9. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ

Download "9. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ"

2 9. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ március óra BÁV Apszisterem AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS február 27. március 7. hétfő-péntek: óráig, szombat: óráig, vasárnap zárva BÁV Apszisterem 1052 Budapest, Bécsi u. 3. Telefon: (1) Fax: (1)

3 1. Aba-Novák Vilmos Budapest, 1894 Budapest, 1941 Székely Aladár portréja (1923) mm Abanovák Ft / Aba-Novák Vilmos Budapest, 1894 Budapest, 1941 Román tánc mm Aba Novák Ft / Adelmann Gusztáv Villanegyed (1999) Színezett rézkarc, papír mm Jelezve középen lent: E/A 50/ Adelmann Gusztáv Ft / 17

4 4. Almásy Aladár Debrecen, 1946 Kompozíció (1976) Tus, tinta, papír mm 976 Almásy A Ft / Almásy Aladár Debrecen, 1946 Örökbefogadott Pásztorleány (1985) Színes ceruza, papír mm Almásy Aladár Örökbefogadott Pásztorleány Ft / Almásy Aladár Debrecen, 1946 Törött kapás asszony mm Almásy Aladár Ft / 60

5 7. Angyalföldi Szabó Zoltán Budapest, 1929 Budapest, 2014 Műteremben Akvarell, tus, papír mm Jelezve jobbra fent: Angyalföldi Szabó Zoltán Ft / Artner Margit Budapest, 1954 A festő mm Jelezve középen lent: C/3 EA T/XV Artner Margit Ft / Artner Margit Budapest, 1954 A remete mm Jelezve középen lent: C/3 EA T/XV. Artner Margit Ft / 27

6 10. Artner Margit Budapest, 1954 A vándor mm Jelezve középen lent: C/3 EA T/XV. Artner Margit Ft / Artner Margit Budapest, 1954 Anzilor (1985) Színezett rézkarc, papír mm Jelezve középen lent: C/ Artner Margit Ft / Artner Margit Budapest, 1954 Az erdő mm Jelezve középen lent: C/3 EA T/XV. Artner Margit Ft / 27

7 13. Artner Margit Budapest, 1954 Az idill mm Jelezve középen lent: C/3 EA T/XV. Artner Margit Ft / Artner Margit Budapest, 1954 Macskás hölgy mm Színezett rézkarc, papír Jelezve középen lent: C/3 EA T/T Artner Margit Ft / Artner Margit Budapest, 1954 Madarász Színezett rézkarc, papír mm Jelezve középen lent: C/3 EA T/T Artner Margit Ft / 27

8 16. Augustus-Neve, A. Működött: A Sóhajok hídja Velencében mm Akvarell, papír A. Neve Ft / Bálint Endre Budapest, 1914 Budapest, 1986 Magány (1970) Kollázs, papír mm Jelezve balra fent: Bálint Ft / Baranyay András Budapest, 1938 Táplálék Litográfia, papír 390 x 460 mm 61/80 Baranyay A Ft / 10

9 19. Barcsay Jenő Katona, 1900 Budapest, 1988 Dombos táj mm Barcsay Ft / Barcsay Jenő Katona, 1900 Budapest, 1988 Gondolkodó Szitanyomat, papír mm Jelezve középen lent: II/IV Barcsay Ft / Barcsay Jenő Katona, 1900 Budapest, 1988 Máriaremete mm Barcsay Máriaremete Ft / Bayros, von Franz Erotikus jelenet Heliográfia, papír mm F. Bayros Ft / 73

10 23. Bene Géza Csácsa, 1900 Budapest, 1960 Dombos táj (1949) Tus, papír mm 949 Bene Géza Ft / Bene Géza Csácsa, 1900 Budapest, 1960 Tájkép fákkal (1955) Tus, papír mm Jelezve középen lent: Bene Géza Ft / Bene Géza Csácsa, 1900 Budapest, 1960 Kompozíció (1946) Tus, papír mm 946. IV. 30. Bene Géza Ft / Bényi László Rákosliget, 1909 Budapest, 2004 Tavaszi kertrészlet (1984) Guache, papír mm Bényi L Ft / 80

11 27. Beöthy István Heves, 1897 Párizs, 1961 Kompozíció Szitanyomat, papír mm BAS Ft / Biai-Főglein István Besztercebánya, 1905 Budapest, 1974 Balerina (1930) Akvarell, papír mm Hátoldalon autográf felirat: Wirtka Tamásnak! Kedves Tamás, örülök, hogy ez a képem hozzád került és szereted. Párizsban festettem 1930 ban, és az Ernst múzeumi kiállításomon szerepelt 1930 nov. ben. Legjobb kívánságokkal: Biai Főglein István Ft / Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 Budapest, 1990 A toronyban mm Borsos Miklós Ft / 40

12 30. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 Budapest, 1990 Sirályok (1985) Lavírozott tus, papír mm BM. 85. Hátoldalon: Rézkarcoló Alkotóművészek Alkotóközösségének etikettje Ft / C. Bach jelzéssel Erndtefreuden Színezett litográfia, papír mm Jelezve balra és jobbra lent: Comp v. C. Bach Lith. v. L. Bisch (nyomva) / Chioma jelzéssel? Nagybányai részlet (1926) Lavírozott tus, papír mm Chioma? Baia Mare Ft / 140

13 33. Czóbel Béla Budapest, 1883 Budapest, 1976 Női akt Ceruza, tus, papír mm Czóbel Ft / Czóbel Béla Budapest, 1883 Budapest, 1976 Női képmás mm Dúcon: Hagyatéki bélyegző Ft / Czóbel Béla Budapest, 1883 Budapest, 1976 Ülő nő mm Dúcon: Hagyatéki bélyegző Ft / 87

14 36. Cserepes István Budapest, 1901 Budapest, 1944 Nagyvárad (1942) Pasztell, papír mm Cserepes 1942 Nagyvárad Ft / Decoéne jelzéssel Sie hat noch nie gedient! Színezett litográfia, papír mm Jelezve lent (nyomva): Gemalt von Decoéne Ged bei J Höfelich Lith. v. C. Lancedelli Ft / Deim Pál Szentendre, 1932 Barcsay-fej Szitanyomat, papír mm Deim Pál Ft / 133

15 39. Deim Pál Szentendre, 1932 Kőmíves Kelemenné II. Szitanyomat, papír mm Deim Pál Ft / Eckhardt jelzéssel XIX. sz. vége Huszár (1887) Akvarell, papír mm Eckhardt. 16. X Ft / ef Zámbó István Salgótarján, 1950 Betört kancsótojáshéjfejű Edwin (2004) Egyedi beavatkozású print, papír mm Jelezve középen lent: (EBP) ef Zámbó I / Ft / 160

16 42. Élesdy István Cegléd, 1912 Budapest, 1987 Kilátás a várból (1953) Lavírozott tus, papír mm Élesdy I. Bp VI Ft / Erben, Johann Peter Wolff XVIII. sz. első fele Stockholm látképe Akvarellel színezett rézkarc, papír mm Joh. Peter Wolff. Erben Ft / Farkasházy Miklós Budapest, 1895 Budapest, 1964 Kikötő Szén, velúrpapír mm Farkasházy Miklós Hátoldalon: Autográf felirat Ft / Farkasházy Miklós Budapest, 1895 Budapest, 1964 Nagyvárosi részlet (1924) mm Farkasházy Miklós 924 Ajánlás balra lent: Gézának Ft / 33

17 46. Gábor Jenő Pécs, 1893 Pécs, 1968 Tájkép pihenőkkel (1956) Akvarell, papír mm Gábor J Ft / Gáborjáni Szabó Kálmán Debrecen, 1897 Budapest, 1955 Bracciano (1931) Fametszet, papír mm Jelezve középen lent: 34 Gáborjáni Szabó Kálmán Ft / Gross Arnold Torda, 1929 Budapest, 2015 A kertvége játékai Színezett rézkarc, papír mm Gross Arnold Ft / 140

18 49. Gross Arnold Torda, 1929 Budapest, 2015 Beszélgetések a barátságról Színezett rézkarc, papír mm Gross Arnold Ft / Gross Arnold Torda, 1929 Budapest, 2015 Gőzmozdonyok és a festő mm Színezett rézkarc, papír Gross Arnold Ft / Gross Arnold Torda, 1929 Budapest, 2015 Játék film mm Színezett rézkarc, papír Gross Arnold Ft / Gross Arnold Torda, 1929 Budapest, 2015 Kis műteremház Színezett rézkarc, papír mm Gross Arnold Ft / 120

19 53. Gross Arnold Torda, 1929 Budapest, 2015 Madárvilág II mm Színezett rézkarc, papír Gross Arnold Ft / Gross Arnold Torda, 1929 Budapest, 2015 Művészek Színezett rézkarc, papír mm Gross Arnold Ft / Gross Arnold Torda, 1929 Budapest, 2015 Október Színezett rézkarc, papír mm Gross Arnold Ft / 73

20 56. Gross Arnold Torda, 1929 Budapest, 2015 Tordai kert mm Színezett rézkarc, papír Gross Arnold Ft / Gross Arnold Torda, 1929 Búcsú a nyártól mm Színezett rézkarc, papír Gross Arnold Ft / Gyarmathy Tihamér Pécs, 1915 Budapest, 2005 Öntudat (1949) Szitanyomat, papír mm Jelezve középen lent: 37/60. Gyarmathy Tihamér Ft / 133

21 59. Gyarmathy Tihamér Pécs, 1915 Budapest, 2005 Kompozíció Monotípia, papír mm Gyarmathy Tihamér Ft / Gyarmathy Tihamér Pécs, 1915 Budapest, 2005 Kozmosz Tus, akvarell, papír mm Gyarmathy Tihamér Ft / Gyémánt László Budapest, 1935 Görnyedő akt Szén, papír mm Gyémánt Ft / 133

22 62. H. Sindleton után, C. Turner The fairing Aquatinta, papír mm Jelezve lent: C. Turner Sculp! H. Sindleton Pinx! Ft / Hajós Imre Újvidék, 1905 Arad, 1977 Burgos i kikötő (1964) Akvarell, papír mm HJ. Burgos Ft / Heller Andor Budapest 1904? Madonna a gyermekkel (1941) Ceruza, papír mm Ajánlás középen lent: Szeretetünk és hálánk jeléül gondos orvosi munkájáért Szilágyfalvi (?) házaspártól Heller Andor Ft / Herman Lipót Nagyszentmiklós, 1884 Budapest, 1972 Pólya Tibor alszik (1928) Ceruza, papír mm Pólya T. alszik Bp 1928 szept 28 Hermann Lipót Ft / 50

23 66. Herman Lipót Nagyszentmiklós, 1884 Budapest, 1972 Szobabelső (1943) Ceruza, papír mm Jelezve középen lent: Hermann Lipót Ft / Hincz Gyula Budapest, 1904 Budapest, 1987 Anya gyermekével Filctoll, papír mm Hincz Ajánlás Ft / Hincz Gyula Budapest, 1904 Budapest, 1987 Csellós mm Csellós 69/100 Hincz Ft / 40

24 69. Hincz Gyula Budapest, 1904 Budapest, 1987 Női fej Vegyes technika, papír mm Hátoldalon: Hagyatéki pecsét Ft / Hincz Gyula Budapest, 1904 Budapest, 1987 Sorsok és emberek Grafit, papír mm Hincz Gyula Ft / Hommage a Bartók mappa (Bálint, Barcsay, Beöthy, Czinke, Csohány, Gyarmathy, Hajdu, Hencze, Hetey, Hincz, Kádár, Kass, Kéri, Klimó, Kolos vary, Koncz, Konok, Korniss, Major, Mark, Martyn, Molnár, Patkai, Püspöky, Schöffer, Szabados, Székely, Szenes, Szemethy, Vasarely, Vieira da Silva, Vincze) Magyar Népköztársaság Párizsi Nagykövetségének Sajtóirodája és a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapja kiadásában, mm 50/100 (A reprodukció a mappa Vasarely lapját ábrázolja.) Ft / 1 833

25 72. Hopfmüller jelzéssel Romos táj Tus, papír mm Hopfmüller Ft / I. Young jelzéssel (W. Beechy után) The Gipsy Fortune Teller Aquatinta, papír mm I. Young Ft / Ifj. Keleti Jenő Budapest, 1943 Orlando, 1999 Újságárus Linómetszet, papír mm Ifj Keleti Jenő Ft / 80

26 75. Innocent Ferenc Pest, 1859 Pátka, 1934 Lányka portré (1893) Grafit, papír mm Innocent Világos, aug Ft / Ismeretlen művész Faun és nimfa (1901) Tus, papír mm Jelezve középen lent: Aug 30th Ft / Ismeretlen művész Fürdőzők Pasztell, papír mm Jelezve jobbra lent. F. W Ft / Ismeretlen művész Kikötői jelenet Lavírozott tus, papír mm Ft / 50

27 79. Ismeretlen művész Lóverseny Akvarell, papír mm Ft / Ismeretlen művész Szénaboglyák Pasztell, papír mm Pe v Ft / Istókovits Kálmán Siklós, 1898 Budapest, 1990 A háború okozta veszteségek (1946) Olaj, papír mm Istokovits Ft / Istókovits Kálmán Siklós, 1898 Budapest, 1990 Duna part menti látkép (1956) Akvarell, papír mm Istokovits K Ft / Istókovits Kálmán Siklós, 1898 Budapest, 1990 Fekvő női akt Olaj, papír mm Istokovits Hátoldalon: Hagyatéki bélyegző Ft / 133

28 84. Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 Budapest, 1940 Balatoni táj Vegyes technika, papír mm Iványi Grünwald Béla Ft / Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 Budapest, 1940 Csikós Ceruza, papír mm Jelezve középen lent: Iványi Grünwald Béla Hátoldalon: A Magyar Nemzeti Galéria bírálati száma: 1452/ Ft / Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 Budapest, 1940 Aktok Litográfia, papír mm Iványi Grünwald Ft / 73

29 87. Jankay Tibor Békéscsaba, 1899 Los Angeles, 1994 Álom (1979) Pasztell, papír mm Jankay Ft / Johann Christian Klengel Kesselsdorf, 1751 Drezda, 1824 Divers Suhets d'apres Les Desseins de Mons. Dietrich par son Eleve. J. C. Klengel, db rézkarc - a címlap felirata egy falikút homlokzatán, előtte nyár pásztorokkal; tájak alakokkal; utolsó lap: istállóbelső mm VÉDETT (A reprodukció a mappa egyik lapját ábrázolja.) Ft / Kádár Béla Budapest, 1877 Budapest, 1956 Fiatal lány lepellel Tempera, papír mm Kádár Béla Ft / 1 600

30 90. Károlyi András Budapest, 1938 Női aktok (1970) Akril, tus, papír ,5 mm Károlyi A Ft / Károlyi András Budapest, 1938 Az élet allegóriája (1978) Tus, papír mm Jelezve középen lent: Károlyi Ft / Kárpáthy Jenő Debrecen, 1870 Budapest, 1950 Virágárus lány Akvarell, papír mm Kárpáthy Jenő Ft / 93

31 93. Kass János Szeged, 1927 Budapest, 2010 Orvosportrék mappa, 12 db rézkarc (Paracelsus, L. Pasteur, Galenos, Vesalius, R. Virchow, Avicenna, A. Paré. W. Harvey, Hippocrates, E. Jenner, I. Semmelweis, I. P. Pavlov) mm 79/100 (A reprodukció a mappa L. Pasteur lapját ábrázolja.) Ft / Kass János Szeged, 1927 Budapest, db metszet: Keresztrefeszítés Minotaurusz Női arckép Linóleummetszet, papír mm 3000 Ft / 10

32 95. Klie Zoltán Szekszárd, 1897 Budapest, 1992 Falusi életkép Olaj, papír mm Klie Ft / Kmetty János Miskolc, 1889 Budapest, 1975 Önarckép mm Ft / Kolozsváry Zsigmond Bánffyhunyad, 1899 Párizs, 1983 Kompozíció (1972) Színezett rézkarc, papír mm Kolozsváry Ft / 107

33 98. Kondor Béla Pestlőrinc, 1931 Budapest, 1972 Főtefejtés a XIX. században mm Kondor Ft / Koszkol Jenő Dorog, 1868 Budapest, 1935 Tunisz Akvarell, papír mm Koszkol Jenő Ft / Koszkol Jenő Dorog, 1868 Budapest, 1935 Velence Akvarell, papír mm Koszkol Jenő Ft / 217

34 101. Kukuli Ádám Enteriőr fiatal nővel Tempera, papír mm Ádám Kukuli Ft / L. Bisch jelzéssel Der kleine Verwundete Színezett litográfia, papír mm Lith. von L. Bisch (nyomva) Ft / Láng Rudolf Nagyszénás, 1904 Budapest, 1991 Bohóc mm Láng Rudolf Ft / 20

35 104. Láng Rudolf Nagyszénás, 1904 Budapest,1991 Suzanne papagájjal (1987) Akvarell, papír mm Láng Rudolf 87 Hátoldalon: Rézkarcoló Alkotóművészek Alkotóközösségének etikettje Ft / Lechner Károly Pest, 1850 Budapest, 1922 Lovak (1863) Grafit, fedőfehér, papír mm Lechner Károly 1863 Proveniencia: Lechner család Ft / Lechner Károly Pest, 1850 Budapest, 1922 Josef Antuan Poniatowsi lovon (1865) Grafit, papír mm Poniatowsky Proveniencia: Lechner család Ft / 120

36 Lechner Károly Pest, 1850 Budapest, 1922 Otto von Bismarck (1865) Grafit, papír mm Otto... Proveniencia: Lechner család Ft / 120 Lotz Károly Homburg von der Höhe, 1833 Budapest Puttók álarccal (freskóvázlat) Szén, grafit, papír mm Lotz K Ft / Lotz Károly Homburg von der Höhe, 1833 Budapest, 1904 Puttók virágokkal (freskóvázlat) Szén, grafit, papír mm Lotz K Ft / Lotz Károly Homburg von der Höhe, 1833 Budapest, 1904 A négy évszak allegóriája (freskóvázlat) Akvarell, papír mm Ft / 400

37 111. Löschinger Hugó Oroszlán (1904) Ceruza, fedőfehér, papír mm Löschinger Ft / Makoldy József 1890? Zala György műtermében (1924) Ceruza, papír mm (makk) 1924 Zala György műtermében Ft / Márffy jelzéssel Férfi portré Tus, papír mm Márffy Ft / 317

38 114. Markó András Tengerpart hajósokkal Akvarell, papír 13,5 16,5 mm 31 Déumbra? Aquarelle M.A Ft / Martyn Ferenc Kaposvár, 1899 Pécs, 1986 Lovas Szitanyomat, papír mm 14/100 Martyn Ft / Martyn Ferenc Kaposvár, 1899 Pécs, 1986 Vihar Tus, papír mm Martyn Ft / 120

39 117. Miháltz Pál Magyarvalkó, 1899 Budapest,1988 Kalitka (1965) Vegyes technika, papír mm Miháltz Pál 965. SztE Ft / Miháltz Pál Magyarvalkó, 1899 Budapest,1988 Kút Szentendrén Akvarell, tempera, papír mm Jelezve balra fent: Miháltz Pál Ft / Molnár C. Pál Battonya, 1894 Budapest, 1981 Vadászat Tempera, papír mm MCP Ft / 200

40 120. Molzer, Hermann Enteriőr Akvarell, papír mm Hermann Molzer Ft / Molzer, Hermann Enteriőr II. (Leukipposz lányainak elrablása) Akvarell, papír mm Molzer Hermann Molzer Ft / Móricz Margit Dombóvár, 1902 Budapest, 1990 Női akt Diópác, papír mm Móricz Ft / 73

41 123. Mund Hugó Dés, 1892 Buenos Aires, 1962 Pihenők tájban mm Mund Hugó Ft / Nagy István Csíkmindszent, 1873 Baja, 1937 Ház fák között Szén, papír mm Nagy István Ft / Országh Imre Ferenc Felkelő nap (1927) Akvarell, papír mm Országh I. F Ft / Patkó Károly Budapest, 1895 Budapest, 1941 Adógaras (Tiziano után) mm Patkó Ft / 60

42 127. Patkó Károly Budapest, 1895 Budapest, 1941 Cséplés mm Patkó Károly Ft / Patkó Károly Budapest, 1895 Budapest, 1941 Kislány portré (1936) Ceruza, papír mm Budapest, X. 15. Patkó Károly Ft / Pekáry István Budapest, 1905 Budapest, 1981 Csikósok (1935) Akvarellel színezett rézkarc, papír mm 19 Pekáry Ft / Pekáry István Budapest, 1905 Budapest, 1981 Veszprémi juhász (1932) Akvarellel színezett rézkarc, papír mm 19 Pekáry Ft / 73

43 131. Pleidell János Honfüzesgyarmat, Álló női akt (1961) Toll, papír mm PL Ft / Raffaello da Urbino után Gregori, Carlo La Santa Conversazione Színezett rézmetszet, papír mm Carl Gregori Ft / Reich Károly Balatonszemes, 1922 Budapest, 1988 A kedves közelléte I. Szitanyomat, papír mm Jelezve középen lent: 10/3 Jelezve jobbra lent a dúcon: Hagyatéki bélyegző Ft / 33

44 134. Reich Károly Balatonszemes, 1922 Budapest, 1988 A sarkantyús csizma (Illusztráció Móra Ferenc Kincskereső kisködmön c. regényéhez) Tus, papír mm I/18. A sarkantyús csizma Ft / Reich Károly Balatonszemes, 1922 Budapest, 1988 A windsori víg nők 8 db illusztráció terve mm Ft / Reich Károly Balatonszemes, 1922 Budapest, 1988 Az Isten kardja Tus, papír mm Jelezve középen lent: Az Isten kardja Ft / Reich Károly Balatonszemes, 1922 Budapest, 1988 Előétel Tus, papír mm Ft / Reich Károly Balatonszemes, 1922 Budapest, 1988 Ivóban Tus, papír mm Holló, medve, csuka sógora Ft / 33

45 139. Reich Károly Balatonszemes, 1922 Budapest, 1988 Kaptárak Tus, papír mm Ft / Reich Károly Balatonszemes, 1922 Budapest, 1988 Lovas huszár Tus, papír mm Jelezve középen lent: Milyen a magyar huszár? Ft / Reiszmann Károly Miksa Neustadt, 1856 Budapest, 1917 Kolostor a Kármel hegyen Akvarell, papír mm Ft / Rézkarc gyűjtő 9 db Aszódi W. Erzséber: Először a Balatonnál / mm/ Boldizsár István: Tanya / mm/ Boldizsár István: Nyári este / mm/ Fehér Ilona: Téjkép /195 mm 295 mm/ Ismeretlen grafikus: Velence / mm/ Kiss Terézia: Asztali csendélet / mm/ Tóth László: Folyópart / mm/ Würtz Ádám: Halászok / mm/ Zádor István: Visegrád / mm/ (A reprodukció a gyűjtő Fehér Ilona metszetét ábrázolja.) Ft / 83

46 143. Rippl Rónai József után Prihoda János Darvas Lili portréja mm Rónai Ft / Ruzicskay György Szarvas, 1896 Szarvas, 1993 Anya gyermekével Szén, papír mm Ruzicskay Ft / Ruzicskay György Szarvas, 1896 Szarvas, 1993 Falusi részlet Guache, papír mm Ruzicskay Restaurált Ft / 87

47 146. Ruzicskay György Szarvas, 1896 Szarvas, 1993 Fasor Olaj, papír mm Ruzicskay Ft / Sarto, Pietro (Pietro Schneider) Chiasso, 1930 Csendélet Akvarellel színezett rézkarc mm 16/50 Pietro Sarto Ft / Scheiber Hugó Budapest, 1873 Budapest, 1950 A bölcs rabbi Tempera, pasztell, papír mm Jelezve középen lent: Scheiber H Ft / 1 600

48 149. Scheiber Hugó Budapest, 1873 Budapest, 1950 Kávéházi portré Szén, papír mm Scheiber H Ft / Stammhammer, Ferdinand Folyópart csónakokkal Tempera, papír mm F. Stammhammer Ft / Sugár Andor Budapest, 1903 Sárvár Auschwitz között, 1944 Barta Éva a műhelyben (1988) Tus, papír mm Felirat dúcon: Henger utca, műhely én vagyok körül - Barta Éva. Sugár Bandi rajzolt le. Bpest febr Ft / 127

49 152. Szabó Vladimir Balassagyarmat, 1905 Budapest 1991 Húsiparos rémálma (1966) Színezett rézkarc, papír mm Vladimir Szabó Épr. d'art V/ Ft / Szabó Vladimir Balassagyarmat, 1905 Budapest, 1991 A régiség kereskedő mm Szabó Vladimir Ft / Szabó Vladimir Balassagyarmat, 1905 Budapest, 1991 Budapest száz éves mm Szabó Vladimir Ft / 250

50 155. Szalay Lajos Őrmező, 1909 Miskolc, 1995 Pegazus Szitanyomat, papír mm Jelezve középen lent: 38/100 Szalay Lajos Ft / Szántó Piroska Kiskunfélegyháza, 1913 Budapest, 1998 Virágkompozíció (1992) Vegyes technika, papír mm RT3 Szántó Piroska Ft / Szántó Piroska Kiskunfélegyháza, 1913 Budapest, 1998 Virágok (1964) Tempera, tus, papír mm Szentendre Szántó P Ft / 140

51 158. Szász Endre Csíkszereda, 1926 Mosdós, 2003 A fiú Tus, papír mm Szász E Ft / Szász Endre Csíkszereda, 1926 Mosdós, 2003 A lány Tus, papír mm Sz.E Ft / Szász Endre Csíkszereda, 1926 Mosdós, 2003 Asztalnál (1965) Tus, papír mm 1965 Szász Endre Ft / 80

52 161. Szentgyörgyi József Balatonarács, 1940 Juss IV (1993) Vegyes technika, papír mm Jelezve középen fent: Szentgyörgyi József I Ft / Szentgyörgyi József Balatonarács, 1940 Népdal I. (2006) Szén, ceruza, papír mm Népdal I. /szén, ceruza 70 50/ Szentgyörgyi József Ft / Uitz Béla Mehala, 1887 Budapest, 1972 Árkádia (1917) Hidegtű, papír mm Uitz Béla Ft / Vadász Endre Szeged, 1901 Budapest, 1944 Húsvéti köszöntő (1938) Akvarellel színezett rézkarc, papír mm Ft / 67

53 165. Vaszary János Kaposvár, 1867 Budapest, 1939 Fekvő akt mm Vaszary János Ft / W. R. Bigg után, R. Dunkarton The Soldiers Widow Aquatinta, papír mm W. R. Bigg Ft / Wagner Sándor Pest, 1838 München, 1919 Velence Akvarell, papír mm Wagner Venezia Ft / Wheatley (H. Gillbank után) Rustic Hours (Night) Aquatinta, papír mm Jelezve lent: Wheatley pinx H. Gillbank sculp Ft / 167

54 169. Würtz Ádám László Budapest, 1957 Modern kor (1980) mm Würtz Á. László Ft / Würtz Ádám Tamási, 1927 Budapest, 1994 A Varázsló (1979) mm 86/100 Jelezve középen lent: Magician Würtz Ft / 60

55 171. Würtz Ádám Tamási, 1927 Budapest, 1994 A TV bemondónő álma (1986) Vegyes technika, papír mm Würtz Á Ft / Würtz Ádám Tamási, 1927 Budapest, 1994 Mesélő (1991) Vegyes technika, papír mm Würtz Á augusztus Ft / Zórád Ernő Balassagyarmat, 1911 Budapest, 2004 Hogy szabad egy angyalnak ilyet mondani Tus, papír mm Zórád Ft / 60

56 174. Zórád Ernő Balassagyarmat, 1911 Budapest, 2004 A jósnő Vegyes technika, papír mm Ft / Zórád Ernő Balassagyarmat, 1911 Budapest, 2004 Ürge Toll, papír mm Zórád march Ft / Zórád Ernő Balassagyarmat, 1911 Budapest, 2004 A szóló-rák (Krúdy-illusztráció) Tus, ceruza, papír mm Jelezve jobbra fent: A szóló rák augusztus Krúdy Jelezve középen lent: ZE Ft / 133

57 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. Értelmező rendelkezések 1.1 Aukciós Ház: a BÁV Bizományi Kereskedőház és Záloghitel Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1027 Budapest, Csalogány u ), mint árverés szervezésével üzletszerűen foglalkozó jogi személy. 1.2 Árverési vevő: olyan személy vagy szervezet, aki/amely személyesen vagy képviselője útján regisztrált tárcsával, avagy a jelen árverési feltételek 8. fejezete szerint távollévő árverési vevőként az árverési tételre vételi ajánlatot kíván tenni vagy tesz. 1.3 Vevő: az Árverési vevő, akivel az adásvételi szerződés létrejön. 1.4 Leütési vételár: Az Aukciós Ház által az adott tételre legmagasabb áron ajánlatot tevő Árverési vevő vételi ajánlatának elfogadásával és az elfogadás leütéssel történő visszaigazolásával kialakult ár, amely nem azonos a jelen árverési feltételekben meghatározott teljes vételárral. 1.5 Teljes vételár: a leütési vételárnak a jelen árverési feltételek 6. pontjában írt tételekkel növelt összege. 2. Árverési tételek 2.1 Árverési tétel az Aukciós Ház által az árverésre alkalmasnak talált, és az árverésen belül önálló licitre bocsátható tárgy vagy tárgycsoport. Az Aukciós Ház az árverési tételekről aukciós katalógust (Katalógus) ad ki, és az árverési tételek az árverés előtti kiállításon is megtekinthetők. A Katalógus önálló vétel tárgya lehet, de annak megvásárlása önmagában nem eredményez sem jogot sem kötelezettséget a Katalógus vevője számára az árverésen történő részvételre, licitálásra. A Katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításra szolgálnak. Az árverési tételek Katalógusban történő leírása szakértők szubjektív véleményén alapszik. A Katalógus az árverési tételek esetében csak azokra a hibákra és hiányosságokra hívja fel a figyelmet, amelyek jelentősen csökkenthetik az adott árverési tétel értékét. 2.2 Az Aukciós Ház fenntartja a jogot, hogy az árverést elhalassza, vagy a Katalógusban szereplő egyes árverési tételek árverésre bocsátását visszavonja, a Katalógusban szereplő kikiáltási árakat, valamint leírásokat, illetve a licitre bocsátás sorrendjét módosítsa. Ezen esetekben az Aukciós Házzal szemben kár vagy másféle igény és követelés nem érvényesíthető. 3. Árverésen való részvétel feltételei Az árverésen személyesen részt venni kizárólag név és lakcím szerint regisztrált licitáló tárcsával lehet. A licitáló tárcsa annak a személynek adható át, akinek a neve és a lakcíme rögzítésre került. A regisztrációval egyidejűleg az Árverési vevő a jelen árverési feltételeket (Árverési feltételek) az árverés helyszínén átveszi, illetőleg az az árverés helyszínén kifüggesztésre kerül. A licitáló tárcsa, illetve az Árverési feltételek átvétele ráutaló magatartás arra nézve, hogy az Árverési vevő az Árverési feltételeket megismerte és magára nézve kötelezőnek fogadja el. 4. Az árverés folyamata 4.1 Az árverés folyamatát az Aukciós Ház képviseletében az árverésvezető irányítja. Az árverés során minden kérdésben az árverésvezető jogosult dönteni, amely döntés ellen az árverés keretében kifogásnak, fellebbezésnek helye nincsen. Az árverésvezető felel az árverés rendjéért és minden szükséges intézkedést megtehet, utasítást kiadhat az árverés rendjének fenntartása, helyreállítása érdekében. Az árverés lebonyolításának rendjét zavaró személy további jelenlétét az árverésvezető megtilthatja. 4.2 Az árverésvezető az árverési tételeket (főszabályként a Katalógusban megjelölt sorrendben) röviden bemutatja, és a kikiáltási árat kihirdeti, az Árverési vevők pedig a számozott licitáló tárcsa számmal ellátott teljes oldalának az árverésvezető felé történő felmutatásával vételi ajánlatot tesznek. Az árverésvezető kétség esetén kérheti a tárcsa megmozdítás indokának szóbeli megerősítését is. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a legmagasabb vételi ajánlat a leütési vételár vonatkozásában elfogadásra nem kerül. 4.3 Az első vételi ajánlatnak meg kell egyeznie az árverési tétel kikiáltási árával. 4.4 Ha a Vevő személye az árverés során, vagy után, valamilyen okból nem állapítható meg, vagy kétséges, az árverési tétel árverezése újrakezdhető. 4.5 Az árverés során a már eladott árverési tételt a Vevő nem adhatja vissza, és azt az adott árverésen ismét árverésre bocsátani nem lehet. Az Árverési vevők az árverés végén kérhetik a le nem ütött árverési tételek újbóli árverezését. Amennyiben az árverés során, vagy után, egy árverési tétel Vevője nem található meg, nem jelentkezik, az árverési tétel újra árverezhető, és ebben az esetben az Aukciós Ház jogosult az eredeti vevőtől az árkülönbözetet követelni. 4.6 Tilos minden olyan magatartás, amely az árverés, a licitálás, illetve a leütési ár csalárd módon történő befolyásolására, vagy az Árverési feltételek kijátszására irányul. Az árverésvezető a tilos magatartást tanúsító Árverési vevőket az árverésből kizárhatja. Amennyiben az Árverési vevő az árverés során a licitáló tárcsát más jelenlévőnek átadja, és e jelenlévő nyertes ajánlatot/ajánlatokat tesz, az Aukciós Ház az ilyen nyertes ajánlattevővel a szerződéskötést megtagadhatja, a tárcsa illetéktelen átadójával szemben pedig valamennyi kárát és költségét érvényesítheti. 4.7 Olyan Árverési vevő, aki előző alkalommal a legmagasabb (leütött) vételi ajánlatot tette, de a foglaló vagy a teljes vételár hiánytalan kifizetését határidőben elmulasztotta és/vagy az Árverési feltételekben meghatározott egyéb kötelezettségét megszegte, a jövőre nézve is kizárható az árverésből (árverésekből), vagy az árverésben történő ajánlattevői részvétele előzetes pénzügyi biztosíték nyújtásához köthető. Ugyanezen rendelkezés vonatkozik az Árverési vevő képviselőjére és az általa képviselt Árverési vevőre is; ez esetben az Aukciós Ház nem köteles vizsgálni, hogy a mulasztás a képviselő vagy a képviselt hibája miatt következett e be.

58 4.8 Az árverezés és a vételár kialakítása magyar forintban történik, ugyanakkor az Aukciós Ház a Katalógusban a kikiáltási árat tájékoztató jelleggel euróban is közzéteszi, valamint lehetővé teszi a vételár euróban történő megfizetését az árverés napján érvényes árfolyamon. 5. Adásvételi szerződés létrejötte 5.1 Az adásvételi szerződés az 5.2 és 5.3 pont szerinti kiegészítésekkel a legmagasabb összegű vételi ajánlatot tevő Árverési vevő és az Aukciós Ház között a leütéssel jön létre, amely tényt a felek a leütési bizonylat kiállításával igazolnak. A Vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette, és az árverési tételt az Aukciós Háztól átvette. 5.2 A kulturális örökség védelméről szóló évi LXIV. törvény 51. (1) bekezdése szerint a védetté nyilvánított kulturális javak (a Katalógusban védett jelzéssel szereplő árverési tételek) tulajdonjogát csak írásbeli szerződés alapján lehet átruházni. Az írásbeli szerződés megkötésére közvetlenül az árverést követően kerül sor. A védetté nyilvánított kulturális javakkal kapcsolatos a védetté nyilvánító határozatban szereplő adatokban bekövetkezett változásokat (tulajdonos neve, címe; a védetté nyilvánított tárgy őrzésének helye) a tulajdonos haladéktalanul, de legkésőbb a tudomására jutástól számított 8 napon belül köteles a Kulturális Örökségvédelmi Hivatalnak bejelenteni. A védetté nyilvánított kulturális javak kereskedelmi forgalomban így különösen árverésen történő átruházása esetén a bejelentésre az Aukciós Ház is köteles. 5.3 A kulturális örökség védelméről szóló évi LXIV. törvény 51. (4) bekezdése szerint a Magyar Államot a védetté nyilvánított kulturális javak ellenérték fejében történő tulajdonátruházása esetén elővásárlási jog illeti meg, ennek következtében a védetté nyilvánított árverési tételek esetében a Vevő az árverési tétel tulajdonjogát abban az esetben szerzi meg, amennyiben a Magyar Állam nevében eljáró Kulturális Örökségvédelmi Hivatal az elővásárlási jogát nem kívánja gyakorolni. 6. Teljes vételár 6.1 A Teljes vételár jogszabály alapján a Leütési ár és az árverési jutalék, valamint esetlegesen a jogszabályok által előírt más adó vagy járulék együttes összege. 6.2 A Vevő választása szerint a Teljes vételárat vagy legalább a Teljes vételár 20% át, mint foglalót készpénzben, illetve bankkártyával azonnal köteles megfizetni az Aukciós Ház részére. A Vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 munkanapon belül köteles megfizetni. Határidőben történő teljesítés esetén a vételárba a foglaló összege beleszámít. Ha a Vevő a leütési bizonylat aláírását vagy a foglaló kifizetését megtagadja, avagy a megadott határidőig a Teljes vételárat maradéktalanul nem fizeti meg, úgy az Aukciós Ház jogosult az adásvételtől elállni. Elállás esetén a Vevőnek az általa adott foglaló nem jár vissza. Amennyiben az Aukciós Ház az adásvételtől nem áll el, a Ptk. szerinti késedelmi kamat követelésére jogosult. 6.3 Az árverés eredményessége esetén az Aukciós Házat árverési jutalék illeti meg, amelynek mértéke a Leütési ár 20% a. 6.4 Egyes jogszabályban meghatározott esetben a Vevőt a Teljes vételár megfizetésével egyidejűleg más fizetési kötelezettség is terhelheti. E körben az adásvételi szerződés létrejöttekor hatályos jogi szabályozás irányadó. 7. Az árverési tétel átadása 7.1 Amennyiben a Vevő a Teljes vételárat maradéktalanul kifizette, úgy az árverési tétel az árverés helyén átvehető. 7.2 A Vevő a megvett műtárgy elszállítása iránt a Teljes vételár kiegyenlítésével egyidejűleg az árverés időpontjától számított 3 munkanapon belül köteles saját költségére és veszélyére gondoskodni. Az Aukciós Ház nem köteles a műtárgyat biztonsági csomagolással ellátni, illetőleg speciális csomagolási kérést a Vevő költségére teljesít. Az elszállítási kötelezettség elmulasztása esetén az Aukciós Ház nem felel a műtárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő harmadik naptól a Teljes vételárra vetített 0,2%/nap tárolási díjat jogosult felszámítani a Vevő felé. A tárolási díj a műtárgy birtokba adásával egyidejűleg esedékes. 7.3 Ha a Vevő felszólítás ellenére a műtárgyat nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével az Aukciós Ház az adásvételi szerződéstől a foglaló megtartása mellett elállhat, és kárainak (ideértve különösen az árverési jutalékot és a költségeit) megtérítését követelheti. Az Aukciós Ház a Vevő által megfizetett összeg foglalón és kártérítési összegen felüli részét a Vevő javára, az elévülési idő lejártáig kamatmentes letétként kezeli; a Vevő írásbeli igényére pedig kifizeti. 8. Távollevő Árverési vevők 8.1 Ha az Árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján az Aukciós Ház a távollevő Árverési vevő (megbízó) nevében teszi meg a vételi ajánlatokat. A távollevő Árverési vevő a vételi megbízási szerződésben meghatározásra kerülő előleg megfizetésére köteles. Ha a vételi megbízás sikeres (az árverési tétel tekintetében az adásvételi szerződés a távollevő Árverési vevővel, mint Vevővel jön létre), az előleg összege, de legfeljebb a Teljes vételár 20% a foglalónak számít, és az adásvételi szerződés teljesülése esetén a vételárba beszámít; a távollevő Árverési vevőre egyebekben (foglaló, vételár megfizetésének határideje, árverési tétel átadása, stb.) a személyesen jelenlévő Vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, azzal, hogy az esetleges írásbeli szerződés (5.2 pont) megkötésére legkésőbb a Teljes vételár megfizetésével egyidejűleg, 3 munkanapon belül kerül sor. 8.2 Amennyiben ugyanarra az árverési tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az Árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, továbbá, ha a távollevő Árverési vevő limitjével azonos licitlépcső más licitálóra jut, úgy a távollevő Árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja.

MKB-Euroleasing Autópark Zrt. jognyilatkozata és szabályzata

MKB-Euroleasing Autópark Zrt. jognyilatkozata és szabályzata MKB-Euroleasing Autópark Zrt. jognyilatkozata és szabályzata 1. Bevezetés 1.1. Az MKB-Euroleasing Autópark Zrt. (továbbiakban: Autópark) a www.autoparkaukcio.hu internetes honlapon az Autópark ügyfelei

1. melléklet a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelethez Elállási/Felmondási mintatájékoztató Elállási/Felmondási jog

1. melléklet a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelethez Elállási/Felmondási mintatájékoztató Elállási/Felmondási jog 1. melléklet a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelethez Elállási/Felmondási mintatájékoztató Elállási/Felmondási jog Ön 14 napon belül jogosult indokolás nélkül elállni e szerződéstől. Hasonlóképpen, ha a

EDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK. 7/1994.(IV.26.) számú R E N D E L E T E

EDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK. 7/1994.(IV.26.) számú R E N D E L E T E EDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK 7/1994.(IV.26.) számú R E N D E L E T E Az önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek elidegenítéséről. (A módosításokkal egységes szerkezetbe

Á R V E R É S I H I R D E T M É N Y INGATLANOK ÉRTÉKESÍTÉSÉRE

Á R V E R É S I H I R D E T M É N Y INGATLANOK ÉRTÉKESÍTÉSÉRE Á R V E R É S I H I R D E T M É N Y INGATLANOK ÉRTÉKESÍTÉSÉRE A Tiszaújváros Polgármesteri Hivatala értékesítésre meghirdeti az önkormányzat tulajdonában lévő alábbi tehermentes ingatlanokat: Helyrajzi

Mit jelent az elállási jog?

Mit jelent az elállási jog? Megszüntethetjük-e egyoldalúan a már megkötött, általunk aláírt üdülőhasználatra, hosszú távra szóló üdülési termékre vagy üdülési jog cseréjére vonatkozó szerződésünket? Igen, a hatályos jogszabályok

Kereskedelmi és vállalkozási ismeretek

Kereskedelmi és vállalkozási ismeretek Kereskedelmi és vállalkozási ismeretek 1. A gazdasági tevékenység lényege és területei. A kereskedelem feladatai és formái. A kereskedelem szerepe és kapcsolatrendszere a nemzetgazdaságban. 2. A piac fogalma.

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás Pályázati Hirdetmény A(z) Yplon Kft. (cégjegyzékszám: 01-09-461424, székhely: 1025 Budapest, Csévi út 11.., levelezési cím: 1025 Budapest, Csévi út 11..), mint a(z) ARABUS Kft. f.a (cégjegyzékszám: 13

Recobin Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (továbbiakban: Recobin Kft.) Általános Szerződési Feltételei (továbbiakban: ÁSZF)

Recobin Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (továbbiakban: Recobin Kft.) Általános Szerződési Feltételei (továbbiakban: ÁSZF) Recobin Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (továbbiakban: Recobin Kft.) Általános Szerződési Feltételei (továbbiakban: ÁSZF) 1. Az ÁSZF alkalmazása 1.1. A Recobin Kft. szállításai és szolgáltatásai ha a

Ingatlan adásvételi előszerződés

Ingatlan adásvételi előszerződés 1 Ingatlan adásvételi előszerződés építés alatt álló ingatlanra, tulajdonjog fenntartásával és foglaló kikötésével Ingatlan adásvételi előszerződés 1. Eladó családi és utóneve: születési családi és utóneve:.

I. ÁLTALÁNOS ELŐFIZETÉSI FELTÉTELEK HATÁLYA II. KIADÓ ADATAI

I. ÁLTALÁNOS ELŐFIZETÉSI FELTÉTELEK HATÁLYA II. KIADÓ ADATAI ÁLTALÁNOS ELŐFIZETÉSI FELTÉTELEK (továbbiakban Előfizetési Feltételek ) a Silver Kiadó Kft által kiadott La Femme magazin (továbbiakban Kiadvány ) előfizetésére I. ÁLTALÁNOS ELŐFIZETÉSI FELTÉTELEK HATÁLYA

IvanyiZsofi.hu Webáruház

IvanyiZsofi.hu Webáruház IvanyiZsofi.hu Webáruház Termék megrendelési feltételek Az Ivanyizsofi.hu oldalon promotált termékek termelője és forgalmazója a LEXINGTON ASSETS MAGYARORSZÁG Kft., 1118 Budapest, Iglói u. 13. A webáruházat

R é s z l e t e s p á l y á z a t i f e l t é t e l e k

R é s z l e t e s p á l y á z a t i f e l t é t e l e k R é s z l e t e s p á l y á z a t i f e l t é t e l e k.az A + P Módszer Kft (1111 Budapest, Budafoki út 16., cégszám: 01-09-461769) mint a SHS. UNION Szerviz Szolgáltató Kft. fa székhely: 3300 Eger, Vörösmarty

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás Pályázati Hirdetmény A(z) Kvantál Kft. (cégjegyzékszám: 01-09-364827, székhely: 1122 Budapest, Városmajor utca 74.., levelezési cím: 1122 Budapest, Városmajor utca 74..), mint a(z) OKNOPLUSZ Kft f.a (cégjegyzékszám:

A MAGYAR ÉREMKIBOCSÁTÓ INTÉZET KFT ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI

A MAGYAR ÉREMKIBOCSÁTÓ INTÉZET KFT ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI A MAGYAR ÉREMKIBOCSÁTÓ INTÉZET KFT ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI A webshopot a Magyar Éremkibocsátó Intézet Kft. (székhely: 1054 Budapest, Szabadság tér 7., cégjegyzékszám: Cg. 01-0957944, adószám: 23275395-2-41,

I. az ingatlan adatai

I. az ingatlan adatai Tárnok Nagyközség Önkormányzata /2461 Tárnok, Dózsa György út 150-152./ n y i l v á n o s p á l y á z a t o t í r k i az alábbi Tárnok Nagyközség Önkormányzata tulajdonában lévő beépítetlen ingatlan értékesítésére:

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem. Hallgatói Hangszerkölcsönzési Szabályzata. (a továbbiakban: a Szabályzat )

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem. Hallgatói Hangszerkölcsönzési Szabályzata. (a továbbiakban: a Szabályzat ) A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Hallgatói Hangszerkölcsönzési Szabályzata (a továbbiakban: a Szabályzat ) 1. (1) Az Egyetemen működő tanulmányi és művészeti élet feltételeinek minél magasabb szintű

ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS

ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS Amely létrejött egyrészről: VITUKI Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Kutató Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. végelszámolás alatt (1095 Budapest, Kvassay Jenő út 1., Cg.: 01-09-913657,

BORSODSZIRÁK KÖZSÉGI ÖNKORMÁNYZAT

BORSODSZIRÁK KÖZSÉGI ÖNKORMÁNYZAT BORSODSZIRÁK KÖZSÉGI ÖNKORMÁNYZAT ÉVES ÖSSZESÍTETT KÖZBESZERZÉSI TERV 2010 Borsodszirák, 2010. április 15. TARTALOM 1. A KÖZBESZERZÉSI ELJÁRÁSOK TERVEZÉSE ÉS ELŐKÉSZÍTÉSE...3 1.1. KÖZBESZERZÉSI TERV ELKÉSZÍTÉSE

JÓTÁLLÁSI ADATLAP MAGINON GPS 1

JÓTÁLLÁSI ADATLAP MAGINON GPS 1 HU 81 A fogyasztó adatai: Név: JÓTÁLLÁSI ADATLAP MAGINON GPS 1 Cím: E-mail A vásárlás dátuma * : * Javasoljuk, hogy a jótállási tájékoztatóval együtt őrizze meg a vásárláskor kapott nyugtát / számlát is.

Tájékoztató az üres lakások és nem lakás célú szolgáló helyiségek elidegenítésére kiírt árverés szabályairól

Tájékoztató az üres lakások és nem lakás célú szolgáló helyiségek elidegenítésére kiírt árverés szabályairól Tájékoztató az üres lakások és nem lakás célú szolgáló helyiségek elidegenítésére kiírt árverés szabályairól Az üres lakások és nem lakás célú helyiségek (továbbiakban együtt: ingatlanok) elidegenítése

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK (ÁSZF)

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK (ÁSZF) Fekete Tibor asztalos mester 8351 Sümegprága Sarvaly u. 5. Tel/Fax: 06-87-352-738 Mobil: 06-20-365-15-15 e-mail: info@feketeablak.hu Adjon formát házának ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK (ÁSZF) mely elválaszthatatlan

A Díjbeszedő Faktorház Zrt. Panaszkezelési Szabályzata

A Díjbeszedő Faktorház Zrt. Panaszkezelési Szabályzata Díjbeszedő Faktorház Zrt. Budapest A Díjbeszedő Faktorház Zrt. Panaszkezelési Szabályzata Hatályos: 2011. augusztus 22. A Díjbeszedő Faktorház Zrt. panaszkezelési szabályzata A Díjbeszedő Faktorház Zrt.

Ercsi Város Önkormányzat Képviselőtestületének 49/2004.(XII.16.) Kt. sz. rendelete. a lakások és helyiségek elidegenítéséről

Ercsi Város Önkormányzat Képviselőtestületének 49/2004.(XII.16.) Kt. sz. rendelete. a lakások és helyiségek elidegenítéséről Ercsi Város Önkormányzat Képviselőtestületének 49/2004.(XII.16.) Kt. sz. rendelete a lakások és helyiségek elidegenítéséről Ercsi Város Önkormányzat Képviselőtestülete a helyi önkormányzatokról szóló 1990.

Vásárlási tájékoztató

Vásárlási tájékoztató Vásárlási tájékoztató Elállási/Felmondási jog Ön 14 napon belül jogosult indokolás nélkül elállni e szerződéstől. Az elállási/felmondási határidő attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen

17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet. a távollevők között kötött szerződésekről

17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet. a távollevők között kötött szerződésekről 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet a távollevők között kötött szerződésekről A Kormány a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 55. -ának e) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a következőket

ThyssenKruppFerroglobusKereskedelmiZRt. ÁltalánosBeszerzési(Vételi)SzerződésiFeltételei2015.április1.napjától. ÁSZFhatályaésalkalmazásiköre

ThyssenKruppFerroglobusKereskedelmiZRt. ÁltalánosBeszerzési(Vételi)SzerződésiFeltételei2015.április1.napjától. ÁSZFhatályaésalkalmazásiköre ThyssenKruppFerroglobusKereskedelmiZRt. ÁltalánosBeszerzési(Vételi)SzerződésiFeltételei2015.április1.napjától ÁSZFhatályaésalkalmazásiköre A jelen Általános Szerződési Feltételek(továbbiakban: ÁSZF) kizárólagos

MAPPÁK. A. 245 x 165 mm-es mappa 1) Mindenféle figurás rajzocskák,1980 85

MAPPÁK. A. 245 x 165 mm-es mappa 1) Mindenféle figurás rajzocskák,1980 85 MAPPÁK A. 245 x 165 mm-es mappa 1) Mindenféle figurás rajzocskák,1980 85 B. 330 x 250 mm-es mappa 2) Aggok háza, 1939-1944 23 paszpartúzott és 15 paszpartú nélküli rajz C. 375 x 245 mm-es mappák 3) Első

Rendszerünkben megrendelést csak regisztrált és bejelentkezett felhasználók adhatnak le. A regisztráció ingyenes és csak néhány percet vesz igénybe.

Rendszerünkben megrendelést csak regisztrált és bejelentkezett felhasználók adhatnak le. A regisztráció ingyenes és csak néhány percet vesz igénybe. Szerződési és felhasználási feltételek: Kérjük, amennyiben vásárlója, illetve aktív felhasználója kíván lenni webáruházunknak, figyelmesen olvassa el a Szerződési feltételeinket, és kizárólag abban az

ÁRVERÉSI KIÍRÁS. 1./ RÁBA 6x6 rakoncás tehergépkocsi KCR-70 hidraulikus daruval. Rendszám: GOZ-475 Gyárt. év: 1999. ÁRVERÉSI KIÍRÁS A Szombathelyi Erdészeti Zrt. (9700 Szombathely, Saághy István u. 15.) árverés útján történő értékesítésre meghirdeti a tulajdonában lévő alábbi eszközöket: 1./ RÁBA 6x6 rakoncás tehergépkocsi

Általános Szolgáltatási Feltételek

Általános Szolgáltatási Feltételek Általános Szolgáltatási Feltételek Általános Szerződési Feltételek Eladó: Üzemeltető: OnLine-Egészség Kft. Üzemeltető címe: 5516 Körösladány, Batthyány utca 36. Ügyvezető: Petneházi Szilvia Email cím:

1959. évi IV. törvény. a Polgári Törvénykönyvről. (a szavatosságra és a jótállásra vonatkozó szabályok) A jótállás 248.

1959. évi IV. törvény. a Polgári Törvénykönyvről. (a szavatosságra és a jótállásra vonatkozó szabályok) A jótállás 248. 1959. évi IV. törvény a Polgári Törvénykönyvről (a szavatosságra és a jótállásra vonatkozó szabályok) A jótállás 248. (1) Aki a szerződés hibátlan teljesítéséért szerződés vagy jogszabály alapján jótállásra

Ingatlan száma: Dátum: 2014-04.22.. FENNTARTÁSI MEGÁLLAPODÁS

Ingatlan száma: Dátum: 2014-04.22.. FENNTARTÁSI MEGÁLLAPODÁS Ingatlan száma: Dátum: 2014-04.22.. FENNTARTÁSI MEGÁLLAPODÁS mely létrejött egyrészről Athina Kft. székhely: 1062 Budapest, Bajza utca 24., Cg. 01-09- 689218 Képviseli: Yair Biton ügyvezető helyett Jan

A rendelet hatálya. A bérlakás értékesítésre történő kijelölése, értékének meghatározása, a bérlakás feletti tulajdonosi jog gyakorlása

A rendelet hatálya. A bérlakás értékesítésre történő kijelölése, értékének meghatározása, a bérlakás feletti tulajdonosi jog gyakorlása Sárvár város Önkormányzata Képviselő-testülete 13/2014. (VI.27.) önkormányzati rendelete az elővásárlási joggal nem terhelt önkormányzati tulajdonú bérlakások elidegenítéséről 1 Sárvár város Önkormányzata

17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet a távollevők között kötött szerződésekről

17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet a távollevők között kötött szerződésekről Opten Törvénytár Opten Kft. 1. 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet a távollevők között kötött szerződésekről A 2011.01.01. óta hatályos szöveg A Kormány a fogyasztóvédelemről

NEMZETKÖZI REKLÁMKIADVÁNY SZOLGÁLTATÁS ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI

NEMZETKÖZI REKLÁMKIADVÁNY SZOLGÁLTATÁS ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI NEMZETKÖZI REKLÁMKIADVÁNY SZOLGÁLTATÁS ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI Hatályos 2012. január 1-jétől 1. Általános rész 1.1. Az Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) a Magyar Posta által

FORINT ALAPÚ ÉVEN BELÜLI SZEMÉLYI KÖLCSÖNSZERZŐDÉS BETÉTFEDEZETTEL

FORINT ALAPÚ ÉVEN BELÜLI SZEMÉLYI KÖLCSÖNSZERZŐDÉS BETÉTFEDEZETTEL Iktatószám:../. FORINT ALAPÚ ÉVEN BELÜLI SZEMÉLYI KÖLCSÖNSZERZŐDÉS BETÉTFEDEZETTEL mely létrejött egyrészről Szécsény és Környéke Takarékszövetkezet székhely: 3170 Szécsény, Rákóczi út 71. cégjegyzékszám:

Profifuga Tömítők, ragasztók Webáruháza Általános Szerződési Feltételek

Profifuga Tömítők, ragasztók Webáruháza Általános Szerződési Feltételek Profifuga Tömítők, ragasztók Webáruháza Általános Szerződési Feltételek A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) kibocsátója: Optima Forma Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (a továbbiakban

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás Pályázati Hirdetmény A(z) Insolvent Kft. (cégjegyzékszám: 01-09-163235, székhely: 1115 Budapest, Ildikó utca 21.., levelezési cím: 1115 Budapest, Ildikó utca 21..), mint a(z) Gyömrő-House Kft. f.a (cégjegyzékszám:

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS. További információkat lsd. a jelen Befektetői tájékoztató III. fejezetében.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS. További információkat lsd. a jelen Befektetői tájékoztató III. fejezetében. PÁLYÁZATI FELHÍVÁS a Belváros-Lipótváros Budapest Főváros V. kerület Önkormányzat tulajdonában lévő V. kerület 24066 hrsz. alatti ingatlan tulajdonjogának értékesítésére 1. A pályázat kiírója: A pályázat

8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103

8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103 SIÓFOK VÁROS ÖNKORMÁNYZATA POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103 Az előterjesztés törvényességi szempontból megfelelő. Siófok, 2014. augusztus 27. Dr. Pavlek Tünde

C S A N Á D P A L O T A NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA KÉPVISELŐ-TESTÜLETE 14/2006. (III. 31.) ÖR. rendelete

C S A N Á D P A L O T A NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA KÉPVISELŐ-TESTÜLETE 14/2006. (III. 31.) ÖR. rendelete C S A N Á D P A L O T A NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA KÉPVISELŐ-TESTÜLETE 14/2006. (III. 31.) ÖR. rendelete az önkormányzati tulajdonú lakások elidegenítésének szabályairól szóló 21/2002. (XI. 15.) ÖR. rendelet

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás Pályázati Hirdetmény A(z) Válságmendzser Kft. (cégjegyzékszám: 01-09-164088, székhely: 1039 Budapest, Petőfi utca 3.., levelezési cím: 1039 Budapest, Petőfi utca 3..), mint a(z) NOVUS TRIBULUS Kft f.a

ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS. - együttesen Felek (külön-külön a Fél) - között, alulírott napon és helyen, az alábbi feltételek mellett:

ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS. - együttesen Felek (külön-külön a Fél) - között, alulírott napon és helyen, az alábbi feltételek mellett: ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS A jelen szerződés létrejött egyrészről: Cégnév: Cardnet Zrt. Székhely: 1135 Budapest; Reitter Ferenc utca 46-48. Cégjegyzékszám: 01-10-042150 Adószám: 10821886-2-41 a továbbiakban:

Általános Szerződési Feltételek

Általános Szerződési Feltételek Általános Szerződési Feltételek A B & F Kft partnerei számára lehetőséget biztosít arra, hogy online eléréssel juthassanak készlet és ár információkhoz, valamint egy elektronikus kosár alkalmazásával kezdeményezhessenek

E L Ő T E R J E S Z T É S

E L Ő T E R J E S Z T É S 1 SIÓFOK VÁROS ÖNKORMÁNYZATA POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103 Az előterjesztés törvényességi szempontból megfelelő. Siófok, 2014. május 05. Dr. Pavlek Tünde

Eladó ingatlan Jegenyés utcai építési telek

Eladó ingatlan Jegenyés utcai építési telek Eladó ingatlan Jegenyés utcai építési telek Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata nyilvános pályáztatás útján kívánja értékesíteni az alábbi ingatlant: Cím (Zalaegerszeg) Megnevezés Alapterület

POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103

POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103 SIÓFOK VÁROS ÖNKORMÁNYZATA POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103 Az előterjesztés törvényességi szempontból megfelelő. Siófok, 2014. szeptember 10. Dr. Pavlek Tünde

Kereskedelmi együttműködési keretszerződés

Kereskedelmi együttműködési keretszerződés létrejött egyrészről: Kereskedelmi együttműködési keretszerződés Név: Inter-Thermo Kft. Székhely: 8500 Pápa, Göncöl u. 10/a Adószám:10228726-2-19 VAT: HU 10228726 Cégjegyzékszám: 19-09-060021 Forint bankszámlaszám:

A fuvarozási szerződés

A fuvarozási szerződés További jogszabályok, adattárak, infók: www.stampede.hu XXXVIII. Fejezet (38.) A fuvarozási szerződés 6:257. [Fuvarozási szerződés] Fuvarozási szerződés alapján a fuvarozó a küldemény rendeltetési helyére

Maglóca Község Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013.(II.28.) önkormányzati rendelete az önkormányzat nemzeti vagyonáról

Maglóca Község Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013.(II.28.) önkormányzati rendelete az önkormányzat nemzeti vagyonáról Maglóca Község Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2013.(II.28.) önkormányzati rendelete az önkormányzat nemzeti vagyonáról Maglóca Község Önkormányzatának Képviselő-testülete Magyarország Alaptörvénye

Általános Szerződési és Felhasználási feltételek

Általános Szerződési és Felhasználási feltételek Általános Szerződési és Felhasználási feltételek Kérjük, amennyiben vásárlója, illetve aktív felhasználója kíván lenni a felveteliokosan.hu oldalnak, figyelmesen olvassa el az Általános Szerződési Feltételeinket,

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS út- és mélyépítési műszaki ellenőri megbízás tárgyában

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS út- és mélyépítési műszaki ellenőri megbízás tárgyában PÁLYÁZATI FELHÍVÁS út- és mélyépítési műszaki ellenőri megbízás tárgyában 1. A pályázat kiírója I. ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK Diósd Város Önkormányzata (székhely: 2049 Diósd, Szent István tér 1.) 2. A pályázat

PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ

PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ A VKSZ VESZPRÉMI KÖZÜZEMI SZOLGÁLTATÓ ZRT. PÁLYÁZATOT ÍR KI A VESZPRÉM, KOSSUTH UTCA 21. SZÁM ALATTI TÁRSASHÁZBAN LÉVŐ 2547/A/2, 2547/A/4, 2547/A/5 ÉS A 2547/A/6 HRSZ. ALATTI ÜZLETHELYISÉGEK

VÁLLALKOZÁSI SZERZŐDÉS

VÁLLALKOZÁSI SZERZŐDÉS VÁLLALKOZÁSI SZERZŐDÉS amely létrejött egyrészről a Debrecen Megyei Jogú város Önkormányzata (4024 Debrecen, Piac u. 20. sz.) képviseletében Kósa Lajos polgármester. mint Megrendelő, másrészről a Komplex-D

Javaslat a Salgótarján, Játszó út 2. 4/1 szám alatti lakás műterem céljára történő bérbeadására

Javaslat a Salgótarján, Játszó út 2. 4/1 szám alatti lakás műterem céljára történő bérbeadására 14253058 S algó Vagyon Kft. Salgótarján SV/2.411-2/2015 Javaslat a Salgótarján, Játszó út 2. 4/1 szám alatti lakás műterem céljára történő bérbeadására Tisztelt Közgyűlés! Salgótarján Megyei Jogú Város

A Díjbeszedő Faktorház Nyrt. Panaszkezelési Szabályzata

A Díjbeszedő Faktorház Nyrt. Panaszkezelési Szabályzata Díjbeszedő Faktorház Nyrt. Székhely: 1117 Budapest, Budafoki út 107-109. A Díjbeszedő Faktorház Nyrt. Panaszkezelési Szabályzata Hatályos: 2013. január 1. TARTALOM oldalszám A panasz bejelentése... 3 A

Szolgáltatási szerződés természetes személy felhasználónak próbaidőszakra

Szolgáltatási szerződés természetes személy felhasználónak próbaidőszakra Szolgáltatási szerződés természetes személy felhasználónak próbaidőszakra mely létrejött egyrészről az alább megjelölt Szolgáltató: Elnevezése: Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége Székhelye: 1068

POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103 SIÓFOK VÁROS ÖNKORMÁNYZATA POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103 Az előterjesztés törvényességi szempontból megfelelő. Siófok, 2014. január 14. Dr. Pavlek Tünde sk.

AUM Jógabazár Általános Szerződési Feltételek

AUM Jógabazár Általános Szerződési Feltételek AUM Jógabazár Általános Szerződési Feltételek Vásárlói szerződés Érvényes: 2013. március 17-től A Vásárlói szerződés a vevő e-mailen, telefonon vagy a webáruház rendszerén keresztül leadott megrendelése

SZEGED VÁROS HELYI EGYEDI VÉDETT ÉPÜLETEI

P A N A S Z K E Z E L É S I S Z A B Á L Y Z A T

P A N A S Z K E Z E L É S I S Z A B Á L Y Z A T P A N A S Z K E Z E L É S I S Z A B Á L Y Z A T P A N A S Z K E Z E L É S I S Z A B Á L Y Z A T 1. Alapelvek 1.1. A Takarék Faktorház Pénzügyi Szolgáltató Zrt. a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról

Tervezési szerződés minta - Nyomtatvany, bejelentes, szerződés minta - Építészmérnök tervező iroda

Tervezési szerződés minta - Nyomtatvany, bejelentes, szerződés minta - Építészmérnök tervező iroda TERVEZÉSI SZERZŐDÉS minta amely egyrészről név: Kft. székhely:. adószám:. Cg. sz.: mint megrendelő a továbbiakban: Megrendelő másrészről név: Kft. 1 / 5 székhely:. adószám:. Cg. sz.: mint vállalkozó, a

Általános Szerződési Feltételek Általános Szerződési Feltételek A Bíbor Kiadó Bt. (3516 Miskolc, Ginzery S. u. 19.) mint szolgáltató (továbbiakban: Szolgáltató), a miskolcfoto.hu honlapon található képfeltöltő rendszert használó ügyfelei

2014. Március 21. Dr. Kovács Anikó Pénzügyi és Behajtási Iroda MOKK

2014. Március 21. Dr. Kovács Anikó Pénzügyi és Behajtási Iroda MOKK 2014. Március 21. Dr. Kovács Anikó Pénzügyi és Behajtási Iroda MOKK Jogszabályi hátth ttér A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 2008. évi XLV. törvény az egyes közjegyzői nemperes eljárásokról

A Football Mania Online Webshop Általános Szerződési Feltételei (ÁSZF) (hatályos: 2014.02.24.-től)

A Football Mania Online Webshop Általános Szerződési Feltételei (ÁSZF) (hatályos: 2014.02.24.-től) A Football Mania Online Webshop Általános Szerződési Feltételei (ÁSZF) (hatályos: 2014.02.24.-től) 1. A Webshop szerződés alanyai 1.1 Szolgáltató: A Football Mania Online Webshop (továbbiakban Webshop)

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének. 18/2015. (VI.19.) önkormányzati rendelete

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének. 18/2015. (VI.19.) önkormányzati rendelete Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 18/2015. (VI.19.) önkormányzati rendelete a helyiségek bérletéről szóló 19/2011.(V. 18.) önkormányzati rendelet módosításáról Miskolc Megyei Jogú Város

A Magyar Posta Zrt. Általános szerződési feltételei a nemzetközi reklámkiadvány szolgáltatás igénybevételére

A Magyar Posta Zrt. Általános szerződési feltételei a nemzetközi reklámkiadvány szolgáltatás igénybevételére A Magyar Posta Zrt. Általános szerződési feltételei a nemzetközi reklámkiadvány szolgáltatás igénybevételére Hatályos 2012.01.01-től 1. Általános rész 1.1. Az Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban:

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK 1. Az általános szerződési feltételek alkalmazása A jelen általános szerződési feltételek a Kacsafutam Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a továbbiakban Eladó ), mint Eladó

Jelen Általános Szerződési Feltételek ( ÁSZF ) a 17/1999. ( II.5. ) Korm. rendelet előírásain alapul.

Jelen Általános Szerződési Feltételek ( ÁSZF ) a 17/1999. ( II.5. ) Korm. rendelet előírásain alapul. Webáruház Általános Szerződési Feltételek Amennyiben megrendelője, vásárlója kíván lenni web áruházunknak, kérjük figyelmesen olvassa el az Általános Szerződési Feltételeinket. Szolgáltatásainkat kizárólag

GAZDAFI-ELECTRONIC KFT. WEBÁRUHÁZ ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

GAZDAFI-ELECTRONIC KFT. WEBÁRUHÁZ ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK GAZDAFI-ELECTRONIC KFT. WEBÁRUHÁZ ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK I. BEVEZETÉS 1. A gazdafielectronic.hu domain név alatt elérhető internetes webáruház a Gazdafi-Electronic Kft. (3508 Miskolc, Futó út

Részvény átruházási szerződés,

Részvény átruházási szerződés, Részvény átruházási szerződés, mely létrejött egyrészről: a BARANYA MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT (7621 Pécs, Széchenyi tér 9.) PIR törzsszáma: 330004, adószáma: 15330004-2-02, képviseli: dr. Kékes Ferenc elnök

8. Háromkirályok OSzK Kézirattár. An. lit. 3847. 33. rajz Tusrajz 11,2 20,0 cm

8. Háromkirályok OSzK Kézirattár. An. lit. 3847. 33. rajz Tusrajz 11,2 20,0 cm 1. Névnapi üdvözlet. 1829. [júl. 26?] OSzK Kézirattár. An. lit. 3847. 2. rajz, tintaírású szöveggel 19,0 27,2 cm 2. Üdvözlet. 1830 OSzK Kézirattár. An. lit. 3847. 3. rajz 25,9 21,0 cm, tintaírású szöveggel

Vételi jogot biztosító szerződés

Vételi jogot biztosító szerződés Vételi jogot biztosító szerződés ingatlanra Vételi jogot biztosító szerződés amely létrejött egyrészről családi és utónév: születési családi és utónév:. születési hely és idő:.. anyja neve:... lakcím:....

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK Jelen dokumentum nem kerül iktatásra, kizárólag elektronikus formában kerül megkötésre, nem minősül írásbeli szerződésnek, magyar nyelven íródik, magatartási kódexre nem

Genetips Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF)

Genetips Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) Genetips Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) Genetips Kft. Székhely: 1146. Budapest, Dózsa György út 11. fszt.2. Postázási cím: 2600 Vác Pf.188. Cégjegyzékszám: 01-09-190638 Adószám: 24940962-2-42

Elállási/Felmondási jog

Elállási/Felmondási jog Elállási/Felmondási jog Ön 14 napon belül jogosult indokolás nélkül elállni e szerződéstől. Hasonlóképpen, ha a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetén a szerződés teljesítése megkezdődött, Ön

Yves Rocher Játékszabályzat Samsung játék

Yves Rocher Játékszabályzat Samsung játék Yves Rocher Játékszabályzat Samsung játék (2015. május 1-től 2015. június 30-ig) 1. Játék szervezője és a játék rövid leírása 1.1. Jelen nyereményjáték (a továbbiakban "Játék") szervezője az www.yves-rocher.hu-t

Részvételi feltételek / Játékszabály A Peugeot Tiszta a levegő! nyereményjáték feltételeinek leírása

Részvételi feltételek / Játékszabály A Peugeot Tiszta a levegő! nyereményjáték feltételeinek leírása Adószám: 108 39089-2-44 Részvételi feltételek / Játékszabály A Peugeot Tiszta a levegő! nyereményjáték feltételeinek leírása I. A nyereményjáték megnevezése: Tiszta a levegő! nyereményjáték II. III. IV.

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás Pályázati Hirdetmény A(z) DUEL-CORP Zrt. (cégjegyzékszám: 06-10-000383, székhely: 6720 Szeged, Roosevelt tér 14.., levelezési cím: 6720 Szeged, Roosevelt tér 14..), mint a(z) Orosgáz-Plus Bt. "f.a." f.a

Panasz Kezelési Szabályzat

Panasz Kezelési Szabályzat Panasz Kezelési Szabályzat A Lanope Kft Ügyfelei részére I. Preambulum A Lanope Biztosítási Alkusz Kft. (továbbiakban:alkusz) a tevékenységére,magatartására, vagy mulasztására vonatkozó panaszok hatékony,

Az SKF Svéd Golyóscsapágy Zrt. Általános Szerződési Feltételei

Az SKF Svéd Golyóscsapágy Zrt. Általános Szerződési Feltételei Az SKF Svéd Golyóscsapágy Zrt. Általános Szerződési Feltételei I. A Szerződés hatálya Jelen Általános Szerződési Feltételek hatálya kiterjed az SKF Svéd Golyóscsapágy Zrt. (továbbiakban SKF Zrt.) által

ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS Fajta és mennyiség szerint meghatározott dolog határidős adásvételére

ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS Fajta és mennyiség szerint meghatározott dolog határidős adásvételére Amely létrejött egyrészről ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS Fajta és mennyiség szerint meghatározott dolog határidős adásvételére Név Székhely Képviseli Adószám Cégjegyzékszám Bankszámlaszám Szolgáltató nevében eljáró

Új kockázatok és lehetőségek az Általános Szerződési Feltételek alkalmazása során, különös tekintettel az új Ptk.-ra

Új kockázatok és lehetőségek az Általános Szerződési Feltételek alkalmazása során, különös tekintettel az új Ptk.-ra Új kockázatok és lehetőségek az Általános Szerződési Feltételek alkalmazása során, különös tekintettel az új Ptk.-ra Dr. Balázs Tamás irodavezető ügyvéd, egyetemi adjunktus Dr. Balogh Mónika jogász, ügyvédjelölt

Hazai társfinanszírozási támogatási szerződés megkötésének folyamata

Hazai társfinanszírozási támogatási szerződés megkötésének folyamata Hazai társfinanszírozási támogatási szerződés megkötésének folyamata Rába Anikó, VÁTI Nonprofit Kft. Nyugat-magyarországi Ellenőrzési Osztály Partneri szeminárium magyar partnerek részére Pécs, 2013.02.13

TANÁCSADÓ SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS

TANÁCSADÓ SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS Sorszám: TANÁCSADÓ SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS Közbeszerzési tanácsadás szolgáltatáscsomag Tanácsadás telefonon, írásban, személyesen, valamint előadások és kiadványok formájában. Vevőszolgálati Iroda: Közbeszerzési

Bankszámla hitelkeret szerződés

Bankszámla hitelkeret szerződés Bankszámla hitelkeret szerződés amely létrejött egyrészről a Hajdúdorog és Vidéke Takarékszövetkezet hajdú.. egysége.cím Felügyeleti hatóság: Magyar Nemzeti Bank székhelye: 1054 Budapest, Szabadság tér

ELJÁRÁSI REND A MAGYAR ÁLLAMKÖTVÉNYEK LEJÁRAT ELŐTTI - TŐZSDÉN KÍVÜLI OTC ÜGYLET KERETÉBEN TÖRTÉNŐ - MÁSODPIACI VISSZAVÁSÁRLÁSÁHOZ

ELJÁRÁSI REND A MAGYAR ÁLLAMKÖTVÉNYEK LEJÁRAT ELŐTTI - TŐZSDÉN KÍVÜLI OTC ÜGYLET KERETÉBEN TÖRTÉNŐ - MÁSODPIACI VISSZAVÁSÁRLÁSÁHOZ ELJÁRÁSI REND A MAGYAR ÁLLAMKÖTVÉNYEK LEJÁRAT ELŐTTI - TŐZSDÉN KÍVÜLI OTC ÜGYLET KERETÉBEN TÖRTÉNŐ - MÁSODPIACI VISSZAVÁSÁRLÁSÁHOZ Budapest, 2009. március 11. Az Államadósság Kezelő Központ Zártkörűen

14. NAPIREND Ügyiratszám: 1/716/2012. E L Ő T E R J E S Z T É S. a Képviselő-testület 2012. november 23-i nyilvános ülésére

14. NAPIREND Ügyiratszám: 1/716/2012. E L Ő T E R J E S Z T É S. a Képviselő-testület 2012. november 23-i nyilvános ülésére 14. NAPIREND Ügyiratszám: 1/716/2012. E L Ő T E R J E S Z T É S a Képviselő-testület 2012. november 23-i nyilvános ülésére Tárgy: Előterjesztő: Előkészítette: Megtárgyalja: Meghívottak: Tapolcai Városgazdálkodási

ThyssenKrupp Ferroglobus Kereskedelmi ZRt. Általános szállítási (eladási) feltételei 2013. december 1. napjától

ThyssenKrupp Ferroglobus Kereskedelmi ZRt. Általános szállítási (eladási) feltételei 2013. december 1. napjától ThyssenKrupp Ferroglobus Kereskedelmi ZRt. Általános szállítási (eladási) feltételei 2013. december 1. napjától Az általános eladási (szállítási, szállítmányozási) feltételek (továbbiakban ÁSZF) eltérő

ÓBUDA-BÉKÁSMEGYER ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐTESTÜLETÉNEK 12/1998. (V. 7.) 1 RENDELETE 2 A TULAJDONÁBAN LÉVŐ LAKÁSOK ELIDEGENÍTÉSÉNEK EGYES FELTÉTELEIRŐL

ÓBUDA-BÉKÁSMEGYER ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐTESTÜLETÉNEK 12/1998. (V. 7.) 1 RENDELETE 2 A TULAJDONÁBAN LÉVŐ LAKÁSOK ELIDEGENÍTÉSÉNEK EGYES FELTÉTELEIRŐL ÓBUDA-BÉKÁSMEGYER ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐTESTÜLETÉNEK 12/1998. (V. 7.) 1 RENDELETE 2 A TULAJDONÁBAN LÉVŐ LAKÁSOK ELIDEGENÍTÉSÉNEK EGYES FELTÉTELEIRŐL A 17/1999. (V. 13.) 3, A 33/2000. (X. 24.) 4, A 42/2000.