1 356. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2019 október ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: október óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők október 21-én 10 órától. Utólagos eladás október ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 357 gyorsárverésre: október 24. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Nagyukciónk anyaga már elkészült, honlapunkon október 16-tól lesz látható. Amennyiben szeretné az aukció katalógusát személyesen átvenni, irodánkban október 24-től megteheti. Ebbéli szándékát kérjük jelezze kollégáinknak aukció: Megtekintés: október ig! Tételek átvétele: október órától 355. aukció elszámolás: október 22-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

2 Tartásfokok Fémpénzek, érmék, plakettek tartásfokai: T:PP - Tükörveret; az érménél az alapfelület tükrösített, a kiemelkedő részek mattírozottak. T:P - Fél-tükörveret; az érménél az alapfelület fényes, a kiemelkedő részek könnyeden mattírozottak. T:BU - Selyemfényes; az alapfelület és a kiemelkedő részek egyaránt intenzív fényűek. T:1 - Verdefényes; az érme forgalomban nem volt, hibátlan. T:1- - Majdnem kiváló; a kiemelkedő részeknél apró kopás(ok). T:2 - Különösen szép; több apró kopással, a kiemelkedő részek kopottak (haj, címer, szakáll). T:2- - Nagyon szép; betűk vagy számjegyek, jelzések kopottabbak. T:3 - Szép; az érme nagy felületen kopott. T:3- - Nagyon jó; a felület erősen laposra kopott. T:4 - Jó; az egész érme kopott, de még felismerhető. T:5 - Gyenge; az érme alig azonosítható. Bankjegyek tartásfokai: T:I - A bankjegy forgalomban nem volt, tökéletes állapotban van. T:I- - A bankjegyen maximum törés nélküli enyhe hajtás, apró visszahajtott szamárfüllel. T:II - A bankjegyen egy erős vagy több halvány hajtás látható. T:II- - Használati nyomok, minimális kosz látható, hajtott. T:III - Szép, használt bakjegy törésekkel, hajtásokkal, apró szakadásokkal. T:III- - Sokat használt bankjegy, nagyobb szakadásokkal, lyukakkal. T:IV - Rengeteg hajtás, szakadás, firkálásokkal és anyaghiánnyal. T:V - Minden téren rossz állapot, hajtások, firkák, anyaghiányok, szakadások, összeragasztások, kosznyomok. Rövidítések, hibajelzések: anyaghiba hajlott korróziónyom restaurált ujjlenyomat brossnyom hajtatlan lapkahiba sarokhiány ü. (ütésnyom) DN (dátum nélkül) hullámos lemez lyuktömött sarokkopás zománchiány enyhén hajlott hullámos papír ph. (peremhiba) saroktörés, sarokhajlás zománchiba felületi karc juszt. (jusztírozott) polírozott szakadás fo. (foltos) ki. (kitörés) ragasztásnyom szakadt forrasztásnyom k. (karc) ragasztott szennyeződés füllel kis ph. (peremhiba) rep. (repedés) tűlyuk fny. (fülnyom) kis ü. (ütésnyom) Anyagjelzések: Ag (ezüst) Bi (bimetál) Hadifém Zn (cink) Al (alumínium) Br (bronz) Ni (nikkel) Al-Br Cu (réz) Porcelán Alpakka Cu-Ni (réz-nikkel) Sárgaréz Au (arany) Cu-Ni-Zn (réz-nikkel-cink) Sn (ón) Billon Fe (vas) Tombak Ritkaság: R RR RRR Unikum Szakirodalom: Adamo Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest Adamo Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo Adamovszky István: Magyar érme katalógus Budapest Besenyi Besenyi Gábor: Vérrel elnyert jutalmak. Német katonai kitüntetések és jelvények Budapest Davenport John S. Davenport: World Crowns and Talers Iola Friedberg Arthur Friedberg: Gold Coins of the World. New York Hessler-Chambliss Gene Hessler Carlson Chambliss: Comprehensive Catalog of U.S. Paper Money. Port Clinton Huszár Huszár Lajos: Münzkatalog Ungarn von 1000 bis Heute. Budapest/München Herinek Ludwig Herinek : Österreichische Münzprägungen von Bécs HP Huszár Lajos Procopius Béla: Die Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn. Budapest HP II Török Pál: Magyarországi érem- és plakettművészet Budapest HTÉ Huszár Lajos: A régi magyar emlékérmek katalógusa I-VI. Budapest HV Huszár Lajos Varannai Gyula: Medicina in Nummis - Hungarian coins Related to Medicine. Budapest 1977.

