Árverés Auction november 28-án 18 órakor bútorok, keleti tárgyak. Árverés Auction november 27-én 18 órakor mutárgyak

Download "Árverés Auction 2013. november 28-án 18 órakor bútorok, keleti tárgyak. Árverés Auction 2013. november 27-én 18 órakor mutárgyak"

2 13. árverés 13th auction 14. árverés 14th auction Kiállítás megnyitó Exhibition opening november 12-én kedden 18 és 20 óra között on Tuesday 12th November 2013 from 6 p.m. to 8 p.m. A kiállítás megtekintheto I On view november 13-tól 24-ig minden nap óra között from 13th to 24th November daily from 10 a.m. to 6 p.m. Árverés Auction november 27-én 18 órakor mutárgyak on 27th November 2013 at 6 p.m. objects Árverés Auction november 28-án 18 órakor bútorok, keleti tárgyak on 28th November 2013 at 6 p.m. furnitures, asian art Kiállítás és aukció helyszíne Location of the exhibition and auction Biksady Galéria Biksady Gallery H-1055 Budapest, Falk Miksa utca Telefon: Fax: info@biksady.com A katalógus megtekintheto a honlapon The catalog is available on website A tételeket összeállította The lots are compiled by Kalmár Ervin, Sipos Dániel, Sipos Tünde Az árverés vezetoje Auctioneer Sipos Dániel Fotó és képfeldolgozás Photo and Imaging Mándoki Róbert, Kalmár Dániel és Ad Novas Kft. Kiadta a Biksady Galéria Kft. Edited by Biksady Galéria Ltd. Budapest,

3 269. Tányér / plate Felvidék, 19. század eleje, festett, mázas keménycserép Hungarian, 19th century, painted, glazed pottery d: 28 cm Ft tál / Bowl Delft, 17. század második fele, Peter van Eenhoornak tulajdonítható, ónmázas fajansz mangán festéssel, restaurált Delft, second half of the 17th century, attributed to Peter van Eenhoor, stannic-glazed pottery with manganese painting, restored d: 39,5; m: 6,5 cm Ft Patikaedény / Pharmacy pot Delft, 17. század második fele, festett, ónmázas fajansz, E. Theriac, Andr. felírattal Delft, second half of the 17th century, painted, stannicglazed faiance, E. Theriac Andr. incription m: 18 cm Ft Tányér / Plate Meissen, 20. század eleje, festett, áttört porcelán Meissen, beginning of 20th century, painted, fretty porcelain m: 18,5 cm Ft Tányér / Plate Hollóháza, 1880 körül, Fischer Emil festette, mázas fehércserép Hollóháza, around 1880, painted by Emil Fischer, glazed white pottery d: 22 cm Ft 130 2

4 274. Tányér / Plate német, 19. század, festett, mázas kerámia German, 19th century, painted, glazed pottery d: 25 cm Ft Tál / Plate Delft, 18. század második fele, festett, mázas keménycserép Delft, second half of the 19th century, painted, glazed pottery d: 37 cm Ft Fedeles váza / Vase AND cover Delft, 1700 körül, festett ónmázas fajansz, három harang jelzéssel, sérült Delft, around 1700, painted, tinglaze faience, The Three Bells brand, damaged m: 36 cm Ft 260 3

5 277. Tányér pár / Pair of plates dán, 20. század, festett porcelán, virágmintás díszítéssel, Royal Copenhagen jelzéssel, számozott, sérült Danish, 20th century, painted porcelain, floral ornaments, Royal Copenhagen sign, numbered, damaged d: 19,5 cm Ft Dísztányér / Plate dán, 20. század első fele, Royal Copenhagen jelzéssel, festett porcelán Danish, first half of 20th century, Royal Copenhagen sign, painted porcelain d: 22 cm Ft Tál / Bowl Villeroy&Boch, Wallerfangen, 20. század, mázas kerámia Villeroy&Boch, Wallerfangen, 20th century, glazed pottery d: 13,5 cm Ft Tál / Bowl Rosenthal, 20. század, festett aranyozott fehércserép Rosenthal, 20th century, painted, gilded white pottery d: 20,5 cm Ft Tányér, 6 db / Plates 6 pieces Budapest, 1880 körül, Fischer Emil, festett, aranyozott porcelán Budapest, around 1880, Emil Fischer, painted, gilded porcelain d: 26 cm Ft 60 4

6 282. Szószos tál / Sauce dish Budapest, 1921, Láng Mihály porcelánfestő jelzéssel, festett, aranyozott porcelán Budapest, 1921, Mihaly Lang porcelainpainter, painted, gilded porcelain m: 19 cm Ft Szószos tál / Sauce pot Herend, 20. század első fele, festett porcelán Herend, first half of 20th century, painted porcelain m: 11 cm Ft Kináló, 3 db Serving dishes, 3 pieces Herend, 20. század, festett, aranyozott porcelán Herend, 20th century, painted, gilded porcelain m: 9 cm; h: 15; 15 cm Ft Kanna / Pot Herend, 19. század első fele, festett, aranyozott porcelán Herend, first half of 19th century, painted, gilded porcelain m: 21 cm Ft Kanna / Pot Herend, 1940, festett, aranyozott porcelán, sérült Herend, 1940, painted, gilded porcelain, damaged m: 16 cm Ft Váza, 2 db / VasE pair Herend, 20. század második fele, festett porcelán Herend, second half of 20th century, painted porcelain m: 20 cm ; m: 23 cm Ft Váza, 2db / Vase pair Herend, 20. század második fele, festett porcelán Herend, second half of 20th century, painted porcelain m: 29,5 cm ; m: 33,5 cm Ft 40 5

7 289. Teás készlet / Tea set francia, 1900 körül, festett, aranyozott porcelán, apró sérülésekkel, hiányos French, around 1900, painted, gilded porcelain, small damages, incomplete m: 6 cm; 18 cm; 17,5 cm; 15 cm; d: 14,5 cm; 19 cm Ft Csokoládés csésze / Chocolate cup Bécs, alj 1740 körül, csésze 1770 körül, pótolt, restaurált, kakiemon díszítéssel Vienna, saucer around 1740, cup around 1770, replaced, restored, kakiemon decoration d: 6,5 cm; m: 6,8 cm; d: 13,7; m: 3 cm Ft Teás készlet / Tee set német, 20. század, aranyozott porcelán, apró sérüléssel German, 20th century, gilded porcelain, small damages m: 7-19 cm Ft Kanna és cukordoboz / Can and sugar-box Herend, 20. század közepe, festett, aranyozott porcelán Herend, middle of 20th century, painted, gilded porcelain m: 11,5; 18 cm Ft 50 6

8 293. Díszváza / Vase Herend, 19. század második fele, kőedény, Cubash életfás dekoráció, benyomott kisbetűs herend jelzéssel, apró sérüléssel Herend, second half of the 19th century, earthenware, Cubash life tree decoration, small letter Herend sign, small damages m: 57 cm Ft

9 294. Kaspó / Plant pot Herend, 20. század második fele, festett, aranyozott porcelán Herend, second half of the 20th century, painted, gilded porcelain m: 15 cm Ft Teás csésze aljjal Tea cup with saucer Herend, 19. század közepe, festett porcelán Herend, middle of 19th century, painted porcelain m: 7 cm; d: 14 cm Ft Váza / Vase Herend, 20. század második fele, festett aranyozott porcelán, plasztikus virágmotívumokkal Herend, second half of 20th century, painted, gilded porcelain, plastic floral ornaments m: 13 cm Ft Díszváza / Vase Herend, 20. század, festett, aranyozott porcelán Herend, 20th century, painted, gilded porcelain m: 18 cm Ft Váza / Vase Herend, 20. század első fele, festett aranyozott porcelán Herend, first half of the 20th century, painted, gilded porcelain m: 25,5 cm Ft Cukortartó Sugar pot magyar, 1900 körül, festett, mázas fehércserép, merítőkanállal Hungarian, around 1900, painted, glazed white pottery, with scoop m: 13 cm Ft 10 8

10 300. Váza / Vase cseh, 19. század vége, festett, aranyozott porcelán, jelzett: Vienna, formaszám: 5542 Czeh, end of the 19th century, painted, gilded porcelain, sign: Vienna, formnumber: 5542 m: 32 cm Ft Kínáló / Serving dish olasz, 19. század második fele, festett, mázas kerámia, Ginori jelzéssel Italian, second half of 19th century, painted, glazed pottery, Ginori sign m: 22 cm Ft Fedeles díszváza / Vase with cover Herend, 20. század, mázas, festett porcelán Herend, 20th century, glazed, painted porcelain m: 60 cm Ft 530 9

