1 281. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2016 augusztus 29 - szeptember 1-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: szeptember óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők szeptember 5-én 10 órától. Utólagos eladás: szeptember 2-8-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 282. gyorsárverésre: augusztus 30. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés:augusztus 29 - szeptember1-ig! Tételek átvétele szeptember 5-én 10 órától! 280. aukció elszámolás szeptember 6-tól! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new Multifunkciós nagyító világítással, 3x / 10x nagyítóval, 55x mikroszkóppal eredeti dobozában műbőr tokkal, új állapotban Éremtartó kazetta 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban Éremtartó kazetta 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban Éremtartó kazetta 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt, de jó állapotban Éremtartó kazetta 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt, de jó állapotban Éremtartó kazetta 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel használt állapotban Éremtartó kazetta 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt, de jó állapotban Az Éremművészeti Intézet éremtartó kazettája 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban, matricával Műbőr érmetartó album 2x18db kisebb és 2x8db nagyobb érme tárolására, használt állapotban "World Money" gyűrűs album bankjegyek, érmés és bankjegyes borítékok vagy karton csomagolású érme szettek tárolására, 16db 183x131mm-es férőhellyel, használt állapotban ~100db éremtartó kapszula 39mm átmérőnél kisebb érmék tárolására, használt, jó állapotban ~100db éremtartó kapszula 39mm átmérőnél kisebb érmék tárolására, használt, jó állapotban ~100db éremtartó kapszula, vegyes méretekben, használt, jó állapotban ~100db éremtartó kapszula 39mm átmérőnél kisebb érmék tárolására, használt, jó állapotban db használt, kitüntetés, ékszer és érmetartó díszdoboz, közte "Emlékül - A Szocialista Haza Fegyveres Szolgálatáért - A Magyar Népköztársaság Honvédelmi Miniszterétől" sérült, műanyag betétes fémdoboz db-os használt, érmetartó tok különböző méretű érmékhez, használatból eredő kis sérülésekkel, de egyébként megkímélt állapotban db különböző minőségű és méretű éremtároló doboz + 9db érmeberakó csík + 1db névjegykártya tartó album. Mind használt, de jó állapotban, némelyik kis sérülésekkel db érmetartó album (közölük 4db zsebméretű) + 7db éremtároló doboz. Mind használt, de jó állapotban db-os vegyes, használt kitüntetés tok tétel Numizmatikai irodalom Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, bontatlan, új állapotban Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, Németország "Dr. Claus W. Hild - Auktion 69" német nyelvű árverési katalógus "Money Trend 2000/6." numizmatikai magazin. Mind használt, de jó állapotban Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Bp., 1984, Gondolat. 340 p. Kiadói egészvászon-kötésben. Papírborítón kis szakadás Zombori Lajos: A magyar bányapénzek és bárcák irodalma. Budapest, Mondat Kft., Használt állapotban Standard Catalog of world coins, , 34th edition, Krause Publications, Erősen használt állapotban, a hátlapi borító és néhány oldal hiányzik Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Budapest "Seifert Henrik és Fiai - Cs. és Kir. Udvari Tekeasztal-Gyár" számla okmánybélyeggel "Gyapotnyomó-ipar és Textilkereskedelmi Részvénytársaság - Jakob Fürst és Fiai" levele Szarajevóba, amely egyben elismervény 336K-ról T:III Budapest "Heinrich Seifert & Sons Pool Table Factory" invoice with stamp "Kattundruck-Industrie und Textil-Handels Actien-Gesellschaft - Jakob Fürst & Söhne" letter to Sarajevo,wich in turn is a recepit about 336 Corona intake C:F ~1940. "MNB" bélyeg, barna, ívszéli tömbben (21x), elvált fogakkal "Magyar Megújulás Nemzetiszocialista Pártszövetség" zománcozott Br jelvény (17x20mm) + "Európa Győzelme a Jövő Békéje!" propaganda plakát, bélyegzéssel, hátoldalán bélyegekkel T:2,II Érmés és bankjegyes borítékok "Barcelona - Magyar csapat" emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel T:PP Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon, bontatlan T:BU Adamo EM Ft "Fazekas Mihály: Lúdas Matyi" érmés levelezőlapon, bontatlan T:BU Adamo EM

