1 349. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2019 július 1-4-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: július óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők július 8-án 10 órától. Utólagos eladás július 5-11-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 350 gyorsárverésre: július 4. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 32. nagyaukciónkra már várjuk a beadásokat, szeptember végéig! 349. aukció: Megtekintés: július 1-4-ig! Tételek átvétele: július órától 348. aukció elszámolás: július 9-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Leuchtturm négygyűrűs Euro érmeberakó, 6db előnyomott lappal, új állapotban db-os éremtartó kazetta tétel: 5 nagy- és 1 kisméretű, közte "The Official ECUs / Les ECUs officiels" és "Olympische Spiele" előnyomással. Többségében erősen használt állapotban, a fém pántokon oxidáció, rozsda Gyűrűs érmegyűjtő album európai forgalmi sorok számára, 16 férőhellyel, használt, szép állapotban Lindner Forint- és valutavizsgáló készülék, hálózatról működtethető UV lámpa, új állapotban eredeti dobozában Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest, Újszerű állapotban Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, Hungarian and German language. Mint condition Dr. Besnyő Károly-Ruda Ilona: A Magyar Népköztársaság kitüntetései Bp., Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó Egészvászon kötésben, hiányzó címerrel Fux Kornél és Hölgyéné Angelotti Zsuzsanna: Magyar pénzérmék és papírpénzek. Történelemszakköri Füzetek 14., Tankönyvkiadó, Budapest Gedai István: A magyar pénzverés kezdete. Budapest, Akadémiai Kiadó, Használt, de szép állapotban Gedai István: A magyar aranypénzverés története. A Magyar Nemzeti Múzeum kiállításához tartozó vezetőkönyv. Budapest, Népművelési Propaganda Iroda, Dr. Gömör Béla: Emlékéremkönyv. Budapest, GMR Reklámügynökség Bt, Szép állapotban, néhány apró sérülés H. Szabó Lajos: "Beck Ötvös Fülöp a magyar éremművészet megújítója" Pápa, Használt, de jó állapotban Hóman Bálint: Magyar pénztörténet Budapest, MTA [Hornyánszky Viktor]. 710 p. + 1 kihajtható térkép és 4 kihajtható táblázat. Fűzve, kiadói félvászon kötésben (gerinc és egy-két lap széle hibás) Huszár Lajos: A régi magyar emlékérmek katalógusa - Erdély ( ). Budapest, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Leányfalusi - Nagy: Magyarország fém- és papírpénzei MÉE, Budapest, évi kiadás bővített változata. Használt, jó állapotban Leányfalusi Károly - Nagy Ádám: Magyarország Fém- és Papírpénzei II. kiadás. MÉE Csongrád Megyei Szervezete, használt állapotban Leányfalusi - Nagy: Magyarország fém- és papírpénzei MÉE, Budapest, II. Javított és bővített kiadás, használt, jó állapotban Makai Ágnes - Héri Vera: Kereszt, érem, csillag. Kitüntetések a magyar történelemben. Helikon kiadó, Használt, újszerű állapotban Mátray Kálmán: 100 történelmi értékpapír. Budapest, Kiadó Kft.-"Blanket" GmbH Specimen Ltd., Műbőr kötésben, képekkel illusztrálva. Újszerű állapotban, külső borító karcos Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új állapotú példány! Rádóczy Gyula: Legújabb kori magyar pénzek ( ). Corvina kiadó, Budapest, Használt, szép állapotban Saltzer Ernő: Numizmatikai szakszótár. Angol-magyar, német-magyar. Budapest, MÉE, Műbőr kötésben Szabó Gyula: Friesachi dénárok. Magánkiadás, Underground Kiadó és Terjesztő Kft., Új állapotban Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II-III. kötet. Budapest, MÉE, Használt, jó állapotban Szabadka Szabad Királyi Város Főgymnásiumának Értesítője az 1893/4. tanévről (Fénymásolat!), Szerk.: Haverda Mátyás, benne Gohl Ödön "A Római Birodalom pénzeiről" Zeidler Sándor: Kitüntetések a Magyar Köztársaságban. Budapest, Kossuth Könyvkiadó, Magyar, angol és német nyelvű kötet db-os numizmatikai irodalom tétel: Pohl Artúr: Hunyadi Mátyás birodalmának ezüstpénzei , Fitz Jenő: Ezüstök a homokból - A nagyvenyimi éremkincs, Pannonia Terra árverési katalógus "Münz-Journal als Stammbuch der Geschichte und Denkmahl des Neunzehnten Jahrhunderts - Zweiter Jahrgang I. heft mit 4 kupfer-tabellen" folyóirat német nyelven, benne négy darab érmészeti táblával, korához képest szép állapotban T:III fo., szakadások