11 303. Leveses tál / Soup bowl cseh, 20. század első fele, festett aranyozott porcelán, sérült Czech, first half of 20th century, painted, gilded porcelain, damaged m: 42 cm Ft Leveses tál / Soup bowl olasz, 20. század második fele, festett, aranyozott ónmázas fajansz, sérült Italian, second half of the 20th century, painted, gilded lead gloss faiance, damaged m: 25 cm Ft Kávés készlet / Coffee set, 6 pieces Hollóháza, 20. század, aranyozott, mázas porcelán Hollóháza, 20th century, gilded, glazed porcelain m: 5,5 cm; d: 11 cm Ft Kínáló, 2 db / Dessert serving, pair Herend, 20. század, festett aranyozott fehércserép, fedeles és füles kínáló Herend, 20th century, painted, gilded white pottery, seving dishes with cover and ears m:11,5 cm; d: 15 cm Ft Kávés és teáskészlet / Coffee and tea set magyar, 19. század vége, aranyozott, mázas porcelán, sérült, hiányos Hungarian, end of the 19th century, gilded, glazed porcelain, damaged, incomplete m: 5,5-14 cm Ft Porcelán tál, 3db / Porcelain plate, 3 pieces Herend, 19. és 20. század, festett, aranyozott, áttört porcelán Herend, 19th and 20th century, painted, gilded, inwrought porcelain d: 4-20 cm Ft 40 10

12 309. Talpas kínáló / Stemmed bowl cseh, 20. század második fele, festett, aranyozott porcelán, formaszám: 1076 Czech, second half of the 20th century, painted, gilded porcelain, form number: 1076 m: 46 cm Ft Gyertyatartó / Candelabra Herend, 20. század első fele, két részből álló, három karú, festett, aranyozott fehércserép 7915/FV formaszám Herend, first half of 20th century, 2-piece, three arms, painted, gilded white pottery, 7915/FV form number m: 23 cm Ft Váza / Vase osztrák, 1900 körül, faragott mészkő, szecessziós díszítéssel, Aspasia alakjával Austrian, around 1900, carved chalk, with art nouveau decoration, with figure of Aspasia m: 20 cm Ft Asztaldísz / Centerpiece német, 1900 körül, Kronach és G. R. jelzéssel, festett, aranyozott porcelán, irizáló felülettel, sérült German, around 1900, Kronach and G. R. sign, painted, gilded porcelain, iridescent surface, damaged h: 35 cm Ft Különféle porcelántárgyak, 3 db Various porcelain objects, 3 pieces Európa, 20. század, festett, mázas porcelán / Europa, 20. century, painted, enamelled porcelain m: 6-9 cm Ft Kanna / Pot Herend, 1941, festett, aranyozott porcelán, madárdíszes fedele sérült Herend, 1941, painted, gilded porcelain, bird ornamented headpiece damaged m: 16 cm Ft 10 11

13 315. Porcelán figura Porcelain figure Herend, 20. század első fele, tervező: Horvai J., mázas porcelán Herend, beginning of 20th century, design: Horvai, porcelain with glazed parts m: 48 cm Ft Porcelán figura Porcelain figure német, 20. század, festett porcelán German, 20th century, painted porcelain m: 16 cm Ft Porcelán figura Porcelain figure Herend, Markup Béla terve, 1927, mázas porcelán Herend, design by Bela Markup, 1927, glazed porcelain m: 20 cm Ft Porcelán figura Porcelain figure cseh, 1920 körül, mázas, festett kerámia, R jelzéssel, formaszám: Czech, around 1920, glazed, painted ceramic, Signed R, formnnumber: m: 30 cm Ft Porcelán figura Porcelain figure Rosenthal, közötti jellel, Selb Bavaria, mázas porcelán Rosenthal, between 1814 and 1917, Selb Bavaria, glazed porcelain m: 32 cm Ft Porcelán figura Porcelain figure német, 20. század eleje, mázas porcelán German, first half of the 20th century, glazed porcelain m: 28,5 cm Ft

14 321. Porcelán figura / Porcelain figure Rosenthal, 20. század első fele, festett, mázas porcelán, Karl Himmelstoss ( ), Rosenthal Kunst Abteilung jelzéssel Rosenthal, first half of 20th century, painted, glazed porcealin, Karl Himmelstoss ( ) sign: Rosenthal Kunst Abteilung m: 16,5 cm Ft Porcelán figura / Porcelain figure angol, 20. század, festett, aranyozott porcelán, sérült English, 20th century, painted, gilded porcelain, damaged m: 27 cm Ft Porcelán figura / Porcelain figure német, 20. század első fele, "AO" jelzéssel, mázas porcelán German, first half of the 20th century, "AO" sign, glazed porcelain m: 45 cm Ft Porcelán figura / Porcelain figure Európa, 20. század, festett, aranyozott, porcelán, áttört csipke díszítéssel Europa, 20th century, painted, gilded porcelain, with broché-lace decoration m: 16,5 cm Ft Porcelán figura / Porcelain figure Herend, 20. század második fele, festett porcelán Herend, second half of the 20th century, painted porcelain m: 21,5 cm Ft 20 13

15 326. Porcelán figura Porcelain figure magyar, 20. század, jelzett: Izsépy Margit, eozin mázas, festett aranyozott kerámia Izsépy Margit, eosin gloss, painted, gilded ceramic m: 25 cm Ft Váza, 2 db és kínáló, 2 db Pair of vase and pair of serving dish magyar, 20. század, Gorka Géza ( ), mázas, festett kerámia hungarian, 20th century, Gorka Géza ( ) glazed, painted ceramic m: 3-18 cm Ft Porcelán figura / Porcelain figure magyar, 20. század, jelzett: Izsépy Margit, eozin mázas, festett, aranyozott kerámia hungarian, 20th century, sign: Izsépy Margit, eozin glazed, painted, gilded ceramic m: 24 cm Ft Váza / Vase magyar, 20. század, Gorka Lívia ( ), mázas kerámia hungarian, 20th century, Gorka Lívia ( ), glazed ceramic m: 21 cm Ft Porcelán figura / Porcelain figure magyar, 20. század, Ráhmer Mária ( ), festett, mázas kerámia hungarian, 20th century, Maria Rahmer ( ), painted, glazed ceramic m: 20 cm Ft 30 14

16 331. Asztalközép / Centerpiece magyar, 19. század vége, ezüstözött réz, sérült Hungarian, end of 19th century, silvered brass, damaged m: 17 cm Ft Kínáló / Serving dish magyar, 20. század, ezüstözött fém Hungarian, 20th century, silvered metal 14*45*47 cm Ft Kínáló / Serving dish magyar, 20. század első fele, ezüstözött réz, üveg betéttel Hungarian, first half of the 20th century, silvered brass with glass insert m: 16,5 cm Ft kínáló / Serving dish osztrák, 1900 körül, ezüstözött fém Austrian, around 1900, silvered metal 19*27*22 cm Ft 50 15

17 335. Kaviár kínáló Caviar serving Svájc, Bodum gyár, 1970 körül, rozsdamentes krómozott acél, réz rátetekkel, két darab formába fújt üvegbetéttel Swiss, Bodum factory, around 1970, stainlesschromium plated steel, with brass mounting, with 2 pieces of blown glass inset m: 18 cm ; d: 20 cm Ft Kínáló / Serving dish német, 1920 körül, ezüstözött fém, üvegbetét hiányzik German, around 1920, silvered metal, glass inset missing m: 22,5 cm Ft Teáskanna melegítővel Teapot with warmer osztrák, 1900 körül, krómozott fém, esztergált fa füllel Austrian, around 1900, chromium-plated metal, turned, wooden handle 31*26*22 cm Ft Teáskanna melegítővel Teapot with warmer osztrák, 1900 körül, krómozott fém Austrian, around 1900, chrome-plated metal 37*22*24 cm Ft Kés készlet / Knife set magyar, 19. század második fele, acél penge ébenfa markolattal, ezüst rátétekkel, díszdobozban, sérült, hiányos Hungarian, second half of the 19th century, steel with ebony handle, with silver overlays, in decorated case, damaged, incomplete h: 24,5 cm Ft Kínáló / Serving dish osztrák, 1900 körül, krómozott fém üvegbetéttel Austrian, around 1900, chrome-plated metal with glass inset m: 21,5 cm; d:18 cm Ft 50 16

