9. Grafikai Kamaraaukció március 10. Leütési lista
- Réka Tamásné
- 7 évvel ezelőtt
1 9. Grafikai Kamaraaukció március 10. Leütési lista Kat. sz. Leírás Kikiáltási ár Leütési ár 0001 Aba-Novák Vilmos: Székely Aladár portréja (1923) Aba-Novák Vilmos: Román tánc Adelmann Gusztáv: Villanegyed (1999) Almásy Aladár: Kompozíció (1976) Almásy Aladár: Örökbefogadott Pásztorleány (1985) Almásy Aladár: Törött kapás asszony Angyalföldi Szabó Zoltán: Műteremben Artner Margit: A festő Artner Margit: A remete Artner Margit: A vándor Artner Margit: Anzilor (1985) Artner Margit: Az erdő Artner Margit: Az idill Artner Margit: Macskás hölgy Artner Margit: Madarász Augustus-Neve, A.: A Sóhajok hídja Velencében Bálint Endre: Magány (1970) Baranyay András: Táplálék Barcsay Jenő: Dombos táj Barcsay Jenő: Gondolkodó Barcsay Jenő: Máriaremete Bayros, von Franz: Erotikus jelenet Bene Géza: Dombos táj (1949) Bene Géza: Tájkép fákkal (1955)
2 0025 Bene Géza: Kompozíció (1946) Bényi László: Tavaszi kertrészlet (1984) Beöthy Steiner Anna: Kompozíció Biai-Főglein István: Balerina (1930) Borsos Miklós: A toronyban Borsos Miklós: Sirályok (1985) C. Bach jelzéssel: Erndtefreuden Chioma jelzéssel: Nagybányai részlet (1926) Czóbel Béla: Női akt Czóbel Béla: Női képmás Czóbel Béla: Ülő nő Cserepes István: Nagyvárad (1942) Decoéne jelzéssel: Sie hat noch nie gedient! Deim Pál: Barcsay-fej Deim Pál: Kőmíves Kelemenné II Eckhardt jelzéssel, XIX. sz. vége: Huszár (1887) ef Zámbó István: Betört kancsótojáshéjfejű Edwin (2004) Élesdy István: Kilátás a várból (1953) Erben, Johann Peter Wolff, XVIII. sz. első fele: Stockholm látképe Farkasházy Miklós: Kikötő Farkasházy Miklós: Nagyvárosi részlet (1924) Gábor Jenő: Tájkép pihenőkkel (1956) Gáborjáni Szabó Kálmán: Bracciano (1931) Gross Arnold: A kertvége játékai Gross Arnold: Beszélgetések a barátságról Gross Arnold: Gőzmozdonyok és a festő Gross Arnold: Játék-film Gross Arnold: Kis műteremház Gross Arnold: Madárvilág II Gross Arnold: Művészek Gross Arnold: Október Gross Arnold: Tordai kert Gross Arnold: Búcsú a nyártól
3 0058 Gyarmathy Tihamér: Öntudat (1949) Gyarmathy Tihamér: Kompozíció Gyarmathy Tihamér: Kozmosz Gyémánt László: Görnyedő akt H. Sindleton után, C. Turner: The fairing Hajós Imre: Burgos-i kikötő (1954) Heller Andor: Madonna a gyermekkel (1941) Herman Lipót: Pólya Tibor alszik (1928) Herman Lipót: Szobabelső (1943) Hincz Gyula: Anya gyermekével Hincz Gyula: Csellós Hincz Gyula: Női fej Hincz Gyula: Sorsok és emberek Hommage a Bartók mappa: 32 művész sokszorosított grafikája Hopfmüller jelzéssel: Romos táj I. Young jelzéssel (W. Beechy után): The Gipsy Fortune Teller Ifj. Keleti Jenő: Újságárus Innocent Ferenc: Lányka portré (1893) Ismeretlen művész: Faun és nimfa (1901) Ismeretlen művész: Fürdőzők Ismeretlen művész: Kikötői jelenet Ismeretlen művész: Lóverseny Ismeretlen művész: Szénaboglyák Istókovits Kálmán: A háború okozta veszteségek (1946) Istókovits Kálmán: Duna-part menti látkép (1956) Isókovits Kálmán: Fekvő női akt Iványi Grünwald Béla: Balatoni táj Iványi Grünwald Béla: Csikós Iványi Grünwald Béla: Aktok Jankay Tibor: Álom (1979) Johann Christian Klengel: Divers Suhets d'apres Les Desseins de Mons. Dietrich par son Eleve. J. C. Klengel,
