1 249. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2015 május 4-től 7-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: május óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.hu, illetve honlapunkon ( ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők május 11-én 10 órától. Utólagos eladás: május 7-től 15-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 250. levelezési gyorsárverésre: május 5. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés: május 4-től 7-ig. Tételek átvétele május 11-én 10 órától! 248. aukció elszámolás május 12-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon, ebben az esetben az összeget már két nappal korábban utaljuk. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Felhívjuk figyelmüket, hogy az árverések 19:00 órakor záródnak! Árverési jutalék rendszerünk beadott tételek után: forintos kikiáltási árig 20% forint közötti kikiáltási áron 16% forint feletti kikiáltási ártól 12% Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi arany pénzek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information Barna "MÜNZEN" feliratú érmetartó album 96 férőhellyel Érmetartó album a "Mercury" érmék részére + Album "Washington" 1/4$ érmék részére Album for collecting "Mercury" dimes + Album for "Washington" quarters Érmetartó album a "Flying Eagle" és "Indian Head" centek részére Album for collecting "Flying Eagle" and "Indian Head" cents Érmetartó album 332db férőhellyel, használt állapotban, néhány sérült lappal "MÜNZEN" érmetartó album 48 férőhellyel Numizmatikai irodalom Ambrus Béla: A Magyarországi Tanácsköztársaság pénzrendszere, Akadémiai Kiadó, Budapest, Dr. Bázlik László György: Magyar Papírpénzek Pengő és Forint Budapest bankjegyek nélkül Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Saltzer Ernő: Numizmatikai szakszótár. Angol-magyar, német-magyar. Budapest, MÉE, A Magyar Nemzeti Bank Történtete I-II.: Az Osztrák Nemzeti Banktól a Magyar Nemzeti Bankig , Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, Budapest Az önálló jegybank , Presscon Kiadó, Budapest, Mindkét kötet szép állapotban Valutatájékoztató I. és II. kötet. Magyar Nemzeti Bank kiadása műbőr gyűrűs albumban db-os numizmatikai irodalom tétel: 4db Az Érem (2003/2, 2007/2, 2008/1, 2012/2) + Molnár Péter: A korona bukása, FONS (Forráskutatás és Történeti Segédtudományok) különlenyomat + A felhalmozás míve: Történeti tanulmányok Kövér György tiszteletére, benne gazdaságtörténeti írások (pl. Molnár Péter: A koronaérték megállapítása 1892-ben), Századvég Kiadó, Budapest, ~ "Schweizerische Bankgesellschaft" kiadásában megjelent numizmatikai katalógusok (5xklg) használt állapotban Michel: Német Érme katalógus 2012 új állapotban Michel: Euro-forgalmi és Euro-emlékkiadások katalógusa 2012/2013 új állapotban Michael North: Pénztörténeti lexikon. Az aranytól a záloglevélig. Budapesti, Perfekt Kiadó, Günter Schön: Weltmünzkatalog 20. Jahrhundert. 11. Auflage. München, Battenberg, Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek DN Bankjegy kötelegő 100P-ős bankjegyekhez + Jugoszlávia DN Bankjegy kötegelő 200D-os bankjegyekhez Részvények és sorsjegyek Torna "Wodianer és fia nagykereskedőház" és "Gróf Keglevich Gábor" között létrejött kölcsönszerződés kötelezvénye, hátoldalán törlesztési tervvel, lyukasztásokkal érvénytelenítve, pecsétekkel T:III Budapest "The Francis Canal Company Hungary / A Ferencz Csatorna Részvény Társulat" részvénye 1000Fl értékben magyar és angol nyelven T:III Esztergom "Esztergomi Takarékpénztár" részvénye 200Ft-ról "ÉRTÉK NÉLKÜLI UTÁNZAT" felülbélyegzéssel T:III szakadás Budapest "Győr-sopron-ebenfurti vasút" részvénye 200Ft-ról magyar és német nyelven szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III nagyobb szakadás Hódmezővásárhely "Jótékonyczélú Sorsjegy - A Hold-Mező-Vásárhelyi Születésű avagy Illetőségű Mozgósított Harczosok Családjaik Segélyezésére" 30kr értékű sorsjegy T:II kis szakadások a szélén Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I Budapest "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsöne 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására, felülbélyegzésekkel T:III Budapest "Magyar Korona Országai 4%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 1000K-ról és 5000K-ról bélyegzésekkel, szelvényekkel T:III,III- egyik részben ázott papírral Székelyudvarhely "Héjasfalva-Székelyudvarhelyi H.É.V. (Székely Vasút) Részvénytársaság" részvénye 100Ft-ról, szelvényekkel T:II

4 30029.Budapest "Könyves Kálmán Magyar Irodalmi és Könyvkereskedési Részvény Társaság" 6%-os elsőbbségi részvénye 200K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:I-,II kis szakadás Budapest "Budai Hegypályatársaság" Élvezeti-jegy, 2db szelvénnyel T:III ~ db klf részvényhez tartozó szelvényív, közte "Dráva-Száva vidéki egyesült helyi érdekű vasutak részvénytársasága", "Felsőmagyarországi Építkezési Részvénytársulat" T:III,III Budapest "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" sorsjegye 5K-ról, szárazpecséttel "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:III Budapest "Budapesti Villamos Városi Vasut Részvény-Társaság" részvénye 200K-ról lyukasztásokkal és kézírással érvénytelenítve T:III szakadás Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel T:II-,III Budapest "Dráva-Száva-vidéki egyesült helyi érdekű vasutak részvénytársaság" 10db törzsrészvénye összesen 2000K-ról T:restaurált Újpest "Újpestvidéki Takarékpénztár R.T. Zálogosztálya" ékszer zálogjegy + Budapest "Diákkaptárosok Hajózási Szövetkezete, Budapest" üzletrészjegy 5P-ről szelvényekkel "Élelmezési Kölcsönjegy" 100P-ről "Ideiglenes Kötelezvény - Budapest Székesfőváros" 2400K-ról szelvényutalvánnyal (4x) sorszámkövetők T:II-,III Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló törzsrészvény, lyukasztásokkal érvénytelenítve T:II,II Budapest "Kőrös-Belovár-Verőcze-Barcsi helyi érdekű vasút részvénytársaság" törzsrészvénye 200K-ról, szelvényekkel T:I Budapest "Magyar Üvegfonál és Hőszigetelőgyár Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel T:II Budapest "Mercur Váltóüzleti Részvénytársaság" részvénye 200K-ról bélyegzésekkel, szelvényutalvánnyal T:II "Jótékony célú sorsjáték a Przemysl védelmében elesett legénység özvegyeinek és árváinak alapja javára", 1K értékben T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel és szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Szent Korona Országainak Pamut Központja Részvénytársaság" részvénye 500K-ról szelvényekkel T:I,I Budapest "Egyesült Wernstadti és Győri Textilipar-Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:II Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvény 40K-ról, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők, felülbélyegzéssel T:III Erzsébetfalva "Flax és Társa Részvénytársaság" részvénye 800K-ról szelvényekkel T:III nagyobb szakadás "FONCIÉRE Általános Biztosító Intézet" Vegyes tőkebiztosítás T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 5 1/2%-kal kamatozó Járadékkölcsön - Államadóssági Kötvény" 100K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os kötelezvénye 200K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel "A Magyar Királyság 3%-kal kamatozó törlesztéses államadóssága" 500P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II-,III Soltvadkert "Hangya Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet" üzletrészjegye 102K-ról, szelvényekkel T:III-,IV Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" 5 részvénye 400K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel (2x) sorszámkövetők T:II Győr "Olajművek Részvénytársaság Kohn Adolf és Társa" részvény 200K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:II Budapest "Király Automobil Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:I-,II Budapest "Városlődi Kőedénygyár Részvénytársaság" 10db részvénye egyenként 1000K-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II Budapest "A HANGYA A Magyar Gazdaszövetség Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezete" alapítványi üzletrész 1000K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III Budapest "Kereskedők és Iparosok Bankja Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II Budapest "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os kötelezvénye 1000K-ról magyar és német nyelven szelvényekkel, bélyegzéssel (2x) T:III Budapest "A Magyar Asphalt Részvénytársaság" részvénye 200K-ról (2x) sorszámkövetők, mindkettő szárazpecséttel, felülbélyegzettek T:I Budapest "Kőszénbánya- 's Téglagyár Társulat Pesten" 25 részvénye egyenként 200K-ról, szárazpecséttel T:II Esztergom "Az Esztergomi Gazdasági Bank Részvénytársaság" 25 részvénye egyenként 2000K-ról szelvényekkel T:hajtatlan, vágott