4 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Ft "Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk" érmés levelezőlapon, bontatlan T:BU Adamo EM Ft "Petőfi Sándor: János vitéz" érmés levelezőlapon, bontatlan T:BU Adamo EM Amerikai Egyesült Államok 1985P 1/2$ "Kennedy" aranyozott Cu-Ni, számozott bélyeges borítékon T:BU USA 1985P 1/2 Dollar "Kennedy" gold-plated Cu-Ni, in numbered stamped envelope C:BU Man-sziget C Cu-Ni "II. Erzsébet." bélyeges borítékon T:BU Isle of Man Crown Cu-Ni "Elizabeth II" in stamped envelope C:BU db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, gyűjtői albumban holland nyelvű tájékoztatóval, mind macskafélék témában, közte "Jaguár" fém emlékérem Belize bélyeggel T: pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in collectors album with information in Dutch, all about felidae, including "Jaguar" metal commemorative coin with stamp from Belize C:UNC db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, gyűjtői albumban holland nelvű leírásokkal, közte "Mocsári macska" fém emlékérem tádzsikisztáni bélyeggel T: pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in collectors album with information in Dutch, including "Jungle cat" metal commemorative coin with Tajik stamp C:UNC Részvények és sorsjegyek Budapest "A Budapesti Állat- és Növényhonosító-Társulat" sorsjegye (10x), kétszer hajtott ívben T:II "Kamatozó Nyereménykölcsön a Tisza és mellékfolyói szabályozására és Szeged város újjáépítésére" részkötvény 100Ft-ról, szelvénnyel, bélyegzésekkel T:III-,IV Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye 5Ft értékben (3x) kettő felülbélyegezve T:III Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye 5Ft értékben "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására, bélyegzés T:III Budapest "Egyházi Műemlék Alap" sorsjegykölcsön 5Ft-ról a lipótvárosi bazilika felépítésére és egyházi műemlékek fenntartására, bélyegzéssel T:III Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvénye 1000K-ról, magyar, német és francia nyelven, egy szelvénnyel, szárazpecséttel T:III tűlyukak Ó-Becse "Ó-becse-B.-petrovoszellói Pusztai Fogyasztási Szövetkezet" részjegye 10K értékben, szelvényekkel, bélyegzéssel T:II- fo "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" 5K-ról, szárazpecséttel Budapest kitöltött váltó 50 Aranypengőről + Budapest " 'Jövő' Nyomdaszövetkezet" szövetkezeti üzletrésze 30P-ről, szelvényekkel T:III- ly Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvények 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel T:II Budapest "Konvenzionális Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye összefüggésben, szárazpecséttel T:III-,IV sarokhiány Budapest "Konvenzionális Nyeremény-Kötvény" "A" részkötvénye (2x), sorszámkövetőek, szárazpecséttel T:III,III- sarokhiány, fo Jászladány "Jászsági Helyi Érdekü Vasut Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 200K értékben T:III fo Budapest "Budapest Székesfőváros - Kötelezvény" 2400K-ról (3x) szelvényekkel, szárapecséttel, bélyegzésekkel T:III,III Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvény 40K-ról, szárazpecséttel T:II Budapest "Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár" részvénye 600K értékben, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:II Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Concordia Gőzmalom Részvény-Társaság Budapest" részvény 4000K-ról, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III,III Budapest "Magyar Czukoripar-Részvénytársaság" 5 részvénye 600K-ról, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárúgyár Részvénytársaság" 25 db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel T:II- fo Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó Járadékkölcsön Államadóssági Kötvény" K, K, K, K, K és K-ról szelvények nélkül T:II-III egyiken sarokhiány, szakadás Gyönk "A Gyönki Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P értékben, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II- kis fo

