FELVÉTELI FELADATOK 8. évfolyamosok számára. M 2 feladatlap. Név:...

Középiskolás leszek! matematika. 13. feladatsor

FELVÉTELI FELADATOK 4. évfolyamosok számára. M 1 feladatlap. Név:...

MAGYAR NYELVI FELADATLAP a 6. évfolyamosok számára

1. Végezd el a kijelölt mûveleteket a betûk helyére írt számokkal! Húzd alá azokat a mûveleteket,

Minta feladatsor I. rész

1. feladat Oldja meg a valós számok halmazán a következő egyenletet: 3. x log3 2

4 ÉVFOLYAMOS FELVÉTELI EREDMÉNYEK

MATEMATIKA ÉRETTSÉGI TÍPUSFELADATOK MEGOLDÁSAI KÖZÉP SZINT Számelmélet

Átírás:

4. évfolym Mt1 feldtlp MATEMATIKA FELADATLAP 4. évfolymosok számár 2014. jnuár 18. 11:00 ór NÉV: SZÜLETÉSI ÉV: HÓ: NAP: Tolll dolgozz! Zseszámológépet nem hsználhtsz. A feldtokt tetszés szerinti sorrenden oldhtod meg. Minden próálkozást, mellékszámítást feldtlpon végezz! H megoldásod ellenőrzésekor észreveszed, hogy hiáztál, végső válszt egyértelműen jelöld meg, hiást húzd át! Mellékszámításokr z utolsó oldlt is hsználhtod. A megoldásr összesen 45 perced vn. Csk zokn feldtokn kell indokolnod megoldásokt, hol zt külön kérjük. Jó munkát kívánunk! 2014. jnuár 18.

4. évfolym Mt1 feldtlp / 2 2014. jnuár 18.

4. évfolym Mt1 feldtlp / 3 1. ) Gyuszi háromjegyű számokt növekvő sor rendezett. Néhány számjegy nem látszik. Írd e hiányzó számjegyeket szürke négyzeteke! 1 8 1 < 7 8 < 2 7 < 2 1 < 2 0 ) Emm összedott két háromjegyű számot úgy, hogy zok összege legngyo háromjegyű páros szám lett. Írd e hiányzó számjegyeket szürke négyzeteke! 3 + 7 5 = 2. Tündérváros négy településről indul reggelente usz. TELEPÜLÉS INDULÁSI IDŐ MENETIDŐ ÉRKEZÉSI IDŐ Nekeresd 7 ór 6 perc 110 perc 8 ór 56 perc Kukutyin 6 ór 21 perc 122 perc. ór. perc Törpeflv 7 ór 15 perc.. perc 9 ór 11 perc Táltosföld. ór. perc 118 perc 10 ór 46 perc ) Írd e tálázt hiányzó dtokt! ) Hány perccel indul korán Kukutyinól usz, mint Törpeflváról?. perccel 2014. jnuár 18.

4. évfolym Mt1 feldtlp / 4 3. Lckó következő öt számkártyáól hármt egymás mellé rkott. 0 4 7 5 9 Az így kpott számr igzk következő állítások: A szám háromjegyű. 600-nál ngyo. Megvn enne z 5 mrdék nélkül. A tízesek helyén álló számjegy páros. Mely számokt rkhtt ki Lckó? Sorold fel z összes lehetőséget! Figyelj rr, hogy tö hely vn, mint hány lehetőség! Vigyázz, hiás megoldásokért pontlevonás jár! 4. Peti nyukáj 80 dekgrmm zöldól készített eédet 2 felnőttől és 3 ől álló csládnk. ) Hány dekgrmm zöld kerülne egy tányérr, h cslád minden tgjánk ugynnnyi zöld jutn? dkg A felnőtteknek 10-10 dekgrmml tö kell egy-egy dg ételhez, mint eknek. Ap és ny dgján egyenlő zöld tömege. c d ) Hány dekgrmm zöld jut egy dgjá? dkg c) Hány dekgrmm zöld vn p dgján? dkg d) H egy 30 fős osztálynk készítünk eédet, és mindenkire 15 dekgrmm zöldot számolunk, mennyi zöldot kell vásárolni? dekgrmmot 2014. jnuár 18.

4. évfolym Mt1 feldtlp / 5 5. Egy méhecske egymás után négy különöző virágr szállt: egy-egy muskátlir (M), tulipánr (T), rózsár (R) és violár (V). A rózs után zonnl muskátlir szállt. Írd vonlkr, milyen sorrenden szállhtott virágokr! Egy lehetőséget előre eírtunk. Hsználd virágok nevének kezdőetűjét! Figyelj rr, hogy tö sor vn, mint hány lehetőség! Vigyázz, hiás megoldásokért pontlevonás jár! T R M V 6. A következő táláztn egy ldrúgótorn eredménye láthtó. Sorrend Cspt Győzelem Döntetlen Vereség Rúgott Kpott gólok gólok 1. A 2 0 0 3 0 2. B 0 1 1 0 1 3. C 0 1 1 0 2 c d e ) Összesen hány gólt rúgtk csptok?... gólt ) Mely csptok nem rúgtk egyetlen gólt sem tornán?... c) Összesen hány mérkőzést játszottk tornán?... mérkőzést d) Hány gólt rúgott z A cspt B-nek?... gólt e) Mennyi lett B C mérkőzés eredménye? : 2014. jnuár 18.

4. évfolym Mt1 feldtlp / 6 7. Az A és B tégllpok területe egyránt 24 egység. A B ) Mekkor z A és B tégllp kerülete? Egység: négyzetrács egy kis négyzetének oldl A: egység B: egység ) Rjzolj még két olyn, egymástól különöző, egész oldlhosszúságú tégllpot, melynek területe szintén 24 egység! Az A és B tégllpot már nem rjzolhtod! Vigyázz, hiás megoldásokért pontlevonás jár! 8. Máté z X, O jelek felhsználásávl, z áráról leolvshtó szály szerint készített jelkárty soroztot. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. X X X O X O X O O X X X X O X ) Rjzold meg sorozt hiányzó 5., 7. és 8. elemét! ) Rjzold meg sorozt 15. és 50. elemét! 15. elem 50. elem 2014. jnuár 18.

4. évfolym Mt1 feldtlp / 7 9. Bori négyféle mtricát gyűjt: kutyákt, lovkt, cicákt és mdrkt árázolókt. (Minden mtricán csk egy állt vn.) A gyűjteménye 240 dról áll. Kutyásól és lovsól összesen 135, lovsól és cicásól összesen 70 d mtricáj vn. A gyűjtemény negyede mdrkt árázol. ) Hány mdrs mtricáj vn? ) Összesen hány mtricáj árázol kutyát, lovt vgy cicát? c) Hány cicás mtricáj vn? d) Hány kutyás mtricáj vn? e) Hány lovs mtricáj vn? c d e 10. Ági néni 54 szilvát és 36 körtét osztott szét tö között. Minden ugynnnyi szilvát és minden ugynnnyi körtét kpott. Minden gyümölcsöt szétosztott, és egyet sem kellett elvágni. Hány között oszthtt szét Ági néni gyümölcsöket? Hány szilv és hány körte juthtott egy-egy nek? Írd tálázt z összes lehetőséget! Vigyázz, tö hely vn, mint hány lehetőség! 1 nek jutó szilvák szám 1 nek jutó körték szám 2014. jnuár 18.

4. évfolym Mt1 feldtlp / 8 2014. jnuár 18.