1 255. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) augusztus 3-6-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: augusztus óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők augusztus 10-én 10 órától. Utólagos eladás: augusztus 6-14-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 256. levelezési gyorsárverésre: augusztus 4. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! Rendkívüli augusztusi nyitvatartás: Augusztus 8. ZÁRVA Augusztus ZÁRVA Nyitás: augusztus óra A 256. árverés elnyert tételei augusztus 24-én 14 órától vehetők át. Megtekintés: augusztus 3-6-ig. Tételek átvétele augusztus 10-én 10 órától! 254. aukció elszámolás augusztus 11-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information Sötétkék érmetartó kazetta bársonybéléssel, 12db nagyobb férőhellyel, használt állapotban Érmetartó kazetta kivehető tálcával, 24 férőhellyel, használt állapotban, egyik sarkán kis sérüléssel db klf Euro szett gyűjtőalbum klf országokhoz használt állapotban 2 collectors albums for Euro sets from different countries "Europa" érmetartó album 10db berakólappal és tájékoztatókkal, érmék nélkül, gerincen sérült és javított db vegyes érem- és érmetartó tok, közte Magyar Nemzeti Bank tokok is plombával, használ állapotban db víztiszta műanyaglap használt állapotban (20x12mm) Banki szövet pénzeszsák használt állapotban Numizmatikai irodalom Bácskai Tamás - Huszti Ernő - Simon Péterné: A Pénz, Kossuth Könyvkiadó, Budapest, Dr. Bázlik László György: Magyar Papírpénzek Pengő és Forint Budapest használt állapotban, bankjegyek nélkül Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, bontatlan, új állapotban Eszéky Ottó: Ezüstpénzek katalógusa. XIX.-XX. szd. Pécs, MÉE Baranya Megyei Szervezete, Leányfalusi Károly-Nagy Ádám: Magyarország fém- és papírpénzei. A forint pénzrendszer Kecskemét, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezete, Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Bp., 1984, Gondolat. 340 p. Kiadói egészvászon-kötésben Leányfalusi Károly-Nagy Ádám: Magyarország fém- és papírpénzei. A pengő pénzrendszer Kecskemét, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezete, Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Zaláni Béla: I. Ferdinánd és Miksa magyar veretei. Bp., 1969, Éremgyűjtők. Kiadói papírkötésben db-os Az Érem tétel: 1990/1, 1992/2, 1994/1-2, 1995/1 + Eszéky Ottó: Ezüstpénzek katalógusa. XIX.-XX. szd. Pécs, MÉE Baranya Megyei Szervezete, Johann Wimmer: Ungarn Münzenkatalog Bécs, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Országos Éremcsere-közvetítés katalógusai ~ (67x) + Alapszabály + Értesítő klf számai ~ (14x) használt állapotban Arthur L. Friedberg - Ira S. Friedberg: Gold Coins of the World" 7th edition, The Coin and Currency Institute, A világ arany pénzei ókortól napjainkig, 7. kiadás, alig használt állapotban Michel: Német Érme katalógus 2012 új állapotban Michel: Euro-forgalmi és Euro-emlékkiadások katalógusa 2012/2013 új állapotban ~ "Schweizerische Bankgesellschaft" kiadásában megjelent numizmatikai katalógusok (5xklf) használt állapotban Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Franciaország "A Metzi Katedrális kapujának felújítására". Szign.: Jean Duvivier ( ) emlékérem hátlapi negatív képe tajtékkőbe vésve (42mm) France "For the Renovation of the Portal of the Cathedral of Metz". Sign.: Jean Duvivier ( ) commemorative medallion's negativ of the back in pumice. "OB RESTIT IN URBEM ET AN 1744 OPT PRINC SALUTEM - PORTICUM - AEDIS S. STEPH - AB ECCLES - METEN - DECR. ET INCHOATAM - REX - OPIS DIVINAE MEMOR - IMPENSA SUA - PERFECIT - CURANT. MARESC. DUC DETREES - PRAEF. PROV. ANNO 1764." (42mm) Érmés és bankjegyes borítékok "73. Bélyegnap - Szent István" aranyozott alpakka emlékérem sorszámozott első napi bélyegzős bélyeges borítékban T:PP Fritz Mihály (1947-) "Magyar Millenium" ezüstözött Br emlékérem alkalmi bélyegzős bélyeges borítékon (42,5mm) T:PP Amerikai Egyesült Államok "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC Amerikai Egyesült Államok "Speciális Téli Olimpia 1985" aranyfóliás bélyeg replika első napi bélyegzős borítékon, tájékoztatóval T:1 USA "Winter Special Olympics" gold foil stamp replica in letter with stamp, first day of issue, with information C:UNC

4 30027.Hollandia "Michiel de Ruyter" Ag emlékérem felbélyegzebb borítékban, ismertető leírással holland nyelven (20g/0.925) T:PP Netherlands "Michiel de Ruyter" commemorative sterling silver medallion in envelope with stamp and information text in Dutch (20g/0.925) C:PP Hollandia E "100 éves a film" emlékérem alkalmi bélyegzős bélyeges borítékban, tájékoztatóval T:PP Netherlands Ecu "100 Years of Film" medal in letter with stamps and information C:PP Hollandia E "Vilma királynő beiktatásának 100. évfordulója" emlékérem alkalmi bélyegzős bélyeges borítékban tájékoztatóval T:PP sérült boríték Netherlands Ecu "100 Years of Inauguration Queen Wilhelmina" medal in letter with stamps and information C:PP damaged letter San Marino DN Emléklap 2db félmpénzzel és 10db bélyeggel T:1 San Marion ND Souvenir sheet with two coins and 10 stamps C:UNC Szovjetunió R Cu-Ni "Leningrád - I. Péter" alkalmi bélyegzős bélyeges borítékon T:1 Soviet Union Roubles Cu-Ni "Leningrad - Peter the Great" in coin letter with stamps C:UNC Tajvan "Szun Jat-szen a kínai köztársaság atyjának tiszteletére" Ag emlékérem felbélyegzebb borítékban, ismertető leírással holland nyelven (20g/0.925) T:PP Taiwan "Honoring Dr. Sun Yat-sen, father of the Republic of China" commemorative sterling silver medallion in envelope with stamp and information text in Dutch (20g/0.925) C:PP Részvények és sorsjegyek Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-kötvénye 100Ft-ról bélyegzésekkel T:II Budapest "Egyházi Műemlék Alap" (2x) Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására, mindkettő felülbélyegzésekkel T:III Budapest "Magyar Korona Országai 4%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvény 1000K-ról, bélyeggel, bélyegzéssel, szelvényekkel, szárazpecséttel "Triesti Általános Biztosító Társulat" biztosítási okmánya T:III Budapest "Magyar Korona Országai 4%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvények 1000K-ról (2x) sorszámkövetők, mindkettő bélyeggel, bélyegzéssel, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III Zsáka "Zsákavidéki Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 100K-ról szelvényekkel és elővételi jog gyakorlásáról szóló pecséttel T:III Budapest "A Magyar Leszámítoló- és Pénzváltó Bank" 4 1/2%-os záloglevele 2.000K-ról szelvényutalvánnyal T:III Budapest "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" sorsjegye 5K-ról, szárazpecséttel "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:III Budapest "Budapesti Villamos Városi Vasut Részvény-Társaság" részvénye 200K-ról bélyegzésekkel, szelvényekkel T:III szakadás Budapest "A Székesfővárosi Magyar Kir. Államrendőrség Tiszti Karának Nyugdíjpótló és Segélyező Egyesülete Által Saját Céljaira Rendezett Tárgysorsájéka" sorsjegy 1K értékben T:II,IIkét szakadás Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel T:II,II Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" (2x) mindkettőnél "A" és "B" részkötvény 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:I Budapest "Magyar Jelzálog - Hitelbank Nyeremény - Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:II Budapest "Nemzeti Takarékpénztár és Bank Részvénytársaság" prospektusa egy darab konvertált Magyar Jelzálog-Hitelbank nyeremény-kötvényről T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (4x) T:vegyes Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:II folt Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvény + Jászapáti "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" élvezeti jegy részvényhez T:I Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-jegye T:III Budapest "A Temes- és Somogy-vármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 3 1/2%-os elsőbbségi kötvényének szelvényei, kötvény nélkül! "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról, szárazpecséttel és felülbélyegzésekkel "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény K-ról T:vegyes Budapest "A Magyar Szent Korona Országainak Gyapjúközpontja Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról szelvényekkel T:I

