-1895KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 patina f Br/Fe/Zn (22x) T:vegyes f Ni/alpakka/Cu-Ni/Fe (25x) T:vegyes KB 10f Ni KB 10f Ni KB 10f alpakka KB 20f Fe (5x) P Al (10x) közte 1943! + 2P Al (4x) + 5P Al (3x) fóliatokban T:vegyes KB 1K Ag "Millennium" T:2- kis patina Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2-,3 apró ph. Hungary 1907KB 5 Korona Ag "40th Anniversary of the Coronation of Franz Joseph I" Kremnitz C:VF,F small edge error Huszár: 2214.a, Adamo K KB-1914KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T: KB 2K Ag "Ferenc József" T:2- patina, ph

13 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 ph KB 2K Ag "Ferenc József" T: f Br (33x) T:vegyes KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T: KB 20f Fe verethibás? f Al verethibás T:2-, P Ag (3xklf) T:2,2-, f Br/Fe (38x) T:vegyes P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" P Ag T:3,2 Adamo P6,P P Ag "Madonna" T:2-,3 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 erős patina Adamo P P Ag "Madonna" T:2-,3 Adamo P P Ag "Pázmány" T:2 Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2 Adamo P f (29x) T:vegyes P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag "Liszt Ferenc" T:2 kis patina P Ag "Madonna" T:2- Adamo P P Ag "Madonna" T:2,2- erős patina Adamo P P Ag (2x) T:2 kis patina P Ag "Madonna" T:2- apró ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P P Ag "mosolygós Madonna" T:1-,2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina, kis ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina, apró ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 kis ph., felületi karc Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P P Al (7x) + 2P (4x) T:2, Ft Al T: Ft Al Ft T:3, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "MNB" T:2-, Ft Ag "Kossuth" (3x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-,

14 Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-, Ft Ag "Táncsics" T:2 oxidáció Adamo EM Ft Cu-Ni (3x) Ft Cu-Ni T:2, Ft Ag + 100Ft Ag "Felszabadulás" pár T:BU Adamo EM36, Ft Ag + 100Ft Ag "Szt.István" pár T:BU felületi karc, ocixidáció Ft Ag "I. István" T:BU kis patina Adamo EM Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár T:PP Eredeti plombált MNB plasztiktokban! Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár T:2 patina Adamo EM44,EM Ft Ag "MNB" T:BU patina f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Felszabadulás" sérült, plombált MNB tokban T:BU patina Adamo EM f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:PP Adamo EM Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Nemzeti Múzeum" eredeti plombált, sérült MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Nemzeti Múzeum" T:BU Adamo EM Ft Ag "Első magyar aranyforint" T:PP patina Adamo EM Ft Ag "Bethlen Gábor" eredeti MNB tokban T:PP Adamo EM Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) T: Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft "Kossuth" Ft "Deák" T: Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Ft "Széchenyi István" Ft "FAO" Ft alpakka "Kulturális Fórum" T: Ft "FAO" Ft "FAO" Ft Ag "MNB" T:PP,BU, Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:BU ujjlenyomat Ft Ag "Természetvédelem - Mocsári teknős" T:BU Ft Ag "Kulturális fórum" T:BU Adamo EM Ft Ag "Kulturális fórum" T:2 (PP) erős patina Adamo EM Ft Ag "Budavár visszavétele 1686" T:PP Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Calgary" T:2 Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB - Stadion" T:BU Ft "Világ Vadvédelmi Alap II." T:BU Adamo EM Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB - kapus" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Szent István" T:2 (PP) Ft Ag "Szent István" T:BU Ft Ag "Védd a gyermeket" T:PP apró felületi karc Adamo EM Ft "SOS Gyermekfalu" Ft "Fazekas Mihály: Lúdas Matyi" T:2 (PP), BU Ft Ag "Kölcsey Ferenc" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Mátyás Király - Buda" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Mátyás Király - Buda" T:BU Adamo EM Ft Ag "Mátyás Király - Buda" T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU Adamo EM Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU Adamo EM Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:BU Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" T:BU kis patina Ft Ag "Széchenyi István" T:PP Ft Ag "Széchenyi István" T:PP Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:

15 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- patina Ft Ag (2x) "MNB" + "Deák" T:2, Ft Ag "Szent László" T:PP ujjlenyomat Ft Ag "Szent László" T:BU Ft Ag "Szent László" T:PP ujjlenyomatos Ft Ag "Károly Róbert" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "MNB" Ft Ag "Deák" T:2 egyik oxidált Ft Ag "Expo 96" T:BU patina Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:BU Adamo EM Ft Ag "Deák" T:PP Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (3x) T:2, Ft Ag "Deák" Ft "Deák" Ft "Magyarország az EU tagja" Ft "125 éves a Magyar Vöröskereszt" T: Ft Ag "Kossuth Lajos" T:BU ujjlenyomat Ft Ag "Nyári olimpia-atlanta" T:BU kis patina Adamo EM Ft Ag "Védd a világot!" T:PP apró ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Pannonhalma" T:BU ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - vívás" T:BU kis patina Adamo EM Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - vívás" T:BU Adamo EM Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:PP kis ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:BU kis ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Ötvenéves a Forint" T:BU Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" T:BU Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" T:PP ujjlenyomat Ft Ag "Régi balaton hajók / Helka & Kelén" dísztokban tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Helka, Kelén" T:PP ujjlenyomatos Ft Ag " forradalom és szabadságharc 150. évfordulója" T:PP Ft Ag "Régi balatoni hajók II - Phoenix" T:BU Ft Ag "75 éves az MNB" T:BU kis ujjlenyomat Ft Ag "Az államalapítás évfordulója" T:PP Hungary Ft Ag "1000th Anniversary of the Foundation of Hungary" C:PP Adamo EM Ft Ag "Lórántffy Zsuzsanna / Sárospatak" (2xklf) T:PP Hungary 2000 Forint Ag "Zsuzsanna Lórántffy / Sárospatak" (2xdiff) C:PP Adamo EM Ft Ag "100 éves a gödöllői művésztelep" T:PP ujjlenyomat, felületi karc Ft "Kossuth" kötőjel hiányzik az évszámok közül! T: Ft "Kossuth" kötőjel hiányzik az évszámok közül! T: Ft "Kossuth" (2x) T: Ft "Kossuth" Ft "Deák" Ft (5xklf) emlékkiadások T:1-, Ft "Kossuth" (2x) Ft "125 éves a Magyar Vöröskereszt" Ft "50 éves a Római Szerződés" T: Ft "Deák" (4x) T: Ft "Deák" (4x) T: Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "Magyarország az EU tagja" T:BU Adamo FO Ft (10x) emlékkiadások T: Ft (15x) emlékkiadások T: Ft (15x) emlékkiadások T: Ft (15x) emlékkiadások T: Ft Ag "Nyári olimpia-athén" T:PP Dísztokban Ft Ag "Visegrádi vár" T:2 (PP) Adamo EM

