188. aukció december 13. csütörtök december 15. szombat

Download "188. aukció 2012. december 13. csütörtök 2012. december 15. szombat"

1 188. aukció december 13. csütörtök december 15. szombat 1

2 Oktatási központ Akkreditált intézmény, az országban egyedül akkreditált becsüsképzési programok FELN TTKÉPZÉSI INTÉZMÉNY AKKREDITÁLT 2012 AL-2725 ÚJ HELYSZÍN! 1062 Budapest, Andrássy út 53., az Oktogonnál V-Pearl Kft Budapest, Andrássy út 53., az Oktogonnál tel: ; fax: mobil: oktatas@v-pearl.hu

3 Művészeti tárgyak, bútorok, szőnyegek, ezüstök és ékszerek árverése Árverés: december 13-án, csütörtökön 17 órától december 15-én, szombaton 11 órától A kiállítás megtekinthető: december 1-től 9-ig naponta óráig Dates of sale: 13. December 2012, Thursday 5 p.m. 15. December 2012, Saturday 11 a.m. On view: 1-9. December a.m. - 6 p.m. daily Budapest V., Balaton utca 8. Telefon: , Fax: A katalógus teljes anyaga látható a honlapon. További információk a nag@nagyhazi.hu -címen. A Magyar Műtárgy- és Régiségkereskedők Országos Szövetségének tagja

4 A műtárgyakat felvette: Mayer Vera festménybecsüs Mecseki Eszter művészettörténész, igazságügyi szakértő Nagy József festmény- és műtárgybecsüs Nagyházi Csaba festmény- és műtárgybecsüs Pavlicsné Haász Mónika műtárgybecsüs Az árverés vezetője: Soóky Marietta Kiadta a Nagyházi Galéria és Aukciósház, Budapest, Nyomtatta:

5 Árverési feltételek 1. A Nagyházi Galéria mint árverési ház az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, ügyfélkártya, illetve név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett VÉDETT tárgy esetében az évi LXIV. tv.-ben biztosított elővásárlási jogát a magyar állam érvényesíti. 3. Az Aukciósház mint kereskedelmi képviselő az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az Aukciósház fentartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverezését mellőzze. Licitlépcsők Emelkedés 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft 500 eft és 1000 eft között 50 eft 1000 eft és 2000 eft között 100 eft stb. 4. A vevő a vételárat készpénzben vagy annak 20%-át foglalóként az árverésen azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával (Visa, Master, Amex) is, ez esetben 3 % hitelkártya jutalékot számolunk fel. A kereskedelmi képviselő biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 14 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. Amenynyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő (az Árverési ház) az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. A vevő a kereskedelmi képviselő részére közvetítői díjat tartozik fizetni eft ( 50000) leütési árig 21%-ot, ezt meghaladó leütési ár esetén a HUF feletti összeg 18%-át. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 15. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Amennyiben az árverési vevő az árverést követően felszólítás ellenére a megbízás tárgyát nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesíti a költségei levonását követően a fennmaradt összeget pedig a vevő javára letétként őrzi. 7. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálatára rávegyen és így megkárosítson. 8. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 9. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincs helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első kételytől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az Aukciósház vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 10. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 11. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal, és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 12. VÉTELI MEGBÍZÁS: Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján, helyette a kereskedelmi megbízott a megbízásnak megfelelően hivatalból árverezhet, illetve telefonon személyesen licitálhat. Telefonos vételi megbízást 300 euró, ill. 80 eft alatt nem fogadunk el. Telefonos vételi megbízás esetén amennyiben a telefonos kapcsolat nem jön létre (a hívott fél bármilyen oknál fogva nem elérhető) a kikiáltási áron való vételi szándéknak tekintendő. Esetleg felmerülő kommunikációs problémákért felelősséget nem vállalunk. Vételi megbízásban meghatározott összeg 20%-a előlegképpen lefizetendő, amiről a megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást vagy az árverés résztvevői magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az előleget a vételi megbízás elismervényének ellenében minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, az előleg foglalónak tekintendő. 13. Az árverési katalógusban VÉDETT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról kivinni nem lehet. A VÉDETT jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő. 14. KIVITELI ENGEDÉLY: A kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. törvény rendelkezik. Engedélyköteles kulturális javakat véglegesen csak a Forster Gyula Nemzeti Örökséggazdálkodási és Szolgáltatási Központ, Műtárgyfelügyeleti Iroda engedélyével lehet kivinni az országból. Az engedély nélkül, valamint a végleges kiviteli engedéllyel kivihető kulturális javak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) a Nagyházi Galériával együttműködő szakértő cég foglalkozik. FOR- ANT-EX, H-1071 Budapest, Városligeti fasor A részletekkel kapcsolatos előzetes információ és árajánlat a es telefonszámon vagy az info@forantex.hu címen kérhető. 15. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. A katalógusban jelzett euróárak kizárólag információs céllal szerepelnek. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta árfolyam. 16. SZÁLLÍTÁS: A tárgyak elszállítása vevő költségére és felelősségére történik. Nagyházi Galéria és Aukciósház, mint kereskedelmi képviselő Budapest, november 5

6 Conditions of sale 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Nagyházi Galéria Árverési Ház, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their paddle. Buyers may participate in the bidding only with a numbered bidding paddle. To receive a paddle buyers shall be registered with name and address, or client card preceding the auction. Being registered buyers acknowledge to accept the conditions of sale. 2. On the fall of the auctioneer s hammer, label to the offered lot will pass to the highest bidder acknowledged by the auctioneer. However, in case of lots marked as protected items (VÉDETT) in the catalogue, Hungarian museums reserve the right to buy the item at the hammer price. (Law No. LXIV. of 2001.) 3. The buyer has to pay 20% of the hammer price, as deposit, in cash immediately after the sale. In case the whole price is paid, the buyer can have the object after the sale. A possibility to pay the amount over the deposit within the space of 14 days is rendered by the agent. The deposit is part of the hammer price on condition that it is paid within 14 days. In case of non-payment within two weeks of the date of the sale, the agent Nagyházi Galéria Árverési Ház regards the buyer s bid as null and void in which case the buyer has no right to reclaim the deposit. Nagyházi Gallery reserves the right to reject the auctioning of certain lots listed in the catalogue. Bidding steps under HUF 1000 HUF between HUF 2000 HUF between HUF 5000 HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF 4. A buyer s premium shall be added to the hammer price and paid by buyers: 21% (including 5% artists royalty as enacted by Law No. LXXVI 1999.) of the hammer price up to and including HUF ( ) and 18% of the amount exceeding HUF (Law No. XXIX. 1996). 5. Immediately after sale the buyer assumes full risk and responsibility thereof for the lot including any loss or damage and for shipment. The auctioneer is not responsible for any damage occuring after the sale. If the buyer fails to ship the purchased item the auctioneer has the right to charge 5% of the price as storage and handling price per month from the fifteenth day of the date of the auction. In case the buyer fails to removed the goods in spite of being called upon to do so after 6 months the agent has the right to sell the item and will preserve the amount for the buyer as deposit minus expenses. 6. No seller may bid nor may any third party bid on seller s behalf in order to reach an unreasonably high price thus inflicting a loss on any other party. 7. All lots are available for inspection prior to and during the sale. 8. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The Auction House will not accept any complaints after the fall of the auctioneer s hammer ont he lot unless the item proves not to be genuine despite being marked so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her doubt to the provenance or the authenticity of the item, but no later than five years from the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee if an independent expert establishes that the item is not genuine. 9. All goods are sold with all faults and deficientions they have at the time of the sale without any warranty. 10. No object will be sold for an amount less than the estimate price in the catalogue. The auctioneer bears no responsibility for validity of the bids. The Auction House shall not be obliged to re-offer the lot for the hammer price at a future auction. 11. In our discretion, The Auction House will execute order bids or accept telephone bids as a convenience to clients who are not present at auctions in accordance with a purchase assignment. Telephone bids will not be accepted for items with starting prices below 300 ( HUF). Fifty per cent of the amount agreed upon in the order bid is to be paid prior to sale on which the buyer is to be given acknowledgement of receipt. In case a higher bid is l000 HUF for the same lot by a third party or is by buyers in the saleroom, the the advance will be paid back to the absentee bidder. If the order to buy is succesfully executed, 20% of the purchase price is to be considered as deposit from the advance. 12. No objects marked VÉDETT (protected) in the catalogue may be taken abroad. Owners of protected goods will be registered by museums which should be notified in the case of any change in ownership. 13. The exportation of cultural goods is governed by the Law No. LXIV of Cultural goods may be finally exported from the country only in the possession of a license issued by the National Office of Cultural Heritage (hungarian name: Forster Gyula Nemzeti Örökséggazdálkodási és Szolgáltatási Központ, Műtárgyfelügyeleti Iroda). A special company in corporation with Nagyházi Gallery is dealing with the exportation of cultural goods to be exported without license or with a final exportation license (licensing, packaging, customs clearance, transportation). A previous information as to details, as well as expertise and quotation are available through the telephone numbers , or during the auction at the site. 14. Unsold lots may be asked to be re-auctioned by the agent at the end of sale. The Euro rate indicated in the catalogue is only for information. The basis of the account shall always be the exchange rate at the date of the payment of the purchase price. Nagyházi Galéria and Aukciósház as agent/auctioner Budapest, November

7 Important Information for Buyers Absentee Bids If instructed we will execute bids and advise intending purchasers. This service is free. Lots will always be bought as cheaply as is allowed by other bids. In the event of identical bids the earliest will take precedence. Always indicate a top limit the amount to which you would bid if you were attending the auction yourself. Buy of unlimited bids will not be accepted. Orders when placed by telephone are accepted only at the sender s risk and must be confirmed before the sale by letter or fax (with bank guarantee attached)fax no. for bids only: Nagyházi Gallery (36-1) To ensure a satisfactory service to bidders we strongly urge you to send bids so that they are received at least 24 hours before the sale. Paddle Bidding To assist the progress of the sale all intending buyers are asked to collect a bidding paddle before the commencement of selling. All intending purchasers should bring with them some person settingal identifications. The numbered paddle may be used to indicate your bid to the auctioneer during the sale. Should you be the successful buyer of any lot please ensure that your bid paddle can be seen by the auctioneer and that it is your number that is called out. Should there be any doubts as to price or buyer please draw the auctioneer s attention to it immediately. All lots sold will be invoiced to the name and address given on the issue of the numbered bid paddles and cannot be transfered to other names and addresses. Please do not mislay your paddle. In the event of loss please inform the sales clerk immediately as others could misuse your paddle. At the end of sale please return the paddle to the registration desk. Storage Charges Items not collected within 14 days will be liable to storage transport and insurance charges. Methods of Payment Payment should preferably be made in cash immediately after the sale (see conditions of sale, point 3. and 4). The starting prices placed in the catalogue are given in euro based on rates of exchange i.e. the date for the dead-line of the catalogue. Please, note, that rates of exchange may be different on the date of sale. For telephone bidding and absentee bids only: payment in HUF to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in EUR to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in GB Pound to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.). Please include lot number, your name, account number and invoice number with your instructions to the bank. (Payment has to be made immediately for absentee bids and telephone bidders.) Buyers are advised that property will not be released until payments have been cleared. Despatch will be at the buyers expense. Fontos információk a vásárlók számára Írásbeli vételi megbízás Megbízás alapján is teljesítünk vásárlásokat. Szolgáltatásunk ingyenes. A tételt a többi licit függvényében a lehető legalacsonyabb áron biztosítjuk. Ugyanolyan összegű megbízás esetén a korábban beérkezőt részesítjük előnyben. Kérjük, mindig határozza meg a felső limitet, azt az összeget, amit, ha részt vesz az aukción, megadna a tárgyért. Enélkül vásárlási megbízásokat vagy korlátlan limiteket nem fogadunk el. Telefonmegbízásokat csak a megbízó kockázatára és írásbeli (levelével vagy fax bank garancia) megerősítés alapján fogadunk el. Faxszámunk vételi megbízás esetén: Nagyházi Galéria (36-1) A sikeres licit érdekében határozottan felhívjuk a figyelmét, hogy megbízását legkésőbb 24 órával az aukció előtt juttassa el. Licitálás tárcsával Az aukció megkönnyítése érdekében kérjük kedves vásárlóinkat, hogy tárcsával árverezzenek. A számozott tárcsák megkönnyítik az aukció vezetőjének, hogy az Ön licitjét azonosítani tudja. Abban az esetben, ha Ön a sikeres licitáló, kérjük, győződjön meg arról, hogy az aukció vezetője az Ön számával ütötte le a tételt. Bármilyen probléma esetén azonnal jelezzen az aukció vezetőjének. Az Ön kényelme érdekében lehetőség van regisztrálásra. Ez esetben az Önnél leütött tételeket tárcsaszámával gyűjtjük, melyet licitálása befejezése after egyben rendezhet. Fizetés módja A fizetés módja az árverési feltételek 4. és 5. pontja szerint készpénzzel történik. A kikiáltási árakat euróban a katalógus lezárásakor érvényes árfolyam alapján számítottuk ki. Az árverés idején ettől eltérő árfolyam lehetséges. Telefonon történő licit vagy írásbeli vételi megbízás esetén a vételárat a Nagyházi Galéria számlájára: forint átutalása esetén IBAN HU ; euró átutalása esetén IBAN HU ; GB Pound átutalása esetén IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. Budapest, Váci u. 38.) küldeni szíveskedjék. A szállítás költségei a vevőt terhelik. 7

