1 276. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2016 június ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: június óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők június 20-án 10 órától. Utólagos eladás: június ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 276. gyorsárverésre: június 22. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés:június ig! Tételek átvétele június 20-án 10 órától! 275. aukció elszámolás június 21-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Aranyfóliás bélyeg replikák Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Multifunkciós nagyító világítással, 3x / 10x nagyítóval, 55x mikroszkóppal eredeti dobozában műbőr tokkal, új állapotban Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new Műbőr érmetartó album 36db nagyobb érme tárolására, használt állapotban "MINCE" érmeberakó album 4x12db férőhellyel, használt állapotban db használt érmeberakó album, 36,108 és 112 férőhellyel különböző méretű érmék számára db használt érmeberakó album, egyik 98, a másik 88 férőhellyel, különböző méretű érmék számára Használt, jó állapotú, gyűrűs berakó bankjegyekhez, 21db berakólappal Használt, 4 gyűrűs mappa, benne 6 érmeberakó lappal Használt, 4 gyűrűs mappa, benne 11 érmeberakó lappal Használt "KA-BE NUMIS" érmeberakó album, jó állapotban, karton védőborítóval Használt, "Leuchtturm" bankjegy/fdc berakó, jó állapotban Használt, "Leuchtturm" bankjegy/fdc berakó, jó állapotban "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó 24 férőhellyel, használt, jó állapotban "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó 24 férőhellyel kissé kopott, használt, jó állapotban db használt érmetartó tálca, különböző méretű férőhelyekkel, használatból eredő kis sérülésekkel "MAGYAR ÉRMEFORGALMAZÓ" zöld érmetartó tálca bársony béléssel, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt, kis sérüléssel "MAGYAR ÉRMEFORGALMAZÓ" zöld érmetartó tálca bársony béléssel, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt, jó állapotban db-os vegyes érmetartó tok (6xklf), használt de jó állapotban Bahama-szigetek "Bahama-szigetek Nemzetközössége" feliratú érmetartó tok, bőr borítással, négy férőhellyel, címerrel, használt, kis sérülésekkel Bahama Islands "Commonwealth of the Bahama Islands" leather coin case, with four spaces, coat of arms, used with minor damages db-os vegyes érem és érmetartó tok tétel, közte Ft Cu-Ni "FAO" műanyag érmetartó is db használt, de jó állapotú "Leuchtturm - NUMIS" berakólap Numizmatikai irodalom Besenyi Gábor: Vérrel elnyert jutalmak - Német katonai kitüntetések A Heer, a Luftwaffe és Kriegsmarine által alkalmazott kitüntetések és jelvények, azok történetét, viselését korabeli fotókon, és adományozó okleveleiket. Bontatlan, új állapotban Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, bontatlan, új állapotban Fux Kornél - Hölgyéné Angelotti Zsuzsanna: Magyar pénzérmék és papírpénzek - Történelemszakköri Füzetek 14., Budapest, Használt állapotban, borítón kis szakadás Laszlovszky József: A magyar címer története, Budapest, Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Detlev Niemann: Bewertungs-Katalog Orden und Ehrenzeichen Deutschland / Price Guide Orders an Decorations Germany Hamburg, Niemann, Rádóczy Gyula: A legújabb kori magyar pénzek ( ). Budapest, 1984, Corvina Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói borítóban. Jó állapotban Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Budapest "Magyar Királyi Posta takarékpénztár" betétkönyve Szép Sándor számára kiállítva, bejegyzésekkel, bélyegzésekkel Budapest "Magyar Országos Központi Takarékpénztár" betéti könyve, bejegyezésekkel, pecsétekkel, gerinc mentén szakadás Budapest "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" betétkönyve, kiállította a Budapesti 702.-es számú postahivatal, bejegyzésekkel Budapest "ANKER Általános Biztosító-Részvénytársaság" életbiztosítási kötvénye, kiegészítő függelékkel T:III

4 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! ~1940. "MNB" bélyeg, piros, kilences tömbben, néhány helyen elvált fogakkal Ausztria / Bécs Letéti jegy (2x) okmánybélyeggel T:III Austria / Wien "Einlage" receipt (2x) with fiscal stamp C:F Nagy-Britannia / Halfield Földadó bejelentő lap, vízjeles papíron T:III,III- Great Britain / Halfield "Land-Tax Register Office" tax registering form on watermarked paper C:F,VG Érmés és bankjegyes borítékok Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Ft "Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM Amerikai Egyesült Államok "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with FDC stamp (2x) C:UNC Aranyfóliás bélyeg replikák DN Charles de Gaulle 23K aranyfólia nyomat, sorszámozott lapon, de Gaulle portréjával Részvények és sorsjegyek Budapest / Pest ~ db zálogjegy klf névértékekkel, ívben, "Kön. Hauptversatzamt zu Pest" szárazpecséttel Budapest / Pest "Gróf Keglevich Gábor" kötelezvénye 10Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel, az oldalak "A FŐ- ÉS SZÉKVÁROSI SZÁMVEVŐSÉG VIdik ÜGYOSZTÁLYA" pecséttel ellátott ragasztott papírplombával összefűzve, lyukasztással érvénytelenítve(?) T:IIIszakadás, lyuk "Nemzeti Tornaegylet" Alapítányi Kötvénye 100Ft illetve 200Ft-ról (3x) sorszámkövetők 1-3. sorszámúak! Vízjeles papíron. T:II,II Budapest / Pest "Első Magyar Hordógépgyár Pesten" 200Ft értékű részvénye, szelvényekkel, szárazpecséttel valamint szárazpecséttel minden szelvényen! T:2- tűnyom Budapest / Buda "Magyar királyi nyeremény kölcsön" 100Ft összértékű nyereményjegy 50Ft értékű I.-II. részjegye, ívben, "Fővárosi Váltóüzlet Társaság", "Magy. K. Adóhivatal - Szekszárd" és "Magyarország" felülbélyegzésekkel T:III Budapest / Pest "Egyesült magyar gőzhajózási társulat - DDSG" részvénye 200Ft-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, szelvényekkel, sorszámkövető a os számú tétellel T:III kis szakadás Budapest / Pest "Egyesült magyar gőzhajózási társulat - DDSG" részvénye 200Ft-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, szelvényekkel, sorszámkövető a ös számú tétellel T:III kis szakadás Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I-,II Budapest / Pest "Magyar Általános Földhitel-Részvény-Társulat" 6%-os záloglevele 100Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, 2x15k okmánybélyeggel T:III szakadás Budapest / Pest "Magyar Általános Földhitel-Részvény-Társulat" 6%-os záloglevele 1000Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, 2x15k okmánybélyeggel T:III szakadás, tűnyom Debrecen "A Pesti biztosító-intézet debreceni főügynöksége" értesítő a biztosítási díjról a (Hajdú)dorogi Katolikus plébániai hivatalnak + Miskolc "Magyar-Francia Biztosító Részvénytársaság Budapesten" biztosítási kötvénye + Budapest "Turul-Magyar Országos Biztosító Intézet Részvénytársaság - Népbiztosítási osztály" életbiztosítási kötvénye + Nyíregyháza "Állami Biztosító" halálesetre szóló életbiztosítási kötvénye, mindegyik kitöltve, egy kivételével bélyegzésekkel T:III Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye 5Ft értékben "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására, mindkettőn bélyegzés T:III Budapest "Sóskút Kőbánya-Részvény-Társulat Felszámolásban" részjegy (részvény), bélyegzéssel T:II,II- tűnyom Budapest "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (2x) T:III,III- ly Tamási "A Tamási Takarékpénztár" részvénye 100K-ról (3x), szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, szelvényekkel, sorszámkövetők T:II- fo Budapest "Magyar Takarékpénztárak Központi Jelzálogbankja mint Részvénytársaság Budapest" 4%-os községi kötvénye 1000K-ról, szárazpecséttel T:II- kis szakadás a hajtás mentén Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Konvenzionális Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye összefüggésben, szárazpecséttel T:III-,IV sarokhiány Budapest "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvénye, "A" részkötvény 100K-ról, szárazpecséttel T:II

