1 346. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2019.május ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: május óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők május 27-én 10 órától. Utólagos eladás május ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 346 gyorsárverésre: május 23. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 31. nagyaukciónk megmaradt tételeiből még két hétig vásárolhat aukció: Megtekintés: május ig! Tételek átvétele: május órától 345. aukció elszámolás: május 28-tól! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Sötétkék "Münz-Album" érmetartó album, 5 berakólappal klf méretű érmék tárolására, összesen 143 férőhellyel. Új állapotban Éremtartó tálca "Republic of Liberia-Moments of freedom" érmék tárolására 24db férőhellyel. Használt állapotban Fa éremtartó kazetta 6+1 férőhellyel, használt, jó állapotban Album "Németország tartományai" emlékérmek számára, 11 férőhellyel. Használt, de szép állapotban Numizmatikai irodalom Gedai István:Magyar uralkodók pénzeiken. Budapest, Zrínyi Kiadó, Használt, de jó állapotban L. Kovásznai Viktória: Reményi József éremművészete. Leíró katalógus Budapest, Akadémia Kiadó, Jó állapotban, külső védőborítón kis szakadások Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Szabó Gyula: Friesachi dénárok. Magánkiadás, Underground Kiadó és Terjesztő Kft., Új állapotban Tarcalvári Kaffka Miklós: A pénzváltás kézikönyve. Weiss L. és F., Budapest. Rendkívül szép állapotban! / Hungary Miklós Tarcalvári Kaffka: Book of Money Exchange. Weiss L. & F., Budapest. In exceptionally good condition! Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II-III. kötet. Budapest, MÉE, Használt, jó állapotban Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó II. ( ) Ajtósi Dürer Könyvkiadó, Budapest, Újszerű állapotban Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó III. ( ) Ajtósi Dürer Könyvkiadó, Budapest, Újszerű állapotban A Kontorniát-érmek: A rómavárosi pogány nagyurak félreismert propagandaeszköze a keresztény császárság ellen. Ünnepi előadás május hó 9-én, tartotta: Alföldi András. A Magyar Numizmatikai Társulat ünnepi kiadványa fennállása negyvenedik évfordulója emlékére. Használt, kissé sérült állapotban Heinz Dietzel: Die Münzen Ungarns ab Anhamg: Die Banknoten Ungarns. 2. Auflage, 3. Auflage. Berlin, Verlag Pröh, 1972, kötetben + Oluf Zierl: Münzenkatalog Österreich ab 1848 nach Jahrgängen und Münzzeichen, Numex. 2. Auflage. Köln-Klettenberg, Philex-Verlag Jürgen Ehrlich, d.n Rapp numizmatikai aukciós katalógus Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek ~ db-os betéti-, tagsági könyv tétel: "Első Biai Takarékpénztár Részvénytársaság" (2x) valamint "Bial Hangya fogyasztási és értékesítő szövetkezet" tagsági könyve T:II-III Ezüstözött réz borkóstoló tálka, benne X Poltura (átmérő 122mm, magasság 33mm), kopott ezüstözés ~ "MNB" műanyag pénzeszsák, kitöltetlen Bécs K T:I Vienna Krone C:UNC DN Fémpénz tartó német érmék számára, 1pf-től 5M-ig, használt állapotban db mini zseton, "Információs Hivatal", "Népstadion", "1 Forint" T: db klf "Reader's Digest" értékszelvény T:I db-os vegyes kulcstartó tétel, közte 1Ft-os, egyoldalas, aranyozott miniatűr érmés, valamint "METAL ART" darabokkkal T:1-, Érmés és bankjegyes borítékok "Barcelona - Magyar csapat" emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel T:PP Makaó P borítékban, alkalmi bélyeggel bélyegzésekkel T:I Macau Patacas in envelope with stamps C:UNC Részvények és sorsjegyek Budapest / Pest "Egyesült magyar gőzhajózási társulat - DDSG" névre szóló részvénye 200Ft-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III Hungary / Pest "Egyesült magyar gőzhajózási társulat - DDSG" Hungarian Steamship Company's share about 200 Forint with the shareholders name, Hungarian-German bilingual, with embossed stamp and coupons C:F Kaposvár "Nagy Ezüst-Sorsjáték" 50kr értékű sorsjegy (2x) sorszámkövetők T:I Hungary / Kaposvár "Great Silver-Lottery" 50 Kreuzer lottery ticket (2x) sequential serials C:UNC

