1 357. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2019 november 4-7-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: november óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők november 11-én 10 órától. Utólagos eladás november 14-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 358 gyorsárverésre: november 7. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Nagyukciónk anyaga már elkészült, honlapunkon látható! Nézzen körül az anyagban. Érdemes! Ünnepi nyitva tartás, határidők: December 20: (Péntek) Nyitva óráig (csak 360. aukció tétel átvétel) December 21: (Szombat): Nyitva: óráig. December 22-29: ZÁRVA December Nyitva: ig Beadási határidő a 361. aukcióra: December 16. A 361. aukció december 20-tól január 9 ig tart! 357. aukció: Megtekintés: november 4-7-ig! Tételek átvétele: november órától 356. aukció elszámolás: november 12-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

4 Numizmatikai kellékek Újratölthető, USB-s kézi nagyító, világítós, kétféle fényerővel, 5x és 12x nagyítással, új állapotban, dobozában Ékszerész nagyító, mm, saját tokjában, új állapotban Éremtartó bőrönd, kis sérüléssel, 5db nagyalakú és 2db kisalakú tálcával Műbőr éremgyűjtő bőrönd, 10db éremtartó tálca számára, újszerű állapotban, tálcák nélkül klf érmedoboz és több műanyag érmekapszula. Jó állapotban Lindner Forint- és valutavizsgáló készülék, hálózatról működtethető UV lámpa, új állapotban eredeti dobozában Bordó gyűrűs album bankjegyek számára, 21db egy- és kétosztású lappal. Használt, jó állapotban Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest, Újszerű állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek Budapest, Első kiadás, Új állapotban B. Sey Katalin - Gedai István: Éremkincsek. Magyar Helikon, Corvina, Budapest, Mátray Kálmán: 100 történelmi értékpapír. Budapest, Kiadó Kft.-"Blanket" GmbH Specimen Ltd., Műbőr kötésben, képekkel illusztrálva + MNB: 50 éves a Magyar Nemzeti Bank. Offset és Játékkártya Nyomda, Mindhárom könyv használt állapotban Felszeghy Ferenc: A rendjelek és kitüntetések történelmünkben. Budapest. Fénymásolat Fux Kornél és Hölgyéné Angelotti Zsuzsanna: Magyar pénzérmék és papírpénzek. Történelemszakköri Füzetek 14., Tankönyvkiadó, Budapest + Az Érem 1985/1 (2x) + Az Érem 1985/2 számai H. Szabó Lajos: Beck Ötvös Fülöp a magyar éremművészet megújítója. Pápa, James Mackay: Guiness különleges bélyegek. Budapest, Solaris Kft, Gedai István: A magyar aranypénzverés története. A Magyar Nemzeti Múzeum kiállításához tartozó vezetőkönyv. Budapest, Népművelési Propaganda Iroda, Bácskai Tamás: A pénz. Budapest, Táncsics Könyvkiadó, Pallos Lajos: Az értékpapírok világa. Kultúrprofil, Használt, de jó állapotban Gedai István: A magyar aranypénzverés története. A Magyar Nemzeti Múzeum kiállításához tartozó vezetőkönyv. Budapest, Népművelési Propaganda Iroda, Gosztonyi József - dr. Mészáros István: Magyar és magyar vonatkozású érmek mesterjegyei. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest Alig használt állapotban Gyöngyössy Márton: Középkori magyar aranyforintok. Budapest, MNB, Újszerű állapotban Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Budapest, Gondolat, Használt, külső borítón kis szakadások Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Nudelman László: Magyar és Erdélyi Pénzek-Emlékérmek Numizmatikai Aukció június 1., Ritz Carlton Hotel Budapest Szabadka Szabad Királyi Város Főgymnásiumának Értesítője az 1893/4. tanévről (Fénymásolat!), Szerk.: Haverda Mátyás, benne Gohl Ödön "A Római Birodalom pénzeiről" Bizományi Áruház V Numizmatikai Aukció (árverési katalógus). Budapest, db-os BÁV numizmatikai aukciós árverési katalógus. Jó állapotban Értékpapír Kiállítás a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Baross Gábor Vállalkozási Alapítvány rendezésében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara megalakulásának 150. évfordulója, valamint a Nemzetközi Kereskedelmi Kamarák Világkongresszusa alkalmából. Budapest május 2 - június 30. Használt, jó állapotú példány db-os Pannonia Terra árverési katalógus tétel, mind különféle, leütési árakkal / Hungary pcs of Pannonia Terra Auction Catalagos, differen issues with hammer prices db-os numizmatikai irodalom tétel: Pohl Artúr: Hunyadi Mátyás birodalmának ezüstpénzei , Fitz Jenő: Ezüstök a homokból - A nagyvenyimi éremkincs, Pannonia Terra árverési katalógus db numizmatikai árverési katalógus, közte "BÁV", "Globe Galéria". Használt, de jó állapotban Ludwig Döry - Mihály Kubinszky: Die Eisenbahn auf der Medaille in Mitteleuropa von den Anfängen bis Ikonographische Studie Új állapotban, bontatlan, sérült fóliaborításban Günter Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog - mit Österreich, Schweiz und Liechtenstein Ab Auflage. Battenberg, München, A. von Steinbüchel: Hamis ellenjegyzések. Bécs, Friedrich Volke Könyvkereskedés, Német nyelvű, használt, de jó állapotban

