1 265. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2016 január 4-7-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: január óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők január 11-én 10 órától. Utólagos eladás: január 7-14-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 266. levelezési gyorsárverésre: január 5. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Minden kedves ügyfelünknek békés ünnepeket és nyugodt, boldog új esztendőt kívánunk! 2016-ban is várjuk Önöket aukcióinkkal és bízunk benne, hogy továbbra is megelégedésükre fogunk szolgálni! Tisztelt Ügyfelünk! Köszönjük egész éves bizalmukat. Ezúton kívánunk Önöknek sikeres, boldog új évet! Ünnepi nyitva tartás: December 28-30: Nyitva ig! December 31-én csütörtökön: ig Január 4-től rendes nyitva tartás szerint Megtekintés: január 4-7-ig. Tételek átvétele január 11-én 10 órától! 264. aukció elszámolás január 12-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20%

2 Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Érmés és bankjegyes borítékok Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Fémpénzek, érmék, plakettek: Numizmatikai tartásfokok PP - "Proof", az érménél a tükrösített alapfelületből kiemelkedő részek mattírozottak ex PP - PP-ből (néhány kis karccal) 1 - verdefényes/stempelglanz - az érme forgalomban gyakorlatilag nem volt, hibátlan 2 - kiváló/vorzüglich - a legkiemelkedőbb részeken kopott vagy picit karcos 3 - nagyon szép/sehr schön - a kiemelkedő részek nagyobb területei kopottak, de az érme világosan felismerhető 4 - szép/schön - a felület erősen laposra kopott 5 - jó/gut - azonosítható Minőségi, ill. anyagi rövidítések: Ag - ezüst Br - bronz Al - Alumínium Au - arany M - fém (nem nemesfém) Ff - Fehér fém ah - anyaghiba jav - javított m - mart, savazott fé - fényesített, polírozott k - karc ph - peremhiba f - füles kcs - körbecsiszolt rep - repedt fny - fülnyom ki - kitörés ü - beütés fo - foltos kny - korróziónyom v - vágás h - hajlított lh - lapkahiba zh - zománchiba j - jusztírozási nyom ly - lyukas Bankjegyek: I - új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt II - egyszer-kétszer hajtva, sarkak hibátlanok, bankjegy anyaga és színe sértetlen III - többször hajtva, sarkok lekerekítve, enyhén szennyezett, kopott IV - szakadt, lyukas, szennyezett, foltos, erősen gyűrött, hajtott Egyéb jelzések: DN - Dátum nélkűl Szakirodalom: Adamo - Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest Adamo - Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo - Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo - Magyar bankjegy katalógus Budapest Adamo - Az érem Budapest Adamo - Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest Adamo - Magyar érme katalógus Budapest Davenport - John S. Davenport: World Crowns and Talers Iola Friedberg - Arthur Friedberg: Gold Coins of the World. New York Huszár - Huszár Lajos: Münzkatalog Ungarn von 1000 bis Heute. Budapest/München HP - Huszár Lajos Procopius Béla: Die Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn. Budapest HP II - Török Pál: Magyarországi érem- és plakettművészet Budapest HTÉ - Huszár Lajos: A régi magyar emlékérmek katalógusa I-VI. Budapest Hessler-Chambliss - Gene Hessler Carlson Chambliss: Comprehensive Catalog of U.S. Paper Money. Port Clinton HV - Huszár Lajos Varannai Gyula: Medicina in Nummis - Hungarian coins Related to Medicine. Budapest Kodnar - Johann Kodnar Norbert Künstner: Katalog der österreichischen Banknoten ab kiadás. H.n Kopicki - Edmund Kopicki: Ilustrowany skorowidz pieniędzy polskich i z Polską związanych I-II. Varsó Klimek - Zenon Klimek: Ceny Monet Polskich Gdansk Krause - Standard Catalog of World Coins , , , , Iola Krause - World Paper Money , Iola MIB - Wolfgang Hahn: Moneta Imperii Byzantini I-III. Bécs NMK - Bodrogi Péter Molnár József Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. H.n Rayman - Rayman János: Pécs szükségpénzei ( ). Pécs Resch - Adolf Resch: Siebenbürgische Münzen Und Medallien Herrmannstadt RIC - The Roman Imperial Coinage I-X. London RSC - H. A. Seaby - David R. Sear: Roman Silver Coins I-V. London Sallay - Sallay Gergely Pál: Seregszemle fémben, zománcban. A Magyar Királyi Honvédség és a leventemozgalom jelvényei Budapest Sear - David R. Sear: Roman Coins and their Values I-III. London SB - David R. Sear: Byzantine Coins and Their Values. London Unger - Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II. 2. kiadás. Budapest Unger - Magyar éremhatározó I-III. Budapest

4 Numizmatikai kellékek NOTEBOOK digitális ékszermérleg 0,01-500g eredeti dobozában, leírással, új állapotban NOTEBOOK pocket scale 0,01-500g with description in original box, new "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new db klf műbőr borítású bankjegyberakó album, 46, 29 és 11db berakólappal használt állapotban db érmetartó bársony tálca klf méretű érmék tárolására, összesen 140 férőhellyel, fekete bőröndben "Állami Pénzverő Budapest" exkluzív érmetartó kazetta összesen 38db, több klf méretű férőhellyel, használt állapotban Érmetartó kazetta kivehető tálcával, 24 férőhellyel, használt állapotban Érmetartó kazetta kivehető tálcával, 24 férőhellyel, használt állapotban Érmetartó kazetta kivehető tálcával, 24 férőhellyel, használt állapotban (fedél kissé karcolt) "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó 24 férőhellyel használt állapotban "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó 24 férőhellyel használt állapotban "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó 24 férőhellyel használt állapotban Amerikai Egyesült Államok "LINCOLN CENTS VOLUME ONE " 60 férőhelyes gyűjtői album használatlan állapotban USA "LINCOLN CENTS VOLUME ONE " collector's album with 60 spaces for coins, in unused condition Amerikai Egyesült Államok "U.S. NICKELS" 65 férőhelyes gyűjtői album használatlan állapotban USA "U.S. NICKELS" collector's album with 65 spaces for coins, in unused condition Amerikai Egyesült Államok "U.S. DIMES" 75 férőhelyes gyűjtői album használatlan állapotban USA "U.S. DIMES" collector's album with 75 spaces for coins, in unused condition Amerikai Egyesült Államok "U.S. QUARTERS" 43 férőhelyes gyűjtői album használatlan állapotban USA "U.S. QUARTERS" collector's album with 43 spaces for coins, in unused condition Amerikai Egyesült Államok "AMERICA THE BEAUTIFUL COMMEMORATIVE QUARTERS " 56 férőhelyes gyűjtői album használatlan állapotban USA "AMERICA THE BEAUTIFUL COMMEMORATIVE QUARTERS " collector's album with 56 spaces for coins, in unused condition Amerikai Egyesült Államok "AMERICA THE BEAUTIFUL COMMEMORATIVE QUARTERS " 56 férőhelyes gyűjtői album használatlan állapotban USA "AMERICA THE BEAUTIFUL COMMEMORATIVE QUARTERS " collector's album with 56 spaces for coins, in unused condition Amerikai Egyesült Államok "AMERICA THE BEAUTIFUL COMMEMORATIVE QUARTERS VOLUME TWO " 60 férőhelyes gyűjtői album használatlan állapotban USA "AMERICA THE BEAUTIFUL COMMEMORATIVE QUARTERS VOLUME TWO " collector's album with 60 spaces for coins, in unused condition Amerikai Egyesült Államok "PRESIDENTIAL DOLLARS 2007-" 48 férőhelyes gyűjtői album használatlan állapotban USA "PRESIDENTIAL DOLLARS 2007-" collector's album with 48 spaces for coins, in unused condition Numizmatikai irodalom Dr. Bázlik László György: Magyar Papírpénzek - Pengő és Forint Budapest használt állapotban, bankjegyek nélkül Besenyi Gábor: Vérrel elnyert jutalmak - Német katonai kitüntetések A Heer, a Luftwaffe és Kriegsmarine által alkalmazott kitüntetések és jelvények, azok történetét, viselését korabeli fotókon, és adományozó okleveleiket. Bontatlan, új állapotban Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, bontatlan, új állapotban H. Szabó Lajos: A Magyar Éremgyűjtők Egyesülete emlékkönyve , MÉE, Budapest, H. Szabó Lajos: "A Szabadságharc és emigráció pénzei, kitüntetései " Pápa, FLOPPY 2000 Kft., új állapotban Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II. kötet. Budapest, MÉE, használt állapotban Kurt Fischer-Helmut Kahnt-Hans L. Grabowski: Die Euro-Münzen - Katalog der Umlauf- und Sondermünzen sowie der Kursmünzensätze und Banknoten aller Euro-Staaten. 5. Auflage, Gietl Verlag, Arthur L. Friedberg - Ira S. Friedberg: Gold Coins of the World" 7th edition, The Coin and Currency Institute, A világ arany pénzei ókortól napjainkig, 7. kiadás, alig használt állapotban