4 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Révfülöp "Zala-Somogyi Balaton Gőzhajózási Társaság" névre szóló részvénye 50Ft-ról szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegekkel T:III Hungary / Révfülöp "Zala-Somogyi Balaton Gőzhajózási Társaság (Zala-Somogy Balaton Steamship Company)" share with the shareholders name about 50 Forint with coupons, embossed stamp and stamps C:F Budapest / Pest "Jótékonyczélú Sorsjegy - Az uj-pesti kath. templom felépítésére" 50kr értékű sorsjegy T:I Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel (2x) T:III kis szakadások Budapest "Egyházi Műemlék Alap" sorsjegykölcsön 5Ft-ról a lipótvárosi bazilika felépítésére és egyházi műemlékek fenntartására, bélyegzéssel (2x) T:III Budapest "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel (3x) T:III Budapest "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel (2x) + 2db szelvény T:III Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" sorsjegye 5K-ról, szárazpecséttel (2x) T:III szakadás "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvénye ívben, "A" és "B" együtt 100K-ról, 3 nyelven T:III szép papír Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" 4%-os kamatozó kötvénye 1.000K-ról (5x) sorszámkövetők, szárazpecséttel, szelvényekkel, magyar és francia nyelven T:II "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os Kötelezvény bemutatóra 480K-ról (5x) sorszámkövetők, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:II "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os Kötelezvény bemutatóra 480K-ról (5x) magyar és német nyelven, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:II "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os Kötelezvény bemutatóra 480K-ról (2x) sorszámkövetők, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye K-ról T:II- fo Budapest "A magyar korona országai, 5-1/2%-kal kamatozó járadékkölcsön - államadóssági kötvény" K-ról szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "A magyar korona országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel, bélyegzéssel (2x) sorszámkövetők T:II- fo Budapest "Kékkuti Gyógy- és Ásványvíz Részvénytársaság" részvényutalvány K-ról T:III-,IV ly., szakadás Budapest "A M. Kir. Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Orsz. Nyugdíj Egyesület Tárgysorsjátéka" sorsjegy, ára K, szelvényekkel T:III Budapest "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság" részvénye 250P-ről, bélyegzésekkel, szelvényekkel és szárazpecséttel (2x) + "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság" részvénye 500P-ről, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III Sopron "Soproni Takarékpénztár" részvénye 10P-ről, magyar és német nyelvű, szárazpecséttel (3x) sorszámkövetők T:II Budapest "Magyar Általános Hitelbank" részvénye 50P-ről, szárazpecséttel T:III "45. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" második osztály 1/8 sorsjegye, bélyegzéssel T:III Budapest "MEGA - Magyar Hegyvidéki Bortermelők Értékesítő Szövetkezete Állami Ellenőrzés Alatt" névre szóló üzletrész 10P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II Budapest "A Salgó-Tarjáni Kőszénbánya Részvény-Társulat" részvényutalványa 3000P-ről (3x), sorszámkövetők bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III fo Budapest "A Külföldi törlesztéses 6%-os aranykötvények évi kölcsön" ideiglenes elismervénye, 1000$-ról szárazpecséttel, aláírásokkal T:III Budapest "A Külföldi törlesztéses 6%-os aranykötvények évi kölcsön" ideiglenes elismervénye 1000$-ról (3x) szárazpecséttel, aláírásokkal T:III Budapest 1946."4 1/2%-kal kamatozó Államadóssági Kölcsönkötvény" bemutatóra szóló ideiglenes elismervénye 100 font sterlingről (7x) sorszámkövetők, szárazpecséttel, bélyegzéssel és szelvényekkel T:II Budapest "Magyar Czukoripar - Részvénytársaság" részvényelismervény 10db, egyenként 100P névértékű részvényről szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:III Budapest "Skála - Szövetkezetek Áruházi Közös Vállalata" névre szóló részesedési jegye 100Ft-ról (6x) sorszámkövető párok T:I Budapest "A Gabona Tröszt 8 éves lejáratú Malom II. kötvénye" Ft-ról, "MINTA" ás kötvényszám, szelvényekkel T:I Budapest "Merkantil Bank" kalocsai paprika kötvénye Ft-ról, "000000"-ás kötvényszám, szelvényekkel, rajta "MERKANTIL BANK" matrica T:I

