1 271. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2016 április 4-7-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: április óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők április 11-én 10 órától. Utólagos eladás: április 14-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 272. levelezési gyorsárverésre: április 6. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 25. Jubileumi nagyaukciónk anyaga összeállt, az aukció képes katalógusa már a nyomdában. Az árverésre várakozáson felüli anyag érkezett, különösen a külföldi filatélia, a numizmatika és a papírrégiség kategóriákban. Az aukció katalógusait a jövő héten postázzuk, de aki szeretné személyesen átvenni irodánkban április 7-től, kérjük jelezze szándékát kollégáinknak ben, telefonon, vagy személyesen. Megtekintés: április 4-7-ig! Tételek átvétele április 11-én 10 órától! 270. aukció elszámolás április 12-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Multifunkciós nagyító világítással, 3x / 10x nagyítóval, 55x mikroszkóppal eredeti dobozában műbőr tokkal, új állapotban db kisalakú műanyag érmetartó album, 3-3 oldallal, használt állapotban "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new Bahama-szigetek "Bahama-szigetek Nemzetközössége" feliratú érmetartó tok, bőr borítással, négy férőhellyel, címerrel, használt, kis sérülésekkel Bahama Islands "Commonwealth of the Bahama Islands" leather coin case, with four spaces, coat of arms, used with minor damages Használt, jó állapotú 24db-os érmetartó kazetta, kivehető tálcával Használt, jó állapotú 24db-os érmetartó kazetta, kivehető tálcával "Kostbarkeiten in Gold" fa érmetartó kazetta plüss béléssel, 34db férőhellyel használt állapotban, egyik sarkán sérült "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó 24 férőhellyel kissé kopott, használt állapotban db használt, de jó állapotú érmetartó tálca, max. ~42mm átmérőjű érmékhez db használt érmetartó tálca, különböző méretű férőhelyekkel, használatból eredő kis sérülésekkel Vegyes használt kellék tétel: 44db papírpénz berakólap 2 gyűrűs mappához, 8db kitüntetés berakólap 2/4 gyűrűs mappához, 2db kisalakú érmeberakó, egyik 16, a másik 12 hellyel (az egyik lap hiányzik) db műbőr érmetartó album 2x18db+2x8db, 4x18db, 4x18db+2x8db érme tárolására, használt állapotban db használt műanyag éremtartó tok, használatból eredő apró sérülésekkel, de egyébként jó állapotban db használt műanyag éremtartó tok, közte "MKB" és "Magyar Nemzeti Bank" tokok, használatból eredő sérülésekkel db használt műanyag éremtartó tok, közte egy "MNB" tok, használatból eredő apró sérülésekből, de jó állapotban ~90db használt, jó állapotú érmetartó kapszula, több különböző méretben Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest, Adamo, Besenyi Gábor: Vérrel elnyert jutalmak - Német katonai kitüntetések A Heer, a Luftwaffe és Kriegsmarine által alkalmazott kitüntetések és jelvények, azok történetét, viselését korabeli fotókon, és adományozó okleveleiket. Bontatlan, új állapotban H. Szabó Lajos: "Beck Ötvös Fülöp a magyar éremművészet megújítója" Pápa, 2005., használt, jó állapotban Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Kurt Fischer-Helmut Kahnt-Hans L. Grabowski: Die Euro-Münzen - Katalog der Umlauf- und Sondermünzen sowie der Kursmünzensätze und Banknoten aller Euro-Staaten. 5. Auflage, Gietl Verlag, Arthur L. Friedberg - Ira S. Friedberg: Gold Coins of the World" 7th edition, The Coin and Currency Institute, A világ arany pénzei ókortól napjainkig, 7. kiadás, alig használt állapotban MICHEL Eurokursmünzen-Katalog alig használt állapotban "Europa" 3db klf éremtábla a "Kartogr. Anstalt von G. Freytag&Berndt, Wien" kiadásában, használt állapotban Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Franciaország "A Metzi Katedrális kapujának felújítására". Szign.: Jean Duvivier ( ) emlékérem hátlapi negatív képe tajtékkőbe vésve (42mm) France "For the Renovation of the Portal of the Cathedral of Metz". Sign.: Jean Duvivier ( ) commemorative medallion's negativ of the back in pumice. "OB RESTIT IN URBEM ET AN 1744 OPT PRINC SALUTEM - PORTICUM - AEDIS S. STEPH - AB ECCLES - METEN - DECR. ET INCHOATAM - REX - OPIS DIVINAE MEMOR - IMPENSA SUA - PERFECIT - CURANT. MARESC. DUC DETREES - PRAEF. PROV. ANNO 1764." (42mm) "Szombathelyi Takarékpénztár Részvénytársaság" betétkönyve, bejegyzésekkel, bélyegzéssel "A Kunhegyesi Kereskedelmi és Iparbank Részvénytársaság" betéti könyvecskéje "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület Anyaintézet" betéti könyve, bélyegzésekkel és két betéti bejegyzésről

4 "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" 450. Vitka (Vásárosnamény) postahivatalban kiállított betétkönyv, bejegyzésekkel, gerince ragasztott és rozsdafoltos "Debreczeni Kölcsönös Segélyező-Egylet mint szövetkezet" betétkönyve Ausztria / Bécs "Opció - A Kapitalista című folyóirat 10. évfolyamának három ingyenes számára" részvény formájú folyóirat kupon és hirdetés T:III Austria / Vienna "Option - for three free issue of The Capitalist" coupon and advertisment in sharelike appearance C:F Érmés és bankjegyes borítékok Amerikai Egyesült Államok "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with FDC stamp (2x) C:UNC Amerikai Egyesült Államok "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, "Euro Collection" albumban mindhárom, közte "Rumboszkrokodil" fém emlékérem kubai bélyeggel T:1,1-,PP pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in "Euro Collection" album, including "Cuben crocodile" metal commemorative coin with Cuban stamp C:UNC,AU,PP db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, "Euro Collection" albumban mindhárom, közte Guernsey Ł Cu-Ni "WWF" T:1, pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in "Euro Collection" album, including Guernsey Pounds Cu-Ni "WWF" C:UNC,AU Részvények és sorsjegyek Pest "Egyesült Magyar Gőzhajózási Társulat" részvénye 200Ft-ról szelvényekkel, szárazpecséttel T:III kis szakadások, szennyeződés Pest "Jótékonyczélú Sorsjegy - Az uj-pesti kath. templom felépítésére" 50kr értékű sorsjegy T:I Budapest / Pest "Kisbirtokosok Földhitelintézete" részvény-igazolványa 200Ft-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, szelvényekkel, bélyegzéssel T:III Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I-,II hajtatlan Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel, közte "Frey Ferenc bank- és váltóház Esztergomban" bélyegzése "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel, közte "Frey Ferenc bank- és váltóház Esztergomban" bélyegzése T:III Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel + Budapest "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (4x) + Ausztria "Osztrák Vöröskereszt" kötvénye 10G-ről T:III-,IV,V nagy szakadásokkal, erősen rongált darabok! Budapest "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel + Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvény 40K-ról, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, (3x) sorszámkövetők T:II-,III szakadások, lyukak Budapest "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (2x) sorszámkövetők T:II-,III Budapest "Magyar Földhitel Intézet" 3db klf szabályozási és talajjavítási záloglevél 100Ft (2x), 1000Ft értékekben, mindhárom szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:II,II-,III Budapest "Victoria Naphtatermelési Részvénytársaság" részvénye 100Ft-ról teljes szelvényívvel, felülbélyegzésekkel T:II-,III lyukak, apró szakadások "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I- kis szennyeződés Budapest "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvénye, "B" részkötvény 100K-ról, szárazpecséttel T:III Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel, nyereményszelvénnyel + Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvényének egy nyeremény szelvénye T:II