5 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! MICHEL Eurokursmünzen-Katalog alig használt állapotban db-os magyar és külföldi szakiralom tétel, benne: Dr. Arnold Luschin von Ebengreuth: Grundriß der Münzkunde. I: Die Münze nach Wesen, Gebrauch und Bedeutung. Aus Natur und Geisteswelt - Sammlung wissenschaftlich-gemeinverst,andlicher Darstellungen, 91. Bändchen. Leipzig, Berlin, B.G. Teubner Verlag, Unger Emil: Magyar Éremhatározó. Középkor II. füzet, Erdély II. füzet, Vegyes. Budapest, Magyar Régészeti Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztályának kiadása, Lajos Huszár: Monnaies de Hongrie. Budapest, Corvina, Érmés és bankjegyes borítékok "Barcelona-magyar csapat" emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel T:PP Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Ft "Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Ft "Petőfi Sándor: János vitéz" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Amerikai Egyesült Államok "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with First day of issue stamp (2x) C:UNC Amerikai Egyesült Államok "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC Vatikán "VI. Pál" fém emlékérem alkalmi bélyegzős bélyeges borítákban T:1 Vatican "Paul VI" metal medal in cion letter with stamps C:UNC Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Buda "A császári királyi helytartósági osztály" által kiadott hirdetmény az "V. formáju 10 for." bankjegyek bevonásáról magyar és német nyelven Hungary / Buda Announcement about the involvement of the 10 Forint banknotes in 2 languages as 100Ft "Kossuth bankó" Révai testvérek által kiadott hirdetménye T:III-,IV "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank Szabadság-téri Fiókosztályának Takarékbetétkönyve" névre szóló betétkönyv "1881. évi XXXIII. tc. alapján kibocsátott 4%-os magyar arany járadékkölcsön" szelvényekkel db fém gomb Ausztria / Salzburg kr mintával Franciaország "A Metzi Katedrális kapujának felújítására". Szign.: Jean Duvivier ( ) emlékérem hátlapi negatív képe tajtékkőbe vésve (42mm) France "For the Renovation of the Portal of the Cathedral of Metz". Sign.: Jean Duvivier ( ) commemorative medallion's negativ of the back in pumice. "OB RESTIT IN URBEM ET AN 1744 OPT PRINC SALUTEM - PORTICUM - AEDIS S. STEPH - AB ECCLES - METEN - DECR. ET INCHOATAM - REX - OPIS DIVINAE MEMOR - IMPENSA SUA - PERFECIT - CURANT. MARESC. DUC DETREES - PRAEF. PROV. ANNO 1764." (42mm) Részvények és sorsjegyek Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I-,II hajtatlan Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" sorsjegye 5K-ról, szárazpecséttel T:III,III Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel (2x) "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" sorsjegye 5K-ról, szárazpecséttel T:III kis szakadások Budapest "Egyházi Műemlék Alap" (2x) Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására, mindkettő felülbélyegzésekkel T:III Budapest "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel (2x) + 2db szelvény T:III Budapest "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsöne 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására, felülbélyegzésekkel "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel T:II-,III szakadás Budapest "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (2x) T:II-,III Budapest "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvénye 100K-ról, (2x) A és B részkötvény, mindkettő szárazpecséttel T:III szakadás

6 30052.Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4%-os községi kötvénye 2000K-ról, szárazpecséttel T:III Budapest "Könyves Kálmán Magyar Irodalmi és Könyvkereskedési Részvény Társaság" 6%-os elsőbbségi részvénye 200K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:I Budapest "Magyar Jelzálog Hitelbank" nyeremény-jegye szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III szakadás Budapest "Kisbirtokosok Országos Földhitelintézete 4 1/2%-os záloglevele" 2000K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel T:II-,III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" (2x) mindkettőnél "A" és "B" részkötvény 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel + Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel T:III,II Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-jegye bélyegzéssel T:III erősen szennyezett Budapest "Budapest III. Kerületi Takarékpénztár" részvénye 200K-ról T:III,III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (3x) T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (3x) T:III "Czibakházai Motor-Malom Részvénytársaság Könyvecskéje" részvényjegyek 20K-ról (6x) T:II-,III Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvény T:II-,III sarokhiány Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:II folt Nagyvárad "Biharmegyei Általános Képviseletibank Részvénytársaság" ideiglenes részvény 15K-ról, szelvényekkel T:II Budapest " A 'Titanit' (Ceipek módszerű) Magyar Biztonsági Robbantóanyag Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:III Szolnok "Fonciére, Pesti biztosító-intézet" felszólítás befizetésre + Budapest "Magyar Leszámitoló- és Pénzváltó-Bank Berlini-téri fiókja" K felvételéről szóló bizonylat T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel és szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról bélyegzésekkel, szelvényekkel (2x) T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 1000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 1000K-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel és szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 5 1/2%-kal kamatozó Törlesztéses Kölcsön" államadóssági kötvénye 2000K-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel, egy szelvényutalvánnyal T:II Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel (2x) T:III szakadások Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvények 40K-ról, szárazpecséttel (10x) sorszámkövetők, kötegelővel T:I Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvények 40K-ról, szárazpecséttel (9x), közte sorszámkövetők (3+2+4), "Új Magyar Vörös Kereszt nyereménykötvények" kötegelővel T:II,III Budapest "Magyar Lloyd Repülőgép- és Motorgyár Részvénytársaság" részvénye 5000K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III szakadások Budapest "Magyar Korona Országai 5 1/2%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról és 1000K-ról (2x) bélyegzésekkel, szelvényekkel T:III Budapest "Magyarországi Kisgazdák Beszerző és Értékesítő Szövetkezete" részvénye 1000K-ról szelvényekkel és szárazpecséttel T:I Budapest "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság 4 1/2%-os záloglevele" 5000K-ról, szelvényekkel és szárazpecsétekkel T:II Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról, szelvényekkel, (3x) sorszámkövetők T:I