5 30059.Budapest "Kőszénbánya- 's Téglagyár Társulat Pesten" egyötöd részvényjegye 75P-ről, szárazpecséttel, lyukasztással T:III ragasztott Gyönk "A Gyönki Takarékpénztár Részvénytársaság" tíz részvénye összesen 100P értékben, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II- kis fo Budapest "Részvénytársaság Villamos és Közlekedési Vállalatok Számára" 10 részvénye egyenként 100P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III,III- szakadás Budapest "Részvénytársaság Villamos és Közlekedési Vállalatok Számára" tíz részvénye 100P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III,III- ragasztott Budapest "Budapest Székesfővárosi Közlekedési R.-T." kötvénye, szárazpecséttel, szelvények nélkül T:III Budapest "Fémáru-, Fegyver és Gépgyár Részvénytársaság" részvénye 50P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III fo., ragasztott ly "A 73. Jótékonycélú Magyar Királyi Állami Sorsjáték" egész-sorsjegye, 3P értékben T:II "A 81. Jótékonycélú Magyar Királyi Állami Sorsjáték" fél-sorsjegye, "A" szelvény, 2P értékben T:II "Fél-sorsjegy az Újjáépítési Állami Sorsjátékra" AP értékben T:III "5 éves tervkölcsön" igazolás 1000Ft névértékű kötvény jegyzéséről, bélyegzéssel, lyukasztással "Békekölcsön Igazolás" 9db, az elsőtől ötödikig vegyesen, néhány darabon lyukasztással Kerta "Jóbarátság Mezőgazdasági Termelőszövetkezet" névre vagyonjegye 1000Ft-ról T: Budapest "A City Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" 10db egyenként 1000Ft értékű részvénye, szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:II Budapest "A City Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" 1000Ft értékű részvénye, szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:II Amerikai Egyesült Államok db klf részvény "Continental Mortgage Investors", "Howard Johnson Company", "Hospital Corporation of America", "International Telephone an Telegraph Corporation" perforációval, lyukasztással érvénytelenítve, egyiken "Merrill Lynch" bélyegzés T:II,II- USA pcs diff shares "Continental Mortgage Investors", "Howard Johnson Company", "Hospital Corporation of America", "International Telephone an Telegraph Corporation" with perforation and cancellation holes, one with "Merrill Lynch" stamp C:XF,VF Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I-,II Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU,XF Ausztria / Bécs "Osztrák Vöröskereszt" kötvénye 10G értékben, szárazpecséttel (2x) T:III- Austria / Vienna "Austrian Red Cross" bond about 10 Gulden with embossed stamp (2x) C:VG Ausztria / Bécs "3 1/2%-os Állami Nyugdíjkötvény" kötvény 200K-ról bélyegzésekkel T:II,II- Austria / Vienna "3 1/2% State Pension Obligation (Staats-rente-Obligation)" bond about 200 Corona with stamps C:XF,VF Ausztria / Bécs "Bécsi Közlekedési Bizottság" jelzálogkötvény 2000K-ról, szelvényekkel T:II Austria / Vienna "Anlehen der Commission für Verkehrsanlagen in Wien" debenture bond about 2000 Kronen with coupons C:XF Franciaország / Párizs ~1928. "Párizsi Cserzőműhelyek" részvény 100Fr-ról, szelvényekkel T:II France / Paris ~1928. "Tanneries of Paris" share about 100 Francs with coupons C:XF Franciaország / Párizs "Párizs városa 4 1/2%-os kötvénye" kötvény 1000Fr-ról, szelvényekkel T:III France / Paris "City of Paris 4 1/2% bond" bond about 1000 Francs with coupons C:F Jugoszlávia / Belgrád "Belgrádi Agrár Bank" részvénye 500D értékben, szárazpecséttel, szelvényekkel T:III ly. Yugoslavia / Belgrade "The Agrarian Bank of Belgrade" share about 500 Dinaras, with embossed stamp and coupons C:F holes Orosz Birodalom "Orosz Birodalom Kormánya - Miklós vasútvonal" kötvény 125R-ről, szelvényekkel és bélyegzésekkel T:III,III- ragasztott Russian Empire "Imperial Government of Russia - Nicolas Railroad" bond about 125 Rubles with coupons and stamping C:F,VG sticked Orosz Birodalom / Szentpétervár "Orosz Birodalom Kormánya - Birodalmi Földzálog Bank a Nemesség Számára" jelzáloglevél 150R-ről, egy darab szelvénnyel T:II- kis szakadás Russian Empire / Saint Petersburg "Imperial Government of Russia - Imperial Land Mortgage-Bank for the Nobility" mortgage bond about 150 Rubles with one coupon C:VF small tear Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L értékben, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons, embossed stamp C:XF db vegyes részleges szelvényív klf részvényekhez T:vegyes Papír és fém szükségpénzek ~1916. "Honvédelmi szolgálatot teljesítő iparostársaink hozzátartozói megsegítésére" 100f (16db) 4x4-es ívben sorszámozva T:I

