1 331. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) október 1-4-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: október óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők október 8-án 10 órától. Utólagos eladás október 5-11-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 331. gyorsárverésre: október 4. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 331. aukció: Megtekintés: október 1-4-ig! Tételek átvétele október 8-án 10 órától! 330. aukció elszámolás: október 9-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! 30. nagyaukciónkra október 5-ig várjuk a beadásokat! Vegyen részt a jubileumi aukción, garantáljuk a kiemelt figyelmet, ezzel pedig a legjobb lehetőséget tételei értékesítésére. Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt, jó állapotban "GÖDE" fa éremtartó kazetta, összesen 12 férőhellyel, használt állapotban Fa éremtartó doboz, 6db férőhellyel, részben párnázott belső kárpittal. Használt, jó állapotú. A tok karcos, sarkainál kopásnyomok "A magyar festészet remekművei" fa éremtartó konzol, 12db férőhellyel. Szép állapotban, a fekete plüss betét néhány helyen sérült "WWF" műbőr gyűrűs album védőtokkal. Használt, szép állapotú, néhány folttal "Európa utolsó pénzei" gyűrűs érmetartó album, berakólapok nélkül. Használt, jó állapotban Fekete bankjegy berakó, 50 lapos. Használt, de jó állapotban Hartberger pénztok klf méretben fadobozban, 1200db, (8323) HARTBERGER(R) Assorti-box: 1200 self-adhesive coin holders in a wooden box Lindner Forint- és valutavizsgáló készülék, hálózatról működtethető UV lámpa, új állapotban eredeti dobozában Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyarország Bankjegyei 1. - A forintrendszer Színes bankjegy katalógus, nagyalakú négygyűrűs mappában. Újszerű állapotban Adamovszky István: Magyarország Bankjegyei 2. - A pengőrendszer Színes bankjegy katalógus, nagyalakú négygyűrűs mappában. Újszerű állapotban Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek Budapest, 2009, 1. kiadás, Új állapotban Adamovszky István: Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest, Új állapotban Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Mint condition Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, új állapotban Györik Márton: Dr. Schimko Dániel-féle Érem- és Régiség-gyűjteménynek katalógusa II. kötet. Pozsony, Néhány lap kijár, korához képest jó állapotban. / Hungary Márton Györik: Dr. Dániel Schimko's Coin and Antiquity Catalog Vol. 2. Bratislava, Some loose pages, in good condition considering it's age Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Nudelman László: Magyar és Erdélyi Pénzek-Emlékérmek - 1. Numizmatikai Aukció szeptember 15. péntek és 1995 szeptember 16. szombat, Grand Hotel Corvinus Kempinski Budapest. Az árverési tételek elkelési listájával. Jó állapotú, használt példány. + A Szabadságharc Emléktárgyai Aukció - Nudelman Gyűjtemény március Az árverési tételek elkelési listájával. Rendkívül jó állapotban. / Hungary László Nudelman: 1st Numismatic Auction - Hungarian and Transylvanian Coins and Medallions. With realized prices list. In used, good condition. + Memorabilia of the 1848 Revolution - Nudelman Collection. With realized prices list. In exceptionally well condition Szabó Gyula: Friesachi dénárok. Magánkiadás, Underground Kiadó és Terjesztő Kft., Új állapotban Szolláth György: Zeneművészetünk érmei - A magyar zeneművészet érmei és plakettjei. MÉE, Budapest, Jó állapotban "Az érem" című folyóirat 10db különböző száma között. Használt állapotban A régi pénzintézetek világa - Válogatás az OTP Bank Pénzügytörténeti Gyűjtemény anyagából. Szerk: Balogh Gabriella - Nagy Zoltán Péter. Budapest, Wien Kiadó, Bontatlan csomagolású, új állapotú könyv "A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank története " eredeti kiadása mellékletekkel Az érem című folyóirat között megjelent 10 lapszáma, egybekötve Az érem című folyóirat között megjelent 8 lapszáma, egybekötve Az érem című folyóirat között megjelent 8 lapszáma, egybekötve db-os különféle árverési militária katalógus Dr. Goeßler: Das württembergische Kriegsnotgeld. Stuttgart, Württembergischer Verein für Münzkunde in Stuttgart, Szép állapotban Günter Schön - Gerhard Schön: Welt Münzkatalog Jahrhundert Auflage. Battenberg, München, Jó állapotban