7 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! Budapest "Osztrák-Magyar Bank" zálogjegye "A Hazai általános biztosító részvény-társaság" tűzkár biztosítási okmány T:III,III Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:I-,II Balatonfüred "Balatonvidéki Villamosművek Részvénytársaság" részvénye 200K-ról teljes szelvényívekkel (4x), sorszámkövető és közeli sorszámú párok T:II penészfoltok Budapest "Mezőgazdasági Ipar-Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel, igazolással T:III Győr "Olajművek Részvénytársaság Kohn Adolf és Társa" részvény 200K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III kis szakadások Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:III Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:III Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" részvénye 6000K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, 2db szelvénnyel T:II Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" részvénye K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, 2db szelvénnyel T:III Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény K és K-ról szelvényekkel "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 100P-ről szelvényekkel T:III szakadások Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó Járadékkölcsön Államadóssági Kötvény" K-ról szelvényekkel K-ról szelvényekkel "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön - államadóssági kötvény" 1/2 részkötvény 100P-ről, kötvénye 200P-ről szelvényekkel T:I-,II Balatonboglár "Boglári Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szárazpecséttel T:I,I Budapest "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I-,II Budapest "Liget Szanatorium Részvénytársaság" 150 részvénye egyben, egyenként 30P-ről, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:II Budapest "Első Magyar Általános Biztosító Társaság" részvénye 100P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel T:II Budapest "Berlini Victoria Általános Biztosító Részvény-Társaság" életbiztosítási kötvénye 1000$-ról T:III szakadás Budapest "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvények 50P-ről, bélyegzésekkel (3x) sorszámkövetők T:I Budapest "40. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" 1.,2.,3.,4.,5. osztályú 1/8 sorsjegyei bélyegzéssel, hivatalos főjegyzékkel T:I-,II egyiken apró szakadás Budapest "Triesti Általános Biztosító Társulat" biztosítási okmány bélyegzésekkel, függelékkel, levéllel és borítékkal T:III Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 240db üzletrésze P-ről T:II hajtatlan Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 546db üzletrésze egyben, összesen P-ről, bélyegzéssel T:I Budapest "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön (Erdélyi Nyereménykölcsön)" tájékoztatója T:III "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/4 részkötvénye 50P-ről (4x), egyik szelvényekkel T:III Budapest "Magyar Acélárugyár Részvénytársaság" részvényelismervénye 10db, egyenként 40P névértékű részvényről szárazpecséttel, szelvényekkel, (3x) sorszámkövetők T:II Budapest "Magyar Czukoripar - Részvénytársaság" részvényelismervény 10db, egyenként 100P névértékű részvényről szárazpecséttel, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:III Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:I Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:I Budapest "Első Magyar Általános Biztosító Társaság Budapesten", "Nemzetközi Baleset és Kárbiztosító Társaság", "Anglo-Danubian Lloyd" Általános Biztosító Részvénytársaság Magyarországi Igazgatósága" 3db klf kitöltött gépkocsi-biztosítási kötvény T:II-III

8 "Békekölcsön" Magyar Népköztársaság nyereménykölcsöne 25Ft-ról T:III,III- ly.,fo "Pilisvörösvár és Vidéke Takarékszövetkezet - SZÖVOSZ (Szövetkezetek Országos Szövetsége) - Takarékszövetkezeti Részjegy" 100Ft névértékben (2x) T:III Budapest "Központi Váltó- és Hitelbank Rt." kötvénye 1000Ft-ról és Ft-ról, szelvények nélkül T:I Budapest "Skála-Coop Országos Szövetkezeti Beszerző és Értékesítő Közös Vállalat" kötvénye Ft-ról szelvények nélkül "A Gabona Tröszt Malom II. kötvénye" Ft-ról szelvények nélkül T:I Budapest "Magyar Posta Körzeti Telefonkötvénye" Ft-ról T:I Budapest "Ganz Danubius Óbudai Hajóépítő Rt." részvénye Ft-ról teljes szelvényívvel T:I Budapest "FOTEX Első Amerikai-Magyar Fotószolgáltatás Részvénytársaság" részvénye 100Ft-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:I "MÜSZI Mezőgazdasági Üzemszervezési, Számítástechnikai és Informatikai Rt." részvénye Ft-ról szelvényekkel T:I Budapest "Kontrax Irodatechnika Részvénytársaság" részvénye 1000Ft-ról szelvényekkel "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" részvénye 1000Ft-ról T:I,I Tiszavasvári "Alkaloida Vegyészeti Gyár Részvénytársaság" részvénye 1000Ft-ról szelvényekkel, "Pécsi Erőmű Részvénytársaság" részvénye Ft-ról szelvényekkel T:I,I Budapest "Reallízing" változó kamatozású kötvény Ft-ról és betétjegye Ft-ról (2x) T:I Veszprém "A Csopak Szövetkezeti Részvénytársaság" törzsrészvénye 1000Ft-ról szelvényekkel, Budapest "Inter-Európa Bank Rt." részvénye 1000Ft-ról szelvényekkel T:I,I db vegyes részleges szelvényív klf részvényekhez, közte "Magyar Leszámítoló és Pénzváltó Bank", "Royal Nagyszálloda Részvénytársaság" T:vegyes Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok / Delaware "Conagra" 500 részvénye egyenként 5$-ról peforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III USA / Delaware "Conagra" 500 shares with the value of 5$ per stock, with perforation, stamps, cancelled by holes C:VF,F Ausztria / Bécs "3 1/2%-os Állami Nyugdíjkötvény" kötvény 200K-ról bélyegzésekkel T:III Austria / Vienna "3 1/2% State Pension Obligation (Staats-Rente-Obligation)" bond about 200 Corona with stamps C:F Ausztria / Bécs "3 1/2%-os Állami Nyugdíjkötvény" kötvény 200K-ról bélyegzésekkel (2x) T:III Austria / Vienna "3 1/2% State Pension Obligation (Staats-Rente-Obligation)" bond about 200 Corona with stamps (2x) C:F Ausztria / Bécs "Közlekedési Vállalatok Osztrák Hitelintézete" 4 1/2%-os jelzálogkötvénye K-ról szelvényekkel, betéti lappal T:I- Austria / Vienna "Austrian Credit Institution of Transport Companies (Österreichischen Credit-Instituts für Verkehrs-Unternehmungen und öffentliche Arbeiten)" obligation about Kronen with coupons and voucher C:AU Bulgária / Szófia "4 1/2 -os Arany Kölcsön" kötvény 500Fr-ról, szelvényekkel és bélyegzéssel T:III Bulgaria / Sofia "Bulgarian 4 1/2 Gold Loan" bond about 500 Francs with coupons and overprint C:F Olaszország / Velence "Bagni di Mare Szövetkezet" részvény 10L-ról T:III- ragasztott Italy / Venice "Cooperativa per Bagni di Mare" share about 10 Lire C:VG taped Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről szelvényekkel T:II Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:XF Szerbia / Belgrád "Prémium Kötvény 10 arany dénárról" osztrák felülbélyegzéssel T:III Serbia / Belgrade "Premium Obligation about 10 gold Dinara" Austrian stamp C:F Szerbia / Belgrád "Prémium Kötvény 10 arany dénárról" osztrák felülbélyegzéssel és bélyeggel (2x) T:III kis szakadások Serbia / Belgrade "Premium Obligation about 10 gold Dinara" with Austrian stamps (2x) C:F small tears Szerbia / Temerin "Temerini Takarékpénztár R.T." részvénye 100K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III Serbia / Temerin "Temerin Savings Bank" share about 100 Kronen, with coupons, overprints and ambossed stamp C:F Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Miskolc kr "Miskolcváros Elöljárósága Pénztári utalvány" hiányzó "C" betű + Sárospatak K "Pénztári jegy" T:I-,II