5 30060.Budapest "ÁPISZ Kereskedelmi Részvénytársaság" névre szóló részvénye Ft-ról, "SPECIMEN" felülbélyegzéssel és sorszám nélkül, szelvényív "000"-ás sorszámmal T:I Budapest "Noviki Innovációs és Szolgáltató Részvénytársaság" névre szóló részvénye Ft-ról (8x) sorszámkövetők, szelvényekkel T:I,I "Bongó" sorsjegy (2x) T:I Budapest "COLORIT Festő-Kikészítő Részvénytársaság" részvénye Ft-ról, szelvényekkel (25x) sorszámkövetők T:I Budapest "Mélyépítő RT. " névre szóló részvénye Ft-ról, szelvényekkel, belső oldalon "ÉRVÉNYTELEN" felülbélyegzéssel T:I,I Budapest "Sasad Termelő és Szolgáltató Szövetkezeti Részvénytársaság" névre szóló részvénye Ft-ról, szelvényekkel és "MINTA" bélyegzéssel T:I,I Budapest 1994."Deviza Factory Határidős Deviza Ügyletek Részvénytársaság" száz darab bemutatóra szóló részvénye egyenként Ft-ról, szelvényekkel, "MINTA" bélyegzéssel T:I Budapest "Bankár I. Nyíltvégű értékpapír Befektetési Alap" bemutatóra szóló befektetési jegye 1000Ft-ról, "MINTA" bélyegzéssel T:I Budapest "KÖZMŰ Kivitelező, Szerelő, Szolgáltató és Kereskedelmi Részvénytársaság" névre szóló törzsrészvénye Ft-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:I Budapest "BLUE Faktor Pézügyi Szolgáltató Részvénytársaság" ezer darab törzsrészvénye egyenként 1000Ft-ról, szelvényekkel és "MINTA" perforációval T:I,I "Zalai Nyomda Részvénytársaság" kétezer darab névre szóló törzsrészvénye egyenként Ft-ról, két nyelvű, "MINTA" bélyegzéssel T:I Budapest "TÖRÖKBÁLINT-A Ingatlanforgalmazó Részvénytársaság" névre szóló, száz darab részvénye összesen Ft-ról, "MINTA" perforációval T:I,I Budapest "TÖRÖKBÁLINT-B Ingatlanforgalmazó Részvénytársaság" névre szóló, száz darab részvénye összesen Ft-ról, "MINTA" perforációval T:I,I Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC Ausztria / Laibach "Landeshauptstadt Laibach" kölcsön kötvény 20 Osztrák értékű Guldenről, szárapzecséttel T:III hajtás mentén szakadás Austria / Laibach "Landeshauptstadt Laibach" bond about 20 Österreichischer Wert Gulden, with embossed stamp C:F tear along fold Ausztria / Bécs "Osztrák Vöröskereszt" kötvénye 10G értékben, szárazpecséttel T:III szép papír Ausztria / Bécs "Staatsschuldverschreibung (Államadósság kötvény)" 6000G-ről, névre szóló, szárazpecséttel, bélyegzésekkel T:III Ausztria / Bécs "Österreichische Staats-Rente-Obligation (Osztrák Államkölcsön Kötvény)" 2000K-ról, bélyegzéssel, bélyeggel, szelvényekkel T:III Horvátország / Zágráb "Horvát-szlavon Országos Jelzálogbank Zágrábban" 4 1/2%-os záloglevél 2000K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III szép papír Olaszország / Róma "Olasz Vöröskereszt" kötvénye 25L-ról, bélyegzésekkel T:III Italy / Rome "Italian Red Cross" bond about 25 Lire with overprints C:F Oszmán Birodalom / Konstantinápoly Kötvény 400Fr-ról (5x) osztrák bélyeggel és bélyegzéssel T:III Ottoman Empire / Constantinople Bond about 400 Francs (5x) with Austrian stamp and overprint C:F db-os vegyes magyar és külföldi részvény, kötvény tétel T:vegyes Papír és fém szükségpénzek Boldogasszony / Hadifogolytábor május 1. 1K arab sorozat- és sorszámmal, "MS" betűjelzéssel T:I- Hungary / Boldogasszony / POW camp Krone with arabic serial numbers and "MS" C:AU Adamo HHB Cegléd K "Czegléd város pénztársa" T:III kis ragasztás Eszék f T:I- Osijek Filira C:AU Budapest "A Budapesti Színészek Szövetsége Nyugdíjintézetének javára" 5000K színészsorsjegy T:II,II Budapest ~ "Szabad Nép" utalvány, piros, bélyegzéssel és "SZ" perforációval" T:II Kecskemét K pénzutalvány T:IV Miskolc kr "Miskolcz városa pénztári utalványa" fólia tasakban T:III Sárospatak K számozott, fólia tasakban T:III

6 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Somorja / hadifogolytábor 1916.január f arab sorozat- és sorszámmal T:III Somorja / hadifogolytábor január f két nagybetűs sorozat és arab sorszámmal T:III- Hungary / Somorja / POW Camp Korona with double capital letters series and arabic serial number C:VG Szekszárd P "Szekszárd Megyei Város utalványjegy" fólia tasakban T:II K "Balatoni Korona" helyi pénz, "004707" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "004707" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "004707" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "004707" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "004707" sorszámmal K "Balatoni Korona", helyi pénz "004707" sorszámmal T:I Ausztria 3db klf zseton, szerencsepénz, közte 30kr Cu "Flaschenmarke" T:2,2- egy lyukasztott Austria 3pcs of diff jetons and lucky coins, including 30 Kreuzer Cu "Flaschenmarke" C:XF,VF one with hole Japán DN Y "The Bank of Tokyo" utazási csekk "MINTA", lyukasztással T:III Japan ND Yen "The Bank of Tokyo" travellers cheque "SPECIMEN", invalidated with hole C:F Kuba / Gibara Zseton Ni "Santa Lucia Cukorgyár" T:2 Cuba / Gibara Token Ni "Santa Lucia Sugar Factory" C:XF Kuba / Gibara Zseton Ni "Santa Lucia Cukorgyár" T:2- Cuba / Gibara Token Ni "Santa Lucia Sugar Factory" C:VF Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Colditz, Hamburg T:II Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Colditz, Hamburg C:XF Németország / Weimari Köztársaság ~ db klf szükségpénz, közte Calcar, Bolkenhain in Schlesien T:II