5 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! Szeged "A Szegedi Bankegyesület Részvény-Társaság" részvénye 3000K-ról, bélyegzésekkel, szelvényekkel és szárazpecséttel T:I Berettyóújfalu "Biharmegyei Fakereskedelmi és Gazdasági Részvénytársaság" 50db részvénye egyenként 5000K-ról szelvényekkel T:I Budapest "Molnár János Imre Lakberendezési Részvénytársaság" 25 részvénye egyenként 1000K-ról szelvényekkel T:I-,II Berettyóújfalu "Biharmegyei Fakereskedelmi és Gazdasági Részvénytársaság" 100db részvénye egyenként 5000K-ról szelvényekkel T:I Budapest "Urikány-Zsilvölgyi Magyar Kőszénbánya-Részvénytársaság" 10 részvénye egyenként 5000K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:III,III Budapest "Lloyd Bank Részvénytársaság" 25 részvénye egyenként 400K-ról, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III ázott, penészfoltok Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye összesen 5000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:II Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" részvénye 2.000K-ról szelvényekkel, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, szelvényutalvánnyal T:III Budapest "Kalász Hiteláru és Mezőgazdasági Szövetkezet" 100K értékű üzletrész, szelvényekkel T:III "14. Magyar Királyi Osztálysorsjáték, ötödik osztály egy negyed sorsjegy" (4x) mindegyik "Beifeld József Bankháza" bélyegzéssel + "A XIV. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" játékterve T:II-,III Budapest "A Budapesti Színészek Szövetsége Nyugdíjintézetének javára" 5000K színészsorsjegy T:III Budapest "Árvaházi Sorsjegy a Vármegyei Tisztviselők Árvaháza és Otthona Javára" sorsjegy "C" sorozat, K árban T:II Derecske "Derecskei Közgazdasági Bank" részvénye 10P-ről szárazpecséttel, szelvényekkel T:I Budapest "Fémkereskedelmi Részvénytársaság" részvénye 25P-ről T:III Budapest "Martfűi Téglagyár Részvénytársaság" részvénye 20P-ről felülbélyegzéssel T:I-,II Izsák "Izsáki Népbank Részvénytársulat Izsák" kitöltetlen részvénye T:II Balatonboglár "Boglári Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szárazpecséttel T:I,I Budapest "Neuschlosz-Lichtig repülőgépgyár és faipari r.t." részvénye 10P-ról szelvényekkel T:III Csorvás "Csorvási Első Takarékpénztár Részvénytársaság" 100db részvénye összesen 1000P-ről, "Minta" T:I Kisvárda "A Kisvárdai Takarékpénztár" részvénye egyenként 10P-ről szelvényekkel T:I Őriszentpéter "Őrségi Takarékpénztár Részvénytársaság" 10db részvénye egyenként 10P-ről T:I Budapest "City Savings Bank Company of Budapest - Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" 7 1/2%-os aranyzáloglevél 10Ł értékben T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" részvénye 40P-ről szelvényekkel T:III Budapest "19. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" 1/8 sorsjegy, harmadik osztály "20. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" 1/8 sorsjegy, második osztály, bélyegzéssel T:I-,II Kiskőrös "Az Első Dunavidéki Takarékpénztár" részvénye 50P-ről szárazpecséttel, szelvényekkel T:I-,II Budapest "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvénye 50P-ről bélyegzéssel (2x), közeli sorszámkövetők T:I Soroksár "Soroksári Népbank és Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 30P-ről szelvényekkel T:III Budapest "Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság, Budapest" részvénye 10P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel T:III fo Budapest "Phőnix Életbiztosító Társaság" kitöltött életbiztosítási okmánya bélyegzéssel T:III hátlapon ragaszónyom Budapest "Fémáru-, Fegyver- és Gépgyár Részvénytársaság" részvénye 50P-ről, német és magyar nyelven, szelvényekkel T:II-,III Budapest "Magyar Vörös-Kereszt Tárgysorsjáték" 1P értékű sorsjegye T:II-,III Debrecen "Állatkereskedelmi és Mezőgazdasági R.T." részvénye 100P-ről, szelvényekkel T:I Makó "Makó és Vidéke Keresztény Szabómestereinek Árubeszerző, Termelő és Értékesítő Szövetkezete" részvénye 25P-ről szelvényekkel, "MINTA" T:I

6 30094.Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" 3db klf kötvény, 100, 500 és 1000P-ről, mindhárom szelvényekkel és szárazpecséttel "Ideiglenes Elismervény egy darab 4 1/2%-kal Kamatozó Államadóssági Kölcsönkötvényről" 10$ értékben, szelvényekkel és szárazpecséttel T:I,I Budapest "50. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" 1/8 sorsjegy, ötödik osztály "63. Osztálysorsjáték" 1/8 sorsjegy, harmadik osztály, mindkettő bélyegzéssel T:I Abádszalók "Abádszalóki Takarékpénztár Részvénytársaság" 10db részvénye egyenként 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel T:I Budapest "Chinoin Gyógyszer- és Vegyészeti Termékek Gyára Részvénytársaság" részvényutalvány 10P-ről szelvényekkel T:II Budapest "Magyar Kender-, Len- és Jutaipar Részvénytársaság" részvényutalvány 40P-ről szelvényekkel T:III Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" 10 részvénye egyenként 200P-ről bélyegzésekkel, kötegelővel T:III Budapest "Fél sorsjegy a VI. Újjáépítési Állami Sorsjátékra" 2db ívben T:III Budapest "Fél Sorsjegy a IV. Újjáépítési Állami Sorsjátékra" sorsjegy 2,5Ft árban T:II "65. Osztálysorsjáték" 1/4 sorsjegy, 5. osztály (8x) A-E sorozat T:II,II-,III "Pillér Első Ingatlanbefektetési Alap" 10db befektetési jegye egyenként 1000Ft-ról szelvényekkel T:II-,III Reállízing változó kamatozású kötvény Ft-ról Ft-ról T:I,II Budapest "A City Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" 10db egyenként 1000Ft értékű részvénye, szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:II db-os vegyes magyar és külföldi részvény és kötvény szelvény tétel T:vegyes Ausztria "Egyesület a Bécsi Rendőrtisztek Támogatásáért" sorsjegy 1K-ról T:II Austria "Unterstützungs-Sozietat der Wiener Polizei-Beamten" lottery ticket with the price of 1 Krone C:XF Ausztria "33. Osztrák Osztálysorsjáték" + Csehszlovákia "Állami Jótékonysági Lottó" T:III,III- Austria "33. Österreichische Klassenlotterie" + Czechoslovakia "State charity lottery" C:F,VF Románia / Nagyvárad "Paprika Termelő és Örlő R.T." részvénye 1000L-ről, szelvényekkel T:I- Romania / Oradea "S. A. PT. Cultivarea si Macinarea Ardeiului" share about 1000 Lei, with coupons C:AU Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről szelvényekkel T:II- Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:VF Románia / Erdély 19??. "National-Bank Aktiengesellschaft in Kronstadt (Brassói Nemzeti Bank Részvénytársaság)" kitöltetlen kötvénye szelvényekkel T:I-,II small teara Romania / Transsylvania 19??. "National-Bank Aktiengesellschaft in Kronstadt" unfilled bond with coupons C:AU,XF kis szakadások Szovjetunió R sorsjegy (2x) közeli sorszám T:II,II- Soviet Union Rubles lottery ticket (2x) close serials C:XF,VF Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Budapest "Lipótvárosi Bank" bélyegzéssel ellátott kitöltött váltó K-ról "Felsőmagyarországi Kőolaj Finomító Részvénytársaság" bélyegzéssel ellátott kitöltött váltó K-ról T:III Miskolc "Miskolczi Orthodox Izraelita Hitközség" 33db vágatási bárca, több névértékben és több különböző állat vágatására T:I-,II,II Nezsider / hadifogolytábor K "MS" római sorozat és arab sorszám T:restaurált ~1930. " Pengő az uccán" Al zseton T:2- ph ~ "Budapesti Központi Tejcsarnok Szövetkezet K. 10. T." Al zseton T: ~1940. "1 Rio Pengő / Rio Liszt Ferenc tér" fém zseton T: Budapest Ft Ft Ft "Adományjegy az árvíz és a vörösiszap károsultjainak javára" T:I Amerikai Egyesült Államok DN "Híres tények és arcok", "Elnökök", "Államok" 11db "Shell" zseton + "Amerika látványosságai", "Régi autók" 6db "Sunoco" zseton T:vegyes USA ND "Famous facts and faces", "Mr. President", "States" 11pcs of "Shell" coins + "Landmarks of America", "Antique car coin" 6pcs of "Sunoco" coins C:mixed Ausztria / Eferding h + 20h + 25h + Gmunden h + 20h + 50h + Admont h + 60h + 80h T:I- Austria / Eferding Heller + 20 Heller + 25 Heller + Gmunden Heller + 20 Heller + 50 Heller + Admont Heller + 60 Heller + 80 Heller C:AU Ausztria / Eferding h + 20h + 25h + Gmunden h + 20h + 50h + Kartner h + 20h + 50h T:I- Austria / Eferding Heller + 20 Heller + 25 Heller + Gmunden Heller + 20 Heller + 50 Heller + Kartner Heller + 20 Heller + 50 Heller C:AU