5 "Münz-Journal als Stammbuch der Geschichte und Denkmahl des Neunzehnten Jahrhunderts - Zweiter Jahrgang I. heft mit 4 kupfer-tabellen" folyóirat német nyelven, benne négy darab érmészeti táblával, korához képest szép állapotban T:III fo., szakadások Morton & Eden - The Huntington Collection Spanish Colonial Coins. London, Aukciós katalógus. Borítón kis hiba "Auktionhaus H.D. Rauch Münzenauktion - Teil II Mediallen, Mittelalter, Europa, Übersee" "Auktionhaus H.D. Rauch Münzenauktion - Teil III Römisch-Deutsches Reich" árverési katalógusok, a megelőző árverés elkelési áraival, újszerű állapotban db svájci numizmatikai katalógus használt állapotban db klf "Money Trend" numizmatikai magazin. Használt, de jó állapotban MRI Bankers' Gudie to Foreign Currency - 91st Edition. 2018/III db-os numizmatikai tétel, közte 2002-es Dorotheum, 2019-es Elsen és Money Trend 2015 márciusi száma. Vegyes állapotban Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek ~1900. "Az Anker Életjáradék-Biztosító-Társaság Bécsben" biztosítási szerződés másolata 1000Ft-ról T:III "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület József-Ferenczvárosi fiókpénztár" betét könyve, bejegyzésekkel "Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár Óbuda-Újlaki osztályának" betéti könyvecskéje, bejegyzésekkel "Építésügyi Minisztérium" Br szárazpecsét egyik fele (57,50g/39x40mm) T:1- "Építésügyi Minisztérium" one side of a Br dry seal (57,50g/39x40mm) C:AU DN ~185db klf bankjegy kötegelő, közte 25EUR, Citibank, Daewoo Bank Rt Ft Egy zacskónyi Érmeforgalmazó illetve Éremművészeti Intézet tanúsítvány és egyéb kiadvány Érmés és bankjegyes borítékok db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, gyűjtői albumban holland nyelvű tájékoztatóval, mind vízi állat témában, közte "Nagy ámbráscet" fém emlékérem szt. helénai bélyeggel T: pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in collectors album with information in Dutch, all with aquatic animals, including "Sperm whale" metal commemorative coin with stamp from St. Helena C:UNC Bahrein /2D, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Bahrain /2 Dinar in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Nigéria K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Nigeria Kobo in envelope with stamps and cancellations C:UNC Norvégia K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Norway Kronur in envelope with stamps and cancellations C:UNC Srí Lanka R borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Sri Lanka Rupees in envelope with stamps and cancellations C:UNC Zaire Z borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Zaire Zaires in envelope with stamps and cancellations C:UNC Bognár György (1944-) "Puskás Ferenc / Az évszázad gólkirálya" Ag emlékérem (12,1g/0.999/30mm) bélyeges borítékon, Puskás Ferenc saját kezű aláírásával T:PP kis patina Afganisztán p, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Afghanistan Pul in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Algéria c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Algeria Centimes in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Anguilla p, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Anguilla Pence in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Ausztria Sch, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Austria Schilling in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Azori-szigetek E, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Azores Escudos in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Bahamák c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Bahamas Cents in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Bhután ch, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Bhutan Chetrums in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Brazília c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Brazil Cruzeiros in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Bulgária L, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 patina Bulgaria Lev in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC patina

