1 354. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2019 szeptember ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: szeptember óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők szeptember 23-án 10 órától. Utólagos eladás szeptember ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 355 gyorsárverésre: szeptember 19. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 32. nagyaukciónkra már várjuk a beadásokat, szeptember végéig! 354. aukció: Megtekintés: szeptember ig! Tételek átvétele: szeptember órától 353. aukció elszámolás: szeptember 24-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

4 Numizmatikai kellékek Ékszerész nagyító, mm, saját tokjában, új állapotban Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Jó állapotban Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Jó állapotban Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Jó állapotban "Banknoten-Briefe aus aller Welt" érmés és bankjegyes boríték-tartó album, piros, bársonyszerű bevonattal, használt, de jó állapotban Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek Budapest, Első kiadás, Új állapotban Adamovszky István: Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest, Új állapotban Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Mint condition Gosztonyi József - dr. Mészáros István: Magyar és magyar vonatkozású érmek mesterjegyei. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest Alig használt állapotban Györik Márton: Dr. Schimko Dániel-féle Érem- és Régiség-gyűjteménynek katalógusa II. kötet. Pozsony, Néhány lap kijár, korához képest jó állapotban. / Hungary Márton Györik: Dr. Dániel Schimko's Coin and Antiquity Catalog Vol. 2. Bratislava, Some loose pages, in good condition considering it's age Hóman Bálint: Magyar pénztörténet Budapest, MTA [Hornyánszky Viktor]. 710 p. + 1 kihajtható térkép és 4 kihajtható táblázat. Fűzve, kiadói félvászon kötésben (gerinc és egy-két lap széle hibás) Huszár Lajos: A budai pénzverés története a középkorban. Bp. Akadémiai Kiadó, Használt, de jó állapotban Huszár Lajos: Habsburg-házi királyok pénzei Budapest, Akadémiai Kiadó, Használt, jó állapotban, de külső védőborítón szakadások és anyaghiány Id.Dr.Kupa Mihály: Corpus Notarum Pecuniariarum Hungariae (Magyar Egyetemes Pénzjegytár) I. kötet. Budapest használt, megkímélt állapotban, sérült műanyag borítóval Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Budapest, Gondolat, Használt, külső borítón kis szakadások Leányfalusi Károly - Nagy Ádám: Magyarország Fém- és Papírpénzei MÉE Csongrád Megyei Szervezete, Leányfalusi Károly-Nagy Ádám: Magyarország fém- és papírpénzei. A pengő pénzrendszer Kecskemét, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezete, Luczenbacher János: A' szerb zsupánok, királyok, és czárok pénzei. Budán, a' Magy. Kir. Egyetem' betüivel. Hasonmás kiadvány, Számozott, újszerű állapotban Mátray Kálmán: 100 történelmi értékpapír. Budapest, Kiadó Kft.-"Blanket" GmbH Specimen Ltd., Műbőr kötésben, képekkel illusztrálva. Újszerű állapotban, külső borító karcos Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Szabó Gyula: Friesachi dénárok. Magánkiadás, Underground Kiadó és Terjesztő Kft., Új állapotban db-os numizmatikai irodalom tétel: Pohl Artúr: Hunyadi Mátyás birodalmának ezüstpénzei , Fitz Jenő: Ezüstök a homokból - A nagyvenyimi éremkincs, Pannonia Terra árverési katalógus Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II-III. kötet. Budapest, MÉE, Használt, jó állapotban "Az érem" című folyóirat 23 lapszáma. Legtöbb jó állapotban db-os Pannonia Terra árverési katalógus tétel, mind különféle, leütési árakkal / Hungary pcs of Pannonia Terra Auction Catalagos, differen issues with hammer prices Döry - Kubinszky: Die Eisenbahn aud der Medaille in Mitteleuropa von den Anfängen bis Saját kiadás, Frankfurt am Main, Új állapotban! Günter Schön: Welt Münzkatalog 20. Jahrhundert. Battenberg, Erősen használt, sérült állapotban Günter Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog - mit Österreich, Schweiz und Liechtenstein Ab Auflage. Battenberg, München, B. Ralph Kankelfitz: Römische Münzen von Pompejus bis Romulus. 3. kiadás, Battenberg Verlag, Augsburg, Használt, jó állapotban