9 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! "M. Lüdersdorf Gyógyszerészeti dobozárúgyár Kő- és könyvnyomda utalvány" 50f T:I Budapest ~ f "M. Kir. Honvédelmi Minisztérium Hadsegélyező Hivatala", "Özvegyei és Árvái Javára" + Kispest "Hadirokkantak Országos Nemzeti Szövetsége Vagyonőrző Vállalata" 1P értesítés T:I,I Zalaegerszeg / hadifogolytábor augusztus 15. 5K arab sorozat és sorszámmal T:I Sopron f utalvány + 50f utalvány T:III,III Szekszárd f "Városi szükségpénz" szárazpecséttel T:II "Budapest " sorszámozott fém ebbárca (36x32mm) T: Magyaróvár / Mosonvármegye Direktóriuma K T:III Adamo MAG Magyaróvár K "Mosonvármegye Direktóriuma" + Mezőtúr DN 20f "Polgár István kereskedő" T:IV ragasztott,ii Budapest ~ K "Pester Lloyd" utalvány + 8f "Pesti Hírlap" T:I,I ~ db klf csekkbefizetési űrlap T:II,III ~ Ft + 10Ft + 50Ft "B.SZ.K.R.T (Budapest Székesfővárosi Közlekedési Részvénytársaság)" fém közlekedési bárcák T:2, Budapest ~1940. "Budapesti Húsjegy" ívben, egy szelvény hiányzik csak, pecsételt + Hódmezővásárhely ~ /2 mázsa szénutalvány "Balassa fakereskedés" T:III,I Budapest "Nagy-Budapesti Burgonyajegy" ívben, kitöltetlen + "Nagy-Budapesti Szappanjegy" ívben, egy jegy hiányzik + "Budapesti Gyufajegy" ívben, egy jegy hiányzik T:III ~1950. "V. Miskolci Vendéglátóipari Étkezés" Al zseton T:3 ph Kalocsa Ft + 20Ft börtönpénz T: Budapest Ft "Adományjegy az árvíz és a vörösiszap károsultjainak javára" T:I,I Szeged DN "Korzó Mozi Rt." 50f 2-es tömbben T:I DN 50f "Hanzély Menyhért Termény és Lisztkereskedő Balassagyarmat" + 9db "Cukorzárjegy" T:I-,II Amerikai Egyesült Államok "General Tom Thumb" a Barnum & Bailey Circus törpéje, Cu jeton (22mm) T:2-,3 kis ph. USA "General Tom Thumb" dwarf performer under circus pioneer P.T. Barnum, Cu jeton (22mm) C:VF,F small edge error Amerikai Egyesült Államok "Hold pénz" ajándék bankjegy az Apollo 11 emlékére T:III,III- USA "Moon money" souvenir bill honoring the Apollo teams C:F,VG Ausztria / Aschach hadifogolytábor h + 2K + 5K T:I,I- Austria / Aschach POW camp Heller + 2 Kronen + 5 Kronen C:UNC,AU Ausztria / Kleinmünchen hadifogolytábor K + 20K T:I,I- Austria / Kleinmünchen POW camp Kronen + 20 Kronen C:UNC,AU Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I-,II egyiken szakadás Austria pcs of Heller necessity notes C:UNC,AU,XF one with tear Hollandia Fl "Amszterdam 700 éves" 2db Cu-Ni zseton T:1,1- Netherlands Florijn "Amsterdam 700 years" 2pcs of Cu-Ni jetons C:UNC,AU Kanada "Bank of Montreal" kitöltött, bélyegzett csekk (4x) T:II Canada "Bank of Montreal" filled, stamped cheques (4x) C:XF Kína ~ db élelmiszerjegy ív T:I-,II China ~ pcs of food coupons in sheet C:AU,XF Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I-II China large hell banknote 40x C:UNC-XF Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I-III több szakadással China large hell banknote 40x C:UNC-F with tears Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban 90db névértékben T:I,I- China ND Hell banknotes in original packing 90x C:UNC,AU Kína DN Égetési pénz 96db névértékben T:I China ND Hell banknotes 96x C:UNC Kína DN Égetési pénz sérült eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing ~120x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben sérült eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing 150x C:UNC Nagy-Britannia / Hampshire /2P Cu zseton T:3 lyuk Great Britain / Hampshire /2 Penny Cu token C:F hole Német Államok / Nürnberg ~1860. "General Washington" Ludwig Christian Lauer által készített Cu játékpénz (19mm) T:2,2- karc German States / Nuremberg ~1860. "General Washington" Cu jeton produced by Ludwig Christian Lauer (19mm) C:XF,VF scratched Német Birodalom ~1900. "SPIEL MÜNZE" ezüstözött Br játékpénz T:2,2- German Empire ~1900. "SPIEL MÜNZE" silver plated Br gaming token C:XF,VF

