1 274. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2016 május ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: május óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők május 23-án 10 órától. Utólagos eladás: május 26-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 275. gyorsárverésre: május 17. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés: május ig! Irodánk május 16-án egész nap zárva tart! Tételek átvétele május 23-án 10 órától! 273. aukció elszámolás május 24-tól! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Aranyfóliás bélyeg replikák Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Multifunkciós nagyító világítással, 3x / 10x nagyítóval, 55x mikroszkóppal eredeti dobozában műbőr tokkal, új állapotban Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new Műbőr érmetartó album 36db nagyobb érme tárolására, használt állapotban "MINCE" érmeberakó album 4x12db férőhellyel, használt állapotban "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó 24 férőhellyel kissé kopott, használt, jó állapotban Exkluzív mahagóni fa érmetartó kazetta bársonybéléssel, 12db nagyobb férőhelyet tartalmazó kivehető tálcával, használt, de újszerű állapotban db használt érmeberakó album, egyik négylapos, másik 6 gyűrűs, elegáns kivitelű csatos műbőr mappa, 10 lapon összesen 226 férőhellyel Használt, 24db-os érmetartó kazetta, kivehető tálcával, jó állapotú használatból eredő kis sérülésekkel Használt, 24db-os érmetartó kazetta, kivehető tálcával, jó állapotú használatból eredő kis sérülésekkel db-os vegyes érem és érmetartó tok tétel, közte Ft Cu-Ni "FAO" műanyag érmetartó is Bahama-szigetek "Bahama-szigetek Nemzetközössége" feliratú érmetartó tok, bőr borítással, négy férőhellyel, címerrel, használt, kis sérülésekkel Bahama Islands "Commonwealth of the Bahama Islands" leather coin case, with four spaces, coat of arms, used with minor damages Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest, Adamo, Besenyi Gábor: Vérrel elnyert jutalmak - Német katonai kitüntetések A Heer, a Luftwaffe és Kriegsmarine által alkalmazott kitüntetések és jelvények, azok történetét, viselését korabeli fotókon, és adományozó okleveleiket. Bontatlan, új állapotban Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, bontatlan, új állapotban Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Laszlovszky József: A magyar címer története, Budapest, Helmut Kahnt: Auktionspreise deutscher Münzen - Ergebnisse aus Münzauktionen in Deutschland, Österreich und der Schweiz im Jahr Regenstauf, H. Gietl Verlag, Günter Schön: Weltmünzkatalog XX. Jahrhundert. München Battenberg Verlag db numizmatikai és filatéliai folyóirat és szórólap, közte Siegerpost, 326/1988., 327/ db MÉE Értesítő, 1977/2,3,4; 1978/1,2,3; 1979/1,3,4; 1980/1, mindegyik használt állapotban, apróbb szakadásokkal + 8db MÉE Országos Éremcsere Közvetítés, 1977/2,3; 1978/1,2,4,5; 1979/1; 1980/1, mindegyik használt állapotban, apróbb szakadásokkal Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Budapest "Magyar Királyi Posta takarékpénztár" betétkönyve Szép Sándor számára kiállítva, bejegyzésekkel, bélyegzésekkel Budapest "Magyar Országos Központi Takarékpénztár" betéti könyve, bejegyezésekkel, pecsétekkel, gerinc mentén szakadás Budapest "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" betétkönyve, kiállította a Budapesti 702.-es számú postahivatal, bejegyzésekkel Mátyásföld "Pestkörnyéki Bank és Kereskedelmi Részvénytársaság - Mátyásföld" betétkönyv, bejegyzésekkel "Nemzeti Baleset Biztosító" 4db befizetett bélyege, ebből 3db összefüggésben ~1920. "Budai Általános Takarékpénztár Részvénytársaság" bélyege takarékbetétkönyvre befizetett 80f-ről Magyar Nemzeti Bank "Zsákbetétjegy" 25Ft-ról (3x) Ausztria / Bécs Hirdetmény a IV. típusú 10,100 és 1000 névértékű Gulden bankjegyek bevonásáról, illetve az V. típusú bankjegyek kibocsájtásáról. Mindhárom új bankjegy részletes leírása is szerepel rajta. Austria / Vienna Announcement about the involvement of the 4th type 10,100 and 1000 Gulden banknotes, and the emission of the new 5th type banknotes. With detailed descritpions of the new banknotes

