1 266. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2016 január ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: január óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők január 25-én 10 órától. Utólagos eladás: január ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 267. levelezési gyorsárverésre: január 19. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 25. Jubileumi nagyaukciónkra már várjuk beadásaikat! Részesedjenek Önök is a nagyaukciók egyre nagyobb sikereiből és adjanak be már most az áprilisi aukcióra! Szállításokat várunk március 17-ig! Megtekintés: január ig. Tételek átvétele január 25-én 10 órától! 265. aukció elszámolás január 26-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Multifunkciós nagyító világítással, 3x / 10x nagyítóval, 55x mikroszkóppal eredeti dobozában műbőr tokkal, új állapotban "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new NOTEBOOK digitális ékszermérleg 0,01-500g eredeti dobozában, leírással, új állapotban NOTEBOOK pocket scale 0,01-500g with description in original box, new Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information "MAGYAR ÉRMEFORGALMAZÓ" zöld érmetartó tálca bársony béléssel, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel Érmetartó kazetta kivehető tálcával, 24 férőhellyel + piros műbőr borítású album 24 férőhellyel, mindkettő használt állapotban "Magyar Filatélia Vállalat" zöld műbőr bankjegytartó album 100 férőhellyel, használt állapotban db üres éremtartó tok, klf méretekben, használt állapotban db vegyes tok szocialista kitüntetésekhez használt állapotban db szocialista kitüntetéshez való tok, klf méretekben, használt állapotban db-os vegyes tok szocialista kitüntetésekhez emlékérmekhez használt állapotban Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus , Budapest 2009, 1. kiadás, használatlan, dedikált példány! Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus , Budapest 2009, 1. kiadás, használatlan Hóman Bálint: Magyar pénztörténet Budapest, MTA [Hornyánszky Viktor]. 710 p. + 1 kihajtható térkép és 4 kihajtható táblázat. Újrakötve Laszlovszky József: A magyar címer története, Budapest, Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Rádóczy Gyula: A legújabb kori magyar pénzek ( ). Bp., 1984, Corvina Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, jó állapotban Serge Andolenko, Robert Werlich : Badges of Imperial Russia. Washington cop műbőr kötésben, használt állapotban Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek DN Ferences rend címeres verőtő (43x49x10mm) ND Coin die with Franciscan symbol (43x49x10mm) Érmés és bankjegyes borítékok db klf bankjegyes és bélyeges boríték, közte Ecuador S alkalmi bélyegzős bélyeges borítékban, Közép-Afrikai Köztársaság Lady Diana kisív és blokk T:I Részvények és sorsjegyek Pest "Első Magyar Sertéshizlaló és Kölcsön Előlegező Társulat" részvénye 200Ft-ról bélyegzésekkel, szelvényekkel T:restaurált Pest "Jótékonyczélú Sorsjegy - Az uj-pesti kath. templom felépítésére" 50kr értékű sorsjegy T:I- kis szakadások a szélén Budapest "Zsebely-Csákovári Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 100Ft-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4%-os községi kötvénye 2000K-ról, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:III Budapest "Könyves Kálmán Magyar Irodalmi és Könyvkereskedési Részvény Társaság" 6%-os elsőbbségi részvénye 200K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II Budapest "Magyar Jelzálog Hitelbank Budapesten" 3 1/2%-os Községi Kötelező bemutatóra 500Fr-ról" szelvényekkel, 3 nyelven, béylegzéssel T:III "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I- kis szennyeződés Budapest "A Magyar Leszámítoló- és Pénzváltó Bank" 4%-os záloglevele 1000K-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, szelvényutalvánnyal T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvények 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel T:III

4 30029.Budapest "Orosháza-Szentes-Csongrádi Helyi Érdekű Vasút Részvény Társaság - Tíz Darab Bemutatóra Szóló Elsőbbségi Részvény" részvény 2000K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-,II Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:I-,II Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:I,I Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról és 1000K-ról bélyegzésekkel, egyik szelvényutalvánnyal T:II,III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (2x) sorszámkövetők, mindkettő magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" 5 részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Temesvár "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:II Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:I Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:I-,II Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II,II Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:III Budapest "Ganz és Társa-Danubius Gép-, Waggon- és Hajógyár Részvénytársaság" részvénye K-ról német és magyar nyelven, felülbélyegzésekkel T:III Budapest "S.R.O. Golyóscsapágy Kereskedelmi Részvénytársaság" részvénye K-ról, szelvényekkel T:II Budapest "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság" 10 részvénye egyenként 50P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel és felülbélyegzésekkel T:III Budapest "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Általános Gazdasági Bank Részvénytársaság" részvény 1000P-ről, szelvényekkel T:III kis szakadás Budapest "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvények 50P-ről, bélyegzésekkel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Salgó-Tarjáni Kőszénbánya Részvény-Társulat" 25 részvénye összesen 750P-ről bélyegzésekkel, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 160db és 120db üzletrésze egyben, összesen 8000P-ről és 6000P-ről, sorszámkövetők T:I-,II Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 120db üzletrésze egyben, összesen 6000P-ről T:II "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/2 részkötvénye 100P-ről (5x) mind szelvényekkel, szárazpecséttel, közte 3+2db sorszámkövető T:I Belegrád "Belegrádi Keményítő- és Szeszgyár Népszövetkezet" 100P üzletrész-jegy, felülbélyegzett T:II- lyuk Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:II Budapest "Reallízing" változó kamatozású kötvény Ft-ról (2x) T:I-,II Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F

5 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I-,II Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU,XF Bulgária / Szófia "4 1/2 -os Arany Kölcsön" kötvény 500Fr-ról, szelvényekkel és bélyegzéssel T:III Bulgaria / Sofia "Bulgarian 4 1/2 Gold Loan" bond about 500 Francs with coupons and overprint C:F Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről szelvényekkel T:I-Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:AU Szerbia / Belgrád "Államadóssági Kötvény" kötvény 100Fr-ról, bélyegzéssel, magyar és osztrák bélyegekkel, szelvényekkel T:III,III- Serbia / Belgrade "Public Debt Bond" bond about 100 Francs with overprints and Hungarian and Austrian stamps, with coupons C:F,VG Papír és fém szükségpénzek db klf fém "Ebbárca" T:2,2-, Pozsony f "Hegyesi Sándor Gyógyszerészek Pénzintézetek Részvénytársasága" vásárlási utalvány + DN "Zsemlyeutalvány" váltóutalvány 100db zsemlye vásárlására T:I-,II Kecskemét K + Lakitelek DN 10f + 50f "Sikari Kovács Mihály Szent Imre gyógyszertára" T:III,III Nagyszőllős f + 1K + 2K + 3K + 5K "Ugocsai Világítási Rt." értékjegyek eredeti borítékban T:I Hungary / Nagyszőllős Fillér + 1 Korona + 2 Korona + 3 Korona + 5 Korona "Ugocsa Lighting Company" value ticket in original envelope C:UNC Sárospatak K számozott ragasztásnyomok + DN "Orient expressz Párizs-Budapest-Isztambul / Nemzetközi Vasutas Hálókocsi Társaság Budapest" 5K utalvány T:II-,II Sopron f utalvány (2x) + Budapest f "Pesti Hírlap" f "Szelvény 10kg búza, rozs vagy kétszeresről szóló gabonajegyhez" T:III,III- egyik sopronin ragasztás Budapest f + 50f + 1K + 2K + 5K + 10K "Világítási és Vízmű Rt." utalványok borítékban T:I,I- Hungary Fillér + 50 Fillér + 1 Korona + 2 Korona + 5 Korona + 10 Korona "Lighting and Waterworks Budapest" coupons in envelope C:UNC,AU Budapest ~ f "Szent Margitsziget Gyógyfürdő" értékjegy + Kolozsvár DN 50f "Heinrich-féle gyógyszappangyár" gyárimunkás utalvány, rajta 17mm-es szakadás T:II,II-,III Budapest ~ K "Vasas tisztviselők beszerzési csoportja" szükségpénzek, hátlapon körbélyegzővel (2x) T:I Budapest / Eger Az Egri Főkáptalan és az Egyházmegyei Takarékpénztár Részvénytársaság 3db klf kitöltött váltója illetékbélyegekkel, bélyegzésekkel T:III ~1940. "Motalkó jegy" + "Honvédségi üzemagyag utalvány" 200 és 1000 literről kettes ívben T:II ~ "50" (5x) + "100" szövetkezeti szükségpénz (5x) + "2000" szövetkezeti csekk (5x) T:I,I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Kemény, Zsiborás, Balla, Gyarmati fényképével T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Somogyi, Ambrus, Dr. Páncsics, Rákosi fényképével T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Elek, Dr. Jakabházy, Tóth Potya, Martos fényképével T:I Budapest DN "Bartosfa Fakereskedés" 1/2 mázsa és 1 mázsa tűzifa, 2db vásárlási utalvány T:II ragasztásnyom, lyuk DN "Magyar Posta / Telefon Érme" (31x) telefonérmék. Szign.: Boldogfai Farkas Sándor T:2, db-os vegyes magyar és külföldi utazási csekk, díjnyugta, nemzetközi válaszdíjszelvény tétel, közte Pápa május 8. "Pápai csekk" 50K T:I-III Amerikai Egyesült Államok DN "Szabadság" Cu kaszinó zseton (43x) T:2 USA ND "Freedom" Cu casino token (43x) C:XF Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:II,III Austria pcs of Heller necessity notes C:XF,F Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I-,II Austria pcs of Heller necessity notes C:UNC,AU,XF

