Oktatási célok, feladatok:

Hasonló dokumentumok
-3- -a zavartalan munka biztosítása. - felolvasással, egyéni javítással. 2. Házi feladat ellenőrzése: Tk. 100/12. FOM

magyar nyelv és irodalom 3.o.

Osztály: Tananyag: Fejlesztési fókusz: Domináns didaktikai feladat: Hosszú távú célok:

KPN bemutatóóra Kada Mihály Általános Iskola

MAGYAR IRODALOM ÓRAVÁZLAT

TANMENET. Szövegértés-szövegalkotás. Vissza a meséhez! 5.évfolyam

Tudorka óravázlat Magyar irodalom 4. évfolyam Tudorka 28. oldal

III. ÓRATERV. Didaktikai feladat. Tanári instrukciók. Idézzük fel, amit az. ráhangolás, az. kulcsszavak írnak fel a tanultakkal kapcsolatosan.

TANTÁRGYI FEJLESZTÉSEK

HUNYADI MÁTYÁS a szövegértés-szövegalkotás kompetencia területén a harmadik osztályban

Fogalmazás óraterv - 3. évf.

SZENT ISTVÁN a szövegértés- szövegalkotás kompetencia területén a harmadik osztályban

szka102_33 É N É S A V I L Á G Készítette: Ádám Ferencné (Szabó Anna Kornélia) SZOCIÁLIS, ÉLETVITELI ÉS KÖRNYEZETI KOMPETENCIÁK A 2.

1. Nagy betűk - először a magánhangzók: A E U Ú I Í O Ó É Á Ü Ű Ö Ő - utána a mássalhangzók: M L H T S K R N B Z G V D SZ P C GY J CS NY F TY ZS LY

Differenciált óravezetés a Meixner módszer segítségével November 26. Ungár Ágnes Tanító, intézményvezető

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM

Inkluzív iskola _4. A befogadó szemlélet

Óraterv B változat. A pedagógus neve: Izsák Dávid...

- Olvasás: Hangos olvasás gyakorlása; olvasmányhoz kapcsolódó feladatok megoldása

Funkcionális analfabétizmus felszámolása programterv

A KÖRNYEZETTUDATOS MAGATARTÁS FEJLESZTÉSE AZ ELSŐ OSZTÁLYBAN

ÓRAVÁZLAT 8. OSZTÁLYOS KÖNYVTÁR HASZNÁLATI ÓRA

Osztály: Tananyag: A nagy kesztyűbe dudálás Fejlesztési fókusz: Domináns didaktikai feladat: Célok:

Óraterv. Az óra témája: A hivatali levél

Mondatkiegészítés adott. Az írásmódtól eltérô. Mondatalkotás. pótlása. Hosszú mássalhangzós. Másolás. Mondatvégi írásjelek

Óraterv B változat. A pedagógus neve: Izsák Dávid...

Osztály: 4. Tanév: 2017/2018. ÓRAVÁZLAT Óraszám:

Osztály: Tananyag: Fejlesztési fókusz: Domináns didaktikai feladat: Célok: mérhető cél - *BOOKR Kids oktatási app

Az óra típusa: alkalmazó feladatmegoldó - gyakorló óra - IKT a szövegfeldolgozás folyamatában

Olvasás-szövegértés fejlesztése. Ötletek saját gyakorlatból, az OFI újgenerációs olvasókönyvéhez kapcsolódva (1.osztály)

100% = 100 pont A VIZSGAFELADAT MEGOLDÁSÁRA JAVASOLT %-OS EREDMÉNY: EBBEN A VIZSGARÉSZBEN A VIZSGAFELADAT ARÁNYA 30%.

Szövegértés évfolyam

Tagolatlan mondat szavakra tagolása, helyes leírása Ellenőrzés

Évfolyam:7. Tantárgy: Osztályfőnöki óra. Az óra anyaga: Barátok szövegfeldolgozás. A barátság fontossága. Neked ki a barátod?

A tanulás fejlesztésének tanulása Tanulási program

Az óra menete Tanulói tevékenység Munkaforma. differenciálás Eszköz Kiemelt fejlesztési terület

Hittan tanmenet 1. osztály

AZ ANYANYELVI KOMMUNIKÁCIÓ STANDARDFEJLESZTÉSE

SZKB101_06 SZKB_101_06. Kippkopp és Tipptopp. Egyedül nem jó. A modul szerzõje: Iván Márta SZOCIÁLIS, ÉLETVITELI ÉS KÖRNYEZETI KOMPETENCIÁK

100% = 100 pont A VIZSGAFELADAT MEGOLDÁSÁRA JAVASOLT %-OS EREDMÉNY: EBBEN A VIZSGARÉSZBEN A VIZSGAFELADAT ARÁNYA 30%.

