CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VIII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

Download "CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VIII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.02.13. 18 óra"

1 CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VIII. ÁRVERÉS Csók István Antikvitás óra

2 A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VIII. ÁRVERÉSE FEBRUÁR ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST, VÁCI UTCA 31/A A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNÉN, FEBRUÁR 6 FEBRUÁR 12-IG MINDEN NAP ÓRÁIG. MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK! TOVÁBBI ELÉRHETŐSÉGEINK: TELEFON/FAX: 361/ ; info@csokantikvitas.hu WEB:

3 1. tétel Cukorcsipesz XX. század eleje, Oroszország, 1,3 x 9,7 cm, 27,9 gr 875-ös finomságú ezüst, applikált, kék- fehér zománc levélforma díszítéssel. Orosz fémjel, feloldatlan mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 2. tétel Ezüst halszervírozó lapát XX. század eleje, Magyarország, 27 cm, 133 gr 800-as finomságú ezüst, lapátján vésett virágmotívumokkal közötti magyar fémjel, TL mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 3. tétel Ezüst merőkanál XIX. század vége, Magyarország, 21,5 cm, 75 gr 800-as finomságú ezüst, hegedű formájú nyél közötti magyar fémjel, BU mesterjegy. Merítője horpadt. Kikiáltási ár: Ft 4. tétel Ezüst tortalapát 1920 körül, Magyarország, 25,5 cm, 117 gr 800-as finomságú ezüst, a lapát felületén vésett virágmotívumok közötti pesti fémjel, WT mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft

4 5. tétel Ezüst kis kínáló XIX. század vége, Németország, 3 x 10,5 x 10,5 cm, 38,9 gr Préselt, 800-as finomságú ezüst test, szegélye és tükre rózsacsokorfűzér mintával.1888-tól használt német holdkoronás fémjel. Kikiáltási ár: Ft 6. tétel Kis csemegés tálka XX. század eleje, 6,5 x 10 cm Színtelen, hámozott, csiszolt üveg tálka króm peremmel. Kikiáltási ár: Ft 7. tétel Bonbonier XX. század eleje, 15 cm Tejüveg, préselt, gerezdes forma három lábon. Kikiáltási ár: Ft 8. tétel Bólés csésze 1920 körül, csésze: 15,5 cm, alj: 12,5 cm, össz. magasság: 7,5 cm Préselt sárga tejüveg csésze és alj. Kikiáltási ár: Ft

5 9. tétel Vázapár 1940 körül, 8 cm Préselt opálüveg, virágfüzérekkel játszó gyerek figurákkal. Mindkettőn apró csorbulás. Kikiáltási ár: Ft 10. tétel Aufsatz 1910 körül, 28,5 cm Fodros peremű színezett üveg tál, naturalisztikus, fa alatt álló őzet mintázó talapzaton. Az üvege sérült. Kikiáltási ár: Ft 11. tétel Herendi őzgida XX. század második fele, Magyarország, 8,5 x 11 cm Festett, mázas porcelán őzgida. Máz feletti Herend manufaktúra kék márkajelzésével. Kikiáltási ár: Ft 12. tétel Porcelán gyűjtő (4 db) 9,5 x 11 cm Festett, mázas porcelán: fiú kürttel; zoknit húzó kislány Aquincum-i márkajelzéssel; hal figura és mokkás csésze Kerámia iparművész jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft

6 13. tétel Dísz szamovár XX. század második fele, Oroszország, 26,5 cm Porcelán, stilizált levél és inda festéssel. Máz alatti "USSR" jelzés. Kikiáltási ár: Ft 14. tétel Holland gyűjtő (5 db) 11,5 cm Holland ón kanál, merítőjében tájképpel és nyele végén vízhordó nővel. 2 db nikkelezett fém kanál Haarlem felirattal. Hollandia jelképét, egy holland fiút és lányt formázó porcelán kisplasztika, Delft márka jelzéssel. Fedeles bonbonier: kézzel festett szélmalommal, Delft márka jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 15. tétel Teve XX. század második fele, 19 x 17 cm Festett mázas porcelán, teve figura ivópalack, fején és száján egy-egy nyílással. Jelzés nélkül. Kikiáltási ár: Ft 16. tétel Likőrös palack 1940 körül, 15 cm Rétegelt lila és áttetsző üveg csiszolt fazettákkal. Dugóján apró csorbulás. Kikiáltási ár: Ft

7 17. tétel Likőrös üveg 1920 körül, 24 cm Metszett üveg, rácsmintájú díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft 18. tétel Likőrös készlet 1930 körül, palack: 15 cm, pohár: 3,5 cm Préselt opálüveg, figurális palack dugóval és 5 db pohár. Dugóján kisebb sérülés, egy pohár peremén apró csorbulás. Kikiáltási ár: Ft 19. tétel Limonádés készlet XX. század közepe, kancsó: 35,5 cm, pohár: 14 cm Fújt üveg, festett zománc virágmintával és tájképpel, kiöntő és négy pohár. Kikiáltási ár: Ft 20. tétel Teás és kávés csészék (4 db) XX. század első fele, kávés csésze: 8 cm, alj: 10 cm, össz. magasság: 6 cm; teás csésze: 12 cm, alj: 14 cm, össz. magasság: 7 cm Anyagában színezett üveg, barázdált test. Kikiáltási ár: Ft

8 21. tétel Uzsonnás készlet XX. század első fele, Németország, kanna: 17,5 cm, cukortartó: 13 x 18 cm, tál: 24 cm, csésze: 9 cm, alj: 5 cm Porcelán kanna, cukortartó, süteményes tál, 6 db csésze és alj, stilizált növényi díszítés és aranyozott részletek. Az aranyozás kopott. Kikiáltási ár: Ft 22. tétel Teafű tartó XX. század második fele, Anglia, 15,5 cm Keménycserép, szögletes forma, mindkét oldalán levonóképes tájkép kastéllyal. Máz feletti "Royal Cauldon Bristol Ironstone" jelzés. Kikiáltási ár: Ft 23. tétel Kávé szerviz XX. század első fele, Németország/Ausztria, kanna: 17 cm, cukortartó: 10,5 x 13 cm, tejkiöntő: 10 x 10,5 cm. Porcelán, kanna, cukortartó és tejkiöntő, törtfehér alapon festett ezüst virágminta. Festése helyenként kopott. Kikiáltási ár: Ft 24. tétel Steidl süteményes készlet 1900 körül, tál: 26 x 12,5 cm, tányér d: 20 cm Mázas fehércserép, talpas tortatál, 5db tányér, zománc festett virágokkal és aranyozott részletekkel. Masszába nyomott "Steidl Znaim" jelzés. A tál alján és peremén kisebb sérülés, 1 tányér peremén sérülés. Kikiáltási ár: Ft