5 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! Budapest "Egyesült Wernstadti és Győri Textilipar-Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:II Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvények 40K-ról, szárazpecséttel (8x) sorszámkövetők T:II,II Budapest "Magyarországi Kisgazdák Beszerző és Értékesítő Szövetkezete" részvénye 1000K-ról szelvényekkel és szárazpecséttel T:I-,II Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 5000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról, szelvényekkel T:II,II Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:I Budapest "Mezőgazdasági Ipar-Részvénytársaság" részvényei 1000K-ról (3x) mind szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:II,II Budapest "Mezőgazdasági Ipar-Részvénytársaság" részvényei K-ról és 15P-ről, mindkettő szelvényekkel és szárazpecséttel T:II,II-,III Budapest "Molnár János Imre Lakásberendezési Részvénytársaság" 25 részvénye egyenként 1000K-ról szelvényekkel T:II folt Budapest "Vármegyei Mezőgazdasági és Iparfejlesztő R.T. Szolnok" 2db ideiglenes részvényelismervény huszonöt darab egyenként 400K névértékű részvényről, mindkettő szárazpecséttel T:III Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény K-ról, szelvényekkel "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvények 200P-ről (2x) sorszámkövetők, mindkettő szelvényekkel, szárazpecséttel és felülbélyegzéssel + "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 50P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel "Ideiglenes elismervény" 3%-kal kamatozó törlesztéses kölcsönkötvényről (búzakötvény) T:vegyes Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó Járadékkölcsön Államadóssági Kötvény" K-ról (10x) szelvényekkel, közte több sorszámkövető T:vegyes Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó Járadékkölcsön Államadóssági Kötvény" K-ról (4x) K-ról (3x) T:vegyes Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény K-ról K-ról K-ról (2x) K-ról (3x) egy ugrással sorszámkövetők T:vegyes Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó Járadékkölcsön Államadóssági Kötvény" K-ról (9x) T:vegyes Budapest "Magyar Általános Gépgyár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II Budapest "Borsodi Szénbányák Részvénytársaság" 10 részvénye egyenként 10P-ről szelvényekkel, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel T:II Balatonboglár "Boglári Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szárazpecséttel T:I,I Budapest "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvények 50P-ről, bélyegzésekkel (3x) sorszámkövetők T:I Budapest "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvények 50P-ről, bélyegzésekkel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Phőnix Életbiztosító Társaság" kitöltött életbiztosítási okmánya bélyegzéssel, csatolmányokkal T:III Budapest "Hangya - Termelő-értékesítő és Fogyasztási Szövetkezet" üzletrészjegye 10P-ről szelvényekkel T:III Jászapáti "Jászsági Helyiérdekű Vasút Részvénytársaság" élvezeti jegyei (4x) 2db + 2db sorszámkövető T:I Budapest "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 50P-ről (12x) mind szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:vegyes "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 100P-ről (12x) mind szelvényekkel, szárazpecséttel T:I "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 100P-ről (12x) mind szelvényekkel, szárazpecséttel T:I Budapest "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 50P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel (4x) közte 2db sorszámkövető + "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 100P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel "A Magyar Királyság 3%-kal kamatozó törlesztéses államadóssága" bemutatóra szóló államadóssági kötvény 1000P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:vegyes