4 Nézzen körül webshopunkban is! Auktionhaus H.D. Rauch GmbH., L. Nudelman: 3. Münz-Auktion - Magyar és Erdélyi Pénzek - Emlékérmek Újszerű állapotban "Auktionhaus H.D. Rauch Münzenauktion" "Auktionhaus H.D. Rauch - Ordensauktion Juni 2018". Árverési katalógusok, újszerű állapotban Auktionen Meister & Sonntag - Auktion Oktober 2009 in Stuttgart. Árverési katalógus Auktionen Meister & Sonntag - Auktion Mai 2010 in Stuttgart. Árverési katalógus Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Procopius Béla ( ) numizmatikus fotója díszmagyarban. Strelisky fotó ~ db bankjegy kötegelő 50 Pengős bankjegyekhez, "Magyar Bank és Kereskedelmi Rt." felülbélyegzéssel "Országos Takarékpénztár - Postai Takarékbetét-könyv" + ~1987. "Országos Takarékpénztár - Takarékbetét-könyv" DN "SZÖVOSZ (Szövetkezetek Országos Szövetsége)" textil felvarró jó állapotban, hátoldalán foltok Német Harmadik Birodalom/Traunstein, "Sparkassen der Kreissparkasse" takarékbetétkönyv bejegyzésekkel, bélyegzésekkel T: German Third Reich / Traunstein "Sparkassen der Kreissparkasse" with notes, cancellations C:XF Németország "Kiel. Sailing. City. - Euro Souvenir" 0 Eurós szuvenír bankjegy T:I Részvények és sorsjegyek Budapest "A Magyar Korona országai 4%-al kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 1000K-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel T:III szakadás Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény kötvénye, bélyegzéssel T:II "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvénye ívben, "A" és "B" együtt 100K-ról, 3 nyelven T:III szép papír Csorna, "A Csornai Járási Közkórház javára" sorsjegy 20f értékben T:II "Magyar Takarékpénztárak Központi Jelzálogbankja mint Részvénytársaság" 4 1/2%-os záloglevél 1000K-ról, szelvényekkel (2x) T:II Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" 4%-os kamatozó kötvénye 1.000K-ról (5x) sorszámkövetők, szárazpecséttel, szelvényekkel, magyar és francia nyelven T:II "Magyar Jelzálog Hitelbank" 4 1/2%-os záloglevele 5000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) T:III "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" 4 1/2%-os záloglevele 5000K-ról (2x) sorszámkövetők, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye K-ról T:II,II Budapest "A magyar korona országai 5 1/2%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel, bélyegzéssel (2x) sorszámkövetők T:IIszakadás Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" tíz darab részvénye egyenként 200P-ről, két nyelvű, szárazpecséttel és bélyegzéssel + Budapest "Mezőgazdasági Ipar-Részvénytársaság" részvénye K-ról, három nyelven, szárazpecséttel, bélyegzéssel és szelvényekkel T:III,III Budapest "Magyar Általános Hitelbank" részvénye 50P-ről, szárazpecséttel T:III Budapest "Roessemann és Kühnemann-Epp és Fekete Egyesült Gépgyárak Részvénytársaság" részvénye 25P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Sopron "Soproni Takarékpénztár" részvénye 10P-ről, magyar és német nyelvű, szárazpecséttel (2x) sorszámkövető pár T:II Budapest "Skála - Szövetkezetek Áruházi Közös Vállalata" névre szóló részesedési jegye 100Ft-ról (6x) sorszámkövető párok T:I Budapest "Mélyépítő RT. " névre szóló részvénye Ft-ról, szelvényekkel, belső oldalon "ÉRVÉNYTELEN" felülbélyegzéssel T:I,I DN "EKISZ Ruházati Szövetkezet" Ft. névre szóló értékpapír (3x) sorszámkövetők, kitöltetlenek T:I Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye 5Ft értékben (2x) bélyegzésekkel T:II ~1930. A Magyar Bank és Kereskedelmi R.T. tájékoztatója az "Új Vöröskereszt-Sorsjegyek" jegyzésével kapcsolatban (3x) T:I "Egész-Sorsjegy a III. Újjáépítési Állami Sorsjátékra" sorsjegy T:II,II Budapest "VIT" sorsjegy 3,5Ft értékében (3x) közte 2db sorszámkövető T:II,III

5 30061.Budapest "VIT" sorsjegy 3,5Ft értékében (2x) T:II-,III szakadások Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I- Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU Ausztria / Laibach "Landeshauptstadt Laibach" kölcsön kötvény 20 Osztrák értékű Guldenről, szárapzecséttel T:III Austria / Laibach "Landeshauptstadt Laibach" bond about 20 Österreichischer Wert Gulden, with embossed stamp C:F Ausztria / Bécs "Osztrák Vöröskereszt" kötvénye 10G értékben, szárazpecséttel, "M. KIR. ADÓHIVATAL SOPRONBAN" felülbélyegzéssel T:III Ausztria / Bécs %-al kamatozó államkötvény 100G-ről, szelvényekkel T:III szép papír Austria / Wien % interest State Loan about 100 Gulden, with coupons C:F fine paper Horvátország / Zágráb "Horvát-szlavon Országos