EGY, KETTŐ! FELFEDE(Z)ZÜNK!

"Mindennapi pénzügyeink" óravázlat

Ügyeljen arra, hogy a programmodul sorszáma és megnevezése azonos legyen a I. A program általános tartalma fejezet 11. pontjában írtakkal!

ELTÉRŐ VÉLEMÉNYEK, MÁSSÁG

TANULÁSMÓDSZERTAN 5 6. évfolyam

Önálló intézményi innováció. Medve hét. A kidolgozó pedagógus neve: Sárosiné Büki Anikó 2010.

1. osztály. Készítette: Jantner Pálné

Tematikus terv. Osztály: 2. osztály Témakör: Barátunk a természet. Szövegértelmezés, összefüggések kere-

MATEMATIKA B 1. ÉVFOLYAM EMBER A TERMÉSZETBEN. 10. modul TESTRÉSZEINK! Készítette: Schmittinger Judit

Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola * Pedagógiai Program III évfolyam

Hittan tanmenet 1. osztály

a 10. osztályban tanult magyar nyelvi és kommunikációs ismeretek anyaggyűjtés, vázlatírás, grafikai szervezők használata

Osztályozóvizsga követelményei

TANULÁSMÓDSZERTAN 5 6. évfolyam

Avastetői Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Miskolc BESZÁMOLÓ

Óravázlat Szövegértés szövegalkotás 1. osztály

Változatok: órakeret A Ábrahám története 2 óra. 1 óra. Archaikus népi imák Erdélyi Zsuzsanna gyűjtéséből

Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola. Tanulásmódszertan HELYI TANTERV 5-6. OSZTÁLY

Az őszi témahét programja:

A foglalkozás megtartásához elengedhetetlen egymás tiszteletben tartása és a támogató légkör.

1.számú melléklet. Projektleírás

Osztályozóvizsga követelményei

A dinamó felfedezésének nyomában Óravázlat Készült: Filep Otília óravázlatának alapján

ISKOLA. Órakeret Témakör iskolám, osztálytermem

ÖSSZETARTOZÁS, KIREKESZTETTSÉG

Magyar nyelv és irodalom ÍRÁS TANMENET 3. osztály Készítette: Kő Nóra

Takács Katalin - Elvárások két értékelési területen. Az értékelés alapját képező általános elvárások. Az értékelés konkrét intézményi elvárásai

ÓRAVÁZLAT. Az óra címe: Ismeretek a kis számokról. Osztály. nyújtott 1. évfolyam első év A tanóra célja

Beszámoló a Fenntarthatósági Témahétről

A projektidőszak (szeptember-november) tanterve. Anyanyelvismeret III.-IV. Osztály

MAGYAR NYELV a 4. évfolyamosok számára. MNy1 JAVÍTÁSI-ÉRTÉKELÉSI ÚTMUTATÓ

Fejlesztı neve: VINCZÉNÉ CSETE GABRIELLA. Tanóra / modul címe: ALKALMAZZUK A SZIMMETRIÁT! SÍK- ÉS TÉRBELI TENGELYESEN TÜKRÖS ALAKZATOK ELİÁLLÍTÁSA

MAGYAR NYELV a 4. évfolyamosok számára. MNy2 JAVÍTÁSI-ÉRTÉKELÉSI ÚTMUTATÓ

TÁMOP C Élmények és tevékenységek kincsestára az Ászári Jászai Mari Általános Iskolában

Europa entdecken. A moduláris program neve: Felfedezni Európát Idegennyelvi modul Országismeret

Karácsonyi témahét. 1.b. Szabóné Bakó Márta. Pintérné Legéndi Gabriella december Petőfi Sándor Általános Iskola Gödöllő

Kooperatív módszertanra épülő együttműködés. Moharos Ágnes Regőcziné Ábrahám Éva február

Osztály: Tanév: 2017/2018. ÓRAVÁZLAT Óraszám:

TÖMEGMÉRÉS ÖSSZEHASONLÍTÁSSAL KOFÁK A PIACON

A SZÓFAJOK ÖSSZEFOGLALÁSA 1.