4 Nézzen körül webshopunkban is! Catalogue of trojaks and szostaks of Sigismund III Vasa from 1618 to Kijev, Újszerű állapotban Münzen und medaillen A.G. Svájci érmekatalógus ~ száma egybekötve, 1954-től 1959-ig. Díszes, kopott, sérült kötésben. Használt, de jó állapotú Money Trend 1975/12., 1981/7-8., 1981/9., 1981/10., 1981/11. számai. Megkímélt állapotban db német nyelvű katalógus: "Numizmatik Schulpramien der Schweiz Jubilaumpreisliste" 1988 szeptember, 25. jubileumi árverés árlista, Zürich + "Numismatik Gold- und Silbermünzen" 1988 ősz, 26. árverés árlista, Zürich. Használt, de szép állapotúak Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Szárazpecsét negatív(?) fele ~ "Pesti Hazai Első Takarékpénztár" szárazpecsét egyik fele Ft "Békénk szocialista fejlődésünk záloga a magyar-szovjet barátság" T:III "Barcelona - Magyar csapat" emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel, "Magyar Olimpiai Bizottság" tokban T:PP Amerikai Egyesült Államok "Olimpia Atlanta" VISA kártya a játékok nyitóceremóniájára kiadva (2x). USA "Atlanta Olympics" VISA cash card issued for the openinc ceremony (2x) Érmés és bankjegyes borítékok Amerikai Egyesült Államok "Egyetemes Postaegyesület Centenáriuma" Ag emlékérem felbélyegzett, bontatlan borítékban (0.999/32mm) T:PP USA "Universal Postal Union Centenary" Ag commemorative medal in envelope with stamps (0.999/32mm) C:PP Nagy-Britannia p "VIII. Henrik és hat felesége" érme, felbélyegzett borítékban, mellette bélyegsorozat T:1 Great Britain Pence "Henry VIII & his six wives" coin in envelope with stamp, with stamp series C:UNC Részvények és sorsjegyek Budapest "Jótékonycél - Nagy ezüst sorsjáték" sorsjegy T:II ly Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I Budapest "Angol-Magyar Bank" részvénye 100Ft-ról, angol, magyar és német nyelven, szárazpecséttel és szelvényekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Budapest "Egyházi Műemlék Alap" sorsjegykölcsön 5Ft-ról a lipótvárosi bazilika felépítésére és egyházi műemlékek fenntartására, bélyegzéssel (3x) T:III Budapest "A Lechner Rákosi Téglagyár-Részvénytársaság" részvénye 100Ft-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel, felülbélyegzésekkel T:II Budapest "Rheostat Részvénytársaság" részvény 200K-ról, magyar-német kétnyelvű, szárapzecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel T:II-,III Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyereménykötvénye 100K-ról (4x) szárazpecséttel, nyereményszelvénnyel T:II Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" illetve "B" jelű részkötvény 100K-ról (2x), magyar, francia és német nyelven, szárazpecséttel T:III Budapest "A Temes- és Somogy-vármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 3 1/2%-os elsőbbségi kötvénye 4000K-ról (2x), magyar, német és angol nyelven, szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Budapest "Budapest Székesfőváros - Kötelezvény" 2400K-ról szelvényekkel (2x) "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/2 részkötvénye 100P-ről (4x) mind szelvényekkel, szárazpecséttel. Három sorszámkövető, a negyedik egyugrásos sorszámkövető T:II,III Budapest "Kisbirtokosok Országos Földhitelintézete" 4 1/2%-os záloglevele 2000K-ról, magyar, német és francia nyelven, szárazpecséttel (3x) sorszámkövetők T:III Budapest "Magyar Jelzálog Hitelbank" nyeremény-jegye szárazpecséttel és bélyegzéssel "Magyar Jelzálog Hitelbank" nyeremény-jegye szárazpecséttel és bélyegzéssel T:II szakadás Budapest "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" öt részvénye egyben 250P-ről (2x), sorszámkövetők, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II Sárospatak "Sárospataki Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről, szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Budapest "Ganz és Társa - Danubius - Gép- Waggon- és Hajó-gyár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 50P-ről, magyar és német nyelvű, felülbélyegzésekkel, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II-,III

