1 338. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) január ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: január óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők január 28-án 10 órától. Utólagos eladás január ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 339. gyorsárverésre: január 24. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Megkezdtük tavaszi, 31. nagyaukciónk előkészítését. Már várjuk az árverésre az egyes tételeket, gyűjteményeket, összeállításokat. Külön felhívnánk a figyelmet arra, hogy szívesen vállaljuk teljes gyűjtemények, komoly gyűjteményrészek árverezését, akár külön árverésként, külön fejezetként nevesítve, vagy név nélkül is. A beadási határidő március 25. Kezdjen el beadni most, érdeklődjön a részletekről kollégáinknál aukció: Megtekintés: január ig! Tételek átvétele: január órától 337. aukció elszámolás: január 29-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek "Kleb-Fest" Átlátszó bankjegy ragasztó papír, 30x16cm hosszú csík, eredeti kiszerelésben (5x) Leuchtturm NUMIS album, érmék számára 5db berakólappal. Újszerű állapotban NUMIS album, érmék számára 5db berakólappal. Újszerű állapotban Leuchtturm NUMIS album, érmék számára 5db berakólappal, összesen 143 férőhellyel klf méretű érmék számára. Új állapotban, eredeti csomagolásban db-os használt éremtartó tálca tétel, összesen 120 férőhellyel db-os használt éremtartó tálca tétel, összesen 156 férőhellyel Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt, jó állapotban Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt, jó állapotban Könyv formájú éremtartó kazetta, hat kivehető tálcával, összesen 85 férőhellyel, használt, jó állapotban, egy ponton nagyobb folttal Éremtároló doboz, benne négy tálcával összesen 140db érme számára. Használt, jó állapotban, kisebb kopásnyomokkal, egy tálca egyik helyén hiányzó bársonyborítással Használt éremtartó album tétel, 2db kis- és 1db nagyalakú gyűrűs éremtartó, berakólapokkal + 1db kisméretű éremberakó db kisalakú érmeberakó album + 1db négygyűrűs papírpénz berakó 39 berakólappal. Használt, jó állapotban Érmetartó tálcák tárolására szolgáló kis, fekete műbőr táska. Használt állapotban "Coins of the World" feliratú gyűrűs album, benne berakólapok forgalmi sorok számára. Használt állapotban Kis zacskónyi használt éremtartó kapszula tétel, több különböző átmérővel Kis zacskónyi használt éremtartó kapszula tétel, több különböző átmérővel Egy zacskónyi használt éremkapszula tétel, többféle átmérővel db-os, sérült, századforduló környéki plakett dísztok tétel db-os üres kitüntetés és plakett doboz tétel db-os, használt érmetartó doboz tétel, jó állapotban Numizmatikai irodalom Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Mint condition Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, új állapotban Gedai István: A magyar pénzverés kezdete. Budapest, Akadémiai Kiadó, Használt, de szép állapotban Gedai István: A magyar aranypénzverés története. A Magyar Nemzeti Múzeum kiállításához tartozó vezetőkönyv. Budapest, Népművelési Propaganda Iroda, Huszár Lajos (szerk.): "Numizmatikai Közlöny" hat kötete közte , , , , , évfolyamok. Újszerű állapotban Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! M. Vásárhelyi Vanda: Pro Arte. Ferenczy Béni Művészérmei. Szentendre, minikönyv Saltzer Ernő: Numizmatikai szakszótár. Angol-magyar, német-magyar. Budapest, MÉE, Műbőr kötésben Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, Használt, jó állapotban Svájc db-os numizmatikai katalógus tétel, közte egy "Dorotheum" Svájc / Zürich "Monetarium" 10db-os numizmatikai katalógus tétel "Gróf Dessewffy Miklós barbár pénzei". Hornyánszky Viktor cs. és kir. udvari könyvnyomdája, Budapest A XVIII. tábla még a könyvben, a XIX. már külön lapon, valamint több tábla másolata még szintén külön. A könyv erősen használt, sérült állapotban A Kontorniát-érmek: A rómavárosi pogány nagyurak félreismert propagandaeszköze a keresztény császárság ellen. Ünnepi előadás május hó 9-én, tartotta: Alföldi András. A Magyar Numizmatikai Társulat ünnepi kiadványa fennállása negyvenedik évfordulója emlékére. Használt, kissé sérült állapotban MRI Bankers' Guide to Foreign Currency 85th Edition. Houston, Monetary Research Institute, Használt, de jó állapotban

