EMELJÜK A SZINTET 3 Felkészülés, tervezés a 2.osztályban. Mihalecz István FC Ajka UEFA Pro

Magyar Labdarúgó Szövetség Edzőképző Központ. Tervezés az utánpótlásban, amatőr csapatnál

Szakmai tanulmányút Barcelona,

Két frontos (hazai és nemzetközi) szereplés tervezési nehézségei

FK Csíkszereda tanulmányút

UEFA B TOVÁBBKÉPZÉS (Gyakorlati anyag) Szombathely. Oktatási lépések, kulcspontok bemutatása 1:1, 2:1, 4:2 elleni kis játékokon keresztül

MAGYAR LABDARÚGÓ SZÖVETSÉG EDZŐKÉPZŐ KÖZPONT UEFA Elite Youth A

Követelmények a modern futballban

Kisjátékok szerepe. Alapjátékok és szerepük a csapatjáték oktatásában

Szabály játékok. Szerep játékok. 5:5 (kapussal) 5:5 3:3 5:3 3:3. 5:5 (kapussal) 3:3 Ügyességi 5:5. 3 m 3 m. feladatok, játékok

"Emeljük a szintet 2. Képzési Nap. Labdarúgók állóképességének fejlesztése gyakorlati teszteken keresztül, a továbblépés.

Csapatjáték. felépítés

UEFA B TOVÁBBKÉPZÉS (Gyakorlati anyag) Tiszaújváros. Oktatási lépések, kulcspontok bemutatása 1:1, 2:1, 4:2 elleni kis játékokon keresztül

10-11 éves korosztály

Mérkőzés- és teljesítményanalízis. GPS és Polar rendszerrel

Módszer a tanítás művészete

KONDÍCIÓ A FUTBALLBAN FITNESS IN FOOTBALL. Mérkőzés követelmények Alapfogalmak

ÁLLÓKÉPESSÉG FEJLESZTÉSI PROGRAM LABDÁS- ÉS LABDA NÉLKÜLI GYAKORLATOKKAL

Nem lehet elég korán kezdeni! Ahhoz, hogy megtanuljunk játszani, gyakorolnunk kell!

Magyar Labdarúgó Szövetség Edzőképző Központ EDZÉS TERVEZÉS EDZÉS MÓDSZEREK

Mit csináljunk másként és főleg hogyan? Terhelési sajátosságok és eltérések vizsgálata. Klink Zoltán U20 válogatott erőnléti edző

Játékrendszerek

UEFA A KONDICIONÁLIS KÉPESSÉGEK FEJLESZTÉSÉNEK LEHETŐSÉGEI A FUTBALLBAN

2008-as korosztály szülői értekezlet éves korosztály

PACSI BÁLINT Szakmai igazgató. Eger, május 12.

SZAKMAI BESZÁMOLÓ. A TÁPIÓSZECSŐI U7, U9 és U11-es KOROSZTÁLYOK ÉVI TEVÉKENYSÉGÉRŐL. (korosztályos edző)

Vasas Kubala Akadémia.

A foglalkozás feladatai:

HOL TART A MAI NAP HOLLANDIA LABDARÚGÁSA? Szombathely Popovics Sándor

DBands alkalmazások a labdarúgásban

Liverpool Football Club Academy. felépítés és módszerek. Készítette: Rugovics Vendel, Simon Attila 2008.

Labdarúgás Fejlesztési Terv

EDZÉSTERVEZÉS SZABÁLYAI, Gyakorlatias Megvilágításban

A felnőtt futball követelményei. Ifi után a felnőttek között. Szombathely, Róth Antal

Rondó a modern labdarúgásban

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

Copyright, Sáfár Sándor Magyar Labdarúgó Szövetség Játékvezetői Bizottság

MAKET Szakmai Füzetek 1. KERÉKPÁROS EDZÉSTARTOMÁNYOK november

Utánpótlásnevelés az FC Barcelonánál Felépítés módszerek. Albert Puig FC. Barcelona Ifjúsági divizió Szakmai Igazgató

Rögbi m fejlesztése 7.3 mp alatt - 45 mp 2 perc közötti erőkifejtés

Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

EDZÉS TERVEZÉS EDZÉS MÓDSZEREK

Fehérvár Rugby Club évi. Beszámolója.