5 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! Budapest "Magyar Utazási Vállalat Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel T:III szakadások Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-jegye bélyegzéssel T:III erősen szennyezett Budapest "Somogyvármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 200K-ról, bélyegzéssel és szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:II Budapest "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevele 200K-ról szárazpecséttel, egyik szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:III "Czibakházai Motor-Malom Részvénytársaság Könyvecskéje" részvényjegyek 20K-ról (6x) T:II-,III Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvény T:II-,III sarokhiány Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:II folt Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (4x), közte 3db sorszámkövető T:III ragasztásokkal, kisebb szakadásokkal Budapest "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" 1/10 részvénye 50K-ról szelvényekkel T:III széleken kis szakadások Budapest "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 500K-ról T:III széleken kis szakadások Budapest " A 'Titanit' (Ceipek módszerű) Magyar Biztonsági Robbantóanyag Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (3x) egy ugrással sorszámkövetőek "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (2x) közülük kettő sorszámkövető "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/2 részkötvénye 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel + "Budapest-Krisztinavárosi Casino-épület részvénytársaság" 6db szelvénye és 1db szelvény utalványa részvény nélkül! T:II-III Budapest "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevele 2000K-ról szárazpecséttel T:III Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvények 40K-ról, szárazpecséttel (9x), közte sorszámkövetők (3+2+4), "Új Magyar Vörös Kereszt nyereménykötvények" kötegelővel T:II,III Szeged "Első Szegedi Cipő-, Csizma- és Papucsipari Szövetkezet" üzletrészjegye 1000K-ról, szelvényekkel, felülbélyegzéssel T:I- kissé foltos Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról, szelvényekkel, (3x) sorszámkövetők T:I Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Temesvár "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:II Budapest "A Victoria Butor és Faárugyár Részvénytársaság Ujpest" 25db részvénye összesen 5.000K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III kis szakadás Budapest "A Victoria Butor és Faárugyár Részvénytársaság Ujpest" 25db részvénye összesen 5.000K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III kis szakadás Budapest "Magyar Többtermelést Előmozdító Részvénytársaság" részvénye K-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II Budapest "A Magyar Királyság évi államkölcsöne" kötvény 1000$-ról, bélyegzésekkel, angol és magyar nyelven, igazolással a "Pénzintézeti Központ, Deviza és Letétosztály"-tól T:III "Hadirokkantak, Hadiözvegyek, Hadiárvák Nemzeti Szövetsége Tárgysorsjátéka" sorsjegy 5000K-ról, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:III Budapest "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "A Magyar Királyi Államvasutak Alkalmazottai Fogyasztási Szövetkezete" elismervénye K értékű osztalékról benyújtott szelvényekről T:III Szeged "Szegedi Bútorgyár Részvénytársaság" részvénye 500P-ről, felülbélyegzésekkel és szelvényekkel T:I Körösnagyharsány "Körösnagyharsányi Hitelszövetkezet mint az Országos Központi Hitelszövetkezet tagja" üzletrészjegye 10P-ről szelvényekkel T:III Körösnagyharsány "Körösnagyharsányi Hitelszövetkezet mint az Országos Központi Hitelszövetkezet tagja" üzletrészjegye 10P-ről szelvényekkel T:III

6 30080.Budapest "Részvénytársaság Villamos és Közlekedési Vállalatok Számára" 10 részvénye egyenként 100P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III fo. ly Budapest "Országos Földhitelintézet" 1db üzletrészjegye 50 aranypengőről szelvényekkel T:III ragasztott szárazpecséttel Budapest "Gorzó és Társa Bankház" szerencsekerék T:I ~1939. "Török A. és Társa Bankház Rt. - Magyar Királyi Osztálysorsjáték" felhívás 3db szelvénnyel Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 220db üzletrésze egyben, összesen P-ről, bélyegzéssel T:I-,II fo Budapest "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/4 részkötvénye 50P-ről és 1/2 részkötvénye 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel nem hozzávaló tokban T:II Budapest "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/4 részkötvénye 50P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (4x) megegyező sorszám, eltérő betűjelek T:III egyik szakadt Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" 3db kötvénye 25P, 50P és 500P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II Belegrád "Belegrádi Keményítő- és Szeszgyár Népszövetkezet" 100P üzletrész-jegy, felülbélyegzett T:II- lyuk Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db, egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel T:III apró szakadás "Negyedik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról, szárazpecséttel T:III- nagyobb szakadások "Negyedik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról, szárazpecséttel T:III fo., szakadás, lyuk "Pilisvörösvár és Vidéke Takarékszövetkezet - SZÖVOSZ (Szövetkezetek Országos Szövetsége) - Takarékszövetkezeti Részjegy" 100Ft névértékben (2x) T:III Budapest "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról (3x), "G" sorozat, szárazpecséttel, sorszámkövetők T:I-,II Budapest "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" névre szóló kötvénye 100ft-ról (2x) egymás utáni sorszámmal T:I db vegyes részleges szelvényív klf részvényekhez, közte "Magyar Leszámítoló és Pénzváltó Bank", "Royal Nagyszálloda Részvénytársaság" T:vegyes Amerikai Egyesült Államok / Delaware "Conagra" 500 részvénye egyenként 5$-ról peforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III USA / Delaware "Conagra" 500 shares with the value of 5$ per stock, with perforation, stamps, cancelled by holes C:VF,F Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:II kis szakadás Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:XF small tear Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I,I- Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC,AU Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I- Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:Au Németország/Weimari Köztársaság/Drezda "Szász Mezőgazdasági Bank Részvénytársaság" részvénye 100M-ról, lyukasztással és szárazpecséttel "Terrain-Gesellschaft am Teltow-Canal Rudow-Johannisthal, Atkiengesellschaft" részvénye 300M-ről, szárazpecséttel, lyukasztva + "Szász Földhitel Intézet" jelzáloglevele 500M-ról, szárazpecséttel, lyukasztva T:II Germany / Weimar Republic / Dresden "Sächsische Landwirtschaftsbank Aktiengesellschaft" share about 100 Mark, with puncture and embossed stamp "Terrain-Gesellschaft am Teltow-Canal Rudow-Johannisthal, Atkiengesellschaft" share about 300 Mark with embossed stamp, perforated + "Sächsischen Bodencreditanstalt" debenture about 500 Goldmark with embossed stamp, perforated C:XF Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről szelvényekkel T:I- Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:AU Szovjetunió R sorsjegy (2x) sorszámkövetők T:II Soviet Union Rubles lottery ticket (2x) sequential serials C:XF Szovjetunió R sorsjegy (2x) sorszámkövetők T:II,II- Soviet Union Rubles lottery ticket (2x) sequential serials C:XF,VF db német részvény párosával csomagolva, közte Németország / Weimari Köztársaság / Berlin "Porosz Központi Földhitel Részvénytársaság" aranykötvénye 1000M-ról, szárazpecséttel, lyukasztva T:I,II 4pcs of German shares, packed in pairs, including Germany / Weimar Republic / Berlin "Preußischen Central-Bodenkredit-Aktiengesellschaft" gold bond about 1000 Mark with embossed stamp, cancelled with hole C:UNC,XF

7 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek db klf hiányosan és teljesen kitöltött váltó, egyiken illetékbélyegek és lyukasztásos érvénytelenítés T:III,III Kenyérmező / Hadifogolytábor január 15. 1K arab sorozat- és sorszámmal T:III,III- papírhiány Pécs f + 20f T:III Adamo PÉC-13.1, PÉC Nagyszőllős f + 1K + 2K + 3K + 5K "Ugocsai Világítási Rt." értékjegyek eredeti borítékban T:I Hungary / Nagyszőllős Fillér + 1 Korona + 2 Korona + 3 Korona + 5 Korona "Ugocsa Lighting Company" value ticket in original envelope C:UNC Esztergom K "Esztergomi Pénzintézetek Utalványa" felülbélyegzett (4x) K mindegyik "Magyar Papírpénz Kiállítás - József Attila Művelődési Ház - Dorog X " felülbélyegzésekkel T:III,III Budapest f + 50f + 1K + 2K + 5K + 10K "Világítási és Vízmű Rt." utalványok borítékban T:I,I- Hungary Fillér + 50 Fillér + 1 Korona + 2 Korona + 5 Korona + 10 Korona "Lighting and Waterworks Budapest" coupons in envelope C:UNC,AU Budapest ~1939. "Bevásárlási Központ" utalványfüzete, 9db utalvánnyal, közte egy részben kitöltöttel T:II,II "Vásárlási utalvány" cserkész ruházati cikkekre, szelvényekkel T:III ~ db klf váltó illetékbélyeggel, bélyegzéssel + "Petróleum-utalvány" "BARANYA VÁRMEGYE NÉMETI KÖZSÉG 1908" bélyegzéssel T:II-,III Alsógöd db váltó, mindegyik kitöltött és bélyegzésekkel, 7db-on okmánybélyegekkel, 2db lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III ~1944. "3db klf utalvány patkóvas, tégla és sodronyszeg vásárlásra T:II,III "Centrum Áruházak" 3db vásárlási utalványa, 100Ft + 200Ft (2x) névértékekben, pecsételéssel, aláírással T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Somogyi, Ambrus, Dr. Páncsics, Rákosi fényképével T:I Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével T:I Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Elek, Dr. Jakabházy, Tóth Potya, Martos fényképével T:I "Tokaji Dukát" teljes helyi pénz sorozat: 500D D D D D D mind "MINTA" felülbélyegzéssel és "000000" sorszámmal T:I Makó DN 12db izraelita bárca T:vegyes Hungary / Makó ND 12pcs of Hebrew labels C:mixed Amerikai Egyesült Államok "Hawaii az 50. állam, Egyesült Államok 1959 / Hawaii az Aloha állam - Államiság éve jubileumi érme" Br bárca (39mm) T:2 USA "Hawaii The 50th State. USA / Hawaii the Aloha State - Statehood Year Souvenir Coin" Br token (39mm) C:XF Amerikai Egyesült Államok "Alaszka a 49. tagállam / Fairbanks, Alaszka arany szíve - Jubileumi emlékpénz" Br fém bárca (39mm) T:2 apró ph. USA "Alaska the 49th State / Fairbanks "The Golden Heart" of Alaska - Birthday Year Souvenir Money" Br token (39mm) C:XF small edge error Fülöp-szigetek P-10P 4db szükségpénz, melyek az emigráns kormány nevében készültek T:III,III- Philippines Pesos - 10 Pesos 4pcs of necessity notes that were printed in name of the government in exile C:F,VG DN "Telefon érme / Magyar Posta" (5x) fém telefonérmék. Szign.: Boldogfai Farkas Sándor T:2, Kanada "Bank of Montreal" kitöltött, bélyegzett csekk (4x) T:II Canada "Bank of Montreal" filled, stamped cheques (4x) C:XF Kína DN Égetési pénz 150db névértékben kissé sérült eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original, sligthly damaged packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Berlin, Kiel, Lilienthal T:I-,III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Berlin, Kiel, Lilienthal C:AU,F Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Bréma, Fürstenau, Lüneburg T:I-,II,III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Bremen, Fürstenau, Lüneburg C:AU,XF,F Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Altona, Lemgo, Nordenham T:I-II Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Altona, Lemgo, Nordenham C:AU,XF Németország / Weimari Köztársaság / Grömitz pf (2xklf) + 75pf T:I- Germany / Weimar Republic / Grömitz Pfennig (2xdiff) + 75 Pfennig C:AU Németország / Weimari Köztársaság / Königshütte M + 3M (3x) T:I Germany / Weimar Republic / Königshütte Mark + 3 Mark (3x) C:UNC