4 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! Érmés és bankjegyes borítékok Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Ft "Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Ft "Magyarország az EU tagja" elsőnapi veret sorszámozott emléklapon T:BU Amerikai Egyesült Államok "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with FDC stamp (2x) C:UNC db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, gyűjtői albumban holland nyelvű tájékoztatóval, mind madár témában, közte "Kerecsensólyom" fém emlékérem kirgizisztáni bélyeggel T: pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in collectors album with information in Dutch, all with birds, including "Saker falcon" metal commemorative coin with stamp from Kyrgyzstan C:UNC Aranyfóliás bélyeg replikák DN Charles de Gaulle 23K aranyfólia nyomat, sorszámozott lapon, de Gaulle portréjával Részvények és sorsjegyek Budapest / Pest "Pesti Építő-Társaság" ideiglenes jegy 200Ft értékű részvényről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II kis ly. Hungary / Budapest / Pest "Pest Construction Society" share about 200 Forints with counps, overorints and embossed stamp C:XF small hole Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I Budapest "Győr-sopron-ebenfurti vasút" részvénye 200Ft-ról magyar és német nyelven szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III felső hajtás mentén majdnem végigszakadt Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I- kis szakadás Battonya "Battonyai Takarékpénztár Részvény Társaság" részvénye 50Ft-ról szárazpecséttel T:III- nagyobb szakadások Budapest "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (2x) T:II-,III szárazpecsétnél kis lyuk Budapest "Magyar Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 4 1/2%-os részvénye 2000K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III,III- szakadások a széleken Budapest "Magyar Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 4 1/2%-os részvénye 1000K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III Budapest "Körmend-németújvári helyi érdekű vasút részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel T:II Hungary / Budapest "Körmend-Güssing Local Railway Company" share of 200 Corona C:XF Budapest "Hangya Földhitel Intézet" 3 1/2%-os záloglevele 2000K-ról, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel és meghosszabbított lejáratú szelvényívvel T:II- tűnyom Budapest "Magyar Takarékpénztárak Központi Jelzálogbankja mint Részvénytársaság Budapest" 4%-os községi kötvénye 1000K-ról, szárazpecséttel T:II- kis szakadás a hajtás mentén "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvénye, "A" részkötvény 100K-ról, szárazpecséttel T:II Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" részkötvénye 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel, bélyegzéssel T:III Zombor "A Bács-Bordog Vármegyei Gazdasági Egyesület Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet Zomborban" üzletrész 50K-ról, szelvények nélkül, borítékká alakítva feltehetően a szelvények számára T:III fo. Sombor "A Bács-Bordog Vármegyei Gazdasági Egyesület Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet Zomborban" share about 50 Corona, without coupons, glued together like an envelope probably for the coupons C:F spotted Budapest "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevele 200K-ról szárazpecséttel, egyik szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:III Budapest "Dunántúli Közművelődési Egyesület" 1K értékű sorsjegye T:II Budapest "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" 1/10 részvénye 50K-ról szelvényekkel T:III széleken kis szakadások Budapest "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 500K-ról T:III széleken kis szakadások Balmazújváros "Balmazújvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel T:II,II Budapest "A Temes- és Somogy-vármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, angol, magyar és német nyelven, szárazpecséttel T:III

5 30054.Budapest "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os Kötelezvény bemutatóra" 4800K-ról, szelvényekkel, felülbélyegzéssel és szárazpecséttel, igazolással a "Budapesti Giro- és Pénztár-egylet Részvénytársaság"-tól valamint számjegyzékkel T:III Budapest "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevele 2000K-ról szárazpecséttel T:III Barót "Baróti Szeszfinomító, Cognac- és Likőrgyár Részvénytársaság" 5 részvénye egyenként 200K-ról, összesen 1000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III Budapest "Első Magyar Általános Biztosító Társaság Budapesten" életbiztosítási kötvény, bélyegzéssel T:III lyuk a hajtások metszeténél Budapest "Gyulafehérvár-zalatnai helyi érdekeltségű vasút részvénytársaság" élvezeti jegye, magyar és német nyelven T:I-,II kis szakadás Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Belvárosi