TERMÉSZETISMERET 5. ÉVFOLYAM

Tanítási tervezet. Készítette: Szeip Gréta Alapadatok

DIAGNOSZTIKUS MÉRÉS. 33. modul

Fejlesztı neve: Tavi Orsolya. Tanóra / modul címe: DINAMIKAI ISMERETEK RENDSZEREZÉSE, ÖSSZEFOGLALÁSA KOOPERATÍV TECHNIKÁVAL

(Tom Simek: Past Continuous Song Rockin English)

Helyi tanterv a Tanulásmódszertan oktatásához

A kulcskompetenciák. (OM középtávú közoktatás-fejlesztési stratégiája, kivonat)

Az óra menete. Beszívjuk a levegőt, 2 másodpercig benntartjuk, majd kilégzéskor következő hangokat hangoztassuk:

Óravázlat Erkölcstan / Technika

Az elemzés részletes összefoglalását táblázatban mellékeljük. Tapasztalataink alapján

Tanmenetjavaslat a Varázs ábécé olvasókönyvhöz. I. Előkészítő időszak Képességfejlesztés

Óravázlat. Tananyag: Műveletvégzés a 20-as számkörben tízes átlépéssel. A természetes szám fogalmának mélyítése a számtulajdonságok megfigyelésével.

Gyakorlóóra a betűtanulási időszak kezdetén (óraterv)

9. ÉVFOLYAM. Ki vagyok? Honnan jövök? Casládkutatás: SZKB209_06. A modul szerzôi: Marsi Mónika és Págyor Henriette

Kompetencia alapú óvodai programcsomag. Projektzáró TÁMOP-3.1.4/08/ DE OEC Óvoda

Implementáció óratervi vezetése Szövegértés-szövegalkotás kompetenciaterület 2.a osztály Siposné Borsay Marianna 2009/2010. tanév

Óravázlat. Alkalmazott módszerek, eljárások: Közös, egyéni, páros munka. Differenciált feladatok. Magyarázat, beszélgetés. Tevékenykedtetés.


Fogalmazástanítási óraterv

Átírás:

Jelige: Észt nem árulnak a vásárban Tantárgy: Magyar irodalom Osztály: 2. évfolyam Témakör: A mesék birodalma Tananyag: Furulyavásár Óra típusa: Új anyagot feldolgozó óra Oktatási célok, feladatok: - Szövegből kiemelt szavak, mondatpiramis megfelelő hangsúllyal, hanglejtéssel történő olvasásával olvasástechnika előkészítés - Új fogalmak, kifejezések magyarázatával szókincsbővítés - Szövegértés bizonyítása a kérdésekre adott válaszokkal, vélemények megfogalmazásával, összefüggések megláttatásával - Műfaji sajátosságok igazolása szöveg alapján - Szereplők, főszereplők jellemzésével a történet mondanivalójának megfogalmazása - Szöveg tagolása részcímek alapján - Közmondás értelmezésével a tanulás fontosságának kiemelése - Szereplők és cselekedeteik közötti összefüggések feltárásával ok-okozati viszonyok megvilágítása

evelési feladatok: - Az elbeszélés szereplőinek tulajdonságaival a tanulók erkölcsi és érzelmi értékeinek fejlesztése - Szép, tiszta beszédre ösztönzés - A tanulás fontosságára való nevelés - Olvasóvá nevelés - Változatos szóhasználatra nevelés - Empátiakészség-fejlesztéssel érzelmi nevelés Munkaformák:, KCSOM, IM, PM Felhasznált taneszközök: Hétszínvilág olvasókönyv 2. osztály Hétszínvilág munkafüzet 2. osztály Apáczai Tankönyvkiadó, Celldömölk Felhasznált irodalom: Magyar népmesék, Szalay Kiadó Felhasznált eszközök: Feladatlapok Írásvetítő Két tarisznya Kalap Játékpénz

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS I. Előkészítés Érzelmi- tartalmi ráhangolódás az órára a. Szervezés Készítsétek elő a szükséges taneszközöket! b. Motiváció Csukás István egyik versének részletét fogjátok hallani. Figyeljétek meg hol játszódik! Tankönyv, munkafüzet, feladatlapok, B csoportos feladatlap előkészítése 1 Figyelem koncentráció Az órához szükséges taneszközök előkészítésével szokásrend kialakítása. Versrészlet bemutatása. Megfigyelési szempont számonkérése. Hunyjátok be a szemeteket! Képzeljétek magatokat egy vásári forgatagba! Kérdéseket fogok feltenni. Az a tanuló válaszol, akinek megérintem a fejét. Milyen hangokat hallasz? Milyen színeket látsz? Milyen illatokat érzel? Nyissátok ki a szemeteket és nézzetek a táblára! Vásárban játszódik. Beszélgetést. Kéket, szürkét, pirosat Lángos illatát. 1 Kinetikus észlelés Beleélő képesség fejlesztése