9 25. tétel Kínáló tál 1870 körül, 13 x 25 cm Porcelán, festett szőlőfürtökkel és aranyozott részletekkel. Festése helyenként kopott. Kikiáltási ár: Ft 26. tétel Mokkáskanál készlet körül, Anglia, 10 cm, 52 gr 925-ös finomságú ezüst, nyelén bakelit kávészem. Eredeti dobozában utáni sheffieldi fémjel, Cooper Brothers & Sons mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 27. tétel Frankfurt am Main-i díszkanál XIX. század vége, Németország, 13,2 cm, 18,6 gr 800-as finomságú ezüst, festett zománc Frankfurt am Main város címerével, valamint Joseph Karl Stieler festőművész által 1828-ban megörökített 69 esztendős Johann Wolfgang von Goethe portréjával. Aranyozás nyomaival tól használt német holdkoronás fémjel. Kikiáltási ár: Ft 28. tétel Díszkanál XX. század eleje, Észtország, 21 x 4,5 cm, 75,2 gr 84 Zlotnyikos finomságú ezüst. Merítőjében festett zománc Tallinn- Reval kikötőváros látkép részlet, nyelének végén Tallinn régi, még a volt Orosz Birodalom ideje alatti nevével (Reval) közötti fémjel. Kikiáltási ár: Ft

10 29. tétel Fűszerkanál XX. század eleje, Oroszország, 7 cm, 7 gr 84 Zlotnyikos finomságú aranyozott ezüst, rekesz zománc díszítéssel közötti orosz fémjel. Ivan Lebedkin vagy Yakov Lyapimov mester jegyével. Kikiáltási ár: Ft 30. tétel Fűszerkanál XX. század eleje, Oroszország, 7 cm, 6,7 gr 84 Zlotnyikos finomságú aranyozott ezüst, rekesz zománc díszítéssel közötti orosz fémjel. Ivan Lebedkin vagy Yakov Lyapimov mester jegyével. Kikiáltási ár: Ft 31. tétel Fatima keze medál lánccal XIX. század vége, Moszkva/Szentpétervár, Lánc: 50 cm; medál: 5 x 3 cm, 10,9 gr 925-ös finomságú aranyozott ezüst lánc, 84 Zlotnyikos finomságú aranyozott ezüst medál, különböző színű rekesz zománc díszítésekkel és korall ékítéssel. Medálban: közötti orosz fémjel. Ivan Lebedkin vagy Yakov Lyapimov mester jegyével. Egy csüngő hiányzik. Kikiáltási ár: Ft 32. tétel Fatima keze medál lánccal XIX. század vége, Moszkva/Szentpétervár, Lánc: 70 cm; medál: 11 x 6,5 cm, 60,8 gr 925-ös finomságú ezüst lánc, 84 Zlotnyikos finomságú ezüst medál, különböző színű rekesz zománc díszítésesekkel és gránát ékítéssel. Medálban: közötti orosz fémjel. Ivan Lebedkin vagy Yakov Lyapimov mester jegyével. Kikiáltási ár: Ft

11 33. tétel Szecessziós stílusú zománc kitűző 1920 körül, Bécs, 9,5 cm, 8,3 gr 14 karátos arany, áttört virág forma ékében zöld lüszterzománc, közepében ezüsttel lemezelt foglalatban 1 nagyobb briliáns cca: 0,10 ct. Alatta cca: 0,08 ct. (R; Cr; VVs1) további 26 csiszolt apró gyémánt. Bécs, közötti behozatali fémjel, osztrák hivataljel, 585-ös finomságjelzés. Javított. Kikiáltási ár: Ft 34. tétel Szecessziós stílusú női gyűrű XX. század vége, Magyarország, Méret: 54, 2,7 gr 14 karátos arany gyűrűsín, ezüsttel lemezelt foglalatban 1 nagyobb és 4 kisebb briliáns, cca: 0,15 ct. (M1; Tcr;Vs). Jelzett: közötti pesti fémjel. Kikiáltási ár: Ft 35. tétel Rózsa kitűző XIX. század, Magyarország, 7 x 3,5 cm, 12,6 gr 14 karátos rózsa- és sárgaarany lapokból formált levelek és virágszirmok, közepén apró korall szem. Arany tűszerelékkel közötti, pesti fémjel. Kikiáltási ár: Ft 36. tétel Pipereüveg 1940 körül, 10,5 cm, Art-Deco stílusú, anyagában színezett smaragd zöld, préselt üveg. Kikiáltási ár: Ft

12 37. tétel Art-Deco parfümös flakon 1920 körül, Anglia, 7 cm, Bruttó: 42 gr 925-ös finomságú ezüst, barázdált díszítés, belsejében műanyag flakon. "Sterling 925" fémjel, feloldatlan mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 38. tétel Szaru fésű XX. század első fele, 5 x 8,5 cm Sűrű fogazású szaru, hiányos és sérült. Kikiáltási ár: Ft 39. tétel Pipere tégely ezüst fedéllel XIX. század, 6,5 x 8 cm Csiszolt, hámozott üveg tégely, aranyozott ezüst peremű ezüst fedél, amely 13 latos antik ezüst. Bécs, 1853-as fémjelzés. Elmosódott mesterjegy:...offer Kikiáltási ár: Ft 40. tétel Pipere készlet XIX. század második fele, Franciaország, 8,7 cm; 8,1 cm; 4,4 cm; 4,4 cm Metszett, fújt üvegtest, zöld zománc felületű ezüst kupakkal. 4 db 1838-tól napjainkig használt fémjel, feloldatlan mesterjegy. Az egyik kerek tégely sérült. Kikiáltási ár: Ft

13 41. tétel A Budai alagút litográfia, papír, 53 x 66 cm j.b.l.: Barabás festette; j.k.l.: Rauh János Bécsben; j.j.l.: Sandmann lith. Kikiáltási ár: ,00 Ft 42. tétel Glock Klára (?, 1896 Budapest, 1966) Lőcsei utcarészlet akvarell, papír, 28 x 20 cm j.j.l.: Glock Klára; j.b.l.: Lőcse 1929 VII. 14 Kikiáltási ár: Ft 43. tétel Turiák Ödön Tabán akvarell, papír 23,5 x 16 cm, j.b.l.: Turiák Ödön Tabán- Holdvilág-utca Kikiáltási ár: 1000 Ft 44. tétel Turiák Ödön Tabán akvarell, papír, 23,5 x 16 cm j.j.l.: Turiák Ödön Tabán- Holdvilág-utca Kikiáltási ár: 1000 Ft

14 45. tétel Zászlós István (Győr, 1895 Budapest, 1976) Domborműterv vegyes technika, papír 30 x 70 cm, j.n. Kikiáltási ár: Ft 46. tétel Ismeretlen Orosz festő Legelésző lovak vegyes technika, papír 50 x 34 cm; j.n. Kikiáltási ár: Ft 47. tétel Ezüst pohárpár XX. század eleje, Magyarország, 10,5 cm, 100 gr 800-as finomságú ezüst, a lefele szélesedő száron gyöngysoros díszítés közötti pesti fémjel, KM mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 48. tétel Ezüst vodkás pohár XX. század első fele, Oroszország, 7,3 cm, 28 gr 875-ös finomságú ezüst, felülete vésett növényi motívumokkal díszítve utáni orosz fémjel és "T32" jelzés. Kikiáltási ár: Ft

15 49. tétel Ezüst pohárpár XX. század eleje, Magyarország, 10,5 cm, 101 gr 800-as finomságú ezüst, a lefele szélesedő száron gyöngysoros díszítés közötti pesti fémjel, KM mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 50. tétel Antik ezüst kupa XIX. század közepe, Magyarország, 10 x 6,2 cm, 78,3 gr 13 latos finomságú ezüst. Pest, 1844 után használt fémjel, TM mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 51. tétel Ezüst pohárpár XX. század eleje, Magyarország, 10,5 cm, 102 gr 800-as finomságú ezüst, a lefele szélesedő száron gyöngysoros díszítés közötti pesti fémjel, KM mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 52. tétel Pohár 1920 körül, 13,5 cm Anyagában színezett zöld üveg, felületén zománc festett virágdíszítéssel. Kikiáltási ár: Ft

16 53. tétel Váza XX. század első fele, 28,5 cm Anyagában színezett, fúvott, moha zöld üveg. Kikiáltási ár: Ft 54. tétel Bonbonier 1930 körül, 9,5 cm Préselt malachitüveg, fedelén és oldalán női akt reliefek. Kikiáltási ár: Ft 55. tétel Bonbonier XX. század első fele, 17 cm Anyagában színezett, préselt üveg aranyozott részletekkel. Peremén apró csorbulás, aranyozása kopott. Kikiáltási ár: Ft 56. tétel Bonbonier 1900 körül, 11 cm Rubinüveg, fúvott forma sárgaréz szerelék. Kikiáltási ár: Ft

17 57. tétel Asztalközép XX. század első fele, Olaszország, 23 cm Finomkerámia, dúsan aranyozott, plasztikus rózsákkal és festett virágokkal. Sérült. Kikiáltási ár: Ft 58. tétel Süteményes tányérok (6 db) 1910 körül, D: 15,5 cm Porcelán, szív formában festett virágok és aranyozott részletek. A festés helyenként kopott. Kikiáltási ár: Ft 59. tétel Dísztál 1890 körül, 32 cm Mázas keménycserép, rokokó forma aranyozott részletekkel, tükrében festett virág és madár. Talapzatán apró csorbulások. Kikiáltási ár: Ft 60. tétel Gyertyatartó 1950 körül, Németország, 26,5 cm Porcelán, négyágú gyertyatartó plasztikus rózsa dísszel. Máz alatti "ENS Germany" jelzés. Kikiáltási ár: Ft

18 61. tétel Hummel Angyalkák XX. század közepe, Németország, 9 cm; 5,5 cm; 5,5 cm Festett fajansz hírnök angyalka gyertyatartók és egy nagyobb zenélő angyal a kisded Jézussal. Talpán közötti bekarcolt és kék bélyegzett márkajelzés, 24/1, ill. 39. formaszámok. Egyik kis hírnök angyalka feje ragasztott. Kikiáltási ár: Ft 62. tétel Hummel Madonna a gyermek Jézussal XX. század közepe, Németország, 29 cm Mázas fajansz, plasztikusan formázott ülő Madonna glóriával, ölében nyitott könyv és a kis Jézus. Palástja virágokkal és csillagokkal mintázott. Jelzett: közötti masszába nyomott márkajelzés, valamint paláston masszába nyomott: M.J. Hummel jelzés. Kikiáltási ár: Ft 63. tétel Mária XVIII. század első fele, 20 cm Faragott és aranyozott fa, női figura lepelben. Sérült. Kikiáltási ár: Ft 64. tétel Szent Anna XVIII. század első fele, 19,5 cm Faragott és aranyozott fa, női figura kezében könyvvel. Sérült. Kikiáltási ár: Ft

19 65. tétel Nepomuki Szent János XVIII. század első fele, Talapzaton: 29,5 cm Faragott és festett fa, fa talapzaton. Sérült, hiányos. Kikiáltási ár: Ft 66. tétel Feszület korpusszal XX. század, 87 x 45 cm Faragott és festett fa. Kikiáltási ár: Ft 67. tétel Kém érem XVIII-XIX. század, D: 4,1 cm III. Ferdinánd Augsburg-i tallér mintájára készült ezüst kém érem menetes záródással, a császár portréjával és a város panorámájával. (verték: ) Belsejében 16 db kézzel színezett litográfia Jézus életéből kiragadott jelenetekkel a feltámadásáig. Kikiáltási ár: Ft 68. tétel Keresztelő pohár Magyarország, 7,5 x 5,6 cm, 57,9 gr 800-as finomságú ezüst, kézi vésett címerpajzs és díszítés. Pest, között használt fémjelzés, PV- (Pénzverdés) készítőjel. Kikiáltási ár: Ft

20 69. tétel Baba csörgő XIX. század vége - XX. század eleje, Anglia, 8 cm, 24 gr 925-ös finomságú ezüst, két végében golyók, közepe markolat kialakítású. "Luntz Sterling" fémjel. Kikiáltási ár: Ft 70. tétel Keresztelő pohár Magyarország, 7,2 x 5,6 cm, 54,9 gr 800-as finomságú ezüst, kézi vésett címerpajzs, és díszítés. Pest, között használt fémjelzés, PV- (Pénzverdés) készítőjel. Kikiáltási ár: Ft 71. tétel Ezüst kancsó XX. század eleje, 22 cm, 250 gr Gerezdelt forma öblös kiöntővel, barokk ornamentikájú füllel. Fémjel nélkül. Kikiáltási ár: Ft 72. tétel Sósvízi tenyésztett gyöngysor 30 cm 65 fűzött, csomózott gyöngyszem, 8 karátos arany csattal. Kikiáltási ár: Ft

21 73. tétel Színházi gyöngysor XX. század, 42 cm 925-ös finomságú ezüst csat, 52 édesvízi, tenyésztett gyöngyszemből fűzött gyöngysor. Kikiáltási ár: Ft 74. tétel Elegáns gyöngyös karreif XX. század vége, Magyarország, 13,1 gr 925-ös finomságú ezüst, merev, nyitható karreif, csiszolt cirkónokkal és félgyöngy ékítéssel tól használt pesti fémjel. Kikiáltási ár: Ft 75. tétel Rózsaszín köves divatgyűrű XX. század második fele, Méret: 55, 24,3 gr Ezüstözött réz gyűrűsín, karmos foglalásban egy nagyobb fazettált rózsaszín kvarc-kristály. Kikiáltási ár: Ft 76. tétel Thomas Sabo divatgyűrű 2006 körül, Magyarország, Méret: 54, 18,5 gr 925-ös finomságú ezüst gyűrűsín, szecesszió hatású gyűrűfejben apró, csiszolt zöld cirkóniák levélszerűen körül fonnak egy nagyobb csiszolt kék cirkóniát. Belül gravírozott: Thomas Sabo márkajelzés, és 925-ös finomságú jelzés, későbbi, 2006 utáni hitelesítő fémjelzés. Kikiáltási ár: Ft

22 77. tétel Tiffany ezüst kínáló 1950 körül, Egyesült Államok, D: 11,5 cm, 157 gr 925-ös finomságú ezüst, félgömb forma talapzaton közötti Tiffany & Co. fémjel. Kikiáltási ár: Ft 78. tétel Judaika karnagyi pálca 1900 körül, Bécs, 42 cm Ébenfa pálcán ezüst markolat és csúcs, ezüst szalagon vésett szöveg: "Emlékül a zene és énekkartól 1912 IV. 20." Rátett AJ monogram és babérkoszorú ölelésében líra, hatágú Dávid-csillag ékítéssel, mely ismétlődik a pálca csúcsán. Bécs, közötti fémjel, A. B mesterjegy. Katonazenekar karnagyának ajándéka. Kikiáltási ár: Ft 79. tétel Dísztál körül, Oroszország, D: 20,5 cm, 905 gr Lápisz lazuli tál, mozaik felépítésű forma, peremén kapaszkodó, rubin szemű nefrit cicával. Talapzatán 88 zolotnyikos aranyozott ezüst applikáció rubin berakással között használt orosz fémjel, H.W. mesterjegy. A cica farka javított. Kikiáltási ár: Ft 80. tétel Fagylaltos kehely és kanál XIX. század eleje, Oroszország, kehely: 12 cm, Bruttó: 252 gr 84 Zolotnyikos ezüst és lápisz lazuli kombináció, a kehely közepében orosz ezüst pénz közötti moszkvai fémjel, OP mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft

23 81. tétel Díszurna 1860 körül, 20,5 cm Méregzöld jáde klasszicista virágfüzér és kos fejes rátétekkel, fedelén ananász mintájú gomb. Lámpává alakítva, belsejében foglalat és talapzatán drótvezető nyílás. Fedele javított. Kikiáltási ár: Ft 82. tétel Burghardt Rezső (Zsombolya, 1884 Budapest, 1963) Kikötő olaj, fa 15,5 x 24 cm, j.j.l.: Burghardt R. Kikiáltási ár: Ft 83. tétel Pándy Lajos (Budapest, 1895 Budapest, 1957) Férfi portré, 1913 olaj, vászon 39,5 x 33 cm, j.j.l.: Pándy L Kikiáltási ár: Ft 84. tétel Mednyánszky László, báró (Beczkó, 1852 Bécs, 1919) Katona portré színes ceruza, papír 20 x 13 cm, j.j.l.: Mednyánszky Kikiáltási ár: Ft

24 85. tétel Scheiber Hugó (Budapest, 1873 Budapest, 1950) Szőke kisfiú portréja, 1922 olaj, karton 70 x 50 cm, j.b.k.: Scheiber H 1922 Kikiáltási ár: Ft 86. tétel Bereznay József (?, 1916) Bromélia olaj, farost 50 x 70 cm, j.j.l.: Bereznay József 87 Kikiáltási ár: Ft 87. tétel Szecessziós tintatartó 13,5 x 23 cm Öntött sárgaréz forma, a szecesszió jegyeivel. Fedeles záródású tintatartály. Az elején DL monogram. Geschützt Real Bronse Débose jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 88. tétel Levélbontó kés XX. század eleje, Oroszország, 23,5 x 2 cm, 39 gr Historizáló motívumokkal díszített préselt, poncolt, finom megmunkálású ezüst nyél, elefántcsont penge. Moszkva, közötti fémjel. Kikiáltási ár: Ft

25 89. tétel Névjegytartó XX. század eleje, 1 x 10 x 7 cm Mahagóni fa, rajta ezüst szalamandra, zöld- mályva lüszter zománcdíszítéssel. Jelzés nélkül. Kikiáltási ár: Ft 90. tétel Suszter mesterdarab XX. század eleje, Magyarország, 13 x 4 cm Szürke, bőr alkalmi férfi lábbeli kaptafával. Kikiáltási ár: Ft 91. tétel Carbonado Gyémánt Meteorit Görögország, 9,5 x 6 cm Carbonado gyémánt meteorit, egy igen ritka, tudósok által is vitatott származású, ezüstösen csillogó fekete kőzet. Rendkívüli keménysége miatt inkább az iparban hasznosítják. Felületén különböző méretű mágneses mező. Kikiáltási ár: Ft 92. tétel Ezüst kés - Pavel Ovcsinyikov 1900 körül, Oroszország, 21,3 cm, 95 gr 84 Zolotnyikos ezüst, nyelén naturalisztikus virágmotívumok és rokokó ornamentikájú díszítés közötti orosz fémjel, Pavel Ovcsinyikov mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft

26 93. tétel Ezüst halszervírozó lapát 1910 körül, Magyarország, 28,5 cm, 129 gr 800-as finomságú ezüst, a lapát felületén vésett szecessziós virágmotívumok közötti pesti fémjel, feloldatlan mesterjegy: "S" betű harang formában. Kikiáltási ár: Ft 94. tétel Ezüst szervírozó készlet (2 db) XIX. század, 21 cm, Bruttó: 137 gr Klasszicista motívumokkal gazdagon díszített lapát és villa, nyelük makk forma végződéssel. Feltehetően francia export jelzés. Kikiáltási ár: Ft 95. tétel Ezüst halszervírozó lapát XX. század eleje, Németország, 29,5 cm, 127 gr 800-as finomságú ezüst, a lapát vésett virág és növényi motívumokkal díszítve. A nyél hátoldalán grófi címer után használt német fémjel. Kikiáltási ár: Ft 96. tétel Ezüst cigarettatárca 1928 körül, Magyarország, 9,5 cm, 127 gr 935-ös finomságú ezüst aranyozott részletekkel, a négyszögletes forma teljes felületén vésett virágmotívumok. Belsejében vésett felirat: "A Magyar Uno Club évi bridge versenye IV. díj". Keszler Kft. lóhere formájú mesterjegye. Kikiáltási ár: Ft

27 97. tétel Hamutartó XX. század közepe, 19 cm Mázas kerámia, pipa forma, oldalán hajóskapitánnyal. Domború feloldatlan jelzés. Kikiáltási ár: Ft 98. tétel Dísztál XX. század, Magyarország, 25 cm Porcelán, festett virágokkal és aranyozott részletekkel. Máz feletti kék Hollóházi jelzés. Kikiáltási ár: Ft 99. tétel Jardiniere 1910 körül, 11,5 x 18 cm Festett majolika, plasztikus fülek és virágmintás díszítés. Kikiáltási ár: Ft 100. tétel Bonbonier 1920 körül, Németország, 10 x 15 cm Festett keménycserép, tök forma. Peremén apró csorbulások. Kikiáltási ár: Ft

28 101. tétel Kancsó XIX. század vége, Franciaország/Belgium, 22 cm Fajansz, mindkét oldalán plasztikus virágzó ágakon madár, bambusz formájú fül. Sérült, 5 cm-es hajszálrepedés. Kikiáltási ár: Ft 102. tétel Vázapár 1880 körül, Csehország, 32,5 cm Tejüveg, felületén festett virágmotívumok és kartusban kastély. Az egyik váza peremén csorbulások. Kikiáltási ár: Ft 103. tétel Biedermeier váza XIX. század, 40,5 cm Fújt tejüveg aranyozott díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft 104. tétel Váza 1890 körül, 24 cm Anyagában színezett üveg, zománc festett virágokkal. Kikiáltási ár: Ft

29 105. tétel Váza XX. század közepe, 23 cm Többrétegű színezett rózsaszín üveg, csavart forma. Kikiáltási ár: Ft 106. tétel Vázapár XX. század eleje, Ausztria, 17 cm Rétegelt üveg rácsos mintázattal, aranyozott fém rátétekkel. Kikiáltási ár: Ft 107. tétel Ezüst cukorcsipesz XX. század eleje, 16,5 cm, 51 gr 800-as finomságú ezüst, felületén vésett virágdíszítés közötti monarchiás fémjel, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 108. tétel Ezüst halszervírozó lapát XX. század eleje, 20 cm, 54 gr 800-as finomságú ezüst, a lapáton vésett levélmintás díszítés. Feltehetően román fémjel. Kikiáltási ár: Ft

30 109. tétel Antik ezüst merőkanál 1850, Trieszt, 33,5 cm, 182 gr 13 latos antik ezüst, trébelt merítő vésett peremdísz, nyújtott szár es trieszti fémjel, "Gdurt" mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 110. tétel Ezüst emlékkanál (2 db) körül, Egyesült Államok, 15,5 cm, 62 gr 925-ös finomságú ezüst, öntött forma különböző Bostoni nevezetességekkel. Alvin Corporation fémjelével. Kikiáltási ár: Ft 111. tétel Címeres mokkáskanál XX. század közepe, Németország, 10,5 cm, 13,1 gr 800-as finomságú ezüst, citromsárga-fekete zománc díszítésű, Drezda város címerével. Kikiáltási ár: Ft 112. tétel Címeres mokkáskanál XX. század közepe, Németország, 9,5 cm, 12 gr 800-as finomságú ezüst, fekete zománc díszítésű Berlin jelkép állatával, a medvével. Kikiáltási ár: Ft

31 113. tétel Kínáló tál XX. század eleje, D: 13,5 cm Ezüstözött alpakka öntött üveg betét. Kikiáltási ár: Ft 114. tétel Kosár XX. század eleje, 11 cm Ezüstözött alpakka csiszolt üveg betét. Kikiáltási ár: Ft 115. tétel Cigaretta kínáló doboz XX. század eleje, 17 x 12 cm Ezüstözött alpakka, fa betét. Kikiáltási ár: Ft 116. tétel Gyertyatartó XX. század eleje, 24 cm Sárgaréz vésett díszítéssel. Deformált. Kikiáltási ár: Ft

32 117. tétel Szentessy László (Esztergom, 1938) Tanya télen olaj, karton 24 x 30 cm, j.j.l.: Szentessy Kikiáltási ár: Ft 118. tétel Iraghi M. jelzéssel Patak partján olaj, vászon 60 x 80 cm, j.j.l.: Iraghi M. Kikiáltási ár: Ft 119. tétel Ismeretlen román festő Patakban lépdelő lány olaj, karton 41 x 31 cm, j.b.l.:?? 923 Kikiáltási ár: Ft 120. tétel Abonyi Ernő (Budapest, 1884 Budapest, 1941) Pusztai csikós olaj, karton 50 x 70 cm; j.j.l.: Abonyi E Kikiáltási ár: Ft

33 121. tétel Szüle Péter (Cegléd, 1886 Budapest, 1944) Paraszt asszony olaj, vászon 80 x 60 cm, j.j.k.: Szüle Kikiáltási ár: Ft 122. tétel Kubányi Lajos (Alsóesztergály, 1855 Alsóesztergály, 1912) Falusi pár olaj, vászon 69 x 55 cm, j.j.l.: Kubányi Lajos 93 Kikiáltási ár: Ft 123. tétel Aufsatz XX. század közepe, 18 cm Anyagában színezett, préselt üveg, karéjos tál baluszter talapzaton. Kikiáltási ár: Ft 124. tétel Dísztányér XX. század eleje, 18,5 cm Préselt tejüveg, virágos díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft

34 125. tétel Muránói üveg asztalközép XX. század közepe, Csehország, 10,5 x 38 x 34,5 cm Önmagában színezett kék, ráját formázó üveg. Kikiáltási ár: Ft 126. tétel Kínáló tál XX. század közepe, 9 x 23 cm Formába fújt turmalin üveg, virág forma, felületén bütykös díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft 127. tétel Aufsatz XIX. század vége, 23 cm Plasztikus női figurát mintázó spiáter talp üveg kínáló tállal. Kikiáltási ár: Ft 128. tétel Héber imádságos könyv 1914, Bécs, 11,5 x 2 x 8 cm Bordó, kemény bőrborítású imakönyv. Schlesinger Jos Könyvkereskedés: Bécs, Seitenstettengasse 5., és Budapest, Király utca 1. Kikiáltási ár: Ft

35 129. tétel Levélnehezék XIX. század vége, 7,5 cm Hámozott, metszett üveg, millefiori virágmintás díszítés. Talapzatán apró csorbulás. Kikiáltási ár: Ft 130. tétel Borsos Miklós (Nagyszeben, 1906 Budapest, 1990) Összehajló formák XX. század második fele, Magyarország, 17 cm Két egymásba fonódó letisztult, öntött bronz forma vörös márvány talapzaton. Anyagában vésett BM jelzéssel Kikiáltási ár: Ft 131. tétel Bohóc figura 1920 körül, 12 cm Zsebre tett kézzel álló öntött bronz bohóc figura. Talapzata későbbi faros lap. Kikiáltási ár: Ft 132. tétel Ezüst cigarettatárca 1920 körül, 9 cm, 66 gr Felületén vésett, geometrikus Art-Deco díszítés és különböző színű üvegberakások közötti magyar behozatali jelzés. Felületén apró horpadások. Kikiáltási ár: Ft

36 133. tétel Csemegés tálka 1940 körül, 23,5 cm Préselt üveg, osztott forma levéldíszítéssel. Kikiáltási ár: Ft 134. tétel Kompótos tálka (3 db) 1930 körül, 17 cm Karneválüveg, virágforma hullámos peremmel. Kikiáltási ár: Ft 135. tétel Cukortartó 1930 körül, D: 10 cm Anyagában színezett, préselt üveg virágmintás díszítés. Kikiáltási ár: Ft 136. tétel Asztaldísz 1930 körül, 16 x 35 cm Anyagában színezett, préselt üveg, oroszlánforma fülek, négy lábon. Egyik lábán csorbulás. Kikiáltási ár: Ft

37 137. tétel Virágtartó állvány 1920 körül, 97 cm Pácolt, esztergált fenyőfa. Felújított állapotban. Kikiáltási ár: Ft 138. tétel Virágtartó állvány 1920 körül, 97 cm Pácolt, esztergált fenyőfa. Felújított állapotban. Kikiáltási ár: Ft 139. tétel Füles kaspók (2 db) XX. század eleje, nagyobb: 7,2 x 17 cm, kisebb: 9 x 11,5 cm 2 db sárgaréz kaspó; az egyik préselt forma szegecselt fülekkel, a másik felhúzott forma öntött fülekkel és lábakkal. Kikiáltási ár: Ft 140. tétel Asztali lámpa 41 cm Ezüstözött réz gyertyatartó lámpává alakítva. Kikiáltási ár: Ft

38 141. tétel Asztaldísz XX. század eleje, 11 cm Öntött bronz márvány talapzaton. Talapzaton kisebb hiány. Kikiáltási ár: Ft 142. tétel Váza XIX. század vége, 22,5 cm Fúvott rétegelt tejüveg, kartusban festett madár és fészek, fa állványon. Peremén apró csorbulás. Kikiáltási ár: Ft 143. tétel Váza Lenin portréjával XX. század első fele, 25,5 x 15,5 x 9 cm Önmagában színezett üveg, hasábolt, csiszolt üvegtest, savmaratott Lenin portréval. Kikiáltási ár: Ft 144. tétel Váza XX. század eleje, 15 cm Anyagában színezett zöld üveg, gyűrűben körbefutó festett zománc virágminta és aranyozás. Aranyozása helyenként kopott. Kikiáltási ár: Ft

39 145. tétel Váza XX. század közepe, 15,5 cm Köszörült üveg, rácsmintás díszítés és festett zománc rózsák. Kikiáltási ár: Ft 146. tétel Váza XX. század első fele, 18,5 cm Önmagában színezett, fúvott lila üveg. Kikiáltási ár: Ft 147. tétel Korall fülbevaló pár XIX. század második fele, 2,1 cm, 8 gr Ezüst, aprólékos, filigrán megmunkálású foglalatban 1-1 kaboson korall jellegű ékkő. Kikiáltási ár: Ft 148. tétel Aquamarinos fülbevaló pár XX. század eleje, 2,7 cm, 5,4 gr 925-ös finomságú ezüst, 1-1 csiszolt aquamarin kővel, összesen cca: 8 ct ös finomságjelzéssel. Kikiáltási ár: Ft

40 149. tétel Gyászékszer bross XIX. század második fele, 4 x 3 cm, 15,1 gr Ezüst alapon fekete zománc íves, felületében 3 karmos foglalású apró igazgyöngy ékítés. M&S készítő jegy. Zománcon apró csorbulások. Kikiáltási ár: Ft 150. tétel Ezüst karperec XX. század első fele, Oroszország, 18,4 gr 875-ös finomságú ezüst, áttört ezüst lemez, niellós, valamint kézzel vésett stilizált virág motívumokkal díszítve. Orosz fémjel, feloldatlan készítőjel. Sérült. Kikiáltási ár: Ft 151. tétel Szerelmesek a kandeláber alatt XX. század második fele, Olaszország, 6 x 1 cm, 15,7 gr 800-as finomságú ezüst. Arezzo, 1968-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft 152. tétel Ezüst kisvirág váza XX. század vége, Németország, 14 x 5,5 cm, 44,2 gr 800-as finomságú, préselt, felhúzott, ezüst test, talpában kézi gravírozott dátum tól használt német holdkoronás fémjel. Kikiáltási ár: Ft

41 153. tétel Mini távbeszélő XX. század második fele, Olaszország, 1,7 x 2 cm, 8,5 gr 800-as finomságú ezüst. Arezzo, 1968-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft 154. tétel Szőrtelenítő csipesz XX. század első fele, Kína, 8 x 4 cm, 29,6 gr Fo-kutya (oroszlán) és keleti virág motívummal díszített ezüst lemezek között acél penge. Fémjel nélkül. Javított. Kikiáltási ár: Ft 155. tétel Maszk medál XX. század második fele, Olaszország, 6 x 3,4 cm, 6,2 gr 800-as finomságú ezüst. Arezzo, 1968-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft 156. tétel Alkalmi cirkónköves ezüst karrief modern, Magyarország, 16,3 gr 925-ös finomságú ezüstben foglalt briliáns csiszolású cirkóniák, áttört, merev fazon. Nyelves záródás, biztonsági nyolcas utáni magyar fémjel. Kikiáltási ár: Ft

42 157. tétel Alkalmi cirkónköves ezüst nyaklánc modern, Magyarország, 12,9 gr 925-ös finomságú ezüstben foglalt briliáns csiszolású 80 db cirkóniával. Nyelves záródás, biztonsági nyolcas utáni magyar fémjel. Kikiáltási ár: Ft 158. tétel Pandora ezüst gyűrű modern, 9,7 gr 925-ös finomságú ezüst gyűrűsínben karmos foglalással egy nagyobb cognak színű, fantázia csiszolású cirkónia ös finomságjelzés. Kikiáltási ár: Ft 159. tétel Divat gyűrű XXI. század, 13,1 gr 925-ös finomságú ezüst gyűrűsínben karmos foglalással 46 kisebb, középen egy nagy csiszolt cirkónia. 925-ös finomságjelzés. Kikiáltási ár: Ft

43 Árverési feltételek 1 A Csók István Antikvitás (1052 Budapest, Váci u. 31/a) - továbbiakban: árverező - előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - továbbiakban árverési tételek tulajdonosai, vagy eladásra jogosultjai, - továbbiakban: árvereztetők - megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2 Az árverező az internetről letölthető formátumban katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3 Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelezőnek fogadják el. 4 Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitáló tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adás-vétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5 Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6 Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7 az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adás-vételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8 A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9 A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 18%. 10 A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20 % - át, mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3 % bankkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11 Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1052 Budapest Váci utca 31/a. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. 12 Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13 A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért, vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vételárra számított havi 5 % tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólítás után - szabadon értékesítheti és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14 A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik. 15 Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16 Az árverési katalógusban VÉDETT", vagy NO EXPORT" jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet /2001. Évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b. /pont/. A VÉDETT" jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi a tulajdonos változás pedig bejelentési kötelezettség alá esik /2001. Évi LXIV. Tv. 52. (3) bek./ Kulturális javak külföldre viteléről a Évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17 Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező - a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával az info@csokantikvitas.hu címre vagy a faxszámra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20 % előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizethetik készpénzzel a Csók István Antikvitásban, valamint átutalással a ös bankszámlaszámra Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlevő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18 A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19 Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20 A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21 A Csók István Antikvitás valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22 A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincsen helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23 Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadóak, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.

IX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.02.27. 18 óra

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 3.

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.08.27. 18 óra

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.08.27. 18 óra XXVII. ÁRVERÉS CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS Csók István Antikvitás 2012.08.27. 18 óra A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉSE 2012. AUGUSZTUS 27. 18 ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST,

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 4.

VARÁZSOLJ MEGHITT HANGULATOT

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

A három Mária. Aranyozott faszobor

Fedezze fel. karácsonyi ajánlatunkat

Ünnepelje a Valentin-nap pillanatait PANDORA ékszerekkel

3. Whisky 250 ml. 2. Simax hőálló kerek tál fedővel 1,5 l

A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái. Messzi István Sportcsarnok

A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái. Messzi István Sportcsarnok A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái Messzi István Sportcsarnok Füles serleg, anyaga: fém, színe: arany. Talapzata bordó színű műanyag, mérete: 16 x 16 cm, magassága 9 cm. A serleg teljes

felső nőknek, mintával krém vagy zöld színben, XS-XL méretekben 720 ft bomba ár leggings

felső nőknek, mintával krém vagy zöld színben, XS-XL méretekben 720 ft bomba ár leggings többet kevesebbért... mindennap! felső nőknek, mintával krém vagy zöld színben, méretekben 5 99 430 ft 100% pamut felső lányoknak, menta vagy sárga színben, a következő méretekben: bomba ár leggings lányoknak,

Parti Pack Papírfeldolgozó KFT

Parti Pack Papírfeldolgozó KFT Csomagolóanyag gytóüzem: Poharak Műanyag Műanyag poh 0,8 dl fehér 100 4200 DB 2,41 Ft Műanyag poh 1 dl fehér 100 3000 DB 2,48 Ft Műanyag poh 1 dl víztiszta 50 3000 DB 2,85 Ft Műanyag poh 1,6 dl barna 100

MESÉS HÚSVÉT. többet BOMBA ÁR BOMBA ÁR. mindennap! 750 ft. kevesebbért... KEVESEBBÉRT, MINT GONDOLNÁD

MESÉS HÚSVÉT. többet BOMBA ÁR BOMBA ÁR. mindennap! 750 ft. kevesebbért... KEVESEBBÉRT, MINT GONDOLNÁD MESÉS HÚSVÉT KEVESEBBÉRT, MINT GONDOLNÁD többet kevesebbért... mindennap! BOMBA ÁR póló fiúknak, nyomott Mickey mintával, szürke-türkiz csíkos, BOMBA ÁR felső lányoknak, Jégvarázs nyomott mintával, fehér

Konyhai üveg, porcelán, műanyag áruk, egyéb eszközök

Konyhai üveg, porcelán, műanyag áruk, egyéb eszközök KP-09 KP-13 KP-05 KP-01 KP-06 KP-14 KP-02 K KP-16 KP-11 KP-03 Cikkszám ÜVEG ÁRUK Nettó ár Bruttó ár KÜ-05M Vizes pohár 2,3 dl, Mercury 128 Ft 160 Ft KÜ-05H Hőálló pohár 2,3 dl, Hilal 124 Ft 155 Ft KÜ-04P

MEGVÁSÁROLT NÉPRAJZI TÁRGYAK LISTÁJA

MEGVÁSÁROLT NÉPRAJZI TÁRGYAK LISTÁJA MEGVÁSÁROLT NÉPRAJZI TÁRGYAK LISTÁJA Tárgy neve Mérete Származási helye, kora 1. Lakodalmas H: 140,5 Nyírcsaholy vendégfogadó M: 51,5 környéke tábla Állapota Egyéb megjegyzés Ára Leltári szám jó, hátoldala

"Rudolf" karácsonyfa (A761393) Karácsonyfa, fa talapzaton, mûanyag ágakkal és díszekkel. Méret: 35 170 mm Ár: 189.-Ft+Áfa/db

Rudolf karácsonyfa (A761393) Karácsonyfa, fa talapzaton, mûanyag ágakkal és díszekkel. Méret: 35 170 mm Ár: 189.-Ft+Áfa/db HELSINBORG (LCX1349) 6 darabos fa karácsonyfadísz szett. Átlátszó fedelû kartondobozban. Méret: 20X5X1CM Ár: 452.- Ft+Áfa/db WOODTREE (LCX1278) Karácsonyfa alakú fadekoráció 12 db különbözo ráakasztható

MID SEASON SALE CSAK MOST! AKÁR 30%-KAL ALACSONYABB ÁRAK

MID SEASON SALE CSAK MOST! AKÁR 30%-KAL ALACSONYABB ÁRAK MID SEASON SALE CSAK MOST! AKÁR 30%-KAL ALACSONYABB ÁRAK 1 MID SEASON SALE A KOLLEKCIÓ LEÁRAZÁSA Fedezze fel különleges ajánlatunkat! 2018. március 29-től a készlet erejéig a kifutó ékszerek kedvezményes

Déri Múzeum Debrecen. Kolozs megye

Déri Múzeum Debrecen. Kolozs megye V.2008.3.1. 1. Ruhásszekrény sifon 2. Fenyőfából készített, gazdagon díszített asztalos munka. A bútor egész felületét beborítják a sárga és a szürkésfehér alapozásra festett növényi indákkal összekötött

kedvező áron TAVASZI SZÍNVARÁZS többet 430 Ft mindennap! AZ AJÁNLAT től ig, kevesebbért... BOMBA ÁR felső póló

kedvező áron TAVASZI SZÍNVARÁZS többet 430 Ft mindennap! AZ AJÁNLAT től ig, kevesebbért... BOMBA ÁR felső póló TAVASZI SZÍNVARÁZS kedvező áron többet kevesebbért... mindennap! BOMBA ÁR 430 Ft kislányoknak, fodros ujjakkal, 74-98 cm lányoknak, 104-134 cm póló kisfiúknak, 74 98 cm fiúknak, AZ AJÁNLAT 2019.04.25-től

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

Érvényes 2012.01.01-től

Érvényes 2012.01.01-től Érvényes 2012.01.01-től BÚTOROK SZÉKEK - ÜLŐBÚTOROK Bérleti díj Nettó ár/db/nap ABSZ-1 bankett szék 500 konferenciaszék bordó 220 konferenciaszék bordó, írólappal 410 konferenciaszék kék 220 konferenciaszék

KÉSZÜLJ FEL A NYARALÁSRA kevesebből, mint gondolnád!

KÉSZÜLJ FEL A NYARALÁSRA kevesebből, mint gondolnád! KÉSZÜLJ FEL A NYARALÁSRA kevesebből, mint gondolnád! többet kevesebbért... mindennap! BOMBA ÁR rövidnadrág zsebekkel, megköthető derékrésszel, különböző nyomott mintákkal, lányoknak, színek: fiúknak:,

KissKirály-Manufaktúra Kft. Tel.: 06 (36) 516 088

KissKirály-Manufaktúra Kft. Tel.: 06 (36) 516 088 KissKirály-Manufaktúra Kft. Tel.: 06 (36) 56 088 250330 KARÁCSONYI BÖGRE HÓEMBER-MIKULÁS 3DL, 4F 550 akciós 36 59990987497 28705 ÜVEG SZÖGLETES TÁL 35*24*5 CM KARÁCSONYI DEKOR 972 M.E. Megjegyzés L.K.K.M.:

91. Ôszi Mûvészeti Aukció 91th Autumn Art Auction

Bácsvíz Kecskeméti Sport Club KVSC

Akciós Felnőtt Dekorációs Katalógus 2011/1. Készlet erejéig!

Akciós Felnőtt Dekorációs Katalógus 2011/1. Készlet erejéig! Akciós Felnőtt Dekorációs Katalógus 2011/1 Készlet erejéig! 14 cm 34 cm 23,5 cm 23,5 cm 73,5 cm 70,5 cm 38,5 cm 34 cm XL Fali Dekor 1 ív: 70x100 cm HL Fali Dekor 1 ív:50x70 cm L Fali Dekor 1 ív:35x100

Szívből. meglepetések! többet. jövő. mindennap! 1090 ft. 720 ft. kevesebbért... Szívből jövő meglepetések! többet kevesebbért... mindennap! PÁRNA valentin-napi motívummal, különböző mintákkal, 40 x 40 cm TAKARÓ 1490 ft valentin-napi motívummal, különböző mintákkal, 130 x 170 cm 2