4 0089 Kádár Béla: Fiatal lány lepellel Károlyi András: Női aktok (1970) Károlyi András: Az élet allegóriája (1978) Kárpáthy Jenő: Virágárus lány Kass János: Orvosportrék mappa, 12 db rézkarc Kass János: 3 db metszet Klie Zoltán: Falusi életkép Kmetty János: Önarckép Kolozsváry Zsigmond: Kompozíció (1972) Kondor Béla: Főtefejtés a XIX. században Koszkol Jenő: Tunisz Koszkol Jenő: Velence Kukuli Ádám: Enteriőr fiatal nővel L. Bisch jelzéssel: Der kleine Verwundete Láng Rudolf: Bohóc Láng Rudolf: Suzanne papagájjal (1987) Lechner Károly: Lovak (1863) Lechner Károly: Josef Antuan Poniatowsi lovon (1865) Lechner Károly: Otto von Bismarck (1865) Lotz Károly: Puttók álarccal (freskóvázlat) Lotz Károly: Puttók virágokkal (freskóvázlat) Lotz Károly: A négy évszak allegóriája (freskóterv) Löschinger Hugó: Oroszlán (1904) Makoldy József: Zala György műtermében (1924) Márffy jelzéssel: Férfi portré Markó András: Tengerpart hajósokkal (1869) Martyn Ferenc: Lovas Martyn Ferenc: Vihar Miháltz Pál: Kalitka (1965) Miháltz Pál: Kút Szentendrén Molnár C. Pál: Vadászat Molzer, Hermann: Enteriőr Molzer, Hermann: Enteriőr II. (Leukipposz lányainak elrablása)
5 0122 Móricz Margit: Női akt Mund Hugó: Pihenők tájban Nagy István: Ház fák között Országh Imre Ferenc: Felkelő nap (1927) Patkó Károly: Adógaras (Tiziano után) Patkó Károly: Cséplés Patkó Károly: Kislány portré (1936) Pekáry István: Csikósok (1935) Pekáry István: Veszprémi juhász (1932) Pleidell János: Álló női akt (1961) Raffaello da Urbino után Carlo, Gregori: La Santa Conversazione Reich Károly: A kedves közelléte I Reich Károly: A sarkantyús csizma Reich Károly: A windsori víg nők, 8 db illusztráció terve Reich Károly: Az Isten kardja Reich Károly: Előétel Reich Károly: Ivóban Reich Károly: Kaptárak Reich Károly: Lovas huszár Reiszmann Károly Miksa: Kolostor a Kármel-hegyen Rézkarc gyűjtő 9 db Rippl-Rónai József után Prihoda István: Darvas Lili portréja Ruzicskay György: Anya gyermekével Ruzicskay György: Falusi részlet Ruzicskay György: Fasor Sarto, Pietro (Pietro Schneider): Csendélet Scheiber Hugó: A bölcs rabbi Scheiber Hugó: Kávéházi portré Stammhammer, Ferdinand: Folyópart csónakokkal Sugár Andor: Barta Éva a műhelyben (1988) Szabó Vladimir: Húsiparos rémálma (1966) Szabó Vladimir: A régiség kereskedő
6 0154 Szabó Vladimir: Budapest száz éves Szalay Lajos: Pegazus Szántó Piroska: Virágkompozíció (1992) Szántó Piroska: Virágok (1964) Szász Endre: A fiú Szász Endre: A lány Szász Endre: Asztalnál (1965) Szentgyörgyi József: Juss IV (1993) Szentgyörgyi József: Népdal I. (2006) Uitz Béla: Árkádia (1917) Vadász Endre: Húsvéti köszöntő (1938) Vaszary János: Fekvő akt W. R. Bigg után, R. Dunkarton: The Soldiers Widow Wagner Sándor: Velence Wheatley (H. Gillbank után): Rustic Hours (Night) Würtz Ádám László: Modern kor (1980) Würtz Ádám: A Varázsló (1979) Würtz Ádám: A TV bemondónő álma (1986) Würtz Ádám: Mesélő (1991) Zórád Ernő: Hogy szabad egy angyalnak ilyet mondani Zórád Ernő: A jósnő Zórád Ernő: Ürge Zórád Ernő: A szóló-rák (Krúdy-illusztráció)
9. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ
9. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ 2015. március 10. 17 óra BÁV Apszisterem AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS 2015. február 27. március 7. hétfő-péntek: 10 18 óráig, szombat: 10 14 óráig, vasárnap zárva BÁV Apszisterem 1052 Budapest,
RészletesebbenPremier Galéria 12. aukció 2015. október 19.
RészletesebbenBorítékos aukció tételei. Múzeumok éjszakája. 2013. június 22.