U õszi értékelés Készítette: Palotai Nándor, vezetõedzõ

Bátaszék Sport Egyesület. Kosárlabda Szakosztály

A kapusnélküli támadójáték a kézilabdázásban. Dr. Ökrös Csaba Testnevelési Egyetem

IX. NÉMETH FERENC EMLÉKTORNA

Játékok oktatása. Módszertan

VFC USE tél tavasz U11 Készítette: Varga Tamás edző

Optimális keretfeltételek/ kísérő intézkedések

Tanulmányi szabályzat: a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának tanulmányi és vizsgaszabályzatát tekinti irányadónak.

Tananyag Követelmény Megjegyzés KÉPESSÉGFEJLESZTÉS Futások: kitartó futások. valamint a szökdelések váltott lábú szökdelések

Edzésterv fizikai tesztek teljesítéséhez

Edzésterv készítése a tájfutó utánpótlás korosztály részére

Dabasi. helyzet. A tradíció kötelez, a jelen felhatalmaz, a jövő lehető séget kínál. Elkezdődött a es szezon

ILLÉS BÉLA AKADÉMIA. Bemutatkozás. Rugovics Vendel 2008

Sportfoglalkozás-labdarúgás munkaterv

Köröstarcsa Labdarúgó Szakosztály évi beszámolója

FC Bayern München - Borussia Dortmund 2: Csapat. Aktivitás: Mario Gomez. Luiz Gustavo. Franck Ribéry. Mario Mandzukic.

Dinamizmus állóképesség - kitartás w w w. h u n f l o o r b a l l. h u

Magyar Labdarúgó Szövetség ÉVI NEMZETKÖZI ILLETVE FÉRFI FELNŐTT NAGYPÁLYÁS NEMZETI BAJNOKSÁGOK ÉS KUPÁK VERSENYNAPTÁRA

2010 Tavasz U-19. Tavaszi szezont a 7. helyről vártuk, de látótávon belül volt dobogó elérése, ezért bízva egy sikeres tavaszban megcéloztuk azt.

Egyesületi Program 2019/2020 évad

Éves munkaterv 2011/2012

A változás kezdete. Mit csináljunk másként és főleg hogyan?

- Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

VFC USE 2017ősz U11 Készítette: Varga Tamás edző

Az U11-es csapat nyerte Kaposváron a "Tavaszi Kupát"

MLSZ FEJÉR MEGYEI IGAZGATÓSÁG

Szakmai beszámoló. 2012/2013-as idény őszi szezon. TÁPIÓSZECSŐ F.C. U-15 korosztályos utánpótlás labdarúgó csapat. Készítette: Szathmári Márton

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

Miskolc Városkörzeti DSB versenynaptár 2018/2019

Kézilabda. történő teljesítése 65 mp történ teljesítése. sorozatterhelések közben is. kiinduló helyzetekből 20 m-es Helyes futótechnika távon

Bozsik. - Gyermek Egyesületi Program - Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

A nemzeti válogatott fejlesztése 1994 es korosztály

Bemutatkozás. U-7 korosztály ( ): U-9 korosztály ( ): U-11 korosztály ( ):

Túlmunkaidő óra Összesen: Egyéb óra Összesen: Éjszakai pótlékos óra Összesen: 100 % pótlékos óra Összesen: Összesen: Összesen: Összesen: Összesen:

Vitorlázás 10. évfolyam

intervall Dr. Petrekanits Máté Botos Antal

SZEMÉLYRE SZABOTT TERHELÉSSZABÁLYOZÁS AZ ÁLLÓKÉPESSÉGI SPORTOKBAN

II. PSE Futball Fesztivál versenykiírása

Vitorlázás 9. évfolyam

A magyar futball filozófia. Filozófia nélkül nincs törzse a fának, csak ágai és kellenek a gyökerek is!

Melléklet. ISK munkaterv 2014/ tanévre

Átírás:

SK STURM GRAZ KLUBLÁTOGATÁS 2010. május Készítette: Artner Tamás

A SZAKMAI MUNKA ELKÜLÖNÜLÉSE EGY BAJNOKI ÉVBEN 1. Felkészülési időszak 2. Versenyidőszak 3. Téli szünet 4. Átmeneti időszak 5. Versenyidőszak 6. Nyári szünet 1. FELKÉSZÜLÉSI IDŐSZAK Általában júniusban kezdi meg a csapat a felkészülését a bajnoki szezonra. Ebben az évben, mivel az E.L.-ban szerepeltek, ezért a felkészülési időszak 4 hét volt. 1. 1. hét: Felméréssel kezdődött, utána alap állóképesség fejlesztés. A csapat 5 napra edzőtáborba vonult, ahol napi 2 edzéssel, tartós módszerrel, erőfejlesztéssel, edzőtábor vége felé intervall módszerrel készültek. Délelőtt mindig 45 perc tartós futás (reggel 8 óra-kor), utána stabilizáció, erőfejlesztés. Délután futások, egész pályás játékok. 2. 2-3. hét: Általános csapatépítés. Itt főleg a labdás technikai-taktikai gyakorlás szerepel a programban, az edzésmódszerekben megjelenik az intenzív intervall és az ismétléses módszer is. Bejönnek az edzőmérkőzések is. 3. 4. hét: Versenyidőszaki ritmusra való átállás, formába hozás. 2. VERSENYIDŐSZAK 1 Versenyidőszakban a legfontosabb dolog az edzéseken, hogy a bajnoki formát tartósan, magas szinten biztosítsa.

3. TÉLI SZÜNET Három hét a téli szünet. Az első héten teljes pihenés. A második és harmadik héten egyéni edzésterv alapján kell készülni (attól függően, hogy ki mennyit játszott). 4. ÁTMENETI IDŐSZAK A nyári felkészülési időszakhoz hasonlít. Ideje 6 hét. Első két hétben edzőtábor, ahol alap állóképesség fejlesztés tartós módszerrel, intervall módszerrel és erőfejlesztés. Harmadik héten előkerül az intenzív intervall, ismétléses módszer, edzőmérkőzések és csapat taktikai képzés. Negyedik hét: technikai taktikai gyakorlás, edzőmérkőzések, valamint az új igazolások beépítése a csapatba. Ötödik hatodik hét a bajnoki ritmusra való átállásról szól. 5. VERSENYIDŐSZAK 2 Egy fontos dolog van az edzésekben, hogy a bajnoki formát tartósan, magas szinten biztosítsa. 6. NYÁRI SZÜNET Négy öt hét. A játékosok tisztán három hét pihenést kapnak. Negyedik héttől egyéni edzéstervek alapján készülnek. HETI FELKÉSZÜLÉS 1. Heti 1 mérkőzés Szombat - Mérkőzés - Mérkőzés után regeneráló kocogás, 15 perc - 5 fokosnál hidegebb vízben regeneráció - Aki nem játszott 3x6 perc intervall futás

Vasárnap - regeneráló edzés (60 perc) - Akik nem játszottak 90 perces komplex edzés - videó elemzés a mérkőzésről Hétfő Pihenőnap Kedd /de/ - gyorsasági edzés, konditerem (60 perc) Kedd /du/ - nagy játékok, nem sikerült elemek gyakorlása (90 perc) Szerda - edzés 90 perc két csoportban - támadók külön - 4 védő gyakorlása - intervall futások Csütörtök /de/ - videó-elemzés a következő ellenfélről Csütörtök /du/ - edzés 90 perc - taktikai edzés - védekezés gyakorlása az ellenfélre - szélsőjáték gyakorlása - játékforma gyakorlása Péntek /du/ - 80 perc - koordináció - rövid sprintek - 5-2 elleni labdatartás - támadó pontrúgások Szombat - mérkőzés

- ha későn van a mérkőzés, délelőtt edzés, védő pontrúgások 2. Heti 2 mérkőzés Szombat - mérkőzés - mérkőzés után regeneráló kocogás, 2x10 perc - 5 fokosnál hidegebb vízben regeneráció - aki nem játszott 3x6 perc intervall futás Vasárnap /de/ - regeneráló edzés (60 perc) labdával - akik nem játszottak 90 perces komplex edzés - videó elemzés a mérkőzésről Hétfő /du/ - komplex edzés (90 perc) - gyorsasági gyakorlatok - taktikai elemek gyakorlása Kedd /de/ - Taktikai edzés a következő ellenfélre (60 perc) Kedd /du/ - videó elemzés Szerda - mérkőzés - mérkőzés után regeneráció - aki nem játszott, annak komplex edzés Csütörtök /de/ - technikai - taktikai edzés (80 perc), oktató módszerrel - stabilizáció Csütörtök /du/ - videó vetítés Péntek /du/ - 60 perc koordináció

- passz gyakorlatok - 2x7 percjáték Szombat - mérkőzés - ha későn van a mérkőzés, délelőtt edzés, pontrúgások MODERN TECHNOLÓGIA HASZNÁLATA LAKTÁT-TESZT Laktát-teszt: a vér tejsavszintjét határozza meg, amely az egyik legpontosabb mércéje a szervezet, terhelésre adott reakciójának. Minden évben 6 alkalommal végzik el ezt a mérést. 1. Nyári felkészülés kezdetén 2. Nyári felkészülés végén 3. Az őszi szezon befejezésekor 4. Az átmeneti időszak kezdetén, január elején 5. A tavaszi fordulók előtt 6. A bajnokság befejezésekor A mérés vérvételen alapul, ami a fülcimpából történik, amit minden résztáv előtt és után vesznek. Meghatározott résztávokat kell teljesíteni megfelelő sebességgel. A másik mérési alap a polár óra, ami méri az időt és a pulzusszámot. Résztávok: 1. 1200 méter 2.16 perc/ 400 méter 2. 1200 méter 2.02 perc/ 400 méter 3. 1200 méter 1.52 perc/ 400 méter 4. 1200 méter 1.41 perc/ 400 méter 5. 1600 méter 1.30 perc/ 400 méter A mérésből a következő adatokra kapnak választ! - aerob, anaerob küszöb,

- milyen sebességgel tudnak még futni az aerob tartományban, - milyen gyorsan regenerálódik a szervezet, - milyen lassan megy fel a pulzus. Folyamatosan mérik általában, félévente a játékosoknak a 10-20-30 méteres futását, lábdinamikáját.

EDZÉSGYAKORLATOK Bemelegítés 10' Labda nélküli koordináció, brazilos lépéssor, futóiskola 1. gyakorlat: 7-5 elleni labdatartó játék 2 jokerrel 16 20m-es területen Terhelés 4 3' Pihenők: 2' 2. gyakorlat: A; 7-5 elleni játék, 4 kiskapura, 20 30m-es területen, középső zónában 16 20m-en labdatartás, labdaszerző csapat mélységi passzal gólt lőhet bármelyik kapuba. Terhelés: 6 2' Pihenő: 1'

B; 2 térfeles játék egyik térfélen 3-3 ellen labdakihozatal, másik térfélen 2-2 elleni játék, a 3-3 elleni játékból mélységi passz után szélső fellépésével 3-3 elleni támadás befejezés. Terhelés 6 2' Pihenő 1' Folyamatos csere a két pálya között. 3. gyakorlat: 11-11 elleni játék, félpályán mélységi passz és szélső védők belépésének sulykolása. Terhelés 20', felállás: 4-4-2 A sérült és a plusz játékosok a rehabilitációs edzővel, a kapusok a kapus edzővel dolgoztak.