numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com

Download "numizmatika A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com"

1 382. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) november ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: november óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők november 23-án 10 órától. Utólagos eladás november 26-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 383. gyorsárverésre: november 19. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com 33. őszi nagyaukciónk rendkívüli sikerekkel zárult. A maradékeladás még két hétig tart, elszámolás november végétől lesz. Mindenképp érdemes a következő három decemberi és ünnepi árverésünkre beadni tételeket, hiszen garantált a rengeteg érdeklődő és a magas eladási ár! 382. aukció: Megtekintés: november ig! Tételek átvétele: november 23-án. 10 órától 381. aukció elszámolás: november 24-től! Kérje átutalással az elszámolását! Kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük a megvásárolt tételeket az árverés után két héten belül fizessék ki és vegyék át, vagy szállíttassák ki. Kezelési költség 240 Ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 Ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Sportdíjak és sport emlékérmek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Vegyes papír- és fémpénz tételek

4 Numizmatikai kellékek Bankjegytartó album összesen 24db berakólappal (12db hármas, 9db kettes és 3db egyes osztású berakólappal), újszerű állapotban db éremtartó tálca összesen 92 férőhellyel, 3 féle méretű érméhez, használt, de jó állapotban (egyikhez átlátszó műanyag tető) + 5db érmetartó kapszula ~40mm-es érmék számára használt állapotban Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest, Újszerű állapotban Dr. Bázlik: Magyar papírpénzek - Pengő és Forint Budapest, H. Szabó Lajos: "A Szabadságharc és emigráció pénzei, kitüntetései " Pápa, FLOPPY 2000 Kft., Jó állapotban Leányfalusi Károly - Nagy Ádám: Magyarország fém- és papírpénzei , Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, Jó állapotban Mátray Kálmán: 100 történelmi értékpapír. Budapest, Kiadó Kft.-"Blanket" GmbH Specimen Ltd., Műbőr kötésben, képekkel illusztrálva. Újszerű állapotban Günter Schön: Weltmünzkatalog, 19. Jahrhundert, 5. Auflage, századi világ pénzei katalógus, 5. kiadás. Battenberg, München, Günter Schön: Weltmünzkatalog, 20. Jahrhundert, 14. Auflage, XX. századi világ pénzei katalógus, 14. kiadás. New York, Simon and Schuster, L. Kovásznai Viktória: Modern Magyar Éremművészet I Magyar Nemzeti Galéria, L. Kovásznai Viktória: Modern Magyar Éremművészet II Magyar Nemzeti Galéria, Mindkét kötet újszerű állapotban Auktionhaus H.D. Rauch GmbH., L. Nudelman: 5. Münz-Auktion - Forint Forgalmi pénzek, emlékpénzek, papírpénzek, Újszerű állapotban db-os numizmatikai katalógus tétel, Auktionhaus H.D. Rauch, közötti kiadások Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Bécs Körlevél rokkant járadék folyósításáról, vízjeles papíron T:III ~ db klf betétkönyv, közte "M. Kir. Postatakarékpénztár Budapesten - Havaj" bankjegy kötegelő Pengő bankjegyekhez, kitöltött sérült állapotú bankjegy kötegelő Pengő bankjegyekhez, kitöltött Csongrád "A Tiszavidéki Takarékpénztár Részvény-Társaság Csongrádon" betéti könyv, bejegyzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve ~1980. "Iskolai Takarékbélyeg Gyűjtőlap" (2x) mindkettő kitöltetlen T:I Balatonszemes "20 Guriga - KISZ Tábor" fantázia bankjegy T:II "Soros pénz" Ft (4xklf) fantázia bankjegy T:II DN "M. kir. Postatakarékpénztár" kitöltetlen befizetési lap, hátulján Balatonalmádi reklám (2xklf) T:III Amerikai Egyesült Államok $ "Filmore" $ "Bill Clinton" fantázia bankjegyek T:I USA Dollars "Filmore" Dollars "Bill Clinton" fantasy banknotes C:UNC Érmés és bankjegyes borítékok Aruba Fl Cu-Ni "Beatrix" bélyeges érmés borítékon, német nyelvű ismertetővel T:1- (eredetileg PP) Aruba Florin Cu-Ni "Beatrix" coin letter with stamp and German description C:XF (originally PP) Ausztria DN "Wolfgang Amadeus Mozart" Br emlékérem az Osztrák Pénzverő által kibocsátott képeslapon. Szign.: H. Wähner (30mm) T: Dominikai Köztársaság /2P Cu-Ni érmés borítékon alkalmi bélyegzős bélyeggel, német nyelvű leírással T:1 Dominican Republic /2 Peso Cu-Ni "Carnation revolution" in coin letter with stamp with description in German C:UNC Egyenlítői-Guinea Fr Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában Franciaország 1924" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Equatorial Guinea Francs Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta Franciaország 1924" coin in envelope with german language description sheet C:PP Egyenlítői-Guinea Fr Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában Tokió 1964" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Equatorial Guinea Francs Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta Tokyo 1964" coin in envelope with german language description sheet C:PP Egyenlítői-Guinea Fr Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában St. Moritz, Svájc 1948" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Equatorial Guinea Francs Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta St. Moritz, Switzerland 1948" coin in envelope with german language description sheet 4C:PP