6 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Chile c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Chile Centavos in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Dél-Afrika c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 South-Africa Cents in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Egyenlítői Guinea Fr Cu-Ni "A világ híres bélyegei - Svájc" felbélyegzett érmés borítékban T:PP Equatorial Guinea Francs Cu-Ni "Famous Stamps of the World - Swiss" in envelope with stamp C:PP Egyesült Arab Emirátusok f, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Unites Arab Emirates Fils in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC El Salvador c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 patina El Salvador Centavos in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC patina Feröer-szigetek Kr, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 patina Faeroe Islands Kronur in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC patina Görögország D, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Greece Drachmai in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Guadalupe c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1- patina Guadalupe Centimes in envelope with stamp and cancellation, with German description C:AU patina Guatemala c felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Guatemala Centavos in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Guyana c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 patina Guyana Cents in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC patina Haiti c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Haiti Centimes in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Holland-Antillák c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Netherlands Antilles Cents in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Hollandia G, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1- Netherland Gulden in envelope with stamp and cancellation, with German description C:AU Honduras c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Honduras Centavos in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Izland Kr, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1,1- patina Iceland Kronur in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC, AU patina Izrael /2Sh felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Israel /2 Sheqel in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Írország p, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 kis ph. patina Ireland Pence in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC small edge error patina Jugoszlávia D, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Yugoslavia Dinara in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Lengyelország Zl "IYC Egészségügyi Központ" "PRÓBA" jelzéssel, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Poland Zlotych "IYC Health Center" with "PRÓBA" mark in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Libéria DN (2004) 5$ Cu-Ni "Kalifornia kormányzója - Arnold Schwarzenegger" felbélyegzett érmés borítékban T:PP Liberia ND (2004) 5 Dollars Cu-Ni "Governor of California - Arnold Schwarzenegger" in envelope with stamp C:PP Makaó p, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Macao Pataca in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Marokkó D, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1,1- patina Morocco Dirham in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC,AU patina Mauritius c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 patina Mauritius Cents in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC patina Málta c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Malta Cents in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Mongólia m, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 patina Mongolia Mongo in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC patina