18 341. Kínáló / Serving dish osztrák, 1900 körül, ezüstözött fém Austrian, around 1900, silvered metal m: 29,5 cm Ft Ékszertartó Jewellry box osztrák, 20. század eleje, sárgaréz, metszett üveg, tükörbetéttel Aurstian, beginning of the 20th century, brass, engraved glass, mirror inset 46*19*12 cm Ft Pezsgő és borhűtő Champagne and wine cooler magyar, 1920 körül, ezüstözött fém, az egykori Pannónia Szálló készletéből, vésett felirattal Hungarian, around 1920, silvered metal, from the collection of the former Pannónia Szálló, Budapest, with carved inscription m: 79 cm Ft Ereklyetartó Reliquary magyar, 1916, A koronázási domb történelmi földje, Hadsegélyező Hivatal-Auguszta Alap- A nagy háború özvegyei, árvái és rokkantjai javára, Nr.: 2085, öntött, csiszolt üveg Hungarian, 1916, land from the hill of the coronation, Nr.: 2085, casted, polisheg glass with inscription m: 6 cm Ft Tányér / Plate magyar, 20. század, Tevan Margit ( ), ezüstözött réz Hungarian, 20th century, Margit Tevan ( ), silvered brass d: 24 cm Ft

19 346. Tányér / Plate Fischer Emil, Budapest, 1880 körül, festett, aranyozott porcelán Emil Fischer, Budapest, around 1880, painted, gilded porcelain d: 20,5 cm Ft Tányér / Plate Fischer Emil, Budapest, 1880 körül, festett, aranyozott porcelán Emil Fischer, Budapest, around 1880, painted, gilded porcelain d: 25,5 cm Ft Dísztányér / Plate Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század eleje, festett, aranyozott, mázas porcelánfajansz Zsolnay factory, Pécs, beginning of 20th century, painted, gilded, glazed porcelain faiance ware d: 20,5 cm Ft Dísztál / Bowl Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett, mázas, porcelánfajansz, áttört, fésűkagyló mintával, családi jelzéssel, formaszám: 3795 Zsolnay-factory, Pécs, around 1890, painted, glazed porcelainfaiance with pearl-form decoration, formnumber: 3795 d: 49, 5 cm Ft Díszkancsó pár / Jug pair Fischer Ignác, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép áttört díszítéssel, máz alatti jellel, sérült, javított máz részekkel Ignac Fischer, Budapest, around 1890, painted, gilded white pottery, plate tracery, sign under gloss, damaged, revised gloss parts m: 48 cm Ft

20 351. Díszváza / Vase Zsolnay - gyár, Pécs, 1870 körül, mázas fehércserép, áttört díszítéssel, formaszám: 1181, benyomott márkajelzéssel Zsolnay factory, Pécs, around 1870, glazed white pottery, plate-tracery, form number: 1181, brand sign m: 31 cm Ft Fedeles váza / Vase with cap Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század közepe, porcelánfajansz, pasztell színű mázzal festett, keleti ornamentikával díszített, 9944-es formaszám Zsolnay-manufacture, Pécs, middle of the 20th century, porcelain ware, painted with pastel colored gloss, decorated with oriental ornament, formnumber m: 34 cm Ft Dísztál / Plate magyar, 20. század első fele, Schütz Cilli, festett, aranyozott fehér cserép, sérült Hungarian, first half of the 20th century, Schütz Cilli, painted, gilded white pottery, damaged d: 40 cm Ft Dísztányér / Plate Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század, festett, aranyozott fehércserép, benyomott márkajelzéssel, formaszám: 4236 Zsolnay factory, Pécs, 20th century, painted, gilded white pottery, brand sign, form number: 4236 d: 21,5 cm Ft

21 355. Lámpa / Lamp Zsolnay-gyár, Pécs, Zsolnay Júlia, 1926 körül, transzparens opac és eozin mázak jelzett: öttornyos pecsét Zsolnay factory, Pécs, Julia Zsolnay, around 1926, transparent opaque and eosine gloss, '5 tower' seal d: 12 cm; m: 27,5 cm Ft Kaspó / Plant pot Zsolnay-gyár, Pécs, 1926 körül, Zsolnay Júlia, transzparens opak és eozin mázak, jelzett: benyomott 8537, öttornyos pecsét, hajszál repedt Zsolnay factory, Pécs, around 1926, Julia Zsolnay, transparent opaque and eosine gloss, sign: 8537, '5 tower' seal, hairline crack d: 24,5 cm Ft Kancsó / Jug Zsolnay - gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott fehércserép, benyomott márkajelzéssel, formaszám: 3538 Zsolnay factory, Pécs, around 1880, painted, gilded white pottery, brand sign, form number: 3538 m:32 cm Ft

22 358. Kínáló / Serving dish Fischer József, 1880 körül, festett, aranyozott áttört fehércserép, restaurált Jozsef Fischer, around 1880, painted, gilded, fretty white pottery, restored h: 39 cm Ft Váza / Vase Fischer Ignác, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, talpán Fischer Budapest jelzéssel, restaurált Ignác Fischer, around 1890, painted, gilded white pottery, Fischer Budapest sign on the sole, restored m: 30 cm Ft Kávéskészlet / Coffe set Budapest, 1880 körül, Fischer József, festett, aranyozott porcelán, 6db csésze, 4 db alj Budapest, around 1880, Jozsef Fischer, painted, gilded porcelain, 6 cups and 4 saucers m: 5 cm; d: 10 cm Ft

23 részlet / detail 361. CserépKályha / Tile Stove magyar, körül, mázas fehércserép / Hungarian, around , glazed white pottery 200*60*60 cm Ft Kancsó / Jug Pécs, Zsolnay Vilmos, Z.V. Pécs jelzéssel, körül; formaszám: 36, festett, mázas keménycserép, apró sérülésekkel Pécs, Vilmos Zsolnay, Z.V. Pécs sign, , form number: 36, painted, glazed pottery, small damages m: 15,5 cm Ft Díszváza / Vase cseh, 19. század vége, mázas porcelánfajansz, talpán masszába nyomott jelzett: Steidl Znaim, formaszám: 1273, sérült, hiányos Czech, end of the 19th century, glazed procelain ware, incription print on the sole: Steidl Znaim, form number: 1273, damaged, incomplete m: 37 cm Ft

24 364. Építészeti kerámia Architectural pottery Zsolnay-gyár, Pécs, 1899, Steindl Imre tervei alapján, házi oltár elemek, jelzett: benyomott öttoronyos pecsét, /3; azonosító 2355, pirogánit gyár vezetőjének a szignója Analógia: Országház szoborfülkéi; Budapesti Belvárosi Nagytemplom Korona: d: 36cm; m: 18cm; 2db csúcsdísz: d: 12,6 cm; m: 33,5 cm; posztamens: d: 25 cm, apró sérüléssel Zsolnay factory, Pécs, 1899, design by Imre Steindl, home altar elements, sign: '5 tower' seal, /3, code: 2355, sign of the leader of pyrogranite factory. Analogy: statue niches of Parliament, Budapest Cathedral, small damages Ft Épületdísz Building decoration Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, mázas fehércserép, öt tornyos pecséttel jelezve, sérült Zsolnay factory, Pécs, around 1880, galzed white pottery, 5 tower seal, damaged m: 78 cm Ft

25 366. Váza, 2 db / VASE PAIR Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, festett, aranyozott, mázas, fehércserép Zsolnay factory, Pécs,around 1900, painted, glazed, white pottery m: 13 cm Ft Kaspó és váza / Plant pot and vase Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század második fele, festett, aranyozott, fehércserép Zsolnay factory, Pécs, second half of the 20th century, painted, gilded white pottery m: 18; 20 cm Ft Fedeles doboz, 3db Lidded case, 3 pieces Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század, festett, aranyozott fehércserép Zsolnay factory, Pécs, 20th century, painted, gilded white pottery m: 7 cm Ft Váza / Vase Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század vége, festett, aranyozott mázas fehércserép Zsolnay factory, Pécs, end of 20th century, painted, gilded gloss, white pottery m: 27 cm Ft Váza pár / Vase Pair Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század második fele, festett, aranyozott fehércserép, Rubinszkó Rita és Szilberné aranyozók jelzésével Zsolnay factory, Pécs, second half of 20th century, painted, gilded white pottery, sign of gilders (Rita Rubiszkó, Szilberné) m: 34 cm Ft Váza / Vase Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század vége, eozin mázas fehércserép, talpán máz feletti jelzés, sérült Zsolnay factory, Pécs, end of 20th century, eosin gloss, white pottery, incription on sole, damaged m: 26,5 cm Ft Kupa / Cup francia, 1920 körül, eosinmázas kerámia, Ceramique Ramervillers jelzéssel French, around 1920, eosine glazed pottery, Ceramique Ramervillers sign m: 12 cm Ft 20