Jelzálogbank Zágrábban" 4 1/2%-os záloglevél 2000K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III szép papír Ausztria / Bécs "Staatsschuldverschreibung (Államadósság kötvény)" 6000G-ről, névre szóló, szárazpecséttel, bélyegzésekkel T:III Csehország "Eggenberg" sörgyár részvénye K-ról T:I Czech Republic "Eggenberg" brewery share about Korun C:UNC Szerbia / Belgrád Államkötvény 10D-ről, osztrák felülbélyegzéssel és bélyeggel (2x) T:III szakadások Serbia / Belgrade "Premium Obligation about 10 gold Dinara" with Austrian stamps and cancellation (2x) C:F tears Papír és fém szükségpénzek Erdély / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 8kr-ról T:II / Transsylvania / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 8 Kreuzer" C:XF Erdély / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 10 krajcárról, "P.S.P." T:II- szakadás / Transsylvania / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 10 Kreuzer "P.S.P." C:VF tear Erdély / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 10 krajcárról, "P.S.P." T:II / Transsylvania / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 10 Kreuzer "P.S.P." C:XF Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 8 osztrák értékű forintról, "Philipp Schak", zöld T:III / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 8 Austrian value Forint, "Philipp Schak", green C:F Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 13 osztrák értékű forintról, "Philipp Schak", rózsaszín T:II / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 13 Austrian value Forint, "Philipp Schak", pink C:XF Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 13 osztrák értékű forintról, "K. & S.", rózsaszín T:I- / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 13 Austrian value Forint, "K. & S.", pink C:AU Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 20 osztrák értékű forintról, rózsaszín T:III / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 20 Austrian value Forint, pink C:F Osztrák-Magyar Monarchia / Temesvár "Pflastergeld (Útadó)" 8 osztrák értékű forintról, "K. & S.", lila T:II / Austro-Hungarian Empire / Timisoara "Pflastergeld (Pavement Tax)" about 8 Austrian value Forint, "K. & S.", purple C:F Budapest "Egyházi Műemlék Alap" sorsjegykölcsön 5Ft-ról a lipótvárosi bazilika felépítésére és egyházi műemlékek fenntartására, görög bélyeggel és bélyegzéssel valamint "DANIELE LEVI & CO - CAMBIA VALUTE - TRIESTE" bélyegzéssel T:III Csót / Hadifogolytábor augusztus 1. 10f számozás nélkül, aláírással T:III Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus f arab sorozat és sorszámmal T:III Pápa "18. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó" 150Ft, "017" kézi sorszámmal T:I Pápa "20. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó" 200Ft pénzpótló-pótpénz, "031" sorszámmal T:I Pápa "22. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó" 400Ft, "035" kézi sorszámmal, előoldalán "MÉE Pápai Csoport" bélyegzéssel T:I Pápa "23. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó" 400Ft Balassi-bankó, "048" kézi sorszámmal, hátoldalán "MÉE Pápai Csoport" bélyegzéssel T:I Pápa "MÉE Pápai csoport / 25. Bakonyvidéki Éremgyűjtő találkozó" 600Ft alkalmi pénz, hátoldalán "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Pápai csoportja 1970" felülbélyegzés, illetve tervező aláírásával, "11-037" T:I Pápa "26. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó" 1/2 Ezres alkalmi pénz, "040" kézi sorszámmal, hátlapján "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Pápai Csoport 1970" felülbélyegzéssel T:I Pápa "A MÉE Pápai Csoportja 8. Érem- és Fegyverbörzéje" f alkalmi pénz, "030" sorszámmal, hátlapján "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Pápai Csoport 1970" felülbélyegzéssel, a tervező Lóky aláírásával T:I