6 30082.Budapest "Diákkaptárosok Hajózási Szövetkezete, Budapest" üzletrészjegy 5P-ről szelvényekkel T:I Budapest "Első Magyar Gazdasági Gépgyár - Parasztok és Munkások Közös Szövetkezete" 5db üzletrésze 500P-ről T:II Pécs P "Szociáldemokrata Párt" elismervény, sérült! + Budapest "Hangya Ipar R.T." ideiglenes elismervény (4x) T:vegyes Budapest "Hangya Ipar R.T." ideiglenes elismervények (10x) sorszámkövetők T:II,III Budapest "Kőbányai Polgári Serfőző és Szent István Tápszerművek Részvénytársaság" 2000P-ről szóló ideiglenes részvényelismervénye szárazpecséttel T:III szakadások Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:II "Harmadik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról, szárazpecséttel T:IV Budapest "Magyar Újságírók Országos Szövetsége - Szerencse-sorsjegy" sorjegy 4Ft értékben T:III Cegléd "Dél-Pest Megyei Általános Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet (ÁFÉSZ)" szövetkezeti üzletrész, névre szóló értékpapírok 1000Ft-ról (3x) Ft-ról Ft-ról T:vegyes Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforált, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforation, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok / Massachusetts "Walworth Company" 37 és 61 részvénye egyenként 2,50$-ról, perforált, lyukasztott, bélyegzéssel T:II USA / Massachusetts "Walworth Company" 37 and 61 shares each about 2,50 Dollars, perforated, cancelled by holes, with overprint C:XF Amerikai Egyesült Államok / Delaware "Foote, Cone & Belding, Inc." 100 részvénye egyenként 33 1/3c-ről, lyukasztott, perforált, bélyegzéssel T:I-,III USA / Delaware "Foote, Cone & Belding, Inc." 100 shares, each about 33 1/3 Cents, perforated, punctured with overprint C:AU,F Amerikai Egyesült Államok / Delaware "American Hoist & Derrick Company" 100 részvénye peforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve, (3x) sorszámkövetők T:I- USA / Delaware "American Hoist & Derrick Company" 100 shares with perforation, stamps, cancelled by holes, (3x) with sequential serials C:AU Amerikai Egyesült Államok / Delaware "American Hoist & Derrick Company" 9, 16, 25 és 50 részvénye peforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással T:I- USA / Delaware "American Hoist & Derrick Company" 9, 16, 25, and 50 shares with perforation, stamps, cancelled by holes C:AU Amerikai Egyesült Államok db klf részvény, közte Wisconsin "Wisconsin Gas Company" 60 részvénye, egyenként 8$-ról, perforált, lyukasztott, bélyegzéssel, tűlyukak T:I-,II-,III USA pcs of diff shares, with Wisconsin "Wisconsin Gas Company" 60 shares each about 8 Dollars, perforated, cancelled by holes, needle holes C:AU,VF,F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforált, bélyegzésekkel, lyukasztással T:I- USA pcs of with perforation, stamps, cancelled by holes C:AU Amerikai Egyesült Államok / New York "Pánamerikai Légitársaság" 100 részvénye, perforált, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-,II USA / New York "Pan American World Airways, Inc." 10 shares, with perforation, stamps, cancelled by holes C:AU,XF Amerikai Egyesült Államok / Delaware "International Telephone and Telegraph Corporation" részvényelismervénye 100 részvényről, perforált, bélyegzésekkel, tűlyukakkal (4x) sorzámkövetők T:I,I- USA / Delaware "International Telephone and Telegraph Corporation" certificate about 100 shares, perforated, with stamps, with needle holes, (4x) sequential serials C:UNC,AU USA / New York "Consolidated Edison Company of New York, Inc." kötvénye 5000$-ról és $-ról (2x, sorszámkövetők), bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I,I- USA / New York "Consolidated Edison Company of New York, Inc." mortgage bond about 5000 Dollars and Dollars (2x, sequential serials) with stamps, cancelled by holes C:UNC,AU Amerikai Egyesült Államok / Delaware "Conagra" 500 részvénye egyenként 5$-ról peforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III USA / Delaware "Conagra" 500 shares with the value of 5$ per stock, with perforation, stamps, cancelled by holes C:VF,F Belgium / Liége "Liége Központi Bank" részvény 500Fr-ról, szelvényekkel és bélyegzésekkel + Románia / Bukarest "Concordia - Román Olajtársaság" részvénye 250L-ről, szelvényekkel és felülbélyegzésekkel T:III ragasztásnyom Belgium / Liége "Liége Central Bank" share about 500 Francs with coupons and overprints + Romania / Bucharest "Concordia - Romanian Oil Industry" share about 250 Lei, with coupons and overprints C:F gluemark Egyiptom/Alexandria "The Land Bank of Egypt" részvénye 5Ł-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III ragasztott Egypt/Alexandria "The Land Bank of Egypt" share about 5 Pounds, with coupons, overprint and embossed stamp C:F glued Franciaország / Párizs "Tengerentúli Hajózási Társaság" részvénye 500Fr-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:II- France / Paris "Transoceanic Shipping Company" share about 500 Francs, with coupons, overprints and embossed stamp C:VF

7 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Románia / Bukarest "Concordia - Román Olajtársaság" részvénye 250L-ről (3x), szelvényekkel és felülbélyegzésekkel T:III ragasztottak Romania / Bucharest "Concordia - Romanian Oil Industry" share about 250 Lei (3x) with coupons and overprints C:F glued Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről teljes szelvényívvel T:I- Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:AU Olaszország / Róma "Olasz Vöröskereszt" kötvénye 25L-ról, bélyegzésekkel T:III,III- Italy / Rome "Italian Red Cross" bond about 25 Lire with overprints C:F,VG Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Selmecbánya Bányászbárca Cu "I. Lipót" Körmöcbánya (1.79g) T:3 hullámos lemez, erős patina R! Schemnitz Mining token Cu "Leopold I" Kremnitz (1.79g) C:F wawy coin, strong patina Rare! Szemán-Kiss: Rozsnyó kr T:III Komárom kr T:III Komárom kr T:III f + 4f + 6f + 8f + 10f + 12f "Hadsegélyező Hivatal" T:I,I Sopron f utalvány T:II- Adamo SOP Sopron május 1. 50f utalvány T:III Budapest f "8 Órai Újság" + Miskolc K T:III szakadás Budapest f "8 Órai Újság" + ~ f "Pesti Hírlap" T:III Budapest f "Központi Sajtóvállalat R.T." T:III Sopron f utalvány T:II-,III Esztergom június 10. 1K + 2K utalvány, "Esztergom vármegyei munkás és katonatanács" felülbélyegzéssel T:III,III ~1920. "Trianoni határon Csonka Komáromban évben augusztus hó 1-én alakult ipartestület téglajegye" 1P-ről bélyegzéssel T:I-,II kis szakadás Budapest ~ K "Vasas tisztviselők beszerzési csoportja" szükségpénz, hátlapon körbélyegzővel (2x) T:I,I ~1930. "Laci / Szit - 10db-ért 1/2kg szappan" szappanbárca (10x) T: ~ db kitöltött váltó, mind "Dr. Rónay Béla ügyvéd" felülbélyegzéssel T:vegyes "BSZKRT / Kis szakaszjegy" aranyozott Cu zseton T: "Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye / 1940" fém ebbárca T: ~ P "Hadifoglyokért - Nemzeti segély" perforálva T:III Pécs P "Szociáldemokrata Párt" elismervény T:II-,III ~1950. "V. Miskolci Vendéglátóipari Étkezés" Al zseton T:3 ph ~1960. "Magyar Nemzeti Bank" zsákbetétjegy (4x) klf impresszumokkal T:I,I DN "Dorogi szén 1781" fém zseton (23mm) T: DN "MÁV Dombóvár" Cu bárca T: DN "Budapesti húsjegy" 4db teljes, kitöltetlen ívben T:III db klf fém zseton, közte "V. Miskolci Vendéglátóipari Étkezés" Al zseton (30mm) + "Kőbánya Palack" Al zseton (23mm) T: Ausztria / Kleinmünchen hadifogolytábor h + 5h + 10h + 20h T:I,I- Austria / Kleinmünchen POW camp Heller + 5 Heller + 10 Heller + 20 Heller C:UNC,AU Ausztria / Grödig hadifogolytábor ~ h + 20h T:I-,II Austria / Grödig POW camp ~ Heller + 20 Heller C:AU,XF Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:vegyes (közte jobbak is) Austria pcs of Heller notes C:mixed (with some better pieces) Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I-,II hajtatlanok Austria pcs of Heller notes C:UNC,AU,XF unfolded Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I- hajtatlanok Austria pcs of Heller notes C:UNC,AU unfolded Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I-II- hajtatlanok Austria pcs of Heller notes C:UNC-VF unfolded Csehszlovákia K utalvány "Szlovák nemzeti ellátmányozási felügyelőség" T:I- Czechoslovakia Korun coupon "Slovakian National Council for Food & Supplies" C:AU Franciaország c "Kereskedelmi Kamara Párizs" T:III France Cents "Chambre de Commerce de Paris" C:F Franciaország Fr Br-Al "Kereskedelmi Kamara" T:2- France Francs Br-Al "Chambres de Commerce" C:VF