RészletesebbenSENST MUZEUM, BUDAPEST, 1954- JLliUS-AUGUSZTUS
N Y Á R I T Á R L A T SENST MUZEUM, BUDAPEST, 1954- JLliUS-AUGUSZTUS BIRALÓ bizottság tagjai Kocsis András Antal Károly Baksa Soós György, Bánó Endre, Beck András, Benedek Jenő Berda Ernőné Csáki Maronyák
RészletesebbenA NEMZETI SZALON IGAZGATÓSÁGI. gróf Andrássy Gyula v. b. t. t. ^Molnár '-Viktor ZKorvai fjános. 3)éry Béla
A NEMZETI SZALON IGAZGATÓSÁGA: ELNÖK : gróf Andrássy Gyula v. b. t. t ALELNÖKÖK : ^Molnár '-Viktor ZKorvai fjános ny. államtitkár szobrászművész IGAZGATÓ: 3)éry Béla IGAZGATÓSÁGI TAGOK: Baditz Ottó Gellért
Részletesebben11. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ LEÜTÉSI LISTA FEBRUÁR ÓRA BÁV APSZISTEREM
Kat. szám Tétel címe Kikiáltási Leütési ár ár 0001 34 db erotikus fotó 15 000 19 000 0002 Aba-Novák Vilmos: Álló női akt (1920) 220 000 220 000 0003 Aba-Novák Vilmos-Zalán Tibor: Számozott grafikai album
RészletesebbenA HELIKON GALÉRIA KIÁLLÍTÁSAI, 1972 1985
A HELIKON GALÉRIA KIÁLLÍTÁSAI, 1972 1985 Helye: Bp., V., Eötvös Loránd [ma Papnövelde] u. 8. 1972 1972. április 27. május 21. Barcsay Jenő rajzainak kiállítása. Rendezte Frank János 1972. június 8. július
RészletesebbenPLAKÁT MŰVÉSZETI KIÁLLÍTÁS
PLAKÁT MŰVÉSZETI KIÁLLÍTÁS ERNST MÚZEUM 1953 BÍRÁLÓ BIZOTTSÁG TAGJAI: Bánó Endre Bortnyik Sándor Czjglényi Ádám Gábor Pál Győry Miklós Konecmi György Pál György Pogány ö. Gábor Raszter Károly Retcb Károly
Részletesebben12. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ. Leütési lista
12. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ Leütési lista Katalógus sorszáma Tétel Kikiáltási ár Leütési ár 1 Aba Novák Vilmos: Nagybányai táj 32 000 Ft 34 000 Ft 2 Aba-Novák Vilmos: Savonarola (1925) 65 000 Ft 0 Ft 3 Aba-Novák
RészletesebbenLOTZ KÁROLY ERNST-MUZEÜM EMLÉKKIÁLLÍTÁST. legközelebb
f I MZ ERNST-MUZEÜM legközelebb LOTZ KÁROLY EMLÉKKIÁLLÍTÁST rendez. Tiz év múlott el azóta, hogy a Képzőművészeti Társulat a Lotz-kiállitást rendezte. Azóta a nagy magyar mester oly sok elfeledett ismeretlen
Részletesebbensociei gtój Andrássy Gyula v. b t t. Edvi Illés Aladár tkalona ÍNáncloi SKézdi ZKonács Xászló Rubovics Márk íbauman 3\íár(on Qellérl ^Jenö
A NEMZETI SZALON IGAZGATÓSÁGA: ELNÖK : gtój Andrássy Gyula v. b t t. MŰVÉSZETI ALELNÖK ; IGAZGATÓ: 'Jiorvai ^János Művészek: Edvi Illés Aladár tkalona ÍNáncloi SKézdi ZKonács Xászló Rubovics Márk c Vajda
RészletesebbenRAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA
Rajz és vizuális kultúra középszint 1112 ÉRETTSÉGI VIZSGA 2013. május 16. RAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI ÉRETTSÉGI VIZSGA JAVÍTÁSI-ÉRTÉKELÉSI ÚTMUTATÓ EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA Általános
RészletesebbenXXV. ÉVFOLYAM, 9. (295.) SZÁM, 2014. SZEPTEMBER
XXV. ÉVFOLYAM, 9. (295.) SZÁM, 2014. SZEPTEMBER EGYHÁZUNK ÉLETE A TE ÉLETED IS! Jöjj Szentlélek, segítsd a fiatalokat az új tanévben is! nyári vakáció élményei még A alig múltak el, az élmények elevenek,
RészletesebbenNyitva tartás: hétfő kivételével naponta 10 00-12 00 és 14 00-17 00 ; Gyöngyös 3200, Szent Bertalan út 3.
Nagyrédei Kecskefarm, Nagyréde Kézműves kecskesajtok kóstolása egy csodálatos családi birtokon. A program egyéni bejelentkezés alapján történik és a házigazda személyesen a vendégekkel járja be a birtokot.