16 Ft Ag "Aggteleki-karszt barlangjai" T:PP Tanúsítvánnyal! Ft-100Ft "1956-os Forradalom" 7klf db dísztokos szettben T:BU Ft "100 éve született Bibó István" emlékkiadás emléklapon T: Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:PP Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:PP Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:BU Ft "Siklósi Vár" T:PP felületi karcos Adamo EM Ft Ag "Teller Ede" tanúsítvánnyal T:BU Ft-200Ft "Haydn" 6klf darabból álló forgalmi érme sor + "Joseph Haydn" Ag emlékérem (12g/0.999/29mm) kissé sérült dísztokban T:PP Ft-200Ft 6klf db + "Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa" Ag (999) emlékérem, szettben T:BU Ft Ag "Úszó EB" T:BU Ft Ag "Úszó EB" T:BU Ft Ag "Őrségi Nemzeti Park" T:BU Ft-200Ft 6db-os forgalmi sor "Mikes Kelemen" emlékéremmel dísztokban T:PP Ft "Jedlik Ányos - a Dinamó-elv leírója" T:PP Tanúsítvánnyal Vegyes: 5db rossz minőségű osztrák, magyar és román ezüstpénz, közte K Ag T:3, Vegyes: 6db-os magyar és osztrák vegyes kis ezüstpénz és medál tétel, közte 1870KB 10kr Ag "Váltó Pénz", P Ag T: db-os vegyes magyar krajcár tétel, közte 1851B 1kr Cu, 1858B 1kr Cu, 1860B 1kr Cu T:vegyes db-os vegyes fillér tétel a korona, pengő időszakból T:vegyes Vegyes magyar 20f, 50f, 1Ft, 5Ft, 10Ft tétel 1kg-os súlyban, fóliacsomagolásban T:vegyes (1 is!) Vegyes magyar és osztrák, főleg réz krajcár és fillér tétel ~700g-os súlyban T:vegyes Magyar emlékveretek, plakettek Berán Lajos ( ) "Debreceni Collegium " Br emlékérem (40mm) T: Bognár György (1944-) "Erdélyért - Pro Transilvania" Br piefort emlékérem (42,5mm) "Magyar Vasút / 160 éve a haladás szolgálatában MÁV" aranyozott fém emlékérem (40mm) T:1-,2 ph Bognár György (1944-) "MÉE / Magyarország köztársaság" Ag (35.97g/0.835/42,5mm) és Br (42,5mm) emlékérem pár T:PP, Bognár György (1944-) "Magyar Köztársaság Október 23. / Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar;" piefort Ag emlékérem dísztokban, tanúsítvánnyal (156,91g/0.925/65mm) T:PP ujjlenyomatos, felületi karc Bognár György (1944-) "Horthy emlékérem" Au emlékérem dísztokban (6.99g/0.999/23mm) T:2 (PP) felületi karc Hungary "Horthy commemorative medallion" Au commemorative medallion in case. Sign.: György Bognár (6.99g/0.999/23mm) C:XF (PP) slightly scratched Bognár György (1944-) "Gróf Széchenyi István / 150 éves a balatoni gőzhajózás " Br emlékérem tokban (42,5mm) T: Bozó Gyula ( ) "George Bush látogatása Magyarországon" Ag emlékérem (35,41g/0.835/42,5mm) T:PP Bozó Gyula ( ) "Gróf Széchenyi István születése 200. évfordulója emlékére / A Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztertől" (2xklf) Br emlékérem (42,5mm) T: Cséri Lajos (1928-) "Debrecen 1974 / 1. Gyáregység átadása" Br plakett eredeti tokban (99mm) T: Fritz Mihály (1947-) "20 éves a MÉE Fejér Megyei Szervezete / Török kivonulásának 300. évfordulója" Ag emlékérem (35,66g/0.835/42,5mm) T:PP kis ph Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) "MÉE Székesfehérvár - IV. Béla király" Ag emlékérem (35,93g/0.835/42,5mm) T:PP ujjlenyomatos

17 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Fritz Mihály (1947-) "75 éves az ÁÉB Bank Rt." Br emlékérem eredeti tokban (42,5mm) T: Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) "75 éves az ÁÉB Bank Rt." Ag emlékérem eredeti tokban, tanúsítvánnyal (33,99g/0.925/42,5mm) T:PP fo Fülöp Zoltán (1951-) "Bartók Béla / A kékszakállú herceg vára" Ag emlékérem ÁPV plasztiktokban, tanúsítvánnyal (20g/0.925/37mm) T:PP Fülöp Zoltán (1951-) "Hungaroring - Forma 1 Első Magyarországi Grand Prix" fém emlékérem (32mm) T:PP Képíró Zoltán ( ) "MÉE-Keszthely / Dunántúli Éremgyűjtők V. Keszthelyi Találkozója" ezüstpatinázott Br emlékérem (42,5mm) T: Kiss György (1943-) "Dr. Antall József / Szabad Választás 1990" Ag emlékérem (10g/0.500/30mm) T:PP patina Kiss Kovács Gyula ( ) "III. Miskolci Filmfesztivál" kétoldalas Br plakett (97,5mm) T: Kiss Kovács Gyula ( ) "Országos Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár" fém emlékérem, szignó nélkül (48,5mm) T: Kiss Nagy András ( ) DN "Orvos sor / Korányi