5 30028.Rudolf Schaaf: Die proben der Deutschen Münzen seit Versuch einer Katalogisierung. Münzen und Medaillen Ag, Basel, Újszerű állapotban Austria Münzkatalog Bécs Cartamoneta Italiana 2005: Banconote Italiane. Újszerű állapotban Gigante 2005: Monete Italiane dal '700 ad oggi - Completo di introduzione alla Numismatica. 13. kiadás, Gigante, Varese, Újszerű állapotban "Auktionhaus H.D. Rauch Münzenauktion - Teil II Mediallen, Mittelalter, Europa, Übersee" "Auktionhaus H.D. Rauch Münzenauktion - Teil III Römisch-Deutsches Reich" árverési katalógusok, a megelőző árverés elkelési áraival, újszerű állapotban Rapp numizmatikai aukciós katalógus Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Aldabra sziget $ fantáziabankjegy T:I Aldabra Island Dollars fantasy banknotes C:UNC "Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár Óbuda-Újlaki osztályának" betéti könyvecskéje, bejegyzésekkel ~1940. "Első Magyar Általános Biztosító Társaság - Gyermekünk könyve" kitöltetlen, benne könyvjelző és 2db kitöltött váltó Érmés és bankjegyes borítékok Ausztrália $ borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Australia Dollar in envelope with stamps and cancellations C:UNC Ausztrália D borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Ausztrália Dollars in envelope with stamps and cancellations C:UNC Bolívia P borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Bolivia Pesos in envelope with stamps and cancellations C:UNC Brazília C borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Brasil Cruzeiros in envelope with stamps and cancellations C:UNC Chile P borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Chile Pesos in envelope with stamps and overprint C:UNC Ciprus Ł borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Cyprus Pound in envelope with stamps and cancellations C:UNC Costa Rica C borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Costa Rica Colones in envelope with stamps and cancellations C:UNC Dánia K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Denmark Kroner in envelope with stamps and overprint C:UNC Dominikai Köztársaság P borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Dominican Republic Peso in envelope with stamps and cancellations C:UNC Ecuador S borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Ecuador Sucres in envelope with stamps and cancellations C:UNC Feröer-szigetek K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Faeroe Islands Kronor in envelope with stamps and cancellations C:UNC Finnország M borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Finland Markka in envelope with stamps and cancellations C:UNC Gambia D borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Gambia Dalasis in envelope with stamps and cancellations C:UNC Ghána C borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Ghana Cedis in envelope with stamps and cancellations C:UNC Guatemala c borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Guatemala Centavos Esucodos in envelope with stamps and cancellations C:UNC Holland-Antillák G borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Netherlands Antilles Gulden in envelope with stamps and cancellations C:UNC Indonézia R borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Indonesia Rupiah in envelope with stamps and cancellations C:UNC Irak D borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Iraq Dinar in envelope with stamps and cancellations C:UNC Izland K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Iceland Kronur in envelope with stamps and cancellations C:UNC Jersey P borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Jersey Pound in envelope with stamps and cancellations C:UNC Kambodzsa /2R borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Cambodia /2 Riel in envelope with stamps and cancellations C:UNC Kenya Sh borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Kenya Shillings in envelope with stamps and cancellations C:UNC