4 Nézzen körül webshopunkban is! Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Budapest "Országos Takarékpénztár" betétkönyv (3x), több kitöltött oldallal Érmés és bankjegyes borítékok Amerikai Egyesült Államok "Mary Chesnut" aranyozott bélyegérem, borítékban, bélyegzéssel T:1 USA "Mary Chesnut" gold plated stamp-shaped commemorative medallion in envelope, with stamp, cancellation C:UNC Részvények és sorsjegyek Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4 1/2%-os községi kötvénye 500K-ról (3x), szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Jelzálog-Hitelbank Konvenzionális Nyeremény-Kötvénye" "B" részkötvény 100K-ról, szárazpecséttel Pesti Magyar Kereskedelmi Bank közleménye T:II "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os Kötelezvény bemutatóra 480K-ról (2x) sorszámkövetők, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:III Budapest "Az Otthon Ingatlan és Építő Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Magyar Czukoripar Részvénytársaság" 5 részvénye egyenként 600K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzésekkel T:III kis szakadások Budapest "Fonciére Általános Biztosító Intézet" részvénye 50P-ről, vízjeles papíron, szárazpecséttel T:I Budapest "Fonciére Általános Biztosító Intézet" öt részvénye egyben, összesen 250P-ről, vízjeles papíron, szárazpecséttel T:I Budapest "Magyar Általános Bank Részvénytársaság" névre szóló részvénye 10P-ről, vízjeles papíron, szárazpecséttel, szelvényekkel, bélyegzésekkel T:I Budapest "Hazai Általános Biztosító Részvénytársaság" 20P-ről, szárazpecséttel T:I Budapest "Első Magyar Általános Biztosító Társaság" névre szóló részvénye 50P-ről, vízjeles papíron, szárazpecséttel, szelvényekkel, bélyegzésekkel T:I Budapest "Első Magyar Általános Biztosító Társaság" névre szóló részvénye 100P-ről, vízjeles papíron, szárazpecséttel, szelvényekkel, bélyegzésekkel T:I Budapest "Salgó-Tarjáni Kőszénbánya Részvény-Társulat" huszonöt részvénye egyben összesen 750P-ről, magyar-német kétnyelvű részvény, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzésekkel (4x), mellette a "Budapesti Giro- és Pénztár-egylet Részvénytársaság" igazolása T:III Budapest "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön - államadóssági kötvény" 200P-ről (2x) szárazpecséttel, szelvényekkel, sorszámkövetők T:II,III egyiken szakadás Sátoraljaújhely "Első Sátoraljaújhelyi Paraffinfinomító és Gyertyagyár Részvénytársaság" részvénye 80P-ről, bélyegzéssel, szelvényekkel T:I Budapest "A Salgó-Tarjáni Kőszénbánya Részvény-Társulat" részvényutalványa 3000P-ről (3x), sorszámkövetők bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III fo Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db, egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel T:III "5 éves tervkölcsön", "Békekölcsön" és "Második Békekölcsön" jegyzési igazolások (9x) T:II,II- ly "Dunabank Rt." részvénye Ft-ról, bélyegzéssekkel, szelvényekkel T:II Budapest "Chinoin" kitöltetlen, névre szóló részvény Ft-ról (14x) szárazpecséttel, szelvényekkel T:I,I Budapest "Margaréta Kereskedelmi Rt." részvénye Ft-ról, (3x) kitöltetlen, három nyelven, szelvényekkel T:I Budapest "Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt." kitöltetlen, elsőbbségi részvény 1000Ft-ról (12x) szárazpecséttel, szelvényekkel T:I,I Budapest "Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt." kitöltetlen, törzsrészvénye 1000Ft-ról (12x) szárazpecséttel, szelvényekkel T:I,I Veszprém "Viadukt Skála" törzsrészvénye Ft-ról, kitöltetlen, szelvényekkel, szárazpecséttel (7x) + Veszprém "Viadukt Skála" törzsrészvénye Ft-ról, kitöltetlen, szelvényekkel, szárazpecséttel (7x) T:I,I Belgium / Brüsszel "Société de l'equateur pour le Commerce l'industrie et l'agriculture - SECIA Société Congolaise a Responsabilité Limitée" részvénye 100Fr-ról, szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:I-,II Belgium / Brussels "Société de l'equateur pour le Commerce l'industrie et l'agriculture - SECIA Société Congolaise a Responsabilité Limitée" share about 100 Francs with coupons (3x) sequential serials C:AU,XF Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I