5 30059.Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról (2x), szárazpecséttel, nyereményszelvénnyel T:II-,III fo Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" részkötvénye 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel, bélyegzéssel T:III Budapest "Orosháza-Szentes-Csongrádi Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 2000K-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:II,II Zombor "A Bács-Bordog Vármegyei Gazdasági Egyesület Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet Zomborban" üzletrész 50K-ról, szelvények nélkül, borítékká alakítva feltehetően a szelvények számára T:III fo. Sombor "A Bács-Bordog Vármegyei Gazdasági Egyesület Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet Zomborban" share about 50 Corona, without coupons, glued together like an envelope probably for the coupons C:F spotted Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4 1/2% záloglevele 2000K-ról, szárazpecséttel T:III Budapest "Az évi XV. t.-cz. alapján elvállalt budapest-pécsi vasuti elsőbbségi kölcsön" 10 szelvénye ívben (csak a szelvények!), bélyegzéssel, rajta 1921 "Vagyonváltság" illetékbélyeg T:II "Magyar Köztisztviselők Fogyasztási, Termelő és Értékesítő Szövetkezete" üzletrészjegye 60K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II fo Budapest "Király Automobil Részvénytársaság" 25 részvénye egyben, egyenként 200K-ról teljes szelvényívvel T:III apró szakadás Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:III Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:III Szekszárd "A Szekszárdi Takarékpénztár" részvénye K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II- kis szakadások "Hadirokkantak, Hadiözvegyek, Hadiárvák Nemzeti Szövetsége Tárgysorsjátéka" sorsjegy 5000K-ról, szárazpecséttel, (2x) sorszámkövetők T:II,II "Hadirokkantak, Hadiözvegyek, Hadiárvák Nemzeti Szövetsége Tárgysorsjátéka" sorsjegy 5000K-ról, szárazpecséttel T:III Budapest "'NYUKOSZ' (Nyugdíjas Katonatisztek Országos Szövetsége) sorsjegy" K értékben T:III Budapest ~1926. "Fehér Kereszt sorsjegy" 5000K értékben, a Fehér Kereszt Országos Lelencház Egyesület Gyermekkórháza és Árvaháza javára, "C" sorozat T:II,II Budapest "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I Gyönk "A Gyönki Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről (3x) sorszámkövetők, szelvényekkel T:II,II- fo "Magyar Sportrepülők Egyesülete - Repülők Tárgysorsjátéka - Dollár Sorsjegy" D sorozat, felülbélyegzéssel T:III,III- nagyobb szakadások Szekszárd "Tolnamegyei Újság Hírlapkiadó RT." részvénye 10P-ről szelvényekkel T:III fo Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 160db és 120db üzletrésze egyben, összesen 8000P-ről és 6000P-ről, sorszámkövetők T:I-,II Budapest "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön - államadóssági kötvény" 200P-ről (3x) szárazpecséttel, szelvényekkel, sorszámkövetők T:II,III egyiken szakadás Belegrád "Belegrádi Keményítő- és Szeszgyár Népszövetkezet" üzletrész-jegy 100P-ről (2x), bélyegzéssel, sorszámkövetők T:III lyuk, fo., egyiken sarokhiány Budapest "Ganz és Társa Villamossági, Gép, Waggon- és Hajógyár Rt." részvényelismervénye 10db, egyenként 25P névértékű részvényről (3x), sorszámkövetőek, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II-,III folt, tűnyom Budapest "Fonciére Általános Biztosító-Intézet" Gépkocsi biztosítási kötvénye, Autóbaleset-kárjelentés űrlappal T:III Budapest "61. Magyar Osztálysorsjáték" a Harmadik osztály egy nyolcad sorsjegye, "Lotto sorsjegyárusító R.T." bélyegzéssel T:III Budapest "Tudományegyetemi Sportrepülő Egyesület Tárgysorsjátéka" sorsjegy, hátoldalán bélyegzéses játéktervvel T:2 lyuk db-os vegyes magyar "Békekölcsön igazolás", "Biztosítási kötvény", és "SZÖVOSZ részjegy" tétel T:II,III Budapest "Harmadik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról, szárazpecséttel T:III szakadások Budapest "Ötödik Békekölcsön" nyereménykölcsön 25Ft-ról "Ötödik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 100Ft-ról

6 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! Budapest "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 100Ft-ról, szárazpecséttel T:II Miskolc "A DIMAG Diósgyőri Metallurgiai és Alakítástechnikai Gyárak Rt." "MINTA" 10db részvénye összesen Ft-ról szelvényekkel T:II "Iparbankház Rt. Ipari Szövetkezeti Kereskedelmi Bankház Részvénytársaság" részvénye Ft-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel T:II Budapest "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" átváltoztatható kötvénye 100ft-ról (2x) T:I Budapest "Reallízing" változó kamatozású kötvény Ft-ról (2x) T:I-,II Amerikai Egyesült Államok / New York / Magyarország "Magyar Leszámítoló- és Pénzváltó-Bank" 7%-os, 35 éves lejáratú kötvénye 1000$-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel, a "Budapesti Giro- és Pénztár-egylet Részvénytársaság" igazolásával 1947-ből T:III tűnyom, kis szakadások USA / New York / Hungary "Hungarian Discount and Exchange Bank" 7% 35 year sinking fund in amount of 1000 Dollars with coupons and stamps and a verification of the "Budapesti Giro- és Pénztár-egylet Részvénytársaság" from 1947 C:F pinhole, small tears Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I-,II Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU,XF Ausztria / Bécs "3 1/2%-os Állami Nyugdíjkötvény" kötvény 200K-ról bélyegzésekkel (2x), egyik letéti elismervénnyel, sorszámkövetők T:III Austria / Vienna "3 1/2% State Pension Obligation (Staats-Rente-Obligation)" bond about 200 Corona with stamps (2x), one with deposit recepit, sequential serials C:F Ausztria / Bécs "Österreichisches Bau-Los" 10Sch-ről szóló állami sorsjegye T:III- Austria / Vienna "Österreihisches Bau-Los" State lottery ticket about 10 Schilling C:VG Berlgium / Brüsszel "Tamegai Bányász és Ipari részvénytársaság" névérték nélküli részvénye, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:II- sarokhiány Belgium / Brussels "Miniére & Industrielle du Tamega" share par value, with stamps and coupons C:VF missing corner Csehország "Eggenberg" sörgyár részvénye K-ról T:II Czech Republic "Eggenberg" brewery share about Korun C:XF Franciaország / Párizs "Tengerentúli Hajózási Társaság" részvénye 500Fr-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III tűlyukak France / Paris "Transoceanic Shipping Company" share about 500 Francs, with coupons, overprint and embossed stamp C:F needle holes Franciaország "Gambin s.a." részvénye 100Fr-ról, szelvényekkel, vízjeles papíron T:II,II- France "Gambin s.a." share of 100 Francs, shares, on watermarked paper C:XF,VF Orosz Birodalom / Szentpétervár "Société Métallurgique Russo-Belge" részvénye 250R-ről (2x), sorszámkövetők, bélyegzéssel T:I-,II Russian Empire / Saint Petersburg "Société Métallurgique Russo-Belge" share about 250 Rubles (2x) sequential serials with stamps C:AU,XF Orosz Birodalom / Szentpétervár "Société Métallurgique Russo-Belge" részvénye 250R-ről (3x), sorszámkövetők, bélyegzéssel T:I-,II Russian Empire / Saint Petersburg "Société Métallurgique Russo-Belge" share about 250 Rubles (3x) sequential serials with stamps C:AU,XF Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről (3x) közülük kettő sorszámkövető, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II kis szennyeződés Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei (3x), two of them are sequential serials, with coupons, embossed stamp C:XF small dirt Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Rozsnyó kr "Rozsnyó bánya város pénztári utalványa" T:III Adamo ROZ Rozsnyó kr "Rozsnyó bánya város pénztári utalványa" T:III Adamo ROZ Rozsnyó kr "Rozsnyó bánya város pénztári utalványa" T:III,III- Adamo ROZ Rozsnyó kr "Rozsnyó város pénztári utalványa" T:I- ROZ Rozsnyó Ft "Rozsnyó város pénztári utalványa" T:III ROZ Győr Kitöltött váltó 3kr-os bélyeggel T:III Budapest / Pest / Pápa / Ausztria - Ofen(?) db klf váltó, részben vagy egészen kitöltve, bélyegzésekkel, köztük lyukasztással érvénytelenített darab T:II-III lyuk Aracs db díjkötelezvény kitöltve, bélyegzésekkel + Tura Díjkötelezvény kitöltve, bélyegzéssel T:III Budapest "Budapesti lisz- és kenyérjegy - pótjegy" ívben "Állami kenyérpótjegy testi munkás részére" teljes ív, hátulján Újfehértó születési értesítő + DN "Állami cukorjegy" 2db teljes ív bélyegzéssel + "Állami kenyérváltójegy" teljes ív T:III,III Kenyérmező / Hadifogolytábor január 15. 5K arab sorozat- és sorszámmal + Csót / Hadifogolytábor augusztus 1. 20f számozás nélkül T:III,III Pápa május 8. "Pápai csekk" 20K + 50K mindkettő lyukasztással érvénytelenítve és ovális szárazbélyegzővel T:III,III- Adamo PÁP-1.2, Budapest K "Fegyver és Gépgyár" utalvány T:III Adamo BUC

7 30116.Szombathely K utalvány T:III Budapest ~ "Trieszti általános biztosító társulat" díjkötelezvénye (4x) bélyegzéssekkel T:II,II- kis szakadás Budapest db élelmiszerjegy, közte burgonyajegy, kenyérjegy + "Budapesti Petróleumjegy" T:mindegyik ívben T:II,III db "Ellátási jegy", egyik kitöltetlen T:III,III Budapest ~ f "Pesti Hírlap" + 10f "Általános Fogyasztási Szövetkezet" T:II-,II Pécs K pénztárjegy T:III "Fenyő Harisnyaház" K reklám-utalvány T:III db-os vegyes váltó tétel, közte 6db magyar és 1db csehszlovák, a magyarok között 2db kitöltetlen T:III db klf díjnyugta biztosító cégektől, közte "Triesti Általános Biztosító Társulat", "Adriai Biztosító Társulat Budapest", "Danubia Általános Biztosító R.T." T:III Budapest db kitöltött váltó, bélyegzésekkel, illetékbélyegekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Budapest f "Szelvény 10kg búza, rozs vagy kétszereséről szóló gabonajegyhez" (2x) + 1P 50f "Szelvény 50kg búza, rozs vagy vagy kétszereséről szóló gabonajegyhez" f "Pesti Izraelita Hitközség - Gabella-térítési jegy" T:III Budapest "Revíziós Pengő" arcképes változat, kitöltött (2x) egyik hátoldalán felülbélyegzés T:III ~ "Nagykőrös Városfejlesztő R.-t. Ártézi uszó- és strandfürdő" felnőtt illetve diák napi fürdőjegye (2xklf), egyiken bélyegzés, másikon lyukasztás Nagykőrös "XIII. Országos Uszóverseny" Ebéd jegye 1P 20f értékben T:II szakadás ~ f + 30f "Nagykőrös M. Város - Vásártéri és piaci helypénzjegy" T:III Budapest / Szliget db részben illetve teljesen kitöltött váltó 12f - 2P 40f közötti névértékekben, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Félixfürdő ~1940. "Magyar királyi államvasutak - Félárú bárcajegy 2. osztály" vasúti bárca 45f értékben (2x), összefüggésben, bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III db-os vegyes magyar élelmiszerjegy tétel, közte "Simontornya község finomlisztjegye" ívben, "Nagyszalonta község szalonna-jegy" ívben T:II-,III,III db élelmiszerjegy, több még ívben, közte Budapest "Budapesti Finomliszt- és Kenyérjegy", "Nagy-Budapesti Pótjegy Testi Munkások Részére" T:III db élelmiszerjegy, több még ívben, közte Budapest "Budapesti Közellátási szelvényív", "Nagy-Budapesti Pótjegy Irodai Munkások Részére" T:III Budapest "Budapesti Húsjegy" 4db teljes ív + "Budapesti Cukorjegy" teljes ív + "Budapesti Zsiradékjegy" 2db teljes ív T:II-,III Budapest P "Élelmezési Kölcsönjegy" (2x) T:III Budapest "Budapesti közellátási jegy éves korúak részére", 1 ív különszelvényekkel, lyukasztással érvénytelenítve, hátoldalon kézírás T:II Kunmadaras db kitöltött váltó bélyegzésekkel, 2db hátoldalán bélyeggel T:II,III ~1950. "Szegedi Közlekedési Vállalat" 2db Al bárca T: Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Elek, Dr. Jakabházy, Tóth Potya, Martos fényképével T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével T:I DN "Egész napi munka" + "Fél napi munka" fém elszámolási bárcák T:2,2- k DN "Telefon érme / Magyar Posta" Cu bárca eredeti fém dobozkában! T: Ausztria / Mühling tiszti hadifogolytábor h Fe + Keleti Főparancsnokság 1916A 2k Fe T:2,2- Austria / Mühling officer's POW camp Heller Fe + German Empire/ WWI / The German Supreme Commander of the East 1916A 2 Kopek Fe C:XF,VF Ausztria / Bécs Gr "Szent István Bazilika" Al zseton T:1-,2 Austria / Vienna Stephans Groschen "St. Stephen's Cathedral" C:AU,XF Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti, kicsit sérült csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original, slightly damaged packaging (150x) C:UNC Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging (150x) C:UNC Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging (150x) C:UNC Lengyelország DN 100Zl + 300Zl kupon motorolaj vásárlásra "Orbis Utazási Iroda" + Románia "Banca Romana de Comert Exterior" utazási csekk 100L értékben, hátlapon "IBUSZ Utazási Iroda Nyíregyháza" felülbélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III Poland ND 100 Zlotych Zlotych coupon for motor oil "Orbis Travel Agency" + Romania "Banca Romana de Comert Exterior" travellers cheque in 100 Lei value with "IBUSZ Travel Agency Nyíregyháza" overprint on back, cancelled with hole C:VF,F