6 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Pápa "MÉE Pápai csoport / 29. Bakonyvidéki Éremgyűjtő találkozó" 500Ft alkalmi pénz, "Negyven éve alakult megy a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Pápai csoportja", "P17-016" T:I Pápa "MÉE Pápai csoport / 29. Bakonyvidéki Éremgyűjtő találkozó" 500Ft alkalmi pénz, "II. kiadás / Érvényes: 10. Pápai Érem és Fegyverbörze napján, augusztus 15-én" felülbélyegzéssel, "P18-016" T:I Sopron Kékfrank Kékfrank Kékfrank Kékfrank Kékfrank Kékfrank mind azonos "000278" sorszámmal, de eltérő sorozatjellel, teljes sor T:I Pápa "MÉE Pápai csoport / 18. Érem és fegyverbörze" 500Ft alkalmi pénz, "P34-014" T:I Amerikai Egyesült Államok / Virginia "Old Dominion Bank" csekk (2x) hátoldalon bélyegzett, perforált T:III USA / Virgina "Old Dominon Bank" cheque (2x) overprint on backside, perforated C:F Ausztria / Offenhausen ~ h + 20h + 50h T:I- egyiken kis szakadás, kis sarokhiány Austria / Offenhausen ~ Heller + 20 Heller + 50 Heller C:AU one with small tear, one with small missing corner Ausztria db-os vegyes szükségpénz tétel T:II,III Austria pcs of various necessity notes C:XF,F Kuba / Gibara Zseton Ni "Santa Lucia Cukorgyár" T:2 Cuba / Gibara Token Ni "Santa Lucia Sugar Factory" C:XF Kuba / Gibara Zseton Ni "Santa Lucia Cukorgyár" T:2- Cuba / Gibara Token Ni "Santa Lucia Sugar Factory" C:VF Német Birodalom/Weimari Köztársaság/Worms pf Zn szükségpénz T:1- Germany/Weimar Republic/Worms Pfenning Zn necessity coin C:AU db ólom bárca(?) T: Vegyes 30db-os külföldi zseton és bárca tétel T:vegyes Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" T:III- Adamo G Ft vörösesbarna, barna hátlap T:III- restaurált Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna nyomat (4x) egyik sorszám nélkül! T:III,III- fo. Adamo G109, G109h Ft "Kossuth bankó" barna nyomat (3x) egyik sorszám nélkül! T:III,III- fo. Adamo G109A,G109Ah Ft "Kossuth Bankó" T:III-,IV Adamo G Ft "Kossuth Bankó" T:III szakadások Adamo G Ft "Kossuth bankó", sajtóhiba "TIZENÖT" és "BÖRTÖNÖZTETÉSSEL" első "Ö"-n csak egy pont T:III- ly., szakadás Adamo G111h kr "Kossuth bankó" csillagos sorozatszámmal T:III,III- Adamo G103A Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "C" Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "D", ívszéllel T:I- Hungary Forint "C", without date and serial number Forint "D", without date and serial number, with leftover margin C:AU Adamo G G vízjeles papíron T:IV Austrian Empire Gulden on watermarked paper C:G Adamo G Ft / 1G T:III,III- Hungary Forint / 1 Gulden C:F,VG Adamo G (1902) 1000K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERRECIH" felülbélyegzéssel, hátlap rajzos T:III szép papír Adamo SK35/ K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERRECIH" felülbélyegzéssel, II. kiadás, hátlap rajzos T:III szép papír K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldala német T:II db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III-IV db korona bankjegy, közte felülbélyegzett is db adópengő bankjegy T:III,III db-os bankjegy tétel, benne korona, pengő és forint, néhány bankjegyen felülbélyegzés T:III,III K piros "MAGYAROSZÁG" körbélyegzővel K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:III,III K II. kiadás, piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:III,III- kis szakadás, ragasztott K (20x) hullámos háttlap, mind különféle sorozatszámmal "3004"-től "3141"-ig T:III,III K "3123" 3mm, hullámos hátlappal T:III Adamo K22/ augusztus 9. 10K "F" T:III-,IV Adamo K K (7x) közte 2db közeli sorszám T:I,III K "Orell Füssli Zürich" T:III- Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III- ly. Adamo K

7 K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszám T:III- két nagy területen folt Adamo K P (4x) T:III,III P (30x) T:III,III- Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P (50x) T:III,III- Adamo P P (22x) T:III,III- Adamo P P (30x) T:III,III- Adamo P P (6x) T:III P (17x) T:III Adamo P P-100P (10x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P (25x) "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III-,IV rossz tartású bankjegyek P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" színhibás? T:IV P (2x) színváltozat, egyiknél hátlapi nyomat eltolódás T:III P (2x) T:III,III- Adamo P P (15x) T:III,III P (17x) T:III,III- Adamo P P (18x) legtöbb "MNB" bélyeggel T:III,III P (10x) MP (10x) T:III,III MP (10x) MP (7x) T:III fo BP BP BP T:II,III AP (7xklf) T:III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel T:III,III Ft "A " T:III Hungary Forint "A " C:F Adamo F Ft T:III Hungary Forint C:F Adamo F Ft T:III- Adamo F Ft "B270" T:III- Adamo F Ft T:III szép papír Ft T:III Ft (4xklf) T:III Ft (2x) T:III,III- Adamo F Ft (8xklf) T:III szép papír Ft (6xklf) T:III Ft T:I Hungary Forint C:UNC Adamo F Ft T:III szép papír Adamo F Ft T:II Adamo F Ft T:III Adamo F Ft Ft (2x) + 100Ft Ft (5x) T:II,III Ft Jancsecz Antal saját kezű aláírásával T:III Hungary Forint with the signature Antal Jancsecz C:F Adamo F Ft "A 001" sorozatjellel T:I Ft T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:I-,II Ft T:III Adamo F Ft (4xklf) T:III Ft (2x) közeli sorszám T:I-,II Ft (2x) + 20Ft T:III szép papír Ft Ft + 100Ft Ft Ft T:III,III Ft (2x) T:III szép papír Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I-,II Adamo F Ft Ft T:I,II Ft T:III Adamo F Ft T:III szép papír Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírránc T:I