5 30061.Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Magyar Jelzálog Hitelbank" nyeremény-jegye szárazpecséttel és bélyegzéssel + Budapest "Egyházi Műemlék Alap" sorsjegykölcsön 5Ft-ról a lipótvárosi bazilika felépítésére és egyházi műemlékek fenntartására T:III Budapest "VIT" sorsjegy 3,5Ft értékében (2x) sorszámkövetők T:II Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I- Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU Szovjetunió R sorsjegy + 25R sorsjegy T:II Soviet Union Rubles lottery ticket + 25 Rubles lottery ticket C:XF Papír és fém szükségpénzek ~ "Egy mérő / Főherczegi Gazdasági Intézőség Bokroshát" Al bárca T:1- Hungary ~ "Egy mérő (One unit) / Főherczegi Gazdasági Intézőség Bokroshát" Al token C:AU Budapest f Virradat pénztárjegy T:I- Adamo BUC Miskolc K + Pápa május 8. "Pápai csekk" 10K T:III db váltó, közte 1db kitöltetlen T:III Mezőtúr db váltó, 1db kivételével mind kitöltött és lyukasztással érvénytelenített T:III "Nagy-Budapesti Dohányjegy" vízjeles papíron, kitöltetlen, teljes szelvényívvel T:II db-os részben illetve teljesen kitöltött váltó tétel, mindegyik illetékbélyeggel, és lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III szép papír Budapest "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról (18x), "B" sorozat, sorszámkövetők T:I Amerikai Egyesült Államok DN "Bear Valley Transit" fém zseton (2x) T:2 USA ND "Bear Valley Transit" metal jeton (2x) C:XF Ausztria és Német Birodalom db-os papír szükségpénz tétel T:I,I- Austria and German Empire pcs of paper necessity notes C:UNC,AU Ausztria és Német Birodalom db-os papír szükségpénz tétel T:II-III Austria and German Empire pcs of paper necessity notes C:XF-F Franciaország ~1790. "XVI. Lajos" sárgaréz zseton jelvénnyé alakítva (23mm) T:2,2- France ~1790. "Louis XVI" brass jeton made into a badge (23mm) C:XF,VF Kanada ~ c "Canadian Tire Corportaion Limited" vásárlási utalvány T:III Canada ~ Cents "Canadian Tire Corportaion Limited" purchase voucher C:F Lengyelország Zl (2x) sorszámkövető Zl (2x) sorszámkövető "Lengyel Nemzeti Bank" utazási csekk T:II Poland Zlotych (2x) sequential serials Zlotych (2x) sequential serials "Narodowy Bank Polski" travellers cheque C:XF Német Birodalom / Berxen / Tiszti hadifogolytábor ~ M + 10M mindkettő bélyegzéssel T:II German Empire / Berxen / Officer POW Camp ~ Mark + 10 Mark both with overprint C:XF Német Birodalom / Münster / Hadifogolytábor ~ M bélyegzéssel + Hann Münden / Hadifogolytábor M érvénytelenítő felülbélyegzéssel + Metz / Hadifogolytábor ~ pf érvénytelenítő áthúzással és bélyegzéssel T:I,III German Empire / Münster / POW Camp ~ Mark with overprint + Hann Münden / POW Camp Mark with cancellation overprint + Metz / POW Camp ~ Pfennig with cancellation overprint C:UNC,F Német Birodalom / Camburg pf (12xklf) szükségpénz T:I- German Empire / Camburg Pfennig (12xdiff) necessity notes T:AU Németország / Weimari Köztársaság / Hannover M (3x) "A" zöld sorszámmal, "B" és "Ba" 6 jegyű sorszámmal T:II-III Germany / Weimar Republic / Hannover Mark (3x) "A" with green serial, "B" and "Ba" with 6 digit serial C:XF-F Németország / Weimari Köztársaság / Hannover M (3x) "A" zöld sorszámmal, "B" és "Ba" 7 jegyű sorszámmal T:III Germany / Weimar Republic / Hannover Mark (3x) "A" with green serial, "B" and "Ba" with 7 digit serial C:F Németország / Weimari Köztársaság / Hannover M, "Ba" 6 jegyű sorszámmal (2x) és "Ba" 7 jegyű sorszámmal (2x) T:II-,III Germany / Weimar Republic / Hannover Mark, "Ba" with 6 digit serial (2x) and "Ba" with 7 digit serial (2x) C:VF,F Lunare "Az első Holdpénz" jelzett Ag fantáziaérme (24,8g/1.000/40mm) T: Lunare "The first Moon coin" hallmarked Ag fantasy coin (24,8g/1.000/40mm) C:AU Svédország ~100db reklám bankjegy az 1995-ben megrendezett Drupa-ról, a svéd bankjegy nyomdát reklámozva, eredeti kötegelővel összefogva T:I- Sweden ~100pcs of advertising notes from the Drupa in 1995, featuring the Swedish banknote printers, with original banknotes wrapper C:AU db-os műanyag orosz zseton tétel T:2 3pcs of plastic Russian jetons C:XF db-os Euro kupon bankjegy tétel Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III- Adamo G

6 Nézzen körül webshopunkban is! Ft "Kossuth Bankó" T:III- fo., kis anyaghiány Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III Hungary Ft "Kossuth banknote" C:F Adamo G kr + 30kr T:II ragasztónyom G "STN" vízjeles T:III- anyaghiány Austrian Empire Gulden "STN" watermark C:VG missing paper Adamo G K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel és hamis "Bács-Bodrog Vármegye Veprőd Község 1904" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K hamis "A Magyar Szent Korona Országainak Vörös Kereszt Egylete" bélyeggel és körbélyegzéssel (fake stamp and overprint) T:III,III K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel és hamis "SZOLNOK-DOBOKA VÁRMEGYE SZÉK KÖZSÉG 1910" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel és hamis "Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye Pilis nagyközség" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K román felülbélyegzéssel K piros "Deutschösterreich felülbélyegzéssel T:III K K K mindhárom felülbélyegzett T:III,III K kiolvashatatlan felülbélyegzéssel