8 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon Német Birodalom / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Berlin, Bréma, Döbner T:I-,II,III German Empire / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Berlin, Bremen, Döbner C:AU,XF,F Németország / Weimari Köztársaság db szükségpénz, közte Greiffenberg in Schlesien, Landsberg, Lüneburg T:I- Germany / Weimar Republic pcs of necessity notes, including Greiffenberg in Schlesien, Landsberg, Lüneburg C:AU Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Bad Blankenburg, Oberlind, Schierke in Harz T:I- Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Bad Blankenburg, Oberlind, Schierke in HarzC:AU Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Glogau, Kreuzburg in Oberschlesien, Lüneburg T:I-,II Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Glogau, Kreuzburg in Oberschlesien, Lüneburg C:AU,XF Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Bréma, Mainz, Mecklenburg T:I- Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Bremen, Mainz, Mecklenburg C:AU Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld db szükségpénz, perforáltak T:II,III Germany / Weimar Republic / Bielefeld pcs of necessity notes, all perforated C:XF,F Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld db szükségpénz, perforáltak T:II,III Germany / Weimar Republic / Bielefeld pcs of necessity notes, all perforated C:XF,F Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Aachen, Bréma, Düsseldorf T:III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Aachen, Bremen, Düsseldorf C:F Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Bielefeld, Hannover, Herne T:III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Bielefeld, Hannover, Herne C:F Németország DN "20 Wertmarke" Cu zseton (10x) (25x21mm) T:2,2- Germany ND "20 Wertmarke" Cu token (10x) (25x21mm) C:XF,VF DN "Manager érme a fontos döntésekhez - Igen / Nem (Manager Münze für wichtige Entscheidungen - Ja / Nein" aranyozott fém német nyelvű zseton eredeti "Magyar Posta Budapest" tokban T: db-os fém újévi zseton tétel T:2, Vegyes 15db-os bárca és zseton tétel, közte DN "AEG - Austria" mosógép érme(?), Olaszország DN "Gettone Telefonico" telefon érme, Németország DN "Das grosse Porzellanhaus - Commes / 10 Geschenk Dukaten" fém ajándék bárca, Szlovákia DN "Kremnica - Múzeum" ezüstözött fém emlékérem T: Magyar bankjegyek G "Bécsi városi bankócédula" vízjellel T:III-,IV Habsburg Monarchy Gulden "Wiener-Stadt Banco-Zettel" with watermark C:VG,G Kodnar 41., Adamo G Ft + 2Ft "Kossuth bankó" T:III,III- ly Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III,III- Adamo G Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III szép papír Adamo G Ft "Kossuth bankó" barna K + 2K + 10K (2x) + 20K K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással (2x) T:III-,IV Ft barna "Kossuth Bankó" Ft "Kossuth Bankó" T:III-,IV Adamo G109A, G Ft "Kossuth bankó" hátlapi "ö" betűn csak pont a "börtönöztetéssel" szóbal T:III kis szakadás Adamo G111h Ft "Kossuth Bankó" T:III- Adamo G kr "Kossuth bankó" előlapján csak alapnyomat, hátlap üres T:III fo. Hungary Kreuzer with only basic print on front C:F spot Adamo G102e kr "Kossuth Bankó" (2x) egyiken "rendeletéből" után nincs kettőspont + 30kr "Kossuth Bankó" (3x) T:III,III- Adamo G102, G102h, G kr + 30kr "Kossuth bankó" T:III,III- ly kr "Kossuth bankó" előlapján csak alapnyomat, hátlap üres T:III fo. Hungary Kreuzer with only basic print on front C:F spots Adamo G103e Ft "Kossuth Bankó" T:II,II- Adamo G kr "Almásy" kr "K. K. Hauptmünzamt für Silberscheidemünze" alul egysoros szöveg, áthúzással érvénytelenítve T:III-, restaurált / Hungary Kreuzer "Almásy" + Austrian Empire Kreuzer "K. K. Hauptmünzamt für Silberscheidemünze" text at the bottom in a single line, cancelled C:VG, restored Adamo G94, G Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen A,B,C,D 4-es ívben, nyomdai ujjlenyomattal T:I- Hungary Forint blokk of 4 (A,B,C,D) without date and serial number with black fingerprints C:AU Adamo G122e Ft "Kossuth bankó" "A" kitöltetlen, jobb ívszéllel T:I- Hungary Forint "A" without date and serial number, with right margin C:AU Adamo G

9 Ft "Kossuth bankó" "B" kitöltetlen, jobb ívszéllel T:I- Hungary Forint "B" without date and serial number, with right margin C:AU Adamo G Ft "Kossuth bankó" "C" kitöltetlen, jobb ívszéllel T:I- Hungary Forint "C" without date and serial number, with right margin C:AU Adamo G Ft "Kossuth bankó" "D" kitöltetlen, jobb ívszéllel T:I- Hungary Forint "D" without date and serial number, with right margin C:AU Adamo G K T:III Hungary Korona C:F Adamo K K felülbélyegzés nélkül T:I,I- Adamo K K felülbélyegzés nélkül T:III,III- szakadás K (2x) mindkettő "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:III,III K K mindkettő hamis "Citta di Fiume" bélyegzéssel (fake overprint) T:III K piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel K mindkettő hamis "Temes Vármegye Temeskutas Község 1910" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III szakadás K K mindkettő hamis "TOLNA VÁRMEGYE BONYHÁD KÖZSÉG 1919" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III K K "C" sorszámjellel, mindkettő hamis "Mohács Város Pénztári Hivatala 1919" felülbélyegzéssel T:III K K (5x) T:III,III- szakadás K K (2x) mindhárom piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:III K K mindkettő hamis "KOMÁROM MEGYE KOCS KÖZSÉG GESZTESI JÁRÁS" felülbélyegzéssel T:III szakadás K K mindkettő hamis "Szatmár Vármegye Nagybánya Szab. Kir. R. T. Város " felülbélyegzéssel T:III,III K (3x) mindhárom "Deutschösterreich" és hamis "Vörösdandár" felülbélyegzésekkel (fake overprint) T:III K (3x) mindhárom "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel és hamis "Főszolgabíró Pancsova" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III K sorozatszám után csillag T:I,I K (3x) közte 2db hamis "1919. jan. 16. Szent-Tamás Város Tanácsa" felülbélyegzéssel és 1db hamis "Tuzla" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III K "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K + 10K (2x) + 20K T:I,I-,II,III db-os vegyes korona bankjegy tétel T:III,III-,IV db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III,III K (4x) sorszámkövetők, mind "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:I,I K (4x) mindegyik "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel és hamis "IV. Sz. Vörösőr Kerületi Parancsnokság - Sopron" felülbélyegzésekkel (fake overprint) T:III tűlyuk K (3x) sorszámkövetők, mind "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:I,I K "3002" 3mm hullámos hátlappal, "Szeged Csongrád Takarékpénztár" szárazbélyegzővel T:III K "3020" sorozat- és sorszám mérete eltérő, hullámos hátlappal T:III K "3108" 3mm hullámos hátlappal, "MÜLLER ÉS TSA BANK ÉS VÁLTÓÜZLET SZEGED" szárazpecséttel T:III,III július K T:III apró lyuk restaurálva Hungary Korona C:F small hole restored Adamo K f (6x) + 50f (4x) T:I-,II,III K (13x) + 2K (6x) közte 5db sorszámkövető és 1db közeli sorszám T:III,I K (2x) sorszámkövetők T:I K (2x) sorszámkövetők T:II K barna sorozat- és sorszám "Orell Füssli Zürich" T:III szép papír Adamo K K piros sorozat- és sorszám "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III,III- Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III- Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszám T:III- ly. Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" with red serial number C:VG hole Adamo K K (2x) egyik "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest", a másik nyomdahely jelölés nélkül T:I-,II K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III Adamo K37B