6 30087.Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I-,III Austria pcs of Heller necessity notes C:UNC,AU,F Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I-,II Austria pcs of Heller necessity notes C:UNC,AU,XF Ausztria Sch Ag "50 éves a kaszinó" zseton eredeti dísztokban (10,03g/0.835/30mm) T:PP patina, ujjlenyomat Austria Schilling Ag "50th Anniversary of Casino" jeton in original case (10,03g/0.835/30mm) C:PP patina, fingerprint Ausztria Sch Ag "5 éves a Budapesti Kaszinó" zseton eredeti dísztokban (9,78g/0.835/30mm) T:PP patina, ujjlenyomat Austria Schilling Ag "5th Anniversary of Casino of Budapest" jeton in original case (9,78g/0.835/30mm) C:PP patina, fingerprint Kanada "100 éves a konföderáció" sárgaréz zseton eredeti fóliacsomagolásban (32mm) T:1 Canada "100 Years of Confederation" brass token in original foil packing (32mm) C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 34db névértékben + 55db névértékben T:I China ND Hell banknotes 34x x C:UNC Nagy-Britannia ~ "Jenny Lind" Cu zseton (19mm) T:2- Great Britain ~ "Jenny Lind" Cu gaming token (19mm) C:VF Német Birodalom / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Hannover, Kelet-Poroszország - Russ, Uetersen T:III,III- German Empire / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Hannover, East Prussia - Russ, Uetersen C:F,VG Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Bielefeld, Düsseldorf, Köln T:III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Bielefeld, Düsseldorf, Cologne C:F Németország / Weimari Köztársaság db-os szükségpénz tétel, közte Aachen, Boppard, Oederan - Erwin Kabis Cérnagyár T:III Germany / Weimar Republic pcs of necessity notes, including Aachen, Boppard, Oederan - Erwin Kabis Zwirnerei und Nahfadenfabrik C:F Németország / Weimari Köztársaság / Köln pf (9x) közte 3db sorszámkövető T:I,I- Germany / Weimar Republic / Köln Pfennig (9x) with 3pcs of sequential serials C:UNC,AU Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Bréma, Düsseldorf, Hamburg T:II,III,III- Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Bremen, Düsseldorf, Hamburg C:XF,F,VG Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút M (20x) T:III Germany / Weimar Republic / Deutsche Reichbahn Mark (20x) C:F Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld db klf szükségpénz, perforáltak T:III,III- Germany / Weimar Republic / Bielefeld pcs of diff necessity notes, all perforated C:F,VG Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld db klf szükségpénz, perforáltak T:III Germany / Weimar Republic / Bielefeld pcs of diff necessity notes, all perforated C:F Német 3. Birodalom db élelmiszerjegy, közte tej és vaj kuponok T:II,III German Third Reich pcs of food coupons, with milk and butter coupons C:XF,F Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna, bélyegzéssel T:III Ft "Kossuth bankó" barna T:III Ft "Kossuth bankó" barna T:III tűlyuk, ázásnyom Ft "Kossuth bankó" T:III,III- Adamo G Ft "Kamatos Utalvány" rózsaszín változat, kamatszelvény nincs, Endrey Endre saját kezű aláírásával, "dinjom" nyomdai elírással T:II Hungary Forint "Interest Bearing Voucher" rose, no coupon, with autograph signature of Endre Endrey, with "dinjom" erratum C:XF Adamo SGU Ft "Kamatos Utalvány" rózsaszín változat, kamatszelvény nincs, Endrey Endre saját kezű aláírásával, "dinjom" nyomdai elírással T:I-,II Hungary Forint "Interest Bearing Voucher" rose, no coupon, with autograph signature of Endre Endrey, with "dinjom" erratum C:AU,XF Adamo SGU Ft "Kincstári utalvány" T:III $ "Kossuth bankó" eredeti aláírással, piros kézi sorszámozással, "B" sorozat T:restaurált Hungary Dollar with original signature of Lajos Kossuth, serie "B" C:restored Adamo G Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "A" sorozat T:I- Hungary Forint without date and serial number, serie "A" C:AU Adamo G

7 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "D" sorozat T:II-,III szép papír Hungary Forint without date and serial number, serie "D" C:VF,F nice paper Adamo G K mindkét oldal német, hátlap rajz, "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:IIszép papír Adamo SK35/ K "SZEGEDI KÉZMŰVES BANK" és "SLOBADAN GRAD BAJA..." felülbélyegzéssel T:III,III- fo K (2x) mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással T:III K (3x) mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással T:III K K szakadással, mindkettő "KOMÁROM MEGYE KOCS KÖZSÉG GESZTESI JÁRÁS" felülbélyegzéssel T:III K felülbélyegzés nélkül T:II- szép papír K szép papír, kis szakadás, sarokhiány K mindkettő "Pestszenterzsébet Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye - Megyei Város" körbélyegzéssel T:III,III K román felülbélyegzéssel T:III fo K II. kiadás augusztus 9. 10K T:III- 10K ragasztott K valószínűleg hamis "Magyarország" felülbélyegzéssel K K (3xklf) K "Orell Füssli Zürich" T:III,III K II. kiadás "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K mindkettő "Felülbélyegzés - Kecskemét Város Tanácsa 1919" felülbélyegzéssel K "3124" 3mm hullámos hátlap, hátlapján "Első Dunavidéki Takarékpénztár" felülbélyegzéssel T:I-,III,III K (4x) közte 1db csehszlovák bélyeggel, 1db piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel K K csehszlovák bélyeggel K + 10K + 20K T:III,III K (5x) egy román felülbélyegzéssel K K (3x) + 10K (2x) + 50K K T:II-(csak egy db),iii,iii K valószínűleg hamis felülbélyegzéssel K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:III K "Zala Vármegye Letenye Község" felülbélyegzéssel K "Farkasd község jegyzője 1919" felülbélyegzéssel T:III-,I K T:I K (2x) K f K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III K "A Magyar Szent Korona Országainak Vörös Kereszt Egylete" bélyeggel és körbélyegzéssel T:I K "3004" 3mm sima hátlappal, ismeretlen eredetű "NYOLCVAN FILLÉR" felülbélyegzéssel T:III K "3106" 3mm hullámos hátlap, hátlapján "Csík Vármegye Gyergyószentmiklós R. T. Város 1907" felülbélyegzéssel T:III,III K "3001" 3mm, sima hátlappal K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III,III K "A 2081" hullámos hátlappal, előlapján "Szatmár Vármegye Nagybánya Szab. Kir. R. T. Város " felülbélyegzéssel T:III lyuk K "A 2101" hullámos hátlappal, hátoldalán "Csanád Vármegye Nagylak Község 1908" felülbélyegzéssel T:II- egyik oldalán erősebb kopás K hátlap rajz, "Deutschösterreich" felülnyomással, hamis szerb bélyeggel és bélyegzéssel (fake Serbian overprint and stamp) T:III sarokhiány K "OSZTRÁK-MAGYAR BANK BANKJEGYEIRE" T:III augusztus 9. 20K T:III augusztus 9. 20K T:III f (6x) 11-es sorozat T:I,I f (6x) közte 3db 02-es sorozat és 3db 04-es sorozat T:I,I K (6x) sorszámkövetők, sötétvörös sorszámmal T:I,I K (8x), 5+3db sorszámkövető, sötétvörös sorszámmal T:I-II K + 10K + 20K T:I,I-,II K (4x) sorszámkövetők és egyugrású sorszámmal T:I-,II fo K K "Orell Füssli Zürich" T:III K "Orell Füssli Zürich" (8x) T:III,III K "Orell Füssli Zürich" vörösbarna sorozat- és sorszámmal T:IV K (3x) "T.W." jelöléssel nyomdahely nélkül T:III,III K "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélkül T:III K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:II K (3x) közte 2db "T.W." jelöléssel nyomdahely nélkül, 1db "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III,III- egyiken szennyeződés

