1 258. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) szeptember ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: szeptember óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők szeptember 21-én 10 órától. Utólagos eladás: szeptember ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 257. levelezési gyorsárverésre: szeptember 22. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés: szeptember ig. Tételek átvétele szeptember 21-én 10 órától! 257. aukció elszámolás szeptember 22-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Illuminated / 30x-21mm LED világítással ellátott fém ékszerész loupe új állapotban Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information db berakólap klf méretű érmék tárolására db berakólap klf méretű érmék tárolására db vegyes tok érmék, emlékérmek, plakettek, szocialista kitüntetések számára használt és esetenként sérült állapotban Doboznyi érmetartó kapszula, több méretben, közte hiányosak is, használt állapotban Szatyornyi éremtartó doboz, tok, több méretben és típusban, használtak db műanyag érmetartó tálca bársony béléssel, tálcánként 12 férőhellyel, használt állapotban "Lincoln Cents" 2db eredeti gyűjtő album, az egyik ig, a másik ig, használt állapotban, egyik ragasztott Numizmatikai irodalom Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! M. Vásárhelyi Vanda: Pro Arte. Ferenczy Béni Művészérmei. Szentendre, minikönyv Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, Günter Schön: Welt Münzkatalog, XX. Jahrhundert, 7. Auflage, XX. századi világ pénzei katalógus, 7. kiadás, Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Péczel "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" betétkönyv db klf tájékoztató magyar emlékérmékhez db klf érmét ábrázoló gomb Érmés és bankjegyes borítékok Amerikai Egyesült Államok "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with First day of issue stamp (2x) C:UNC Amerikai Egyesült Államok "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC Németország 2000D 10M Ag "Az újraegyesítés 10. évfordulója" nagyalakú bélyeges emléklapon T:PP Germany 2000D 10 Mark Ag "10th Anniversary of Reunification" coin with stamps on decorative sheet C:PP Részvények és sorsjegyek Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I,I Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel T:III ázott Budapest "Magyarországi Jószív Egyesület" sorsjegye 2Ft-ról (4x) sorszámkövetők, felülbélyegzéssel T:II Budapest "Magyar Korona Országai 4%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvény 200K-ról bélyegzésekkel, bélyeggel, szelvényekkel T:III,III- ázott papír Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4%-os községi kötvénye 2000K-ról, szárazpecséttel T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "B" részkötvénye 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel (2x) T:II,III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:I-,II Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" (2x) "A" és "B" részkötvények 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel (2x) T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvény T:I

4 30029.Budapest K "A Temes- és Somogy-vármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 3 1/2%-os elsőbbségi kötvénye 4000K-ról ragasztott szelvényekkel T:III Budapest "Mercur Váltóüzleti Részvénytársaság" részletív 100K-ról, szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 50K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 1000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "Az Otthon Ingatlan és Építő Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról felülbélyegzéssel, szelvényekkel T:II Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvény 40K-ról, szárazpecséttel + Budapest "Mezőgazdasági Ipar-Részvénytársaság" 10 részvénye egyenként 15P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel + Ausztria / Bécs K értékű "Osztrák Vöröskereszt" nyereménykötvény, ragasztott! "Erdélyi Nyereménykölcsön" jegyzési nyilatkozata + 1db váltó T:vegyes Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (2x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" 5 részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os kötelezvénye 1000K-ról magyar és német nyelven szelvényekkel, bélyegzéssel T:III Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:I-,II Budapest "Központi Sajtóvállalat Részvénytársaság" részvénye 25K-ról, szelvényekkel és bélyegzéssel T:III folt Temesvár "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:I Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:I Budapest "Mezőgazdasági Ipar-Részvénytársaság" részvénye K-ról szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II Budapest "KÉVE Mezőgazdasági Iparfejlesztési és Hitelintézet Rt." részvénye K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II-,III Budapest "KÉVE Mezőgazdasági Iparfejlesztési és Hitelintézet Rt." részvénye K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Balatonboglár "Boglári Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szárazpecséttel T:I,I Budapest "Triesti Általános Biztosító Társulat" biztosítási okmány bélyegzésekkel, függelékkel T:III Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" részvénye 100P-ről szelvényekkel, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, szelvényutalvánnyal (2x) sorszámkövetők T:II,II Budapest "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvények 50P-ről, bélyegzésekkel (3x) sorszámkövetők T:I Budapest "Phőnix Életbiztosító Társaság" kitöltött életbiztosítási okmánya bélyegzéssel T:III Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 120db üzletrésze egyben, összesen 6000P-ről T:I Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 298db üzletrésze egyben, összesen P-ről T:I Budapest "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön - államadóssági kötvény" 1/4 részkötvény 50P-áről, 1/2 részkötvény 100P-ről szelvényekkel (2x), 200P-ről szelvényekkel (2x) közeli sorszámokkal T:I-III egyiken festékfolt "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" államadóssági kötvények 50P-ről (3x) + 100P-ről, mind szelvényekkel, szárazpecséttel T:vegyes Budapest "Budapest Szobafestő, Címfestő, Mázoló, Aranyozó és Fényező Ipartestület Hitelszövetkezet" üzletrészjegye 40P-ről, szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvények 25P-ről + 50P-ről + 100P-ről (2x) + 500P-ről, mind szelvényekkel és szárazpecséttel T:I-,II Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:II Budapest "Urikány-Zsilvölgyi Magyar Kőszénbánya-Részvénytársaság" 2db részvényelismervény egyenként 100P névértékű részvényről, mindkettő szelvényekkel, felülbélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III,III

5 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:I ~ db igazolás klf békekölcsönök és tervkölcsönök jegyzéséről ~ db igazolás klf békekölcsönök és tervkölcsönök jegyzéséről db-os magyar és külföldi részvény és kötvény szelvény tétel T:vegyes 37pcs of mixed coupons of shares and bonds C:mixed Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok / New York Pánamerikai Kén Részvénytársaság" részvényelismervény 100$-ról, lyukasztott, felülbélyegzett + Románia / Bukarest "Redeventa" részvény 5000L-ről, felülbélyegzésekkel és szelvényekkel T:II-,III- United States of America / New York "Pan American Sulphur Company" certificate about 100 Dollars, with overprint and holes + Romania / Bucharest "Redeventa Societate Anonima Pentru Exploatarea Si Comertul Produselor Subsolului" share about 500 Lei, with overprints and coupons C:VF,VG Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Németország / Weimari Köztársaság db részvény, közte Berlin "Német Birodalom Kötvénye" jelzálogkötvény M-ról T:II-,III Germany / Weimar Republic pcs of shares, with Berlin "Bond of the German Empire" debenture bond about Mark C:VF,F Németország / Weimari Köztársaság / München "Bajor Kereskedelmi Bank" arany jelzáloglevele 500M-ról T:III Germany / Weimari Republic / München "Bavarian Commercial Bank" gold mortgage bond about 500 Goldmark C:F Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről teljes szelvényívvel T:I- Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:AU Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek db klf kitöltött váltó illetékbélyegekkel, bélyegzésekkel T:III Miskolc kr "Miskolcz városa pénztári utalványa" rózsaszín papíron T:III Miskolc kr "Miskolcz városa pénztári utalványa" értékjelzés vastagabb T:III lyuk Hódmezővásárhely ~ kr lyukasztott + 8kr, mindkettő "Becsei Sándor artézi kútfúró és vállalkozó" T:II,II Sopron f utalvány + Pécs K pénztárjegy T:III-,IV Esztergom K "Esztergomi Pénzintézetek Utalványa" felülbélyegzett T:III Esztergom június 10. 1K + 2K utalvány, "Esztergom vármegyei munkás és katonatanács" felülbélyegzéssel T:III,III Budapest f "Háztartás Fogyasztási Szövetkezet" fizetési jegy + 20f "Pesti Hírlap" (4x) T:III,III Budapest ~ K "Vasas tisztviselők beszerzési csoportja" szükségpénz, hátlapon körbélyegzővel (2x) T:I Budapest "Árvaházi Sorsjegy a Vármegyei Tisztviselők Árvaháza és Otthona Javára" sorsjegy 5.000K árban T:III Budapest db kitöltött váltó "Bauer Emil, Budapest, VII. Dohány u. 1." bélyegzéssel T:III ~1930. "Laci / Szit - 10db-ért 1/2kg szappan" szappanbárca (12x) T: ~1945. "Budapesti húsjegy" (2x), hátoldalon kézzel írott levél a magyar helyesírás helyzetéről T:II "Varga Modern Bútorszalon" 5db kitöltött váltója illetékbélyegekkel és bélyegzésekkel T:III K "Balatoni Korona" "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:I