6 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! Budapest db-os élelmiszer-, szappan-, Motalkó jegy és közellátási szelvényív tétel, ívben, kitöltve, felülbélyegezve T:II-III db klf kenyérjegy, zsiradékjegy, cukorjegy ívekben T:II közte vágott "HTO (Háztartási Tüzelőolaj) utalvány - 20 liter" tízes tömbben Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Somogyi, Ambrus, Dr. Páncsics, Rákosi fényképével T:I Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Elek, Dr. Jakabházy, Tóth Potya, Martos fényképével T:I Csehszlovákia "August Förster Hangszergyár" Váltó 2856K-ról, bélyegzéssel T:III Czechoslovakia "August Förster Flügel- und Pianoforte-Fabriken" promissory note about 2856 Korun, with stamping C:F Franciaország "XVI. Lajos" fém zseton, arab számmal (24mm/2,64g) T:2,2- France "Louis XVI / Optimo Principi" jeton, with arabic numerals "LUD XVI D G FR N REX / OPTIMO PRINCIPI 1790" (24mm/2,64g) C:XF,VF Német Államok / Szász-Anhalt "OMNIA CUM PONDERE NUMERO & MENSURA / FORTUNA VARIABILIS" Cu számlálóbárca (27mm) T:2,2- German States / Saxony-Anhalt "OMNIA CUM PONDERE NUMERO & MENSURA / FORTUNA VARIABILIS" Cu jeton (27mm) C:XF,VF Németország / Weimari Köztársaság / Bamberg M (5x) T:III Germany / Weimar Republic / Bamberg Mark (5x) C:F Németország / Weimari Köztársaság / Gotha M (10x) két klf változat T:III Germany / Weimar Republic / Gotha Mark (10x) two different types C:F Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld db szükségpénz, perforáltak T:III Germany / Weimar Republic / Bielefeld pcs of necessity notes, all perforated C:F Németország / Weimari Köztársaság / Blaubeuren M (10x) T:II-,III Germany / Weimar Republic / Blaubeuren Mark (10x) C:VF,F Németország / Weimari Köztársaság / Leutkirch M (10x) T:III Germany / Weimar Republic / Leutkirch Mark (10x) C:F Németország / Weimari Köztársaság / Oberndorf, Rottweil, Spaichingen, Sulz, Tuttlingen M (10x) T:III Germany / Weimar Republic / Oberndorf, Rottweil, Spaichingen, Sulz, Tuttlingen Marks (10x) C:F Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Hannover, Nürnberg, Stuttgart T:III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Hannover, Nürnberg, Stuttgart C:F Románia DN 50L téglajegy T:I-,II Romania ND 50 Lei brick coupon C:AU,XF db-os vegyes magyar és külföldi játékpénz, zseton és bárca tétel közte DN "Telefon Érme / Magyar Posta" fém telefonérmék T: Vegyes 40db-os zseton tétel, közte telefonzseton, tantusz, "Első választó" T:vegyes ~175db játékpénz fém dobozban T:2, Magyar bankjegyek G vízjellel, szárazpecsét T:III Austrian Empire Gulden with watermark, embossed stamp C:F Adamo G G bankjegy három darabja, aprópénz helyettesítő darabkák T:III-V Austrian Empire Gulden three pieces of the banknote that were used as small change C:F-Pr Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III-,IV Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III,III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III- fo. Adamo G Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Adamo G Ft "Kossuth bankó", sajtóhiba "BÖRTÖNÖZTETÉSSEL" első "Ö"-n csak egy pont, fordított alapnyomat T:III- tetején több nagyobb szakadás Adamo G111h Ft "Kossuth Bankó" T:III- anyaghiány Adamo G kr + 30kr "Kossuth bankó" T:III G "STN" vízjeles T:V Austrian Empire Gulden "STN" watermark C:Pr Adamo G db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:I--III K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III- ragasztás K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:I- enyhe hajlás középen db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III,III-,IV K "C" sorszámjel T:III Adamo K5/ db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III,III

7 K "3008" 3,5mm, sima hátlappal T:III Adamo K22/ K "3110" 3mm, hullámos hátlappal T:III K (3x) kettő felülbélyegzéssel T:III-IV K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III kis szakadás K "OSZTRÁK-MAGYAR BANK BANKJEGYEIRE" a munkás karja alatt más alapnyomat T:III- részben restaurált K "Osztrák-Magyar Bank..." nyomdai papírránccal T:I K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III- Adamo K8/ K T:III-,IV Adamo K augusztus 9. 