6 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Kolumbia P borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Kolumbia Pesos in envelope with stamps and cancellations C:UNC Lesotó M borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Lesotho Maloti in envelope with stamps and cancellations C:UNC Makaó P borítékban, alkalmi bélyeggel bélyegzésekkel T:I Macau Patacas in envelope with stamps C:UNC Malawi K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Malawi Kwacha in envelope with stamps and cancellations C:UNC Maldív-szigetek R borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Maldives Rufiyaa in envelope with stamps and cancellations C:UNC Mexikó P borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Mexico Pesos in envelope with stamps and cancellations C:UNC Mozambik M borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Mozambique Meticais in envelope with stamps and cancellations C:UNC Nigéria K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Nigeria Kobo in envelope with stamps and cancellations C:UNC Norvégia K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Norway Kroner in envelope with stamps and cancellations C:UNC Pápua Új-Guinea K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Papua New Guinea Kina in envelope with stamps and cancellations C:UNC Portugália E borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Portugal Esucodos in envelope with stamps and cancellations C:UNC Salvador C borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Salvador Colón in envelope with stamps and cancellations C:UNC Sierra Leone c borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Sierra Leone Cents in envelope with stamps and cancellations C:UNC Sao Tomé és Príncipe D borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Sao Tomé and Príncipe Dobras in envelope with stamps and cancellations C:UNC Svédország K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Sweden Kronor in envelope with stamps and cancellations C:UNC Szingapúr D borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Singapore Dollar in envelope with stamps and cancellations C:UNC Szlovénia T borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Slovenia Tolarjev in envelope with stamps and cancellations C:UNC Tonga D borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Tonga Dollar in envelope with stamps and cancellations C:UNC Uganda Sh borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Uganda Schilling in envelope with stamps and cancellations C:UNC Új-Zéland $ borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I New Zealand Dollar in envelope with stamps and cancellations C:UNC Zambia K borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Zambia Kwacha in envelope with stamps and cancellations C:UNC Zimbabwe D borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Zimbabwe Dollars in envelope with stamps and cancellations C:UNC Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Amerikai Egyesült Államok c "Nemzetek pénzérméi" felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, holland nyelvű leírással T:1- USA Cents "Coins of all Nations" in envelope with stamp and stamping, with Dutch description C:AU Amerikai Egyesült Államok "Egyetemes Postaegyesület Centenáriuma" Ag emlékérem felbélyegzett, bontatlan borítékban (0.999/32mm) T:PP USA "Universal Postal Union Centenary" Ag commemorative medal in envelope with stamps (0.999/32mm) C:PP Algéria c "Nemzetek pénzérméi" felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, holland nyelvű leírással T:1- Algeria Centimes "Coins of all Nations" in envelope with stamp and stamping, with Dutch description C:AU Részvények és sorsjegyek Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4 1/2%-os községi kötvénye 500K-ról (3x), szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:II Budapest "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság" tíz részvénye egyenként 50P-ről, összesen 500P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III Budapest "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság" tíz részvénye egyenként 50P-ről, összesen 500P-ről (4x) közte sorszámkövető pár, szárazpecséttel és bélyegzésekkel, szelvényekkel, "Budapesti Giro- és Pénztár Egylet Részvénytársaság" igazolással + Budapest "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság Budapesten" részvényutalványa öt darab 50P értékű részvényhez, szárazpecséttel és bélyegzésekkel, 6 szelvényekkel + ~1940. "Értéktőzsdei Hites Alkuszi Kötjegy" kitöltetlen, hátlapon kézírásos feljegyzéssel T:III,III