10 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! P (2x) sorszámkövetők P csillagos sorszám T:I,III P P P P mind hamis "STANDSCHÜTZEN BATALLION WERMACHT" felülbélyegzéssel (with fake overprint) T:III P (4x) sorszámkövetőek T:II- Adamo P P MP mindkettő hamis "MINTA" perforációval T:II,III P (3x) P P P P mindegyik hamis nyilaskeresztes ráfestéssel (with fake overprint) T:III P (30x) T:III P (30x) T:III P (37x) T:III,III P (4x) sorszámkövetők és közeli sorszámmal T:II,II- Adamo P P (4x), közte közeli sorszámmal is T:II- Adamo P P (11x) sorszámkövetők (7+4) T:I,I P (30x) T:III,III P (6x) sorszámkövetők T:I- Adamo P P T:III,III P P mindkettő hamis nyilaskeresztes festéssel (fake overprint) T:III P vágási hiba, nagyobb méretű mint az átlag bankjegyek (188x106mm) + támpéldány, papírránccal T:II,II- hajtatlan; III Adamo P P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsoksága" T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsoksága" T:III,III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (5x) sorszámkövetők T:I-,II Adamo P P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III- Adamo P P T:III Adamo P P P BP (2x) T:I-,II,III szakadás P (30x) T:III,III P (4x) sorszámkövetők T:I-,II Adamo P P (2x) sorszámkövetők T:II Adamo P MP (5x) T:I,I MP (10x) T:II,II-,III BP (10x) T:II,III BP (10x) T:II,II-,III BP (10x) T:II,II-,III BP (5x) T:I,I AP (8x) AP (2x) AP (4x) AP AP, közte fordított címeres is T:III,III AP "5600"-as rendeletszámmal T:I-,II AP fordított címer, vágáshibás hátlap AP (2x) T:III AP T:III db-os vegyes magyar adópengő tétel T:II-,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli T:II,III,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli T:II,III,III db-os vegyes magyar adópengő tétel T:III közte 1db IV-es Ft (4x) sorszámkövetők T:I-,II Ft (2x) T:III Ft (2x) T:III Ft (3x) sorszámkövetők T:II Adamo F november Ft "B" T:III november Ft "C" T:III,III november Ft "D" T:III,III Ft (3x) sorszámkövetők T:II Ft T:II Adamo F Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban, "MM " T:I

11 Ft "Millennium" (3x) sorszámkövetők T:I,I Ft (6x) T:III Ft (6x) T:III Ft (7x) T:I,I-,II Ft "FB" (2x) Ft "FA" (2x) sorszámkövetők T:I Ft "EC" "50. évforduló október 23." T:I,I- F54EE db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:II-,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:II,III,III Vegyes: 21db bankjegy vegyesen a korona-pengő-forint pénzrendszerekből + NDK M + Chile E T:II-,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "I. László" (0,68g) T:2,2- / Hungary Denar Ag "Ladislaus I" (0,68g) C:XF,VF Huszár: 23, Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,39g) T:2 / Hungary Copper Coin "Bela III" (1,39g) C:XF Huszár 73., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (3,39g) T:2,2- k., ki., Huszár 72., Unger I.: Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,26g) T:3 Huszár 547.,Unger I.: 432.a Denar Ag "Zsigmond" (0,37g) T:2- ki., ragasztós Huszár: 576., Unger I.: 449.a K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,51g) T:2,2- Huszár: 722. Unger I.:567.e K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,61g) T:2,2- Huszár: 722. Unger I.:567.e K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,51g) T:2,2- patina Huszár: 722. Unger I.:567.e L-RN Denár Ag "II. Lajos" (0.48g) T:3 patina, ph. Huszár 853., Unger I 677.b K-B Denár Ag "I.Ferdinánd" (0,58g) T:2- patina Huszár 935., Unger II.:745.a.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,52g) T:2-,3 Huszár 1059., Unger II.: 811.a K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,05g) T:2 / Hungary 1668K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,05g) C:XF Huszár: 1450., Unger II.: K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,03g) T:2 / Hungary 1669K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,03g) C:XF Huszár: 1450., Unger II.: K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,98g) T:2 ki. / Hungary 1671K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,98g) C:XF cracked Huszár: 1450., Unger II.: K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,4g) T:2 / Hungary 1672K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,4g) C:XF Huszár: 1450., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (5,5g) T:2- / Hungary 1676K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (5,5g) C:VF Huszár: 1423., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (6,08g) T:2,2- / Hungary 1677K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (6,08g) C:XF,VF Huszár: 1423., Unger II.: K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (6,25g) T:2 / Hungary 1684K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (6,25g) C:XF Huszár: 1425., Unger II.: 1060.a X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (2x) (7,83g/6,6g) KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,18g) T:2-, X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (2x) (7,83g/6,6g) Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,18g) C:VF ding Huszár: 1535;1549, Unger II.: 1133.a;1139.a C-M Poltura "II. Rákóczi Ferenc" elcsúszott veret T:2- Huszár: 1552 Unger II.: 1139.d K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,27g) T:2- hullámos lemez Hungary 1707K-B Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (2,27g) C:VF wavy coin Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,26g) T:2 rep. Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,26g) C:XF cracked Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a K-B Tallér Ag "III. Károly" (28,80g) T:2 ph., fülnyom Hungary 1738K-B Thaler Ag "Charles VI" (28,80g) C:XF edge error, earmark Huszár: 1606 Unger II.: E 20kr Ag "II. Ferenc" hegesztett füllel "I / 1910 V. 3." jelzetlen Ag medál (19mm) T:2-, KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 Adamo B B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 juszt NB 6kr Ag T:3 Adamo B NB 6kr Ag T:2-,3 Adamo B

12 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon NB 6kr Ag T:2-,3 Adamo B B 4kr Cu B 4kr Cu B 4kr Cu T:2-3 karc, ph. Adamo M E 4kr Cu T:2-,3 ph. Adamo M B 5/10kr Cu T:2- k. Adamo M B 1Fl Ag "Ferenc József" Körmöcbánya (12,31g) T:2 Hungary 1865B 1 Florin Ag "Franz Joseph" Kremnitz (12,31g) C:XF Huszár: 2130., Unger III.: 1460.a KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2- Adamo M KB 4kr Cu T:2,2- kis ph. Adamo M KB 1kr Cu, 2x1 makk T:3, ph. 1878KB 1 Kreuzer Cu, 2x1 acorn, C:F edge error Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 Adamo M KB 1kr Cu T:2,2- Adamo M4.1 kis ph KB 1kr Cu "Középcímer" T:2,2- patina Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:2,2- durva ph. Adamo M KB 1kr Cu "Fiume címer" Körmöcbánya (3,37g) T:2 / Hungary 1891KB 1 Kreuzer Cu "Fiume coat of arms" Kremnitz (3,37g) C:XF Adamo M KB 1f Br Körmöcbánya T:2-,3 ü.,ph. Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2-, KB-1902KB 1f Br (11x) KB-1915KB 2f Br (21x) KB-1918KB 2f Fe (3xklf) KB-1909KB 10f alpakka (6xklf) KB-1920KB 10f Fe (6x) KB-1914KB 20f Ni (8x) KB-1921KB 20f Ni (12x) négylapos érmeberakó albumbant:vegyes KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2-, K Ag "Millenium" T:1-,2 patina Adamo K K Ag "Millenium" füllel T:2 Adamo K KB 1f Br Körmöcbánya (1,6g) T:2 / Hungary 1898KB 1 Fillér Br Kremnitz (1,6g) C:XF Adamo K KB 1f Br Körmöcbánya (1,58g) T:2- / Hungary 1906KB 1 Fillér Br Kremnitz (1,58g) C:VF Adamo K KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2, KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag T:2,2- patina KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:1-,2 Adamo K KB 20f Ni rozettával, Artex-veret T:1 Adamo K f Br (9xklf) T:2, f Cu-Ni f Cu-Ni + 20f Cu-Ni f Cu-Ni (2x) T:2,2-, f Cu-Ni T:2- Adamo P f Br (1.65g) T:2,2- / Hungary Fillér Br (1.65g) C:XF,VF Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- ph. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" Artex-veret U.P.jelöléssel (25,31g) T:P kis oxidáció és felületi karc / Hungary Pengő Ag "Horthy" Artex restrike with U.P. mark (25,31g) C:P small oxidation and slightly scratched Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2 Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2- ph. Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2- ph. Adamo P f Cu-Ni (2x) T: P Ag "Madonna" T:2,2- ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 ph. Adamo P P Al (4xklf) P Al (3xklf) P Al "Horthy Miklós születésének 45. évfordulója" P Al "Parlament" T:1--2-, ph. Adamo P6.1, P7.4, P8.3, P P Al (3xklf) teljes sor T: P Al gyártási hibás T:2, f tombak f tombak (2x) f tombak f tombak T:2,