7 30083.Nepál p, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:2 Nepal Paisa in envelope with stamp and cancellation, with German description C:XF NDK M Cu-Ni-Zn "Wartburgi vár" felbélyegzett borítékban T:1- GDR Mark Cu-Ni-Zn "Wartburg Castle" in envelope with stamp C:AU NDK pf, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 patina GDR Pfennig in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC patina Nicaragua c felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Nicaragua Centavos in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Panama c felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Panama Centesimos in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Portugália / Madeira E, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Portugal / Madeira Escudos in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Ruanda Fr, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Rwanda Francs in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Sierra Leone /2c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:2 Sierra Leone /2 Cent in envelope with stamp and cancellation, with German description C:XF Svájc r Br "Glücksbrief" felbélyegzett borítékban T:1 Switzerland Rappen Br "Glücksbrief" in envelope with stamp C:UNC Svájc "650 Jahre Kapellbrücke Luzern " jelzett Ag (0.900) emlékérem felbélyegzett borítékban T:1 Switzerland "650 Jahre Kapellbrücke Luzern " hallmarked Ag (0.900) commemorative medallion, in envelope with stamp C:UNC Svájc r Br "Glücksbrief" felbélyegzett borítékban T:1 Switzerland Rappen Br "Glücksbrief" in envelope with stamp C:UNC Svájc Fr Cu-Ni "Helvetia" felbélyegzett borítékban T:1 Switzerland Franc Cu-Ni "Helvetia" in envelope with stamp C:UNC Szomália s, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Somalia Senti in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Szovjetunió k, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Soviet Union Kopeks in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Tahiti Fr, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Tahiti Francs in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Törökország L, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Turkey Lira in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Tunézia M, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1,2 Tunisia Millim in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC,XF Tuvalu c, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1- patina Tuvalu Cents in envelope with stamp and cancellation, with German description C:AU patina Uruguay NP, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Uruguay Nuevo Peso in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Venezuela B, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1-,2 Venezuela Bolivar in envelope with stamp and cancellation, with German description C:AU,XF Vietnám D, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Vietnam Dong in envelope with stamp and cancellation, with German description C:UNC Részvények és sorsjegyek Budapest / Pest "Első Magyar Kártoly-Fonoda-Részvény-Társaság" névre szóló részvénye 200Ft-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III Budapest / Pest "Sóskúti Kőbánya-Részvény-Társulat" részévnye 200Ft-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II tűnyom, szárazpecsétnél kis szakadás Budapest "Dunántuli Helyi Érdekü Vasut Részvénytársaság" törzs-részvénye 100Ft-ról, magyar és német nyelvű, szárazpecséttel, bélyegzéssel és szelvényekkel T:III- anyaghiány, fo Budapest "Magyar Tisztviselők Takarékpénztára Részvénytársaság" bemutatóra szóló részvénye 250K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II Jászladány "Jászsági Helyi Érdekü Vasut Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 200K-ról (3x) sorszámkövetők T:I Jászladány "Jászsági Helyi Érdekü Vasut Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 200K-ról + a részvényhez tartozó élvezeti jegy T:I Szombathely "Vas Megyei Takarékpénztár" névre szóló részvény 200K-ról T:III Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Magyar Amerikai Bank Részvénytársaság" 25 részvénye egyenként 340K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II-,III