8 30143.Franciaország db klf fém zseton, közte "Nortre-Dame", "Napóleon sírja" T:2 France pcs of diff metal tokens, including "Notre-Dame", "Napoleon's tomb" C:XF Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x C:UNC Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x C:UNC Kína nagyalakú égetési pénz 38db névértékben sérült eredeti csomagolásban T:1,1- egyiken nagyobb szakadás China large hell banknote 38x in damaged original packing C:UNC,AU one with bigger tear Kína nagyalakú égetési pénz 38db névértékben eredeti csomagolásban T:1,1- China large hell banknote 38x in original packing C:UNC,AU Nagy-Britannia ~1850. "Wellington emlékmű, London / Royal Exchange" Sn számlálóbárca "Allen & Moore" gyártói jelzéssel (26mm) T:2 ph. Great Britain ~1850. "Wellington Statue, London / Roal Exchange" Sn counter token with makers mark "Allen & Moore" (26mm) C:XF edge error Nagy-Britannia ~1850. "Viktória" Sn számlálóbárca "Allen & Moore" gyártói jelzéssel (26mm) T:2 ph. Great Britain ~1850. "Victoria" Sn counter token with makers mark "Allen & Moore" (26mm) C:XF edge error Német Birodalom ~1900. "SPIEL MÜNZE" ezüstözött Br játékpénz T:2,2- German Empire ~1900. "SPIEL MÜNZE" silver plated Br gaming token C:XF,VF Német Birodalom / Langensalza hadifogolytábor ~ Pf T:II- German Empire / Langensalza POW camp ~ Pfennig C:VF Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság db-os szükségpénz tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság db-os szükségpénz tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság db-os szükségpénz tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of necessity notes C:mixed Németország ~ db vegyes élelmiszerjegy T:vegyes Germany ~ pcs of mixed food coupons C:mixed Németország / Weimari Köztársaság / Köln pf (9x) 5db és 2x2db sorszámkövető T:I,I- kis sarokkopások Germany / Weimar Republic / Köln Pfennig (8x) 5pcs and 2x2pcs with sequential serials C:UNC,AU small corner wears Németország / Weimari Köztársaság / Gotha M (5x) T:III Germany / Weimar Republic / Gotha Marks (5x) C:F Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút db szükségpénz T:vegyes Germany / Weimar Republic / Deutsche Reichsbahn pcs of necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság db vegyes városi szükségpénz T:III Germany / Weimar Republic pcs of mixed necessity notes C:F Németország / Weimari Köztársaság / Baden arany Pfennig utalvány T:restaurált Germany / Weimar Republic / Baden Pfennig Gold C:restored Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút / Berlin M (10x) T:III Germany / Weimar Republic / Deutsche Reichsbahn / Berlin M (10x) C:F Németország / Weimari Köztársaság / Essen db klf szükségpénz "Friedrich Krupp Részvénytársaság" T:III Germany / Weimar Republic / Essen pcs of diff necessity notes "Friedrich Krupp Aktiengesellschaft" C:F Románia / Bánffyhunyad DN 1L + 2L + 4L + 6L (2x) ívben + 20L (2xklf) + 30L + 50L "Fűrészáru adójegy" T:vegyes Romania / Huedin ND 1 Lei + 2 Lei + 4 Lei + 6 Lei (2x) in sheet + 20 Lei (2xdiff) + 30 Lei + 50 Lei "Timber tax ticket" C:mixed Osztrák-Magyar Monarchia / Csernyivci K városi szükségpénz T:III Austro-Hungarian Monarchy / Czernowitz Krone C:F Osztrák-Magyar Monarchia / Most (Brüx) hadifogolytábor ~ h + 1K + 2K + 5K T:I,I- Austro-Hungarian Monarchy / Most (Brüx) POW camp ~ Heller + 1 Krone + 2 Krone + 5 Krone C:UNC,AU Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" T:III Adamo G

9 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! Ft "Kossuth bankó" T:III Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:IV,V Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III Ft "Kossuth bankó" T:III Ft + 5Ft barna kr "Kossuth bankó" T:III,III Ft "Kossuth bankó" barna T:III,III- ragasztásnyom Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III,III Ft "Kossuth bankó" (2x) vörösesbarna és barna T:III-,IV Ft "Kossuth bankó" (2x) vörösesbarna és barna, egyik körbevágva T:III-,IV Ft "Kossuth bankó" fordított hátlapi alapnyomat T:III saroknál kis szakadás Hungary Forint "Kossuth banknote" with reverse basic print on the back C:F small tear at the corner Adamo G Ft "Kossuth bankó" fordított hátlapi alapnyomat T:restaurált Adamo G111h Ft "Kossuth bankó" "büntetettnek" nyomdai elírással T:restaurált Hungary Forint with "büntetettnek" erratum C:restored Adamo G111h Ft "Kossuth bankó" T:III,III- Adamo G Ft "Kossuth bankó" kézi áthúzássla érvénytelenítve T:III Ft "Kossuth bankó" T:III Hungary Ft "Kossuth banknote" C:F Adamo G kr "Kossuth bankó" T:III saroknál ragasztásnyom kr "Kossuth bankó" T:III Ft "Kincstári utalvány" T:II $ "B" "Kossuth bankó" számozás nélkül T:II Hungary Dollar "B" without serial number C:XF Adamo G117/ $ "B" "Kossuth bankó" számozás nélkül T:II- Hungary Dollar "B" without serial number C:VF Adamo G117/ Kr "K. K. Hauptmünzamt für Silberscheidemünze" alul kétsoros szöveg T:IV Austrian Empire Kreuzer "K. K. Hauptmünzamt für Silberscheidemünze" two row text C:G Adamo G K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német (2x) T:II-,III K K mindkettő "Brassó Vármegye Brassó Szab. Kir. R. T. Város 1902" felülbélyegzéssel T:III K K mindkettő valószínűleg hamis "Erzsébetváros" felülbélyegzéssel T:III K K mindkettő valószínűleg hamis "BEREG 20 ARTIL COLONIAL ARMÉE D'HONGRIE" felülbélyegzéssel T:III,III K K mindkettő "Baranya-Bajai Szerb-Magyar Köztársaság" felülbélyegzéssel T:III,III K (2x) K mindhárom "Temes Vármegye Vinga Község" felülbélyegzéssel T:III,IIIragasztott K "C" sorszámjel K mindkettő "Zala Vármegye Zalakaros Község 1908" felülbélyegzéssel T:III K rajta "Bosznia-Hercegovina" bélyeg és a Szerb-Horvát-Szlovén Királyság "SHS" felülbélyegzése T:III,III K (2x) egyik "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, a másik "Ausgegeben nach dem 4. Oktober 1920" T:I K "1116" 2mm hullámos hátlappal, "MAGYAR ÁLLAMPÉNZTÁR" felülbélyegzéssel, hátlapon szárazbélyegző T:III- Adamo K K "3133" 3mm hullámos hátlappal, "Bács-Bodrog Vármegye Veprőd Község 1904" felülbélyegzéssel T:III kis ly K "3001" 3mm sima hátlappal T:III K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III K "OSZTRÁK-MAGYAR BANK BANKJEGYEIRE" előlapján gúnyrajz T:III július K T:III Adamo K augusztus 9. 10K T:restaurált (II) szép papír Adamo K K "Orell Füssli Zürich" K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III-,III szép papír K "Orell Füssli Zürich" T:III- Adamo K