Takarékpénztár" 4 1/2%-os záloglevele 1000K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II Budapest "Baróti Szeszfinomító Cognac- és Likőrgyár Részvénytársaság" 5 részvénye egyenként 170K-ról, összesen 850K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III fo Sopron "Dunántúl Biztosító Részvénytársaság" részvénye 5000K értékben szelvényekkel, szárazpecséttel T:I Budapest "Agrár Commercia Részvénytársaság" 100 részvénye egyenként 400K-ról szelvényekkel T:III- nagyobb szakadások, foltok Pécs "Baranyai Agráripar Részvénytársaság" 25db részvénye egyben, összesen K-ról felülbélyegzéssel, áthúzással érvénytelenítve T:III kis papírhiány Budapest "Concordia Szénbánya Részvénytársaság" 25 részvénye 200K-ról, szelvényekkel T:I Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:III Budapest "Király Automobil Részvénytársaság" 25 részvénye egyben, egyenként 200K-ról teljes szelvényívvel T:III apró szakadás Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:III Budapest "Klein- és Fia Finom Pipereszappan- és Illatszergyár Részvénytársaság" 25 részvénye egyenként 400K-ról szelvényekkel T:III fo Budapest "Magyar Földhitelintézet" letéti jegye 1db zárolt "Gottschlig Ágoston Részvénytársasági" részvényről, szárazpecséttel, bélyegzésekkel T:III Budapest "OMKE Építő Részvénytársaság" 20db részvénye egyben összesen K-ról, szelvényekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:II Budapest "A XLII. Magyar Állami Sorsjáték" 5000K értékű sorsjegye T:III Csenger "A Csengeri Első Ecetgyár Részvénytársaság" "XIX. SZÁMÚ MINTA" 10 részvénye egyben, összesen K-ról T:II szelvényív külön Kunszentmiklós "A Kunszentmiklós-Dabas-Szabadszállási Takarékpénztár" száz darab részvénye egyenként 1000K-ról, összesen K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:II,II Budapest "Arany Sorsjegy" K értékű sorsjegye a "Magyar Nagyothallók Országos Egyesületének Otthona" javára, "C" sorozat T:II Budapest "Állatvédősorsjegy" 5000K értékben, "E" sorozat T:III Budapest "Charité-Poliklinika" K értékű sorsjegye, "C" sorozat T:III szakadás Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó Járadékkölcsön Államadóssági Kötvény" K, K, K, K, K és K-ról szelvények nélkül T:II-III Budapest "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság" 10 részvénye egyenként 50P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel és felülbélyegzésekkel T:II tűnyom Budapest "Templomépítési sorsjegy" 3000K-ról, a Budapest, IX. kerületi római katolikus plébánia javára T:II Budapest "Újságíró-sorsjegy" K értékben T:II Budapest "A Hangya-Ipar Részvénytársaság" részvénye 100P-ről, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:II,II Budapest "A Hangya-Ipar Részvénytársaság" részvénye 500P-ről, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III Budapest "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest ~1926. "Fehér Kereszt sorsjegy" 5000K értékben, a Fehér Kereszt Országos Lelencház Egyesület Gyermekkórháza és Árvaháza javára, "A" sorozat T:III

6 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Budapest "Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Részvénytársaság" részvénye 1/16 1P-ről szelvényekkel T:II "Magyar Sportrepülők Egyesülete - Repülők Tárgysorsjátéka - Dollár Sorsjegy" D sorozat, felülbélyegzéssel T:III,III- nagyobb szakadások Budapest "Nemzeti Hitelintézet Részvénytársaság" részvénye 10P-ről, szárazpecséttel T:III Budapest "OMKE Építő Részvénytársaság" 10db részvénye egyben összesen 100P-ről, szelvényekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Esztergom "Az Esztergomi Faipari És Fakereskedelmi Részvény-Társaság" részvénye 10P-ről, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II Budapest "A Budai Katholikus Kör Pengősorsjegye" 1P értékű sorsjegye a Köri Székesház-alap javára T:II Debrecen "Debreceni Vásárpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szárazpecséttel, szelvényekkel T:I-,II két kis sarokhiány Demecser "A Demecser és Vidéke Takarékpénztár Részvénytársaság" 1/10 részvénye 10P-ről szelvényekkel T:III kisebb szakadás Czegléd "Czeglédi Takarékpénztár Egyesület" részvénye 50P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III Berettyóujfalu "Biharvármegyei Központi Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 30P-ről, szárazpecséttel, szelvényekkel T:2, Budapest "Az Első Magyar Általános Biztosító Társaság" részvénye 100P-ről, szárazpecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel T:II,II- hajtás mentén szakadás Budapest "Hangya