1 267. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2016 február 1-4-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: február óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők február 8-án 10 órától. Utólagos eladás: február 5-11-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 268. levelezési gyorsárverésre: február 3. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 25. Jubileumi nagyaukciónkra már várjuk beadásaikat! Részesedjenek Önök is a nagyaukciók egyre nagyobb sikereiből és adjanak be már most az áprilisi aukcióra! Szállításokat várunk március 17-ig! Megtekintés: február 1-4-ig. Tételek átvétele február 8-án 10 órától! 266. aukció elszámolás február 9-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Ókori államok Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Multifunkciós nagyító világítással, 3x / 10x nagyítóval, 55x mikroszkóppal eredeti dobozában műbőr tokkal, új állapotban "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new NOTEBOOK digitális ékszermérleg 0,01-500g eredeti dobozában, leírással, új állapotban NOTEBOOK pocket scale 0,01-500g with description in original box, new db 1945 utáni dísztok kitüntetésekhez és érmekhez, használt állapotban Kék "Pénzügyi rendezőmappa" bankjegyek tárolására 20db berakólappal, használt állapotban Zöld "Leuchtturm" műbőr album bankjegyek tárolására, benne 38db berakólappal, klf méretű bankjegyek számára, használt, de újszerű állapotban Numizmatikai irodalom Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Bp., Gondolat 340p Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Bp., 1984, Gondolat. 340 p. Kiadói egészvászon-kötésben. Papírborítón szakadás Laszlovszky József: A magyar címer története, Budapest, Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Kurt Fischer-Helmut Kahnt-Hans L. Grabowski: Die Euro-Münzen - Katalog der Umlauf- und Sondermünzen sowie der Kursmünzensätze und Banknoten aller Euro-Staaten. 5. Auflage, Gietl Verlag, Arthur L. Friedberg - Ira S. Friedberg: Gold Coins of the World" 7th edition, The Coin and Currency Institute, A világ arany pénzei ókortól napjainkig, 7. kiadás, alig használt állapotban MICHEL Eurokursmünzen-Katalog alig használt állapotban Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Franciaország "A Metzi Katedrális kapujának felújítására". Szign.: Jean Duvivier ( ) emlékérem hátlapi negatív képe tajtékkőbe vésve (42mm) France "For the Renovation of the Portal of the Cathedral of Metz". Sign.: Jean Duvivier ( ) commemorative medallion's negativ of the back in pumice. "OB RESTIT IN URBEM ET AN 1744 OPT PRINC SALUTEM - PORTICUM - AEDIS S. STEPH - AB ECCLES - METEN - DECR. ET INCHOATAM - REX - OPIS DIVINAE MEMOR - IMPENSA SUA - PERFECIT - CURANT. MARESC. DUC DETREES - PRAEF. PROV. ANNO 1764." (42mm) Érmés és bankjegyes borítékok Amerikai Egyesült Államok "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with First day of issue stamp (2x) C:UNC Amerikai Egyesült Államok "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC Részvények és sorsjegyek Buda-Pest "Pécs-Barcsi Vasút" részvénye 200Ft-ról német és magyar nyelven, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, lyukasztott T:III Pest "Egyesült Magyar Gőzhajózási Társulat" részvénye 200Ft-ról szelvényekkel, szárazpecséttel T:III kis szakadások, szennyeződés Buda "Buda-Ó-Budai Népbank" részjegye 100Ft-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I-,II nyomdai papírránc Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel + Budapest "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel T:III,III Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I-,II hajtatlan Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I Budapest "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsöne 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására, felülbélyegzésekkel "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel T:II-,III szakadás

4 30024.Budapest "Egyházi Műemlék Alap" (2x) Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására, mindkettő felülbélyegzésekkel T:III Budapest "Országos Sajt- és Vajszövetkezet" üzletrésze 100Ft-ról bélyegzésekkel T:III apró lyukak és szakadások Budapest "Budapest-Krisztinavárosi Casino-Épület Részvény-Társaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III szakadások, fo Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4%-os községi kötvénye 2000K-ról, szárazpecséttel T:III Budapest "Budapest vidéki Kőszénbánya és Ipar Részvény-Társaság" részvénye 100Ft-ról szelvényekkel, bélyeggel, bélyegzésekkel T:II-,III kis ly., szakadás Budapest "Magyar Földhitel Intézet" szabályozási és talajjavítási záloglevél 1000Ft értékben, szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:II Budapest "Victoria Naphtatermelési Részvénytársaság" részvénye 100Ft-ról teljes szelvényívvel, felülbélyegzésekkel T:II-,III lyukak, apró szakadások Budapest "Budapest Székesfőváros évi 46, koronás 4%-kal kamatozó adómentes kölcsöne" kötelezvény bemutatóra 1000K-ról, szárazpecséttel T:III "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Budapest" záloglevelek (2x) 1000K-ról és 5000K-ról, mindkettő szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel + Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel T:III,II Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" (2x) mindkettőnél "A" és "B" részkötvény 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-jegye bélyegzéssel T:III erősen szennyezett Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:II folt Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvény T:II-,III sarokhiány "Czibakházai Motor-Malom Részvénytársaság Könyvecskéje" részvényjegyek 20K-ról (6x) T:II-,III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (5x) T:III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (3x) T:III Budapest "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" 1/10 részvénye 50K-ról szelvényekkel T:III széleken kis szakadások Budapest "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 500K-ról T:III széleken kis szakadások Kisvárda "Kisvárdai Apolló Mozgó Részvénytársaság" részvénye 500K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és felülbélyegzéssel T:I Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról és 1000K-ról bélyegzésekkel T:II,III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról bélyegzésekkel, szelvényekkel (2x) T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel és szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 1000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 1000K-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel és szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 1000K-ról, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel (2x) T:III szakadások Budapest "Budapesti Hentesiparosok Részvény Társasága" részvénye 500K-ról teljes szelvényívvel T:II Budapest "Magyarországi Kisgazdák Beszerző és Értékesítő Szövetkezete" részvénye 1000K-ról szelvényekkel és szárazpecséttel T:I Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról, szelvényekkel, (3x) sorszámkövetők T:I

5 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! Budapest "Magyar Erdő- és Faüzem Részvénytársaság" 25 részvénye egyenként 200K-ról szelvényekkel, bélyegzéssel T:II-,III Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- szélen apró szakadások Temesvár "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:I-,II Temesvár "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:I,I Budapest "Egyesült Magyar Czipőnagykereskedők Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról szelvényekkel, felülbélyegzésekkel, szárazpecséttel T:I-,II Budapest "Pannonia Keresztény Fogyasztási Szövetkezet" üzletrésze 50K-ról, szelvényekkel T:III Szeged "Első Szegedi Cipő-, Csizma- és Papucsipari Szövetkezet" üzletrészjegye 1000K-ról, szelvényekkel, felülbélyegzéssel T:I,I Budapest "Kronberger-féle Faipar Részvénytársaság" 25 részvénye egyben, egyenként 200K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:I-,II Szeged "Produkt Kereskedelmi Részvénytársaság" részvényei K-ról (2x) mindkettő szelvényekkel és szárazpecséttel T:I-,II Budapest "Mezőgazdasági Ipar-Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel, igazolással T:III Budapest "Vasutasok Mozgófényképszínházai Részvénytársaság" részvénye 200K-ról teljes szelvényívvel T:III Budapest "Corvin Mozgóképszínház Részvénytársaság" ideiglenes részvényelismervénye 25db részvényről egyben, egyenként 200K-ról, bélyegzésekkel T:III,III- szakadások Budapest "Magyar Városi Bank Részvénytársaság" 25 részvénye egyben, egyenként 400K-ról szelvényekkel T:II Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:III Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:III Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II Budapest " 'Kéve' Ruházati Áruház Szövetkezet" rendes üzletrésze 1000K-ról, szárazpecséttel, szelvényekkel, bélyegzésekkel T:II Budapest "Fuchs G. Első Magyar Tizedes és Százados Hídmérleggyár" részvénye 100P-ről, szárazpecséttel és szelvényekkel T:I Budapest "Fuchs G. Első Magyar Tizedes és Százados Hídmérleggyár" részvényei 10P-ről (3x), mindhárom szárazpecséttel és szelvényekkel, sorszámkövetők T:I Budapest "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Magyar Általános Hitelbank" 5 részvénye egyenként 50P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel T:II Szeged "Szegedi Bútorgyár Részvénytársaság" részvénye 500P-ről, felülbélyegzésekkel és szelvényekkel T:I Szeged "Szegedi Bútorgyár Részvénytársaság" részvénye 500P-ről, felülbélyegzésekkel és szelvényekkel T:I Budapest "Nemzetközi Gépkereskedelmi Részvénytársaság" öt alapítójegy, szárazpecséttel, szelvényekkel, felülbélyegzett T:I Budapest "Gróf Csáky László Ajax-Acélművek Részvénytársaság" ideiglenes elismervénye 1/6 teljesen befizetett részvényről T:III Szolnok "Vármegyei Mezőgazdasági és Iparfejlesztő Részvénytársaság Szolnok" részvénye 10P-ről szelvényekkel T:III Budapest "Általános Gazdasági Bank Részvénytársaság" részvény 1000P-ről, szelvényekkel T:III kis szakadás Újpest "Egyesült Izzólámpa és Villamossági Részvénytársaság" részvénye P-ről, felülbélyegzett, szárazpecséttel és szelvényekkel T:I Budapest "Forgó és Társa Üvegkereskedelmi és Építőipari Részvénytársaság Budapest" részvénye 400P-ről szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:I,I Budapest "Forgó és Társa Üvegkereskedelmi és Építőipari Részvénytársaság Budapest" részvénye 4000P-ről szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:I Budapest "Magyar Mezőgazdák Szövetkezete" üzletrésze 20P-ről felülbélyegzésekkel, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III,III