5 30028.Egyenlítői-Guinea Fr Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában Hollandia 1928" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Equatorial Guinea Francs Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta Netherlands 1928" coin in envelope with german language description sheet C:PP Egyenlítői-Guinea Fr Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában Montreal, Kanada 1976" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Equatorial Guinea Francs Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta Montreal, Canada 1976" coin in envelope with german language description sheet C:PP Észak-Korea W Ag "Atlantai Nyári Olimpia 1996" részben multicolor érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP patina North Korea Won Ag "Atlanta Summery Olympics 1996" partially multicolor coin in envelope with german language description sheet C:PP patina Észak-Korea W Ag "Atlantai Olimpiai Játékok 1996" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP patina North Korea Won Ag "Olympic Games Atlanta 1996" coin in envelope with german language description sheet C:UNC patina Guernsey p acél "II. Erzsébet" érmés Alderney borítékon bélyegzős bélyeggel, német nyelvű leírással T:1,1- patina Guernsey Pence steel "Elizabeth II" in Alderney coin letter with stamp with description in German C:UNC,AU patina Honduras c Cu-Ni felbélyegzett borítékon, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Honduras Centavos Cu-Ni in envelope with stamp, with German description C:UNC Madagaszkár a acél felbélyegzett borítékon, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Madagascar Ariary steel in envelope with stamp, with German description C:UNC Mongólia M Cu-Ni felbélyegzett borítékon, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1- Mongolia Möngö Cu-Ni in envelope with stamp, with German description C:AU Mongólia T Cu-Ni "Atlantai Olimpiai Játékok 1996" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Mongolia Togrog Cu-Ni "Olympic Games Atlanta 1996" coin in envelope with german language description sheet C:UNC NSZK 1972J 10M Ag "Müncheni Olimpia - Stadion" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:1 patina FRG 1972J 10 Mark Ag "Munich Olympics - Stadium" coin in envelope with german language description sheet C:UNC patina NSZK 1985D 1M Cu-Ni érmés borítékon alkalmi bélyegzős bélyeggel, német nyelvű leírással T:1,1- GFR 1985D 1 Mark in coin letter with stamp with description in German C:UNC,AU NSZK 1985D 1M Cu-Ni érmés borítékon alkalmi bélyegzős bélyeggel, német nyelvű leírással T:1- GFR 1985D 1 Mark Cu-Ni in coin letter with stamp with description in German C:AU Nicaragua c acél felbélyegzett borítékon, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1-,2 Nicaragua Centavos steel in envelope with stamp, with German description C:AU,XF Oroszország R Bi Türkmenisztán felbélyegzett borítékon, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1 Russia Rubles Bi in Turkmenistan envelope with stamp, with German description C:UNC Portugália / Madeira E Cu-Ni felbélyegzett borítékon, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1- Portuga / Madeira Escudos Cu-Ni in envelope with stamp, with German description C:AU Portugália E Cu-Ni "Szegfűs forradalom" érmés borítékon alkalmi bélyegzős bélyeggel, német nyelvű leírással T:1 Portugal Escudos Cu-Ni "Carnation revolution" in coin letter with stamp with description in German C:UNC St. Lucia c Cu-Ni "II. Erzsébet" bélyeges érmés borítékon, német nyelvű ismertetővel T:1 St. Lucia cents Cu-Ni "Elisabeth II" coin letter with stamp with description in German C:UNC Szovjetunió R Bi Azerbajdzsán bélyeges érmés borítékon, német nyelvű ismertetővel T:2 Soviet Union Rubles Bi in Azerbaijan envelope with stamp with description in German C:XF Uganda Sh Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában Mexikó 1968" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Uganda Shilling Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta Mexico 1968" coin in envelope with german language description sheet C:PP Uganda Sh Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában 1996" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Uganda Shilling Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta 1996" coin in envelope with german language description sheet C:PP Uganda Sh Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában Berlin 1936" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Uganda Shilling Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta Berlin 1936" coin in envelope with german language description sheet C:PP Uganda Sh Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában Antwerpen, Belgium 1920" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Uganda Shilling Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta Antwerp, Belgium 1920" coin in envelope with german language description sheet C:PP Uganda Sh Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában London, Anglia 1908" részben érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Uganda Shilling Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta London, England 1908" coin in envelope with german language description sheet C:PP

