2012. január óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Download "2012. január 16. 18 óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás"

1 2012. január óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉS Csók István Antikvitás

2 A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉSE JANUÁR ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST, VÁCI UTCA 31/A A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNÉN, JANUÁR 9 JANUÁR 15-IG MINDEN NAP ÓRÁIG. MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK! TOVÁBBI ELÉRHETŐSÉGEINK: TELEFON/FAX: 361/ ; WEB:

3 1. tétel Ezüst csikkelnyomó 1880 körül, 8,2 cm, Bruttó: 33 gr 925-ös finomságú ezüst, virág és levél mintás díszítés. Finomságjegy. Kikiáltási ár: Ft 2. tétel Ezüst snapszos pohár körül, lengyel / magyar, 6,2 cm, 21,6 gr 800-as finomságú ezüst, talpas kialakítás, vésett díszítés utáni lengyel fémjel valamint monarchiás fémjel, MJ mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 3. tétel Ezüst teleszkópos szipka 1900 körül, 3 cm, Bruttó: 4,4 gr 950-es finomságú ezüst, elefántcsont szipkavég teleszkópos kialakítású szipka, csavaros záródású makk formájú tokban. Finomság jegy. Kikiáltási ár: Ft 4. tétel Ezüst ceruza XX. század közepe, 7,6 cm, Bruttó: 8,2 gr 925-ös finomságú ezüst lemez burkolat. 925-ös finomságjelzés. Kikiáltási ár: Ft

4 5. tétel Ezüst szalvétagyűrű XIX. század vége, német, D.: 4,5 cm, 11 gr 800-as finomságú ezüst, vésett virágmintás díszítésben AJ monogram után használt német fémjel, magyar behozatali jegy. Kikiáltási ár: Ft 6. tétel Három alumínium állat figura XX. század, kanadai, Hattyú: 27,5 cm Alumínium öntvény, stilizált hattyú, macska és hód figura. Mindhárom "Hoselton Canada" jelzéssel. A hattyú számozott: 113. A macska számozott: 286. Kikiáltási ár: Ft 7. tétel Három porcelán figura XX. század Festett, mázas porcelán, Hollóházi hegedűs fiú, kislány katicával jelzés nélkül, kis balerina jelzés nélkül. Kikiáltási ár: Ft 8. tétel Zsolnay fiú kutyával XX. század, magyar, 19 x 20 x 9,5 cm Karikával játszó fiú kutyával. Festett, mázas porcelán. Máz alatti zöld zsolnai jelzés. Kikiáltási ár: Ft

5 9. tétel Alabástrom női büszt XX. század eleje, 14 cm Alabástrom büszt, márvány talapzaton, németalföldi lány portré. Kikiáltási ár: Ft 10. tétel Afrikai elefántcsont büszt XX. század közepe, 9,2 cm Bennszülött nőt ábrázoló csont kisplasztika fa talapzaton. Kikiáltási ár: Ft 11. tétel Ezüst bross XX. század első fele, alexandriai, D.: 4 cm, 14,7 gr 800-as finomságú ezüst, kerek keretben áttört ókori egyiptomi jelenet tól használt alexandriai fémjel. Kikiáltási ár: Ft 12. tétel Ezüst ötvös ékszer karkötő 1900-as évek első fele, magyar, 19 cm, 22,2 gr 800-as finomságú aranyozott ezüst, kék kaboson csiszolású kövek. Nyelves záródás. Pest, közötti fémjel. 1 nagyobb kő hiányzik. Kikiáltási ár: Ft

6 13. tétel Ezüst függő 1930 körül, osztrák, 3,5 x 3 cm, Bruttó: 2,9 gr 800-as finomságú ezüst, plasztik lap től használt osztrákfémjel. Kikiáltási ár: Ft 14. tétel Ezüst bross XIX. század, D.: 2,5 cm, 8 gr 835-ös finomságú ezüst, kerek keretben áttört oroszlán forma. Finomságjelzés. Kikiáltási ár: Ft 15. tétel Érmés karkötő XIX. század, 18 cm, 56,7 gr Különböző európai pénzérmékből összekapcsolt. Nyelves záródású. BT készítőjegy. Kikiáltási ár: Ft 16. tétel Kozma István (Ploiesti, 1937) Fekvő akt pasztell, papír 50 x 75,5 cm j.b.l.: Kozma I Kolozsvár Kikiáltási ár: Ft

7 17. tétel Heimlich Herman (Magyarország, 1904 Montreal, 1986) Tájkép akvarell, papír, 23 x 31 cm, j.j.l.: Heimlich 1927 Kikiáltási ár: Ft 18. tétel Várady Lajos (Nádudvar, 1911 Győr, 1998) Tájkép akvarell, papír 18 x 27 cm, j.b.l.: Várady Lajos Kikiáltási ár: Ft 19. tétel Pirk László (Szentendre, 1953) Magyar Szent Korona litográfia, papír 46,5 x 34,5 cm, j.j.l.: Pirk László 1991; j.b.l.: Magyar Szent Korona (színes litográfia); 44/50 Kikiáltási ár: Ft 20. tétel Németh János (Zalaegerszeg, 1934) Huszár kerámia, 33,5 x 20,5 cm, j.b.l.: NJ Kikiáltási ár: Ft

8 21. tétel Levélnehezék XX. század, 9 x 10,5 x 6 cm Stilizált mexikói figura szürke márványból, fekete sombreróval. Kikiáltási ár: Ft 22. tétel Női figura XX. század, 13,5 cm Aranyozott antikizáló női figura. Kikiáltási ár: Ft 23. tétel Ülő figura XX. század, 7,5 cm Bronz figura törvényszéki bíró vagy szónok. Kikiáltási ár: Ft 24. tétel Hamutál XX. század, D.: 15 cm Önmagában színezett kék üveg. Kikiáltási ár: Ft

9 25. tétel Ékszertartó lakk doboz 1880 körül, 10 cm Lakkozott papírmache cipő forma, ezüst és gyöngyház berakás. Kikiáltási ár: Ft 26. tétel Neogrády Antal (Garsa, 1861 Alag, 1942) Libapásztor lány olaj, fa 48 x 68 cm j.b.l.: Neogrády A. Kikiáltási ár: Ft 27. tétel Wrabel Sándor (Budapest, 1926 Budapest, 1992) Kecskék tájban olaj, vászon 61,5 x 85 cm j.j.l.: Wrabel Kikiáltási ár: Ft 28. tétel Zombori László (Szeged, 1937) Átkelés a folyón olaj, vászon 38,5 x 49,5 cm j.j.l.: Zombory L Kikiáltási ár: Ft

10 29. tétel Mesterházy Dénes (1930 körültől működik) Téli tájkép olaj, vászon, 60 x 80 cm j.j.l.: Mesterházy D. Kikiáltási ár: Ft 30. tétel Balogh Ervin (Kecskemét, 1925) Virágcsendélet olaj, vászon, 60,5 x 50,5 cm, j.j.l.: Balogh Ervin 57 Kikiáltási ár: Ft 31. tétel Arany kitűző 3,2 gr, 14 karátos arany, cirkonnal között használt pesti fémjel. Kikiáltási ár: Ft 32. tétel Rubin gyűrű 18 karátos arany, 5,4 gr. Gyűrűfejben fantázia csiszolású szintetikus rubin, körülötte 3-3 apró cirkón kő. 750-es finomságjelzés. Méret: 53-as tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft

11 33. tétel Női karóra 14 karátos arany tok, Indexes ezüstözött, jelzett számlap: Zentro. Tokszám: Működik tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft 34. tétel Lila köves gyűrű 8 karátos arany, 2,8 gr. Gyűrűfejben táblacsiszolású lila üvegkő. 333-as finomságjelzés. Méret: 59-es. Kikiáltási ár: Ft 35. tétel Női arany függőóra 14 karátos arany tok, aranyozott fém porfogó fedél, bruttó: 20,5 gr. 10 rubinköves, kézi felhúzós, cilinderes, mechanikus szerkezet. Tokszám: 5774 Jelzett: La Chaux -de Fonds Svájc, közötti fémjel. Nem működik tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft 36. tétel Herendi csésze és alj 1941, magyar, 7,5 x 15,5 cm Festett, mázas porcelán, rózsaszín virágmintás díszítéssel, arany szegély festéssel. Máz feletti kék es Koronás márkajelzés. Kikiáltási ár: Ft

12 37. tétel Art-Deco váza 1920 körül, német/osztrák, 9 cm Rétegelt üveg, felületén fák között álló lovas katonákat ábrázoló jelenet és felirat "Morgenrot" (hajnalpír). Kikiáltási ár: Ft 38. tétel Schwarzlot váza 1920 körül, német, 10 cm Anyagában színezett üveg, felületén grafit színű virágmintás díszítés. Kikiáltási ár: Ft 39. tétel Porcelán csészék aljjal (2 db) XX. század eleje, cseh/német?, 7 x 11 cm Masszába karcolt MBM, 503-as formaszámmal. Shell kagyló formájú, irizáló mázas fehér porcelán. Egyik aljon apró csorba. Kikiáltási ár: Ft 40. tétel Négy személyes Zsolnay kávéskészlet XX. század második fele, Kanna: 17 cm Festett keménycserép. A készlethez tartozik egy kávés kanna, cukortartó, tej kiöntő és négy csésze csészealjjal es Zsolnay márkajelzés. Kikiáltási ár: Ft

13 41. tétel Boross Géza (Rákospalota, 1908 Budapest, 1971) Falusi jelenet akvarell, papír, 31 x 48 cm, j.b.l.: Boross Géza 1943 Kikiáltási ár: Ft 42. tétel Szigethy István (Erzsébetváros, 1891 Nagymaros, 1966) 1956 tus, papír, 37 x 26,5 cm, j.j.l.: Szigethy 956. Kikiáltási ár: Ft 43. tétel D. Darabos János -Drahos István (Drahos István: Budapest, 1895 Szentes, 1968) Lovas jelenet rézkarc, papír, 23 x 29 cm j.j.l.: D. Darabos János 1924; j. nyomólemezen: Drahos I 1924 Kikiáltási ár: Ft 44. tétel Vezényi Elemér (Budapest, 1879 Felsőgöd, 1967)ű Gyűrűzés a tavon vegyes technika, papír, 16,5 x 27 cm, j.b.l.: Vezényi E. Kikiáltási ár: Ft

14 45. tétel Emil Ranzenhofer (Bécs, 1864 Bécs, 1930) Női akt ceruza, papír, 33 x 12,5 cm, j.j.l.: Ranzenhofer Kikiáltási ár: Ft 46. tétel Karaffa 1870 körül, 33 cm Csiszolt üvegtest klasszicista stílusú ezüstözött fém kiöntővel és füllel. Ezüstözése kopott. Kikiáltási ár: Ft 47. tétel Kristály tál XX. század második fele, 28 cm Színtelen csiszolt kristályüveg. Kikiáltási ár: Ft 48. tétel Kék talpas pohár 1840 körül, osztrák/német, 14,5 cm Önmagában színezett kék és színtelen üveg, hámozott és savmaratott test. Kézi vésett szöveg: "den 29 t juli " Kikiáltási ár: Ft

15 49. tétel Kínáló csoport XX. század első fele, orosz, Bonbonier D.: 11.5 cm Hat darab ezüstözött alpakka fűszerkínáló üveg betéttel és fűszerkanalakkal. Filigrán bonbon kínáló lila üveg betéttel. A fűszerkínálókban feloldatlan orosz jelzés. Kikiáltási ár: Ft 50. tétel Karaffa 1900 körül, 23,5 cm Csiszolt üvegtest, szecessziós virág és inda díszítésű ón kiöntő, fül és talapzat. Talapzatán női profil. Kopott ezüstözés. Kikiáltási ár: Ft 51. tétel Reneszánsz stílusú angol lámpaóra XX. század eleje, 37 x 17 x 14,5 cm Sárgaréz, római számos számlap, hosszú ingás, súly hajtásos, Graham gát- szerkezetes. Hangjelzést óránként üt, tapintótárcsás vezérléssel. Kikiáltási ár: Ft 52. tétel Ónémet falióra 1910 körül, 90 x 37 x 20 cm Faragott, esztergált fa tok, Gusztáv Becker óramű, zománcozott réz számlap, mely jelzett: Nogrády Béla Nagybánya. Kulccsal, ingával. Működőképes. Kikiáltási ár: Ft

16 53. tétel Ón kandallóóra garnitúra XX. század eleje, 38 x 38 cm Öntött ón aranyozott részletekkel, római számos zománcozott számlap, feles ütős szerkezet, kandeláber párral. DG Kulccsal és ingával. Erősen sérült. Kikiáltási ár: Ft 54. tétel Szoliter gyűrű 14 karátos arany, 3 gr. Karmos foglalatban 1 briliáns cca. 0,05 ct. (M1, TW; IF). 585-ös finomság jelzés. Méret: 53-as tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft 55. tétel Rubin gyűrű 14 karátos arany, 10,6 gr. Gyűrűfejben táblacsiszolású szintetikus rubin tól használt lengyel fémjel. Méret: 58-as tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft 56. tétel Női szoliter gyűrű 14 karátos arany, 12,3 gr. Arany button foglalatban 1 briliáns cca. 0,60 ct. (M1, TW; Vs). 750-es finomság jelzés. Méret: 55-ös tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft

17 57. tétel Arany női karóra 18 karátos arany tok és 14 karátos arany csat, közötti holland fémjel. Össz. bruttó: 21,9 gr. Ezüst, jelzett számlap: Regalis. 21 rubinköves mechanikus szerkezet, Svájc, 1934-től használt fémjel. Tokszám: Működik tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft 58. tétel Gyermek karkötő körül 14 karátos arany, bruttó 48,3 gr. Fémjel nélkül. 30 db csiszolt gyémánt cca. 0,40 ct. valamint 6 briliáns cca. 0,30 ct. (R1;C;Si) tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft 59. tétel A virágárus XIX. század vége, 23 x 25 cm Festett porcelán, háromalakos kompozíció asztalnál ülő férfiakkal és virágáruslánnyal. Feloldatlan mázalatti kék pajzs formájú jelzés és feloldatlan arany festő jelzés. A nő figura egy ujja hiányzik. Kikiáltási ár: Ft 60. tétel Beszédes János László (Feled, 1874 Budapest, 1922) Pipáját tömő napszámos 42 cm Bronz márvány talapzaton j. alul: Beszédes Kikiáltási ár: Ft

18 61. tétel Kiss Roóz Ilona (Szatmárnémeti, ?, 2010), Muzsikáló pár 34,5 cm Mázas kerámia. Éneklő és lanton játszó lány figurák. Jelzett: KR Kikiáltási ár: Ft 62. tétel Holló László (Kiskunfélegyháza, 1887 Debrecen, 1976) Vihar előtt olaj, farost, 55 x 60 cm j.j.l.: Holló L. 74. Kikiáltási ár: Ft 63. tétel Kozma István (Ploiesti, 1937) Bivalyok olaj, vászon, 49,5 x 59 cm, j.j.l.: Kozma I. 91. Kikiáltási ár: Ft 64. tétel Mikola András (Nagypeleske, 1884 Nagybánya, 1970) Nagybánya mellett (Hatvan) olaj, vászon, 60 x 80 cm, j.b.l.: Mikola Kikiáltási ár: Ft

19 65. tétel Iványi műhely Cigánytábor olaj, vászon 60 x 80 cm, j.j.l.: Iványi Grünwald Kikiáltási ár: Ft 66. tétel Pálnagy Zsigmond ( Hajdúböszörmény, 1896 Hajdúböszörmény, 1959) Szieszta olaj, vászon 60 x 80 cm, j.j.l.: Pálnagy Kikiáltási ár: Ft 67. tétel Meisseni tányér madárral XIX. század közepe, német, D.: 24,5 cm Festett, mázas porcelán, arany festett perem, tükrében lúd család ábrázolás táj részletben. Máz alatti áthúzott kék kardos jelzés. Talpán restaurált. Kikiáltási ár: Ft 68. tétel Meisseni csésze és alj XIX. század közepe, német 7,5 x 13,2 cm Festett, mázas porcelán, pikkely mintás és arany festett perem. Tükrében virágcsokrokkal övezett rokokó jelent. Máz alatti kék kardos jelzés. Kikiáltási ár: Ft

20 69. tétel Josef Steidl fali tál körül, osztrák, 28,5 cm Festett majolika, peremén áttört virágmintás díszítés, tükrében festett virágmotívumok. Benyomott "Steidl Znaim" jelzés és 1035 formaszám, valamint, "Bradsch Emil és Aranyos Márton Majolika Festészet" pecsét. Kikiáltási ár: Ft 70. tétel Alt-Wien csésze és alj 7 x 15 cm Festett, mázas, porcelán, címerrel. Masszába nyomott máz alatti márkajelzés, 5; 847-es formaszámok. Kikiáltási ár: Ft 71. tétel Meisseni tányér madárral XIX. század közepe, német, D.: 24.5 cm Festett, mázas porcelán, arany festett perem, tükrében udvarló madár pár. Máz alatti áthúzott kék kardos jelzés. Kikiáltási ár: Ft 72. tétel Gorka Lívia (Nógrádverőce, 1925 Diszel, 2011) Váza 1970-es évek, 37 cm, Égetett, mázas agyag. Talpára mázzal írott Gorka Lívia. Kikiáltási ár: Ft

21 73. tétel Gorka Géza (Nagytapolcsány, 1894 Nógrádverőce, 1971) Váza csillagjegyekkel körül, 25,5 cm Ónmázas, habáni stílusú mintával, valamint csillagjegyekkel díszített kerámia. Talpában karcolt Gorka I V. Valamint az Iparművészeti Vállalat matrica töredékével. Kikiáltási ár: Ft 74. tétel Sajtkés 1920 körül, osztrák, 17,5 cm Ezüstözött alpakka. Beütött WMF jelzés. Kikiáltási ár: 600 Ft 75. tétel Ezüstfejű sétabot 1880 körül, 90 cm 800-as finomságú ezüst fej rokokó díszítőelemekkel, lakkozott fa szár és ezüstözött réz végződés közötti monarchiás fémjel, elmosódott mesterjegy. A szár lakkozása erősen kopott. Kikiáltási ár: Ft 76. tétel Házmán Ferenc (Pestszentlőrinc, 1946 Budapest, 2005) Két figura olaj, farost 25 x 25 cm, j. hátoldalon: Házmán Ferenc Kikiáltási ár: Ft

22 77. tétel Xantus Gyula (Borosbenedek, 1919 Budapest, 1993) Csendélet olaj, farost 60 x 80 cm, j.j.l.: Xantus Gy. Kikiáltási ár: Ft 78. tétel Ivanov jelzéssel Folyóparti tájkép olaj, farost 10 x 30 cm, j.j.l.: Ivanov 2002 Kikiáltási ár: Ft 79. tétel Xantus Gyula (Borosbenedek, 1919 Budapest, 1993) Utca részlet olaj, vászon 50,5 x 60,5 cm, j.b.l.: Xantus Gyula 1958 Kikiáltási ár: Ft 80. tétel Jánossy Ferenc (Budapest, 1926 Balassagyarmat, 1983) Csopak olaj, vászon 70 x 85 cm, j.j.l.: Jánossy 1945 Csopak Kikiáltási ár: Ft

23 81. tétel Gyémánt és arany szoliter gyűrű A gyémánt apró hibákkal cca. 0,25 ct. Kikiáltási ár: Ft 82. tétel Arany női karóra 1920 körül, svájci 14 karátos arany, bőr csat, bruttó: 12,5 gr. Arab számos, percbeosztásos aranyozott számlap. Tokszám: tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft 83. tétel Zöld köves gyűrű 8 karátos arany, 7,5 gr. Gyűrűfejben táblacsiszolású zöld üvegkő as finomságjelzés. Méret: 62-es. Kikiáltási ár: Ft 84. tétel Háborús zsebóra Aranyozott fémtok, római számos, percbeosztásos jelzett számlap: Crikos. Jelzett tok: Temerail Geneve 480. Kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Működik. Kikiáltási ár: Ft

24 85. tétel Női gyűrű 14 karátos arany, 3,6 gr. Gyűrűfejben ovális csiszolású színtelen üvegkő. Egyik gyűrűváll díszítése letörött. 585-ös finomságjelzéssel. Méret: 56-os tól használt pesti hitelesítő fémjel. Kikiáltási ár: Ft 86. tétel Fürdő pohár 1800-as évek eleje, osztrák-magyar, 14 cm Színtelen üveg, hámozott technikával, aranyfestett talp és száj perem. Apróbb csorba. Kézi vésett szöveg: "Erinnerung an Gleichenberg" (Bad Gleichenburg-fürdő városka Rábafüzestől 40 Kmre). Kikiáltási ár: Ft 87. tétel Városképes, címeres 4 db-os gyűjtő német/osztrák/magyar- Mokkás csésze és alj, hamuzó, kínáló, gyűrűtartó. Fehér, mázas porcelán levonó kép díszítés, arany szegély festés. Mokkás csésze talp peremén apró csorbulás. Kikiáltási ár: Ft 88. tétel Langkiesen Oscar mignonos készlet 1892 után, 16,5 cm; 8,5 cm Festett mázas porcelán, egy nagy és hat kis tányér. Egy kistálka sérült Kikiáltási ár: Ft