7 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon Dánia / Augustenburg M szükségpénz T:II Denmark / Augustenburg Mark necessity note C:XF Franciaország c "Kereskedelmi Kamara Párizs" T:III France Cents "Chambre de Commerce de Paris" C:F Franciaország Fr "Kereskedelmi Kamara Párizs" T:III tűlyukak France Franc "Chambre de Commerce de Paris" C:F needle holes Franciaország ,05Fr + 0,10Fr + 0,50Fr "Megszállt Területek Vasúti Igazgatása" T:III,III- France ,05 Francs + 0,10 Francs + 0,50 Francs "Régie des Chemins de Fer des Territoires Occupés" C:F,VG Franciaország Fr "Megszállt Területek Vasúti Igazgatása" T:III,III- foltos France Franc "Régie des Chemins de Fer des Territoires Occupés" C:F,VG spots Franciaország Fr Br-Al "Kereskedelmi Kamara" T:2- France Francs Br-Al "Chambres de Commerce" C:VF Kanada "Castle Motor Company" törzsrészvénye T:III Canada "The Castle Motor Company" common stock C:F Német Birodalom / Königsbrück hadifogolytábor pf T:I- German Empire / Königsbrück POW camp Pfennig C:AU Német Birodalom / Cellelager tiszti hadifogolytábor pf T:I- German Empire / Cellelager officer's POW camp Pfennig C:AU Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság / Plön pf + Neustadt pf szükségpénz T:I- Germany / Weimar Republic / Plön Pfennig + Neustadt Pfennig necessity note C:AU Németország / Weimari Köztársaság / Gartenstadt-Haan M (2xklf) T:III Germany / Weimar Republic / Gartenstadt-Haan Mark (2xdiff) C:F Németország / Weimari Köztársaság / Untertaunuskreises M M M M T:III Germany / Weimar Republic / Untertaunuskreises Mark Mark Mark Mark C:F Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút / Kassel billió Mark T:I- Germany / Weimar Republic / Reichsbahndirektion / Cassel Billion Mark C:AU Németország / Weimari Köztársaság M (5 billió) T:III Germany / Weimar Republic Mark (5 billion) C:F Németország / Weimari Köztársaság db klf "Birodalmi Vasút" bankjegy T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of diff "Deutsche Reichsbahn" banknotes C:mixed Német Birodalom DN "Spiel Marke" 3db zseton, közte "I. Vilmos", "Ferenc József" T:2- German Empire ND "Spiel Marke" 3pcs of jetons, between them "Wilhelm I", "Franz Joseph" C:VF Svédország / Malmö K Ag "1500 éves Malmöhus" T:2 (PP) Sweden / Malmö Kronor Ag "Malmöhus 1500 yers old" C:XF (PP) Vegyes: Szerb-Horvát-Szlovén Királyság / Maribor v + Nagy-Britannia / London "Barclays Bank Limited" csekk 16Ł-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, lyukasztva T:III,III- Mixed: Kingdom of the Serbs, Croats and Slovenes / Maribor Vinarjev + Great Britain / London "Barclays Bank Limited" cheque about 16 Pounds with embossed stamp, overprint, perforated C:F,VG Magyar bankjegyek G korabeli hamisítvány, hátlapon piros számozással T:III szép papír Austrian Empire Gulden contemporary fake, with red serial on its back C:F nice paper Adamo G76c, Kodnar Ft "Kossuth bankó" T:III-,IV Adamo G Ft "Kossuth bankó" (2x) vörösesbarna és barna, egyik körbevágva T:III-,IV Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna kr "Kossuth bankó" T:III Ft "Kossuth bankó" T:III Adamo G Ft "Kamatos Utalvány" rózsaszín változat, kamatszelvény nincs, Endrey Endre saját kezű aláírásával T:I,I- enyhe sarokkopás és hajlások Hungary Forint "Interest Bearing Voucher" rose, no coupon, with autograph signature of Endre Endrey C:UNC,AU slight corner wear and bends Adamo SGU K (2x) egyik piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III,III K mindkét oldal német, "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel K piros mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:III-,III K mindkét oldal német, "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel + Ausztria/Osztrák-Magyar Bank K T:IV,III K T:III,III- Adamo K K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldal német (2x) T:III,III

8 K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K (2xklf) a II. kiadáson piros "Deutschösterreich" felülbélyegzés K T:III,III K K K K mindegyik "Szolnok-Doboka Vármegye - Lápospataka község 1910" felülbélyegzéssel T:III,III K K K K mindegyik valószínűleg hamis "Temes Vármegye Vejte Község 1910" felülbélyegzéssel T:III K (5x) K (8x) K (2x) K (3x) T:vegyes K K mindkettő Szerb-Horvát-Szlovén Királyság bélyegével "SHS" felülbélyegzéssel T:III K K mindkettő hamis "Montenegro" bélyeggel és bélyegzéssel T:III,III K "C" sorszámjel K "Orell Füssli Zürich" T:III K K mindkettő csehszlovák bélyeggel és felülbélyegzéssel T:III,IV egyik ragasztott K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:III,III K (2x) mindkettő "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, egyiknél mindkét oldal német, másiknál hátlap rajz T:restaurált K (2x) sorszámkövetők T:I- nagyon apró szakadások és sarokhajlás K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:I- kis folt felül K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:I- sarokhajlások K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III szép papír Adamo K K "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélküli T:III K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:II-,III szép papír P (3x) sorszámkövetők T:I P (3x) kettő sorszámkövető T:I-,II P (11x) sorszámkövetők T:I-,II P "*" (50x) T:III P (50x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (63x) T:III P (100x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (40x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (20x) T:III P bankjegy + barna egyképes rézkarcnyomat + eredeti negatívról galvanoplasztikai eljárással készült pozitív másolat, mindhárom díszalbumba ragasztva T:I,I- Hungary 20 Pengő banknote + one-sided brown etching print + positive printing plate, glued to the album pages C:UNC,AU P (2x) sorszámkövetők T:I-,II P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P T:I- sarokhajlások P T:I P (2x) sorszámkövetők T:III P (4x) sorszámkövetők T:I-,II,III P (4x) sorszámkövetők T:I-,II,III (hajtatlanok) folt, szakadás P (2x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:I-,II-,III szép papír P-1000P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" teljes sor! T:I-,III,III P + 2P + 5P (2x) + 10P (2x) + 20P (2x) + 50P + 100P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P + 5P (3x) + 10P + 20P (2x) + 50P (2x) + 100P mind "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P + 5P + 20P + 100P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III- több szakadással Adamo P P (4x) T:III,III