8 K "Magyar Pénzjegynyomda Rt." T:II-,III szép papír Hungary Korona "Magyar Pénzjegynyomda Rt." C:VF,F nice paper Adamo K K nyomdahely nélkül, "T.W." jelöléssel T:III K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III P (5x) T:III,III P (5x) T:III,III P (2x) + 100P (2x) P (2x) P (3x) P (2x) AP AP AP T:III,III P (5x) sorszámkövetők T:I P (30x) T:III P (30x) T:III,III P (32x) T:III,III P (50x) T:III P (20x) P (6x) T:III P (20x) P (6x) T:III P (5x) sorszámkövetők T:I-,II,II P (5x) sorszámkövetők T:I-,II,II P (30x) T:III P (6x) sorszámkövetők T:I,I P (28x) T:III,III P (30x) T:III,III P (3x) sorszámkövető és egyugrású sorszámokkal T:II P (3x) sorszámkövetők T:II P (9x) T:III P (5x) P T:III P T:I P (6x) sorszámkövetők (2x3) T:I,I P (32x) T:III,III P (2x) sorszámkövetők, egyik nyomdai papírráncokkal T:II,II- Adamo P P (2x) sorszámkövetők T:III P (2x) egyugrású sorszámokkal, egyik nyomdai papírráncokkal T:II,II- Adamo P P (2x) T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III P (4x) T:III P (4x) T:III P (5x) sorszámkövetők T:III tűlyuk P (2x) sorszámkövetők T:II,III P (30x) T:III,III P (30x) mind piros "MNB" bélyeggel T:III,III P (3x) sorszámkövetők, mindhárom "MNB" bélyeggel T:II szép papír P (26x) mind MNB bélyeggel T:III P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:III P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:III P (4x) közte 2db sorszámkövető T:II,II P (8x) sorszámkövetők T:I,I P (30x) T:II,III P (30x) T:III P (30x) T:III,III P (3x) sorszámkövetők T:I,I P (4x) párban sorszámkövetők T:I,I P (4x) párban sorszámkövetők T:I- foltos P (30x) T:III

9 25. Nagyaukciónkra már várjuk a beadásokat P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III MP (30x) T:III MP (30x) T:III,III MP (30x) T:III MP (24x) T:II-,III MP (20x) T:II,III BP (5x) T:I,I BP (5x) T:I,I BP BP BP T:III BP vágáshibás T:III szép papír BP (5x) T:I,I BP (5x) T:I,I BP (10x) T:I,I-,II BP (10x) T:I,I-,II BP T:III BP (2x) egyik elcsúszott nyomat T:I-,II nyomdai festékfoltok BP (2x) T:II-,III fo BP BP T:I AP (5x) AP (4x) AP (3x) AP T:III,III-,IV AP (15x) T:III AP (15x) T:III,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte egy sorozat- és sorszámmal T:I-III db-os adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os adópengő bankjegy tétel T:III,III Ft T:III szép papír Ft (3x) T:III,III Ft (4x) T:III,III Ft (4x) T:III,III- közte ázásnyomos Ft (4x) T:III,III- közte ázásnyomos Ft (4x) T:III,III- közte ázásnyomos Ft (4x) T:III,III- közte ázásnyomos Ft fordított hátlapi "01"-es alapnyomattal T:III Ft (4x) T:I-III szép papír db-os vegyes forint bankjegy tétel T:III Táncsics 01 "PRÓBA FORMA" bankjegy terv pirosas előoldali nyomata üres hátlappal, 36db-os teljes ívben, feltekerve T:I-,II hajtatlan, kis kopással és hajlásokkal Hungary "PRÓBA FORMA" unissued banknote design with only reddish front printers proof in sheet of 36, rolled up C:AU,XF unfolded, with slight wear and bends Adamo SFT Ft (2x) egyugrású sorszámokkal T:I- fo Ft (8x) T:II-III Ft "H" T:I Ft T:III Ft "H" T:III Ft "E" T:III Ft "K" T:III Ft "E" T:III,III Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft (6x) T:III db-os gyengébb tartású korona bankjegy tétel, benne román és magyar felülbélyegzettek T:III-,IV db-os vegyes pengő bankjegy tétel, közte BP T:I-II db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:I-II db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III,III-,IV

10 db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel, közte 1db külföldi bankjegy T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:II-(csak pár db),iii db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III db vegyes pengő bankjegy T:I-III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denar Ag "I. István" (0.89g) T:2 Hungary Denar Ag "Stephan I" (0.89g) C:XF Huszár: 1., Unger I.: Denar Ag "I. András" (0,85g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Andreas I" (0,85g) C:AU,XF Huszár 9., Unger I.: Denár Ag "Béla herceg" (0,81g) T:1- Hungary Denar Ag "Duke Bela" (0,81g) C:AU Huszár 11., Unger I.: Denar Ag "I. László" (0,58g) T:1- Hungary Denar Ag "Ladislaus I" (0,58g) C:AU Huszár: 27., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0.47g) T:2 patina Hungary Denar Ag "Stephan II" (0.47g) C:XF patina Huszár 94., Unger I.: 38.(?) Denár Ag "II. István" (0.22g) T:2- patina, ki., lyuk Hungary Denar Ag "Stephan II" (0.22g) C:VF patina, cracked, hole Huszár 84., Unger I.: 39.(?) Denár Ag "II. István" (0.37g) T:1-,2 patina Hungary Denar Ag "Stephan II" (0.37g) C:AU,XF patina Huszár 91., Unger I.: 40.(?) Denár Ag "II. István" (0,27g) T:2 patina Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,27g) C:XF patina Huszár: 76., Unger I.: Denár Ag "II. István" (0,3g) T:1-,2 patina Hungary Denar Ag "Stephen II" (0,3g) C:AU,XF patina Huszár: 76., Unger I.: Denar Ag "II. Béla" (0.27g) T:2 patina Hungary Denar Ag "Bela II" (0.27g) C:XF patina Huszár 89., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,27g) T:2 patina Hungary Denar Ag "Géza II" (0,27g) C:XF patina Huszár: 150., Unger I.: Denár Ag "III. István" (0,18g) T:2 patina Huszár: 171., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,07g) T:3 kis.ki. Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,86g) T:2- kis ki. Huszár: 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2.22g) T:3 ph. Huszár 73., Unger I.: Obolus Ag "II. András" (0,2g) T:2,2- patina, kis ki. Hungary Obolus Ag "Andreas II" (0,2g) C:XF,VF patina, small crack Huszár: 270., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,48g) T:2-,3 Hungary Denar Ag "Bela IV" (0,48g) C:VF,F Huszár: 313., Unger I.: Denár Ag "V. István" (0,72g) T:2,2- patina Huszár: 357., Unger I.: Szlavón Denár Ag "V. István" (0.79g) T:2,2- patina Unger I.: Sz Denár Ag "Mária" (0,42g) T:2- patina Huszár: 566., Unger I.: 442.a Denár Ag "Mária" (0,54g) T:2,2- patina, kis rep. Huszár: 569., Unger I.: Denár Ag "I. Ulászló" (0,74g) T:3,3- patina Huszár: 602., Unger I.: 477.c Denár Ag "V. László, mint trónigénylő" (0,46g) T:3 patina, ki., ph. Huszár: 643., Unger I.: 494.e Denár Ag "I. Mátyás" (0.61g) T:3 patina, kissé hajlott Huszár: 708., Unger I.: 557.d K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,53g) T:2- Huszár: 722., Unger I.: 567.e K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,52g) T:2- Huszár: 722., Unger I.: 567.e K-H Denár "II. Ulászló" (0,45g) T:2- ph. Huszár 807., Unger I.: 641.b Denár Ag "II. Ulászló" (0,57g) T:3 patina, ph. Huszár 805., Unger I.: 642.a K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,53g) T:2,2- Huszár 811., Unger I.:646.b K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,43g) T:2,2- Huszár 811.,Unger I.: 646.b K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,48g) T:2,2- Huszár 811., Unger I.:646.b