8 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Budapest "Roessemann és Kühnemann-Epp és Fekete Egyesült Gépgyárak Részvénytársaság" részvénye 25P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Mándok "Mándoki Takarékpénztár Részvénytársaság" ötöd részvénye 4P-ről (2x) "2992 I" és "2992 II" sorszámú részvények T:II Mándok "Mándoki Takarékpénztár Részvénytársaság" tíz részvénye egyben, összesen 200P (3x) sorszámkövetők T:II Budapest "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvény 50P-ről T:II Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 240db üzletrésze egyben, összesen P-ről, bélyegzéssel T:I Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 25P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel + Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 50P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel + Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 100P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel (2x) T:III foltos Budapest "Gschwindt-féle Szesz-, Élesztő-, Likőr- és Rumgyár Részvénytársaság" részvény elismervénye 125P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III Budapest "Gschwindt-féle Szesz-, Élesztő-, Likőr- és Rumgyár Részvénytársaság" két darab részvény elismervénye összesen 250P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III Vegyes 5db-os részvény tétel közötti időszakból benne "Postabank", "Kontrax" (2xklf), "Újpesti Texilművek Rt.", "Központi Váltó- és Hitelbank Rt." T:I-,II Budapest "Magyar Posta Körzeti Telefonkötvénye" Ft-ról (3x) közte sorszámkövető pár T:I Budapest "COLORIT Festő-Kikészítő Részvénytársaság" részvénye Ft-ról, szelvényekkel (25x) sorszámkövetők T:I Románia / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" névre szóló 10db részvénye egyben, összesen 6000L-ről szelvényekkel, szárazpecséttel, hátlapon román bélyeg és bélyegzés T:II,II- / Romania / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" share with the shareholders name, ten shares in one in sum total of 6000 Lei with coupons, Romanian stamps and cancellations on backside C:XF,VF db magyar részvényhez tartozó szelvény Vegyes ~16db-os részvényekhez tartozó szelvényív tétel Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Sorsjegy az aradi tizenhárom vértanu vesztőhelyének megváltása és méltó megörökitése javára rendezendő tárgysorsjátékra" sorsjegy 1K értékben T:III szép papír Hungary / Budapest "Lottery to Commemorate the 13 Martyrs of Arad" lottery ticket with the value of 1 Corona C:F nice paper "Első Magyar Általános Biztosító Társaság" 2db klf kitöltött kötvénye T:II Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I- Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU Bécs "Bécsi Élet- és Járadék-Biztosító Intézet Bécsben - Halálesetre szóló kötvény" kitöltött kötvény bélyegzésekkel T:III Szovjetunió "Háborús kölcsön az 1942-es évre" 100R-ről T:III Soviet Union "State War Loan of the year 1942" about 100 Rouble C:F db-os vegyes modern magyar sorsjegy tétel, használtak T:II,III Papír és fém szükségpénzek Erdély / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 8kr-ról T:II / Transsylvania / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 8 Kreuzer" C:XF Erdély / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 10 krajcárról, "P.S.P." T:II- szakadás / Transsylvania / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 10 Kreuzer "P.S.P." C:VF tear Erdély / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 10 krajcárról, "P.S.P." T:II / Transsylvania / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 10 Kreuzer "P.S.P." C:XF Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 8 osztrák értékű forintról, "Philipp Schak", zöld T:III / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 8 Austrian value Forint, "Philipp Schak", green C:F Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 13 osztrák értékű forintról, "Philipp Schak", rózsaszín T:II / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 13 Austrian value Forint, "Philipp Schak", pink C:XF Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 13 osztrák értékű forintról, "K. & S.", rózsaszín T:I- / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 13 Austrian value Forint, "K. & S.", pink C:AU

9 30141.Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 20 osztrák értékű forintról, rózsaszín T:III / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 20 Austrian value Forint, pink C:F Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 8 osztrák értékű forintról, "K. & S.", lila T:II / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 8 Austrian value Forint, "K. & S.", purple C:F Budapest / Pest német nyelvű kitöltött váltó 2640 osztrák értékű forintról, hátoldalon 15kr-os bélyeggel, bélyegzéssel "A pesti lövész-társulat" névre szóló éves tagsági jegye 10Ft értékben T:II két helyen vágott Kecskemét K pénzutalvány + Sopron f utalvány T:III,III Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus f arab sorozat és sorszámmal, sorozat előtt "S" és számozás után "Gy" jelzéssel T:II- / Hungary / Zalaegerszeg / POW camp Heller with arabic serial numbers and with mark "S" before series and "Gy" after serial C:VF Adamo HHZ-1.3.3V Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus 15. 