10 K "Orell Füssli Zürich" T:III szép papír Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III- Adamo K K "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélküli, vágáshibás T:II-,III szép papír K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:I- Adamo K37B K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III,III K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" (4x) T:III-,IV K T.W. jelöléssel, nyomdahely jelölés nélkül "40 FILLÉR NEGYVEN FILLÉR" felülbélyegzéssel T:hajtatlan, két sarkán restaurált Hungary Korona "T.W." with "40 FILLÉR NEGYVEN FILLÉR" overprint C:unfolded, two corners are restored Adamo K39B K T.W. jelöléssel, nyomdahely jelölés nélkül "40 FILLÉR NEGYVEN FILLÉR" felülbélyegzéssel T:III-,IV Hungary Korona "T.W." with "40 FILLÉR NEGYVEN FILLÉR" overprint C:VG,G Adamo K39B K "Orell Füssli Zürich" T:III Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" C:F Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III-,IV Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" C:VG,G Adamo K P T:restaurált Hungary Pengő C:restored Adamo P P (13x) T:vegyes P (2x) P (2x) T:III,III P P (10x) P (3x) P (8x) T:vegyes P (4x) párban sorszámkövetők T:I-,II P (13x) sorszámkövetők T:I-,II P (18x) T:III P (50x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (83x), közte 9db csillagos T:III P (100x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P (2x) egyik "*" P P P T:III P (5x) 3db sorszámkövető + 2db sorszámkövető T:II P (28x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P T:I,I P hátlapi fázisnyomat T:III P (2x) sorszámkövetők T:I- kisebb hajlások, sarokkopás Hungary Pengő (2x) sequential serials C:AU slight corner wear and bends Adamo P P (3x) sorszámkövetők T:I P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P T:II P (2x) T:III,III P (4x) sorszámkövetők T:I-,II,III P " A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" sorszámmal T:III-,IV P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (30x) T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (30x) T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (5x) sorszámkövetők T:I,I- hajtatlanok P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (43x) T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (12x) T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (30x) T:vegyes

11 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (26x) T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (26x) T:vegyes P számozott + 2P + 5P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P + 2P + 5P + 10P + 20P + 50P + 100P (2x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I-,II-,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P-1000P (8xklf) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" teljes sor T:III,III-,1000P restaurált P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III P hátlapi fázisnyomat T:III szép papír Hungary Pengő back progress proof C:F nice paper P P (21x) P (4x) T:vegyes P (20x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (26x) T:vegyes P (30x) mind piros "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők T:II,II-,III szép papír P (4x) sorszámkövetők T:I,I P (4x) közte 2db sorszámkövető és 2db közeli sorszám T:I P (28x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (15x) P (13x) P (10x) T:vegyes P (4x) közte 2db sorszámkövető és 2db közeli sorszám T:I-,II,II P (6x) sorszámkövetők T:I,I P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (17x) MP (15x) MP (13x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (9x) MP (10x) MP (13x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (3x) T:I MP (20x) T:vegyes BP (3x) BP (3x) BP (2x) BP (2x) T:vegyes BP (7x) BP BP (4x) T:vegyes BP BP BP BP BP T:I-,II,II BP (10x) T:I,I BP BP BP T:I-,II BP vágáshibás T:I BP (3x) T:I-,II,III BP (2x) T:I AP (2x) AP (2x) AP (5x) AP (2x) AP fordított címerrel AP T:I-,III AP vízjeles papíron, fordított címerrel, "amelyeknél", vágáshibás T:I-,II hajtatlan AP T:II AP T:III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres is T:vegyes db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres T:vegyes

12 db-os adópengő bankjegy tétel T:vegyes AP nem kamatozó Pénztárjegy "Másra Át Nem Ruházható", "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" felülbélyegzéssel, hátlapi szöveg hibás "vovatkozó" T:III AP nem kamatozó Pénztárjegy "Másra Át Nem Ruházható" T:III Ft vízjeles T:III,III- Adamo F Ft vízjeles T:III Adamo F Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft (3x) T:III Ft (3x) T:III Ft Ft Ft (2x) T:III,III Ft T:III,III Ft (3x) T:III Ft (3x) T:III Ft (4x) T:III Ft Ft T:III,III Ft T:III szép papír Ft T:I,I Ft T:I Ft nyomógépi meghibásodás miatt textíliára nyomott előlapi nyomat, a széleken fekete kartonra ragasztva RRR! Hungary Forint front print on textile because of the damage of the printing machine, glued to black cardboard RRR! Ft vágáshibás T:I Ft T:I,I Ft T:I-,II több kisebb hajlás Ft (2x) közeli sorszámmal T:III szép papír Ft (2x) nyomógépi meghibásodás miatt textíliára nyomott 2db előlapi nyomat részlet, a széleken fekete kartonra ragasztva RRR! Hungary Forint 2pcs of front print details on textile because of the damage of the printing machine, glued to black cardboard RRR! Ft (2x) nyomógépi meghibásodás miatt textíliára nyomott 2db előlapi nyomat, a széleken fekete kartonra ragasztva RRR! Hungary Forint 2pcs of front prints on textile because of the damage of the printing machine, glued to black cardboard RRR! Ft T:I Ft Ag bankjegyveret (217,7g/7 uncia/0.999/154x70mm) Ft T:PP,I Hungary Forint Ag banknote plaque (217,7g/7 uncia/0.999/154x70mm) Forint C:PP,UNC Adamo F Ft T:I Ft T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:I Ft "H" T:I,I Ft T:I november Ft "B" T:III fo Ft T:I Ft T:I,I Ft "H" T:III Ft "H" T:III,III Ft "J" T:III Ft papírráncos T:I,I Ft "E" T:III,III Ft "FG" Ft "DE" T:I,II,II