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS Vásári forgatagból láthattok egy kép részletet. Alkossatok mondatokat a képről! Kiket látsz? Mit vásárolhatnak? Egy kisfiú lufit vásárol. A háttérben egy templom látható. Az asztal mellett egy barna táska van. 1 Mondatalkotás irányított kérdésekkel. Érzelmi hangulat megteremtése. Mondat alkotás kép alapján. Szép, tiszta beszédre ösztönzés. A táblán egy hiányos közmondást olvashattok! Melyik szóval tudnád kiegészíteni az alatta felsorolt szavak közül, úgy, hogy igaz legyen? Olvassuk fel a szavakat! Hogyan egészítenétek ki a közmondást? Mit jelent ez a közmondás? Ez a közmondás lesz a mai óránk mottója! gyümölcs, lufi, ész, kalap, tarisznya Észt nem árulnak a vásárban. Azt jelenti, hogy a tudást nem lehet megvásárolni. Ezért kell iskolába járni és tanulni, hogy okosak legyünk. 2 Közmondás értelmezésével a tanulás fontosságának kiemelése.

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS c. Csoportonként különböző feladatokat osztok ki. Olvassátok el az utasításokat és oldjátok meg a feladatokat! 3 perc áll a rendelkezésetekre. Ellenőrzés: felolvasással Mi volt minden feladatnak a megfejtése? Visszacsatolás. Jutalmazás: Amelyik csoport vagy páros a tanóra ideje alatt hibátlanul oldja meg a feladatokat, őket aranytallérral fogom jutalmazni. Óra végén az a csapat nyer, amelyik a legtöbb aranytallért tudja összegyűjteni. (feladatlapok-melléklet) Sárkány csapat: puzzle összerakása Róka csapat: titkos írás megfejtése Medve csapat: találós kérdés megfejtése Nyúl csapat: ablakmódszerrel szavak gyűjtése Farkas csapat: 5 soros válaszadás a kérdésekre Furulya 3 2 KCSOM Logikus gondolkodás fejlesztése Kreativitás és együttműködő képesség fejlesztése a kooperatív csoportmunkával. Szógyűjtéssel szókincs bővítés valamint a lényegkiemelő képesség fejlesztése. II. Olvasástechnikai előkészítés Nézzetek a táblára! a. Mondatpiramist láthattok! Olvassátok el némán! 2

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS Koppantásra olvassátok el közösen, megfelelő időtartammal, ajakartikulációval! Egy tanuló felolvassa egyedül is. A szövegből kiemelt mondat felépítésével a beszédtempónak megfelelő kifejező olvasás fejlesztése. b. Szómagyarázat, szókincsbővítés Minden pár vegye maga elé azt a feladatlapot, amelyen két szóoszlop látható! Kössétek össze az azonos jelentésű szavakat! Egy pár a táblánál párosítja össze a szókártyákat. (feladatlap-melléklet) 3 PÁM Szómagyarázatok, kifejezések értelmezésével szókincs bővítése. A szó mondatba foglalásával a kifejezés megértésének bizonyítása. Ellenőrzés: felolvassák, és a tábláról javíthatnak. Alkossatok egy mondatot az alkudozni szóval! A vásárban alkudozni lehet a gyümölcs árából az eladóval. Visszacsatolás. Aranytallérok kiosztása.

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKEYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS III. Célkitűzés A mai órán egy új mese hullik le a mesefánkról, amelynek a címe: Furulyavásár. Elhelyezem a képét a mesefa alatt. a. Megfigyelési szempontok csoportoknak: Minden csoportra kiosztom a megfigyelési szempontját, amelyet a táblán olvashat. Ezeknek megfelelően figyeljétek meg a szöveget! Válaszaitokat indokoljátok a szöveg alapján! Furulyavásár (felhelyezem a táblára) 1 CSOM Irányított kérdésekkel figyelemkoncentráció és szövegértés fejlesztése. b. Bemutató olvasás A tanító érzelem gazdag, kifejező olvasása kapcsolattartással. c. Megfigyelési szempontok számonkérése csoportonként. A válaszok felkerülnek a táblára. Furulyavásár (Tk. 73. oldalán található szöveg alapján) Táblakép: 1. Hogyan kapcsolódik hozzá a közmondás?: A mese tanulsága 2. Milyen mesefajta?: népmese 3. Mikor játszódik? ősszel 3 3 Irodalmi élménynyújtás. Beszédkészség fejlesztése az irányított kérdésekre adott válaszadással.