8 30134.Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Bréma, Lilienthal, VegesackT:I-,II,III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Bremen, Lilienthal, Vegesack C:AU,XF,F Németország / Weimari Köztársaság db-os vegyes szükségpénz tétel, közte Duisburg, Essen T:III Germany / Weimar Republic pcs of various necessity notes, including Duisburg, Essen C:F Németország DN "20 Wertmarke" Cu zseton (10x) (25x21mm) T:2,2- Germany ND "20 Wertmarke" Cu token (10x) (25x21mm) C:XF,VF Német Birodalom DN 3db klf Cu játékpénz T:2,2- German Empire ND 3pcs of diff Cu gaming tokens C:XF,VF Románia DN "Banca Romana de Comert Exterior" 500L utazási csekk (3x) sorszámkövetők, bélyegzésekkel T:II,II- Romania ND "Banca Romana de Comert Exterior" 500 Lei travellers cheque (3x) sequential serials, with cancellations C:XF,VF db-os vegyes utazási csekk és csekk tétel, közte DN "Dresdner Bank" kitöltetlen csekkje + 3db számla és elismervény, közte "Rákospalotai Újvárosi Református Elemi Iskola" elismervénye az 1P-s beiratkozási díjról T:II,II db-os vegyes szükségpénz és bankjegy tétel, közte Budapest f "Központi Sajtóvállalat" T:III Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" T:IV Hungary Ft "Kossuth banknote" C:G Adamo G kr "Kossuth bankó" T:III,III- szakadás Adamo G Tartalmas magyar bankjegy gyűjtemény, benne gulden, korona, pengő és forint bankjegyek, közte hamis felülbélyegzéses bankjegyek a pengő korszakból. Kétgyűrűs bankjegyberakó albumban. T:II,II-,III kr T:IV Adamo G K "MAGYARORSZÁG" piros felülbélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Adamo K35B K K K mindhárom piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzéssel T:III,II- szép papír K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III Adamo K35B K "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel K T:III Adamo K35B, K K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III Adamo K28B K II. kiadás, piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel K fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel T:III Adamo K17B, K17Be K II. kiadás K mindkettő felülbélyegzés nélkül T:III szép papír K K mindkettő piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzéssel T:II,III szép papír K (2x) piros "MAGYARORSZÁG" illetve fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel T:III,III- kis lyuk Adamo K24, K24Be K (2x) sorszámkövető T:II ázott papír Adamo K11B K (2x) sorszámkövetők T:II szép papír Adamo K K (2x) mindekettő "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, sorszámkövetők T:I Adamo K K K "OSZTRÁK-MAGYAR BANK BANKJEGYEIRE" K + 2K T:I-,III K (2x) mindkettő "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, sorszámkövetők T:I Adamo K6B K "A 1014" sima hátlappal T:III augusztus 9. 10K T:III szakadás felső peremnél Adamo K augusztus 9. 20K T:III f (6x) T:II,II-,III Adamo K f (4x) T:II,II- Adamo K K (3x) sorszámkövetők T:I K (2x) sorszámkövetők T:II,II- szép papír Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:II- Adamo K K T:restaurált Adamo K K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III Adamo K K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III Adamo K37B P (7x) T:III-,IV Adamo P P P (5x) P P (8x) P (10x) P (9x) T:III,III

9 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! P MP (13x) T:III P (2x) sorszámkövetők T:I Adamo P P (3x) közte 2db sorszámkövető és 1db közeli sorszám MP (2x) T:II,I P (6x) sorszámkövetők (4+2) T:II-,III szép papír P P P P mindegyik hamis "Városi Pártvezető Sopron" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III P P P P mindegyik hamis "Kerületi Pártvezető Kőszeg" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III P P P P mindegyik hamis nyilaskeresztes ráfestéssel (fake overprint) T:III P P egyiken nyomdai papírránc, mindkettő hamis nyilaskeresztes felülbélyegzéssel (with fake overprint) T:III P T:I- Adamo P P (2x) sorszámkövetők T:I- Adamo P P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (14x) P (21x) T:III Adamo P9, P P P T:I-,II Adamo P9, P P P P (10x) "MNB" bélyeggel P (5x) "MNB" bélyeggel P (4x) P P P (3x) MP (8x) MP MP (7x) MP (9x) MP (6x) MP (4x) BP T:III P T:I Adamo P P (2x) sorszámkövetők T:I- Adamo P P (6x) P (21x) P (6x) + Olaszország L T:III egyik ragasztott P (2x) sorszámkövetők T:I,I P (2x) sorszámkövetők T:I Adamo P P T:I- Adamo P P (75x) + 10P BP (26x) T:III,III-,IV P T:I,I- Adamo P P (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I,I "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" 5P + 20P + 50P + 100P T: I-III Adamo P43, P45, P46, P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" 5P (7x) + 10P (4x) + 20P (2x) + 50P (3x) + 100P (4x) T:III,III P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" Ft Ft T:III Adamo P47, F3, F P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:restaurált Adamo P P T:II Adamo P P T:I- Adamo P P (2x) a Diósgyőri Papírgyár makkos-vízjelével, "E056" és "E011" sorozatszámokkal T:III Adamo P18/ P (2x) sorszámkövetők T:I- Adamo P P MP MP T:I-,II Adamo P18, P31, P P T:I Adamo P P (2x) mindkettő hamis bélyeggel és bélyegzéssel T:III P (32x) P P (3x) MP (7x) T:II-,III, III P (25x) mind "MNB" bélyeg nélkül T:III,III P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:III,III P "MNB" bélyeggel P P P T:I-,II Adamo P23, P24A, P25, P P P (5x) MP (9x) MP (6x) MP BP (7x) BP (3x) T:II-,III P (2x) P P (6x) P (6x) MP (8x) MP (5x) MP MP (3x) T:II-,III P (3x) T:I-,II- Adamo P

10 P (2x) sorszámkövetők T:III Adamo P MP (2x) sorszámkövetők T:II- Adamo P MP (5x) T:I,I BP (5x) T:I,I BP (5x) T:I,I BP (5x) T:I,I BP (5x) T:I,I BP (10x) T:I,I BP (10x) T:I,I BP hátoldali fázisnyomat másolata (copy) T:I,I AP (3x) T:I Adamo P49B AP (18x) AP (3x) (10x) AP (16x) AP AP P (6x) T:II,II-,III AP (10x) AP (16x) AP AP egyik fordított címerrel, hátlapi szövege hibás ("amelyeknek") T:II-,III Adamo P49, P53A, P53Ah, P53B AP (13x) AP (16x) T:II-,III Adamo P50, P50A, P52A AP (17x) T:II-,III Adamo P51, P51A db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli T:III,III Ft T:III Ft T:III Adamo F Ft T:III,III Ft T:III Ft T:III Adamo F Ft T:III ragasztott Adamo F Ft T:III Hungary Forint C:F Adamo F Ft T:III,III Ft T:II Ft T:II szép papír Adamo F Ft T:III Ft Ft szép papír T:III,II Ft (3x) T:III,III Ft (6x) T:III Ft T:II-,III Ft (3x) sorszámkövetők T:I-,II Ft (4xklf) T:I-,II,III Ft az aláírók "Kovács, László, Jancsecz" saját kezű aláírásával T:I Hungary Forint with the signatures of "Kovács, László, Jancsecz" C:UNC Adamo F Ft T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft T:I-,II több kisebb hajlás Ft (6xklf) T:I-,II Ft (2x) sorszámkövetők, egyik nyomdai papírránccal T:I Adamo F november Ft "C" T:III kis szakadás Ft nyomdai papírráncból eredő nyomathibával T:III,III- Adamo F Ft "H " sorszámmal illetve piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I,Iszélen apró hajlás / Hungary Forint with "H " serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC,AU tiny bend on the edge Adamo F49M Ft "H" T:III Ft "H" T:III kis szakadások Ft "J" T:III Ft "E" T:III Ft "J" T:III Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I