9 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! P "E 011", vízjeles, "BÜNTETÉS" szóban "N" felett lemezhiba T:III- Adamo P18/1+h P (2x) sorszámkövetők T:II P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) legtöbb piros "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők T:I,I P (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes BP BP BP BP BP T:I-II BP BP BP BP T:I-,II,II- foltos BP (30x) T:vegyes (közte több I,I-) AP (4x) mindegyik sorozat és sorszám nélkül T:I,I AP (3xklf) 2db számozással, egyik fordított címerrel, harmadik számozás nélkül és vastagabb papír T:III AP fehér papíron T:III db klf adópengő, ebből 3db sorozat- és sorszám nélkül T:II-,III AP nem kamatozó Pénztárjegy "Másra Át Nem Ruházható", bélyegzéssel T:III,III AP nem kamatozó Pénztárjegy "Másra Át Nem Ruházható", felülbélyegzésekkel T:III Ft T:III Ft T:III Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft T:III Ft T:III,III Ft (2x) T:III Ft (3x) T:III,III Ft T:III szép papír Ft (30x) T:vegyes Ft (30x) T:vegyes Ft (20x) T:vegyes Ft (30x) T:vegyes Ft (30x) T:vegyes Ft (23x) T:vegyes Ft T:III Ft (4x) sorszámkövetők T:II szép papír Ft (30x) T:vegyes Ft (30x) T:vegyes Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírránccal T:I,I Ft (50x) T:vegyes Ft, forgalomba került selejtes bankjegy szélein kartonlapra ragasztva T:III Ft (5x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I Ft "J" T:III Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft "J" sorozat T:III Ft "FA" (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft "DC" "Millennium" T:I Ft "Millennium" (2x) sorszámkövetők T:I Eredeti bontatlan díszcsomagolásban! Ft "Millennium" (3x) sorszámkövetők T:I Eredeti bontatlan díszcsomagolásban! Ft "FB" (6x) sorszámkövetők T:I

10 Ft "EC" "50. évforduló október 23." T:I,I Ft "DB" T:I Ft "EC" (2x) sorszámkövetők T:I,I db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel, közte felülbélyegzett is T:vegyes db-os pengő bankjegy tétel, benne P "*E 042" T:vegyes db-os vegyes magyar bankjegy tétel, közte K "A 2012" sima hátlappal, felülbélyegzés nélkül, P, Ft T:vegyes (közte jobbak is) db-os vegyes magyar és külföldi bankjegy tétel, főleg magyar pengők T:vegyes db-os vegyes magyar korona, pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel T:vegyes Magyar fém- és ezüstpénzek Denár Ag "II. István" (0,37g) T:1- Hungary Denar Ag "Stephan II" (0,37g) C:AU Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,18g) T:2 kis lyuk, ph. Hungary Denar Ag "Géza II" (0,18g) C:XF small hole, edge error Huszár: 150., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0.22g) T:2,2- patina Hungary Denar Ag "Bela III" (0.22g) C:XF,VF patina Huszár: 69., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0.32g) T:2- patina Hungary Denar Ag "Bela III" (0.32g) C:VF patina Huszár: 69., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0.29g) T:2 Huszár: 195., Unger Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0.22g) T:2-,3 Huszár: 195., Unger Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0.25g) T:2- Huszár: 192., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,78g) T:2- Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,78g) C:VF Huszár: 320., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,48g) T:3 rep. Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,48g) C:F crack Huszár: 313., Unger I.: Denár Ag "Mária" (0,49g) T:2,2- Huszár 569.,Unger I.: 443.e Denár Ag "Mária" (0,57g) T:2- szennyeződés Huszár 569.,Unger I.: 443.q K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0.61g) KB-1618KB Denár Ag "II. Mátyás" (4xklf) T:2,2- Unger I.:646.c, 869., 870., Huszár: 811., 1140., K-G Denár Ag "II. Lajos" (0,49g) T:2,2- Huszár: 841., Unger I.: 673.m Denár Ag "II. Lajos" (0.59g) T:2- Huszár 846., Unger I L-B Denár Ag "II. Lajos" (0.38g) T:2- ki. Huszár 846., Unger I 675.e K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2 Huszár 935.,Unger II.: 744.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,47g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,47g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,53g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,47g) T:2 Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0.46g) T:2 Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,49g) T:1-,2 Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,49g) T:2 Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I.Ferdinánd" (0,46g) T:2- Huszár 935., Unger II.:745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,43g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,44g) T:2,2- Huszár 935., Unger II 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,58) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,49) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I.Ferdinánd" (0,42g) T:2- Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,53g) T:2,2- Huszár 935., Unger II.: 745.a

11 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,38g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,48g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,46g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" előlapi duplaveret (0,43g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,47g) T:2,2- Huszár: 936., Unger II.: 748.a ?4K-B Denár Ag "I.Ferdinánd" (0,44g) T:2- Huszár 935., Unger II.:745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,43g) T:2,2- Huszár: 936., Unger II.: 748.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,58g) T:2,2- Huszár: 992., Unger II: 766.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,41g) T:2,2- ph. Huszár: 992., Unger II.: 766.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,52g) T:2- Huszár 992., Unger II.: 766.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,49g) T:2- Huszár: 992., Unger II.: 766.a K-B Denar Ag "Miksa" (0,52g) T:2,2- Huszár.:993, Unger II.:767.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,48g) T:2,2- Huszár: 993., Unger II.: 767.a K-B Denár Ag "Miksa" verethibás, két "P" a köriratban (0,48g) T:2- Huszár: 993., Unger II.: 767.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,37g) T:2- Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,42g) T:2- Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,57g) T:2- Huszár 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,47g) T:2- Huszár 1059., Unger II.: 811.a KB XVkr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (5,85g) T:3 Huszár: 1429., Unger II.: 1064A XX Poltúra Cu "II. Rákóczi Ferenc" hamis ellenjegyekkel KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (5x) T:3, X Poltura "II. Rákóczi Ferenc" (8,15g) T:2,2- ph. Hungary X Poltura "Francis II Rákóczi" (8,15g) C:XF,VF edge error Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a X Poltura "II. Rákóczi Ferenc" (7,01g) T:3 ph. Hungary X Poltura "Francis II Rákóczi" (7,01g) C:F edge error Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona T:2-,3 Huszár: 1756., Unger III.: E 1kr Cu S 1kr Cu "I. Ferenc" B 5/10kr Cu KB 5/10kr Cu T:2-,3 forrasztásnyom db-os vegyes rézpénz tétel, főleg magyar verdejelűek T:vegyes S 1/4kr Cu G 1kr Cu E 1kr Cu A 1kr Cu T:2-,3, G 1kr Cu E 1kr Cu T:2-, B Tallér Ag "I. Ferenc" keretben, jelzett Ag óraláncon (Br.: 98,73g) T: B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- patina B 10kr Ag "V. Ferdinánd" T: KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 ph., juszt B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2-,3 brossnyom, erős ph NB 3Kr Cu T:3 ph. Adamo B NB 6kr Ag T:2-,3 Adamo B G 2kr Cu T: E 5/10kr Cu T: KB 1kr (10x) T:2,2-, KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2, KB 4kr Cu T:2,2- Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T: GYF 20kr Ag "Váltó Pénz" T: KB 20kr Ag "Ferenc József" T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:2- ph. Hungary 1879KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF edge error Unger III.: 1464.a, Huszár: 2138., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2- Hungary 1883KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2- Hungary 1883KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2 apró ph. Hungary 1887KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF small edge error Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M

12 KB 10kr Ag "I-K-A-CS,VP" T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2 Hungary 1888KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2 apró ph. Hungary 1889KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF tiny edge error Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József/Barokk címer" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2 apró ph. Hungary 1890KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF tiny edge error Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" Körmöcbánya T:2 apró ph., patina Hungary 1892KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF tiny edge error, patina Unger III.: 1467, Huszár: 2142., Adamo M f-20f 44db-os vegyes fillér tétel klf évszámokkal T:vegyes KB 10f Ni/Cu-Ni-Zn (7xklf) T:2, K Ag "Ferenc József" (3xklf évszám) T:2-, KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T: KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 patina Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 patina Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 ph KB 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 karc, kis ph KB 2f Fe (3xklf) T: KB 2K Ag "Ferenc József" T:2, KB 2K Ag "Ferenc József" T:2,2- kis patina KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- patina P Ag (2x) P Ag "Madonna" T:2-,3 erős patina f-20f 47db-os vegyes fillér tétel klf évszámokkal T:vegyes P Ag (3x) T:2, P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 folt Adamo P P Ag "Pázmány" T:2- patina, ph. Adamo P P Ag "Pázmány" T:2 patina Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2,2- patina Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2 patina Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:2,2- patina, ph P Ag "Liszt Ferenc" T:2,2- polírozott P Ag "Liszt Ferenc" T:2,2- patina P Ag "Liszt Ferenc" T:2 patina P Ag Ft Ag "Kossuth" Ft alpakka "Fáy András" (2x) T:2-,3,BU patina P Ag "Madonna" T:1- Adamo P P Ag "mosolygós Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P