8 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! Ft (4x) sorszámkövetők T:I Ft Ft T:II,I Ft "E" T:III Adamo F Ft (4x) sorszámkövetők T:I- törés nélküli hajlás Adamo F Ft (6x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F Ft (3x) T:III szép papír Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F Ft (7x) T:III Adamo F Ft (27x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F Ft T:II Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I Ft (3x) T:III szép papír Adamo F Ft (5x) T:II-,III szép papír Adamo F Ft (5x) 4db sorszámkövető, és 1db egyugrásos sorszámkövető T:I Adamo F Ft (4x) 2x2 sorszámkövető pár T:II Adamo F Ft T:III szép papír Adamo F Ft T:III szép papír Adamo F Ft T:III,III- Adamo F Ft T:III szép papír Adamo F Ft (4x) T:III szép papír Adamo F Ft "E" (7x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F Ft (5x) T:III Ft "EC" "50. évforduló október 23." (2x) sorszámkövetők T:I Ft "EB" (2x) sorszámkövetők T:I,I Ft "ED" T:I Ft "GE" T:II Ft "EA" (2x) sorszámkövetők T:I Ft (3x) "HB" sorszámkövetők T:I Vegyes bankjegy tétel, benne: Ft vörösesbarna K P + 5P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" Ft (2x) T:III-IV egyik ragasztva db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:I-,II,III szép papír db vegyes magyar korona-pengő-forint bankjegy tétel, mind különféle, közte AP T:III Vegyes 12db-os korona, pengő tétel, közte "A Magyar Közszolgálati Alkalmazottak" névre szóló ellátási jegye, rajta "Magy. kir. államvasutak budapesti üzletvezetőségének számosztála" és "Keleti Áruda - Kerepesi-út 3" bélyegzések T:III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III Vegyes 18db-os forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denar Ag "III. Béla" (0,21g) T:1- Hungary Denar Ag "Bela III" (0,21g) C:AU Huszár: 69., Unger I.: db-os magyar rézpénz gyűjtemény tálcán III. Béla idejéből. A 27db mind az Unger.: 114-es típusa. T:1-,2,2- / Hungary pcs of Hungarian medieval copper coins from the time of Bela III. All 27pcs are the same type, Unger.: 114. C:AU,XF,VF ~ db-os magyar denár és bracteata gyűjtemény tálcán, 8db denár V. István idejéből (Unger.: 257; 259; 266; 269), míg 6db bracteata bizonytalan, III. és IV. Béla korából (Unger.: 117; 121; 122). Megtekintésre érdemes! T:1-,2,3 / Hungary ~ pcs of Hungarian medieval denars, 8pcs from Stephen V (Unger.: 257; 259; 266; 269) and 6pcs of bracteata from the times of Bela III and IV (Unger.: 117; 121; 122). Well worth seeing! C:AU,XF,F db-os magyar denár és obolus gyűjtemény tálcán II. András idejéből, közte ritkább és nagyon szép tartású darabokkal (Unger.: 158; 184; 190; 191;). Megtekintésre érdemes! T:1-,2,2- / Hungary pcs of Hungarian medieval denars and obols from the time of Andrew II with some rarer pieces and some in excellent condition (Unger.: 158; 184; 190; 191;). Well worth seeing! C:AU,XF,VF

9 Obolus Ag "IV. Béla" (2x) (0,17g/0,26g) T:2,2- Hungary Obolus Ag "Bela IV" (2x) (0,17g/0,26g) C:XF,VF Huszár: 307., Unger I.: db-os magyar denár és obolus gyűjtemény tálcán IV. Béla idejéből, közte ritkább és nagyon szép tartású darabokkal (Unger.: 232; 233; 237; 246). Megtekintésre érdemes! T:1-,2,2- / Hungary pcs of Hungarian medieval denars and obols from the time of Bela IV with some rarer pieces and some in excellent condition (Unger.: 232; 233; 237; 246). Well worth seeing! C:AU,XF,VF db-os magyar denár gyűjtemény tálcán, ebből 1db III. András denár (Unger.: 316) a többi IV. László uralkodása alatt készült. Ritkább darabok is szerepelnek a gyűjteményben, többek között: Unger.: 295; 311A. Megtekintésre érdemes! T:1-,2,3 / Hungary pcs of Hungarian medieval denars, mostly from Ladislaus IV, with 1pc from Andrew III (Unger.: 316). The collection includes several rare pieces: Unger.: 295; 311A. Well worth seeing! C:AU,XF,F Denár Ag "III. András" (0,34g) T:1-,2 peremén kis rep. R! / Hungary Denar Ag "Andrew III" (0,34g) C:AU,XF small crack on edge R! Huszár: 426., Unger I.: Denár Ag "III. András" (0,27g) T:2- kis rep. RR! / Hungary Denar Ag "Andrew III" (0,27g) C:VF small crack VERY RARE! Huszár: 429., Unger I.: Denár Ag "III. András" (0,37g) T:2 / Hungary Denar Ag "Andrew III" (0,37g) C:XF Huszár: 408., Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" veretkettőződés (0,63g) T:2- Hungary Denar Ag "Louis I" double strike (0,63g) C:VF Huszár 547.,Unger I.: K-B Denár Ag (0,55g) K-B Denár Ag (0,52g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,41g) T:1-,2,2- Hungary 1527K-B Denar Ag (0,55g) K-B Denar Ag (0,52g) K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,41g) C:AU,XF,VF Huszár: 935; 936, Unger II.: 745.a, 748.a K-B Denár Ag (0,5g) K-B Denár Ag (0,58g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,52g) T:1-,2- Hungary 1527K-B Denar Ag (0,5g) K-B Denar Ag (0,58g) K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,52g) C:AU,VF Huszár: 935; 936, Unger II.: 745.a, 748.a Denár Ag "I. Ferdinánd" kassai veret (0,57g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Ferdinand I" Kosice mint (0,57g) C:AU,XF Huszár: 943., Unger II.: 744.d H-P Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,54g) T:1-,2 Hungary 1552H-P Denar Ag "Ferdinand I" (0,54g) C:AU,XF Huszár: 948., Unger II.: 745.k N-C Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,62g) T:1- patina Hungary 1555N-C Denar Ag "Ferdinand I" (0,62g) C:AU patina Huszár: 953., Unger II.: 745.l K-B 15kr Ag "I. Lipót" előlapon körirat osztása eltérő, hátlapon a pajzs oldalai egyenesek (6,22g) T:2- Huszár: 1428., Unger II.: 1064.a K-B 15kr Ag "Mária Terézia" (6,18g) T:2- Huszár: 1711., Unger III.: K-B 17kr Ag "Mária Terézia" (6,03g) T:2 durva ph. / Hungary 1756K-B 17 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,03g) C:XF strong edge error Huszár: 1708.; Unger III.: 1243.a PH-KM Poltura Cu "Mária Terézia" T:2-,3 Unger III.: 1270.c K-B 20kr Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (6,56g) T:2 ph. Hungary 1763K-B 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" Kremnitz (6,56g) C:XF edge error Huszár: 1699., Unger III.: 1240.a KB 10kr Ag "Mária Terézia" T:3 1764KB 10 Kreuzer Ag "Maria Theresia" C:F PH-KM Poltúra "Mária Terézia" T:2- Huszár: 1751., Unger III.: 1270.c K-B 20kr Ag "Mária Terézia" (6,52g) T:2,2- Hungary 1765K-B 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,52g) C:XF,VF Huszár: 1699; Unger III.: 1240.a B/N-B 20kr Ag "Lotharingiai Ferenc" (6,38g) T:2,2- Hungary 1765B/N-B 20 Kreuzer Ag "Franz of Lothringen" (6,38g) C:XF,VF Huszár: 1800., Unger III.: 1290.d B/EVM-D 20Kr Ag "Mária Terézia" (6,56g) T:2 juszt. Hungary 1772B/EVM-D 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,56g) C:XF just. Huszár: 1700., Unger III: 1241.a S 1kr Cu "Mária Terézia" (2x) T:2-,3 ü B 20kr Ag "II. József" (6,60g) T:1-,2 Hungary 1786B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,60g) C:AU,XF Huszár: 1880., Unger III.: 1329.a B 1kr Cu B 1/2kr Cu T:3, E 3kr Cu B 30kr Cu "I. Ferenc" Ft (3x) T:3, B 6kr Cu "I. Ferenc" T: B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,25g) T:1-,2- juszt. Hungary 1803B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,25g) C:AU,VF just. Huszár: 1964., Unger III.: 1375.a B 3kr Cu "I. Ferenc" T: B 1/4kr Cu S 1/4kr Cu T: O 1/4kr Cu T:2, S 1/4kr Cu T: O 1kr Cu T:2 Unger III.: 1406.d, Huszár: O 1kr Cu T:2 Unger III.: 1406.d, Huszár:

10 Nézzen körül webshopunkban is! B 20kr Ag "I. Ferenc" T:2 ph. Hungary 1818B 20 Kreuzer Ag "Franz I" C:XF edge error Huszár: 1976., Unger III.: 1379.a B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,66g) T:2 Hungary 1829B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,66g) C:XF Huszár 1979., Unger III.: 1380.a B 20kr Ag "Ferenc" (6,65g) T:1- juszt Hungary 1830B 20 Kreuzer Ag "Franz" (6,65g) C:AU just. Huszár: 1979., Unger III.: 1380.a B 20Kr Ag "I. Ferenc" (6,71g) T:1- Huszár: 1982., Unger III.: 1381.a B 20kr Ag "Ferenc" (6,55g) T:2- Hungary 1834B 20 Kreuzer "Franz" (6,55g) C:VF Huszár: 1982., Unger III.: 1381.a B 20kr Ag "I. Ferenc" Körmöcbánya (6,68g) T:1-,2 Hungary 1835B 20 Kreuzer Ag "Franz I" Kremnitz (6,68g) C:AU,XF Huszár: 1982., Unger III.: 1381.a B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,63g) T:3 