6 30089.Makó DN 5db izraelita bárca T:vegyes Hungary / Makó ND 5pcs of Hebrew labels C:mixed Amerikai Egyesült Államok ~1940. "Triborough híd és alagút" bárca (3x) T:2,2- USA ~1940. "Triborough Bridge and Tunnel" 3pcs of toll tokens C:XF,VF Osztrák-Magyar Monarchia ~ h "Északi Vasúti Igazgatóság" élelmiszerjegy T:2 ph. Austro-Hungarian Monarchy ~ Heller "Lebensmittel Magazin der K.K. Nordbahn-Direktion" food jeton C:XF edge error Ausztria ~1900. "Jacob Rothberger Bécs - Ruhaüzlet - Udvari beszállító" Br zseton (24mm) T:2 ph. Austria ~1900. "Jacob Rothberger Wien - Kleidermagazine - K.u.K. Hoflieferant" Br jeton (24mm) C:XF edge error Ausztria / Grödig h (2xklf) + 30h (2xklf) + 40h (2xklf) + 60h (2xklf) T:I,I- Austria / Grödig Heller (2xdiff) + 30 Heller (2xdiff) + 40 Heller (2xdiff) + 60 Heller (2xdiff) C:UNC,AU Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I- Austria pcs of Heller necessity notes C:UNC,AU Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I- Austria pcs of Heller necessity notes C:UNC,AU Franciaország ,05Fr + 0,10Fr + 0,25Fr + 1Fr "Megszállt Területek Vasúti Igazgatása" T:III,III- France ,05 Francs + 0,10 Francs + 0,25 Francs + 1Franc "Régie des Chemins de Fer des Territoires Occupés" C:F,VG Kanada "100 éves a konföderáció" sárgaréz zseton eredeti fóliacsomagolásban (32mm) T:1 Canada "100 Years of Confederation" brass token in original foil packing (32mm) C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben sérült eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 66db névértékben T:I China ND Hell banknotes 66x C:UNC Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x C:UNC Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x C:UNC Kína DN Égetési pénz sérült eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing ~120x C:UNC Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x C:UNC,AU Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x C:UNC,AU Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x C:UNC,AU Kína 5db élelmiszerjegy ív T:I-,II China 5pcs of food coupon sheets C:AU,XF Lettország / Mitau / Nyugat-oroszországi Önkéntes Hadsereg M T:III Latvia / Mitau / West Russian Volunteer Army Mark C:F Német Birodalom / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz T:vegyes German Empire / Weimar Republic pcs of diff necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Gotha, Halle, Kulmbach T:II,III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Gotha, Halle, Kulmbach C:XF,F Németország / Weimari Köztársaság / Königswinter pf (5xklf) szükségpénz T:I,I- Germany / Weimar Republic / Königswinter Pfennig (5xdiff) necessity notes C:UNC,AU Németország / Weimari Köztársaság / Bütow M (3x) + 3M + Grabow pf + 50pf + 75pf szükgépénzek T:I,I- Germany / Weimar Republic / Bütow Mark (3x) + 3 Mark + Grabow Pfennig + 50 Pfennig + 75 Pfennig necessity notes C:UNC,AU Németország / Weimari Köztársaság / Badeni Anilin- és Szódagyár M "50 Millionen Mark" felülbélyegzéssel T:III Germany / Weimar Republic / Badische Anilin- und Soda-Fabrik (Baden Aniline and Soda Factory) Mark with "50 Millionen Mark" overprint C:F Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút db-os szükségpénz tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic / Deutsche Reichsbahn pcs of necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság /100M Al + 1/10M Al + Schleswig-Holstein M Al szükségpénzek T:2 Germany / Weimar Republic /100 Mark Al + 1/10 Mark Al + Schleswig-Holstein Mark al necessity money C:XF Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút db-os szükségpénz tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic / Deutsche Reichsbahn pcs of necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Bad Tölz, Bielefeld, Stuttgart T:III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Bad Tölz, Bielefeld, Stuttgart C:F

7 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! Németország DN 8db klf sörzseton, közte "Schultheiss Söröző Részvénytársaság Berlin / 1/2 liter sör" Cu zseton (26mm) T:2,2- Germany ND "8pcs of diff beer token, with "Shulteiss Brewery Corporation Berlin (Schultheiss Brauerei Aktiengesellschaft) / 1/2 Liter beer" Cu token (26mm) C:XF,VF Olaszország "Milánói Világkiállítás 20 Centesimi" Cu zseton T:2-,3 Italy "Milan World Expo 20 Centesimis" Cu token C:VF,F db-os zseton tétel, benne "Magyar Pénzverő Rt. / Szent Eligius", "Rodolfo / Vigyázat csalok", "Magyar Karaván Camping Club" T:vegyes db klf zseton, közte Nagy-Britannia "Viktória királynő / Hanoverbe" sárgaréz játék zseton T:2-3 4pcs of diff tokens, with Great Britain "Queen Victoria / To Hanover" Brass gaming token C:XF-F db-os vegyes zseton, medál tétel, közte DN "Boldog Újévet" Al zseton, DN "Schell" Cu zseton (3xklf), T:vegyes DN 2db feltehetően bordélyházban használt bárca T: DN 21db fém zseton héber és arab felirattal T:2,2- ND 21pcs of metal tokens with Hebrew and Arabic inscription C:XF,VF db klf fém zseton és játékpénz T:2, Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" (2x) vörösesbarna, barna T:III,III Ft barna + 10Ft kr + 30kr "Kossuth bankó" T:IV ragasztott Ft "Kossuth bankó" "büntetettnek" nyomdai elírással T:III,III- Hungary Forint with "büntetettnek" erratum C:F,VG Adamo G111h Ft kr "Kossuth bankó" T:III,III kr "Kossuth bankó" T:III kr "Kossuth bankó" T:III $ "B" "Kossuth bankó" számozás nélkül T:III szakadások + képeslap: Magyar és Amerikai zászlók, címerek, bankjegy, litho, s: K. Savely D. (b) Hungary Dollar "B" without serial number C:F tears + postcard: Hungarian and American flags, coat of arms, banknote, litho s: K. Savely D. (b) Adamo G117/ Ft T:III,III- Hungary Forint C:F,VG Adamo G Ft / 5G "Osztrák-Magyar Bank" piros sorszámozással T:III Austro-Hungarian Monarchy Forint / 5 Gulden with red serial number C:F Adamo G127., Kodnar K (7x) mind "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzésel, és egy kivételével mindnél mindkét oldal német T:III,III K mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással, hátlap rajz T:III Adamo SK35/ K (2x) mindkettő piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldal német, egyik hátlap rajz T:III,III K (3x) mindnél "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzés, mindkét oldal német és hátlap rajz T:III szép papír Adamo SK35/ K (4x) mindnél "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzés, mindkét oldal német és hátlap rajz T:III,III- Adamo SK35/ K (4x) mind "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III-,IV K (2x) mindkettő "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel K "A 2071" hullámos hátlap K "Orell Füssli Zürich" T:III,III- ragasztott,iv K K mindkettő hamis "BEREG 20 ARTIL COLONIAL ARMÉE D'HONGRIE" felülbélyegzéssel / fake overprint T:III,III-,IV K szerb felülbélyegzéssel T:III K hamis "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel / fake overprint T:III K (13x) a legtöbb klf felülbélyegzéssel T:III,III K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:I- hajtatlan K K (2x) mindhárom "Bács-Bodrog Vármegye Nemesmilitics Község" felülbélyegzéssel T:III,III K hátlapján gúnyrajz T:III K K mindkettő "MAGYAR ÁLLAMPÉNZTÁR DEBRECEN 1919" felülbélyegzéssel T:III,III K (20x) mind felülbélyegzett, "MAGYARORSZÁG", "DEUTSCHÖSTERREICH", román és szerb felülbélyegzések T:III,III-,IV