1K arab sorozat és sorszámmal T:III / Hungary / Zalaegerszeg / POW camp Krone with arabic serial numbers C:F Adamo HHZ-1.4.3V ~ K "Vásárlási visszatérítés" (2x) mindkettő "Magyar Cserkészek Termelő és Ért." bélyegzéssel T:III Budapest "Revíziós Pengő" arcképes változat, kitöltött, hátoldalán felülbélyegzés T:III ~ "Pathefon Koncert Terem / A lemezek tű nélkül játszanak" fém zseton (23mm) T:2 patina db-os "Állami cukorjegy" felülbélyegzéssel T:I db-os "Állami cukorjegy" felülbélyegzéssel T:III db kitöltött váltó, bélyegekkel és bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III db kitöltött váltó, bélyegekkel és bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III db-os játék- és börtönpénz, közte 4 db "Centenáriumi Fradi Forint" T:I,I Ausztria / Bécs K szükségpénz + Német Birodalom / Grünberg M szükségpénz T:III,III- Austria / Vienna Kronen necessity note + German Empire / Grünberg Mark necessity note C:F,VG Csehország / Történelmi tartomány / Komotau kr városi szükségpénz T:III- Bohemia / Komotau (Chomutov) Kreuzer necessity note C:VG Lengyelország / Bielsko (Bielitz) K + 2K T:I- Poland / Bielsko (Bielitz) Korona + 2 Korony C:AU Németország / Weimari Köztársaság / Danzig pf szükségpénz szárazpecséttel, vízjeles papíron T:III Germany / Weimar Republic / Danzig Pfennig necessity note withz embossed stamp, on watermarked paper C:F db-os vegyes magyar és külföldi szerencsepénz és zseton tétel T:2, Magyar bankjegyek G "Bécsi városi bankócédula" vízjeles papíron T:III-,IV Habsburg Monarchy Gulden "Wiener-Stadt Banco-Zettel" with watermark C:VG,G Adamo G Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III- Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III-,IV restaurált Hungary Ft "Kossuth banknote" C:VG,G restored Adamo G Ft/10G "Osztrák-magyar Bank", " " sorszámmal T:III- hajtás mentén lyukas Austro-Hungarian Monarchy Forint / 10 Gulden "Österreichisch-ungarische Bank", with " " serial number C:VG hole along folding Adamo G Ft / 5G "Osztrák-Magyar Bank" piros "Id " sorszámmal T:III- kis fo. Austro-Hungarian Monarchy Forint / 5 Gulden with red "Id " serial number C:VG small spot Adamo G K " " T:III- lyuk, ragasztás Hungary Korona " " C:VG hole, glued Adamo K K " " K "A 2063" hullámos hátlap, hamis piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel (fake overprint) T:IV restaurált, III Adamo K K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel valamint hamis "Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye pecsétje 1876" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel valamint hamis "Mohács Város Pénztári Hivatala 1919" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III szakadás K csehszlovák bélyeggel T:III kis szakadás K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel P-100P (9db 6xklf) P + 2P (2x) + 5P (2x) + 100P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III,III K K mindkettő hamis szerb bélyeggel és "Montenegró" bélyegzéssel T:III,III

10 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! K K K mindhárom "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III K hamis "Bosznia-Hercegovina" bélyeggel és bélyegzéssel (fake stamp and overprint) T:III,III K "C" sorszámjel T:III Adamo K5/ K (15x) mind "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III K K mindkettő hamis "Pécs-Baranya Köztársaság" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:II,III K sorozatszám "7000" K sorozatszám "7000" felett T:III Adamo K3M, K db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III,III K sorozatszám előtt "A", rajta olvashatatlan felülbélyegzés T:III- Adamo K6/ K hamis "Ausgegeben nach dem 4. Oktober 1920" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:I K "3103" 3mm, hullámos hátlap, eltolódott nyomat, hamis "Zircvidéki Takarékpénztár" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "3018" 3mm, sima hátlap, hamis "Magyar Állampénztár" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "A 1028" sima hátlappal T:III kis ragasztásnyom Adamo K31/ K "A 2067" hullámos hátlappal T:II K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III Adamo K K "MÁS TÖRVÉNYES..." előlapján gúnyrajz T:III,III- fo K "MÁS TÖRVÉNYES..." előlapján gúnyrajz T:III július K "frigiai sapka" T:III,III- tűlyuk Adamo K augusztus 9. 