4 Numizmatikai kellékek Újratölthető, USB-s kézi nagyító, világítós, kétféle fényerővel, 5x és 12x nagyítással, új állapotban, dobozában Éremtartó doboz 2x12 férőhellyel. Minimalista fekete, szürke éremtartó tálcákkal, az egyik kivehető. Használt, enyhén sérült az egyik sarka, kis foltokkal Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Jó állapotban db bordó bársony borítású LEUCHTTURM éremtartó tálca, 30db-os férőhellyel, eredeti dobozában. Újszerű állapotban Két ládányi műanyag fóliatok, főleg két méretben (74x61/150x87 a második kettes osztású). Új állapotban, de tárolás alatt porosodtak db éremtartó doboz, 22 férőhellyel db bársonyborítású éremtartó kazetta: "Olympische Spiele 1988" és "25th Anniversary Coin Collection - World Wildlife Foundation" feliratokkal. Hiányos illetve használt állapotban Kis zacskónyi használt, vegyes éremtartó tok tétel, közte sérült darabok is Kis doboznyi műanyag és műbőr éremtartó tok, legtöbb a Magyar Nemzeti Bank érmeihez. Köztük több sérült is Vegyes 12db-os éremtartó tok tétel, használt, jó állapotban Vegyes 12db-os éremtartó tok tétel, használt, jó állapotban db-os + 48db-os forint érme berakó, borítójuk felcímkézve, jó, de használt állapotban Valutavizsgáló UV lámpa. Nem működik Nagy doboznyi (~100db) kisméretű (~170x85mm), műbőr éremtartó album, lapok nélkül. Új állapotban, de tárolás alatt porosodtak Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek Budapest, Első kiadás, Új állapotban Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Mint condition Hóman Bálint: Magyar pénztörténet Budapest, MTA [Hornyánszky Viktor]. 710 p. + 1 kihajtható térkép és 4 kihajtható táblázat. Fűzve, kiadói félvászon kötésben (gerinc és egy-két lap széle hibás) Huszár Lajos: Habsburg-házi királyok pénzei Budapest, Akadémiai Kiadó, Használt, jó állapotban, de külső védőborítón szakadások és anyaghiány Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Budapest, Gondolat, Használt, külső borítón kis szakadások Leányfalusi Károly - Nagy Ádám: Magyarország Fém- és Papírpénzei MÉE Csongrád Megyei Szervezete, Leányfalusi Károly-Nagy Ádám: Magyarország fém- és papírpénzei. A pengő pénzrendszer Kecskemét, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezete, Leányfalusi Károly - Nagy Ádám: A Korona-Fillér pénzrendszer. Budapest, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Használt, jó állapotban Leányfalusi Károly - Nagy Ádám: A Pengő-Fillér pénzrendszer. Budapest, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Használt, jó állapotban Leányfalusi Károly - Nagy Ádám: A Forint-Fillér pénzrendszer. Budapest, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Használt, jó állapotban Luczenbacher János: A' szerb zsupánok, királyok, és czárok pénzei. Budán, a' Magy. Kir. Egyetem' betüivel. Hasonmás kiadvány, Számozott, újszerű állapotban Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Rosch Gábor: Séta a pénz palotájában. A Magyar Nemzeti Bank és Műemlék Épülete. Budapest, Magyar Nemzeti Bank, Újszerű állapotban, első oldal kivágva, rajta Surányi György ajánlásával és szignója Schutzbach Csaba: Friedrich István éve történt az őszirózsás forradalom. Veszprém, OOK-Press Kft., Szerző által dedikált, új állapotban Szabó Gyula: Friesachi dénárok. Magánkiadás, Underground Kiadó és Terjesztő Kft., Új állapotban Tóth Sándor: Éremkönyv. Szeged, Múzeumi Tudományért Alapítvány, Szerző által dedikált, használt, jó állapotban Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II-III. kötet. Budapest, MÉE, Használt, jó állapotban

5 30030."A Magyar Nemzeti Bank" - képes album a "Séta a pénz palotájában" kiadvány írásainak felhasználásával. Magyar Nemzeti Bank, Budapest, Újszerű állapotban B. Ralph Kankelfitz: Römische Münzen von Pompejus bis Romulus. 3. kiadás, Battenberg Verlag, Augsburg, Használt, jó állapotban Rudolf Schaaf: Die proben der Deutschen Münzen seit Versuch einer Katalogisierung. Münzen und Medaillen Ag, Basel, Újszerű állapotban Gigante 2005: Monete Italiane dal '700 ad oggi - Completo di introduzione alla Numismatica. 