10 30175.Német Birodalom / Marbach db élelmiszerjegy T:I-,II,III German Empire / Marbach pcs of food coupons C:AU,XF,F db klf magyar és külföldi zseton, közte ~ "Egész évben szerencse!" Al szerencsepénz T: db-os zseton tétel, benne "Kertész Tódor Műiparáruk Raktára Budapest Kristóf tér", "Victoria" T:2, Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" T:III papírhiány Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III,III- enyhe restaurálás Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III- Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:IV ly. Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III,III- fo Ft + 5Ft vörösesbarna + 10Ft "Kossuth bankó" T:III-IV Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" barna T:III Ft "Kossuth bankó" T:III Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III- ragasztott Adamo G Ft "Kossuth bankó" fordított hátlapi alapnyomat T:III szép papír Adamo G111h Ft "Kossuth bankó" T:IV,V ragasztva, papírhiány Hungary Ft "Kossuth banknote" C:G,P glued, missing paper Adamo G kr "Kossuth bankó" T:II,II kr "Kossuth bankó" T:III,III kr + 30kr "Kossuth bankó" T:III,III- fo Ft "Kincstári utalvány" T:III Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "E" T:II,II- sok kisebb gyűrődés Hungary Forint "E", without date and serial number C:XF,VF lots of small creases Adamo G Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "F" T:I- Hungary Forint "F", without date and serial number C:AU Adamo G Ft "Kossuth bankó" "B" kitöltetlen T:I- Hungary Forint "B" without date and serial number C:XF Adamo G Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "C" sorozat T:II,II- apró szakadás, szép papír Hungary Forint without date and serial number, serie "C" C:XF,VF tiny tear, nice paper Adamo G Ft T:III- Hungary Forint C:VG Adamo G K felülbélyegzés nélkül T:III-,IV Adamo K K "Szilágy Vármegye Kraszna Község 1910" felülbélyegzéssel T:III tűlyuk K román felülbélyegzéssel T:III K mindkét oldal német, hátlap rajz, "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III Adamo SK35/ K mindkét oldal német, hátlap rajz, "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III Adamo SK35/ K (2x) egyik hamis "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III K (3x) mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással T:III K K mindkettő piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel és "Arad Vármegye Jószás Község 1910" T:III,III K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:restaurált Adamo K35B,K40B K mindkét oldal német K K II. kiadás K K mindegyik "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III,IV(csak egy db) K T:III K T:III,III K T:III,III- szakadás K piros "MAGYARORSZÁG" bélyegzővel T:III,III- szakadás K (2x) T:III,III-,IV K T:III,III- Adamo K K (7x) egyik piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:II-(csak egy db),iii,iii

11 Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! K K mindkettő román felülbélyegzéssel T:III,III K K román felülbélyegzéssel K T:III K felülbélyegzéssel K hamis felülbélyegzéssel K K felülbélyegzéssel (one banknote with fake overprint) T:III,III-,IV K K K + 20K K nyomdahely jelölés nélkül T:II-,III K K mindkettő "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:III K (4x) egyik "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel K (6x) egyik "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III K K "C" sorszámjel, mindkettő "Szolnok-Doboka Vármegye Kisdebreczen Község 1910" felülbélyegzéssel T:III,III K "C" sorszámjel K K (2x), egyik zöld "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K K K K T:II-,III K (6x) K (4x) f (2x) + 50f T:I-,II-,III K (3x) egyik piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III K "A 1038" T:III K "3015" 3mm, sima hátlappal T:III K "3032" 3mm, hullámos hátlappal, hátoldalán "Bihar Vármegye Kisszántó Község 1910" felülbélyegzéssel T:III,III K "3106" 3mm, hullámos hátlappal "Heves Vármegye Tiszafüred Nagyközség 1901" felülbélyegzéssel T:III K "3108" 3mm, hullámos hátlappal T:III fo., sarokhiány K "A 2015" sima hátlap T:III szép papír K "A 2053" hullámos hátlappal, hátoldalán "Bihar Vármegye Érsemjén Község 1910" felülbélyegzéssel T:III szakadás K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III szép papír, kis sarokhiány K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III július K T:III Hungary Korona C:F Adamo K augusztus 9. 10K T:III Adamo K augusztus 9. 10K T:III,III- ragasztott, sarokhiány Adamo K július K T:III augusztus 9. 20K T:III f + 50f + 1K + 2K + 10K + 20K + 50K "Orell Füssli Zürich" + 100K "Orell Füssli Zürich" T:II,III K (8x) sorszámkövetők, sötétvörös sorszámmal T:I,I-,II K (28x) T:I-,II,III K + 100K "Orell Füssli Zürich" K "T.W." jelöléssel nyomdahely nélkül T:III,III K (7x) sorszámkövetők T:I- fo K "Orell Füssli Zürich" T:I K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III szép papír Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszámmal T:III K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszámmal T:IV ragasztott K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III,III- lyuk Adamo K K "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélküli (2x) színváltozatok T:III K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:IV K 3xklf "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" + "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélkül + "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:II-,IIII K "Magyar Pénzjegynyomda Rt." (2x) T:III,III K "Orell Füssli Zürich" T:III- Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" C:VG Adamo K P (2x) P T:III,III P (3x) P T:III,III P (3x) sorszámkövetők T:I P (4x) közte 2db sorszámkövető és 2db közeli sorszám, nyomdai papírráncokkal T:II P (6x) páronkét sorszámkövetők T:III

12 P (8x) sorszámkövetők T:I,I P (13x) sorszámkövetők T:I-,II P (50x) T:III,III P (50x) T:III,III P (50x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P (4x) sorszámkövetők T:II-,III szép papír P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I,I P (3x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I P (5x) sorszámkövetők (3+2), nyomdai papírránccal T:I-,II P (30x) T:III,III P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P "*H 212 / " T:I P "H 978 / " T:I P (3x) sorszámkövetők T:II szép papír P (9x) T:III,III P (20x) T:III P T:I,I P (3x) sorszámkövetők T:I-,III P (30x) T:III P (30x) T:III P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P hamis nyilaskeresztes festéssel (fake arrow cross on banknote) T:III P T:II- szép papír P T:III szép papír P (2x) sorszámkövetők T:I P (2x) sorszámkövetők T:I-,II P (2x) T:II-,III Adamo P P (2x) T:III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P (7x) + 5P (25x) + 20P (11x) + 100P (2x) mind "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P " A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" sorszámmal T:III,III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (30x) T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (30x) T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (30x) T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (20x) T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:II-,III szép papír P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:II-,III szép papír P (3x) sorszámkövetők, "BÜNTETÉS" szóban "N" felett lemezhiba T:I P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) mind piros "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) T:vegyes

13 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! P (4x) sorszámkövetők, mind "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:II-,III P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) T:III P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:III P (30x) T:III P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők T:I,I P (3x) sorszámkövetők T:I,I P (30x) T:III P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők T:I P (5x) sorszámkövetők egy ugrással T:I P (30x) T:III P (30x) T:III P (30x) T:vegyes MP (30x) T:III MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:I-,II,III MP (30x) T:vegyes MP (3x) T:I,I MP (30x) T:I-,II,III MP (20x) T:I-,II,III MP (20x) T:II,III MP (20x) T:vegyes BP (20x) T:I-,II,III BP (3x) BP (3x) T:I,I BP BP BP BP BP T:I,I BP BP BP BP BP T:I,I-,III BP (20x) T:I-,II,III BP T:I-,II hajtatlan, kis papírhiány és sarokhajlások BP T:II,II BP (3x) T:III BP T:I db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli is T:II,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli is T:I-,II,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres is T:vegyes Ft vízjeles T:IV Adamo F Ft vízjeles T:III részben restaurált Adamo F Ft T:III kis szennyeződés Hungary Forint C:F small dirt Adamo F Ft vágáshiba T:III- ázás nyoma Hungary Forint cut mark C:VG wet paper Adamo F Ft T:III Ft T:III Ft T:III Hungary Forint C:F Adamo F Ft T:III,III Ft T:III,III Ft T:III szép papír Ft T:III