25 89. tétel Herendi kosárka XX. század közepe, D: 9 cm Kosárfonott, fehér mázas porcelán test, tükrében kézzel festett Rotschield minta. Máz feletti kék jelzés és7373, RO; 62 formaszám. Kikiáltási ár: Ft 90. tétel Cigarettatárca 1920 körül, 10,5 x 8 cm Ezüstözött alpakka, felületén vésett, kék, geometrikus zománc díszítés. Beütött "Alpakka" jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 91. tétel Art-Deco szipka 1950 körül, magyar, 9,5 cm, Bruttó: 9,9 gr 800-as finomságú ezüst, felületén vésett díszítés, mahagóni szipkavég. Finomságjelzés. Kikiáltási ár: Ft 92. tétel Ezüst és csont szipka 1900-as évek első fele, vietnámi, 6 cm, 6 gr 800-as finomságú ezüst, trébelt keleti tájrészlet díszítéssel közötti behozatali fémjel, "Vietnam 90 lap" jelzés. Kikiáltási ár: Ft

26 93. tétel Ezüst szelence zománc lófej díszítéssel 7,5 cm Tégla forma. A zománc javított és apró hibával. Kikiáltási ár: Ft 94. tétel Váza XX. század első fele, magyar, 16 cm 800-as finomságú ezüst talp, csiszolt kétszínű üvegtest közötti magyar fémjel, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 95. tétel Göcseji Pataki Ferenc (Zalaegerszeg, 1909 Kecskemét, 1965) Városkép olaj, vászon 68 x 55 cm, j.j.l.: Göcseji Pataki F. Kikiáltási ár: Ft 96. tétel Soós A. jelzéssel Laguna olaj, vászon 59 x 40 cm, j.j.l.: Soós A 1930 Kikiáltási ár: Ft

27 97. tétel Nyáry Albert, báró (Fülek, 1871 Budapest, 1933) Folyópart olaj, vászon 50 x 70 cm, j.j.l.: Nyáry A Kikiáltási ár: Ft 98. tétel Cserna Károly (Kunszentmiklós, 1867 Budapest, 1944) Ökrös szekér olaj, vászon 70 x 100 cm, j.j.l.: Cserna Károly Kikiáltási ár: Ft 99. tétel Schey Ferenc (Sopron, 1925 Budapest, 1997) Legelésző lovak olaj, farost 60,5 x 80 cm, j.j.l.: Schey F. Kikiáltási ár: Ft 100. tétel Doxa vasutas óra 1906 körül, 10 cm Római számos, kismásodperckörös porcelán számlap, működő szerkezet, fém tok. Számlapján jelzett "Doxa Anti-Magnetique". Jelzett tok: "Doxa Argentan Depose" tokszám: Kikiáltási ár: Ft

28 101. tétel Bross XIX. század vége, 6,3 x 4,8 cm Porcelán, kézzel színezett levonóképes rokokó jelenettel, sárgaréz keretben formaszám. Kikiáltási ár: Ft 102. tétel Filigrán karkötő 1970 körül, szerb, 20,5 cm, 11 gr Ezüst filigrán díszítésű, láncszemekkel összekapcsolt lapokból, rajtuk ezüst betűkkel Belgrád. Jelzés nélkül. Kikiáltási ár: Ft 103. tétel 16 db bizsu és 3 db ezüst ékszer Különböző kvalitású bizsu-ékszerek, köztük két ezüstből készült medál és egy karperec. Gobelines medál, lóherés üveg medál, korall nyaklánc. Kikiáltási ár: Ft 104. tétel Art-Deco medál és fülbevalópár körül Ezüst fülbevaló, különböző geometrikus formákra csiszolt üveg kövekkel. Sárgeréz medál strasszokkal és csiszolt sárga üveggel. Kikiáltási ár: Ft

29 105. tétel Madár 9 x 6 x 2 cm Feltehetően bazalt kő madár figura. A csőre hiányos. Kikiáltási ár: Ft 106. tétel Elefántcsont ecsettartó XX. század közepe, 17 cm Faragott elefántcsont. Afrikai bennszülött fej ábrázolás magas fejdísszel. Kikiáltási ár: Ft 107. tétel Alt-Wien csésze és alj 8 x 17,5 cm Festett, mázas porcelán, kék-, arany díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft 108. tétel Levélnehezék 1900-as évek eleje, 9 cm Gömbölyű üveg test, belül színes cukorka díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft

30 109. tétel Baglyos hamutál XX. század eleje, 9,5 cm Öntött sárgaréz forma három lábon. Kikiáltási ár: Ft 110. tétel Különleges üdvözlőlap gyűjtemény 1930-as, 40-es évek 174 darab különböző témájú képeslap albumban. Kikiáltási ár: Ft VÁRJUK ÖNÖKET KÖVETKEZŐ ÁRVERÉSÜNKÖN IS: JANUÁR 30-ÁN 18 ÓRAKOR

31 1 A Csók István Antikvitás (1052 Budapest, Váci u. 31/a) - továbbiakban: árverező - előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - továbbiakban árverési tételek tulajdonosai, vagy eladásra jogosultjai, - továbbiakban: árvereztetők - megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2 Az árverező az internetről letölthető formátumban katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3 Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelezőnek fogadják el. 4 Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitáló tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adás-vétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5 Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6 Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7 az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adás-vételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8 A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9 A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 18%. 10 A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20 % - át, mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3 % bankkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11 Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1052 Budapest Váci utca 31/a. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. 12 Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13 A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért, vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vételárra számított havi 5 % tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el Árverési feltételek a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólítás után - szabadon értékesítheti és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14 A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik. 15 Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16 Az árverési katalógusban VÉDETT", vagy NO EXPORT" jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet /2001. Évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b. /pont/. A VÉDETT" jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi a tulajdonos változás pedig bejelentési kötelezettség alá esik /2001. Évi LXIV. Tv. 52. (3) bek./ Kulturális javak külföldre viteléről a Évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17 Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező - a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával az címre vagy a faxszámra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20 % előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizethetik készpénzzel a Csók István Antikvitásban, valamint átutalással a ös bankszámlaszámra Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlevő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18 A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19 Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20 A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21 A Csók István Antikvitás valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22 A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincsen helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23 Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadóak, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.

32

A KOGART Kortárs Mûvészeti Gyûjtemény elsô nyilvános jótékonysági árverésének anyaga A KOGART Kortárs Mûvészeti Gyûjtemény elsô nyilvános jótékonysági árverésének anyaga Az árverés idôpontja: 2008.december 15. 18.00 óra Helyszíne: KOGART Ház (1062 Budapest, Andrássy út 112.) A kiállítás

Szakmai ismeretek. 1. a) Snirglis pecsétgyűrű és alkatrészei. A gyűrű készítése. b) A rezgődomborítás célja, eszközei, művelete. Szakmai ismeretek 1. a) Snirglis pecsétgyűrű és alkatrészei. A gyűrű készítése. b) A rezgődomborítás célja, eszközei, művelete. 2. a) Szemeskarkötő jellemzői, készítése, egyedi és sorozatgyártása. b) A

Magyaros termékek és térképek webáruháza (viszonteladói árak)

PÉCS JÓKAI TÉR 5., BLÖFF BISZTRÓ KITELEPÜLÉSI KONCEPCIÓ TERVE (közterület használati engedély, vendéglátóipari előkert céljára)

PÉCS JÓKAI TÉR 5., BLÖFF BISZTRÓ KITELEPÜLÉSI KONCEPCIÓ TERVE (közterület használati engedély, vendéglátóipari előkert céljára) PÉCS JÓKAI TÉR 5., BLÖFF BISZTRÓ KITELEPÜLÉSI KONCEPCIÓ TERVE (közterület használati engedély, vendéglátóipari előkert céljára) MEGLEVŐ ÁLLAPOT 2015 ÁPRILIS 1 B. TARTALOMJEGYZÉK PÉCS, JÓKAI TÉR 5. KITELEPÜLÉSI

I. számú Melléklet a 06-6/728-3/2008. számú Pécsett, 2008... napján kelt együttmködési megállapodáshoz (Mtárgylista)

I. számú Melléklet a 06-6/728-3/2008. számú Pécsett, 2008... napján kelt együttmködési megállapodáshoz (Mtárgylista) 1 I. számú Melléklet a 06-6/728-3/2008. számú Pécsett, 2008... napján kelt együttmködési megállapodáshoz (Mtárgylista) F: formaszám D: dekorszám 1. Magyar korsó F: 528, éve 1879 D: 730, éve 1882.1883 2.

Diákhitel Központ Zrt.

Diákhitel Központ Zrt. Diákhitel Központ Zrt. Éves kiadvány Statisztikai melléklet 2005/2006. tanév Országos statisztikai adatok a Diákhitelben részesülő ügyfelekről Budapest, 2006. augusztus 31. TARTALOM: 1.1. Országos statisztikai

VAN ÚJ A FÖLD. Katalógus. 2010. április 16. 2011. március 31. VÁLOGATÁS A 2009. ÉVI LEGSZEBB LELETEIBŐL

VAN ÚJ A FÖLD. Katalógus. 2010. április 16. 2011. március 31. VÁLOGATÁS A 2009. ÉVI LEGSZEBB LELETEIBŐL VAN ÚJ A FÖLD ALATT VÁLOGATÁS A. ÉVI LEGSZEBB LELETEIBŐL Katalógus 2010. április 16. 2011. március 31. Szkíta kor, 1. vitrin 1. Bögre Szürke színű gyorskorongolt, felhúzott fülű kónikus kis bögre. Ltsz.:

XVI-XVII. századi erdélyi ékszerek a tárgyi emlékek, valamint az írott és a képi források tükrében

XVI-XVII. századi erdélyi ékszerek a tárgyi emlékek, valamint az írott és a képi források tükrében Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Művészettörténet-tudományi Doktori Iskola XVI-XVII. századi erdélyi ékszerek a tárgyi emlékek, valamint az írott és a képi források tükrében A doktori

Á ő ő ő ő ő ő ű ó ó ő ó ő ő ó ő ő ő ő ó ő ó ő ő ő ő ő ü ő ő ó ő ó ő ő ő ó ó ő ő ű ő ó ő ó ő ő ő ő ő ű ő ü ó ű ő ó Á ó ő ő ó ü ő ő ó ő ő ü ő ő ü ó ő ő ó ó ü ő ü ő ő ő ő ő ó ő ő ő ő ő ő ő ő ő ő ő ő ő ő ő

1. oldal. 2014. III. Doctor Nails MBA Nemzetközi Műköröm Építő, Műköröm Díszítő, Tip- Box és Stiletto Verseny Magyarországon

1. oldal. 2014. III. Doctor Nails MBA Nemzetközi Műköröm Építő, Műköröm Díszítő, Tip- Box és Stiletto Verseny Magyarországon 1. oldal 2014. III. Doctor Nails MBA Nemzetközi Műköröm Építő, Műköröm Díszítő, Tip- Box és Stiletto Verseny Magyarországon Időpont: 2014. november 15. (szombat) Helyszín: Érd (Pest megye) Finta Rendezvényház

Beérkezett pályamûvek listája:

leütési ár: 4.000 Ft leütési ár: 1.500 Ft

54 211 10 0000 00 00 Keramikus Keramikus 54 211 10 0100 33 01 Kerámiakészítő Keramikus 54 211 14 0000 00 00 Porcelánfestő és -tervező asszisztens

54 211 10 0000 00 00 Keramikus Keramikus 54 211 10 0100 33 01 Kerámiakészítő Keramikus 54 211 14 0000 00 00 Porcelánfestő és -tervező asszisztens A /2007 (II. 27.) SzMM rendelettel módosított 1/2006 (II. 17.) OM rendelet Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzékbe történő felvétel és törlés eljárási rendjéről alapján. Szakképesítés,

FIZIKA. 1986 és 2013 között 1794 középiskolás vett részt a fizika OKTV döntőin, ezek évenkénti megoszlása a következő volt:

FIZIKA. 1986 és 2013 között 1794 középiskolás vett részt a fizika OKTV döntőin, ezek évenkénti megoszlása a következő volt: FIZIKA FIZIKA 1 1986 és 2013 között 1794 középiskolás vett részt a fizika OKTV döntőin, ezek évenkénti megoszlása a következő volt: 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999

Hegedüs Endre festőművész. kiállítását

Hegedüs Endre festőművész. kiállítását bemutatja Hegedüs Endre festőművész Hajók a Dunán című kiállítását Az Adony az Újpesti-öbölben 97x140 cm olaj, rétegelt lemez Nytsz.:10296 Hajó a Margit-hídnál 80x100 cm olaj, vászon Nytsz.:10297 Uszályok

A termékekkel kapcsolatban további információ közvetlenül a tulajdonostól kapható a +36 70/406-3516-os telefonszámon.

A termékekkel kapcsolatban további információ közvetlenül a tulajdonostól kapható a +36 70/406-3516-os telefonszámon. A következő tételek (tőrös botok, tőrök, kardok, sétabotok, cseresznye bútorok, coloniál bútorok, flamand hintaszék, reneszánsz szekrény, porcelán baba, barokk szobor) ELADÓAK!!! Az oldalak egyenként képeket

Győri mennyezet vakolat felújítás

Győri mennyezet vakolat felújítás Győri mennyezet vakolat felújítás Közbeszerzési Értesítő száma: 2010/16 Beszerzés tárgya: Építési beruházás Hirdetmény típusa: az egyszerű eljárás ajánlattételi felhívása KÉ Eljárás fajtája: Tárgyalás

SZAKMAI BESZÁMOLÓ ÓRATOK RESTAURÁLÁSÁRÓL. Esterházy kincstár ötvöstárgyaihoz tartozó, roncs állapotú tokok restaurálása I. ütem

SZAKMAI BESZÁMOLÓ ÓRATOK RESTAURÁLÁSÁRÓL. Esterházy kincstár ötvöstárgyaihoz tartozó, roncs állapotú tokok restaurálása I. ütem SZAKMAI BESZÁMOLÓ ÓRATOK RESTAURÁLÁSÁRÓL Esterházy kincstár ötvöstárgyaihoz tartozó, roncs állapotú tokok restaurálása I. ütem Pályázati azonosító: 3511/0395 (régi azonosító: 2311/2003) Készítette: Darabos

bemutatja Hegedüs Endre festőművész kiállítását Budapest 2012 szeptember

bemutatja Hegedüs Endre festőművész kiállítását Budapest 2012 szeptember bemutatja Hegedüs Endre festőművész kiállítását Budapest Vörösfenyő olaj, vászon; 100,5x80,5 cm Nysz.: 10354 Barackfa olaj, vászon; 60x70 cm Nysz.: 10255 Faluvége (Kisbánya) 2011 olaj, farost; 40x55 cm

54 211 04 GRAFIKUS SZAKKÉPESÍTÉSHEZ, valamint a(z) V. KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ÁGAZATHOZ

54 211 04 GRAFIKUS SZAKKÉPESÍTÉSHEZ, valamint a(z) V. KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ÁGAZATHOZ az 54 211 04 GRAFIKUS SZAKKÉPESÍTÉSHEZ, valamint a(z) V. KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ÁGAZATHOZ Készítette: Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2013. 1 SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a 54 211 04 GRAFIKUS SZAKKÉPESÍTÉSHEZ,

I. PÁPA VÁROSÉRT ÉRDEMÉREM alapítása

I. PÁPA VÁROSÉRT ÉRDEMÉREM alapítása PÁPA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA KÉPVISELŐTESTÜLETÉNEK 20/1992. (X. 13.) önkormányzati rendelete az egyes kitüntető díjak alapításáról és adományozásának rendjéről 1 /Egységes szerkezetben/ A Magyar Köztársaság

Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. Hollóházi Porcelán

Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. Hollóházi Porcelán Standard Pannónia kollekció: Pannónia kollekció: Pannónia kollekció: Pannónia kollekció: Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. Hollóházi Porcelán Mokka-.teás készletek (matricás dekorok) 4 Étkészletek (matricás

Kulturális Javak Bizottsága Kulturális Javak Bizottsága 2009. szeptember 9-i ülés Az ülés napirendje 1. Simó József: A kiskakas gyémánt félkrajcárja, 1958 falikép (kerámia, 158x94,5 cm), valamint Simó Ágoston és Simó József: Madaras

AJÁNLATKÉRÉSI DOKUMENTÁCIÓ

AJÁNLATKÉRÉSI DOKUMENTÁCIÓ Kétegyháza Nagyközség Önkormányzata 5741-Kétegyháza, Fő tér 9. AJÁNLATKÉRÉSI DOKUMENTÁCIÓ Járdák felújítása Kétegyházán 2009. Tartalomjegyzék ajánlatkérési dokumentációhoz Útmutató Ajánlattevőknek... 3

ÉRTESÍTÕ MAGYAR ÁLLAMVASUTAK ZÁRTKÖRÛEN MÛKÖDÕ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG. Utasítások. 25. szám 124. évfolyam 2009. augusztus 28. TARTALOM

ÉRTESÍTÕ MAGYAR ÁLLAMVASUTAK ZÁRTKÖRÛEN MÛKÖDÕ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG. Utasítások. 25. szám 124. évfolyam 2009. augusztus 28. TARTALOM 25. szám 124. évfolyam 2009. augusztus 28. ÉRTESÍTÕ MAGYAR ÁLLAMVASUTAK ZÁRTKÖRÛEN MÛKÖDÕ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG TARTALOM Utasítások 55/2009. (VIII. 28. MÁV Ért. 25.) VIG számú vezérigazgatói utasítás a MÁV

xha attól eltérő, kérjük töltse ki az A.III mellékletet

xha attól eltérő, kérjük töltse ki az A.III mellékletet 3. melléklet az 5/2009. (III.31.) IRM rendelethez KÖZBESZERZÉSI ÉRTESÍTŐ A Közbeszerzések Tanácsának Hivatalos Lapja1024 Budapest, Margit krt. 85. Fax: 06 1 336 7751, 06 1 336 7757 E-mail: hirdetmeny@kozbeszerzesek-tanacsa.hu

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás Pályázati Hirdetmény A(z) Adó-Ötlet Kft. (cégjegyzékszám: 15-09-063957, székhely: 4625 Záhony, Ady Endre út 15.., levelezési cím: 4625 Záhony, Ady Endre út 15..), mint a(z) H-GENERAL KFT f.a (cégjegyzékszám:

TARTALOM. Bevezető ' 15 BUDAPEST ; 17. Szakkönyvtárak 17

TARTALOM. Bevezető ' 15 BUDAPEST ; 17. Szakkönyvtárak 17 TARTALOM Bevezető ' 15 BUDAPEST ; 17 Szakkönyvtárak 17 1. Országos Széchényi Könyvtár 17 2. Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára 19 3. Magyar Tudományos Akadémia Földrajztudományi Kutatóintézet Könyvtára

E L Ő T E R J E S Z T É S

E L Ő T E R J E S Z T É S E L Ő T E R J E S Z T É S Zirc Városi Önkormányzat Képviselő-testülete 2015. szeptember 17.-i ülésére Tárgy: Zirc, Állomás utca melletti, valamint Állomás Alkotmány utca közötti kerékpárutak tervezett

BKV Zrt. BÉRLETI SZERZŐDÉS

BKV Zrt. BÉRLETI SZERZŐDÉS BKV Zrt. BÉRLETI SZERZŐDÉS A jelen bérleti szerződés (a továbbiakban: Szerződés) létrejött egyrészről a Budapesti Közlekedési Zártkörűen Működő Részvénytársaság Székhely: 1980 Budapest, Akácfa utca 15.

KÖSZÖNTŐ Balogh Gábor

KÖSZÖNTŐ Balogh Gábor KÖSZÖNTŐ Kedves Diákok, Testnevelők, Sportbarátok! Köszöntelek Benneteket a Magyar Diáksport Szövetség nevében a 2013. évi Atlétika Diákolimpia korcsoportos országos döntőjének alkalmából! Ettől a tanévtől

MINDEN EGY HELYEN! A l e g j o b b s z a k t a n á c s a d á s s a l. A j ó t a n á c s a r a n y a t é r.

MINDEN EGY HELYEN! A l e g j o b b s z a k t a n á c s a d á s s a l. A j ó t a n á c s a r a n y a t é r. A l e g j o b b s z a k t a n á c s a d á s s a l. Az akció érvényessége: 2014. december 11-27. MINDEN EGY HELYEN! 12.900 Ft Szerszámosláda 56-részes króm-vanádium szerszámokkal ideális a házban és a kertben

Egy-egy tétel tartalmazza a szaktörténeti és a szakismereti témaköröket is.

Egy-egy tétel tartalmazza a szaktörténeti és a szakismereti témaköröket is. A vizsgafeladat ismertetése: Válaszadás a szaktörténeti és szakismereti vizsgakövetelmények alapján összeállított, előre kiadott tételsorból húzott kérdéskörre. Egy-egy tétel tartalmazza a szaktörténeti

PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ

PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ VESZPRÉM MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA PÁLYÁZATOT ÍR KI A VESZPRÉM, RÁKÓCZI FERENC U. 1. SZÁM ALATTI TÁRSASHÁZBAN LÉVŐ 60/A/5 HRSZ. ALATTI INGATLAN MEGVÁSÁRLÁSÁRA TARTALOMJEGYZÉK

Karácsonyi örömök díszcsomagolásban

Karácsonyi örömök díszcsomagolásban Karácsonyi örömök díszcsomagolásban Új briliáns szettek! Egyedülálló szépség, ár és minoség. Értékes és egyedi darabok, modern, hatkarmos foglalatban és három méretben (0,10; 0,25; 0,50ct) 47.390 Ft-tól.

ÓRIÁSI VÁLASZTÉK, RAGYOGÓ ÁRAK!

ÓRIÁSI VÁLASZTÉK, RAGYOGÓ ÁRAK! ÓRIÁSI VÁLASZTÉK, RAGYOGÓ ÁRAK! egész Magyarországon OREX_cover_09.indd 1 02.04.2009 13:08:39 Uhr gyémántokkal** és zafírokkal 61.490 Ft Nyaklánc kb. 45 cm Kígyólánc fehérarany, 33.190 Ft különbözò színù

Adathálózati (Internet) szolgáltatás Általános Szerzıdési Feltételek (v1.2) Érvényes : 2009.06.18-tól. Tartalomjegyzék

Adathálózati (Internet) szolgáltatás Általános Szerzıdési Feltételek (v1.2) Érvényes : 2009.06.18-tól. Tartalomjegyzék Fejezet- és bekezdés címek Adathálózati (Internet) szolgáltatás Általános Szerzıdési Feltételek (v1.2) Érvényes : 2009.06.18-tól Tartalomjegyzék 1. A szolgáltató adatai 1.1. A szolgáltató megnevezése,

Házõrzõ. új otthon biztosítás. Hatályos: 2007. május 15-étõl. Ügyféltájékoztató és feltételek. Nysz.: 13098

Házõrzõ. új otthon biztosítás. Hatályos: 2007. május 15-étõl. Ügyféltájékoztató és feltételek. Nysz.: 13098 Házõrzõ új otthon biztosítás Ügyféltájékoztató és feltételek Hatályos: 2007. május 15-étõl Nysz.: 13098 Tartalomjegyzék A) Ügyféltájékoztató.....................................................................3

KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS

KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS a Magyar Élelmiszer-tudományi és Technológiai Egyesület (MÉTE) 2011. évi közhasznú szakmai képviseleti tevékenységéről A Magyar Élelmiszer-tudományi és Technológiai Egyesület, korábbi

Pest (2004. June 26., Saturday) - Szerzõ: Keszthelyi Sándor

Pest (2004. June 26., Saturday) - Szerzõ: Keszthelyi Sándor Pest (2004. June 26., Saturday) - Szerzõ: Keszthelyi Sándor Biatorbágy 2051-01-260. Bia. Pincesor. Napóra van a fehér mészkõfalba mélyített egyik borospince lejárata felett 3 m magasban. Vertikális. Árnyékvetõje

ó ó ó ú ó ó ó ó ó ú ő ú ú ó ű ü ó ü ő ú ü ű ó ű ű ő ő ó ó ű ő ú ó ű ó ó ó ó ű ü ü ó ü ó ó ü ú ó ó ű ó ú ó ú ő ú ó ű ü ő ő ó ü ó ó ű ó ű ó ó ó ó ú ó ű ó ó ű ü ó ü ű ü ó ü ő ó ű ú ó ű ó ő ó ű ó ó ú ó ű ó

KECSKEMÉT MEGYEI JOGÚ VÁROS

KECSKEMÉT MEGYEI JOGÚ VÁROS KECSKEMÉT MEGYEI JOGÚ VÁROS PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ a K E C S K E M É T F ı t é r é s k ö r n y e z e t e építészeti-megújítása ötletpályázathoz TARTALOMJEGYZÉK 1. TÁJÉKOZTATÓ ADATOK 2. RÉSZLETES PROGRAM

Előzetes jelentés a Kereki homokbányában feltárt avar temetőről

Előzetes jelentés a Kereki homokbányában feltárt avar temetőről ZALAI MÚZEUM 14 2005 Költő László Előzetes jelentés a Kereki homokbányában feltárt avar temetőről 1987. május 21.-én a pusztaszemesi Új Kalász Tsz homokbányájában Kerekiben (1. kép 1-2), homokkitermelés

A három Mária. Aranyozott faszobor

ÉRTESÍTŐ 2007/1. SZÁM

ÉRTESÍTŐ 2007/1. SZÁM ÉRTESÍTŐ 2007/1. SZÁM TARTALOM Utasítások 1/2007. (VII. 30. MÁV-START Ért. 1.) VIG. sz. utasítás a BKV jegyértékesítés szabályairól... 2/2007. (VII. 30. MÁV-START Ért. 1.) VIG. sz. utasítás a Ferihegy

I. Fejezet ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

I. Fejezet ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK Szentgotthárd Város Önkormányzata Képviselő-testületének Szentgotthárd Város Önkormányzata Szervezeti és Működési szabályzatáról valamint mellékleteiről szóló 9/1995. (III. 30.) ÖKT. rendelet módosításáról

HAJDU ÉPKER Építőipari és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság felszámolás alatt. 1/2016. számú. Nyilvános Pályázati Felhívás és Tájékoztató

HAJDU ÉPKER Építőipari és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság felszámolás alatt. 1/2016. számú. Nyilvános Pályázati Felhívás és Tájékoztató HAJDU ÉPKER Építőipari és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság felszámolás alatt 1/2016. számú Nyilvános Pályázati Felhívás és Tájékoztató Tartalomjegyzék 1. NYILVÁNOS PÁLYÁZATI FELHÍVÁS... 3 2.

TAVASZVÁRÓ TERMÉKÖTLETEK

TAVASZVÁRÓ TERMÉKÖTLETEK KERÁMIA KASPÓCSÉSZE ALJJAL 12*18CM ZÖLD-NARANCS Q60001 KERÁMIA KASPÓCSÉSZE ALJJAL 14*19CM LILA Q60003 KERÁMIA KASPÓCSÉSZE ALJJAL 8*12CM ZÖLD Q60004 KERÁMIA KASPÓCSÉSZE ALJJAL 10*15CM V.ZÖLD Q60005 1 260.-

Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége. Kitüntetések, Díjak és Vándordíjak odaítélésének rendje

Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége. Kitüntetések, Díjak és Vándordíjak odaítélésének rendje Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége Kitüntetések, Díjak és Vándordíjak odaítélésének rendje 2 I. Általános rendelkezések Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége Kitüntetések, Díjak és Vándordíjak

Gábos József Géczi János Lakner Zsuzsa Láng Eszter Mózes Katalin Torma László Zsubori Ervin KOINCIDENCIÁK. AZ ArnoLfini-Kör MűvésZEi ARTÉZI

Gábos József Géczi János Lakner Zsuzsa Láng Eszter Mózes Katalin Torma László Zsubori Ervin KOINCIDENCIÁK. AZ ArnoLfini-Kör MűvésZEi ARTÉZI Gábos József Géczi János Lakner Zsuzsa Láng Eszter Mózes Katalin Torma László Zsubori Ervin KOINCIDENCIÁK ARTÉZI AZ ArnoLfini-Kör MűvésZEi K O I N C I D E N C I Á K Az Arnolfini-Kör művészeiből Megnyitja

12 szál 638042-280 Ft/db. 01 fehér 11 krém 03 korál 05 mélyrózsa 07 vörös 08 bordó 09 világoskék 12 lila. Margaréta, 50 mm ø 3351002 50 Ft/db

12 szál 638042-280 Ft/db. 01 fehér 11 krém 03 korál 05 mélyrózsa 07 vörös 08 bordó 09 világoskék 12 lila. Margaréta, 50 mm ø 3351002 50 Ft/db dekoráció Virág dekoráció A mini virágok, levelek, girlandok a kreatív emberek számára a dekoráció számos területén hasznos kiegészítők lehetnek. Mindig jó, ha kéznél vannak, alkossunk akár koszorúkat,

SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a(z) SZAKKÉPESÍTÉS-RÁÉPÜLÉSHEZ

SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a(z) SZAKKÉPESÍTÉS-RÁÉPÜLÉSHEZ SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a(z) 55 211 01 ARANYMŰVES SZAKKÉPESÍTÉS-RÁÉPÜLÉSHEZ I. A szakképzés jogi háttere A szakképzési kerettanterv a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény, a szakképzésről

Chip kártya, parkolóbérlet, mobiltelefon, jegy

Chip kártya, parkolóbérlet, mobiltelefon, jegy Megyei Jogú város 5 perces szabály Utólagos bemutatás Díj megfizetéséne k módja Nyíregyháza Igen 3 napon belül. Pótdíj fejében Jegy, bérlet, parkoló kártya Miskolc Igen 5 napon belül, korlátozottan, pótdíj

Füzér Felsővár Kiállítási installációk és eszközök beszerzése

Füzér Felsővár Kiállítási installációk és eszközök beszerzése Füzér Felsővár Kiállítási installációk és eszközök beszerzése Közbeszerzési Értesítő száma: 2015/88 Beszerzés tárgya: Árubeszerzés Adásvétel Hirdetmény típusa: Eljárást megindító felhívás - 121. (1) bekezdés

Általános szerződési feltételek

Általános szerződési feltételek 1. Bevezetés Általános szerződési feltételek Jelen Általános Szerződési Feltételek tartalmazza a www.sexfashion.hu webáruházban (a továbbiakban: Webáruház) elérhető online termék értékesítési szolgáltatás

1. melléklet az 5/2009. (III.31.) IRM rendelethez KÖZBESZERZÉSI ÉRTESÍTŐ A Közbeszerzések Tanácsának Hivatalos Lapja1024 Budapest, Margit krt. 85.

1. melléklet az 5/2009. (III.31.) IRM rendelethez KÖZBESZERZÉSI ÉRTESÍTŐ A Közbeszerzések Tanácsának Hivatalos Lapja1024 Budapest, Margit krt. 85. 1. melléklet az 5/2009. (III.31.) IRM rendelethez KÖZBESZERZÉSI ÉRTESÍTŐ A Közbeszerzések Tanácsának Hivatalos Lapja1024 Budapest, Margit krt. 85. Fax: 06 1 336 7751; 06 1 336 7757 E-mail: hirdetmeny@kozbeszerzesek-tanacsa.hu

OMV Red Bull Sziget Fesztivál nyereményjáték Hivatalos játékszabályzat és részvételi feltételek

OMV Red Bull Sziget Fesztivál nyereményjáték Hivatalos játékszabályzat és részvételi feltételek OMV Red Bull Sziget Fesztivál nyereményjáték Hivatalos játékszabályzat és részvételi feltételek OMV Refining & Marketing 1. A JÁTÉKBAN VALÓ RÉSZVÉTEL FELTÉTELEI 1.1. Az OMV Hungária Kft. (címe: 1117 Budapest,

PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ

PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ VESZPRÉM MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA PÁLYÁZATOT ÍR KI A VESZPRÉM, SZABADSÁG TÉR 12. SZÁM ALATTI TÁRSASHÁZBAN LÉVŐ 35/A/1 HRSZ. ALATTI INGATLAN MEGVÁSÁRLÁSÁRA TARTALOMJEGYZÉK

Hivatalos Garancia Plusz

Hivatalos Garancia Plusz Hivatalos Garancia Plusz Igénybevételi Feltételek A Hivatalos Garancia Plusz a Bigi-Line Bt. (a továbbiakban: Szolgáltató) valamint a jótállást igénybe vevő (a továbbiakban: Vásárló) által jelen feltételekben

Tej. Szívvel-lélekkel! Gyűjts össze 100 tejszívet és nyerj egy játszóteret!

Tej. Szívvel-lélekkel! Gyűjts össze 100 tejszívet és nyerj egy játszóteret! Tej. Szívvel-lélekkel! Gyűjts össze 100 tejszívet és nyerj egy játszóteret! M E G N E V E Z É S Ű N Y E R E M É N Y J Á T É K R É S Z V É T E L I -, É S J Á T É K S Z A B Á L Y Z A T A 1. A JÁTÉK SZERVEZŐJE

A Hajdúdorogi Esperesi Levéltár iratainak lajstroma és mutatója 1827-1900

A Hajdúdorogi Esperesi Levéltár iratainak lajstroma és mutatója 1827-1900 A Hajdúdorogi Esperesi Levéltár iratainak lajstroma és mutatója 1827-1900 Rövidítések: Sorsz. - Az irat sorszáma S.szám - Az iraton szereplő sorszám Sorsz. Doboz S.szám Keltezés helye Keltezés éve Tárgy

Kiadás : Vissza hozatal / Átvétel : Ideje : Ideje : Km óra állás : km Km óra állás : km. Nyilatkozat

Kiadás : Vissza hozatal / Átvétel : Ideje : Ideje : Km óra állás : km Km óra állás : km. Nyilatkozat Bérleti szerződés Bérbeadó : Név:Steinbach-Szolgáltató Kft Székhely : 1148 Budapest, Vezér utca 149/C fsz 3 Cgj.Szám :01-09-270065 Adószám: 25350182-1-42 Bankszámlaszám :RaiffeisenBank 12010453-01525171-00100009

KUNHEGYES VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK. a 17/2009. (IX.16.) és a 20/2012.(V.30.) rendelettel módosított 36/2003. (XII.16.) számú.

KUNHEGYES VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK. a 17/2009. (IX.16.) és a 20/2012.(V.30.) rendelettel módosított 36/2003. (XII.16.) számú. KUNHEGYES VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK a 17/2009. (IX.16.) és a 20/2012.(V.30.) rendelettel módosított 36/2003. (XII.16.) számú rendelete az önkormányzat jelképeiről ( egységes szerkezetben) Kunhegyes Város

Herendi templom litofán ablaka

Herendi templom litofán ablaka Herendi Római Katolikus templom Herend, Kossuth Lajos u. 38 TARTALOM: Borító Tartalomjegyzék Bevezető Lokalizáció Az ablak templomba kerülésének története (Hudi József Herend története) Csapváry Károly