13. kiadás, Gigante, Varese, Újszerű állapotban Rapp numizmatikai aukciós katalógus Olaszország "VL Nummus - E-Live Auction 7 November 2017" katalógus Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Budapest "Budapesti Kisipari Hitelintézet Rt. - Takarékbetéti könyv" bejegyzésekkel "Soros pénz" Ft (6xklf) fantázia bankjegy T:I,I DN "Állami Pénzverő vizsgálati jegyzék" kitöltetlen + "Állami Pénzverő" boríték T:1-, db-os pénzes zacskó/boríték tétel használt állapotban Pénzes zsák használt állapotban Érmés és bankjegyes borítékok Brazília C borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Brasil Cruzeiros in envelope with stamps and cancellations C:UNC Guatemala c borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Guatemala Centavos Esucodos in envelope with stamps and cancellations C:UNC Irak D borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Iraq Dinar in envelope with stamps and cancellations C:UNC Kambodzsa /2R borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Cambodia /2 Riel in envelope with stamps and cancellations C:UNC Makaó P borítékban, alkalmi bélyeggel bélyegzésekkel T:I Macau Patacas in envelope with stamps C:UNC Mexikó P borítékban, alkalmi bélyeggel és bélyegzéssel T:I Mexico Pesos in envelope with stamps and cancellations C:UNC Amerikai Egyesült Államok c "Nemzetek pénzérméi" felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, holland nyelvű leírással T:1- USA Cents "Coins of all Nations" in envelope with stamp and stamping, with Dutch description C:AU Amerikai Egyesült Államok "Egyetemes Postaegyesület Centenáriuma" Ag emlékérem felbélyegzett, bontatlan borítékban (0.999/32mm) T:PP USA "Universal Postal Union Centenary" Ag commemorative medal in envelope with stamps (0.999/32mm) C:PP Algéria c "Nemzetek pénzérméi" felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, holland nyelvű leírással T:1- Algeria Centimes "Coins of all Nations" in envelope with stamp and stamping, with Dutch description C:AU "Barcelona - Magyar csapat" emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel T:PP Részvények és sorsjegyek Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4 1/2%-os községi kötvénye 500K-ról (3x), szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" 100K-ról szóló nyereménykötvénye (27x), szárazpecséttel T:II-III Budapest "A Temes- és Somogy-vármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 3 1/2%-os elsőbbségi kötvénye 4000K-ról (2x), magyar, német és angol nyelven, szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Szombathely "Vas Megyei Takarékpénztár" névre szóló részvény 200K-ról, belső oldal bélyegzéssel és okmánybélyeggel T:III Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:II Veszprém "Veszprémi Takarékpénztár" részvénye 25P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:I-,II Veszprém "Veszprémi Takarékpénztár" tíz részvénye egyben 250P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II,II "A Pest-Budai Vendéglátó Vállalat beruházási kötvénye" Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel + "A Comporgan Rendszerház Közös Vállalat beruházási kötvénye" Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel T:1-, "A Komplett Ruházati Vállalat, Szeged árualap-bővítő kötvénye" Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel + "Habselyem Kötöttárugyár árualap-bővítő kötvénye" Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel T:

6 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! "Érdekeltségialap-bővítő kötvénye" (5xklf) Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel, közte: "A MOBIL Jármű- és Alkatrészkereskedelmi Vállalat", "Városföldi Állami Gazdaság" T: "A Vasi Volán járműkorszerűsítési kötvénye" Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel + "A Pannon Volán autóbuszpark-korszerűsítési kötvénye" Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel T:1-, "A Szegedi Ruhagyár szerkezetátalakító kötvénye" Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel + "A Budapest Bank Rt. szerkezetátalakító kötvénye" Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel T:1-, db különféle kötvény Ft (2x), Ft és Ft értékben piros "MINTA" felülnyomással, tájékoztatóval, szelvényekkel, közte: "Kiskőrösi Állami Gazdaság", A Magyar Gördülőcsapágy Művek, Debrecen" T:1, Budapest "Szim Esztergomi Marógépgyár Rt." részvény Ft-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I Budapest "Noviki Innovációs és Szolgáltató Részvénytársaság" névre szóló részvénye Ft-ról (8x) sorszámkövetők, szelvényekkel T:I,I Budapest "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" névre szóló részvénye 1000Ft-ról (2x) sorszámkövetők, szelvényekkel T:I Budapest "BLUE Faktor Pézügyi Szolgáltató Részvénytársaság" ezer darab törzsrészvénye egyenként 1000Ft-ról, szelvényekkel és "MINTA" perforációval T:I,I Budapest "TÖRÖKBÁLINT-A Ingatlanforgalmazó Részvénytársaság" névre szóló, száz darab részvénye összesen Ft-ról, "MINTA" perforációval T:I,I Budapest "TÖRÖKBÁLINT-B Ingatlanforgalmazó Részvénytársaság" névre