14 Ft (2x) T:II,II Ft T:III Ft T:III,III Ft + 100Ft Ft T:III,III Ft Ft T:III Ft (3x) T:III,III Ft (3x) T:III,III Ft (4x) T:III,III Ft (6x) T:III Ft T:III Ft (13x) Ft (4x) Ft (5x) Ft Ft (2x) Ft Ft Ft "Millennium" T:II,III Ft (2x) T:III Ft (5x) benne 2db sorszámkövető és 2db közeli sorszám T:III szép papír Ft (8x) T:I-,II,III mindegyiknél szép papír Ft T:III Ft (6x) Ft T:I-,II,III mindegyiknél szép papír Ft T:I Ft T:I-,II több kisebb hajlás Ft (3x) T:II,III mindegyiknél szép, ropogós papír Ft (2x) T:I,II- szép, ropogós papír Ft T:I Ft (8x) T:II,II-,III mindegyiknél szép, ropogós papír Ft (2x) T:I ft (3x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I Ft (2x) T:I Ft (2x) mindkettőnél eltolódott előlapi nyomat T:I,III Ft T:III szép, ropogós papír Ft (2x) T:III Ft "H" T:I Ft "D" T:I Ft "J" T:III Ft "J" T:III Ft "E" T:III Ft "J" T:III Ft "F" T:III Ft (4xklf) T:I-II Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" (2x) sorszámkövetők, mindkettő eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" (4x) benne 2db sorszámkövető T:I Ft "DB" T:III Ft "DC" T:III db-os korona bankjegy tétel, benne K román felülbélyegzéssel T:III,III-,IV,V(csak egy db) db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel, közte Ft T:II,III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:I-,II,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes

15 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! db-os vegyes magyar pengő, adópengő és forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:vegyes db vegyes pengő bankjegy T:I--III db-os vegyes magyar korona, pengő, adópengő és forint bankjegy tétel T:II-,III,III-,IV db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel, főleg pengők, albumban T:vegyes db-os tartalmas korona, pengő, forint bankjegy tétel jobb darabokkal, közte K "Orell Füssli Zürich" firka, P, BP, Ft + 20Ft + 100Ft T:I-III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "Salamon" (0.69g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Solomon" (0.69g) C:AU,XF Huszár 14.,Unger I.: Bracteata Ag "II. István" (0,34g) T:2 Hungary Bracteata Ag "Stephan II" (0,34g) C:XF Huszár: 44., Unger I.: 36.var Denar Ag "III. Béla" (0.23g) T:2-,3 kissé hajlott Hungary Denar Ag "Bela III" (0.23g) C:VF,F slightly curved Huszár: 69., Unger I.: Denár Ag "III. Béla" (0,28g) T:2- rep. RR! Hungary Denar Ag "Bela III" (0,28g) C:VF cracked RR! Huszár: 61., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,93g) T:2 Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,52g) T:3 kis rep. Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,51g) T:3 fo., ki. Huszár 73., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,24g) T:2-,3 ph. Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,24g) C:VF,F edge error Huszár: 195., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,25g) T:2-,3 ph. Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,25g) C:VF,F edge error Huszár: 195., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,24g) T:2-,3 Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,24g) C:VF,F Huszár: 192., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,24g) T:3 ki. Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,24g) C:F cracked Huszár: 192., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,84g) T:3 ph. Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,84g) C:F edge error Huszár:320., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,81g) T:3 Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,81g) C:F Huszár:320., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,22g) T:2-,3 ki. Hungary Denar Ag "Bela IV" (0,22g) C:VF,F cracked Huszár: 313., Unger I.: Szlavón Denár Ag "IV. Béla" (1g) T:2,2- ph. Unger I.: Sz Szlavón Denár Ag "IV. Béla" (0,81g) T:2 ph., patina Unger I.: Sz Szlavón Denár Ag "Béla herceg és Németújvári Henrik" (0,91g) T:2- patina, ph. Unger I.: Sz Denár Ag "III. András" (0,42g) T:2- kis rep., fo. R! Hungary Denar Ag "Andrew III" (0,42g) C:VF small crack, spotted R! Huszár: 425., Unger I.: Denár Ag "Vencel" (0,41g) T:2,2- Huszár: 437., Unger I.: Garas Ag "Károly Róbert" (3,12g) T:2- Hungary Groschen Ag "Charles I" (3,12g) C:VF Huszár: 448., Unger I.:355.i Denár Ag "I. Nagy Lajos" verethibás T:2- Huszár 542.,Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" verethibás T:2 Huszár: 547., Unger I.: 432.a Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,48g) T:2 rep. Huszár: 547., Unger I.: 432.a Denar Ag "Zsigmond" (0,51g) T:2- patina Huszár: 576., Unger I.: 449.a Denar Ag "Zsigmond" (0,66g) T:2- patina, karc, rep. Huszár: 578., Unger I.: 450.v Quarting "Zsigmond" (0,5g) T:3 patina, rep. Huszár: 586., Unger I.: 456.f Denár Ag "Albert" (0,54g) T:2- ph. Huszár: 592., Unger I.: 461.e Denár Ag "Albert" Interregnum alatt (0,5g) T:2,2- Huszár 592.,Unger I.: 461.q K-P Obolus Ag "Albert" V. László mint trónigénylő alatt (0,2g) T:2- rep. Hungary 1440K-P Obolus Ag "Albrecht" Ladislaus V as claimant to the throne C:VF cracked Huszár 594.,Unger I.: 463.c Denár Ag "Hunyadi János" (0,52g) T:2- Huszár 618., Unger I.: 485.g Denár Ag "V. László" (0,54) T:2- Hungary Denár Ag "Ladislaus V" (0,54g) C:VF Huszár: 668.; Unger I.: 525.d Denár "I. Mátyás" (0,46g) T:2- patina, kissé hajlott Huszár 717., Unger I.: 562.m