10K elcsúszott, ferde nyomat T:II,II- Adamo K (1902) 1000K függőleges "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzésel, mindkét oldal német P (4x) mindegyik "MNB" bélyeggel T:II--III f (5x) "11" sorozat T:I,I f (2x) "04" sorozat T:I K (2x) sorszámkövetők T:II K csillagos sorszámmal (2x) sorszámkövetők T:II-,III K (2x) sorszámkövetők T:II-,III K T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III- ly K (2x) mindkettő számozás és nyomdahely nélküli T:III,III- Adamo K K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással (3x) sorszámkövetők T:I egyiken tűly K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:IV Adamo K37B K "80 FILLÉR - NYOLCVAN FILLÉR" felülbélyegzéssel, nyomdahely jelölés nélkül T:IV P "Deák Ferenc" T:III,III- Adamo P P csillagos sorszám P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" mindkettőnél elcsúszott sorszám T:III,III P T:III Adamo P P-100P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (10x) T:III,III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (2x) eltérő szín és méret T:III szép papír P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I P (3x) + 100P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (2x) sorszámkövetők T:I--II P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:IV P "BÜNTETÉS" szóban "N" felett lemezhiba (2x) sorszámkövetők T:II,II P magyar "N" betű orosz "P" helyett (3x) sorszámkövetők T:II,II P magyar "N" betű orosz "P" helyett T:III P BP 7db inflációs pengő elcsúszott előlapi nyomatokkal T:II-,III MP Kossuth szakállában színhiány T:III MP BP 5db inflációs pengő bankjegy elcsúszott hátlapi alapnyomatokkal T:II,III sarokhiány egynél BP hamis "MINTA" perforációval (with fake overprint) T:I BP hamis "MINTA" perforációval (with fake overprint) T:I,I AP elcsúszott hátlapi nyomat (2x) sorszámkövetők T:I- tűly AP "AMELYEKNEK", fordított címer, elcsúszott nyomat T:I AP fordított címeres T:I,I Ft T:III Ft (3x) T:III,III Ft T:III- kis ly. középen Adamo F Ft nyomógépi meghibásodás miatt textíliára nyomott előlapi nyomat, a széleken fekete kartonra ragasztva RRR! / Hungary Forint front print on textile because of the damage of the printing machine, glued to black cardboard RRR! Ft T:III Ft "Millenium" (3x) sorszámkövetők T:I,I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti, bontatlan csomagolásban T:I

8 Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! Ft "Millennium" eredeti, bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti, bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millenium" bontott csomagolás T:I Ft "Millenium" bontott csomagolás T:I Adamo F56A Ft "Millennium" eredeti, bontott csomagolásban T:I Ft "FC" Ft "FB" (4x) Ft "FA" (2x) T:III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar korona, pengő és bankjegy tétel, közte K "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, P T:II-III db-os vegyes pengő bankjegy tétel: P-1000P mind hamis nyilaskeresztes festéssel T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "III. Béla" (0,24g) T:2 Hungary Denar Ag "Béla III" (0,24g) C:XF Unger I.: 96.variáns Rézpénz Cu "III. Béla" (2xklf) (3,1g/1,16g) T:2 patina Huszár: 72;73, Unger I.: 114; Rézpénz Cu "III. Béla" (2,76g) T:2 patina Huszár: 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,45g) T:2 patina Hungary Copper Coin "Bela III" (1,45g) C:XF patina Huszár 73., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,53g) T:2,2- R! Hungary Denar Ag "Bela IV" (0,53g) C:XF,VF Rare! Huszár: 396., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,18g) T:2,2- RRR! Hungary Denar Ag "Bela IV" (0,18g) C:XF,VF Very Rare! Huszár: 334., Unger I.: Denár Ag "I. Mátyás" (0,62g) T:2 Huszár: 722., Unger I.: 567.e K-h Denár Ag "II. Ulászló" (0,52g) T:2- Huszár: 805., Unger I.: 642.a K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,52g) T:1-,2 Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,48g) T:2 ki. Huszár: 841., Unger I.: 673.n K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,46g) T:2 ki. Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,45g) T:2- Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,45g) C:VF Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a Rézdénár "Mária Terézia" nyílt korona Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona (5x) T:2-, G 20kr Ag "II. József" (füllel 6,5g) T:2- fül Huszár: 1882., Unger III.: 1329.c B 6kr Cu "I. Ferenc" S 3kr Cu T:2-,3 patina, ph., karc B Tallér Ag "I. Ferenc" (27,8g) T:3 ü., fülnyom Huszár: 1944., Unger III.: 1364.a kr Cu T:2 ph. Adamo B kr Cu T:2 durva ph. Adamo B B 5/10kr Cu T:2-, B 1kr Cu B 1kr Cu B 1kr Cu T:2-,3 patina B 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- ph. R! Austrian Empire 1861B 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF edge error Rare! Adamo M14; Krause KM# KB-1888KB 1kr Cu (4xklf) T:2-,3 patina KB-1870GYF 20kr Ag "Váltó Pénz" (3xklf) T:2-,3 karc Ft Ag címer kivágva és jelvénnyé alakítva, tűhiány KB 1kr Cu "Angyalos címer" T: KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:2-,3 kis patina KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T: KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2 Adamo: M KB 5/10kr Cu T:2,2- patina Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:2 patina Adamo M KB 10f Ni T:3 Adamo K