6 30088.Budapest "Szállodaértékesítő Részvénytársaság" részvénye 500P-ről, kitöltetlen T:I,I Kalocsa "Fűszerpaprika Termelők, Kikészítők és Értékesítők Kalocsai Szövetkezete" termelői üzletrésze 2P-ről szelvényekkel + Kalocsa "Kalocsa és Kalocsavidéki Fűszerpaprikatermelők Szövetsége" kitöltött fűszerpaprikatermelési engedély (2x) sorszámkövetők T:III Budapest "Triesti Általános Biztosító Társulat" 3db különféle biztosítási kötvénye T:III Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 360db üzletrésze egyben, összesen P-ről, bélyegzéssel T:I ~1940. "Magyar Nemzeti Bank Tisztviselőinek Takarék- és Hitelszövetkezete" kitöltetlen üzletrészjegye 40P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:I "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/2 részkötvénye 100P-ről (5x) mind szelvényekkel, szárazpecséttel, közte 3+2db sorszámkövető T:I-,II Budapest "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön (Erdélyi Nyereménykölcsön)" tájékoztatója T:III "46. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" 1. osztály 1/8 sorsjegye T:III ly Budapest "Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat" részvénye 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzéssel T:I Belegrád "Belegrádi Keményítő- és Szeszgyár Népszövetkezet" 100P üzletrész-jegy, felülbélyegzett T:II- lyuk Budapest "Részvénytársaság Villamos és Közlekedési Vállalatok Számára" részvényelismervény 10db egyenként 100P értékű részvényről, bélyegzéssel, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II Újpest "Egyesült Izzólámpa és Villamossági Részvénytársaság" részvénye 500P-ről, felülbélyegzett, szárazpecséttel és szelvényekkel T:I Újpest "Egyesült Izzólámpa és Villamossági Részvénytársaság" részvénye 1000P-ről, felülbélyegzett, szárazpecséttel és szelvényekkel T:I Pécs "Alsódunántúli Kisgazdák Termelő, Értékesítő és Fogyasztási Szövetkezete" 40Ft üzletrész, szelvényekkel T:III "Pilisvörösvár és Vidéke Takarékszövetkezet - SZÖVOSZ (Szövetkezetek Országos Szövetsége) - Takarékszövetkezeti Részjegy" 100Ft névértékben (2x) T:III Budapest "Magyar Posta Körzeti Telefonkötvénye" Ft-ról T:I Budapest "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról, "B" sorozat T:I Budapest "Az Első Pesti Hengermalom Részvénytársaság" törzsrészvénye 5000Ft-tól szelvényekkel, "MINTA" perforációval és felülnyomással, "000000" sorszámmal T:I,I Budapest "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" névre szóló kötvénye 100ft-ról (2x) egymás utáni sorszámmal T:I db vegyes részleges szelvényív klf részvényekhez, közte "Magyar Leszámítoló és Pénzváltó Bank", "Royal Nagyszálloda Részvénytársaság" T:vegyes Amerikai Egyesült Államok / New York / Magyarország "Budapest Székesfőváros" 6%-kal kamatozó arany kötvény 1000$-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III USA / New York / Hungary "City of Budapest" 6% gold bond about 1000 Dollars with coupons and stamps C:F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok / Delaware "Conagra" 500 részvénye egyenként 5$-ról peforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III USA / Delaware "Conagra" 500 shares with the value of 5$ per stock, with perforation, stamps, cancelled by holes C:VF,F Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I,I- Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC,AU Ausztria / Bécs "Közlekedési Vállalatok Osztrák Hitelintézete" 4 1/2%-os jelzálogkötvénye K-ról szelvényekkel, betéti lappal T:I- Austria / Vienna "Austrian Credit Institution of Transport Companies (Österreichischen Credit-Instituts für Verkehrs-Unternehmungen und öffentliche Arbeiten)" obligation about Kronen with coupons and voucher C:AU

7 25. Nagyaukciónkra már várjuk a beadásokat Ausztria / Innsbruck "Mittenwaldbahn (Innsbruck-Garmisch-Partenkirchen-vasútvonal)" jelzálogkötvény 200K-ról T:I,I- Austria / Innsbruck "Mittenwaldbahn" debenture bond about 200 Kronen C:UNC,AU Ausztria / Bécs "6. 5 1/2%-os Osztrák Hadikölcsön-kötvény" államadóssági kötvénye 100K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III Austria / Vienna "6th 5 1/2% Austrian War Loan" public debt bond about 100 Corona with coupons, overprinted C:F Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs "Osztrák-Magyar Bank" záloglevele 2000K-ról, szelvényekkel T:III Austro-Hungarian Monarchy / Vienna "Austro-Hungarian Bank" debenture about 200 Korona, with one coupon C:F Bulgária / Szófia "4 1/2 -os Arany Kölcsön" kötvény 500Fr-ról, szelvényekkel és bélyegzéssel T:III Bulgaria / Sofia "Bulgarian 4 1/2 Gold Loan" bond about 500 Francs with coupons and overprint C:F Horvátország / Bród "Faipari Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel, felülbélyegzett T:III Croatia / Brod "Drustvo na Dionice za Industriju Drva" share about 200 Kruna, with coupons, overprinted C:F Nagy-Britannia / London " 'Fortuna' Részvénytársaság" részvénye német nyelven T:I-,II Great Britain / London " 'Fortuna' Company Ltd." share in German C:AU,XF Oszmán Birodalom / Konstantinápoly Prémium kötvény 400Fr-ról osztrák bélyegekkel és bélyegzéssel T:IV Ottoman Empire / Constantinople Premium bond about 400 Francs with Austrian stamps C:G Oszmán Birodalom / Konstantinápoly Kötvény 400Fr-ról osztrák bélyeggel és bélyegzéssel T:III Ottoman Empire / Constantinople Bond about 400 Francs with Austrian stamp and overprint C:F Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről szelvényekkel T:II Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:XF Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről szelvényekkel T:I-,II Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:AU,XF Románia / Arad "Mezőgazdák Kereskedelmi Részvénytársaság" részvénye 3000L-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel és felülbélyegzésekkel T:I- Romania / Arad "Commercial Agriculture Company" share about 3000 Lei with coupons, embossed stamp and overprints C:AU Szerbia / Belgrád "Prémium Kötvény 10 arany dénárról" osztrák felülbélyegzéssel T:III Serbia / Belgrade "Premium Obligation about 10 gold Dinara" Austrian stamp C:F Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek db klf váltó német nyelven T:III Budapest "Ampula és Báyer Főhercegi és udvari szállító - Crém és ilatszer" 10f utalványa T:I Budapest "Ampula és Báyer Főhercegi és udvari szállító - Crém és ilatszer" 50f utalványa T:I Budapest "Ampula és Báyer Főhercegi és udvari szállító - Crém és ilatszer" 20f utalványa T:I Szekszárd f "Városi szükségpénz" szárazpecséttel T:I,I ~1920. "Orient expressz Párizs-Budapest-Isztambul / Nemzetközi Vasutas Hálókocsi Társaság Budapest" 2K utalvány T:II szakadás Sopron ~1920. "Torony Kávéház" 20f városi szükségpénz T:I Budapest "Revíziós Pengő" arcképes változat, kitöltötetlen T:III db kitöltött váltó, mind váltó illeték bélyeggel, felülbélyegzésekkel, egyik lyukasztással érvénytelenített T:III Miskolc / Szombathely ~ db kitöltött váltó illetékbélyegekkel, bélyegzésekkel T:III ~1945. "Budapesti húsjegy" (2x), hátoldalon kézzel írott levél a magyar helyesírás helyzetéről T:II ~ "50" (5x) + "100" szövetkezeti szükségpénz (5x) + "2000" szövetkezeti csekk (5x) T:I,I Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Elek, Dr. Jakabházy, Tóth Potya, Martos fényképével T:I Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével T:I Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Somogyi, Ambrus, Dr. Páncsics, Rákosi fényképével T:I "Balatoni Korona" helyi pénz sorozat: 500K "MINTA" K "MINTA" K "MINTA" K "MINTA" K "MINTA" K "MINTA", mindegyik "MINTA" felülbélyegzés T:I DN "Magyar Olaj- és Gázipari Rt." Cu zseton (26mm) T: Amerikai Egyesült Államok / Las Vegas Hilton DN 10$ Ag bicolor zseton T:PP USA / Las Vegas Hilton ND 10 Dollars Ag bicolor token C:PP