16 Obolus Ag "I. Mátyás" (0,34g) T:2-,3 patina, rep. Huszár: 728., Unger I.: 578.g Denár Ag "I. Mátyás" (0.44g) T:2- kis rep. Huszár: 720., Unger I.: 566.i K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,52g) T:2- kis rep., patina Huszár: 722., Unger I.: 567.e Obolus Ag "I. Mátyás" duplaveret (0,25g) T:2- patina, ph. Huszár 729., Unger I.: 579.a Obolus Ag "II. Ulászló" (0,27g) T:2- Huszár: 813., Unger I.: Denár "II. Ulászló" (0,59g) T:2- patina Huszár 803.,Unger I.: 638.e K-h Denár "II. Ulászló" (0,46g) T:2,2- Huszár 807., Unger I.: 641.a K-h Denár "II. Ulászló" (0,49g) T:2 Huszár 807., Unger I.: 641.a var Obolus Ag "II. Ulászló" (0,3g) T:2,2- Huszár: 814., Unger I.: 648.c Obolus Ag "II. Ulászló" (0,25g) T:2 kis patina Huszár: 815., Unger I.: 650.a Obulus Ag "II. Lajos" (0.25g) T:2- rep., ph. Huszár: 819., Unger I.: 652.c Obulus Ag "II. Lajos" (0.19g) T:2-,3 rep. Huszár: 819., Unger I.: 652.d Obolus Ag "II. Lajos" (0,2g) T:2 kis patina Huszár: 819., Unger I.: 652.d K-H Denár Ag "II. Ulászló" verethibás (0,55g) T:2 Huszár: 811., Unger I.:645.b K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,65g) T:1-,2 Huszár 811., Unger I.: 646.b var K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,56g) T:1-,2 Huszár: 811.,Unger I.: 646.b K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,44g) T:2 Unger I.:646c, Huszár: K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,53g) T:2 Unger I.:646c, Huszár: K-G Denár "II. Ulászló" (0,59g) T:2 patina Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,58g) T:2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,55g) T:2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,64g) T:2 patina Huszár: 841., Unger I.: 673.n var L-K Denár Ag "II. Lajos" (0.3g) T:3 ki. Huszár 846., Unger I 675.e ?L-K Denár Ag "II. Lajos" (0.3g) T:3 ki. Huszár 846., Unger I 675.e L-K Denár Ag "II. Lajos" duplaveret (0,52g) T:2 Huszár 846., Unger I.: 675.e Denár Ag "II. Lajos" (0,58g) T:2 Hungary Denar Ag "Louis II" (0,58g) C:XF Huszár 841., Unger I.: 673.n K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a Erdély 1621N-B Széles Garas Ag "Bethlen Gábor" (2,24g) T:2,2- patina Transylvania 1621N-B Groschen Ag "Gabriel Bethlen" (2,24g) C:XF,VF patina Unger (Erdély): Erdély 1626NB Széles Garas Ag "Bethlen Gábor" Nagybánya (2,22g) T:2- Transylvania 1626NB Groschen Ag "Gabriel Bethlen" Baia Mare (2,22g) C:VF Unger (Erdély).: 261a Erdély 1626C-C Széles Garas Ag "Bethlen Gábor" Kassa (2,24gg) T:2,2- Transylvania 1626C-C Grossi Ag "Gabriel Bethlen" Kaschau (2,24g) C:XF,VF Unger (Erdély) 261.b K-B 15kr Ag "I. Lipót" (5,01g) T:2-,3 Huszár: 1423., Unger II.: K-B 3kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (1,5g) T:2 patina, szennyeződés Huszár: 1465, Unger II.: KB VIkr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,06g) T:2- ph. Hungary 1667KB 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,06g) C:VF edge error Huszár 1450., Unger II.: K-B VIkr Ag "I. Lipót" (3,47g) T:2 patina, ph. Huszár: 1450., Unger II.: VIkr Ag "I. Lipót" (2,77g) T:2-,2 Huszár 1459., Unger II 1074.a KB XVkr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (6,73g) T:1-,2 kissé hajlott, kis ph. Hungary 1679KB 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (6,73g) C:AU,XF slightly curved, small edge error Huszár 1425., Unger II.:1060.a KB 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (6,44g) T:2,2- kis ph. Hungary 1679KB 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (6,44g) C:XF,VF small edge error Huszár 1425., Unger II.: 1060.a KB Denár Ag "I. Lipót" (0,43g) T:2- ph. Huszár: 1509., Unger II.: KB 3Kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (1,5g) T:2,2- Hungary 1694KB 3 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (1,5g) C:XF,VF Huszár 1466., Unger II 1085.a P-H Poltura Ag "I. Lipót" (0,95g) T:2 Hungary 1696P-H Poltura Ag "Leopold I" (0,95g) C:XF Huszár 1482., Unger II.: 1093.a P-H Poltura Ag "I. Lipót" (1,13g) T:2 Hungary 1696P-H Poltura Ag "Leopold I" (1,13g) C:XF Huszár 1482., Unger II.: 1093.a C-M 1kr Ag "I. Lipót" Szeben (0.92) T:2- ü. Huszár: 1498., Unger II.: 1097.d P-H Poltura Ag "I. Lipót" (0,9g) T:2- kis ü. Hungary 1697P-H Poltura Ag "Leopold I" (0,9g) C:VF small ding Huszár 1482., Unger II.: 1093.a KB Duarius "I. Lipót" (0.46g) T:3 ki., patina Huszár: 1502., Unger II.: 1104.b KB Duarius "I. Lipót" (0.45g) T:2-,3 patina Hungary 1700KB Duarius "Leopold I" (0.45g) C:VF,F patina Huszár: 1499., Unger II.: 1105.a

17 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! K-B Duarius "I. Lipót" (0.46g) T:2-,3 ki. Huszár: 1499., Unger II.: 1105.a KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,6g) T:2-,3 Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,6g) C:VF,F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a X Poltura "II. Rákóczi Ferenc" Madonnás ellenjeggyel (7,68g) T:2- Hungary X Poltura "Francis II Rákóczi" with Madonna counter mark! (7,68g) C:VF Huszár: 1536., Unger II.: 1135.a XX Poltura "II. Rákóczi Ferenc" (15,97g) T:2- k. Hungary XX Poltura "Francis II Rákóczi" (15,97g) C:VF scratched Huszár: 1529., Unger II.: 1130.a KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,66g) T:2,2- Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,66g) C:XF,VF Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a C-M Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,6g) T:2- Hungary 1706C-M Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,6g) C:VF Huszár: 1552., Unger II.: 1139.d X Poltura "II. Rákóczi Ferenc" (7,23g) T:2,2- Hungary X Poltura "Francis II Rákóczi" (7,23g) C:XF,VF Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a C-M Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,6g) T:2- Hungary 1707C-M Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,6g) C:VF Huszár: 1552., Unger II.: 1139.d Rézdénár "Mária Terézia" nyílt korona T:2-,3 Huszár: 1755., Unger III.: K-1762K 1kr Cu "Mária Terézia" (2x) T: K 1kr Cu "Mária Terézia" T: S PH-KM Poltura Cu "Mária Terézia" G 3kr Cu "I. Ferenc" T:3 ph., ü. Huszár: 1753., Unger III.: 1270.b PH-KM Poltura Cu "Mária Terézia" T:2- ph. Huszár: 1751., Unger III.:1270.c S 1kr Cu "Mária Terézia" T: Erdély Rézgaras T:3 Transylvania Greschl Cu C:F Erdély Rézgaras T:3 Transylvania Greschl Cu C:F PH-KM Poltúra "Mária Terézia" T:2-,3 Huszár: 1751., Unger III.: 1270.c Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona T:2- Huszár: 1756., Unger III.: KB 20kr Ag "Mária Terézia" T: Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona T:3 Unger III.: B 1/2kr Cu B 1kr Cu "II. József" T: Tallér Ag "II. József / Madonna" Körmöcbánya (28.41g) T:2- füllel Hungary Thaler Ag "Joseph II" Kremnitz (28.41g) C:VF with suspension ring Huszár: 1869., Unger III.: db-os krajcár tétel, magyar és osztrák verdejelűek T:vegyes B 15kr Cu "I. Ferenc" T: kr Cu T:2,2- kis ph KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 fülnyom,patina KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2, KB 20Kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya (12,34g) T:2 ph. Hungary 1868KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz (12,34g) C:XF edge error Huszár: 2136., Unger III.: 1463.a, Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T: KB 20kr Ag "Ferenc József" rozettával, Artex-veret T:1- (P) Hungary 1870KB 20 Krajcár Ag "Franz Joseph" restrike with rosette C:AU (P) Huszár: 2154., Unger III.: 1472.a, Adamo M GYF 10Kr Ag "Váltó Pénz" T:2 kis ph KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2, KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya (12,31g) T:1-,2 Hungary 1879KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz (12,31g) C:AU,XF Huszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M KB 5/10kr Cu T:2 Adamo M KB 1Kr Cu T:1- Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:1- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2- felületi karc Hungary 1885KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF slightly scratched Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:1- Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T: KB 1kr Cu T: KB 1kr Cu "Fiume címer" T: KB 1f Br Körmöcbánya (1,65g) T:2,2- Hungary 1892KB 1 Fillér Br Kremnitz (1,65g) C:XF,VF