11 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,6g) T:2,2- Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,45g) T:2,2- patina Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,54g) T:2 Huszár 811., Unger I.:646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,6g) T:1-,2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,58g) T:2,2- ph. Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,6g) T:2- patina Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Lajos" (0,6g) T:2 Huszár: 841., Unger I.: 673.m K-G Denár Ag "II. Lajos" (0.65g) T:2- patina, ph. Huszár 841.,Unger I.: 673.m K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,55g) T:2 Huszár: 841., Unger I.: 673.n L-RN Denár Ag "II. Lajos" (0.48g) T:3 patina, ph. Huszár 853., Unger I 677.b Denár Ag "II. Lajos" (0,55g) T:2 Hungary Denar Ag "Louis II" (0,55g) C:XF Huszár 841., Unger I.: 673.p K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,58g) T:2 patina Huszár 935., Unger II.:745.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,46g) T:2- patina, ki. Huszár 992.,Unger II.: 766a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,53g) T:2,2- patina Huszár: 1058., Unger II.: 810.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,52g) T:2- patina Huszár 1059., Unger II.: 811.a ?N-B Denár Ag "Rudolf" (0.50g) T:2,2- Huszár: 1064., Unger II.: K-B Denár Ag "Rudolf" (0,48g) T:2- Huszár: 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,51g) T:2- patina, ph. Huszár 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,52g) T:2 apró ki., patina Huszár 1059., Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "II. Mátyás" (0,59g) T:2,2- Huszár: 1141., Unger II.: K-B Denár Ag "II. Mátyás" (0,60g) T:2 Huszár: 1141., Unger II.: KB Denar Ag "II. Ferdinánd" (0,51g) T:2 Unger I: 916.b, Huszár: Erdély 1626NB Széles Garas Ag "Bethlen Gábor" Nagybánya (2,36g) T:2-,3 patina Transylvania 1626NB Groschen Ag "Gabriel Bethlen" Baia Mare (2,36g) C:VF,F patina Huszár 430., ÉHIII.: 261a KB VIkr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,88g) T:2-,3 erős patina Hungary 1669KB 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,88g) C:VF,F strong patina Huszár 1450., Unger II.: KB Duarius "I. Lipót" (0,43g) T:2-,3 Hungary 1700KB Duarius "Leopold I" (0,43g) C:VF,F Huszár: 1499., Unger II.: KB Duarius "I. Lipót" Körmöcbánya (0,43g) T:2-,3 Huszár 1499., Unger II.: C 1kr Cu "Mária Terézia" T:2-, Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona B 2kr Cu T:2-,3 Huszár: 1756;2175. Unger III.: 1278;1447.a Erdély Gr Cu T: BG/EVM-D 20kr Ag "Lotharingiai Ferenc" T:2,2- Huszár: 1798.; Unger III.: 1290.b B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 lyuktömött, ph. Huszár 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 kis ü., juszt E 1Fl Ag "Ferenc József" T: B 1Fl Ag "Ferenc József" T: E 4kr Cu T:3 ü. R! E 1Fl Ag "Ferenc József" T: B 1Fl Ag "Ferenc József" T: KB 10kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:2,2- ph., patina Adamo M GYF 20kr Cu hamisítványa / fake T: KB 1Ft Ag "Középcímer" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- szennyeződés Adamo M KB 2f Br (6xklf), közte 1907KB T:2, KB 1K Ag "Millennium" T:2 apró ph. Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 1K Ag "Millennium" (2x) T:2- egyiken fny. Adamo K KB 1f Br (2xklf) + 2f Br + 20f Ni (2xklf) T:2, KB 1f Br T:2,2- Adamo K KB 2f Br T:1-,

12 f Br (11xklf) T:2, f Br T:2-,3 k P Ag "Horthy jobbra" T:3- ph., patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Madonna" T:3 patina, ph. Adamo P f Br T: P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" (2x) P Al "Parlament" (2x) T:2, f (4x) + 10f (3x) + 20f (9x) T:2-,3, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" K Fe modern replika / modern replica T:2, Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "Deák" T:2-,3 patina f Al (5x) mindegyik lyukasztási verethibával T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Budapest" T:BU felületi karc Ft Ag "I. István" T:BU kis patina Adamo EM f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár T:BU oxidáció Ft Ag "Petőfi" PRÓBAVERET tervezet T:BU Csak 50db! R! Hungary Forint Ag "Petőfi" TRIAL STRIKE unpublished essay C:BU Only 50pcs! RARE! Huszár , Adamo EME f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár, eredeti kék MNB plasztiktokban T:BU oxidáció Adamo EM44,EM Ft Ag "MNB" T:BU patina f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 fólián kis égésnyom f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Rippl-Rónai József" PRÓBAVERET T:BU felületi karc, csak 50db! R! Hungary Forint Ag "József Rippl-Rónai" TRIAL STRIKE C:BU slightly scratched, only 50 examples! RARE! Adamo EM f-20Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft "FAO" Ft "Széchenyi István" T:2, Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (3x) T:

13 25. Nagyaukciónkra már várjuk a beadásokat Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft alpakka "Czóbel Béla" eredeti tokban, tanúsítvánnyal + 100Ft alpakka "Simon Bolivár" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal (2xklf) Ft "Labdarúgó VB 1982" tokban tanúsítvánnyal T:BU Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni magyar-bolgár közös kiadás "Bulgária 1300 éves", eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:PP Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Ft Cu-Ni "Labdarúgó VB 1982" tokban tanúsítvánnyal Ft Cu-Ni "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal Ft alpakka "Fáy András" T:BU f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f + 5Ft + 10Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal T: f + 5Ft + 10Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal T: Ft alpakka "Czóbel Béla" + 100Ft alpakka "Simon Bolivár" + 100Ft alpakka Széchenyi István" mindegyik eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Ft Ag "Nők évtizede" PRÓBAVERET T:PP kis oxidáció Csak 50db! R! Hungary Forint Ag "Decade of women" TRIAL STRIKE C:PP small oxidation Only 50 examples! RARE! Adamo EM f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft + 100Ft "FAO" pár T:BU f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-20Ft 10db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-50f 5klf db, forgalmi sor fóliában T: Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T: f-50f 5klf db forgalmi sor fóliában T: f-50f 5klf db forgalmi sor fóliában T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2 oxidáció Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Nyári olimpia-atlanta" PRÓBAVERET T:PP enyhe felületi karc Csak 50db! R! Hungary Forint Ag "Summer Olympics - Atlanta" TRIAL STRIKE C:PP slightly scratched only 50 examples! RARE! Adamo EM Ft Ag "Ezeréves a magyar pénzverés" dísztokban tanúsítvánnyal T:PP ujjlenyomat EUR "Mátyás király - Phoenix vitorlás" próbaveret T:P apró ph Ft Ag "Visegrádi vár" T:2 (PP) Adamo EM Ft "Ford T-Modell" T: Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU

14 Ft "Siklósi Vár" T:PP felületi karcos Adamo EM Ft aranyozva, tanúsítvánnyal T:1-, Ft Ag "A Magyar Nemzeti Bank alapításának 90. évfordulója" Tanúsítvánnyal T:PP DN 1Ft mini pénz "Kádár címer" (12mm) T: Vegyes: 1858B 1kr f (3x) KB 1K Ag "Ferenc József" + Ausztria / olasz verdejel 1858V 1kr + Ausztria K Ag "Ferenc József" T:2,2-,3 Mixed: Hungary 1858B 1 Kreuzer Fillér (3x) KB 1 Korona Ag "Franz Joseph" + Austria / Italian mintmark 1858V 1 Kreuzer + Austria Corona Ag "Franz Joseph" C:XF,VF,F db-os vegyes fillér és heller tétel a korona időszakból T:vegyes db-os vegyes magyar és külföldi kis ezüstpénz tétel, főleg magyar dénárokkal, közte Denar Ag "I. Ulászló" (0,9g), 1700KB Duarius Ag "I. Lipót" (0,61g) T:2,2- patina Huszár: 609., 1499., Unger I.: 475., Unger II.: 1105.a db-os vegyes krajcár tétel, osztrák és magyar verdejelűek T:3, db-os vegyes forint és fillér gyűjtemény albumban T:2, db-os vegyes fillér tétel a korona és pengő időszakából, 2f + 10f + 20f + 50f T:vegyes db 50 filléres érme kis dobozban T:vegyes Vegyes magyar 20f, 50f, 1Ft, 5Ft, 10Ft tétel 1kg-os súlyban, fóliacsomagolásban T:vegyes (1 is!) Magyar emlékveretek, plakettek Beck András ( ) "IBMME 1926" Br plakett (67x50,5mm) T:2 kis ph. HP Beck András ( ) "Szarvas" Br plakett (78x53mm) T:2 HP 1066var Beck Ötvös Fülöp ( ) DN "Emile Zola" Br emlékplakett márványlapon (40x57mm a plakett) + Románia ~1952. "Ion Luca Caragiale" Br emlékplakett márványlapon (68mm a plakett) T: Berán Lajos ( ) "Jókai Mór / A nagy mesemondónak hálás nemzete - Magyer Királyi Pénzverő" kétoldalas Br emlékérem "BERÁN NÁNDOR IPARMŰVÉSZ BUDAPEST I., Döbrentei u. 2." dísztokban (36mm) T:2-,3 ph Berán Lajos ( ) "Vértesaljai Vértesy Sándor Ő Nagyméltósága 10 évi államtitkársága emlékére - Barátai és tisztelői" kétoldalas Br plakett (90x57,5mm) T:2 HP Berán Lajos ( ) "Budapesti Emlék" kétoldalas Br emlékérem (40,5mm) T:2 kis ph. HP Berán Nándor ( ) "Tata-Tóváros - K.A.C. Csillagtúra" egyoldalas Br plakett (72,5x42mm) T: Borsos Miklós ( ) "Mihail Eminescu / A Magyar Művészeti Tanács a román kultúra hetének alkalmából" Br emlékérem (60mm) T:2 Hungary "Mihail Eminescu / The Hungarian Artistic Council on the Occasion of the Romanian Cultural Week" Br medal. Sign.: Miklós Borsos (60mm) C:XF Borsos Miklós ( ) "Sztálin" Br plakett (85mm) T:2 ph Borsos Miklós ( ) "Fiziológiai Tudományok XXVIII. Nemzetközi Kongresszusa Budapest" Br emlékérem (60mm) T: Bozó Gyula ( ) "60 éves a magyar óceánrepülés Endresz György - Magyar Sándor / Harbour Grace - Bicske" Br emlékérem (42,5mm) + Bozó Gyula ( ) "Haranghy Jenő születésének 100. évfordulójára" Br emlékérem (42,5mm)+ Kiss Nagy András (1930-) "Magyar Nemzetért / Erdély" Br emlékérem (42,5mm) T: Bozó Gyula ( ) "Antall József A Magyar Köztársaság Első Miniszterelnöke " ezüstözött fém emlékérem eredeti Bozó dísztokban (42,5mm) T:PP felületi karc, ph Bozó Gyula ( ) "A Szent Szék és a Magyar Köztársaság közötti diplomáciai kapcsolat felvételének emlékére" Ag emlékérem (35.66g/0.835/43mm) T:2 (PP) kis ph Búza Barna ( ) "Felszabadulás " Br plakett (76mm) T:2 kis patina Búza Barna ( ) "Alba Regia Napok" kétoldalas Br plakett (89mm) T: Cséri Lajos (1928-) "Debrecen 1974 / 1. Gyáregység átadása" Br plakett eredeti tokban (99mm) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940-) "A Magyar Tudományos Akadémia 150. évfordulója / Széchenyi István" Br emlékérem (70mm) T:2 kis ph Csíkszentmihályi Róbert (1940-) " Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem, eredeti tokban, tanúsítvánnyal (42,5mm) + Kósa István (1953-) "Richter Gedeon RT Centenárium / Egészséges fejlődés a jövő nemzedékéért - Aszklépiosz" aranyozott fém emlékérem dísztokban (42,5mm) + DN "MABÉOSZ / Bélyegkiállítás Budapest" Br emlékérem (42,5mm) T:2,PP Exner Károly ( ) / S.G.A. (Scheid ezüstáru és éremgyár) "Véd-Jegy / Fővárosi Sörfőző Rt Kőbányán - A Megnyitás Emlékére Június 28-án" ezüstözött Br emlékérem (50mm) T:2- ph Exner Károly ( ) ~1920. "Szent István első magyar király emlékezete / Esztergomi emlék - Augusztus 20." jelzett Ag emlékérem füllel "S.G.A. (Scheid ezüstáru és éremgyár)" gyártói jelzéssel (5.73g/0.800/37mm) T:2 kis ph

15 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) "75 éves az ÁÉB Bank Rt." Ag emlékérem eredeti tokban, tanúsítvánnyal (33,99g/0.925/42,5mm) T:PP fo Kelemen Kristóf (1922-) "MÉE Budapest / Pázmány Péter - Eötvös Lóránd" Ag és Br emlékérem pár (34.53g/0.640/42.5mm) T: Kisfaludi Stróbl Zsigmond ( ) "Grósz Emil" egyoldalas Br. plakett "AEMILIO DE GRÓSZ XXV ANNOS PROFESSORI DISCIPULI ET AMICI MCMXXV" (80mm) T:2- ph., karc, patina Hungary "Emil Grósz" doctor, ophthalmologist. One-sided Br plaque. Sign.: Zsigmond Kisfaludy Stróbl (80mm) C:VF edge error, scratched, patina HP Kiss György (1943-) "Qualitás Galéria" Br plakett eredeti tokban (50mm) + Asszonyi Tamás (1942-) DN "Qualitás Galéria" Br plakett eredeti tokban (50mm) + Borbás Tibor? ( ) DN "Qualitás Galéria" Br plakett eredeti tokban (50mm) T:1-, Kiss György (1943-) "FMKT (Fiatal Mérnökök és Közgazdászok Tanácsa) Vetélkedő döntő" Br plakett tokban (80mm) T: Kiss Sándor ( ) "MÉE Szombathelyi Csoportja - Jókai Mór / Kőszeg" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) T: Kutas László (1936-) "225 éves a Magyar Szénbányászat - Brennbergbánya 1753 / Magyar Szénbányászati Tröszt" kétoldalas Br plakett (70mm) T: Kutas László (1936-) "A Központi Bányászati Múzeum új állandó kiállításának megnyitása Sopron" kétoldalas Br érem (81,5mm) T: Lajos József (1936-) "Hajdú-Bihar Megye - Polgári Védelem fejlesztéséért" egyoldalas Br érem tokban (86,5mm) T:2 ph Lebó Ferenc (1960-) "Európában, Európáért / Magyarország - Sevilla Expo 1992" aranyozott fém emlékérem (42,5mm) "56-os Magyarok Világtalálkozója / Ébredjetek!" aranyozott emlékérem (42,5mm) "VDSZ / Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége - Alapítva 1906" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:2 ujjlenyomat Lebó Ferenc (1960-) "A Honfoglalás emlékére - Emese álma / Álmos áldozata" Br emlékérem (42,5mm) "A honfoglalás emlékére / Árpád Nagyfejedelem" Br emlékérem (42,5mm) "Együtt egymásért / Rehabilitációs célú ipari és kereskedelmi Kft. Szombathely" aranyozott fém emlékérem (42,5mm) T: Lebó Ferenc (1960-) "MKB - Liszt Ferenc Kamarazenekar" Ag emlékérem dísztokban (31,62g/0.999/42mm) T:PP kis felületi karc Léderer Tamás (1938-) "Nyisztor György Emlékérem - alapítva 1977-ben / Adományozás éve 1978" kétoldalas Br érem (97,5mm) T: Ligeti Erika ( ) "425 éves a debreceni nyomdászat" Br érem (65mm) T: Löfkovits Arthur ( ) "A Debreczeni Kereskedelmi és Iparkamara kitüntető érme / Jeles tanulókból lesznek kitűnő mesterek!" jelzetlen Ag emlékérem "Sárkány Ferencz 1917" gravírozással (44,76g/50mm) T:2 kis ph., patina Madarassy Walter ( ) "VI. Nemzetközi Főiskolai Játékok Budapest" kétoldalas Br emlékérem (35mm) T:2,2- kis ph Madarassy Walter ( ) "Magyar Iparművészek Országos Egyesülete 1926 / Devecska Ferencnek 1937" fémjelzetlen Ag vagy ezüstözött fém kitüntető érem névre szóló gravírozással, eredeti tokban (73,52g/70mm) T:1- patina Hungary "National Association of Hungarian Applied Artists 1926 / To Ferenc Devecska 1937" Ag or silver plated metal commemorative medallion with engraving, without hallmark, in original case. Sign.: Walter Madarassy (73,52g/70mm) C:AU patina HPII Mikus Sándor ( ) "Kata" Br plakett (60mm) T:2- HPII Mikus Sándor ( ) "Kata huszonkét éves" Br plakett (59mm) T:2- HPII Mikus Sándor ( ) "Óvta széltől-fagytól gyönyörű virágit" egyoldalas Br plakett, hátlapon csavar helye (71mm) T: Reisner József ( ) "Reitzner Miksa " egyoldalas fém plakett (51x56,5mm) T:2- ph., ü. HP 3892.var Renner Kálmán ( ) DN "A Magyar Műszaki Felsőoktatás 200 éves" egyoldalas fém érem (84mm) T: Simon Ferenc ( ) "30 éves a Tiszaföldvári Lenin Mezőgazdasági Termelőszövetkezet" Br plakett (78x117mm) T:2, Solymári Valkó László ( ) "Dózsa György" egyoldalas Br plakett (65,5x90,5mm) T: Solymári Valkó László ( ) "Madách Imre" egyoldalas Br plakett (67,5x92mm) T:2 patina Solymári Valkó László ( ) "Mikszáth Kálmán" egyoldalas Br plakett (65,5x91,5mm) T: Solymári Valkó László ( ) "Kölcsey Ferenc" egyoldalas Br plakett (65,5x91mm) T: Szabolcs Péter (1942-) "MÉE Zala megyei szervezete - Zalaegerszeg / Zalaegerszeg rendezett tanácsú város " 2db (Br és ezüstpatinázott Br) emlékérem eredeti dísztokban (42,5mm) T:1-,