13 f tombak (6x) f tombak T: f Cu-Al f Cu-Al (2x) f Cu-Al f Cu-Al T:2, Ft Al T: Ft Al + 2Ft Al Ft Al T:2,2-,3 k Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2,2- Adamo F Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-3 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina, ph. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 kis ph. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 ph. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph., patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph., patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 ph., patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 ly. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina, ph. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 kis patina Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 ph. Adamo F Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina, ph. Adamo F Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "MNB" T:2 patina Adamo F8.1, F Ft Ag "Petőfi" T: Ft Ag "Petőfi" T: Ft Al (4x) Ft Al (3x) Ft Al (2x) T:2-, f Al verethibás T: Ft Cu-Ni (2x) Ft Cu-Ni Ft Cu-Ni T:2, f Al (25xklf) T:1--3 Adamo F3.1, F f Al a furat nem középpontos T: Ft Ag "Zrínyi Miklós" T:BU Ft Ag "Rippl-Rónai József" PRÓBAVERET T:BU felületi karc, csak 50db! R! Hungary Forint Ag "József Rippl-Rónai" TRIAL STRIKE C:BU slightly scratched, only 50 examples! RARE! Adamo EM f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) Ft Cu-Ni "Labdarúgó Világbajnokság 1982" nem saját tokban Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" eredeti tokban tanúsítvánnyal T:2,BU Ft Ni "Űrrepülés" Ft Cu-Ni "Labdarúgó Világbajnokság I." eredeti MNB tokban, tanúsítvánnyal Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" eredeti MNB tokban, tanúsítvánnyal T: Ft Ni "Űrrepülés" Ft Cu-Ni "FAO III." Ft alpakka "Hazai első takarékpénztár" T:PP, f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO Ft Ni "FAO" Ft alpakka "Labdarúgó Világbajnokság II." Ft alpakka "Labdarúgó Európa-bajnokság" Ft alpakka " Labdarúgó Világbajnokság III." T:1,1-, Ft Cu-Ni "Labdarúgó Világbajnokság I." Ft alpakka "Labdarúgó Világbajnokság II." Ft Cu-Ni "Világvédelmi Alap II." Ft alpakka "Labdarúgó Világbajnokság III/A." T: "FAO" sor 20Ft, 5Ft, 10Ft eredeti plasztikcsomagolásban, tanúsítvánnyal T:BU Ft alpakka "Simon Bolivár" Ft alpakka "Czóbel Béla" + 100Ft alpakka "Széchenyi István" mindegyik eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Ft Cu-Ni "FAO III." (2x) Ft Cu-Ni "FAO IV." T: Ft Cu-Ni "FAO III." Ft alpakka "Kulturális Fórum" Ft alpakka "FAO IV." T: f-20Ft 10db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO DN 1Ft mini pénz "Kádár címer" (12,5mm) T: Ft Cu-Ni "MAGYAR KÖZTRÁSASÁG" körirattal, de Kádár címerrel T:1- Adamo FE Ft Cu-Ni "MAGYAR KÖZTRÁSASÁG" körirattal, de Kádár címerrel T:1- Adamo FE

14 26. nagyaukció 2016 november, tételeket átveszünk szeptember közepéig Ft Ag "Szent László" T:PP ujjlenyomatos, fo Ft Ag "Károly Róbert" T:PP ujjlenyomat, felületi karc Ft Ag "MNB" (2x) T:2 Adamo F Ft Ag "MNB" (2x) T: Ft Ag "MNB" Ft Ag "Deák" T:2 Adamo F13, F Ft Ag "MNB,Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- egyiken szennyeződés Ft Ag "Deák" (2x) T:2 kis ph. Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:2 Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:2 Adamo F Ft Ag "Kossuth Lajos" T:BU ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Deák" (6x) T:2 Adamo F Ft Ag "Nyári olimpia-atlanta" PRÓBAVERET T:PP enyhe felületi karc Csak 50db! R! Hungary Forint Ag "Summer Olympics - Atlanta" TRIAL STRIKE C:PP slightly scratched only 50 examples! RARE! Adamo EM Ft Ag "Deák" T:2(PP) Adamo F Ft Ag "125 éves a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem" tokban T:PP kis oxidáció Hungary Forint Ag "125th Anniversary - Liszt Academy" in case C:PP Adamo EM168 small oxidation Ft "Kossuth" Ft "Deák" (2x) Ft (4x) forgalmi emlékérmék T: Ft "Kossuth" (5x) T:1- Adamo FOEM Ft Cu-Ni-Zn "Deák" (2x) Ft Cu-Ni (4x) Ft Cu-Ni Ft Cu-Ni (4x) forgalmi emlékérmék T:2 Adamo FOEM2, FOEM5, FOEM6, FOEM Ft hibás körirat "MAGYÁR" T: db-os vegyes magyar és külföldi sérült, törött denár tétel, közte "II. Béla", "Mária", T:3, Magyar emlékveretek, plakettek Anton Scharff ( ) "Kincsem" peremen jelzett Ag emlékérem. "KINCSEM 17.MAERZ 1874" (37,16g/45mm) T:2 kis ph. és k. Hungary "Kincsem" Ag medallion with hallmark on the edge. "KINCSEM 17.MAERZ 1874". Sign.: Anton Scharff (37,16g/45mm) C:XF small edge errors and scratches Wurzbach 1070., Hauser Asszonyi Tamás (1942- ) "MTESZ / Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége" kétoldalas Br plakett, eredeti tokban, külön Br hasábon a díjazott nevével (85mm) T: Bartos Endre ( ) "Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont - Gödöllő" kétoldalas Cu plakett, eredeti plasztiktokban (43mm) T: Bartos Endre ( ) "Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont - Gödöllő" kétoldalas Cu plakett, eredeti plasztiktokban (43mm) + Bognár György (1944-) "Bizományi Áruház Vállalat 40 év / M. Theresia Alapíttatott" Br emlékérem, plombált "ÁPV" műanyag tokban (42,5mm) + DN "Kisfaludy Strobl Zsigmond / MÉE Zala Megyei Szervezete" Br emlékérem (44mm) T:1-, Beck Ötvös Fülöp ( ) "Dr. Sichermann Bernát " egyoldalas, falra akasztható Br plakett (1,2kg/233x177mm) T:2 / Hungary "Bernát Sichermann, Dr " one-sided, hangable Br plaque. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (1,2kg/233x177mm) C:XF Berán Lajos ( ) ~1920. "Az érdem elismeréséül - A,,Falu" Országos Szövetség" jelzetlen ezüstözött Br emlékérem (45mm) T:2, Berán Lajos ( ) "Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület Hálája Jeléül" Br lemezérem falapon (az érem 60mm, a falap 140x140mm) T:2 HP Bognár György (1944-) "650 éves Gyöngyös" Ag emlékérem, eredeti, plombált műanyag tokban (31.7g/0.640/42,5mm) T:1 patina Adamo GS Bognár György (1944-) "MÉE Gyöngyös / 650 éves Gyöngyös - Róbert Károly" piefort ezüstpatinázott Br (42,5mm) + Tóth Sándor (1933-) "MÉE Hajdú-Bihar Megyei Csoportja/Báthory István" Br emlékérem (42mm) T: Bognár György (1944-) "MÉE Gyöngyös / 650 éves Gyöngyös - Róbert Károly" (2xklf) piefort ezüstpatinázott Br és pierfort Br emlékérem (42,5mm) T: Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" ezüstözött Al és Cu-Ni emlékérem (32mm) (2x) T:PP ujjlenyomat, felületi karc Bognár György (1944-) "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk" Br emlékérem szett (14xklf) + Bognár György (1944-) / Szepessy Tamás "MÉE Gyöngyösi Csoport - Az aradi vértanúk emlékére" Br emlékérem, a sorozat záróérme (42,5mm) T:1, Bozó Gyula ( ) "A Szent Szék és a Magyar Köztársaság közötti diplomáciai kapcsolat felvételének emlékére" Ag emlékérem (35.66g/0.835/43mm) T:2 (PP)

15 30440.Bozó Gyula ( ) DN. "Magyar Köztársaság Országgyűlése" Br emlékérem, műanyag tokban (42,5mm) T: Bozó Gyula ( ) DN "Magyar Köztársaság Országgyűlése" aranyozott fém emlékérem eredeti dísztokban (42,5mm) T:PP felületi karc Búza Barna ( ) DN "Petőfi Sándor" Br plakett pár eredeti dísztokban (94mm) T:1- Hungary ND "Sándor Petőfi" Br plaque pair in original case. Sign.: Barna Búza (94mm) C:AU Csíkszentmihályi Róbert (1940-) " Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem (43mm) " Budapest / 100 év a termékminőség szolgálatában" fém emlékérem, plombált ÁPV tokban (42,5mm) T: Csíkszentmihályi Róbert (1940- ) DN "A Budapesti Műszaki Egyetem emlékérme" kétoldalas jelzett Ag emlékérem, eredeti dísztokban (72mm/0.800/265.34g) T: Csúcs Viktória ( ) "München Olimpia" aranyozott fém emlékérem T: Debreczeny Tivadar ( ) "Magyar Királyi Debreceni VI. Honvéd Hadtest Parancsnokság" Br plakett, hátoldal gravírozva (71x47mm) T: Dévényi János (1934- ) "Szakszervezeti Fúvoszenekarok IV. megyei találkozója - Kazincbarcika - Diósgyőr" Br plakett, eredeti tokban (95x98mm) T: Fritz Mihály (1947-) "Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem - Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság XIII. Kongresszus 1990 / Szeged" Br emlékérem (245,5g/100mm) T:2 / Hungary "Albert Szent-Györgyi Medical University - 13th Congress of the Hungarian Endocrinology and Metabolism Society 1990 / Szeged" Br commemorative medal. Sign.: Mihály Fritz (245,5g/100mm) C:XF Fritz Mihály (1947-) "Életünk Krisztus" Br emlékérem (42,5mm) "II. János Pál Pápa Budapesten" Br emlékérem (42,5mm) T: Fritz Mihály (1947-) "75 éves az ÁÉB Bank Rt." Br emlékérem eredeti tokban (42,5mm) T:1-, Fritz Mihály (1947-) "Kölcsey Ferenc Himnusza 190 éves" ezüstözött Cu emlékérem, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP Fritz Mihály (1947-) DN "Szegedi Nemzeti Színház / Varga Mátyás" Br emlékérem (272,4g/100mm) T:2 / Hungary ND "National Theatre of Szeged / Mátyás Varga" Br commemorative medal. Sign.: Mihály Fritz (272,4g/100mm) C:XF Fülöp Zoltán (1951-) DN "Szent Imre herceg kemény tisztaságát / Szent Imre ereklyetartó Aachen" aranyozott Br emlékérem (40mm) + "László királynak vitéz lovagságát / Szent László hermája Győr" aranyozott Br emlékérem (40mm) T:2 (PP) ujjlenyomat,karc Grossauer Rudolf ~1930. "Megemlékezésül szeretettel" jobbra néző, szemüveges férfi portré, jelzetlen Br plakett (117,5x76mm) T:2- Hungary ~1930. "In remembrance with love" right facing male portrait, unmarked Br plaque. Rudolf Grossauer's work, without signature (117,5x76mm) C:VF Ispánki József ( ) "Felvidék visszacsatolása 1938" Br emlékérem. "HAZATÉRT FELVIDÉKI TESTVÉREIT MAGYAR SZERETETTEL KÖSZÖNTI BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS KÖZÖNSÉGE / AZ EZERÉVES MAGYARORSZÁG ELSŐ KIRÁLYA, SZENT ISTVÁN ÉVÉBEN" (83mm) T:2 ph. / Hungary "Entry of the Hungarian Troops to Upper Hungary / Slovakia" Br medal. Sign.: József Ispánki ( ) (83mm) C:XF edge error HP Iván István ( ) június 11. "Magyar Állami Pénzverő - Budapesti Nemzetközi Vásár" Al emlékérem (32mm) "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) T: Iván István ( ) "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) T: Iván István ( ) "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) " Budapest / 100 év a termékminőség szolgálatában" fém emlékérem, plombált ÁPV tokban (42,5mm) T: Iván István ( ) "Budapest - Rákóczi Ferenc" Br emlékérem, dísztokban (80mm) T: Iván István ( ) DN "Városligeti Vajdahunyadvár" Br emlékérem (70mm) T: Király Róbert (1930-) ~1990. "Magyar Állami Operaház" Br plakett hátoldalán gravírozással (184g/82x78mm) T:2 / Hungary ~1990. "Hungarian State Opera House" Br plaque with engraving on back. Sing.: Róbert Király (184g/82x78mm) C:XF Kelemen Kristóf ( ) "Bencze Miklós " Br emlékplakett (107mm) T:1- Hungary "Miklós Bencze " Br commemorative plaque. Sign.: Kristóf Kelemen (107mm) C:AU Kósa István (1953-) DN "Budapest nevezetességei - Mátyás Mátyás-templom" Ag emlékérem dísztokban tanúsítvánnyal (31,29g/0.999/42,5mm) T:PP Kósa István (1953-) DN "A Magyar Köztársaság Elnökétől / Hősök tere" Ag emlékérem tanúsítvánnyal, bársony dísztokban (31,25g/0.999/42,5mm) T:PP Kósa István (1953- ) "Szent István - Államalapító / Ezeréves Magyarország" Ag emlékérem, fa díszdobozban, tanúsítvánnyal (124.41g/0.999/65mm) T:PP Kósa István (1953-) "Richter Gedeon RT Centenárium / Egészséges fejlődés a jövő nemzedékéért - Aszklépiosz" aranyozott fém emlékérem dísztokban (42,5mm) T:PP felületi karc, ph

