AUKCIÓ MÁJUS 8.

Download "AUKCIÓ 2013. MÁJUS 8."

1 AUKCIÓ MÁJUS 8. 79

2 192. Teás kanál, 6 db Teaspoon, 6 pieces angol, 19. század második fele, 13 latos antik ezüst, AS és ET mesterjegyekkel, aranyozott english, second half of the 19th century, 13 lat antique silver, AS and ET master's mark, gilded h: 15,5 cm; 129 g Ft Mokkás kanál, 6 db Mocha spoon, 6 pieces német, 20. század, 800 ezrelékes aranyozott ezüst, WMF jelzéssel german, 20th century, 800 parts per thousand silver, gilded, WMF marking h:11 cm; 76 g Ft Mokkás kanál, 12 db Mocha spoon, 12 pieces német, 1888 utáni fémjellel, 800 ezrelékes aranyozott ezüst german, hallmark after 1888, 800 parts per thousand silver, gilded h: 9,5 cm; 112 g Ft Aranyérme Gold Coin 10 mark, 1873-as veret, 900-as finomságú, 22 karátos arany 10 mark, from 1873, 900 parts per thousand, 22 carat gold 4 g Ft Aranyérme Gold Coin 10 mark, 1910-es veret, 900-as finomságú, 22 karátos arany 10 mark, from 1910, 900 parts per thousand, 22 carat gold 4 g Ft Aranyérme Gold Coin 10 mark, 1905-ös veret, 900-as finomságú, 22 karátos arany 10 mark, from 1905, 900 parts per thousand, 22 carat gold 4 g Ft Aranyérme Gold Coin 10 mark, 1874-es veret, 900-as finomságú, 22 karátos arany 10 mark, from 1874, 900 parts per thousand, 22 carat gold 4 g Ft

3 199. Ivócsanak / Enamel kovsh orosz, 20. század második fele, 84 zlotnyikos aranyozott ezüst, az egész felületén színes sodronyzománccal díszített, karneol színű üvegpaszta lencsékkel russian, second half of the 20th century, 84 zlotnik gilded silver, with filigree decoration, carneol-color glass paste m: 6cm ; 92 g Ft Nyaklánc / Necklace német, 20. század vége, 14 karátos arany, finomság jelzéssel, 3 db tenyésztett gyöngy függővel german, end of the 20th century, 14 carat gold, with gold standard hallmark, with 3 pieces breedpearl pendants 12 g (bruttó) Ft Gyertyatartó Candelabra német, 1888 utáni fémjel, 830 ezrelékes ezüst, gépi préselt german, hallmark after 1888, 830 per thousand, mechanically pressed m: 26 cm; 548 g (bruttó) Ft Psumim tartó Psumim case orosz, 1891, 84 zlotnyikos antik ezüst, fém nyomott test, AD mesterjegy, plasztikus oroszlán díszítéssel russian, 1891, 84 zlotnik antique silver, with AD maker's mark, with lion decoration m: 9,5 cm; 40 g Ft 90 81

4 203. Kandalló óra / Mantel clock francia, 19. század második fele, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, zománcozott számlappal, tűzaranyozott bronz tokban, inga, kulcs, csengő pótolt french, second half of the 19th century, 1/2 strike on bell movement, with enamelled dial, in gilded bronze case, pendulum, key, bell replaced m: 36 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock francia, 19. század második fele, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, zománcozott számlappal, tűzaranyozott bronz tokban, inga és kulcs pótolt french, second half of the 19th century, 1/2 strike on bell movement, with enamelled dial, in gilded bronze case, pendulum and key replaced m: 40 cm Ft Díszserleg / Cup német, 1888 utáni fémjel, 800 ezrelékes ezüst, aranyozott belsővel, historizáló forma, apró sérülésekkel german, hallmark after 1888, 800 parts per thousand silver, inside gold-plated, small damages m: 36 cm; 632 g Ft

5 Dohányzó készlet / Smoking set magyar, 1920 körül, csiszolt üveg, sárgaréz rátétekkel hungarian, around 1920, polished glass, with brass overlays 19*42*16 cm Ft Utazóóra Travelling clock Svájc, 1930 körül, "Junghans" jelzéssel, félautomata szerkezet, bőr tokban Swiss, around 1930, with inscription: "Junghans" halfautomatic mechanism, in leather case 8,5*8,5 cm Ft Utazóóra Travelling clock Svájc, 1960 körül, "Revox" jelzéssel, 8 napos félautomata szerkezet, bőr tokban Swiss, around 1960, with inscription: "Revox", 8 day, halfautomatic mechanism, in leather case 8*8 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock osztrák, 1850 körül, 1/4 ütős rugóra ütő szerkezet, zománcozott számlappal, hársfa alapon paliszander borítású tokban, sárgaréz veretekkel, alabástrom lábakon, pótolt mutató és ajtókarika, tok sérült austrian, around 1850, 1/4 strike on spring movement, with enamelled dial, on linden-wood base purple-wood covered case, with brass overlays, on alabaster feet, clock-hands and door-ring replaced, case damaged m: 57 cm Ft Váza / Vase Karsay Judit (1945-), mázas kerámia Judit Karsay (1945-), glazed ceramics m: 16 cm Ft Váza / Vase cseh, 19. század vége, türkizszínű, festett, aranyozott tejüveg, restaurált czech, end of the 19th century, turquoise-blue, painted, gilded, frosted glass, restored m: 15 cm Ft Nemesi adománylevél, 1911 Nobiliary gift-deed, 1911 I. Ferencz József magyar királytól Kissármási Mály Sándor részére, festett, aranyozott pergamen, sérült viaszpecsét függővel, díszdobozban from I. Ferencz József hungarian king to Kissármási Mály Sándor, painted, gilded parchment, with damaged hanging wax-stemp, in decorated box 54*34 cm Ft

6 213. Fiatal férfi szobra / Sculpture of a young man francia, 19. század eleje, tűzaranyozott bronz, márvány talapzaton, álló férfiakt, göndör hajjal, kezében dárdával french, first half of the 19th century, fire gilded bronze on marble pedestal, standing nude man with curly hair, with a spear in his hand m: 59 cm Ft Proveniencia: magángyűjtemény, Németország Provenance: private collection, Germany 84

7 85

8 214. Díszváza / Vase Fischer Ignác ( ) vagy Zsolnay-gyár, 1880 körül, áttört, festett, aranyozott fehércserép, restaurált Fischer Ignác ( ) or Zsolnay-manufactury, around 1880, openwork ceramic, painted, gilded white pottery, restored m: 30 cm Ft Díszváza / Vase Fischer Ignác ( ), 1890 körül, áttört, festett, aranyozott fehércserép, talpán "Fischer Budapest" jelzéssel Fischer Ignác ( ), around 1890, openwork ceramic, painted, gilded white pottery, with "Fischer Budapest" signature m: 22 cm Ft Díszkancsó / Jug Fischer Ignác ( ), Budapest, 1880 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, talpán "Fischer I." jelzéssel Fischer Ignác ( ), Budapest, around 1880, painted, gilded, porcelainfaience, with "Fischer I." signature m: 47 cm Ft

9 217. Díszkorsó / jug Zsolnay-gyár, Pécs, Sikorszki Tádé ( ) terve alapján, 1890 körül, festett porcelánfajansz, talpán gyári és családi jelzéssel Zsolnay-manufactory, Pécs, design by Tádé Sikorszki ( ), around 1890, painted porcelainfaience, with factory and family signatures m: 51 cm Ft Aukcionálva: Bizományi Áruház Vállalat, 53. akció, 707. tétel Auctioned: Bizományi Áruház Vállalat, auction 53., lot

10 218. Kaspó / Plant pot Zsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, eozinmázas fehércserép, talpán domború körpecséttel, apró karcolásokkal Zsolnay-manufactury, Pécs, around 1910, eosineglazed white pottery, with round stamp, small scratches m: 27 cm Ft Kaspó / Plant pot osztrák, 1920 körül, mázas fajansz austrian, around 1920, glazed faiance m: 29 cm Ft

11 220. Kínáló / serving dish Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, áttört, festett, aranyozott fehércserép, talpán bélyegzett jelzéssel Zsolnay-manufactury, Pécs, around 1880, openwork ceramic, painted, gilded white pottery with stamped signature 17*40 cm Ft 580 Aukcionálva: Nagyházi Galéria, 143. aukció, 459. tétel Auctioned: Nagyházi Gallery, auction 143., lot Díszkancsó / Jug Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, áttört, festett, aranyozott fehércserép Zsolnay-manufactury, Pécs, around 1890, openwork ceramic, gilded white pottery m: 50 cm Ft

12 222. Díszváza / Vase Zsolnay-gyár, Pécs, porcelánfajansz, formába öntött, palástján reliefszerű Bacchanália-jelenet, alatta négy mezőben szőlőfürtös, indás-leveles díszítmény, színes eozinmázakkal festett, savmaratott, oldalán hajszálrepedt, forma- és dekorterv: Mack Lajos ( ), jelzett: benyomott 7117-es formaszám és kerek, pecsétszerű márkajelzés: Zsolnay, Pécs, 1902, az 1902-es torinói világkiállításra készült sorozatból Zsolnay-manufactury, Pécs, porcelain faiance, casted in form, decorated with bacchanalian scene, grape and ornamental motifs, with eosineglazed, painted decoration, design by Lajos Mack ( ), signed, 7117 formnumber, roundstamp: Zsolnay, Pécs, 1902, from the serie of the World Fair Torino, m: 43,5 cm Ft

13 91

14 Az órák leírásai és illusztrációi kizárólag azonosításra szolgálnak! A vásárlóknak saját maguknak kell -az árverést megelőzően- meggyőződniük a tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának! BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY Kandalló óra Mantel clock osztrák, 1850 körül, 1/4 ütős, rugóra ütő, naptáras szerkezet, zománcozott számlapja sérült, faragott fa tokban, alabástrom lábakkal, sárgaréz rátétetek, festett kép díszítéssel, inga hiányzik austrian, around 1850, 1/4 strike on spring movement with calendar, with damaged enamelled dial, in damaged, carved wood case, with alabaster feet, brass outlay and painted decoration, pendulum missing m: 65 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock magyar, 19. század második fele, 1/4 ütős, rugóra ütő szerkezet, római számos percbeosztásos, vésett sárgaréz számlappal, feketére festett fa tokban, alabástrom lábakon, sérült, inga, kulcs hiányzik hungarian, second half of the 19th century, 1/4 strike on spring movement, minute graduated, carven brass dial with roman numbers, in black-painted wood case, on alabaster feet, damaged, pendulum, key missing m: 66 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock magyar, 19. század második fele, 1/2 ütős, rugóra ütő szerkezet, római számos percbeosztásos fém számlappal, feketére pácolt diófa tokban, két alabástrom oszloppal, gyöngyház rátétekkel, sérült hungarian, second half of the 19th century, 1/2 strike on spring movement, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in black-pickled nutwood case, with two alabaster columns, with pearl-shell outleys, damaged m: 54 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock osztrák, 19. század második fele, 1/4 ütős szerkezet, diófa tokban alabástrom lábakkal, szürkeöntvény rátéttel, szerkezet hiányos, kulcs, inga hiányzik, számlap, mutató pótolt, sérült austrian, second half of the 19th century, 1/4 strike movement, in nutwood case with alabaster feet, with grey casted iron outlays, mechanism incomplete, key, pendulum missing, dial and clock-hand replaced, damaged m: 62 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock osztrák, 19. század közepe, 1/4 ütős, rugóra ütő, naptáras szerkezet, arab számos percbeosztásos zománcozott számlapja sérült, feketére pácolt diófa tokban, négy alabástrom oszloppal, sárgaréz rátétekkel, inga és kulcs hiányzik, pótolt veretekkel austrian, middle of the 19th century, 1/4 strike on spring movement with calendar, with damaged minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in black-pickled nutwood case, with four alabaster columns, with replaced brass outlays, pendulum and key missing m: 58 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock osztrák, 19. század közepe, 1/4 ütős, rugóra ütő, naptáras szerkezet, római számos zománcozott számlapja sérült, feketére pácolt fatokban, két alabástrom oszloppal, pótolt sárgaréz és gyöngyház rátétekkel, inga és kulcs hiányzik, mutató pótolt austrian, middle of the 19th century, 1/4 strike on spring movement with calendar, with damaged, enamelled dial with roman numbers, in black-pickled wood case, with two alabaster columns, with replaced brass and pearl-shell outlays, pendulum and key missing, clock-hand replaced m: 58 cm Ft 70 92

15 The descriptions and illustrations of clocks serve solely to identification! The purchaser shall determine the condition of the lots and whether they correspond to the description in the catalogue! 229. Szekrényóra / Cabinet clock osztrák, 1840 körül, 1/4 ütős csengőre ütő naptáras szerkezet, vésett sárgaréz számlappal, festett porcelán képpel, tömör cseresznyefa tokban, pótolt, javított austrian, around 1840, 1/4 strike on bell movement with calendar, with carved brass dial, painted porcelain picture, in compact cherrywood case, replaced, corrected 52*28*14 cm Ft Asztali óra / Table clock osztrák, 1850 körül, 1/4 ütős, rugóra ütő szerkezet, sárgaréz rátétek, zománcozott számlapja sérült, diófa tokban, pótolt bronz lábakon, kulcs, inga hiányzik, mutató pótolt austrian, around 1850, 1/4 strike on spring movement, with damaged enamelled dial with replaced brass outlays, in nutwood case on bronze feet, key and pendulum missing, clock-hands modified m: 33 cm Ft 140 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 93

16 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 231. Falióra / Wall clock osztrák, 1850 körül, egysúlyos szerkezet, sérült római számos percbeosztásos, zománcozott számlappal, faragott, filézett diófa tokban austrian, around 1850, one weight mechanism, damaged minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in carved, fillets nutwood-case m: 79 cm Ft Falióra / Wall clock osztrák, 19. század második fele, 1/4 ütős szerkezet, római számos számlappal, paliszander borítású tokban austrian, second half of the 19th century, 1/4 strike mechanism, dial with roman numbers, in palisander covered case m: 117 cm Ft Mintaóra / Form clock magyar, 19. század vége, rugós szerkezet, római számos percbeosztásos zománcozott számlapja sérült, feketére festett fa tokban hungarian, end of the 19th century, with springmechanism, with damaged minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in blackpainted wood case m: 49 cm Ft Mintaóra / Form clock magyar, 19. század második fele, súlyhuzatos szerkezet, római számos percbeosztásos zománcozott számlapja sérült, feketére festett fa tokban, kulcs hiányzik hungarian, second half of the 19th century, with weight mechanism, with damaged minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in black-painted wood case, key missing m: 53 cm Ft

17 235. Falióra / Wall clock osztrák, 1820 körül, egysúlyos szerkezet, római számos percbeosztásos zománcozott számlappal, fenyőfa alapon diófa borítású, jávorfa berakásos filézett tokban, sérült, kulcs hiányzik austrian, around 1820, one weight mechanism, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, on pinewood base nutwood decking, in fillets case with harewood inlay, damaged, key missing m: 95 cm Ft

18 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 236. Szekrényóra / Cabinet clock osztrák, 18. század vége, "Johann Schreiblmayer Wien" jelzéssel, 1/4 ütős csengőre ütő, naptáras, holdfázist mutató, lánckiegyenlítős, vésett szerkezet, vésett sárgaréz számlappal, feketére pácolt fatokban, festett díszítménnyel, sérült, kulcs hiányzik austrian, end of the 18th century, inscription: "Johann Schreiblmayer Wien", signed 1/4 strike on bell movement with calendar and moon phase movement, with compensation chain, carved, brass dial, in black pickled woodcase, with painted decoration, damaged, key missing 49*36*19,5 cm Ft Kandaló óra / Mantel clock osztrák, 19. század második fele, 1/4 ütős, rugóra ütő szerkezet, zománcozott számlapja sérült, feketére festett fa tokban, bronz rátétekkel, tetején pótolt, sérült szürkeöntvény rátét, kulcs, inga, üvegbetét hiányzik austrian, second half of the 19th century, 1/4 strike on spring movement, with damaged enamelled dial, in black-painted wood case, with bronze and replaced, damaged, grey-cast iron outlays on the top, key, pendulum, glassinsert missing 51*31*16 cm Ft Szekrényóra / Cabinet clock német, 20. század eleje, 1/2 ütős, rugóra ütő szerkezet, római számos, vésett sárgaréz számlappal, faragott diófa tokban, sárgaréz rátétekkel, átalakított, mutatója sérült, hátlap pótolt german, end of the 19th century, 1/2 strike on spring movement, carven brass dial with roman numbers, in carved nutwood case, with brass outleys, modified m: 64 cm Ft 70 96

19 239. Szekrényóra / Cabinet clock osztrák, 18. század vége, számlapgyűrűn "Hörmann in Wien" jelzéssel 1/4 ütős, csengőre ütő, naptáras, vésett szerkezet, vésett sárgaréz számlappal, diófa tokban, tűzaranyozott bronz rátétekkel, sérült, kiegyenlítő lánc hiányzik austrian, end of the 18th century, with inscription on the dial: "Hörmann in Wien", carven, 1/4 strike on bell movement with calendar, with carved brass dial, in nutwood case, with fire gilded bronze overlay, damaged, compensation chain missing 45*28*14 cm Ft Szerkényóra / Cabinet clock osztrák, 1790 körül, 1/4 ütős, csengőre ütő, lánckiegyenlítős, vésett szerkezet, zománcozott számlapja sérült, tömör tölgyfa tokban austrian, around 1790, 1/4 strike on bell, carven movement with compensation chain, with damaged enamelled dial, in compact oak-wood case 57*29*15 cm Ft 610 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 97

20 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 241. Keretóra / Frame clock magyar, 19. század második fele, "Joseph Henrich in Mohacs" felirattal, 1/4 ütős rugóra ütő szerkezet, zenélő szerkezetén "Rzebitschek Prag" felirattal, No.: , római számlapos percbeosztásos zománcozott számlappal, aranyozott, blondelmasszás keretben, sérült, mutató pótolt hungarian, second half of the 19th century, with inscription: "Joseph Henrich in Mohacs", 1/4 strike on spring movement, on the chiming mechanism inscription: "Rzebitschek Prag", No.: , minute graduated, enamelled dial with roman numbers, gilded, in decorated case, damaged, clock-hands replaced 70*40 cm Ft Keretóra / Frame clock osztrák, 19. század második fele, 1/4 ütős szerkezet, faragott, sárgaréz rátétekkel, számlap sérült, ajtaja újraaranyozva austrian, second half of the 19th century, 1/4 strike mechanism, carved, gilded wood, with brass overlays, damaged dial, door regilded 67*47 cm Ft Keretóra / Frame clock osztrák, 19. század második fele, 1/4 ütős rugóra ütő zenélő szerkezet, újra aranyozva, sérült, zenekioldó szerkezet hibás austrian, second half of the 19th century, with 1/4 strike on spring movement chiming mechanism, regilded, damaged 67*48 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock francia, 19. század második fele, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, aranyozott sárgaréz tokban, alabástrom betéttel, faragott, aranyozott fa talapzaton, kulcs hiányzik french, second half of the 19th century, 1/2 strike on bell movement, in gilded brass case, with alabaster inlay, on carved, gilded wood pedestal, key missing m: 38 cm Ft

21 245. Keretóra / Frame clock osztrák, 1850 körül, 1/4 ütős, rugóra ütő szerkezet, római számos percbeosztásos zománcozott számlappal, aranyozott, ökörszemes keretben, sérült, kulcs hiányzik austrian, around 1850, 1/4 strike on spring movement, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in gilded, decorated frame, damaged, key missing 54*44 cm Ft Keretóra / Frame clock osztrák, 1840 körül, 1/4 ütős rugóra ütő szerkezet, átalakított, ökörszemes tokban austrian, around 1840, 1/4 strike on spring movement, modified, in decorated case 50*43 cm Ft Keretóra / Frame clock magyar, 1830 körül, 1/4 ütős rugóra ütő szerkezet, zománcozott számlapja sérült, faragott ökörszemes keretben, sérült, kulcs hiányzik hungarian, around 1830, 1/4 strike on spring movement, damaged enamelled dial, in damaged carved decorated frame, damaged, key missing 52*42 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock francia, 19. század második fele, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, tűzaranyozott sárgaréz tokban, kulcs, inga hiányzik french, second half of the 19th century, 1/2 strike on bell movement, in fire gilded brass case, key, pendulum missing m: 42 cm Ft 270 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 99

22 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 249. Asztali óra üvegbúrával Table clock with glass cloche német, 20. század, 400 napos, torziós lemezingás szerkezet, festett porcelán számlappal, sárgaréz tokban, sérült german, 20th century, 400 day, torsion plate-pendulum mechanism, with painted porcelain dial, in brass case, damaged m: 46 cm Ft Asztali óra üvegbúrával Table clock with glass cloche német, 20. század első fele, 400 napos torziós ingás szerkezet, csavaros tokba zárt ólom gömbsúlyokkal, sárgaréz tokban, sérült german, firs half of the 20th century, 400 day, torsion pendulum mechanism, with lead weights in screw case, in brass case, damaged m: 32 cm Ft Asztali óra üvegbúrával Table clock with glass cloche német, 1930 körül, 400 napos torziós ingás szerkezet, csavaros tokba zárt ólom gömbsúlyokkal, fém számlappal, sárgaréz tokban, sérült, ingaszál szakadt german, around 1930, 400 day, torsion pendulum mechanism, with lead weights in screw case, with metall dial, in brass case, damaged m: 33 cm Ft Asztali óra üvegbúrával Table clock with glass cloche német, 1930 körül, 400 napos torziós ingás szerkezet, csavaros tokba zárt ólom gömbsúlyokkal, festett porcelán számlappal, sárgaréz tokban, sérült german, around 1930, 400 day, torsion pendulum mechanism, with lead weights in screw case, with painted porcelain dial, in brass case, damaged m: 42 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock német, 19. század második fele, "Carpe Diem" jelzéssel, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, zománcozott számlapja sérült, bronz tokban german, second half of the 19th century, with inscription: "Carpe Diem", 1/2 strike on bell movement, with damaged enamelled dial, in bronze case m: 44 cm Ft Asztali óra / Table clock német, 19. század vége, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, festett porcelán számlappal, képpel, fazettált üveglapos bronz tokban, kulcs hiányzik german, end of 19th century, 1/2 strike on bell movement, with painted porcelain dial and decoration, in bronze case with faceted glassinsert, key missing m: 50 cm Ft

23 255. Asztali óra üvegbúrával Table clock with glass cloche német, 20. század első fele, 400 napos torziós ingás szerkezet, csavaros tokba zárt ólom gömbsúlyokkal, festett sárgaréz tokban, sérült german, first half of the 20th century, 400 day, torsion pendulum mechanism, with lead weights in screw case, in painted brass case, damaged m: 34 cm Ft Asztali óra Table clock német, 1920 körül, 400 napos torziós, lemezingás szerkezet, festett vörösréz számlappal, sárgaréz tokban, sérült, üvegbúra hiányzik german, around 1920, 400 day, torsion plate-pendulum mechanism, painted cooper case, damaged, glass cloche missing m: 31 cm Ft Asztali óra Table clock német, 20. század első fele, 400 napos, torziós ingás szerkezet, csavaros tokba zárt ólom gömbsúlyokkal, sárgaréz tokban, sérült, üvegbúra hiányzik german, first half of the 20th century, 400 day, torsion pendulum mechanism, with lead weights in screw case, in brass case, damaged, glass cloche missing m: 27 cm Ft Asztali óra üvegbúrával Table clock with glass cloche német, 20. század második fele, áltorziós ingával, felhúzható félautomata szerkezet, fém számlappal, sárgaréz tokban, kulcs hiányzik, sérült german, second half of the 20th century, with fake-torsion pendulum, winding halfautomatic mechanism, with metall dial, in brass case, key missing, damaged m: 29 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock német, 19. század vége, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, római számos zománcozott számbetétekkel, fa talapzaton bronz tokban, sérült, inga, kulcs hiányzik german, end of the 19th century, 1/2 strike on bell movement, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, on wood pedestal in bronze case, damaged, pendulum, key missing m: 33 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock osztrák, 19. század vége, "Thomas Leitner, Innsbruck" jelzéssel, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, római számos percbeosztásos zománcozott számlapja sérült, sérült bronzírozott szürkeöntvény tokban, inga, kulcs hiányzik austrian, end of the 19th century, with inscription: "Thomas Leitner, Innsbruck", 1/2 strike on bell movement, with damaged minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in damaged bronzed grey-iron casted case, pendulum, key missing m: 28 cm Ft 30 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 101

24 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 261. Asztali óra Table clock francia, 1910 körül, zappler szerkezet, gördülő gátszerkezet réz tokban, sérült, üveg búrával french, around 1910, zappler mechanism, with rolling mechanism in brass case, with glass cloche m: 24 cm Ft Miniatűr óra, 2 db Miniature clocks, 2 pieces francia, 19. század második fele, "Roi a Paris" jezléssel, zappler szerkezet, keresztingás, gördülő gátszerkezet, préselt fémlemez, sárgaréz, római számos számlappal, üveg búrával, sérült, kulcs hiányzik, gótikus öntött templomforma, ezüstözött bronz, üveg búrával, sérült french, second half of the 19th century, with inscription: "Roi a Paris", zappler mechanism, cross-pendulum, rolling escape-wheel, extruded metallplate, brass dial with arabic numbers dial, with glass cloche, key missing; gothic casted church-form, silvered bronze, with glass cloche, damaged m: 19 cm Ft Miniatűr óra Miniature clock francia, 19. század második fele, zappler szerkezet, keresztingás, gördülő gátszerkezet, préselt, festett tűzaranyozott sárgaréz tokban, számlapja pótolt, üveg búrával french, second half of the 19th century, zappler mechanism, with cross-pendulum, rolling escapewheel, in extruded, painted, fire gilded brass case, dial replaced, with glass cloche m: 13 cm Ft Misterieu, 2 darab óratartóval Misterieu, with 2 pieces clockholders német, 20. század eleje, "Junghans" jelzéssel, ingaóra, zsebóra szerkezettel, bronz, fa és márvány talapzaton german, first half of the 20th century, with inscription "Junghans", pendulum clock with pocketwatch mechanism, on bronze, wood and marble feet m: 20 cm Ft Misterieu német, 20. század eleje, ingaóra, zsebóra szerkezettel, bronz, márvány talapzaton, sérült german, first half of te 20th century, pendulumclock with pocket watch mechanism, bronze on marble pedestal, damaged m: 35 cm Ft

25 266. Falióra / Wall clock osztrák, 1860 körül, 1/4 ütős, csigás szerkezet, római számos perc beosztásos zománcozott számlappal, faragott fa tokban, sérült austrian, around 1860, 1/4 strike mechanism, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in carved wood case, damaged m: 138 cm Ft Falióra / Wall clock osztrák, 1860 körül, egysúlyos szerkezet, római számos percbeosztásos zománcozott számlappal, festett, faragott fa tokban, mutató sérült austrian, around 1860, one weight mechanism, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in painted, carved wood case, clock-hands damaged m: 81 cm Ft Falióra / Wall clock osztrák, 19. század vége, 1/4 ütős szerkezet, vésett réz ingával, súllyal és számlappal, faragott fa tokban, kulcs hiányzik austrian, end of the 19th century, 1/4 strike movement, with carven brass pendulum, weight and dial, in carved, compact wood-case, key missing m: 144 cm Ft Falióra / Wall clock osztrák, 19. század vége, 1/4 ütős szerkezet, faragott fa tokban, sérült austrian, end of the 19th century, 1/4 strike mechanism, in carved wood-case, damaged m: 120 cm Ft 270 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 103

26 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 270. Utazó óra / Travelling clock magyar, 19. század első fele, "Kregtzy János Sopronban" jelzéssel, ébresztős, Anker járatos szerkezet, római számos, percbeosztásos, zománcozott számlapja sérült, fazettált üvegbetétes, aranyozott bronz tokban, hiányos hungarian, first half of the 19th century, with inscription: "Kregtzy János Sopronban", Anker movement with alarm mechanism, with damaged minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in gilded bronze case with faceted glassinsert, incomplete m: 16 cm Ft Utazó óra Travelling clock magyar, 1850 körül, 1/4 ütős ébresztős szerkezet, cilinder járattal, római számos, percbeosztásos zománcozott számlappal, fazettált üveglapos, sárgaréz tokban, működőképes hungarian, around 1850, 1/4 strike with alarm mechanism, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in brass case with faceted glassinsert, operable m: 15 cm Ft Utazó óra Travelling clock francia, 20. század eleje, ébresztős szerkezet, cilinderes járattal, római számos, percbeosztásos, zománcozott számlappal, fazettált üveglapos, tűzaranyozott bronz tokban, kézi véséssel díszítve, kulcs hiányzik francia, first half of the 20th century, movement with alarm mechanism, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in fire gilded bronze case with faceted glassinsert, carven decoration, key missing m: 14 cm Ft Asztali óra Table clock francia, 19. század vége, "P.Japi&C." jelzéssel, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, trébelt sárgaréz számlappal, sárgaréz tokban, kulcs hiányzik, hiányos french, end of the 19th century, inscription: "P.Japi&C.", 1/2 strike on bell movement, embossed brass dial, in brass case, key missing, incomplete m: 21 cm Ft Barométer és asztali óra Barometer and table clock magyar, 19. század második fele, "Lechner József Budapest" jelzéssel, 1/2 ütős, csengőre ütő, ébresztős szerkezet, fazettált üvegbetétes, bronzírozott szürkeöntvény tokban, számlapja sérült, kulcs hiányzik hungarian, second half of the 19th century, with inscription: "Lechner József Budapest", 1/2 strike on bell movement with alarm mechanism, in bronzed casted grey-iron case, with faceted glassinsert, damaged dial, key missing m: 18 cm Ft Asztali óra Table clock magyar, 1880 körül, "Lechner József Pest" jelzéssel, 1/2 ütős, csengőre ütő francia szerkezet, zománcozott számlappal, bronz tokban, sérült, pótolt mutatók, kulcs hiányzik hungarian, around 1880, with inscription: "Lechner József Pest", 1/2 strike on bell, french movement, enamelled dial, in bronze case, clock-hands replaced, key missing m: 19 cm Ft

27 276. Falióra / Wall clock osztrák, 18. század vége, orsójáratú, két súlyos zappler szerkezet, vésett sárgaréz előlappal, súly hiányzik austrian, end of the 18th century, reelage, escape-wheel, two weight zappler mechanism, with carven brass front-board, weights missing m: 34 cm Ft Álló óra / Standing clock osztrák, 19. század második fele, egy súlyos, hat hónapos szerkezet, római számos zománcozott számlappal, faragott tölgyfa tokban, átalakított, sérült austrian, second half of the 19th century, one weight, six month mechanism, with enamelled dial with roman numbers, in carved oakwood case, modified, damaged m: 226 cm Ft

28 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 278. Asztali óra / Table clock osztrák, 19. század vége, "Honliny in Wien" jelzéssel, 1/4 ütős, rugóra ütő szerkezet, római számos, perc beosztásos, zománcozott számlappal, inga, kulcs hiányzik, tok, szerkezet hiányos austrian, end of the 19th century, with inscription: "Honliny in Wien", 1/ strike on spring movement, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, pendulum, key missing, replaced case and mechanism 35*44 cm Ft Asztali óra / Table clock német, 19. század vége, 400 napos torziós lemezingás szerkezet, fazettált üvegbetétes sárgaréz tokban, szürkeöntvény rátétekkel, mutató sérült, inga hiányos german, end of the 19th century, 400 day, torsion plate-pendulum mechanism, in brass case with faceted glassinsert, with casted grey-iron outlays, clock-hand damaged, pendulum incomplete m: 43 cm Ft Asztali óra / Table clock német, 1930 körül, La Misterieuse, Kiensle szerkezet, üveg számlappal, sérült german, around 1930, La Misterieuse, Kiensle mechanism, with glass dial, damaged m: 25 cm Ft Asztali óra üvegbúrával / Table clock with glass cloche magyar, 20. század közepe, pótolt felhúzható szerkezet, lovaskatona ábrázolással, sérült hungarian, middle of 20th century, replaced, winding mechanism, with horse soldier imagery, damaged m: 30 cm Ft Komód óra / Commode clock magyar, 19. század második fele, "Franz Reszl in Pápa" jelzéssel, 1/4 ütős, rugóra ütő szerkezet, római számos percbeosztásos zománcozott számlapja sérült, paliszander tokban, esztergált diófa oszlopokkal sárgaréz rátétekkel, inga, kulcs hiányzik hungarian, second half of the 19th century, inscription: "Franz Reszl in Pápa", 1/4 strike on spring movement, with damaged minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in purple-wood case, with turned nutwood columns, with brass outlays, pendulum and key missing m: 39 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock osztrák, 19. század első fele, 1/2 ütős, rugóra ütő szerkezet, római számos, percbeosztásos, zománcozott számlappal, faragott, aranyozott fa tokban, sérült, inga, csengő, kulcs hiányzik, mutató pótolt austrian, first half of the 19th century, 1/2 strike on spring movement, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in carved gilded wood case, damaged, pendulum, bell, key missing, clock-handle replaced m: 45 cm Ft

29 Asztali óra / Table clock magyar, 19. század vége, "Lechner József Budapest" jelzéssel, 1/2 ütős, rugóra ütő szerkezet, a számlap előtt dolgozó horgonnyal és gátkerékkel, higanykompenzációs ingával, fazettált üvegbetétes sárgaréz tokban, sérült hungarian, second half of the 19th century, with inscription: "Lechner József Budapest", 1/2 strike on spring movement, anchor and escape-wheel work before the dial, with mercury compensated pendulum, in brass case with faceted glassinsert, damaged m: 34 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock magyar, 19. század második fele, "Lechner József Pest" jelzéssel, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, zománcozott számlap előtt dolgozó horgonnyal és gátkerékkel, fazettált üvegbetétes, tűzaranyozott bronz tokban, sérült, kulcs hiányzik hungarian, second half of the 19th century, with inscription: "Lechner József Pest", 1/2 strike on bell movement, anchor and escape-wheel work before the enamelled dial, in fire gilded case with faceted glassinsert, key missing m: 51 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock osztrák, 19. század második fele, "Franz Heiss und Söhne, Bécs" jelzéssel, 1/2 ütős, rugóra ütő szerkezet, higanykompenzációs ingával, római számos zománcozott számlappal, fazettált üveglapos, sárgaréz és márvány tokban, sérült, kulcs hiányzik austrian, second half of the 19th century, with inscription: "Franz Heiss und Söhne, Bécs", 1/2 strike on spring movement, with mercury compensated pendulum, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in brass and marble case with faceted glassinsert, damaged, key missing m: 35 cm Ft Asztali óra / Table clock osztrák, 1900 körül, 400 napos, torziós ingás szerkezet, csavaros tokba zárt gömbsúlyokkal, festett fém számlappal, fa talapzaton sárgaréz tokban, öntött, csiszolt üvegbúrával, sérült, ingaszál szakadt austrian, around 1900, 400 day, torsion pendulum mechanism, with weights in screw case, with painted metall dial, on wood pedestal in brass case, casted, with polished glass cloche, damaged m: 30,5 cm Ft Asztali óra / Table clock Svájc, 20. század közepe, Atmos, örökmozgó szerkezet 5 oldalon üvegborítású, aranyozott sárgaréz tokban, működőképes Swiss, middle of the 20th century, Atmos, perpetual motion, glassinsert on five sites, in gilded brass case, operable m: 23,5 cm Ft Asztali óra üvegbúrával / Table clock with glass cloche német, 20. század eleje, 400 napos, torziós ingás szerkezet, csavaros tokba zárt ólom gömbsúlyokkal, sárgaréz tokban, sérült german, first half of the 20th century, 400 day, torsion pendulum mechanism, with lead weights in screw case, in brass case, damaged m: 32 cm Ft PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 107

30 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY Falióra / Wall clock német, 1920 körül, 1/4 ütős, rugóra ütő szerkezet, faragott diófa tokban, vésett sárgaréz számlap, inga german, around 1920, 1/4 strike on spring movement, in carved nut-wood case, with carven brass dial and pendulum m: 73 cm Ft Falióra / Wall clock német, 19. század második fele, kétsúlyos szerkezet, római számos, percbeosztásos porcelán számlapja sérült, faragott, esztergált diófa tokban, sárgaréz rátétekkel, kulcs hiányzik, pótolt, alakított german, second half of the 19th century, two weights mechanism, damaged minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in carved, turned nutwood case, with brass outlays, key missing, replaced, modified m: 84 cm Ft Falióra / Wall clock német, 1920 körül, 1/2 ütős szerkezet, festett alumínium számlappal, diófa tokban, hiányos german, around 1920, 1/2 strike movement, with painted aluminium dial, in nutwood-case, incomplete m: 62 cm Ft Falióra / Wall clock német, 1930 körül, "Junghans" jelzéssel, 1/2 ütős rugóra ütő szerkezet, festett alumínium számlappal, diófa tokban, sérült, kulcs hiányzik german, around 1930, with inscription: "Junghans", two weights mechanism, with painted aluminium dial, in nutwood case, damaged, key missing m: 72 cm Ft Falióra / Wall clock osztrák, 20. század eleje, 1/2 ütős szerkezet, faragott, római számos, percbeosztásos zománcozott számlappal, tömör diófa tokban, kulcs, mutató hiányzik austrian, first half of the 20th century, 1/2 strike movement, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, in compact nut case, key and clock-hand missing, back-plate replaced m: 110 cm Ft Falióra / Wall clock magyar, 19. század második fele, "Friedmann Jenő Kisvárda" jelzéssel, 1/2 ütős rugóra ütő szerkezet, római számos percbeosztásos porcelán számlapja sérült, fenyőfa tokban, súly hiányzik hungarian, second half of the 19th century, with inscription: "Friedmann Jenő Kisvárda", 1/2 strike mechanism, minute graduated, enamelled dial with roman numbers, with damaged porcelain dial, in pineood case, weight missing m: 69 cm Ft

31 296. Parasztóra, 4 db Peasant clocks, 4 pieces magyar, század, festett fenyőfa számlappal, csengőre ütő szerkezet, inga, öntöttvas súly hiányzik hungarian, 19th-20th century, with painted pinewood dial, strike on bell mechanism, pendulum and casted-iron weight missing m: cm Ft Miniatűr álló óra Miniature standing clock német, 20. század eleje, L.A monogrammal, járó szerkezet, sárgaréz rátétekkel kulcs hiányzik german, first half of the 20th century, with L.A. monogram, with brass outlays, key missing m: 27 cm Ft Falióra / Wall clock osztrák, 19. század közepe, "Junghans" jelzéssel, két súlyos, 1/2 ütős, rúdra ütő szerkezet, festett arab számos, vésett sárgaréz számlappal, vésett sárgaréz ingával, súlyokkal, filézett mahagóni tokban, szerkezet, inga, súly pótolt austrian, middle of the 19th century, with inscription: "Junghans", two weights mechanism, 1/2 strike on rod movement, with carven, painted arabic numbers on carved brass dial, with carven brass pendulum and weights, in fillets mahagony case, mechanism, pendulum and weight replaced m: 100 cm Ft Különféle órák, 6 db Various clocks, 6 pieces osztrák, német között, "Junghans" és "Lenzkirch" jelzésekkel, ébresztő szerkezet, lemez tokban, sérült austrian, german between 1910 and 1930, with inscriptions: "Junghans" and "Lenzkirch", with alarm mechanism, in plate case, damaged m: cm Ft 30 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 109

32 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY Kandalló óra / Mantel clock német, 20. század eleje, 1/2 ütős csengőre ütő szerkezet, római számos, vésett márvány számlappal, bronzírozott szürkeöntvény tokban, márvány rátétekkel, sérült, inga hiányzik german, first half of the 20th century, 1/2 strike on bell movement, carved marble dial with roman numbers, in bronzed grey-iron casted case, with marble outlays, damaged, pendulum missing m: 74 cm Ft Asztalióra, 3 db Table clock, 3 pieces 1/2 és 1/4 ütős és ébresztő szerkezet, pótolt, hiányos 1/2 and 1/4 strike and alarm mechanisms, replaced, incomplete m: cm Ft Kandalló óra / Mantel clock német, 20. század eleje, 1/2 ütős, csengőre ütő szerkezet, római számos vésett márvány számlappal, márvány talapzaton bronzírozott szürkeöntvény tokban, inga sérült, kulcs hiányzik german, first half of the 20th century, 1/2 strike on bell movement, with carven marble dial with roman numbers, on bronzed grey-iron casted case, pendulum damaged, key missing m: 42 cm Ft Falióra / Wall clock német, 20. század eleje, 1/2 ütős csengőre ütő ingás szerkezet, papír alapú számlappal, bronz tokban, pótolt vörösréz mutatókkal, sérült, kulcs hiányzik, szerkezet pótolt german, first half of the 20th century, 1/2 strike on bell movement with pendulum, with paper based dial, in bronze case, replaced cooper clockhands, damaged, key missing, replaced mechanism m: 52 cm Ft Keretóra / Frame clock osztrák, 1880 körül, pótolt, alakított szerkezet és tok austrian, around 1880, replaced, modified mechanism and case m: 61 cm Ft Falióra, 2 db / Wall clocks, 2 pieces német, 19. század vége, rugóra ütő, ingás, súlyhuzatos szerkezet, római számos percbeosztásos festett üveg számlappal, feketére festett faragott fa tokban, festett díszítéssel, sérült german, end of the 19th century, on spring strike, with pendulum and weight puller mechanism, minute graduated, painted glass dial with roman numbers, in black-painted carved wood case, with painted decoration, damaged m: cm Ft

33 306. Kakukkos óra Cuckoo-clock német, 20. század, kétsúlyos kakukkos szerkezet, római számos számlappal, faragott diófa tokban, sérült german, 20th century, two weights mechanism, dial with roman numbers, in carved nutwood case, damaged m: 50 cm Ft Kakukkos óra Cuckoo-clock német, 20. század, két súlyos, rugóra ütő, kakukkos szerkezet, faragott diófa tokban, sérült german, 20th century, two weights, strike on rod, cuckoo mechanism, in carved nutwood case, damaged m: 31 cm Ft Kakukkos óra / Cuckoo-clock csehszlovák, 20. század, kétsúlyos rugóra ütő, kakukkos szerkezet, római számlapos számlappal, faragott diófa tokban, sérült czechoslovak, 20th century, two weights mechanism, dial with roman numbers, in carved nutwoodcase, damaged m: 64 cm Ft Falióra / Wall clock német, 20. század második fele "Atlanta Schwebeanker" jelzéssel, félautomata szerkezet, sárgaréz tokban german, second half of the 20th century, inscription: "Atlanta Schwebeanker", halfautomatic mechanism, in brass case m: 26 cm Ft Kakukkos óra Cuckoo-clock német, 20. század, kétsúlyos rugóra ütő, kakukkos szerkezet, faragott diófa tokban, sérült german, 20th century, two weights, strike on spring, cuckoo mechanism, in carved nutwood case, damaged m: 56 cm Ft Asztali óra üvegbúrával Table clock with glass cloche német, 1960 körül, KOMA típusú, rugóhajtású torziós ingás 400 napos asztali óra, tokba zárt gömbsúlyokkal, műanyag számlappal, sárgaréz tartószerkezetben, sérült üvegbúrával german, around 1960, typ KOMA, with spring-driver torsion pendulum, 400 day table clock, with weights in case, in brass holding device, damaged glass cloche m:24 cm Ft 30 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 111

34 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 312. Art deco asztali óra Art deco table clock magyar, 1930 körül, 1/4 ütős rúdra ütő, zenélő szerkezet, sárgaréz rátétes számlappal, diófa tokban, kulcs hiányzik hungarian, around 1930, 1/4 strike on spring movement, with brass dial, in nutwood case, key missing 21*44 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock magyar, 1930 körül, 1/2 ütős, rúdra ütő szerkezet, diófa tokban, kulcs hiányzik hungarian, around 1930, 1/2 strike on rod movement, in nutwood case, key missing 20*40 cm Ft Kandalló óra / Mantel clock magyar, 1930 körül, 1/2 ütős rugóra ütő szerkezet, tölgyfa tokban, kulcs hiányzik hungarian, around 1930, 1/2 strike on spring movement, in oakwood case, key missing 24*54 cm Ft Art deco asztali óra Art deco table clock magyar, 1930 körül, 1/2 ütős rúdra ütő szerkezet alumínium számlappal, diófa tokban hungarian, around 1930, 1/2 strike on spring movement, with aluminium dial, in nutwood case m: 24,5 cm Ft

35 316. Zsebóra / Pocket watch osztrák, 18. század, "Schwer Saltzburg" jelzéssel, ezüst, 3 tokos, orsós gátszerkezet, zománcozott római számos számlapja sérült, teknőcpáncél borítású sérült tok, kulcs és üveglap hiányzik austrian, 18th century, with inscription: "Schwer Saltzburg", silver, in three case, reelage, escape-wheel mechanism, with damaged, enamelled dial with roman numbers, tortoiseshell overlay, damaged case, key and glassplate missing d: 7,5 cm Ft Zsebóra, 2 db Pocket watch, 2 pieces Svájc, 1900 körül, "Doxa" jelzéssel, sérült Swiss, around 1900, with inscription: "Doxa", damaged 9,5 cm Ft Miniatűr utazóóra Miniature travelling clock német, 20. század, üveglapos, sárgaréz tokban german, 20th century, in brass case with glassinsert m: 6,5 cm Ft Zsebóra, 2 db Pocket watch, 2 pieces Svájc, 1900 körül, "Doxa" jelzéssel, sérült Swiss, around 1900, with inscription: "Doxa", damaged 10 cm Ft 30 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 113

36 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 320. Női nyakórák, 10 db Woman nack-watches, 10 pieces 20. század, cilinderes járat, 7 db ezüst, 3 db vas, zománcozott és tulázott díszítés 20th century, 7 pieces silver, 3 pieces iron, with enamelled decoration 4-5 cm Ft Zsebórák, 18 db Pocket watches, 18 pieces 20. század, 2 db duplafedelű, hiányos, hibás 20th century, 2 pieces in double case, incomplete, damaged 6-7,5 cm Ft Stopperóra, 2 db Stopper, 2 pieces orosz, 1970 körül, fém russian, around 1970, metal 6-9,5 cm Ft Karóra, 13 db Watches, 13 pieces 20. század 20th century 3,5-5 cm Ft

37 324. Kulcsos zsebórák, 8 db / Pocket watches with keys, 8 pieces 18. század vége, 19. század eleje, cilinderes és Anker, spindlis-láncos járat, ezüst tokos, hiányos end of the 18th century and first half of the 19th century, with various mechanism, in silver case, incomplete 4,5-7,5 cm Ft Ezüsttárgyak, 27 db / Silver objects, 27 pieces különféle hitelesítő jegyekkel, sérült various hallmarks, damaged 964 g Ft Nyaklánc / Necklace magyar, 1900 körül, szecessziós stílusú, régi csiszolású gyémántok, arany ezüsttel lemezelve, fehérarany, sérült hungarian, around 1900, art nouveau style, with old-wrought diamonds, gold with silver plated, white gold, damaged 2g (bruttó) Ft Karóra / Watch Svájc, 1950 körül, arany tokban, finom szerkezettel Swiss, around 1950, in gold case, with pure mechanism d: 3,5 cm Ft 100 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 115

38 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 328. Ezüst doboz / Silver box Bécs, közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, olvashatatlan mesterjegy, vésett feliratokkal, belül aranyozás nyomával, sérült Vienna, hallmark between , 800 parts per thousand silver, unreadable maker's mark, with carved inscription, inside in part gilded, damaged 8*28*19 cm; 1038 g Ft Gyertyatartó pár / Pair of candellabra magyar, közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, HS mesterjeggyel, balluszteres forma, gépi véséssel, horpadt hungarian, hallmark between , 800 parts per thousand silver, HS maker's mark, with columnform decoration, machine carving, dented m: 21 cm; 338 g Ft Füles tálca / Handle tray Pest, közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, olvashatatlan mesterjegy, hengerelt téglatest forma közepén HA monogrammal, gazdag stilizált virágos díszszegéllyel, apró sérüléssel Pest, hallmark between , 800 parts per thousand silver, unreadable maker's mark, flatted oblong in the middle HA monogram, with conventional flower rim, with small damages 59*35 cm; 2004 g Ft Színházi táska / Evening bag magyar, közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, láncszövet csipkés végződéssel, merevítő pánttal és karlánccal, zafír nyitógombbal, szarvasbőr béléssel hungarian, hallmark between , 800 parts per thousand silver, chain-stuff with laced ending, with brace and bracelet, with sapphire button, and buck leather lining 186 g (bruttó) Ft

39 Gyertyatartó pár Pair of candelabra osztrák, 1858, 13 latos antik ezüst, A.E. mesterjel, felhúzott barokkos forma, bordázott díszítéssel, sérült austrian, 1858, 13 lat antique silver, A.E. maker's mark, updrawned baroque form, with ribbed decoration, damaged m: 21 cm; 332 g Ft Díszváza pár / pair of Vases osztrák, közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, szecessziós kehelyforma, 6 darab üvegpaszta berakással, sérült austrian, hallmark between , 800 parts per thousand silver, art nouveau cupform, with 6 pieces glasspaste inset, damaged m: 21 cm; 524 g (bruttó) Ft Író készlet / Writing set német, 800 ezrelékes ezüst, jelzések, préselt, vésett díszítéssel, felirattal german, 800 parts per thousand silver, with hallmarks, extruded, with carven decoration, with inscription: m: 14 cm; 310 g Ft Gyertyatartó / Candelabra osztrák, 19. század közepe, 13 latos antik ezüst, hat karéjos talpon, felhúzott test, bécsi rózsás díszítéssel, sérült austrian, middle of the 19th century, 13 lat antique silver, on sixlobed stand, updrawned form, with viennase rose decoration m: 30 cm; 396 g Ft Gyertyatartó / Candellabra magyar, közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst NS mesterjeggyel, négy oroszlánfejes lábon, felhúzott test, sérült hungarian, hallmark between , 800 parts per thousand silver, NS maker's mark, on the stand four lionhead, updrawned form, damaged m: 34 cm; 308 g Ft PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 117

204. ÖVDÍSZ / BELT ORNAMENT

15. árverés 15th auction

Május 21. BIKSADY. 302. Csésze aljjal / Cup with saucer

950 000 Ft 3 330. 360 000 Ft 1 260. 148*153 cm. 177*105*47 cm

950 000 Ft 3 330. 360 000 Ft 1 260. 148*153 cm. 177*105*47 cm 2013. NOVEMBER 28. 501. Kabinet szekrény / Cabinetcase német, 19. század első fele, faragott, festett, aranyozott tölgyfa German, first half of the 19th century, carved, painted, gilded oakwood 148*153

Ezüst, ékszer, műtárgy, bútor december 7. szerda 18 óra

Ezüst, ékszer, műtárgy, bútor december 7. szerda 18 óra Ezüst, ékszer, műtárgy, bútor - 2016. december 7. szerda 18 óra 167. TÁNYÉR / PLATE Kína, késő Ming-dinasztia, 16. század, festett, mázas porcelán China, late Ming Dynasty, 16th century, painted, glazed

271. Üvegedény 272. Üvegedény / glassware 273. illatszeres Üveg / perfume bottle 274. Üvegedény / glassware 275. Üvegedény / glassware glassware

271. Üvegedény 272. Üvegedény / glassware 273. illatszeres Üveg / perfume bottle 274. Üvegedény / glassware 275. Üvegedény / glassware glassware 271. Üvegedény Glassware Bizánc/Iszlám, 6-8. század, kék tónusú hutaüveg Byzantium/Islam, 6-8th century, blue-toned glass m: 4 cm 272. Üvegedény / Glassware Római Birodalom, Császárság kora, (Kr.e. 27-Kr.u.

282. Vallardi testvérek, 19. század Cato halála / Death of Cato rézmetszet, papír / etching on paper 26,5*30 cm 12 000 Ft 40

282. Vallardi testvérek, 19. század Cato halála / Death of Cato rézmetszet, papír / etching on paper 26,5*30 cm 12 000 Ft 40 2015. MÁJUS 20. 18 ÓRA 275. Louis Garreau, 18. század Leonardo da Vinci halála Death of Leonardo da Vinci 23,5*20 cm François Guillaume Ménageot (1744-1816) festménye után After a painting by François

2012. június 7-én 18 órakor fotók, mutárgyak, bútorok, szonyegek on 7th June 2012 at 6 p.m. photos, objects, furnitures, carpets

2012. június 7-én 18 órakor fotók, mutárgyak, bútorok, szonyegek on 7th June 2012 at 6 p.m. photos, objects, furnitures, carpets 2012 th Május 23-tól 26-ig, valamint május 29-tol június 4-ig minden nap 10-18 óra között from 23rd to 26th May, and from 29th May to 4th June daily from 10 a.m. to 6 p.m. 2012. június 7-én 18 órakor fotók,

IX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.02.27. 18 óra

280 000 Ft 970. 650 000 Ft 2 240. 53*38 cm. 30*24 cm

TAVASZI VÁSÁR SPRING SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT MÁJUS / 6-24TH MAY 2019

2. nap 93. Karácsonyi Mûvészeti Aukció

101128 hossz: 6500 mm length:6500 mm

101128 hossz: 6500 mm length:6500 mm Összesítő táblázat ablak, és franciaajtó profilokról Widows and french doors profile recapitulation table 101128 Tokprofil ablakokhoz, és francia ajtókhoz Frame profile for windows, and french doors 101328

NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése

A három Mária. Aranyozott faszobor

A valódi szépség örök!

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

BÚTOR KATALÓGUS I FURNITURE CATALOG

BÚTOR KATALÓGUS I FURNITURE CATALOG BÚTOR KATALÓGUS I FURNITURE CATALOG TARTALOM I CONTENT SZÉKEK I CHAIRS 2-7 BÁRSZÉKEK I BARSTOOLS 8-10 FOTELEK I ARMCHAIRS 11-13 PUFFOK I CHAIRS 14 KANAPÉK I SOFAS 15 ASZTALOK I TABLES 16-18 FOGASOK I COAT

AJÁNDÉKOZÁSI SZERZŐDÉS

Dalnoki Jenő Hagyatéki Aukció

Dalnoki Jenő Hagyatéki Aukció Dalnoki Jenő Hagyatéki Aukció AUKCIÓ: 2018. NOVEMBER 15. 18:00 KIÁLLÍTÁS: 2018. NOVEMBER 6-14. ELŐSZÓ Tisztelt Érdeklődők, kedves Barátaink! Egy legenda életébe betekinteni mindig hatalmas kalandot jelent.

PARTS LIST. Elna Lotus

PARTS LIST. Elna Lotus Lotus 0 0 KEY PARTS NO. NO. DESCRIPTION 0 0000 000 00000 0000 0000 00 00000 000000 0000 0000 000 000 0000 000000 00000 000000 000 00 00000 00000 0000 0000 000 00000 000000 Upper shaft (unit) Hexagonal

Advent, advent......a karácsonyi kollekció

Advent, advent......a karácsonyi kollekció Advent, advent......a karácsonyi kollekció 1041952, háromszínù 28.990 Ft 1045451 tenyésztett gyöngyökbòl (kb. 5,5-6 mm) arany medállal és zárral, gyémántokkal** kb. 45 cm 78.990 Ft 1045468 gyémántokkal*

823MutargyAnnamarijavitott.qxd 11/9/2009 2:54 AM Page 1. Mûtárgy

FLEX KITCHEN TOOLS. Key features

FLEX KITCHEN TOOLS. Key features 2 0 1 5 FLEX KITCHEN TOOLS Key features solid 18/8 stainless steel spring steel core Flexible silicone head for easy scraping Spring steel core for better stirring results Noiseless during use Will not

Egyedi jelvények. Plakettek. Egyedi érmek

Egyedi jelvények. Plakettek. Egyedi érmek gyedi jelvények Plakettek gyedi érmek 2013PRÉMIUM SRLGK LUXURY UPS 413 TRÓÁK TROPHIS 1415 LRÚGÁS SRLGK ÉS TRÓÁK SOR UPS N TROPHIS 1617 KÖZÉPKTGÓRIÁS SRLGK MIUM UPS 1836 GZSÁGOS SRLGK ONOMY UPS 3741 ŐK

LIZBONA BELTÉRI AJTÓ

LIZBONA BELTÉRI AJTÓ LIZBONA BELTÉRI AJTÓ - Az ajtók dekoratív papír fóliával bevontak. - Az ajtó panel laminált fából készük. - Az ajtó él lekerekített (profil R ). - A zár hagyományos kulccsal vagy fürdôszobai. - Az ajtók

LIFE 40 1A SÖTÉTSZÜRKE F // DARK GREY F

LIFE 40 1A SÖTÉTSZÜRKE F // DARK GREY F 40 1A SÖTÉTSZÜRKE F4292029 // DARK GREY F4292029 BÚTORFELÉPÍTÉS // PARTS OF FURNITURE KORPUSZ ÉS FRONT: LAMINÁLT BÚTORLAP ÉS VÁKUUMPRÉSELT MDF LAPOK MOSDÓTÁL: KERÁMIA VASALATOK: TANDEMBOX, CSILLAPÍTOTT

OREX_Frühling_2011_Folder_RZ.indd 1 18.03.11 13:46

192. aukció 2013. május 23. csütörtök

ZSANNA DESING S PRODUCTS

ZSANNA DESING S PRODUCTS ZSANNA DESING S PRODUCTS Szép napot minden kedves látogatónknak! Családi vállalkozásunk kézzel festett Kalocsai, születésnapi, Valentin napi, esküvői poharak, bögrék, üvegek, dobozok készítésével foglalkozik.

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

Unique airport experience

Unique airport experience Purchase, play and win! Spend at least 75 EUR in any shops participating in the Wings of Love promotion. Show the receipt(s) to the hostesses at the promotional stage, for a chance to win a special Valentine

Tér, idő, SEIKO. A szépség három dimenziója. 2009/2010.

Tér, idő, SEIKO. A szépség három dimenziója. 2009/2010. Tér, idő, SEIKO. A szépség három dimenziója. 2009/2010. Tartalomjegyzék Asztali órák...5-9. - Látható szerkezetű...5. - Fa tokos...6-7. - Fém és üvegtokos...8. os...9. Fali órák...10-26. - Hőmérős...10.

THERE IS / ARE SZERKEZET A létezés vagy a létező dolog hangsúlyozására szolgáló nyelvtani szerkezet

THERE IS / ARE SZERKEZET A létezés vagy a létező dolog hangsúlyozására szolgáló nyelvtani szerkezet THERE IS / ARE SZERKEZET A létezés vagy a létező dolog hangsúlyozására szolgáló nyelvtani szerkezet A leírt angol mondatban többnyire az ige után álló mondatrész a leghangsúlyosabb. Ezért, mivel a kötött

94-95. Tavaszi Művészeti Aukció 94-95. Spring Art Auction

OPTIMUM MASCHINEN - GERMANY

OPTIMUM MASCHINEN - GERMANY Tartalékalkatrészek - Spare parts B24H - B28H OPTIMUM 6 Tartalékalkatrészek - Spare parts B24H - B28H 6.1 Áttekintés - Overview B24H 37 OPTIMUM Tartalékalkatrészek - Spare parts B24H - B28H 6.1.1 Tartalékalkatrész

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

SOFT GLASS 60 SOFT GLASS A35 MAGASFÉNYŰ FEHÉR // GLOSSY WHITE MAGASFÉNYŰ FEHÉR // GLOSSY WHITE

SOFT GLASS 60 SOFT GLASS A35 MAGASFÉNYŰ FEHÉR // GLOSSY WHITE MAGASFÉNYŰ FEHÉR // GLOSSY WHITE 60 A KORPUSZ: VÁKUUMPRÉSELT MDF ÉS LAMINÁLT LAPOK FRONT: ALUMÍNIUM KERETBEN LACOBEL ÜVEG MOSDÓTÁL: FEHÉR FESTETT ÜVEG TÜKRÖS FELSŐ RÉSZ FIÓKOK, VASALATOK: TANDEM BOX, TELJES KIHÚZÁSÚ, CSILLAPÍTOTT ZÁRÓDÁSÚ

GLASS SHARP EREZETT FEHÉR // WHITE WOOD. AURA MIRROR 50x80

GLASS SHARP EREZETT FEHÉR // WHITE WOOD. AURA MIRROR 50x80 GLASS SHARP EREZETT FEHÉR // WHITE WOOD AURA MIRROR 50x80 BÚTORFELÉPÍTÉS // PARTS OF FURNITURE KORPUSZ ÉS FRONT: LAMINÁLT BÚTORLAP ÉS VÁKUUMPRÉSELT MDF LAPOK MOSDÓTÁL: FEHÉR ÜVEG VASALATOK: TANDEMBOX,

Bácsvíz Kecskeméti Sport Club KVSC