184. aukció május 24. csütörtök

Download "184. aukció 2012. május 24. csütörtök"

1 184. aukció május 24. csütörtök

2 szakértők iskolája A szakértõk iskolája OKTATÁ TÁS WEBSHOP HÍREK ÁRFOLY LYAM ONLINE BECSLÉS FÓRUM VIDEÓ RÓLUNK HÍRLEVÉL KERESÕ AKKREDITÁLT P R PL-5480 O G R A M Kíváncsi, hányféle hamisítási módszert használnak az ékszereknél? AKKREDITÁLT P R PL-5874 O G R A M Tudja, honnan lehet felismerni az átalakításokat bútornál, szõnyegnél? AKKREDITÁLT P R G PL-5875 O G R A M Szívesen megtanulná, hogyan lehet pénzt keresni mûtárgyakkal? AKKREDITÁLT P MEGHATÁROZÓ R PL-5870 O G R A M Érdekli, hogyan különíthetõ el, a drágakõ a szintetikus kõt õl? AKKREDITÁLT P R PL-5869 O G R A M Szeretné tudni, mi alapján dönthetõ el egy festmény, graška eredetisége? Gondoskodott már gyermeke jövõjérõl? Taníttassa a Szakértõk iskolájában!

3 Művészeti tárgyak, szőnyegek, ezüstök, ékszerek Árverés: május 24-én, csütörtökön 17 órától A kiállítás megtekinthető: május ig naponta óráig Date of sale: Thursday, 24 May pm On View: May daily 10 am 6 pm Budapest V., Balaton utca 8. Telefon: , Fax: A katalógus teljes anyaga látható a honlapon. További információk a nag@nagyhazi.hu -címen. A Magyar Műtárgy- és Régiségkereskedők Országos Szövetségének tagja

4 A műtárgyakat felvette: Mayer Vera festménybecsüs Mecseki Eszter művészettörténész, igazságügyi szakértő Nagy József festmény- és műtárgybecsüs Nagyházi Csaba festmény- és műtárgybecsüs Pavlicsné Haász Mónika műtárgybecsüs Az árverés vezetője: Soóky Marietta Kiadta a Nagyházi Galéria és Aukciósház, Budapest, Nyomtatta:

5 Árverési feltételek 1. A Nagyházi Galéria mint árverési ház az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, ügyfélkártya, illetve név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett VÉDETT tárgy esetében az évi LXIV. tv.- ben biztosított elővásárlási jogát a magyar állam érvényesíti. 3. Az Aukciósház mint kereskedelmi képviselő az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az Aukciósház fentartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverezését mellőzze. Licitlépcsők Emelkedés 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft 500 eft és eft között 50 eft 1000 eft és eft között 100 eft stb. 4. A vevő a leütési ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A kereskedelmi képviselő biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 14 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő (az Árverési ház) az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. A vevő a kereskedelmi képviselő részére közvetítői díjat tartozik fizetni eft ( ) leütési árig 21%-ot, ezt meghaladó leütési ár esetén a teljes összeg 18%-át. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 15. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Amennyiben az árverési vevő az árverést követően felszólítás ellenére a megbízás tárgyát nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesíti a költségei levonását követően a fennmaradt összeget pedig a vevő javára letétként őrzi. 7. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálatára rávegyen és így megkárosítson. 8. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 9. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólalmlásnak nincs helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első kételytől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az Akciósház vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 10. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 11. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal. és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 12. Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján, helyette a kereskedelmi megbízott a megbízásnak megfelelően hivatalból árverezhet, illetve telefonon személyesen licitálhat. Telefonos vételi megbízást 300 euró, ill. 80 eft alatt nem fogadunk el. Vételi megbízásban meghatározott összeg 20%-a előlegképpen lefizetendő, amiről a megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást vagy az árverés résztvevői magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az előleget a vételi megbízás elismervényének ellenében minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, az előleg foglalónak tekintendő. 13. Az árverési katalógusban VÉDETT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról kivinni nem lehet. A VÉDETT jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő. 14. A kulturális javak külföldre viteléről az évi LXIV. törvény rendelkezik. A kutlurális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetők ki az országból. Az engedély nélkül, valamint a végleges kiviteli engedéllyel kivihető kulturális javak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) a Nagyházi Galériával együttműködő szakértő cég foglalkozik. A részletekkel kapcsolatos előzetes információ és árajánlat a es telefonszámon vagy az aukció alatt a helyszínen kérhető. 15. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával is. Ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámolásra kerül. 16. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. A katalógusban jelzett euróárak kizárólag információs céllal szerepelnek. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta árfolyam. Nagyházi Galéria és Aukciósház mint kereskedelmi képviselő. Budapest, május 3

6 Conditions of sale 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Nagyházi Galéria Árverési Ház, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their paddle. Buyers may participate in the bidding only with a numbered bidding paddle. To receive a paddle buyers shall be registered with name and address, or client card preceding the auction. Being registered buyers acknowledge to accept the conditions of sale. 2. On the fall of the auctioneer s hammer, title to the offered lot will pass to the highest bidder acknowledged by the auctioneer. However, in case of lots marked as protected items (VÉDETT) in the catalogue, Hungarian museums reserve the right to buy the item at the hammer price. (Law No. LXIV. of 2001.) 3. The buyer has to pay 20% of the hammer price, as deposit, in cash immediately after the sale. In case the whole price is paid, the buyer can have the object after the sale. A possibility to pay the amount over the deposit within the space of 14 days is rendered by the agent. The deposit is part of the hammer price on condition that it is paid within 14 days. In case of non-payment within two weeks of the date of the sale, the agent Nagyházi Galéria Árverési Ház regards the buyer s bid as null and void in which case the buyer has no right to reclaim the deposit. Nagyházi Gallery reserves the right to reject the auctioning of certain lots listed in the catalogue. Bidding steps under HUF HUF between HUF HUF between HUF 5000 HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF 4. A buyer s premium shall be added to the hammer price and paid by buyers: 21% of the hammer price up to and including HUF ( 50000, 18% of the hammer price exceeding that amount (Law No. XXIX. 1996). On purchasing fine arts an additional 5% artists royalty shall also be added to the hammer price as enacted by Law No. LXXVI Immediately after sale the buyer assumes full risk and responsibility thereof for the lot including any loss or damage and for shipment. The auctioneer is not responsible for any damage occuring after the sale. If the buyer fails to ship the purchased item the auctioneer has the right to charge 5% of the price as storage and handling price per month from the fifteenth day of the date of the auction. In case the buyer fails to removed the goods in spite of being called upon to do so after 6 months the agent has the right to sell the item and will preserve the amount for the buyer as deposit minus expenses. 6. No seller may bid nor may any third party bid on seller s behalf in order to reach an unreasonably high price thus inflicting a loss on any other party. 7. All lots are available for inspection prior to and during the sale. 8. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The Auction House will not accept any complaints after the fall of the auctioneer s hammer ont he lot unless the item proves not to be genuine despite being marked so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her doubt to the provenance or the authenticity of the item, but no later than five years from the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee if an independent expert establishes that the item is not genuine. 9. All goods are sold with all faults and imperfections they have at the time of the sale without any warranty. 10. No object will be sold for an amount less than the estimate price in the catalogue. The auctioneer bears no responsibility for validity of the bids. The Auction House shall not be obliged to re-offer the lot for the hammer price at a future auction. 11. In our discretion, The Auction House will execute order bids or accept telephone bids as a convenience to clients who are not present at auctions in accordance with a purchase assignment. Telephone bids will not be accepted for items with starting prices below 300 ( HUF). Fifty per cent of the amount agreed upon in the order bid is to be paid prior to sale on which the buyer is to be given acknowledgement of receipt. In case a higher bid is left for the same lot by a third party or is by buyers in the saleroom, the the advance will be paid back to the absentee bidder. If the order to buy is succesfully executed, 20% of the purchase price is to be considered as deposit from the advance. 12. No objects marked VÉDETT (protected) in the catalogue may be taken abroad. Owners of protected goods will be registered by museums which should be notified in the case of any change in ownership. 13. The exportation of cultural goods is governed by the Law No. LXIV of Cultural goods may be finally exported from the country only in the possession of a license issued by the National Office of Cultural Heritage. A special company in corporation with Nagyházi Gallery is dealing with the exportation of cultural goods to be exported without license or with a final exportation license (licensing, packaging, customs clearance, transportation). A previous information as to details, as well as expertise and quotation are available through the telephone numbers , or during the auction at the site. 14. Credit Cards subject to an additional 3% charge- may be accepted at the sale. 15. Unsold lots may be asked to be re-auctioned by the agent at the end of the sale. The Euro rate indicated in the catalogue is only for information. The basis of the account shall always be the exchange rate at the date of the payment of the purchase price. Nagyházi Galéria és Aukciósház as agent/auctioner Budapest, May

7 Important Information for Buyers Absentee Bids If instructed we will execute bids and advise intending purchasers. This service is free. Lots will always be bought as cheaply as is allowed by other bids. In the event of identical bids the earliest will take precedence. Always indicate a top limit the amount to which you would bid if you were attending the auction yourself. Buy of unlimited bids will not be accepted. Orders when placed by telephone are accepted only at the sender s risk and must be confirmed before the sale by letter or fax (with bank guarantee attached)fax no. for bids only: Nagyházi G. (36-1) To ensure a satisfactory service to bidders we strongly urge you to send bids so that they are received at least 24 hours before the sale. Paddle Bidding To assist the progress of the sale all intending buyers are asked to collect a bidding paddle before the commencement of selling. All intending purchasers should bring with them some personal identifications. The numbered paddle may be used to indicate your bid to the auctioneer during the sale. Should you be the successful buyer of any lot please ensure that your bid paddle can be seen by the auctioneer and that it is your number that is called out. Should there be any doubts as to price or buyer please draw the auctioneer s attention to it immediately. All lots sold will be invoiced to the name and address given on the issue of the numbered bid paddles and cannot be transfered to other names and addresses. Please do not mislay your paddle. In the event of loss please inform the sales clerk immediately as others could misuse your paddle. At the end of the sale please return the paddle to the registration desk. Storage Charges Items not collected within 14 days will be liable to storage transport and insurance charges. Methods of Payment Payment should preferably be made in cash immediately after the sale (see conditions of sale, point 3. and 4). The starting prices placed in the catalogue are given in euro based on rates of exchange i.e. the date for the dead-line of the catalogue. Please, note, that rates of exchange may be different on the date of sale. For telephone bidding and absentee bids only: payment in HUF to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in EUR to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereske-delmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in GB Pound to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereske-delmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.). Please include lot number, your name, account number and invoice number with your instructions to the bank. (Payment has to be made immediately for absentee bids and telephone bidders.) Buyers are advised that property will not be released until payments have been cleared. Despatch will be at the buyers expense. Fontos információk a vásárlók számára Írásbeli vételi megbízás Megbízás alapján is teljesítünk vásárlásokat. Szolgáltatásunk ingyenes. A tételt a többi licit függvényében a lehető legalacsonyabb áron biztosítjuk. Ugyanolyan összegű megbízás esetén a korábban beérkezőt részesítjük előnyben. Kérjük, mindig határozza meg a felső limitet, azt az összeget, amit, ha részt vesz az aukción, megadna a tárgyért. Enélkül vásárlási megbízásokat vagy korlátlan limiteket nem fogadunk el. Telefonmegbízásokat csak a megbízó kockázatára és írásbeli (levelével vagy fax bank garancia) megerősítés alapján fogadunk el. Faxszámunk vételi megbízás esetén: Nagyházi Galéria (36-1) A sikeres licit érdekében határozottan felhívjuk a figyelmét, hogy megbízását legkésőbb 24 órával az aukció előtt juttassa el. Licitálás tárcsával Az aukció megkönnyítése érdekében kérjük kedves vásárlóinkat, hogy tárcsával árverezzenek. A számozott tárcsák megkönnyítik az aukció vezetőjének, hogy az Ön licitjét azonosítani tudja. Abban az esetben, ha Ön a sikeres licitáló, kérjük, győződjön meg arról, hogy az aukció vezetője az Ön számával ütötte le a tételt. Bármilyen probléma esetén azonnal jelezzen az aukció vezetőjének. Az Ön kényelme érdekében lehetőség van regisztrálásra. Ez esetben az Önnél leütött tételeket tárcsaszámával gyűjtjük, melyet licitálása befejezése után egyben rendezhet. Fizetés módja A fizetés módja az árverési feltételek 4. és 5. pontja szerint készpénzzel történik. A kikiáltási árakat euroban a katalógus lezárásakor érvényes árfolyam alapján számítottuk ki. Az árverés idején ettől eltérő árfolyam lehetséges. Telefonon történő licit vagy írásbeli vételi megbízás esetén a vételárat a Nagyházi Galéria számlájára: forint átutalása esetén IBAN HU ; euró átutalása esetén IBAN HU ; GB Pound átutalása esetén IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. Budapest, Váci u. 38.) küldeni szíveskedjék. A szállítás költségei a vevőt terhelik. 5

8 Olajmécses római császárkor, Kr. u. 2-3 sz., égetett cserép szárnyas oroszlán ábrázolással, kis sérüléssel, h: 11 cm Kikiáltási ár: 46 eft Olajmécses római császárkor, Kr. u sz. égetett cserép strucc ábrázolással, h: 12 cm Kikiáltási ár: 50 eft Olajmécses római császárkor, Kr. u sz. égetett cserép, állatábrázolással, h: 12,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft Olajmécses római császárkor, Kr. u sz. égetett cserép, Diana fej ábrázolással, h: 10 cm Kikiáltási ár: 28 eft Olajmécses római császárkor, Kr. u sz. égetett cserép, portré ábrázolással, h: 11 cm Kikiáltási ár: 30 eft 100 6

9 Olajmécses római császárkor, Kr. u sz. égetett cserép, erotikus ábrázolással, 8 11 cm Kikiáltási ár: 60 eft Olajmécses római császárkor, Kr. u sz., égetett cserép alján mesterjellel, ember ábrázolással, h: 11 cm Kikiáltási ár: 46 eft Olajmécses római császárkor, Kr. u sz., égetett cserép, állatábrázolással, 7,5 8 cm Kikiáltási ár: 36 eft Olajmécses római császárkor, Kr. u sz. égetett cserép, állatábrázolással, 7 11 cm Kikiáltási ár: 38 eft Olajmécses római császárkor, Kr. u. 1. sz. első fele, stilizált fa ábrázolással, égetett cserép, h: 9 cm Kikiáltási ár: 28 eft 100 7

10 Amfora Dél-Európa, Kr. e sz. mázatlan égetett cserép, m: 31 cm Kikiáltási ár: 180 eft Edény Indus-völgye, Nal-Kultúra, Kr. e körül, égetett cserép, monokróm festéssel bika ábrázolással, m: 6,5 cm; d: 8,5 cm Kikiáltási ár: 44 eft Edény Kárpát-medence, Kr. u körül, mázatlan, égetett cserép, karcolt díszítéssel, m: 8 cm Kikiáltási ár: 16 eft Edény Indus-völgye, Nal-Kultúra, 2. periódus, Kr. e között, festett, égetett cserép, madár ábrázolással, sérült, m: 7,5 cm Kikiáltási ár: 32 eft 110 8

11 Urna középső bronzkor vége, Kr. e sz., égetett cserép, karcolt, benyomott díszítéssel, m: 32,5 cm Kikiáltási ár: 320 eft Edény Kelet-Európa, Kr. e körül, égetett mázatlan cserép, m: 6,5 cm Kikiáltási ár: 18 eft Vízmerítő (ivó) edény Kárpát-medence, Kr. u körül égetett mázatlan cserép, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 32 eft Edény Kárpát-medence, Kr. u körül, égetett mázatlan cserép, sérült, m: 9 cm Kikiáltási ár: 20 eft 70 9

12 Neptun római császárkor, Kr. u sz., bronz felemelt baljában szigonyának töredéke, jobbjában delfin, m: 13,5 cm Kikiáltási ár: 600 eft Lares, a család védőszelleme római császárkor, Kr. u sz. bronz, márvány talapzaton, sérült, m: 11,5 cm Kikiáltási ár: 400 eft

13 Jupiter, karján sassal Trákia, Kr. u. 1. sz., bronz, hiányos, m: 12,5 cm Kikiáltási ár: 440 eft Szatír római császárkor, Kr. u sz., bronz, sérült; lelőhely: Torda, 1900-as évek eleje, reprodukálva: Művészet 1911/8; o., m: 10,5 cm Kikiáltási ár: 650 eft

14 Herkules római császárkor, Kr. u sz., bronz, m: 8,5 cm Kikiáltási ár: 260 eft Gyermek Herkules kígyóval római császárkor, Kr. u sz., bronz, m: 7 cm Kikiáltási ár: 260 eft Karperecek, ruhadíszek és fibulák Kr. e körül Kr. u. 3. sz, bronz, m: 3 cm-9 cm Kikiáltási ár: 16 eft Nyaklánc Kárpát-medence, Kr. u körül, csiszolt kő és színezett üvegpaszta, h: 42 cm Kikiáltási ár: 40 eft Nyaklánc Kárpát-medence, Kr. u körül színes üvegpaszta, h: 66 cm Kikiáltási ár: 28 eft

15 Tál római császárkor, Kr. u. 1. sz., bronz, fülein pánfej ábrázolással, d: 18,5 cm Kikiáltási ár: 800 eft

16 Füles edény Kelet-Európa, Kr. e körül, égetett fekete cserép, karcolt díszítéssel, d: 15,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Lábas edény Kelet-Európa, Kr. e körül, égetett fekete cserép, karcolt díszítéssel, sérült, d: 18,5 cm Kikiáltási ár: 44 eft Vízmerítő edény Dél-Európa, Kr.e. 5. sz., bronz, nyelén poncolt, vésett díszítéssel, sérült, h: 27 cm Kikiáltási ár: 280 eft Csákány római császárkor, Kr. u sz. bronz, h: 21,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Fokos fej, lándzsa hegy, sarló római császárkor, Kr. u sz., bronz, a sarló hiányos, h: 11 cm; 13 cm; 17 cm Kikiáltási ár: 24 eft 80 14

17 Kanna Itália, Kr. e. 5. sz., bronz, fülén oroszlán díszítéssel, restaurált, m: 20 cm Kikiáltási ár: 600 eft

18 Palack római császárkor, Kr. u sz., üvegszálas díszítésű színtelen hutaüveg, m: 18 cm Kikiáltási ár: 100 eft Kancsó római császárkor, Kr. u sz., színtelen és zöldes hutaüveg, m: 15 cm Kikiáltási ár: 380 eft

19 Kancsó Szíria, Kr. u sz. zöldes hutaüveg m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 70 eft Kancsó római császárkor, Kr. u sz., zöldes hutaüveg, rátétes és üvegszálas díszítéssel apró sérüléssel, m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 300 eft

20 Lekythos Dél-Itália, Kr. e. 4. sz. második fele, festett, égetett cserép vörösalakos díszítéssel, apró sérüléssel, m: 26,5 cm Kikiáltási ár: 420 eft

21 Skyphos Dél-Itália, Campania, Kr. e. 350 körül, Paris ítélete jelenettel, Aphrodité felirattal, vörösalakos, festett, égetett cserép, m: 17,3 cm Kikiáltási ár: eft

22 Skyphos Dél-Itália, Apulia, Kr. e. 330 körül, közel a Darius-Alvilág műhelyhez, festett vörösalakos, égetett cserép, két oldalán női portréval, restaurált, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 600 eft Amphoriskos Földközi-tenger térsége, Kr. e sz. barna opak üveg, színes díszítéssel sérült, m: 13,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Amphoriskos Földközi-tenger térsége, Kr. e sz. barna opak üveg, színes díszítéssel sérült, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft

23 Kancsó Szíria-Raqqah, Kr. u sz., mázas cserép, átlátszó türkiz máz alatt fekete mintával, restaurált, m : 13,5 cm Kikiáltási ár: 140 eft Tál Szíria-Raqqah, Kr. u sz., mázas cserép, átlátszó türkiz máz alatt fekete mintával, restaurált, d: 20 cm Kikiáltási ár: 260 eft

24 Tál Perzsa, Kr. u sz., lüsztermázas égetett cserép, festés nyomaival, restaurált, d: 19,5 cm Kikiáltási ár: 280 eft Tál Perzsa, Kr. u sz., lüsztermázas égetett cserép festés nyomaival, restaurált, d: 23,5 cm Kikiáltási ár: 380 eft Tál iszlám, Kr. u sz., mázas égetett cserép, d: 17,5 cm Kikiáltási ár: 100 eft Tál Közel-Kelet, Kr. u. 14. sz., festett mázas cserép, d: 16,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Tál Törökország, Kr. u sz., mázas cserép, karcolt díszítéssel, apró sérüléssel, d: 15 cm Kikiáltási ár: 46 eft Korsó Buda, 16. sz., égetett cserép, festett geometrikus díszítéssel, m: 15,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft

25 Kaspó Kína, Északi-Song dinasztia ( ), folyatott mázas cserép, m: 13 cm; d: 16,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Váza Kína, Északi-Song dinasztia ( ), folyatott mázas cserép, kis sérüléssel, m: 9 cm Kikiáltási ár: 40 eft Kaspó Kína, Északi-Song dinasztia ( ), folyatott mázas cserép, m: 11 cm; d: 14,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Kancsó török, 17. sz második fele, kalapált vörösréz, öntöttvas szerelékkel, sérült, hiányos, m: 30 cm Kikiáltási ár: 120 eft Templomi kancsó Tibet, 18. sz. második fele, préselt, kalapált bronz, sárkány formájú füllel, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft

26 Váza Japán, Meiji ( ), bronz, színes rekeszzománc díszítéssel, plasztikus állatalakos fülekkel, alján jelzettel, m: 31,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Váza Japán, Meiji ( ), bronz színes rekeszzománc díszítéssel, m: 34 cm Kikiáltási ár: 80 eft Dísztál Japán, Meiji ( ), színes rekeszzománc, virágkosár és madár díszítéssel, d: 25 cm Kikiáltási ár: 30 eft Házi szentély Japán, Meiji ( ), faragott, aranyozott Buddha szobor, magas trónuson, aranyozott lakk szekrényben, kis sérülésekkel, m: 30 cm Kikiáltási ár: 120 eft

27 Fedeles díszedény Japán, Meiji ( ), színes, archaikus rekeszzománc díszítéssel, bronz, elefántfej formájú füllel, fedelén Fo-oroszlán ábrázolással, m: 36,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Váza Japán, Meiji ( ), bronz, színes rekeszzománc díszítéssel, kis sérüléssel, m: 36 cm Kikiáltási ár: 140 eft Váza Japán, 1800 körül, bronz plasztikus sárkányokkal díszítve, m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 380 eft

28 Sakyamuni Buddha Kína, 18. sz. második fele, aranyozott bronz, bhumisparsa mudrában, lótusztrón hiányzik, sérült, m: 21 cm Kikiáltási ár: eft Guanyin könyörületes Bodhisattva Kína, Ming-dinasztia ( ), faragott elefántcsont, m: 26 cm Kikiáltási ár: 650 eft Putai vándorszerzetes Kína, 19. sz. közepe, bronz, sérült, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft

29 Buddha Dolonor, 20. sz. eleje aranyozott bronz, m: 63,5 cm Kikiáltási ár: 280 eft Buddha Thaiföld, 19. sz. második fele, bronz, magas lótusztrónon bhumisparsa mudrában, sérült, m: 62 cm Kikiáltási ár: 190 eft Tus örlő tálka Kína, 19. sz. első fele, bronz, oldalán jelzett, sárkány és főnix madár ábrázolással, cm Kikiáltási ár: 44 eft

30 Padlóváza Kína, Canton, 19. sz. első fele, festett, aranyozott porcelán, plasztikus állatdísszel, rose mandarin díszítéssel, m: 93,5 cm Kikiáltási ár: 480 eft

31 Vázapár Kína, 19. sz. közepe, festett porcelán, famille rose dekorral díszítve, hasán és tetődíszén Fo-oroszlánokkal, talpán kis sérüléssel, m: 43 cm Kikiáltási ár: 420 eft Kaspó pár Kína, Canton, 19. sz. közepe, zománcfestett porcelán, figurális udvari jelenetekkel, felső peremén restaurált, m: 16 cm; d: 27 cm Kikiáltási ár: 340 eft

32 Dísztál Kína, Kangxi-dinasztia ( ), talpán jelzett, festett porcelán, máz alatti kék festéssel, gazdagon aranyozott dekorral, restaurált, d: 52,5 cm Kikiáltási ár: 160 eft Váza Kína, 19. sz. második fele, festett porcelán, páva, peonia és cseresznyevirág ábrázolással, famille noir dekorral, m: 47 cm Kikiáltási ár: 180 eft Fedeles edény Kína, 19. sz. közepe, festett porcelán, jelzett, famille noir dekorral, m: 20 cm Kikiáltási ár: 120 eft

33 Puncsos tál Kína, Canton, 19. sz. közepe, zománcfestett porcelán, gazdag figurális díszítéssel, festett aranyozással, szájperemén apró javítás, m: 10,5 cm; d: 24 cm Kikiáltási ár: 180 eft Dísztál Kína, Ming-dinasztia ( ), festett porcelán lótuszvirág motívumokkal, régi drótos restaurálással, d: 33 cm Kikiáltási ár: 180 eft Váza Kína, Canton, 19. sz. második fele, zománcfestett porcelán, udvari jelenetekkel díszítve, festett aranyozással, talpa restaurált, m: 33 cm Kikiáltási ár: 120 eft

34 Váza Kína, Kangxi-dinasztia ( ), folyatott nyúlszőr mázas kőcserép, m: 25 cm Kikiáltási ár: 90 eft Váza Kína, 19. sz. vége, mázas porcelán, festett, kék dekorral, szerencsekívánatokkal, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 50 eft Tálka pár Kína, 19. sz. második fele, mázas kőcserép, máz alatti kék festéssel, apró sérüléssel, m: 6 cm; d: 14 cm Kikiáltási ár: 40 eft Teáskanna Kína, 20. sz. második fele porcelán, máz alatti kék festéssel fül hiányzik, m: 13 cm Kikiáltási ár: 26 eft 90 32

35 Váza Kína, Qian-long ( ), festett porcelán, talpán császári jelzéssel, m: 36,5 cm Kikiáltási ár: 900 eft Dísztányér pár Japán, Meiji ( ), festett porcelán, kék-vörös imari stílusú dekorral díszítve, talpán jelzéssel, d: 45,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft

36 Kerti ülőke pár Kína, Guang-xu dinasztia ( ), mázas kőcserép, kék festéssel, Fo-oroszlánokkal díszítve, sérült, m: 45,5 cm Kikiáltási ár: 320 eft Tányér Kína, Kangxi ( ), festett porcelán, vörös-kék dekorral, arany kontúrozással, kis sérülésekkel, d: 22,4 cm Kikiáltási ár: 38 eft Tál Kína, Kangxi ( ), festett porcelán, vörös-kék stilizált, növényi díszítéssel, arany kontúrozással, apró sérüléssel, d: 23,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft Tál Kína, Kangxi ( ), festett porcelán, vörös-kék virágdísszel, arany dekorral, d: 21,5 cm Kikiáltási ár: 40 eft

37 Fedeles vázapár Kína, 19. sz. vége, mázas porcelán, kék festéssel, tetején Fo-oroszlán párral díszítve, m: 66 cm Kikiáltási ár: 380 eft Tányér Kína, Kangxi ( ), festett porcelán, máz alatti kék dekorral, szélén apró sérüléssel, d: 23 cm Kikiáltási ár: 28 eft Tányér Kína, Kangxi ( ), 18. sz. eleje, európai exportra készült, festett, aranyozott porcelán, d: 23 cm Kikiáltási ár: 38 eft Tányér Kína, Kangxi ( ), 18. sz. eleje, európai exportra készült, festett, aranyozott porcelán, d: 22,5 cm Kikiáltási ár: 44 eft

38 Dísztál Japán, Meiji ( ), festett porcelán, jelzés nélkül, stilizált, virágos dekorral, teknős és paradicsommadár motívummal, d: 46,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Dísztál Japán, 1920 körül, máz felett festett és matricás porcelán, jelzés nélkül, tájképpel díszítve, apró sérüléssel, d: 47 cm Kikiáltási ár: 100 eft Tálka Kína, 18. sz. második fele, famille verte, európai exportra készített festett porcelán, furulyázó paraszt ábrázolással, d: 14,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft Putai vándorszerzetes Kína, 20. sz első fele faragott jade, fa talpazaton, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Putai vándorszerzetes Kína, 20. sz. első fele, faragott jade, m: 12 cm Kikiáltási ár: 80 eft

39 Dísztál Kína, Kangxi ( ), festett porcelán, máz alatti, kék lótusz-és szilvafavirág dekorral, d: 38 cm Kikiáltási ár: 380 eft Kenőcs tartó Kína, 19. sz. vége festett porcelán, d: 7,5 cm Kikiáltási ár: 18 eft Csésze és alj Kína, Canton, 19. sz. második fele, európai exportra készült, zománcfestett porcelán, figurális díszítéssel, festett aranyozással, m: 5,5 cm; d: 13,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft

40 Fedeles díszváza Kína, 19. sz. második fele, máz alatti kék festett porcelán, fedelén kis csorbulással, m: 46 cm Kikiáltási ár: 260 eft Váza Japán, 19. sz. vége, talpán feliratozott, festett porcelán, négy figurális képmezőben az égtájak őrzői, festett arany dekorral díszítve, m: 55,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft Vázapár Kína, 1900 körül, pecsételt Qian-Long jelzéssel, mázas porcelán, vörös díszfestésén és fülein Fo-oroszlán ábrázolások, szerencsekívánatokkal feliratozva, m: 35 cm Kikiáltási ár: 140 eft Váza Kína, 20. sz. eleje, festett porcelán, kék dekorral, jelzés nélkül, kerek fa talpon, m: 57,5 cm Kikiáltási ár: 90 eft

41 Muzsikáló gésa és szépítkező gésák MORONOBU, HISHIKAwa ( ), fametszet, papír, mm Kikiáltási ár: 70 eft Bábszínház és Teázó társaság MORONOBU, HISHIKAwa ( ), fametszet, papír, mm Kikiáltási ár: 70 eft Tekercskép Japán, 19. sz. második fele, tus, papír, tigris ábrázolással, sérült, m: 205 x 67 cm Kikiáltási ár: 40 eft Tubákos flakon Kína, 20. sz. eleje, fehér, mázas porcelán, m: 7,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Tubákos flakon Kína, 20. sz. eleje, Qian-Long jelzéssel, festett porcelán, főnix madár és sárkány ábrázolással díszítve, m: 7 cm Kikiáltási ár: 55 eft Tubákos flakon Kína, 20. sz. eleje, alján Qian- Long jelzéssel, fehér porcelán, m: 8 cm Kikiáltási ár: 55 eft Tubákos flakon Kína, 20. sz. eleje, Wang Bing Rong ( ) jelzettel, festett porcelán, pótolt kanállal, m: 7 cm Kikiáltási ár: 80 eft

42 Tubákos flakon Kína, 20. sz. közepe, faragott spenót jade, m: 6,5 cm Kikiáltási ár: 24 eft Tubákos flakon A három majom Délkelet-Ázsia, 20. sz. közepe, faragott korall, m: 6,5-7 cm Kikiáltási ár: 70 eft Tubákos flakon Kína, 20. sz. közepe, faragott tigrisszem, pótolt türkiz tetővel, m: 6,2 cm Kikiáltási ár: 24 eft Tubákos flakon Kína, 20. sz. közepe, faragott, szalagos achát, m: 6,5 cm Kikiáltási ár: 24 eft Putai vándorszerzetes Kína, 20. sz. közepe, aranyozott bronz, m: 5 cm Kikiáltási ár: 40 eft Dió Kína, 1900 körül, faragott dió, szerzetesek között tigris és kígyó figurával, m: 4,4 cm Kikiáltási ár: 28 eft Dió Kína, 20. sz. első fele, faragott dió, Buddha és szerzetesek faragott figuráival díszítve, d: 3 cm Kikiáltási ár: 26 eft Magból faragott gyöngyök, 3 db Kína, 1900 körül, kétoldalas faragvány 2-2 portréval, m: 1,3 cm Kikiáltási ár: 15 eft Tubákos flakon Kína, 19. sz. vége, faragott csont szerencse jellel, szilvavirág ágakkal, m: 7,5 cm Kikiáltási ár: 50 eft Putai vándorszerzetes Kína, 20. sz. első fele, faragott jade, fa talpazaton, m: 4 cm Kikiáltási ár: 40 eft

43 Parfümös flakon Kína, 19. sz., belülről festett üveg, jelzett képmezőben ragadozómadár, dugója későbbi műanyag, sérült, m: 10 cm Kikiáltási ár: 80 eft Parfümös flakon Kína, 19. sz. első fele, hámozott, kétrétegű üveg, koralldíszes dugója későbbi kiegészítés, m: 6,3 cm Kikiáltási ár: 90 eft Parfümös flakon Kína, 19. sz. eleje, csiszolt mohaachát, korall dugóval, m: 8,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Tubákos flakon Kína, 19. sz. vége faragott jade, pótolt kanállal, m: 7 cm Kikiáltási ár: 24 eft Tubákos flakon Kína, 20. sz. közepe, talpán Jung- Chen jelzéssel, festett porcelán, kanál hiányzik, m: 9 cm Kikiáltási ár: 48 eft Tubákos flakon Kína, 20. sz. közepe, festett porcelán, kanál hiányzik, m: 8 cm Kikiáltási ár: 30 eft Pecsétnyomó Kína, 19. sz. második fele, festett porcelán, jelzett, 5 4,8 4,7 cm Kikiáltási ár: 32 eft Tubákos flakon Kína, 20. sz. közepe, Qian-Long jelzéssel, festett porcelán, kanál hiányzik, m: 10,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft

44 Juhász és felesége Rosenthal, 20. sz. első fele, festett porcelán, jelezve az alján, m: 15-15,5 cm Kikiáltási ár: 140 eft Teáscsésze és alj orosz, 1900 körül, festett, aranyozott porcelán, áttört díszítéssel, alján jelzett, csésze m: 11 cm; tányér d: 16 cm Kikiáltási ár: 60 eft Díszcsésze és alj Schlagenwald, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, csésze m: 19 cm; tányér d: 22 cm Kikiáltási ár: 60 eft Dísztál Herend, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, alján masszába nyomott jellel, 40,5 31 cm Kikiáltási ár: 150 eft

45 Ámor Meissen, 20. sz. második fele, 1909-es modell, Paul Scheurich terve, festett porcelán, máz alatti kék jelzéssel, karcolt A , apró restaurálással, m: 14 cm Kikiáltási ár: 80 eft A kos Meissen, 1800 körül festett porcelán, alján jelzett m: 11,5 cm Kikiáltási ár: 220 eft Csésze és alj Doccia, 1750 körül, festett, aranyozott porcelán, a csésze repedt, csésze m: 6 cm; tányér d: 13,5 cm Kikiáltási ár: 110 eft Csokoládés csésze és alj Bécs, 1850 körül, festett, aranyozott porcelán, alján jelzett, csésze m: 5 cm; tányér d: 12 cm Kikiáltási ár: 40 eft Csésze Herend, 19. sz. vége, aranyozott, zománcfestett porcelán, Ferenc József címeres monogramjával, d: 10 cm Kikiáltási ár: 28 eft

46 Teáskészlet, 12 személyes, 27 db-os Herend, 1939, festett porcelán, színes virágdísszel, 1 db csésze pótolt, 2 db tányér sérült, egyik rózsán apró sérülés, m: ,5-17 cm; d: 15,5 cm Kikiáltási ár: 220 eft Dísztányér Herend, 19. sz. vége, Waldstein mintás, áttört szélű, festett, aranyozott porcelán, d: 21 cm Kikiáltási ár: 20 eft Dísztányér Herend, 19. sz. vége, Waldstein mintás, festett, aranyozott porcelán, Ferenc József címerével, d: 20,5 cm Kikiáltási ár: 24 eft Tálca Meissen, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, alján jelzett, 39 32,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft Kínálótál Herend, 19. sz. vége, festett porcelán, alján jelzett, benyomott Herend, kis sérüléssel, 23 19,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft

47 Kávéskészlet, 12 személyes, 27 db-os Herend, 1939, festett porcelán, színes virágdísszel, két rózsán apró sérüléssel, egy tányéron gyári hiba, m: 5,5-9, ,5 cm; d: 11 cm Kikiáltási ár: 220 eft Kancsó Herend, 19. sz. vége, Waldstein mintás, festett, aranyozott porcelán, Ferenc József címerével, m: 12 cm Kikiáltási ár: 24 eft Kancsó pár Herend, 1880 körül, talpakon jelzett, festett, aranyozott porcelán színes virágcsokrokkal díszítve, máz alatti kék címerrel Herend felirattal, kis sérüléssel, m: 17-19,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft

48 Lovastiszt Meissen, 19. sz. második fele, festett porcelán, talpán kék jelzettel, karcolt 2756 számozással, javított, m: 9 cm Kikiáltási ár: 40 eft Spanyol táncosnő Rosenthal, 20. sz. eleje, festett, aranyozott porcelán, alján jelzéssel, m: 25 cm Kikiáltási ár: 140 eft Lábát törlő KISFALUDI STRóBL Zsigmond ( ), mázas fajanszporcelán, talpán K. Strobl jelzéssel, m: 33 cm Kikiáltási ár: 30 eft Díszváza Budapest, 1880 körül, FISCHER JózSEF, festett, aranyozott keménycserép, alján jelzett Fischer J. Budapest, m: 30 cm Kikiáltási ár: 48 eft Fésülködő Herend, 20. sz. mázas porcelán, Lux ELEK terve talpán jelzéssel, m: 56 cm Kikiáltási ár: 80 eft

49 Tengerparti jelenet német, 1903, festett porcelán, aranyozott szegéllyel, jelezve jobbra lent: Ma 1903, m: 29,5 40 cm Kikiáltási ár: 260 eft Üvegablak magyar, 1900 körül, színes ólomüveg, cm; külső: 77,5 149 cm Kikiáltási ár: 380 eft

50 Korsó magyar, 18. sz., csontüveg, zománcfestett díszítéssel, sérült, reprodukálva: Borsos Béla: A magyar üvegművesség, Műszaki Könyvkiadó, 1974., 97. oldal, 62. kép, m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Cukordoboz osztrák, 19. sz. eleje, aranyozott tejüveg, m: 17 cm Kikiáltási ár: 32 eft Díszpohár német, 19. sz. második fele, csipkézett, magas talpon fazettált, smaragdzöld üveg, arany festéssel, apró csorbulással, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Pohár cseh, 1850 körül, zománcfestett tejüveg, sérült, m: 12 cm Kikiáltási ár: 44 eft

51 Kupa német, 17. sz. vége, színtelen hutaüveg, köszörűlt címerábrázolással, m: 24,5 cm Kikiáltási ár: 480 eft Talpas pohár német, 18. sz. eleje, csiszolt, köszörült szintelen üveg, m: 16,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Díszpalack magyar, 18. sz., csiszolt, köszörült díszítéssel, aranyozás nyomaival, reprodukálva: Borsos Béla: A magyar üvegművesség, Műszaki Könyvkiadó, 1974., 89. oldal, 58. kép, m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft Talpas pohár német, 18. sz. eleje, csiszolt színtelen üveg, köszörült díszítéssel, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft

52 Talpas pohár 19. sz. második fele, fazettált színtelen üveg, csiszolt, köszörült díszítéssel, József Főherceg címerével, m: 13,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft Talpas pohár német, 1800 körül, csiszolt színtelen üveg, köszörült díszítéssel, aranyozással, m: 13 cm Kikiáltási ár: 28 eft Talpas pohár 19. sz. vége, csiszolt, színtelen üveg, köszörült díszítéssel, Ferenc József monogramjával, koronával díszítve, m: 14 cm Kikiáltási ár: 38 eft Talpas pohár osztrák, 1887, csiszolt, köszörült, színtelen üveg, német nyelvű felirattal, RC monogrammal, m: 17, 5 cm Kikiáltási ár: 15 eft Talpas pohár osztrák, 19. sz. közepe, színtelen üveg, csiszolt, köszörült díszítéssel, m: 12 cm Kikiáltási ár: 12 eft Pohár osztrák, 19. sz. vége, színtelen üveg, csiszolt, köszörült díszítéssel, DG monogrammal, talpán JK monogram, 1807-es évszám, sérült, m: 10 cm Kikiáltási ár: 20 eft Palack osztrák, 1800 körül, csiszolt, színtelen, aranyozott üveg, m: 15 cm Kikiáltási ár: 20 eft 70 50

53 Díszpalack magyar, 1850 körül, balatonfüredi Fürdőház, Vendéglő, Horvátház ábrázolással, csiszolt, köszörült, bíborpácolt üveg, dugó hiányzik, m: 19 cm Kikiáltási ár: 32 eft Füles pohár német, 19. sz. második fele, csiszolt, festett üveg, Aus freundschaft felirattal, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 44 eft Talpas pohár osztrák, 20. sz. eleje, bíborpácolt, csiszolt, köszörült üveg, szarvas és vadászkutya ábrázolással, m: 9,5 cm kikiáltási ár: 24 eft Füles pohár magyar, 1860 körül, bíborpácolt és színtelen üveg, Emlékül felirattal, zománcfestett díszítéssel, m: 12 cm Kikiáltási ár: 34 eft Pohár magyar, 1840, vastag bíborüveg, Mit viszelsz Bajtárs? Fris szalmát az ágyba felirattal, csiszolt, köszörült díszítéssel, repedt, sérült, reprodukálva: Borsos Béla: A magyar üvegművesség, Műszaki Könyvkiadó, 1974., 145. oldal, 100. kép, m: 14 cm Kikiáltási ár: 24 eft Fürdőpohár Teplitz, 1880 körül festett, köszörült üveg, Marialchein b. Teplitz felirattal m: 10,5 cm, sérült Kikiáltási ár: 36 eft

54 Karaffa angol, 1900 körül, zöld hutaüveg, üvegszál díszítéssel, ezüst szerelékkel, m: 21 cm Kikiáltási ár: 80 eft Karaffa osztrák, 1900 körül, színtelen üveg, ón szerelékkel, m: 24 cm Kikiáltási ár: 65 eft Karaffa Loetz, 1900 körül, zöld üveg, ón szerelékkel, m: 21 cm Kikiáltási ár: 65 eft Karaffa pár és kínáló Loetz vagy Králik (?), 1920 körül, fémesen irizáló felületű üveg, színezett, zöld, olvadéküveg fodrokkal, fém szerelékkel, sérült, m: 7,5-29 cm Kikiáltási ár: 90 eft Váza Loetz, 20. sz. első fele, irizáló sárgás-zöld üveg, m: 25 cm Kikiáltási ár: 60 eft

55 Talpas kehely Ausztria, Lobmeyr, 20. sz. eleje, színtelen üveg, festett fekete díszítéssel, jelzett az alján, m: 30 cm Kikiáltási ár: 190 eft Váza francia, Renè Lalique, 20. sz. első fele, formába öntött színtelen üvegmassza, alján R. Lalique, France jelzéssel, peremén apró csorbulással, m: 26,5 cm Kikiáltási ár: 150 eft Váza cseh, 19. sz. második fele, tíz lapra fazettált, mézszínű üveg, zománcfestett kartusokkal, arany kontúrozással, m: 31 cm Kikiáltási ár: 44 eft Patikaüveg dugóval Sopron, 19. sz., formába fújt, festett üveg, m: 15,5 cm Kikiáltási ár: 18 eft 60 53

56 Váza osztrák, 1900 körül, öntött, színezett halványzöld üveg, áttört szecessziós réz szerelékkel, jelzés nélkül, m: 13 cm Kikiáltási ár: 36 eft Váza Loetz, 20. sz. első fele, színezett, irizáló zöld üveg, restaurált, m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft Üvegablak dísz 20. sz. első fele, egyedi, megrendelésre készült ólomüveg ablak, festett Szt. Hubertus ábrázolással, d: 33,5 cm Kikiáltási ár: 75 eft Konzol Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, áttört díszítéssel, családi jelzéssel, restaurált, m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft

57 Posztamens Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, formaszám: 3425, benyomott: Zsolnay jelzéssel, restaurált, m: 73,5 cm Kikiáltási ár: 380 eft Anonymus Zsolnay-gyár, Pécs 20. sz. első fele, eozinmázas fehércserép matt savmaratott felülettel Zsolnay jelzéssel, m: 40 cm Kikiáltási ár: 160 eft Váza Zsolnay-gyár, Pécs, 20. sz. eleje, eozinmázas fehércserép, fémesen savmaratott felülettel, hárompajzsos-öttornyos pecséttel, m: 33,5 cm Kikiáltási ár: 50 eft Zsolnay Vilmos Zsolnay-gyár, Pécs, Kapás Nagy Mihály terve, 1900 körül, eozinmázas porcelánfajansz, K. Nagy M. jelzéssel és Zsolnay-gyár 1828 apr márcz. 23 felirattal, m: 16,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Libapásztor lányka Zsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, eozinmázas porcelánfajansz, savmaratott felülettel, talpán hárompajzsos-öttornyos pecséttel és masszába nyomott Zsolnay Pécs jelzéssel, formaszám: 8666, apró mázhibával, m: 25 cm Kikiáltási ár: 40 eft

58 Díszváza Zsolnay-gyár, Pécs, 20. sz. eleje, csiga formájú, festett, keménycserép, domború körpecséttel, m: 30 cm Kikiáltási ár: 950 eft Váza Zsolnay-gyár, Pécs, 20. sz. eleje, korongozott fehércserép, transzparens mázakkal festve, stilizált gránátalma motívummal, talpán tüzirepedés, alján festett, öttornyos templom jel, m: 31 cm Kikiáltási ár: 120 eft Vázapár Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, családi jelzéssel, bronz talapzaton, m: 29,5 cm; talapzat m: 6 cm Kikiáltási ár: 280 eft

59 Váza Zsolnay-gyár, Pécs, 1908 körül, eozinmázas fehércserép, folyatott felülete fémesen savmaratott, Mack Lajos terve, Zsolnay Pécs jelzés és benyomott fazonszám: 8068, festett, szagatott pontozott körben öttornyos templom jelzés, Made in Hungary felirattal, m: 39 cm Kikiáltási ár: eft

60 Kupa német, 1805, ónmázas fajansz, ón fedéllel és szerelékkel, a fedelén vésett díszítéssel és B. Reitt felirattal, m: 24,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Kupa német, Bayreuth, 1780 körül, ónmázas fajansz, ónfedelén MH 1802 felirattal, m: 25 cm Kikiáltási ár: 140 eft Kupa német, 18. sz. második fele ónmázas fajansz alja restaurált, m: 26 cm Kikiáltási ár: 140 eft Kupa Ausztria, 18. sz., ónmázas fajansz, ón fedéllel és szerelékkel, mázhibás, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 95 eft Korsó Gmunden, 18. sz. vége ónmázas fajansz, restaurált kis sérüléssel, m: 16,5 cm Kikiáltási ár: 70 eft Kupa német, 1800 körül, ónmázas fajansz, ón fedelén Adelhund huffenbutte vésettel, sérült, m: 23 cm Kikiáltási ár: 110 eft

61 Kupa német, Gera, 18. sz. közepe, ónmázas fajansz, ónfedelén vésett MW monogram, sérült, m: 22 cm Kikiáltási ár: 160 eft Fedeles kupa német, 18. sz., ónmázas fajansz, ón fedéllel sérült, m: 24,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Kupa német, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, ónfedelében város és mesterjegy, ARS 1787 felirat, m: 22 cm Kikiáltási ár: 160 eft Kupa német, 18. sz. közepe ónmázas fajansz, ón fedéllel m: 23 cm Kikiáltási ár: 180 eft Kupa német, 1730 körül, ónmázas fajansz, ón szerelékkel, ónfedelén mesterjegy, m: 22 cm Kikiáltási ár: 280 eft Kupa Ausztria, 1838, ónmázas cserép, IMM monogrammal, ónfedelében mesterjegy és O monogram, sérült, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft

188. aukció 2012. december 13. csütörtök 2012. december 15. szombat

NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése

192. aukció 2013. május 23. csütörtök

IP/09/473. Brüsszel, 2009. március 25

USER MANUAL Guest user

USA Befektetési Útmutató

Számlakezelés az ELO DocXtraktor modullal

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda 187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda Régi mesterek és 19-20. századi festmények Árverés: 2012. december 11-én, kedden 17 órától 2012. december 12-én, szerdán 17 órától A kiállítás

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft KEDVEZMÉNYES ŐSZI KÁVÉGÉP AJÁNLAT Vásároljon a promóció időtartama alatt Nespresso kávégépet 40 darab kapszulát tartalmazó Pure Origin kávéválogatással egyidejűleg, és a kávégép árából 20% kedvezményt

A Vertex Bútor Kft. legújabb fürdőszoba katalógusát tartod a kezedben.

A Vertex Bútor Kft. legújabb fürdőszoba katalógusát tartod a kezedben. 105 A Vertex Bútor Kft. legújabb fürdőszoba katalógusát tartod a kezedben. A közvetlen beszerzésen és a személyes kapcsolatokon alapuló üzletpolitikánk lehetővé teszi termékeink legkedvezőbb áron való

Utasítások. Üzembe helyezés

19. és 20. századi festmények

Hogyan használja az OROS online pótalkatrész jegyzéket?

Hogyan használja az OROS online pótalkatrész jegyzéket? Hogyan használja az OROS online pótalkatrész jegyzéket? Program indítása/program starts up Válassza ki a weblap nyelvét/choose the language of the webpage Látogasson el az oros.hu weboldalra, majd klikkeljen

MŰANYAGOK ÉS A FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉS. Nyéki Anikó, 2012. december 7.

MŰANYAGOK ÉS A FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉS. Nyéki Anikó, 2012. december 7. MŰANYAGOK ÉS A FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉS Nyéki Anikó, 2012. december 7. EZ A SABIC A PETROLKÉMIAI IPAR LEGVÁLTOZATOSABB PORTFOLIÓJA 6 STRATÉGIAI ÜZLETI EGYSÉG VEGYI ANYAGOK POLIMEREK INNOVATÍV MŰANYAGOK TELJESÍTMÉNYJAVÍTÓ

Active / Passive Verb Forms Cselekvő és szenvedő igék

Active / Passive Verb Forms Cselekvő és szenvedő igék Active / Passive Verb Forms Cselekvő és szenvedő igék Sentences can be active or passive. Therefore, tenses also have "active forms" and "passive forms." You must learn to recognize the difference to successfully

Mestský úrad Rožňava '4.

ELOECMSzakmai Kongresszus2013

ELOECMSzakmai Kongresszus2013 ELOECMSzakmai Kongresszus2013 Keynote Horváth Szilvia Ügyvezető s.horvath@elo.com Cégünk rövid bemutatása 1871 Louis Leitz megalapítja első vállalatát 1995 Az első elektronikus Leitz dokumentumkezelő (ELOoffice)

EXKLUZÍV AJÁNDÉKANYAGOD A Phrasal Verb hadsereg! 2. rész

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2017.10.14-2017.10.28 AXIOART.COM Párisi Galéria 2017. október 14-28 ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2017.10.16-2017.10.27. H-P: 10:00-18:00- ig Információ-

Meal-cooking services

mondat ami nélkül ne indulj el külföldre