RészletesebbenMOST JELENT MEG ERNST-MUZEUM.
MOST JELENT MEG ERNST-MUZEUM. I. füzet. ERNST LAJOS: Jacopo Tintoretto : Szent István Mária oltalmába ajánlja Magyarországot. MAYER L. AUGUST : Tintoretto egy ösmeretlen magyar vonatkozású képe. II. füzet.
RészletesebbenXIV. 9. Dr. Székely Béla nagykőrösi ügyvéd iratai 1908-1944
XIV. 9. Dr. Székely Béla nagykőrösi ügyvéd iratai 1908-1944 Terjedelem: 2,00 fm, 20 doboz, 20 raktári egység Raktári helye: Nagykőrös, 15. terem, 116-119. polc Az iratokat Dr. Feldmáyer György nagykőrösi
RészletesebbenBalatongyörök.... a megálmodott valóság! www.balatongyorok.hu
Balatongyörök 2014... a megálmodott valóság! Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Fotók: Marton Tamás 2014 január 1 2 3 4 5 Újév
RészletesebbenSZERKESZTI TORMAY CECILE
NAPKELET SZERKESZTI TORMAY CECILE XV. KÖTET 1930 JANUÁR JÚNIUS 1 6. SZÁM A MAGYAR IRODALMI TÁRSASÁG KIADÁSA BUDAPEST TARTALOM. REGÉNY Török Sándor : Az idegen város 67, 157, 256, 362, 442, 563 ELBESZÉLÉSEK
RészletesebbenP E T E R D I A N D O R.
Hol elkalandoz művészképzelet : A végtelen itt föltárul neked! Lelked a Szépség vizébe merülhet, Mélységbe szállhat, magasba repülhet, Aranyközépút bús zarándokának Itt meg nem nyílnak a megszentelt zárak,
RészletesebbenMEGJELENT. Dr LÁZÁR BÉLA. a Petőfi Társaság Gyulai-nagydijával koszorúzva. A MUNKÁCSY-KÉRDÉS
MEGJELENT. Dr LÁZÁR BÉLA a Petőfi Társaság Gyulai-nagydijával koszorúzva. A MUNKÁCSY-KÉRDÉS I. Munkácsy-kritikák kritikája. II. Harsányi Zsolt Ecce Homo"-jának kritikája. III. Munkácsy és a Louvre. Ára
RészletesebbenPremier Galéria 13. aukció 2015. december 7.
Részletesebbenleütési ár: 4.000 Ft leütési ár: 1.500 Ft
RészletesebbenAmagyar üvegipar története alig ismert a külföldi
Az üvegművesség történetének kutatása EREDMÉNYEK ÉS FELADATOK Amagyar üvegipar története alig ismert a külföldi szakemberek előtt. Mint ahogyan a régi nagy jelentőségű üvegmonográfiák szerzői, pl. Schmidt,
RészletesebbenKÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA
ÉRETTSÉGI VIZSGA 2013. május 21. MŰVÉSZETTÖRTÉNET KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA 2013. május 21. 14:00 Az írásbeli vizsga időtartama: 120 perc Pótlapok száma Tisztázati Piszkozati EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA
RészletesebbenMerítés a KUT-ból X. JUBILÁRIS KIÁLLÍTÁS
RészletesebbenCsaládfa. Anya. nagyapa. Alsó Ferenc. 1880-as évek 1944. Interjúalany. Vári (Weitzenfeld) Pálné (szül. Hochberger Éva) 1924.
Családfa Apai nagyapa Hochberger Lipót 1870-es évek 1930-as évek második fele Apai nagyanya Hochberger Lipótné (szül.?) Anyai nagyapa Alsó Ferenc 1880-as évek 1944 Anyai nagyanya Alsó Ferencné (szül. Grünstein
RészletesebbenCsaládfa. Müller Bernátné (szül. Neufeld Leonóra) 1877-1944. Svéd Zsigmondné (szül. Stern Mária) 1867 1944. Müller Bernát 1874-1944
Családfa Apai nagyapa Apai nagyanya Anyai nagyapa Anyai nagyanya Svéd Zsigmond 1872-1944 Svéd Zsigmondné (szül. Stern Mária) 1867 1944 Müller Bernát 1874-1944 Müller Bernátné (szül. Neufeld Leonóra) 1877-1944
RészletesebbenCsaládfa. Klein József 1847/48 1920. Interjúalany Radvaner Vilmosné (korábban: Grósz Tiborné) (szül. Gönczi Erzsébet) 1908.
Családfa Apai nagyapa Rosenberg Herman (1830 1908) Apai nagyanya Eosenberg Hermanné (szül. Feuerstein Regina) 1830-as évek 1908 Anyai nagyapa Klein József 1847/48 1920 Anyai nagyanya Klein Józsefné (szül.