T:III,III K hamis "Ausgegeben nach dem 4. Oktober 1920" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III szép papír db-os vegyes korona bankjegy tétel T:II,III K "C" sorszámjel, hamis "Pécs" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "C" sorszámjel, hamis "Sopron Vármegye Fertőrákos Község 1906" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K nehezen olvasható felülbélyegzéssel T:III K "Mohács Város Pénztári Hivatala 1919" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K hamis "Szatmár Vármegye Iloba Község" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III db-os vegyes korona bankjegy tétel T:II,III,III K (3x) sorszámkövetők, mindhárom "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:I,I K "3001" 3mm, hullámos hátlappal, hamis "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "3022" 3mm, hullámos hátlap, hamis "Zircvidéki Takarékpénztár" felülbélyegzéssel (fake overprint) + 25K "3027" 3mm, sima hátlap, "5" felülbélyegzéssel T:III-,IV ragasztás K "3102" 3mm, hullámos hátlap, hamis felülbélyegzéssel (fake overprint) T:IV ragasztott K "3121" 3mm, hullámos hátlap, hamis "Budapest Vidéki M. Kir. Pénzügyigazgatóság" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:II K "MÁS TÖRVÉNYES..." + 5K "OSZTRÁK-MAGYAR BANK BANKJEGYEIRE" T:II,III szép papír / Hungary Korona "MÁS TÖRVÉNYES..." + 5 Korona "OSZTRÁK-MAGYAR BANK BANKJEGYEIRE" C:XF,F fine paper Adamo K8, K K "2aa" (5x) sorszámkövetők (3+2) T:II,II db-os vegyes korona bankjegy tétel T:I-,III K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással, nyomdahely jelölés nélkül T:III Adamo K37B K nyomdahely nélkül, "T.W." jelöléssel T:III K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III-,IV Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszám T:III- Adamo K42/ P (2x) sorszámkövetők T:I- Adamo P P (2x) közeli sorszámok, csillagos sorozatszám T:II,III P (4x) 3db sorszámkövető + 1db egyugrásos sorszámkövető T:I- Adamo P P (9x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo P P (50x) T:III,III- Adamo P P (50x) T:III,III- Adamo P P (5x) közte sorszámkövető pár T:I-,II P (8x) sorszámkövetők T:I-,II P (24x) T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III- restaurált Adamo P AP (9x) T:III AP (10x) T:III

7 AP (10x) sorszám nélküli változat T:III AP (7x) T:III AP (8x) sorszám nélküli változat T:III AP (10x) sorszám nélkül T:III AP fehér papír T:III fo. Adamo P db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres T:III,III Ft T:III- restaurált Hungary Forint C:VG restored Adamo F Ft T:III,III- részben restaurált Hungary Forint C:F,VG partially restored Adamo F Ft T:III,III- Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:II,II- egyiken két, törés nélküli hajlás Adamo F Ft (2x) T:III Adamo F Ft nyomdai papírránccal T:I,I Ft Ft T:I Ft (2x) egyugrásos sorszámkövetők T:II Adamo F Ft (3x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft (5x) T:III szép papír Adamo F Ft jobb alsó saroknál látványos nyomathibával T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:I Ft piros "MINTA" felülnyomással és perforációval (2x), sorszámkövetők "B B " sorszámmal T:I Hungary Forint with "MINTA(SPECIMEN)" overprint and perforation (2x), sequential serials "B B " serial numbers C:UNC Adamo F33Ma Ft piros "MINTA" felülnyomással és perforációval (2x), sorszámkövetők "B B " sorszámmal T:I Hungary Forint with "MINTA(SPECIMEN)" overprint and perforation (2x), sequential serials "B B " serial numbers C:UNC Adamo F33Ma Ft piros "MINTA" felülnyomással és perforációval (4x), sorszámkövetők "C C " sorszámmal T:I Hungary Forint with "MINTA (SPECIMEN)" overprint and perforation (4x), sequential serials "C C " serial numbers C:UNC Adamo F17Ma Ft piros "MINTA" felülnyomással és perforációval (4x), sorszámkövetők "D D " sorszámmal T:I,I- Hungary Forint with "MINTA (SPECIMEN)" overprint and perforation (4x), sequential serials "D D " serial numbers C:UNC Adamo F22Ma Ft (2x) sorszámkövetők T:II Ft (3x) "D D " sorozat és sorszámmal illetve piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I Hungary Forint (3x) with "D D " serial number and with red "MINTA (SPECIMEN)" overprint and perforation C:UNC Adamo F23Ma november Ft "B" T:III Ft (6x) sorszámkövetők, "MINTA" perforációval és felülnyomással "D D " sorszámmal T:I Hungary Forint (6x) with "MINTA(SPECIMEN)" overprint and perforation sequential serials "D D " serial numbers C:UNC Adamo F24Ma Ft (4x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F Ft piros "MINTA" felülnyomással és perforációval (2x) sorszámkövetők "D D " sorszámmal T:I Hungary Forint with "MINTA(SPECIMEN)" overprint and perforation (2x) sequential serials "D D " serial numbers C:UNC Ft "MINTA" perforációval és felülnyomással "B " sorozatszámmal T:I Adamo F36Ma Ft piros "MINTA" felülnyomással és perforációval (2x), sorszámkövetők "B B " sorszámmal T:I Hungary Forint with "MINTA(SPECIMEN)" overprint and perforation (2x), sequential serials "B B " serial numbers C:UNC Adamo F35Ma Ft (2x) sorszámkövetők T:I- törés nélküli hajlás Adamo F Ft T:III szakadás Adamo F Ft "H" T:III Ft (4x) sorszámkövetők T:II Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I-,II Adamo F Ft piros "MINTA" felülnyomással és perforációval (4x), sorszámkövetők "B B " sorszámmal T:I Hungary Forint with "MINTA(SPECIMEN)" overprint and perforation (4x), sequential serials "B B " serial numbers C:UNC Adamo F38Ma

8 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Ft (2x) "FA" és "FB" sorszámjelek Ft (2x) "FA" és "FB" sorszámjelek T:II-,III Ft "FC" sorszámjel T:I Ft "DA" sorszámjel T:I Ft "BA" sorszámjel T:I Ft "DD" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "EB" sorszámjel T:I db-os vegyes magyar korona és forint bankjegy tétel, rossz tartásban T:III-,IV db-os vegyes korona bankjegy tétel, közte K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" nyomdahely jelöléssel T:III-,IV db-os forint bankjegy tétel, benne Ft, Ft, Ft (3xklf), Ft T:III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III Vegyes 16db-os korona, pengő és forint tétel, közte egy "Olimpiai Sorsjegy - Mexikó" sorsjeggyel, valamint egy ragasztott K T:II-III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III Vegyes 30db-os pengő bankjegy tétel T:II-III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "Kálmán" (0,5g) T:1- Hungary Denar Ag "Coloman" (0,5g) C:AU Huszár: 37., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,38g) T:1- Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,38g) C:AU Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,2g) T:1,1- Hungary Denar Ag "Géza II' (0,2g) C:UNC,AU Huszár: 152., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (3,43g) T:2,2- Hungary Copper Coin Cu "Béla III" (3,43g) C:XF,VF Huszár: 72., Unger I.: db-os magyar rézpénz gyűjtemény tálcán III. Béla idejéből. A 27db mind az Unger.: 114-es típusa. T:1-,2,2- / Hungary pcs of Hungarian medieval copper coins from the time of Bela III. All 27pcs are the same type, Unger.: 114. C:AU,XF,VF ~ db-os magyar denár és bracteata gyűjtemény tálcán, 8db denár V. István idejéből (Unger.: 257; 259; 266; 269), míg 6db bracteata bizonytalan, III. és IV. Béla korából (Unger.: 117; 121; 122). Megtekintésre érdemes! T:1-,2,3 / Hungary ~ pcs of Hungarian medieval denars, 8pcs from Stephen V (Unger.: 257; 259; 266; 269) and 6pcs of bracteata from the times of Bela III and IV (Unger.: 117; 121; 122). Well worth seeing! C:AU,XF,F db-os magyar denár és obolus gyűjtemény tálcán II. András idejéből, közte ritkább és nagyon szép tartású darabokkal (Unger.: 158; 184; 190; 191;). Megtekintésre érdemes! T:1-,2,2- / Hungary pcs of Hungarian medieval denars and obols from the time of Andrew II with some rarer pieces and some in excellent condition (Unger.: 158; 184; 190; 191;). Well worth seeing! C:AU,XF,VF Denár Ag "IV. Béla" (0,8g) T:2 Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,8g) C:XF Huszár: 320., Unger I.: db-os magyar denár és obolus gyűjtemény tálcán IV. Béla idejéből, közte ritkább és nagyon szép tartású darabokkal (Unger.: 232; 233; 237; 246). Megtekintésre érdemes! T:1-,2,2- / Hungary pcs of Hungarian medieval denars and obols from the time of Bela IV with some rarer pieces and some in excellent condition (Unger.: 232; 233; 237; 246). Well worth seeing! C:AU,XF,VF Denár Ag "IV. László" (0,32g) T:1-,2 / Hungary Denar Ag "Ladislaus IV" (0,32g) C:AU,XF Huszár: 382., Unger I.: Denár Ag "III. András" (0,34g) T:1-,2 peremén kis rep. R! / Hungary Denar Ag "Andrew III" (0,34g) C:AU,XF small crack on edge R! Huszár: 426., Unger I.: Denár Ag "III. András" (0,27g) T:2- kis rep. RR! / Hungary Denar Ag "Andrew III" (0,27g) C:VF small crack VERY RARE! Huszár: 429., Unger I.: Denár Ag "III. András" (0,37g) T:2 / Hungary Denar Ag "Andrew III" (0,37g) C:XF Huszár: 408., Unger I.: db-os magyar denár gyűjtemény tálcán, ebből 1db III. András denár (Unger.: 316) a többi IV. László uralkodása alatt készült. Ritkább darabok is szerepelnek a gyűjteményben, többek között: Unger.: 295; 311A. Megtekintésre érdemes! T:1-,2,3 / Hungary pcs of Hungarian medieval denars, mostly from Ladislaus IV, with 1pc from Andrew III (Unger.: 316). The collection includes several rare pieces: Unger.: 295; 311A. Well worth seeing! C:AU,XF,F