13 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban tájékoztatóval T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" (2x) sorszámkövetők, mindkettő eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" (2x) sorszámkövetők, mindkettő eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" (4x) sorszámkövetők, mind eredeti bontatlan csomagolásban T:I db-os vegyes magyar korona és pengő bankjegy tétel, mindegyik "Ki mit gyűjt! - Dorog / Magyar Papírpénz Kiállítás - József Attila Művelődési Ház, Dorog 1966.X.13-16" felülbélyegzéssel T:vegyes db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel, közte Ft T:vegyes db klf pengő bankjegy T:II-,III db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel, közte felülbélyegzett is T:vegyes db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel, közte felülbélyegzett is T:vegyes db vegyes pengő, adópengő bankjegy T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db vegyes korona és pengő bankjegy T:vegyes (közte I is) db vegyes forint bankjegy T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar korona, pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar korona, pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar korona, pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar korona, pengő, forint bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel, közte Ft T:vegyes db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel, közte P (2x) T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:vegyes Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denar Ag "II. Béla" (0.2g) T:2 ki. Hungary Denar Ag "Bela II" (0.2g) C:XF cracked Huszár 89., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,18g) T:2 kis lyuk, ph. Hungary Denar Ag "Géza II" (0,18g) C:XF small hole, edge error Huszár: 150., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,99g) T:2 kis horpadás Huszár 72., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0.32g) T:2- patina Hungary Denar Ag "Bela III" (0.32g) C:VF patina Huszár: 69., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0.25g) T:2- Huszár: 192., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0.29g) T:2 Huszár: 195., Unger Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0.22g) T:2-,3 Huszár: 195., Unger Denár Ag "Károly Róbert" (0,37g) Denár Ag "Károly Róbert" (0,64g) Denár Ag "Károly Róbert" (0,59g) T:2-,3 Huszár: 473;495;497., Unger I.: 374.b, 393.a, 394.c Denár Ag "Mária" (0,49g) T:2,2- Huszár 569.,Unger I.: 443.e Denár Ag "II. Lajos" (0.59g) T:2- Huszár 846., Unger I K-B Denár Ag "I.Ferdinánd" (0,46g) T:2- Huszár 935., Unger II.:745.a ?4K-B Denár Ag "I.Ferdinánd" (0,44g) T:2- Huszár 935., Unger II.:745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" hátlapi veret kettőzés (0,44g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" előlapi duplaveret (0,43g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a

14 K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,4g) T:2- patina Huszár: 936., Unger II.: 748.a KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,58g) T:2,2- Huszár: 936., Unger II.: 748.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,68g) T:2- ph. Huszár: 992., Unger II.: 766.a KB Denár Ag "II. Miksa" (0,46g) KB Denár Ag "Miksa" (0,5g) KB Denár Ag "Rudolf" (0,4g) T:2- ki KB Denár Ag "II. Miksa" (0,47g) T:2- ki rep. Huszár: 992, Unger I.: 766.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,57g) T:2,2- Huszár: 1058., Unger II.: 810.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,37g) T:2- Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,56g) T:2- Huszár 1059., Unger II.: 811.a K-B 6kr Ag "I. Lipót" előlapon körirat osztása eltérő, mindkét oldalon vonalkör a gyöngykör helyett (2,5g) T:2-,3 Huszár: 1450., Unger II.: var kr Ag "I. Lipót" előlapon körirat osztása eltérő, névérték kerete eltérő (5,44g) T:2-,3 kis ly.,peremhiány Huszár: 1441., Unger II.: 1068.a var K-B 15kr Ag "I. Lipót" névérték kerete díszített (5,87g) T:2-,3 Huszár: 1427., Unger II.: 1061.var K-B 15kr Ag "I. Lipót" előlapon eltérő paróka és válldísz (6,05g) T:3 Huszár: 1427., Unger II.: 1062.var K-B 15kr Ag "I. Lipót" előlapon eltérő paróka és válldísz, hátlapon nincs pont az évszám után (6,40g) T:2-,3 Huszár: 1427., Unger II.: 1062.var K-B 15kr Ag "I. Lipót" előlapon körirat osztása eltérő, hátlapon a pajzs oldalai egyenesek (5,71g) T:2-,3 karc Huszár: 1428., Unger II.: 1064.a kr Ag "I. Lipót" névérték kerete nyitott, előlapi körirat osztása eltérő (1,67g) T:2- Huszár: 1478., Unger II.: 1086.b var C-H 3kr Ag "I. Lipót" (1,19g) T:3 Huszár: 1478., Unger II.: 1086.b N-B Ezüst poltura gyöngykörrel "II. Rákóczi Ferenc" (0,86g) T:3 Hungary 1704N-B Silver poltura with inner circle of pearls "Francis II Rákóczi" Neustadt (0,86g) C:F Huszár: 1528., Unger II.: XX Poltura "II. Rákóczi Ferenc" (15,92g) T:2- Hungary XX Poltura "Francis II Rákóczi" (15,92g) C:VF Huszár: 1529., Unger II.: 1130.a KB 1/2 Tallér Ag "II. Rákóczi Ferenc" Körmöcbánya (14,13g) T:2- fülnyom,ph. Hungary 1705KB 1/2 Thaler Ag "Francis II Rákóczi" Kremnitz (14,13g) C:VF ear mark, edge error Unger II: 1127a., Huszár X Poltura "II. Rákóczi Ferenc" (8g) T:2- enyhén hullámos Hungary X Poltura "Francis II Rákóczi" (8g) C:VF slightly wavy Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (3,41g) T:2- ki Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (3,41g) C:VF cracked Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a K-B Denár Ag "Mária Terézia" (0,6g) T:2,2- Hungary 1746K-B Denar Ag "Maria Theresia" Kremnitz (0,6g) C:aXF,VF Huszár: 1746., Unger III.: S 1kr Cu "Mária Terézia" E 1kr Cu T:2-, O+S 1/4kr Cu (2x) T:2-,3 ph B 20Kr Ag "I. Ferenc" T:2- felületi karc B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 ly. ph. Huszár 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- apró ph., patina Huszár: 2018, Unger III.: E 20Kr "V. Ferdinánd" Ag T:2-, B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 felületi karc kr Cu T:2- ph., patina kr Cu T:2 ph., patina kr Cu NB 1kr Cu T:3,3- ki., ph kr Cu T:2, kr Cu T:2 ph., patina KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T: KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T: KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2-,3 ph NB 3kr Cu T:3,3- karc, ü., ragasztásnyom NB 3kr Cu T:2- Adamo B NB 6kr Ag T:3 patina, ph NB 6kr Ag, keretben T:3 forrasztásnyom B 1/4kr Cu B+G 2kr Cu (2xklf) T:2,2-,3 ph B 3kr Cu T:2- kis ph. Adamo M

15 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! G 3kr Cu T:3 karc, ph., fo. Adamo M B 1kr Cu KB 1kr Cu KB 1kr Cu KB 1kr Cu T:vegyes B 1/4Fl Ag "Ferenc József" T:2 felületi karc, patina, kis ph KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2, KB 1kr Cu "Angyalos címer" (5x) T: KB 4kr Cu (2x) T:3 ph. Adamo M GYF 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Gyulafehérvár T:2,2- patina Hungary 1868GYF 1 Forint Ag "Franz Joseph" Alba Iulia C:XF,VF patina Unger III.: 1463.b, Huszár: 2137., Adamo M GYF+KB 10kr Ag "Váltó Pénz" (2x) T:3 patina GYF 20kr Ag "Váltó Pénz" T:2-,3 felületi karc, patina, ph KB 1kr Cu T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- karc, ph. Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 ph. Adamo M KB 5/10kr Cu (2x) T:2,2- ph. Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:2 ph. Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2- felületi karc Hungary 1885KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF slightly scratched Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József/Barokk címer" T:2- karc Adamo M KB 10f Ni T: KB 20f T:3 Adamo K K Ag "Ferenc József" 4xklf dátum T:2,2-,3(csak egy db) KB 10f Ni KB 10f Ni KB 10f alpakka KB 20f Fe (5x) T:2, KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- kis ph. Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 karc KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2 ph. Hungary 1907KB 5 Korona Ag "40th Anniversary of the Coronation of Franz Joseph I" Kremnitz C:XF edge error Huszár: 2214.a, Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" KB 5K aranyozott Cu replika nem hozzávaló, osztrák címeres tokban (18.14g/37mm) T:2- Hungary 1907KB 5 Korona Ag "40th Anniversary of the Coronation of Franz Joseph I" Kremnitz KB 5K gilt Cu replica, in not original case with Austrian coat of arms (18,14g/37mm) C:VF Huszár: 2214.a, Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T: KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 kis ph KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 kis ph KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:2,2-,3 ph., patina KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (3x) T: KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- patina KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2, KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T: KB 20f Fe (4xklf) T:2, f Cu-Ni f Cu-Ni T:2, f Cu-Ni f Cu-Ni T:2, f Cu-Ni T: P Ag (2x) T: P Ag "Madonna" T:3 apró ph., patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina P Ag "Horthy jobbra" T: P Ag "Horthy jobbra" T:2- patina P Ag "Horthy jobbra" T:3 karc P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P