Sándor" Ag emlékérem sérült ÁPV tokban (16g/0.925/32mm) T: Kiss Nagy András ( ) DN "Omnia Vincit Amor (A szerelem mindent legyőz)" Br emlékérem (60mm) T: Kiss Sándor ( ) "MÉE Szombathelyi Csoportja - Jókai Mór / Kőszeg" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) T: Klassohn Antal "Elhunyt 1849 Október 6-án - Eltemettetett Sz.K.Pest Városa Által Június 9. / Alkotmány és Törvény" ezüstözött emlékérem Gróf Batthyány Lajos újratemetésének emlékére (35,5mm) T:2-,3 ph Konrad Lange "József főherceg nádorságának 50. évfordulója", ón emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, "IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX" (54mm) T:2,2- Hungary "50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary" Sn commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (54mm) C:XF,VF Kósa István (1953-) "Szent István államalapító / Ezeréves Magyarország" Ag emlékérem tokban tanúsítvánnyal (31,1g/0.999/42,5mm) T:PP Lantos Györgyi / Szabó Géza (1939-) "MÉE XIX. Vándorgyűlése Baja / Türr István" Br emlékérem (42,5mm) + Lantos Györgyi (1953-) "MÉE Pápa / Éremgyűjtők 20. Vándorgyűlése" Br emlékérem (42,5mm) T: Lapis András (1942-) "Szeged Emlékérem / Szegedi Ipari Vásár" fém emlékérem (50mm) T: Lapis András (1942-) "Gróf Széchenyi Ödön Emlékplakett" Br plakett "A Magyar Tűzoltó Szövetségtől" gravírozással, eredeti dísztokban (66,5x97,5mm) T: Lapis András (1942-) DN "Kiváló Áruk Fóruma" Br emlékérem (69,5mm) T:1- apró ph Lebó Ferenc (1960-) "Magyar Reformátusok II. Világtalálkozója" aranyozott piefort emlékérem (65mm) T:PP ujjlenyomatos Lebó Ferenc (1960-) "MKB - Boldog Millenniumot / Búcsú a '900-as évektől" Ag emlékérem eredeti dísztokban (31,45g/0.999/42,5mm) T:PP fo Lebó Ferenc (1960-) "Budapest a Duna gyöngye / Az MKB köszönti a 125 éves fővárost" Ag emlékérem eredeti dísztokban (31,14g/0.999/42,5mm) T:PP fo Ligeti Erika ( ) "Szentendrei hetek" egyoldalas Br érem (88mm) T: Löfkovits Arthur ( ) "A Debreczeni Kereskedelmi és Iparkamara kitüntető érme / Jeles tanulókból lesznek kitűnő mesterek!" jelzetlen Ag emlékérem (42,37g/50mm) T:2- több ph Marosits István (1943-) "Demény Pál " Br plakett (122mm) T:1 Feliratozott talppal "Vitam impendere vero - Alapította sz MSZP budapesti tanácsa" Osváth Mária (1921-) "Zalai Károly" kétoldalas Br érem "Dr. Écsy Zoltán" gravírozással "CAROLVS ZALAI DOCTOR PHARMACIAE / VICEPRAESES FEDERATIONALIS PHARMACEVITICAE MCMLXXVIII" (101,5mm) T: Palotás József (1947-) DN "Pedagógus munkásságáért - Dunaújváros / Fauszt Ferenc - József A. Iskola" ezüstözött Br emlékérem eredeti tokban (60,5mm) T:2 patina Renner Kálmán ( ) "Kutyakiállítás Sopron" Br plakett (74-78mm) T: Renner Kálmán ( ) "Győr 700 éves" egyoldalas Br plakett (113mm) T: Renner Kálmán ( ) "Jubileumi Sportverseny Győr / M.N.K. Evezős Vidék Bajnoksága" ezüstözött Br emlékérem füllel (80mm) T: Szabó Gábor (1940-) "A Kommunisták Magyarországi Pártja megalakulásának 60. évfordulójára" Br emlékérem dísztokban (87mm) T: Szabó Iván ( ) "Györffy István / Magyar Néprajzi Társaság - Ortutay Gyulának 1970" kétoldalas Br plakett (86mm) T:2 patina

18 30619.Szabó Iván ( ) "Az iskolák államosításának 25. évfordulójára" egyoldalas Br érem (111mm) T: Szász Vilmos ( ) "A reformáció 400 éves örömünnepe emlékére Dr. Luther Márton / okt. 31." hadifém emlékérem füllel (33,5mm) T: Szolláth György (1927-) "MÉE XII. Vándorgyűlése / Marcus Aurelius" Br emlékérem (42,5mm) + Gáti Gábor (1937-) "MÉE XIX. Vándorgyűlése Sátoraljaújhely - Kazinczy Ferenc" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Sződy Szilárd ( ) "Dr. Füzesséry Zoltán" Br plakett (30x34mm) T: Szőllőssy Enikő (1939-) "XIV. Miskolci