Huszár: 2081., Unger III.: E 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,56g) T:2,2- Hungary 1837E 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" (6,56g) C:XF,VF Huszár: 2084., Unger III.: 1421.b E 20kr Ag "I.Ferdinánd" (6,64g) T:2,2- Huszár: 2084., Unger III.: 1421.b B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,66g) T:2,2- Huszár: 2081., Unger III.: E 20Kr Ag "V. Ferdinánd" (6,64g) T:2- Huszár: 2084., Unger III.: 1421.b B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,64g) T:2- patina Huszár: 2081., Unger III.: E 20Kr Ag "V.Ferdinánd" (6,59g) T:2 Huszár: 2084., Unger III.: 1421.b B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,65g) T:2- patina, ph. Huszár: 2081., Unger III.: E 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,65g) T:2 Huszár: 2084., Unger III.: 1421.b B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 patina Huszár: 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:1-,2 Huszár 2081., Unger III.: E 20Kr Ag "V. Ferdinánd" (6,59g) T:2,2- Huszár 2084., Unger III.: 1421.b B 10kr Ag "V. Ferdinánd" (3,88g) T:1- patina Huszár: 2085., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- Huszár 2081., Unger III.: E 20Kr Ag "V. Ferdinánd" (6,58g) T:2-, B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,68g) T:1- Hungary 1846B 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" (6,68g) C:AU Huszár: 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,71g) T:1- patina Hungary 1846B 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" (6,71g) C:AU patina Huszár: 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 füllel B 10kr Ag "V. Ferdinánd" T:1-,2 juszt. Huszár: 2085., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2-,3 Huszár: 2081., Unger III.: kr Cu T:1- Adamo B KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 Hungary 1848KB 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" C:XF Adamo B B 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,66g) T:2 juszt. Adamo B NB 3kr Cu T:4 patina, ph, karcos Adamo B NB 3kr Cu T:2 ph. Adamo B NB 6kr Ag T:2,2- Adamo B NB 6kr Ag T:2 anyagfelesleg Adamo B B 1/2kr Cu B 1kr Cu B 2kr Cu T:2, B 1kr Br B 2kr Br T:2,2- ph E 1kr Cu T:2- Adamo M B 5/10kr Cu B 5/10kr B 5/10kr Cu T:2, B 1kr Cu B 1kr Cu B 1kr Cu B 1kr Cu E 1kr Cu E 1kr Cu T: B 1/4Fl Ag "Ferenc József" T:3 füllel kr Br (11xklf) T:2-3 egyiken patina KB 4kr Cu T:3 kis patina Adamo M KB 10kr Ag + 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:2-,3 patina Adamo M10.1,M KB 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:1-,2 Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:2-,3 patina KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:1- Hungary 1873KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:AU Huszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2 kis ph. Hungary 1878KB 1 Forint Ag "Franz Joseph / Coat of Arms" C:XF small edge error Adamo M

11 KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2,2- Adamo M KB 5/10kr Cu T:2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:1- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:3 kis patina Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2- lapkahiba Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" T:2 Adamo M f Ni (5x) f Fe (20x) T:1-,2, KB 10f Ni/Fe (18x) T:1-,2,2- patina KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" T:2- Adamo M KB 1f Br Körmöcbánya T:2 Hungary 1892KB 1 Fillér Br Kremnitz C:XF Adamo K KB 1f Br Körmöcbánya (15x) T:-1,2 patina KB 2f Br Körmöcbánya (12x) T:vegyes patina f Ni (9x) f Cu-Ni-Zn (8x) T:1-, KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB-1894KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2- Adamo K KB-1895KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB-1895KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millenium" T:1-,2 Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 Adamo K KB 2f Br Körmöcbánya (12x) T:vegyes patina KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- kis ph. Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- fo. Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB-1914KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1,1- Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (3xklf) T:1-,2,2- ph. Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1,1- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1-,2 Adamo K KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1,1- patina Adamo K KB 2f Fe (12x) T: f Br (2x) f Br (5x) f Fe (2x) (?) 20f Cu-Ni f Fe (2x) T:1-,2,2-,3 patina Adamo P1,P2,P2.2,P4,P P Ag T:1,1- Adamo P f Br (3x) f Br (6x) f Fe (2x) f Cu-Ni f Cu-Ni f Fe (2x) T:2,2- patina Adamo P1,P2,P2.2, P3,P4,P P Ag P Ag T:1-,2 Adamo P P Ag P Ag T:2-3 patina, egyiken ly P Ag "Madonna" T:3 Adamo P f Br (3x) f Br (4x) f Fe f Fe (3x) f Cu-Ni T:1-,2,2- patina Adamo P1,P2,P2.2,P3.1,P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- kis patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P