16 30509.Szabó Gábor (1940-) "A Kommunisták Magyarországi Pártja megalakulásának 60. évfordulójára" Br emlékérem dísztokban (87mm) T: Sz. Egyed Emma (1935-) DN "Központi Bányászati Fejlesztési Intézet" kétoldalas Br plakett (103mm) T: "Egyesülve haladunk / A magyar orvosok és természet vizsgálóknak - Besztercze Bánya Aug. IV. MDCCCXLII" utánöntött (!!!) Sn emlékérem. Szign.: Karl Heinrich (45,5mm) T:2-,3 ph ~1860. "Széchenyi István" Sn emlékérem "SZÉCHENYI ISTVÁN - SZÜLET SZEPT APRILIS 8ÁN" (33mm) + Zsákodi Csiszér János ( ) "Sanctus Emericus" Br jelvény "LUDVIG BP THÉK U. 44." gyártói jelzéssel (30mm) T:2- ph., ~1867. "Ferenc József" kétoldalas Br zseton (22,5mm) T:2- ph "Országos Ipar-, Termény- és Állat Kiállítás Szegeden" Br emlékérem. "AZ 1876 ÉVI ORSZÁGOS IPAR-TERMÉNY-ÉS ÁLLAT-KIÁLLÍTÁS SZEGEDEN / ÉRDEM ÉREM" "M&V" gyártói jelzésseé (50mm) T:2,2- ph "II. Vilmos látogatása Budapesten" fém emlékérem füllel "II. VILMOS - I. FERENCZ JÓZSEF / EMLÉK II-ik VILMÓS NÉMET CSÁSZÁR Ő FELSÉGÉNEK BUDAPESTEN LÉTÉRŐL 1897 ÉVI SZEPTEMBER HÓ 20." (29,5mm) T:2 Austro-Hungarian Monarchy "Visit of Wilhelm II in Budapest" metal medallion with ear (29,5mm) C:XF "Bandler Fülöp A.B.N.I. Jubileumi érme" Br plakett (67x67mm) márványlapon (126x90mm) T: "Pápai Hét alkalmából rendezett Ipari és Mezőgazdasági Kiállítás" kétoldalas aranyozott fém emlékérem (59,5mm) T:2 kis ph ~ "KISZ (Kommunista Ifjúsági Szövetség)" Br emlékérem, hátlapon ragasztásnyom (100mm) T: ~1964. "A Budapesti Lengyel Kultúra XXV. évfordulója" Br plakett eredeti tokban (77,5x80mm) T:2 patina "Makarenko" egyoldalas Br érem tokban. Szign.: V.T. (100,5mm) "Érdemes szakszervezeti munkájáért - A Pedagógusok Szakszervezete Elnöksége" zománcozott fém plakett jelvénnyel, dísztokban (89,5x103mm) T: "Soltz Vilmos / Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület" kétoldalas Br érem (77,5mm) T: "75 éves az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület" (75x56mm) T:2 kis ph "61. Közgyűlés Budapest OMBKE (Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület)" bányászati, jelzett herendi bisquit porcelán érem (71,5mm) T:1, ~ Dekoratív szocreál Br plakett eredeti tokban, hátlapon "111" számmal (83mm) T: ~1970. "BKV Hűségérem ezüst fokozat" ezüstözött fém érem (36mm) T: "ICAMC Balatonfüred" bányászati, jelzett herendi bisquit porcelán plakett (122x101mm) T:1, "Debrecen - VIII. Nyári Úttörő Olimpia" egyoldalas fém plakett, hátlapján textil borítás (93x60mm) + DN Fém, egyoldalas asztalitenisz díjplakett, hátlapja sérült (55x85mm) T:2, "München Olimpia" aranyozott fém emlékérem (32,5mm) T:2 (PP) patina "Hortobágyi Intéző Bizottság " kétoldalas Br plakett (107,5mm) T: "Közlekedési és Szállítási Dolgozók Szakszervezete fennállásának 75. évfordulójára" kétoldalas Br plakett dísztokban (93x92mm) T: "VI. Szolnoki Kulturális Hetek" Br plakett tokban (101mm) T: "A Magyar Népgazdasági Tervezés 25 éves / " fém emlékérem eredeti tokban (60mm) "68. Eszperantó Kongresszus Budapest" festett kerámia pecsét alakú plakett (78mm) T:2,2- lepattanások HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" fém emlékérem (40mm) "HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" ffém zseton (32mm) "Őszi Budapesti Nemzetközi Vásár" Cu emlékérem (32mm) T: "HUNGEXPO / Nemzetközi Csomagolási és Anyagmozgatási Kiállítás" fém emlékérem (40mm) "HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" ffém zseton (31mm) "Első választó" emlékérem (3x) T: "Taurus Emlékérem / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció "Taurus Emlékérem / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem sérült eredeti tokban (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció "A kábelipar területén végzett hűséges munkáért " egyoldalas Br érem (87mm) T: "Középfokú Iskolák Országos Bajnoksága - Dunaújváros / Magyar Diáksport Tanács" Br emlékérem. Szign.: TT (70mm) T: "25 éves a Nagykőrösi Konzervgyár Kinizsi S.E. 1976" Br emlékplakett (137x93mm) T:2, "Csongrádi Napok" ezüstözött Br emlékérem dísztokban (60mm) T: ~1980. "MUSZ (Magyar Úszó Szövetség) - Örökös Magyar Bajnok" ötszögletű fém plakett Szabados László Európa-bajnok részére ( mm) T:

17 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! "VIII. Női Kézilabda VB - Magyarország" Ag emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (25g/0.800/35x40mm) T:PP "25 éves a kollégiumi mozgalom" Br plakett tokban (108x75mm) T:2 enyhe patina "A KGST Tagországok VI. Nemzetközi Szántóversenye - Bábolna" kétoldalas Br érem (54mm) T:2 ph "XX. FMKT Budaprint Balatonföldvár" Br emlékérem (77mm) T: "Soproni Ünnepi Hetek / Sörfesztivál Sopron" Br emlékérem (42,5mm) + Bozó Gyula ( ) "Europa 92 - Nemzetközi Világkörüli Vitorlás Verseny magyar résztvevőire emlékezve / Az egységes Európáért" Br emlékérem (42,5mm) T: "KGST SZÁB 3. TMT 50. ülés Siófok" kétoldalas bányász Br érem (79mm) T: "125 éves az Aszfaltútépítő Vállalat " Br emlékplakett dísztokban (90mm) T: "Máriakeménd '91' " festett porcelán plakett nemzetiszín szalaggal (214mm) T:2 kis ph., ragasztásnyom "Millecentenárium - Honfoglalás " aranyozott fém emlékérem füllel (33,5mm) T: "Egy mindenkiért, mindenki egyért / Magyar Tűzoltó Szövetség Hajdúszoboszló" aranyozott fém emlékérem (42,5mm) T:2 (PP) ~2000. "Budapesti Labdarúgó Szövetség" fém és aranyozott fém emlékérmek, kettő tokban (3xklf) T:2, 2 (PP) "15 éves a Budapesti Árutőzsde" Br emlékérem tokban (58mm) T: Jubileumi Nemzetközi Repülőnap - Kecskemét / Légterünket védelmeztük " fém emlékérem (42,5mm) "Nemzetközi Bélyegkiállítás - Alpok-Adria - Zalaegerszeg / Zala Megye" Br emlékérem (42,5mm) T:2,2- kis ph DN "Ilona István" Br plakett (124x112mm) T: DN "A Vállalat Kiváló Brigádja" Br emlékérem (70mm) T: DN "Tamási Lovas Napok" porcelán plakett dísztokban (177mm) T: DN "Vásárhelyi Pál / OVIBER" jelzetlen Ag emlékérem (31,25g/42,5mm) T:PP ujjlenyomat, ph Vegyes: ~1980. "Csepel Vas- és Fémművek - 30 éves törzsgárda tagjának" fém plakett eredeti dísztokban (85x43mm) + ~1980. "1841" mikroszkópot és könyvet ábrázoló porcelán plakett (84mm) + Szovjetunió ~ "Lenin" Br emlékérem. Szign.: N. Sokolov (65mm) T:1, db-os érem és plakett tétel, benne Szántó Gergely ( ) "Királyi Magyar Egyetemi Nyomda", "Kulturális Hét Kőbányán 1957", Csehszlovákia "Tomas G. Masaryk elnök 85. születésnapja" T:1-,2,2-, db-os vegyes porcelán és kerámia plakett tétel, közte DN "Pápa Mester malom" kerámia plakett (112mm), "XI. Országos Ifjúsági Bélyegkiállítás Gödöllő" hollóházi porcelán plakett (87mm) T: db-os vegyes magyar és külföldi emlékérem, plakett és díjérem tétel, mindegyik tokban, közte "Vasas SC " Br emlékérem eredeti tokban (70mm); DN "Vízilabda MNK. III." részben zománcozott fém díjplakett dísztokban (69x94mm) T:vegyes, egy sérült Modern utánveretek, fantáziaveretek DN "A magyar nemzet pénzérméi - Magyar pénz - arab felirat " Ag emlékérem (10,37g/0,999/35mm) T:PP fo DN "A magyar nemzet pénzérméi - Napfogyatkozás dénáron " Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Mária az első magyar királynő " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Első magyar kettős verdejegy " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,48g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Uralkodó nélküli pénz " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első Madonna ábrázolás dénáron " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis fo DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első évszám magyar pénzen " Ag emlékérem (10,37g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - A mohácsi csatát túlélő dénár " Ag emlékérem (10,37g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Rákóczi szabadságharc ezüstforint " Ag emlékérem (10,37g/0,999/35mm) T:PP fo DN "A magyar nemzet pénzérméi - A háború kétnyelvű pénze " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó körmöcbányai veret " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP DN "A magyar nemzet pénzérméi - A pengő bevezetése " Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP

18 30575.DN "Nemzetünk nagyjai - Mátyás király" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP DN "Nemzetünk nagyjai - Rendszerváltók - Antall József és Göncz Árpád" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo DN 50Ft "Nagy Magyarok / Kazinczy Ferenc" multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni + DN 200Ft "Londoni Olimpia 2012" multicolor emlékérme sorozatból T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Kodály Zoltán, Csontváry- Kosztka Tivadar" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 200Ft "Békéscsaba + "Szolnok" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: DN 200Ft "Nyíregyháza" + "Salgótarján" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Dukát Au "III. Károly" Nagybánya (3.41g) T:2- ph., javítási nyom Hungary Ducat Au "Charles III (Charles VI)" Neustadt (3.41g) C:VF edge error, reparation mark Huszár: 1593., Unger II.: KB 20K Au "Ferenc József" (6.77g/0.900) Bosznia címerrel! T:2 kis ph. Hungary Korona Au "Franz Joseph I" Kremnitz (6.77g/0.900) Coat of arms of Bosnia! C:XF small edge error Huszár 2199; Unger III ; Adamo K "Nemzetközi Gyermekév" alkalmára kiadott Au bélyegérem (3.80g/0.585) T:2 (PP) oxidáció Hungary "International Year of the Child" commemorative gold stamp medallion (3.83g/0.585) C:XF (PP) oxidation Ft Au "Hunyadi Mátyás" (10g/0.986) T:PP ujjlenyomat Hungary Forint Au "Matthias Hunyadi" (10g/0.986) C:PP fingerprint Adamo EM Ausztria K Au "Ferenc József" utánveret (33.96g/0.900) T:1- felületi karcos, apró ph. Austria Corona Au "Franz Joseph" restrike (33.96g/0.900) C:AU slightly scratched, tiny edge error Krause Ausztria Sch Au "Bécsi Filharmonikusok" (31.23/0.999) T:1- felületi karc Austria Schilling Au "Vienna Philharmonic Orchestra (Wiener Philharmoniker)" (31.23g/0.999) C:AU slightly scratched Krause KM# Bizánci Birodalom / Konstantinápoly / II. Andronikosz és IX. Mikhaél Hyperpyron Au (3,93g) T:3 ki. Byzantine Empire / Constantinople / Andronikos II Palaiologos and Michael IX Palaiologos Hyperpyron Au (3,93g) C:F cracked SB Kanada $ Au "II. Erzsébet" (15,6g/0.999) T:2 Canada Dollars Au "Elizabeth II" (15,6g/0.999) C:XF Kanada $ Au "II. Erzsébet" (15,61g/0.999) T:2 Canada Dollars Au "Elizabeth II" (15,61g/0.999) C:XF Külföldi bankjegyek Albánia Fr T:III-,IV Albania Franka Ari C:VG,G Algéria D T:III Algeria Dinars C:F Argentína P T:III- Argentina Pesos C:VG Ausztria K (11x) T:I,I- Austria Kronen (11x) C:UNC,AU Ausztria Sch T:III Austria Schilling C:F Ausztria db-os bankjegy tétel T:I-,II,III Austria pcs of banknotes C:AU,XF,F Brazília , R (5x) T:I--III Brasil , Reals (5x) C:AU-F Brazília R (6x) 3-3db sorszámkövető T:I Brasil Reals (6x) 3-3pcs with sequential serials C:UNC Brunei $ + India R tűlyukak + Portugália Esc T:III Brunei Dollar + India Rupees needle holes + Portugal Escudos C:F Bulgária L (4x) sorszámkövetők T:I,I- Bulgaria Leva (4x) sequential serials C:UNC,AU Csehszlovákia K T:III Czechoslovakia Korun C:F Csehszlovákia/Német 3. Birodalom/Cseh-Morva Protektorátus/Szlovákia db-os bankjegy tétel T:III,III- Czechoslovakia/German Third Reich/Protectorate of Bohemia and Moravia/Slovakia pcs of diff. banknotes C:F,VG Franciaország / Rouen Fr T:IV,V France / Rouen Francs C:G,Pr Krause S245a Független Horvát Állam K (2x) sorszámkövető T:I,I- Independent State of Croatia Kuna (2x) sequential serials C:UNC,AU Japán Y T:III,III- Japan Yen C:F,VG Kína F (68x) T:I China Fen (68x) C:UNC Kína f + 2f J Y T:III China Fen + 2 Fen Jiao Yuan C:F