5 30057.Budapest "Állami Tanítók és Óvónők Országos Egyesülete" a hajdúszoboszlói Szent István gyógyház alapító részjegye, 5 pengő értékben T:II "Magyar Királyi Osztálysorsjáték" megrendelő szelvénye a "Dörge Frigyes bank r.t." kiadásában T:I- / Hungary "Magyar Királyi Osztálysorsjáték (Hungarian Royal State Lottery)" order coupon from the "Dörge Frigyes bank r.t" C:AU Budapest "Ganz és Társa - Villamossági, Gép- Waggon- és Hajógyár Részvénytársaság" öt darab, névre szóló részvénye egyenként 25P-ről, magyar és német nyelvű, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II-,III fo Budapest "Fél sorsjegy Állami sorsjáték" sorsjegy T:III Budapest "Ötödik Békekölcsön Harmadik Osztály" a Magyar Népköztársaság Nyereménykölcsöne 25Ft-ról "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 25Ft-ról szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:IV,III Budapest "Szerencse sorsjegy" 5Ft értékben (4x) egy egyugrásos sorszámkövető és három sorszámkövető T:II egyiken szakadás Amerikai Egyesült Államok db klf részvény, közte "Guardian Investors Corporation", "American Utilities & General Corporation", "Western Union Corporation" T:III USA pcs of various shares, including "Guardian Investors Corporation", "American Utilities & General Corporation", "Western Union Corporation" C:F Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC Csehszlovákia / Ruzomberok "Slovenská Banka" részvénye 200K-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II Czechoslovakia / Ruzomberok "Slovenská Banka" share about 200 Korun, with coupons, overprint and embossed stamp C:XF Franciaország / Párizs "Banque Guet (Guet Bank)" részvénye 500Fr-ról, szelvényekkel T:I-,II Papír és fém szükségpénzek Miskolc kr "Miskolcz városa pénztári utalványa" T:III db klf váltó, közte 2db kitöltetlen, a kitöltöttek között "Első Magyar Általános Biztosító Társaság" T:I-,II,III- szakadás Csót / Hadifogolytábor augusztus 1. 10f számozás nélkül, aláírással T:III Ostffyasszonyfa / Hadifogolytábor június 1. 10f arab sorozat- és sorszámmal T:I Adamo HHO Ostffyasszonyfa / hadifogolytábor június 1. 1K arab sorozat és sorszámmal T:I Adamo HHO Budapest ~ f "Általános Fogyasztási Szövetkezet", hátoldalon bélyegzéssel T:III ~ K "Vásárlási visszatérítés" kitöltetlen, olvashatatlan bélyegzéssel T:III Budapest "Revíziós Pengő" arcképes változat, kitöltött, hátoldalán felülbélyegzés T:III,III ~1990. "Magyar Kaszinók" fém zseton (12x) T: db klf tej és tejföl szelvény T:II Ausztria db-os papír szükségpénz tétel T:I,I- Austria pcs of paper necessity notes C:UNC,AU Ausztria db-os papír szükségpénz tétel T:I,I- Austria pcs of paper necessity notes C:UNC,AU India "Utazási csekk útmutató" benne 4db klf lyukasztott mintával T:I,I- India "Travellers Cheques Guide" with 4pcs of diff perforated specimen pieces C:UNC,AU Német Birodalom / Königsbrück hadifogolytábor pf + 2pf + 5pf + 10pf M + Merseburg hadifogolytábor pf pf + Quedlinburg hadifogolytábor pf + 5pf T:I German Empire / Königsbrück POW camp Pfennig + 2 Pfennig + 5 Pfennig + 10 Pfennig Mark + Merseburg POW camp Pfennig Pfennig + Quedlinburg POW camp Pfennig + 5 Pfennig C:UNC Svájc c + 60c "Nemzetközi Válaszdíjszelvény" mindkettő vízjeles papíron T:I-,II Switzerland Centimes + 60 Centimes "International Reply Coupon" both on watermarked paper" C:AU,XF Szovjetunió / Oroszország B + 100B "Mavrodi bankjegyek" T:I Soviet Union / Russia Biletov Biletov "Mavrodi banknotes" C:UNC Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna Ft "Kossuth bankó" barna nyomat T:III Adamo G109, G109A