Germany / Weimar Republic ~ pcs of diff necessity notes, including Calcar, Bolkenhain in Schlesien C:XF Lunare "Az első Holdpénz" jelzett Ag fantáziaérme (24,8g/1.000/40mm) T: Lunare "The first Moon coin" hallmarked Ag fantasy coin (24,8g/1.000/40mm) C:AU DN "Sümeg - Vár / Vívás - Lovagi Torna - Középkori Játékok" Cu zseton (23mm) T: Nagy-Britannia DN "Viktória" aranyozott fém zseton T:2 Great Britain ND "Victoria" gold plated metal jeton C:XF db ólom bárca(?) T: db klf külföldi sárgaréz játékzseton T: db-os műanyag orosz zseton tétel T:2 3pcs of plastic Russian jetons C:XF Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" T:III-,IV több ragasztással Hungary Ft "Kossuth banknote" C:VG,G sticked in several places Adamo G Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "C", ívszéllel K román felülbélyegzéssel K K román felülbélyegzéssel T:I-,III K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERRECIH" felülbélyegzéssel, II. kiadás, hátlap rajzos K függőleges "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német K vízszintes "DEUTSCHÖSTERRECIH" felülbélyegzéssel K T:III,III K "C" sorszámjel, hamis felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "3044" 3mm, hullámos hátlap T:III- szakadás K "3048" 3mm, sima hátlap, előlapján hamis "Mohács Város Pénztári Hivatala 1919" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "3123" 3mm, hullámos hátlappal T:III Adamo K22/ K "A 2037" hullámos hátlappal, hamis "Magyar Állampénztár" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:IV Adamo K július K "frigiai sapka" T:III,III- részben restaurált Adamo K f-100K (32x) közte hajtatlan K T:I-IV K (4x) közte 3db sorszámkövető és 1db közeli sorszám T:II,II K "Orell Füssli Zürich" T:III- kis szakadások Adamo K K "Orell Füssli Zürich" "5A " T:III Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" "5A " C:F Adamo K K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:IV Adamo K P (4x) T:III,III P (4x) T:III P (20x) T:III,III P (30x) T:III Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P

7 P (50x) T:III,III- Adamo P P (20x) T:III,III- Adamo P P (5x) sorszámkövetők T:II,III P (30x) T:III,III- Adamo P P (10x) T:III P "J " T:I,I- Hungary Pengő "J " C:UNC,AU Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P + 2P + 5P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" mindhárom hamis "9. sz. Szent Gellért Szívtestőrgárda" felülbélyegzéssel T:III P + 10P + 50P P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:II,III,III- szakadás P-100P (12x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P (16x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III- Adamo P P (2x) T:II Adamo P BP (2x) T:II MP (2x) T:II MP (2x) sorszámkövetők T:II BP (4x) T:II-III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte egy fordított címeres T:III,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel T:II,III,III Ft "A " T:III Hungary Forint "A " C:F Adamo F Ft "B253" T:III- Adamo F Ft (2x) T:III,III- Adamo F Ft T:I Ft T:I-,II Ft Ft (2x) Ft T:II-,III Ft T:I- Adamo F Ft (5x) T:III Ft T:I-,II Adamo F Ft (2x) T:II Ft (5x) T:II Adamo F Ft (4x) T:II Adamo F Ft (5x) egyiken látványos papírránc T:III szép papír Adamo F Ft T:III szép papír Adamo F Ft (10x) T:III nagyrészt szép papír Adamo F Ft "E" T:III Adamo F Ft (4x) Ft T:III,III november Ft "B" T:III Adamo F Ft (3x) sorszámkövetők T:I- Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:II Adamo F Ft (9x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:II Adamo F Ft (4x) sorszámkövetők T:II Adamo F Ft (5x) sorszámkövetők T:I- törés nélküli hajlás Adamo F Ft T:II Adamo F Ft T:III Adamo F Ft (3x) T:II Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírránccal T:I Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírránccal T:II Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírránc T:I,I- Adamo F Ft (9x) T:III szép papír Ft "D" T:II-,III szép papír Adamo F