Filmfesztivál" kétoldalas Br plakett (113x93,5mm) T: Tóth Sándor (1933-) "Rákóczi Ferenc / Szabolcs-Szatmár Megyei Tanács Nyíregyháza" kétoldalas Br érem (100mm) T: Tóth Sándor (1933-) "Máriapócs augusztus 18. / 300 éve könnyezett a máriapócsi kegykép november 4." Br emlékérem eredeti tokban (65mm) T: Várhelyi György (1942-) "Ünnepi Könyvhét " Br emlékplakett eredeti dísztokban (75-77mm) T: Zsákodi Csiszér János ( ) "Magyar Anyák Nemzeti Ünnepe" fém emlékérem füllel (40,5mm) T:2-, "I. Ferencz József / Millenniumi emlék" fém emlékérem füllel (29,5mm) T:2,2- ph ~1900. "Érdemdíj a Gazdászati Kiállításról" Br díjérem. Szign.: Gaul (53mm) T:3 ly., hajlított, erős ph Osztrák-Magyar Monarchia 1916KB "Az Osztrák Nemzeti Bank létrejöttének 100 éves évfordulója" Br emlékérem "PRIVILIGIERTE - OESTERREICHIESCHE NATIONALBANK 1. JUNI 1816 / FRANCISCVS I KALENDIS IVNIIS A MDCCCXVI CONDIT FRANCISCO IOSEPHO I ANNVM LXVIII SVMMA GLORIA REGNANTE SAECVLARIA ORIGINIS ACTA SVNT MCMXVI - K.B" Szign.: ST SCHWARTZ (66mm) T:2,2- ph. Austro-Hungarian Monarchy 1916KB "100th Anniversary of the National Bank of Austria" Br commemorative medal. Sign.: Stefan Schwartz (66mm) C:XF,VF edge error HP " "RSTÉ" Br plakett (60x40mm) T:1-, ~1930. "Trianon" Br emlékérem (40mm) T: "A Pesti Izraelita Hitközség Reálgimnáziuma - Erő az ifjú dísze" Br emlékérem. Szign.: Székely G. (38mm) T: ~1964. "A Budapesti Lengyel Kultúra XXV. évfordulója" Br plakett eredeti tokban (77,5x80mm) T:2 patina "150 éves a magyar gőzhajózás - Carolina / MHRT Hunyadi" Br emlékérem, fül letört (30mm) T: ~ "Felszabadulásunk 30. évfordulójára" Br plakett eredeti tokban. Szign.: LM T: ~1970. "BKV Hűségérem ezüst fokozat" ezüstözött fém érem (36mm) T: "Berettyóújfalu október / MST (Magyar Sebész Társaság) Tiszántúli Csoportjának Tudományos Ülése" Br plakett eredeti tokban (68mm) "HBM-i Tanács dr. Zöld Sándor Kórház 50 éves évfordulója alkalmából - Berettyóújfalu 1978." Br plakett (127x92mm) T: HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" fém emlékérem (40mm) "HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" ffém zseton (32mm) "Őszi Budapesti Nemzetközi Vásár" Cu emlékérem (32mm) T: "HUNGEXPO / Nemzetközi Csomagolási és Anyagmozgatási Kiállítás" fém emlékérem (40mm) "HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" ffém zseton (31mm) "Első választó" emlékérem (3x) T: "Fáy András az első magyar takarékpénztár megalapítója" Al zseton (23mm) "150 éves az Országos Takarékpénztár" Al zseton (30mm) T: "A kábelipar területén végzett hűséges munkáért " egyoldalas Br érem (87mm) T: "Taurus Emlékérem / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció "Taurus Emlékérem / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem sérült eredeti tokban (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció "Volán 20 éves munkájáért hűségéért" Br plakett (~ mm) T: "Csongrádi Napok" ezüstözött Br emlékérem dísztokban (60mm) T: ~1980. "Csepel Vas- és Fémművek - 35 éves törzsgárda tagjának" Br plakett eredeti dísztokban (43x85,5mm) T: "Magyar Távirati Iroda 100 éves " Br emlékérem (70mm) T:2 ph "MÁV Gépjavító Üzem / MÁV Központi P.F.T. Telep" Br emlékérem (78mm) T: "MLSZ / FIFA Világbajnokság Spanyolországban" Ag emlékérem sérült eredeti tokban (35g/0.925/35x40mm) T:PP ujjlenyomatos "VIII. Női Kézilabda VB - Magyarország" Ag emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (25g/0.800/35x40mm) T:PP ujjlenyomatos