16 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Kutas Ágnes (1966-) DN "Vámos Ilona Egészségügyi Szakiskola Budapest - Labor omnia vincit improbus / Az év legjobb tanulója" Br emlékérem (322g/108mm) T:2 / Hungary ND "Ilona Vámos Medical School Budapest / Top student of the year" Br commemroative medal. Sign.: Ágnes Kutas (322g/108mm) C:XF Lantos Györgyi (1953-) "A Főiskola fennállásának 30. évfordulójára / Fleischmann Rudolf" Br emlékérem eredeti tokban (79mm) T: Lajos József (1936-) "Hajdú-Bihar Megye - Polgári Védelem fejlesztéséért" egyoldalas Br érem tokban (86,5mm) T:2 ph Lapis András (1942-) "Gróf Széchenyi Ödön Emlékplakett" Br plakett "A Magyar Tűzoltó Szövetségtől" gravírozással, eredeti dísztokban (66,5x97,5mm) T: Lebó Ferenc (1960-) "MKB (Magyar Külkereskedelmi Bank) Rt." Ag emlékérem eredeti dísztokban tájékoztatóval (31,14g/0.999/42,5mm) T:PP Lóránfi Antal ( ) "A Szabadelvű Párt Tisza Kálmán miniszterelnökségének 10. évfordulójára" Br emlékérem (70mm) T:2 ph., ü Madarassy Walter ( ) "Magyar Iparművészek Országos Egyesülete 1926 / Devecska Ferencnek 1937" fémjelzetlen Ag vagy ezüstözött fém kitüntető érem névre szóló gravírozással, eredeti tokban (73,52g/70mm) T:1- patina Hungary "National Association of Hungarian Applied Artists 1926 / To Ferenc Devecska 1937" Ag or silver plated metal commemorative medallion with engraving, without hallmark, in original case. Sign.: Walter Madarassy (73,52g/70mm) C:AU patina HPII Madarassy Walter ( ) "Székesfehérvári Szent István" Br emlékérem. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / " (76mm) T:2 kis ph. Hungary "St. Stephen of Székesfehérvár" Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (76mm) C:XF small edge error HPII Madarassy Walter ( ) "Magyar Állami Operaház" Br emlékplakett, hátoldalán gravírozva "Köszönettel a Magyar Állami Operaház Igazgatóságától Budapest, 1980" (256,17g/96mm) T:2 / Hungary "Hungarian State Opera House" Br commemorative plaque with engraving on back. Sign.: Walter Madarassy (256,17g/96mm) C:XF Mladonyiczky Béla ( ) "Kőrös-Menti Kulturális Hetek" egyoldalas Br érem dísztokban (94mm) T:2 ph Reményi József ( ) "A Fodor Zeneiskola negyedszázados évfordulójának emlékére / " Br emlékplakett (81mm) T:2 kis ph. / Hungary "25th Anniversary of the Fodor School of Music / " Br commemorative plaque. Sign.: József Reményi (81mm) C:XF small edge error HP Reményi József ( ) "Magyar Nemzeti Színház / Színházunk felszabadulásának 10 éves emlékére" Br emlékérem (210g/80mm) T:2 kis ph. / Hungary "National Theatre / 10th Anniversary of the Liberation of our Theatre" Br commemorative medal. Sign.: József Reményi (210g/80mm) C:XF small edge error Sóváry János ( ) DN "Vasas Sport Club" ezüstözött fém emlékérem, hátoldalán gravírozva (50mm) T:2 patina Szabó Imrefia Béla (1952-) "Pro Pulmonológia / Tüdőkórház Gondozóintézet Szolnok" Br emlékérem (191g/78,5mm) T:2 / Hungary "Pro Pulmonology / Pulmonology Hospital Szolnok" Br commemorative medal. Sign.: Imrefia Béla Szabó (191g/78,5mm) C:XF Cs. M Szendrői Zoltán "Vásárhelyi István Emlékérem " egyoldalas Br emlékérem (100mm) T: Szentirmai Zoltán (1941-) "MTV - XVIII. Miskolci TV fesztivál 1978" kétoldalas Br plakett (71mm" T: Tóth Sándor (1933-) "Szabolcs-Szatmár Megyei Tanács Turi Sándor díja" Br emlékérem (513g/98mm) T:2 / Hungary "Sándor Turi award of the Szabolcs-Szatmár County Council" Br commemorative medal. Sign.: Sándor Tóth (513g/98mm) C:XF Varga Imre (1923-) DN "Vajda Péter művelődési díj" Br plakett (384g/130x99mm) T:2 / Hungary ND "Péter Vajda cultural award" Br plaque. Sign.: Imre Varga (385g/130x99mm) C:XF Váró Márton (1943-) "1975 Prof. Dr. Krompecher István 70 éves" Br emlékérem (504g/96-97mm) T:2 / Hungary "1975 Prof. Dr. István Krompecher is 70 years old" Br commemorative medal. Sign.: Márton Váró (504g/96-97mm) C:XF Cs.M Váró Márton (1943-) "Prof. Dr. Bognár Rezső 65 éves 1978" Br emlékérem (666,5g/ mm) T:2 / Hungary "Prof. Dr. Rezső Bognár is 65 years old 1978" Br commemorative medal. Sign: Márton Váró (666,5g/ mm) C:XF Cs.M Vincze Pál ( ) "V. Országos Kézművesipari Kiállítás Budapesten 1937 / Ipar Nélkül a Nemzet Félkarú Óriás" aranyozott Br emlékérem, peremén "BRONZ" beütéssel, gravírozással (77,6g/61mm) T:2 kis ph. / Hungary "5th National Crafts Exhibition in Budapest 1937" gold plated Br commemorative medal, with "BRONZE" mark on edge, engraved. Sign.: Pál Vincze (77,6g/61mm) C:XF small edge error "I Ferenc József - Erzsébet / Az 1857 évi legmagasabb körút emlékére, a Jász Kun Kerületek - Jászberény május 13" jelzetlen Ag emlékérem. Szign.: Carl Radnitzky (17.25g/38.3mm) T:2 Hungary "The tour of the imperial couple in Hungary" Ag commemorative medallion, without hallmark. Sign: C. RADNITZKY (17.25g/38.3mm) C:XF