8 Nézzen körül webshopunkban is! Ft "E" T:II Adamo F december Ft "E" T:III Adamo F január Ft "E" T:II Adamo F Ft "E" T:II Adamo F Ft "FC" T:I Ft "DC" "Millennium" T:I Ft "FA" Ft "FB" Ft "FC" Ft "FC" T:I,I Ft "DB" (4x) sorszámkövetők T:I,I Ft "EC" "50. évforduló október 23." (3x) T:II,III Ft "BA" T:III Ft "DD" (10x) sorszámkövetők T:I,I Ft "GB" T:II Ft "GE" T:II Ft "GF" T:II Ft (3x) "DJ" sorszámkövetők T:I Ft (3x) "HB" sorszámkövetők T:I Vegyes: Ft Ft (3xklf) T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III-,IV db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel, közte Ft "FC" T:II,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel, közte 2db P T:III,III db-os vegyes magyar bankjegy tétel, közte főleg pengők és két erősen ragasztott gulden T:III-IV ragasztás db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel, közte 2db Ft T:III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes korona, pengő és adópengő tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III-,IV db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar korona és pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "II. István" (0,33g) T:1,1- Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,33g) C:UNC,AU Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,34g) T:1- Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,34g) C:AU Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,36g) T:1- Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,36g) C:AU Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,23g) T:1,1- Hungary Denar Ag "Géza II' (0,23g) C:UNC,AU Huszár: 152., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,25g) T:1-,2 kis patina Hungary Denar Ag "Géza II' (0,25g) C:AU,XF small patina Huszár: 150., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,22g) T:1-,2 kis patina Hungary Denar Ag "Géza II' (0,22g) C:AU,XF small patina Huszár: 150., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0,23g) T:2- Hungary Denar Ag "Bela III" (0,23g) C:VF Huszár: 69., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0,27g) T:2- Hungary Denar Ag "Bela III" (0,27g) C:VF Huszár: 69., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,2g) T:2 enyhén hullámos lemez Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,2g) C:XF slightly wavy coin Huszár: 192., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,26g) T:1-,2 / Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,26g) C:AU,XF Huszár: 192., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,28g) T:1-,2 Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,28g) C:AU,XF Huszár: 192., Unger I.:

9 Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,28g) T:1-,2 Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,28g) C:AU,XF Huszár: 192., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,33g) T:2 enyhén hajlott Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,33g) C:XF slightly bent Huszár: 192., Unger I.: Szlavón Denár Ag "IV. Béla" (1,05g) T:1- Hungary Slavonian Denar Ag "Bela IV" (1,05g) C:AU Unger: Sz Denár Ag "IV. Béla" (0,63g) T:2- Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,63g) C:VF Huszár: 320., Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,42g) T:2- Hungary Denar Ag "Louis I" (0,42g) C:VF Huszár 547.,Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" veretkettőződés (0,32g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Louis I" double strike (0,32g) C:XF,VF Huszár 547.,Unger I.: Denár Ag "Mária" (0,55g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Maria" (0,55g) C:XF,VF Huszár: 569., Unger I.: 443.b Parvus Ag (0,18g) Denár Ag "Zsigmond" (0,42g) T:2,2- Hungary Parvus Ag (0,18g) Denar Ag "Sigismund" (0,42g) C:XF,VF Huszár: 580; 576., Unger I.: 451; Denár Ag "Zsigmond" (0,48g) T:2- ki. Hungary Denar Ag "Sigismund" (0,48g) C:VF crack Huszár: 578., Unger I.: 450.g ~ db klf Denár "I. Mátyás" (0,6g/0,41g) T:2-,3 ki. Hungary ~ pcs of diff Denars "Matthias I" (0,6g/0,41g) C:VF,F crack K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,54g) T:2,2- Hungary 1489K-P Denar Ag "Matthias I" (0,54g) C:XF,VF Huszár: 722., Unger I.: 567.e K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,49g) T:2 rep. Hungary 1510K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,49g) C:XF crack Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,43g) T:2- ki. Hungary 1514K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,43g) C:VF cracked Huszár: 811., Unger I.:646.c K-G Denár Ag "II. Lajos" (0,59g) T:1- Hungary 1518K-G Denar Ag "Louis II" (0,59g) C:AU Huszár: 841., Unger I.: 673.m K-G Denár Ag "II. Lajos" (0,55g) T:1-,2 Hungary 1519K-G Denar Ag "Louis II" (0,55g) C:AU,XF Huszár: 841., Unger I.: 673.m K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,53g) T:1- patina Hungary 1520K-A Denar Ag "Louis II" (0,53g) C:AU patina Huszár: 841., Unger I.: 673.n K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,63g) T:1- kis ph. Hungary 1521K-A Denar Ag "Louis II" (0,63g) C:AU small edge error Huszár: 841., Unger I.: 673.n L-B Denár Ag "II. Lajos" (0,54g) T:2- Hungary 1522L-B Denar Ag "Louis II" (0,54g) C:VF Huszár: 846. Unger I.: 