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS d. Nyissátok ki az olvasókönyvet a megjelölt oldalon! Nézzétek meg a mese mellett látható képet! Felteszem a táblára nagyban. 4. Hol játszódik? vásárban 5. Kik a szereplői? : apa, két fiú, furulyaárus 1 Információgyűjtés a képről. Megfigyelő képesség fejlesztése. Spontán beszédfejlesztés összefüggések feltárásával Meg tudjuk állapítani belőle, hogy melyik évszakban játszódhat? Ősz van, mert kiskabátban vannak a gyerekek. Tanítói magyarázat: Ősszel tartottak régen nagyobb vásárokat. Ekkor a terméseiket eladták és a kapott pénzből, felkészültek a télre. Cipőt, kabátot, sapkát vettek. Ebből gondolhatjuk, hogy ősz van. 1 Ismeretbővítés

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS IV. Szövegfeldolgozás a. A táblán a mese részcímeit olvashatjátok. Rendezzük őket időrendi sorrendbe! A tanulók szóban válaszolnak, közben helyes sorrendbe rakom a címeket. b. Hangos olvasás csillagolvasással. Minden tanuló két mondatot olvasson fel! Vegyetek ceruzát a kezetekbe! Olvasás közben jelöljük a részhatárokat a részcímek alapján! Olvassuk fel az első és második részcímet! Helyes sorrend: 1. Az apa pénzt ad a fiainak 2. Elindulnak a vásárba 3. Az alku 4. Furulyavásárlás 5. A vásárlás híre. Az apa pénzt ad a fiainak Elindulnak a vásárba. 2 5 Szövegértés fejlesztése Megfigyelőképesség fejlesztése Rendszerező képesség fejlesztése Részcímek időrendi sorrendjével lényeglátás, lényegkiemelés fejlesztése Értő olvasás fejlesztése. Megfigyelő képesség fejlesztése

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS Amikor úgy gondoljátok hangos olvasás közben, hogy már elindultak a fiúk a vásárba, tehát a második részhez értünk, emeld fel a kezed! Jelöljük a részhatárt. Írásvetítőn jelölöm a részhatárokat olvasás közben! (ugyanígy a többi részhatár esetén is) Szövegben való tájékozódás fejlesztése c. Párbeszédes részekben a szereplők jelölése Párbeszédeknél nyomtatott nagy betűkkel jelöljétek, hogy ki mondja azt! Két fiú: F Furulyaárus: Á Ellenőrzés írásvetítő fóliáról. Visszacsatolás. Táblán: Két fiú: F Furulyaárus: Á Értő olvasás fejlesztése

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉ IDŐ MEGJEGYZÉS c. Pármunka Páronként vegyétek magatok elé, azt a feladatlapot, amelyen két képsort láthattok! Olvassátok le mi látható a képsorokon! Csillagozzátok meg azt, amely szerint vásárolnátok! (feladatlap-melléklet) 3 PÁM Szóbeli indoklással a szöveg alapján ok-okozati összefüggés feltárása. Felteszem a képet a táblára is nagyban. Olvassuk le mi látható az első sorban? Mit olvashatunk le a második sorból? Melyik szerint vásárolnátok? 8 Ft van a tarisznyában, 5 forintba kerül a furulya, 8 forintért megvesszük, és nem marad semennyi pénzünk 8 Ft van a tarisznyában, 4 forint a furulya, 4 forintért megvesszük és marad még 4 forintunk A második képsor szerint, mert akkor még maradna pénzünk édességre is. 2 -Miért adta az árus négy helyett öt forintért a furulyát? -Mit gondolsz az árus viselkedéséről? -Megérdemelték a fiúk, hogy becsapja őket? Mert azt gondolt, hogy a fiúk alkudni fognak belőle. Csúnyán viselkedett a fiúkkal, mert becsapta őket. Igen, mert buták voltak, mert megvehették volna a furulyát négy forintért is. Irányított kérdésekre adott válaszokkal kommunikációs képesség fejlesztése Szövegértés fejlesztése Ok-okozati összefüggés feltárása

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS d. Tulajdonság lista Minden csoport egy-egy szókártyát húz, amelyen egy tulajdonságot olvashattok. Beszéljétek meg, hogy melyik szereplőre jellemző. Válaszotokat indokoljátok a szöveg alapján! Sárkány csapa: buta két fiú Róka csapat: kapzsi furulyaárus Medve csapat: együgyű két fiú Nyúl csapat: számító furulyaárus Farkas csapat: nagyképű két fiú 2 KCSOM A szereplők tulajdonságainak azonosítása, magyarázata a cselekvés elemeinek segítségével. Tulajdonságok a táblára kerülnek a megfelelő szereplő neve alá. e. Differenciált önálló munka Azok a tanulók, akiknek a padján van a munkafüzete, nyissák ki a megjelölt oldalon, és önállóan oldják meg a 2. feladatot! (B csoportosok) A többi kisgyerek vegye elő a feladatlapot a tankönyvéből! Olvassátok el a feladatot és oldjátok meg önállóan! (A csoportosok) ( A csoport feladatlap melléklet) 2 DIFF A képességeknek megfelelő, differenciált feladatkijelöléssel az egyéni munkatempó biztosítása. A feladatok eltérő tudásszintjének megtervezésével az egyéni képességek fejlesztése. A csoport jobb képességű tanulók B csoport gyengébb képességűek

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS V. Ellenőrzés Mf. 35. oldal 2. feladata B csoport Feladatlap A csoport A feladatuk egyforma, az A csoportnak nehezített a feladat. Egy tanuló olvassa fel a feladatot! Egy-egy tanuló felolvassa a helyes mondatot! Visszacsatolás. VI. Szintetizálás Drámajáték 3 kisgyereket választok. A két fiú egy-egy tarisznyát kap a vállára benne 8 forinttal. A furulyaárus, egy kalapot és furulyákat. Játszátok el, hogyan alkudoznátok a fiúk helyében! Melyik szó illik a mondatba, húzd alá! (kösd össze!- A csoport) Egyszer a gazdag ember fiai elmentek a vásárba. Furulyát akartak venni. A furulyaárus öt forintot kért egy furulyáért. A fiúk többet adtak érte. A hazafelé úton eldicsekedtek vele, hogy milyen vásárt csináltak. 1 3 Szóbeli indoklással szöveg alapján hiányos mondatok kiegészítése. Beleélő képesség fejlesztése A drámajáték, mint kifejező eszköz használata Élmények és érzések kreatív kifejezése

TANÍTÓI TEVÉKENYSÉG TANULÓI TEVÉKENYSÉG IDŐ MEGJEGYZÉS VII. Könyvajánlás Magyar népmesék Szalay Kiadó VIII: Házi feladat Mese kifejező olvasásának gyakorlása. Könyv bemutatása 2 Érdeklődés felkeltése. Olvasóvá nevelés, valamint a könyv szeretetének, az olvasás örömének fokozatos kialakítása, elmélyítése. IX: Értékelés Szóbeli: -osztályra -csoportra (aranytallérok összeszámolása) - egyénre szólóan Az osztályra, csoportra, egyénre szabott reális értékeléssel az ön és mások értékelésének fejlesztése. Írásbeli: - óra végén a feladatok ellenőrzése után

Mi jut eszedbe a furulyáról? FURULYA

MI? FURULYA MIBŐL KÉSZÜL? MILYEN HANGJA VAN? MIRE HASZNÁLJÁK? MILYEN A FORMÁJA?

Puzzle

Csillagozd meg azt a képsort, amelyik szerint vásárolnál! Miért? 2 2 1 2 1 5 Ft 1 1 2 2 2 2 2 2 1 1 4 Ft 2 1 1 2 2

Fejtsétek meg a titkosírást! Segít a táblázat!

A csoport Furulyavásár 1. Kösd a szavakat a megfelelő hiányos mondathoz! Egyszer a gazdag ember fiai elmentek a. furulyaárus akartak venni. eldicsekedtek vele Az apjuk mindkettőjüknek forintot adott. vásárba A öt forintot kért egy furulyáért. nyolc A fiúk adtak érte. furulyát A hazafelé úton, hogy milyen vásárt csináltak. Többet

Kössétek össze az azonos jelentésű szavakat! alku nyalánkság elcsal tőle nézelődni együgyű édesség becsapja buta egyezség mindent megnézni

Táblakép

Táblakép Furulyavásár A mese tanulsága népmese vásárban ősszel apa, két fiú, furulyaárus

Táblakép