szóló, száz darab részvénye összesen Ft-ról, "MINTA" perforációval T:I,I Belgium / Brüsszel "Société de l'equateur pour le Commerce l'industrie et l'agriculture - SECIA Société Congolaise a Responsabilité Limitée" részvénye 100Fr-ról, szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:I-,II Belgium / Brussels "Société de l'equateur pour le Commerce l'industrie et l'agriculture - SECIA Société Congolaise a Responsabilité Limitée" share about 100 Francs with coupons (3x) sequential serials C:AU,XF Orosz Birodalom / Szentpétervár "Orosz Birodalom Kormánya - Birodalmi Földzálog Bank a Nemesség Számára" jelzáloglevél 150R-ről, egy darab szelvénnyel T:II- kis szakadás Russian Empire / Saint Petersburg "Imperial Government of Russia - Imperial Land Mortgage-Bank for the Nobility" mortgage bond about 150 Rubles with one coupon C:VF small tear Románia / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 600L-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II / Romania / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" share with the shareholders name, about 600 Lei with coupons C:XF Románia / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" névre szóló 5db részvénye egyben, összesen 3000L-ről szelvényekkel, szárazpecséttel T:II,II- Romania / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" share with the shareholders name, five shares in one in sum total of 3000 Lei with coupons C:XF,VF Románia / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" névre szóló 10db részvénye egyben, összesen 6000L-ről szelvényekkel, szárazpecséttel T:II,II- / Romania / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmár Vármegyei Takarépénztár Részvénytársaság" share with the shareholders name, ten shares in one in sum total of 6000 Lei with coupons, Romanian stamps and cancellations on backside C:XF,VF Románia / Satu-Mare (Szatmár) "Szatmárvármegyei Takarékpénztár Részvénytársaság" névre szóló 10db részvénye egyben, összesen 6000L-ről (3x) sorszámkövetők, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest / Pest "Jótékonyczélú Sorsjegy - Az uj-pesti kath. templom felépítésére" 50kr értékű sorsjegy T:I Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyereménykötvénye 100K-ról (4x) szárazpecséttel, nyereményszelvénnyel T:II "Bongó" sorsjegy (2x) T:I Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC Papír és fém szükségpénzek Temesvár G érvénytelenítő lyukasztással + Temesvár G érvénytelenítő lyukasztással T:III Hungary / Temesvár 6 (Timisoara) Gulden cancelled with hole Gulden cancelled with hole C:F Adamo TEM-1.1, TEM

7 30084.Miskolc kr "Miskolcz városa pénztári utalványa" T:III Budapest f "Hadsegélyező Hivatal katonai árvák és özvegyek javára" T:I Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus f arab sorozat és sorszámmal T:II foltos / Hungary / Zalaegerszeg / POW camp Heller with arabic serial numbers C:XF stained Adamo HHZ-1.1.3V Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus f arab sorozat- és sorszámmal T:I- kis szakadás Hungary Zalaegerszeg / POW camp August Fillér with arabic numeral series and serial number C:AU small tear Adamo HHZ-1.2.4V Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus f arab sorozat és sorszámmal, sorozat előtt "S" és számozás után "Gy" jelzéssel T:II / Hungary / Zalaegerszeg / POW camp Heller with arabic serial numbers and with mark "S" before series and "Gy" after serial C:XF Adamo HHZ-1.3.3V Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus 15. 1K arab sorozat és sorszámmal T:III- / Hungary / Zalaegerszeg / POW camp Krone with arabic serial numbers C:VG Adamo HHZ-1.4.3V Zalaegerszeg/hadifogolytábor augusztus K arab sorozat és sorszámmal,40mm-es körbélyegzővel T:III foltos Hungary Zalaegerszeg / POW camp August Kronen with arabic numeral series and serial number and with 40mm round stamp C:AU ~1920. "Makói aut. orth. izr. hitközség - Gabella Bárca - 1db pulyka 2000 korona" vágatási bárca (12x) T:II Pécs K T:III Budapest Kitöltött váltó K-ás értékben, bélyegzésekkel, lyukasztásokkal, hátoldalán 100K-ás bélyegekkel T:III db-os vegyes kitöltött váltó tétel bélyegzésekkel és illetékbélyegekkel, közte 4db szentesi, a többi Budapest T:III db-os vegyes kitöltött váltó tétel bélyegzésekkel és illetékbélyegekkel T:III ~ "Pathefon Koncert Terem / A lemezek tű nélkül játszanak" fém zseton (23mm) T:2 patina P gabonajegy "C" szelvény T:III Miskolc f "Korona Kávéház Miskolcz" hátoldalon "1 27ig 1941 FEB." bélyegzés T:I "1 Tégla -...az egyesülő munkáspártok Teleki téren