6 Nézzen körül webshopunkban is! Uganda Sh Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában Stockholm, Svédország 1912" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Uganda Shilling Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta Stockholm, Sweden 1912" coin in envelope with german language description sheet C:PP Uganda Sh Cu-Ni "XXVI. Nyári Olimpiai Játékok Atlantában Párizs, Franciaország 1900" érme, érmés borítékban, német nyelvű leírással T:PP Uganda Shilling Cu-Ni "XXVI Summer Olympic Games in Atlanta Paris, France 1900" coin in envelope with german language description sheet C:PP Venezuela B acél érmés borítékon bélyegzős bélyeggel, német nyelvű leírással T:1,1- Venezuela Bolívares steel in coin letter with stamp with description in German C:UNC,AU Afganisztán A felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Afghanistan Afghanis in envelope with stamp and cancellation C:UNC Amerikai Egyesült Államok érmés és bankjegyes, pecsételt boríték benne c Cu-Ni érmével és $ bankjeggyel a PHILSWISS kiadásában, német leírással T:1,I Amerikai Egyesült Államok $ felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I USA Dollar in envelope with stamp and cancellation C:UNC Amerikai Egyesült Államok 1994D 1/2$ Cu-Ni "Labdarúgó Világbajnokság" érmés borítékon alkalmi bélyegzős bélyeggel, német nyelvű leírással T:1 USA 1994D 1/2 Dollar Cu-Ni "Soccer World Cup" in coin letter with stamp with description in German C:UNC Argentína érmés és bankjegyes, pecsételt boríték benne P Ni-acél érmével és A bankjeggyel a PHILSWISS kiadásában, német leírással T:1,I Argentína P felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Argentina Pesos in envelope with stamp and cancellation C:UNC Azerbajdzsán M felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Azerbaijan Manat in envelope with stamp and cancellation C:UNC Bangladesh T felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Bangladesh Taka in envelope with stamp and cancellation C:UNC Bhutan 1N ~1981. felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:1 Bhutan ~ Ngultrum in envelope with stamp and cancellation C:UNC Bolívia P felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Bolivia Pesos in envelope with stamp and cancellation C:UNC Brazília C borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Brasil Cruzeiros in envelope with stamps and cancellations C:UNC Brunei R felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Brunei Ringgit in envelope with stamp and cancellation C:UNC Bulgária L felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Bulgaria Leva in envelope with stamp and cancellation C:UNC Chile P felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Chile Pesos in envelope with stamp and cancellation C:UNC Costa Rica C felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Costa Rica Colones in envelope with stamp and cancellation C:UNC Dél-Korea J felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I South Korea Jeon in envelope with stamp and cancellation C:UNC Dominikai Köztársaság P felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Dominican Republic Peso in envelope with stamp and cancellation C:UNC Ecuador S felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Ecuador Sucres in envelope with stamp and cancellation C:UNC Finnország M felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Finland Markka in envelope with stamp and cancellation C:UNC Finnország M felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:1 Finland Markkaa in envelope with stamp and cancellation C:UNC Ghána C felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Ghana Cedis in envelope with stamp and cancellation C:UNC Ghána C felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Ghana Cedis in envelope with stamp and cancellation C:UNC Görögország Dr felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Greece Drachmai in envelope with stamp and cancellation C:UNC Grúzia L felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Georgia Lari in envelope with stamp and cancellation C:UNC Guatemala c felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Guatemala Centavos in envelope with stamp and cancellation C:UNC Guyana $ felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:1 Guyana Dollar in envelope with stamp and cancellation C:UNC Hongkong $ borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzésekkel T:I Hong Kong Dollars in envelope with stamps C:UNC

7 30081.India DN 2R felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I India ND 2 Rupees in envelope with stamp and cancellation C:UNC Indonézia R felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Indonesia Rupiah in envelope with stamp and cancellation C:UNC Izland K borítékon grönlandi bélyeggel, bélyegzéssel T:I Iceland Kronur in envelope with Greenlandic stamp and cancellation C:UNC Izrael S felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:1 Israel Sheqalim in envelope with stamp and cancellation C:UNC Jamaika $ felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Jamaica Dollars in envelope with stamp and cancellation C:UNC Jemen R borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Yemen Rial in envelope with stamps and cancellations C:UNC Kambodzsa /2R felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Cambodia /2 Riel in envelope with stamp and cancellation C:UNC Kazahsztán T felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Kazakhstan Tenge in envelope with stamp and cancellation C:UNC Kolumbia P felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Kolumbia Pesos in envelope with stamp and cancellation C:UNC Kuba P felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:1 Cuba Peso in envelope with stamp and cancellation C:UNC Laosz K felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Lao Kip in envelope with stamp and cancellation C:UNC Lengyelország Zl felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Poland Zlotych in envelope with stamp and cancellation C:UNC Lesotó M felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Lesotho Maloti in envelope with stamp and cancellation C:UNC Lettország R felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Latvia Rublis in envelope with stamp and cancellation C:UNC Libanon L felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Lebanon Livres in envelope with stamp and cancellation C:UNC Malajzia R felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Malaysia Ringgit in envelope with stamp and cancellation C:UNC Malawi K felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Malawi Kwacha in envelope with stamp and cancellation C:UNC Maldív-szigetek R felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Maldives Rufiyaa in envelope with stamp and cancellation C:UNC Mexikó P felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Mexico Pesos in envelope with stamp and cancellation C:UNC Moldova L felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Moldova Leu in envelope with stamp and cancellation C:UNC Mozambik M felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Mozambique Meticais in envelope with stamp and cancellation C:UNC Nigéria K felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Nigeria Kobo in envelope with stamp and cancellation C:UNC Norvégia K felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Norway Kroner in envelope with stamp and cancellation C:UNC Olaszország L felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:1 Italy Lire in envelope with stamp and cancellation C:UNC Omán B, felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Oman Baisa in envelope with stamp and cancellation C:UNC Paraguay "Chaco katona" érmés és bankjegyes, pecsételt boríték benne G rozsdamentesacél érmével és G bankjeggyel a PHILSWISS kiadásában, német leírással T:1,I Paraguay "Folklór" érmés és bankjegyes, pecsételt boríték benne G rozsdamentesacél érmével és G bankjeggyel a PHILSWISS kiadásában, német leírással T:1,I Románia L felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Romania Lei in envelope with stamp and cancellation C:UNC Sierra Leone c felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Sierra Leone Cents in envelope with stamp and cancellation C:UNC Srí Lanka R borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Sri Lanka Rupees in envelope with stamps and cancellations C:UNC Szingapúr $ felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Singapore Dollar in envelope with stamp and cancellation C:UNC