19 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! "VIII. Női Kézilabda VB - Magyarország" Ag emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (25g/0.800/35x40mm) T:PP "MÉE - Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete" fém emlékérem plombált "ÁPV" plasztiktokban (42,5mm) + Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" fém emlékérem (32mm) T:1,2(PP) "Nemzetközi Műtrágya Központ / Budapest Június " Br plakett (98mm) T:2 Hungary "International Center of Chemical Fertilizer / Budapest June 1984" Br plaque (97mm) T: "Pólya György / Hatodik Nemzetközi Kongresszus a Matematika Oktatásról" Br emlékérem (42mm) T: "Az Állami Pénzverőben tett látogatás emlékére" ÁPV látogatói emlékérem T:PP fo "Soproni Ünnepi Hetek / Sörfesztivál Sopron" Br emlékérem (42,5mm) + Bozó Gyula ( ) "Europa 92 - Nemzetközi Világkörüli Vitorlás Verseny magyar résztvevőire emlékezve / Az egységes Európáért" Br emlékérem (42,5mm) T: "Vasas SC " Br emlékérem eredeti tokban (70mm) + Csíkszentmihályi Róbert (1940-) " Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem (42,5mm) T:1,BU "1 éves a Calypso Rádió" Ag (36,19g/0.835/42,5mm) és Br (42,5mm) emlékérem pár T:PP, "Máriakeménd '91' " festett porcelán plakett nemzetiszín szalaggal (214mm) T:2 kis ph., ragasztásnyom "Budapesti Fegyver, Horgász és Vadászkiállítás / VEFAG - Tatabánya" ezüstözött fém emlékérem (43mm) T: "Magyar Tűzoltószövetség - Jubileumi Emlékérem" aranyozott fém emlékérem (43mm) T:2 (PP) "Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság / Árvízvédelemért" aranyozott fém emlékérem borítékban (42,5mm) T:PP "MKB - Első Magyar Bank" Ag emlékérem dísztokban (31,16g/0.999/42,5mm) T:PP "Magyar Pénzverő Zrt. Látogatói Érem / Elődeink Buda" Br emlékérem (42,5mm) T: "Magyar Pénzverő Zrt. Látogatói Érem / Elődeink Kolozsvár" Br emlékérem (42,5mm) T: DN "Szentendrei Emlék / BÁV" Ag emlékérem (16g/0.925/32mm) T: DN "Visegrád" Br plakett (70mm) fatalpon, ragasztás elengedett (87x89mm) T: DN "Magyar Ellenállók, Antifasiszták Szövetsége" zománcozott fém plakett eredeti tokban (56mm) T: DN "Magyar Köztársaság / Magyar Polgári Védelem - A lakosság védelméért" Br emlékérem eredeti tokban (40mm) T: DN "Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság" aranyozott fém emlékérem eredeti tokban (42,5mm) T:PP ujjlenyomatos DN "Bartók Béla emlékérem" egyoldalas Br érem (60mm) T:2 patina DN "Szentkirály az adományért" Br plakett (75mm) T: DN "Magyar-Orosz Gázipari Rt. - Panrusgáz" peremen jelzett Ag emlékérem per dísztokban (36,47g/0.925/42,5mm) T:PP ujjlenyomat, oxidáció DN "Budaörs" fém emlékérem tokban (29mm) T:2 ph Vegyes: ~1980. "Csepel Vas- és Fémművek - 30 éves törzsgárda tagjának" fém plakett eredeti dísztokban (85x43mm) + ~1980. "1841" mikroszkópot és könyvet ábrázoló porcelán plakett (84mm) + Szovjetunió ~ "Lenin" Br emlékérem. Szign.: N. Sokolov (65mm) T:1, db-os vegyes érem, plakett és zseton tétel, benne "Magyar Pénzverő Rt. / Szent Eligius", "Rodolfo / Vigyázat csalok", "Magyar Karaván Camping Club", "Vajdahunyad vára", "Lánchíd" T:vegyes Modern utánveretek, fantáziaveretek DN "Nemzetünk nagyjai - I. Lajos" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "Nemzetünk nagyjai - Zrínyi Miklós" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "Nemzetünk nagyjai - Báthory István" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "Nemzetünk nagyjai - Thököly Imre" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "Nemzetünk nagyjai - Damjanich János" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Miksa 1574" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP DN "Magyar tallérok utánveretben - Báthory Zsigmond tallérja 1589" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP DN "Magyar tallérok utánveretben - Rudolf tallérja 1598" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP

20 30686.DN "Magyar tallérok utánveretben - Bethlen tallérja 1620" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP DN "Magyar tallérok utánveretben - Barcsay Ákos 1659" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Ferenc 1833" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Honfoglalás Millenniumi emlékpénz " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Honfoglalás Millenniumi emlékpénz " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - A budai vár első ábrázolása érmén " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - A legnagyobb ezüsttallér " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar feliratú pénz " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP Tanúsítvánnyal! DN "A magyar nemzet pénzérméi - A rendszerváltás téves verete " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "Magyar aranypénzek utánveretben - Hunyadi János kormányzói aranyforint" aranyozott Ag emlékérem (5.5g/0.999/25mm) T:PP Tanúsítvánnyal DN "Magyar aranypénzek utánveretben GYF 8Ft/20Fr Ferenc József " aranyozott Ag emlékérem (5.5g/0.999/25mm) T:PP DN "Magyarország Keresztény Királyai / I. Károly Róbert" Ag emlékérem (20,2g/0.333/38,36mm) T:PP DN "Magyarország Keresztény Királyai / I. Igazságos Mátyás " Ag emlékérem (20,2g/0.333/38,36mm) T:PP DN 50Ft "Nagy Magyarok / Mátyás király, Bethlen Gábor" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Kazinczy Ferenc" multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni + DN 200Ft "Londoni Olimpia 2012" multicolor emlékérme sorozatból T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Kodály Zoltán, Csontváry- Kosztka Tivadar" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Bartók Béla, Erdő Péter" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 200Ft "Békéscsaba + "Szolnok" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: DN 200Ft "Nyíregyháza" + "Salgótarján" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: DN 200Ft "Szeged" + "Szekszárd" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: DN "Apafi Mihály - aranyforint csegely 1687" aranyozott Cu-Ni emlékérem (26,5mm) T:1- ph DN "A magyar történelem nagy alakjai - Szent István" aranyozott Br emlékérem (42,5mm) T:PP apró ujjlenyomat DN "A magyar pénz krónikája - Millenium éves a magyar államiság" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP kis fo Amerikai Egyesült Államok DN " $" aranyozott fém emlékérem (51mm) T:PP ujjlenyomat, ph. USA ND " Dollars" gilt metal medallion (51mm) C:PP fingerprint, edge error Csehország / történelmi tartomány Tallér "Szent Joachim" ezüstözött fém 1967-es másolat (42mm) T:2 Bohemia Joachimsthaler silver plated metal copy (1967) (42mm) C:XF Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek "Nemzetközi Gyermekév" alkalmára kiadott Au bélyegérem (3.80g/0.585) T:2 (PP) oxidáció Hungary "International Year of the Child" commemorative gold stamp medallion (3.83g/0.585) C:XF (PP) oxidation Ausztria Dukát Au "Ferenc József" Bécs (3.52g/0.986) T:2- hajlított lemez Austria Ducat Au "Franz Joseph" Vienna (3.52g/0.986) C:VF curved coin Krause KM# Belgium Fr Au "II. Lipót" (6.46g/0.900) T:2 Belgium Francs Au "Leopold II" (6.46g/0.900) C:XF Krause KM# Franciaország/Modern Köztársaság Fr Au "Kakas" utánveret (6.47g/0.900) utánveret T:2- erős ph. France/Modern Republic Francs Au "Rooster"(6.47g/0.900) restrike C:VF edge error Krause KM# Kanada $ Au "II. Ezsébet" (15,61g/0.999) T:2 Canada Dollars Au "Elizabeth II" (15,61g/0.999) C:XF Krause KM# Kanada $ Au "II. Ezsébet" (15,62g/0.999) T:2 Canada Dollars Au "Elizabeth II" (15,62g/0.999) C:XF Krause KM# DN "Europa" jelzett Au mini emlékérem (0.5g/0585) T:PP ND "Europa" hallmarked Au mini medallion (0.5g/0585) C:PP