11 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I "Puskás bankjegy" promóciós bankjegy a Pénzjegynyomda és a Diósgyőri Papírgyár díszkiadásában T:I db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel T:III,III Vegyes magyar pengő tétel 10P BP (~117x) T:III,III Vegyes magyar pengő tétel 5P BP Ft T:III,III- köztük ragasztottak is db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Rézpénz Cu "III. Béla" (2,05g) T:2,2- erős patina Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (3,28g) T:2-,3 lyuk. Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (3,21g) T:2-,3 lyuk. Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,90g) T:2-,3 kis patina Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,27g) T:2,2- hullámos lemez Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,55g) T:2,2- patina, ph. Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,93g) T:2 Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,76g) T:2,2- Huszár 73., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,54g) T:2- Huszár 73., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,51g) T:2 ph. Huszár 73., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,90g) T:2,2- Huszár 73., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,99g) T:2,2- Huszár 73., Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,48g) T:2 rep. Huszár: 547., Unger I.: 432.a Denár Ag "I. Nagy Lajos" verethibás T:2 Huszár: 547., Unger I.: 432.a K-P Obolus Ag "Albert" V. László mint trónigénylő alatt (0,2g) T:2- rep. Hungary 1440K-P Obolus Ag "Albrecht" Ladislaus V as claimant to the throne C:VF cracked Huszár 594.,Unger I.: 463.c Obolus Ag "II. Lajos" (0,22g) T:2 Huszár: 819., Unger I.: 652.d Denár Ag "II. Lajos" (0,52g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Louis II" (0,52g) C:AU,XF Huszár 841., Unger I.: 673.o KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,46g) T:1-,2 ly., ki. Huszár: 935., Unger II.: 745.a KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,57g) T:1 Huszár: 935., Unger II.: 745.a KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,46g) T:2 rep. Huszár: 935., Unger II.: 745.a KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,52g) T:1-,2 Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,55g) T:1-,2 Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,54g) T:1-,2 Huszár 935.,Unger II.: 745.a K-B 3kr Ag "I. Lipót" (1,45g) T:2,2- ph. Huszár: 1465., Unger II.: K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,96g) T:2,2- Hungary Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,96g) C:XF,VF Huszár: 1450., Unger II.: K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,56g) T:3 Hungary Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,56g) C:F Huszár: 1450., Unger II.: K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,22g) T:2,2- patina Hungary Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,22g) C:XF,VF patina Huszár: 1450., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (5g) T:2,2- Huszár: 1429., Unger II.: 1064A C-H 3kr Ag "I. Lipót" Pozsony (1,36g) T:3 lyuk. Hungary Kreuzer Ag "Leopold I" Bratislava (1,36g) C:F hole Huszár: Unger II.: 1090.a K-B Duarius "I. Lipót" (0,33g) T:3 Huszár: 1499., Unger II.: 1105.a X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,78g) T:2,2- Hungary X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,78g) C:XF,VF Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,73g) T:2-,3 Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,73g) C:VF,F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (3,41g) T:2- oxidáció Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (3,41g) C:VF corrosion Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,47g) T:2- ph. Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,47g) C:VF edge error Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,57g) T:2-,3- oxidáció X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,57g) C:VF,F corrosion Huszár: 1535 Unger II.: 1133.a X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,17g) T:2- patina X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,17g) C:VF patina Huszár: 1535 Unger II.: 1133.a X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,67g) T: X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,67g) C:XF Huszár: 1535 Unger II.: 1133.a

12 K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,08g) T:2-,3 Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,08g) C:VF,F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,60g) T:2-,3 Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,60g) C:VF,F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,64g) T:2- kis rep. Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,64g) C:VF small crack Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a C-M X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" Kassa (8,25g) T:2 kis rep. Hungary 1706C-M X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" Kaschau (8,25g) C:XF small crack Huszár: 1540., Unger II.: 1133.c X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,93g) T:2 Hungary X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,93g) C:XF Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,67g) T:2 patina Hungary X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,67g) C:XF Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,30g) T:2,2- kis rep. Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,30g) C:XF,VF small crack Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a NB 1/4 Tallér Ag "III. Károly" XIX. századi nürnbergi utánveret (6,61g) T:2- ph. lyuktömött Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona (3x) T:3 Huszár: 1756., Unger III.: K-M Rézpoltura "Mária Terézia" (16,50g) T:2- Huszár: 1751., Unger III.: 1270.c K-M Rézpoltúra "Mária Terézia" Cu Rézdénár Cu K Rézkrajcár Cu B 15 Kr Cu "I. Ferenc" T:2,2-,3 korroziónyom, ph. Huszár:1751., 1756., 1762., Unger III.:1270.c, 1278., 1274.a, 1398.a B 1/2kr Cu "I. Ferenc" (2,27g) T:2-,3 kis patina Huszár: 2031., Unger III.: 1407.a B 1/4kr Cu T:2 1816B 1/4 Kreuzer Cu C:XF Huszár: 2068., Unger III.:1412.a G 1kr Cu T:3 ph kr Cu T:2-,3 Adamo B kr Cu T:2 ph. Adamo B kr Cu T:2 korrozió Adamo B NB 1kr Cu T:2- anyaghiba Adamo B NB 3kr Cu T:2- ph., ü. Adamo B NB 3kr Cu T:2,2- Adamo B G 3kr Cu T:2- ph. Adamo M G 3kr Cu T:2 anyaghiba, ph. Adamo M B 5/10kr Cu B 5/10kr Cu T:2,2- hajlott lemez Adamo M B 1/4Fl Ag A 1Fl Ag T:2,2- kis ph. Adamo M12, Krause KM# B 5/10kr Cu T:2,2- Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2 k. Adamo M KB 4kr Cu T:1- Adamo M KB 4kr Cu T:2 Adamo M KB 4kr Cu T:2,2- Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:3 kis ph KB 1kr Cu "Angyalos címer" T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:1-,2 Hungary 1878KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" C:AU,XF Huszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 1Ft Ag "Középcímer" T:2 patina, kis ph. Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2,2- Adamo M KB 1Ft Ag "Középcímer" T:2 kis ph. Adamo M KB 5/10kr Cu T:2 Adamo M KB 5/10kr Cu T:2 Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" (2x) T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2 Adamo M KB 1kr Cu "Fiume címer" T: KB 1f Br T: KB 1f Br T: KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- fül- és forrasztásnyom Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2- Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2- karc, ph. Adamo K f Br T: KB 1f Br T:

13 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon KB 1f Br T: KB 2f Br (4x) T: KB 10f Ni KB 10f Ni (2x) T:1-, KB 2f Br (8x) KB 10f Fe (3x) KB-1914KB 20f Ni (8x) T:2-3 oxidáció Adamo K2, K3.2, K f Br (2x) + 1P Ag T:1-,2,2- Adamo P2,P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" (2x) T:2- Adamo P P Ag "Rákóczi" + 2P Ag "Pázmány" P Ag "Liszt Ferenc" T:2 patina P Ag "Rákóczi" T: P Ag "Pázmány" T:1- patina Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:1-,2 Adamo P P (2x) egyiken, hamis sarló-kalapács ellenjegy (with fake countermark) T:2 Adamo P f-2Ft 35db-os vegyes forint pénztétel T:vegyes Ft Ag "vastag Kossuth" sérült MNB plasztiktokban T:2 Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2,2-, Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "MNB" T:2,3 patina Ft Ag "Kossuth" Ft "MNB" T:2,2- patina Adamo F8.1, F Ft Ag "Petőfi" T:2 oxidáció Ft alpakka (2x) Ft Ni "FAO" T:1-,2 Adamo F7.3, EM f-5Ft (13x) 5klf névérték T:1-, f-10Ft 9db klf, "Magyar Népköztársaság" érmés forgalmi sor bordó műbőrtokban T:1 egyiken patina Adamo FO Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár, kék plasztiktokban T:BU kis patina Ft (15xklf), az 1986-os veret hiányzik T:2, Ft Ag "Festők II. / Rippl-Rónai" T:BU kis oxidáció Adamo EM Ft Ag "Festők II. / Mányoki Ádám" T:BU kis fo Ft Ag "Festők II. / Csontváry" T:BU kis oxidáció Adamo EM Ft Ag "Nemzeti Múzeum" eredeti plombált MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft alpakka "Czóbel Béla" eredeti tokban, tanúsítvánnyal + 100Ft alpakka "Simon Bolivár" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Ft Ni "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal Ft alpakka "Széchenyi" eredeti tokban tanúsítvánnyal Ft "FAO" Cu-ni Ft "FAO" Cu-Ni T:vegyes Adamo EM66, EM74, EM80, EM Ft alpakka "Széchenyi István", eredeti MNB tokban tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-20Ft (10xklf) T:1-,2 Adamo F1.1, F2.1, F3.2, F4.2, F5.2, F6.3, F7.4, F8.4, F9.1, F Ft Al (16x) laminálva T:1,