8 Nézzen körül webshopunkban is! Szíria Ł borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Syria Pounds in envelope with stamps and cancellations C:UNC Szovjetunió R felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Sovjet Union Ruble in envelope with stamp and cancellation C:UNC Tádzsikisztán R borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Tajikistan Ruble in envelope with stamps and cancellations C:UNC Türkmenisztán "Szaparmurat Nijazov" felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, benne Türkmenisztán M bankjegy és T, német nyelvű leírással T:1 Turkmenistan "Saparmyrat Nyýazow" in envelope with stamp and cancellation, in it Türkmenisztán Manat banknote Tyin with German language description C:UNC Uganda Sh felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Uganda Schilling in envelope with stamp and cancellation C:UNC Ukrajna K felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Ukraine Karbonavets in envelope with stamp and cancellation C:UNC Uruguay P borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Uruguay Pesos in envelope with stamps and cancellations C:UNC Üzbegisztán S felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Uzbekistan Sum in envelope with stamp and cancellation C:UNC Venezuela "Simon Bolivar" érmés és bankjegyes, pecsételt boríték benne B Ni-acél érmével és B bankjeggyel a PHILSWISS kiadásában, német leírással T:1,I Venezuela B felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Venezuela Bolivares in envelope with stamp and cancellation C:UNC Zambia K felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:I Zambia Kwacha in envelope with stamp and cancellation C:UNC Részvények és sorsjegyek Ft "Iparműtári Alapítvány Jegy" "4839" sorszámmal T:IV hátlapon látványosan ragasztott RR! / Hungary Forints "Iparműtári Alapítvány Jegy" with "4839" serial number C:G reverse taped on large surfaces RR! Adamo SGE Budapest "Egyházi Műemlék Alap" sorsjegykölcsön 5Ft-ról a lipótvárosi bazilika felépítésére és egyházi műemlékek fenntartására, bélyegzéssel (6x) T:III Budapest "Egyházi Műemlék Alap" sorsjegykölcsön 5Ft-ról a lipótvárosi bazilika felépítésére és egyházi műemlékek fenntartására, bélyegzéssel (5x) T:II Budapest "A Magyar Korona országai 4%-al kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 200K-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel (2x) T:III Budapest "Körmend-németújvári helyi érdekű vasút részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel T:I- Hungary / Budapest "Körmend-Güssing Local Railway Company" share of 200 Corona C:AU Budapest 1906 "Magyar Jelzálog Hitelbank" A és B nyeremény-kötvénye ívben 100K-ról szárazpecséttel és bélyegzéssel (2x) sorszámkövetők T:II,II Hajdúböszörmény "Hajdúböszörményi Kötszövőgyár Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, néhány szelvény, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel T:I Budapest "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os kötelezvény bemutatóra 480K-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel (3x, ebből 2db sorszámkövető, 1db közeli sorszám) T:III Budapest ~ "Osztrák-magyar Bank" hadikölcsön kötelezvénye bélyegzésekkel, lyukasztásokkal érvénytelenítve (4x) + "1914. évi 6%-os magyar járadékkölcsön" kötvény elismervénye bélyegzésekkel T:II-III Decs "Decsi Szeszfőző Szövetkezet" stencilezett másolat részjegye kitöltve T:III Budapest "Kronberger-féle Faipar Részvénytársaság" részvény 200K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III beszakadások fo Budapest "Ganz és Társa-Danubius Gép-, Waggon- és Hajó-Gyár Részvénytársaság" öt darab részvénye egyenként K-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, bélygezésekkel és szelvényekkel T:III Budapest "Nógrád-Hevesi Kőszénbányák Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:I Budapest "Dr. Lipták és Társa Építési és Vasipari Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, bélyegzéssel T:II Budapest "Budapest Székesfővárosi Közlekedési Részvénytársaság" B kötvénye szelvénnyekkel (3x) sorszámkövetők T:III Budapest "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság" öt részvénye egyenként 50P-ről, összesen 250P-ről, szárazpecséttel és bélyegzésekkel, szelvényekkel T:III Miskolc "Miskolczi Takarékpénztár" részvénye 100P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:I