6 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Adamo G Ft "Kossuth Bankó" T:III kis szakadások Adamo G Ft "Kossuth Bankó" T:III kis szakadások Adamo G Ft "Kossuth Bankó" T:III- szakadás Adamo G kr + 30kr T:III kr "Kossuth bankó" T:III Adamo G kr "Kossuth bankó" T:III Adamo G G vízjeles papíron T:III-,IV szakadások Austrian Empire Gulden on watermarked paper C:VG,G tears Adamo G kr T:IV Adamo G Kr "K. K. Hauptmünzamt für Silberscheidemünze" T:IV Austrian Empire Kreuzer "K. K. Hauptmünzamt für Silberscheidemünze" C:G Adamo G Ft / 5G "Osztrák-Magyar Bank" piros sorszámozással T:III- ly. Austro-Hungarian Monarchy Forint / 5 Gulden with red serial number C:VG hole Adamo G127., Kodnar K T:III szép papír K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német T:III K K P (5x) csillagosak T:III,III K (2x) piros "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel K T:III,III- szakadás K K T:II,III K piros "MAGYAROSZÁG" felülbélyegzéssel T:III apró anyaghiány K f + 1K + 2K (2x) + 20K + 50K + 100K T:III,III K (10x) egyik "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:I-III K (20x) T:III-IV K K + 20K K T:I,I K "3124" 3mm, hullámos hátlap T:III K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:II,II- Adamo K augusztus 9. 10K T:IV Adamo K (1902) 1000K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERRECIH" felülbélyegzéssel, hátlap rajzos T:III Adamo SK35/ f (4x) "19", "22" és "40" sorozatszámokkal T:I,I f (5x) +50f (5x) + 1K + 2K (4x) + 20K (6x) + 50K (2x) + 100K (5x) T:II-III f (4x) "04", "12" és "14" sorozatszámokkal T:I,I f + 1K + 2K + 10K T:I-III K (3x) sorszámkövetők "aa aa " T:I,I K (6x) közte sorszámkövető pár T:I-,II K (9x) mindegyik "aa 003" sorozat, közte 2db sorszámkövető és több közeli sorszám T:I,I K-20K (10x) T:III,III K-50K (10x) T:II,III,III K (8x) közte sorszámkövető pár T:I--III K "Orell Füssli Zürich" T:III szép papír Adamo K K (4x) + 100K (4x) "Magyar Pénzjegynyomda Rt." nyomdahely jelöléssel T:II-III K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" nyomdahely jelöléssel T:III szép papír K nyomdahely jelölés nélkül T:III Adamo K K nyomdahely jelölés nélkül T:III szép papír K nyomdahely jelölés nélkül T:III- Adamo K K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással, nyomdahely jelölés nélkül T:III,III- Adamo K37B K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással, nyomdahely jelölés nélkül T:III- ly. Adamo K37B K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással, nyomdahely jelölés nélkül T:III-,IV Adamo K37B K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III-,IV K "F " sorszámmal "Orell Füssli Zürich" T:III,III- kis szakadások, ly. Hungary Korona with "F " serial number, "Orell Füssli Zürich" C:F,VG small tears, hole Adamo K

7 P "Deák Ferenc" "B " T:III középső hajtásnál kis ragasztás Hungary Pengő "Ferenc Deák" "B " C:F small glueing on the middle fold Adamo P P (10x) T:III,III P (2x) sorszámkövetők T:I P (5x) sorszámkövetők T:I P (9x) sorszámkövetők T:I-,II Adamo P P (10x) sorszámkövetők T:I Adamo P P (25x) T:III,III P (20x) T:III,III P (17x) T:III P (30x) T:III,III P "H " T:I- Adamo P P "J " T:I-,II Adamo P P (30x) T:III,III P-100P (8x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (8x) T:III,III P (2x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" egyik halvány alapnyomattal illetve elcsúszott nyomattal T:I,I P (5x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:I-,II fo., mind hajtatlan P (10x) T:III-,IV fo P (5x) sorszámkövetők T:II P (5x) + 500P (15x) P (3x) P (6x) T:III,III P (30x) T:III,III P (6x) sorszámkövető T:II P (30x) "MNB" bélyeggel T:III P (30x) "MNB" bélyeggel T:III P (10x) T:III,III P (10x) T:III,III BP AP T:II P (10x) T:III,III P (8x) sorszámkövetők T:I,I- három darabon fo P (30x) T:III,III MP (10x) T:II-,III,III MP (10x) T:III MP (30x) T:III,III MP (30x) T:II-III BP T:I BP (5x) T:III,III BP (2x) eltérő színárnyalatok T:I,II BP T:II BP T:II-,III szép papír AP (9x) AP AP AP (3x) közte "amelyeknek" illetve sorszám nélküli, fehér papíron T:III,III AP AP vékony betű, nyomdahibás szöveg AP AP T:II-,III AP T:II db-os adópengő tétel T:III,III Ft T:III- Hungary Forint C:VG Adamo F Ft T:III- Adamo F Ft Ft T:III,III Ft Ft Ft Ft T:III Ft (4xklf) Ft Ft Ft T:II-III Ft T:III sarka ragasztott, javított Adamo F Ft nyomdai papírránc T:I Ft (4x) sorszámkövetők T:II,II