9 Denár Ag "Mária" (0,5g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Maria" (0,5g) C:XF,VF Huszár: 569., Unger I.: 443.b K-B Denár Ag "Rudolf" (0,52g) T:2 1588K-B Denar Ag "Rudolf" (0,52g) C:XF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B 15kr Ag "I. Lipót" (5,49g) T:2-,3 Huszár: 1423., Unger II.: X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,91g) T:2,2- Hungary X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,91g) C:XF,VF Huszár: 1535 Unger II.: 1133.a X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (8,33g) T:2,2- rep., kis patina Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a db-os vegyes magyar és osztrák verdejelű rézpénz tétel, közte 1781B 1kr Cu "II. József"; 1816O 1kr Cu T:2-, Rézdénár "Mária Terézia / zárt korona" (3x) T:2-,3 Huszár: 1756., Unger III.: Rézdénár "Mária Terézia / zárt korona" B 3kr Cu "Ferenc" KB 1kr Cu "Ferenc József" T: B SK-PD Tallér Ag "Mária Terézia" átvésett előlappal, tűzzománcos Madonna képpel, díszes füllel T:2-,3 1778B SK-PD Thaler Ag "Maria Theresia" engraved obverse with enamelled Madonna portrait and ear C:VF,F Huszár: 1680., Unger III.:1228.d B 1/4kr Cu "II. József" T:2-,3 patina B 1kr Cu "I. Ferenc" T: B 3kr Cu "Ferenc" S 3kr Cu "Ferenc" T:2-,3 korrózió Huszár: 2023., 2026., Unger III.: 1409.a,1401.d B 6kr Cu "I. Ferenc" T: B 7Kr Ag "I. Ferenc" Körmöcbánya (4,34g) T:2 patina Hungary 1802B 7 Kreuzer Ag "Franz I" Kremnitz (4,34g) C:XF patina Huszár: 2012., Unger III.: 1395.a B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:1-,2 Huszár 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 patina Huszár 2081., Unger III.: kr Cu T:2,2- ph. Adamo B B 10kr Ag "V. Ferdinánd" T: KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:1-,2 patina NB 3kr Cu T:2- lapkahiba, ph. Adamo B NB 3kr Cu T:3 ph.,ü.,k. Adamo B NB 6kr Ag T:2,2- ü., karc Adamo B B 3kr Cu T:2 ph. Adamo M B 5/10kr Cu T:2- Adamo M KB 4kr Cu T:2,2- Adamo M KB 4kr Cu T:3 ph. Adamo M GYF 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Gyulafehérvár T:2,2- patina Hungary 1868GYF 1 Forint Ag "Franz Joseph" Alba Iulia C:XF,VF patina Adamo M KB 10kr Ag "Ferenc József" T:1- kis patina Hungary 1874KB 10 Krajcár Ag "Franz Joseph" C:AU small patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- patina Adamo M KB 1K Ag "Ferenc József" KB 1K Ag "Ferenc József" T:3 karc Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB-1895KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:2-,3 Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:2,2- k. Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:2-,3 Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- ph.,patina Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" KB 1K Ag "Ferenc József" T:2 kis patina Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:2,2- patina Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2 patina Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1-,2 Adamo K KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1- Adamo K P Ag T:2 Adamo P P Ag (2xklf) T:1-,2 Adamo P

10 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Pázmány" + 2P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 Adamo P7.1, P7.2, P P Ag "Rákóczi" T:2 patina, ph. Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:2 kis ph. Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- patina Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- patina Adamo P P Ag P Ag T:1-,2 Adamo P P Ag (2xklf) T:1- Adamo P P Ag P Ag T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 kis ü. Adamo P P Ag "Szent István" T:2,2- kis ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina, ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina, ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2- ph. Adamo P P-5P Al (8x) T:2, Ft Al T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-3 patina f "citromsárga" T:1- Adamo F Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:1-,2 apró ph., patina Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:2 patina, ph. Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Petőfi" T:2 Adamo EM Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" T: Ft Ag "Széchenyi" T:1-,2 patina Adamo EM