9 30140.Szombathely "Vasmegyei Általános Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 50P-ről néhány szelvénnyel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:III Mándok "Mándoki Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 20P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel (3x) sorszámkövetők T:I-,II Budapest "Atlantica Trust Részvénytársaság" részvénye 20P-ről, magyar-német nyelven, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I-,II szélén kis szakadás Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" öt részvénye egyben, összesen 250P-ről, névre szóló, szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzésekkel T:II- szakadás Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" öt részvénye egyben, összesen 250P-ről, névre szóló, szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzésekkel T:III Csorvás "Csorvási Első Takarékpénztár Részvénytársaság" 10db részvénye összesen 100P-ről, "Minta" T:I Esztergom "Esztergomi Kereskedelmi és Iparbank" részvénye teljesen befizetett 25P-ről, szárazpecséttel és szelvényekkel (4x) sorszámkövető ( ) T:II Budapest "Aranypengő - a Magyar-Hollandi Biztosító R.T." kitöltött biztosítási okmánya T:III Budapest "Triesti Általános Biztosító Társulat" biztosítási okmánya, kitöltve, eredeti borítékban T:III Budapest "Magyar Élet- és Járadék-biztosító Intézet" biztosítási kötvénye, a "Tolnai Nyomdai Műintézet" előfizetői számára T:III Szeged "Első Szegedi Szabóipari Szövetkezet" üzletrészjegye 100P-ről, szelvényekkel T:II Debrecen "Debreczeni Első Takarékpénztár" részvénye 50P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:I Budapest db sorsjegy befizető elismervény T:II Salgótarján "Salgó-tarjáni Kőszénbánya Részvény-Társulat" részvénye 750P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II,II- szélén kis szakadás Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Kölcsöne (Buzakötvény)" államadóssági kötvény 25 mázsa búza pénzbeli ellenértékéről, szárazpecséttel és szelvényekkel T:I Budapest db klf részvény (közte 2db "MINTA"), közte "ÁSZSZ Informatikai Részvénytársaság", "Frutta Kereskedelmi Részvénytársaság", "Pusztadomb BIC-HÁÉV Lakásalap Részvénytársaság" T:I,I Budapest db klf "MINTA" részvény szelvényekkel, közte "BÖRZSÖNY-COM Telekommunikációs Részvénytársaság", "AZURINVEST Vagyonkezelő és Kereskedelmi Részvénytársaság", "OETL Motorgyár Részvénytársaság" T:I Budapest db klf "MINTA" részvény szelvényekkel, közte "BALATEL Telekommunikációs Szolgáltató Részvénytársaság", "AZURINVEST Vagyonkezelő és Kereskedelmi Részvénytársaság", "TRIALTOYS Játékkereskedelmi Részvénytársaság" T:I Budapest "Noviki Innovációs és Szolgáltató Részvénytársaság" névre szóló részvénye Ft-ról (6x) sorszámkövetők, szelvényekkel T:I,I Budapest " 'Harmónia" Kereskedelmi Részvénytársaság" ideiglenes részvénye Ft-ról szelvényekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Budapest "Noviki Innovációs és Szolgáltató Részvénytársaság" névre szóló részvénye Ft-ról (8x) sorszámkövetők, szelvényekkel T:I,I- ázásnyom Baja, Budapest, Szeged db klf "MINTA" részvény szelvényekkel, közte "Building Investman Befektető, Kereskedő, Szervező és Tanácsadó Részvénytársaság", "DOMET Ipari és Kereskedelmi Részvénytársaság", "Bácskai Húsipari Részvénytársaság" T:I Budapest db klf "MINTA" részvény, közte "Agroinvest", "Abaúj Coop Encs Rt.", "Alfa Rt.", "ÁSZSZ Informatikai Részvénytársaság" T:I,I Budapest db klf részvény (közte 2db MINTA), közte "Szim (Szerszámgépipari Művek) Fejlesztő Rt.", "Baromfiipari Gépgyártó Részvénytársaság", "Pusztadomb BIC-HÁÉV Lakásalap Részvénytársaság", "Szivárvány Kereskedelmi Részvénytársaság" T:I,I Budapest "Kontrax Irodatechnika Részvénytársaság" 1000Ft értékű részvénye, szelvényekkel (8x) sorszámkövetők T:II "Szentgotthárdi Kaszagyár" névre szóló részvénye Ft-ról (500x) sorszámkövetők, szelvényekkel T:I,I Budapest "Bankár Tőkebefektetési és Gazdasági Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság" bemutatóra szóló kötvénye Ft-ról (2x) sorszámkövetők, szárazpecséttel, "ÉRVÉNYTELEN" bélyegzéssel T:I Budapest "Bankár Tőkebefektetési és Gazdasági Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság" bemutatóra szóló kötvénye összesem Ft-ról (2x), szárazpecséttel, "ÉRVÉNYTELEN" bélyegzéssel T:I Budapest "Aquincum Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" 1000Ft értékű részvénye (144x), "C" sorozat, szelvényekkel, sorszámkövetők T:II Budapest "Aquincum Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" share about 1000 Forint (144x), serie "C", with coupons, sequential serials C:XF