létesítendő pártszervezeti helyisége javára" névre szóló téglajegy a Magyar Kommunista Párt és a Szociáldemokrata Párt bélyegzőjével T:II K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal K "Balatoni Korona", helyi pénz "000000" sorszámmal, mindegyik "MINTA" perforációval T:I db Simontornyai kitöltött váltó különöböző értékekben, bélyegzésekkel, lyukasztásokkal, bélyegekkel T:III,III- foltos db Simontornyai + 1db Budapesti kitöltött váltó különöböző értékekben, bélyegzésekkel, lyukasztásokkal, bélyegekkel T:III DN "Fővárosi Vidám Park Vállalat" fém zsetonja (24,5mm) T: Ausztria / Grödig / hadifogolytábor DN 10h T:III Austria / Grödig / POW camp ND 10 Heller C:F Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti, kicsit sérült csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original, slightly damaged packaging (150x) C:UNC Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti, kicsit sérült csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original, slightly damaged packaging (150x) C:UNC Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Lutherstadt Wittenberg Pf (6xklf) T:I- German Empire / Weimar Republic / Lutherstadt Wittenberg Pfennig (6xdiff) C:AU Románia/Szatmárnémeti (Satu Mare) ~ f + 20f pénztárjegy T:I-,II Romania/Szatmárnémeti (Satu Mare) ~ Fillér + 20 Fillér receipt C:AU,XF Románia/Máramarossziget (Sighetu Marmatiei) f pénztárjegy T:III foltos Romania/Máramarossziget (Sighetu Marmatiei) Fillér receipt C:F stained db-os műanyag orosz zseton tétel T:2 3pcs of plastic Russian jetons C:XF Magyar bankjegyek G "Bécsi városi bankócédula" vízjeles papíron T:IV anyaghiányok, foltos Habsburg Monarchy Gulden "Wiener-Stadt Banco-Zettel" with watermark C:G missing materials, stained Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III- Adamo G Ft "Kossuth bankó" + 10Ft "Kossuth Bankó" T:IV Adamo G106, G $ "A" "Kossuth bankó" sorszámozott T:III ragasztott, foltos Hungary Dollar "A" "Hungarian Fund" with serial number C:F taped, stained Adamo G117/1b

8 Nézzen körül webshopunkban is! $ "B" "Kossuth bankó" sorszám nélkül T:III ragasztott Hungary Dollar "B" "Hungarian Fund" without serial number C:F taped Adamo G117/ Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "A" T:III Hungary Forint "A", without date and serial number C:F Adamo G Ft "Kossuth bankó" "A" kitöltetlen T:I- foltos Hungary Forint "A" without date and serial number C:AU stained Adamo G G nem kivehető vízjellel T:IV anyaghiány, ragasztott Austrian Empire Gulden with non-recognizable watermark C:G missing material, taped Adamo G K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERRECIH" felülbélyegzéssel, hátlap rajzos T:I K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K K T:III,IIIszakadás K (5x) T:III közte szép papír, kis szakadás Adamo K K T:III Adamo K K hamis "Ausgegeben nach dem 4. Oktober 1920" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III szép papír K fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel K, II. kiadás, mindkettő fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel T:III K (3x) mindhárom fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel T:III K II. kiadás, fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel K fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel K "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K (2x) T:III-,IV K K K mindhárom piros "MAGYAROSZÁG" körbélyegzővel T:III- lyuk K "C" sorszámjel T:I- Adamo K5/ K "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:I K sorozatszáma "7000" felett K T:I-,II K P BP BP Ft Ft T:II-III K "3001" eltérő méretű sorozat- és sorszám, sima hátlappal T:III K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III Adamo K K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III Adamo K K "OSZTRÁK-MAGYAR BANK BANKJEGYEIRE" T:III foltos Adamo K augusztus 9. 10K "F" T:III,III- kis szakadás Adamo K K "Orell Füssli Zürich" nyomdahely jelöléssel T:II Adamo K f-1000K (9x) T:I-,III,III K "Orell Füssli Zürich" "5A " T:III Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" "5A " C:F Adamo K K "Orell Füssli Zürich" barna sorozat- és sorszámmal T:III- kis szakadások Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" with brown series and serial numbers C:VG small tears Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III- restaurált Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" C:VG restored Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszám T:III K "Orell Füssli" piros sor- és sorozatszám T:III- lyuk Hungary Korona "Orell Füssli" red serial C:VG hole Adamo K P (4x) T:III- szakadás, ragasztott Adamo P P (2x) sorszámkövetők, csillagos sorozatszám T:I- egyiken törés nélküli hajtás P (4x) mind csillagos sorozatszámú T:III Adamo P P (5x) T:II,II- Adamo P P T:III- Adamo P P (3x) T:II,II-,III Adamo P P (3x) fázis, csak hátlapi nyomat, T:I P "Szálasi-kiadás" kiadatlan, sor- és sorozatszám nélkül, ívből kivágva T:III Hungary Pengő "Szálasi edition" officialy unissued, without serial number, cut from sheet C:F Adamo SPT18v P T:III Adamo P P-100P (6xklf) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P (7x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III,III- festéknyom P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III hátlapon kis anyaghiány Hungary Pengő "Headquarters of the Red Army" C:F some missing material on reverse Adamo P

9 P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III restaurált Adamo P P (14x) MP (15x) T:III,III MP (2x) T:II MP (2x) sorszámkövetők T:I Adamo P BP (5x) BP (4x) T:I-,II,III BP T:I,I- Adamo P AP (3x) változatok: sorszámmal, vízjeles papíron; sorszám nélkül vízjeles papíron; vastagabb, vízjel nélküli fehér papíron T:II,II AP (19x) T:II-IV AP fordított címer, "amelyeknek" T:III AP T:III szép papír, tűnyom AP sorozat- és sorszám nélkül T:I AP nem kamatozó Pénztárjegy "Másra Át Nem Ruházható" T:III- Adamo P AP nem kamatozó Pénztárjegy "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" felülbélyegzéssel T:III- ly., szakadás Ft "A " T:III- / Hungary Forint "A " C:VG Adamo F Ft "B " T:III- Hungary Forint "B " C:VG Adamo F Ft T:III- Hungary Forint C:VG Adamo F Ft (4x) T:III,III- Hungary Forint (4x) C:F,VG Adamo F Ft "B201" T:III- középen, hajtás mentén ly. Adamo F Ft T:III Adamo F Ft T:III,III- Adamo F Ft (3x) T:III,III- Adamo F Ft T:I-,II Ft T:III Hungary Forint C:F Adamo F Ft (4x) T:III mind szép papír Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I- egyiken apró szakadás Adamo F Ft Ft + 50Ft Ft T:I Ft Ft T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft T:I- foltos Ft (2x) T:I Ft T:I Adamo F Ft T:I Adamo F március Ft "A" T:I Adamo F november Ft "B" T:III Adamo F november Ft "C" T:I Adamo F november Ft "C" T:III Adamo F november Ft "D" T:III Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft T:I Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírránccal T:II Adamo F Ft (3x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft "D" T:III Adamo F Ft "D" T:III Adamo F Ft "E" T:III Adamo F Ft "EA" T:I Adamo F Ft "EA" (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft "EE" T:I Adamo F Ft "EF" T:II Adamo F Ft "EF" (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F Ft "DA" Ft "DC" Ft "DB " Millennium" T:III Ft "DB" (2x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F55A Ft "DB" T:I,I- Adamo F55A

10 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Ft "DC" T:I,I- Adamo F55A Ft "DC" "Millennium" T:III szép papír Adamo F55B Ft "Millenium" díszcsomagolásban T:I Adamo F56A Ft "Millennium" (5x) sorszámkövetők "MM " mind bontatlan díszcsomagolásban T:I Ft "FA" Ft "FB" Ft "FC" T:I Ft "EB" T:II Adamo F54A Ft (5x) T:III Ft "FB" (2x) sorszámkövetők T:I Ft (5x) "DB", sorszámkövetők T:I Adamo F55E Ft "FC" (2x) sorszámkövetők T:I- foltos Ft (5x) "DD", sorszámkövetők T:I Adamo F55F Ft "EA" T:I- Adamo F54D Ft "EB" T:I Adamo F54D Ft "FB" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "EB" "50. évforduló október 23." T:I Adamo F54EE Ft "EB" "50. évforduló október 23." T:II Adamo F54EE Ft "EB" "50. évforduló október 23." T:III Adamo F54EE Ft "EC" "50. évforduló október 23." T:I,I- Adamo F54EE Ft "EC" "50. évforduló október 23." (30x) T:III Ft "FB" (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F53F Ft "FC" (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F53G Ft "CA" T:I Adamo F56F Ft "EA" T:I Adamo F54G Ft "ED" T:I Adamo F54G Ft "EB" T:I,I- Adamo F54G Ft "EB" (3x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F54G Ft "BA" T:III Ft "BB" T:I- fo Ft "DD" T:I Ft "DD" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "DC" T:II Ft "GB" T:II Ft "GE" T:II Ft "GF" T:II Ft "DA" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "DB" T:I Ft "DB" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "DB" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "DC" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "BB" T:I,I Ft "BC" T:I Ft "EA" T:I Ft "EC" T:I Ft (2x) "DC", sorszámkövetők T:I Ft (3x) "HB" sorszámkövetők T:I db-os vegyes magyar pengő tétel, közte P T:III,III db-os vegyes korona bankjegy tétel T:III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel, közte P "H " T:III Vegyes 12db-os rossz tartású korona tétel T:III-,IV Vegyes 16db-os pengő bankjegy tétel T:III Vegyes 17db-os pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes inflációs pengő T:III,III- némelyiken folt db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:I--III