8 30146.Ausztria / Berndorf fémgyár ~ pf "Arthur Krupp" fém szükségpénz T:2- Austria / Berndorf ~ Pfennige "Arthur Krupp" metal emergency coin C:VF Ausztria ~ db fém zseton "Bécs", "Leoben" T:2 Austria ~ pcs of metal jetons "Vienna", "Leoben" C:XF Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I- Austria pcs of Heller necessity notes C:UNC,AU Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I-,III Austria pcs of Heller necessity notes C:UNC,AU,F Ausztria db-os Heller szükségpénz tétel T:I,I-,III Austria pcs of Heller necessity notes C:UNC,AU,F Ausztria/Feldkirch Sch "10 éves az artista fesztivál" zsetonja T:2 Austria/Feldkirch Schilling "Jubiläum 10 Jahre Gaukler Fest" gaukler taler C:XU Osztrák-Magyar Monarchia DN "Egész napos munka" Cu bárca (38mm) T:2- ph. Austro-Hungarian Monarchy ND "Hole day work (Ganze Taged Arbeit)" Cu label (38mm) C:VF edge error Hollandia Fl "Amszterdam 700 éves" 2db Cu-Ni zseton T:1,1- Netherlands Florijn "Amsterdam 700 years" 2pcs of Cu-Ni jetons C:UNC,AU Kanada "Bank of Montreal" kitöltött, bélyegzett csekk (4x) T:II Canada "Bank of Montreal" filled, stamped cheques (4x) C:XF Kína DN Égetési pénz 150db névértékben sérült eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban 90db névértékben T:I,I- China ND Hell banknotes in original packing 90x C:UNC,AU Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x C:UNC Német Birodalom / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Aachen, Blumenthal, Hamburg T:III,III- German Empire / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Aachen, Blumenthal, Hamburg C:F,VF Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Darmstadt, Düsseldorf, Emden T:III,III- Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Darmstadt, Düsseldorf, Emden C:F,VF Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Aachen, Crivitz, Fürth T:III,III- Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Aachen, Crivitz, Fürth C:F,VF Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld db klf szükségpénz, perforáltak T:II,III egyiken kis szakadás Germany / Weimar Republic / Bielefeld pcs of diff necessity notes, all perforated C:XF,F small tear on one Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld db klf szükségpénz, perforáltak T:II,III Germany / Weimar Republic / Bielefeld pcs of diff necessity notes, all perforated C:XF,F Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút db szükségpénz T:III közte egy I- Germany / Weimar Republic / Deutsche Reichbahn pcs of necessity notes C:F with one AU db-os vegyes zseton és emlékérem tétel, közte "Nagy-Váradi Országos Dalár Ünnepély Emlékére" fém emlékérem (30mm) T:2,2-, Vegyes: Német Birodalom pf Cu + Németország / Weimari Köztársaság / Hamburg M Al + Bonn pf Fe T:2,2- Mixed: German Empire Pfennig Cu + Germany / Weimar Republic / Hamburg Mark Al + Bonn Pfennig Fe C:XF,VF Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" barna T:III,III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III,III Ft vörösesbarna + 10Ft "Kossuth bankó" T:III-IV,V Ft "Kossuth bankó" T:III Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III- ragasztott Adamo G Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen E,F,G,H 4-es ívben, nyomdai ujjlenyomattal T:II szakadás Hungary Forint blokk of 4 (E,F,G,H) without date and serial number, with black fingerprint C:XF tear Adamo G122e Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "F" sorozat T:II-,III szép papír, saroknál kis szakadás Hungary Forint without date and serial number, serie "F" C:VF,F nice paper, small tear at corner Adamo G G K K K (3x), a korona bankjegyek felülbélyegzésekkel T:IV,III,III K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:I

9 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! K (2x) mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással T:III K (2x) mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással T:III K (2x) mindkettőnél mindkét oldal német, mindkettő "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, egyiknél hátlap rajz T:III,III K K (4x) K K T:III,III K K mindkettő "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:III K "3009" 3mm sima hátlappal, "Kiskunhalas R.T. Város Adóhivatala" bélyegzéssel T:III K "3137" 3mm hullámos hátlappal, "BUDAFOK NAGYKÖZSÉG PÉNZTÁRA " körbélyegzővel T:III szép papír K "A 2079" hullámos hátlap "BUDAFOK NAGYKÖZSÉG PÉNZTÁRA " körbélyegzővel T:I K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III K hátlap rajz, "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III K "MÁS TÖRVÉNYES..." T:III július K T:III restaurált Hungary Korona C:F restored Adamo K augusztus 9. 10K T:III Adamo K augusztus 9. 10K T:III július K T:II-,III apró szakadás, szép papír K (6x) sorszámkövetők, sötétvörös sorszámmal T:I,I K (2x) egy ugrással sorszámkövetők K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" (2x) T:II,I K (2x) K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:I-,III K + 10K + 20K + 50K "Orell Füssli Zürich" K "T.W. jelöléssel nyomdahely nélkül" T:III K + 20K sorszám között pont T:I K (2x) sorszámkövetők T:II K (3x) sorszámkövetők T:I fo K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III,III- lyuk Adamo K K "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélkül T:III K "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélkül T:I P T:III P (5x) T:III,III P (5x) T:III,III P (5x) T:III,III P P T:III szép papír P (7x) sorszámkövetők T:I,I P (30x) T:III P (30x) T:III P (100x) T:III-IV szakadt és papírhiányos darabok is P (5x) sorszámkövetők T:I-,II P (5x) sorszámkövetők T:I-,II P (30x) T:III,III P P (2x) T:I-,II P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (2x), egyik nyomdai papírránccal P (2x), one with typographical crease T:I,I P (2x) közeli sorszám P (2x) sorszámkövetők T:I-,II,III P "H 959 / " T:I P (3x) sorszámkövetők T:I-,II P (3x) sorszámkövető és egyugrású sorszámokkal T:II,II- szép papír P T:I,I P T:I,I P T:I P (25x) T:III P (26x) T:III,III P T:I

10 P nyomdai papírráncokkal T:III szép papír Adamo P P T:III kis szakadás P (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:II-,III fo. Adamo P P (2x) sorszámkövetők T:II,II- szép papír P (2x) T:II- hajtatlanok, folt, sarokhiány P (2x) T:II- hajtatlanok, folt, sarokhiány, sarokhajlás P " A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" sorszámmal T:III,III P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:II-,III,III P-100P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (11x) T:III,III P (4x) T:III,III P (5x) közte 3db sorszámkövető és 2db közeli sorszám, "BÜNTETÉS" szóban "N" felett lemezhiba T:I,I P (6x) párban sorszámkövetők, "BÜNTETÉS" szóban "N" felett lemezhiba T:II,III P (25x) közte néhány közeli sorszám T:III,III P (30x) mind piros "MNB" bélyeggel T:III,III P (2x) sorszámkövetők, mindkettő "MNB" bélyeggel T:I P (4x) sorszámkövetők, mind "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:III P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:II,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III P (30x) T:III P (30x) T:III P (4x) párban sorszámkövetők T:I,I P (30x) T:III,III P (30x) T:III,III MP (30x) T:III,III MP (30x) T:III,III MP (25x) T:III MP (5x) T:I,I MP (5x) T:I,I MP (30x) T:II,III MP (7x) BP (6x) T:I-,II-,III BP (5x) T:I,I BP (5x) nyomdai papírráncok T:I,I BP (5x) T:I,I BP (10x) T:I,I BP (10x) T:I,I BP T:I BP T:I BP T:III BP eltolódott előlapi nyomat T:I,I AP (5x) mindegyik sor- és sorozatszám nélkül T:I,I db-os vegyes adópengő bankjegy tétel, benne ragasztottak is T:III,III db-os adópengő bankjegy tétel T:III,III Ft T:III,III Ft T:I Ft T:III Ft T:III,III Ft (3x) T:III,III Ft (3x) T:III,III Ft (6x) T:III Ft Ft T:III

11 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! Ft Ft szép papír T:III,II Ft (7x) Ft Ft Ft Ft T:III,III Ft T:I-,II több kisebb hajlás Ft Ft Ft Ft T:II,I Ft "E " sorozat és sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval, papírránccal, nyomdai festékfoltokkal T:I,I- kézi vágás nyoma Ft "A " sorozat és sorszámmal, piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I,I március Ft "A" T:III március Ft "A" T:III március Ft "A" T:III folt március Ft "A" T:III,III- folt március Ft "B" sorozat T:III,III- Adamo F november Ft "B" T:III november Ft "C" T:III kis szakadás november Ft "D" T:III Ft "H" T:III Ft "H" T:III kis szakadások Ft "D" T:III Ft "J" T:III Ft "J" T:III Ft "J" T:III Ft "D" T:II-,III kis fo., szép papír Ft "J" T:III Ft "E" T:III Ft "MINTA / MILLENIUM" felülnyomással, "DA " sorozat- és sorszámmal, kis papírránccal T:I,I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "DC" T:III Ft "EC" a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:I db klf krajcár, korona, pengő bankjegy, közte kr "Kossuth bankó", K "Orell Füssli Zürich" T:III-IV db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:I-II db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:I-II db-os vegyes korona bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes korona bankjegy tétel, közte ragasztott is T:III,III db-os vegyes korona bankjegy tétel, közte ragasztott is T:III,III-,IV db-os vegyes korona bankjegy tétel, közte ragasztott is T:III,III-,IV db-os vegyes korona bankjegy tétel T:III,III-,IV db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:II,II-,III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:II,II-,III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar korona és pengő bankjegy tétel T:III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:I-,III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes korona, pengő, forint bankjegy tétel T:I-III db-os vegyes forint bankjegy tétel, benne ragasztott is T:III,III

12 db vegyes adópengő bankjegy, közte sorszámos, vízjeles és fordított címeres darabok is T:III-IV Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denar Ag "I. András" (0,68g) T:2,2- kis rep., kissé hullámos Hungary Denar Ag "Andreas I" (0,68g) C:XF, VF small crack, slightly curved Huszár 9., Unger I.: Denár Ag "Salamon" (0.69g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Solomon" (0.69g) C:AU,XF Huszár 14.,Unger I.: Denár Ag "Géza herceg" (0.64g) T:2 patina Hungary Denar Ag "Duke Geza" (0.64g) C:XF patina Huszár: 18., Unger I.: Denar Ag "I. László" (0.89g) T:2 patina, kis ü. Hungary Denar Ag "Ladislaus I" (0.89g) C:XF small ding Huszár: 24., Unger I.: Denar Ag "I. László" (0.63g) T:2,2- Hungary Denar Ag "Ladislaus I" (0.63g) C:XF,VF Huszár: 23, Unger I.: Denár Ag "I. László" (0.73g) T:2,2- ph., kis ü. Hungary Denar Ag "Ladislaus I" (0.73g) C:XF,VF edge error, small ding Huszár 28., Unger I.: Denár Ag "Kálmán" (0,12g) T:2-,3 ki. szennyeződés Huszár: 42., Unger I.: 34A Denár Ag "II. Béla" (0,18g) T:2 ph. Huszár: 96., Unger I.: Denár Ag "III. Béla" (0,14g) T:2- hajlott, rep. Hungary Denár Ag "Béla III" (0,14g) C:VF curved, cracked Huszár: 116., Unger I.: Denár Ag "III. Béla" (0,28g) T:2- rep. RR! Hungary Denar Ag "Bela III" (0,28g) C:VF cracked RR! Huszár: 61., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2,93g) T:2 Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (2g) T:2-,3 Huszár 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,05g) T:3 ki. Huszár 73., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0.17g) T:2 Huszár 191., Unger I.: Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,2g) T:2,2- Hungary Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,2g) C:XF,VF Huszár: 192., Unger I.: Denar Ag "IV. Béla" (0.77g) T:2- Hungary Denar Ag "Bela IV" (0.77g) C:VF Huszár 294., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,73g) T:3,2- ph., patina Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,73g) C:F,VF edge error, patina Huszár: 320., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0,53g) T:2- kis ph., patina Hungary Denar Ag "Béla IV" (0,53g) C:VF small edge error, patina Huszár: 299., Unger I.: Denár Ag "IV. Béla" (0.5g) T:2 kis ph. Hungary Denar Ag "Bela IV" (0.5g) C:XF small edge error Huszár 324; Unger I.: Szlavón Denár Ag "Németújvári Henrik Bán" (0.98g) T:2 apró rep. Hungary Slavonian Denar Ag "Ban Heinrich von Güssing" (0.98g) C:XF small crack Unger I.: Sz Denár Ag "III. András" (0,42g) T:2- kis rep., fo. R! Hungary Denar Ag "Andrew III" (0,42g) C:VF small crack, spotted R! Huszár: 425., Unger I.: Garas Ag "Károly Róbert" (3,14g) T:3 apró rep. Hungary Groschen Ag "Charles I" (3,14g) C:F small crack Huszár: 448., Unger I.:355.g Garas Ag "I. Nagy Lajos" (2,43g) T:3 Hungary Groschen Ag "Louis the Great" (2,43g) C:F Huszár: 520., Unger I.: 412.h? Denár Ag "I. Nagy Lajos" verethibás T:2 Huszár: 547., Unger I.: 432.a Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,48g) T:2 rep. Huszár: 547., Unger I.: 432.a Quarting "Zsigmond" (0,5g) T:3 patina, rep. Huszár: 586., Unger I.: 456.f Denár Ag "Albert" (0,43g) T:2-,3 Huszár: 592., Unger I.: 461.c K-P Obolus Ag "Albert" V. László mint trónigénylő alatt (0,2g) T:2- rep. Hungary 1440K-P Obolus Ag "Albrecht" Ladislaus V as claimant to the throne C:VF cracked Huszár 594.,Unger I.: 463.c Denár Ag "I. Mátyás" (0,66g) T:2-,3 Huszár: 710., Unger I.: K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,74g) T:2- Huszár: 722., Unger I.: 567.e K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,58g) T:2- Huszár: 722., Unger I.: 567.e K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,51g) T:2- Huszár: 722., Unger I.: 567.e Obolus Ag "II. Lajos" (0,2g) T:2 kis patina Huszár: 819., Unger I.: 652.d Obolus Ag "II. Lajos" (0,22g) T:2 Huszár: 819., Unger I.: 652.d K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,42g) T:2,2- Huszár 811., Unger I.:646.b K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,65g) T:1-,2 Huszár 811.,Unger I.: 646.b var K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,53g) T:2 Huszár 811.,Unger I.: 646.b K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,54g) T:2 Huszár: 811.,Unger I.: 646.b

13 Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,55g) T:2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,53g) T:2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,53g) T:1-,2 Unger I.:646c, Huszár: K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,53g) T:1-,2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,57g) T:1-,2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Lajos" (0,5g) T:2,2- Huszár: 841., Unger I.: 673.m var K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,58g) T:2,2- Huszár: 841., Unger I.: 673.n var A-V Denár Ag "II. Lajos" (0,5g) T:2 Huszár: 841., Unger I.: 673.a Denár Ag "II. Lajos" (0,6g) T:2 Hungary Denar Ag "Louis II" (0,6g) C:XF Huszár 841., Unger I.: 673.p Denár Ag "I. Ferdinánd" verdejegy nélkül (0,53g) T:2 Huszár 934.,Unger II.: 744.e K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,48g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,6g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,48g) K-B Denár Ag "Miksa" (0,47g) T:2,2- ki. Huszár: 935.,992., Unger I.: 745.a, 766.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,4g) T:2,2- kis ph. Huszár: 992., Unger II.:766.a K-B Denár Ag "II. Mátyás" (0,55g) T:2,2- Huszár: 1141., Unger II.: KB 3Kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (1,5g) T:2,2- Hungary 1694KB 3 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (1,5g) C:XF,VF Huszár 1466., Unger II 1085.a Poltura Ag "I. Lipót" (0,83g) T:3 kissé hajlott Huszár: 1482, Unger II.: 1093a KB Duarius "I. Lipót" (0.45g) T:2-,3 patina Hungary 1700KB Duarius "Leopold I" (0.45g) C:VF,F patina Huszár: 1499., Unger II.: 1105.a K-B Duarius "I. Lipót" (0,36g) T:3 Huszár: 1499., Unger II.: 1105.a KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,6g) T:2-,3 Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,6g) C:VF,F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,66g) T:2,2- Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,66g) C:XF,VF Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a PH Poltura Ag "I. József" (0,89g) T:3, 3- ü. Huszár 1579., Unger II.: K 1kr Cu "Mária Terézia" T:3 ph S PH-KM Poltura Cu "Mária Terézia" T:3 Huszár: 1753., Unger III.: 1270.b B 1/2kr Cu B 1kr Cu "II. József" T: B+S 3kr Cu "I. Ferenc" (2x) T:3 egyiken ph O 1Kr Cu T: G 1kr Cu T:3 ph B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- Huszár: 2081., Unger III.: B 20Kr Ag "I. Ferenc" kr Ag "Váltó Pénz" T:3,3- patina B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 ph B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- kis ph B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T: kr Cu T:2- ü., ph., karc kr Cu T:2- ü., ph., karc NB 6kr Ag T:2- Adamo B kr Cu (6x) közte 1db osztrák verdejel T:2-, E 5/10kr Cu KB 1kr Cu "Középcímer" T:2- ph B 1/4Fl Ag "Ferenc József" T:3 karc, fny B 4kr Cu kr Cu (5x) közte egy osztrák (1878) T: KB 1kr Cu "Angyalos címer" T: KB 4kr T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya (12,34g) T:2 ph. Hungary 1868KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz (12,34g) C:XF edge error Huszár: 2136., Unger III.: 1463.a, Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya (12,34g) T:2- tisztított, ph. Hungary 1868KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz (12,34g) C:VF cleaned, edge error Huszár: 2136., Unger III.: 1463.a, Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" T: KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2, KB 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:3,3- patina, ü. Adamo M KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:3 kis ph

14 KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:3 kis ph KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:2-, KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2-,3 kis ph. Adamo M KB 2f Br Körmöcbánya (3.26g) T:2-,3 kis ph. Hungary 1892KB 2 Fillér Br Kremnitz (3.26g) C:VF,F small edge error Huszár: 2210., Unger III.: 1502., Adamo K KB 10f Ni T: f (180x) 4db berakólapon T:vegyes KB 10f Ni KB 10f Ni KB 10f alpakka KB 20f Fe (5x) P Al (10x) közte 1943! + 2P Al (4x) + 5P Al (3x) fóliatokban T:vegyes KB 1K Ag "Millennium" T:2 ph. Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 ph KB 5K Ag "Ferenc József" T:2- ph., patina KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- egyik füllel f f Fe f (2x) f (30x) f (21x) T:2,2-, KB 20f Fe (4xklf) T:2, P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P P Ag "Pázmány" T:2 apró ph., patina Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T:2 apró ph., patina P Ag "mosolygós Madonna" T:1- apró ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 ph., patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 ph., patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P f Cu-Ni (2x) T:1-,2- ü P Ag "Horthy balra" T:2 kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 kis ph., patina Adamo P f Fe recehibás T: f Cu-Ni T:2- ph. Hungary Fillér Cu-Ni C:VF edge error Adamo P f tombak T: f tombak T: Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2,2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" Ft Ag "MNB" T:2,3 patina Ft Ag "Petőfi" T:2,2- ph., patina Ft Ag "Táncsics" T:2 Adamo EM

15 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! Ft Cu-Ni-Zn T: Ft Cu-Ni-Zn T: f Al (2x) egyik vékony "0" a másik támpéldány Ft címerben részben szín nincs jelölve Ft hosszú vonalas Ft verethibás Ft "MAGYÁR" T:2, f Al (2x) "Akasztófás" + támpéldány T:2 egyiken kis ph Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár, kék plasztiktokban T:BU kis patina Ft Ag "Budapest" sérült ÁPV plasztiktokban T:BU f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "KGST" T:BU felületi karc Ft Ag "KGST" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Felszabadulás" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" T:2 (PP) Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Nemzeti Múzeum" eredeti plombált, sérült MNB tokban T:BU Adamo EM f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Nemzetközi gyermekév" sérült plasztiktokban T:BU Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft "Mexikói Labdarúgó VB" + 100Ft "Természetvédelem - Vidra" T: Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft alpakka "Czóbel Béla" eredeti tokban, tanúsítvánnyal + 100Ft alpakka "Simon Bolivár" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Labdarúgó VB - 1 játékos" T:BU Ft Ag "Labdarúgó VB-3 játékos" T:BU f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Cu-Ni "Labdarúgó VB 1982" tokban tanúsítvánnyal Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" eredeti tokban tanúsítvánnyal Ft "Széchenyi István"eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU, f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f + 5Ft + 10Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal T: Ft alpakka "Czóbel Béla" + 100Ft alpakka "Simon Bolivár" + 100Ft alpakka Széchenyi István" mindegyik eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU egy tok enyhén sérült Ft "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal + 100Ft alpakka Széchenyi István" Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor", mindegyik eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft "FAO" + 100Ft "FAO" Ft "Kulturális Fórum" T: Ft alpakka "Kőrösi Csoma Sándor" eredeti tokban tanúsítvánnyal + Csíkszentmihályi Róbert (1940-) " Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem (42,5mm) T:BU, Ft Ag "Los Angeles-i Nyári Olimpia" T: f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft "FAO" + 100Ft "FAO" + 100Ft "Mexikói Labdarúgó VB" T: Ft "Természetvédelem - Mocsári teknős" (2x) + 100Ft "Természetvédelem - Vadmacska" Ft "SOS Gyermekfalu" T: Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:BU felületi karc Ft Ag "Természetvédelem - Vadmacska" T:BU felületi karc f-20Ft 10db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Ag "Téli Olimpia-Calgary" T:2 Adamo EM Ft "Labdarúgó EB" + 100Ft "Labdarúgó VB - Két játékos" Ft "Labdarúgó VB - Kézfogás" T:BU Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:2 (PP) Adamo EM Ft Ag "1990. Labdarúgó VB - 3 játékos" T:BU Adamo EM Ft Al (16x) laminálva T:1, Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:BU felületi karc Adamo EM

16 Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:BU Adamo EM Ft Ag "Védd a gyermeket" T:BU Adamo EM Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T: Ft "SOS Gyermekfalu" Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:2 (PP) Ft Ag "MNB" T: Ft Ag "MNB" Ft Ag "Deák" T:2, Ft Ag "MNB" (4x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (4x) T: Ft Ag "MNB" (4x) T: Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- patina Ft Ag "Védd a világot!" tanúsítvánnyal dísztokban T:PP ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó VB" T:PP fo Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" T:BU Ft " es szabadságharc" (2x) T:PP felületi karc Ft " es szabadságharc" T:PP apró felületi karc Ft Ag "Budapest egyesítésének 125. évfordulója" T:PP apró felületi karc Ft Ag " forradalom és szabadságharc 150. évfordulója" T:2 (PP) Ft Ag "Lórántffy Zsuzsanna / Sárospatak" (2xklf) T:PP Hungary 2000 Forint Ag "Zsuzsanna Lórántffy / Sárospatak" (2xdiff) C:PP Adamo EM Ft "Kossuth" Ft "Deák" Ft (5xklf) emlékkiadások T: Ft "Deák" (4x) Ft (5xklf) T: Ft "Deák" (3x) Ft (4xklf) T: Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft "Siklósi Vár" T:PP kis felületi karc Adamo EM Ft "Siklósi Vár" T:PP kis ujjlenyomat, felületi karc Adamo EM Ft "Siklósi Vár" T:PP kis felületi karc Adamo EM Ft "Siklósi Vár" T:PP felületi karc Adamo EM Ft-200Ft 6klf db "Himnusz - Erkel / Kölcsey" dísztokos szett T:PP Ft-200Ft 6db-os forgalmi sor dísztokban "Magyarország" körirattal T:PP Ft CuNi "Róth Miksa" T:BU Ft CuNiZn "425 éves a Vizsolyi Biblia" T:BU Ft CuNiZn "Semmelweis" T:BU Ft Ag "Széll Kálmán" T:2 (PP) Ft Ag "Róth Miksa" T:2 (PP) DN 1Ft mini pénz "Kádár címer" (12,5mm) T: db-os magyar denár tétel, közte 4db "I. Mátyás" és 1db "Zsigmond" T:2-,3 ki Vegyes: 1816G 1kr Cu + Ausztria 1816A 1/4kr Cu + 1kr Cu T:2- ph Vegyes: 1861B 4kr Cu + Ausztria 1860A 4kr Cu T:2-,3 ph Vegyes: 7db klf magyar és külföldi Ag érme, közte 1870KB 10kr Ag "Váltó Pénz" + Olaszország 1927R 5L Ag "III. Viktor Emánuel", Német Birodalom M Ag T:2-, Vegyes: f Fe (2x) f Fe + Ausztria h Fe (3xklf) h (2x) T:2, Vegyes: Ft alpakka "Fáy András" + Csíkszentmihályi Róbert (1940-) " Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem, eredeti, sérült tokban, tanúsítvánnyal T:BU felületi karc Magyar emlékveretek, plakettek Asszonyi Tamás (1942-) " / 100 éves a Magyar Vöröskereszt" ezüstözött fém emlékérem (40mm) + Tóth Sándor (1933-) "Miskolc" Br emlékérem (42mm) T:

17 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! Asszonyi Tamás (1942-) DN "Budapest Főváros Tanácsa" öntött Br plakett mesterjegy nélkül ( mm) T: Beck András ( ) "LA MONNAIE DE PARIS / LA COLONNE DE FEV." Br plakett fóliacsomagolásban, dobozban (81x71mm) T: Beck András ( ) DN "Rákosi Mátyás / Rákosi Díj - Próbaveret" jelzett Ag plakett nem hozzávalló tokban (268,5g/0.900/98-99mm) T:1- kis ph., patina Hungary ND "Mátyás Rákosi / Rákosi Award - Trial Strike" hallmarked Ag plaque in not own case. Sign.: András Beck (268,5g/0.900/98-99mm) C:AU small edge error, patina Beck András ( ) DN "Alexander Scriabin" Br plakett fóliacsomagolásban, dobozban (72x62mm) T: Berán Lajos ( ) "Magyar Sí Szövetség" fém plakett "LUDVIG" gyártói jelzéssel (55,5x48mm) T: Berán Lajos ( ) / Iván István ( ) "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország Kormányzója / Születésének 75. Évfordulójára június 18" bronzozott hadifém emlékérem (50mm) T:2- foltos Hungary "75th anniversary of the birth of Vitéz Miklós Horthy de Nagybánya" bronze plated war metal commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán / István Iván (50mm) C:VF spotted HPII Bognár György (1944-) "Történeti Városok Nemzetközi Bizottsága - Eger / Balassi Bálint" Br emlékérem (42,5mm) + Bogár Lívia (1957-) "100 éves a Nagykanizsai Ipartestület" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Bognár György (1944-) "Őrösi Pál Zoltán" Al emlékérem (2x) (42,5mm) T: Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" fém emlékérem (32mm) "ÉPFU (Építőipari Szállítási Vállalat) - Az Orenburgi Szövetség Gázvezeték Építéséért" Br emlékérem (70,5mm) lyuk és peremhiba!+ DN "II. Rákóczi Ferenc - Hazánk szentje, szabadság vezére, sötét éjben fényes csillagunk " fém lemezérem (38,5mm) T:2,2-, Bognár György (1944-) "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) + Kiss Sándor ( ) "Szombathelyi Képtárépítő Egyesület / Derkovits Gyula" Br emlékérem (42,5mm) T: Borsos Miklós ( ) "Fiziológiai Tudományok XXVIII. Nemzetközi Kongresszusa Budapest" Br emlékérem (60mm) T: Bozó Gyula ( ) "II. János Pál pápa látogatása aug / Életünk Krisztus" ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) T:PP ujjlenyomat Bozó Gyula ( ) "Gróf Széchenyi István születése 200. évfordulója emlékére / A Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztertől" 3db Br emlékérem (42,5mm) T: Búza Barna ( ) DN "Petőfi Sándor" és "Itt az idő most vagy soha!" Br plakett pár eredeti dísztokban (94,5 és 95mm) T: Csóka Zsuzsanna (1962-) "Millecentenárium" aranyozott ezüst emlékérem sorozat bársony dísztokban a Babits Kiadótól, összesen 1kg, a következő felosztásban: "Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje" (313g/0.925) + "Szent Korona / Rakamazi Korong" (313g/0.925) + "Attila kardja / Tarsoly" (315g/0.925) + "Szent István pénze / Lovasíjász" (31g/0.925) + "Szent István szobor / Turul" (31g/0.925) az aranyozás több helyen lekopott T:PP karc, oxidáció R! Hungary Commemorative medallions for the Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces of different gold plated silver (0.925) medallions in orginal case, all in all 1kg. Sign.: Zsuzsanna Csóka C:PP worn gilding, oxidation, scratched R! Csóka Zsuzsanna (1962-) "Perczel Mór honvédtábornok / MÉE - A szabadságharc 150. évfordulójára - Az ozorai győztes" Ag emlékérem (33,75g/0.925/42,5mm) T:2 (PP) Csóka Zsuzsanna (1962-) "Medgyessy Ferenc / MÉE 40. Vándorgyűlése Debrecen" Ag emlékérem (33,42g/0.925/42,5mm) T:PP fo Csúcs Viktória ( ) "München Olimpia" aranyozott fém emlékérem plombált tokban T:1 patina Fritz Mihály (1947-) "MÉE Szeged - Makó / József Attila" Br emlékérem (42,5mm) "75 éves a Szakszervezetek Szegedi Általános Munkáskórusa" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Fritz Mihály (1947-) "MÉE Szeged / 800 éves Szeged" Br emlékérem (42,5mm) + Sebestyén Sándor (1949-) DN "VII. Fogathajtó Világbajnokság Szilvásvárad - Eger" Br emlékérem (42,5mm) T: Fritz Mihály (1947-) "15 éves az Éremgyűjtők Csongrád Megyei Szervezete Szeged" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "Bizományi Áruház Vállalat 40 év / M. Theresia Alapíttatott" Br emlékérem (42,5mm) T: Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) "MÉE Mezőtúr - Badár Balázs" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" ezüstözött Al emlékérem (32mm) T:PP Fritz Mihály (1947-) DN "Csongrád Megyei Mezőgazdasági Szövetkezetek Szövetsége Szeged" Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) "Szeged / BBB Workshop Hungary" Br emlékérem (42,5mm) T: Hajós Géza "Gyári Szabadidő Szervezetek Központja - GYOSZ" fém emlékérem (49mm) T:2- karc

18 30587.Iván István ( ) "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) T:2 ph Iván István ( ) "Fővárosi Tanács Budapesti Testnevelési és Sportbizottság / Váltófutás a felszabadulás ünnepére" kétoldalas fém emlékérem (65,5mm) + Renner Kálmán ( ) "Sopron 700 éves" kétoldalas Br érem (60mm) T: Jovánovics György (1939-) ~1970. "Kassák Lajos - Szétosztottam magam és megbontatlan maradtam elszántan, fegyelmezetten a kemény nyersanyaghoz hasonlóan" Br emlékplakett mesterjegy nélkül, márványlapon (89x111mm) T:2 Hungary ~1970. "Lajos Kassák" commemorativa plaque on marble, unmarked. Artist: György Jovánovics (89x111mm) C:XF Kiss Sándor ( ) "Magyar Éremgyűjtők Szombathelyi Csoportja - Kőszeg" Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) "20 éves a MÉE Fejér Megyei Szervezete / Veretett a török kivonulásának 300. évfordulóján" Br emlékérem (42,5mm) T:1, Kiss Sándor ( ) "Szombathelyi Képtárépítő Egyesület / Derkovits Gyula" Br emlékérem (42,5mm) + DN "Tengerparti táj" egyoldalas Br érem (37,5) T:2 ph Lux Elek ( ) DN "Rátz László " Br emlékérem "LUDVIG" gyártói jelzéssel és sértül eredeti tokban (80mm) T:2 Hungary ND "László Rátz " Br commemorative medallion with makers mark "LUDVIG" on the back, in damaged original case (80mm) C:XF HP Madarassy Walter ( ) "Magyarország Felszabadulásának 10 éves évfordulójára" Br emlékérem (117mm) T: Madarassy Walter ( ) DN "Ipolyi Arnold emlékére" jelzetlen kerámia plakett (69mm) T: Mladonyiczky Béla ( ) DN "Kövizig Kupa Gyula" Br érem füllel (43mm) T: Mladonyiczky Béla ( ) DN "Békés Megyei Téglás- és Cserépipari Vállalat" egyoldalas Br érem, hátlapján "Szilágyi Károly" gravírozással, eredeti dísztokban (103,5mm) T: Papp László (1947-) "Barcelonai Olimpia- Magyar Csapat" Ag emlékérem dísztokban (31,54g/0.925/42,5mm) T:2 (PP) Carl Radnitzky ( ) "A Magyar Tudományos Akadémia megnyitásának 40. évfordulójára" Br emlékérem. "XI. DEC: MDCCCLXV / HÁZA MEGNYITÁSÁNAK EMLÉKEÜL A MAGYAR TUDOM: AKADÉMIA" (51mm) T:2 Hungary "40th anniversary of the opening of the Hungarian Academy of Sciences" Br medallion. Sign.: Carl Radnitzky (51mm) C:XF Szabó Imrefia Béla "Az önművelő költészet úttörője - Csokonai Vitéz Mihály / MÉE XXX. Vándorgyűlése Debrecen" Ag emlékérem (33,57g/0.925/42,5mm) T:PP kis felületi karc, ujjlenyomat Ifj. Szlávits László (1959-) DN "Leiningen Károly" egyoldalas Br érem (39,5mm) T: Tóth Sándor (1933-) "MÉE Hajdú-Bihar Megyei szervezete / II. Rákóczi György" Br emlékérem (42,5mm) "MÉE Szeged / Vedres István" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Zsákodi Csiszér János ( ) "Hóman Bálint" kétoldalas Br emlékérem. "HÓMAN BÁLINT M.KIR. VALLÁS-ÉS KÖZOKTATÁSÜGYI MINISZTER 50. SZÜLETÉSNAPJA EMLÉKÉRE 1935" (77,5mm) T:2- ph. HP Habsburg Birodalom "I. Ferenc budai koronázására" Bécs, Ag koronázási zseton "LEGE ET FIDE / FRANCISCVS D G HVN BOH REX ARCHID AVSTRIAE CORONATVS BVDAE VI IVN MDCCXCII " Johann Nepomuk Würth ( ) műve, mesterjegy nélkül (2,16g/21,5mm) T:2- ph., enyhén hajlott Habsburg Monarchy "Coronation of Franz I in Buda" Vienna, Ag coronation jeton, work of Johann Nepomuk Würth ( ), without sign (2,16g/21,5mm) C:VF edge error, slightly curved Montenuovo Habsburg Birodalom "V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX" (5,51g/24mm) T:2 Habsburg Monarchy "Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag jeton (5,51g/24mm) C:XF Habsburg Birodalom "V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX" (3.28g/20,5mm) T:2 apró ph. Habsburg Monarchy "Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag jeton (3.28g/20,5mm) C:XF small edge error Habsburg Birodalom "V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX" (3.28g/20,5mm) T:2 Habsburg Monarchy "Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag jeton (3.28g/20,5mm) C:XF Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag zseton. "I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5,5g/23,5mm) T:2- ü., ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag jeton (5,5g/23,5g) C:VF ding, edge error "Ifjú Polgárok Lapja - Arany János halálának 50. évfordulója emlékére" kétoldalas, öntött, aranyozott Br érem (74mm) T:2- ph "Hadbavonult olasz művészek kiállítása, Budapest" Br emlékérem "Lorioli Milan Roma" gyártói jelzéssel. "CREDERE OBBEDIRE COMBATTERE VINCERE / HADBAVONULT OLASZ MŰVÉSZEK KIÁLLÍTÁSA BUDAPEST". Szing.: Francesco Giannone (50mm) T:2 ph "Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület " egyoldalas Br plakett (87x68mm) "OMBKE - Az Ujbányai Tűzgép 1722" egyoldalas fém plakett (80,5x50,5mm) T:

19 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! ~ "100 éves a Budai Tégla és Cserépipari Vállalat" Br plakett eredeti tokban, beragasztva (95x55mm) T: "25 éves a Csehszlovák Kulturális Központ Budapesten" Br plakett eredeti tokban (84x83mm) T: "25th Anniversary - Czechoslovakian Cultural Centre in Budapest" Br plaque in original case (84x83mm) C:XF "VIII. Női Kézilabda VB - Magyarország" Ag emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (25g/0.800/35x40mm) T:PP "Szent István denár / Ungarn in Hamburg" fém emlékérem (42,5mm) T: "Gyulai Vasipari Szövetkezet tanműhelyének átadása Szerszámgépfelújító" jlezett Br plakett (102mm) fatalpon (179x134mm) T: "Magyarország - Franciaország Bélyegkiállítás - Budapest 1984" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett (109mm) T: "Hungaroring - Forma 1 Első Magyarországi Grand Prix" Al emlékérem (32mm) + Csíkszentmihályi Róbert (1940-) " Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem, eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:PP,BU "A Finn-Magyar Gyógyszálló alapkőletételének emlékére - Budapest" Br plakett (79mm) T: "Millecentenárium - Magyarország ezeregyszáz éves" jelzett Ag emlékérem (5,86g/0.835/27mm) T: "Hungaroring / 25. Magyar Nagydíj" fém emlékérem T: DN "Váckörnyéki Vízgazdálkodási és Talajvédelmi Társulat" egyoldalas Br plakett (122x58,5mm) T: Vegyes: "Hungexpo / Nemzetközi Mezőgazdasági, Élelmiszeripari Gép- és Műszerkiállítás és Vásár" fém emlékérem (32mm) + Csehszlovákia ~1970. "Janosikov Dukat - Pre Stastie / 1713" fém emlékmedál (Körmöcbányai veret) (27mm) + NDK / Lipcse "VIII. Sportfesztivál, XI. Spartakiád" fém emlékérem (40mm) T:2, Vegyes: ~1980. "Öntödei Vállalat / 30 év hűséges munkájáért" Br emlékérem (55mm) "100 éves a szervezett szakmunkás képzés Esztergomban" Br emlékérem (47,5mm) + Garamkeszi János (1936-) "MÉE - 10 éves a Nógrád megyei szervezet / Salgótarján" T: db vegyes bányász érem, közte "Centenáriumi Emlékérem Selmecbánya - Miskolc / Az egyesület első emlékérme - Jó szerencsét!" Br emlékérem (42mm), "Georgius Agricola / Freiberg Műszaki Egyetem" kerámia érem (40mm) "Magyar Munka Érdemérem" miniatűr jelvény szalagsávon, az érmek és a miniatűr 2db dísztokban T: db-os vegyes érem és plakett tétel, benne bányász plakett is, "KBFI", Iván István ( ) "Fővárosi Tanács Budapesti Testnevelési és Sportbizottság / Váltófutás a felszabadulás ünnepére" T:2, db-os érem tétel, benne Iván István ( ) "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Vásár", "Bosnyákovits Károly Vén-fiúk vándordíja 1943", "Mindszenty József bíboros-esztergom", "Taurus Emlékérem / Alapítva 1882" T:2, db-os vegyes emlékérem, zseton tétel, benne "Öntödei Vállalat / Kiváló munkáért 1968" Br emlékérem (55mm) + DN "Fővárosi Csatornázási Művek" Al zseton (3x) "A Magyar Rádió Futó-Kocogó Versenye" Al díjérem (40mm) T:2, Modern utánveretek, fantáziaveretek DN 50Ft "Magyar Foci Legendái - Futballabda" aranyozott Cu-Ni, multicolor emlékérme T: DN 50Ft "Magyar Foci Legendái - Futballabda" aranyozott Cu-Ni, multicolor emlékérme T: Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek KB 10K Au "Ferenc József" (3.39g/0.900) T:2 Hungary 1904KB 10 Korona Au "Franz Joseph I" Kremnitz (3.39g/0.900) C:XF Adamo K KB 10K Au "Ferenc József" (3.38g/0.900) T:2 kis ph. Hungary 1909KB 10 Korona Au "Franz Joseph I" Kremnitz (3.38g/0.900) C:XF small edge error Adamo K Ausztria "Jupiter éve" jelzett Au emlékérem. Szign.: H. Wähner (31,03g/0.585/40mm) T:PP kis ujjlenyomat, felületi karc, kis oxidáció Austria "Jahresregent Jupiter" hallmarked Au medallion. Sign.: H. Wähner (31,03g/0.585/40mm) C:PP small fingerprint, slightly scratched, small oxidation Külföldi bankjegyek Ausztria / Osztrák-Magyar Bank K T:III Austria / Österreichisch-Ungarische Bank Kronen C:F Ausztria / Osztrák-Magyar Bank K T:III kis szakadások Austria / Österreichisch-Ungarische Bank Kronen C:F small tears Ausztria K T:III Austria Kronen C:F Ausztria/Nemzetközi megszállás Sch + 20Sch T:III Austria/Allied occupation Schilling + 20 Schilling C:F Ausztria/nemzetközi megszállás Sch T:III kis szakadások Austria/allied occupation Schilling C:F small tears Krause

20 30638.Ausztria Sch + 20Sch Sch Sch T:II-,III Austria Schilling + 20 Schilling Schilling Schilling C:VF,F Ausztria Sch T:III Austria Schilling C:F Csehszlovákia K T:III Czechoslovakia Korun C:F Franciaország Fr Fr T:III tűlyukak France Francs Francs C:F needle holes Görögország Dr T:III Greece Drachmai C:F Horvátország ~ K (2x) előlapi színpróbák + 50K (2x) előlapi színpróbák + 200K (2x) előlapi színpróbák + 200K (2x) hátlapi színpróbák + 500K (2x) előlapi színpróbák + 500K (2x) hátlapi színpróbák K (2x) előlapi színpróbák K (2x) hátlapi színpróbák, mindegyik páros ívben T:I,I- Croatia ~ Kuna (2x) obverse color trials + 50 Kuna (2x) obverse color trials Kuna (2x) obverse color trials Kuna (2x) back color trials Kuna (2x) obverse color trials Kuna (2x) back color trials Kuna (2x) obverse color trials Kuna (2x) back color trials, all in sheets of 2 C:UNC,AU Horvátország / Krajna Szerb Köztársaság D D (15xklf) T:I Croatia / Republic of Serbian Krajina Dinara Dinara (15xdiff) C:UNC Lengyelország M T:II-,III Poland Marek C:VF,F Lengyelország M T:III Poland Marek C:F Lengyelország / II.V.H. után Lengyel Nemzeti Felszabadítási Bizottság Zl T:III Poland / Post WWII Committee of National Liberation Zlotych C:F Mexikó / Forradalom / Veracruz / Ideiglenes kormányzat P lyukasztott T:III Mexico / Revolutionary / Veracruz / Provisional Government Peso holes C:F Montenegró P felülbélyegzéssel T:III szakadás Montenegro Perper with stamp C:F tear Montenegró P lyukasztással és bélyegzéssel érvénytelenítve T:III Montenegro Perper cancelled by holes and stamps C:F Német Birodalom M + Weimari Köztársaság M M M T:I,III German Empire Mark + Weimar Republic Mark Mark Mark C:UNC,F Német Birodalom / Weimari Köztársaság db-os vegyes bankjegy tétel T:III,III- German Empire / Weimar Republic pcs of banknotes C:F,VG Németország / Weimari Köztársaság M (3x) sorszámkövetők T:I,I- Germany / Weimar Republic Mark (3x) sequential serials C:UNC,AU Német 3. Birodalom M (2x) sorszámkövetők T:I- German Third Reich Mark (2x) sequential serials C:AU Német 3. Birodalom M (6x) közte 2db sorszámkövető és 4db közeli sorszám T:I,I- German Third Reich Mark (6x) including 2pcs of sequential serials and 4pcs of close serials C:UNC,AU Német 3. Birodalom / Deutsche Wehrmacht M T:III German Third Reich / Deutsche Wehrmacht Mark C:F Románia L L L L T:I-,III,III- Romania Lei Lei Lei Lei C:AU,F,VG Románia L + 100L L L L T:III,I-,I Romania Lei Lei Lei Lei Leu C:F,AU,UNC Szerbia / Német megszállás D + 500D + Jugoszlávia D-5000D (5xklf) T:I- (csak egy), III,III- Serbia / German occupation Dinara Dinara + Yugoslavia Dinara Dinara (5xdiff) C:AU (only one), F,VG Szlovákia K (3x) + 50K (2x) T:III Slovakia Korun (3x) + 50K (2x) C:F Vegyes: India R + Kambodzsa R + Laosz K T:I,I- Mixed: India Rupees + Cambodia Riels + Lao Kip C:UNC,AU Vegyes: Indonézia R + Zaire Z + Ruanda Fr T:III,I Mixed: Indonesia Rupiah + Zaire Zaires + Rwanda Francs C:F,UNC Vegyes: Mongólia T + Nepál R R T:III,I Mixed: Mongolia Tugrik + Nepal Rupees Rupees C:F,UNC db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Ciprus c, Olaszország L T:III,III- 8pcs of various banknotes, including Cyprus Cents, Italy Lire C:F,VG db-os vegyes bankjegy tétel, benne szükségpénzek T:I-,II-,III,III- 30pcs of mixed banknotes, between them necessity notes C:AU,VF,F,VG db vegyes külföldi bankjegy klf országokból, közte Vietnam, Olaszország, Peru pénzei T:I-IV 60pcs of mixed banknotes from diff countries, with banknotes from Vietnam, Italy, Peru C:UNC-VG Külföldi fém- és ezüstpénzek Amerikai Egyesült Államok 2000D+P 1$ "Sacagawea" (2x) mindkettő laminálva T:1 USA 2000D+P 1 Dollar "Sacagawea" (2x) both laminated C:UNC