7 "Első Magyar Általános Biztosító Társaság" 2db klf kitöltött kötvénye T:II Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 290db üzletrésze egyben, összesen P-ről, bélyegzéssel T:II ~1930. A Magyar Bank és Kereskedelmi R.T. tájékoztatója az "Új Vöröskereszt-Sorsjegyek" jegyzésével kapcsolatban (3x) T:I "Ibusz sorsjegy" (2x) sorszámkövető "Bongó sorsjegy" T:I "Bongó" sorsjegy (2x) T:I Amerikai Egyesült Államok "A Baltimore Ohio Vasúttársaság" 100 részvénye, egyenként 100$-ról, bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:II USA "The Baltimore Ohio Railroad Company" 100 shares, 100 Dollar each, with overprint, cancelled with holes C:XF Ausztria / Bécs "XXXI. Staatslotterie (Államsorsjáték)" 4K értékben, szárazpecséttel T:III szakadás Austria / Wien "XXXI. Staatslotterie (State Lottery)" about 4 Kronen with embossed stamp C:F Belgium / Brüsszel "Société de l'equateur pour le Commerce l'industrie et l'agriculture - SECIA Société Congolaise a Responsabilité Limitée" részvénye 100Fr-ról, szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:I-,II Belgium / Brussels "Société de l'equateur pour le Commerce l'industrie et l'agriculture - SECIA Société Congolaise a Responsabilité Limitée" share about 100 Francs with coupons (3x) sequential serials C:AU,XF Románia / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 600L-ről (2x) sorszámkövetők, szelvényekkel, szárazpecséttel, hátlapon román bélyeggel és bélyegzéssel valamint kézírásos megjegyzéssel T:II,II- / Romania / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" share with the shareholders name, about 600 Lei (2x), sequential serials, with coupons, on the reverse Romanian stamps and cancellations and handwritten notes C:XF,VF Románia / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmárvármegyei Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 600L-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II,II Románia / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmárvármegyei Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló 5db részvénye egyben, összesen 3000L-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Románia / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmárvármegyei Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló 10db részvénye egyben, összesen 6000L-ről (2x) sorszámkövetők, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Papír és fém szükségpénzek Miskolc kr "Miskolcz városa pénztári utalványa" T:III- ragasztás "A pesti lövész-társulat" névre szóló éves tagsági jegye 10Ft értékben T:II két helyen vágott Pápa május 8. "Pápai csekk" 10K lyukasztással érvénytelenítve és ovális szárazbélyegzővel, C sorozat T:III Adamo PÁP Pápa május 8. "Pápai csekk" 20K lyukasztással érvénytelenítve és ovális szárazbélyegzővel, D sorozat T:III Adamo PÁP Pápa május 8. "Pápai csekk" 50K lyukasztással érvénytelenítve és ovális szárazbélyegzővel, E sorozat T:I-, halvány aláírás Adamo PÁP Budapest ~ K + 2K + 3K "Pester Lloyd" utalvány hátoldali bélyegző nélkül T:I Hungary / Budapest ~ Korona + 2 Korona + 3 Korona "Pester Lloyd" coupons backside without cancellation C:UNC Adamo BUC ; ; Székesfehérvár ~ f + 30f + 50f + 2K + 10K "Világítási és Vízmű Részvénytársaság". Teljes sor! T:I,I- Adamo SZF-1.1, SZF-1.2, SZF-1.3, SZF-1.5, SZF ~1920. "Makói aut. orth. izr. hitközség - Gabella Bárca - 1db pulyka 2000 korona" vágatási bárca (12x) két ívben T:II kis szakadás Miskolc DN 50f "Miskolcz thjf." utalvány-jegy "MISKOLCZ" perforációval + 1K "Miskolcz thjf." utalvány-jegy "MISKOLCZ" perforációval + 2K "Miskolcz thjf." utalvány-jegy "MISKOLCZ" perforációval T:I- Adamo MIS-4.2, MIS-4.3, MIS db-os vegyes kitöltött váltó tétel bélyegzésekkel és illetékbélyegekkel, közte 4db szentesi, a többi Budapest T:III db-os vegyes kitöltött váltó tétel bélyegzésekkel és illetékbélyegekkel T:III ~ db-os vegyes részben kitöltött váltó tétel, hátoldalukon bélyegekkel és bélyegzéssel T:III "HTO (Háztartási Tüzelőolaj) utalvány - 10 liter" (17x) + "HTO (Háztartási Tüzelőolaj) utalvány - 20 liter" (2x) + "HTO (Háztartási Tüzelőolaj) utalvány liter" (3x) nagyrészt összefüggésekben illetve ívszéli darabokban T:I Olaszország db klf csekk T:III,III- Italy pcs of diff ceques C:F,VG Románia / Temesvár f + 20f + 50f T:I-,III Romania / Timisoara Fileri + 20 Fileri + 50 Fileri C:AU,F Szovjetunió ~ R utazási csekk, kitöltetlen T:I- Soviet Union ~ Rubles travellers cheque C:AU