8 Nézzen körül webshopunkban is! Ft (2xklf) Ft (2xklf) Ft Ft (2xklf) T:III,III Ft T:III szép papír Ft (3x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft-100Ft (12x) T:II Ft T:I Ft Ft Ft T:III,III Ft + 20Ft Ft Ft T:I,I Ft T:I Ft Fekete János, az Magyar Nemzeti Bank elnökhelyettesének saját kezű szignójával T:III november Ft "B" T:III Ft Fekete János, az Magyar Nemzeti Bank elnökhelyettesének szignójával T:III Ft (8x) sorszámkövetők "D D " T:I Ft T:I Ft T:III Adamo F Ft T:I Ft (3x) sorszámkövetők T:II Adamo F Ft (3x) sorszámkövetők T:II Adamo F Ft "D" T:III,III Ft "D" T:III Ft "E" T:III kis fo Ft "MINTA" bankjegy "FA " sorszámmal T:I Ft "FA" T:I Ft "MINTA" "CA " sorszámmal T:I- bal felső sarokban nagyobb szamárfül Ft "DC" "Millennium" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "Millenium" díszcsomagolásban T:I Adamo F56A Ft "FB" T:I Ft "DA" Ft "DE" Ft "DA" T:I Ft "DB" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "EB" "50. évforduló október 23." (2x) sorszámkövetők T:I Ft "50. évforduló október 23." "EC" sorozatjellel T:I Ft "CA" T:I Ft "DB" T:I Ft "DA" (6x) közte 5db sorszámkövető (2+3) és 1db közeli sorszám T:I db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel, közte Ft, Ft T:III,III Vegyes 13db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III db-os forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Vegyes 30db-os pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő tétel T:II-,III db-os vegyes pengő bankjegy T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Vegyes 46db-os pengő bankjegy tétel, közte BP T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,16g) T:1-,2 patina Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,16g) C:AU,XF patina Huszár: 192., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,75g) T:2 Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,75g) C:XF Huszár: 320., Unger I.: Parvus Ag "Zsigmond" (0,22g) T:2,2- Hungary Parvus Ag "Sigismund" (0,22g) C:XF,VF Huszár: 580., Unger I.: K- Denár Ag "I. Ferdinánd" verdejelből hiányzik a B! (0,48g) T:2 hajlott R! / Hungary 1535K- Denar Ag "Ferdinand I" B missing from mint mark! (0,48g) C:XF curved RARE! Huszár: 935b; Unger II.: 745.m K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,41g) T:2 Hungary 1553K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,41g) C:XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B 1/4 Tallér Ag "Rudolf" (6,77g) T:2- ph. / Hungary 1585K-B 1/4 Thaler Ag "Rudolf" (6,77g) C:VF edge error Huszár: 1046., Unger II.:

9 30230.Erdélyi Fejedelemség Garas Ag "Bethlen Gábor" (1,1g) T:2 / Principality of Transylvania Groschen Ag "Gabriel Bethlen" (1,1g) C:XF Unger (Erdély).: 265.b K-B Denár Ag "II. Ferdinánd" (0,46g) T:2 Huszár: 1204., Unger II.: 917.a K-B Denár Ag "II. Ferdinánd" (0,28g) T:2- Hungary 1630K-B Denar Ag "Ferdinand II" (0,28g) C:VF Huszár: 1205., Unger II.: 916.c K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,2g) T:1-,2 kis ph. Hungary 1671K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,2g) C:AU,XF small edge error Huszár: 1450., Unger II.: K-B 3kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (1,45g) T:1-,2 / Hungary 1675K-B 3 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (1,45g) C:AU,XF Huszár: 1465., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (6,21g) T:2,2- ph. Hungary 1690K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (6,21g) C:XF,VF edge error Huszár: 1427., Unger II.: K-B Tallér Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (28,21g) T:2- ph., kis anyagfelesleg / Hungary 1693K-B Thaler Ag "Leopold I" Kremnitz (28,21g) C:VF edge error, small excess material Huszár: 1373., Unger II.: N-B/ICB 1kr Ag "I. Lipót" Nagybánya (0,66g) T:2,2- / Hungary 1699N-B/ICB 1 Kreuzer Ag "Leopold I" Baia Mare (0,66g) C:XF,VF Huszár: 1491., Unger II.: 1098.b K-B Denár Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (0,64g) T:2-,3 / Hungary 1746K-B