675.a L-K Denár Ag "II. Lajos" (0,49g) T:2 Hungary 1522L-K Denar Ag "Louis II" (0,49g) C:XF Huszár: 846. Unger I.: 675.e L-B Denár Ag "II. Lajos" (0,38g) T:2- Hungary 1524L-B Denar Ag "Louis II" (0,38g) C:VF Huszár: 846., Unger I.: 675.a K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,55g) T:1-,2 Hungary 1526K-A Denar Ag "Louis II" (0,55g) C:AU,XF Huszár: 841., Unger I.: 673.n K-B Denár Ag "II. Lajos" (0,63g) T:1- Hungary 1526K-B Denar Ag "Louis II" (0,63g) C:AU Huszár: 841., Unger I.: 673.o K-B Denár Ag "II. Lajos" (0,73g) T:1,1- Hungary 1526K-B Denar Ag "Louis II" (0,73g) C:UNC,AU Huszár: 841., Unger I.: 673.p K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,41g) T:2,2- Hungary 1528K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,41g) C:XF,VF Huszár: 935., Unger II.: 745.a KB-1637KB Denár Ag "II. Ferdinánd" (4xklf) T:2,2- Hungary 1626KB-1637KB Denar Ag "Ferdinand II" (4xdiff) C:XF,VF Huszár: 1205; Unger II.: 916.c; 917.a K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,56g) T:2-,3 ly. Hungary 1673K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,56g) C:VF,F hole Huszár: 1450., Unger II.: kr Cu "I. Ferenc" (6x) közte 5db klf és 1db lekopott verdejellel T:2-, db-os vegyes rézkrajcár tétel, közte 1812O 1kr Cu, 1816B 1/2kr Cu T:2,2-, B 1kr Cu G 1kr Cu + Ausztria 1816A 1kr Cu T:2, B 1kr Cu KB 1kr Cu "Angyalos címer / Magyar Királyi Váltópénz" KB 2f Br + Ausztria 1816A 1kr Cu T:2-, G Tallér Ag "I. Ferenc" Nagybánya (28g) T:2- Hungary 1823G Thaler Ag "Franz I" Baia Mare (28g) C:VF Huszár: 1946., Unger III.: 1364c B 10kr Ag "V. Ferdinánd" T:1- juszt NB 6kr Ag T:2 Adamo B

10 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! B 1/2kr Cu (2x) + 1kr Cu (2x) + 2kr Cu B 4kr Cu + Ausztria 1851A 1/2kr Cu + 1kr Cu T:2, B 1kr Br B 1kr Br B 4kr (2x) + Ausztria kr Ag "Ferenc József" T:2-, B 20kr Ag "Ferenc József" T:2 Adamo M B 1kr Cu KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:3, B 1/4Fl Ag "Ferenc József" Körmöcbánya (5,36g) T:2 kis karc és ph. / Hungary 1860B 1/4 Florin "Franz Joseph I" Kremnitz (5,36g) Adamo M B 1/4Fl Ag "Ferenc József" T:3 ly. Adamo M E 1kr Cu T:2- Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" KB 1kr Cu "Középcímer" T:2, KB 4kr Cu T: KB 4kr Cu T:3 Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:2-,3 patina KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:3 patina Hungary 1878KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:F patina Unger III.: 1464.a, Huszár: 2138., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2-,3 ph. Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" KB 1kr Cu "Középcímer" T:2-,3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2- ph. Adamo M KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:2-, KB 1K Ag "Millenium" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:1-,2 Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1,1- kis patina Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:1-, f Br (8xklf) T:2, P Ag (2x) T:3 Adamo P P Ag (3x) P Ag T:3, P Ag "Horthy jobbra" T:2- patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P (2x) Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:1- kis ph. Adamo P f Fe (2xklf) + 20f Fe (2x) T:2, f Zn (2xklf) T: P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" jelöletlen Artex-veret T:1 Adamo P f tombak (3x) T:2,2- ph. Adamo F Ft Al T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F

11 Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2,2-,3 patina Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:1-,2 Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Széchenyi" T:2 Adamo EM f Al verethibás T: Ft Cu-Ni (5x) T:2,2-, f Al T: Ft Ag "Tízéves a forint" T:1-,2 patina Adamo EM Ft Ag "Zrínyi Miklós" T:1, Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" T:BU Adamo EM Ft Ag (6xklf) "Festők I. / Derkovits, Szinyei, Munkácsy" "PRÓBAVERET" sor Ft Ag (6xklf) "Festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" "PRÓBAVERET" sor T:BU,1 (eredetileg PP) patina Hungary Forint Ag (6xdiff) "Painters I / Derkovits, Szinyei, Munkácsy" "PRÓBAVERET (TRIAL STRIKE)" series Forint Ag (6xdiff) "Painters II / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" "PRÓBAVERET (TRIAL STRIKE)" series C:BU, UNC (originally PP) Adamo EM49, EM50, EM51, EM52, EM53, EM Ft Ag "Nemzeti Múzeum" T:BU Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni "Bulgária 1300 éves" magyar-bolgár közös kiadás, eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1 (eredetileg