17 "A Buda Pesti Koronázás Emlékeül 1867" Al emlékérem füllel, fém láncon (23mm) T:2, "I. Ferenc József / Szeged újjáépítésére" ezüstözött Br emlékérem. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXIII" (16,15g/38mm) T:2,2- kis ph. / Hungary "Franz Joseph I / Reconstruction of Szeged" silver plated Br commemorative medallion (16,15g/38mm) C:XF,VF slight edge error "Szent István Jubileumi Esztendő " Br emlékérem (36,5mm) T:2- ph. Hungary "Saint Stephen Jubilee" Br commemorative medallion (36,5mm) C:VF edge error ~1940. "Magyar Dalos Szövetség - Az érdem jutalmául - XX" Br jelvény + ~1940. "Magyar Dalos Szövetség - Az érdem jutalmául - XXX" Br jelvény + aranyozott fém tölgykoszorú márványlapon, ráragasztva a tulajdonos fényképével. A márványlap oldalán "Havas B. vésnök Szabadka" gyártói jelzés matricán (15x20cm) T: "Szegedi Testgyakorlók Köre 1912" fém emlékérem, falapra rögzítve, rajta gravírozott Br tábla "Sz.T.K Házi tőr bajnokság I." felirattal (az érme 36mm/a falap 110x150mm) T: "Hadbavonult olasz művészek kiállítása, Budapest" Br emlékérem "Lorioli Milan Roma" gyártói jelzéssel. "CREDERE OBBEDIRE COMBATTERE VINCERE / HADBAVONULT OLASZ MŰVÉSZEK KIÁLLÍTÁSA BUDAPEST". Szing.: Francesco Giannone (40mm) T: "Honvéd Sportversenyek" fém plakett, hátlapján gravírozás. Szign.:Jákfalvy (60,5x52mm) T: "Vasas Együttesek IV. Zenei Fesztiválja Budapest Április Autóvillamossági Felszerelések Gyára Énekkar" zománcozott fém emlékplakett dísztokban (96x58mm) T: "A Szakszervezeti Üdültetés 10-ik évfordulójára" fém emlékérem, eredeti tokban (60mm) T: "Munkásőr" Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval és miniatűrrel eredeti dísztokban + Kiss Nagy András ( ) "De elvtársaim! Ez az a munkásság, mely osztályharcban vasba öltözött... / Emlékül a Munkásőrség alapító tagjának a Munkásőrség országos parancsnokától II." vörösréz emlékplakett (104,5x72mm) (2x), egyik tokban + Rácz Edit (1936-) "Vezess Baleset Nélkül Mozgalom" Br emlékplakett sérült tokban (94mm) T: "Somogy-Zala megyei füszért Élelmiszer és Vegyiárú Nagykereskedelmi Vállalat Kaposvár Alapítva / A vállalat alapításának 20. évfordulója alkalmából adományozva " kétoldalas fém plakett, eredeti tokban (60x99mm) T: ~ "Budapest" kétoldalas Br emlékérem, hátoldalon a város címere (40mm) + "Budapest" egyoldalas ezüstözött fém emlékérem (71mm) T:2 kis ph "25 éves a magyar népgazdasági tervezés " fém plakett dísztokban (60mm) T: "Újszerház" Bronzozott fém lemezplakett. Szign.: NM (107mm) T: "Ferencvárosi Torna Club / Erkölcs - Erő - Egyetértés" Al emlékérem (30mm) T: "Keszthely / Éremgyűjtők Keszthelyi Csoportja - 20 éves a városunk" ezüstözött fém emlékérem, eredeti tokjában (70mm) T:2,2- apró ph., patina "25 éves a Tanács / A VI. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága" Br emlékérem tokban (76mm) "Száz éves a Telefongyár " fém emlékérem dísztokban, fém kitűzővel (90mm) + DN "VI. Ker. Tanács - A Centenárium évében a VI. Kerület Lakossága Érdekében Végzett Munkájáért" Br emlékplakett dísztokban (115mm) T:2, "II. Rákóczi Ferenc emlékérem / Pro Patria et Libertate - Szécsény 1705" kétoldalas Br emlékérem (92mm) T: "Hálapénz" Br emlékérem (34mm) + Ligeti Erika ( ) "1 Apróka - Nyíregyháza" Br emlékérem (32mm) T:2,2- kis patina "VIII. Női Kézilabda VB - Magyarország" Ag emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (25g/0.800/35x40mm) T:PP ujjlenyomat "XXII. Tornász Világbajnokság - Budapest 1983" Br emlékérem, műanyag tokban (60mm) T: "A Gyöngyösi Gimnázium fennállásának 350. évfordulójára" jelzett Ag emlékérem (0.640), plombált műanyag tokban T:1 patina "Zalaegerszeg rendezett tanácsú város " Br emlékplakett dísztokban (132mm) T: "A HNF VIII. Kongresszusa Budapest" Br nagyalakú plakett (105mm) szignó: EM T:2, "Gróf Széchenyi István / MHB" Br emlékérem sérült MNB tokban (42,5mm) + DN "Matolay Elek / MOTESZ (Magyar Országos Torna Szövetség) Ifjúsági Érme" Zn díjérem füllel (2x) (30mm) T: "Sör Fesztivál Sopron / Soproni Ünnepi Hetek" Br emlékérem (42,5mm) "1916. VII. 29" koronás Br emlékérem füllel (30mm) T: "Sör Fesztivál Sopron / Soproni Ünnepi Hetek" Br emlékérem (42,5mm) "MÉE - Államalapítás ezredik évfordulója - Szent István" Br emlékérem (42,5mm) "Nagykanizsai Gimnázium 225 éves évfordulójára 1990 / Gróf Batthyány Lajos nádor, az iskola alapítója 1765" Br emlékérem (42,5mm) T: "Máriakeménd '91' " festett porcelán plakett nemzetiszín szalaggal (214mm) T:2 kis ph., ragasztásnyom "1956-os forradalom" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:

18 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! "II.Alexij patriarcha magyarországi látogatása" aranyozott fém emlékérem T:PP ujjlenyomat "Szent László" bisquit porcelán jubileumi emlékérem, eredeti dobozában (41mm) T: "Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége / Kóta Díj 2005" Br emlékérem dísztokban (90mm) T: "XI. Nemzetközi Tudományos Napok Gyöngyös MMVIII." Br emlékérem (77mm) T:2 ph DN "Szűz Szent Margit / Patrona Hungariae" fém medál (32mm) T: Vegyes emlékérem és jelvény tétel, közte Berán Lajos ( ) "Jókai Mór / A nagy mesemondónak hálás nemzete - Magyar Királyi Pénzverő" kétoldalas Br emlékérem (36mm), "Szent Imre" Cu jelvény. "SANCTUS EMERICUS 1930" (2x) (30mm), "XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus" Br jelvény, "LUDWIG BP. TÖRV VÉD" gyártói jelzéssel T:2, Vegyes 52db-os zseton, bárca tétel közte érdekesebb darabok is, mint "Veszprém Vármegyei Ebvédjegy" Cu bárca, beütött sorszámmal, DN "Szit szappan - 10 darabért 1/4kg" fém bárca, "3/10 liter" Br bárca T:vegyes Modern utánveretek, fantáziaveretek DN "A legértékesebb magyar érmék - Károly Róbert aranyforintjának replikája" aranyozott Cu emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP DN "A legértékesebb magyar érmék - Szent István "Lancea Regis" ezüstdénárjának replikája" ezüstözött Cu emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP DN "A legértékesebb magyar érmék - I. Ferdinánd ezüst tallérjának replikája" ezüstözött Cu emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP DN "A legértékesebb magyar érmék - I. Lipót tízszeres aranydukátjának replikája" aranyozott Cu emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP DN "A magyar pénz krónikája - Cum Deo pro Patria et Libertate" Ag emlékérem (20g/0.999/38,61mm) T:PP DN "Kámaszutra" 4db klf aranyozott Cu multicolor érem, német nyelvű leírással, tanúsítvánnyal, bontatlan csomagolásban T:PP ND "Kamasutra" 4pcs of diff gold plated multicolor Cu coins with German language description and certificate, in unopened packaging C:PP DN "Kámaszutra" 4db klf aranyozott Cu multicolor érem, német nyelvű leírással, tanúsítvánnyal, bontatlan csomagolásban T:PP ND "Kamasutra" 4pcs of diff gold plated multicolor Cu coins with German language description and certificate, in unopened packaging C:PP Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Dukát Au "III. Károly" Nagybánya (3.41g) T:2- ph., javítási nyom Hungary Ducat Au "Charles III (Charles VI)" Neustadt (3.41g) C:VF edge error, reparation mark Huszár: 1593., Unger II.: KB 2 Dukát Au "Mária Terézia" Körmöcbánya (6,81g) T:2,2- felületi karc / Hungary 1765KB 2 Ducat Au "Maria Theresia" Kremnitz (6,81g) C:XF,VF sligthly scratched Huszár: 1648., Unger III.: 1211.a KB 2 Dukát Au "Mária Terézia" Körmöcbánya (6,97g) T:2,2- Hungary 1765KB 2 Ducat Au "Maria Theresia" Kremnitz (6,97g) C:XF,VF Huszár: 1648., Unger III.: 1211.a KB 8Ft/20Fr Au "Ferenc József" (6.43g/0.900) T:2,2- Hungary 1876KB 8 Forint/20 Francs Au "Franz Joseph" (6.43g/0.900) C:XF,VF Adamo M KB 10K Au "Ferenc József" (3.37g/0.900) T:2 ph. Hungary 1906KB 10 Korona Au "Franz Joseph I" (3.37g/0.900) C:XF edge error Adamo K Ft Au "Hunyadi Mátyás" (10,03g/0.986) T:PP apró felületi karc Hungary Forint Au "Matthias Hunyadi" (10,03g/0.986) C:PP slightly scratched Adamo EM Ft Au "Kazinczy Ferenc" (10g/0.986/25mm) T:PP Hungary Forint Au "Ferenc Kazinczy" (10g/0.986/25mm) C:PP Adamo EM Ausztria 1848A Dukát "I. Ferdinánd" Bécs (3,46g/0.986) T:2,2- fo., ph. / Austria 1848A Ducat "Ferdinand I" Vienna (3,46g/0.986) C:XF,VF spotted, edge error Krause KM# Ft Au "Vizsolyi Biblia" dísztokban tanúsítvánnyal (3,51g/0.986) T:1 apró felületi karc Forint Au "Vizsoly Bible" in case with certificate (3,51g/0.986) C:UNC slightly scratched Ausztria K Au "Ferenc József" Bécs (6,77g/0.900) T:2 ph. Austria Corona Au "Franz Joseph I" Vienna (6,77g/0.900) C:XF edge error Krause KM# Német Államok / Nürnberg Dukát Au "Isten báránya" (3.46g/0.986) T:2 German States / Nurnberg Ducat Au "Paschal Lamb" (3.46g/0.986) C:XF Krause KM# Orosz Birodalom R Au "II. Miklós" Szentpétervár (4.26g/0.900) T:2- Russian Empire Roubles Au "Nicholas II" St. Petersburg (4.26g/0.900) C:VF Krause Y# Külföldi bankjegyek Afganisztán A (2x) A (3x) A T:I-,III Afghanistan Afghanis (2x) Afghanis (3x) Afghanis C:AU,F