9 KB 1f Br T:1- Adamo K KB 1K Ag (2x) KB 1K Ag "Ferenc József" T:2-, KB 1K Ag KB 1K Ag KB 1K Ag "Ferenc József" T:2,2-,3 kis patina KB 10f Ni T:2 Adamo K KB 1f Br T:1-,2 Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- kis ph. Adamo K KB 1f Br T:1-,2 Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 patina, ph KB 1f Br T:1- Adamo K KB 1f Br T:1-,2 Adamo K KB 20f Ni T:2 Adamo K KB 2f Br T:2,2- ph. Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- ph. Adamo K KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2 patina KB 2f Fe (4x) T:2,2- Adamo K f Cu-Ni f Cu-Ni f Fe recehibás (2x) f Fe (6x) f Fe (5x) f Zn T:2,2-,3 patina f ólom lecsapat próbaveret T:3 Adamo P P Ag (2x) T:2-, P Ag (2x) T:2-, P Ag "Horthy jobbra" T:3 erős patina P Ag "Horthy jobbra" T:3 fo P Ag "Horthy jobbra" T: P Ag "Horthy jobbra" T:3 kis ph P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 patina P Ag "Horthy jobbra" T:3 erős patina P Ag "Horthy jobbra" T:3 erős patina, karc P Ag Ft Ag "Kossuth" T:2,2-, f Cu-Ni T:1- Adamo P P Ag "Szent István" T:2- ph., karc P Ag "Szent István" T:2 ph., peremen oxidáció Adamo P P Ag "Szent István" T:2 ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 peremen oxidáció Adamo P P Ag "Szent István" T:2 kis ph., kis patina f Cu-Ni T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 kis ph P Ag "Horthy balra" T: P Ag "Horthy balra" T:2 ph., peremen oxidáció P Ag "Horthy balra" (24,86g) T:2- ph., peremen oxidáció, erősen kopott perem f Fe recehibás (2x) T: P Al P Al mindkettő hamis sarló-kalapács ellenjeggyel (fake countersign) T: f sárgaréz, rozettás T:1 fo. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- apró ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- apró ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph., kis patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- kis patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- kis ph Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (5x) T:2- patina

10 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! f Al (2x) f Al (2x) T: Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" T:2,2- apró ph., patina f "citromsárga" T:1- Adamo F Ft Cu-Ni (3x) Ft Cu-Ni T:2,2-,3 patina Ft Cu-Ni T: Ft Cu-Ni Ft Cu-Ni T:2, f Al (24xklf) T:vegyes Ft Al (2x) T:1-,2 karc Ft Ag + 50Ft Ag "Liszt" pár T: Ft Ag "25 éves a KGST" eredeti, plombált, sérült MNB plasztiktokban T:BU patina Ft Ag "Felszabadulás" T:BU patina Ft Ag "Felszabadulás" eredeti, plombált MNB plasztiktokban T:BU kis patina Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" plasztik tokban T: Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" plasztik tokban T: "FAO" sor 20f, 5Ft és 10Ft eredeti plasztikcsomagolásban, tanúsítvánnyal T:BU Ft Ag "Los Angeles-i Nyári Olimpia" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:2 kis ph. Adamo EM Ft Ag "Los Angeles-i Nyári Olimpia" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Ft Ag "Természetvédelem - Mocsári teknős" T: Ft Ag "Természetvédelem - Vadmacska" T: Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:1-, Ft Ag "Kulturális fórum" T:1 ujjlenyomat Ft Ag "XV. Téli Olimpia - Calgary 1988" T:BU apró patina Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó Focisták" T: Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó Stadion" T:BU ujjlenyomat Ft Ag "Labdarúgó Európa-Bajnokság" T:BU Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1990" T:BU f-20Ft (10xklf) T:1-,2 Adamo F1.1, F2.1, F3.2, F4.2, F5.2, F6.3, F7.4, F8.4, F9.1, F Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása T:BU Adamo EM Ft Ag "Széchenyi István" T:PP enyhe felületi karc Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "Szent László" T:BU Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:

11 Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Cu-Ni (3xklf) T:2 apró ph Ft "Deák" T:2 Adamo F f-200Ft (10xklf) forgalmi sor, benne 200Ft Ag "Deák", karton díszcsomagolásban T:PP Adamo FO f-200Ft 10klf db, benne 200Ft Ag "Deák", szettben T:BU Ft Ag "Budapest 125 éves" T:PP kis fo. Adamo EM Ft Ag "Hortobágyi Nemzeti Park" dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "Hortobágyi Nemzeti Park" T:BU Ft Cu-Ni "Magyar Köztársaság az Európai Unió tagja" első napi veret, "06871" sorszámozott emléklapon T:BU Ft-100Ft (7xklf) hivatalos forgalmi sor szettben Ft "Római Szerződés" T:BU Adamo FO Ft Ag "Kodály Zoltán" T:2 Adamo EM Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben T:BU Adamo FO Ft Ag "XXXI. Nyári Olimpiai Játékok" tanúsítvánnyal (24g/0.925/37mm) T:PP Hungary Forints Ag "XXXI Summer Olympic Games" with certificate (24g/0.925/37mm) C:PP Ft Ag "XXXI. Nyári Olimpiai Játékok" tanúsítvánnyal (24g/0.925/37mm) T:PP Hungary Forints Ag "XXXI Summer Olympic Games" with certificate (24g/0.925/37mm) C:PP Ft Ag "XXXI. Nyári Olimpiai Játékok" tanúsítvánnyal (24g/0.925/37mm) T:PP Hungary Forints Ag "XXXI Summer Olympic Games" with certificate (24g/0.925/37mm) C:PP Ft (6xklf) + "MLSZ (Magyar Labdarúgó Szövetség)" Cu-Ni-Zn emlékérem, forgalmi szett karton dísztokban T:BU Hungary Forints (6xdiff) + "MLSZ (Hungarian Football Federation)" Cu-Ni-Zn commemorative medallion, coin set in cardboard case T:BU Ft (6xklf) + "MLSZ (Magyar Labdarúgó Szövetség)" Cu-Ni-Zn emlékérem, forgalmi szett karton dísztokban T:BU Hungary Forints (6xdiff) + "MLSZ (Hungarian Football Federation)" Cu-Ni-Zn commemorative medallion, coin set in cardboard case T:BU Négygyűrűs éremtartó album 6db lappal, benne ~100 pénzérmével a pengő-forint időszakból T:vegyes Magyar emlékveretek, plakettek Asszonyi Tamás (1942- ) DN "Közlekedési Múzeum" Br plakett, eredeti tokban, jelzés nélkül (83mm) T: Bajnok Béla (1937-) / Szabó Géza (1939-) "Magyar Köztársaság kikiáltása emlékére / Republica Hungariae" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) + Bozó Gyula ( ) / Szabó Géza (1939-) "A IV. Magyar Köztársaság kikiáltásának emlékére / Magyarország független demokratikus jogállam" Br emlékérem (42,5mm) T:1,1- kis patina Bajnok Béla (1937-) / Szabó Géza (1939-) "Magyar Köztársaság kikiáltása emlékére / Republica Hungariae" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Poeltenberg Ernő" Br emlékérem (42,5 mm) T:1, Berán Lajos ( ) "Bercsényi-Tüzérek / Bercsényi Miklós gróf" Br emlékérem, fül nélkül (45mm) + DN Rákóczi(?) emlékérem (23mm) T:3-, Berán Nándor ( ) "Magyar Osztrák Alpesi Egyesület / II. Osztrák Amatőr Fényképpályázat 1937" Br emlékérem hátoldalán "BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel (45mm) + "Magyar-Osztrák Alpesi Egyesület" boríték T: Blaskó János (1945-) "Salgótarján / Magyarország - Csehszlovákia Államközi Bélyegkiállítás" Br emlékérem eredeti tokban (43mm) T Bognár György (1944-) "A Művelődési Központért / Nagyközségi Tanács - Szécsény" Br emlékérem (42,5mm) "HNF Szécsényi Honismereti Bizottsága és a Hollókői Tanácsi Előljáróság / Hollókő a világ kulturális örökség része" Br emlékérem (42,5mm) + Lapis András (1942-) DN "Gyulai Várszínház" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Bognár György (1944-) "MÉE Nógrád megyei szervezete / Salgótarján felszabadulásának 40. évfordulója" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "MÉE Nógrád Megyei Szervezete - Hollókő a Világ Kulturális Örökség része" Br emlékérem (42,5mm) + Garamkeszi János (1936-) "MÉE XIII. Vándorgyűlése Salgótarján 11 - Madách Imre / 'Az ember tragédiája' színpadi bemutatásának 100. évfordulója" Br emlékérem (42,5mm) T:1,

12 Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! Bognár György (1944-) "Történeti Városok Nemzetközi Bizottsága - Eger / Balassi Bálint" Br emlékérem (42,5mm) + Garamkeszi János (1936-) "MÉE XIII. Vándorgyűlése Salgótarján - Madách Imre / 'Az ember tragédiája' színpadi bemutatásának 100. évfordulója" Br emlékérem (42,5mm) + Lantos Györgyi (1953-) "MÉE XVIII. Vándorgyűlés - Baja / Türr István" Br emlékérem pár (42,5mm) T:1-2 kis patina, apró ph Bognár György (1944-) "Hungaria Eliberata Eger MÉE 1987" Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) "MÉE Alba Regia Szervezete - Szent István halálának emlékére" Br emlékérem (42,5mm) + Garamkeszi János (1936-) "MÉE Nógrád megye / Szondy György, Drégely vára hős kapitánya" sárgított Br emlékérem (42,5mm) T:1,1- kis patina, apró ph Bognár György (1944-) "MÉE - Államalapító királyunk emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása" Br emlékérem (42,5mm) + Bozó Gyula ( ) / Szabó Géza (1939-) "Mátyás király halálának 500. évfordulója emlékére / Az új Országgyűlés megnyitásának emlékére május 2." Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) "Mátyás Király / Mátyás halotti pajzsa MÉE Alba Regia" Br emlékérem (42,5mm) T:1,1- ujjlenyomat, fo Bognár György (1944-) "MÉE Baja / 250 éve született a Bajai Világjáró - Jelky András" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) DN "Emlékül / Városi Jogú Nagyközségi Közös Tanács - Kunszentmiklós" Br emlékérem (42,5mm) + Bozó Gyula ( ) "A Szent Szék és a Magyar Köztársaság közötti diplomáciai kapcsolat felvételének emlékére" Br emlékérem (42,5mm) T:1,1- kis patina Bognár György (1944-) "Az Amerikai Egyesült Államok elnöke George Bush / Az USA elnökének magyarországi látogatása július 11-13" Ag emlékérem (31,3g/0.999/43mm) T:2,2-(PP) ph. György Bognár (1944- ) "President of the United States George Bush / President of USA visits Hungary " Ag commemorative medal (31,3g/0.999/43mm) C:XF,VF(PP) edge error Bognár György (1944-) / Szentirmai Zoltán (1941-) "Száz éves az Aradi Vértanúk Emlékműve - MÉE" Br emlékérem (42.5mm) T: Bognár György (1944-) "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Lázár Vilmos" Br emlékérem (42,5mm) T: Bognár György (1944-) "Magyar Köztársaság Október 23. / Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar;" piefort aranyozott Cu emlékérem, sorszámozott tanúsítvánnyal (65mm) T:2(PP) Bognár György (1944-) "MÉE Budapest / Nagy Imre - A magyar nép mártírja" Br emlékérem (42,5mm) + Nagy István János (1938-) "MÉE / Gróf Teleki Pál - A magyar nép mártírja" Br emlékérem (42,5mm) T: Bognár Lívia (1957-) "MÉE Keszthely - Művészünk emlékére / Képíró Zoltán " ezüstpatinázott Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) "20 éves a MÉE Fejér megyei Szervezete / Veretett a törökök kivonulásának 300. évfordulóján" Br emlékérem (42,5mm) "25 éves a Lehel hűtőgépgyár / Jászberény" Br emlékérem (42,5mm) T:1,1- kis patina, apró ph Borsos Miklós ( ) "MÉE Szeged - Kodály Zoltán " Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Bozó Gyula ( ) "George Bush látogatása Magyarországon" Br emlékérem (42,5mm) + Bozó Gyula ( ) "A Szent Szék és a Magyar Köztársaság közötti diplomáciai kapcsolat felvételének emlékére" Br emlékérem (42,5mm) + Szolláth György (1927-) / Vadász György "MÉE XII. Vándorgyűlése - Szombathely / Marcus Aurelius" Br emlékérem pár (42,5mm) T:1,1-(PP) apró ph Bozó Gyula ( ) / Szabó Géza (1939-) "Mátyás király halálának 500. évfordulója emlékére / Az új Országgyűlés megnyitásának emlékére május 2." Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1847-) "Mathias Rex / MÉE Szeged" Mátyás király halálának 500. évfordulója, Br emlékérem (42,5mm) + Kelemen Kristóf ( ) "Elisabetha Regina Hungariae / Születésének emlékére a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete " Br emlékérem (42,5mm) T:1,1- kis fo., kis patina Bozó Gyula ( ) / Szabó Géza (1939-) "Mátyás király halálának 500. évfordulója emlékére" Br emlékérem (42,5mm) + Buda István (1952-) "MÉE - Pálfy Tamás Palotai Várkapitány / A törökök kiűzésének 300. évfordulója emlékére" Br emlékérem (42,5mm) + Lapis András (1942-) "MÉE Szeged - Komócsin Zoltán születésének 60. évfordulójára / Hűség a néphez, hűség a párthoz" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Bozó Gyula ( ) "Széchényi István születésének 200. évfordulója / A legnagyobb magyarra emlékezik a hálás magyar nemzet" Br emlékérem (42,5mm) + Szabolcs Péter (1942-) "MÉE XV. Vándorgyűlése - Zalaegerszeg / Deák Ferenc - A haza bölcse" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Carl Radnitzky ( ) "A Magyar Tudományos Akadémia megnyitásának 40. évfordulójára" Br emlékérem. "XI. DEC: MDCCCLXV / HÁZA MEGNYITÁSÁNAK EMLÉKEÜL A MAGYAR TUDOM: AKADÉMIA" (51mm) T:2 Hungary "40th anniversary of the opening of the Hungarian Academy of Sciences" Br medallion. Sign.: Carl Radnitzky (51mm) C:XF Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "OMÉK (Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár Budapest)" Br emlékplakett (80mm) T: Csikszentmihályi Róbert (1940-) "Magyar Éremgyűjtők és Numizmatikusok Budavár visszavételének 300. évfordulóján" (42,5mm) + Lapis András (1942-) "Buda 1686 / A Magyar Éremgyűjtők Egyesülete XVI. Vándorgyűlése - Buda visszafoglalásának 300. évfordulóján" Br emlékérem (42,5mm) T:1 apró ph