Termelő-Értékesítő és Fogyasztási Szövetkezet" üzletrésze 10P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II Budapest "Hangya Termelő-Értékesítő és Fogyasztási Szövetkezet" üzletrésze 100P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II Kiskőrös "Az Első Dunavidéki Takarékpénztár" részvénye 50P-ről szárazpecséttel, szelvényekkel T:I Budapest "Magyar Nemzeti Bank Tisztviselőinek Takarék- és Hitelszövetkezete" üzletrészjegye 40P-ről, szárazpecséttel, szelvények nélkül T:II Budapest "Fémáru-, Fegyver- és Gépgyár Részvénytársaság" 10 részvénye egyben, egyenként 50P-ről, német és magyar nyelven, bélyegzésekkel, szelvényekkel T:III fo Budapest "Salgó-Tarjáni Kőszénbánya Részvény-társulat" 25 részvénye egyben, összesen 750 pengőről, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III Nagykanizsa ~1936. "A Nagykanizsai Szent József Egyházközség Tárgysorsjáték" 1P értékű sorsjegye T:II kis szakadás Budapest "Magyar Vadtenyésztők Kiviteli és Kereskedelmi Részvénytársasága" részvény 150P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 160db és 120db üzletrésze egyben, összesen 8000P-ről és 6000P-ről, sorszámkövetők T:I-,II Budapest "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/4 részkötvénye 50P-ről és 1/2 részkötvénye 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel nem hozzávaló tokban T:II Budapest "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/4 részkötvénye 50P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (4x) megegyező sorszám, eltérő betűjelek T:III egyik szakadt Budapest "Budai Apolló Mozgófényképszínház Részvénytársaság" részvénye 20P-ről, szárazpecséttel T:I Óbecse "Bácstiszamelléki Népbank Részvénytársaság, Óbecse" "MINTA" 50P-ről szelvényekkel T:I,I Budapest "81. Jótékonycélú Magyar Királyi Állami sorsjáték" 4P értékű egész sorsjegye T:II Budapest "Diákkaptárosok Hajózási Szövetkezete" üzletrészjegy 5P-ről, kitöltetlen, szelvényekkel T:I Belegrád "Belegrádi Keményítő- és Szeszgyár Népszövetkezet" üzletrész-jegy 100P-ről (2x), bélyegzéssel, sorszámkövetők T:II- lyuk, fo., egyiken sarokhiány Budapest "II. Újjáépítési Állami Sorsjáték" 5Ft értékű, egész-sorsjegye T:II Budapest "Ganz és Társa Villamossági, Gép, Waggon- és Hajógyár Rt." részvényelismervénye 10db, egyenként 25P névértékű részvényről (3x), sorszámkövetőek, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II-,III folt, tűnyom Budapest "Magyar Kender-, Len- és Jutaipar Részvénytársaság" részvényutalvány 40P-ről szelvényekkel T:II-,III ~1946. "58. Magyar Osztálysorsjáték" Második osztály egynegyed sorsjegye, "Ádám Jenő sorsjegy főárusító Tiszafüred" bélyegzéssel T:III ~1946. "58. Magyar Osztálysorsjáték" Harmadik osztály egynegyed sorsjegye, "Ádám Jenő sorsjegy főárusító Tiszafüred" bélyegzéssel T:II

7 30118.Budapest "A VIII. Újjáépítési Állami Sorsjáték" 3Ft-os fél sorsjegye, "A" sorozat, "Aldás VIII. Népszínház u. 16" bélyegzéssel T:II,II "Második Békekölcsön" nyereménykölcsön 100Ft-ról szárazpecséttel T:III kis szakadás felül "Harmadik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról szárazpecséttel T:III Budapest "Az Aranypók Kereskedelmi Részvénytársaság" részvénye Ft (3x) sorszámkövetők, szelvényekkel, szárazpecséttel, pecséttel T:II Budapest "Reallízing" változó kamatozású kötvény Ft-ról (2x) T:I-,II Budapest "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" átváltoztatható kötvénye 100ft-ról (2x) T:I Székesfehérvár "Legenda Autó Kft." kötvény Ft-ról, bélyegzéssel, szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:II Budapest DN "Értékpapírbank Rotter I. Budapest" tervezet jelzálogkötvényről, részvényről és sorsjegyről 48P vételárban T:III Amerikai Egyesült Államok / New York / Magyarország "Budapest Székesfőváros" 6%-kal kamatozó arany kötvény 1000$-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:III tűnyom USA / New York / Hungary "City of Budapest" 6% gold bond about 1000 Dollars with coupons and stamps and embossed stamp C:F pinhole Amerikai Egyesült Államok / New York / Magyarország "Magyar Leszámítoló- és Pénzváltó-Bank" 7%-os, 35 éves lejáratú kötvénye 500$-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III USA / New York / Hungary "Hungarian Discount and Exchange Bank" 7% 35 year sinking fund in amount of 500 Dollars with coupons and stamps C:F pinhole Amerikai Egyesült Államok db részvény "The Electric Storage Battery Company" (2x), "General Foods Corporation", "Comptometer Corporation" (2x) mind bélyegzésekkel és perforációval, többön lyukasztásos