19 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! Kongói Demokratikus Köztársaság Z (100m) T:III részben restaurált Congo Democratic Republic Zaire (100 Makuta) C:F partially restored Lengyelország M T:III- Poland Marek C:VG Krause Nagy-Britannia Ł a második világháborús "Bernhard művelet" hamis bankjegye T:III,III- 15mm-es szakadás, sarokhiány Great Britain Pounds fake banknote of "Operation Bernhard" in World War II C:F,VG 15mm tear, missing corner Német Birodalom M T:III,III- German Empire Mark C:F,VG Német Birodalom db-os bankjegy tétel T:II-,III,III- German Empire pcs of banknotes C:VF,F,VG Német Birodalom / Weimari Köztársaság db-os vegyes bankjegy tétel T:III,III- Germany / Weimar Republic pcs of banknotes C:F,VG Németország / Weimari Köztársaság db-os bankjegy tétel T:III,III- Germany / Weimar Republic pcs of banknotes C:F,VG Németország / Weimari Köztársaság M (2x) + 20M + Német 3. Birodalom M T:III Germany / Weimar Republic Mark (2x) + 20 Mark + German Third Reich Mark C:F Német 3. Birodalom M (4x) sorszámkövetők párban T:I,I- German Third Reich Mark (4x) sequential serials in pairs C:UNC,AU Német 3. Birodalom / Német megszállt területek M T:II- German Third Reich / German occupied territories Mark C:VF Német 3. Birodalom / Német megszállt területek M T:III German Third Reich / German occupied territories Mark C:F Német 3. Birodalom / Deutsche Wehrmacht M T:I German Third Reich / Deutsche Wehrmacht Mark C:UNC Német 3. Birodalom / Deutsche Wehrmacht M T:I,I- German Third Reich / Deutsche Wehrmacht Mark C:UNC,AU Német 3. Birodalom / Deutsche Wehrmacht M T:I- German Third Reich / Deutsche Wehrmacht Mark C:AU Német 3. Birodalom / Deutsche Wehrmacht M T:III- ragasztott German Third Reich / Deutsche Wehrmacht Mark C:VG sticked NSZK / Szövetséges megszállás M T:III,III- FRG / Allied occupation Mark C:F,VG Olaszország / Velence / Osztrák-magyar megszállás c + 10c + 1L T:III,II Italy / Venice / Austro-Hungarian occupation Centesimi + 10 Centesimi + 1 Lira C:F,XF Olaszország / Velence / Osztrák-magyar megszállás c + 50c + 1L + 2L T:III,III- Italy / Venice / Austro-Hungarian occupation Centesimi + 50 Centesimi + 1 Lira + 2 Lire C:F,VG Orosz Birodalom (1905) 5R + 10R. Szign.: Konshin T:III Russian Empire (1905) 5 Rubles + 10 Rubles. Sign.: Konshin C:F Orosz Birodalom (1905) 5R. Szign.: Konshin (1910) 10R + 25R. Szign.: Shipov T:III,III- Russian Empire (1905) 5 Rubles. Sign.: Konshin (1910) 10 Rubles + 25 Rubles. Sign.: Shipov C:F,VG Orosz Birodalom (1905) 3R (2x) + (1909) 5R (4x) Szign.: Shipov T:III Russian Empire (1905) 3 Rubles (2x) + (1909) 5 Rubles (4x) Sign.: Shipov C:F Orosz Birodalom (1905) 3R + (1910) 100R Szign.: Shipov + Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság R T:III,III- Russian Empire (1905) 3 Rubles + (1910) 100 Rubles Sign: Shipov + Russian Socialist Federated Soviet Republic Rubles C:F,VG Orosz Birodalom R T:II-(kis papírhiány) Russian Empire Rubles C:VF(small paper damage) Örményország (1920) 250R T:III Armenia (1920) 250 Rubles C:F Krause Románia / Német megszállás b + 1L + Románia L T:III Romania / German occupation Bani + 1 Leu + Romania Leu C:F Románia L T:III kis szakadás Romania Lei C:F small tear Románia L T:III- Romania Lei C:VG Krause Spanyolország P (4x) sorszámkövetők T:III Spain Pesetas (4x) sequential serials C:F Szerb-Horvát-Szlovén Királyság D (2x) /4D T:III,III- Kingdom of the Serbs, Croats and Slovenec Dinar (2x) /4 Dinar C:F,VG Szerb-Horvát-Szlovén Királyság D "20K" felülbélyegzéssel T:III-,IV Kingdom of the Serbs, Croats and Slovenes Dinara with "20 Kronen" overprint C:VG,G Szerbia / Német megszállás D (500D-os bankjegyre nyomva) T:III,III- Serbia / German occupation Dinara (printed on 500 Dinara banknote) C:F,VG Szlovákia K (5x) T:I--III Slovakia Korun (5x) C:AU-F Szlovákia K T:I- Slovakia Korun C:AU

20 30640.Szlovákia K (3x) közte 2db sorszámkövetőt:i,i- Slovakia Korun (3x), 2pcs with sequential serials C:UNC,AU Ukrajna / Német megszállás K T:I- Ukraine / German occupation Karbowanez C:AU Ukrajna / Német megszállás K T:II- Ukraine / German occupation Karbowanez C:VF Ukrajna / Német megszállás K T:I- Ukraine / German occupation Karbowanez C:AU Ukrajna / Német megszállás K T:III Ukraine / German occupation Karbowanez C:F Ukrajna / Német megszállás K T:II Ukraine / German occupation Karbowanez C:XF Ukrajna / Német megszállás K T:III szép papr Ukraine / German occupation Karbowanez C:F nice paper Ukrajna / Német megszállás K T:III,III- Ukraine / German occupation Karbowanez C:F,VG Zimbabwe c $ (7xklf) T:I Zimbabwe Dollar Dollars (7xdiff) C:UNC Vegyes: Belgium Fr + Fülöp-szigetek / Japán megszállás c + Jugoszlávia D + Ukrajna / Autonóm Köztársaság / Államkincstári kiadás K T:II,III Mixed: Belgium Francs + Philippines / Japanese occupation Centavos + Yugoslavia Dinara + Ukraine / Autonomous Republic / State Treasury note Karbovantsiv T:XF,F Vegyes: Brazília C + Peru I + Honduras L + Paraguay G T:I,I- Mixed: Brasil Cruzeiros + Peru Intis + Honduras Lempira + Paraguay Guaranies C:UNC,AU Vegyes: Németország / Weimari Köztársaság M M + Orosz Birodalom (1909) 5R Szign.: Shipov T:III,III- Mixed: Germany / Weimar Republic Mark Mark + Russian Empire (1909) 5 Rubles Sign.: Shipov C:F,VG db-os vegyes külföldi bankjegy és szükségpénz tétel T:I-,III,III-,IV 30pcs of various banknotes and necessity notes C:AU,F,VG,G db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Csehszlovákia, Észak-Korea, Szovjetunió T:III,III- 30pcs of various banknotes, including Czechoslovakia, North Korea, Soviet Union C:F,VG db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Jugoszlávia, Paraguay, Szovjetunió T:I-,II,III,III- 30pcs of various banknotes, including Yugoslavia, Paraguay, Soviet Union C:AU,XF,F,VG db-os vegyes külföldi bankjegy, szükségpénz tétel, közte Indonézia, Irán, Románia, Burma pénzei T:I-III 31pcs of mixed banknotes, emergency banknotes, with banknotes of Indonesia, Iran, Romania, Burma C:UNC-F Külföldi fém- és ezüstpénzek Amerikai Egyesült Államok c Br (12x) T:2-,3 USA Cents Br (12x) C:VF,F Amerikai Egyesült Államok /2$ Ag "Kennedy" T:2 patina, kis ph. USA /2 Dollar Ag "Kennedy" C:XF patina, small edge error Amerikai Egyesült Államok /2$ Ag "Kennedy" (3x) T:2 USA /2 Dollar Ag "Kennedy" (3x) C:XF Amerikai Egyesült Államok D 1/2$ Ag "Kennedy" (2x) T:2 USA D 1/2 Dollar Ag "Kennedy" (2x) C:XF Amerikai Egyesült Államok 1969D 1/2$ Ag "Kennedy" (2x) T:2 patina USA 1969D 1/2 Dollar Ag "Kennedy" (2x) C:XF patina Ausztrália c "Cook ausztráliai útja" (5x) T:2 Australia Cents "Capt. James Cook - Botany Bay" (5x) C:XF Ausztrália c "Cook ausztráliai útja" (5x) T:2 Australia Cents "Capt. James Cook - Botany Bay" (5x) C:XF Ausztria 1760W 1kr Cu "Mária Terézia" T:2- Austria 1760W 1 Kreuzer Cu "Maria Theresia" C:VF Ausztria 1762G 1kr Cu "Mária Terézia" Graz T:2- Austria 1762G 1 Kreuzer Cu "Maria Theresia" Graz C:VF Ausztria 1823A 20kr Ag "I. Ferenc" T:2,2- Austria 1823A 20 Kreuzer Ag "Franz I" C:XF,VF Ausztria 1847A Tallér Ag "Ferdinánd" (28,12g) T:2 felületi karc, kis ph. Austria 1847A Thaler Ag "Ferdinand I" (28,12g) C:XF slightly scratched, small edge error Krause KM# Ausztria 1853A 10kr Ag "Ferenc József" T:2 juszt. Austria 1853A 10 Kreuzer Ag "Franz Joseph" C:XF just Ausztria 1857A 1Fl Ag "Ferenc József" T:3,2- Austria 1857A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:F,VF Ausztria 1858A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 kis ph. Austria 1858A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF small edge error