Denar Ag "Maria Theresia" Kremnitz (0,64g) C:VF,F Huszár: 1746., Unger II.: K-B Poltura Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (0,8g) T:2 patina / Hungary 1750K-B Poltura Ag "Maria Theresia" Kremnitz (0,8g) C:XF patina Huszár: 1736., Unger III.: K-B Poltura Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya. Eltérő körirat (0,79g) T:2,2- kis patina / Hungary 1750K-B Poltura Ag "Maria Theresia" Kremnitz. Different legend (0,79g) C:XF,VF kis patina Huszár: 1736., Unger III.: K-B Denár Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (0,42g) T:2,2- / Hungary 1752K-B Denar Ag "Maria Theresia" Kremnitz (0,42g) C:XF,VF Huszár: 1748., Unger II.: db-os vegyes rézkrajcár tétel, közte 1851B 2kr Cu T:2-, K-M/S Rézpoltura "Mária Terézia" (14,9g) T:3 Huszár: 1753., Unger III.: 1270.b S 1kr Cu "Mária Terézia" T:2-,3 Huszár: 1760., Unger III.: 1272.c Rézdénár "Mária Terézia / zárt korona" T:2- Huszár: 1756., Unger III.: kr Ag "Mária Terézia" eltérő körirat (3,78g) T:2 kis ph. / Hungary Kreuzer Ag "Maria Theresia" different legend (3,78g) C:XF small edge error Unger (Erdély).: 629.var H-G 20kr Ag "Mária Terézia" Gyulafehérvár (6,64g) T:2,2- patina,juszt. / Hungary 1772H-G 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" Alba Iulia (6,64g) C:XF,VF patina,just. Unger (Erdély).: B/SK-PD 20kr Ag "Mária Terézia" T:3 patina Huszár: 1702., Unger III.: B 20kr Ag "I. Ferenc" Körmöcbánya (6,64g) T:2 fülnyom / Hungary 1794B 20 Kreuzer Ag "Franz I" Kremnitz (6,64g) C:XF earmark Huszár: 1964., Unger III.: 1375.a E 1/2kr Ag "I. Ferenc" Gyulafehérvár (2,07g) T:2,2- / Hungary 1800E 1/2 Kreuzer Ag "Franz I" Alba Iulia (2,07g) C:XF,VF Huszár: 2032., Unger III.: 1407.b B 15kr Cu S 15kr Cu "I. Ferenc" T:2-, B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 karc, patina kr Cu T:2 ph. Adamo B kr Cu T:2,3 fülnyom Adamo B KB 1kr Cu "Angyalos címer" KB 1kr Cu "Középcímer" T:2, KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2 Adamo M KB 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" KB 10f Ni T:2-, KB 1kr Cu "Angyalos címer / Magyar Királyi Váltópénz" T:2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2-,3 ph., patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:2-,3 kopott perem Hungary 1878KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF,F worn edge Unger III.: 1464.a, Huszár: 2138., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2,2- patina Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" T:2-,3 Adamo M KB 1f Br Körmöcbánya T:2 Hungary 1892KB 1 Fillér Br Kremnitz C:XF Adamo K f Ni (8xklf) T: KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:2-,2 patina f Br (11xklf) f Fe (3xklf) T: K Ag "Millenium" T:2 fül Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:2 patina Adamo K KB 1f Br T:2,2- Adamo K

10 Nézzen körül webshopunkban is! KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB 2f Br T:2 Adamo K f Cu-Ni f Cu-Ni T:2-, P Ag (2x) T:2-,3 patina P Ag (2xklf) T:2-,3 patina P Ag "Madonna" T:2- Adamo P P Ag "Madonna" T:2-,3 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" (10x) T:2-,3 patina, karc Adamo P P Ag "Pázmány" + 2P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:2 Adamo P7.1, P7.2, P P Ag "Pázmány" T:2 patina, ph. Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2 Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 patina Adamo P P Ag (3xklf) T:1-,2 patina Adamo P P Ag P Ag T:1-,2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:2- kis ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina, kis ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Al (4xklf) teljes sor T: Ft Al + 2Ft Al Ft Al T: Ft Al (2x) T:2, Ft Ag "vastag Kossuth" ragasztott tokban T:1- patina Adamo F Ft Ag "vastag Kossuth" fordított peremirattal T:2 patina, kis ph. Adamo F f citromsárga, rozettával T:1- Adamo F f Cu-Al "citromsárga" T:2- k. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina

11 Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- ph., patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "MNB/Deák" T:1- patina f "citromsárga" T:1- Adamo F f Al f Al f Al T:2-, as lapkahibával Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" kissé sérült műanyag dísztokban T:2 kis patina Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:2 patina Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Petőfi" T:2 Adamo EM Ft Ag "Petőfi" T:2 Adamo EM Ft Ag "Széchenyi" T:2,2- karc Adamo EM Ft Ag "Táncsics" T:2 Adamo EM f "citromsárga" T:1- Adamo F Ft Ag "Tízéves a Forint" T: f Al f Al mindkettőnél a furat nem középpontos T:1-, Ft Ag + 50Ft Ag + 100Ft Ag "Kodály" sor T:BU Adamo EM22, EM23, EM Ft Ag + 100Ft Ag "Semmelweis pár" T:1- Adamo EM27; EM Ft Ag + 100Ft Ag "Tanácsköztársaság" pár eredeti, kissé sérült, leragasztott MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM34, EM Ft Ag + 100Ft Ag "Felszabadulás" pár, eredeti, kissé sérült, leragasztott MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM36, EM Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár eredeti, plombált, kissé sérült MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM41, EM Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár, eredeti, plombált MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM44, EM Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" eredeti, plombált MNB plasztiktokban T:BU patina Adamo EM Ft Ag (3xklf) "Festők I. / Derkovits, Szinyei, Munkácsy" sor, eredeti, plombált MNB tokban T:BU Adamo EM49, EM50, EM Ft Ag (3xklf) "Magyar festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" eredeti, plombált MNB tokban T:BU kis patina, tok sérült Adamo EM52, EM53, EM Ft Ag "Első magyar aranyforint" T:BU Adamo EM Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft alpakka "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" Ft alpakka "Labdarúgó Európa-bajnokság" T:BU, Ft Ni "FAO I. - Világélelmezési nap" ft Cu-Ni "FAO-SOROZAT II. - Több gabonát a világnak" tokban, tanúsítvánnyal Ft Cu-Ni "FAO - Védd az erdőt" + 100Ft Cu-Ni "FAO - Ha kivágod, ültess is" T:BU, Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság játékos" T:BU Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" T:BU Adamo EM f Al + 5Ft Ni + 10Ft Ni "FAO" sor, eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM69, EM70, EM Ft Ag "Nyári Olimpiai Játékok - Los Angeles" T:BU Adamo EM Ft alpakka (3xklf) "Természetvédelem - Mocsári Teknős, Vadmacska, Vidra" T:BU Adamo EM82; EM83; EM Ft alpakka "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó - Térkép" Ft "Deák Ferenc" (2xklf) Ft "125 éves a Magyar Vöröskereszt" Ft Cu-Ni "Római Szerződés" T: Ft Ag "Természetvédelem - Mocsári teknős" T:BU Adamo EM

12 Nézzen körül webshopunkban is! Ft Ag "Természetvédelem - Vadmacska" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986" T:PP ujjlenyomat, fo. Adamo EM Ft Ag "Budavár visszavétele 1686" T:BU Adamo EM Ft Ag "Budavár visszavétele 1686" T:BU Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Calgary" T:BU Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Calgary" T:BU Adamo EM Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:PP kis patina Adamo EM Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:BU Adamo EM Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:BU Adamo EM Ft Ag "Szent István" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Három játékos" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Két játékos" T:BU Adamo EM Ft Ag "Védd a gyermeket" T:BU Adamo EM Ft Ag "Nyári olimpia - Barcelona" T:BU Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:BU Adamo EM Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:PP Adamo EM Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU kis patina Adamo EM Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU Adamo EM Ft Ag "Mátyás király - Buda" T:PP kis ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Mátyás király - Buda" T:BU Adamo EM Ft Ag "Kölcsey Ferenc" T:PP fo. Adamo EM Ft Ag "Széchenyi István" T:PP Adamo EM Ft Ag "Széchenyi István" T:BU Adamo EM Ft Cu-Ni aranyozott, festett multicolor