érvénytelenítés T:II USA pcs of shares "The Electric Storage Battery Company" (2x), "General Foods Corporation", "Comptometer Corporation" (2x) all of the with stamps and perforation, some cancelled with holes C:XF Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:II kis szakadás Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:XF small tear Ausztria / Bécs "3 1/2%-os Állami Nyugdíjkötvény" kötvény 200K-ról bélyegzésekkel T:III Austria / Vienna "3 1/2% State Pension Obligation (Staats-Rente-Obligation)" bond about 200 Corona with stamps C:F Ausztria / Bécs "3 1/2%-os Állami Nyugdíjkötvény" kötvény 200K-ról bélyegzésekkel (2x), egyik letéti elismervénnyel, sorszámkövetők T:III Austria / Vienna "3 1/2% State Pension Obligation (Staats-Rente-Obligation)" bond about 200 Corona with stamps (2x), one with deposit recepit, sequential serials C:F Ausztria / Bécs "Hadi sorsjegy" 10h-ről T:III Austria / Vienna "Kriegs-los (Military lottery ticket)" about 10 Heller C:F Ausztria / Bécs "Hadi sorsjegy" 10h-ről T:I- Austria / Vienna "Kriegs-los (Military lottery ticket)" about 10 Heller C:AU Ausztria / Bécs "Österreichisches Bau-Los" 10Sch-ről szóló állami sorsjegye T:III- Austria / Vienna "Österreihisches Bau-Los" State lottery ticket about 10 Schilling C:VG Berlgium / Brüsszel "Tamegai Bányász és Ipari részvénytársaság" névérték nélküli részvénye, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:II- sarokhiány Belgium / Brussels "Miniére & Industrielle du Tamega" share par value, with stamps and coupons C:VF missing corner Franciaország "Gambin s.a." részvénye 100Fr-ról, szelvényekkel, vízjeles papíron T:II,II- France "Gambin s.a." share of 100 Francs, shares, on watermarked paper C:XF,VF Olaszország / Nápoly "Nápolyi Vasúttársaság" részvénye 100L-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:II ragasztásnyom Italy / Naples "Naples Railway Society" share about 100 Lire with coupons, overprints and embossed stamp C:XF glue mark Orosz Birodalom / Szentpétervár "Transzkaukázusi Vasút Társaság" kötvény 125R-ről bélyegzésekkel T:III tűlyukak Russian Empire / St. Petersburg "Transcaucasien Railway-Company" obligation about 125 Rouble with stamps C:F Orosz Birodalom / Szentpétervár "Société Métallurgique Russo-Belge" részvénye 250R-ről (2x), sorszámkövetők, bélyegzéssel T:I-,II Russian Empire / Saint Petersburg "Société Métallurgique Russo-Belge" share about 250 Rubles (2x) sequential serials with stamps C:AU,XF Orosz Birodalom / Szentpétervár "Orosz-Ázsiai Bank" részvénye 187R 50k-ről szelvényekkel T:II- tűlyukak Russian Empire / St. Petersburg "Russian-Asian Bank" share about 187 Rubles 5 Kopeks with coupns C:VF needle holes Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről (3x) sorszámkövetők, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II kis szennyeződés Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei (3x), sequential serials, with coupons, embossed stamp C:XF small dirt Szerbia / Belgrád "Államadóssági Kötvény" kötvény 100Fr-ról (2x), bélyegzéssel, magyar és osztrák bélyegekkel, szelvényekkel, az egyik 25kr-os bélyeg alapvonalkázás nélkül T:III,III- Serbia / Belgrade "Public Debt Bond" bond about 100 Francs (2x) with overprints and Hungarian and Austrian stamps, with coupons, one 25 Kreuzer stamp without ground lines C:F,VG

8 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! Szerb-Horvát-Szlovén Királyság / Belgrád "Szerb-Amerikai Bank" részvénye 1000D-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II-,III Kingdom of the Serbs, Croats and Slovenes / Belgrade "Serbian-American Bank" share about 1000 Dinara, with coupons, overprint and embossed stamp C:VF,F Szovjetunió R sorsjegy (2x) sorszámkövetők T:II Soviet Union Rubles lottery ticket (2x) sequential serials C:XF Szovjetunió R sorsjegy T:II,II- Soviet Union Rubles lottery ticket C:XF,VF Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek ~ "Budapesti alagút" Br bárca (28x28mm) T: Budapest "Budapesti babjegy" 4db szelvény ívben, 1/2kg bab vásárlására T:I Budapest f "8 Órai Újság" + ~ f "Pesti Hírlap" T:III Budapest "Schlick Nicholson Gép-Waggon- és Hajógyár" 5K utalvány T:I- Adamo BUC Győr K "A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank Győri Fiókja" lyukasztással érvénytelenítve T:III,III- Adamo GYŐ Magyaróvár / Mosonvármegye Direktóriuma K hátoldalán bélyegzéssel T:III,III- Adamo MAG Nagyszőllős f + 1K + 2K + 3K + 5K "Ugocsai Világítási Rt." értékjegyek T:I Hungary / Nagyszőllős Fillér + 1 Korona + 2 Korona + 3 Korona + 5 Korona "Ugocsa Lighting Company" value ticket C:UNC Adamo NSZ-2.1, NSZ-2.2, NSZ-2.3, NSZ-2.4, NSZ Sárospatak K T:I,I- Adamo SÁR Budapest f + 50f + 1K + 2K + 5K + 10K "Világítási és Vízmű Rt." utalványok stecklapon T:I,I- Hungary Fillér + 50 Fillér + 1 Korona + 2 Korona + 5 Korona + 10 Korona "Lighting and Waterworks Budapest" coupons C:UNC,AU Adamo BUC-298.1, BUC-298.2, BUC-298.3, BUC-298.4, BUC-298.5, BUC ~1920. "Köztisztviselők Fogyasztási Szövetkezete" 10f egyoldalas szükségpénz (27mm) T:2, "A Magyar Nemzeti Szövetség Sorsjegye" 5000K értékben, III. sorozat T:II-,III szép papír Budapest "Petróleumvásárlási utalvány" "Polgármester XV. Ipari és Kereskedelmi Ügyosztály" pecséttel T:III szakadás Budapest P elismervény "Székesfővárosi házinyomda üzemi bizottsága" T:I Kaposvár P pénztári utalvány tinta aláírással, lyukasztással érvénytelenítve T:I,I- Adamo KAP Budapest "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról, "F" sorozat T:II Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Somogyi, Ambrus, Dr. Páncsics, Rákosi fényképével T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Kemény, Zsiborás, Balla, Gyarmati fényképével T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Somogyi, Ambrus, Dr. Páncsics, Rákosi fényképével T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Elek, Dr. Jakabházy, Tóth Potya, Martos fényképével T:I Budapest Ft Ft Ft "Adományjegy az árvíz és a vörösiszap károsultjainak javára" T:I ~ Öki Öki (11xklf) "Liska Tibor Szakkollégium" LisKaLand szükségpénzei, amely tábor keretében az Ökonosztátot igyekeznek gyakorlatba átültetni + Budapest DN 1/2 liter "Utalvány petróleum vásárlására" T:I,I-,III tűlyuk DN "Telefon érme / Magyar Posta" Cu bárca eredeti fém dobozkában! T: Ausztria ~1900. "Spiel Münze" Br játékpénz (24mm) T:2,2- Austria ~1900. "Spiel Münze" Br gaming token (24mm) C:XF,VF Ausztria 36db-os vegyes Heller szükségpénz tétel T:III,III-,IV Austria 36pcs of various Heller necessity notes C:F,VG,G Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben sérült eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben kissé sérült eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original, sligthly damaged packing 150x C:UNC Német Birodalom / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Berlin, Bréma, Döbner T:I-,II,III German Empire / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Berlin, Bremen, Döbner C:AU,XF,F

9 30175.Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Berlin, Hamburg, Husum T:I-,II,III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Berlin, Hamburg, Husum C:AU,XF,F Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Aachen, Bréma, Kulmbach T:III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Aachen, Bremen, Kulmbach C:F Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Manheim, Württemberg T:I-,II,III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Mannheim, Württemberg C:AU,XF,F Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Bielefeld, Düsseldorf, Hannover T:I-,II,III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Bielefeld, Düsseldorf, Hannover C:AU,XF,F Németország / Weimari Köztársaság / Oberndorf, Rottweil, Spaichingen, Sulz, Tuttlingen M (20x) T:III Germany / Weimar Republic / Oberndorf, Rottweil, Spaichingen, Sulz, Tuttlingen Marks (20x) C:F Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld db szükségpénz, perforáltak T:II,III Germany / Weimar Republic / Bielefeld pcs of necessity notes, all perforated C:XF,F Németország / Vesztfália M aranyozott Cu T:2- ph. Germany / Westphalia Mark gilt Cu C:VF ph Németország DN "20 Wertmarke" Cu zseton (10x) (25x21mm) T:2,2- Germany ND "20 Wertmarke" Cu token (10x) (25x21mm) C:XF,VF Románia DN "Banca Romana de Comert Exterior" (3x) utazási csekk 500L értékben, hátlapon "Magyar Nemzeti Bank - Emissziós Főosztály" bélyegzéssel, sorszámkövetők T:I--III Romania ND "Banca Romana de Comert Exterior" (3x) travellers cheque in 500 Lei value, with "Magyar Nemzeti Bank - Emissziós Főosztály" overprint on backside, sequential serials C:AU-F Szerb-Horvát-Szlovén Királyság / Maribor V + 20V T:III,III- Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes / Maribor Vinarjev + 20 Vinarjev C:F,VG DN "Manager érme a fontos döntésekhez - Igen / Nem (Manager Münze für wichtige Entscheidungen - Ja / Nein" aranyozott fém német nyelvű zseton eredeti "Magyar Posta Budapest" tokban T: Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III- fo Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" barna