8 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! DN "Fővárosi Vidám Park Vállalat" fém zsetonja (24,5mm) T: db-os műanyag orosz zseton tétel T:2 3pcs of plastic Russian jetons C:XF DN "Sümeg - Vár / Vívás - Lovagi Torna - Középkori Játékok" Cu zseton (23mm) T: Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna Ft "Kossuth Bankó" "BÜNTETETTNEK" sajtóhiba T:III-,IV Adamo G109, G K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német T:II f-1000K (10xklf) T:III-IV K hamis "Ausgegeben nach dem 4. Oktober 1920" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III szép papír K II. kiadás, piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:I-,II K "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:I K "Orell Füssli Zürich" nyomdahely jelöléssel T:II Adamo K db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III-IV P T:III Adamo P P (4x) T:III- Adamo P P (4x) mind csillagos sorozatszámú T:III Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P (2x) T:II, III Adamo P P (2x) sorszámkövetők T:II,III P-100P (7x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P (10x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III,III- közte szép papír P-100P (10x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III,III P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III hátlapon kis anyaghiány Hungary Pengő "Headquarters of the Red Army" C:F some missing material on reverse Adamo P P (2x) sorszámkövetők T:II P (4x) sorszámkövetők T:II-,III P (2x) sorszámkövetők T:II MP (2x) T:II db-os adópengő tétel AP közötti címletek, közte sorszámozott darabok valamint egy fordított címeres darab T:III db-os adópengő tétel AP közötti címletek, közte sorszámozott darabok T:III-IV db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel T:III,III P BP (26xklf) T:III-IV P BP (19x) T:I--III Ft "B197" T:III- hajtás mentén szakadás Adamo F Ft T:III Adamo F Ft (6xklf) T:III Ft nyomdai papírráncok T:I,I- Hungary Forint with printing creases C:UNC,AU Adamo F Ft (3x) T:III,III- Adamo F Ft T:I-,II Ft (4x) T:III mind szép papír Adamo F Ft fordított hátlapi "01"-es alapnyomattal T:III Adamo F Ft Ft Ft T:III szép papír Ft Ft T:I Ft március Ft "A" T:II,II Ft (2x) T:III Ft (3x) T:I,I- Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F Ft (2x) T:I,I- egyiken sarokhajlás Adamo F Ft (4x) T:I Adamo F

9 Ft T:II Adamo F Ft "J" T:III Adamo F Ft "Millennium" (20x) sorszámkövetők "MM " mind bontatlan díszcsomagolásban T:I Hungary Forint "Millennium" (20x) sequential serials "MM " all in unopened original packaging C:UNC Adamo F56A Ft (5x) T:III Ft "DA" Ft "DB" T:I Ft "DB" (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft "BA" T:III Ft "GB" T:II Ft "GE" T:II Ft "GF" T:II Ft "CA" kék színhibás T:III Ft (3x) "DJ" sorszámkövetők T:I Ft (3x) "HB" sorszámkövetők T:I db-os vegyes forint bankjegy tétel T:II,III db-os vegyes magyar korona, pengő és forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "II. Béla" (0,42g) T:1-,2 / Hungary Denar Ag "Bela II" (0,42g) C:AU,XF Huszár: 102., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0,27g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Bela III" (0,27g) C:AU,XF Huszár: 69., Unger I.: Denár Ag "I. Mátyás" (5x) T:2-, Denar Ag "Matthias I" (5x) C:VF,F K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,38g) T:2 Hungary 1550K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,38g) C:XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Duarius "I. Lipót" (0,51g) T:2,2- Huszár: 1499., Unger II.: 1104.a K-B Denár Ag "III. Károly" (0,69g) T:2 Hungary 1740K-B Denar Ag "Charles III" (0,69g) C:XF Huszár: 1642., Unger II.: 1210.b B(?) 20kr Ag "II. József" (3,80g) T:2,3 lyuk Hungary 1787B(?) 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (3,80g) C:XF,F hole Huszár: 1880., Unger III.: 1329.a B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" (6,42g) T:3 patina B 10kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 Huszár: 2085., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:1-,2 Huszár 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,57g) T:3 Huszár: 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,69g) T:1- Hungary 1846B 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" (6,69g) C:AU Huszár: 2081., Unger III.: KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:1- Hungary 1848KB 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" C:AU Adamo B KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 ph. Hungary 1848KB 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" C:XF edge error Adamo B NB 3kr Cu T:2 ph. Adamo B NB 3kr Cu T:2 ph. Adamo B NB 6kr Ag T:2,2- Adamo B B 5/10kr Cu (2x) T: KB 4kr Cu T:3 Adamo M KB 20kr Ag "Váltó Pénz" rozettával, Artex-veret T:1- Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T: KB 1kr Cu "Angyalos címer / Magyar Királyi Váltópénz" T:3 ph. Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:2,2- patina Adamo M f Cu minipénz T: KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 kis patina Adamo K