10 Nézzen körül webshopunkban is! Budapest "Aquincum Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" 1000Ft értékű részvénye (14x), "B" sorozat, szelvényekkel, sorszámkövetők T:II Budapest "Aquincum Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" share about 1000 Forint (14x), serie "B", with coupons, sequential serials C:XF Budapest "TÖRÖKBÁLINT-A Ingatlanforgalmazó Részvénytársaság" névre szóló, száz darab részvénye összesen Ft-ról, "MINTA" perforációval T:I,I Budapest "TÖRÖKBÁLINT-B Ingatlanforgalmazó Részvénytársaság" névre szóló, száz darab részvénye összesen Ft-ról, "MINTA" perforációval T:I,I Budapest "Bia-Projekt Ingatlanforgalmazó Részvénytársaság" törzsrészvénye Ft-ról "MINTA" perforációval, lyukasztással érvénytelenítve T:I Budapest "Bia-Projekt Ingatlanforgalmazó Részvénytársaság" törzsrészvénye Ft-ról "MINTA" perforációval, lyukasztással érvénytelenítve T:I Budapest 19?? "Alkenyér-Kudsiri helyi érdekű vasút részvénytársaság" kitöltetlen élvezeti jegye T:II hajtatlan, több kis szakadás Amerikai Egyesült Államok db klf érvénytelenített részvény, közte "CCI Marquardt Corporation", "King's Department Stores, Inc." T:II,III USA pcs of various cancelled shares, including "CCI Marquardt Corporation", "King's Department Stores, Inc." C:XF,F Ausztria / Bécs "Osztrák 5 1/2%-os Hadikölcsön-kötvény, 1915" kötvény 200K-ról szelvényekkel T:III ragasztott Austria / Vienna "Austrian 5 1/2% War Loan, 1915" bond about 200 Kronen with coupons C:F Ausztria / Bécs "6. Osztrák Hadikölcsön" 5 1/2%-os államkincstárjegye 5.000K-ról szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:III Austria / Vienna "6th Austrian War Loan" 5 1/2% state treasury certificate about Kronen with coupons (3x) sequential serials C:F Románia / Lugos "J. Muschong & Comp Gőztégla-És Tetőcserépgyárak Rt" Részvény Lei-ről (25db részvény egyenként 1000 Lei értékben), szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:I,I- Romania / Lugoj "J. Muschong & Comp Steam Brick Factory Corporation" share about Lei (25 share, each with a denomination of 1000 Lei) with lilac stamp "Nominalizat-Proprietar: Margareta Muschong maritata Sladadek - Domiciliu Lugoj" and embossed stamp C:UNC,AU Seychelles-szigetek "Drake Continental Corporation" részvénye $-ról, felülbélyegzésekkel érvénytelenítve T:I Republic of Seychelles 2008."Drake Continental Corporation" share about $ with "NOT VALID" overprints C:UNC db-os magyar részvény tétel, közte Budapest "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvény 100K-ról; "A Magyar Királyság 3%-kal kamatozó törlesztéses államadóssága" 500P-ről T:II,III db-os magyar részvény és letéti jegy tétel, közte "Iparbankház Rt.", "Általános Gázipari Rt." T:I,II db-os "MINTA" felülnyomásos kötvény, közte "Buják Községi Tanács - Iskolaépítési Kötvénye", "A Magyar Gördülőcsapágy Művek Debrecen - Csapágy Kötvénye" T:II ázásnyom db-os "MINTA" felülnyomásos kötvény, közte "Magyar Posta Körzeti Telefonkötvénye" + Budapest "budaprint - Soproni Pamutipar Rt." részvénye Ft-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II ki ázásnyom "Magyar Sportrepülők Egyesülete - Repülők Tárgysorsjátéka - Dollár Sorsjegy" E sorozat, felülbélyegzéssel T:III,III "Magyar Sportrepülők Egyesülete - Repülők Tárgysorsjátéka - Dollár Sorsjegy" A sorozat T:III kis beszakadások "65. Osztálysorsjáték" 2. osztály 1/8 sorsjegy, "A" sorozat, felülbélyegzéssel T:III "65. Osztálysorsjáték" 4. osztály 1/8 sorsjegy, "B" sorozat, felülbélyegzéssel T:III "Negyedik Békekölcsön" 50Ft névértékű kitöltött jegyzésigazolás (2x) T:III Budapest "Ötödik Békekölcsön" harmadik osztály, nyereménykölcsön 50Ft-ról, szárazpecséttel, sorszám nélkül, "MINTA" felülbélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-.II sarokhajlás "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 100Ft-ról "MINTA!" felülbélyegzéssel, sorszám nélkül, szárazpecséttel lyukasztással érvénytelenítve T:I Budapest "VIT Sorsjegy" 3,5Ft "Ajándék Könyvutalvány" 50Ft "Bongó Sorsjegy" 10Ft T:II,III Papír és fém szükségpénzek Brazília C "UPU Nemzetközi Válaszdíjszelvény" (2x) T:III szép papír Brasil Cruzeiros "UPU International Reply Coupon" C:F fine paper ~ "HAG 3" ólom hídbárca? (~29mm) T: ~ kr "Mázsapénz" (5x) zab illeték lerovására, egymást követő sorszámokkal, nyugtához erősítve T:II ~1900. "Budapesti Államhidak" Zn hídbárca (30x32mm) T: Budapest K + 2K + 5K + 10K "Schlick Nicholson Gép-Waggon- és Hajógyár" utalvány T:I,I-,III mind szép papír, 10K két hajtás és fo. Adamo BUC-244.1, BUC-244.2, BUC-244.3, BUC