13 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina, kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 kis patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2- ph. Adamo P P Al "Horthy" P Al "Parlament" Ft Ft "FAO" lezárt fóliában T:1-, P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" P Al "Parlament" T:2, P Al "Horthy" Ft Ag "Kossuth" T: f tombak T: f-50f 152db-os vegyes fillér tétel klf évszámokkal T:vegyes Ft Ag "vastag Kossuth" T:2 felületi karc Adamo F Ft Ag "vastag Kossuth" T:2,2- apró ph. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-, Ft Ag "Petőfi" T:2- patina Ft Ag "Petőfi" T:2,2- patina, ph Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" "Szabadságharc" sor T:2,2- patina Adamo EM1,2, Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" "Szabadságharc" sor T:2 Adamo EM1,2, Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" "Szabadságharc" sor T:2,2- patina Adamo EM1,2, Ft Ag "Petőfi" T: Ft Ag "Széchenyi" T:2,2- patina Ft Ag "Széchenyi" T:2,2- patina Ft Ag "Széchenyi" T:2 patina Ft Ag "Széchenyi" T:2, Ft Al (8x) Ft Al (5x) Ft Al Ft Al (5x) Ft Al (3x) Ft Al (4x) Ft Al (17x) Ft Al (13x) Ft Al (16x) Ft Al (22x) Ft (16x) Ft Al (35x) Ft Al (17x) Ft Al (29x) Ft Al (19x) Ft Al (16x) Ft Al (18x) Ft Al (100x) T:1-3- (főleg a korábbi évszámok rosszabb állapotban, későbbi évszámokban sok 1) Ft + 20Ft + 25Ft Ag "10 éves a Forint" sor MNB tokban T: Ft Ag "Bartók" T:P felületi karc Ft Ag "Bartók" T:P felületi karc Ft Ag "Liszt" T:P Ft Ag "Liszt" T:P felületi karc, ü Ft Ag + 50Ft Ag "Liszt" pár, eredeti MNB plasztiktokban T:P Ft Cu-Ni-Zn T:2, Ft T: f + 5f + 10f + 20f + 50f + 1Ft Ag + 2Ft Ag + 5Ft Ag, fiktív veret "Kabinet sor" eredeti dísztokban! T:P erős patina Hungary Fillér + 5 Fillér + 10 Fillér + 20 Fillér + 50 Fillér + 1 Forint Ag + 2 Forint Ag + 5 Forint Ag "Cabinet set" in original box! C:P strong patina Adamo FO

14 Ft Ag "Zrínyi Miklós" T:PP felületi karc Ft Ag "Zrínyi Miklós" T:PP ujjlenyomat Ft Ag + 100Ft Ag "Szt.István" pár T:BU Ft Ag "50 éves az MNB" T:BU Adamo EM Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár, bordó dísztokban T:BU ujjlenyomat, patina Adamo EM44,EM Ft Ag "MNB" T:BU Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" T:BU Adamo EM Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag 3klf db "Festők I. / Derkovits, Szinyei, Munkácsi" sor, eredeti sérült plombált MNB tokban T:BU f-10Ft 9klf "Magyar Népköztársaság" forgalmi érméi sötétzöld műbőrtokban T: Ft Ag "Derkovits Gyula" T:BU felületi karc Ft Ag "Festők II. / Csontváry" T:BU Adamo EM Ft Ag 3xklf "Festők II. / Mányoki, Rippl-Rónai, Csontváry" sor, eredeti sérült plombált MNB tokban T:BU Ft Ag "Nemzeti Múzeum" eredeti plombált MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Első magyar aranyforint" T:BU Adamo EM "Nemzetközi Gyermekév" (2xklf) Ag bélyegérem eredeti ÁPV tokban (3.41g/0.835/27x22mm) T:PP Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft (3x) Ft "Magyarország az EU tagja" T:BU, Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" plombált MNB plasztiktokban (cserélt zsinór) T:PP Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni magyar-bolgár közös kiadás "Bulgária 1300 éves", eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:PP ujjlenyomat Ft Ag "Bartók Béla" sérült eredeti MNB tokban T:PP f + 5Ft + 10Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal + 100Ft "FAO" (2x) mindkettő eredeti tokban tanúsítvánnyal, egyik tokból hiányzik a műanyag tartó T:BU, Ft alpakka "Czóbel Béla" + 100Ft alpakka "Simon Bolivár" + 100Ft alpakka Széchenyi István" Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" mindegyik eredeti tokban tanúsítvánnyal T:PP,BU ujjlenyomat Ft Ag "Sarajevoi Téli Olimpia" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Ft Ag "Nők évtizede" sérült eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:BU Ft Ag "Labdarúgó VB - Stadion" T:BU Ft Ag "Labdarúgó VB - Stadion" T:BU ujjlenyomat Ft Ag "Budavár visszavétele 1686" T:PP Adamo EM (3xklf) hiányos és sérült tokos forgalmi sor, mindháromból hiányzik 2f és 5f T:1, Ft Ag "Nyári olimpia-szöul" T:BU Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:PP ujjlenyomatos Adamo EM f-50f Al (5xklf) T: Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T: Ft Ag "Kölcsey Ferenc" T:PP kis ujjlenyomat Adamo EM f-50f 5klf db forgalmi sor fóliában T: f + 10f + 20f T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2,

15 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (10x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "Labdarúgó VB" T:BU felületi karc Adamo EM Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (10x) T:2, Ft Ag "Deák" (10x) T:2, Ft Ft Ft (2x) T:2,PP Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Integráció az EU-ba / Halászbástya" T:BU Ft T:PP Eredeti MNB-s csomagolásban! Ft Ag "Lórántffy Zsuzsanna / Sárospatak" (2xklf) dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP enyhe felületi karc Hungary 2000 Forint Ag "Zsuzsanna Lórántffy / Sárospatak" (2xdiff) in case, with certificate C:PP slightly scratched Adamo EM Ft Ag "Gábor Dénes" tokban T:BU Ft-100Ft 7klf db, szettben "Ezeréves a magyar pénzverés" T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "Magyarország az EU tagja" T:PP külső tok hiányzik Adamo FO Ft (11x) emlékkiadások T: Ft-100Ft 7klf db-os forgalmi sor + 10Ft "József Attila" dísztokos szettben T:PP Ft Ag "Diósgyőri vár" T:BU Ft Ag "Bartók Béla" aranyozott! T:PP Tanúsítvánnyal Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:BU Ft Ag "Debreceni Református Nagytemplom" tanúsítvánnyal dísztokban T:BU Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:BU Ft "Siklósi Vár" T:PP felületi karc Adamo EM Ft "Siklósi Vár" T:PP karc Adamo EM Ft Ag "Pekingi olimpia" dísztokban tanúsítvánnyal T:BU Ft-200Ft 6klf db dísztokos forgalmi szettben "Lánchíd" T:BU Ft első napi veret plasztikkártyával T: Ft első napi veret plasztikkártyával T: Ft elsőnapi veret díszcsomagolásban Ft "FB" "Búcsú a 200Ft-os bankjegytől" T:I, Ft-200Ft 6klf db + "Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa" Ag (999) emlékérem, szettben T:BU