10 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! KB 1K Ag "Millenium" T:2 Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- patina Adamo K KB 2f Br T:1-, KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- ph. Adamo K KB 1K Ag + Ausztria K Ag "Ferenc József" T:2, KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB 2f Br T:2 kis patina Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T: P Ag (3xklf) T:1-,2-,3 Adamo P P Ag (2xklf) T:2-3 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" (2x) T:2-,3 patina Adamo P P Ag "Pázmány" P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1- Adamo P7, P7.2, P P Ag "Rákóczi" T:1- Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" szétcsavarozható fém keretben T:2-,3 sérült lapka Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- patina Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1 kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag (5x) T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- kis ph. Adamo P P Al (2xklf) P Al (2xklf) P Al T:1-,2 ph f Zn (2xklf) T: f tombak + ~ f Al mindkettő technológiai hibás veret? T: f (21xklf) T:1, Ft Al "Kossuth-címer" T: Ft Ag "vastag Kossuth" fordított peremirattal T:1-,2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- Adamo F

11 Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2,2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth / Aradi Vértanúk" multicolor festéssel T:2- patina Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "MNB" T:2,2- patina f Cu-Al "citromsárga" T:1- Adamo F Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:1-,2 patina Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Petőfi" T:1-,2- Adamo EM Ft Ag "Petőfi" T:2 patina Adamo EM Ft Ag "Széchenyi" T:2 kis patina Adamo EM Ft Ag "Széchenyi" T:2- patina Adamo EM Ft Al "Rákosi-címer" T:1- Adamo F Ft Al "Rákosi-címer" T:1- Adamo F f Cu-Al "citromsárga" T:1- Adamo F Ft Cu-Ni (7xklf) T:1-, Ft Ag "Zrínyi Miklós" T:1- (P) Adamo EM Ft Al (4xklf) T:1 Adamo F Ft Ag "Festők I. - Derkovits" T:BU Adamo EM Ft Ag "Magyar festők II. - Mányoki" T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Nemzeti Múzeum" T:BU Adamo EM Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft alpakka "Fáy András" T:BU Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" lezárt fóliában T:BU Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" T:BU Adamo EM Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft Ni "FAO I. - Világélelmezési nap" Ft Cu-Ni "Labdarúgó Világbajnokság T:1, Ft Ni "FAO" lezárt fóliában T:1- Adamo EM Ft Cu-Ni-Zn + 5L Cu-Ni-Zn "Bulgária 1300 éves" magyar-bolgár közös kiadás, eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1 (eredetileg PP) ujjlenyomat Ft Ag "Bartók Béla" sérült MNB tokban T:PP Adamo EM Ft Ag "Sarajevoi Téli Olimpia" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Nők évtizede" eredeti sérült tokban, tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Cu-Ni "FAO IV." Ft Ft "Kossuth" Ft Cu-Ni "1956 tiszteletére" Ft Cu-Ni "Nemzeti és Történelmi Emlékhelyek" T:1-,2 szennyeződés Ft Ag "XV. Téli Olimpia Calgary 1988" T:BU Adamo EM Ft Ag "Nyári Olimpia - Szöul 1988" T:BU ujjlenyomat Adamo EM Ft (10x) + 2Ft (10x) + 5Ft (10x) + 10Ft (10x) + 20Ft (10x) + 10f (2x) + 50f T: Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Két játékos" T:BU Adamo EM Ft Ag "Nyári olimpia - Barcelona" T:BU Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T:1- Adamo F Ft Ag "MNB" (2x) T:1- horpadás Adamo F Ft Ag "MNB" (2x) T:1 Adamo F Ft Ag "MNB" (2x) T:1- kis patina Adamo F Ft Ag "MNB" (2x) T:1 kis patina Adamo F Ft Ag "MNB" (2x) T:1 Adamo F Ft Ag "MNB" (2x) T:1- ph. Adamo F Ft Ag "MNB" Ft Ag "Deák" T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Telstar 1" T:PP Adamo EM Ft aranyozott Ag "MNB" T:1- kis ph. Adamo F Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:PP Adamo EM Ft aranyozott Ag "Deák" T:1- kis ph. Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:1- Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:1,1- Adamo F

