- Alexandra Fábiánné
1 JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ ZSOLNAY ÉPÜLETKER ÁMIÁKBÓL június 17. ipar művészeti múzeum
2
3 Zsolnay épületkerámiák Jótékonysági árverés az Iparművészeti Múzeum épületéről leemelt kerámiadísz darabjaiból Árverés: június 17-én 17 órától az Iparművészeti Múzeumban A kiállítás megtekinthető: június 10-től június 16-ig a Múzeum nyitvatartási idejében Iparművészeti Múzeum 1091 Budapest, Üllői út Az árveréssel kapcsolatos kérdésekkel kérjük forduljon: NAGYHÁZI G a l é r i a é s A u k c i ó s h á z Budapest V., Balaton utca 8. Telefon: , Fax: A katalógus teljes anyaga látható a honlapon. További információk a nag@nagyhazi.hu -címen.
4 BEVEZETŐ 1895-ben nagy horderejű döntést hozott Wlassics Gyula miniszter, amikor elfogadta az Iparművészeti Múzeum tervező építészeinek javaslatát, hogy a befejezése előtt álló épületre előirányzott költségvetést emeljék meg 120 ezer aranyforinttal annak érdekében, hogy a falakat és a tetőket a Zsolnay gyár pirogánitjaival és mázas kerámia plasztikáival díszíthessék. A Zsolnaygyárban készülő pyrogránit hazai művészi iparunkban oly sajátos és a külfölddel szemben is haladást jelző terméke, hogy az iparművészeti múzeum és iskola épületén már az anyag magában is e téren elért fejlettségünkről fog tanúskodni írta a miniszter. Ma, amikor a híres épület megújításán dolgozunk, csak a legnagyobb elismeréssel adózhatunk a részletek terén is zseniális tervező Lechner Ödönnek. Nemcsak a múzeumpalota tömegei és térsorai tanúskodnak az ő művészi nagyságáról, hanem azok a díszítésre szánt kerámiaművek is, amelyeket Lechner fantáziája alkotott és a Zsolnay gyár kemencéiben égtek kőkemény szobrászi formákká. Nem tévedünk, ha azt gondoljuk: ezek a magyar szecesszió első par excellence monumentális emlékei. Az idők viszontagságai, mindenekelőtt 1956 harcai azonban súlyos nyomokat hagytak ezeken az érzékeny ornamenseken. Sokuknak kiálló csúcsai és sarkai repedtek le, van, amelyik a nem eléggé gondos javítás miatt vált mára használhatatlanná. Állapotukat az elmúlt tél folyamán elvégzett statikai vizsgálatok és máig tartó veszélyelhárító munkálatok még alaposabban feltárták. Nem lehetett tovább halogatni a tetődíszek egy részének lebontását abban a meglapozott reményben, hogy az épület régóta időszerű teljes rekonstrukciója még ebben az évben megindulhat. Azzal a kérdéssel szembesült a múzeum vezetése, hogy mitévő legyen ezekkel a viszonylag nagy mennyiségű, eredeti funkciójában már nem hasznosítható, de esztétikai értékeit csaknem hiánytalanul őrző épületkerámiákkal. Pusztulásra ítélésük fel sem merülhet. Sőt, bizonyos értelemben hasznosnak tarthatjuk őket a múzeum újjáépítése szempontjából is. Ezért jutottunk arra az elhatározásra, hogy azoknak a figyelmébe ajánljuk megőrzésüket, akik hajlandók ezáltal a múzeum újjászületését anyagilag is támogatni. Árverést szervezünk, amelynek bevételéből elkezdjük a páratlanul értékes és még teljes egészében soha ki nem állított gyűjtemény állandó kiállításának előkészítését, kutatásokat végzünk, terveket készítünk, restaurálási programokat indítunk. Ebből a munkából nő majd ki az igazi attrakció, az Iparművészeti Múzeum 140 éve várt nagy és állandó kiállítása. Szeretném biztosítani az Iparművészeti Múzeum minden barátját, Lechner Ödön minden csodálóját és a kerámiaművészet minden kedvelőjét, hogy a június 17-i jótékonysági árverésen olyan célt szolgálhatnak, amelyre egykor majd az egész ország büszke lesz. Köszönetemet szeretném nyilvánítani a jótékonysági árverést megszervező és lebonyolító Nagyházi Galériának valamint az anyag kiválogatásában segítséget nyújtó munkatársaimnak, építészeknek és műemlékvédelmi szakembereknek. Takács Imre az Iparművészeti Múzeum főigazgatója A darabok meghatározását elvégezte: Lichner Magdolna Fotók: Áment Gellért Nyomtatás: Pannónia-Print Kft. Az árverés vezetője: Soóky Marietta Az Iparművészeti Múzeum és a Nagyházi Galéria és Aukciósház közös kiadványa Budapest, 2011.
5 1. Kúpcserép áttört dísszel sérült, m.: 90 cm Kikiáltási ár: 28 eft 2. Kúpcserép áttört dísszel sérült, m.: 89 cm Kikiáltási ár: 26 eft 3. Kúpcserép tarélyos dísszel sérült, m.: 27 cm Kikiáltási ár: 10 eft 4. Kúpcserép tarélyos dísszel sérült, m.: 27 cm Kikiáltási ár: 12 eft
6 Tetőcserép, öttornyos jelzéssel, Zsolnay felirattal, sérült, m.: 37 cm 6. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel, Zsolnay felirattal, sérült, m.: 37 cm Kikiáltási ár: 2 eft 7. Tetőperem díszsorának eleme Pécs, pyrogránit sérült, m.: 33 cm Kikiáltási ár: 18 eft 8. Tetőcserép,, öttornyos jelzéssel, 10. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel, Kikiáltási ár: 2 eft 9. Tetőcserép,, öttornyos jelzéssel, 11. Tetőcserép,, öttornyos jelzéssel,
7 12. Tetőperem plasztikus díszsorának eleme Pécs, , pyrogránit, sérült, m.: 93 cm Kikiáltási ár: 32 eft 13. Melléktorony csúcsdíszének záróeleme,, sérült, m.: 51 cm Kikiáltási ár: 38 eft 14. Tetőperem díszsorának eleme sérült, m.: 26 cm, Kikiáltási ár: 24 eft 15. Tetőperem díszsorának eleme Pécs, 1970-es évek mázas kerámia, sérült, m.: 26 cm Kikiáltási ár: 20 eft
8 16. Tetődísz záróeleme, Pécs, pyrogránit sérült, m.: 67 cm Kikiáltási ár: 22 eft 17. Tetődísz eleme, Pécs, pyrogránit sérült, m.: 52 cm, Kikiáltási ár: 28 eft 18. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel, Zsolnay felirattal, sérült, m.: 37 cm 19. Tetőcserép öttornyos jelzéssel, Zsolnay felirattal, sérült, m.: 37 cm 20. Tetőcserép öttornyos jelzéssel, Zsolnay felirattal, sérült, m.: 37 cm Kikiáltási ár: 2 eft
9 21. Kémény záróelem, Pécs, pyrogránit sérült, m.: 85 cm Kikiáltási ár: 34 eft 22. Tetődísz két eleme Pécs, pyrogránit, sérült, m.: 48 cm és 67 cm, Kikiáltási ár: 46 eft
10 23. Kúpcserép áttört dísszel Pécs, 1970-es évek mázas kerámia sérült, m.: 86 cm, Kikiáltási ár: 20 eft 24. Kúpcserép áttört dísszel Pécs, 1970-es évek, mázas kerámia sérült, m.: 88 cm, Kikiáltási ár: 20 eft 25. Tetőcserép öttornyos jelzéssel Kikiáltási ár: 2 eft 27. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel 26. Tetőcserép öttornyos jelzéssel 28. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel
11 29. Kúpcserép áttört dísszel Pécs, 1970-es évek mázas kerámia sérült, m.: 89 cm, Kikiáltási ár: 22 eft 30. Kúpcserép áttört dísszel sérült, m.: 90 cm Kikiáltási ár: 32 eft 31. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel 33. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel 32. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel 34. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel
12 35. Kúpcserép félholdas dísszel, sérült, m.: 31 cm, Kikiáltási ár: 12 eft 36. Kúpcserép félholdas dísszel, Pécs, 1970-es évek, mázas kerámia, sérült, m.: 31 cm, Kikiáltási ár: 14 eft 37. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel Kikiáltási ár: 2 eft 39. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel 38. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel 40. Tetőcserép, öttornyos jelzéssel 41. Kúpcserép félholdas dísszel, Pécs, 1970-es évek, mázas kerámia, sérült, m.: 31 cm, Kikiáltási ár: 10 eft 42. Kúpcserép félholdas dísszel, Pécs, 1970-es évek, mázas kerámia, sérült, m.: 31 cm, Kikiáltási ár: 10 eft
13 43. Kúpcserép félholdas dísszel, sérült, m.: 31 cm, Kikiáltási ár: 18 eft 44. Kúpcserép félholdas dísszel, sérült, m.: 31 cm, Kikiáltási ár: 16 eft 45. Kúpcserép tarélyos dísszel, sérült, m.: 27 cm Kikiáltási ár: 12 eft 46. Kúpcserép taréjos dísszel, sérült, m.: 27 cm Kikiáltási ár: 20 eft 47. Kúpcserép félholdas dísszel, Pécs, 1970-es évek, mázas kerámia, sérült, m.: 31 cm, Kikiáltási ár: 8 eft 48. Kúpcserép félholdas dísszel, Pécs, 1970-es évek, mázas kerámia, sérült, m.: 31 cm, Kikiáltási ár: 8 eft