PP) Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" T:PP Adamo EM f Al + 5Ft Ni + 10Ft Ni "FAO" sor, eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM69, EM70, EM f Al + 5Ft Ni + 10Ft Ni "FAO" sor, eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM69, EM70, EM Ft alpakka "Simon Bolivár" Ft alpakka "Czóbel Béla" Ft alpakka "Széchenyi István" mindegyik eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM73, EM74, EM Ft Cu-Ni "FAO Védd az erdőt" Ft Cu-Ni "FAO Ha kivágod, ültess is" Ft Cu-Ni "FAO" + 100Ft Cu-Ni "FAO - Fa, búza, hal" T:BU Ft Ag "Los Angeles-i Nyári Olimpia" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Stadion" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986" T:BU kis patina Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:BU Adamo EM Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU Adamo EM Ft Ag "Mátyás király - Buda" T:BU Adamo EM Ft Ag "Kölcsey Ferenc" T:BU Adamo EM Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" T:BU Adamo EM Ft Ag "Széchenyi István" T:BU Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "Veszélyeztetett állatvilág - Gólya" T:PP patina Adamo EM Ft Ag "Károly Róbert" T:BU Adamo EM Ft Ag "Szent László" T:BU Adamo EM Ft Ag "Telstar 1" T:BU Adamo EM Ft Ag "Telstar 1" T:1 (eredetileg PP) Adamo EM f-200Ft (11xklf) forgalmi sor dísztokban, több lapos verzió, benne 200Ft Ag "MNB" T:PP patina Adamo FO Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:PP Adamo EM Ft Ag "Integráció Az Európai Közösségbe" T:PP Adamo EM Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:PP Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB - Vetődő kapus" T:1 (eredetileg PP) Adamo EM

12 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! f-200Ft (11xklf) forgalmi sor dísztokban, közte Ft Ag "Deák" T:PP Adamo FO Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:1- patina Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:1-,2 patina Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Kossuth Lajos" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" T:1 (eredetileg PP) Adamo EM Ft Ag "Integráció az EU-ba / Halászbástya" T:PP fo f-200Ft (11xklf) forgalmi sor dísztokban, benne 200Ft Ag "Deák", "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU Adamo FO Ft Ag "Nyári olimpia - Atlanta" tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Pannonhalma " T:PP kis fo. Adamo EM Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - Vívás" T:BU Adamo EM Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - Vívás" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Integráció az EU-ba-ECU" dísztokban T:1 (eredetileg PP) patina Adamo EM Ft Ag "Honfoglalás" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Ötvenéves a Forint" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Régi balatoni hajók / Helka & Kelén" T:PP apró fo. Adamo EM Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" tokban T:PP Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB" T:PP kis patina Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB" tanúsítvánnyal, tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Budapest 125 éves" T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni-Zn " es szabadságharc" dísztokban T:PP Adamo EM Ft Ag "UNICEF - A világ gyermekei" T:PP Adamo EM Ft Ag "WWF - Óvd a természetet" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Régi balatoni hajók II - Phoenix" T:PP Adamo EM Ft Ag "Eötvös Loránd" T:PP Adamo EM Ft Ag " forradalom és szabadságharc 150. évfordulója" T:PP fo., kis patina Ft Ag "75 éves az MNB" T:PP Adamo EM Ft Ag "Nyári olimpia-sydney" T:PP Adamo EM Ft Ag "A évforduló" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Integráció az EU-ba - EURO III" T:PP Adamo EM Ft Ag "Az államalapítás évfordulója" T:PP kis fo. Hungary Forint Ag "1000th Anniversary of the Foundation of Hungary" C:PP small spot Adamo EM Ft Cu-Ni-Zn "2000. évforduló / Rodin: a Gondolkodó, a Naprendszer" T:PP Adamo EM Ft Ag "Gábor Dénes" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft "Kossuth" (4x) T:1-,2 Adamo FOEM Ft Cu-Ni "Magyarország az EU tagja" színezett címer T:2 karc. Adamo FOEM3 var Ft Ag "Pécsi ókeresztény sírkamrák" T:BU Adamo EM Ft Ag "XXIX. Nyári Olimpiai Játékok - Peking 2008" eredeti dísztokban tanúsítvánnyal T:BU. Adamo EM Ft Cu-Ni "100 éves a Magyar Cserkészszövetség" T:BU Ft Ag "Hevesy György" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "450 éves az Unitárius Egyház" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "Benczúr Gyula születésének 175. évfordulója ( )" tanúsítvánnyal T:PP Vegyes: 1901KB 2f Br + Orosz Birodalom k Ag T:2,