12 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Ft Ag "Deák" (2x) T:1- kis ph, kis patina Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:1- ph. Adamo F Ft Ag "Nyári olimpia - Atlanta" tokban T:BU Adamo EM Ft "Deák" T:2 Adamo F Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - Vívás" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft bimetál lezárt fóliatokban tanúsítvánnyal Ft "Deák Ferenc" Cu-Ni-Zn T:1 (PP) patina, 1- patina Ft Ag "100 éves a gödöllői művésztelep" T: Ft "Kossuth" kötőjel hiányzik az évszámok közül T:1- Adamo FOEM Ft Ag "Pécsi ókeresztény sírkamrák" T:BU Adamo EM Ft Cu-Ni "Gyermekmentő Szolgálat" (5x) T: Ft Ag "Kőszegi vár / Jurisics Miklós" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "Hevesy György" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "450 éves az Unitárius Egyház" tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "A Szózat megzenésítésének 175. évfordulója" tanúsítvánnyal T:PP Hungary Forint Ag "175th Anniversary - Szózat" with certificate C:PP Ft "Vívó-Világbajnokság" (50x) "MPT" rolniban T:1, Ft Ag "Benczúr Gyula születésének 175. évfordulója ( )" tanúsítvánnyal T:PP Kis doboznyi korona, pengő és fillér tétel T:vegyes Kis zsáknyi modern 1 és 2 forintos érme tétel T:vegyes Magyar emlékveretek, plakettek Asszonyi Tamás (1942-) "Húsz éves az Aranysárkány VIII 1" kétoldalas Br emlékérem (42mm) T: Bajnok Béla (1937- ) DN "A közös munkával telt évek emlékére" Br emlékplakett (96mm) T: Beck Ötvös Fülöp ( ) "Korányi Frigyes doktorrá avatásának 50. évfordulója" Br emlékérem. "FRIDERICO KORÁNYI DE TOLCSVA PER LVSTRA X MED DOCTORI CRATI DISCIPVLI D D D / AEGROTIS SALVS MDCCCLI MDCCCCI" (115,2g/70mm) T:2 több ph. / Hungary "50th Doctor Jubilee of Frigyes Korányi" Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (115,2g/70mm) C:XF multiple edge error HP Beck Ö. Fülöp ( ) "Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a Műbarátok Köre 1906" fém emlékplakett (77x74mm) T:2 HP Beck Ötvös Fülöp ( ) "Báró Müller Kálmán Professor Kórházigazgatónak - Munkatársai / " kétoldalas Br plakett (124,26g/70mm) T:2 / Hungary "For Professor Baron Kálmán Müller Hospital Director - Co-workers / " double-sided Br plaque (124,26g/70mm) C:XF Beck Ö. Fülöp ( ) "Samassa József egri érsek gyémántmiséje emlékére" Br plakett. "EMINETISSIMO ARCHIPRAESVLI SVO JOSEFO CARDINALI SAMASSA MVNERIS SACRA SEXAGENARIA CELEBRANTI MDCCCLII-MCMXII - DEVOTO.AC.GRATO.ANIMO.DICAT.METROP.CAPIT.AGRIENSE" (52x70mm) T:2 HP Beck Ö. Fülöp ( ) "Ady Endre emlékének a 'Nyugat' / 'Repülj hajóm... Rajtad a holnap hőse'" kétoldalas Br emlékérem (65mm) T:2,2- HP Beck Ö. Fülöp ( ) DN "Beöthy Lászlónak 25 éves jubileumára az Unio / COR CLAVIS MEA" Br emlékplakett (75mm) T: Berán Lajos ( ) ~1925. "Országos Testnevelési Tanács" aranyozott Br emlékérem (60mm) T:1, Berán Lajos ( ) "CIVITAS METROPOLITANA BUDAPEST HOSPITIBUS ET AMICIS S D / AZ IFJÚ SZÉP PEST KI BIZTON ÖLELVE NYÚJT CORVIN AGG VÁRÁNAK HŰ KEZET " kétoldalas Br emlékérem (71mm/158,72g) T:1-,2 / Hungary "CIVITAS METROPOLITANA BUDAPEST HOSPITIBUS ET AMICIS S D / AZ IFJÚ SZÉP PEST KI BIZTON ÖLELVE NYÚJT CORVIN AGG VÁRÁNAK HŰ KEZET " double-sided Br commemorative medallion. Sign: Lajos Berán (71mm/158,72g) C:XF HPII Berán Lajos ( ) "Országos Vizsla Club / Jubileumi emlékérem " Br emlékérem (69mm) T: Berán Lajos ( ) "Pázmány Péter Tudományegyetem alapításának 300. évfordulója" kétoldalas Br emlékérem "LUDVIG BUDAPEST" gyártói jelzéssel. "PETER CARD PÁZMÁNY FVND VNIV HVNG MDCXXXV / III CENT VNIVERSITATIS PAZMANIANAE 1935" (79,5mm) T: Berán Lajos ( ) "Ferencvárosi Torna-Club Sebes Gusztávnak emlékül az évi bajnokság emlékére" Br sportérem márványlapon (az érem 50x73mm) T: B. Kopp Judit ( ) "100 éves a magyar Társadalombiztosítás / Sz. Kristóf" aranyozott Br plakett eredeti tokban (70mm) T: Bogár Lívia (1957- ) "Képíró Zoltán / Művészünk emlékére Keszthelyi Éremgyűjtők Csoportja" ezüstpatinázott Br (2x) emlékérem (42,5mm) T:1-,