11 db-os vegyes magyar fillér és forint tétel, mind különböző! T:1-, Ft (29x) T: Ft Cu-Ni (3x) T: Ft Ag + 50Ft Ag "Liszt" pár T:1- Adamo EM7, EM db-os vegyes magyar fillér és forint tétel T:vegyes Ft Ag + 100Ft Ag "Tanácsköztársaság" pár eredeti MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM34, EM Ft Ag + 100Ft Ag "Felszabadulás" pár, eredeti plombált, kék MNB plasztiktokban T:BU patina Adamo EM36, EM Forgalmi sor tétel (18xklf), benne f-20Ft (18klf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 néhány érmén kis patina f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban (4xklf) T:1 patina Ft Ag "Budapest" bontott kék tokban T:BU Adamo EM Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár eredetileg plombált, sérült MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM41, EM Ft Ag "25 éves a KGST" eredeti, plombált MNB tokban T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" eredeti plombált MNB tokban T:BU patina Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban (4xklf) T:1 kis patina Ft Ag "Első magyar aranyforint" plombált, MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) Ft Cu-Ni "S.O.S. Gyermekfalu" T:1,1 (eredetileg PP) Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (4x) T:1,1- (egyik eredetileg PP) f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban (2xklf) f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban (2xklf) T: Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni "Bulgária 1300 éves" magyar-bolgár közös kiadás, eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1 (eredetileg PP) Ft Ni "FAO I. - Világélelmezési nap" tokban, tanúsítvánnyal Ft Cu-Ni "FAO - Védd az erdőt" + 100Ft alpakka "FAO - Fa, búza, hal" Ft "FAO IV. - Hal, kalász, falevél" T:1, Ft Cu-Ni "Labdarúgó Világbajnokság 1982" Ft alpakka "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" + 100Ft alpakka "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó térkép" T:2 Adamo EM68, EM92, EM Ft Cu-Ni "Labdarúgó Világbajnokság 1982" eredeti tokban, tanúsítvánnyal Ft alpakka "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó térkép" T: Ft alpakka "Simon Bolivár" Ft alpakka "Széchenyi István" (2xklf) mind eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1 (eredetileg PP), BU ft Cu-Ni "FAO-SOROZAT II. - Több gabonát a világnak" tokban, tanúsítvánnyal Ft Cu-Ni "FAO - Védd az erdőt" Ft Cu-Ni "FAO IV. - Hal" + 100Ft Cu-Ni "FAO - Fa, búza, hal" T:1,1- egyiken fo Ft alpakka "Simon Bolivár" Ft alpakka "Czóbel Béla" + 100Ft alpakka "Széchenyi István" mindegyik eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU,1(PP) f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Nyári Olimpiai Játékok - Los Angeles" T:BU Adamo EM f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Természetvédelem - Mocsári teknős" T:1 (eredetileg PP) Adamo EM f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft alpakka "Fáy András" T:BU Adamo EM Ft "Világ Vadvédelmi Alap II." T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Három játékos" T:BU Adamo EM f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Mátyás király - Buda" T:BU Adamo EM Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" (3x) T:1,1-(egyik eredetileg PP) Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2xklf) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:

12 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T: f-100Ft 10klf db "50 éves a forint" forgalmi sor dísztokban T:BU Adamo FO Ft T:1 (eredetileg PP) Ft Cu-Ni-Zn " es szabadságharc" T:1 (eredetileg PP) Adamo EM f-100Ft (8xklf) forgalmi sor dísztokban T:BU Adamo FO Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor dísztokban, "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU több érmén patina Adamo FO Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor dísztokban, "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU több érmén patina Adamo FO Ft "Fazekas Mihály: Lúdas Matyi" T:BU fo. Adamo EM Ft "Petőfi Sándor: János vitéz" T:1 (eredetileg PP) Adamo EM Ft (7xklf) forgalmi sor szettben Ft "Kossuth" T:BU Adamo FO Ft "Kossuth" (4x) T:1-,2 Adamo FOEM Ft "Deák Ferenc" (5x) T: Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben Ft "Magyarország az EU tagja" Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben Ft "Magyarország az EU tagja" T:PP,BU Adamo FO38, FO Ft Cu-Ni "Magyar Köztársaság az Európai Unió tagja" (4x) Ft Cu-Ni "Gyermekmentő Szolgálat" (4x) T: Ft Ag "Nyári olimpia-athén" tansítvánnyal T:BU Adamo EM Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben Ft "József Attila" T:BU Adamo FO Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben Ft "József Attila" T:PP Adamo FO Ft "100 éves az első magyar