érem (2x) "A Magyar Foci Legendái" sorozat: Mátrai Sándor, Dalnoki Jenő T: Ft Cu-Ni aranyozott, festett multicolor érem (2x) "A Magyar Foci Legendái" sorozat: Avar István, Bene Ferenc T:2 ph Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "Veszélyeztetett állatvilág - Gólya" T:PP patina Adamo EM Ft Ag "Veszélyeztetett állatvilág - Gólya" T:2 erős patina Adamo EM Ft Ag "Károly Róbert" T:BU Adamo EM Ft Ag "Szent László" T:BU Adamo EM Ft Ag "Telstar 1" T:PP Adamo EM Ft "OTP Bank - Takarékossági Világnap" papírtokban, bontott T:1- érme a tokhoz ragasztva Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis szennyeződés Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis szennyeződés Ft Ag "MNB" (2x) T:2 kis szennyeződés Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:BU Adamo EM Ft Ag "Integráció Az Európai Közösségbe" T:BU Adamo EM Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB" T:BU Adamo EM Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:

13 Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2 kis patina Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Kossuth Lajos" T:BU Adamo EM Ft Ag "Nyári olimpia - Atlanta" T:BU Adamo EM Ft "Deák" T:2 Adamo F Ft Ag "Pannonhalma " T:PP Adamo EM Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - Vívás" T:PP Adamo EM Ft Ag "Integráció az EU-ba-ECU" T:PP Adamo EM Ft Ag "Honfoglalás" T:PP Adamo EM Ft Ag "Ötvenéves a Forint" T:PP Adamo EM Ft Ag "Régi balatoni hajók / Helka & Kelén" T:PP Adamo EM Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" T:PP Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB" T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni-Zn " es szabadságharc" T:PP Adamo EM Ft Ag "Budapest 125 éves" T:PP Adamo EM Ft Ag " forradalom és szabadságharc 150. évfordulója" T:PP Ft Ag " forradalom és szabadságharc 150. évfordulója" tanúsítvánnyal, dísztokban T:PP Ft Ag "75 éves az MNB" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Integráció az EU-ba - EURO III" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Nyári olimpia-sydney" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "A évforduló" tanúsítvánnyal T:PP kis patina Ft Cu-Ni-Zn "2000. évforduló / Rodin: a Gondolkodó, a Naprendszer" T:PP Adamo EM Ft Ag "Lórántffy Zsuzsanna / Sárospatak" (2xklf) tanúsítvánnyal T:PP Hungary Forint Ag "Zsuzsanna Lórántffy / Sárospatak" (2xdiff) with certificate C:PP Adamo EM Ft "Toldi" + 200Ft "Lúdas Matyi" Ft "Pál utcai fiúk" Ft "János vitéz" T:PP Adamo EM173, EM175, EM Ft Ag "Veszélyeztetett állatvilág - hód" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Gábor Dénes" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "Ezeréves a magyar pénzverés" dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "100 éves az első magyar film - A tánc" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Ag "100 éves a gödöllői művésztelep" MNB dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP Ft "Deák Ferenc" (10x) T:2 egyiken patina Ft Cu-Ni "Európai Unió tagja" aranyozott forgalmi emlékérme T:1, Ft Ag "Magyarország az Európai Unió tagja" dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM Ft Cu-Ni "Gyermekmentő Szolgálat" Ft Cu-Ni "1956 tiszteletére" (2x) Ft "125 éves a Magyar Vöröskereszt" Ft Cu-Ni "Római Szerződés" (2x) forgalmi emlékérmek T: Ft-100Ft (8xklf) "Berán Lajos és a pengő" forgalmi sor, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) (2x) T:BU Adamo FO Ft-100Ft (8xklf) "Berán Lajos és a pengő" forgalmi sor, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Adamo FO Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" T:BU Adamo EM Ft-200Ft "Haydn" (7xklf) forgalmi érme sor, benne "Joseph Haydn" Ag emlékérem (12g/0.999/29mm) T:BU Adamo FO Ft-200Ft (6xklf) "Lánchíd" forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO Ft-200Ft "Haydn" (7xklf) forgalmi érme sor, benne "Joseph Haydn" Ag emlékérem (12g/0.999/29mm) T:PP Adamo FO Ft-200Ft "Haydn" (7xklf) forgalmi érme sor, benne "Joseph Haydn" Ag emlékérem (12g/0.999/29mm) (4x) T:PP Adamo FO