8 K csehszlovák bélyeggel K hamis felülbélyegzéssel / fake overprint K "3mm" hullámos hátlappal hamis "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel / fake overprint T:III,III- 2K szép papírral K (11x) K (4x) "DEUTSCHÖSTERREICH" és román felülbélyegzésekkel T:III,III-,IV K K "C" sorszámjel, mindkettő "Baranya-Bajai Szerb-Magyar Köztársaság" felülbélyegzéssel T:III,III K II. kiadás (2x) az egyik "Deutschösterreich", a másik hamis "Ausgegeben nach dem 4. oktober 1920" felülbélyegzéssel / fake overprint T:I-,II K "C" sorszámjel (2x) T:III-,IV K (2x) sorszámkövetők, mindkettő piros "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:I,Ihajtatlan K (12x) a legtöbb felülbélyegzett T:III,III-,IV K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel K K mindhárom "Temes Vármegye Vinga Község" felülbélyegzéssel T:III,III K (27x) T:I-,II,III,III-,IV K K mindkettő "Bács-Bodrog Vármegye Ada község 1904" felülbélyegzéssel T:III K (4x) ebből 2db sorszámkövető T:I-,II K (20x) T:II,III,III-,IV K (2x) "3140" + "3131" mindkettő 3mm és hullámos hátlappal T:III-,IV K "3005" 3mm, sima hátlappal T:III- 3cm-es szakadás K "3124" 3mm hullámos hátlap, "DÉLMAGYARORSZÁGI KERESKEDELMI BANK R.T. PÉCS" felülbélyegzés hátlapján T:III K "3040" 3mm sima hátlap, "Brassó Vármegye Brassó Szab. Kir. R. T. Város 1902" felülbélyegzéssel T:III K "3108" 3mm hullámos hátlappal T:III f (30x) T:vegyes f (32x) T:vegyes f (16x) T:I f (35x) T:vegyes K (4x) 2db sorszámkövető + 2db egy ugrással sorszámkövető T:II,II K (21x) T:III,III-,IV K (30x) T:III,III-,IV K "EGY RONGY KORONA", betoldással, ragasztva T:III K (6x) 3+3db sorszámkövető T:I-,II K (44x) T:III,III-,IV K (60x) T:II-,III,III K (30x) T:III,III-,IV K (44x) T:II,III,III-,IV K (30x) T:III,III-,IV K (40x) T:II,III,III-,IV K (7x) K (14x) T:III,III-,IV K barna sorozat- és sorszámmal T:I,I- Hungary Korona with brown serial number C:UNC,AU Adamo SK25e K (8x) K (2x) T:III,III-,IV,V K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" (2x) T:III,III-,IV Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszámmal, gyapotrostok nélkül T:III ly. Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" red serial number, without cotton fibres C:F hole Adamo K K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III szép papír K (3x) T:III-,IV K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III-,IV K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III,III K "Orell Füssli Zürich" barna sor- és sorozatszám T:IV fo. Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" brown serial number C:VG spotted Adamo K

9 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! K "Orell Füssli" T:IV ragasztott Hungary Korona "Orell Füssli" brown serial C:VG sticked Adamo K P T:III P (13x) T:vegyes P (2x) sorszámkövetők T:II szép papír P (6x) közte 3db közeli sorszám T:II,III szép papír P (3x) sorszámkövetők és egyugrású sorszámmal T:I-,II P (3x) sorszámkövetők és egyugrású sorszámmal T:I-,II P (18x) T:III P (50x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (20x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők T:I P (4x) sorszámkövetők egy ugrással T:I P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P "Szálasi-kiadás" kiadatlan, sor- és sorozatszám nélkül, ívből kivágva, nyomdai papírránccal T:II Hungary Pengő "Szálasi edition" officialy unissued, without serial number, cutted from sheet, with typographical crease C:XF P (2x) sorszámkövetők T:I P (2x) T:II,III P (2x) sorszámkövetők T:II-,III folt P (3x) sorszámkövetők T:III,III P (5x) sorszámkövetők T:II,II- folt P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III P T:I-,II hajtatlan Adamo P P (3x) sorszámkövetők, "BÜNTETÉS" szóban "N" felett lemezhiba T:II P (5x) sorszámkövetők T:I-,II P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) mind piros "MNB" bélyeggel T:vegyes P (3x) sorszámkövetők két ugrással, mindhárom "MNB" bélyeggel T:I P (10x) mind "MNB" bélyeggel T:I,I- felső széleken apró hajlás P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) T:vegyes P 2xklf színváltozat P 2xklf színváltozat MP 2xklf színváltozat T:II,II-,III P (3x) közte 2db sorszámkövető és 1db közeli sorszám T:I-,II szép papír P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (4x) sorszámkövetők két ugrással T:I,I P (30x) T:vegyes