16 Ft "Bíró László József a golyóstoll szabadalmaztatója" T:BU Adamo EM Ft Ag "Őrségi Nemzeti Park" tanúsítvánnyal T:BU Ft Ag "Duna-Dráva Nemzeti Park" T:BU Ft Cu-Ni "100 éves a Magyar Cserkészszövetség" T:PP Vegyes P-5P Al tétel 800g-os súlyban T:vegyes P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" T: db-os vegyes magyar érme és telefon érme tétel, közte 1800S 3kr Cu, 1886KB 1kr Cu "Középcímer", Ft Ag "Kossuth" T:vegyes Magyar emlékveretek Arató Gyula ( ) "Mátyás Király Sportév 1943" hadifém plakett (80x41mm) T:1-, Asszonyi Tamás (1942-) " / 100 éves a Magyar Vöröskereszt" ezüstözött fém emlékplakett (40mm) T: Berán Lajos ( ) "Magyar Sí Szövetség" fém plakett (69x49,5mm) T:3 erős patina Berán Lajos ( ) DN "Budapesti (Budai) Torna Egylet Botond" Br díjérem korabeli "NEMZETI TORNA EGYLET" feliratú tokban (40mm) T: Bognár György (1944-) "HNF Szécsényi Honismereti Bizottsága és a Hollókő Tanácsi Elöljáróság / Hollókő a világ kulturális örökség része" Ag emlékérem (36,25g/0.835/42,5mm) T:PP ujjlenyomat Bognár György (1944-) "MÉE / Magyarország köztársaság" Ag (35.97g/0.835/42,5mm) és Br (42,5mm) emlékérem pár T:PP, Bognár György (1944-) "MÉE Budapest / Nagy Imre a magyar nép mártírja" Ag emlékérem (35,97g/0.835/42,5mm) T:PP kis ujjlenyomat Bognár György (1944-) "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós / Itthon hazai földben" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Bognár György (1944-) DN "Raoul Wallenberg - Budapest " Ag emlékérem dísztokban, sorszámozott tanúsítvánnyal (31,1g/0.999/42,5mm) T:2 (PP) Bozó Gyula ( ) "George Bush látogatása Magyarországon" Ag emlékérem (35,41g/0.835/42,5mm) T:PP Búza Barna ( ) ~ Szocreál Br plakett (136x62mm) T: Búza Barna ( ) "Gerő László" Br plakett (90mm) T: Búza Barna ( ) DN "Petőfi Sándor" és "Itt az idő most vagy soha!" Br plakett pár eredeti dísztokban (94,5 és 95mm) T: Búza Barna ( ) DN "Petőfi Sándor" Br plakett dísztokban (94mm) T: Csúcs Viktória ( ) "München Olimpia" jelzett Ag emlékérem (16.50g/0.925/32,5mm) T: Csúcs Viktória (1934-) DN "Petőfi Sándor / Ott essem el én, a harc mezején." Ag emlékérem, sérült ÁP tokban (16,2g/0.925/32mm) T:PP ujjlenyomat Farkas Ferenc (1958-) "Helikoni Ünnepségek Keszthely " Br emlékplakett, eredeti tokban rögzítve (100mm) T: Fritz Mihály (1947-) "20 éves a MÉE Fejér Megyei Szervezete / Török kivonulásának 300. évfordulója" Ag emlékérem (35,66g/0.835/42,5mm) T:PP kis ph Fritz Mihály (1947-) "MÉE Szeged - Budai Baráti Kör / Csonka János" Ag és Br emlékérem pár (35.56g/0.835/42.5mm) T: Fülöp Zoltán (1951-) "Budapest - Parlament / Királyi szent ereklyék" Ag emlékérem tokban (27g/0.925/42,5mm) T:PP Fülöp Zoltán (1951-) "Bartók Béla / A kékszakállú herceg vára" Ag emlékérem ÁPV plasztiktokban, tanúsítvánnyal (20g/0.925/37mm) T:PP Fülöp Zoltán (1951-) "Hungaroring - Forma 1 Első Magyarországi Grand Prix" fém emlékérem (32mm) T:PP Fülöp Zoltán (1951-) "Őszentsége II. János Pál pápa magyarországi látogatása emlékére" Ag emlékérem dísztokban (31,2g/0.999/42,5mm) T:PP ujjlenyomat,karc Garamkeszi János (1936- ) "Mezőtúr 600 éves / Dózsa György" Br plakett (97mm) T: Garamkeszi János (1936-) DN "Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskola" ezüstözött Br emlékérem dísztokban (60mm) T: Hajós Géza "Gyári Szabadidő Szervezetek Központja - GYOSZ" fém emlékérem (49mm) T:2- karc Iván István ( ) "Nemzetközi Bélyegkiállítás - SOCPHILEX 1963" Al lemezérem (50mm) fatalpon (122x84mm) T: Képíró Zoltán ( ) "MÉE-Keszthely / Dunántúli Éremgyűjtők V. Keszthelyi Találkozója" ezüstpatinázott Br emlékérem (42,5mm) T: Képíró Zoltán ( ) "MÉE-Keszthely Hévíz / Dr. Schulhof Vilmos" Ag emlékérem eredeti plombált ÁPV tokban (36g/0.835/42mm) T:PP

17 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! Kiss Sándor ( ) "25 éves az OMBKE (Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület) Tatabányai Csoportja" Br érem (80mm) T:2, Kiss Kovács Gyula ( ) "Renoir" jelzett Ag emlékérem ÁPV plasztiktokban (16.1g/0.800/32mm) T:BU ujjlenyomat Kiss Kovács Gyula ( ) DN "Van Gogh" Br emlékérem ÁPV plasztiktokban ismertető tanúsítvánnyal (60mm) T: Kiss Kovács Gyula ( ) DN "Van Gogh" Ag emlékérem ÁPV plasztiktokban ismertető tanúsítvánnyal (0.925/32mm) T:PP Kiss Kovács Gyula ( ) DN "Michelangelo" Ag emlékérem ÁPV plasztiktokban (16,07g/0.925/32mm) T:PP ujjlenyomat Kiss Nagy András (1930-) "Magyar Nemzetért / Erdély" Br emlékérem (42,5mm) T:1- apró ph Kiss Nagy András ( ) "Az Erdélyi Menekültekért" Ag és Br emlékérem műbőr tokban és tanúsítvánnyal (31g/0.999/42,5mm) T: Kiss Nagy András ( ) DN "Orvos sor / Fodor József" Ag emlékérem ÁPV tokban (16g/0.925/32mm) T:PP Kiss Nagy András ( ) DN "Orvos sor / Korányi Sándor" Ag emlékérem sérült plombált ÁPV tokban (16g/0.925/32mm) T:PP Kiss Nagy András ( ) DN "Orvos sor / Semmelweis Ignác" Ag emlékérem eredeti sérült plombált tokban (0.925/32mm) T:PP Konyorcsik János (1926-) Budapesti Műszaki Egyetem / Gépészmérnöki Kar - Bánki Donát" ezüstözött Br emlékérem eredeti műbőr tokban (40mm) T: Lantos Györgyi (1953-) "IV. Üzemgazdasági Napok Gyöngyös '94 - Hensch Árpád" Br emlékérem (79mm) T: Lapis András (1942-) "Szegedi Ipari Vásár emlékére" fém emlékplakett dísztokban (36x36x15mm) T: Lebó Ferenc (1960-) "II. János Pál pápa látogatása - Pannonhalma, Győr" aranyozott Br emlékérem (42,5mm) T:PP ujjlenyomatos Lebó Ferenc (1960-) "A honfoglalás emlékére / Árpád Nagyfejedelem" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:PP ujjlenyomatos Lendvai István (1947-) "Balatontourist Veszprém" Br plakett eredeti tokban (94mm) T: Ligeti Erika (1934-) "Nemzetközi Gyógyszerésztörténeti Kongresszus" Br emlékérem (~54mm) T: Ligeti Erika (1934-) DN "A Közlekedésért / A Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi minisztertől" Ag emlékérem (36,94g/0.925/42,5mm) T:2 (PP) Lisztes István (1942-) DN "Huszonöt éves az Országos Vérellátó Szolgálat" Br emlékplakett (82mm) T:2 ph Loósz József (1908-) "SAS - Siess-Adj-Segíts / Hadifoglyokért, kórházakért, tüdőbetegekért" Br emlékérem (40mm) T: Lőrincz István ( ) "Házasságkötésünk emlékére" jelzett Ag emlékérem, modern utánveret dísztokban (38,3g/0.925/42mm) T:2 (PP) HP Madarassy Walter ( ) "Szent István / Szent Jobb" Br emlékérem (40,5mm) T:2 folt Matzon Frigyes ( ) "Pénzintézeti Központ Tisztviselőinek Sportegyesülete 1923 / M.Á.H.-P.K. (Magyar Általános Hitelbank - Pénzintézeti Központ)/B. céllövő csapatverseny győztesének 1936.IV.12." Br emlékérem és tábla "Arkanzas BP." gyártói jelzéssel (50mm) márványlapon (143x86mm) T: Pálffy Gusztáv (1942-) "Kodály Centenárium Kecskemét" Br plakett eredeti tokban (85mm) T: Papp László (1947-) "Első királyunk Szent István halálának 950. évfordulóján a Szent Jobb országjárásának emlékére - Turul" patinázott Ag emlékérem dísztokban tanúsítvánnyal (29g/0.935/47mm) T:PP felületi karc Papp László (1947-) "Első királyunk Szent István halálának 950. évfordulóján a Szent Jobb országjárásának emlékére - Csodaszarvas" patinázott Ag emlékérem dísztokban tanúsítvánnyal (29,5g/0.935/47mm) T:PP felületi karc Peternák Gusztáv (1928-) "Labor Műszeripari Művek Esztergom Hungary / 75 éves " Br emlékérem eredeti dísztokban (60mm) T: Reményi József ( ) "Robert Schumann" jelzetlen Br plakett (77mm) T: Renner Kálmán ( ) "Sopron 700 éves" Br plakett (60mm) T:1-,2 ph Renner Kálmán ( ) DN "Győr Város Emlékérem" ezüstözött Br plakett (80mm) T:2 ph Somogyi József ( ) ~1970. "Pro Arte - Salgótarján" Br plakett (108x82mm) T: Somogyi József ( ) "MRT (Magyar Rádió és Televízió)" jelzetlen Br plakett (69x85mm) T: Tokody Gyula? ( ) DN "Vasas SC" ezüstözött Br plakett (112x64mm) T:2 forrasztásnyom