10K "F" T:III,III- tűlyuk Adamo K K T:III- Hungary Korona C:VG Adamo K (1902) 1000K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, hátlap rajzos T:I,I f (2x) "21" + 50f (2x) T:I,II K (4x) közte 3db sorszámkövető és 1db közeli sorszám T:I,I K (5x) közte 4db sorszámkövető és 1db közeli sorszám T:I-,II K "Orell Füssli Zürich" nyomdahely jelöléssel (2x) T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:II,III szakadás K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" nyomdahely jelöléssel T:I- Adamo K K "Magyar Pénzjegynyomda R.t. Budapest" nyomdahely jelöléssel T:II P "Deák Ferenc" T:III- Hungary Pengő "Ferenc Deák" C:VG Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P (2x) T:II Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P T:III Adamo P P (19x) T:III,III- Adamo P P (25x) T:III,III- Adamo P P T:III Adamo P P-100P (7x) közte sorszámos 1P T:III,III-,IV P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III- Hungary Pengő "Headquarters of the Red Army" C:VG Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P (16x) T:III,III-,IV Adamo P P (23x) T:III,III- Adamo P P (28x) közte 2db közeli sorszám T:II-III P (30x) T:III,III- Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P (22x) T:III MP (12x) közte 2db közeli sorszám T:III MP (10x) T:I BP T:I- Adamo P BP (10x) T:I- Adamo P

11 AP (16x) sorszámkövetők T:II AP (12x) sorszámos változat T:III,III AP (7x) sorszám nélküli változat T:III AP (11x) sorszámos változat, mind különféle sorozatjellel "A 02" és "A 42" között T:III AP (6x) sorszámozott változat T:III,III AP (7x) sorszám nélküli változat T:III AP (17x) közte sorszámozott és sorszám nélküli változatok, több fordított címer, "amelyeknek" T:III,III AP sorozat- és sorszám nélkül T:I AP AP T:III-,IV db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres T:III-IV db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres T:II,III kis ly Ft "B " sorozat és sorszámmal illetve "MINTA" perforációval T:III- Hungary Forint with "B " serial number and with "MINTA(SPECIMEN)" perforation C:VG Ft (2x) T:III szép papír Ft T:III Adamo F Ft T:I Ft Ft Ft Ft T:III Ft (3xklf) T:III Ft T:II Adamo F Ft (2x) T:I Ft T:III Adamo F Ft (3x) nyomdai papírráncokkal T:I,I- Adamo F Ft (3x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft Ft T:II Ft (12x) közte 11db sorszámkövető (9+2) és 1db közeli sorszám T:I,I Ft (4x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft (10x) T:III- Adamo F Ft (3xklf) T:III Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírránc T:I Adamo F Ft (25x) T:III,III- Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft Ft Ft T:I,I Ft (7x) T:III Adamo F Ft T:III Adamo F Ft (2xklf) T:III Ft (8x) T:II-,III szép papír március Ft "A" T:III- Adamo F november Ft "B" T:III Adamo F november Ft "C" T:III Adamo F november Ft "D" T:III,III- Adamo F Ft 72x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I Adamo F Ft (3x) Ft (2x) T:III Ft T:III Adamo F Ft "D" T:III Adamo F Ft "D" T:III Adamo F Ft "Millenium" díszcsomagolásban T:I Adamo F56A Ft "FB" T:I Ft "FB" T:I Ft "DB DB " (7x) sorszámkövetők T:I Ft "DC" T:I Ft "FB" T:I Ft "50. évforduló október 23." "EB" sorozatjellel T:II

12 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Ft "EC" "50. évforduló október 23." T:I Ft "EC" "50. évforduló október 23." T:II Ft "EC" "50. évforduló október 23." sorszámkövetők (2x) T:I Adamo F54EE Ft "50. évforduló október 23." (30x) T:III,III Ft "FA" T:I Ft "DB" T:I Ft "DC" T:I Ft "DD" T:I Ft "GE" T:II Ft "DE" T:I Ft "BC" T:I Ft "DA" T:I Ft "DA" T:I Ft "ED" + 500Ft "EB" T:I,I Ft "ED" + 500Ft "EC" T:I,I Ft "ED" Ft "CA" T:I Ft "DA" T:I Ft (2x) "DA", sorszámkövetők T:I Ft "DC" T:I Ft (2x) "DD" egyugrásos sorszámkövetők T:I Vegyes 9db-os forint tétel, benne Ft Ft (3xklf) Ft Ft (4xklf) T:III db-os vegyes magyar korona, pengő, adópengő és forint bankjegy tétel T:III,III- szakadás, folt db-os magyar korona, pengő, és adópengő bankjegy tétel T:II,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel, közte csillagos sorozatszámú 100P T:III szakadás, lyuk, folt db-os vegyes magyar bankjegy tétel, közte kr "Kossuth bankó"; Ft T:III-IV Vegyes 30db-os pengő tétel T:III,III Vegyes 30db-os korona-pengő-forint bankjegy téte. T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel, közte 2db korona T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "II. István" (0,53g) T:2- Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,53g) C:VF Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" (0,39g) T:1- Hungary Denar Ag "Bela II" (0,39g) C:AU Huszár: 43., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" (0,41g) T:1- Hungary Denar Ag "Bela II" (0,41g) C:AU Huszár: 43., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,35g) T:2,2- Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,35g) C:XF,VF Huszár: 192., Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" (6x) T:2,2- Hungary Denar Ag "Louis I" (6x) C:XF,VF Huszár 547.,Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" (3x) T:2-,3 ki. Hungary Denar Ag "Louis I" (3x) C:VF,F crack Huszár 547.,Unger I.: Parvus Ag "Zsigmond" (0,4g) T:2,2- Hungary Parvus Ag "Sigismund" (0,4g) C:XF,VF Huszár: 580., Unger I.: Denár Ag "Zsigmond" (0,46g) T:2- Hungary Denar Ag "Sigismund" (0,46g) C:VF Huszár: 576., Unger I.: 449.üpszilon db klf "I. Ferdinánd" Denár T:1-,2,2- Hungary pcs of diff Denars from "Ferdinand I" C:AU,XF,VF Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,56g) K-B Denár Ag "Rudolf" (0,5g) T:2,2- Huszár: 1058., 1059.,Unger II.: 810.a, 811.a K-B 3kr Ag "I. Lipót" (1,51g) T:1-,2 Hungary 1662K-B 3 Kreuzer "Leopold I" (1,51g) C:AU,XF Huszár: 1464., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" (6,40g) T:2 ph. kissé hullámos Hungary 1675K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" (6,40g) C:XF edge error, slightly wavy Huszár: 1423., Unger II.: N-B/P-O 15kr Ag "I. Lipót" T:2- patina / Hungary 1695N-B/P-O 15 Kreuzer Ag "Leopold I" C:VF patina Huszár: 1436., Unger II.:

13 C-H 3kr Ag "I. Lipót" (1,38g) T:2-,3 lemezhiba, patina / Hungary 1697C-H 3 Kreuzer Ag "Leopold I" (1,38g) C:XF,F planchet error, patina Huszár 1478., Unger II.: 1086.b Poltura Ag "I. Lipót" (1,19g) T:1-,2 lapkavég Hungary Poltura Ag "Leopold I" (1,19g) C:AU,XF planchet edge Huszár: 1483., Unger II.: 1094.a C-M X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" Kassa (7,52g) T:1-,2 Hungary 1706C-M X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" Kaschau (7,52g) C:AU,XF Huszár: 1540., Unger II.: 1133.c K-B 20kr Ag "Mária Terézia" (6,52g) T:2,2- Hungary 1765K-B 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,52g) C:XF,VF Huszár: 1699; Unger III.: 1240.a G 6kr Ag "I. Ferenc" Nagybánya (2,17g) T:2 részben lakkozott Hungary 1795G 6 Kreuzer Ag "Franz I" Baia Mare (2,17g) C:XF partially laquered Huszár: 2017., Unger III.: 1396.c B 3kr Cu "I. Ferenc" T: O 1kr Cu A 3kr Cu T:3 ph. Unger III.: 1406.d, Huszár: Adamo M KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2-,3 Hungary 1846KB 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" C:VF,F B 4kr Cu B 4kr Cu T:2-, B 4kr Cu T:3 Adamo M B 4kr Cu T:3,3- Adamo M KB 4kr Cu T:3 Adamo M KB 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T: GYF 1 Ft Ag kitűzővé alakítva T:1-,2 Hungary 1868GYF 1 Forint Ag made into a badge C:AU,XF KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya T:2 kis ph., patina Hungary 1869KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF small edge error, patina Huszár: 2136., Unger III.: 1463.a, Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:2-,3 Hungary 1875KB 10 Kreuzer Ag "Valtó Pénz" C:VF,F Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- ph. Adamo M KB 1K Ag "Millenium" T:1- Adamo K K Ag "Millenium" + Ausztria K Ag "Ferenc József" T:2, KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- ph. Adamo K KB 1f Br T: db-os vegyes magyar fillér érme tétel, közte 1914KB 2f Br, 1915KB 2f Br T:1-, KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- k. Adamo K KB-1913KB 2K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2 Adamo K KB 2f f Cu-Ni T:1- Adamo K f Cu-Ni (6x) f Br (5xklf) T:1-, P Ag (5x) T:3,3- Adamo P P Ag (2x) T:2-,3 Adamo P P Ag P Ag T:2-3 patina, egyiken ly P Ag (2x) T:1- patina Adamo P P Ag (5x) T:2-,3 Adamo P f Br T:2 Hungary Fillér Br C:XF Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 ph. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3- patina Adamo P f Cu-Ni T: P Ag "Pázmány" P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1- patina Adamo P7, P7.2, P P Ag "Pázmány" jelöletlen Artex-veret T:P Hungary Pengő Ag "Pázmány" unmarked Artex-restrike C:P Adamo P P Ag "Rákóczi" T:1-,2 ph. Adamo P