11 db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel, közte P T:III,III-,IV Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "Géza herceg" T:2- ki. Hungary Denar Ag "Duke Geza" C:VF crack Huszár: 18., Unger I.: Denár Ag "I. László" T:2- ki. Hungary Denar Ag "Ladislaus I" C:VF crack Huszár: 25., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" (0,42g) T:1-,2 / Hungary Denar Ag "Bela II" (0,42g) C:AU,XF Huszár: 102., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0,27g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Bela III" (0,27g) C:AU,XF Huszár: 69., Unger I.: ~ db-os magyar denár és bracteata gyűjtemény tálcán, 8db denár V. István idejéből (Unger.: 257; 259; 266; 269), míg 6db bracteata bizonytalan, III. és IV. Béla korából (Unger.: 117; 121; 122). Megtekintésre érdemes! T:1-,2,3 / Hungary ~ pcs of Hungarian medieval denars, 8pcs from Stephen V (Unger.: 257; 259; 266; 269) and 6pcs of bracteata from the times of Bela III and IV (Unger.: 117; 121; 122). Well worth seeing! C:AU,XF,F db-os magyar rézpénz gyűjtemény tálcán III. Béla idejéből. A 27db mind az Unger.: 114-es típusa. T:1-,2,2- / Hungary pcs of Hungarian medieval copper coins from the time of Bela III. All 27pcs are the same type, Unger.: 114. C:AU,XF,VF Obolus Ag "IV. Béla" (2x) (0,17g/0,26g) T:2,2- Hungary Obolus Ag "Bela IV" (2x) (0,17g/0,26g) C:XF,VF Huszár: 307., Unger I.: db-os magyar denár és obolus gyűjtemény tálcán IV. Béla idejéből, közte ritkább és nagyon szép tartású darabokkal (Unger.: 232; 233; 237; 246). Megtekintésre érdemes! T:1-,2,2- / Hungary pcs of Hungarian medieval denars and obols from the time of Bela IV with some rarer pieces and some in excellent condition (Unger.: 232; 233; 237; 246). Well worth seeing! C:AU,XF,VF db-os magyar denár gyűjtemény tálcán, ebből 1db III. András denár (Unger.: 316) a többi IV. László uralkodása alatt készült. Ritkább darabok is szerepelnek a gyűjteményben, többek között: Unger.: 295; 311A. Megtekintésre érdemes! T:1-,2,3 / Hungary pcs of Hungarian medieval denars, mostly from Ladislaus IV, with 1pc from Andrew III (Unger.: 316). The collection includes several rare pieces: Unger.: 295; 311A. Well worth seeing! C:AU,XF,F Denár Ag "I. Nagy Lajos" (2x) (0,51g/0,68g) T:2- Hungary Denar Ag "Louis I" (2x) (0,51g/0,68g) C:VF Huszár 547.,Unger I.: Obulus Ag "I. Lajos" (0,24g) T:2- Hungary Obulus Ag "Louis I" (0,24g) C:VF Huszár: 549., Unger I.: Denár Ag "II. Ulászló" (0,43g) T:2 kis rep. Hungary Denar Ag "Wladislaus II" (0,43g) C:XF small crack Huszár: 803. Unger I.: 638.d L-K Denár Ag "II. Lajos" (0,46g) T:2,2- Hungary 1523L-K Denar Ag "Louis II" (0,46g) C:XF,VF Huszár: 846., Unger I.: 675.e Denár Ag "II. Lajos" kassai veret (0,61g) T:2 patina Hungary Denar Ag "Louis II" Kosice mint (0,61g) C:XF patina Huszár: 841., Unger I.: 673.i K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,61g) T:1- Hungary 1543K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,61g) C:AU Huszár: 935., Unger II.: 745.a db-os vegyes magyar denár tétel, közte "I. Ferdinád", "Miksa", "II. Ferdinánd" T:1-,2,2- Hungary pcs of various Denar coins, including "Ferdinand I", "Maximilian", "Ferdinand II" C:AU,XF,VF K-B Denar Ag "Miksa" (0,43g) T:2,2- Huszár.:993, Unger II.:767.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,51g) T:2 Hungary 1584K-B Denar Ag "Rudolf" (0,51g) C:XF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "II. Mátyás" (0,46g) T:2 Hungary 1619K-B Denar Ag "Matthias II" (0,46g) C:XF Huszár: 1141., Unger II.: K-B Duarius "I. Lipót" Körmöcbánya (0,42g) T:2,2- Hungary 1704K-B Duarius "Leopold" Kremnitz (0,42g) C:XF,VF Huszár: 1499., Unger II.: B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" (6,42g) T:3 patina B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 patina, ph. Huszár 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,57g) T:3 Huszár: 2081., Unger III.: B 1kr Br T: B 4kr Cu B 4kr Cu T:2-, KB 4kr Cu T:3 Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:3 k KB 1kr Cu "Angyalos címer / Magyar Királyi Váltópénz" T:3 ph. Adamo M db-os vegyes magyar fémpénz tétel, közte 1db telefon érme T: KB 1f Br Körmöcbánya T:2,2- Hungary 1892KB 1 Fillér Br Kremnitz C:XF,VF Adamo K