18 30605.Tőrös Gábor (1934-) DN "Arany János" Br emlékplakett (147mm) T: Trischler Ferenc (1945-) DN "Grünfelder Lőrinc / Bár" kétoldalas Br érem (80,5mm) T: Turáni Kovács Imre ( ) DN "Ady Endre emlékverseny - Ady-kör" Br sakk emlékérem, mesterjegy nélkül (108mm) T: "Országos Nőiparkiállítás Budapesten / Koburg Herczegné az Orsz. Nőiparkiállítás Védnöke" fém emlékérem (36mm) T:2- erős ph "Ferenc József 1896 / Árpád 896" Br emlékérem (20mm) T:3 ph "OTE (Óbudai Torna Egylet) " ezüstözött Br plakett (45x50mm) T: "Nemzeti Lovarda Lovasmérkőzése" Br emlékérem "Marosvásárhelyi Lovasmérkőzés emlékére vitéz Veress Zoltán ezredes úrnak jul. 3-4." gravírozással (68,5mm) T: "Vasas Együttesek IV. Zenei Fesztiválja Budapest Április Autóvillamossági Felszerelések Gyára Énekkar" zománcozott fém emlékplakett dísztokban (96x58mm) T: "Sztálinváros " aranyozott Al emlékérem (40mm) + DN "Egy napot Pécsért!" Br emlékérem (47mm) T: ~1965. "XXV. SZÚR (Színész-Újságíró Rangadó)" Br plakett eredeti tokban (104x91mm) T: "Arany Reflektor - A Magyar Ifjúság Szerkesztőségétől" Br emlékplaktt (102mm) T: "Magyar Alumíniumipari Tröszt - BUÉK" Al emlékérem (40mm) "Magyar-Szovjet Timföld Alumínium Egyezmény / 10 éves évforduló" ezüstözött fém emlékérem (60mm) T: ~1970. "BKV Hűségérem ezüst fokozat" ezüstözött fém érem (36mm) T: ~ "Magyar Autóklub 1900" fém emlékplakett (58mm) T:2, ~ "A Megyei Polgári Védelem fejlesztéséért" Br érem dísztokban (85mm) T: ~1970. "Nagyváthy János " kétoldalas Br plakett (77,5x78,5mm) T: "Bányakár Konferencia Balatonfüred" Br érem (83mm) T: "Nemzetközi Bányamérési Konferencia" ezüstözött fém emlékérem (45,5mm) T:2,2- ph "Vasipari Kutató Intézet - Budapest - 25 éves évforduló" ezüstözött Br emlékérem (45mm) T:2 ph "Tiszteld a múltat - Bányamérési ankét Rudabánya" Br érem (70mm) T: "25 éves a Tanács / A VI. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága" Br emlékérem tokban (76mm) "Száz éves a Telefongyár " fém emlékérem dísztokban, fém kitűzővel (90mm) + DN "VI. Ker. Tanács - A Centenárium évében a VI. Kerület Lakossága Érdekében Végzett Munkájáért" Br emlékplakett dísztokban (115mm) T:2, "HUNGEXPO / Őszi Budapesti Nemzetközi Vásár" fém részvételi emlékérem és Cu zseton (70mm,31mm) T: "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ag ÁPV jelvény (8.13g/0.835/22mm) + 2xklf Ag bélyegérem (3,34g/0.835/22x27,5mm + 4,64g/0.835/37x22,5mm) eredeti dísztokban T:2 (PP) patina "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ag ÁPV jelvény (7,89g/0.835/22mm) + 2xklf Ag bélyegérem (3,37g/0.835/22x27,5mm + 4,64g/0.835/37x22,5mm) T:PP ujjlenyomat "MLSZ / FIFA Világbajnokság Spanyolországban" Ag emlékérem eredeti tokban (35g/0.925/35x40mm) T:2 (PP) "I. és II. Országos Kettesfogathajtó Derby Kecel" 2db lemezérem akasztható fakeretbe foglalva (85mm keret nélkül) T: "Magyarország - Ausztria Bélyegkiállítás - Budapest 1984" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett (103mm) T: "Magyarország - Franciaország Bélyegkiállítás - Budapest 1984" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett (106mm) T: "Komárom " jelzett hollóházi porcelán emlékérem dísztokban (88mm) T: "Zalaegerszeg rendezett tanácsú város " Br emlékplakett dísztokban (132mm) T: "A HNF VIII. Kongresszusa Budapest" Br nagyalakú plakett (105mm) szignó: EM T:2, "1 éves a Calypso Rádió" Ag (36,19g/0.835/42,5mm) és Br (42,5mm) emlékérem pár T:PP, "Bizományi Kereskedőház és Záloghitel Rt / Emlékül" Br emlékérem (60mm) T: "Az első magyar útdíjas autópálya felavatása - M1 - ELMKA / Az első magyar hídpénz bevezetése" ezüstözött Br emlékérem dísztokban (42,5mm) T: Magyar Hiszekegy" Ag emlékérem dísztokban tanúsítvánnyal (15,5g/0.925/32mm) T:2 (PP) "Magyar Agrártudományi Egyetem Budapest " Br emlékplakett (78mm) T:2 kis ph Magyar Hiszekegy" Ag emlékérem dísztokban tanúsítvánnyal (15,5g/0.925/32mm) T:2 (PP) "Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége / Kóta Díj 2005" Br emlékérem dísztokban (90mm) T:

