NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése

Download "NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése"

1 NAGYHÁZI G a l é r I A é s A u k c i ó s H Á Z Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése Árverés: május 19-én, csütörtökön 17 órától A kiállítás megtekinthető: május 7-től május 15-ig naponta óráig Dates of Sale: on Thursday 19 th May 2011 at 5 p.m. On View: from 7 th May to 15 th May daily from 10 a.m. to 6 p.m. Budapest V., Balaton utca 8. Telefon: , Fax: A katalógus teljes anyaga látható a honlapon. További információk a nag@nagyhazi.hu -címen. A Magyar Műtárgy- és Régiségkereskedők Országos Szövetségének tagja

2 A műtárgyakat felvette: Kalmár Ervin bútor- és szőnyegbecsüs Kata Csaba bútor- és szőnyegbecsüs Mayer Vera festménybecsüs Mecseki Eszter művészettörténész, igazságügyi szakértő Nagy József festmény- és műtárgybecsüs Nagyházi Csaba festmény- és műtárgybecsüs Pavlicsné Haász Mónika műtárgybecsüs Az árverés vezetője: Soóky Marietta A címlapon a 24. tétel, a hátsó borítón a 426. tétel látható. Kiadta a Nagyházi Galéria és Aukciósház, Budapest, Fotó és képfeldolgozás: Kalmár Ervin, Kata Csaba Nyomtatta:

3 Árverési feltételek 1. A Nagyházi Galéria mint árverési ház az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, ügyfélkártya, illetve név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett VÉDETT tárgy esetében az évi LXIV. tv.- ben biztosított elővásárlási jogát a magyar állam érvényesíti. 3. Az Aukciósház mint kereskedelmi képviselő az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az Aukciósház fentartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverezését mellőzze. Licitlépcsők Emelkedés 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft 500 eft és eft között 50 eft 1000 eft és eft között 100 eft stb. 4. A vevő a leütési ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A kereskedelmi képviselő biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 14 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő (az Árverési ház) az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. A vevő a kereskedelmi képviselő részére közvetítői díjat tartozik fizetni eft ( ) leütési árig 21%-ot, ezt meghaladó leütési ár esetén a teljes összeg 18%-át. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 15. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Amennyiben az árverési vevő az árverést követően felszólítás ellenére a megbízás tárgyát nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesíti a költségei levonását követően a fennmaradt összeget pedig a vevő javára letétként őrzi. 7. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálatára rávegyen és így megkárosítson. 8. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 9. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólalmlásnak nincs helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első kételytől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az Akciósház vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 10. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 11. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal. és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 12. Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján, helyette a kereskedelmi megbízott a megbízásnak megfelelően hivatalból árverezhet, illetve telefonon személyesen licitálhat. Telefonos vételi megbízást 300 euró, ill. 80 eft alatt nem fogadunk el. Vételi megbízásban meghatározott összeg 20%-a előlegképpen lefizetendő, amiről a megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást vagy az árverés résztvevői magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az előleget a vételi megbízás elismervényének ellenében minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, az előleg foglalónak tekintendő. 13. Az árverési katalógusban VÉDETT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról kivinni nem lehet. A VÉDETT jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő. 14. A kulturális javak külföldre viteléről az évi LXIV. törvény rendelkezik. A kutlurális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetők ki az országból. Az engedély nélkül, valamint a végleges kiviteli engedéllyel kivihető kulturális javak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) a Nagyházi Galériával együttműködő szakértő cég foglalkozik. A részletekkel kapcsolatos előzetes információ és árajánlat a es telefonszámon vagy az aukció alatt a helyszínen kérhető. 15. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával is. Ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámolásra kerül. 16. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. A katalógusban jelzett euróárak kizárólag információs céllal szerepelnek. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta árfolyam. Nagyházi Galéria és Aukciósház mint kereskedelmi képviselő. Budapest, május 3

4 Conditions of sale 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Nagyházi Galéria Árverési Ház, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their paddle. Buyers may participate in the bidding only with a numbered bidding paddle. To receive a paddle buyers shall be registered with name and address, or client card preceding the auction. Being registered buyers acknowledge to accept the conditions of sale. 2. On the fall of the auctioneer s hammer, title to the offered lot will pass to the highest bidder acknowledged by the auctioneer. However, in case of lots marked as protected items (VÉDETT) in the catalogue, Hungarian museums reserve the right to buy the item at the hammer price. (Law No. LXIV. of 2001.) 3. The buyer has to pay 20% of the hammer price, as deposit, in cash immediately after the sale. In case the whole price is paid, the buyer can have the object after the sale. A possibility to pay the amount over the deposit within the space of 14 days is rendered by the agent. The deposit is part of the hammer price on condition that it is paid within 14 days. In case of non-payment within two weeks of the date of the sale, the agent Nagyházi Galéria Árverési Ház regards the buyer s bid as null and void in which case the buyer has no right to reclaim the deposit. Nagyházi Gallery reserves the right to reject the auctioning of certain lots listed in the catalogue. Bidding steps under HUF 1000 HUF between HUF 2000 HUF between HUF 5000 HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF 4. A buyer s premium shall be added to the hammer price and paid by buyers: 21% of the hammer price up to and including HUF ( 50000, 18% of the hammer price exceeding that amount (Law No. XXIX. 1996). On purchasing fine arts an additional 5% artists royalty shall also be added to the hammer price as enacted by Law No. LXXVI Immediately after sale the buyer assumes full risk and responsibility thereof for the lot including any loss or damage and for shipment. The auctioneer is not responsible for any damage occuring after the sale. If the buyer fails to ship the purchased item the auctioneer has the right to charge 5% of the price as storage and handling price per month from the fifteenth day of the date of the auction. In case the buyer fails to removed the goods in spite of being called upon to do so after 6 months the agent has the right to sell the item and will preserve the amount for the buyer as deposit minus expenses. 6. No seller may bid nor may any third party bid on seller s behalf in order to reach an unreasonably high price thus inflicting a loss on any other party. 7. All lots are available for inspection prior to and during the sale. 8. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The Auction House will not accept any complaints after the fall of the auctioneer s hammer ont he lot unless the item proves not to be genuine despite being marked so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her doubt to the provenance or the authenticity of the item, but no later than five years from the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee if an independent expert establishes that the item is not genuine. 9. All goods are sold with all faults and imperfections they have at the time of the sale without any warranty. 10. No object will be sold for an amount less than the estimate price in the catalogue. The auctioneer bears no responsibility for validity of the bids. The Auction House shall not be obliged to re-offer the lot for the hammer price at a future auction. 11. In our discretion, The Auction House will execute order bids or accept telephone bids as a convenience to clients who are not present at auctions in accordance with a purchase assignment. Telephone bids will not be accepted for items with starting prices below 300 ( HUF). Fifty per cent of the amount agreed upon in the order bid is to be paid prior to sale on which the buyer is to be given acknowledgement of receipt. In case a higher bid is left for the same lot by a third party or is by buyers in the saleroom, the the advance will be paid back to the absentee bidder. If the order to buy is succesfully executed, 20% of the purchase price is to be considered as deposit from the advance. 12. No objects marked VÉDETT (protected) in the catalogue may be taken abroad. Owners of protected goods will be registered by museums which should be notified in the case of any change in ownership. 13. The exportation of cultural goods is governed by the Law No. LXIV of Cultural goods may be finally exported from the country only in the possession of a license issued by the National Office of Cultural Heritage. A special company in corporation with Nagyházi Gallery is dealing with the exportation of cultural goods to be exported without license or with a final exportation license (licensing, packaging, customs clearance, transportation). A previous information as to details, as well as expertise and quotation are available through the telephone numbers , or during the auction at the site. 14. Credit Cards subject to an additional 3% charge- may be accepted at the sale. 15. Unsold lots may be asked to be re-auctioned by the agent at the end of the sale. The Euro rate indicated in the catalogue is only for information. The basis of the account shall always be the exchange rate at the date of the payment of the purchase price. Nagyházi Galéria és Aukciósház as agent/auctioner Budapest, May

5 Important Information for Buyers Absentee Bids If instructed we will execute bids and advise intending purchasers. This service is free. Lots will always be bought as cheaply as is allowed by other bids. In the event of identical bids the earliest will take precedence. Always indicate a top limit the amount to which you would bid if you were attending the auction yourself. Buy of unlimited bids will not be accepted. Orders when placed by telephone are accepted only at the sender s risk and must be confirmed before the sale by letter or fax (with bank guarantee attached)fax no. for bids only: Nagyházi G. (36-1) To ensure a satisfactory service to bidders we strongly urge you to send bids so that they are received at least 24 hours before the sale. Paddle Bidding To assist the progress of the sale all intending buyers are asked to collect a bidding paddle before the commencement of selling. All intending purchasers should bring with them some personal identifications. The numbered paddle may be used to indicate your bid to the auctioneer during the sale. Should you be the successful buyer of any lot please ensure that your bid paddle can be seen by the auctioneer and that it is your number that is called out. Should there be any doubts as to price or buyer please draw the auctioneer s attention to it immediately. All lots sold will be invoiced to the name and address given on the issue of the numbered bid paddles and cannot be transfered to other names and addresses. Please do not mislay your paddle. In the event of loss please inform the sales clerk immediately as others could misuse your paddle. At the end of the sale please return the paddle to the registration desk. Storage Charges Items not collected within 14 days will be liable to storage transport and insurance charges. Methods of Payment Payment should preferably be made in cash immediately after the sale (see conditions of sale, point 3. and 4). The starting prices placed in the catalogue are given in euro based on rates of exchange i.e. the date for the dead-line of the catalogue. Please, note, that rates of exchange may be different on the date of sale. For telephone bidding and absentee bids only: payment in HUF to the bank account of Nagyházi Galéria (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in EUR to the bank account of Nagyházi Galéria (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.). Please include lot number, your name, account number and invoice number with your instructions to the bank. (Payment has to be made immediately for absentee bids and telephone bidders.) Buyers are advised that property will not be released until payments have been cleared. Despatch will be at the buyers expense. Fontos információk a vásárlók számára Írásbeli vételi megbízás Megbízás alapján is teljesítünk vásárlásokat. Szolgáltatásunk ingyenes. A tételt a többi licit függvényében a lehető legalacsonyabb áron biztosítjuk. Ugyanolyan összegű megbízás esetén a korábban beérkezőt részesítjük előnyben. Kérjük, mindig határozza meg a felső limitet, azt az összeget, amit, ha részt vesz az aukción, megadna a tárgyért. Enélkül vásárlási megbízásokat vagy korlátlan limiteket nem fogadunk el. Telefonmegbízásokat csak a megbízó kockázatára és írásbeli (levelével vagy fax bank garancia) megerősítés alapján fogadunk el. Faxszámunk vételi megbízás esetén: Nagyházi Galéria (36-1) A sikeres licit érdekében határozottan felhívjuk a figyelmét, hogy megbízását legkésőbb 24 órával az aukció előtt juttassa el. Licitálás tárcsával Az aukció megkönnyítése érdekében kérjük kedves vásárlóinkat, hogy tárcsával árverezzenek. A számozott tárcsák megkönnyítik az aukció vezetőjének, hogy az Ön licitjét azonosítani tudja. Abban az esetben, ha Ön a sikeres licitáló, kérjük, győződjön meg arról, hogy az aukció vezetője az Ön számával ütötte le a tételt. Bármilyen probléma esetén azonnal jelezzen az aukció vezetőjének. Az Ön kényelme érdekében lehetőség van regisztrálásra. Ez esetben az Önnél leütött tételeket tárcsaszámával gyűjtjük, melyet licitálása befejezése után egyben rendezhet. Fizetés módja A fizetés módja az árverési feltételek 4. és 5. pontja szerint készpénzzel történik. A kikiáltási árakat euroban a katalógus lezárásakor érvényes árfolyam alapján számítottuk ki. Az árverés idején ettől eltérő árfolyam lehetséges. Telefonon történő licit vagy írásbeli vételi megbízás esetén a vételárat a Nagyházi Galéria számlájára: forint átutalása esetén (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. Budapest, Váci u. 38.); euró átutalása esetén (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. Budapest, Váci u. 38.) küldeni szíveskedjék. A szállítás költségei a vevőt terhelik. 5

6 Kőbalta, 4 db neolitikum, m: 13 cm; 6 cm/2db; 8 cm Kikiáltási ár: 55 eft Parfümösedény római-császárkor, Kr. u sz., zöld üveg, m: 10,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft Gabonatároló edény bronzkor, Kr. e. 14. sz., égetett cserép, benyomott díszítéssel, restaurált, m: 23 cm Kikiáltási ár: 130 eft Tárolóedény bronzkor, Kr. e. 14. sz., égetett cserép, karcolt díszítéssel, restaurált, m: 20 cm Kikiáltási ár: 95 eft Tárolóedény bronzkor, Kr. e. 14. sz., égetett cserép, geometrikus díszítéssel sérült, restaurált, m: 38,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft 520 6

7 7 6. Viktória büszt Róma, Kr. u. 2. sz., faragott elefántcsont fején diadém díszítéssel, m: 5 cm Kikiáltási ár: eft 6 800

8 8 7. Németalföldi szobrász, 16. sz. Pietá faragott elefántcsont, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 700 eft 2 800

9 8. Németalföldi szobrász, 17. sz. Nőalak faragott elefántcsont, sérült, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 700 eft Német szobrász, 17. sz. Maria Immaculata faragott elefántcsont, fa talapzaton, j.n., m: 13 cm Kikiáltási ár: 750 eft

10 10. Ereklyetartó osztrák, 18. sz., faragott, aranyozott, ezüstözött fa m: 81 cm; sz: 43 cm, Proveniencia: Kékedi gyűjtemény Kikiáltási ár: 800 eft Keresztrefeszített Krisztus osztrák, 18. sz., faragott elefántcsont, egykorú faragott, aranyozott keretben, aljában szenteltvíztartó edény, sérült, restaurált, h: 63 cm Kikiáltási ár: 440 eft

11 Corpus Christi francia, 16. sz., faragott elefántcsont, restaurált, m: 31 cm Kikiáltási ár: 950 eft 3 800

12 13. Szelence francia, 18. sz., faragott elefántcsont, aranyozott bronz szerelékkel, Szarvasvadászat jelenettel, 2,5 8 5 cm Kikiáltási ár: 110 eft Tubákos palack német, 18. sz. vége, faragott csont, medve-és szarvasvadászat jelenetével, zárókupak pótolt, kis sérüléssel, d: 6 cm Kikiáltási ár: 180 eft Legyező Kína, 19. sz. vége, faragott csont, legyezőlap mindkét oldalán selyemhímzéssel, m: 29,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft

13 16. Faragvány Nyugat-Afrika, baule, 1940 körül, faragott csont, fa, kauricsiga, gyöngy, réz díszítéssel, m: 32 cm Kikiáltási ár: 360 eft Okimono-Vándor Japán, 19. sz. vége, faragott elefántcsont, jelzett az alján, sérült, m: 40,5 cm Kikiáltási ár: eft

14 18. Kupa Nürnberg, 17. sz. vége, elefántcsont kupa ezüst montírozással a négy évszak allegóriáival, fém és mesterjegy fenéklemezen, fedél 19. századi pótlás, btto.: 486,6 g; m: 15,5 cm Kikiáltási ár: eft Nyugat-európai szobrász, 18. sz. A betlehemi csillag faragott mammutcsont antik ezüst szerelékkel, 7 10 cm Kikiáltási ár: 70 eft

15 Triptichon német, 19. sz., faragott elefántcsont, 19 20,5 cm Kikiáltási ár: eft 8 800

16 21. Osztrák szobrász, 1850 körül Erzsébet királyné faragott elefántcsont, m: 32 cm Kikiáltási ár: eft PreiSS, JohANN Philipp (Fritz PreiSS) ( ) Diana faragott elefántcsont, fekete ónix talapzaton, j.ho.: F. Preiss, m: 13 cm Kikiáltási ár: 360 eft

17 Táncosnők Dél-India, sz., faragott homokkő, cm Kikiáltási ár: eft 7 200

18 Patikaedény Velence, 16. sz., ónmázas majolika, apró sérüléssel, m: 32 cm Kikiáltási ár: eft 6 000

19 Patikaedény Velence, 16. sz., ónmázas majolika, restaurált, m: 32 cm Kikiáltási ár: 850 eft 3 400

20 26. Albarello Barcelona, 18. sz., ónmázas fajansz, R. Galangae felirattal, apró sérüléssel, m: 30 cm Kikiáltási ár: 240 eft Mozsár német, 1716, bronz, nemesi címer ábrázolással, poncolt díszítéssel, DM monogrammal, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 95 eft Albarello Spanyolország, 1760 körül, ónmázas fajansz, m: 28 cm Kikiáltási ár: 220 eft Patikamozsár Erdély, 18. sz., bronz m: 13,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Albarello Barcelona, 18. sz., ónmázas fajansz, Ra. Ariltol Ten felirattal, m: 30 cm Kikiáltási ár: 240 eft Mozsár német, 18. sz., bronz, vésett, poncolt díszítéssel, m: 16 cm Kikiáltási ár: 65 eft

21 32. Albarello Spanyolország, 1760 körül, ónmázas fajansz, mázhibás, sérült, m: 23 cm Kikiáltási ár: 180 eft Füles patikaedény Faenza, 18. sz., ónmázas fajansz, Dia Boraginat felirattal, címerábrázolással, talpán kis sérüléssel, m: 20 cm Kikiáltási ár: 440 eft Albarello Itália, 1850 körül, ónmázas fajansz, mázhibás, m: 20,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Mozsár német, 15. sz., bronz, sérült, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 400 eft Mozsár spanyol, 16. sz., bronz, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 220 eft

22 37. Mozsár német, 17. sz., bronz, delfint formáló füllel, m: 19 cm Kikiáltási ár: 240 eft Mozsár német, 17. sz., bronz, vésett díszítéssel, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 75 eft Mozsár Erdély, 18. sz., bronz, m: 13 cm Kikiáltási ár: 65 eft Mozsár német, 19. sz., öntöttvas, m: 15 cm Kikiáltási ár: 14 eft Mozsár német, 18. sz., bronz, m: 14 cm Kikiáltási ár: 65 eft

23 42. Mozsár német, 17. sz., bronz, delfint mintázó füllel, m: 18 cm Kikiáltási ár: 150 eft Mozsár német, 17. sz., bronz, poncolt díszítéssel, delfint formázó füllel, m: 18 cm Kikiáltási ár: 220 eft Mozsár német, 1739, bronz CW monogrammal, m: 13,5 cm Kikiáltási ár: 65 eft Patikamozsár német, 18. sz., bronz, vésett díszítéssel, m: 12,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Mozsár Erdély, 18. sz., bronz poncolt díszítéssel, sérült, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft

24 47. Mozsár törővel Erdély, 18. sz., bronz vésett díszítéssel, m: 16 cm Kikiáltási ár: 85 eft Mozsár Itália, 17. sz., bronz puttófejes díszítéssel, m: 17 cm Kikiáltási ár: 150 eft Mozsár törővel flamand, 18. sz., bronz vésett díszítéssel, m: 15 cm Kikiáltási ár: 75 eft Patikamozsár Erdély, 18. sz., öntöttvas, m: 11 cm Kikiáltási ár: 18 eft Patikamozsár Erdély, 18. sz., bronz, m: 8 cm Kikiáltási ár: 36 eft Patikamozsár német, 19. sz., bronz, m: 8 cm Kikiáltási ár: 32 eft Patikamozsár Erdély, 18. sz., öntöttvas, m: 10,5 cm Kikiáltási ár: 18 eft 70 24

25 54. Ládazár Közép-Európa, 15. sz., kovácsoltvas működőképes, kulcs hiányzik, sérült, m: 29 cm Kikiáltási ár: 130 eft Lakat Közép-Európa, sz., kovácsoltvas, eredeti kulccsal, m: 12 cm Kikiáltási ár: 85 eft Prés sz. kovácsoltvas, bükkfa talapzaton m: 45 cm; talapzat: 41 23,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft Lakat Közép-Európa, sz., kovácsoltvas, kulcs pótlás, m: 10 cm Kikiáltási ár: 30 eft

26 58. Nemesi adománylevél Mária Teréziától Petőcz Péter részére pergamen, viaszpecsét függővel, keretben, 52,5 77 cm Kikiáltási ár: 240 eft Nemesi adománylevél II. Lipót császártól Lőrincz János részére pergamen, viaszpecsét függővel, keretben, cm Kikiáltási ár: 240 eft Oklevél, I. Ferenc adománylevele Szerednye részére, 1832 nyomtatott és kézzel írt pergamen, függő viaszpecsét réz tokban, 35,5 28 cm Kikiáltási ár: 120 eft Pekáry IstVÁN (Budapest, 1905-Budapest, 1981) Kuruc vitéz szövött falikárpit, j.b.l.: P, cm Kikiáltási ár: 120 eft

27 62. Díszmagyar 19. század vége, közötti fémjel, 750-ezrelékes ezüst és réz tagokból összeállítva, T ismeretlen mesterjegy, díszkard 18. századi pengével, 1 pár sarkantyú, 1 db hosszú lánc 1 db rövid lánc, 2 db akasztó, 24 db kisgomb 18 db nagygomb, 1 db tollforgó, 1 pár csizma, toll ruha javításra szorul Kikiáltási ár: 950 eft Kard spanyol, 17. sz., kovácsoltvas, markolatán kordír sodronydróttal, pengéje vésett, h: 122 cm Kikiáltási ár: 950 eft

28 64. Esődob Dong, Song kultúra, Kr. u sz., Proveniencia: Dr. Zelnik István gyűjteményéből, m: 39 cm; d: 63 cm Kikiáltási ár: eft Buddha fej Távol-Kelet, sz., faragott, festett fa, sérült, m: 34 cm Kikiáltási ár: 70 eft Uralkodói pár Kína, 20. sz. eleje, faragott elefántcsont, fa talapzaton, m: cm Kikiáltási ár: 200 eft

29 67. HirOShige, ANDO ( ) Shono, 46., a Tokaidó út 53 állomása sorozatból színes fametszet, papír, mm, jelzett balra Kikiáltási ár: 240 eft Csatakép Japán, 19. sz. közepe, színes fametszet, papír, mm Kikiáltási ár: 140 eft Beszélgető gésák Japán, 19. sz., színes fametszet, papír. balra fent jelzés és felirat, mm Kikiáltási ár: 140 eft

30 70. Toyohara, Chikanobu ( ) Meiji császár gésáinak előadása színezett fametszet, papír, jelzett balra középen, sérült, 25,5 720 mm Kikiáltási ár: 65 eft Enoshima Utagawa Sadatora ( között működött), színezett fametszet, papír, sérült, mm Kikiáltási ár: 80 eft Tekercskép Japán, 19. sz. vége tus, papír, férfi alak, sérült ,5 cm Kikiáltási ár: 46 eft Tekercskép Japán, 19. sz. második fele akvarell, tus, papír, őz ábrázolással, 133,5 31 cm Kikiáltási ár: 46 eft Tekercskép Japán, Shoso Mishima ( ), akvarell, tus, papír, majom ábrázolással, cm Kikiáltási ár: 80 eft Tekercskép Japán, Kano Naunobu ( ), tusfestett, felülete repedezett, jelzett balra lent, ,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft

31 76. Falikép Kína, 20. sz. eleje, festett porcelán, szignált, varázsló és a megidézett lány alakjával, fa keretben, 23 15,8 cm Kikiáltási ár: 48 eft Dísztál Kína, 1900 körül, festett porcelán, repesztett felületen máz alatti jelzéssel, játszó mókuspár motívummal, talpán jelzett, számozott, apró sérüléssel, d: 37 cm Kikiáltási ár: 60 eft Falikép Kína, 20. sz. eleje, festett porcelán, szignált, előkelő hölgy alakjával, fa keretben, 26,5 16 cm Kikiáltási ár: 48 eft Tányérpár Kína, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, apró sérüléssel, d: 45,5 cm Kikiáltási ár: 160 eft Füstölő Kína, 19. sz. vége, tetején Fo oroszlánnal, sárkányos füllel, zománc díszítéssel, m: 32 cm Kikiáltási ár: 130 eft

32 Padlóváza pár Kína, 1900 körül, bronz, plasztikus díszítményekkel, kis sérüléssel, hiányos, m: 150,5 cm Kikiáltási ár: eft 9 600

33 82. Ereklyetartó 18. sz., tűzaranyozott vörösréz, talpába vésett F. Bon A. Pla S. Tep E. PF Is. felirattal, üvege hiányzik, m: 38 cm Kikiáltási ár: 220 eft Gyertyatartó francia, 19. sz. második fele, öntött bronz, színtelen csiszolt üveggel, kis sérüléssel, m: 30,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Függő petróleumlámpa 1900 körül, mázas, aranyozott fehércserép, tejüveg búra, m: 134 cm Kikiáltási ár: 95 eft Mozsár törővel 1900 körül, faragott márvány, m: 33 cm Kikiáltási ár: 120 eft Fedeles díszváza olasz, 19. sz., faragott márvány, fedele restaurált, m: 54 cm Kikiáltási ár: 100 eft

34 Likőrös-sherrys pohár, 26 db; pezsgős flőte, 19 db; pezsgős kehely, 6 db és borospohár, 19 db belga, 1890 körül, színtelen csiszolt kristályüveg, apró csorbulással, m: 12-13,5 cm Kikiáltási ár: 280 eft Vizespohár, 6 db és söröspohár, 6 db belga, 1890 körül, színtelen csiszolt kristályüveg m: 11 cm és 12,5 cm Kikiáltási ár: 30 eft Fedeles edény magyar, 19. sz. közepe, rubin pácolt üveg, zománcfestett, aranyozott szőlőinda motívummal, sérült, m: 16,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Talpas pohár magyar, 19. sz. közepe, színtelen öntött üveg, rubinpáccal, zománcfestéssel, galambpárral díszítve, karcos, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 32 eft Fedeles edény és alátét cseh, 1900 körül, színtelen üveg, tejüveg és rubinpácolt felülettel, köszörült díszítéssel, kis csorbulásokkal, m: 17 cm; d: 20,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft

35 Pohárkészlet magyar, 19. sz. közepe, színtelen, csiszolt kétrétegű üveg, plasztikus, fehérre festett akantuszlevelekkel, gazdag aranyozással, hatszögletű talppal, ovális mezőben csiszolt rózsaszállal, vélhetően a Rédhey család tulajdonából, több tárgyon csorbulás, két kancsófül törött, 1 db ezüst pótlás, m: 7,5-27 cm Kikiáltási ár: eft Talpas díszpohár cseh, 1852, színtelen kétrétegű üveg, csiszolt, zománcfestett díszítéssel, arany kontúrozással, talpán jelzett: Töplitz 1852, talpán sérült, m: 15,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Pohár pár magyar vagy osztrák, 19. sz. közepe, színtelen, nyolc fazettára csiszolt üveg, rubinüveg ovális rátéttel, aranyozással, egyik színes üvegszemben hasadás, m: 13 cm Kikiáltási ár: 36 eft Díszpohár cseh, 19. sz. második fele, színtelen, kétrétegű üveg, színes virágdíszes festéssel, aranyozással, MN köszörült monogrammal, talpán kis sérüléssel, m: 13 cm Kikiáltási ár: 28 eft

36 96. Díszpohár osztrák, 19. sz. vége, színtelen, csiszolt üveg, két plasztikus medalionban finoman köszörült díszítéssel, Doch weilt am Denkmal der Treue és Liebe schweift über die Welt felirattal, m: 11 cm Kikiáltási ár: 38 eft Emlékpohár francia(?), 19. sz. vége, színezett smaragdzöld üveg, 8 fazettára csiszolt talp és öblös test, aranyozással és ezüstnitrát festéssel, Souvenir felirattal, apró csorbulással, m: 12,5 cm Kikiáltási ár: 30 eft Talpas pohár német, 19. sz. vége, színtelen, csiszolt üveg, medalionban köszörült díszítés Párkák ábrázolásával, szájperemén:...es gilt meinem besten Freund felirattal, m: 12 cm Kikiáltási ár: 36 eft Bokály magyar, 1900 körül, zöld üveg, zománcfestett és aranyozott díszítéssel, koronás magyar címerrel, m: 22 cm Kikiáltási ár: 36 eft Palack dugóval cseh, 19. sz. vége csiszolt, kétrétegű üveg aranyozott díszítéssel, m: 19 cm Kikiáltási ár: 34 eft Gesztenyetartó kehelypár holland, 1890 körül, színtelen csiszolt kristályüveg, négyzetes talpakon, gyémántcsiszolással díszítve, m: 21 cm Kikiáltási ár: 20 eft 80 36

37 102. Váza francia, Emile Gallé, 1900 körül, jelzett: Gallé, rétegelt, maratott díszítésű színezett üveg, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 240 eft Váza francia, Emile Gallé, 1900 körül, jelzett: Gallé, rétegelt színezett üveg kikerics díszítéssel, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 90 eft Váza 20. sz. első fele, WMF, Geislingen, fújt irizáló üveg, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 40 eft Díszváza cseh, 1900 körül, anyagában színezett, fújt üveg, felületén aranyozott, zománcfestett virágdíszekkel, m: 7,5 cm Kikiáltási ár: 40 eft Váza osztrák, 1900 körül, színes üveg, ezüst rátétes szőlő díszítéssel, m: 12 cm Kikiáltási ár: 40 eft Pohár pár belga, 1890 körül, színtelen csiszolt kristályüveg, koszorús emelt talpakkal, kis csorbulásokkal, m: 12 cm Kikiáltási ár: 12 eft Parfümtartó és pamacstál Moser, Karlsbad, 20. sz. eleje, színtelen csiszolt üveg, öntött, aranyozott díszgyűrűvel, csavartbordás pálcával m: 22,5 cm; 3 cm Kikiáltási ár: 60 eft Váza Loetz, Ausztria, 1900 körül, jelzett: Loetz, csiszolt, maratott üveg, m: 12 cm Kikiáltási ár: 36 eft Kehely cseh, 1900 körül, talpán jelzett: Moser, 12 lapra csiszolt, fazettált forma, ametisztszínű üveg, öntött aranyozott díszszegéllyel, m: 13,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft

38 111. Váza Klostermühle, Loetz Witwe, 1900 körül, irizáló üveg, ezüstözött réz szerelékkel, m: 48 cm Kikiáltási ár: eft Váza Zsolnay-gyár, Pécs, , papagájjal díszített, eozinmázas porcelánfajansz, fazonszám: 8750, jelzett: domború körpecsét,m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 480 eft Váza Zsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, vörös eozinmázas fehércserép, festett tájképpel, fazonszám: 5630, jelzett: domború körpecsét, m: 30 cm Kikiáltási ár: 550 eft Váza Zsolnay-gyár, Pécs, között, vörös ökörvérmázas fehércserép, fazonszám: 5330, jelzett az alján: domború körpecsét, restaurált, m: 17 cm Kikiáltási ár: 180 eft

39 115. Török pár Liverpool, 1900 körül, festett fajansz, talpán jelezve: Hadley & Co. in Litherland, Liverpool, formaszám: 1243, m: 50 cm Kikiáltási ár: 240 eft Loiseau-rouSSeau, paul louis ( ) Arab férfi festett terrakotta, hátul: fazonszám 128, restaurált, m: 58 cm Kikiáltási ár: 240 eft Dísztál pár reneszánsz portréval Zsolnay-gyár, Pécs, , Klein Ármin terve, mázas fehércserép, áttört díszítéssel, masszába nyomott Zsolnay Pécs jelzéssel, 3430 formaszámmal, d: 38,5 cm Kikiáltási ár: 280 eft Asztalközép Eichwald(?), 1890 körül, festett fehércserép áttört díszítéssel, sérült, m: 49 cm Kikiáltási ár: 44 eft

40 119. Dísztál Budapest, Miczi /5 jelzéssel, benyomott olvashatatlan készítőjel, formaszám: 508, csontszínű porcelánfajansz, színes transzparens mázakkal festve, arany kontúrozással, égetési repedéssel, d: 36,5 cm Kikiáltási ár: 65 eft Kaspó Fischer Emil, Budapest, 1880 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, jelzett az alján: Fischer Emil Budapest, 1447 formaszámmal, teljes felületén áttört, csipkézett peremmel, m: 21 cm; d: 20,3 cm Kikiáltási ár: 100 eft Váza Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, festett porcelánfajansz, alján: TJM családi jelzettel, fazonszám: 1068, őszirózsás dekorral, aranyozással, m: 19 cm Kikiáltási ár: 60 eft Kaspó Eichwald, 1890 körül, mázas fehércserép, jelzés az alján: 7520 Eichwald, királykék felületen, aranyozott liliomszálakkal díszítve, sérült, m: 22 cm; d: 26,5 cm Kikiáltási ár: 42 eft Asztalközép Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, mázas fehércserép, az alján: TJM családi jelzettel, fazonszám: 4197, restaurált, m: 27 cm; d: 32 cm Kikiáltási ár: 190 eft Kínáló és 6 db tányér osztrák, 1900 körül, mázas keménycserép, jelzés nélkül, szecessziós motívummal, apró mázhibával, m: 15 cm; d: cm Kikiáltási ár: 40 eft Dísztál Steidl Znaim, 19. sz. vége, talpán masszába nyomott jelzet, formaszám: 2, 7, mázas porcelánfajansz, transzparens mázzal festett virágdísszel, arany kontúrozással, d: 40 cm Kikiáltási ár: 50 eft Kaspó Ausztria, 19. sz. vége, festett, aranyozott fajansz, jelzett az alján: Made in Austria, restaurált m: 25 cm; d: 34 cm Kikiáltási ár: 70 eft Kancsó Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, mázas fehércserép, festett díszítéssel, arany kontúrral, fazonszám: 2318, benyomott és bélyegzett jelzés, m: 21,5 cm Kikiáltási ár: 32 eft

41 128. Jegesmedve Finnország, 20. sz. közepe, porcelán, jelzett az alján, m: 18 cm; h: 45 cm Kikiáltási ár: 50 eft Névjegytál-Kínáló Zsolnay-gyár, Pécs, 1930 körül, talpán jelzett: öttornyos, hárompajzsos jel, eozinmázas fehércserép, matt, savmaratott felülettel, felületi kis karcnyomokkal, cm Kikiáltási ár: 160 eft Kínáló Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, mázas fehércserép, alján, masszába nyomott Zsolnay Pécs jelzés, fazonszám: 1245, áttört test, aranyozással díszítve, 12,5 25 cm Kikiáltási ár: 60 eft Bonbonier cseh, 19. sz. vége, áttört, festett porcelán, aranyozással, plasztikus rózsaszálakkal díszítve, talpán máz alatti kék jelzéssel, apró sérüléssel, 11 13,5 11 cm Kikiáltási ár: 20 eft Csésze, 2 db Zsolnay-gyár, Pécs, 1879, talpán jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 751 formaszám, mázas porcelánfajansz, lótuszmintával díszítve, tányéron apró sérüléssel, m: 7,3 cm; d: 15,5 cm Kikiáltási ár: 40 eft Falikar cseh, 1900 körül festett porcelán, száltekert díszítésű üveg búrával, sérült, cm Kikiáltási ár: 40 eft Fedeles doboz Bécs, Michael Powolny, körül, festett kerámia, jelzett az alján, restaurált, m: 17 cm Kikiáltási ár: 55 eft Kancsó Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, festett fehércserép, áttört díszítéssel, formaszám: 752, m: 18 cm Kikiáltási ár: 90 eft Kancsó nőalakokkal Zsolnay-gyár, Pécs, 1940 körül, fémes zöld mázas fehércserép, Apáti Abt Sándor és Mack Lajos terve, alján hárompajzsos bélyegzett jelzés, m: 16,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft

42 Étkészlet, 83 db-os Herend, 1960 körül, festett, aranyozott porcelán, Rotschild madaras dekorral, talpakon jelzett, tálca h: 49 cm Kikiáltási ár: 650 eft Teáskészlet süteményes tállal, 6 személyes 19. sz. vége, Hüttl Tivadar Budapest jelzéssel, festett porcelán, aranyozott kontúrokkal és peremcsíkokkal, két apró sérüléssel, tál: cm; m: 7,5-24 cm Kikiáltási ár: 70 eft Teáskészlet, 6 személyes Meissen, 20. sz. eleje, 1934-utáni jelzéssel, talpon máz alatti kék jelzés, benyomott számozással és festődekor számmal, terítékenként különböző színekkel festett porcelán, korallgyöngyös sárkánydísszel, kanna hiányzik, m: 5,5-9 cm; d: cm Kikiáltási ár: 120 eft Kávéskészlet, 6 személyes Meissen, 20. sz. eleje, talpakon máz alatti kék jelzés, terítékenként különböző színekkel festett porcelán, korallgyöngyös sárkánydísszel, m: 7-16,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft

43 141. Dísztányér pár Sèvres, 1840 körül Louis Philipp tányér pár, festett porcelán puttópárral, koronás monogrammal, gazdag aranyozással, jelzett: Chattan des Thileries, d: 24 cm Kikiáltási ár: 48 eft Kanna Herend, 19. sz. második fele, festett porcelán, két oldalán monokróm rokokó zsánerjelenetekkel díszítve, m: 21,5 cm Kikiáltási ár: 24 eft Falikép-Napóleon hadjárata francia, 1814, festett porcelán, sárgaréz keretben, jelzett: d. David Sèvres, alján: M. Imp. le de Sevres és, d: 17 cm Kikiáltási ár: 120 eft Kínáló Herend, 1870 körül, festett porcelán, plasztikus virágfüzérekkel díszítve, alján jelzett, fém szerelékkel, m: 16 cm; d: 20 cm Kikiáltási ár: 32 eft Tányér Herend, 1898, festett porcelán, halas díszítéssel, Herend 1898 jelzéssel, d: 20,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Teáskészlet, 2 személyes Herend, 1890 körül, festett, aranyozott porcelán, alján jelzett, kancsó sérült, m: 5,5 cm; m: 11,5 cm; h: 40 cm Kikiáltási ár: 55 eft

44 147. Íróasztali készlet, 6 db-os francia, 1900 körül, csiszolt achát, sárgaréz szerelékekkel, tintatartó m: 9,5 cm; papírvágó kés h: 19,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft Kínáló osztrák, 20. sz. eleje, aranyozott, préselt sárgaréz, áttört és domború szecessziós díszítéssel, 4, ,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Díszpalack pár magyar, 19. sz. vége, színtelen üveg, köszörült díszítéssel, ezüst szerelékkel, dugóval, JK mesterjegy, m: 26 cm Kikiáltási ár: 80 eft Boros karaffa német, 1900 körül színtelen üveg, finoman köszörült virágdísszel, ezüst szerelékkel m: 33,5 cm Kikiáltási ár: 70 eft Karaffa Bécs, közötti fémjel, és 1937-utáni budapesti behozatali jel, 800-ezrelékes ezüst, Alexander Sturm mesterjegy, formaszám: 86725, színtelen csiszolt üveg, sima art-deco formájú szerelék, V.T.S.B ÚJ KOMLÓ gravírozással, m: 27, 5 cm Kikiáltási ár: 85 eft

45 152. Díszserleg, 5 db orosz, 19. sz. vége, fém öntvény, m: 20 cm Kikiáltási ár: 55 eft Ezüst teatartó és borotva II Petar ( ) jugoszláv király, V K. Isajev mesterjegy, borotva gyöngyház nyéllel, királyi címeres solingeni penge,??? Belgrad 1935 és 1935-ös kiadású könyv a szerb királyi család történetéről, sérült, 555,2 g; m: 19 cm Kikiáltási ár: 160 eft Díszváza osztrák, 1900 körül, ón, üvegbetéttel, m: 34 cm Kikiáltási ár: 150 eft Asztalközép osztrák (?), 1900 körül, ezüstözött fém forgalmazó jellel és 9217-es formaszámmal, szecessziós stílusú színes rekeszzománc díszítményekkel, m: 36,5 cm Kikiáltási ár: 300 eft Evőeszköz készlet, 24 db London, 19. sz. vége, különböző évszámokkal, sterling ezüst, WT mesterjegy, 1 db pecsenye szedő, 2 db húsvágó kés, 1 db húsvilla, 12 db kés, 8 db villa, fém késpengékkel, villák kilazulva, brutto.: 1703,8 g, h: cm Kikiáltási ár: 220 eft

46 157. Pajzs Augsburg, 19. sz. közepe, 13-latos antik ezüst, trébelt díszítéssel, középső képmezőben esküvői jelenettel, alakított, cinnel javítva, sérüléssel, 365,6 g; 37 24,5 cm Kikiáltási ár: 95 eft Hanukai menóra 20. század vége, 925-ezrelékes sterling ezüst, fémnyomott, préselt test, 290,1 g, 28,5 27 cm Kikiáltási ár: 70 eft Gyertyatartó pár Pest, közötti és közötti fémjel, ezüst, Bachruch Antal forgalmazó jelével, sérült, 476,3 g; m: 15,5 cm Kikiáltási ár: 160 eft Boroskancsó tető-billenőfedél Bécs, 1866, 13-latos antik ezüst, THEUER jelzéssel, préselt, hajlított forma, AC gravírozott monogrammal, 113,5 g; 7 18,5 9,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft

47 161. Feszület Budapest, közötti fémjel, 800-ezrelékes ezüst, Máté István mesterjegy, hátoldalán: 1938.II. 11. vésett dátummal, 161,6 g, 20,5 10 cm Kikiáltási ár: 40 eft Kehely Budapest, 1960 körül, Állami Pénzverő jelével, 925-ezrelékes finomságú aranyozott ezüst, zománc, gyöngy és gránát(?) díszítéssel, 833 g; m: 23 cm Kikiáltási ár: 160 eft Ereklyetartó feszület 19. sz. vége, ezüstözött sárgaréz, zománc applikációkkal, hátoldalán román nyelvű szöveggel, 28,5 16 cm Kikiáltási ár: 50 eft Delfinen lovagoló puttó német, 19. sz., vörösréz lemezen színes zománcfestés, 10,5 13,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Jézus megkeresztelése Limoges, 18. sz. vége, vörösréz lemezen színes zománcfestés, aranyozással, restaurálást, kis sérüléssel, 15,5 12,5 cm Kikiáltási ár: 280 eft

48 166. Kínáló osztrák(?), 19. sz. vége, ezüst, zománcfestéssel, aranyozás nyomaival, apró gyöngyökkel, turmalinokkal és zafírokkal, csiszolt ovális hegyikristály tálka, Ádám és Éva ábrázolásával, restaurált, brutto.: 330,6 g; m: 13 cm Kikiáltási ár: 850 eft Kulcsos asztali óra Bécs, 19. sz. közepe, Hermann Böhm mesterjegy, osztrák behozatali jellel, kerek talpon plasztikus ezüst struccfióka ovális óratokot tart, csúcsdíszén nőalakkal, sárgaréz számlap és a teljes felület, belül is gazdag zománcfestéssel díszített, kulcssal, működik, brutto: 174,8 g; m: 15,5 cm Kikiáltási ár: 160 eft

49 Díszpalack Bécs, 19. sz. második fele, 835-ezrelékes finomságú ezüst, Karl Bank mesterjegy, csiszolt hegyikristály test, ezüst szerelékekkel, színes zománcfelületekkel, köszörült ornamentikával díszítve, m: 27,5 cm Kikiáltási ár: eft 7 600

50 169. Etrogtartó Ausztria, 19. sz. második fele, kókuszdió test, geometrikus mintával, ezüst és ezüstözött sárgaréz szerelékkel, m: 15,5 cm Kikiáltási ár: 30 eft Etrogtartó lengyel, 19. sz. eleje, kókuszdió test, 13-latos antik ezüst szerelékekkel, sérült, m: 12,5 cm Kikiáltási ár: 42 eft Tejeskancsó Bécs, közötti fémjel, 800-ezrelékes ezüst, kivehetetlen mesterjegy, elefántcsont gyűrűkkel izolált füllel, palástján vésett virágdísszel, grófi koronás, családi, kettős címerrel díszített gyűrűvel, 477,7 g; m: 19 cm Kikiáltási ár: 120 eft Borbélytál Bécs, 1837, 13-latos antik ezüst Anton Stagler mesterjegy sima ovális forma, (Neuwirth: P 247) 502 g; 35 23,5 6,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Forróvizes kanna London, 1806, antik sterling ezüst JE mesterjegy, izolált fa füllel palástján REW monogrammal 610,7 g; m: 20 cm Kikiáltási ár: 180 eft

51 174. Pohár Erdély(?), 19. század, 12-latos antik ezüst, HGS mesterjegy, palástja forrasztott, farkasfogas díszítéssel, három portréval, kis sérüléssel, 536,4 g; m: 17,2 cm Kikiáltási ár: 130 eft Etrogtartó Bécs, 1827, ezüst montírozással, Lorenz Frank(?) mesterjegy, gömb alakú kókuszdió test, áttört díszítésű fedéllel, m: 19,3 cm Kikiáltási ár: 240 eft Teáskanna, cukortartó és tejszínkiöntő London, 19. sz. vége, sterling ezüst, CBS mesterjegy, izolált fa füllel és tetőgombbal, brutto: 1450,6 g, m: 9-15 cm Kikiáltási ár: 320 eft Kanna pár Pest, közötti fémjel, 800-ezrelékes ezüst, ismeretlen mesterjegy, felfelé szűkülő forma, izolált borostyán gyűrűs fülekkel, 772,5 g; m: 16,5-18 cm Kikiáltási ár: 150 eft

52 178. Likőrös pohár, 6 db Pest, közötti fémjel, 800-ezrelékes ezüst, Dévai Testvérek mesterjegy, kerek gyöngysordíszes talpak osztott szárral, 1 db javított, 278,6 g; m: 8,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft Csokoládés kanna francia, 19. sz. közepe, ezüst, kerek talpon öblös test, magas, zsanéros fedélnyílással, elmozdítható tetőgombbal, ébenfa fogóval, fán apró sérüléssel, netto: 1047,6 g; m: 26,5 cm Kikiáltási ár: 260 eft Vodkás pohár, 6 db Szentpétervár, BC 1873 jelzés, Zaharov Ivan Vasziljevics, 84-zlotnyikos aranyozott ezüst, vésett és niellós díszítéssel, (Postnikova - Losseva... Nr. 2112, 2490), 271,5 g; m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft Kávéskanna francia, 19. sz. közepe, ezüst, FL mesterjegy, négy oroszlánkarmos lábon, sárkányfejes kiöntővel, feketére pácolt fa füllel, brutto: 985,1 g; m: 31 cm Kikiáltási ár: 240 eft

53 182. Etrogtartó lengyel, 1800 körül, 13-latos antik ezüst, négyzetes, emelt talpon, sodronyszálakkal osztott, tojás alakú bordázott test, csavarodó kígyótesttel díszítve, talpazati rész pótolt, 153 g; m: 11,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft Mécses Italia, közötti fémjel és Velence, 1810 körüli jelzés, 800-ezrelékes ezüst, hengeres test, osztógyűrűkkel, három kígyó alakú lábon, plasztikus állatfejjel díszített fül, talpán horpadások, 118 g; m: 9 cm; d: 6 cm Kikiáltási ár: 38 eft Ampolna német (?), 19. sz. közepe, 13-latos antik ezüst, n jelzéssel, kerek talpon kalapált kialakítású test, íves fülén plasztikus bagoly és mókusdísszel, pótolt billenőfedelén címerrel, talpán kis horpadás, 115,2 g; m: 11 cm Kikiáltási ár: 28 eft Gyertyatartó pár Bécs, közötti fémjel, 800-ezrelékes ezüst, Siegfried Fischel mesterjegy, barokkos forma, oroszlánkarmos lábakon, kis sérüléssel, 804 g; m: 35 cm Kikiáltási ár: 150 eft Díszkancsó 1900 körül, New York W. Forbes jelzéssel, BALL TOMPKINS & BLACK SUCCESSORSTO MARQUAND & CO. bélyegzővel, ezüst, 8 szögletű emelt talpon gazdagon vésett, poncolt, növényi ornamentika, horpadással, 1210 g; m: 35,5 cm Kikiáltási ár: 400 eft

54 187. Tejes-és kávéskanna Chester, 19. sz. eleje, sterling ezüst, R&B mesterjegy, izolált fa füllel, zsanéros fedélnyitódással, talpon kis horpadással, brutto: 1796 g; m: 26,5 cm Kikiáltási ár: 550 eft Ecet-olajtartó Bécs, 1829, 13-latos antik ezüst, Christian Sander mesterjegy, négy golyólábon álló, hurkolt kialakítású kosár és összekötő, palmettasoros díszszalagokkal, eredeti, színtelen, fújt üvegbetétekkel, kis sérüléssel,(neuwirth: P 533), netto: 328 g; 27 20,5 9 cm Kikiáltási ár: 75 eft Teáskanna állványzattal, égővel, füles cukortartó és tejszínkiöntő Sheffield, 1917, sterling ezüst, JD&S mesterjegy, formaszám: A203, golyós lábakon álló öblös forma, belső felület aranyozva, kanna izolált fa füllel és tetőgombbal, bruttó: 1832 g; m: 25 cm; 10,5 19,5 11 cm; 10, cm Kikiáltási ár: 650 eft Teáskanna állványzattal, égővel Sheffield, 1910, sterling ezüst, JD&S mesterjegy, ébenfa füllel és tetőgombbal, oroszlánkarmos lábakon, kis sérüléssel, brutto: 1420,3 g; m: 29,5 cm Kikiáltási ár: 480 eft

55 191. Pohár német, 1800 körül, ismeretlen hitelesíítő és mesterjegy, 13 latos antik ezüst, német nyelvű vésett felirattal, D.I.M. monogrammal, fenekén vésett Bismarck grófi címerrel, trébelt vadászjelenettel díszítve, 187 g; m: 15,2 cm Kikiáltási ár: 220 eft Pohár lengyel(?), 17. sz. vége, 12-latos antik ezüst finomságjelzéssel, BWP mesterjegy, részben tűzaranyozott, felületén vésett pikkelyes díszítéssel, IB tulajdonosi monogram vésettel a felső peremén, 151,5 g, m: 11,5 cm Kikiáltási ár: 260 eft Fedeles kupa német, 19. sz. második fele, bécsi behozatali jel, 800-ezrelékes ezüst, JW mesterjegy, maratott, vésett, részben aranyozott díszítmény, palástján ovális mezőben városcímer és ajándékozási felirat: Versenydíj Sz.K. Kolozsvár várostól az 1880 iki országos dalár ünnepélyen, historizáló, neoreneszánsz motívumokkal, 991,6 g; m: 26 cm Kikiáltási ár: 480 eft Kínálótál német (?), 19. sz. vége, 800-ezrelékes ismeretlen fémjel és közötti behozatali jel, ezüst, magas peremű, áttört forma, neorokokós díszítéssel, tükrében játszadozó puttókkal, 466,5 g; cm Kikiáltási ár: 95 eft

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

188. aukció 2012. december 13. csütörtök 2012. december 15. szombat

192. aukció 2013. május 23. csütörtök

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda 187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda Régi mesterek és 19-20. századi festmények Árverés: 2012. december 11-én, kedden 17 órától 2012. december 12-én, szerdán 17 órától A kiállítás

GFA 001: Konyhai készlet, 10 db-os: Észak-Magyarország, 19.század második fele, kovácsoltvas és réz.

GFA 001: Konyhai készlet, 10 db-os: Észak-Magyarország, 19.század második fele, kovácsoltvas és réz. LISTA: 1. Konyhai fogasok, fali tárolók: GFA 001: Konyhai készlet, 10 db-os: Észak-Magyarország, 19.század második fele, kovácsoltvas és réz. GFA 002: Konyhai készlet, 9 db-os: Észak-Magyarország, 19.század

AJÁNDÉKOZÁSI SZERZŐDÉS

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2017.10.14-2017.10.28 AXIOART.COM Párisi Galéria 2017. október 14-28 ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2017.10.16-2017.10.27. H-P: 10:00-18:00- ig Információ-

Számlakezelés az ELO DocXtraktor modullal

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft KEDVEZMÉNYES ŐSZI KÁVÉGÉP AJÁNLAT Vásároljon a promóció időtartama alatt Nespresso kávégépet 40 darab kapszulát tartalmazó Pure Origin kávéválogatással egyidejűleg, és a kávégép árából 20% kedvezményt

USA Befektetési Útmutató