11 30197.Budapest K "Fegyver és Gépgyár" utalvány T:I- bal alsó sarokban sarkohajlás Adamo BUC Budapest f + 20f + 50f hátlapon jobb felül nehezen kiolvasható, halvány bélyegzés + 1K + 1,50K + 2,5K + 5K "Amatőrök Forgalmi Szövetkezete" T:I,I- 1,50K és 5K sarokhajlásokkal Adamo BUC Budapest f "Amatőrök Forgalmi Szövetkezete bón" T:I Adamo BUC Székesfehérvár ~ f + 30f + 50f + 1K + 2K + 5K + 10K "Világítási és Vízmű Részvénytársaság". Teljes sor! T:I Adamo SZF Budapest "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról (4x), "B" sorozat, sorszámkövetők, szárazpecséttel T:I Pápa "23. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó" 400Ft Balassi-bankó, hátoldalán "MÉE Pápai Csoport" bélyegzéssel T:I Pápa "MÉE Pápai csoport / 25. Bakonyvidéki Éremgyűjtő találkozó" 600Ft alkalmi pénz, hátoldalán "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Pápai csoportja 1970" felülbélyegzés, illetve a tervező aláírásával T:I Sopron Kékfrank Kékfrank Kékfrank Kékfrank Kékfrank Kékfrank, mind azonos "000297" sorszámmal, de eltérő sorozatjellel, teljes sor T:I Pápa "MÉE Pápai csoport / 35. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó" 500Ft alkalmi pénz T:I Pápa "MÉE Pápai csoport / 36. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó" 1 Dukát / 500Ft alkalmi pénz T:I Pápa "MÉE Pápai csoport / 37. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó" 500Ft alkalmi pénz hátoldalán "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Pápai csoportja 1970" felülbélyegzés T:I Pápa "MÉE Pápai csoport / 19. Érem és fegyverbörze" 500Ft alkalmi pénz T:I Pápa "MÉE Pápai csoport / 20. Érem és fegyverbörze" 500Ft alkalmi pénz T:I Ormospuszta DN "Janits Sándor vendéglős és mészáros" utalvány 3/4kg sertéshúshoz (2x) ívben + "Janits Sándor vendéglős és mészáros" utalvány 3/4kg borjúhúshoz (2x) ívben T:I,I Amerikai Egyesült Államok c Al "Bicentenárium" zseton T:2 USA Cents Al "Bicentennial" token C:XF Ausztria ~ xklf szükségpénz tétel T:I-III (többsége T:I) Austria ~ xdiff mixed notgeld necessity notes C:UNC-F (mostly UNC) Ausztria / Szövetséges megszállás Sch + Olaszország / Velence / Osztrák-magyar megszállás c + Német Birodalom / Detmold pf szükségpénz T:II-III Austria / Allied occupation Schilling + Italy / Venice / Austro-Hungarian occupation Centesimi + German Empire / Detmold Pfennig notgeld necessity note C:XF-F Németország / Weimari Köztársaság db-os szükségpénz tétel, közte Gotha, Kiel T:II,III Germany / Weimar Republic pcs of necessity notes, including Gotha, Kiel C:XF,F Német Birodalom / Weimar Köztársaság / Stassfurt pf szükségpénz "A. Conrad" utalvány T:I-,II ly. German Empire / Weimar Republic / Stassfurt Pfennig necessity note "A. Conrad" C:AU,XF hole Német Birodalom / Weimar Köztársaság / Kahla pf papír szükségpénz T:I-,II hajtatlan German Empire / Weimar Republic / Kahla Pfennig necessity note C:AU,,XF unfolded Német Birodalom / Weimar Köztársaság / Norderney pf szükségpénz T:I-,II German Empire / Weimar Republic / Norderney Pfennig necessity note C:AU,XF db klf magyar Al zseton, közte "BUÉK" T:2, db-os csekk tétel, közte angol, olasz és svájci darabokkal T:I-,II db-os kenyér- és lisztjegy tétel T:I--III db-os vegyes magyar reklámpénz és utalvány tétel T:I,II Magyar bankjegyek G vízjeles papíron T:III-,IV / Hungary Gulden on watermarked paper C:VG,G Adamo G kr + 30kr csillagos sorozatszámmal "Kossuth bankó" T:III Adamo G102,G Ft "Kossuth bankó" T:III,III- fo. Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III-,IV ragasztott Adamo G Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Adamo G Ft "Kossuth bankó" barna T:III- kis szakadás, anyaghiány Hungary Forint brown C:VG small tear, missing material Adamo#G109A Ft "Kossuth bankó" barna nyomat T:III,III- Adamo G109A Ft "Kossuth bankó" T:III apró ly. Adamo G kr "Kossuth bankó" csillagos sorozatszámmal T:III-, 1934-es 50 filléres bélyeggel ragasztott Adamo G103A