RészletesebbenA II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár kiadványai
A II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár kiadványai A korábbi II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár kiadványai 60 év a Megyei Könyvtár életéből : könyvtártörténeti kolligátum a II. Rákóczi Ferenc Megyei
RészletesebbenLipták Pál születésének 90. évfordulójára emlékezünk
A Nagy Könyvtáros A Békéscsabai Megyei Könyvtár Kossuth-díjas igazgatója, Lipták Pál születésének 90. évfordulójára emlékezünk http://www.hirado.hu/hirek/2011/10/~/media/news/hirado/hirek/2011/10/08/08/liptakpal.jpg.ashx
Részletesebben06/
RészletesebbenSpinoza Színház hírlevél - spinoza.hu
Spinoza Színház hírlevél - spinoza.hu Kedves Spinoza-barát! Íme az év utolsó hónapjának programja, három premierrel és hozzá még egy budapesti bemutatóval! 2. kedd 19 óra Mészáros Márta estje 5. péntek
RészletesebbenBSC N hallgatók részére
TERVEZÉSI SZIGORLAT és ALKOTÓHÉT feladatleírás 2012 ősz BSC N hallgatók részére 4+1 szerállásos tűzoltólaktanya Tervezési helyszín leírása: Hajdúböszörmény nyugati részén, az 1960-as évektől kialakuló
RészletesebbenPremier Galéria 11. aukció 2015. június 1.
Premier Galéria 11. aukció 2015. június 1. Tételszám 1 Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Rézkarc/papír, 8,5x10,5 cm, jjl.: Aba-Novák '24 18000 60000 70000 Árkádiai jelenet 2 Szentgyörgyi Kornél (1916-2006):
RészletesebbenLECHNER ÖDÖN ÉS KORA BEADÁSI HATÁRIDŐ: 2014. ÁPRILIS 11. Irodalom: MŰVÉSZETI TÖREKVÉSEK EURÓPÁBAN ÉS MAGYARORSZÁGON
LECHNER ÖDÖN ÉS KORA MŰVÉSZETI TÖREKVÉSEK EURÓPÁBAN ÉS MAGYARORSZÁGON BEADÁSI HATÁRIDŐ: 2014. ÁPRILIS 11. Irodalom: Budapest lexikon Az építészet mesterei. Lechner Ödön (Holnap Kiadó) Az izmusok -sorozat
RészletesebbenREPERTÓRIUM. Benkó Imre, Arany János tanársága N.-Kőrösön. Ism. dr. :ilázár Béla. Nemzet 194. sz.., r,
REPERTÓRIUM. Abonyi Lajos. (1843-1898.) (Képpel). Vasár, Ujs., 18. sz.' t /,... Ábrányi Emil, Garay János emlékezete. Budap. Napló "155. -sz. Ábrányi Emil. Abonyi Lajos. Budáp. Napló 118. sz, Ambrus Zoltán.
RészletesebbenMŰCSARNOK KATALÓGUSOK A KÖNYVTÁRBAN
MŰCSARNOK KATALÓGUSOK A KÖNYVTÁRBAN 1896 1944 (A kiállítások időpontjának sorrendjében. Zárójelben a raktári szakjel.) 1896 1896. ezredéves országos kiállítás Budapesten. Az Országos Magyar Képzőművészeti
RészletesebbenSebők zsigmond. Színfoltok
Sebők zsigmond Színfoltok 2011 Felolvasás közben A minap egy fölolvasáson voltam. Nagy közönség volt jelen, különösen sok elegáns asszony, a fővárosnak ama rétegéből, mely toalettjében egyesíti az ízlés
RészletesebbenKis pénzből komoly magyar gyűjtemény
beszélgetés Szarvasy Mihállyal Kis pénzből komoly magyar gyűjtemény beszélgetés Szarvasy Mihály New York-i művészeti szakértővel Mattis Teutsch János, Munkácsy Mihály, Moholy- Nagy László három példa olyan
Részletesebben2008.08.08. Mahatma Gandhi 1869-1948. Kalkuttai Teréz anya 1910-1997. Albert Schweitzer 1875-1965. Szabó Magda Sz.: 1917. Illyés Gyula 1902-1983
Baldung-Grien: Három kor 1539. Prado, Madrid A krónikus ellátás, a hosszú távú gondozás perspektívái Dr. Kereszty Éva Az idősödő társadalom a XXI. század kihívása: Soha nem volt ilyen egészséges a lakosság,
RészletesebbenB, Bicskei B, Borsos C, Cs
1 A, Á 2 Agatonović Budimirka Herceg János 17. 799-231 3 Ágoston István Nagy út 62a. 799-110 4 Ágoston János Nagy út 28. 799-463 5 Ágoston Károly Kossuth Lajos 11 799-097 6 Ágoston Pál Radnóti Miklós 18.