10 P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők T:I-,II P (4x) párban sorszámkövetők T:I-,II P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes MP (4x) sorszámkövetők T:I,I MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (4x) sorszámkövetők T:II MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (20x) T:vegyes MP (20x) T:vegyes BP (20x) T:vegyes BP (20x) T:vegyes BP (10x) T:vegyes (közte jobbak is) BP (3x) T:II-,III sarokhiány BP BP BP T:III BP (3x) T:I BP (3x) T:I BP (3x) T:I BP (3x) T:II-,III egyiken sarokhiány BP T:I BP hátoldali fázisnyomata egybefüggő 4-es ívben, "M.N.B." szárazpecséttel, jó minőségű másolat / good copy T:I AP nem kamatozó Pénztárjegy, "Másra Át Nem Ruházható", "Zalalövő" bélyegzéssel T:III Adamo P AP (3x) sorozat- és sorszámmal AP AP (3x), egyik sorozat- és sorszámmal AP (8x) AP fordított címerrel, sorozat- és sorszámmal AP T:III,III AP AP (5x) AP (4x) AP (4x), közte fordított címeres is T:III,III AP 500P (2x) hamis okirati illetékbélyeggel és felülbélyegzéssel / with fake stamps and overprint T:III AP vízjeles papíron, fordított címerrel (2x), "amelyeknél" és "amelyeknek" T:III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres és sorszámos is T:vegyes db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres és sorszámos is T:vegyes db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres és sorszámos is T:vegyes db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres és sorszámos is T:vegyes Ft T:III kissé foltos Ft T:III- kis sarokhiány Ft T:III Ft T:III Ft (3x) T:III,III Ft (3x) T:III,III Ft (3x) T:III Ft (4x) T:III-,IV Ft (3x) T:III

11 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! Ft (3x) T:III Ft (3x) T:III Ft (4x) T:III,III Ft (5x) T:III,III Ft (2x) ft Ft T:III-,II Ft T:I Ft + 100Ft T:II Ft (2x) T:I,I Ft (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I Ft T:II szép papír Ft (10x) sorszámkövetők T:I,I Ft "J" T:III Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" bontott csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "FD" (3x) sorszámkövetők T:I Ft "FB" (2x) sorszámkövetők T:I Vegyes: Esztergom K "Esztergomi Pénzintézetek Utalványa" MP MP (2x) MP mind "Ki mit gyűjt? - Dorog / Magyar Papírpénz Kiállítás - József Attila Művelődési Ház, Dorog 1966.X.13-16" felülbélyegzéssel T:III db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy T:vegyes db vegyes pengő bankjegy T:vegyes db vegyes pengő bankjegy T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel, közte több gyenge tartású T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy T:vegyes db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes forint bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes korona, pengő bankjegy T:vegyes Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "Kálmán" (0,52g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Coloman" (0,52g) C:XF,VF Huszár: 37., Unger I.: Denar Ag "II. Béla" (0.2g) T:2 ki. Hungary Denar Ag "Bela II" (0.2g) C:XF cracked Huszár 89., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" verőtőváltozat (0,46g) T:2 Huszár: 100., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" (0,32g) T:2 Huszár: 99., Unger I.: Denar Ag "III. Béla" (0.23g) T:2-,3 ki. Hungary Denar Ag "Bela III" (0.23g) C:VF,F cracked Huszár: 69., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,78g) T:2 kis ph. Huszár 72., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,24g) T:2-,3 ph. Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,24g) C:VF,F edge error Huszár: 195., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,25g) T:2-,3 ph. Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,25g) C:VF,F edge error Huszár: 195., Unger I.:

12 Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,24g) T:2-,3 Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,24g) C:VF,F Huszár: 192., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,24g) T:3 ki. Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,24g) C:F cracked Huszár: 192., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,67g) T:3 Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,67g) C:F Huszár:320., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,81g) T:3 Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,81g) C:F Huszár:320., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,22g) T:2-,3 ki. Hungary Denar Ag "Bela IV" (0,22g) C:VF,F cracked Huszár: 313., Unger I.: Obulus Ag "IV. Béla" (0,21g) T:2- Huszár: 340., Unger I.: 256.c Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,48g) T:2,2- Huszár 547.,Unger I.: 432.a Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,44g) T:2,2- Huszár 548.,Unger I.: Denár Ag "Mária" (0,42g) T:2-,3 ki. Huszár 569., Unger I.: ?L-K Denár Ag "II. Lajos" (0.3g) T:3 ki. Huszár 846., Unger I 675.e K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,54g) T:2 Huszár: 936., Unger II.: 748.a KB Obulus Ag "Miksa" (0,27g) T:1-,2 kis ki. Huszár: 995., Unger II.:767A KB Denár Ag "Miksa" (0,53g) T:2 Huszár: 993., Unger II.: 767.a KB Obulus Ag "Rudolf" (0,29g) T:1- patina Huszár: 1068., Unger II.:816B K-B Denár Ag "Rudolf" (0,55g) T:2-,3 Huszár 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,50g) T:1-,2 Huszár: 1059., Unger II.: 811.a ?KB Rézpoltura "II. Rákóczi Ferenc" verehibás (2,49g) T:2- Hungary 170?KB Poltura Cu "Francis II Rákóczi" strike error (2,49g) C:VF KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (1,85g) G 3kr Cu E 3kr Cu G 3kr Cu "I. Ferenc" T:2-,3, NB 1/4 Tallér Ag "III. Károly" (6,61g) T:2- ph. lyuktömött Huszár:1623;Unger II.: K 1kr Cu "Mária Terézia" (2x) T: Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona B 2kr Cu T:2-,3 Huszár: 1756;2175. Unger III.: 1278;1447.a PH-KM Poltura Cu "Mária Terézia" rozettás T:2-,3 Huszár: 1752., Unger III.: 1270.a B Tallér Ag "II. József" Körmöcbánya, kitűzővé alakítva! (Br.: 29,37g) T:2,2- kis ph. Hungary 1783B Madonnentaler Ag "Joseph II" Kremnitz, made into a brooch! (Br.: 29,37g) C:XF,VF small edge error Huszár: 1869., Unger III.: B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,57g) T:2-, B 20Kr Ag "I. Ferenc" T:3 lyuk Huszár: 1964., Unger III.:1375.a S 3kr Cu "I. Ferenc" T: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- Huszár: 2081., Unger III.: B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" füllel T:2 juszt. Huszár: 2081, Unger III.: B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- ly.,ph., lapkahiba Huszár 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- ph B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 apró ph., patina B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- patina kr Cu T: NB 3kr Cu T:2-,3 durva ph. Adamo B B 2kr Cu +1858B 1kr Cu + Ausztria 1859A 1kr Cu T:2-,3 karc B 1Fl Ag "Ferenc József" T: B 1/4Fl Ag "Ferenc József" T:3 karc, patina GYF 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:3,3- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya T:2 ph., felületi karc Hungary 1869KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF edge error, slightly scratched Unger III.: 1463.a, Huszár: 2136., Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:3 ph. Adamo M KB 10f Ni T: KB 10f Ni T: f Ni (14x) f Ni f Cu-Ni T:2, f Ni/alpakka/Cu-Ni/Fe (11xklf) T:vegyes KB 20f Ni (3xklf) f Cu-Ni T:2,

13 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! f Ni/Fe/Cu-Ni (10xklf) T:vegyes f Ni/Fe (23x) T:vegyes f Br/Fe/Zn (22x) T:vegyes f Ni/alpakka/Cu-Ni/Fe (25x) T:vegyes KB 10f Ni KB 10f Ni KB 10f alpakka KB 20f Fe (5x) T:2, KB-1895KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T: KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2- Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2- felületi karc Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- kis ph. Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- Adamo K KB 2f Br KB 20f Fe (9x) f Br (4x) + 2f Br/Fe (17x) + 10f Cu-Ni/Fe (57x) + 20f Fe (16x) f tombak + Ausztria h Br h Fe (7x) egy része fóliatokban T:vegyes KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T: KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2, KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T: KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2, KB 2K Ag "Ferenc József" KB 1K Ag "Ferenc József" T:2-, f Br (33x) T:vegyes KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2 patina KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:2 kis ph f (2x) f lyukkal f (2x) T:2,2-, P Ag (2x) P Ag "Madonna" T:2-,3 patina f Br/Fe (38x) T:vegyes f Cu-Ni T:2, f Cu-Ni T: P Ag T: P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" jelzetlen Ag keretben (br.:30,38g) T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P f (29x) T:vegyes P Ag "Liszt Ferenc" T:2- ph P Ag "Liszt Ferenc" T:2 ph P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag T:

14 P Ag (3x) T:1-, ,1938, P Ag (3x) T:1-, ,1938, P Ag (3x) T:1-, ,1938, P Ag (3x) T: ,1938, P Ag (3x) T:1-, ,1938, P Ag (3x) T:1-, P Ag "Madonna" T:2- kis ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P P Ag "mosolygós Madonna" T:2- Adamo P P Ag "mosolygós Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2,2- Adamo P f Fe (12x) T:1-,2, P Al (10x) közte 1943! + 2P Al (4x) + 5P Al (3x) fóliatokban T:vegyes P Al (7x) + 2P (4x) T:2, P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" P Al "Parlament" (3x) T:2, P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" P Al "Parlament" T:1-, f tombak + 20f Cu-Al f Al T: Ft Al Ft T:3, Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "Deák" T:2,2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-, f Al (4x) T: Ft Ag "Petőfi" T:2 felületi karc, patina Ft Ag "Széchenyi" T:2 patina Ft Cu-Ni (3x) Ft Cu-Ni T:2, Ft + 25Ft Ag "10 éves a Forint" T: Ft alpakka "Kossuth" (16x) T: Ft Ag "Kodály" T:2 patina Ft Ag + 100Ft Ag "Szt.István" pár T:BU oxidáció Ft Ag "Budapest" T:BU oxidáció f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag 3klf db "Festők I. - Munkácsy, Szinyei, Derkovits" T:BU Ft Ag 3xklf "Festők II. / Mányoki, Rippl-Rónai, Csontváry" sor T:BU oxidáció

15 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! Ft Ag "Bethlen Gábor" eredeti sérült MNB tokban T:BU Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft alpakka "Fáy András" T:2 (ragasztásnyom),2 (PP) Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft "FAO" laminálva + 100Ft "FAO" tanúsítvánnyal tokban Ft "FAO" T:1,1-, Ft Ag "Labdarúgó VB - 1 játékos" nem eredeti tokban T:PP felületi karc Ft Cu-Ni "Labdarúgó VB 1982" Ft Cu-Ni "FAO" (2x) Ft alpakka "Fáy András" T: Ft Cu-Ni "Labdarúgó VB 1982" Ft (2x) Ft T: Ft Ag "Téli Olimpia-Calgary" T:2 Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Calgary" T:2 Adamo EM Ft "Világ Vadvédelmi Alap II." T:BU Adamo EM Ft "SOS Gyermekfalu" Ft "Fazekas Mihály: Lúdas Matyi" T:2 (PP), BU Ft Ag "Mátyás Király - Buda" tokban T:BU ujjlenyomatos, kis oxidáció Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag (5x) "MNB" + "Deák" T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU ujjlenyomatos Adamo EM Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" T:BU patina, ujjlenyomat Adamo EM Ft " es szabadságharc" Ft "Petőfi Sándor: János vitéz" T:BU, Ft "Kossuth" (2x) T: Ft "Kossuth" (2x) T: Ft "Deák Ferenc" (50x) eredeti bontatlan rollniban T:1, Ft "Kossuth" elsőnapi veret sorszámozott díszlapon Ft "Deák Ferenc" elsőnapi veret számozott emléklapon T: Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 20Ft "Deák Ferenc" T:BU Adamo FO Ft "Deák" (4x) T: Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "Magyarország az EU tagja" T:BU Adamo FO Ft (10x) emlékkiadások T: Ft (15x) emlékkiadások T: Ft (15x) emlékkiadások T: Ft 6xklf, főleg emlékkiadások T:1-, Ft (15x) emlékkiadások T: Ft Ag "Nyári olimpia-athén" T:PP Dísztokban

16 Ft Ag "Visegrádi vár" T:2 (PP) Adamo EM Ft-100Ft "1956-os Forradalom" 7klf db dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:PP Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft "Római Szerződés" forgalmi szettből kivágott lapon Ft forgalmi szettből kivágva T:PP Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:PP Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:PP Ft "Siklósi Vár" T:BU Tanúsítvánnyal Adamo EM Ft "Siklósi Vár" tanúsítvánnyal T:PP felületi karcos Adamo EM Vegyes: 1849NB 6kr Ag hamis osztrák címeres ellenjeggyel + Ausztria 1849A 6kr Ag / fake counter mark T:2-, Vegyes: 1851B 1kr Cu B 5/10kr Cu B 4kr Cu + Ausztria / cseh verdejel 1861P 1kr Cu "Mária Terézia" T:2-, Vegyes: P Ag + Ausztria K Ag "Ferenc József" (2x) T:3, db vegyes magyar és külföldi fém- és ezüstpénz, közte Ft "Fáy András", Kanada c Ag T:vegyes Vegyes: 6db-os magyar és osztrák vegyes kis ezüstpénz és medál tétel, közte 1870KB 10kr Ag "Váltó Pénz", P Ag T: db-os vegyes magyar és külföldi rézpénz tétel, főleg magyar verdejűek, közte 1812S 1kr Cu, 1762P 1kr Cu "Mária Terézia" T:vegyes db-os vegyes magyar és külföldi rézpénz tétel, közte Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona, 1888KB 1kr Cu "Középcímer" T:vegyes db-os vegyes fillér tétel a korona, pengő időszakból T:vegyes Vegyes magyar 20f, 50f, 1Ft, 5Ft, 10Ft tétel 1kg-os súlyban, fóliacsomagolásban T:vegyes (1 is!) Vegyes alumínium fillér és forint tétel 1kg súlyban T:vegyes Vegyes alumínium fillér és forint tétel 1kg súlyban T:vegyes Magyar emlékveretek, plakettek Bakonyi Sándor ( ) ~1930. "Pénzintézeti Sportegyletek Szövetsége / évi távolugrás bajnokság II. helyezett" Br emlékplakett "LUDVIG" gyártói jelzéssel (55x43mm) T: Berán Nándor ( ) "Országos Földhitelintézet Tisztviselőinek Sportegyesülete 1926 / Céllövészet II." ezüstözött fém díjérem (45,5mm) T: Béres János (1954-) DN "Hevesi Sándor / Hevesi Sándor Színház Zalaegerszeg" Br plakett eredeti tokban (113mm) T: Bobály Attila (1948-) "Balassa Iván - Emlékérem " Br emlékplakett (100mm) T:2 kis ph Bognár György (1944-) "Őrösi Pál Zoltán" Al emlékérem (2x) (42,5mm) T: Bognár György (1944-) / Dr. Balogh Imre (1930-) "Baksay Sándor / Kunszentmiklósi Gimnázium" Br emlékérem (87mm) T: Bognár György (1944-) "Magyar Köztársaság Október 23. / Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar;" piefort Ag emlékérem dísztokban, tanúsítvánnyal (156,91g/0.925/65mm) T:PP ujjlenyomatos, felületi karc Bokros László (1928-) "Cházár András Emlékérem / Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége" bronzozott fém érem füllel (40mm) T:2, Borsos Miklós ( ) "Fa- és Papíripari Szövetkezetek Szövetsége 1977" Br emlékérem (81mm) T: Borsos Miklós ( ) "Fa- és Papíripari Szövetkezetek Szövetsége 1978" Br emlékérem (83,5mm) T: Borsos Miklós ( ) "Fiziológiai Tudományok XXVIII. Nemzetközi Kongresszusa Budapest" Br emlékérem (60mm) T: Borsos Miklós ( ) "MOEBL COOP " nagyméretű kétoldalas Br plakett eredeti dísztokban (119mm) T:

17 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon Bozó Gyula ( ) "George Bush látogatása Magyarországon" Br emlékérem (42,5mm) + DN "10 éves a Korona Pódium / Délbudai Vendéglátó Vállalat Budapest" Br emlékérem. Szign.: HG (49mm) T:2(PP), Bozó Gyula ( ) "Gróf Széchenyi István születése 200. évfordulója emlékére / A Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztertől" (2xklf) Br emlékérem (42,5mm) T: Bozó Gyula ( ) DN "Magyar Köztársaság Országgyűlése" ezüstözött fém emlékérem dísztokban (42,5mm) T:PP Cyránszki Mária (1940-) "Móricz Zsigmond Általános Iskola " Br emlékérem (92,5mm) T: Cziglényi Ádám ( ) "V. Országos Magyar Bélyegkiállítás Budapest 1948" ezüstözött Br plakett (95x60mm) T: Cziglényi Ádám ( ) "V. Országos Magyar Bélyegkiállítás Budapest 1948" Br plakett eredeti tokban (60x94mm) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola" öntött Br érem (89,5mm) T:1-, Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "MÉE III. Vándorgyűlése Székesfehérvár / Gorsium" jelzett Ag emlékérem (25,17g/0.800/42.5mm) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "Ormos Imre " Br emlékérem (97mm) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940-) DN "Olvaszd ki bennem a vasat!" Br emlékplakett (90mm) T:2, Csúcs Ferenc ( ) "Kultusz Kupa Emlékérem" Br emlékérem (55mm) T: Domonkos Béla (1934-) DN "Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Érd" Br emlékplakett képkeretben (keret nélkül 96mm) T: Erdei Sándor (1946-) DN "Salgótarján - Kultúráért" Br díjérem (99mm) T:1- peremen sorja nyomok Erdei Sándor (1946-) DN "Salgótarján - Közoktatásért" Br díjérem (96mm) T:1- peremen sorja nyomok Fritz Mihály (1947-) "Megszálló szovjet csapatok kivonulása / KONYEC" aranyozott Br piefort emlékérem nem saját dísztokban (65mm) T:PP ujjlenyomat Földesné Sonnenfeld Lenke ( ) "Nyugat-Magyarországi Játékvezető Testület " irredenta Br plakett (130x65mm) T: Fülöp Zoltán (1951-) "Budapest - Parlament / Királyi szent ereklyék" Ag emlékérem tokban (27g/0.925/42,5mm) T:PP Gera Katalin (1943-) "XIX. Országos Ifjúsági Bélyegkiállítás - Kaposvár ápr. 3." Br emlékplakett fatalpon (90-93mm) T: Hetés György ( ) "Komlós Vilmos / Komlós Vilmos Emlékverseny" Br emlékérem (117mm) T: Iván István ( ) "Tapolca Város Tanácsa" Br emlékérem (60mm) T:2 ph Iván István ( ) DN "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége" aranyozott Br emlékplakett (48x65,5mm) T: Kelemen Kristóf ( ) "Művészetbarátok Egyesülete" Br emlékplakett (96mm) T:2,2- patina Képíró Zoltán ( ) DN "Dózsa György-Cegléd" Br emlékérem (61mm) T: Kiss György (1943-) "Dr. Antall József / Szabad Választás 1990" Ag emlékérem (10,1g/0.500/30mm) T:PP patina Kiss György (1943-) "Dr. Antall József / Szabad Választás 1990" Ag emlékérem (9,95g/0.500/30mm) T:PP patina Kiss Sándor ( ) "MÉE Szombathelyi Csoportja - Jókai Mór / Kőszeg" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) T: Kiss Kovács Gyula ( ) "Országos Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár" fém emlékérem, szignó nélkül (48,5mm) T: Kiss Kovács Gyula ( ) "Renoir" Br emlékérem ÁPV plasztiktokban (60mm) T: Kiss Kovács Gyula ( ) "Teleki Blanka / 100 éves a Teleki Blanka Gimnázium " Br plakett (105mm) T: Kiss Kovács Gyula ( ) "XI. Országos Csokonai Diákszínjátszó Napok - Csurgó 1988" Br plakett (115mm) T: Kiss Kovács Gyula ( ) DN "Michelangelo" Br emlékérem ÁPV plasztiktokban tájékoztató tanúsítvánnyal (60mm) T: Kiss Kováts Gyula ( ) DN "MUOSZ (Magyar Újságírók Országos Szövetsége) - A Magyar Sportújságírók Díja - Kiváló Nevelőmunkáért" Br plakett (124x82mm) T: Kiss Nagy András ( ) "II.János Pál pápa / A Magyarok Nagyasszonya kápolnájának felszentelése" alkalmából kiadott Br emlékérem tokban (50mm) T:1- kis ph Kiss Nagy András ( ) "Röpülj Páva - A Magyar Rádió és a Magyar Televízió Népdalversenye" Br emlékplakett (80x77mm) T:

18 30619.Kiss Nagy András ( ) DN "Korányi Sándor" Br emlékérem kissé sérült ÁPV plasztiktokban ismertető tanúsítvánnyal (60mm) T: Kiss Nagy András ( ) DN "Semmelweis Ignác " Br emlékérem eredeti "ÁPV" tokban (60mm) T: Kiss Nagy András ( ) DN "Kodály Zoltán / Háry János" Br emlékérem ÁPV plasztiktokban, ismertető tanúsítvánnyal (60mm) T: Kiss Nagy András ( ) DN "Omnia Vincit Amor (A szerelem mindent legyőz)" Br emlékérem (60mm) T: Kiss Nagy András ( ) DN "Apáczai Csere János Díj" Br díjérem jelzés nélkül (80,5-83mm) T:2 kis ph. Hungary ND "János Apáczai Csere Award" Br award medal without signature (80,5-83mm) C:XF slight edge error Kósa István (1953-) "Szent István államalapító / Ezeréves Magyarország" Ag emlékérem tokban tanúsítvánnyal (31,1g/0.999/42,5mm) T:PP Körmendi Frimm Jenő ( ) "MTK (Magyar Testgyakorlók Köre) / Szeretetteljes megemlékezésül a Hungária F.C." fémjelzett Ag emlékplakett szignó nélkül (50.05g/0.800/44x43,5mm) T:2 HP 2338v Kubászova Tamara (1939-) "Osztrovszki György " Br emlékplakett (100mm) T: Lantos Györgyi / Szabó Géza (1939-) "MÉE XIX. Vándorgyűlése Baja / Türr István" Br emlékérem (42,5mm) + Lantos Györgyi (1953-) "MÉE Pápa / Éremgyűjtők 20. Vándorgyűlése" Br emlékérem (42,5mm) T: Lapis András (1942-) "Szeged Emlékérem / Szegedi Ipari Vásár" fém emlékérem (50mm) T: Lapis András (1942-) "Az Ásotthalmi Erdészeti Szakiskola száz éves" kétoldalas Br érem eredeti dísztokban (85,5mm) T: Lapis András (1942-) DN "Kiváló Áruk Fóruma" Br emlékérem (69,5mm) T:1- apró ph Lebó Ferenc (1960-) "A szabad szakszervezeti mozgalomért" aranyozott fém emlékérem "KESZOSZ (Keresztényszociális Szakszervezetek Országos Szövetsége)" dísztokban (42,5mm) T:2 (PP) Lebó Ferenc (1960-) "A honfoglalás emlékére / Árpád Nagyfejedelem" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:PP ujjlenyomatos Lisztes István (1942-) "MÉE - Jászberényi Csoport / Pest-Buda-Óbuda egyesítésének századik évfordulójára" Br emlékérem (42,5mm) T: Löfkovits Arthur ( ) "A Debreczeni Kereskedelmi és Iparkamara kitüntető érme / Jeles tanulókból lesznek kitűnő mesterek!" jelzetlen Ag emlékérem (42,37g/50mm) T:2- több ph Lőrincz István ( ) "Házasságkötésünk emlékére ápr.30." Br emlékérem (50mm) T:2 HP 3417v Madarassy Walter ( ) "Magyar Iparművészek Országos Egyesülete 1926 / M. Dely Annánmak 1937" fémjelzetlen Ag vagy ezüstözött Br kitüntető érem névre szóló gravírozással (73,52g/70mm) T:1- kis ph Madarassy Walter ( ) DN "Vadas Jenő / Erdészeti Tudományos Intézet 1898" Br emlékérem (83mm) T: ifj. Madarassy Walter "ET AEDIFICABUNT DESERTA A SAECULO ET RUINAS ANTIQUAS ERIGENT - ISAIAS 61.4 (Fölépítik az ősi romokat, és ami már rég pusztulásnak indult, azt helyreállítják. Izajás 61.4)" Br emlékérem (101mm) T: Matskássy Gyula ( ) "Bajnoki Érem / Magyar Pénzintézeti Sportegyletek Ligája" Br emlékérem (50mm) "Bajnoki Érem / Magyar Pénzintézeti Sportegyletek Ligája - Meizei csapat III " Br díjérem (40mm) T: Murányi Gyula ( ) ~1910. "Hieronymi Károly" volt belügyminiszter, politikus, mérnök Br plakett (70x35mm) T: Murányi Gyula ( ) "A Krasniki diadalmas csatában az oroszoktól elvett ágyúból verette az Auguszta-Alap" Br emlékérem fém keretben (22mm) T: Murányi Gyula ( ) DN "Anyánk" Br plakett (118x106mm) T:2 Hungary ND "Our Mother" Br plaque. Szign.: Gyula Murányi (118,5x105,5mm) C:2 HP 3660var Murányi Gyula ( ) DN "A Beethoven plakett mellékalakjai" Br plakett (54x44,5mm) T:2- R! Nagy Lajos (1949-) "MÉE Szabolcs-Szatmár Megyei Szervezete / Bajcsy-Zsilinszky Endre " jelzett Ag emlékérem (36,36g/0.835/42,5mm) T: Nyírő Gyula ( ) "Henri Dunant, a Vöröskereszt alapítója / A Magyar Vöröskereszt Budapesti Vezetősége" Br emlékérem (96mm) T: Ifj. Pál Mihály (1936-) - B. Szabó Edit ( ) "Flór Ferenc / Pest Megyei Orvosnapok - Tudományos munkáért III." Br emlékérem jelzés nélkül (91mm) T: Palotás József (1947-) DN "Pedagógus munkásságáért - Dunaújváros / Fauszt Ferenc - József A. Iskola" ezüstözött Br emlékérem eredeti tokban (60,5mm) T:2 patina Papp László (1947-) "Első királyunk Szent István halálának 950. évfordulóján a Szent Jobb országjárásának emlékére " 2db klf patinázott vörösréz emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal: "Jobbra lépő csodaszarvas" + "Csodaszarvas balra néző feje" (70mm) T:

19 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! Papp László (1947-) "Első királyunk Szent István halálának 950. évfordulóján a Szent Jobb országjárásának emlékére / Szent István lóval és Krisztogrammal" patinázott és zománcozott vörösréz emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (70mm) T:1-, Peternák Gusztáv (1928-) "Magyar Üzemegészségügyi Tudományos Társaság Budapest / Jubileumi Tudományos Ülés " Br emlékplakett (60mm) T:2, Reményi József ( ) "Magyar Nemzeti Színház / Színházunk felszabadulásának 10 éves emlékére" Br emlékérem jelzés nélkül (80mm) T:2 ph. Hungary "Hungarian National Theater / 10th Anniversary - Liberation of our theater" Br commemorative medal without signature (80mm) C:XF edge error Renner Kálmán ( ) "Kutyakiállítás Sopron" Br plakett (74-78mm) T: Renner Kálmán ( ) "III. Soproni Temperöntési és mintakészítési napok 1970" bronzozott ólom plakett (68,5x96,5mm) + DN "Hungária Magyar Bélyeggyűjtők Köre 1899 / Hargitay László M.B.E.O.Sz. főtitkári érdemeiért" Br plakett "V. SZILAS", "K. HAWEL BP." és "T: BROSSEK M." jelzésekkel T: Renner Kálmán ( ) "Jubileumi Sportverseny Győr / M.N.K. Evezős Vidék Bajnoksága" ezüstözött Br emlékérem füllel (80mm) T: Solymári Valkó László ( ) "Bem József" Br plakett (90x65mm) T: Somogyi József ( ) ~1970. "Pro Arte - Salgótarján" Br plakett (108x82mm) T: Szabó Gábor (1940-) "A Kommunisták Magyarországi Pártja megalakulásának 60. évfordulójára" Br emlékérem dísztokban (87mm) T: Szász Vilmos ( ) "A reformáció 400 éves örömünnepe emlékére Dr. Luther Márton / okt. 31." hadifém emlékérem füllel (33mm) T: Szász Vilmos ( ) "A reformáció 400 éves örömünnepe emlékére Dr. Luther Márton / okt. 31." hadifém emlékérem füllel (33mm) T:2-, Szolláth György (1927-) "MÉE XII. Vándorgyűlése / Marcus Aurelius" Br emlékérem (42,5mm) + Gáti Gábor (1937-) "MÉE XIX. Vándorgyűlése Sátoraljaújhely - Kazinczy Ferenc" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Tóth Sándor (1933-) "MÉE Szeged / Vedres István" Br emlékérem (42,5mm) "Dugonics Társaság " Br emlékérem nem eredeti tokban (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) "125 éves Pick Szeged" Br emlékérem (42,5mm) T: Tóth Sándor (1933-) "Szabolcs-Szatmár Megyei Idegenforgalmi Hivatal / Csaroda" (2x) Br emlékérem (40mm) T:1-, Tóth Sándor (1933-) DN "Magyar Általános Orvosok Dél-Alföldi Szervezete" Br plakett (103,5x68,5mm) T: Turáni Kovács Imre ( ) "A legnehezebb időben végzett jó munkáért " Br plakett (84x54mm) T: Varga Imre (1923-) ~1976. "Czóbel Béla " Br plakett (~149mm) T:2 Hungary ~1976. "Béla Czóbel " Br plaque. Sign.: Imre Varga (~149mm) C:XF Veszely Jelena (1917- ) "Frim Jakab / Fővárosi Kézműipari Vállalat 1986" Br plakett (92mm) T: Zombori Kiss István ( ) "Magyar Általános Hitelbank Tisztviselőinek Sportegylete " Br plakett, "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel (50x44mm) T:2- fo., kis ph Zsákodi Csiszér János ( ) "Magyar Anyák Nemzeti Ünnepe" fém emlékérem füllel (40,5mm) T:2-, "Évi Délmagyarországi Ipar- és Mezőgazdasági Kiállítás Temesvárott" egyoldalas Br érem (60mm) T:2 kis ph "Országos Iparegyesület" fémjelzetlen Ag díjérem gravírozással "AZ ORSZÁGOS IPAREGYESÜLETTŐL - KNOPP ÉS STEINER BUDAPESTEN" Szign.: Anton Scharff / Knopp és Steiner Budapesten (46,06g/54,5mm) T: "ISTE - Győztesnek" Br emlékérem. Szign.: Csillag T. (30mm) T: "Magyar Foxterrier Tenyésztők Egyesülete" bronzozott fém plakett (78-91,5mm) T:2 foltos "Nemzetközi Embervédelmi Kiállítás Budapest" Br emlékérem (60mm) T: " "RSTÉ" Br plakett (60x40mm) T:1-, ~ "Magyar Királyi Zrínyi Miklós Reáliskola Nevelőintézet Pécs / II. Torna egyéni II." réz díjérem (35mm) T: "Fábri Imre / Magyar Általános Hitelbank Evezősháza - Védő km - Fábri díj" Br emlékérem. Szign.:JG (71mm) T: "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Egyesülete / Kiváló munkájának elismeréséül - A M.B.O.E." ezüstözött Br szögletes plakett eredeti tokban (65x93mm) T: "Tanácsköztársasági Emlékérem" ezüstözött Br érem mellszalaggal tokban (38mm) + Garamkeszi János (1936-) / Jeckel Ferenc ( ) "Inotai Alumíniumkohó / Magyar Alumíniumipari Tröszt" Al emlékérem dísztokban (80mm) T:1-, "64. Országos Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár" aranyozott Br plakett (80x61mm) T:

20 "65. Országos Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár Budapest / III. Díj" Br díj plakett (86x67,5mm) T: "Budapest / Közalkalmazottak Ülése Április" Br emlékplakett dísztokban (67mm) T: "75 éves az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület" Br plakett eredeti dísztokban (56x75mm) T: "150 éves a magyar gőzhajózás - Carolina / MHRT Hunyadi" Br emlékérem, fül letört (30mm) T: ~ Dekoratív szocreál Br plakett eredeti tokban, hátlapon "111" számmal (83mm) T: "Villamos Berendezés és Készülék Művek - felszabadulásunk 25. évfordulójára" Br plakett (87mm) Horváth János (1940-) "50 éves a Magyar Élettani Társaság" Br plakett (91mm) T: "IX. Országos Szabászverseny Pécs" egyoldalas öntött Br plakett (117mm) T:2,2- lyuk ~1970. "BKV Hűségérem ezüst fokozat" ezüstözött fém érem (36mm) T: "20 éves a Fővárosi Tanácsi Építőipar" Br plakett eredeti tokban + ~1950. "Mezőgazdaság Kiváló Dolgozója" kitüntetés miniatűrje (Rákosi címeres) T: "Keszthely / Éremgyűjtők Keszthelyi Csoportja - 20 éves a városunk" fém emlékérem (70mm) T:2, HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" fém emlékérem (40mm) "HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" ffém zseton (32mm) "Őszi Budapesti Nemzetközi Vásár" Cu emlékérem (32mm) T: "HUNGEXPO / Nemzetközi Csomagolási és Anyagmozgatási Kiállítás" fém emlékérem (40mm) "HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" ffém zseton (31mm) "Első választó" emlékérem (3x) T: "Keszthely / Dunántúli Éremcsere Nap V. 26." Br emlékérem. Szign.: György F. (70mm) T: "MN (Magyar Néphadsereg) Központi Katonai Kórház " Br szögletes emlékplakett (70x70mm) T:1- Hungary "Hungarian Peoples Army Central Military Hospital " Br commemortaive plaque (70x70mm) C:AU "Fáy András az első magyar takarékpénztár megalapítója" Al zseton (23mm) "150 éves az Országos Takarékpénztár" Al zseton (30mm) T: "A kábelipar területén végzett hűséges munkáért " egyoldalas Br érem (87mm) T: "Emlék a Körmöcbányai M. Kir. Pénzverő kiállítására 1826" Al emlékérem másolat a Fémipari Kutató Intézet kiadásában, plombált ÁPV tokban! T: "Taurus Emlékérem / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció "Taurus Emlékérem / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem sérült eredeti tokban (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció "Lenin Kohászati Művek Diósgyőr / Szabadságot Luis Corvalánnak és a chilei hazafiaknak! Országos szolidaritási nagygyűlés Miskolc, szeptember 10." öntött Br plakett (59x148mm) T: "Volán 20 éves munkájáért hűségéért" Br plakett (~ mm) T: "Csongrádi Napok" ezüstözött Br emlékérem dísztokban (60mm) T: "Nemzetközi Gyermekév" Ag bélyegérem eredeti ÁPV tokban (3.41g/0.835/27x22mm) T:PP ~1980. "Csepel Vas- és Fémművek - 40 éves törzsgárda tagjának" fém plakett (85x43mm) + adományozói okirat + aranyozott, zománcozott fém jelvény + "Csepel Művek Bizottsága - KISZ" műanyag jelvény T: "XXII. Nyári Olimpiai Játékok Moszkva 1980" Ag bélyeg érem (3,43g/0.835/27x22mm) + "XXII. Nyári Olimpiai Játékok Moszkva Misa" Ag bélyeg érem (3,39g/0.835/27x22mm) T:2 (PP) "XXII. Nyári Olimpiai Játékok Moszkva 1980" Ag bélyeg érem (3.38g/0.835/27x22mm) + "XXII. Nyári Olimpiai Játékok Moszkva Misa" Ag bélyeg érem (3,39g/0.835/27x22mm) T:2 (PP) ~1980. "Csepel Vas- és Fémművek - 35 éves törzsgárda tagjának" Br plakett eredeti dísztokban (43x85,5mm) T: "Magyar Távirati Iroda 100 éves " Br emlékérem (70mm) T:2 ph "Szent István denár / Ungarn in Hamburg" fém emlékérem plasztik keretben, tok hiányzik (42,5mm) T:1, "VIII. Női Kézilabda VB - Magyarország" Ag emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (25g/0.800/35x40mm) T:PP ujjlenyomatos "MLSZ / FIFA Világbajnokság Spanyolországban" Ag emlékérem sérült eredeti tokban (35g/0.925/35x40mm) T:PP ujjlenyomatos "MLSZ / FIFA Világbajnokság Spanyolországban" Ag emlékérem eredeti tokban (35g/0.925/35x40mm) T:PP ujjlenyomatos