A sikeres diéta titka A futás segítségével

Hasonló dokumentumok
24 hetes felkészülés a félmaraton lefutására

6 hetes futó edzésterv 2. hét 1. edzés. Csak egy módon indulhatunk el egy cél felé: ha ott kezdjük, ahol most vagyunk.

BEVEZETÉS A 28 NAPOS PROGRAMBA. by 4% Fitness

Edzésterv fizikai tesztek teljesítéséhez

Szenvedély minden lépésben ÚTON A PROFIZMUS FELÉ BEMUTATÓ

Diétás Naplóm.

IceCenter Budapest. Dr Géczi Gábor

Mozogj! De hogyan? Szalka Andival segítünk Neked!

Úszó sportolók táplálkozása

Félbarna kenyér. Forralt tej

Copyright, Sáfár Sándor Magyar Labdarúgó Szövetség Játékvezetői Bizottság

Hogyan tervezz? 45 óra munka 1 héten. 20 óra munka 1 héten. 10 telefonhívás telefonhívás. 8 sikeres meghívás 21 sikeres meghívás

A Katica Tanya - Élményközpont nyitva tartása és árai szeptember augusztus 31. Katica Tanya Az élmények hazája

3 hetes program a szexi(bb) alakért!

ELHÍZÁS KONZULTÁCIÓS KÉRDŐÍV

Mozogj! De hogyan? Tanácsok Szalka Anditól

Heti étlap hétfő kedd szerda csütörtök péntek

NEMZETI SZAKKÉPZÉSI ÉS FELNŐTTKÉPZÉSI HIVATAL. Komplex szakmai vizsga Gyakorlati vizsgatevékenység

SMART DIET. Táplálkozási kézikönyv

6900 Makó, Szerecsen u. 15/a. Számlaszám: (OTP) Adószám:

Étlap. Szerda 2018/11/14. Kenyér. A:Glutén, Gombaleves. Zabpelyhes húsgombóc sertéshúsból. A:Tojás, Zeller,

Rövid programismertető

Citromos tea filteres Csirkemell sonka Félbarna kenyér Zöldpaprika. Delma Félbarna kenyér Tej poharas Trappista sajt

03. óra Érezd magad jól

18. hét

Szuper haladó szint: Félmaraton Maraton Hegyi futás

Tartalomjegyzék. Edzésmester Alakváltó Program. Étkezési Tervek (v ) Mayavi 3.0 Kft

MOZAIK ÉTREND kcal/nap. Reggelik: kcal

ÉTLAP ISKOLA FELSŐ. Gyümölcstea Párizsi Margarin Félbarna kenyér. Allergének: glutén, szójabab

Regisztrációs űrlap Kéz a kézben - Tolerancia tábor július Gyermek neve:... Póló méret:... Gyermek kora (év):... Gyermek lakcíme:...

"Emeljük a szintet 2. Képzési Nap. Labdarúgók állóképességének fejlesztése gyakorlati teszteken keresztül, a továbblépés.

2015. szeptember 1-4. PTE Deák Ferenc Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

MEGHATÁROZÁSOK. pihenő vagy szünet. vezetés munka készenlét. napi vezetési idő. napi teljes munkaidő VEZETÉSI IDŐ

ÉTLAP. Gyümölcstea Párizsi Margarin Félbarna kenyér. Allergének: glutén, szójabab

Szombathely Kollégium

Tej Méz Margarin Félbarna kenyér

Gyümölcs tea, Gyümölcs joghurt, Kifli, Rama Margarin, Zöldség

Arcjóga Arctorna Edzésterv

XII. Imolya Sándor Matematikaverseny május 2.

A fogyókúra sikertelenségének elsődleges oka

2016. október október 07. H É T F Ő október 03. K E D D október 04. S Z E R D A október 05.

Heti étlap szerda csütörtök péntek

ÉTLAP. Házi barackos gyümölcsjoghurt Kifli. Allergének: glutén, tej. Köménymag leves Pirított kenyérkocka Azték csirkefalatok Petrezselymes rizs

2016. október november 06.

ÉTLAP. Kakaó házi Foszlós kalács. Allergének: glutén, tojás, szójabab, tej

1. oldal TÁMOP-6.1.2/LHH/11-B Életmódprogramok megvalósítása Abaúj-Hegyköz lakosainak egészségéért. Hírlevél. Testmozgással az egészségért

ÉTLAP. Tej Kőrözött Teljes kiőrlésű kenyér. Allergének:, Allergének: glutén, tojás, tej. glutén, tej. Legényfogó leves Aranygaluska Vanília öntet

Tíz éve vagyok tagja a Premium csapatának. Dr.Simon Attila belgyógyász-obezitológus Nagykanizsa

Az egészséges táplálkozás alapjai e-book. Írta: Pappné Benedek Erika Lektorálta: Tőke Szilvia személyi edző 2013.

LEGYEN KEDVENCE JÓ FORMÁBAN! NAPLÓ A TULAJDONOSOKNAK

Tej 1,5% l *, Bagette 0,06 kg*, Margarin Light csészés*, Paradicsom* Energia. Tej 1,5% l *, Bagette 0,06 kg*, Margarin Light csészés*, Paradicsom*

2017. március március március 01. SZERDA. Paradicsomleves betűtésztával. Rántott gomba párolt rizzsel és tartálmártással

2013. július 21. vasárnap

ÉTLAP. Tej Körözött. Allergének: diófélék, glutén, szezámmag, szójabab, tej. diófélék, földimogyoró, glutén, tej

Étlap. 45.Hét Jó étvágyat kívánunk! Gasztro-Gál Kft 4026, Debrecen, Kálvin tér 16.

Heti étlap

22. hét. Tízórai: Gyümölcstea, Kenőmájas, Teljes kiőrlésű kenyér, Kígyó uborka Ebéd: Tojás leves, Sült csirkecomb, Vajas burgonya, Savanyúság

Heti étlap hétfő kedd szerda csütörtök péntek. Reggeli. Ebéd. Vacsora. Gyümölcs joghurt, Teljes

ÉTLAP. Gyümölcstea Kőrözött Félbarna kenyér. Allergének: glutén, tej. Kertészleves Sertéssült Édeskáposzta főzelék Teljes kiőrlésű kenyér

Kapcsolattartó: Albrecht Viktor

Étlap ELTE ALSÓS Étkezés Hétfõ Kedd Szerda Csütörtök Péntek

9. hét Uzsonna: Magvas rúd. Uzsonna: Magvas rúd

ÉTLAP. Budapest - Zugló Óvoda 2016.Május 2-8. Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek Szombat Vasárnap. Karamellás tej Kalács

40 kg + Turbó Diéta Program

NAP TÍZÓRAI EBÉD UZSONNA

2014.MÁRCIUS 3-7. Tea Sajt szelet Margarin Félbarna kenyér. Brokkoli krémleves Zsemlekocka Milánói spagetti. Allergének: glutén, tej, szója.

Diétás kezelést igénylő anyagcsere- betegségek szülői és nagyszülői edukációja

Miért bukik el a legtöbb fogyókúra? Írta: Rita Konyhája 2016 július 26., kedd 07:40

Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola. Az allergén anyagok a Rostási heti étlapján szereplő összetevők alapján kerültek feltüntetésre.

CUKORBETEGKÉNT IS LEHET JÓL ÉLNI! 2. rész Ahogyan ÉN diétázom

Dunakeszi 1x-i étkezés 'B' menü

ÉTLAP. Házi barackos gyümölcsjoghurt Teljes kiőrlésű kifli. Allergének: glutén, tej. Allergének: glutén, tej. Frankfurti leves Túrós metélt Meggy

Heti étlap hétfő kedd szerda csütörtök péntek. Tízórai. Ebéd. Gyümölcs tea, Zala felvágott, Margarin, Teljes

Kardiovaszkuláris tréning

ÉTLAP. Poharas tej Házi mazsolás kalács. Allergének: glutén, tej. Allergének: glutén, tojás, tej. Allergének: glutén, szójabab, tej, zeller, mustár

ÉTLAP. Kakaós tej Margarin Zsemle. Allergének: glutén, szójabab, tej. Bakonyi betyárleves Dejós nudli

SIÓFOK Óvoda (4-6 éves korosztály) 2019.április 29 május 05.

ŐSZI SZÜNET október november 03.

EDZÉSTERVEZÉS SZABÁLYAI, Gyakorlatias Megvilágításban

Az őszi megtisztulás hétparancsolata

Átírás:

A sikeres diéta titka A segítségével Galambos Ádám Fotók. Dreamstime.com

A sikeres diéta titka A segítségével Manapság számos módszer áll az ember rendelkezésére, ha fogyni szeretne. A piacon olyan szerkentyűket is kínálnak, amelyek mozgás nélkül is fogyasztanak, és már akár 2 alatt szemmel látható hatást lehet velük elérni. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a gyorsan jött pozitív eredmény néha a visszájára fordulhat. Az én véleményem az, hogy az embernek kénytelen-kelletlen az egész életvitelét át kell alakítania, ha tartósan ellenőrzése alatt szeretné tartani a súlyát. Hogyan lehet ezt a legkönnyebben kivitelezni? Mire van hozzá szükség? 3 dologra mindenképpen: odafigyelés kitartás akaraterő A pszichológiai csomagban, a motivációs résznél már említést tettem a célok kitűzésének, valamint a kellő motiváció megtalálásnak fontosságáról. Szerintem joggal mondhatjuk, hogy a fogyókúra esetében ez a megállapítás hatványozottan érvényes. Véleményem szerint azonban nem szabad abba a hibába esnünk, hogy hirtelen gyors eredményeket várjunk magunktól. Hagyjunk időt az átállásra. Nem kell drasztikus ételmegvonással sanyargatni magunkat, vagy kefireken és vízen élnünk hetekig azért, mert siettetni akarjuk a fogyást. Olyan ez, mintha házat akarnánk építeni. Fontos, hogy gondosan megtervezzük, és azután megfelelően lefektessük az alapjait. Ha ezt elnagyolva hajtjuk végre, akkor ingatag házat fogunk építeni, ami az első szélvihar alkalmával összedől. Akkor tervezzünk közösen: A pszichológiai csomagban a célfüzetről is szóltam néhány szót. Ebbe kerülnek bele azok a vágyak, amelyek szeretnéd, hogy beteljesüljenek. Mivel most fogyókúráról van szó, javaslom, hogy ez esetben a célfüzetet a következőképpen töltsd ki: 1. Írd be, hogy hány kilogramm vagy most! 2. Írd be, hány kilogrammal lennél megelégedve! 3. Írd be, mely időpontra szeretnéd elérni a kitűzött súlyt! Nyilvánvalóan a második és harmadik pontnál reálisnak nevezhető számot, illetve időpontot adj meg. Én úgy gondolom, hogy hetenként 1 3 kg-tól lehet tartósan megszabadulni, úgyhogy talán érdemes ezzel számolnod. Írd be minden utolsó napjához az 1 3 kg-mal csökkentett súlyadatot. Tartsd szem előtt, hogy a tempót te

magad szabod meg, tehát olyan adatot határozz meg, amit teljesíthetőnek ítélsz. Erre azért van szükség, mert a rövidebb távú célkitűzések jobb esetben részsikerek nagyobb lendületet adnak a folytatáshoz. Azonban akkor se keseredj el, ha hiba csúszna a gépezetbe, és nem jönne össze az adott re kitűzött cél. Ekkor jön a képbe a kitartás, ami nélkül nem győzhetsz az önmagad elleni harcban. Az étrenddel kapcsolatos fontos szabályok: 1. Minden esetben törekedj arra, hogy könnyed, de laktató reggelit fogyasszál. 2. Az ebédre lehetőleg 14 óráig kerüljön sor. 3. Vacsorázni pedig 18 óra után nem szabad (De azért ¾ 6-kor se edd ki az egész hűtőt ). 4. Igyekezz, hogy minden nap ugyanabban az időben egyél. 5. Fontos, hogy minden en tarts egy napot, amikor megengedsz magadnak mindent. Akár a 6 óra utáni evést is. Nem azt mondom, hogy edd ki az egész hűtőt, de mértékkel akár édességet is fogyaszthatsz. Az évek során nem egy edzőtársamnak gyűlt meg a baja a kilókkal. Az ő esetükben a versenysúly megtartása volt a leglényegesebb szempont. Az általában alkalmazandó diétás étrendet mutatom most meg nektek, ami jóllehet mindenki számára használható, de egyedi tervért fordulhattok hozzám a könyv végén megtalálható elérhetőségek valamelyikén. Mindezek alapján lássunk lehetséges napi étrendeket: A menü: Reggeli: 2 db zsemle párizsival + gyümölcsjoghurt Ebéd: paradicsomleves + pirított csirkemell kockák zöldségkörettel Vacsora: párizsi B menü: Reggeli: pirítós + gyümölcsjoghurt Ebéd: zöldségleves + rántott borda jázminrizzsel Vacsora: reszelt alma, egyéb gyümölcs C menü: Reggeli: tojásrántotta Ebéd: gyümölcsleves+ rántott sajt vegyes körettel Vacsora: gyümölcsjoghurt, kefir Természetesen azt a tényt nem szabad elfelejteni, hogy a személyre szabott diéta és edzésprogram a leghatékonyabb, de a fenti étrendek betartása mindenkinél pozitív hatást eredményezhet. Ma már arra is van lehetőség, hogy az ember diétás étrendjének megfelelő ennivalókat rendeljen magának otthonra napi néhány száz forintért. Ha ez jobban találkozik az ízléseddel, nyugodtan használd ki a lehetőséget. A mostani, pörgős világban nehéz azonban követni az előírt étkezési szabályokat, körülményes időt szakítani a rendszeres sportolásra. Én azon a véleményen vagyok, hogy már egy 15 30 percnyi mozgással is kiemelkedő eredményeket produkálhatsz

önmagad számára (természetesen a fenti táplálkozási tanácsok betartásával). Még néhány tanács: 1. A súlyellenőrzést mindig reggel végezd el. Akkor kapsz reális képet. 2. Lehetőleg szerezz magadnak egy partnert, akivel együtt csináljátok a diétát, de az edzéseket mindenképpen. 3. Vezess naplót, amiben leírod a gondolataidat az edzésekről vagy arról, hogy hogyan érzed magad. 4. Ha végképp úgy érzed, hogy nem bírod a gyűrődést, engedj magadnak több szünetet, jutalomnapot. Ilyenből azonban maximum 1-2 legyen egy en és 6-8 egy hónapban. Edzéstervek 1. Először mérd le a testtömeg indexedet >> Testtömeg Index Kalkulátor << 2. Aztán válassz edzéstervet 3. Mindig légy óvatos! Ha valami nem megy, akkor ne hajtsd túl magad. 4. Ha szükséges, előzetesen mindig kérdd ki szakorvos tanácsát, vagy vizsgálatát. 5. Bármennyire is körültekintően készültek el az edzésprogramok, mivel nem vagyok ott Veled az edzések közben, nem tudom vállalni érted a felelősséget! 6. Ha végeztél az egyik edzésprogrammal, és van hozzá kedved, átugorhatsz a másikra is, és ott folytathatod. 7. Ne feledd. Az eredmények nem jönnek azonnal. 3-6 hónap múltán várható javulás. 1. Kezdő Szint. (Amennyiben súlyos, vagy túlsúlyos kategóriába esel, ezt válaszd) Hét 1. edzés 2. edzés Pihen Pihenő -nap 3. edzés 1-2 1 5-ször: 1, + pihenés pihenés 1 3. 5-ször: 1, + 30 mp kocogás; utána 20 perc séta pihenés pihenés 5-ször: 1, + 4-6 5-ször: 1, + 20 perc séta pihenés pihenés 5-ször: 1, +

Hét 1. edzés 2. edzés Pihen Pihenő -nap 3. edzés 7-8 5-ször: 1, + 20 perc séta pihenés pihenés 5-ször: 1, + 2. Haladó(bb) Szint (Amennyiben nem vagy súlyos, vagy túlsúlyos. A formád sem olyan rossz. Néhány kilótól szabadulnál csupán, vagy kontroll alatt tartanád a tetsedet) 1., 2. 3., 4. 5., 6. 7., 8. 9., 10. 11., 12. 13., 14. 15., 16. 17., 18. 1. edzés 2. edzés Pihen kocogás, majd ben: 1 perc kocogás, 1 perc séta kocogás, 6 100 méter repülő 12 perc kocogás, majd ben: 4 perc kocogás, 1 perc séta 12 perc kocogás, 12 perc gimnasztika 15 perc könnyű, 15 perc 10 perc kocogás 20 perc, 5 perc séta, 5 perc 15 perc könnyű, 15 perc 6 100 méter repülő 20 perc,, 5 perc bemelegítés. lendületes ritmusú, gimnasztika, majd 20 percen át: 3 perc, 1 perc séta kocogás, majd 15 percen át: 5 perc kocogás, 5 perc 5 perc kocogás, majd 20 percen át: 5 2 perc, 2 perc séta 12 perc kocogás, majd 15 percen át: 3 perc kocogás, 3 perc gimnasztika kocogás,, 5 perc séta 25 percen át: 5 perc, kocogás,, 5 perc séta 30 percen át: 5 perc, kocogás, 5 perc lendületes, 5 perc könnyű, 6 100 méter 3. edzés 4. edzés pihenés, pihenés 15 perc kocogás, kocogás pihenés 12 perc, pihenés 10-szer: 1,, 50 mp pihenés 20 25 perc nagyon könnyű pihenés 15 perc,, pihenés 20 25 perc nagyon könnyű pihenés 15 perc,, pihené s 30 perc nagyon könnyű minimum 30 perc Minimum 30 perc

19., 20. 21., 22. 23., 24 1. edzés 2. edzés Pihen 3. edzés 4. edzés bemelegítés. 5 perc könnyű, 5 perc könnyű bemelegítés. bemelegítés. 5 perc könnyű, 5 perc könnyű 30 35 perc nagyon könnyen kocogás, 5 perc lendületes, 5 perc könnyű, 6 100 méter 30 35 perc nagyon könnyen pihenés könnyen, 15 20 perc lendületes, 5 gimnasztika pihenés 30 perc nagyon könnyű pihenés könnyen, 15 20 perc lendületes, 5 gimnasztika