postaautó" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Aggteleki-karszt barlangjai" T:1 Adamo EM Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor szettben, benne 1946-os 1Ft Ag "Hatvanéves a Forint" proof kivitelben T:BU kis patina Adamo FO Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor szettben, benne 1946-os 1Ft Ag "Hatvanéves a Forint" proof kivitelben T:BU kis patina Adamo FO Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor szettben, benne 1946-os 1Ft Ag "Hatvanéves a Forint" proof kivitelben T:BU Adamo FO Ft Cu-Ni "1956 tiszteletére" (4x) + 50Ft "125 éves a Magyar Vöröskereszt" (3x) Ft Cu-Ni "Római Szerződés" T: Ft Ag "Fertő kultúrtáj" T:2 (eredetileg PP) Adamo EM Ft Ag "Kodály Zoltán" T:1 apró ph. Adamo EM Ft Ag "Árpád-házi Szent Erzsébet" tanúsítvánnyal T:1 ujjlenyomat Adamo EM Ft-100Ft (7xklf) "Reneszánsz emlékév" forgalmi sor szettben + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos forgalmi szettben T:BU Adamo FO

13 Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos forgalmi szettben T:PP Adamo FO Ft Cu-Ni "Telefonhírmondó - Puskás Tivadar" T:1 (eredetileg PP) Adamo EM Ft Ag "Pekingi olimpia" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Siklósi Vár" T:BU apró ph. Adamo EM Ft-200Ft "Haydn" (7xklf) forgalmi érme sor, benne "Joseph Haydn" Ag emlékérem (12g/0.999/29mm) T:PP patina Adamo FO Ft-200Ft "Haydn" (7xklf) forgalmi érme sor, benne "Joseph Haydn" Ag emlékérem (12g/0.999/29mm) T:PP patina Adamo FO Ft Ag "Radnóti Miklós" tanúsítvánnyal, dísztokban T:PP Adamo EM Ft-200Ft (6xklf) forgalmi szett, dísztokban T:PP Ft-200Ft (6xklf) "Az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége" forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO Ft-200Ft (6xklf) "Lancea Regis" forgalmi sor szettben, benne ónozott réz Szent István denár utánzat érme T:BU Ft Ag "Ybl Miklós" T:PP Ft Ag "Az Alaptörvény 5. évfordulójára" T:PP Ft Ag "Magyar Olimpiai Csapat - Rio 2016" T:PP Ft "Birkózó-Világbajnokság" (50x) "MPT" rolniban T: db-os vegyes magyar rossz tartású és sérült ezüstpénz tétel, közte 1869KB 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:2-,3 ph.,ü db-os vegyes magyar krajcár, poltura és rézdenár tétel, közte Poltura Ag "I. Lipót"; kr Cu (4x); 1868KB 4kr Cu T: db-os vegyes érme tétel tálcán, közte 3db II. Lajos denár és 12db rossz tartású római érme T: db-os vegyes magyar Al fillér és forint érme tétel albumba rendezve T:vegyes Magyar emlékveretek, plakettek Arató Gyula ( ) ~1940. "Magyar Sport Érem / A Jövő Nemzedéke a Nemzet Jövője" Br díjérem, eredeti tokban (61mm) T:2 kis patina Asszonyi Tamás (1942-) "Magyar Millenium" Br emlékérem (~55mm) T: Berán Lajos ( ) ~1930. "Szövetkezeti Munkáért - Hangya / Isten-Haza-Család-Munka" Br emlékérem, előlapon gravírozva "A Felvidékért 1938" (80mm) T: Berán Lajos ( ) "Budapesti emlék" Br emlékérem, hátoldalán gravírozva "PÉNZVERŐ SE " (79mm) T: Bognár György (1944-) "MÉE - Ferencvárosi Torna Club FTC I " Br emlékérem, eredeti műbor tokban tájékoztatóval (42,5mm) T: Borsos Miklós ( ) "XXVIII. International Congress of Physiological Sciences Budapest Hungary July " XXVIII. Fiziológiai Tudományok Nemzetközi Kongresszusa Budapest Br emlékérem (60mm) T:1-, Borsos Miklós ( ) "XXVIII. International Congress of Physiological Sciences Budapest Hungary July " XXVIII. Fiziológiai Tudományok Nemzetközi Kongresszusa Budapest Br emlékérem (60mm) T: Borsos Miklós ( ) "MÉE Szeged - Kodály Zoltán " Br emlékérem (42,5mm) T: Búza Barna ( ) "XIX. Kerületi Ady Endre Úti Iskola " Br emlékérem (51mm) T: Búza Barna ( ) DN "Kálvin János " egyoldalas Br plakett (126mm) T:1-, Carl Radnitzky ( ) "A Magyar Tudományos Akadémia megnyitásának 40. évfordulójára" Br emlékérem. "XI. DEC: MDCCCLXV / HÁZA MEGNYITÁSÁNAK EMLÉKEÜL A MAGYAR TUDOM: AKADÉMIA" (54,41g/51mm) T:1-,2 / Hungary "40th anniversary of the opening of the Hungarian Academy of Sciences" Br medallion. Sign.: Carl Radnitzky (54,41g/51mm) C:AU,XF Cséri Lajos (1928- ) "Dr. Kotlán Sándor " egyoldalas Br plakett, eredeti dísztokban (100m) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "1956 Vértanúk Emlékére - A Magyar Demokrata Fórum 1989" alpakka ermlékérem eredeti tokban, tanúsítvánnyal (42,5mm) T:1, Csillag István ( ) "Tóth Béla" egyoldalas Br plakett, a Huszár - Procopius katalógusban nem szerepel (479g/170x111mm) T:1- / Hungary "Béla Tóth" one-sided Br plaque, not listed in the Huszár - Procopius catalogue. Sign.: István Csillag (479g/170x111mm) C:AU Csúcs Ferenc ( ) "Budapesti Éremgyűjtők Egyesülete" kétoldalas Br emlékérem (42,5mm) T:2 kis ph