12 Nézzen körül webshopunkban is! $ "B" "Kossuth bankó" piros kézi sorszámozással, nyomdai papírránccal (2x) sorszámkövetők " " T:I- tűlyuk Hungary Dollar "B" with red serial number, with typografical creases (2x) sequential serials " " C:AU pin hole Adamo G118/1b G vízjeles papíron T:III-,IV Austrian Empire Gulden on watermarked paper C:VG,G Adamo G G vízjeles papíron T:III-,IV Austrian Empire Gulden with watermark C:VG,G Adamo G Ft / 1G T:III- foltok, kisebb anyaghiányok Hungary Forint / 1 Gulden C:VG spotted, small missing paper Adamo G Ft / 1G T:III- fo. Hungary Forint / 1 Gulden C:VG spotted G G / 1Ft T:III- kis lyukak Adamo G K-1000K 8db-os vegyes korona bankjegy tétel, közte felülbélyegzett darabok is T:III,III K " " horvát felülbélyegzéssel T:III-,IV ragasztott fo. Hungary Korona " " with Croatian overprint C:VG,G sticked Adamo K23Be K T:III restaurált Adamo K K román felülbélyegzéssel T:III kis szakadások, ragasztások, foltok Adamo K35Be K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német T:III,III- nagyobb szakadások Adamo SK35/ K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német K (2x) piros "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német T:III-IV Adamo SK35/1, SK28/ K román felülbélyegzéssel a német nyelvű oldalon (2x) T:III,III K felülbélyegzés nélkül K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német T:III egyik ragasztott Adamo K35, SK35/ K T:III Adamo K K T:IV,V ragasztva Adamo K K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német K K (2xklf),piros "MAGYARORSZÁG" és román felülbélyegzéssel T:III fo K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K (2x) T:III fo K (2x, érdekes fősorozatszám: 2000) T:III,III- Adamo K K (2x) T:III szép papír Adamo K K (2x) T:III szép papír Adamo K K (3xklf), felülbélyegzés nélkül, piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel és román felülbélyegzéssel T:III kisebb szakadások, ragasztás K (3xklf), felülbélyegzés nélkül, piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel és román felülbélyegzéssel T:III,III- kisebb szakadások, lyukak, foltok K fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel (4x) T:III K (2x) "DEUTSCHÖSTERREICH" + felismerhetetlen felülbélyegzéssel T:III,III- ragasztott Adamo K17B, K17Be K "C" sorszámjel T:III Adamo K5/ K "C" sorszámjel T:I Adamo K5/ K "C" sorszámjel T:III-,IV szakadás, ly. Adamo K5/ K 16db-os tétel, közte 2db sorszámkövető, 1db csehszlovák bélyeggel, 1db sorozatszám előtt "A" érvénytelenítő lyukasztásokkal T:I-IV ragasztott K "3123" 3mm, hullámos hátlappal T:II,II- Adamo K22/ K "3126" 3mm, hullámos hátlappal T:III- Adamo K22/ K "3110" 4mm, hullámos hátlappal, hátlapon írás T:III kis beszakadás Adamo K22/ K "A 2015" sima hátlappal T:III Adamo K31/ K "A 2089" hullámos hátlappal T:III Adamo K31/ K "A 2040" hullámos hátlappal, vágáshiba T:III szép papír Adamo K31/ K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III,III- szakadás Adamo K K mindkét oldal német, piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:III kis szakadás Adamo SK40/ K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III,III- Adamo K K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III,III- Adamo K K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III Adamo K K "OSZTRÁK-MAGYAR BANK BANKJEGYEIRE" T:I,I- Adamo K

Felnőttkori túlsúly és elhízás globális előfordulása régiónként

jacsa.net VOIP nemzetközi percdíjak

Általános szerződési feltételek VoIP telefonszolgáltatásra / MÓDOSÍTÁSOK KIVONATA /

Általános szerződési feltételek VoIP telefonszolgáltatásra / MÓDOSÍTÁSOK KIVONATA / székhely: 9700 Szombathely, Rákóczi Ferenc u. 1. Általános szerződési feltételek VoIP telefonszolgáltatásra / MÓDOSÍTÁSOK KIVONATA / Szombathely, 2012. június 29. 1 1. számú melléklet Havi előfizetési

Személyi díjszabások Név: Alföld Kábel Kft. Pénznem: HUF

DPD Express szolgáltatás

ALKALMAZANDÓ TÁMOGATÁSI RÁTÁK KA2 FELSŐOKTATÁSI STRATÉGIAI PARTNERSÉGEK

ALKALMAZANDÓ TÁMOGATÁSI RÁTÁK KA202 SZAKKÉPZÉSI STRATÉGIAI PARTNERSÉGEK