18 KB 1kr Cu "Fiume címer" T: KB 2f Br Körmöcbánya (3.26g) T:2-,3 kis ph. Hungary 1892KB 2 Fillér Br Kremnitz (3.26g) C:VF,F small edge error Huszár: 2210., Unger III.: 1502., Adamo K f (2x) f (2x) f (7x) T:2,2-, KB 10f Ni T: KB 20f T:2,2- Adamo K f Ni/alpakka/Cu-Ni/Fe (11xklf) T:vegyes f Ni/Fe (23x) T:vegyes f Ni/Fe/Cu-Ni (10xklf) T:vegyes f Br/Fe/Zn (22x) T:vegyes f Ni/alpakka/Cu-Ni/Fe (25x) T:vegyes KB 1K Ag "Millenium" jó állapotban lévő eredeti zöld "Milleniumi Koronaérem " díszdobozban! T:2 apró ph KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millennium" (2x) T:2, KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- Adamo K KB 1f Br T:2,2- Adamo K f Br f tombak T:2-, KB 2f Br T:2- Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T: KB 20f Fe (4xklf) T:2, f ólom lecsapat próbaveret T:2 ph. Adamo P f Cu-Ni 3xklf T:2, f Br/Fe (38x) T:vegyes f Br T: P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" Artex-veret U.P.jelöléssel T:P felületi karc Hungary Pengő Ag "Horthy" Artex restrike with U.P. mark C:P slightly scratched Adamo P f Br T: f Cu-Ni recés peremmel T: P Ag "Liszt Ferenc" T: f krómozott, recés széllel T:1-, P Ag (2x) T:2 kis ph P Ag (2x) T: P Ag "Madonna" T:1-,2 Adamo P P Ag "Szent István" T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:1- kis oxidáció Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 sok felületi karc Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 sok felületi karc Adamo P P Ag "Szent István" T:2 ph., patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 kis ph., patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P f Cu-Ni T:2 ph., patina P Ag "Horthy balra" T:1- Adamo P

19 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon P Ag "Horthy balra" T:2 kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 kis ph., patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 ph., patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 ph., patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2,2- kis ph., patina Adamo P f Fe recehibás T: f Fe (2x) változó recés és támpéldány T: f Cu-Ni T: f Zn 2db előlapi lapka T:2,2- egyiken ki P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" (3x) P Al "Parlament" (3x) T:2, f tombak, elfordult hátlap T: f (8x) f (4x) Ft (2x) Ft f (13x) T:1-,2,2-, Ft Ag "vastag Kossuth" sérült, plombált MNB plasztiktokban T:2 Adamo F Ft Ag "vastag Kossuth" T:2 kis ph. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2,2-, Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2,2-,3 patina Ft Ag (44x) berakólapokon T:2,2-, Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "MNB" T:2,2-, Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "MNB" T:2,3 patina Ft Ag "Petőfi" T:2,2- kis ph., patina Ft Ag "Petőfi" T:2,2- ph., patina Ft Ag "Petőfi" T:2,2- kis ph., patina Ft Ag "Széchenyi" T:2,2- kis ph., patina Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics", "Szabadságharc sor" T:2,2- ph., karc Adamo EM1,2, Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics", "Szabadságharc sor" T:2,2- felületi karc Adamo EM1,2, f Al elcsúszott lyukasztási verethibával! T:2 kis ph Ft + 20Ft Ag "10 éves a Forint" T: Ft Ag "10 éves a forint / Parlament" T: f Al verethiba "F" betűnél T: Ft Cu-Ni-Zn T: Ft Cu-Ni-Zn T: Ft alpakka "Kossuth" (11x) T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár, kék plasztiktokban T:BU kis patina

20 f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Felszabadulás" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-20Ft 10db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" plombált "ÁPV" plasztiktokban Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" eredeti tokban tanúsítvánnyal Ft alpakka "Fáy András" T:BU Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft alpakka "Kulturális Fórum" Ft "Mexikói Labdarúgó VB" T:BU Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) eredeti plombált MNB plasztiktokban Ft "FAO" (2x) eredeti vákuumcsomagolásban f + 5Ft + 10Ft + 100Ft "FAO" (2x) eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU, f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni magyar-bolgár közös kiadás "Bulgária 1300 éves", eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:PP Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal (2x) Ft "Labdarúgó VB 1982" sérült tokban tanúsítvánnyal T:BU,PP f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f + 5Ft + 10Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal T: Ft alpakka "Czóbel Béla" + 100Ft alpakka "Simon Bolivár" + 100Ft alpakka Széchenyi István" mindegyik eredeti tokban (kettő kissé sérült), tanúsítvánnyal T:BU f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft + 100Ft "FAO" pár T:BU Ft "FAO" Ft alpakka "Fáy András" T:2 (PP),BU Ft Ag "Nők évtizede" eredeti (sérült) tokban, tanúsítvánnyal T:BU Ft Ag "Los Angeles-i Nyári Olimpia" T: f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft + 100Ft "FAO" pár T:BU f-20Ft 10db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Budavár visszavétele 1686" T:BU felületi karc Adamo EM f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:BU Adamo EM f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Al (16x) laminálva T:1, Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:BU felületi karc Adamo EM Ft Ag "Védd a gyermeket" T:BU Adamo EM f-50f 5klf db forgalmi sor fóliában T: Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T: Ft "SOS Gyermekfalu" Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:2 (PP) f-50f 5klf db forgalmi sor fóliában T: f-50f 5klf db forgalmi sor fóliában T: f-200Ft 11db klf, forgalmi sor fóliatokban, közte 200ft Ag "MNB" (a 100 és 200Ft-nál a fólia kivágva) T:BU Ft-200Ft 8db klf, forgalmi szettben T:PP Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina, ujjlenyomat