12 Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 fo. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P f Br (3x) f Br f Br (2x) f Fe (3x) f Zn (3x) T:1,1-,2,2- patina Adamo P1, P2, P2.3, P f Br f Br (3x) f Zn (3x) f Fe (2x) T:-1,2 patina, durva ph. Adamo P1,P2,P2.3,P P Ag "Madonna" T:2,2- Adamo P P Ag "Pázmány" T:2 patina Adamo P P Ag "Pázmány" P Ag "Rákóczi" P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 Adamo P7, P7.2, P f Br (2x) f Br (4x) f Fe (2x) f Fe (2x) f Cu-Ni (2x) f Fe T:1-,2,2- patina Adamo P1,P2,P2.2, P3.1,P4,P P Ag "Madonna" T:2- ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P f Br (3x) f Br (6x) f Fe (2x) f Ni (2x) T:2,2- patina Adamo P Ag P Ag T:1,1- Adamo P P Ag "Madonna" T:1-,2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2- patina, ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:2 k. Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag (9x) T:1- Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1- Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 kis patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:1-,2 kis patina Adamo P P Al (2x) P Al (2x) P Al (2x) T: P Al (4x) P Al (4x) T: P Al (2x) P Al (4x) T:1-,2 patina, ph f Zn (4x) T:1, f tombak (2xklf) f Al (12xklf) T:1- Adamo F1,F f tombak (4xklf) Teljes sor! T:1- Adamo F f tombak (4xklf) Teljes sor! T:1- patina Adamo F Ft Al T: Ft Al T: Ft Ag "vastag Kossuth" fordított peremirattal T:2 Adamo F f Cu rozettával, Artex-veret T:1- patina Adamo F f tombak f Al f Al f Al f Al f Al T:2,2-, f Cu-Al "citromsárga" T:2 Adamo F Ft Al T: Ft Al T:2,2- Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Adamo F

13 Ft Ag "Kossuth" (2x) T:1-,2 Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (3x) T:3 Adamo F f Al f Al (2x) f Al (4x) T: f Al (2xklf) T:1,1- Adamo F Ft Ag "Petőfi" Ft Ag "Széchenyi" T:1-,2 Adamo EM1, EM Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:1- patina Adamo EM1, EM2, EM Ft Ag "Táncsics" Ft Ag "MNB" T:2 patina,ph. Adamo EM3, F f Al (2x) f Al (2x) f Al (2x) f Al (2x) T:1 Adamo F Ft Al Ft Al Ft Cu-Zn Ft Ni (4x) Ft Cu-Ni (2x) T:1-,2 patina Ft Cu-Ni (3xklf) T:1- Adamo F f Al (15xklf) T:1, f Al (12xklf) T:1,1- Adamo F f Al (14xklf) T:1- Adamo F f Al T:2 ph. Adamo F Ft Cu-Ni/Cu-Ni-Zn (10x) T: Ft Al (4xklf) T:1- Adamo F f Al T:1,1- Hungary Fillér Al C:UNC,AU Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:1- Adamo F f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag "Budapest" T:BU patina Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár eredeti, plombált, sérült MNB plasztiktokban T:BU patina Adamo EM44, EM Ft Ag "25 éves a KGST" T:BU patina Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag (3xklf) "Festők I. / Derkovits, Szinyei, Munkácsy" sor, eredeti, plombált MNB tokban T:BU Adamo EM49, EM50, EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ag (3xklf) "Magyar festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" eredeti, plombált MNB tokban T:BU Adamo EM52, EM53, EM Ft Ag (3xklf) "Magyar festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" eredeti, plombált, sérült MNB tokban T:BU Adamo EM52, EM53, EM Ft Ag "Nemzeti Múzeum" T:BU Adamo EM f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ni "FAO" lezárt fóliában T:BU kis patina Adamo EM Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni "Bulgária 1300 éves" magyar-bolgár közös kiadás, eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1 (eredetileg PP) Ft Ni "FAO I. - Világélelmezési nap" eredeti tokban, tanúsítvánnyal Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" eredeti tokban, tanúsítvánnyal Ft alpakka "Fáy András" T:PP,BU Ft Ni "FAO I. - Világélelmezési nap" eredeti fekete műbőr tokban, tanúsítvánnyal T:1 Adamo EM