12 Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! f-20f (56x) vegyes magyar fillér érme tétel T:1-,2, KB 10f Ni T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (6xklf) T:1-2- Adamo K5,K f Cu minipénz T: KB 1f Br KB 1f Br KB 1f Br T:1,1- Adamo K KB 1K Ag KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,1- Adamo K5,K KB 1K Ag "Millenium" T:1- patina Adamo K KB 1f Br Körmöcbánya T:2- lapkahiba Hungary 1898KB 1 Fillér Br Kremnitz C:VF planchet error Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- Adamo K KB 2f Br T:1- Adamo K KB 1f Br T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- kis ph. patina Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:1- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T: KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1- Adamo K f Cu-Ni (6x) T:1-,2,3 Adamo P P Ag (3x) P Ag T:3, P Ag (4xklf) T:1- Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 kis ph. patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Madonna" T:2- Hungary Pengő Ag "Madonna" C:VF Adamo P7, Krause KM# P Ag "Madonna" (3xklf) T:2,2- Adamo P f Br (11x) T: P Ag "Pázmány" P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1- patina Adamo P7, P7.2, P P Ag "Pázmány" T:1-,2 patina Adamo P P Ag "Pázmány" T:2- Adamo P P Ag "Rákóczi" T:1- patina Adamo P P Ag "Madonna" T:2,2- Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:1- kis patina, kis ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:1- kis ph. patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- kis ph. patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1- kis ph. patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:1- Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- patina ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- patina ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 kis patina, kis ph. Adamo P P Al (3xklf) egyik hullámos talpú, egyiken hamis sarló-kalapács ellenjegy, a harmadik aranyozott T:2 Adamo P

13 db-os vegyes pengő érme tétel, közte 3db hamis sarló-kalapácsos beütéssel T:1-,2, f Zn (2xklf) T: f tombak (2xklf) f tombak (2x) T:1-,2 patina Ft Al "Kossuth-címer" T: Ft Ag "vastag Kossuth" plombált MNB tokban T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3,3- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F f Al rozettával, Artex-veret T:1 Hungary Fillér Al Artex-restrike with rosette C:UNC Adamo F Ft Ag "Széchenyi" MNB tokban T:2 patina Adamo EM Ft Al "Rákosi-címer" T:1- Adamo F Ft + 20Ft + 25Ft Ag "10 éves a Forint" T:1,1- Adamo EM4, EM5, EM Ft Ag + 50Ft Ag "Liszt" pár kék plasztik tokban T:1 Adamo EM7, EM Ft Ag + 50Ft Ag "Bartók Béla" T:1- (eredetileg P) patina Adamo EM12, EM Ft Ag + 50Ft Ag "Zrínyi" pár T:1(P) Adamo EM17, EM18; Krause KM#567, KM# Ft Ag "Zrínyi Miklós" T:1- (P) Adamo EM Ft Ag + 50Ft Ag + 100Ft Ag "Kodály" sor T:BU Adamo EM22, EM23, EM Ft Ag "Budapest" bontott és sérült kék tokban T:BU Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO Ft Al T: f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO Ft Ag "25 éves a KGST" eredeti, plombált, ragaszott MNB tokban T:BU kis patina Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO f-10Ft (9xklf) forgalmi sor lezárt fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) forgalmi sor lezárt fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" plombált, ragasztott MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM Ft Ag (3xklf) "Magyar festők I. / Derkovits, Szinyei, Munkácsy" sor, eredeti, plombált, leragasztott MNB tokban T:BU Adamo EM49, EM50, EM f-10Ft (9xklf) "Magyar Népköztársaság" forgalmi érméi sötétzöld műbőrtokban T: Ft Ag (3xklf) "Magyar festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" eredeti, plombált, ragasztott MNB tokban T:BU kis patina Adamo EM52, EM53, EM Ft Ag "Nemzeti Múzeum" eredeti, plombált, ragasztott MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Első magyar aranyforint" plombált, sérült, MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM Ft Ag "Első magyar aranyforint" plombált, sérült, MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM f-10Ft (9xklf) forgalmi sor lezárt fóliatokban T:1 patina Adamo FO f-10Ft (9xklf) forgalmi sor lezárt fóliatokban T:1 patina Adamo FO Ft Ag "Nemzetközi gyermekév" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Bethlen Gábor" T:BU Adamo EM Ft Ag "Bethlen Gábor" fekete MNB tokban T:1- kis ph. Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:BU Adamo EM61 EM