8 Albarello Itália, 18. sz. eleje, ónmázas fajansz restaurált, m: 28 cm Kikiáltási ár: 280 eft Albarello Itália, 18. sz. eleje, ónmázas fajansz restaurált, m: 18 cm Kikiáltási ár: 220 eft Albarello Itália, 17. sz. vége, ónmázas fajansz restaurált, m: 23 cm Kikiáltási ár: 260 eft Albarello Itália, 18. sz. eleje, ónmázas fajansz, restaurált, m: 22 cm Kikiáltási ár: 260 eft Patikaedény kancsó Itália, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz mázhibás, m: 20 cm Kikiáltási ár: 120 eft Patikaedény Itália, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz restaurált, m: 20 cm Kikiáltási ár: 120 eft 440 8

9 Kancsó Svájc, ónmázas fajansz, rátétes díszítéssel 1670-es évszámmal, talpán ón szerelékkel a füle pótolt, m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 300 eft Szirupos kancsó Itália, 18. sz. közepe ónmázas, festett majolika, szent alakjával sérült, restaurált, m: 17 cm Kikiáltási ár: 120 eft Kancsó Flandria, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz hajszálrepedéssel, m: 19 cm Kikiáltási ár: 110 eft 410 9

10 Albarello Itália, 17. sz. második fele, ónmázas fajansz, restaurált, m: 19 cm Kikiáltási ár: 180 eft Albarello Itália, 17. sz. második fele, ónmázas fajansz, restaurált, m: 21 cm Kikiáltási ár: 180 eft Albarello Itália, 17. sz. vége, ónmázas fajansz, restaurált, m: 21,5 cm Kikiáltási ár: 160 eft Albarello Itália, 18. sz. eleje, ónmázas fajansz, apró mázhibákkal, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 260 eft Albarello Dél-Európa, 19. sz. eleje ónmázas fajansz, sérült, m: 25 cm Kikiáltási ár: 140 eft Albarello Delft, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz, alján AK jelzéssel, apró sérülésekkel, m: 23 cm Kikiáltási ár: 160 eft

11 Patikaedény Itália, 16. sz. vége, ónmázas fajansz, nyakán ón szerelékkel, A Portulacha felirattal, proveniencia: Sammlung Figdor, Wien, Berlin Városi Múzeum sérült, m: 29 cm Kikiáltási ár: 650 eft Kancsó Olaszország, 19. sz., ónmázas majolika, Bevi Poco felirattal kis mázhibákkal, m: 14 cm Kikiáltási ár: 48 eft Kancsó Itália, 18. sz.(?), ónmázas fajansz uralkodó portréjával sérült, m: 16 cm Kikiáltási ár: 60 eft

12 Vázapár Delft, 18. sz. második fele ónmázas fajansz, sérült, m: 19 cm Kikiáltási ár: 130 eft Kancsó Flandria, Septfontaines, 1800 körül, ónmázas fajansz kínaizáló díszítéssel, restaurált, m: 21 cm Kikiáltási ár: 36 eft Tál Delft (?), 19. sz., ónmázas fajansz, jelzés nélkül, festett kék díszítményében pagoda, máz kopott, 38,5 30 cm Kikiáltási ár: 90 eft

13 Patikaedény Savona, 17. sz. ónmázas fajansz, kiöntőcsőrrel Oll Absinth felirattal, sérült, m: 35 cm Kikiáltási ár: 850 eft

14 Patikaedény Holics, 18. sz. közepe, ónmázas fajansz, az egri jezsuita patika részére készült, Telekessy címerrel díszítve, Reprodukálva: Nékám Lajosné: Régi magyar patikák, Corvina Kiadó, Budapest, 1971, 23. képtábla, sérült, m: 28 cm Kikiáltási ár: 190 eft Kancsó Buda, 18. sz. második fele ónmázas fajansz Kuny Domokos munkája alján OF jelzéssel, sérült, m: 19 cm Kikiáltási ár: 180 eft Falicsempe (3 db) Delft, 19. sz., ónmázas fajansz tájábrázolással, sérült, cm Kikiáltási ár: 50 eft

15 Váza Delft, 18. sz., ónmázas, festett, fajansz, apró mázhibákkal, m: 32 cm Kikiáltási ár: 240 eft Fali víztartó Delft, 19. sz. eleje, ónmázs fajansz stilizált virágdísszel és delfin párral, m: 46,5 cm Kikiáltási ár: 90 eft Falicsempe, 4 db Delft, sz., ónmázas fajansz figurális díszítéssel, sérült, cm Kikiáltási ár: 80 eft

16 Kancsó Delft(?), 19. sz., ónmázas fajansz, talpán R jelzet mázhibákkal, nyaka restaurált. m: 16 cm Kikiáltási ár: 48 eft Kancsó Itália, 19. sz., ónmázas fajansz, talpán jelzett antikizáló jelenettel, mázhibákkal. m: 15,4 cm Kikiáltási ár: 70 eft Tányér Holics, 18. sz. vége, Kinsky Antal munkája, festett keménycserép, jelezve az alján, sérült, d: 25,5 cm Kikiáltási ár: 22 eft Tányér Holics, 18. sz. vége, Kinsky Antal munkája, festett keménycserép, jelezve az alján, sérült, d: 25,5 cm Kikiáltási ár: 22 eft Tányér Igló, 19. sz. első fele mázas keménycserép, áttört díszítéssel sérült, mázhibás, d: 24 cm Kikiáltási ár: 26 eft Tányér Igló, 19. sz. első fele mázas keménycserép, áttört díszítéssel jelezve az alján, d: 24 cm Kikiáltási ár: 38 eft

17 Dudás Holics, 1900 körül, ónmázas festett fajansz alján Holics K. I jelzéssel, restaurált, m: 17 cm Kikiáltási ár: 130 eft Pipás huszár Holics, 1900 körül. ónmázas fajansz talpán HL jelzéssel, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft Dísztál Stomfa, 19. sz. második fele, ónmázas fajansz alján 1760 C jelzéssel, d: 23,5 cm Kikiáltási ár: 30 eft Dísztál Stomfa, 19. sz. második fele, ónmázas fajansz, alján 1760 C jelzéssel, d: 23,5 cm Kikiáltási ár: 30 eft

18 Füles tányér Bélaháza, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, apró mázhibás, d: 31,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft Füles tányér Bélaháza, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, korabeli drótos restaurálással, d: 30 cm Kikiáltási ár: 36 eft Tányér Bélaháza, 18. sz. vége ónmázas fajansz, hajszálrepedt, d: 20,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft Tányér Bélaháza, 18. sz. vége ónmázas fajansz, d: 20,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft Tányér Bélaháza, 18. sz. vége ónmázas fajansz, restaurált, d: 21 cm Kikiáltási ár: 34 eft Tányér Bélaháza, 18. sz. vége ónmázas fajansz, d: 19,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft

19 Tányér Felvidék. 1746, ónmázas fajansz a kötélverő céh jelével, restaurált, d: 29,5 cm Kikiáltási ár: 240 eft Kancsó habán, 1700 körül, gerezdes formájú, zöld mázas fajansz, restaurált, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 200 eft Tintatartó 1800 körül, ónmázas fajansz, sérült, festett virágmotívumokkal, m: 5 cm; d: 9,5 cm Kikiáltási ár: 32 eft

20 Tintatartó Tata, 1803, ónmázas fajansz, jelezve az alján kiegészített, restaurált, 14 18,5 14,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Tányér Holics, 18. sz. második fele ónmázas fajansz, restaurált, d: 25 cm Kikiáltási ár: 50 eft Tányér Holics, 18. sz. második fele ónmázas fajansz, d: 23 cm Kikiáltási ár: 60 eft Tányér Holics, 18. sz. második fele ónmázas fajansz jelezve az alján, d: 21,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Füles tányér Bélaháza, 18. sz. vége ónmázas fajansz, d: 27 cm Kikiáltási ár: 42 eft Füles tányér Bélaháza, 18. sz. vége ónmázas fajansz, hajszálrepedt, d: 31 cm Kikiáltási ár: 46 eft

21 Fedeles kupa német, 18. sz., ónmázas fajansz ón fedele restaurált, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Ónfedeles kancsó Ausztria, 1780 körül, ónmázas fajansz, ón fedéllel, m: 21 cm Kikiáltási ár: 65 eft Tál Holics, 18. sz. második fele ónmázas fajansz, 39 32,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Dísztál Stomfa, 19. sz. második fele, ónmázas fajansz, alján 1760 C jelzéssel, cm Kikiáltási ár: 40 eft

22 Fedeles korsó Muskau, 1720 körül, sómázas keménycserép, rátétes, festett díszítéssel, m: 34 cm Kikiáltási ár: 130 eft Korsó-Bartmannskrug német, 16. sz., sómázas keménycserép rátétes díszítéssel, sérült, m: 48 cm Kikiáltási ár: 220 eft Korsó német, 17. sz., sómázas keménycserép, rátétes, festett díszítéssel, sérült, m: 38 cm Kikiáltási ár: 220 eft Fedeles ónkupa Erdély1753, MC monogrammal, irodalom: Muzeul Brukhental, Colectia de Cofitoare 1972, XV képtábla S fülrajz, m: 31 cm Kikiáltási ár: 140 eft Fedeles edény Ausztria, 1730, kalapált vörösréz, P.B.A.N.G. felirattal, h: 28,5 cm Kikiáltási ár: 160 eft Kupa Erdély, Brassó(?)175?., katona ábrázolással, jelzés a fedelében, m: 30 cm Kikiáltási ár: 120 eft

23 Korsó Westervald, 1691 körül, mázas keménycserép, medalionokban kétfejű sas ábrázolásokkal, m: 30 cm Kikiáltási ár: 150 eft Korsó Westervald, 1700 körül, mázas keménycserép uralkodó portré ábrázolásokkal, füle restaurált, m: 28 cm Kikiáltási ár: 150 eft Fedeles ónkupa Prága, 1710, ES és GM monogrammal, m: 20 cm Kikiáltási ár: 80 eft Fedeles ónkupa Prága, 1700 körül, fülén város és mesterjegy, fedelén érme Das eisen sicht ich blas ins licht felirattal, angyalfejes lábakon, m: 15 cm Kikiáltási ár: 160 eft Gyömbértartó német, 18. sz. vége (?), ón, talpán jelzett, oldalán BF 79 bevésett datálással, kis sérüléssel, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft

24 Kés, 3 db habán, 17. sz., egyiken vésett as évszám, fa és csont nyéllel, karcolt díszítésű acél pengék, h: 27, 33 és 36 cm Kikiáltási ár: 360 eft Pisztoly Balkán, 1800 körül, kovás szerkezet, faragott fa, kovácsoltvas, fém berakással, fém berakás hiányos, sérült, h: 46,5 cm Kikiáltási ár: 240 eft Pisztoly Balkán, 19. sz. első fele, elöltöltős kovás szerkezet, cizellált réz díszítéssel h: 46,5 cm Kikiáltási ár: 110 eft Pisztoly Balkán, 18. sz. vége, kovás szerkezet, faragott diófa ágyazatban, vésett bronz díszítéssel, csöve rövidített, h: 40 cm Kikiáltási ár: 80 eft Pisztoly Nyugat-Európa, 19. sz. első fele, csappantyús szerkezet, cizellált réz cső fa markolattal, h: 25 cm Kikiáltási ár: 50 eft

25 Mozsár francia, 17. sz. második fele, bronz, törő nélkül, cm Kikiáltási ár: 460 eft Padlólap magyar, 13. sz., égetett cserép, oroszlán ábrázolással, cm Kikiáltási ár: 480 eft Nemesi címer magyar, 19. sz. első fele, faragott vörösmárvány, cm Kikiáltási ár: 160 eft

26 Tőr Jugoszláv Királyság, 20. sz. eleje csonyt nyéllel, h: 41 cm Kikiáltási ár: 80 eft Jatagán török, 19. sz., pengéjén aranyozott tausírozással, bőr markolattal, préselt réz rátéttel, eredeti hüvelyével, h: 69,5 cm Kikiáltási ár: 50 eft Utászkard osztrák, 1853, eredeti bőr hüvelyében bőr szíjjal, h: 65 cm Kikiáltási ár: 60 eft Díszkulacs India, 19. sz. közepe, festett, kalapált vörösréz felületén kis sérülésekkel, m: 61 cm Kikiáltási ár: 280 eft Daru teknősbékán, 2 db Japán, 19. sz. második fele, bronz, alján jelzett egyik sérült, m: 41 cm Kikiáltási ár: 80 eft

27 Épületdísz osztrák, 19. sz. vége, festett öntöttvas koronából ágaskodó sas, m: 57 cm Kikiáltási ár: 180 eft Fedeles díszváza állványzaton Japán, Meiji kor ( ), bronz, plasztikus sárkányokkal, tetején sassal díszítve, sérült, m: 157 cm Kikiáltási ár: 360 eft Díszváza Japán, 19. sz. vége, bronz, alján jelzett, plasztikus pelikán ábrázolással apró sérüléssel, m: 25,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Díszváza Japán, 19. sz. vége, bronz, plasztikus vadászó sas ábrázolással, alján jelzéssel, apró sérüléssel, m: 24,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Füstölőtartó Kína, 18. sz., bronz m: 14 cm; d: 14,5 cm Kikiáltási ár: 220 eft

28 Dísztányér Japán, 19. sz. vége, Meiji kor ( ) festett porcelán, vörös-kék imari dekorral, aranyozással, fácánokkal díszítve, d: 32 cm Kikiáltási ár: 60 eft Dísztányér Japán, 19. sz. vége, Meiji kor ( ) festett porcelán, vörös-kék imari dekorral, aranyozással, fácánokkal díszítve, d: 32 cm Kikiáltási ár: 60 eft Váza Japán, Meiji-periódus vége ( ), satsuma jellegű, festett, aranyozott kőcserép, alján jelzett, m: 37,5 cm Kikiáltási ár: 320 eft Díszváza Kína, 1930 körül Republic-periódus, famille rose dekorral, festett, aranyozott porcelán, m: 61 cm Kikiáltási ár: 220 eft Váza Kína, 20. sz. első fele Republic- periódus, festett porcelán, 18 Lohan ábrázolásával, jelezve az alján, m: 67 cm Kikiáltási ár: 240 eft

29 Fedeles díszvázapár Kína, 20. sz. eleje, festett porcelán, famille rose díszítéssel, egyik váza szájpereme és fedele restaurált, hiányos, m: 35 cm Kikiáltási ár: 120 eft Tál Kína, 19. sz. vége, visszadatált 18. sz. eleji Kangxi jelzéssel, festett porcelán, restaurált, pereme sérült, d: 38 cm Kikiáltási ár: 120 eft Tányér Kína, 19. sz. második fele, visszadatált 18. sz. eleji Kangxi jelzéssel, festett porcelán, sárkánnyal és fácánnal díszítve, d: 44 cm Kikiáltási ár: 160 eft

30 Tányér Kína, 18. sz. második fele, festett porcelán, famille rose díszítéssel, kopott, d: 23 cm Kikiáltási ár: 28 eft Tányér Kína, Kangxi-periódus ( ) festett porcelán, vörös-kék dekorral arany kontúrozással, d: 21,5 cm Kikiáltási ár: 40 eft Dísztál Kína, Canton, 19. sz. vége, zománcfestett porcelán, udvari jelenetekkel díszítve, festett aranyozással, szájperemén apró csorbulásokkal kopott, d: 39,5 cm Kikiáltási ár: 90 eft Nishimura, Magasaburo ( ) Lovas szamurájok, fametszet, papír, mm, restaurált Kikiáltási ár: 120 eft Shunboku, Ooka ( ) Oroszlán, fametszet, papír mm, jelzett Kikiáltási ár: 120 eft Váza talapzaton cseh, 1900 körül, aranyozott kőcserép, kínaizáló jelenetekkel, Wilhelm Schiller Sons Bodenbach Bohemia, sérült, festése kopott, váza m: 92 cm, talapzat m: 32,5 cm jelzett: W.S. & S. Kikiáltási ár: 300 eft Maruyama, Okyo ( ) Harcosok, fametszet, papír, mm, jelzett Kikiáltási ár: 120 eft

31 Díszváza Kína, 18. sz. vége, lakk, aranyozott rátéttel, faragott fa, talapzaton, sérült, m: 51 cm Kikiáltási ár: 240 eft Víztartó edény Kambodzsa, Khmer, Angkor periódus sz. barna mázas cserép, m: 36 cm Kikiáltási ár: 180 eft Váza posztamenssel Kína, Canton, 19. sz. második fele, festett porcelán, famille rose dekorral, faragott fa talapzaton, kis sérüléssel, tetőben hajszálrepedés, váza m: 58 cm, talapzat m: 47,5 cm Kikiáltási ár: 460 eft

32 Díszváza Japán, 20. sz. első fele, szürke fémöntvény plasztikus, virág és madár díszítéssel m: 39 cm Kikiáltási ár: 60 eft Asparas táncosnő Burma, 19. sz. vége, faragott, festett, aranyozott fa, színes üvegaplikációval, m: 56 cm Kikiáltási ár: 240 eft Ecsettartó Japán, 19. sz. második fele, faragott fa, elefántcsont, gyöngyház és fa rátétekkel, sérült, hiányos, m: 37 cm Kikiáltási ár: 240 eft Fedeles edény Perzsa, 18. sz., mázas cserép, sérült, m: 35 cm Kikiáltási ár: 60 eft Ivóedény Kambodzsa(?), 1800 körül, festett keménycserép, restaurált, m: 16 cm Kikiáltási ár: 120 eft

33 Guanyin Istennő Kína, Ming peródus vége ( ), faragott elefántcsont, m: 26 cm Kikiáltási ár: 750 eft Halász Japán, 19.sz, vége, faragott elefántcsont fa talapzaton, talpán jelzett, sérült, m: 33 cm Kikiáltási ár: 850 eft

34 Díszdoboz Japán, 19. sz. vége, Meiji kor ( ), faragott elefántcsont, teknőc ábrázolással, jelezve a fedél belső felén, m: 9 cm Kikiáltási ár: 140 eft Fedeles váza Kína, 19. sz. második fele, visszadatált Qian-Long periódus jelzéssel, kék matricás porcelán, (gyermekáldás kívánságával) jelezve az oldalán, m: 46 cm Kikiáltási ár: 240 eft Teatartó Kína, Kangxi, 1700 körül, festett porcelán, imari dekorral, ezüst kupakkal, m: 12 cm Kikiáltási ár: 60 eft Tubákos flakon dugóval Kína, 1900 körül, ametiszt, madár és őszibarack díszítéssel, kanala törött, m: 8 cm Kikiáltási ár: 60 eft Tálka Kína, Canton, 20. sz. eleje, sárgaréz alapon, zománcfestett udvari jelenettel díszítve, kis sérülésekkel, 11,5 11,2 cm Kikiáltási ár: 48 eft

35 Tekercskép, 2 db A négy halhatatlan Kína, 1900 körül, tus. papír, eredeti fa dobozban, doboz sérült, ,5 cm Kikiáltási ár: 160 eft Tekercskép Kína, 1880 körül, színes tus, papír sérült, 173,5 48,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Tekercskép Japán, 1900 körül, tus, papír, felirattal, lakkfestett fa tekercsvégekkel, cm Kikiáltási ár: 40 eft Tanka Tibet, 20. sz., vászonra festett képmezőben Shadakshari Lokesvara,a Könyörületesség Istennője, körülötte hat megvilágosodott bódhiszattva ábrázolása, alul a földi értékeket megjelenítő bódhiszattva és egy haragvó démon ellentétpárja, hátoldalon a készítő vörös festékes kézlenyomata, arannyal festett barna brokáttal keretezve, felületi kopással, cm Kikiáltási ár: 60 eft

36 Tajtékpipa magyar, 19. sz. vége, faragott tajtékkő, turbános férfifej formájú, m: 4,5 cm Kikiáltási ár: 18 eft Tajtékpipa osztrák, 19. sz. második fele, faragott tajtékkő, borostyán szopókával, oroszlánfej formájú, tok nélkül, m: 7,2 cm Kikiáltási ár: 42 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. vége, faragott tajtékkő, turbános férfifej formájú, sérült, m: 6,5 cm Kikiáltási ár: 20 eft Tajtékpipa osztrák, 1830, faragott tajtékkő, szakállas férfifej formájú, ezüst szerelékkel, m: 8 cm Kikiáltási ár: 40 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. második fele, faragott tajtékkő, borostyán szopókával, olvasó leány ábrázolással, eredeti bőr tokban, m: 7 cm Kikiáltási ár: 46 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. második fele, faragott tajtékkő, borostyán szopókával, rókafejjel és vadásszal díszítve, eredeti bőr tokban, m: 4 cm Kikiáltási ár: 50 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. vége, faragott tajtékkő, ezüst gyűrűvel, fa szopókával, imádkozó angyalka ábrázolással, sérült, m: 4,5 cm Kikiáltási ár: 42 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. második fele, faragott tajtékkő, erotikus jelenettel, borostyán szopókával, eredeti bőr tokban, sérült, hiányos, m: 5,5 cm Kikiáltási ár: 50 eft

37 Tajtékpipa magyar, 19. sz. vége, (barátság pipa), Az ezredéves kiállítás alkalmából készíttetett felirattal, kulacs formájú, faragott tajtékkő, eredeti bőr tokjában angyalos, koronás címerrel, bal felső bőrtartó fülben bekarcolt Spiro jelzéssel, m: 17 cm Kikiáltási ár: 240 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. második fele, faragott tajtékkő, szüreti mulatság jelenettel díszítve, eredeti bőr tokban, m: 6,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. második fele, faragott tajtékkő borostyán szopokával, eredeti bőr tokban, m: 7 cm Kikiáltási ár: 46 eft Szipka Ausztria, 19. sz. vége, Fabrica imperiale-vienna felirattal erotikus jelenettel, faragott borostyán, eredeti bőr tokban, h: 14 cm Kikiáltási ár: 46 eft

38 Tajtékpipa olasz, 19. sz. második fele, faragott tajtékkő, borostyán szopókával, ezüst gyűrűvel, Napóleon portréval díszítve, eredeti bőr tokban (tok sérült), m: 5,5 cm Kikiáltási ár: 50 eft Szipka, 4 db német, 19. sz. vége-20. sz. eleje, faragott tajték borostyánnal, 800-ezrelékes ezüst végződés, SA. mesterjegy, fa szár, finom, ezüstszálas berakott díszítéssel, 1 db-on F koronás monogram, másikon oroszlános főúri címer, eredeti tokokban, sérülésekkel ( 1 db Georg Koppa Dresden jelzéssel), h: 8-13,2 cm Kikiáltási ár: 60 eft Szipka magyar, 19. sz. közepe faragott tajtékkő borostyán szopókával vadász ábrázolással Arad, 1850 felirattal m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 44 eft Pipa osztrák 19. sz. vége festett porcelán fém szerelékkel h: 20 cm Kikiáltási ár: 50 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. vége, faragott tajtékkő, angyalos monogrammos (AS?) címerrel díszítve, fém szerelékkel, h: 10 cm Kikiáltási ár: 50 eft Tajtékpipa magyar 19. sz. második fele, faragott tajtékkő, ezüst szerelékkel, eredeti bőr tokkal, h: 12cm Kikiáltási ár: 46 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. vége, faragott tajtékkő, ezüst szerelékkel h: 16 cm Kikiáltási ár: 65 eft Tajtékpipa magyar, 19. sz. vége, faragott tajtékkő ezüst szerelékkel h: 10 cm Kikiáltási ár: 50 eft Tajtékpipa magyar, 20. sz. eleje, faragott tajtékkő, fém szerelékkel, szarvas ábrázolással, Fischer felirattal, h: 12 cm Kikiáltási ár: 50 eft

39 Ékszertartó doboz Bécs, 19. sz. vége, kabinetszekrény formájú ládika, elől nyíló ajtókkal, polccal, körben és belül festett, színes tűzzománc lapok, antik jelenetekkel, tájképekkel, tetején aranyozott bronz őzike figurával díszítve, cm Kikiáltási ár: 180 eft Varródoboz magyar, 19. sz. vége, nyitható dió forma, 5 db-os varrókészlettel, fa és fém nyéllel, papírmasé és bőr doboz, belsejében selyem borítással, m: 13 cm Kikiáltási ár: 46 eft Játékautó német, 20. sz. első fele, fémlemez és bakelit, 8 20,5 cm Kikiáltási ár: 42 eft Szedőkanál és villa Bécs, 1900 körül, faragott elefántcsont, eredeti dobozában, h: 26 cm; 25 cm Kikiáltási ár: 18 eft Pecsétnyomó magyar, 20. sz. eleje, faragott kalcedon fogó, öntött bronz pecsétnyomóval, eredeti bőr tokjában, h: 7 cm Kikiáltási ár: 34 eft Utcai zenekar, 6 db német, 19. sz. vége, faragott elefántcsont, hordó formájú fa talapzaton apró sérülésekkel, talapzat m: 5,5 cm; figura m: 12 cm Kikiáltási ár: 360 eft

40 Keszkenő Felvidék, 18. sz., ritka szövésű vászon, selyem és fémfonállal, hímzett díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 50 eft Keszkenő Felvidék, 18. sz., ritka szövésű vászon, selyem és fémfonállal, hímzett díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 50 eft Táska 20. sz. eleje, fém szerelék zománc és gyöngy díszítéssel csavart láncöltéssel hímezve, teljes felületén apró grízgyönggyel kivarrva kis sérüléssel, cm Kikiáltási ár: 22 eft Mellény Felvidék, 19. sz. második fele, vászon alapon szatén szállal varrott hímzéssel, sérült, cm Kikiáltási ár: 42 eft Főkötő német, 19. sz. eleje, fémszállal hímzett, rátétekkel díszítve, sérült, h: 23 cm Kikiáltási ár: 28 eft Díszcipő magyar, 19. sz. második fele, aranyszállal hímzett zöld bársony, sérült, restaurált, m: 18 cm Kikiáltási ár: 46 eft

41 Anya gyermekével német, 19. sz. vége, faragott elefántcsont, hiányos, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 150 eft Vénusz és Ámor német, 19. sz. vége, faragott csont sérült, 11 7 cm Kikiáltási ár: 36 eft Korpusz német, 18. sz., faragott elefántcsont, sérült, m: 16 cm Kikiáltási ár: 120 eft Szerelmesek francia, 19. sz., faragott elefántcsont, 7,3 8,5 cm, j.n. Kikiáltási ár: 55 eft Utolsó vacsora osztrák, 19. sz., selyem alapon selyemszál hímzéssel, német nyelvű felirattal, aranyozott ökörszemes keretben, cm Kikiáltási ár: 140 eft Madonna sz., faragott elefántcsont, aranyozott bronz, ezüst, Mária keze pótolt, m: 19 cm Kikiáltási ár: 380 eft

42 Díszváza pár osztrák, 1850 körül tűzaranyozott bronz csiszolt üvegtesttel, m: 30 cm Kikiáltási ár: 280 eft Empire asztali tükör francia vagy orosz, 19. sz. első fele, tűzaranyozott bronz, plasztikus Ámor figurával, kerek, kétoldalú tükör, átlőtt nyíllal rögzítve, színtelen, gyémántcsiszolt üveggel, m: 42,5 cm Kikiáltási ár: 550 eft Gyertyatartó francia, 1810 körül, tűzaranyozott bronz, kerek, lépcsőzetes talpon, plasztikus hadi trófeák, poncolt alappal kiemelve, szára stilizált tegez, tollas nyílvesszőkkel, m: 29,5 cm Kikiáltási ár: 140 eft Fedeles bonbonier francia, 1840 körül, tűzaranyozott bronz, kosfejes fülekkel és articsóka alakú tetődísszel, színtelen, gyémántcsiszolt üveg, m: 27 cm Kikiáltási ár: 140 eft Váza Szentpétervár(?), 1830 körül, tűzaranyozott bronz, színezett, csiszolt ametiszt üveg, aranyozott szájperemén, apró sérüléssel, m: 24 cm Kikiáltási ár: 180 eft Fedeles jégtartó francia, 1835 körül, tűzaranyozott bronz, stilizált, palmettakoszorús díszítéssel, articsóka alakú tetődísszel, öblös, színtelen, gyémántcsiszolt üveggel, m: 20 cm Kikiáltási ár: 120 eft

43 Kandeláber pár osztrák, 1900 körül, aranyozott sárgaréz, fa talapzaton, m: 52 cm Kikiáltási ár: 380 eft Fedeles díszurna osztrák, 19. sz. második fele, aranyozott bronz, kosfejes díszítéssel, m: 54 cm Kikiáltási ár: 180 eft Szelence Sèvres, 18. sz., belső felületén festett, külső felületén aranyozott porcelán, réz szerelékkel, 8 3 cm Kikiáltási ár: 60 eft Asztaldísz német, 19. sz., ón, puttók kovácsműhelyben ábrázolással, 12,5 8 12,5 cm Kikiáltási ár: 40 eft Asztaldísz német, 19. sz., ón, achát talapzaton puttók kovácsműhelyben ábrázolással cm Kikiáltási ár: 40 eft

44 Hágár elűzetése a pusztába német, 19. sz., festett porcelán, cm ho.: Verstoßung der Hagar, faragott, aranyozott florentin keretben Kikiáltási ár: 140 eft Emlékezés német, 19. sz., festett porcelán 11 8,5 cm, j.n. Kikiáltási ár: 42 eft Dísztányér Drezda, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán alján jelzett és Lisette felirattal, d: 23,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft Dísztál bronz talapzaton a tál 19. sz. eleje, festett porcelán (Klösterle); talapzata francia, 18. sz. vége, aranyozott bronz, apró csorbulásokkal, m: 11 cm Kikiáltási ár: 65 eft

45 Kávéscsésze francia, 19. század közepe, masszába nyomott F R jelzéssel, festett, aranyozott porcelán, Ámor ábrázolással, francia nyelvű felirattal, restaurált, m:10 cm Kikiáltási ár: 22 eft Csésze, 2 db és csészealj Bécs és Schlagenwald(?), 1815 és 19. sz. eleje, máz alatti kék jelzéssel, fényes arannyal festett porcelán, keleti mintával és stilizált növényi díszítéssel, m: 9,5-10 cm; d: 14,5 cm Kikiáltási ár: 40 eft Teáscsésze és alj Bécs, 1827, máz alatti kék jelzet, festett porcelán, rózsakoszorúkkal és fényes aranyozással díszítve, apró kopással, m: 6,5 cm; d: 16,5 cm Kikiáltási ár: 30 eft Teáscsésze és alj Schlagenwald, Lippert és Haas 1840, festett porcelán, aranyozott díszítéssel, d: 15,5 cm és 10,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft

46 Csésze és alj KPM 1920 körül festett, aranyozott porcelán d: 11 cm; m: 4,5 cm Kikiáltási ár: 26 eft Kávéscsésze Bécs, 19. sz. vége, talpán cseh jelzéssel(?), Lady Rushout und Tochter felirattal, festett porcelán, királykék alapmázon fényes aranyozás, festett allegorikus ábrázolással, m: 9 cm; d: 12 cm Kikiáltási ár: 24 eft Csésze és alj Herend, 19. sz. vége, talpán koronás címerrel jelzett, Karl Antal Cubach-dekorral, m: 6 cm; d: 11 cm Kikiáltási ár: 24 eft Kávéscsésze francia, 19. sz. közepe, jelzés nélkül, festett porcelán, csatajelenettel, füle restaurált, m: 6,3 cm Kikiáltási ár: 20 eft Kávéscsésze Bécs, 19. sz. második fele, talpán jelzett, festett porcelán, királykék alapmázon fényes aranyozás és idilli, szerelmi ábrázolás, m: 6 cm Kikiáltási ár: 28 eft Kávéscsésze Bécs, 1847, talpán máz alatti kék jelzésssel, festett, aranyozott porcelán, La fidelite felirattal, m:6.2 cm Kikiáltási ár: 34 eft Kávéscsésze Bécs, 1818, máz alatti kék jelzettel, festett porcelán, almazöld alapmázon, monokróm festéssel tájkép, és fényes aranyozás, m: 6 cm Kikiáltási ár: 32 eft Figura csoport Meissen, 19. sz., festett, aranyozott porcelán, talpán máz alatti kék jelzettel és masszába karcolt: B95, kard kiegészítés, m: 22 cm Kikiáltási ár: 280 eft Pulyka Meissen, 19. sz. vége, festett porcelán, talpán máz alatti kék jelzettel, karcolt 7 és 131 számmal, m: 6,8 cm Kikiáltási ár: 50 eft Figura csoport Meissen, 19. sz., festett, aranyozott porcelán, talpán máz alatti kék jelzettel és masszába karcolt 2453 számmal, két apró sérüléssel, m: 8,2 cm Kikiáltási ár: 140 eft

47 Csésze és alj Zsolnay-gyár, Pécs, 20. sz. eleje festett, aranyozott porcelánfajansz m: 7 cm, d: 14,5 cm Kikiáltási ár: 22 eft Kávécsésze és alj Neuberg, 1830 körül, masszába nyomott jelzéssel, aranyozott porcelán, W. von Neuberg Gieschhütel bélyegzéssel, J.P. festett monogrammal, füle sérült, m: 10 cm; d: 15 cm Kikiáltási ár: 22 eft Csésze és alj Berlin, 1900 körül festett, aranyozott porcelán d: 15,5 cm; 7 cm, j.n. Kikiáltási ár: 24 eft Tojástartó cseh, 19. sz. második fele festett, aranyozott porcelán HI monogrammal 12 db tojástartó edényke tartóval, sérült, m: 16 cm, h: 32 cm Kikiáltási ár: 40 eft Dísztányér, 2db Hütl Tivadar, 19. sz. vége, aranyozott, zománcfestett porcelán, Ferenc József koronás címerével apró csorbulásokkal, d: 25,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Dísztányér, 2 db Hütl Tivadar, 19. sz. vége, Waldstein mintás, festett, aranyozott porcelán, Ferenc József koronás címerével, apró csorbulásokkal, d: 25,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft

48 Teáskészlet, 4 db Ferencz József magyarországi étkészletéből, Hütl Tivadar, 19. sz. vége, aranyozott, zománcfestett porcelán, magyar korona címeres monogrammjával, 1 db teáskanna, 1 db tejkiöntő, 2 db csésze restaurált, m: 15,5 cm; d: 8 cm Kikiáltási ár: 80 eft Kancsók, 3 db Ferencz József magyarországi étkészletéből, 19. sz. vége, Herend és Hütl Tivadar, Waldstein mintás, festett, aranyozott porcelán, magyar koronás, címeres monogrammjával, restaurált, m: 15 cm-5 cm Kikiáltási ár: 48 eft

49 Kávéskészlet, 6 személyes Bécs, 19. sz. első fele, talpán máz alatti kék jelzéssel, masszában bélyegzett különböző évjelzések, festett, aranyozott porcelán, szőlőleveles koszorúkkal díszítve, 1 db tányér törött, m: 6,5-23 cm, d: 13,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Tányér Herend, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán áttört peremmel, alján jelzett, d: 23,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Dísztál Meissen, 1900 körül festett, aranyozott porcelán, d: 29 cm Kikiáltási ár: 38 eft

50 Étkészlet, 33 db-os Herend, 1890 körül, matricás porcelánfajansz, 18 db nagytányér, 9 db kistányér, 1 db tál, 1 db tál fedővel, 1 db szószos tál, 1 db leveses tál fedővel, 2 db köretes tál, több tányér sérült, levesestál m: 19 cm, h: 33 cm Kikiáltási ár: 180 eft Étkészlet, 12 személyes, 125 db-os Meissen, 19. sz. második fele, máz alatti kardos jelzettel, hagymamintás, festett, kobaltkék dekorral díszített porcelán, 16 darabon kis sérülésekkel, restaurálással, Kikiáltási ár: eft

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése

192. aukció 2013. május 23. csütörtök

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda 187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda Régi mesterek és 19-20. századi festmények Árverés: 2012. december 11-én, kedden 17 órától 2012. december 12-én, szerdán 17 órától A kiállítás

19. és 20. századi festmények

Számlakezelés az ELO DocXtraktor modullal

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft KEDVEZMÉNYES ŐSZI KÁVÉGÉP AJÁNLAT Vásároljon a promóció időtartama alatt Nespresso kávégépet 40 darab kapszulát tartalmazó Pure Origin kávéválogatással egyidejűleg, és a kávégép árából 20% kedvezményt

IP/09/473. Brüsszel, 2009. március 25

Please stay here. Peter asked me to stay there. He asked me if I could do it then. Can you do it now?

Please stay here. Peter asked me to stay there. He asked me if I could do it then. Can you do it now? Eredeti mondat Please stay here. Kérlek, maradj itt. Can you do it now? Meg tudod csinálni most? Will you help me tomorrow? Segítesz nekem holnap? I ll stay at home today. Ma itthon maradok. I woke up

A három Mária. Aranyozott faszobor

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Sample letter number 5. International Culture Festival PO Box 34467 Harrogate HG 45 67F Sonnenbergstraße 11a CH-6005 Luzern Re: Festival May 19, 2009 Dear Ms Atkinson, We are two students from Switzerland

USER MANUAL Guest user

USA Befektetési Útmutató

Catering services. Info. Buyer. Description. Version 1. Publish date 11/12/2013 4:23 AM. Change date 11/12/2013 4:23 AM

Catering services. Info. Buyer. Description. Version 1. Publish date 11/12/2013 4:23 AM. Change date 11/12/2013 4:23 AM Catering services Info Version 1 Url http://com.mercell.com/permalink/41898897.aspx External tender id 381627-2013 Tender type Contract Award Document type Contract award Procurement procedure Award of

Yacht Irodaház 1118 Budapest, Budaörsi út 75.

Yacht Irodaház 1118 Budapest, Budaörsi út 75. Hegedős Csaba Asset manager Mobil: +36 30 867 7679 E-mail: hegedus.csaba.1@cib.hu LEÍRÁS / PROPERTY HIGHLIGHTS A Yacht Irodaház 2008-ban épült "A" kategóriás irodaház közel 2000 m 2 minıségi irodaterülettel.

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2017.10.14-2017.10.28 AXIOART.COM Párisi Galéria 2017. október 14-28 ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2017.10.16-2017.10.27. H-P: 10:00-18:00- ig Információ-