Negyedéves mérőszámok

Hasonló dokumentumok

Negyedéves mérőszámok 2017 Q július 5.

2017. Q3 negyedéves jelentés november 27.

1. ábra: Az agrárgazdaság hitelállományának megoszlása, IV. negyedévben. Agrárgazdaság hitelállománya. 1124,9 milliárd Ft

2017. Q2 negyedéves jelentés augusztus 25.

A DUNA HOUSE CSOPORT BEMUTATÁSA november

2017. Q1 negyedéves jelentés május 26.

2017. Q4 negyedéves jelentés február 28.

1. ábra: Az agrárgazdaság hitelállományának megoszlása, III. negyedévben. Agrárgazdaság hitelállománya. 1118,6 milliárd Ft

TRENDRIPORT 2019 A HAZAI FÜRDŐÁGAZAT TELJESÍTMÉNYÉNEK VIZSGÁLATA I. FÉLÉV BUDAPEST AUGUSZTUS

SAJTÓKÖZLEMÉNY. a hitelintézetekről 1 a II. negyedév végi 2 prudenciális adataik alapján

2019. Q1 negyedéves jelentés május 28.

CIB INGATLAN ALAPOK ALAPJA

Féléves sajtótájékoztató 2008 július július 30.

Az ingatlanpiac helyzete és kilátásai (2009. októberi felmérések alapján)

Mérleg Eszköz Forrás

Duna House Barométer. 34. szám I. negyedév március hónap

Nincs célár/ipo előtti

Az agrárgazdaság hitelezési folyamatai I. negyedév

2016. Q4 negyedéves jelentés február 24.

HITELEZÉSI FOLYAMATOK, AUGUSZTUS

2018. Q2 negyedéves jelentés augusztus 27.

Duna House Barométer. 27. szám augusztus

I/4. A bankcsoport konszolidált vagyoni, pénzügyi, jövedelmi helyzetének értékelése

KÖZLEMÉNY A monetáris pénzügyi intézmények mérlegeinek alakulásáról a júniusi adatok alapján

Magyar bankok: itt a feketeleves

PIACFELÜGYELETI ÉS UTASJOGI FŐOSZTÁLY VASÚTI IGAZGATÁSI SZERV. Piaci jelentés év

2006. első negyedévi Tőzsdei Gyorsjelentése

Értékpapír-állományok tulajdonosi megoszlása II. negyedév 1

Trend riport. A nemzetközi és hazai szállodaipar 2013 január - februári teljesítményéről

Az elnök-vezérigazgató üzenete

Volksbank Ingatlan Alapok Alapja Éves jelentés 2007.

A lakáspiac alakulása

Tovább nőtt a mezőgazdaság hitelállománya. Az agrárgazdaság hitelezési folyamatai III. negyedév

Vezetői összefoglaló december 4.

2/5. Forrás: MNB. Forrás: MNB Mrd Ft III. III. III. III. III. III. III I I I I I.

Rövidtávú Munkaerő- piaci Előrejelzés

2018. Q1 negyedéves jelentés május 28.

SAJTÓKÖZLEMÉNY. a hitelintézetekről 1 a IV. negyedév végi 2 prudenciális adataik alapján

SAJTÓKÖZLEMÉNY. a hitelintézetekről 1 a III. negyedév végi 2 prudenciális adataik alapján

I/4. A bank és leányvállalatai konszolidált vagyoni, pénzügyi, jövedelmi helyzetének értékelése

Az OTP Bank Nyrt. 2016/2017. évi Forint. Keretösszegű Kötvényprogramja. Összevont Alaptájékoztatójának. 3. számú kiegészítése

Trend riport. A nemzetközi és hazai szállodaipar 2013 I. negyedéves teljesítményéről

Banai Ádám Vágó Nikolett: Hitelfelvételi döntéseink mozgatórugói

Richter Csoport hó I-IV. negyedévi jelentés február 7.

Vezetői összefoglaló október 17.

KÖZLEMÉNY A monetáris pénzügyi intézmények mérlegeinek alakulásáról a júliusi adatok alapján

szerda, április 2. Vezetői összefoglaló

SAJTÓKÖZLEMÉNY. a hitelintézetekről 1 a I. negyedév végi 2 prudenciális adataik alapján

(az adatok ezer forintban értendők) *(a konszolidált táblázatok alatt minden esetben dőlt betűvel tüntettük fel a társaság nem konszolidált számait)

ERSTE NYÍLTVÉGŰ EURO INGATLAN BEFEKTETÉSI ALAP féléves jelentése

Éves Jelentés 2007 Generali-Providencia Biztosító Zrt.

TÁJÉKOZTATÓ A KÖZBESZERZÉSEK ELSŐ FÉLÉVI ALAKULÁSÁRÓL

Optimista a magánszféra az egészségügyi ellátásban

OTP Bank Rt évi Auditált Konszolidált IAS Jelentés

hétfő, március 2. Vezetői összefoglaló

CIB EURÓPAI RÉSZVÉNY ALAP

A Regionális Gazdasági Gyorsjelentést immár negyedik félév óta készítjük, a vasi, zalai és győr-moson-sopron megyei partnervállalkozások

Téli előrejelzés re: lassanként leküzdjük az ellenszelet

Borpiaci információk. IV. évfolyam / 12. szám június hét. Bor piaci jelentés

Tovább emelkedett a mezőgazdaság és az élelmiszeripar hitelállománya - az agrárgazdaság hitelei IV. negyedév

2005. I. FÉLÉVI BESZÁMOLÓ. (Nemzetközi Számviteli Szabályok, IFRS)

FHB FÖLDHITEL- ÉS ÉS JELZÁLOGBANK RT. RT évi, IFRS szerint konszolidált beszámoló

A magyar pénzügyi szektor kihívásai

MKIK Gazdaság- és Vállalkozáselemzési KHT 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 6-8. V. 522.

Trend riport. A nemzetközi és hazai szállodaipar 2013 I VI. havi teljesítményéről

CIG PANNÓNIA ELSŐ MAGYAR ÁLTALÁNOS BIZTOSÍTÓ ZRT.

Jön a következő válság? Biztonságosabb befektetést keresnek a magyar gazdagok Árgyelán Ágnes január :05

Trend riport. A nemzetközi és hazai szállodaipar 2011 évi teljesítményéről

Baksay Gergely- Szalai Ákos: A magyar államadósság jelenlegi trendje és idei első féléves alakulása

Fundamenta- Lakáskassza Zrt.

1. táblázat: A hitelintézetek nemteljesítő hitelei (bruttó értéken)** Állomány (mrd Ft) Arány (%)

GKI Gazdaságkutató Zrt.

Éves jelentés Generali-Providencia Biztosító Rt.

SAJTÓKÖZLEMÉNY. A hitelintézeti idősorok és sajtóközlemény az MNB-nek ig jelentett összesített adatokat tartalmazzák. 3

Átírás:

Negyedéves mérőszámok 217 Q3 217. október 6.

Negyedéves mérőszámok A DUNA HOUSE Cégcsoport jelen jelentésben olyan pénzügyi mérőszámokat tesz közzé, amelyek a negyedévet követően előzetesen már rendelkezésre állnak, így azok alakulásáról a tisztelt részvényesek és befektetők a negyedévet követő rövid időn belül még a negyedéves pénzügyi kimutatások Társasági Eseménynaptár szerint időzített közzététele előtt tájékozódhatnak. A vezetőség szándéka szerint ezen mérőszámok közzétételére rendszeresen, legkésőbb az aktuális negyedévet követő 5. munkanapig kerül sor. A vezetőség ezúton is felhívja tisztelt részvényesei és befektetői figyelmét arra, hogy az ezen jelentésben közzétett mérőszámok előzetesnek tekintendők. A végleges mérőszámok közzétételére a negyedéves pénzügyi kimutatások részeként kerül sor. Budapest, 217. október 6.

Tartalomjegyzék Vezetői összefoglaló. 4. oldal Hálózati jutalékbevételek és irodaszámok alakulása.. 5. oldal Saját tulajdonú irodákra jutó jutalékbevétel és irodaszám alakulása.. 6. oldal Közvetített hitelállomány alakulása...7. oldal Közvetített lakástakarékpénztári állomány alakulása. 8. oldal

VEZETŐI ÖSSZEFOGLALÓ A 217. harmadik negyedévének mérőszámai alapján sikeres negyedévet zárt a DUNA HOUSE Cégcsoport, több üzleti szegmensben is csúcsokat döntött. A magyarországi tevékenységek rekordnak számító 11,1 milliárd forintnyi hitelt közvetítettek a negyedév során, 17%-kal meghaladva a korábbi csúcsot jelentő 217. második negyedévet. Az ingatlanközvetítési volumen stabilan növekedett a szezonálisan gyengébb nyári hónapok ellenére is. A saját iroda szegmens teljesítménye 217. első negyedévének pozitív fordulata ellenére tovább romlott, a jelen negyedév során végrehajtott vezetőváltást követően a menedzsment bízik a terület javuló teljesítményében. A lengyelországi üzleti területek közül a franchise és a saját irodás ingatlanközvetítés kimagasló, 9-9%-os növekedést produkált a megelőző negyedévhez képest. A megelőző negyedévekben végrehajtott hálózati tisztulást követően a növekedés fennmaradására számít a Vezetőség. A lengyelországi hitelközvetítés a 216-os szintekhez képest sikeres, de a 217. második negyedévéhez képest mérten gyenge teljesítményt ért el jelen időszakban. A visszaesést enyhe szezonális hatások mellett leginkább lassú banki hitelfolyósítások okozták, így a menedzsment továbbra is pozitívan látja a lengyelországi hitelközvetítési szegmens kilátásait. 4

Hálózati jutalékbevételek és irodaszámok alakulása FRANCHISE SZEGMENS m Ft 2 3 1 8 1 3 8 *az az összbevétel, amely a Duna House cégcsoport franchise hálózatai által közvetített ingatlanpiaci-tranzakciók után összességében realizálódott db 25 2 15 1 5 Teljes hálózatra jutó jutalékbevétel* 2 28 1 937 2 17 2 214 2 255 26 93 68 25 51 354 385 393 382 416 1 69 1 47 1 61 1 767 1 82 3-2 216Q3 216Q4 217Q1 217Q2 217Q3 Magyarország Lengyelország Csehország Hálózati irodaszám alakulása 231 233 227 233 234 1 1 1 1 1 79 79 72 73 73 151 153 154 159 16 217. harmadik negyedévében új csúcsot döntött a DUNA HOUSE Cégcsoport hálózati jutalék bevétele, 2,3 milliárd Ftot elérve 11,2%-kal volt magasabb a tavalyi év hasonló időszakához képest és 1,8%-kal haladta meg a megelőző negyedévet. A magyarországi piacon 216. negyedik negyedéve óta folyamatos a növekedés. A 216. második félévében tapasztalt visszaesés az idei év harmadik negyedévének adatai alapján nem ismétlődik meg. A menedzsment úgy látja, hogy az erős ingatlanpiaci konjunktúra az utolsó negyedévben is fennmarad, a szokásos szezonalitással. Lengyelországban a negyedév során megfordult a hálózati tisztulás által okozott jutalékcsökkenési trend és 217. harmadik negyedévében a negatív szezonális hatások ellenére is 8,8%-kal tudta növelni jutalékbevételét a Cégcsoport a megelőző negyedévhez képest. 217. harmadik negyedévét stabil irodaszámok jellemezték, Magyarországon egy irodával bővült a tevékenység. A Lengyelországban végrehajtott hálózati tisztítást követően már 217. negyedik negyedévében bővülhet a lengyelországi irodák száma. 216.9.3 216.12.31 217.3.31 217.6.3 217.9.3 Magyarország Lengyelország Csehország 5

SAJÁT IRODA ÜZEMELTETÉS SZEGMENS Saját tulajdonú irodákra jutó jutalékbevétel és irodaszám alakulása m Ft 45 4 35 3 25 2 15 1 5 *az az összbevétel, amely a Duna House cégcsoport tulajdonában álló franchise irodák által közvetített ingatlan-piaci tranzakciók után összességében realizálódott db 35 3 25 2 15 1 5 26 Saját tulajdonú irodákra jutó jutalékbevétel* 361 391 391 439 394 16 132 51 25 93 132 122 229 28 234 224 193 216Q3 216Q4 217Q1 217Q2 217Q3 Magyarország Lengyelország Csehország Saját tulajdonú irodák számának alakulása 29 28 28 27 1 1 1 1 8 8 9 8 2 19 18 18 2 216.9.3 216.12.31 217.3.31 217.6.3 217.9.3 Magyarország Lengyelország Csehország 68 133 29 1 8 A DUNA HOUSE Cégcsoport saját tulajdonú irodái összességében 9,2%-os növekedést értek el 217. harmadik negyedévében jutalékbevétel terén az előző év azonos időszakához képest, de a szegmens így is 1,2%-kal elmaradt a megelőző, rekordot hozó negyedévtől. A teljes hálózat teljesítményéhez képest mért gyenge teljesítmény oka elsősorban a magyarországi saját irodák által generált jutalékbevételek 13,7%-os visszaesése volt. Az év elején tapasztalt kedvező fordulat ellenére a szegmens teljesítménye tovább romlott, így a magyar üzletágat új vezető vette át 217. harmadik negyedéve során. Az új vezető feladata a tevékenység eredményességének helyreállítása lesz. Irodaszám tekintetében két irodával bővült a magyarországi tevékenység. 6

Közvetített hitelállomány alakulása PÉNZÜGYI TERMÉK-KÖZVETITÉS SZEGMENS m Ft 18 16 14 12 1 8 6 4 2 Közvetített hitelállomány alakulása 12 871 11 928 13 381 16 575 16 144 7 45 4 994 4 882 4 55 5 621 7 989 11 15 9 53 7 423 7 76 216Q3 216Q4 217Q1 217Q2 217Q3 Magyarország Lengyelország A 217. második negyedéves rekordot követően a harmadik negyedévben szintén sikerült jelentősen, összességében 25,4%-kal felülmúlni a tavalyi év azonos időszakát közvetített hitelvolumen tekintetében. A negyedéves teljesítmény ugyanakkor 2,6%-kal elmaradt a megelőző negyedévtől. A magyarországi tevékenység 11,1 milliárd forintot meghaladó közvetített hitel volumennel fennállása óta a legerősebb eredményét érte el, 39,6%-kal felülmúlva a tavalyi év azonos időszakát, 17,%-kal pedig a megelőző negyedévet. A lengyelországi tevékenység 5, milliárd forintos közvetített hitelállománnyal 2,3%-os növekedést ért el az előző év azonos időszakához képest, mégis elmaradt az elvárásoktól a két megelőző negyedév erős teljesítménye miatt. A menedzsment megítélése szerint a visszaesés okai rövidtávúak, és elsősorban a nyári hónapok alacsonyabb hiteligénylési számai valamint a banki folyósítások szeptemberi belassulása okozzák azt. A szeptemberi hiteligénylési adatok alapján a menedzsment a továbbiakban is pozitívan látja a lengyel hitelközvetítési tevékenység kilátásait és erősebb volumenre számít 217. negyedik negyedévére. 7

PÉNZÜGYI TERMÉK-KÖZVETITÉS SZEGMENS Közvetített lakástakarékpénztári állomány alakulása m Ft Közvetített lakástakarékpénztári (LTP )állomány alakulása negyedéves bontásban 7 6 5 4 3 2 4 883 5 573 5 257 7 333 5 977 Az LTP volumen 217. harmadik negyedévében megközelítette a 6, milliárd forintot, ezzel 22,4%-kal volt magasabb a tavalyi év azonos időszakánál, de 18,5%-kal elmaradt a megelőző negyedévtől. A csökkenés meghatározó oka az egyik LTP partner 217. második negyedévében lezajló számlanyitási akciója, amely kimagasló volumeneket eredményezett. E rendkívüli volumen nélkül az elmúlt öt negyedévben növekvő trend érvényesült. 1 216Q3 216Q4 217Q1 217Q2 217Q3 Magyarország 8