T:III Ft "Kossuth bankó" barna Ft T:III-,IV,V Adamo G109A, G Ft "Kossuth Bankó" T:III,III- Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III- Adamo G Ft "Kamatos Utalvány" rózsaszín változat, kamatszelvény nincs, Endrey Endre saját kezű aláírásával, "dinjom" nyomdai elírással T:III kis szakadás bal szélen Hungary Forint "Interest Bearing Voucher" rose, no coupon, with autograph signature of Endre Endrey, with "dinjom" erratum C:F Adamo SGU6 small tear on left edge Tartalmas magyar bankjegy gyűjtemény, benne Kossuth-bankó, korona, pengő és forint bankjegyek, közte hamis felülbélyegzéses bankjegyek a pengő korszakból. Kétgyűrűs bankjegyberakó albumban. T:II,II-,III Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen A,B,C,D 4-es ívben, nyomdai ujjlenyomattal (2x) T:I- / Hungary Forint blokk of 4 (A,B,C,D) without date and serial number with black fingerprints (2x) C:AU Adamo G122e Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen A,B,C,D 4-es ívben, nyomdai ujjlenyomattal T:I- / Hungary Forint blokk of 4 (A,B,C,D) without date and serial number with black fingerprints C:AU Adamo G122e G T:III- Austrian Empire Gulden C:VG Adamo G K áthúzott cseh bélyeggel T:III- ly K felülbélyegzés nélkül T:III,III- szakadás K K (2x) egyik piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel a másik hamis "Citta di Fiume" felülbélyegzéssel K (with fake "Citta di Fiume" overprint) T:III,III-,IV egy ragasztott K T:III- ly K K K K T:III,III K "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K (2x) f (2x) + 1K + 2K + 10K T:II,III,III K hamis felülbélyegzéssel (with fake overprint) T:III K sorozatszám 7000 felett T:III

10 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! K "Osztrák-Magyar Bank..." T:IV ragasztott K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:I- Adamo K8/ K T:III,III- Adamo K f (3x) T:I-,II,II- Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszámmal T:III-,IV Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszám T:III- / Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" with red serial number C:VG Adamo K db-os vegyes korona bankjegy tétel 20f-50f-1K-2K-10K-20K-100K címletekben T:I--III db-os vegyes korona bankjegy tétel K címletekben T:I--III K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:I,I- Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III P T:III szép papír Hungary Pengő C:F nice paper Adamo P P T:III szép papír,3mm-es kis szakadás bal szélen Hungary Pengő C:F nice paper, 3mm small tear on left edge Adamo P P (3x) T:III,III P (3x) T:III P (3x) T:III,III P (4x) P (14x) T:III,III-,IV P (4x) sorszámkövetőek T:II- Adamo P P (28x) T:II,II-,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III P (30x) T:III P (50x) T:II-,III Adamo P P (50x) T:III,III P (50x) T:II-,III Adamo P P (2x) P (2x) P (2x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III közte szép papír is P (4x) sorszámkövetők és közeli sorszámmal T:II,II- Adamo P P (4x), közte közeli sorszámmal is T:II- Adamo P P (13x) T:III P (30x) T:III,III P (27x) P (3x) T:III P (4x) sorszámkövetők T:I- Adamo P P (4x) párban sorszámkövetők T:I- Adamo P P (12x) T:III P (20x) T:III P (2x) nyomdai papírráncokkal T:III P T:I,I- Adamo P P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsoksága" T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (18x) T:III,III-,IV P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-50P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (17x) T:III,III-,IV P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (4x) sorszámkövetők T:I-,II fo. Adamo P P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III P T:III Adamo P P (24x) T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:III

11 P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P MP BP mindhárom "Csili április Dr. Bázlik László György gyűjteményéből" felülbélyegzéssel T:III P (20x) T:III,III P (30x) T:III,III P (50x) T:III,III P (5x) sorszámkövetők T:I-,II Adamo P P (30x) T:III közte néhány jobb is P (30x) T:II,II-,III P (30x) T:II,II-,III P (12x) MP (2x) T:III P (2x) sorszámkövetők T:II Adamo P P (30x) T:III P (30x) T:II,II-,III P (50x) T:III,III MP (29x) T:III,III MP (5x) T:I,I MP (5x) T:I,I BP (5x) T:I,I BP (10x) T:II BP (5x) T:I,I BP (10x) T:I,I-,II AP "5600"-as rendeletszámmal T:I-,II AP fordított címerrel T:I AP T:II db-os adópengő tétel AP (3x) AP (3x) AP (3x) AP T:II-,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli T:III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli T:III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli T:II,III,III db vegyes adópengő bankjegy, közte fordított címer is és AP "KOVETELÉS" sajtóhibával T:II-,III több db szakadásokkal Ft Ft Ft Ft T:II,III fo. egyik ragasztott Adamo F27, F30, F31, F Ft T:II-,III kis ragasztónyom, szép papír! Ft T:III Ft (2x) Ft "FB" Ft "FC" T:III,I,I Ft T:III,III Ft T:III szép papír Ft Ft + 50Ft + 100Ft T:III Ft (3x) sorszámkövetők T:II Ft Ft (3x) Ft Ft T:III szép, ropogós papír Adamo F7, F17, F24, F Táncsics 01 "PRÓBA FORMA" bankjegy terv pirosas előoldali nyomata üres hátlappal, 36db-os teljes ívben, feltekerve T:I-,II hajtatlan, kis kopással és hajlásokkal Hungary "PRÓBA FORMA" unissued banknote design with only reddish front printers proof in sheet of 36, rolled up C:AU,XF unfolded, with slight wear and bends Adamo SFT Ft (2x) sorszámkövetők T:III szép, ropogós papír Adamo F Ft T:I november Ft "D" T:III,III Ft T:I

12 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! Ft T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban, "MM " T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban, "MM " T:I Ft "Millennium" (3x) sorszámkövetők T:I,I Ft "FB" (6x) T:III Ft "EC" "50. évforduló október 23." T:I,I- F54EE Ft "EC" (5x) sorszámkövetők és közeli sorszámúak T:I-III Ft (20x) sorszámkövetők T:I Hungary Forints (20x) sequential serials C:UNC Vegyes P P (4x) P P (4x) P (4x) P (4x) (4x) P (4x) P (4x) P (4x) P (4x) T:II-,III Vegyes MP (4x) MP (4x) MP (4x) MP (4x) MP (4x) MP (4x) a milpengő bankjegyek teljes sora T:II-,III db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel, közte felülbélyegzettek T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III db-os vegyes magyar korona, pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar korona és pengő bankjegy tétel T:I--IV db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:II-,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III db-os vegyes magyar pengő, adópengő és forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel, közte 1db Ft eltolódott nyomat T:III,III db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III-,IV Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Rézpénz Cu "III. Béla" (3,39g) T:2,2- k., ki., Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,5g) T:2,2- Huszár 73., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (3,23g) T:2,2- Huszár 72., Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,26g) T:3 Huszár 547.,Unger I.: 432.a Denár Ag "Mária" (0,5g) T:2-,3 Huszár: 569., Unger I.: Parvus Ag "Zsigmond" (3x) T:2-, Denar Ag "Zsigmond" (0,37g) T:2- ki., ragasztós Huszár: 576., Unger I.: 449.a K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,48g) T:2,2- Huszár: 722., Unger I.: 567.e Denár "II. Ulászló" (0,57g) T:2,2- Huszár 803.,Unger I.: 638.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,59g) T:2- Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,5g) T:2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c L-RN Denár Ag "II. Lajos" (0.48g) T:3 patina, ph. Huszár 853., Unger I 677.b L-V Denár Ag "II. Lajos" hátlapján "PATRONA VNGAIE" körirattal (0,49g) T:2,2- Hungary 1526L-V Denar Ag "Louis II" with "PATRONA VNGAIE" legend on reverse (0,49g) C:XF,VF Huszár 841., Unger I.: 673.dzéta K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,6g) T:2,2- patina Huszár 935., Unger II.:745.a var K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,48g) K-B Denár Ag "I. Miksa" (0,65g) T:2 Huszár: 935, 993 Unger II.: 745.a, 767.a K-B Denár Ag "I.Ferdinánd" (0,58g) T:2- patina Huszár 935., Unger II.:745.a.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,31g) K-B Denár Ag "Miksa" (0,33g) K-B Denár Ag "Rudolf" (0,36g) T:2-,3 ki. ph. Huszár 935;992;1059,Unger II.: 745.a;766.a;811.a KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,52g) T:2- enyhén hajlott lemez Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,43g) T:2,2- Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,58g) T:2 patina Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,54g) T:2,2- Huszár: 936., Unger II.: 748.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,44g) K-B Denár Ag "Rudolf" (0,5g) T:2-,3 ki. Huszár: 992.,1059., Unger II.: 766.a,811.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,46g) T:2- Huszár: 992., Unger II.:766.a

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 273. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 május 3-5-ig. AJÁNLATTÉTELI