13 30347.Bognár György (1944-) "MÉE Szécsény / II. Rákóczi Ferenc halálának 250. évfordulójára - Rodostó" Br emlékérem (42,5mm) T: Bognár György (1944-) "MÉE Nógrád megyei szervezete / Mikszáth Kálmán halálának 75. évfordulója" Br emlékérem (42,5mm) + Garamkeszi János ( ) "MÉE XIII. Vándorgyűlése - Salgótarján / Madách Imre - Az ember tragédiája" Br emlékérem (43mm) T:1-, Bognár György (1944-) "Mindszenty József bíboros-hercegprímás " aranyozott, piefort fém emlékérem (65mm) T:PP kis ph Bognár György (1944-) "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Aulich Lajos" Br piefort emlékérem (42,5mm/5,5mm) T: Bognár György (1944-) DN "Virágh Gedeon Az 1848-as Szabadságharc huszár őrnagya / Virágh Kúria - Kiskunsági Nemzeti Park Múzeuma - Kunszentmiklós" kétoldalas Br emlékérem (42,5mm) T: Boldogfai Farkas Sándor ( ) "Wagner 150 éve született" Br emlékplakett (50x57mm) T: Boldogfai Farkas Sándor ( ) "Verdi 150 éve született" Br emlékplakett (50x57mm) T: Bory Jenő ( ) "Kaposvár M. város művészeti díja" kétoldalas aranyozott Br plakett piros dísztokban (80mm) T: Bozó Gyula ( ) "Patrona Hungariae / 300 éve szabadult fel Pécs a török hódoltság alól " Br emlékérem (70mm) T:1-,2 ph Bozó Gyula ( ) "Szent Jobb országjárása / Szent István halálának 950. évfordulója" Br emlékérem, aranyozott rátéttel "II. János Pál Pápa látogatása aug " (70mm) T: Bozó Gyula ( ) "George Bush látogatása Magyarországon" (2x) Cu és Ag emlékérmek, ezüstérem peremén "SZG" jelzés (35g/0.835/42,5mm) T:1 (eredetileg PP) Bozó Gyula ( ) / Szabó Géza (1939-) "Mátyás király halálának 500. évfordulója emlékére" Ag emlékérem eredeti "Bozó Gyula" tokban (35,96g/0.835/42,5mm) T:2(eredetileg PP) patina Bozó Gyula ( ) "Az Esztergomi Bazilika tűzkára IX. 5. / Köszönettel a nagylelkű segítségért" ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) T:1- patina Bozó Gyula ( ) "Antall József A Magyar Köztársaság Első Miniszterelnöke " Br emlékérem (42,5mm) T: Csillag István ( ) "Mozart halálának százötvenedik évfordulójára 1941" fém emlékérem (60mm) T:2 kis ph Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "A Magyar Tudományos Akadémia 150. évfordulója / Széchenyi István" Br emlékérem kék díszdobozban (70mm) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "Pest Megyei Közlekedés Biztonsági Tanács / Eredményes Társadalmi Munkáért" kétoldalas, öntött Br plakett, peremen "95" sorszámmal(?) (116mm) T:1-,2 ph Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "1956 Vértanúk Emlékére - A Magyar Demokrata Fórum 1989" (2x) alpakka emlékérem eredeti tokban, tanúsítvánnyal (42,5mm) T:BU Csíkszentmihályi Róbert (1940-) DN "A művészetek barátjának" Br emlékérem (~38mm) + DN "Jurisics Miklós várkapitány / Kőszeg" Br emlékérem (39mm) T: Csúcs Viktória ( ) / KD "München Olimpia" aranyozott fém emlékérem (32mm) (2xklf) T:1- kis patina Csúcs Viktória (1934-) "Pest-Buda-Óbuda egyesítésének centenáriuma / Pro memor urbe centen" ezüstözött fém emlékérem, műanyag tokban (42,5mm) T:PP Csúcs Viktória (1934-) "Pest-Buda-Óbuda egyesítésének centenáriuma / Pro memor urbe centen" Ag emlékérem eredeti plombált ÁPV tokban (~25g/0.835/42,5mm) T:PP fo Csúcs Viktória (1934-) "MÉE Budapest - Magyarország" Ag tagsági emlékérem (25,3g/0.800/42,5mm) T:1 Adamo BP Csúcs Viktória (1934-) DN "Petőfi Sándor" jelzetlen emlékérem eredeti, plombált ÁPV plasztiktokban (32mm) T:1 (eredetileg PP) patina Csúcs Viktória ( ) DN "Hódmezővásárhely Tanácsháza" Br emlékérem (32mm) "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Egyesülete / Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete" fém emlékérem (42,5mm) ÁPV sérült plombált tokban "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége / Felszabadulási Jubileumi Bélyegkiállítás - Kecskemét" fém emlékérem (42,5mm) sérült, ÁPV plombált tokban T:BU, Exner Károly ( ) 1922."MLTC - Az érdem jeléül" jelzett Ag díjérem, hátoldalán gravírozva "Gödöllő járás tennisz bajnokának - Férfi páros - Mátyásföld aug. 15." (44,35g/0.800/56x37mm) T:2 patina Fritz Mihály (1947-) "Szegedi Szabadtéri Játékok / " Br emlékérem (42,5mm) + Lapis András (1942-) DN "Gyulai Várszínház" Br emlékérem (42,5mm) + DN "Makó / Szeged Tourist" Br emlékérem (42,5mm) mind műanyag ÁPV tokban T: Fritz Mihály (1947-) "Wesselényi Miklós - A nagy árvíz emlékére - Magyar Éremgyűjtők Eyesülete - Pesti árvíz 1838" Br emlékérem (43mm) "Elisabetha Regina Hungariae - Születésének emlékére a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete " Br emlékérem (43mm) Szign:Kekri T:1,