19 30545.Amerikai Egyesült Államok $ kék pecséttel "Silver Certificate" (4x) T:III,III- fo. USA Dollar with blue seal "Silver Certificate" (4x) C:F,VG spotted Ausztria Sch T:III Austria Schilling C:F Banglades T (3x) T (2x) T:III lyuk Bangladesh Taka (3x) Taka (2x) C:F hole Krause 25.a, 26.a Brazília C (4x) sorszámkövetők T:I Brazil Cruzeiros (4x) sequential serials C:UNC Bulgária L (6x) sorszámkövetőek T:I,I- Bulgaria Leva (6x) sequential serials C:UNC,AU Krause Csehszlovákia K T:I,I- festék foltokkal Czechoslovakia Korun C:UNC,AU with paint spots Egyiptom Ł T:III Egypt Pounds C:F Észak-Vietnam D T:III-,IV ragasztott North Vietnam Dong C:VG,G sticked Franciaország s + 5L "Assignata" (3x) T:III France Sols + 5 Livres "Assignat" (3x) C:F Francia Indokína p T:III French Indo-China Piastres C:F Francia Indokína c + 20c + 50c T:II-,III 20c-en ragasztónyom French Indo-China Cents + 20 Cents + 50 Cents C:VF,F glue mark on 20 Cents Fülöp-szigetek P (2x) fekete sorszám P piros sorszám T:III Philippines Piso (2x) black serial Piso red serial C:F Krause 159.b, 159.c Horvátország ~ K előlapi színpróba + 50K előlapi színpróba + 200K elő- és hátlapi színpróba + 500K elő- és hátlapi színpróba K elő- és hátlapi színpróba, összesen 8db páros ívekben T:I,I- vágott szélek Croatia ~ Kuna obverse color trial + 50K obverse color trial + 200K obverse and reverse color trial + 500K obverse and reverse color trial K obverse and reverse color trial, 8pcs in sheets of two C:UNC,AU cut marks on edge Irak D T:I Iraq Dinars C:UNC Japán Y T:I Japan Yen C:UNC Jugoszlávia db-os vegyes bankjegy tétel T:II,III,III- Yugoslavia pcs of various banknotes C:XF,F,VG Jugoszlávia D D inflációs sorozat (20x) T:I,I- Yugoslavia Dinara Dinara (20x) C:UNC,AU Kanada / Brockville $ / 25Ł T:III Canada / Brockville Dollars / 25 Pounds C:F Kína f + 2f (2x) + 5f J (4x) kék sorszám + 1J (2x) piros sorszám + 2J (2x) T:I-III China Fen + 2 Fen (2x) + 5 Fen Jiao (4x) blue serial + 1 Jiao (2x) red serial) + 2 Jiao (2x) C:UNC-F Kongói Demokratikus Köztársaság F T:I Congo Democratic Republic Francs C:UNC Krause 87B Kongói Demokratikus Köztársaság F T:I Congo Democratic Republic Francs C:UNC Krause 88A Kongói Demokratikus Köztársaság F T:I Congo Democratic Republic Francs C:UNC Krause Lengyelország ,10c "Bon Towarowy" + Hong Kong c T:I-,III- Poland ,10 Cents "Bon Towarowy" + Honk Kong Cent C:AU,VG Krause FX b Malajzia R R R R T:III,I Malaysia Ringgit Ringgit Ringgit Ringgit C:F,UNC Mexikó P P T:I Mexico Pesos Pesos C:UNC Nagy-Britannia / Katonai kiadás Ł Ł (2x) sorszámkövetők p T:I Great Britain / British Armed Forces Pound Pound (2x) sequential serials Pence C:AU Orosz Birodalom (1910) 100R Szign.: Konshin k + 3k T:III- sarokhiány Russian Empire (1910) 100 Rubles Sign.: Konshin Kopek + 3 Kopeks C:VG missing corner Orosz Birodalom (1898) 1R Szign.: Shipov T:I,I- Russian Empire (1898) 1 Ruble Sign.: Shipov C:UNC,AU Románia / Német megszállás b+ 1L román felülbélyegzéssel + Magyarország K román felülbélyegzéssel T:III,III-,I- Romania / German occupation Bani + 1 Leu with Romanian overprint + Hungary Korona with Romanian overprint C:F,VG,AU Románia / Német megszállás b + 2L T:III-,IV Romania / German occupation Bani + 2 Lei C:VG,G Románia L (2x) L (4x) sorszámkövetők L (2x) sorszámkövetők T:I,I- Romania Lei (2x) Lei (4x) sequential serials Lei (2x) sequential serials C:UNC,AU Suriname G T:I Suriname Gulden C:UNC Szerbia / Német megszállás D T:III szép papír Serbia / German occupation Dinara C:III nice paper Krause

20 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Szíria P (3x) sorszámkövetők " " T:I Syria Pounds (3x) sequential serials " " C:UNC Krause 100.c Szomáliföld Sh (2x) sorszámkövetők T:I Somaliland Shillings (2x) sequential serials C:UNC Szovjetunió R (3x) közte 2db sorszámkövető T:II-,III Soviet Union Ruble (3x) with 2pcs od sequential serials C:VF,F Zaire Z Z NK NK T:I-III- Zaire Zaire Zaire Nouveau Likuta Nouveaux Makuta C:UNC-VG Krause 18.a, 21.b, 47, Zaire NZ T:I Zaire Nouveau Zaires C:UNC Zaire NM T:I Zaire Nouveau Makuta C:UNC Krause Vegyes: Pakisztán ~ R + India R + DN 2R R + Thaiföld B B B + Ausztrália D + Törökország (1970) 100L + Banglades T (2x) T:III tűnyom Mixed Pakistan ~ Rupee + India Rupee + ND 2 Rupees Rupee + Thailand Bhat Bhat Bhat + Australia Dollars + Turkey (1970) 100 Lira + Bangladesh Taka (2x) C:F pinhole Vegyes: Olaszország L L L + Jugoszlávia D D + Lengyelország Zl + Románia L + Portugália E (2x) T:II-III egyiken ragasztónyom Mixed: Italy Lira Lira Lira + Yugoslavia Dinara Dinara + Poland Zlotych + Romania Lei + Portugal Escudos (2x) C:XF-F one with gluemark Vegyes: Kambodzsa R (3x) R (2x) R + Laosz K K (2x) T:I Mixed: Cambodia Riels (3x) Riels (2x) Riels + Lao Kip Kip (2x) C:UNC Vegyes: Kambodzsa R R (2x) R R + Laosz K T:I Mixed: Cambodia Riels Riels (2x) Riels Riels + Lao Kip C:UNC Vegyes: Irán R + Kína J + Malajzia R + 5R + 10R T:I-III Iran Rials + China Jüan + Malaysia Ringgit + 5 Ringgit + 10 Ringgit C:UNC-F Vegyes: Észtország K + Nepál R + Irán R + Nigéria N + Malajzia R T:I-III Mixed: Estonia Krooni + Nepal Rupees + Iran Rials + Nigeria Naira + Malaysia 1 Riggit C:UNC-F Vegyes: Szíria Ł + Szlovákia K + Kína J + Nepál R + Szomáliföld Sh + Malajzia R T:I-III Mixed: Syria Pounds + Slovakia Korun + China Jüan + Nepal Rupees + Somaliland Shilling Malaysia Rupee C:UNC-F Vegyes: Fülöp-szigetek P + Pakisztán R + Honduras L + Szingapúr $ + Guatemala Q Malajzia 1R T:I-III Mixed: Philippines Piso + Pakistan Rupees + Honduras Lempira + Singapore Dollars + Guatemala Quetzales Malaysia 1 Ringgit C:UNC-F Vegyes: Seychelle szigetek R + Thaiföld B + Malajzia R + 5R + 10R + Szingapúr $ T:I-III Mixed: Seychelles Rupees + Thailand Bhat + Malaysia Ringgit + 5 Ringgit + 10 Ringgit + Singapore Dollars C:UNC-F Vegyes 7db papírpénzt, közte német, olasz, dél-arab és csehszlovák bankjegyek T:I-III- Mixed 7pcs paper money lot, including German, Italian, South Arabian and Czechslovakian banknotes C:UNC-VG Vegyes 11db papírpénzt, közte orosz, csehszlovák és jugoszláv bankjegyek T:I-III- Mixed 11pcs paper money lot, including Russian, Czechslovakian and Yugoslavian banknotes C:UNC-VG Vegyes 12db-os papírpénz tétel, közte Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság R, (1920) 500R lyukasztott T:I-III- Mixed 12pcs paper money lot, including Russian Socialist Federated Soviet Republic Rubles, (1920) 500 Rubles with holes C:UNC-VG Vegyes 14db-os bankjegy tétel közte libériai, egyiptomi, szudáni, iraki és brazil bankjegyek + Franciaország DN "Crédit Lyonnais" utazási csekk 100Fr értékben "MINTA" felülbélyegzéssel T:I-III- egyik ragasztott Mixed 14pcs paper money lot, including Liberian, Egyptian, Sudanese, Iraqi and Brasilian banknotes + France ND "Crédit Lyonnais" traveller's cheque 100 Francs with "SPÉCIMEN" overprint C:UNC-VG one of them glued db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Brazília, Egyiptom, Irán, Mianmar T:I,I- 17pcs of various banknotes, including Brazil, Egypt, Iran, Myanmar C:UNC,AU db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Csehszlovákia, Lengyelország, Olaszország, Szovjetunió T:III,III- 28pcs of various banknotes, including Czechoslovakia, Poland, Italy, Soviet Union C:F,VG Vegyes 29db-os papírpénz tétel tartalmasabb szír résszel, valamint Románia / Német megszállás L felülbélyegzéssel, Szovjetunió Ch bankjegyekkel + 1db szír nyelvű irattal T:II-III- Mixed 29pcs paper money lot with good Syrian part, and also with Romania / German occupation Lei with overprint, Soviet Union Chervontsev bankontes + 1pcs of Syrian language document C:XF-VG Külföldi fém- és ezüstpénzek Amerikai Egyesült Államok c Cu T:3 ph., ü. USA Cent Cu C:F edge error, ding Krause KM#