14 Ft sor (5xklf) f (5xklf) T:1 Adamo FE15, FE16, FE17, FE18, FE19, F1.2, F2.2, F3.3, F4.3, F Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T: Ft "SOS Gyermekfalu" Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:2 (PP) Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- patina Ft "MNB" (5x) T:2 kis ph., kis patina Adamo F Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x)" T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x)" T: Ft Ag "MNB", "Deák" (2x) T: 2 kis patina Adamo F13,F Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x)" T: Ft Ag "MNB" (2x)" T: Ft Ag "MNB" (2x)" T: Ft Ag "MNB" (2x)" T: Ft Ag "MNB" (2x)" T: Ft Ag "MNB" (2x)" T: Ft Ag "MNB" (2x)" T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (4x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB", "Deák" (2x) T: 2,2- karc Adamo F13,F Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Deák" T:PP felületi karc Adamo F Ft Ag "Kossuth Lajos" eredeti tokban T:PP ujjlenyomat Adamo EM f-200Ft 11klf darabos forgalmi sor dísztokban, benne 200Ft Ag "Deák", "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU Adamo FO Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:2 (PP) Adamo EM Ft Ag "Honfoglalás" T:PP Adamo EM Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" (31,46g/0.925/38,6mm) T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Integráció az EU-ba - EURO II" (31,46g/0.925/38,6mm) T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben + 20Ft "Deák Ferenc" forgalmi emlékérme T:PP Adamo FO Ft-100Ft (7xklf db) forgalmi sor szettben Ft "EU csatlakozás" forgalmi emlékérme, külső védőborító nélkül T:BU Adamo FO EUR "Mátyás király - Phoenix vitorlás" próbaveret T:P apró ph., ujjlenyomat, kapszulába szorult

15 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben Ft "József Attila" T:BU Adamo FO Ft Cu-Ni "Gyermekmentő Szolgálat" (3x) Ft Cu-Ni "Magyar Vöröskereszt" (3x) Ft Cu-Ni "1956 tiszteletére" Ft Cu-Ni "Római Szerződés" (3x) T:2 Adamo FOEM5, FOEM6, FOEM7, FOEM Ft Ag "Diósgyőri vár" T:PP Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben T:BU Adamo FO Ft Ag "1956-os forradalom 50. évfordulója" T:PP apró felületi karc Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben Ft "Római Szerződés" T:BU Adamo FO Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben T:BU Adamo FO Ft "Siklósi Vár" T:PP felületi karc Adamo EM Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO Ft Cu-Ni "Bánki Donát" T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:BU Adamo FO Ft Ag "Az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége" T:PP felületi karc Ft CuNi "Róth Miksa" T:BU Ft Ag "Széll Kálmán" T:2 (PP) Vegyes: 1864B 4kr Cu KB 1kr Cu "Középcímer" T:3 ph Vegyes: Ft alpakka " Szabadságharc 150. évfordulója". Szign.: Lebó Ferenc + Csíkszentmihályi Róbert (1940-) " Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem, eredeti, sérült tokban, tanúsítvánnyal T:2,BU felületi karc Vegyes: 1870KB 10kr Ag "Váltó Pénz" + Ausztria h Ni (3x) T:2, Magyar emlékveretek, plakettek Bartos Endre ( ) DN "Gróf Széchenyi István " Br plakett (130mm) T: Bedő József "35 éves a forint / Alba Regia napok - MÉE Székesfehérvár" Al emlékérem (40mm) T: Berán Lajos ( ) "Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület Hálája Jeléül" Br lemezérem falapon (az érem 60mm, a falap 140x140mm) T:2 HP Berán Lajos ( ) "Magyar Sí Szövetség" fém plakett "LUDVIG" gyártói jelzéssel (55,5x48mm) T: Blaskó János (1945-) "Salgótarján / Magyarország - Csehszlovákia Államközi Bélyegkiállítás" Br emlékérem eredeti tokban (43mm) T Bognár György (1944-) "40 éves a BÁV" kétoldalas Br emlékérem, felbontott, plombált plasztik tokban (42,5mm) T: Bognár György (1944-) "Történeti Városok Nemzetközi Bizottsága - Eger / Balassi Bálint" Br emlékérem (42,5mm) + Bogár Lívia (1957-) "100 éves a Nagykanizsai Ipartestület" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Bognár György (1944-) "Őrösi Pál Zoltán" Al emlékérem (2x) (42,5mm) T: Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" fém emlékérem (32mm) "ÉPFU (Építőipari Szállítási Vállalat) - Az Orenburgi Szövetség Gázvezeték Építéséért" Br emlékérem (70,5mm) lyuk és peremhiba!+ DN "II. Rákóczi Ferenc - Hazánk szentje, szabadság vezére, sötét éjben fényes csillagunk " fém lemezérem (38,5mm) T:2,2-, Bognár György (1944-) "Az Amerikai Egyesült Államok elnöke George Bush / Az USA elnökének magyarországi látogatása július 11-13" Ag emlékérem (31,38g/0.999/43mm) T:2 (PP) ph. György Bognár (1944- ) "President of the United States George Bush / President of USA visits Hungary " Ag commemorative medal (31,38g/0.999/43mm) C:XF (PP) edge error Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" Al emlékérem (32mm) T:PP ujjlenyomat Bognár György (1944-) "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) + Kiss Sándor ( ) "Szombathelyi Képtárépítő Egyesület / Derkovits Gyula" Br emlékérem (42,5mm) T: Bognár György (1944-) / Lebó Ferenc (1960-) "II. János Pál pápa látogatása - Pécs" Ag emlékérem, tanúsítvánnyal eredeti tokban (31,21g/0.925/42,5mm) T:PP felületi karc, kis patina Boldogfai Farkas Sándor ( ) ~1951. "Magyar Labdarúgó Játékvezetők Testülete / Becsülettel a Szocialista Sportért - Lengyel György 1951." kétoldalas Br emlékérem (88mm) T: Borbás Tibor? ( ) DN "Qualitás Galéria" Br plakett eredeti tokban (50mm) + Kiss György (1943-) "Qualitás Galéria" Br plakett eredeti tokban (50mm) T: Borsos Miklós ( ) "Fiziológiai Tudományok XXVIII. Nemzetközi Kongresszusa Budapest" Br emlékérem (60mm) T: Bozó Gyula ( ) "George Bush látogatása Magyarországon" Br emlékérem (42,5mm) T:

16 30487.Bozó Gyula ( ) "Haranghy Jenő születésének 100. évfordulójára" Br emlékérem (42,5mm) "Magyar Hidrológiai Társaság Pro Aqua / Jubileumi Közgyűlés - Szeged" Br emlékérem (42,5mm) "SMTSG / Thuróczy Rezső " kétoldalas Br emlékplakett (70mm) Kiváló Vállalat - Jászberény Hűtőgépgyár" ezüstözött fém emlékérem (60mm) Búza Barna ( ) DN "Petőfi Sándor" és "Itt az idő most vagy soha!" Br plakett pár eredeti dísztokban (94,5 és 95mm) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "MÉE III. Vándorgyűlése Székesfehérvár / Gorsium" jelzett Ag emlékérem (25,09g/0.800/42.5mm) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940- ) "Tudományos Díj / Pest Megye Önkormányzat - Prof. Pécsi Márton részére adományzta" kétoldalas Br plakett (93,5mm) T:2 kis ph Csontos László (1925-) "Semmelweis Ignác születése 150. évfordulójára / Pest Megyei Tanács Semmelweis / Rókus / Kórháza" Br emlékérem (88mm) T:2 rep. Hungary "150th Anniversary of the Birth of Ignác Semmelweis" Br commemorative medallion. Sign: László Csontos (88mm) C:XF cracked HV.: Csúcs Ferenc ( ) "Tátrai Ica 1948" utánöntött, kétoldalas Br plakett (70mm) T:2 oxidáció Csúcs Viktória ( ) / KD "München Olimpia" aranyozott fém emlékérem (32,5mm) + KD "München Olimpia" aranyozott fém emlékérem (32,5mm) T: Csúcs Viktória (1934-) "MÉE Budapest - Magyarország" Ag tagsági emlékérem (25,28g/0.800/42,5mm) T: Csúcs Viktória (1934-) "Pest-Buda-Óbuda egyesítésének centenáriuma" Ag emlékérem (25.28g/0.800/42,5mm) T:PP felületi karc Csúcs Viktória (1934-) "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete " Ag emlékérem (34,69g/0.800/42,5mm) T: Farkas Ferenc (1958-) "Helikoni Ünnepségek Keszthely " Br emlékplakett, eredeti tokban rögzítve (100mm) T: Farkas István ( ) DN "Irányi Dániel " Br plakett (214,5g/86mm) T: Fritz Mihály (1947-) "MÉE Szeged - Makó / József Attila" Br emlékérem (42,5mm) "75 éves a Szakszervezetek Szegedi Általános Munkáskórusa" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Fritz Mihály (1947- ) "Vaszy Viktor emlékérem / Csongrád Megyei Tanács 1984" kétoldalas Br emlékérem (97mm) T: Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) "MÉE Mezőtúr - Badár Balázs" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" ezüstözött Al emlékérem (32mm) T:PP Fritz Mihály (1947-) DN "Csongrád Megyei Mezőgazdasági Szövetkezetek Szövetsége Szeged" Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) "Szeged / BBB Workshop Hungary" Br emlékérem (42,5mm) T: Gáll Gyula (1939-) DN "Futóverseny" ezüstözött Br emlékérem (70,5mm) T: Gulyás Gyula (1944- ) "Dr. Helvey Tivadar emlékérem / KEMIKÁL - Gyurics Pál 1990" kétoldalas Br emlékérem (95mm) T: Hajós Géza "Gyári Szabadidő Szervezetek Központja - GYOSZ" fém emlékérem (49mm) T:2- karc Horváth Sándor (1956- ) "Eger" Br plakett, márványlapra rögzítve (90x118mm) T: Iván István ( ) június 11. "Magyar Állami Pénzverő - Budapesti Nemzetközi Vásár" Al emlékérem (32mm) "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) T: Iván István ( ) "Fővárosi Tanács Budapesti Testnevelési és Sportbizottság / Váltófutás a felszabadulás ünnepére" kétoldalas fém emlékérem (65,5mm) + Renner Kálmán ( ) "Sopron 700 éves" kétoldalas Br érem (60mm) T: Iván István ( ) DN "Zalaegerszeg / Városunkért Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága" ezüstözött fém plakett (80x60mm) T:2 kis ü Jármai Gábor DN "Nehézipari Minisztérium" Br plakett (89mm) T: Képíró Zoltán ( ) "MÉE Kaposvár / 100 éve város Kaposvár" jelzett Ag emlékérem (24,87g/0.800/42,5mm) T: Képíró Zoltán ( ) / ÁPV "MÉE VIII. Vándorgyűlése Eger / Dobó István" Ag emlékérem (25,15g/0.800/42,5mm) T: Képíró Zoltán ( ) "MÉE Keszthely - X. Vándorgyűlés-Goldmark Károly" Ag emlékérem (28,11g/0.640/42,5mm) T: Kisfaludi Stróbl Zsigmond ( ) "Grósz Emil" egyoldalas Br. plakett "AEMILIO DE GRÓSZ XXV ANNOS PROFESSORI DISCIPULI ET AMICI MCMXXV" (80mm) T:2 ph Kiss Kovács Gyula ( ) "Zrínyi Miklós / A Zrínyi Miklós Katonai Akadémiától" Br emlékplakett (123,5-129,5mm) T: Kiss Kovács Gyula ( ) "Zrínyi Miklós / A Zrínyi Miklós Katonai Akadémiától" Br emlékplakett ( mm) T:

17 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! Kiss Sándor ( ) "Szombathelyi Képtárépítő Egyesület / Derkovits Gyula" Br emlékérem (42,5mm) + DN "Tengerparti táj" egyoldalas Br érem (37,5) T:2 ph Kiss Sándor ( ) DN "Ózd Kohászati Üzemek" Br plakett (97mm) T: Kósa István (1953-) "Richter Gedeon RT Centenárium / Egészséges fejlődés a jövő nemzedékéért - Aszklépiosz" aranyozott fém emlékérem dísztokban (42,5mm) T:PP ujjlenyomat Kovács Dezső (1921-) "JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770" peremen jelzett Ag emlékérem (130,14g/0.935/69,5mm) T:2 oxidáció / Hungary "Johann Thaddäus Peithner / To the Memory of the Foundation of the Selmec Mining Academy 1770" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge. Szign.: Dezső Kovács (130,14g/0.935/69,5mm) C:XF oxidation Kovács Dezső (1921-) / ÁPV "MÉE II. Vándorgyűlése Győr-Pannonhalma" Ag emlékérem (26.64g/0.800/42.5mm) T:1- oxidáció Kutas László (1936-) "Szinyei Merse Pál / A Szinyei Gimnázium 100 éves" kétoldalas Br emlékérem (83mm) T: Lapis András (1942-) "Szegedi Ipari Vásár emlékére" fém emlékplakett dísztokban (36x36x15mm) T: Lebó Ferenc (1960-) "MKB - Liszt Ferenc Kamarazenekar" Ag emlékérem dísztokban (31,62g/0.999/42mm) T:PP kis felületi karc Ligeti Erika ( ) / ÁPV "MÉE IV. Vándorgyűlése Esztergom - Visegrád" Ag emlékérem (25.28g/0.800/42,5mm) T: Ligeti Erika ( ) "Állami csúszópénz - Respublica Szentendre" Br gúnyérem (37mm) T: Ligeti Erika ( ) Br névjegyérem (30x34mm) T: Ligeti Erika ( ) DN "Pax Vobis Cum" egyoldalas Br emlékérem (81mm) T:2 kis ph Lőrincz István ( ) ~1960. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától" ezüstözött Br emlékérem "Iparművészeti V. Érem Üzem" gyártói jelzéssel (55mm) T: Lux Elek ( ) DN "Rátz László " Br emlékérem "LUDVIG" gyártói jelzéssel és sértül eredeti tokban (80mm) T:2 Hungary ND "László Rátz " Br commemorative medallion with makers mark "LUDVIG" on the back, in damaged original case (80mm) C:XF HP Mladonyiczky Béla ( ) DN "Kövizig Kupa Gyula" Br érem füllel (43mm) T: Mladonyiczky Béla ( ) DN "Békés Megyei Téglás- és Cserépipari Vállalat" egyoldalas Br érem, hátlapján "Szilágyi Károly" gravírozással, eredeti dísztokban (103,5mm) T: Mladonyiczky Béla ( ) DN "Bánki Donát / Bánki Donát emlékplakett" kétoldalas Br plakett (78x79mm) T: Nagy István (1920-) / Hunya Zoltán / ÁPV "MÉE VI. Vándorgyűlése Szolnok" Ag emlékérem (25.44g/0.800/42.5mm) T: Olcsai Kiss Zoltán ( ) "Vadászati Világkiállítás I. Díj" aranyozott Br emlékérem (45mm) T:2 ph Osváth Mária (1921-) "Gerlóczy Gedeon " egyoldalas Br plakett (90,5mm) T: Palotás József (1947-) DN "Pungor Ernő" Br emlékplakett (376,5g/90mm) T: Pálffy Gusztáv (1942-) "Kodály Centenárium Kecskemét" Br plakett (85mm) T: Peternák Gusztáv (1928-) "Labor Műszeripari Művek Esztergom Hungary / 75 éves " aranyozott Br emlékérem (60mm) T: Peternák Gusztáv (1928-) "MÉE Budapest / Esztergom" Ag emlékérem (25,31g/0.800/42,5mm) T: Reményi József ( ) "A Magyar Demokrácia a Testedzésért 1946 / Ép testben ép lélek" jelzetlen Br emlékérem (61mm) T:2 kis ph Rétfalvi Sándor (1941-) "MÉE VII. Vándorgyűlése Pécs 1976 / A mohácsi csata 450. évfordulójára" Ag emlékérem (25,16g/0.800/42,5mm) T: Solymári Valkó László ( ) "Tessedik Sámuel Emlékérem / A Magyar Agrártudományi Egyesületben a szocialista mezőgazdaságért kifejetett kiváló tevékenységért" kétoldalas Br emlékérem (82mm) T: Solymári Valkó László ( ) "Nyirsy Ferencné" egyoldalas Br plakett (74mm) T: Szendrői Zoltán "Vásárhelyi István Emlékérem " egyoldalas Br emlékérem (100mm) T: Szentirmai Zoltán (1941-) "MTV - XVIII. Miskolci TV fesztivál 1978" kétoldalas Br plakett (71mm" T: Ifj. Szlávits László (1959-) DN "Leiningen Károly" egyoldalas Br érem (39,5mm) T: Szombathelyi László (1943-) "Verseghy Diáknapok Szolnok 1968" aranyozott Br plakett (60mm) T:2 kis ph Tóth Sándor (1933-) DN "Közúti Szolgálatért - Pest Megyei Állami Közútkezelő KHT." kétoldalas Cu emlékérem T:

18 30550.Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag zseton. "I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5,5g/23,5mm) T:2- ü., ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag jeton (5,5g/23,5g) C:VF ding, edge error század "Szt. György" Ag érem (25,15g/46mm) T:2- lyuktömött "A Katolikus Legényegylet negyvenéves fennállása emlékére" Br emlékérem "LAUER" gyártói jelzéssel. "SZENT JÓSEF, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK! / AZ EZERÉVES MAGYARORSZÁGOT ÜNNEPLŐ KATHOLIKUS LEGÉNYEGYLET NEGYVENÉVES FENNÁLLÁSÁNAK EMLÉKÉRE MDCCCXCVI" Br emlékérem (50mm) T:2,2- ph "Szabadságharczunk dicső emlékére / Istenért, királyért, hazáért" Cu emlékérem (29,5mm) T:2-,3 k Osztrák-Magyar Monarchia ~1918. "József főherceg / Kárpátok, Doberdo" Zn emlékérem (59mm) T:2,2- Austro-Hungarian Monarchy ~1918. "Archduke Joseph / Carpathians, Doberdo" Zn commemorative medallion (59mm) C:XF,VF "Múzeumegyesület Székesfehérvár / Aranybulla" Br emlékérem (30mm) T:1-, "II. Ottó Magyarország örökös királya / Bizalmam az ősi erényben" Br emlékérem (32mm) T:2 ü "Magyar Országos Lawn Tennis Szövetség Herzum János úrnak a Pestvidéki Kerület elnökének 10 éves fáradhatatlan munkásságának emlékére " fém érem (36mm) márványlapon (102x60mm), "LUDVIG" gyártói jelzéssel T: "F.M.G." Br plakett. Szign.: Breznay (35x47mm) T: "Hadbavonult olasz művészek kiállítása, Budapest" Br emlékérem "Lorioli Milan Roma" gyártói jelzéssel. "CREDERE OBBEDIRE COMBATTERE VINCERE / HADBAVONULT OLASZ MŰVÉSZEK KIÁLLÍTÁSA BUDAPEST". Szing.: Francesco Giannone (50mm) T:2 ph "XIV. Olimpia London" Zn emlékérem, bajnoki nevekkel a hátoldalon (40mm) T:2, 2- oxidáció "Vasas Együttesek IV. Zenei Fesztiválja Budapest Április Autóvillamossági Felszerelések Gyára Énekkar" zománcozott fém emlékplakett dísztokban (96x58mm) T: "Magyar Alumíniumipari Tröszt - BUÉK" Al emlékérem (40mm) T:2-, ph "Arany Reflektor - A Magyar Ifjúság Szerkesztőségétől" Br emlékplaktt (102mm) T: "KPVDSZ (Kereskedelmi, Pénzügyi és Vendéglátóipari Dolgozók Szakszervezete) - Eredményes Szakszervezeti Munkájáért - Budapest, KPVDSZ Elnöksége" eloldalas ezüstözött fém plakett, eredeti, nem záródó dísztokban (89x120mm) T:2 k "1 Milliomodik dec. 12 / Jászberény Hűtőgépgyár" a Lehel-gyár Al emlékérme az 1 milliomodik hűtőszekrény elkészültének alkalmából (65mm) T: "1945 / 1970" Újjáépítés 25. évfordulója Br emlékérem (40mm) + DN "Megyei Trófeabíráló Bizottság" Br emlékérem (40mm) + DN "Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Egyesülete - Sportcsoportja Versenydíja" ezüstözött fém díjérem. Szign.:EK? T:2,2- ph., k "Egriek a városért" Br emlékérem (230g/83mm) T: "Budapesti Művészetbarátok Egyesülete 1973" Br emlékérem gravírozott hátoldallal (183g/81mm) T: "Keszthely / Éremgyűjtők Keszthelyi Csoportja - 20 éves a városunk" ezüstözött fém emlékérem, eredeti tokjában (70mm) T:2,2- apró ph., patina "25 éves a Tanács / A VI. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága" Br emlékérem tokban (76mm) "Száz éves a Telefongyár " fém emlékérem dísztokban, fém kitűzővel (90mm) + DN "VI. Ker. Tanács - A Centenárium évében a VI. Kerület Lakossága Érdekében Végzett Munkájáért" Br emlékplakett dísztokban (115mm) T:2, "25 éves a Csehszlovák Kulturális Központ Budapesten" Br plakett eredeti tokban (84x83mm) T: "25th Anniversary - Czechoslovakian Cultural Centre in Budapest" Br plaque in original case (84x83mm) C:XF "II. Rákóczi Ferenc emlékérem / Pro Patria et Libertate - Szécsény 1705" kétoldalas Br emlékérem (92mm) T: "Csepel Vas- és Fémművek " Br emlékplakett eredeti tokban (91mm) T: "XVII. Nemzetközi Taurus Rallye - Nyíregyháza" Br emlékérem dísztokban, tokhoz rögzítve (60mm) T: ~1979. "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége Budapest" Br plakett eredeti tokban (55,5x65mm) T: "Hírös Napok Kecsekemét / Kertészeti Élelmiszeripari Gépkiállítás" öntött Br emlékérem (67mm) "Hírös Napok Kecsekemét / Kertészeti Élelmiszeripari Gépkiállítás" öntött Br emlékérem (67mm) T:2 kis ph "Szent István denár / Ungarn in Hamburg" fém emlékérem (42,5mm) T: "Szent István Bazilika felújítása" nagyalakú öntött Br emlékérem, a felújítás során eltávolított bronz tetőelemek anyagából. Szign.: PAX (82mm) T:

19 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! "Budapest Felszabadulás Kupa - Nemzetközi Sakk CSV - Bp II. 9." Br plakett (132mm) T: "Magyarország - Franciaország Bélyegkiállítás - Budapest 1984" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett (109mm) T: "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége / Levélbélyeggyűjtők első hazai egyesülete Budapest április 27." ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) "MÉE - Felszabadulási Jubileumi Bélyegkiállítás, Kecskemét" fém emlékérem (42,5mm) + DN "Magyar Olajipari Múzeum Zalaegerszeg" Br emlékérem dísztokban (78mm) + 2db városi emlékérem T:1,1-, "Magyarország - Szovjetunió Bélyegkiállítás - Budapest 1984" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett (100mm) T: "A HNF VIII. Kongresszusa Budapest" Br nagyalakú plakett (105mm) szignó: EM T:2, "Felszabadulásunk 40. évfordulójára" Br emlékplakett. Szign.: KO (98mm) T: "Zalaegerszeg rendezett tanácsú város " Br emlékplakett dísztokban (132mm) T: "A Finn-Magyar Gyógyszálló alapkőletételének emlékére - Budapest" Br plakett (79mm) T: "Első választó" emlékérem (4x) T:1- apró ph "Adolf Kolping / Kolping Kongresszus - Budapest 1994" kétoldalas Br plakett. Szign.: VENUS (87mm) T: "Győr / Arrabona '98 - Nemzetközi Bélyegkiállítás" aranyozott fém emlékérem (40mm) "MABÉOSZ / Székesfehérvár október 9." Br emlékérem (43mm) + Finnország "Sindelfingeni Nemzetközi Postatörténeti Napok" Br érem, eredeti tokban. Szign.: VH (38mm) T:1-, "5 éves - Sony Hungária Kft " Ag emlékérem (31,35g/0.925/42,5mm) T:PP "Magyarország Reneszánsza a 3. Évezredben április / Magyarország Felemelkedéséért Közhasznú Alapítvány" jelzett Ag emlékérem (33,83g/0.925/42,5mm) T:PP ujjlenyomatos, kis patina "Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége / Kóta Díj 2005" Br emlékérem dísztokban (90mm) T: ~2007. "Horváth Judit Emlékérem - Pécs Női Kosárlabda Sportjáért / Hűségért" ezüst fokozat, ezüstözött fém emlékérem (42mm) T:2 patina "Budapest érem / Mátyás Templom, Citadella, Parlament, Szent István Bazilika" aranyozott fém emlékérmek (4xklf) (33mm) T:1- egyiken sérült aranyozás DN "Bartók Béla emlékérem" egyoldalas Br érem (60mm) T:2 kis ph DN "Állami Gorkij Könyvtár Budapest / Hűséges Szolgálatért - Állami Gorkij Könyvtár" öntött Br plakett, gravirozott eredeti tokban (115mm) T: DN "A nyomda-, a papíripar és a sajtó dolgozóinak szakszervezete - 60 éves tagságért" jelzett Hollóházi porcelán plakett, eredeti díszdobozban (137mm) T: DN "A könyves Gondolkodó" öntött Br plakett, könyvművészeti díj(?) Szign.:CS (84x86mm) T: DN "10 éves földügyi szolgálatért" Br plakett, eredeti tokban (80mm) + DN "Tetrapol" Br plakett, hátlapjára filc anyag ragasztva T: DN "40 éves szolgálatért Dorogi Szénbányák" egyoldalas Br plakett, eredeti dísztokban. Szign.: K (96mm) T: DN "Tipográfia Örökös Tagja" jelzett Hollóházi kerámia plakett, eredeti sérült dísztokban (88mm) T: DN "A budapesti metrónál tett látogatás emlékére" kétoldalas, Br emlékplakett, zománcozott betétekkel (79mm) T:2, DN "Magyar Vitorlás Szövetség" fém díjérem, mellszalag nélkül (40mm) T: DN Br lövész díjplakett, márványlapon, eredeti díszdobozban (66x97mm) "Gamma" Lövész Egyesület éremigazolványa T: DN "Váckörnyéki Vízgazdálkodási és Talajvédelmi Társulat" egyoldalas Br plakett (122x58,5mm) T: DN "Dunavidéki Gasztronómiai Társaság / A Magyar Gasztronómiai fejlesztésért!" kétoldalas Br emlékérem eredeti dísztokban (83mm) T: DN "Országos Bélyegnapi Kiállítás Budapest" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, eredeti tokjában (100mm) T: DN "Balassagyarmat" fém emlékérem sérült "ÁPV" tokban (32mm) + DN "Salgótarján" Br emlékérem "ÁPV" tokban (32mm) + DN "Szeged Tourist - Idegenforgalmi Hivatal / Ópusztaszer 896" Br emlékérem (42,5mm) T: Vegyes: "Sopron" Br emlékérem plombált "ÁPV" plasztiktokban (31mm) + DN "Rákóczi" fém emlékérem (38,5mm) + Hollandia "Duffeli Miasszonyunk" Br emlékérem (35mm) + Németország DN "III. Frigyes" emlékérem füllel, hátoldalán ballagási üzenet(?) (39mm) T:2 egyiken ph Vegyes: ~1980. "Öntödei Vállalat / 30 év hűséges munkájáért" Br emlékérem (55mm) "100 éves a szervezett szakmunkás képzés Esztergomban" Br emlékérem (47,5mm) + Garamkeszi János (1936-) "MÉE - 10 éves a Nógrád megyei szervezet / Salgótarján" T:

20 30611.Vegyes: "Hungexpo / Nemzetközi Mezőgazdasági, Élelmiszeripari Gép- és Műszerkiállítás és Vásár" fém emlékérem (32mm) + Csehszlovákia ~1970. "Janosikov Dukat - Pre Stastie / 1713" fém emlékmedál (Körmöcbányai veret) (27mm) + NDK / Lipcse "VIII. Sportfesztivál, XI. Spartakiád" fém emlékérem (40mm) T:2, Vegyes: Bognár György (1944-) "Gróf Széchenyi István / 150 éves a balatoni gőzhajózás " Br emlékérem (42,5mm) + Ligeti Erika ( ) "Állami csúszópénz - Respublica Szentendre" Br gúnyérem (37mm) + Ifj. Szlávics László (1959-) "Nemzetünk forradalmai / 1956-os forradalom és szabadságharc" Br emlékérem (36mm) "Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet " Br emlékérem (40mm) "Jövőbelátók Klubja / MTV Ifjúsági osztálya " Br plakett (92mm) "Szent István Bazilika felújítása" nagyalakú öntött Br emlékérem, a felújítás során eltávolított bronz tetőelemek anyagából. Szign.: PAX + ~ "MTV 15 éves Törzsgárda Tagságért" Br emlékérem (70mm) "Békéscsaba / III. Országos Véradó Konferencia" Br emlékérem. Szign.: Simon S. (50,5mm) + DN "Szent István Magyarok királya / Szent István Bazilika Budapest" aranyozott fém emlékérem, angol nyelven (32mm) T:vegyes Vegyes: 4db-os külföldi és magyar plakett tétel, közte DN "A megyei polgári védelem fejlesztéséért" Br plakett (85mm), "Békéscsaba / Városunkért " kétoldalas Br plakett (50mm) T:2,2- peremhiba db-os emlékérem és plakett tétel, benne "MAFILM", "A Vállalat Kiváló Brigádja", "Budapesti Testnevelési és Sportbizottság", valamint jelzett hollóházi porcelán plakett T:1-,2, db-os vegyes emlékérem és plakett tétel közte, "Országos Mentőszolgálat / A Magyar Oxyologiai Társaság IX. Vándorgyűlése - Budapest május 7-9." ezüstözött fém emlékérem, eredeti tokban (42,5mm), DN "Komló Építéséért Emlékérem" fém medál (32mm) T:2, db-os vegyes emlékérem, zseton tétel, benne "Öntödei Vállalat / Kiváló munkáért 1968" Br emlékérem (55mm) + DN "Fővárosi Csatornázási Művek" Al zseton (3x) "A Magyar Rádió Futó-Kocogó Versenye" Al díjérem (40mm) T:2, Vegyes 5db-os emlékérem tétel, közte "Őrösi Pál Zoltán " Al emlékérem, "Bizományi Kereskedőház és Záloghitel Rt. - Mária Terézia alapította az első magyar zálogházat / Emlékül - Az 1773-ban kelt alapítólevél pecsétjével hitelesítve" Br emlékérem (60mm) T: db klf emlékérem, közte ~1960. "Egy napot Pécsért" aranyozott fém emlékérem (47,5mm), valamint DN "Szeged", "Visegrád", "Sopron" ezüstözött fém emlékérmek (32mm) T:2, Vegyes 7db-os magyar szocialista emlékérem és plakett tétel, közte "Kiváló Propaganda Munkáért - MSZMP Csepel Vas és Fémművek Bizottsága" öntött Br plakett, eredeti tokban (73x76mm), ~1980. "Csepel vas- és fémművek - 40 éves törzsgráda tagjának" fém plakett eredeti tokban (43x85mm) + 1db arab nyelvű kétoldalas Br emlékérem Vegyes 14db-os klf díjérem, jelvény és kitűző tétel, közte több asztalitenisz díjérem, valamint két vadász/hegymászó kitűző T:2, Modern utánveretek, fantáziaveretek DN 50Ft "Magyar Foci Legendái - Futballabda" aranyozott Cu-Ni, multicolor emlékérme T: DN 50Ft "Magyar Foci Legendái - Futballabda" aranyozott Cu-Ni, multicolor emlékérme T: DN 200Ft "Békéscsaba + "Szolnok" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: DN 200Ft "Nyíregyháza" + "Salgótarján" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: DN "A magyar nemzet pénzérméi - A Forintrendszer bevezetése Ft" Ag emlékérem, tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP ujjlenyomat DN "A magyar nemzet pénzérméi - A címer elemei először együtt egy vereten " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - A rendszerváltás téves verete " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - A legkisebb névértékű érme " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP felületi k., fo DN "Eurófantáziák - Magyar Tudományos Akadémia" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,7g/0,999/38,61mm) T:PP Vegyes: Spanyolország (2x) kétoldalas fém emlékérem (30mm) + Görögország kétoldalas fém emlékérem (30mm) T:1-,2 Mixed: Spain (2x) double sided commemorative medal (30mm) + Greece double sided commemorative medal (30mm) C:AU,XF Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Ausztria K Au "Ferenc József" Bécs (3.39g/0.900) T:2 / Austria Corona Au "Franz Joseph I" Vienna (3.39g/0.900) C:XF DN "1848/49-es szabadságharc dukát" Au (0.585) és Ag (0.415) utánveret dísztokban, tanúsítvánnyal (3,1g) T:PP felületi karc Hungary ND "Ducat of the 1848/49 Hungarian Revolution" Au (0.585) and Ag (0.415) restrike in case, with certificate (3,1g) C:PP sligthly scratched Külföldi bankjegyek Amerikai Egyesült Államok $ "National Currency - New York" T:III restaurált USA Dollar "National Currency - New York" C:F restoration Krause