RészletesebbenMúzeumpedagógiai szolgáltatások Általános információ. MEGTEKINTHETİ KIÁLLÍTÁSOK Idıszaki kiállítás. címe, rövid összefoglaló (max.
MÚZEUM ADATAI Múzeum neve Megye Település Pontos cím Honlapcím Név Múzeumpedagógiai szolgáltatások Általános információ Megrendelés Telefon E-mail Név Telefon E-mail Városi Mővészeti Múzeum Gyır-Moson-
Részletesebben1. tabló Megállító tábla 1. Kiskunhalas látképe a szabadkai országút felől, 1935. (Magántulajdon)
1. tabló Megállító tábla 1. Kiskunhalas látképe a szabadkai országút felől, 1935. (Magántulajdon) 2. tabló Látkép. Központ. Református templom 1. A város északnyugatról és a Harangos-tó nádasa, 1930-as
Részletesebbenáltalános muzeológia, múzeumtörténet, művészettörténet, műtárgyvédelem műtárgyak kezelése, múzeumi nyilvántartás és adminisztráció
Szakképesítés: 52 211 01 Műtárgyvédelmi munkatárs A), B) és C) vizsgafeladat Az A) vizsgafeladat megnevezése: Múzeumi gyűjtemény- és raktárkezelés Összetett tételek általános muzeológia, múzeumtörténet,
RészletesebbenA NEMZETI SZALON IGAZGATÓSÁGA:
A NEMZETI SZALON IGAZGATÓSÁGA: ELNÖK : qráf Andrássy Gyula v. b t ALELNÖK : íjcorvai ^János szobrászművész IGAZGATÓ 3)éry Béla IGAZGATÓSÁGI TAGOK ébauman ZMárton Qellert Jenő Katona ^Nándoi Kezdi ^Kovács
RészletesebbenMűsorfüzet. 2016. február
Műsorfüzet 2016. február 3. Február 6. Farsangi Mesekastély - Alma együttes 3. Február 6. Téli Tihany teljesítménytúra 3. Február 25. Kommunizmus áldozatainak emléknapja 4. Február 26. "A Nagy Északi Fény
RészletesebbenKOPASZOK ÉS HAJASOK VILÁGHARCA
KOPASZOK ÉS HAJASOK VILÁGHARCA In memóriám Nagy Lajos NAP KIADÓ TARTALOM FIATAL EMBEREK Borbély Sándor: így élt Nagy Lajos. Részlet (In: Borbély Sándor: így élt Nagy Lajos. Bp., Móra, 1986) 7 Kardos Pál:
Részletesebben* & KIÁLLÍTÁSÁNAK KÉPES KATALÓGUSA BUDAPEST NEMZETI SZALON 1930 JANUÁR
* & KIÁLLÍTÁSÁNAK KÉPES KATALÓGUSA BUDAPEST NEMZETI SZALON 1930 JANUÁR A NEMZETI SZALON VEZETŐSÉGE ELNÖK : f Gróf ANDRÁSSY GYULA v. b. t. t. ALELNÖKÖK : IGAZGATÓ : Gellért Jenő Horvai János Dén> I éla
RészletesebbenElső gyűjteményes kiállítása 1938-ban a Tamás Galériában nyílt meg. 1936-tól a Magyar Képzőművészek Egyesületének, majd 1937-től a Képzőművészek Új
Élete 1991. november 23.-án született Kiskohon ma Románia területe. Nehéz gyermekkora volt, hiszen árvaházba került. 1913-ban Andrássy József örökbefogadta. Cimfestő szakmát tanult, majd egyik tanára,
RészletesebbenBOD PÉTER KÖNYVTÁRHASZNÁLATI VERSENY KERÜLETI DÖNTŐ
Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézet 1088 Budapest, Vas u. 8-10. BOD PÉTER KÖNYVTÁRHASZNÁLATI VERSENY KERÜLETI DÖNTŐ A versenyző neve:.. osztálya:.... Az iskola neve:. Az iskola címe:.
RészletesebbenVárakozásban élünk a következő napokban:
Művészeti hírlevél Galériánk hírei Ünnepi várakozás Várakozásban élünk a következő napokban: karácsony közeleg, a gyermek-jézus születésének időpontja. Olyan eseményt várunk, amelynek ismerete részlegesen
RészletesebbenMűszaki szerkesztés, tipográfia: Dr. Pétery Kristóf ISBN 978-963-607-611-5. Mercator Stúdió, 2009
A magyar irodalom és kultúra örökbecsű értékeinek ápolása, terjesztése érdekében az Országos Széchenyi Könyvtárral együttműködve kiadja a Mercator Stúdió. Felelős kiadó a Mercator Stúdió vezetője Műszaki
RészletesebbenCsaládfa. Deutsch Ignácné (szül. Perl Mária) 1841 1931. Zsigmondné (szül. Glazel Berta) 1870-es évek 1944. Brichta. Deutsch Ignác 1841 1897
Családfa Apai nagyapa Deutsch Ignác 1841 1897 Apai nagyanya Deutsch Ignácné (szül. Perl Mária) 1841 1931 Anyai nagyapa Brichta Zsigmond 1860-as évek 1944 Anyai nagyanya Brichta Zsigmondné (szül. Glazel
RészletesebbenFIZIKA. 1986 és 2013 között 1794 középiskolás vett részt a fizika OKTV döntőin, ezek évenkénti megoszlása a következő volt:
FIZIKA FIZIKA 1 1986 és 2013 között 1794 középiskolás vett részt a fizika OKTV döntőin, ezek évenkénti megoszlása a következő volt: 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
RészletesebbenTAGDÍJAK, TÁMOGATÁSOK
TAGDÍJAK, TÁMOGATÁSOK 2015 (2014. dec. 13-tól 2015. dec. 15-ig) 50000 Ft Dr. Rónai Ferenc 34210 Ft (110 Euro) Zarka Josef & Zarka Thomas Wien 30000 Ft Guba István Zalaegerszeg Speer Walter 25000 Ft Németh
RészletesebbenVÍZILABDA ALBUM ÉS MATRICACSOMAGOK ÁRUSHELYEK LISTA POSTA POSTA _ Árus _ Címe Bács-Kiskun megye 6000 Kecskemét Dózsa György út 23.
VÍZILABDA ALBUM ÉS MATRICACSOMAGOK ÁRUSHELYEK LISTA POSTA Megye POSTA _ Árus _ Címe Bács-Kiskun megye 6000 Kecskemét Dózsa György út 23. Bács-Kiskun megye 6000 Kecskemét Gázló utca 29/a Bács-Kiskun megye
RészletesebbenKulturális Programok Rendezvények Miskolc 2015. április 27- május 3-ig
Kulturális Programok Rendezvények Miskolc 2015. április 27- május 3-ig 27-29-ig Cine-Mis mozi műsor. 15:30 Hétköznapi vámpírok. 17:45 A pláza ásza Vegasban. 20:00 Adeline varázslatos élete. Uránia art
Részletesebbent Gróf ANDRÁSSY GYULA v. b. t. t.
a nemzeti szalon vezetősége Gellért Jenő E L N Ö K : t Gróf ANDRÁSSY GYULA v. b. t. t. ALELNÖKÖK: Ü G Y É S Z : Di. Képessy József PÉNZTÁRNOK : Eckstein M. Miklós Horvai János TISZTELETBELI TAGOK: IGAZGATÓ
RészletesebbenFEHÉR KATALIN. Magyar nyelvû gyermek- és ifjúsági könyvek a felvilágosodás korában. Magyar Könyvszemle 2000. 1. sz. 89-94.
FEHÉR KATALIN Magyar nyelvû gyermek- és ifjúsági könyvek a felvilágosodás korában Magyar Könyvszemle 2000. 1. sz. 89-94. Bertits Ferenc pécsi pap a Mindenes Gyûjtemény címû folyóiratban 1, 1790-ben, egy
RészletesebbenA MÁTYÁS-TEMPLOM TORNYAIBAN
A MÁTYÁS-TEMPLOM TORNYAIBAN TALÁLT EMLÉKIRATOK Üzenetek az utókornak Az alkotás befejezése mindig misztikus emelkedettségű pillanat. Érdekes, hogy amikor az értéket alkotó ember átadja művét a közösségnek,
RészletesebbenVízivárosi Galéria 2011. május 26 június 22. A II. Kerületi Önkormányzat Kerület Napja rendezvénysorozata keretében 2011. június 17-18.
MTI fotó: Molnár Edit Áprily Lajos Szentgyörgypusztán, 1962 Ifjúságom története m o l n á r e d i t f oto g r á f u s k i á l l í tá s a Vízivárosi Galéria A II. Kerületi Önkormányzat Kerület Napja rendezvénysorozata
Részletesebben1. melléklet a Kisújszállási Települési Értéktár Bizottság által a Kisújszállási Értéktárba felvett értékek véleményezéséről szóló előterjesztéshez
1. melléklet a Kisújszállási Települési Értéktár Bizottság által a Kisújszállási Értéktárba felvett értékek véleményezéséről szóló előterjesztéshez A Kisújszállási Értéktárba felvett értékek (A Kisújszállási
RészletesebbenMEGYE BOLT NÉV IR.SZ. VÁROS CÍM
MEGYE BOLT NÉV IR.SZ. VÁROS CÍM Budapest KRUPP DÉLI ABC I.KRISZTINA 1013 Budapest KRISZTINA KRT. 37. Budapest CBA HORVÁTH-KERT 1013 Budapest ALAGÚT U. 5. Budapest CBA-BUDAVÁR 1014 Budapest TÁRNOK U. 22-24.
RészletesebbenTartalomjegyzék. Bevezetés 6
Tartalomjegyzék Bevezetés 6 1. Júdás csókja Giotto di Bondone, 1304 1313 8 2. Szentháromság Masaccio, kb. 1427 14 3. Az Arnolfini házaspár Jan van Eyck, 1434 20 4. Levétel a keresztrôl Rogier van der Weyden,
RészletesebbenA Habsburg- és a Habsburg-Lotharingia-család
ÖSSZEFOGLALÁSOK A Habsburg- és a Habsburg-Lotharingia-család Karl Vocelka osztrák történészprofesszor, a Bécsi Egyetem Történeti Intézetének elnöke ismert a magyar szakmai közönség számára. Az elmúlt két
Részletesebben1. Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése a területi védőnői és az iskola-védőnői körzeteket ezzel a rendelettel állapítja meg.
Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének a 3/2013. (I.31.) Ör-rel, a 20/2014. (VI.30.) Ör-rel, a 48/2014. (XII.18.) Ör-rel, a 42/2015. (XI.26.) Ör-rel és a 21/2016. (VI.29.) Ör-rel módosított
RészletesebbenCsaládfa. Anyai nagyapa. Sebestyén (Neufeld) Manó? 1933. Interjúalany. Szamosi Ivánné (szül. Rosenfeld [Ács] Mariann) 1928.
Családfa Apai nagyapa Apai nagyanya Anyai nagyapa Anyai nagyanya Rosenfeld Miksa Rosenfeld Miksáné (szül. Bruck Margit)? 1933 Sebestyén (Neufeld) Manó? 1933 Sebetyén Manóné (szül. Schőn Hermina) 1870 1945
RészletesebbenVeszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének Elnöke 8200 Veszprém, Megyeház tér 1. Tel.: (88)545-011, Fax: (88)545-096 E-mail: mokelnok@vpmegye.
Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének Elnöke 8200 Veszprém, Megyeház tér 1. Tel.: (88)545-011, Fax: (88)545-096 E-mail: mokelnok@vpmegye.hu Szám: 02/225-5/2008. E L Ő T E R J E S Z T É S a Veszprém
RészletesebbenJEGYZŐKÖNYV. Csiszár István elnök köszöntötte a megjelenteket, külön a vendégeket, ezzel a Vasi vizeken nyereményakció sorsolását megnyitotta.
JEGYZŐKÖNYV Készült: 2010. június 12-én a Zalaszentmihályi Polgármesteri Hivatalban a Sporthorgász Egyesületek Vas megyei Szövetségének Intéző Bizottsági ülésén a Vasi vizeken nyereményakció sorsolásán.
RészletesebbenVécsi Nagy Zoltán művészettörténész
RészletesebbenBékés Megyei Sportszövetségek Szövetsége
BÉKÉS MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT Békéscsaba megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Békés Megyei Sportszövetségek Szövetsége 1/34 50 m férfi pillangó 1. versenyszám XI 1. Germán András 1931 Újbuda Senior 0:56,56
RészletesebbenTárgyalkotó népművészet. Szerkesztette: Bellon Tibor - Fügedi Márta - Szilágyi Miklós
Tárgyalkotó népművészet Szerkesztette: Bellon Tibor - Fügedi Márta - Szilágyi Miklós Tartalom Bevezető. I. fejezet Mi a népművészet? Lexikon-szócikk a magyar népművészetről 7 Fél Edit-Hofer Tamás-K. Csüléry
RészletesebbenTartalom. I. Szemelvények a 20. század világirodalmából
Tartalom I. Szemelvények a 20. század világirodalmából Gottfried Benn Férj és feleség átmegy a rákbarakon (Szabó Lôrinc ford.) 14 Statikus versek (Nemes Nagy Ágnes ford.) 14 Thomas Stearns Eliot J. Alfred
RészletesebbenHétfő. 48-as Ifjúság útja 4-32. Adria u. Álmos vezér u. Anna u. Arany János u. Arany János köz Arany János tér Árpád u.
Hétfő 48-as Ifjúság útja 4-32. Adria u. Álmos vezér u. Anna u. Arany János u. Arany János köz Arany János tér Árpád u. Árpád u. 2- től a Penny Marketig Bajcsy-Zsilinszky u. Béke u.-füredi ltp. Bem József