26 373. Kaspó / Plant pot Svájc, 1910 körül, festett, irizáló mázas kerámia, jelzett: MC Thun 763, restaurált Swiss, around 1910, painted, glazed ceramic, sign: MC Thun 763, restored m: 19 cm Ft Lámpatest / Lantern francia, 1900 körül, Boulogne jelzéssel, eosinmázas kerámia French, around 1900, Boulogne sign, eosine glazed pottery m: 37 cm Ft Dísztál / Plate Zsolnay-gyár, Pécs, 1870 körül, brokátarany díszítéssel, máz alatti jel: Zsolnay Pécs TJM Zsolnay factory, Pécs, around 1870, gold brocade ornaments, sign under gloss: Zsolnay Pécs TJM d: 23 cm; m: 7 cm Ft Díszváza / Vase francia, 20. század, repesztett mázas, kerámia, hólyagos edénytest, formaszám: 712 French, 20th century, glazed ceramic, blistery form, formnumber: 712 m: 24 cm Ft Váza / Vase francia, 1920 körül, Daum-gyár, Nancy, Joseph Mougin terve( ), formaszám: I. 55J., mázas kőedény French, around 1920, Daum factory, design by Nancy, Joseph Mougin ( ), form number: I. 55J., glazed earthenware m: 28 cm Ft

27 378. Levélnehezék / Letter weight osztrák, 1930 körül, Peter Tereszczuk ( ) terve, bronz, fa Austrian, around 1930, design by Peter Tereszczuk ( ), bronze, wood m: 11 cm Ft Figura / Figure angol, 20. század, szürkeöntvény, sérült English, 20th century, grey cast iron, damaged m: 30 cm Ft Asztaldísz Table decoration magyar, 20. század eleje, bronz, márvány talapzaton Hungarian, beginning of the 20th century, bronze on marble pedestal h: 20 cm Ft Figura / Figure német, 20. század első fele, festett fém, sárgaréz German, first half of the 20th century, painted metal, brass m: 24 cm Ft Levélnehezék Letter weight német,19. század, bronz, Endsdorfer jelzéssel German, 19th century, bronze, Endsdorfer sign m: 12 cm Ft Bronz figura Bronze figure német, 20. század, bronz German, 20th century, bronze m: 22 cm Ft 60 26

28 384. Sétabot, 3 db / Cane, 3 pieces osztrák, 1900 körül, fa, elefántcsont, szaru és fém markolattal, Geschützt felirattal, Ferenc József ábrázolásával, címerrel és koronával jelzéssel Austrian, around 1900, wood, ivory, horn and metal handle, inscription: Geschützt, with Joseph Ferenc imagery, crest and crown, sign: h: cm Ft Sétabot esernyővel / Cane with umbrella német, 1920 körül, bambusz borítással / German, around 1920, bamboo overlay h: 90 cm Ft 80 27

29 386. Gyertyatartó pár / Pair of candelabra francia, 19. század második fele, Clodion jelzéssel, bronz, márvány talapzaton French, second half of the 19th century, Clodion sign, bronze, on marble pedestal m: 21 cm Ft Díszváza pár / Pair of vase francia, 19. század második fele, aranyozott réz, sérült French, second half of the 19th century, gilded brass, damaged m: 50 cm Ft Gyertyatartó pár / Pair of candelabra magyar, 19. század második fele, sárgaréz Hungarian, second half of the 19th century, brass m: 24 cm Ft 80 28

30 389. Ámor / Amor francia, 19. század, öntötte: Duplan et Sallts, tűzaranyozott bronz, márvány talapzaton French, 19th century, casted by Duplan et Sallts, firegilded bronze on marble pedestal m: 30 cm Ft

31 390. Szobor pár / Pair of statue francia, 19. század második fele, Hermész és Hesztia, mitológiai témájú frízzel, bronz, márvány talapzaton French, second half of the 19th century, Hermes and Hestia, with mitological symbols on marble pedestal m: 55 cm Ft Szitakötő és pillangó / Dragonfly and butterfly francia, 1900 körül, Causse Cadet terve alapján, bronzírozott és aranyozott szürkeöntvény, festett fa talapzaton, apró sérüléssel French, around 1900, design by Causse Cadet, bronzed and gilded grey cast-iron, on painted wood pedestal, small damages m: 41 cm/db Ft Női figura / Woman figure francia, 1900 körül, festett, öntött, fém, márvány talapzaton, art nouveau sítlusban French, around 1900, painted, cast metal, on marble pedestal, in art nouveau style m: 39 cm Ft Női figura / Woman figure francia, 1900 körül, Jules Barian: Le Liseron jelzéssel, bronzírozott szürkeöntvény French, around 1900, signature: Jules Barian: Le Liseron, bronzed grey-casted iron m: 37 cm Ft 60 30

32 394. Asztaldísz / Table decoration francia, 1930 körül, fémöntvény plasztikus női figura ábrázolással, márvány talapzaton French, around 1930, casted iron, woman figure on marble pedestal m: 27 cm Ft Óra / Clock osztrák, 1900 körül, ón / Austrian, around 1900, tin m: 32 cm Ft Gyertyatartó pár Pair of candelabra osztrák, 1900 körül, öntött réz Austrian, around 1900, cast brass h: 20 cm Ft Bronz figura / Bronze figure osztrák, 1900 körül, öntött bronz, Lemel 90 jelzéssel, sérült, hiányos Austrian, around 1900, cast bronze, Lemel 90 sign, damaged, incomplete m: 20 cm Ft Kézitükör / Hand mirror magyar, 1900 körül, sárgaréz tükörbetéttel, art nouveau stílusban Hungarian, around 1900, brass inset, in art nouveau style h: 43 cm Ft 50 31

33 399. Szalvétatartó / Serviette holder osztrák, 1900 körül, préselt vörösréz, art nouveau stílusban Austrian, around 1900, extreuded copper, in art nouveau style 13*14,5 cm Ft Különféle fémtárgyak, 3 db Various metal objects, 3 pieces francia, 1900 körül, sárga és vörösréz, art nouveau stílusban French, around 1900, brass and cooper, in art nouveau style m: 4-9 cm Ft Asztali írókészlet / Table writing set francia, 1900 körül, öntött ón, Ophélia art nouveau stílusú ábrázolásával, sérült French, around 1900, cast tin imagery of Ophelia in art nouveau style, damaged h: 31,5 cm Ft Váza / Vase francia, 1900 körül, öntött fém, art nouveau stílusú dekorációval, festés nyomaival French, around 1900, cast metal, art nouveau style decoration, with traces of painting m: 13 cm Ft Lámpatest / Lamp form francia, 1920 körül, festett, patinázott sárgaréz / French, around 1920, painted, patinated brass m: 26 cm Ft Morzsalapát / Crumb scoop magyar, 1900 körül, préselt sárgaréz, art nouveau stílusban Hungarian, around 1900, extruded brass, in art nouveau style 21 cm Ft Névjegykártya tartó / Business card holder francia, 1900 körül, bronz, art nouveu stílusban / French, around 1900, bronze in art nouveau style 29*23 cm Ft

34 406. Tintatartó / Ink pot osztrák, 1900 körül, festett üveg, hiányos Austrian, around 1900, painted glass, incomplete d: 11 cm Ft Névjegykártyatartó / Business card holder német, 20. század, préselt fém / German, 20th century, extruded metal 14*9 cm Ft Névjegykártya - gyufa tartó Business card holder and match-stand osztrák, 1900 körül, polírozott bronz, art nouveau stílusban Austrian, around 1900, polished bronze, in art nouveau style h: 13; 17 cm Ft Kínáló / Serving dish francia, 1900 körül, C. Bonnefond jelzéssel, bronz, art nouveau stílusban French, around 1900, signature: C. Bonnefond, bronze in art nouveau style h: 34,5 cm Ft Tintatartó / Ink pot osztrák, 1900 körül, öntött bronz, art nouveau stílusban, sérült Austrian, around 1900, cast bronze, in art nouveau style, damaged h: 23,5 cm Ft Névjegykártya tartó / Business card holder osztrák, 1900 körül, bronz, apró sérüléssel Austrian, around 1900, bronze, with small damages h: 19 cm Ft 60 33