13 db-os vegyes magyar és külföldi rossz tartású denár tétel T:2-,3 ki Magyar emlékveretek, plakettek Asszonyi Tamás (1942-) " / 100 éves a Magyar Vöröskereszt" Br emlékplakett, eredeti tokban (108mm) T:1-, Asszonyi Tamás (1942-) "Húsz éves az Aranysárkány VIII 1" kétoldalas Br emlékérem (42mm) T: Asszonyi Tamás (?) (1942-) "BÚÉK" kétoldalas, előlapon rákot ábrázoló Br érem (~29mm) T: Asszonyi Tamás (1942-) DN 12db "Horoszkóp" Br emlékérem, mindegyik eredeti tokban (48mm) T: Berán Lajos ( ) "TESZ-Nemzeti Munkahét" ezüstözött Br emlékérem (60mm) T:2- több ph Berán Lajos ( ) "Országos Testnevelési Tanács" aranyozott Br díjérem, mellszalag nélkül, hátlapon gravírozva (40mm) T: Borsos Miklós ( ) "Mihail Eminescu / A Magyar Művészeti Tanács a román kultúra hetének alkalmából" Br emlékérem (60mm) T:2 Hungary "Mihail Eminescu / The Hungarian Artistic Council on the Occasion of the Romanian Cultural Week" Br medal. Sign.: Miklós Borsos (60mm) C:XF Bozó Gyula ( ) "Patrona Hungariae / 300 éve szabadult fel Pécs a török hódoltság alól " Br emlékérem (70mm) T: Csóka Zsuzsanna (1962-) "Millecentenárium" Ag emlékérem sorozat bársony dísztokban a Babits Kiadótól a következő felosztásban: "Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje" (93,27g/0.925) + "Szent Korona / Rakamazi Korong" (93,75g/0.925) + "Attila kardja / Tarsoly" (93,53g/0.925) + "Szent István pénze / Lovasíjász" (15,69g/0.925) + "Szent István szobor / Turul" (15,48g/0.925) T:PP felületi karc, oxidáció Hungary Commemorative medallions for the Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces of different Ag (0.925) medallions in orginal case. Sign.: Zsuzsanna Csóka (93,27g+93,75g+93,53g+15,69g+15,48g) C:PP slightly scratched, oxidation Csóka Zsuzsanna (1962-) "Millecentenárium" aranyozott ezüst emlékérem sorozat bársony dísztokban a Babits Kiadótól, összesen 1kg, a következő felosztásban: "Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje" (313g/0.925) + "Szent Korona / Rakamazi Korong" (313g/0.925) + "Attila kardja / Tarsoly" (315g/0.925) + "Szent István pénze / Lovasíjász" (31g/0.925) + "Szent István szobor / Turul" (31g/0.925) az aranyozás több helyen lekopott T:PP karc, oxidáció R! / Hungary Commemorative medallions for the Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces of different gold plated silver (0.925) medallions in orginal case, all in all 1kg. Sign.: Zsuzsanna Csóka C:PP worn gilding, oxidation, scratched R! Csóka Zsuzsa (1962-) DN "Tessedik Sámuel Főiskola" ezüstözött fém emlékérem (70mm) T:1- kis patina Csúcs Viktória ( ) DN "Hódmezővásárhely Tanácsháza" jelzetlen Ag emlékérem (17,52g/0.925/32mm) T:1,1- (eredetileg PP) Debreczeny Tivadar ( ) "Debrecen a Magyar Fotókultúráért" ezüstözött Br emlékérem, hátlapon "KOSTYA DEBRECEN" gyártói jelzéssel (60mm) T:2 kopott ezüstözés Exner Károly ( ) 1922."MLTC - Az érdem jeléül" jelzett Ag díjérem, hátoldalán gravírozva "Gödöllő járás tennisz bajnokának - Férfi páros - Mátyásföld aug. 15." (44,35g/0.800/56x37mm) T:2 patina Fritz Mihály (1947-) "20 éves a MÉE Fejér megyei Szervezete / Veretett a törökök kivonulásának 300. évfordulóján" Br emlékérem (42,5mm) T:1 Adamo SF Fritz Mihály (1947-) "20 éves a MÉE Fejér megyei Szervezete / Veretett a törökök kivonulásának 300. évfordulóján" Br emlékérem (42,5mm) T:1 kis patina Adamo SF Fritz Mihály (1947-) "Mathias Rex" Mátyás király emlékcsegely, Ag csegely emlékérem (50x50mm) T:2 / Hungary "Mathias Rex" King Matthias commemorative Ag klippe (50x50mm) C:XF Adamo SF Fülöp Zoltán (1951-) "175 éve született Doborjánban Liszt Ferenc éve nyugszik a Bayreuthi temetőben" Al emlékérem (2x) (32mm) T:PP Hűvös László ( ) "Blaha Lujza / A Nemzet Csalogányának a Ország-Világ 1935." Br emlékérem dísztokban (68mm) T:2 ph Ifj. Szlávics László (1959-) "Nemzetünk forradalmai / 1956-os forradalom és szabadságharc" aranyozott Br emlékérem dísztokban (40mm) T:PP Kiss Kovács Gyula ( ) ~1970. "MUOSZ - A Magyar Sportújságírók Díja - Az év legjobbjainak" egyoldalas Br plakett, eredeti tokban (119x79mm) T: Kiss Sándor ( ) DN "Bartók Béla " Br emlékplakett, tokban (100mm) T: Kósa István (1953-) "Richter Gedeon RT Centenárium / Egészséges fejlődés a jövő nemzedékéért - Aszklépiosz" aranyozott fém emlékérem díszdobozban (42,5mm) T:1 (eredetileg PP) Kutas László (1936-) "225 éves a Magyar Szénbányászat - Brennbergbánya 1753 / Magyar Szénbányászati Tröszt" kétoldalas Br plakett tokban (70mm) T: