CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XV. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

Download "CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XV. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.05.07. 18 óra"

1 CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XV. ÁRVERÉS Csók István Antikvitás óra

2 A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XV. ÁRVERÉSE MÁJUS ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST, VÁCI UTCA 31/A A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNÉN, MÁJUS 03 MÁJUS 06-IG MINDEN NAP ÓRÁIG. MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK! TOVÁBBI ELÉRHETŐSÉGEINK: TELEFON/FAX: 361/ ; info@csokantikvitas.hu WEB:

3 1. tétel Mária medál XIX. század vége, 6,6 gr 14 karátos arany foglalatban festett porcelán Mária ábrázolás. Kikiáltási ár: Ft 2. tétel Arany medál 1 gr, 14 karátos arany, karmos foglalatban 2 db navett csiszolású rubin tól használt szovjet fémjel. Kikiáltási ár: Ft 3. tétel Arany sáltű XIX. század vége, Magyarország, 2,6 gr 14 karátos arany, tűszerelékkel, középen art-deco fazonban foglalt szintetikus színes üvegkövek közötti, pesti fémjel. Kikiáltási ár: Ft 4. tétel Arany medál XX. század vége, Magyarország, 1,5 gr 14 karátos arany, karmos foglalatban 1 db aquamarin, 0,25 ct közötti pesti fémjel, Pénzverde mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft

4 5. tétel Fülbevaló pár Modern, 2 x 1,5 cm, 4,4 gr 925-ös finomságú ezüst, csiszolt aquamarin kövekkel. Kikiáltási ár: Ft 6. tétel Korallnyaklánc Modern, 43 cm 87 db fűzött gyöngyszem, fémcsat. Kikiáltási ár: Ft 7. tétel Éremgyűjtő 55,9 gr 3 db müncheni olimpiára kiadott ezüst emlékérme és 1 db orosz 50 kopejka. Kikiáltási ár: Ft 8. tétel Louvic Watch Co. Inc "Mistic" férfi karóra 1950 körül, Svájc, 3,5 cm Fémtok, 17 köves, mechanikus (330) szerkezet. Baguette csiszolású index, mutatói tárcsán forgó 1-1 briliáns kő. Működik. Szerkezet, számlap Louvic márkajelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 9. tétel IWC Schaffhausen férfi karóra Svájc, 3,5 cm Acél tok, mechanikus (C83) szerkezet, római számos, kismásodperckörös számlap. Tok, szerkezet, számlap IWC Schaffhausen márkajelzéssel. Működik. Kikiáltási ár: Ft

5 10. tétel Hamilton automata férfi karóra Svájc, 4,1 X 3,5 cm Acél tok, római számos, 3 segédszámlapkörös automata, stopperes szerkezet. Tokon, számlapon és szerkezeten Hamilton márkajelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 11. tétel Jacques Lemans Chronograph férfi karóra Svájc, 4,2 x 3,6 cm Mozgó füles acél tok, római számos, két segédszámlapkörös, holdfázisos, naptárkijelzős számlap, automata szerkezet. Számlap, szerkezet Jacques Lemans márkajelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 12. tétel Doxa zsebóra XX. század első fele, 6,2 cm Fémtok, arab számos, percbeosztásos, zománcozott, kismásodperckörös számlap. Működik. Tok, számlap, szerkezet Doxa márkajelzéssel. Számlap sérült. Kikiáltási ár: Ft 13. tétel Bizsu gyűjtő XX. század eleje 2 db nyaklánc, üveggyöngyös-fém kombináció, fekete műanyag fülklipsz. Kikiáltási ár: Ft 14. tétel Bizsu gyűjtő XIX- XX. század Különböző kvalitású fém ékszerek, kitűzők és gombok. (41 db) Kikiáltási ár: Ft

6 15. tétel Hematit gyöngysor XIX. század vége, Magyarország, 44 cm Különböző nagyságú szemekből fűzött, csomózott duplasoros gyöngysor, nyelves zárral. Kikiáltási ár: Ft 16. tétel Fejdísz 50 x 7,5 cm, 218 gr Vésett, aranyozott, áttört ezüst, láncszemekkel összekapcsolt lapokból. Kaboson csiszolású piros és zöld üvegékítéssel. Kikiáltási ár: Ft 17. tétel Ezüst öv Grúzia, 80 x 6 x 7 cm, 929 gr 84 zlotnyikos finomságú ezüst, niellós díszítéssel. Feloldatlan orosz fémjel és mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 18. tétel Tula öv 77 x 4 cm Bőrre fűzött ezüstözött fémötvözet, gondosan megmunkált, niello technikával díszített elemekből. Kikiáltási ár: Ft

7 19. tétel Ékszerdoboz XIX. század második fele, 6 x 16 x 13 cm Fa alapon sárgaréz borítás, plasztikus reneszánsz stílusú díszítéssel. Feloldatlan jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 20. tétel Iratdoboz XIX. század második fele 3,5 x 20 x 10,5 cm Vésett sárgaréz, fedelén keleti mitológiai jelenet, aprólékos megmunkálás. Kikiáltási ár: Ft 21. tétel Úti ikon XIX. század, Oroszország, 17 x 10 cm Sárgaréz zománc festéssel. Kikiáltási ár: Ft 22. tétel Üveges G. jelzéssel Krisztus XIX. század vége-xx század eleje, 8,8 x 6,2 cm Ezüstözött vörösréz, vésett Krisztus-ábrázolással. Üveges G. jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft

8 23. tétel Friezenhan J. jelzéssel Dante XX. század eleje, 6,2 x 4,5 cm Ezüstözött fém, márvány talapzaton. Friezenhan J. jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 24. tétel Autóóra XX. század első fele, D: 7,5 cm Festett fém tok, festett fém számlap, sárgaréz felhúzó, 8 napos, működő szerkezet. Kikiáltási ár: Ft 25. tétel Geológus iránytű XX. század első fele, 9,5 cm Sárgaréz tok. Kikiáltási ár: Ft 26. tétel Geológus iránytű XX. század eleje, 11 x 9 cm Sárgaréz tok, állítható lábakon. Működik. Kikiáltási ár: Ft 27. tétel Barométer XX. század közepe, Nyugatnémet, 26 x 17,5 x 9 cm Márvány és réz tok. Lapján jelzett: "Made in West Germany". Sérült. Kikiáltási ár: Ft

9 28. tétel Kandallóóra XX. század,21 x 21 x 9 cm Sárgaréz alapon rekeszzománc és zománcdíszítés. Zománc számlap, elemes szerkezet. Kikiáltási ár: Ft 29. tétel Art deco kandallóóra 1920 körül, 24,5 x 20,5 x 10 cm Márvány tok, római számos zománc számlap. Az óra hátlapján feloldatlan jelzés. Nem működik, a számlap sérült. Kikiáltási ár: Ft 30. tétel Kandallóóra XX. század, 24 x 21,5 x 8 cm Sárgaréz alapon rekeszzománc és zománc díszítés. Zománc számlap, elemes szerkezet. Kikiáltási ár: Ft 31. tétel Csengő gyűjtő XIX- XX. század, Legnagyobb: 12 cm 2 db sárgaréz és 1 db vörösréz csengő. Kikiáltási ár: Ft

10 32. tétel Alfredo Battistini (Uznach, 1953-St. Gallenkappel, 2008) Teniszdíj-terv, ,5 cm. Festett bronz. Hátoldalán A. Battistini 96 jelzés. Kikiáltási ár: Ft 33. tétel Veréb XIX. század, 6 x 12,5 cm Sárgaréz, öntött forma. Kikiáltási ár: Ft 34. tétel Madár kisplasztika XIX-XX. század, Talapzat nélkül: 2 x 5,5 cm Festett ólom, márvány talapzaton. Kikiáltási ár: Ft 35. tétel Teaszűrő XIX. század vége, Belgium, 20 cm Ezüstözött fém, üveg pohárral. Szűrőn vésett felirat: "St. George Palace Le Zoute". Poháron vésett felirat: "St. George's Palace". Wiskemann márkajelzés. Kikiáltási ár: Ft 36. tétel Kaspó XIX. század második fele, 14 x 25 cm Festett fémöntvény. Sérült. Kikiáltási ár: Ft

11 37. tétel Mozsár törővel XIX. század, Mozsár: 12,5 cm Sárgaréz. Talpán beütött "U" és 9-es. Kikiáltási ár: Ft 38. tétel Mozsár törővel XIX. század, Mozsár: 12 cm Sárgaréz. Talpán beütött "MO 8" jelzés. Kikiáltási ár: Ft 39. tétel Mozsár XVIII. század, 12 cm Bronz. Talpán beütött 9-es. Kikiáltási ár: Ft 40. tétel Ón tányér XIX. század eleje, D: 22,5 cm Kerek ón tányér. A.F.D os vésett jelzés. Kikiáltási ár: Ft 41. tétel CSZKA Moszkva kupa XX. század eleje, Oroszország, 32 cm Ezüstözött fém, festett részletekkel és plasztikus díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft

12 42. tétel Karaffa pár XX. század eleje, 26,8 x 18 x 9,5 cm, 24 x 15 x 8,5 cm Art deco fazonú, hámozott, fújt üvegtest, ezüstözött alpakka fedél és fül. Kikiáltási ár: Ft 43. tétel Karaffa XIX. század második fele, 28 x 2,5 cm Hámozott, csiszolt üvegkristály kiöntő, ezüstözött fém füllel és csőrrel. Kikiáltási ár: Ft 44. tétel Salátaszervírozó XX. század közepe, 24,5 x 5,7 cm Ezüstözött réz, kanál és villa, csont markolattal. (2 db) Kikiáltási ár: Ft 45. tétel Szervírozó szett XX. század közepe, Németország, 26 cm; 26 cm; 23 cm Ezüstözött alpakka, pecsenyeszedő, húsvilla és tejmerő (3 db). Gowe 90 márkajelzés. Kikiáltási ár: Ft 46. tétel Christofle halkéskészlet XX. század közepe, Franciaország, 22 x 2,3 cm Ezüstözött fém (6 db) től használt Christofle márkajelzés. Kikiáltási ár: Ft

13 47. tétel Díszkanál XIX. század vége, 6,5 cm Sárgaréz, míves kagyló forma kanál, áttört kanál vég, egyik felén Napóleon profil ábrázolás, másikon kiterjesztett szárnyú sas. Feltehetően francia. Kikiáltási ár: Ft 48. tétel Ezüst teafűszedő kanál XIX. század vége, 5,8 x 4,2 cm, 22,4 gr Aranyozott ezüst. Kikiáltási ár: Ft 49. tétel Piperés üvegek XIX. század vége, Magyarország/Anglia, 16,7 cm, 13,3 gr, 22,8 gr 925-ös ill. 900-as finomságú ezüst kupakok, hámozott, fújt üveg ös londoni; közötti fémjel. Kikiáltási ár: Ft 50. tétel Ezüst fűszertartó üvegbetéttel XIX. század vége, 3,2 x 6 cm, Nettó: 22,3 gr, 800-as finomságú ezüst, belül aranyozott, 3 lábon. GD 800 jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 51. tétel Paripa XX. század első fele, Szovjetunió, 16,5 x 6 x 15 cm Nikkelezett, öntött vas. Kasli márkajelzés. Kikiáltási ár: Ft

14 52. tétel Art deco asztaldísz 1920 körül, 17 cm Bronz, márvány talapzaton. Kikiáltási ár: Ft 53. tétel Asztali tolltartó XX. század közepe, 12,5 x 25,5 x 11 cm Festett bronz bagoly márványtalapzaton. Kikiáltási ár: Ft 54. tétel Képzőművészeti Szakközép Iskola kétoldalas plakett 1978, Magyarország, 2 x 9,5 cm Öntött, cizellált, polírozott bronz plakett. Hátoldalán: "1778 Kétszáz éves a Képzőművészeti Szakközép Iskola 1978". Saját dobozában. Kikiáltási ár: Ft 55. tétel Mihail Eminescu kétoldalas plakett XX. század eleje, 3 x 6 cm Öntött bronz. BW jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft

15 56. tétel Bronz kínálótál XX. század első fele, Magyarország, 3,5 x 10 cm Öntött, vésett bronz, tükrében domború kínai férfifej. Talpán az Iparművészeti Vállalat zsűri számával. Kikiáltási ár: Ft 57. tétel Fiúcska XX. század eleje, Talapzat nélkül: 6,5 cm Sárgaréz, márvány talapzaton. Kikiáltási ár: Ft 58. tétel Kutyás hamuzó XX. század eleje, Bécs, 5,5 x 10,5 x 8,5 cm Festett bronz, achát talapzaton. Kikiáltási ár: Ft 59. tétel Achát asztali készlet XX. század közepe, 15 x 6,5 cm, 12 x 5,5 cm Amorf csiszolt forma, levélnehezék és gyertyatartó pár. Kikiáltási ár: Ft 60. tétel Cári ágyú XX. század második fele, Szovjetunió, 8,5 x 12 x 6,5 cm Feketére festett, öntött vas. Kasli márkajelzés. Kikiáltási ár: Ft

16 61. tétel Szablya XIX. század vége - XX. század eleje, 99 cm Sárgaréz és fa markolat, pengéjén maratott felirat. Kikiáltási ár: Ft 62. tétel Jatagán XIX. század vége, 67 cm Famarkolat, rézrátétek és bőrhüvely. Kikiáltási ár: Ft 63. tétel Jatagán XIX. század vége, 101 cm Famarkolat, rézrátétek és bőrhüvely. Kikiáltási ár: Ft 64. tétel Díszkard XX. század, India, 96 cm Sárgaréz markolat, pengéjén maratott díszítés. Sárgaréz és bársony hüvely. "Made in India" jelzés. Kikiáltási ár: Ft 65. tétel Kézimunkadoboz XX. század első fele, Lengyelország, 25 x 27 x 14 cm Mahagónira pácolt, egymásra zárodó fenyőfa fiókok, hajlított füllel. Kikiáltási ár: Ft

17 66. tétel Cigarettadoboz XX. Század eleje, 5 x 13,5 x 9,5 cm Cseresznye alapon gyökérborítás, fedelén aranyozott ezüst cári sas utáni orosz fémjel, feloldatlan mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 67. tétel Cigarettadoboz XX. Század közepe, Oroszország, 5,5 x 18,5 x 12 cm 84 zlotnyikos ezüstfedő, diógyökér test franciacsontrátétekkel és faragott elefántcsont szabadkőműves szimbólummal utáni orosz fémjel, CA mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 68. tétel Aprópénz tárca XIX. század, 1,7 x 6,5 x 5 cm Teknőcpáncél, ezüst intarziával, ezüstözött alpakka keretben. Kikiáltási ár: Ft 69. tétel Aprópénz tárca XIX. század, 1,7 x 6,5 x 5 cm Teknőcpáncél, ezüst és gyöngyház berakással, ezüstözött alpakka keretben. Kikiáltási ár: Ft 70. tétel Képóra zeneszerkezettel XIX. század vége, 56 x 65 x 8,5 cm Litográfia technikával falemezre kasírozott Strasbourg látképével, beépített óraszerkezet. Kulcsokkal. Kikiáltási ár: Ft

18 71. tétel Melocco Miklós (Róma, 1935-) Radnóti XX. század, Magyarország, 22x 9,5 cm Bronz, zöld márvány talapzaton. Talpán Melocco jelzés. Kikiáltási ár: Ft 72. tétel Raduly jelzéssel Női akt Magyarország, 7,5 cm Festett gipsz női akt, műkő talapzaton. Sérült, javított. Kikiáltási ár: Ft 73. tétel Levélnehezék XX. század első fele, 6 x 20,5 x 9 cm Vörös erezetű szürke ásványkőzetből faragott, vésett felületű gyík. Kikiáltási ár: Ft 74. tétel Teknős XX. század, 9,5 x 21 x 13,5 cm Feltehetően bazalt, faragott, vésett díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft

19 75. tétel G. Carusi (Olaszország) Botticelli után: Vénusz születése XIX. század második fele, Olaszország, Talapzat nélkül: 16 cm Carrerai márvány, márvány talapzaton. Talapzatán jelzett: G. Carusi, Italy. Kikiáltási ár: Ft 76. tétel Pipere és asztali kellékek XX. század eleje, Keret: 21 x 17,5 cm Gyögyház tégely, 2 darab fűszerszóró, papírvágókés, fényképkeret, övcsat és rúzstégely. (7 db) Kikiáltási ár: Ft 77. tétel Koponya pár XX. század, 14 x 19 x 11 cm Máztalan porcelán. Kikiáltási ár: Ft 78. tétel Római stílusú büszt 29 cm Gipsz. Sérült. Kikiáltási ár: Ft

20 79. tétel Fülesváza XX. század eleje, 21 cm Mázas kerámia. Kikiáltási ár: Ft 80. tétel Kisfaludi Strobl Zsigmond (Alsórajk, 1884-Budapest, 1975) Széchenyi István 1949, 20 x 15 cm Terrakotta. A Közlekedéstudományi Egyesület részére készült plakett. Hátoldalán jelzett Kisfaludi Strobl, valamint "Közlekedéstudományi Egyesület" felirat, 1949-es évszám és az egyesület bélyegzője. Kikiáltási ár: Ft 81. tétel Vén Edit (Budapest, 1937) Csempekép XX. század második fele, 30 x 14,6 cm Mázas kerámia. Anyagában és hátoldalán jelzett Vén. Kikiáltási ár: Ft 82. tétel Zománckép XX. század közepe, 29 x 7 cm Tűzzománc applikációkkal díszített fém keretben, tűzzománc női ábrázolás. Kikiáltási ár: Ft

21 83. tétel Falitál XX. század közepe, Magyarország, 6 x 32 cm Mázas kerámia. Talpán bekarcolt S.O. jelzés, valamint az Iparművészeti Vállalat matricájával. Kikiáltási ár: Ft 84. tétel Váza XX. század közepe, 35,5 x 11 cm Égetett keménycserép, kívül repesztett kék-fehér csíkos, belül sárga mázzal. Feloldatlan jelzés. Kikiáltási ár: Ft 85. tétel Gorka Géza (Nagytapolcsány, Nógrádverőce, 1971) Kos kínáló, XX. század első fele, Magyarország, 19,5 x 20 x 10 cm Mázas kerámia. Talpán Gorka Géza jelzéssel Kikiáltási ár: Ft 86. tétel Pipa hamutál XX. század második fele, Magyarország, 4 x 12 x 12 cm Égetett keménycserép, kívül repesztett díszítéssel. Talpán Király jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 87. tétel Zsolnay váza 1910 körül, Magyarország, 28 cm Kékeszöld mázas égetett keménycserép. Talpán Zsolnay Pécs domború körpecsétes jelzés, valamint masszába nyomott 927 formaszám. Restaurált. Kikiáltási ár: Ft

22 88. tétel Eichwaldi kaspó XIX. század második fele, 28,5 x 49 x 19 cm Festett, mázas fajansz, rokokó stílusú díszítéssel. Talpán masszába nyomott Eichwald márkajelzés és 1124 formaszám. Kikiáltási ár: Ft 89. tétel Kovács Margit (Győr, Budapest, 1977) Mária a gyermek Jézussal XX. század, Magyarország, 26 x 22,5 x 2,3 cm Égetett terrakotta engóbe festéssel. Bekarcolt KM monogram jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 90. tétel Ráhmer Margit (Budapest, 1911 Kanada, 1998) Olvasó nő XX. század első fele, Magyarország, 19 x 9 x 10 cm Festett, mázas terrakotta. Talpán festett H Rámer jelzés. Sérült. Kikiáltási ár: Ft 91. tétel Olvasó lány XX. század közepe, Magyarország, 11 x 7 x 5,5 cm Festett, mázas kerámia. Talpán masszába nyomott Gyarmati György jelzés. Kikiáltási ár: Ft

23 92. tétel Izsópy jelzéssel Szánkózó fiú XX. század, Magyarország, 15 x 11,5 x 9,4 cm Festett, mázas égetett terrakotta. Talpán bekarcolt Izsópy jelzés Kikiáltási ár: Ft 93. tétel Hummel furulyázó fiú Németország, 8 cm Festett keménycserép közötti Goebel márkajegy. Kikiáltási ár: Ft 94. tétel Hummel fiú madárkával között, Németország, 7 x 8 x 4,3 cm Festett keménycsep, plasztikusan megformált ülő fiú, lábán madárral. Talpán 1935 és 1950 közötti Hummel márkajelzés. (TMK 1) Kikiáltási ár: Ft 95. tétel Szenteltvíztartó XX. század, Németország, 15,5 x 12,5 x 6 cm Festett, aranyozott, mázas és bisquit porcelán. Hátoldalán kék, nyomott,schorndorfi porcelán manifaktúra jelzés. Kikiáltási ár: Ft 96. tétel Meisseni kávéskanna XIX század eleje, Németország, 10 x 15 x 9 cm Festett, mázas porcelán. Máz alatt festett kék kardos Meisseni, 1774-után használt márkajelzés. Kikiáltási ár: Ft

24 97. tétel Meisseni talicskás puttó XIX. Század vége - XX. Század eleje, Németország, 15,5 x 15,5 cm Festett porcelán. Mázalatti kék kardos és csillagos jelzés. Apró hibákkal. Kikiáltási ár: Ft 98. tétel Dísztál XIX. század második fele, Magyarország, 8 x 15 cm Porcelán, tükrében levonóképes Ferenc József portré. Feloldatlan jelzés. Kikiáltási ár: Ft 99. tétel Herendi váza XX. század második fele, Magyarország, 6 x 6 cm Festett, mázas porcelán, Viktória dekorral. Talpán 1949 utáni mázfeletti kék Herend jelzés. Kikiáltási ár: Ft 100. tétel Herendi süteményes készlet XX. század második fele, Magyarország, D: 28,5, D: 16,7 cm Festett, mázas porcelán, Viktória mintával. Első osztályú minősítés utáni máz feletti kék matricás valamint masszába nyomott Herend márkajelzés, 516 formaszám. Kikiáltási ár: Ft 101. tétel Herendi bonbonier XX. század második fele, Magyarország, 14,5 x 15 cm Festett, mázas porcelán, áttört virág festett díszítés, szamócás fogantyúval. Első osztályú minősítés utáni máz feletti kék matricás, valamint masszába nyomott Herend márkajelzés, masszába nyomott 6212 formaszám. Kikiáltási ár: Ft

25 102. tétel Herendi Lenin büszt XX. század közepe, Magyarország, 17 x 12 x 8 cm Fehér, mázas és bisquit porcelán. Talpán masszábanyomott Herend márkajelzés, valamint 5954-es formaszám. Kikiáltási ár: Ft 103. tétel Nefertiti XX. század eleje, 50 cm Festett gipsz. Apró sérülések. Kikiáltási ár: Ft 104. tétel Herendi ló XX. század közepe, Magyarország, 30 x 38 x 13 cm Fehér mázas porcelán. Talpán masszába nyomott Herend márkajelzés, Tóth 1972 készítő jelzés, valamint 5891 formaszám. Bábolna. Kikiáltási ár: Ft 105. tétel Herendi ló XX. század közepe, Magyarország, 30 x 13 x 17 cm Fehér mázas porcelán. Talpán masszába nyomott Herend márkajelzés, Tóth 1972 készítő jelzés; 5892 formaszám. Kikiáltási ár: Ft 106. tétel Royal Dux ló figura XX. század első fele, Bohémia, Csehország, 40 x 48 x 13 cm Festett, mázas porcelán. Talpán Royal Dux márkajelzés, valamint 413;67 formaszám. Kikiáltási ár: Ft

26 107. tétel Herendi római harcos XX. század közepe, Magyarország, 24 x 24 x 14 cm Fehér mázas porcelán. Talpán masszába nyomottherend márkajelzés, 5761 formaszám. Kikiáltási ár: Ft 108. tétel Herendi gímszarvas XX. század közepe, Magyarország, 33 x 30 x 14 cm Fehér mázas porcelán. Talpán masszába nyomott Herend márkajelzés, Tóth 1972 készítő jelzés; 15278/A,G92 formaszámok. Kikiáltási ár: Ft 109. tétel Herendi dámszarvas XX. század közepe, Magyarország, 28,5 x 18 x 13,5 cm Fehér mázas porcelán. Talpán masszába nyomott Herend márkajelzés, Tóth 1957 készítő jelzés; 15278/A formaszám. Kikiáltási ár Ft 110. tétel Iparművészeti pohárkészlet körül, Csehszlovákia, 17,5 x 9,5 cm Önmagában színtelen fújt üveg, színezett üvegcsíkos szárral. Egyedi kivitelben. (6 db) Talpán Borocrystal Czechoslavakia cimkével. Kikiáltási ár: Ft 111. tétel Gyertya- és mécsestartó modern, 18 x 9,5 x 9,5 cm Színtelen, áttetsző üveg, szögletes forma. Kikiáltási ár: Ft

27 112. tétel Szecessziós váza pár körül, 32 x 12 ill. 31,5 x 12 cm Önmagában színezett szürke fújt üveg, hullámos szájperem, festett virág minta. Kikiáltási ár: Ft 113. tétel Rokokó stílusú fotel XIX. század vége, 105 x 110 x 85 cm Mahagóni színre pácolt faragott, tömör diófa. Kikiáltási ár: Ft 114. tétel Rokokó stílusú szalonasztal XIX. század vége, 80 x 66,5 cm Mahagónira pácolt, faragott, tömör diófa. Üveg lap. Kikiáltási ár: Ft 115. tétel Rokokó stílusú fotel XIX. század vége, 105 x 110 x 85 cm Mahagónira pácolt faragott, tömör diófa. Kikiáltási ár: Ft 116. tétel Zsúrkocsi XIX. század második fele, 79 x 102 x 48 cm Mahagónira pácolt, faragott tömör diófa, ill. dióborítás. Kikiáltási ár: Ft

28 117. tétel Posztamens XX. század eleje, 121,5 x 33 x 33 cm Mahagónira pácolt, esztergált, tömör diófa. Kikiáltási ár: Ft 118. tétel Tükör XX. század közepe, Oroszország, 154 x 110 cm Mahagónira pácolt, faragott, tömör fenyő, plasztikusan faragott növényi és maszkos díszítéssel. Két oldalán falikar. Kikiáltási ár: Ft 119. tétel Posztamens XIX. század vége, 107 x 66,5 cm Mahagónira pácolt, gazdagon faragott, akantusz leveles tömör diófa. Kikiáltási ár: Ft 120. tétel Ezüst szervírozó kanalak XIX. század vége - XX. század eleje, 21,5 cm, 136 gr 800-as finomságú ezüst aranyozott részletekkel (2 db). Feloldatlan fémjel, valamint finomság jel. Kikiáltási ár: Ft 121. tétel Ezüst étkészlet XX. század eleje, Ausztria, 1601 gr 800-as finomságú ezüst, 6 db főételes villa, 6 db főételes kanál, 6 db főételes kés, 6 db teáskanál, 1db merőkanál(25 db) közötti bécsi fémjel, feloldatlan mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft

29 122. tétel Ezüst salátaszervírozó XIX. század vége - XX. század eleje, 25 cm, 181 gr 800-as finomságú ezüst aranyozott részletekkel (2 db). Feloldatlan fémjel, valamint finomság jel. Kikiáltási ár: Ft 123. tétel Ezüst olaj-ecettartó XIX. század második fele, Bécs, 19 x 8 cm, Nettó: 234 gr 800-as finomságú ezüst, áttört, rokokó mintájú talpon, csiszolt üveg palack (2 db) közötti, bécsi fémjel. Kikiáltási ár: Ft 124. tétel Ezüst tejkiöntő XIX. század vége, Németország, 13 x 12 cm, 292,5 gr 800-as finomságú ezüst, belül aranyozott, rokokó stílusú díszítéssel tól használt német, holdkoronás fémjel, közötti magyar behozatali jel; Karl Söhnlein & Söhne (Hanau) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 125. tétel Ezüst talpas kínáló XIX. század vége, Németország, 13 x 25 cm, Bruttó: 492 gr 800-as finomságú ezüst, négy lábon álló, kitöltött talp tól használt német, holdkoronás fémjel. Kikiáltási ár: Ft

30 126. tétel Kétágú ezüst gyertyatartó XX. század eleje, 31 x 24,5 x 11 cm, 701 gr, 800-as finomságú ezüst, eklektikus stílusú, két ágú forma. Finomság jelzés. Kikiáltási ár: Ft 127. tétel Ezüst váza XX. század második fele, Dánia, 20 cm, 326 gr 925-ös finomságú ezüst, letisztult forma után használt dán fémjel, K.E. Thygesen Jacobsen (aktív: ) Kikiáltási ár: Ft 128. tétel Háromágú gyertyatartópár XIX. század második fele, Ausztria, 43,5 x 28 x 13 cm, 1004 gr 800-as finomságú ezüst, három karú tagolt test, vésett motívumsor közötti, bécsi fémjel, TI mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 129. tétel Ezüst cukordoboz XIX. század vége, Németország, 10 x 13 x 10 cm, 150 gr 800-as finomságú ezüst, ovális, öblös forma, négy rokokó mintázatú lábon, díszes címerpajzzsal. Belül aranyozott tól használt német, holdkoronás fémjel, Petersfeld testvérek mesterjegyével. Kikiáltási ár: Ft

31 130. tétel Ezüst cukordoboz XX. század közepe, Olaszország, 9 x 13 x 9 cm, 308 gr 800-as finomságú ezüst, trébelt díszítéssel közötti padovai fémjel, töredékes mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 131. tétel Ezüst bonbonier XX. század eleje, 13 cm, Bruttó: 253 gr 800-as finomságú ezüst talpon gyöngyház kínáló közötti magyar fémjel. Kikiáltási ár: Ft 132. tétel Ezüst kiddus pohár XX. század első fele, Magyarország, 11,5 cm, 53 gr 800-as finomságú ezüst, vésett díszítéssel és héber betűkkel közötti magyar fémjel, Pénzverde mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 133. tétel Ezüst talpas pohár XIX. század első fele, 9,8 x 6,8 cm, 71,6 gr 13 latos antik ezüst, gilosált díszítéssel közötti magyar behozatali jel, CD mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 134. tétel Szecessziós gyufatartó XIX. század vége, 4,5 x 3 x 0,7 cm, 12 gr 800-as finomságú ezüst, préselt szecessziós virágdíszes címerpajzzsal közötti magyar behozatali fémjel. Kikiáltási ár: Ft

32 135. tétel Gyógyszeres szelencék XX. század, Olaszország, 1,7 x 5 x 5 cm, 1,8 x 3 x 3 cm, 29 gr, 17,5 gr 800-as finomságú ezüst, legömbölyített szögletes forma (2 db) tól használt padovai fémjel. Kikiáltási ár: Ft 136. tétel Firenzei ezüst gyógyszeres szelence XX. század második fele, Olaszország, 3 x 5,5 cm, 27,5 gr 800-as finomságú ezüst, kerek forma, préselt rózsadíszítésű fedél tól használt firenzei fémjel. Kikiáltási ár: Ft 137. tétel Kabala gyufatartó szelence 1920 körül, 1,6 x 5,6 x 4 cm, 48 gr Ezüst, fedelén zománc rulett asztal és szerencse szimbólumok. Feloldatlan fémjel. Kikiáltási ár: Ft 138. tétel Ezüst szelence XIX. század vége - XX. század eleje, Oroszország, D: 6,5 cm, 100 gr Aranyozott, 88 zlotnyikos ezüst alapon zöld tűzzománc utáni orosz fémjel, feloldatlan mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft

33 139. tétel Prágai szelence körül, Prága, 2 x D: 5 cm, 57,2 gr 935-ös finomságú ezüst, sárga lüszterzománc felülettel. 935-ös finomság jelzés, közötti behozatali jel. Kikiáltási ár: Ft 140. tétel Szelence XIX. század vége, Oroszország, 1,8 x D: 4 cm, 39,3 gr 84 zlotnyikos finomságú, aranyozott ezüst, fedelén tűzzománc díszítés és 62 db apró csiszolt gyémánt, cca: 1,20 ct között használt moszkvai fémjel. Kikiáltási ár: Ft 141. tétel Szentpétervári szelence 1920 körül, Oroszország, 3,6 x d: 6,3 cm, Nettó: 48 gr 88 zlotnyikos finomságú ezüst, zöld-fehér lüszterzománc díszítésű fedéllel, közepén rubinnal és apró gyémántokkal ékített cári kétfejű sas, csiszolt üveg tégely közötti szentpétervári fémjel, AH mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 142. tétel Ezüst szelence XIX. század vége - XX. század eleje, D: 9 cm, 224 gr Aranyozott ezüst alapon lila tűzománc. Fedelén hintázó szerelmespár, klasszicista díszítéssel. Feloldatlan fémjel és mesterjegy. Apró sérüléssel. Kikiáltási ár: Ft 143. tétel Gomb gyűjtő XIX. század vége, Bécs, 19,7 gr Ezüstgomb pár közötti bécsi fémjel, valamint Wien jelzés. Kikiáltási ár: Ft

34 144. tétel Teknőc szelence XIX. század vége, Oroszország, 6,5 x 14 x 8 cm Valódi teknőc preparált teste, ezüst betéttel és fedéllel között használt moszkvai fémjel, Ivan Lebedkin mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 145. tétel Vadász fali dísz D: 19,5 cm Fa alapon vaddisznó agyar és ezüst applikáció. Kikiáltási ár: Ft 146. tétel Nagy László: Vadászati útmutató , Magyarország, 16 x 1,5 x 10,5 cm Keménykötésben. Kikiáltási ár: Ft 147. tétel Petőfi album A Petőfi Társaság megbízásából szerkesztették Bartók Lajos, Endrődi Sándor és Szana Tamás. Budapest, Atheneum Irod. És Nyomdai R.T. (11), 2-232, (2), p. meeléklettel. Sérült, eredeti kötésben. Kikiáltási ár: Ft 148. tétel Hans Sacks portré Feltehetően Németország, 8,7 x 5,6 cm Faragott csont, szakállas férfi portré kalapban, alatta vésett "Hans-Sachs" felirat. Fém keretben. Pallas Nagy Lexikon: S.Hans: Német költő, született: Nürnberg, 1494 nov. 5, Nürnberg, 1576 január 19. Kikiáltási ár: Ft

35 149. tétel Miniatúra XX. század, 10,5 x 9,5 cm Fa alapon elefántcsont keretben, csontra festett portré. Kikiáltási ár: Ft 150. tétel Szelence XIX. század - XX. század, 2,5 x 5 x 3 cm Csont, áttört fedővel. Kikiáltási ár: Ft 151. tétel Tűtartó XX. század, 5 cm Csontmassza. Bagoly forma. Fedele beragasztva. Kikiáltási ár: Ft 152. tétel Tolltartó XX. század, 9 cm Faragott csont. Kikiáltási ár: Ft 153. tétel Asztaldísz XX. század, Közel-Kelet, 15 cm Faragott csont, kaftános férfiábrázolással. Kikiáltási ár: Ft

36 154. tétel Asztaldísz XX. század, 14,5 cm Faragott csont. Kikiáltási ár: Ft 155. tétel Afrikai asztaldísz XX. század, 20,5 cm Faragott csont. Kikiáltási ár: Ft 156. tétel Asztaldísz XX. század, 20,5 cm Faragott, pácolt csont. Sérült. Kikiáltási ár: Ft 157. tétel Elefántcsont büszt XX. század, Afrika, 20 cm Pácolt elefántcsont. Sérült. Kikiáltási ár: Ft 158. tétel Indiai istenség XX. század, 16 cm Faragott elefántcsont. Kikiáltási ár: Ft

37 159. tétel Krokodil XX. század, 15 cm Faragott csont. Kikiáltási ár: Ft 160. tétel Okimono és netsuke gyűjtő XX. század, Legnagyobb: 6,7 cm Műanyag és csontmassza. Kikiáltási ár: Ft 161. tétel Mezei munkás XX. század második fele, Talapzat nélkül: 8 cm Faragott elefántcsont. Talapzatán Dai-Dong jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 162. tétel Indiai istenség XX. század második fele, 16 cm Faragott csont, fa talapzaton. Kikiáltási ár: Ft 163. tétel Lékhorgász XX. század második fele, 8 cm Faragott csont. Kikiáltási ár: Ft

38 164. tétel Eszkimó rénszarvassal és kutyával XX. század második fele, U.S.S.R., 5,5 x 14 cm Faragott rozmáragyar. Talapzatán Made in USSR jelzés. Kikiáltási ár: Ft 165. tétel Eszkimó rénszarvassal XX. század második fele, 3,5 x 6,5 cm Faragott rozmáragyar. Kikiáltási ár: Ft 166. tétel Nem látok, nem hallok, nem beszélek XX. század, 4,5 x 7,5 cm Faragott elefántcsont, szaru talapzaton. Kikiáltási ár: Ft 167. tétel Tolltartó XIX. század vége, Kína, 11 x 14 x 8 cm Zsírkő, faragott és vésett plasztikus díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft 168. tétel Teáskanna XX. század eleje, 8 x 17,5 x 10 cm Egy darabból faragott, karéjos testű jade. Kikiáltási ár: Ft

39 169. tétel Rekeszzománc kanna Meiji kor, 1900 körül, Japán, 13 x 7 cm Réz alapon színes rekeszzománc. Aprólékos kidolgozás. Kikiáltási ár: Ft 170. tétel Rekeszzománc kanna Meiji kor, 1900 körül, Japán, 20 x 17 cm Réz alapon színes rekeszzománc. Aprólékos kidolgozás. Kikiáltási ár: Ft 171. tétel Rekeszzománc hamutál 1950 körül, Japán Réz alapon különböző színű tűzzománc. Kikiáltási ár: Ft 172. tétel Rekeszzománc ópiumtartó XIX. század, Kína, Réz alapon különböző színű tűzzománc. Kikiáltási ár: Ft 173. tétel Rekeszzománc urna XIX. század, Japán, Réz alapon különböző színű tűzzománc. Kikiáltási ár: Ft

40 174. tétel Boros csésze XVIII. század, Kína, 3 x 5,5 cm Ezüstözött réz csésze, faragott kókuszdióhéj borítással. Kikiáltási ár: Ft 175. tétel Pálmalevél kés India, Tamilnadu, XIX. század, 14 cm Ébenfa és fém. Kikiáltási ár: Ft 176. tétel Bételvágó Burma, XVIII.- XIX. század eleje, 12 cm Vas, ezüst berakással. Kikiáltási ár: Ft 177. tétel Tőr XIX. század vége, XX. század eleje, 28 x 3,5 cm Ezüst, fém, elefántcsont nyél, tokkal. Burma/Laosz határának környékéről. Kikiáltási ár: Ft 178. tétel Porcelán doboz XIX. század, Kína, 4 x 10 x 7 cm Kék festett, mázas porcelán, belső felületén karcolt kínai kalligrafikus írás. Kikiáltási ár: Ft

41 179. tétel Mokkás csésze és alj XIX. század vége, Japán, 5 x 10 cm Festett, mázas és aranyozott porcelán. Talpán vörös márkajelzés és körbefutó máz alatti kék csík. Kikiáltási ár: Ft 180. tétel Mokkás csésze és alj XIX. század vége, Japán, 5 x 10 cm Festett, mázas és aranyozott porcelán. Talpán vörös márkajelzés és körbefutó máz alatti kék csík. Kikiáltási ár: Ft 181. tétel Buddha Amitábha XIX. század első fele, Mongólia, 11,2 x 7,3 x 5,5 cm Festett, aranyozott sárgaréz. Kikiáltási ár: Ft 182. tétel Fedeles edény, Hoi An- kínai fennhatóság ideje alatt Vietnám, 3 x 6 cm Festett kőcserép, karéjos forma, felületén növényi ornamentikás, kék festett mintázat. Vietnámi műhely munka. Dél-kínai tenger partjainál elsüllyedt Hoi An hajó rakományáról való. Kikiáltási ár: Ft

42 183. tétel Váza, Hoi An Cargo, Ledinasztia 16. század, Vietnám, 4 x 6,5 cm Festett kőcserép, karéjos forma, felületén geometrikus, kék festett mintázat. Vietnámi műhely munka. Dél-Kínai tenger partjainál elsüllyedt Hoi An hajó rakományáról való. Kikiáltási ár: Ft 184. tétel Sírszobor, Ming dinasztia , Kína, 7 x 6 cm Égetett terrakotta, festés nyomaival. Kikiáltási ár: Ft 185. tétel Sírszobor, Qi dinasztia Kr. u , Kína, 24 x 5,2 cm Égetett terrakotta, festés nyomaival. Kikiáltási ár: Ft 186. tétel Kínai agyagharcosok modern, Legnagyobb: 22 cm Terrakotta(10 db). 1 sérült. Kikiáltási ár: Ft 187. tétel Foo oroszlán XX. század, 5,5 cm Faragott zsírkő. Kikiáltási ár: Ft

43 188. tétel Pecsétnyomó XX. század, 12 cm Faragott zsírkő. Kikiáltási ár: Ft 189. tétel Ékszertartó doboz XIX. század vége, Kína, 15 x 29 x 21 cm Arany festett, gyöngyház berakásos, feketére fényezett fadoboz fiókokkal, rekeszekkel. Kikiáltási ár: Ft 190. tétel Szelence XIX. század - XX. század, D: 5,7 cm Sárgaréz szelence, festett gyöngyház fedéllel. Kikiáltási ár: Ft 191. tétel Intarziás keret XX. Század első fele, Közel-Kelet, 18 x 32,5 cm Fa alapon réz és különböző kő berakásokkal és műanyagra festett figurális jelenettel. Kikiáltási ár: Ft 192. tétel Intarziás keret XX. század, Közel-Kelet, 14,5 x 30 cm Fa alapon, különböző kő és réz applikációk, műanyagra festett jelenettel. Kikiáltási ár: Ft

44 193. tétel Ökrösszekér XIX. század, 10,5 x 15 cm Festett máriaüveg. Sérült. Kikiáltási ár: Ft 194. tétel Indiai selyemkép Kína, Kanton tartomány, XIX. század eleje, 30 x 21 cm Gouache, papír. Kikiáltási ár: Ft 195. tétel Asztali lámpa 1900 körül, Kína, 67 x 28 cm Festett, mázas porcelán, Famille Verte díszítéssel, faragott fa talpon. Talpán körbefutó párhuzamos máz alatti kék csík. Kikiáltási ár: Ft 196. tétel Kínai selyemkép Kína, Kanton tartomány, XIX. század eleje, 30 x 19 cm Gouache, papír. Kikiáltási ár: Ft

45 197. tétel Kínai selyemkép Kína, Kanton tartomány, XIX. század eleje, 30 x 21 cm Gouache, papír. Kikiáltási ár: Ft 198. tétel Haragvó istenség XIX. század, Tibet, 7,5 x 6 cm Festett selyem. Kikiáltási ár: Ft 199. tétel Tanka XIX. század második fele, Mongólia, 33,5 x 25 cm Aprólékos kidolgozású Zöld-Tara ábrázolás. Kikiáltási ár: Ft SZERETETTEL VÁRJUK ÖNÖKET MÁJUS 14-ÉN, KÉPZŐMŰVÉSZETI ÁRVERÉSÜNKÖN ÉS MÁJUS 21-ÉN MŰTÁRGY ÁRVERÉSÜNKÖN IS!

46 1 A Csók István Antikvitás (1052 Budapest, Váci u. 31/a) - továbbiakban: árverező - előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - továbbiakban árverési tételek tulajdonosai, vagy eladásra jogosultjai, - továbbiakban: árvereztetők - megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2 Az árverező az internetről letölthető formátumban katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3 Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelezőnek fogadják el. 4 Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitáló tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adás-vétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5 Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6 Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7 az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adás-vételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8 A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9 A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 18%. 10 A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20 % - át, mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3 % bankkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11 Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1052 Budapest Váci utca 31/a. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. 12 Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13 A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért, vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vételárra számított havi 5 % tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólítás után - szabadon Árverési feltételek értékesítheti és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14 A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik. 15 Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16 Az árverési katalógusban VÉDETT", vagy NO EXPORT" jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet /2001. Évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b. /pont/. A VÉDETT" jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi a tulajdonos változás pedig bejelentési kötelezettség alá esik /2001. Évi LXIV. Tv. 52. (3) bek./ Kulturális javak külföldre viteléről a Évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17 Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező - a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával az info@csokantikvitas.hu címre vagy a faxszámra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20 % előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizethetik készpénzzel a Csók István Antikvitásban, valamint átutalással a ös bankszámlaszámra Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlevő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18 A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19 Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20 A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21 A Csók István Antikvitás valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22 A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincsen helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23 Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadóak, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének

IX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.02.27. 18 óra

A három Mária. Aranyozott faszobor

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.08.27. 18 óra

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.08.27. 18 óra XXVII. ÁRVERÉS CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS Csók István Antikvitás 2012.08.27. 18 óra A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉSE 2012. AUGUSZTUS 27. 18 ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST,

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

3. Whisky 250 ml. 2. Simax hőálló kerek tál fedővel 1,5 l

OREX_Frühling_2011_Folder_RZ.indd 1 18.03.11 13:46

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 3.

A valódi szépség örök!

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 4.

Kulturális Javak Bizottsága Kulturális Javak Bizottsága 2010. szeptember 16-i ülés Az ülés napirendje 1. Id. Giovanni Battista Lampi (Romeno, 1751 Bécs, 1830), és orosz udvari műhely, 1793: II. Katalin cárnő portréja (olaj, vászon,

felső nőknek, mintával krém vagy zöld színben, XS-XL méretekben 720 ft bomba ár leggings

felső nőknek, mintával krém vagy zöld színben, XS-XL méretekben 720 ft bomba ár leggings többet kevesebbért... mindennap! felső nőknek, mintával krém vagy zöld színben, méretekben 5 99 430 ft 100% pamut felső lányoknak, menta vagy sárga színben, a következő méretekben: bomba ár leggings lányoknak,

Az öntöttvas gyűjtemény 400 db-os listája

Az öntöttvas gyűjtemény 400 db-os listája ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS amely az alulírott helyen és időben jött létre az 1. pontban meghatározott felek között az alábbi feltételek szerint: 1. Az eladó neve: Berczelly Attila lakcíme: 2600 Vác, Hársfa u.

LYNS Konyhafelszerelés és Ajándék Import Nagykereskedés

LYNS Konyhafelszerelés és Ajándék Import Nagykereskedés Akciós cikkek -31-ig DEKOR GÉL VEGYES SZÍNEK 940103 DEKOR GÉL MONO, VILÁGOSSÁRGA, NORM. GÖMB 940121 Régi nettó ár: 73.- Régi nettó ár: 73.- AKCIÓS NETTÓ ÁR: 40.- AKCIÓS NETTÓ ÁR: 40.- DEKOR GÉL FEHÉR,

B'RENT KFT ÁRLISTA 2015

B'RENT KFT ÁRLISTA 2015 B'RENT KFT ÁRLISTA 2015 Érvényes 2015.01.01-től A FELTÜNTETETT ÁRAK EGY NAPOS BÉRLETI DÍJAK, KETTŐ VAGY TÖBB NAPOS BÉRLÉS ESETÉN EGYEDI ÁRAJÁNLATOT KÉSZÍTÜNK. A FELTÜNTETTT ÁRAK NETTÓ ÁRAK AZ ÁFÁT NEM

Konyhai üveg, porcelán, műanyag áruk, egyéb eszközök

Konyhai üveg, porcelán, műanyag áruk, egyéb eszközök KP-09 KP-13 KP-05 KP-01 KP-06 KP-14 KP-02 K KP-16 KP-11 KP-03 Cikkszám ÜVEG ÁRUK Nettó ár Bruttó ár KÜ-05M Vizes pohár 2,3 dl, Mercury 128 Ft 160 Ft KÜ-05H Hőálló pohár 2,3 dl, Hilal 124 Ft 155 Ft KÜ-04P

2. nap 93. Karácsonyi Mûvészeti Aukció

Bácsvíz Kecskeméti Sport Club KVSC

Ajánlat / Offer. Tételek. Tételek. DECORATION & DESIGN KFT (Központ) Eladó/Supplier.: Decoration & Design Kft. 2310SzigetszentmiklósKántor u. 5.

Ajánlat / Offer. Tételek. Tételek. DECORATION & DESIGN KFT (Központ) Eladó/Supplier.: Decoration & Design Kft. 2310SzigetszentmiklósKántor u. 5. Eladó/Supplier.: Decoration & Design Kft. 2310SzigetszentmiklósKántor u. 5. Tel.: +36(24)526888 Web: www.decorand.hu Adószám/Reg. No.: 13424598242 EU adószám/eu Reg. No.: HU13424598 Bankszlaszám/Bank:

A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái. Messzi István Sportcsarnok

A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái. Messzi István Sportcsarnok A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái Messzi István Sportcsarnok Füles serleg, anyaga: fém, színe: arany. Talapzata bordó színű műanyag, mérete: 16 x 16 cm, magassága 9 cm. A serleg teljes

823MutargyAnnamarijavitott.qxd 11/9/2009 2:54 AM Page 1. Mûtárgy

Almásháza. kerámiamuhely Almásháza, Kossuth u. 1/d

Almásháza. kerámiamuhely Almásháza, Kossuth u. 1/d Almásháza kerámiamuhely 8935 Almásháza, Kossuth u. 1/d www.almashazakeramia.hu Bemutatkozunk Almásházán, egy apró zalai falucskában működik műhelyünk. Családunk - édesanyánk 40 éves szakmai tapasztalatára

AUKCIÓS KATALÓGUS DECEMBER 1.

VARÁZSOLJ MEGHITT HANGULATOT

Ft értékű vásárlás esetén FT-OS UTALVÁNYT KAP, NOV. 2-TÓL JAN. 15-IG

Ft értékű vásárlás esetén FT-OS UTALVÁNYT KAP, NOV. 2-TÓL JAN. 15-IG VÁSÁRLÁSI UTALVÁNYRA JOGOSÍTÓ KUPON 580.000 Ft értékű vásárlás esetén 30.000 FT-OS UTALVÁNYT KAP, 750.000 Ft értékű vásárlás esetén 50.000 FT-OS UTALVÁNYT KAP, 1.110.000 Ft értékű vásárlás esetén 70.000

Ft értékű vásárlás esetén FT-OS UTALVÁNYT KAP, MÁJ. 15-IG

Ft értékű vásárlás esetén FT-OS UTALVÁNYT KAP, MÁJ. 15-IG VÁSÁRLÁSI UTALVÁNYRA JOGOSÍTÓ KUPON 640.000 Ft értékű vásárlás esetén 30.000 FT-OS UTALVÁNYT KAP, 870.000 Ft értékű vásárlás esetén 50.000 FT-OS UTALVÁNYT KAP, 1.210.000 Ft értékű vásárlás esetén 70.000

Árak és részletek a következő oldalon

Árak és részletek a következő oldalon standard Egyszerű, letisztult kivitel, műbőr borító, dombornyomott évszámmal, kategóriáján belül a piacon kapható legjobb ár/érték arányú naptár Választható belív típusok heti Árak és részletek a következő