35 412. Fényképtartó / Picture frame osztrák, 1900 körül, préselt réz / Austrian, around 1900, extruded brass m: 15 cm Ft Képkeret / Picture frame osztrák, 1900 körül, vésett fa, festett üveg képpel Austrian, around 1900, carved wood, painted glass with picture 26,5*15 cm Ft Keret / Frame német, 1920 körül, faragott fa / German, around 1920, carved wood 53*32,5 cm Ft Fényképtartó / Picture frame osztrák, 1900 körül, préselt réz, festés nyomaival Austrian, around 1900, extruded brass, with traces of painting 19,5*13,5 cm Ft Fényképkeret / Picture frame francia, 1900 körül, fa, réz rátéttel French, around 1900, wooden, with brass overlay 27,5*55 cm Ft Keret / Frame francia, 1900 körül, faragott fa / French, around 1900, carved wood 37,5*41 cm Ft 10 34

36 418. Dísztányér / Plate francia, 1900 körül, mázatlan kerámia, art nouveau dekorációval French, around 1900, unglazed pottery, art nouveau decoration d: 25,5 cm Ft Tortatartó / Cake holder osztrák, 1900 körül, festett kerámialap fém talpon, sérült Austrian, around 1900, painted ceramic-plate on iron stand, damaged d:30 cm; m: 14 cm Ft Alátét / Underplate francia, 1910 körül, festett porcelán, kopott French, around 1910, painted porcelain, worn d: 25 cm Ft Képkeret / Picture frame francia, 1900 körül, A. Broque jelzéssel, zománcozott vas, sérült French, around 1900, A. Broque sign, enamelled iron, damaged 21*14 cm Ft 60 35

37 422. Díszváza / Vase magyar, 20. század, Smetana Ágnes (1961-), lüszteres irizáló, relief díszes üveg, apró sérüléssel az alján Hungarian, 20th century, Agnes Smetana (1961- ), lustered, iridescent, relief glass, small damages on the bottom d: 13 cm; m: 15 cm Ft Váza / Vase magyar, 20. század első fele, festett, színezett üveg Hungarian, first half of the 20th century, painted, colored glass m: 17,5 cm Ft Váza / Vase osztrák, 1920 körül, öntött, mattított üveg Austrian, around 1920, cast, matted glass m: 16,5 cm Ft Kínálótál / Serving dish osztrák, 1930 körül, formába fújt üveg Austrian, around 1930, glass blown into form m: 8,5; d: 25,5 cm Ft 40 36

38 426. Üvegtégely / Jar Daum-gyár, Nancy, 1900 körül, csiszolt, festett üveg, ezüstözött fedőrésszel Daum factory, Nancy, around 1900, polished, painted glass, silvered lid m: 8 cm Ft Díszkancsó / Jug német, 1900 körül, színes üveg, ón szerelékkel, dugóval German, around 1900, colored glass, stannic fitment, with cork m: 14 cm Ft Karaffa / Carafe francia, 1900 körül, színes üveg, art nouveau stílusú ón szerelékkel, apró sérüléssel French, around 1900, colored glass, in art nouveau styl, stannic fitment, samll damages m: 41 cm Ft

39 429. Üvegpalack, 4 db Glass-bottle, 4 pieces magyar, 20. század eleje, csiszolt és festett, fújt és öntött üveg Hungarian, beginning of the 20th century, polished and painted, casted and blown-glass m: cm Ft Likőrös üveg Liqueur glass Csehszlovákia, 20. század, metszett üveg Czech-Slovakia, 20th century, engraved glass m: 18,5 cm Ft Váza és hamutál Vase and ash tray Ajka, 20. század, színezett, csiszolt ólomkristály, ezüst szerelékkel Ajka, 20th century, colored, polished lead crystal, silver fitment m: 33 cm; d: 13,5 cm Ft Váza / Vase magyar, közötti fémjellel, 900 ezrelékes ezüst szerelékes metszett ólomkristály, sérült Hungarian, , 900 per mille silver fitted engraved lead crystal, damaged m: 27,5 cm Ft Likőrös karaffa Liqueur carafe osztrák, 1900 körül, metszett üveg ón rátéttel Austrian, around 1900, engraved glass with tin onlays m: 25 cm Ft Díszváza / Vase cseh, 20. század, festett, metszett üveg, utólagos sárgaréz szerelékkel, sérült Czech,20th century, painted, engraved glass, brass fitment, damaged m: 17 cm Ft 70 38

40 435. Talpas pohár / Goblet német, 19. század második fele, dupla falu festett, aranyozott, csiszolt üveg German, second half of the 19th century, double plated body, painted, gilded, polished glass 13,4 cm Ft Díszváza / Vase francia, 1920 körül, üveg réz foglalatban, sérült French, around 1920, glass in brass mounting, damaged m: 16 cm Ft Díszváza / Vase francia, 1930 körül, öntött opálüveg, jelzett: Verlux French, around 1930, casted opalglass, sign: Verlux m: 24 cm Ft Váza / Vase francia, 1920 körül, fújt, csavart színes üveg, sérült French, around 1920, blown, screwed, colored glass, damaged m: 35 cm Ft Váza / Vase német, 1900 körül, malachit üveg German, around 1900, malachite glass m: 16 cm Ft Váza / Vase francia, 20. század első fele, öntött üveg French, first half of the 20th century, cast glass m: 17 cm Ft 60 39

41 441. Váza / Vase magyar, 20. század, színezett üveg / Hungarian, 20th century, colored, glass m: 24 cm Ft Likőrös készlet / Liqueur set cseh, 20. század eleje, 7 db, metszett, festett üveg, apró csorbulással Czech, beginning of 20th century, 7 pieces, engraved, painted glass, small chip m: 24 cm; 5 cm Ft Bütykös kancsó / Knobby jug magyar, 20. század első fele, öntött üveg / Hungarian, first half of the 20th century, cast glass m: 25 cm Ft Kínálótál / Serving dish osztrák, 1920 körül, öntött üveg / Austrian, around 1920, cast glass 12*28 cm Ft Parfümös készlet / Parfume set cseh, 1930 körül, öntött, csiszolt, színtelen ólomkristály, borostyánsárga festéssel Czech, around 1930, casted, polished, colorless lead crystal, with amber painting m: 16 cm Ft Kínálótál / Serving dish osztrák, 1930 körül, formába fújt üveg / Austrian, around 1930, glass blown into form m: 8,5 cm; d: 22 cm Ft Parfümös készlet / Parfume set cseh, 1930 körül, öntött, csiszolt, színezett ólomkristály Czech, around 1930, casted, polished, colored lead crystal m: 12 cm Ft 40 40

42 448. Színházi táska / opera bag USA, 1920 körül, festett sárgaréz, szövet USA, around 1920, painted bras chain, textil 22*15 cm Ft Színházi látcső / Opera glasses magyar, 20. század első fele, sárgaréz, gyöngyház berakással Hungarian, first half of the 20th century, brass, with pearl-shell inlay h: 14 cm Ft Színházi látcső / Opera glasses magyar, 20. század első fele, sárgaréz, gyöngyház berakással Hungarian, first half of 20th century, brass, with pearl-shell inlay h: 13 cm Ft Szivarvágó / Cigar cutter német, 20. század eleje, sárgaréz, gyöngyház berakással German, beginning of the 20th century, brass with pearl-shell inset h: 14 cm Ft Színházi látcső / Opera glasses francia, 20. század első fele, sárgaréz gyöngyház berakással French, firt half of the 20th century, brass with pearl-shell inlay h: 10 cm Ft 20 41

43 453. Tálca / Tray francia, 1930 körül, alumínium, amerikai diófa füllel French, around 1930, aluminium, with american nutwood handle d: 33 cm Ft Hamutál / Ash tray német, 20. század, faragott kő (achát/botswana) három lábon álló öntött fém tartóban German, 20th century, carved stone (agate/botswana) in 3-legged cast metal case d: 16 cm Ft Kínáló / Serving dish német, , üveg, 800 ezrelékes ezüst rátéttel, WC monogram, karcos German, , glass, 800 per thousend silver plate, WC initials, scratched d: 18 cm Ft Fedeles kínáló / Serving with cover francia, 1930 körül, festett üveg, jelzett: HEM French, around 1930, painted glass, sign: HEM d: 16 cm Ft 50 42

44 457. Írókészlet és hamutál Writing set and ash tray német, 20. század, márvány, kerámia betétekkel, sérült German, 20th century, marble, pottery insets, damaged h: 14,5-35 cm Ft Írókészlet / Writing set magyar, 1930 körül, márvány, fém szerelékkel, porcelán tintatartó betéttel, sérült, hiányos Hungarian, around 1930, marble, metal fitment, porcelain ink pot, damaged, incomplete h: 44 cm Ft Tintatartó / Ink holder francia, 20. század második fele, fekete márvány French, second half of the 20th century, black marble 34*18 cm Ft Névjegykártya tartó Business card holder francia, 1930 körül, fémlemez, fa French, around 1970, metalplate, wood 8*19 cm Ft 30 43

45 461. Cigaretta kínáló doboz / Cigarette-holder case magyar, 20. század első fele, faragott fa, cigaretta és gyufatartó fakkal Hungarian, first half of the 20th century, carved wood, with cigarette and match-stand box 19,5*20*14 cm Ft Láda / Box magyar, 1870 körül, faragott fa, gótikus motívumokkal, kulccsal Hungarian, around 1870, carved wood, gothic patterns, with key 14*16*12 cm Ft Rekeszes doboz / Box with compartments magyar, 20. század, Tevan Margit ( ), ónozott sárgaréz Hungarian, 20th century, Margit Tevan ( ), stannic brass h: 18,5 cm Ft Tál / Plate magyar, 20. század, Tevan Margit ( ), réz Hungarian, 20. century, Margit Tevan ( ), brass h: 13,5 cm Ft Pecsét / Seal magyar, 19. század, vas, családi címerrel, hiányos fa tokban Hungarian, 19th century, iron, with family coat-of-arms, in incopmlete wood case m: 8 cm Ft Levélbontó kés, olló / Letter opener knife, scissors magyar, 1930 körül, fém, bőr tokban, sérült Hungarian, around 1930, metal leather case, damaged h: 25 cm Ft Lornyon / Lorgnette magyar, 20. század eleje, dioptriás üveg fém keretben Hungarian, beginning of 20th century, dioptric glass in metal frame h: 14 cm Ft 4 44

46 468. Gramofon / Gramophone USA, 1920 körül, Victor Talking Machine Co. jelzéssel, faragott fa tokban, sérült réz tölcsérrel, működő USA, around 1920, Victor Talking Machine Co. sign, in carved wood case, damaged brass conr, operable m: 67 cm Ft Gyertyatartó pár / Pair of candelabra magyar, 20. század, öntött vas / Hungarian, 20th century, casted iron m: 35 cm Ft Mérleg / Scale magyar, 19. század vége, öntött vas, réz Hungarian, end of the 19th century, cast iron, brass h: 65 cm Ft Vadászkürt / Hunting Horn magyar, 20. század eleje, hajlított, forrasztott sárgaréz, sérült Hungarian, beginning of 20th century, curved, soldered brass, damaged 32 cm Ft Lámpa / Lamp német, 20. század, vörösréz, sérült, hiányos German, 20th century, copper, damaged, incomplete m: 76 cm Ft Asztali óra / Table clock német, 20. század első fele, felhúzható szerkezettel, festett kerámia, számlapja sérült German, first half of the 20th century, wund up mechanism, painted pottery, damaged dial m: 48,5 cm Ft 90 45

47 474. Érme / Coin Berlin, Berlin Triangel Club Ku Damm 133; 10 DM belépőjeként szolgáló címeres sárgaréz Berlin, Berlin Triangel Club Ku Damm 133; 10 DM, entry-coin with crest, brass h: 35 cm; d: 2,5 cm Ft Menyegzői kettős díszlánc / Doube wedding necklace Dél-Amerika, 20. század, Swarovski kristály, csiszolt üveg, aranyozott díszelemek South-Amerika, 20th century, Swarovski crystal, polished glass, with gilded decoration h: 102 cm Ft Szalvétagyűrű / Serviette ring francia, 19. század második fele, zománcozott fémötvözet, sérült French, second half of the 19th century, enamelled alloy, damaged d: 4,5 cm Ft Autósóra / Car clock lengyel, 20. század első fele, festett fém tokban, működőképes Polish, first half of the 20th century, painted metal case, operable m:16,5 cm Ft Utazó piperedoboz / Travelling vanity box francia, 1900 körül, selyem, bársony, vörösréz rátétekkel, metszett tükörbetéttel, kulccsal French, around 1900, silk, velvet, copper insets, engraved mirror insets, with key 12*39*26 cm Ft 60 46

48 479. Járőr óra / Patrol-watch magyar, 20. század első fele, sárgaréz tok, üveg betéttel az Országház ábrázolásával Hungarian, first half of the 20th century, in brass case with glass, The Hungarian parliament imagery m: 12,5 cm Ft Zsebóra / Pocket watch osztrák, 18. század, "Schwer Saltzburg" jelzéssel, ezüst, 3 tokos, orsós gátszerkezet, zománcozott római számos számlapja sérült, teknőcpáncél borítású sérült tok, kulcs és üveglap hiányzik Austrian, 18th century, with inscription: "Schwer Saltzburg", silver, in three case, reelage, escape-wheel mechanism, with damaged, enamelled dial with roman numerals, tortoiseshell overlay, damaged case, key and glassplate missing d: 7,5 cm Ft Női nyakóra / Women pocket watch necklace francia, 1930 körül, zománcozott ezüst tok French, around 1930, enamelled silver case m: 4 cm Ft

49 482. Bronz figura, 2 db / Bronze figure, 2 pieces osztrák, 19. század, bronz, elefántcsont betéttel Austrian, 19th century, bronze, ivory inlay m: 8,5 cm Ft Víztartó edény / water-holder dish magyar, 20. század első fele, festett kerámia vésett díszítéssel, felületi domborítással Hungarian, first half of the 20th century, painted pottery with carved decoration, superficial embossing m: 34 cm Ft Bronz figura / Bronze figure Kína, 20.század, öntött patinázott, bronz, márvány talapzaton China, 20th century, cast, patinated bronze on marble pedestal m: 29 cm Ft Csontfigura / Bone figure magyar, 20. század, faragott csont / Hungarian, 20th century, carved bone m: 6 cm Ft Bronz figura / Bronze figure német, 20. század, bronz, sérült / German, 20th century, bronze, damaged m: 14 cm Ft 40 48

50 487. Fried Pál ( ) Karaván / Caravan mázas terrakotta, jelzett: Fried Pál / glazed terracotta, sign Fried Pál m: 17 cm Ft Váza / Vase magyar, 1860 körül, feltehetően Gigl Richárd, festett, aranyozott üveg Hungarian, around 1860, presumably Gigl Richárd, painted, gilded glass m: 37,5 cm Ft

51 Tokaji Oremus 6 puttonyos aszú, 1972 / Tokaji Oremus wine, 5 butts noble, 1972 fadobozban / in wooden case 500 ml Ft Tokaji Oremus esszencia, 1975 / Tokaji Oremus essencia, 1975 fadobozban / in wooden case 500 ml Ft Szepsy Tokaji aszú 6 puttonyos, 1996 / Szepsy Tokaji 6 butts noble, 1996 fadobozban / in wooden case 500 ml Ft Tokaji Oremus 6 puttonyos aszú, 1972 / Tokaji Oremus wine, 5 butts noble, 1972 fadobozban / in wooden case 500 ml Ft Szepsy Tokaji aszú 6 puttonyos, 1995 / Szepsy Tokaji wine, 6 butts noble, 1995 fadobozban / in wood case 500 ml Ft Tokaji Oremus aszú-esszencia, 1983; 2 üveg / Tokaji Oremus noble-essencia, 1983, 2 bottles fadobozban / in wooden case 500 ml/db Ft

52 Hilltop Chardonnay, 1997 Neszmélyi Borvidék / from Neszmély 750 ml Ft Blason de France Champagne Perrier-Jouet a Epernay Rosé 750 ml Ft Yarden Galilee Merlot, 2000 Golan Heights winery Israel 750 ml Ft Champagne Lanson pére & fils Reims France Vintage, ml Ft Baroncini Brunello di Montalcino, 2000 Italia / Italy 750 ml Ft Tokaji 5 puttonyos aszú Tokaji 5-butts noble Tokaj, 1981, Vinum Tokajense Passum, díszdobozban Tokaj, 1981, Vinum Tokajense Passum, in decorated case 29*20,5 cm Ft 80 51

Május 21. BIKSADY. 302. Csésze aljjal / Cup with saucer

15. árverés 15th auction

AUKCIÓ 2013. MÁJUS 8.

AUKCIÓ 2013. MÁJUS 8. AUKCIÓ 2013. MÁJUS 8. 79 192. Teás kanál, 6 db Teaspoon, 6 pieces angol, 19. század második fele, 13 latos antik ezüst, AS és ET mesterjegyekkel, aranyozott english, second half of the 19th century, 13

204. ÖVDÍSZ / BELT ORNAMENT

271. Üvegedény 272. Üvegedény / glassware 273. illatszeres Üveg / perfume bottle 274. Üvegedény / glassware 275. Üvegedény / glassware glassware

271. Üvegedény 272. Üvegedény / glassware 273. illatszeres Üveg / perfume bottle 274. Üvegedény / glassware 275. Üvegedény / glassware glassware 271. Üvegedény Glassware Bizánc/Iszlám, 6-8. század, kék tónusú hutaüveg Byzantium/Islam, 6-8th century, blue-toned glass m: 4 cm 272. Üvegedény / Glassware Római Birodalom, Császárság kora, (Kr.e. 27-Kr.u.

Ezüst, ékszer, műtárgy, bútor december 7. szerda 18 óra

Ezüst, ékszer, műtárgy, bútor december 7. szerda 18 óra Ezüst, ékszer, műtárgy, bútor - 2016. december 7. szerda 18 óra 167. TÁNYÉR / PLATE Kína, késő Ming-dinasztia, 16. század, festett, mázas porcelán China, late Ming Dynasty, 16th century, painted, glazed

ZSANNA DESING S PRODUCTS

ZSANNA DESING S PRODUCTS ZSANNA DESING S PRODUCTS Szép napot minden kedves látogatónknak! Családi vállalkozásunk kézzel festett Kalocsai, születésnapi, Valentin napi, esküvői poharak, bögrék, üvegek, dobozok készítésével foglalkozik.

950 000 Ft 3 330. 360 000 Ft 1 260. 148*153 cm. 177*105*47 cm

950 000 Ft 3 330. 360 000 Ft 1 260. 148*153 cm. 177*105*47 cm 2013. NOVEMBER 28. 501. Kabinet szekrény / Cabinetcase német, 19. század első fele, faragott, festett, aranyozott tölgyfa German, first half of the 19th century, carved, painted, gilded oakwood 148*153

280 000 Ft 970. 650 000 Ft 2 240. 53*38 cm. 30*24 cm

2. nap 93. Karácsonyi Mûvészeti Aukció

Konyhai üveg, porcelán, műanyag áruk, egyéb eszközök

Konyhai üveg, porcelán, műanyag áruk, egyéb eszközök KP-09 KP-13 KP-05 KP-01 KP-06 KP-14 KP-02 K KP-16 KP-11 KP-03 Cikkszám ÜVEG ÁRUK Nettó ár Bruttó ár KÜ-05M Vizes pohár 2,3 dl, Mercury 128 Ft 160 Ft KÜ-05H Hőálló pohár 2,3 dl, Hilal 124 Ft 155 Ft KÜ-04P

A három Mária. Aranyozott faszobor

282. Vallardi testvérek, 19. század Cato halála / Death of Cato rézmetszet, papír / etching on paper 26,5*30 cm 12 000 Ft 40

282. Vallardi testvérek, 19. század Cato halála / Death of Cato rézmetszet, papír / etching on paper 26,5*30 cm 12 000 Ft 40 2015. MÁJUS 20. 18 ÓRA 275. Louis Garreau, 18. század Leonardo da Vinci halála Death of Leonardo da Vinci 23,5*20 cm François Guillaume Ménageot (1744-1816) festménye után After a painting by François

NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése

BÚTOR KATALÓGUS I FURNITURE CATALOG

BÚTOR KATALÓGUS I FURNITURE CATALOG BÚTOR KATALÓGUS I FURNITURE CATALOG TARTALOM I CONTENT SZÉKEK I CHAIRS 2-7 BÁRSZÉKEK I BARSTOOLS 8-10 FOTELEK I ARMCHAIRS 11-13 PUFFOK I CHAIRS 14 KANAPÉK I SOFAS 15 ASZTALOK I TABLES 16-18 FOGASOK I COAT

FLEX KITCHEN TOOLS. Key features

FLEX KITCHEN TOOLS. Key features 2 0 1 5 FLEX KITCHEN TOOLS Key features solid 18/8 stainless steel spring steel core Flexible silicone head for easy scraping Spring steel core for better stirring results Noiseless during use Will not

AJÁNDÉKOZÁSI SZERZŐDÉS

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Egyedi jelvények. Plakettek. Egyedi érmek

Egyedi jelvények. Plakettek. Egyedi érmek gyedi jelvények Plakettek gyedi érmek 2013PRÉMIUM SRLGK LUXURY UPS 413 TRÓÁK TROPHIS 1415 LRÚGÁS SRLGK ÉS TRÓÁK SOR UPS N TROPHIS 1617 KÖZÉPKTGÓRIÁS SRLGK MIUM UPS 1836 GZSÁGOS SRLGK ONOMY UPS 3741 ŐK

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

LYNS Konyhafelszerelés és Ajándék Nagykereskedés

LYNS Konyhafelszerelés és Ajándék Nagykereskedés TEÁS BÖGRE, SZŰRŐS, KERÁMIA; 3DL; KALITKÁS AG0180 36 TEÁS BÖGRE, SZŰRŐS, KERÁMIA; 3DL; KASPÓS AG0181 36 TEÁS BÖGRE, SZŰRŐS, KERÁMIA; 3DL; "EARL GREY" AG0182 36 BÖGRE, KERÁMIA 3,5DL CAPPUCCINOS AG0301 48

TAVASZI VÁSÁR SPRING SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT MÁJUS / 6-24TH MAY 2019

2012. június 7-én 18 órakor fotók, mutárgyak, bútorok, szonyegek on 7th June 2012 at 6 p.m. photos, objects, furnitures, carpets

2012. június 7-én 18 órakor fotók, mutárgyak, bútorok, szonyegek on 7th June 2012 at 6 p.m. photos, objects, furnitures, carpets 2012 th Május 23-tól 26-ig, valamint május 29-tol június 4-ig minden nap 10-18 óra között from 23rd to 26th May, and from 29th May to 4th June daily from 10 a.m. to 6 p.m. 2012. június 7-én 18 órakor fotók,

3. Whisky 250 ml. 2. Simax hőálló kerek tál fedővel 1,5 l

DILMAH 2014. G.I.F.T. Kft. Gourmet International Food Trading. 1112 Budapest Sasadi út 134. Tel: 225-1093 Fax: 201-2328

DILMAH 2014. G.I.F.T. Kft. Gourmet International Food Trading. 1112 Budapest Sasadi út 134. Tel: 225-1093 Fax: 201-2328 DILMAH 2014 G.I.F.T. Kft. Gourmet International Food Trading 1112 Budapest Sasadi út 134. Tel: 225-1093 Fax: 201-2328 DILMAH Food Service tea Gasztro filteres teaválaszték 25db/doboz Variety Pack Black

OPF Nonfood Alvinci Partners Kft.

OPF Nonfood Alvinci Partners Kft. OPF Nonfood Alvinci Partners Kft. 2 Bambusz díszítő pálcák Bamboo sticks 913460 Bambusz evező, 10.5 cm Bamboo stick paddle, 10.5 cm 913000 Bambusz evező, 18 cm Bamboo stick paddle, 18 cm 913461 Bambusz

101128 hossz: 6500 mm length:6500 mm

101128 hossz: 6500 mm length:6500 mm Összesítő táblázat ablak, és franciaajtó profilokról Widows and french doors profile recapitulation table 101128 Tokprofil ablakokhoz, és francia ajtókhoz Frame profile for windows, and french doors 101328

823MutargyAnnamarijavitott.qxd 11/9/2009 2:54 AM Page 1. Mûtárgy

MEGVÁSÁROLT NÉPRAJZI TÁRGYAK LISTÁJA

MEGVÁSÁROLT NÉPRAJZI TÁRGYAK LISTÁJA MEGVÁSÁROLT NÉPRAJZI TÁRGYAK LISTÁJA Tárgy neve Mérete Származási helye, kora 1. Lakodalmas H: 140,5 Nyírcsaholy vendégfogadó M: 51,5 környéke tábla Állapota Egyéb megjegyzés Ára Leltári szám jó, hátoldala

Dalnoki Jenő Hagyatéki Aukció

Dalnoki Jenő Hagyatéki Aukció Dalnoki Jenő Hagyatéki Aukció AUKCIÓ: 2018. NOVEMBER 15. 18:00 KIÁLLÍTÁS: 2018. NOVEMBER 6-14. ELŐSZÓ Tisztelt Érdeklődők, kedves Barátaink! Egy legenda életébe betekinteni mindig hatalmas kalandot jelent.

GFA 001: Konyhai készlet, 10 db-os: Észak-Magyarország, 19.század második fele, kovácsoltvas és réz.

GFA 001: Konyhai készlet, 10 db-os: Észak-Magyarország, 19.század második fele, kovácsoltvas és réz. LISTA: 1. Konyhai fogasok, fali tárolók: GFA 001: Konyhai készlet, 10 db-os: Észak-Magyarország, 19.század második fele, kovácsoltvas és réz. GFA 002: Konyhai készlet, 9 db-os: Észak-Magyarország, 19.század

VELENCEI ÜVEG TÁL A KÁROLYI PALOTA UDVARÁN FELTÁRT TÖRÖK TÁROLÓBÓL

,-Ft Füles fotel ,-Ft Műszőrme Teddy

,-Ft Füles fotel ,-Ft Műszőrme Teddy Lakberendezés kreatívan! eredeti ár 79.990,-** Ft 64. 990,-Ft Füles fotel 12. 990,-Ft Műszőrme Teddy 3. 290,-Ft Malmö 999,- Ft Váza 14. 990,-Ft Kisasztal Váza Plancio, kerámia, kb. 20,5cm, sötétkék 999,-

AJÁNDÉK KOSARAK HÖLGYEKNEK

AJÁNDÉK KOSARAK HÖLGYEKNEK AJÁNDÉK KOSARAK HÖLGYEKNEK Pezsgős kosár, női Tartalom: 0,75 l muskotályos pezsgő 230 g Szent Ambrosius méz 80 g Stühmer marcipán praliné Csomagolás: kenyeres kosár, celofán, díszmasni Női ajándékdoboz

Dekorációs termékeink pótlási díja 2019 január 17.-től

Dekorációs termékeink pótlási díja 2019 január 17.-től Dekorációs termékeink pótlási díja 2019 január 17.-től Tartalma minden általunk kínált dekorációs és rendezvénytechnikai eszköz, melyet bérleti díjjal tüntetünk fel a www.wedd.hu oldalon. Pótlási díj kerül

Dekorációs termékeink pótlási díja 2018 január 4.-től

Dekorációs termékeink pótlási díja 2018 január 4.-től Dekorációs termékeink pótlási díja 2018 január 4.-től Tartalma minden általunk kínált dekorációs és rendezvénytechnikai eszköz, melyet bérleti díjjal tüntetünk fel a www.wedd.hu oldalon. Pótlási díj kerül

188. aukció 2012. december 13. csütörtök 2012. december 15. szombat

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 3.

&kényelem. Elegancia. SzépL ak DEKOR

&kényelem. Elegancia. SzépL ak DEKOR drapp kanapé: JENSEN INTERIOR, 1 018 000 Ft; barna kanapé: JENSEN INTERIOR, Malvilde, 799 000 Ft;; dohányzóasztal: PURE HOME, 259 900 Ft; antik kínai teázóasztal: TEREBESS, 78 000 Ft; csillár: PURE HOME,

LIFE 40 1A SÖTÉTSZÜRKE F // DARK GREY F

LIFE 40 1A SÖTÉTSZÜRKE F // DARK GREY F 40 1A SÖTÉTSZÜRKE F4292029 // DARK GREY F4292029 BÚTORFELÉPÍTÉS // PARTS OF FURNITURE KORPUSZ ÉS FRONT: LAMINÁLT BÚTORLAP ÉS VÁKUUMPRÉSELT MDF LAPOK MOSDÓTÁL: KERÁMIA VASALATOK: TANDEMBOX, CSILLAPÍTOTT

9. 490,-Ft. All you need is mömax. Ágyneműhuzatgarnitúra. 100% pamut

9. 490,-Ft. All you need is mömax. Ágyneműhuzatgarnitúra. 100% pamut All you need is mömax 9. 490,-Ft 100% pamut Ágyneműhuzat-garnitúra Jersey Words, 100% pamut, kb. 140/200, 70/90cm 9.490,- (45500055/01-02) Az ajánlatok 2018.09.13-2018.09.30-ig érvényesek 3. 290,-Ft 1

1. 990,-Ft Díszpárna Merry Christmas

1. 990,-Ft Díszpárna Merry Christmas Trendi ötletek karácsonyra is eredeti ár 3.290,-** Ft 1. 990,-Ft Díszpárna Merry Christmas Díszpárna Viola eredeti ár 8.990,-** Ft 6. 990,-Ft Díszpárna Shaun Díszpárna Merry Christmas, kb. 40/40cm 1.990,-

VARÁZSOLJ MEGHITT HANGULATOT

Népművészeti motívumokkal díszített kézműves boroskancsó, ismertebb nevén Miskakancsó.

Népművészeti motívumokkal díszített kézműves boroskancsó, ismertebb nevén Miskakancsó. TŐKÉS KERÁMIA 1 TŐKÉS KERÁMIA 2 TŐKÉS KERÁMIA Cikkszám: MSK14 Cikkszám: MSK19 MISKAKANCSÓ 14 cm MISKAKANCSÓ 1 Népművészeti motívumokkal díszített kézműves boroskancsó, ismertebb nevén Miskakancsó. Népművészeti

1250 Ft Ft. 595 Ft. 300ml ml. 300ml. food. safe. food. safe. food. safe. ø 8 x 10,5 cm VM 5 x 5 cm K

1250 Ft Ft. 595 Ft. 300ml ml. 300ml. food. safe. food. safe. food. safe. ø 8 x 10,5 cm VM 5 x 5 cm K OTTHON 80584 ø 8 x 10,5 cm VM 5 x 5 cm K -es bögre arany csillag dekorral, hozzá illeszkedő díszdobozban. Emblémázását vynil matricával javasoljuk. 1250 Ft 80556 ø 8,5 x 10,3 cm VM 5 x 5 cm K -es korona

Vásároljon 2 üzletben vagy étteremben és vigye el azonnali ajándékát!

Vásároljon 2 üzletben vagy étteremben és vigye el azonnali ajándékát! and pick up your instant gift! Spend in 2 shops or restaurants Vásároljon 2 üzletben vagy étteremben és vigye el azonnali ajándékát! Gifts are donated by: Köszönjük az ajándékokat partnereinknek: Spend

NAGYHÁZI. A kiállítás megtekinthető: 2011. május 13., péntektől május 20., péntekig naponta 10 18 óráig május 21-én, szombaton 10 14 óráig

NAGYHÁZI. A kiállítás megtekinthető: 2011. május 13., péntektől május 20., péntekig naponta 10 18 óráig május 21-én, szombaton 10 14 óráig NAGYHÁZI G a l é r I A é s A u k c i ó s H Á Z Az elnök ajándékai Jótékonysági árverés Dr. Sólyom László volt köztársasági elnök felajánlása a bakonyszücsi Daganatos Gyerekek Rehabilitációs Lelki Otthona

Bácsvíz Kecskeméti Sport Club KVSC

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

2013. ÉVI ÁRLISTA. Vinczemill Papírmerítõ Mûhely Kft.

2013. ÉVI ÁRLISTA. Vinczemill Papírmerítõ Mûhely Kft. 01 ÉVI ÁRLISTA 000 Szentendre, Anna u. 1 Tel./Fax: 6 / 787 95 E-mail: info@vinczemill.hu web: www.vinczemill.hu Pasztell szín: sárga vagy bézs 15g/m levélpapír vastagság normál merített széllel áfa nélküli

Az öntöttvas gyűjtemény 400 db-os listája

Az öntöttvas gyűjtemény 400 db-os listája ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS amely az alulírott helyen és időben jött létre az 1. pontban meghatározott felek között az alábbi feltételek szerint: 1. Az eladó neve: Berczelly Attila lakcíme: 2600 Vác, Hársfa u.

Fénykép Termék megnevezése Mennyiség Nettó Ár Bruttó Ár EAN Kód Karton. Reggeliző tálca 47*33cm, fa bőr füllel 350 850 8715096079039

Fénykép Termék megnevezése Mennyiség Nettó Ár Bruttó Ár EAN Kód Karton. Reggeliző tálca 47*33cm, fa bőr füllel 350 850 8715096079039 Fénykép Termék megnevezése Mennyiség Nettó Ár Bruttó Ár EAN Kód Karton Reggeliző tálca 47*33cm, fa bőr füllel 350 850 8715096079039 Tál 6.5*13.5cm 6db 10 850 5992841203755 Képkeret 20*25cm 6729 200 8714143012425