16 P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T: P Ag "Madonna" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Madonna" T: P Ag "Madonna" T:1-, P Ag "Pázmány" T:2,2- felületi karc Adamo P P Ag "Pázmány" T:2,2- felületi karc Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2 felületi karc Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2 felületi karc Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2 Adamo P f (30x) T:vegyes f (30x) T:vegyes P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag "Liszt Ferenc" T:2 kis ph., felületi karc P Ag "Liszt Ferenc" T:2 felületi karc P Ag "Liszt Ferenc" T:2, P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag (3x) T: P Ag "Madonna" T:2,2- patina P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 felületi karc, patina Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 kis ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 kis ph., patina P Ag "Horthy balra" T:2, P Ag "Horthy balra" T:2,2- patina P Ag "Horthy balra" T:2- ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2- erős patina, ph. Adamo P f Cu-Ni T:2 Hungary Fillér Cu-Ni C:XF Adamo P f Cu-Ni T: f Cu-Ni T: P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" P Al "Parlament" Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" T:1-, P "Parlament" f (2x) f (2x) Ft Ft Ft T:1, Ft Al (3x) Ft Al T:2,2-, Ft Al (2x) T: Ft Al Ft Al Ft Al T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,

17 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (5x) T:2-, Ft Ag "Petőfi" T:2,2- patina Ft Ag "Petőfi" T:2 kis patina Ft Ag "Petőfi" T: Ft Ag "Petőfi" T: Ft Ag "Petőfi" T: Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics", "Szabadságharc sor" T:2,2- ph., karc Adamo EM1,2, Ft Ag "Széchenyi" T:2,2- kis ph., patina Ft Ag "Széchenyi" T:2- karc Ft Ag "Széchenyi" T:2- karc Ft Ag "Széchenyi" T: Ft Ag "Széchenyi" T:1-, Ft Ag "Széchenyi" T: Ft Ag "Széchenyi" T:2, Ft Ag "Táncsics" T:2,2- patina Adamo EM Ft Ag "Táncsics" T:2,2- karc Adamo EM Ft Ag "Táncsics" T:2,2- patina Adamo EM Ft + 20Ft Ag "10 éves a Forint" T:2 felületi karc, patina Ft Ag "10 éves a forint / Parlament" T:2 patina f Al elcsúszott lyukasztási verethibával! T: Ft Ag "Bartók" T:P felületi karc Ft Ag "Liszt" T:P felületi karc, ü Ft Cu-Ni-Zn T: Ft alpakka "Kossuth" (6x) T: f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban (3x) T: Ft Ag "I. István" T:BU ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Petőfi Sándor" T:BU patina Ft Ag "KGST" T:BU patina,ujjlenyomat Ft Ag "KGST" T:BU ujjlenyomat Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" sérült MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" T:BU Adamo EM Ft Ag "Munkácsy Mihály" T:BU Ft Ag "Első magyar aranyforint" T:BU Adamo EM Ft Ag "Bethlen Gábor" eredeti sérült MNB tokban T:BU f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft "FAO" (2xklf) T:BU Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft "Mexikói Labdarúgó VB" (2xklf) T:BU Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft "FAO" T:2,

18 Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x), egyik vákuumcsomagolásban T:BU, Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" eredeti polmbált MNB tokban Ft "A évforduló" T:BU,2(PP) f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal (2x) T:BU Ft "FAO" Ft "FAO" Ft "II. János Pál pápa látogatása" T:2,BU Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal Ft "Széchenyi István" Ft "FAO" T:PP,2 ujjlenyomat Ft Ag "Labdarúgó VB-3 játékos" T: Ft Ag "Labdarúgó VB - 1 játékos" T:BU f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Cu-Ni "Labdarúgó VB 1982" Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:2,BU f + 5Ft + 10Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal T: Ft Ag "Sarajevoi Téli Olimpia" T:2 (PP) f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Labdarúgó VB - Stadion" T:2 (PP) Ft Ag "Téli Olimpia-Calgary" T:2 Adamo EM f-50f 5klf db forgalmi sor fóliában T: Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T:1 Hungary Forint - 20 Forint 5xdiff pcs, never issued coin set in laminated foil packing, with "Hungarian Republic" legend, but "Kádár" crest C:UNC Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor tok nélkül, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T: Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" dísztokban T:BU kis patina Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" dísztokban T:BU f-50f 5klf db forgalmi sor fóliában T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag (5x) "MNB" + "Deák" T:2 patina f-200Ft 11x különféle db, szettben, benne 200Ft Ag "MNB" T:BU Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, f-100Ft 10xklf db + 200Ft Ag "Deák" dísztokos szettben T:BU Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- egyiken ly Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" T:2 Adamo F f-100Ft 10klf db "50 éves a forint" dísztokos szettben T:BU Adamo FO Ft-200Ft 10klf db, benne 200Ft Ag "Deák", szettben T:BU Adamo FO Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" T:BU f-200Ft 10xklf db, benne 2xklf 100Ft és 200Ft Ag "Deák" + 1db 100Ft " es szabadságharc" szettben T:BU f-200Ft 10klf db, benne 2klf 100Ft és 200Ft Ag "Deák" + 1db 100Ft " es szabadságharc" szettben T:BU Ft " es szabadságharc" T:PP folt, felületi karc