19 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! "Gloria Victis " a Magyar Szabadságharcos Szövetség San Francisco-i Csoportjának emlékérem (40mm) T: DN "Szentendrei Emlék / BÁV" Ag emlékérem (16g/0.925/32mm) T: DN "A Vállalat Kiváló Ifjúsági Brigádja" Br emlékplakett (70mm) + "Minőségi Munkáért - Taurus Gépgyár" Br emlékplakett (69mm) T:2, DN "Rózsa Ferenc" Br plakett (120mm) T: db klf szocialista emlékérem, közte "Székesfehérvár 1000 éves" Br emlékérem (84mm), ~1980. "Vác városi evezőskupa" Br emlékérem (80mm) T: DN "Richárd Wagner" Br plakett márványtalpon (61x43mm) T: db klf szocialista emlékérem és plakett, közte "KISZ Budapesti Bizottsága - Eredményes Propaganda Munkáért" Zn emlékérem (60mm), "KMP " Br plakett (59mm) T: db-os emlékérem és plakett tétel, benne "MAFILM", "A Vállalat Kiváló Brigádja", "Budapesti Testnevelési és Sportbizottság", valamint jelzett hollóházi porcelán plakett T:1-,2, db vegyes szocialista plakett, közte ~1980. "Budapest XVIII. Kerületi Tanács VB - Kerületi Munkáért" Br plakett (70mm), "Fejér Megyei Tanács" fém plakett (70x70mm) T:1-, db vegyes szocialista plakett, közte Vincze Dénes ( ) ~1960. Aranyozott fém szocreál plakett (81mm), "Universitas Scientiarum Budapestinensis de Rolando Eötvös Nominata / Dr. Krausz Imre 1987/88" ELTE Br emlékérem (62mm) T: Modern utánveretek, fantáziaveretek DN "Euró fantázia - Szabadság szobor" Ag emlékérem (20g/0.999/38mm) T:PP ujjlenyomatos,felületi karc DN "Euró fantázia - Bercsényi Miklós" Ag emlékérem (20g/0.999/38mm) T:PP ujjlenyomatos,felületi karc DN "Euró fantázia - Bor és szőlő" Ag emlékérem (20g/0.999/38,5mm) T:PP ujjlenyomatos DN "Euró fantázia - Kis kócsag" Ag emlékérem (20g/0.999/38,5mm) T:PP ujjlenyomat Magyar és külföldi arany pénzek Ausztria D Au "Ferenc József" utánveret (14g/0.986) T:PP felületi karc Austria Ducat Au "Franz Joseph" restrike in case (14g/0.986) C:PP slightly scratched Krause KM# Franciaország / II. Császárság 1854A 20Fr Au "III. Napóleon" Párizs (6.44g/0.900) T:2- apró ph. France / Second Empire 1854A 20 Francs Au "Napoleon III" Paris (6.44g/0.900) C:VF small edge error Franciaország / Modern Köztársaság 1891A 20Fr Au (6.41g/0.900) T:2,2- France / Modern Republic 1891A 20 Francs Au (6.41g/0.900) C:XF,VF Mexikó P Au utánveret (1.63/0.900) T:2- Mexico Pesos Au restrike (1.63/0.900) C:VF Krause KM# Oszmán Birodalom (1327/3) 100K Au "V. Mehmed" Qustantiniyah (7.13g/0.917) T:2 fny. Ottoman Empire (1327/3) 100 Kurush Au "Muhammad V" Qustantiniyah (7.13g/0.917) C:XF earmark Krause KM# Külföldi bankjegyek Albánia / Olasz megszállás Fr (2x) T:III-,IV egyik ragaszott Albania / Italian occupation Franga (2x) C:VG,G one glued Amerikai Egyesült Államok 1928F 2$ vörös pecséttel T:restaurált USA 1928F 2 Dollars with red seal C:restored Amerikai Egyesült Államok 1934A 10$ T:III USA 1934A 10 Dollars "Silver Certificate - Small size" C:F Krause 415.a Amerikai Egyesült Államok 1935A 1$ kék pecséttel T:restaurált USA 1935A 1 Dollar with blue seal C:restored Amerikai Egyesült Államok $ vörös pecséttel T:III USA Dollars with red seal C:F Amerikai Egyesült Államok / Katonai kiadás c T:restaurált USA / Military Payment Certificate Cents C:restored Amerikai Egyesült Államok / Katonai kiadás c T:I- USA / Military Payment Certificate Cents C:AU Amerikai Egyesült Államok $ zöld bankcímer és sorszám eltolódva T:III kis szakadás USA Dollars green bank seal and serial numbers are dislocated C:F small tear Amerikai Egyesült Államok $ (3x) kettő sorszámkövető, mindhárom bélyeggel és bélyegzéssel T:I- USA Dollars (3x) two sequential serials, all with stamp and stamping C:AU Ausztria / Szövetséges megszállás gr + 1Sch + 2Sch + 5Sch + 10Sch + 50Sch + 100Sch T:I-,II,II-,III Austria / Allied occupation Groschen + 1 Schilling + 2 Schilling + 5 Schilling + 10 Schilling + 50 Schilling Schilling C:AU,XF,VF,F

20 30672.Ausztria Sch T:III szép papír Austria Schilling C:F nice paper Bahamák /2$ T:I- Bahamas /2 Dollar C:AU Csehszlovákia K (2x) egyik "SPECIMEN" perforációval + 5K + 20K + 100K + 500K T:I-,III Czechoslovakia Korunu (2x) one with "SPECIMEN" perforation + 5 Korun + 20 Korun Korun Korun C:AU,F Dánia K T:restaurált Denmark Krone C:restored Franciaország Fr Fr T:III France Francs Francs C:F Fülöp-szigetek / Japán megszállás P (3x) sorszámkövetők T:I-,II Philippines / Japanese occupation Peso (3x) sequential serials C:AU,XF Hollandia G T:III,III- Netherlands Gulden C:F,VG Holland Kelet-India / Japán megszállás c T:II-,III Netherlands East Indies / Japanese occupation Cent C:VF,F Jugoszlávia D T:III Yugoslavia Dinara C:F Kajmán-szigetek $ T:I Cayman Islands Dollar C:UNC Kanada $ Szign.: Beattie - Rasminsky T:restaurált Canada Dollar Sign.: Beattie - Rasminsky C:restored Kanada $ T:III kis szakadás Canada Dollars C:F small tear Kuba P "SPECIMEN" T:I- Cuba Peso "SPECIMEN" C:AU Kuba P "SPECIMEN" T:I- Cuba Pesos "SPECIMEN" C:AU Lengyelország M Zl Zl T:I-,II,III Poland Marek Zlotych Zlotych C:AU,XF,F Lengyelország M T:restaurált Poland Marek C:restored Lengyelország Zl (6x) sorszámkövetők T:I Poland Zlotych (6x) sequential serials C:UNC Mexikó / Forradalom / Chihuahua P hátoldalán vörös bélyegzés + 5P hátoldalán kék bélyegzés T:III,III- Mexico / Revolution / Chihuahua Peso with red stamp on back + 5 Pesos with blue stamp on back C:F,VG Nagy-Britannia Sh T:III,III- Great Britain Shillings C:F,VG Német Birodalom M T:III,III- German Empire Mark C:F,VG Német Birodalom M 7 jegyű sorszámmal T:III,III- German Empire Mark with 7 digit serial C:F,VG Német Birodalom M M M T:III,III- German Empire Mark Mark Mark C:F,VG Németország / Weimari Köztársaság M (3x) sorszámkövetők, barna sorszám T:I Germany / Weimar Republic Mark (3x) sequential serials, with brown serial C:UNC Németország / Weimari Köztársaság M (3x) sorszámkövetők T:I,I- Germany / Weimar Republic Mark (3x) sequential serials C:UNC,AU Németország / Weimari Köztársaság M T:III Germany / Weimar Republic Mark C:F Németország / Weimari Köztársaság M (3x) sorszámkövetők T:I,I- Germany / Weimar Republic Mark (3x) sequential serials C:UNC,AU Németország / Weimari Köztársaság M T:III Germany / Weimar Republic Mark C:F Németország / Weimari Köztársaság M (2x) + Német 3. Birodalom M (2x) T:II,III Germany / Weimar Republic Mark (2x) + German Third Reich Mark (2x) C:XF,F Németország / Weimari Köztársaság M + 20M + Német 3. Birodalom M M T:II-(csak egy db),iii Germany / Weimar Republic Reichsmark + 20 Reichsmark + German Third Reich Reichsmark Reichsmark C:VF(only one pc),f Németország / Weimari Köztársaság M + 20M + Német 3. Birodalom M M T:III,III- Germany / Weimar Republic Mark + 20 Mark + German Third Reich Mark Mark C:F,VG Németország / Weimari Köztársaság db-os bankjegy tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of banknotes C:mixed Német 3. Birodalom M T:II,II- German Third Reich Mark C:XF,VF Német 3. Birodalom M M T:III szakadás German Third Reich Mark Mark C:F tear Német 3. Birodalom M T:II German Third Reich Mark C:XF Német 3. Birodalom M (3x) T:III German Third Reich Mark (3x) C:F Német 3. Birodalom / Német megszállt területek M hamis felülbélyegzéssel T:III- German Third Reich / German occupied territories Mark with fake overprint C:VG Német 3. Birodalom / Cseh-Morva Protektorátus K csehszlovák 1K felülbélyegzéssel K + 5K K T:III,III- German Third Reich / Protectorate of Bohemia and Moravia Koruna Czechoslovak banknote with overprint Koruna + 5 Korun Korun C:F,VG