14 49. Színes, háromkarélyos betét a homlokzatról,, sérült, m.: 46 cm, Kikiáltási ár: 34 eft Árverési feltételek 1. A Nagyházi Galéria mint árverési ház az árverést az árvereztető megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztető által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. Licitlépcsők Emelkedés 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft stb. 3. Az Aukciósház mint kereskedelmi képviselő az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. 4. A vevő a leütési ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A vételárba a foglaló összege beleszámít. Amennyiben az árverési vevő az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő (az Árverési ház) az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. Az Aukciósház a tételek után 20% közvetítési összeget számol fel, mely összeget az IMM javára ajánlja fel. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért. 7. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 8. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincs helye. 9. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 10. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal. és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 11. Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján, helyette a kereskedelmi megbízott a megbízásnak megfelelően hivatalból árverezhet, illetve telefonon személyesen licitálhat. Telefonos vételi megbízást 300 euró, ill. 80 eft alatt nem fogadunk el. 12. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. Nagyházi Galéria és Aukciósház mint kereskedelmi képviselő. Budapest, június
15
16 BŐVEBB INFORMÁCIÓ:
RészletesebbenVásárlási feltételek az árveréseken
RészletesebbenA 10/2007 (II. 27.) 1/2006 (II. 17.) OM
RészletesebbenMagyar Aranykereskedő Zrt.
Magyar Aranykereskedő Zrt. 1137 Budapest XIII. kerület, Vígszínház utca 5. Nyitva tartás: Hétfő - Péntek: 10:00-17:00 +36-1-792-1552 info@magyararanykereskedo.hu www.magyararanykereskedo.hu ONLINE ÁRVERÉS
RészletesebbenÁRVERÉS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK. A jelen szerződésben használt fogalmak az alábbi jelentéssel bírnak:
1. Értelmező rendelkezések ÁRVERÉS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK A jelen szerződésben használt fogalmak az alábbi jelentéssel bírnak: A szerződés hatálya: Jelen szerződés (ÁSZF) hatálya kiterjed mindazokra, akik
RészletesebbenKulturális Javak Bizottsága
Kulturális Javak Bizottsága 2016. december 12-i ülés Az ülés napirendje 1. Telepy Károly (Debrecen, 1828 Budapest, 1906): Vihar a pusztán, 1856 (vászon, olaj, 112,5 x 173 cm, jelezve jobbra lent: Telepÿ
Részletesebbenleütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft
RészletesebbenÁRVERÉSI KIÍRÁS. 1./ RÁBA 6x6 rakoncás tehergépkocsi KCR-70 hidraulikus daruval. Rendszám: GOZ-475 Gyárt. év: 1999.
ÁRVERÉSI KIÍRÁS A Szombathelyi Erdészeti Zrt. (9700 Szombathely, Saághy István u. 15.) árverés útján történő értékesítésre meghirdeti a tulajdonában lévő alábbi eszközöket: 1./ RÁBA 6x6 rakoncás tehergépkocsi
RészletesebbenAJÁNLATI FELHÍVÁS. 45 db nagyteljesítményű nyomtató
AJÁNLATI FELHÍVÁS 45 db nagyteljesítményű nyomtató A BKV Zrt. (székhely: Budapest, 1980 Akácfa u. 15.) mint ajánlatkérő (továbbiakban: Ajánlatkérő) felajánlja megvételre az alábbi használt nyomtatókat
RészletesebbenÁrverési hirdetmény. Árverés helye, ideje: Pocsaj Védelmi Központ június óra. Árverésre bocsátott fűtermés helye: Árver ési sorszá m
Árverési hirdetmény A Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság (4025 Debrecen Hatvan u. 8-10.), mint kiíró (továbbiakban: Kiíró) nyilvános árverést hirdet vagyonkezelésében lévő területeken lévő fűtermés értékesítésére.
Forster Gyula Nemzeti Örökséggazdálkodási és Szolgáltatási Központ Kulturális Javak Bizottsága 2012. december 10-i ülés Az ülés napirendje 1. Gerick, Joseph (Gerik József), id. (pozsonyi ötvös, 18. század
RészletesebbenRegisztrációra csak az árverés kezdési időpontját megelőző egy órában van lehetőség. Kikiáltási ár /Ft/terület 1.
B00066-0005/2018. Árverési hirdetmény A Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság (4025 Debrecen Hatvan u. 8-10.), mint kiíró (továbbiakban: Kiíró) nyilvános árverést hirdet vagyonkezelésében lévő területeken lévő
RészletesebbenA nap részletes programjáról tájékozódjon honlapunkon:
Köszöntő: Kedves Barátunk! Különleges eseményre invitáljuk Önt 2012. december 14-ére az Országos Idegennyelvű Könyvtárba! Ezen a napon, 16-tól 20 óráig Legyen ünnep! című programsorozatunk keretében a
RészletesebbenÁrverési biztosíték befizetési tájékoztató
Árverési biztosíték befizetési tájékoztató Az árverési biztosíték befizetése az egyik, kötelező feltétele az árverésen való részvételnek! Fő szempontok a biztosíték befizetése során: - Minden földrészlethez
RészletesebbenÁrverési Hirdetmény. nyilvános árverés
Árverési Hirdetmény A(z) Alexander & Co Kft. (cégjegyzékszám: 01-09-709122, székhely: 1042 Budapest, Árpád utca 57-59.., levelezési cím: 1042 Budapest, Árpád utca 57-59..), mint a(z) TRIS Kft. f.a (cégjegyzékszám:
Kulturális Javak Bizottsága 2016. október 17-i ülés Az ülés napirendje 1. Mierevelt (Miereveld, Miereveldt), Michiel (Michiel Jansz., Michael Janszen) van (Delft, 1566 Delft, 1641): Arisztokrata hölgy
RészletesebbenCSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXIX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra
RészletesebbenAJÁNLATI FELHÍVÁS. 63 db klf. eszköz
AJÁNLATI FELHÍVÁS 63 db klf. eszköz A BKV Zrt. (székhely: Budapest, 1980 Akácfa u. 15.) mint ajánlatkérő (továbbiakban: Ajánlatkérő) felajánlja megvételre az alábbi használt eszközöket (továbbiakban: Eszköz)
RészletesebbenSzerzõdések az építõiparban
Szerzõdések az építõiparban Dr. Telek Zoltán Copyright 1996-2001 Dale Carnegie & Associates, Inc. 1 Mi a polgári jogi szerzõdés? Kötelezettség és jogosultság keletkezése Szolgáltatás ellenszolgáltatás
RészletesebbenIparművészeti Múzeum Rekonstrukciója és értéknövelő tervezése Budapest, IX. kerület, Üllői út 33-37.
Iparművészeti Múzeum Rekonstrukciója és értéknövelő tervezése Budapest, IX. kerület, Üllői út 33-37. 2012. Országos tervpályázat: megvétel Tervezők: munkatárs: Szakági tervezők: Dobai János DLA Bálint
RészletesebbenJogi nyilatkozat és árverési szabályzat
Jogi nyilatkozat és árverési szabályzat 1. Bevezetés 1.1. Jelen jogi nyilatkozat és árverési szabályzat (továbbiakban: Szabályzat) az Autó-Everest Kft. (székhelye: 1183 Budapest, Vajda János utca 2.; Cg.:
RészletesebbenÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK Jelen Általános Szerződési Feltételek a Novreczky Tanácsadó és Kereskedelmi Kft. (székhely: 7632 Pécs, Móra Ferenc u. 50. fsz 1., cg: 02-09-068815; adószám: 13075675-2-02),
25. Alkotó neve: SZŐKE M. MÁRIA Címe: Szőke démon (olaj-vászon, 60 x 47 cm) 60.000 Ft 27. Alkotó neve: TÓTH IRÉN Címe: Őszi fények (pasztel-farost, 50 x 70 cm) 26. Alkotó neve: SÁNDOR VIVEFI Címe: Ősz
RészletesebbenBélyegtervezési technikák
Bélyegtervezési technikák a PÉCS EURÓPA KULTURÁLIS FŐVÁROSA 2010 bélyegív tervezési folyamatában Technikai tervezési kritériumok egységes bélyegív, melyen belül az egyes bélyegek önálló grafikát jelenítenek
RészletesebbenKulturális Javak Bizottsága június 23-i ülés
KJB / 2016.06.23. Kulturális Javak Bizottsága 2016. június 23-i ülés Az ülés napirendje KJB / 2016.06.23. 1. Szinyei Merse Pál (Szinyeújfalu, 1845 Jernye, 1920): Betlehemi gyermekgyilkosság (vázlat), 1866
RészletesebbenÁ R V E R É S I H I R D E T M É N Y INGATLANOK ÉRTÉKESÍTÉSÉRE
Á R V E R É S I H I R D E T M É N Y INGATLANOK ÉRTÉKESÍTÉSÉRE A Tiszaújváros Polgármesteri Hivatala értékesítésre meghirdeti az önkormányzat tulajdonában lévő alábbi tehermentes ingatlanokat: Helyrajzi
RészletesebbenIngatlan értékesítési versenytárgyalás szabályai
Ingatlan értékesítési versenytárgyalás szabályai Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata Polgármesteri Hivatala az elidegenítésre kijelölt szekszárdi 5794/14, illetve 5794/15 hrsz-ú beépítetlen terület
RészletesebbenAJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás)
AJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás) 1. A BKV Zrt. (székhely: Budapest, 1980 Akácfa u. 15.) mint ajánlatkérő (továbbiakban: Ajánlatkérő) felajánlja megvételre az alábbi használt 10 db eszközt (továbbiakban:
Részletesebben02-1868/2006. Tárgy: A 13/2005. (V. 14.) ÖR rendelet módosítása Melléklet: tervezet
Szentes Város Önkormányzata Polgármesteri Hivatal A l j e g y z ő j é t ő l 6600 Szentes, Kossuth tér 6., 6601 Szentes, Pf. 58. Telefon: 63/510-339 02-1868/2006. Tárgy: A 13/2005. (V. 14.) ÖR rendelet
Árverési Hirdetmény A(z) Pro Alkusz Kft. (cégjegyzékszám: 05-09-002399, székhely: 3535 Miskolc, Havas utca 24.., levelezési cím: 3535 Miskolc, Havas utca 24..), mint a(z) AGZA Kft f.a (cégjegyzékszám:
RészletesebbenPOLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON FAX:
SIÓFOK VÁROS ÖNKORMÁNYZATA POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103 Az előterjesztés törvényességi szempontból megfelelő. Siófok, 2017. június 9 Kónyáné dr. Zsarnovszky
RészletesebbenPályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás
Pályázati Hirdetmény A(z) SEDINA Kft. (cégjegyzékszám: 02-09-071721, székhely: 7623 Pécs, Rákóczi út 10.., levelezési cím: 7623 Pécs, Rákóczi út 10..), mint a(z) Kaposvári Nyomdaipari Szolgáltató Kft.
RészletesebbenKezdjen árulni a Catawiki online árverésein!
Kezdjen árulni a Catawiki online árverésein! Hogyan kezdhet a Catawikin árulni www.catawiki.hu/signup Mi a Catawiki? A Catawiki a világ leggyorsabban növekvő online aukciósháza. Weboldalunk olyan embereket
Kulturális Javak Bizottsága 2011. június 8-i ülés Az ülés napirendje 1. Ismeretlen (Tide jelzéssel): A soborsini kastély látképe, 1816 (vászon, olaj, 71x98 cm, Jelezve balra lent: Tide 816, Sérült, KÖH
RészletesebbenJ e g y z ő k ö n y v
Képviselő-testület Szigliget J e g y z ő k ö n y v Készült Szigliget Község Önkormányzata Képviselő-testületének 2018. június 22-én 8.00 órakor tartott rendkívüli nyilvános üléséről. Az ülés helye: Polgármesteri
RészletesebbenPÁLYÁZATI FELHÍVÁS MŰEMLÉKI KERET 2016
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS MŰEMLÉKI KERET 2016 Budapest Főváros Közgyűlése a főváros városképét meghatározó építészeti értékek rekonstrukcióját, felújítását támogatni kívánja. Budapest Főváros Önkormányzata a
Pályázati Hirdetmény A(z) Advoco Kft. (cégjegyzékszám: 08-09-003091, székhely: 9022 Győr, Liszt F. utca 37.., levelezési cím: 9022 Győr, Liszt F. utca 37..), mint a(z) Acélárugyár Zrt. f.a (cégjegyzékszám:
RészletesebbenGÉPJÁRMŰ ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS (magánszemély)
(magánszemély) A jogügylet jellege: visszterhes. A hatálybalépés időpontja:... Az okirat létrejött az alulírott helyen és időben az 1. pontban meghatározott felek között a 2. pontban meghatározott gépjármű
RészletesebbenÁRVERÉSI HIRDETMÉNY. Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (1133 Budapest XIII. Pozsonyi út 56.) (a továbbiakban: MNV Zrt., Kiíró),
ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (1133 Budapest XIII. Pozsonyi út 56.) (a továbbiakban: MNV Zrt., Kiíró), az állami vagyonról szóló 2007. évi CVI. törvény (a továbbiakban: Vtv.) és
RészletesebbenÉRZÉKISÉG, LÜKTETÉS, CSILLOGÁS ART LOVES DESIGN AUKCIO. Titkos aranyút Frida Kahlótól Monet vízililiomai mentén a modernizmusig VEZETI: WINKLER NO RA
ART LOVES DESIGN AUKCIO VEZETI: WINKLER NO RA IDO PONT: 2018. OKTÓBER 13, SZOMBAT 18:00 HELYSZI N: LOFFICE CLOUD, 1061 PAULAY EDE UTCA 55. AUKCIO S KIA LLI TA S OKTÓBER 12. 14.00 18.00 OKTÓBER 13. 14.00
RészletesebbenÁRVERÉSI HIRDETMÉNY. megbízása alapján eljárva,
ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY A Pallasz Athéné Egyetem (a továbbiakban: Megbízó, Eladó, székhely/cím: 6000 Kecskemét, Izsáki út 10., Felsőoktatási azonosító: FI-96377, PIR szám: 834478, Adószám: 15834474-2-03, Számlavezető:
Kulturális Javak Bizottsága 2012. július 4-i ülés Az ülés napirendje 1) Ismeretlen osztrák (?) festő, 19. század: Erzsébet királyné (vászon, olaj, 142x108 cm, jelzés nélkül) címen nyilvántartott képzőművészeti
RészletesebbenAz ingatlant az E.ON Észak-Dunántúli Hálózati Zrt. javára bejegyzett vezetékjog terheli, ezen túlmenően az ingatlan per-, teher- és igénymentes.
ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (1133 Budapest XIII. Pozsonyi út 56.) (a továbbiakban: Kiíró), az állami vagyonról szóló 2007. évi CVI. törvény (a továbbiakban: Vtv.) és az állami
Részletesebbenaz önkormányzati ingatlanok árverés útján történő hasznosításáról rendelet kihirdetve: VVS V?. hó napjan
Képwiselö-testiüilet éirnek 6/1992. ( I I. 2 0.) számul reodelete az önkormányzati ingatlanok árverés útján történő hasznosításáról \ < y rendelet kihirdetve: 1992. VVS V?. hó napjan vc. v '
RészletesebbenAJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás) 1 db UAZ mikroszerelvény (a továbbiakban: Jármű)
AJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás) 1 db UAZ mikroszerelvény (a továbbiakban: Jármű) 1. Megvételre kínált Jármű A BKV Zrt. (székhely: 1980 Budapest, Akácfa u. 15.) mint ajánlatkérő (továbbiakban:
RészletesebbenPÁLYÁZATI FELHÍVÁS MŰEMLÉKI KERET 2015
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS MŰEMLÉKI KERET 2015 Budapest Főváros Közgyűlése a főváros városképét meghatározó építészeti értékek rekonstrukcióját, felújítását támogatni kívánja. E célra a Budapest Főváros Önkormányzata
RészletesebbenMŰSZAKI ELLENŐRI FELADATOKRA ÉRKEZETT ÁRAJÁNLAT ELFOGADÁSA, SZERZŐ- DÉS JÓVÁHAGYÁSA
RÉTSÁG VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK KÉPVISELŐ-TESTÜLETE 2651 Rétság, Rákóczi út 20. Telefon: 35/550-100 www.retsag.hu Email: hivatal@retsag.hu Előterjesztést készítette: Fodor Rita Előterjesztő: Hegedűs Ferenc
RészletesebbenE L Ő T E R J E S Z T É S
SIÓFOK VÁROS ÖNKORMÁNYZATA POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON +36 84 504100 FAX: +36 84 504103 Az előterjesztés törvényességi szempontból megfelelő. Siófok, 2013. október 14. Dr. Pavlek Tünde
RészletesebbenRÉTSÁG VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK KÉPVISELŐ-TESTÜLETE 2651 Rétság, Rákóczi út 20. Telefon: 35/
RÉTSÁG VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK KÉPVISELŐ-TESTÜLETE 2651 Rétság, Rákóczi út 20. Telefon: 35/550-100 www.retsag.hu Email: hivatal@retsag.hu Előterjesztést készítette: Kramlik Kornélia Előterjesztő: Hegedűs
RészletesebbenEDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK. 7/1994.(IV.26.) számú R E N D E L E T E
EDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK 7/1994.(IV.26.) számú R E N D E L E T E Az önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek elidegenítéséről. (A módosításokkal egységes szerkezetbe
RészletesebbenMagyar Állam tulajdonában álló ingatlanok értékesítése a gyakorlatban, az Elektronikus Aukciós Rendszer működése és tapasztalatai
Magyar Állam tulajdonában álló ingatlanok értékesítése a gyakorlatban, az Elektronikus Aukciós Rendszer működése és tapasztalatai 2017. május Az állami vagyon értékesítésének jogszabályi háttere 2 A nemzeti
RészletesebbenMőtárgyjegyzék. Jótékonysági Aukció. Az MC Mediacompany Kft. Az Igazgyöngy Alapfokú Mővészeti Iskola és Alapítvány megsegítésére
Mőtárgyjegyzék Az MC Mediacompany Kft. Jótékonysági Aukció Az Igazgyöngy Alapfokú Mővészeti Iskola és Alapítvány megsegítésére Árverési szabályzat 1. Az árverést az Igazgyöngy Alapfokú Mővészeti Alapítvány
RészletesebbenAuction-Gate ÁSZF Általános Szerződési Feltételek
Auction-Gate ÁSZF Általános Szerződési Feltételek 1. Az ÁSZF hatálya. 1.1. Jelen szerződési feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) a auction-gate.com domain név alatt működő szolgáltatások igénybe vételére
RészletesebbenSZÉKESFEHÉRVÁR KULTURÁLIS INTÉZMÉNYEI, FEJLESZTÉSI IRÁNYAI, KULTURÁLIS ARCULATA ÉS PROGRAMJAI
SZÉKESFEHÉRVÁR KULTURÁLIS INTÉZMÉNYEI, FEJLESZTÉSI IRÁNYAI, KULTURÁLIS ARCULATA ÉS PROGRAMJAI 17 Székesfehérvár kulturális intézményrendszere és hálózata sokszínû, tarka, gazdag és változatos képet mutat.
RészletesebbenÁRVERÉSI HIRDETMÉNY. I. Árverés helyszíne és címe: Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának Házasságkötő Terme
ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény valamint az önkormányzati vagyonnal való gazdálkodás szabályairól szóló 10/2007.
RészletesebbenA KARÁCSONYI VÁSÁR MEGSZERVEZÉSÉRŐL
Mátészalka V á r o s Alpolgármestere Mátészalka, Hősök tere 9. Tel: 44/501-362. Fax. 44/501-358. e-mail: alpolgarmester@mateszalka.hu Száma: 2669/2007. ELŐTERJESZTÉS - a Képviselő-testülethez A KARÁCSONYI
Részletesebben12. tétel A logisztikai vezető a prezentációs folyamatok egy részét delegálta az alatta lévő vezetőnek. Az irányítása során a delegált részéről az
12. tétel A logisztikai vezető a prezentációs folyamatok egy részét delegálta az alatta lévő vezetőnek. Az irányítása során a delegált részéről az alábbi gondolatok kidolgozását tartotta szükségesnek:
RészletesebbenVERSENYEZTETÉSI SZABÁLYZAT (licitszabályzat)
VERSENYEZTETÉSI SZABÁLYZAT (licitszabályzat) AZ ÖNKORMÁNYZATI TULAJDONBAN LÉVŐ INGATLANOK HASZNOSÍTÁSÁNAK VERSENYTÁRGYALÁS ÚTJÁN TÖRTÉNŐ LEBONYOLÍTÁSÁRÓL A versenyeztetési szabályzat kiterjed az önkormányzati
RészletesebbenJótékonysági aukció 2011 október 8.
Jótékonysági aukció 2011 október 8. Árverési szabályzat A MÖBELKUNST Lounge70 Kft. (1054 Budapest,Ferenciek tere 4.) a továbbiakban: Lebonyolító a jelen katalógusban szereplő időpontban és helyszínen árverést
RészletesebbenPályázat Kiíró: Mediterrán Kerámia Kft. Téma: Art in Home
Pályázat Kiíró: Mediterrán Kerámia Kft. Téma: Art in Home 1 1. TÁJÉKOZTATÓ ADATOK 1.1. A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA, LEBONYOLÍTÓJA A Mediterrán Kerámia Kft. és az Art in Home művészei nyílt pályázatot hirdetnek
RészletesebbenAz ingóságok elektronikus árverésének Üzemeltetési Szabályzata
Az ingóságok elektronikus árverésének Üzemeltetési Szabályzata Tartalomjegyzék Üzemeltetési Szabályzat... 3 1. Részvételi feltételek... 3 1.1 Regisztráció... 3 1.2 Bejelentkezés... 4 2. Kizárás... 4 3.
RészletesebbenPÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ
PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ Mellékletek: - képviselıtestületi határozat - áttekintı térképmásolat - tulajdoni lap másolat 1 Pályázati Felhívás Kadarkút Város Önkormányzata (székhelye:7530. Kadarkút, Petıfi
RészletesebbenNyári aukció Könczey Elemér 12 karikatúrája
Nyári aukció Könczey Elemér 12 karikatúrája 2009. június 16., kedd, 18.00 óra, Quadro Galéria, Napoca (Jókai) utca 2 4. szám, I. emelet, 64. Az aukciót vezeti: Molnár Levente Információ: Kolozsvár 400009,
RészletesebbenA Budapest XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat licites ingatlan értékesítési szabályzata
A Budapest XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat licites ingatlan értékesítési szabályzata 1./A Budapest XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat (1126 Budapest, Böszörményi út 23-25.) - a továbbiakban Önkormányzat
RészletesebbenBAKKER AKCIÓS SZABÁLYZAT Bakker Comfort januári katalógus (lezárt fadoboz audió/lcd ajándékkal)
BAKKER AKCIÓS SZABÁLYZAT Bakker Comfort januári katalógus (lezárt fadoboz audió/lcd ajándékkal) 1. RÉSZ: A KAMPÁNY SZERVEZŐI ÉS A HIVATALOS AKCIÓS SZABÁLYZAT 1.1 A nyereményjáték a hollandiai Bakker Hillegom
Pályázati Hirdetmény A(z) Modix Kft. (cégjegyzékszám: 01-09-064045, székhely: 1027 Budapest, Vitéz utca 9.., levelezési cím: 1027 Budapest, Vitéz utca 9..), mint a(z) Révai Nyomda Kft. f.a (cégjegyzékszám:
RészletesebbenTartalmi összefoglaló
1 Tartalmi összefoglaló A jelen Egyezmény célja országaink kultúrájának kölcsönös megismertetése, a tudományos és kulturális intézmények, valamint kutatóintézetek közötti közvetlen kapcsolatok elősegítése,
RészletesebbenÁltalános Szerződési Feltételek. a ügyfelei részére. Általános Szerződési Feltételek oldal 1
Általános Szerződési Feltételek a www.ryckposter.hu ügyfelei részére Általános Szerződési Feltételek oldal 1 Általános Szerződési Feltételek Kérjük, amennyiben igénybe veszi szoláltatásunkat, figyelmesen
RészletesebbenAJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás) 4 db autóbusz (a továbbiakban: Járművek)
AJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás) 4 db autóbusz (a továbbiakban: Járművek) 1. Megvételre kínált Járművek A BKV Zrt. (székhely: 1980 Budapest, Akácfa u. 15.) mint ajánlatkérő (továbbiakban: Ajánlatkérő)
RészletesebbenLÓÁRVERÉSI KATALÓGUS ÁLLAMPUSZTA
LÓÁRVERÉSI KATALÓGUS ÁLLAMPUSZTA 2018.06.09. Tisztelt érdeklődők! Kedves lovas barátaink! Az Állampusztai Mezőgazdasági és Kereskedelmi Kft. nevében nagyon sok szeretettel köszöntjük Önt. Állampusztán