19 Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! f-100Ft 8klf db, szettben "75 éves a Magyar Nemzeti Bank" T:BU Adamo FO f-100Ft 8klf db, szettben "75 éves a Magyar Nemzeti Bank", benne verethibás 100Ft T:BU Adamo FO Ft-100Ft 7xklf db + 200Ft "Millennium", szettben T:BU Ft-100Ft 7klf db, szettben "Ezeréves a magyar pénzverés" T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 100Ft "Kossuth" T:BU Ft "Kossuth" elsőnapi veret sorszámozott díszlapon T:BU c, 2c, 5c, 10c, 20c, 50c, 1EUR, 2EUR próbaveretek + "Népszavazás Magyarország Európai Uniós csatlakozásáról" rézötvözetű emlékérem első hivatalos információs készlet díszkiadásban T:1,PP Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 20Ft "Deák Ferenc" T:BU Adamo FO Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 20Ft "Deák Ferenc" T:PP Adamo FO Ft "Deák Ferenc" elsőnapi veret számozott emléklapon T: c-2EUR "Euro próba sor szettben" T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "Magyarország az EU tagja" T:PP Adamo FO Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "Magyarország az EU tagja" T:PP külső tok hiányzik Adamo FO Ft Ag "Nyári olimpia-athén" gyűjtői dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "Nyári olimpia-athén" T:PP ujjlenyomat Ft-100Ft 7klf db-os forgalmi sor + 10Ft "József Attila" dísztokos szettben T:PP Ft Ag "Bocskai István" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "Diósgyőri vár" T:BU Ft "1956-os forradalom" első napi veret + 500Ft "EB" bankjegy "1956-os forradalom" díszcsomagolásban T:BU,I Ft Ag "Bartók Béla" eredeti tokban T:PP apró felületi karc Ft Ag "Bartók Béla" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "1956-os forradalom 50. évfordulója" dísztokban T:PP Ft Ag "1956-os forradalom 50. évfordulója" T:PP Ft + 2Ft "Magyar Pénzverő Zrt." vonalzós dísztokban T: Ft + 2Ft "Magyar Pénzverő Zrt." vonalzós dísztokban T: Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:PP Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:BU Ft Ag "Batthyány Lajos" T:PP tanúsítvánnyal Ft Ag "Kodály Zoltán" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:PP Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:PP Ft Ag "Pekingi olimpia" T:PP Ft "Siklósi Vár" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Teller Ede" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" T:BU Ft-200Ft 6klf db dísztokos forgalmi szettben "Lánchíd" T:BU Ft első napi veret plasztikkártyával T: Ft első napi veret plasztikkártyával T: Ft elsőnapi veret díszcsomagolásban Ft "FB" "Búcsú a 200Ft-os bankjegytől" T:I, Ft "Bánki Donát" T:BU Ft "Bíró László József a golyóstoll szabadalmaztatója" T:BU Adamo EM

20 Ft "Jedlik Ányos - a Dinamó-elv leírója" T:BU DN 1Ft mini pénz "Kádár címer" (12mm) T:2 kis ph., patina Vegyes: 1851B 1/2kr Cu + Ausztria 1851A 1/4Kr Cu T:2-, Vegyes: 1851B 1/2kr Cu A 4kr Cu T: Vegyes: f alpakka (30x) + Ausztria h alpakka (12x) mind berakólapon T:vegyes Vegyes magyar forint, fillér tétel 1kg-os súlyban T:vegyes db-os vegyes magyar fémpénz tétel albumban, közte fillérek, pengők, forintok T:vegyes db-os vegyes krajcár tétel, egy kivételével magyar verdejelűek T:vegyes Magyar emlékveretek, plakettek Asszonyi Tamás (1942-) " / 100 éves a Magyar Vöröskereszt" ezüstözött fém emlékplakett (40mm) T: Bartos Endre (1930-) "MÉE Baja - I. Lipót - III. Károly / Baja Mezőváros" Br emlékérem (42,5mm) + Kiss Sándor (1925-) "MÉE Budapest / Erdélyért - Körösfő Református Templom" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Berán Lajos ( ) "I. Nemzetközi Stomatológiai Kongresszus Budapest" Br emlékérem. "I. CONGRESSUS STOMATOLOGORUM INTERNATIONALIS BUDAPEST 1931" (45mm) T:2 HP Berán Lajos ( ) "Magyar Sí Szövetség" fém plakett "LUDVIG" gyártói jelzéssel (55,5x48mm) T: Berán Lajos ( ) "Magyar Sí Szövetség" fém plakett (69x49,5mm) T:3 erős patina Berán Lajos ( ) / Iván István ( ) "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország Kormányzója / Születésének 75. Évfordulójára június 18" bronzozott hadifém emlékérem (50mm) T:2- foltos Hungary "75th anniversary of the birth of Vitéz Miklós Horthy de Nagybánya" bronze plated war metal commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán / István Iván (50mm) C:VF spotted HPII Berán Lajos ( ) "Budapesti Emlék / Magyar Atlétikai Szövetség - Nemzetközi Atlétikai Versenyek Budapest aug " Br emlékérem szignó nélkül (80mm) T: Berán Nándor ( ) "Országos Mezőgazdasági Kiállítás Vadászati Csoportja / Emlékérem" Br emlékérem "BERÁN N BUDAPEST" gyártói jelzéssel (60mm) T:2 ph Bogár Lívia (1957-) "MÉE-Keszthely / III. Numizmatikai Nyári Egyetem" jelzett Ag emlékérem (3,6g/0.835/15mm) T: Bognár György (1944-) "Történeti Városok Nemzetközi Bizottsága - Eger / Balassi Bálint" Br emlékérem (42,5mm) + Bogár Lívia (1957-) "100 éves a Nagykanizsai Ipartestület" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Bognár György (1944-) "Bizományi Áruház Vállalat 40 év / M. Theresia Alapíttatott" Br emlékérem (42,5mm) + DN "Szentendrei Emlék" Br emlékérem (32mm) T:1-, Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" fém emlékérem (2x) (32mm) T:2 (PP) Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" fém emlékérem (32mm) + Fülöp Zoltán (1951-) "Hungaroring - Forma 1 Első Magyarországi Grand Prix" fém emlékérem (32mm) T:PP Bognár György (1944-) "30 éves a Magyar Vagon és Gépgyár Éremgyűjtő Szakkör Győr" Br emlékérem (42,5mm) T:1-,2 kis ph Bognár György (1944-) "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Lázár Vilmos" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Láhner György" Br emlékérem (42,5mm) T: Bognár György (1944-) "A honfoglalás 1100 éves évfordulójának emlékére / Szent István királyunk és az első magyar pénz emlékére" Ag emlékérem emléklapon (5,37g/0.835/27mm) T:PP Bozó Gyula ( ) "Patrona Hungariae / 300 éve szabadult fel Pécs a török hódoltság alól " nagyalakú Br emlékérem (70mm) T:2 ph Bozó Gyula ( ) "George Bush látogatása Magyarországon" Br emlékérem (42,5mm) + DN "10 éves a Korona Pódium / Délbudai Vendéglátó Vállalat Budapest" Br emlékérem. Szign.: HG (49mm) T:2(PP), Bozó Gyula ( ) Mindszenty bíboros emlékére Br emlékérem "JOSEPHUS CARD.MINDSZENTY PRINCEPS PRIMAS / SZABAD HAZÁD VÉGSŐ NYUGHELYEDRE VÁR" (42,5mm) T: Bozó Gyula ( ) "Europa 92 - Nemzetközi Világkörüli Vitorlás Verseny magyar résztvevőire emlékezve / Az egységes Európáért" fém emlékérem (42,5mm) "Felébredtünk / Az 1956-os forradalom emlékére" ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) T:PP ujjlenyomat Brém Ferenc ( ) DN "Nagykőrös" Br emlékérem eredeti tokban (51mm) + "Nagykőrösi KGY 25 év" aranyozott, zománcozott fém jelvény (32x30mm) T: