BIKSADY. 26. Árverés 20. századi modern művészet, design március 18. szerda 18 óra

Download "BIKSADY. 26. Árverés 20. századi modern művészet, design 2015. március 18. szerda 18 óra"

2 1

3 1. Gerd Arntz ( ) Laktanya, 1927 / Barrack, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G. Arntz; V 43*32,5 cm Ft Gerd Arntz ( ) Börtön, 1927 / Prison, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G.Arntz; IV 43*32,5 cm Ft Christian Schad ( ) Cirkusz, 1925 / Circus, 1925 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Christian Schad *12 cm Ft Augustin Tschinkel ( ) Anya és gyermek, (1936) Mother and child, (1936) linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: aug. tschinkel számozott / numbered: 34/100 49*35 cm Ft Thilo Maatsch ( ) Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo, 1922 számozott / numbered: 29/100 43*30 cm 6. Thilo Maatsch ( ) Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1922 számozott / numbered: 15/100 30,5*43 cm Kiadó / Publisher: Editions Panderma Carl Laszlo, Basel, Kassák Lajos ( ) MA Kompozíció / MA Composition szitanyomat, papír, kollázs silkscreen on paper, collage jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped) 21,5*19,5 cm Ft Thilo Maatsch ( ) Csúcsok, 1922 / Peaks, 1922 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1922 számozott / numbered: 15/100 30,5*43 cm Kiadó / Publisher: Editions Panderma Carl Laszlo, Basel, Augustin Tschinkel ( ) Munkások, (1932) / Workers, (1932) linometszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: aug.tschinkel 28*28 cm Ft Thilo Maatsch ( ) Házak, 1928 / Houses, 1928 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: TM 28 32,5*25 cm 11. Kassák Lajos ( ) linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák 25,5*19 cm Ft Kassák Lajos ( ) MA képeskönyv, 1922 / MA Picture-book, 1922 jelzett / signed: Kassák 1922 (nyomtatott/printed) sérült / damaged 32*25 cm 13. Christian Schad ( ) Csók, 1972 / Kiss, 1972 jelzett / signed: Schad 72 számozott / numbered: 51/100 65,5*50 cm Ft Thilo Maatsch ( ) Híd, 1924 / Bridge, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1924 számozott / numbered: 21/100 30,5*43 cm Kiadó/Publisher: Editions Panderma Carl Laszlo, Basel, Thilo Maatsch ( ) Formák, 1924 / Shapes, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1924 számozott / numbered: 21/100 30,5*43 cm 16. Thilo Maatsch ( ) Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1922 számozott / numbered: 15/100 29,5*43 cm 17. Thilo Maatsch ( ) Város, 1924 / City, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1924 számozott / numbered: 21/100 30,5*43 cm 2

4 18. Legéndy József (1927-) Fegyverbe / With guns fametszet, papír / woodcut on paper 49,5*34,5 cm 19. Wim&Wim jelzéssel Civilizáció, 1954 / Civilization, 1954 rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Wim&Wim, *24 cm Ft Legéndy József (1927-) Előre / Forward fametszet, papír / woodcut on paper 49,5*34,5 cm 21. Leon Alex ( ) Zenekar / Band jelzett / signed: Leon (nyomtatott/printed) Leon Alex 19,5*13 cm Ft Gross-Bettelheim Jolán ( ) Pszeudó ambíció / Pseudo ambition rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Gross-Bettelheim 29*22 cm Ft Molnár C. Pál ( ) Nyomdában / In press linometszet, papír / linocut on paper 30,5*22,5 cm Ft Schönberger Armand ( ) Csendélet, 1935 / Still life, 1935 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: Schönberger *34 cm 25. Gáborjáni Szabó Kálmán ( ) Amalfi, 1931 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G. Szabó Kálmán 28*21 cm Ft Borsos Miklós ( ) Alak konstruktív térben / Figure in constructive space rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: BM (nyomtatott/printed) 12*8 cm Ft Barcsay Jenő ( ) Fiú portréja / Portrait of a boy rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Barcsay 29*20 cm 28. Péri László ( ) Arisztokrata portréja / Portrait of an aristocrat tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Peri 15*12 cm Ft Frantisek Kupka ( ) Kompozíció szoborral Composition with statue szén, papír / coal on paper 11*6 cm Ft Ludwig Hohlwein ( ) Lóverseny / Horse race jelzett / signed: Ludwig Hohlwein (nyomtatott/printed) 37*38 cm Ft Járitz Józsa ( ) Jóga / Yoga szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Jaritz 28*46 cm 32. Borsos Miklós ( ) Zerge, 1979 / Chamois, 1979 lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: BM 78 Tihany 32,5*49 cm Ft Hincz Gyula ( ) rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Hincz Gy 20*38 cm Ft 60 3

5 34. Szántó Piroska ( ) Kompozíció, 1965 / Composition, 1965 gouache, akvarell, papír gouache, watercolor on paper jelzett / signed: Szántó Piroska Klárinak 1965 Karácsony Senki másnak 77*55 cm 35. Szalay Lajos ( ) Sors fonala, 1988 Thread of fate, 1988 jelzett / signed: Szalay 88 57*44,5 cm Ft Giovanni Macciotta ( ) Arcok, 1962 / Faces, 1962 jelzett / signed: Macciotta 62 számozott / numbered: 51/250 sérült / damaged 28*18 cm Ft Fürjesi Csaba (1969-) Tanya és táj, 2006 / Farm and landscape, 2006 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Fürjesi Tanya és táj 2006 számozott / numbered: E.A. 1/1 70*50 cm Ft Szász Endre ( ) Irén / Irene színezett szitanyomat, papír coloured silkscreen on paper jelzett / signed: Szász számozott / numbered: 40/100 58*45 cm Ft Czumpf Imre ( ) Utak a falu felé, 1932 / Roads to the village, 1932 szén, tus, papír / coal, ink on paper jelzett / signed: Czumpf Imre *43 cm 40. Melocco Miklós (1935-) Nőszirom, 1984 / Woman petal, 1984 jelzett / signed: Melocco 84 d: 32,5 cm Ft Tolan Joan jelzéssel Csónakos, 1944 / Boatman, 1944 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Tolan Joan 25*33 cm Ft Gaál Sándor ( ) Kertben / In garden tempera, olajpasztell, papír / tempera, oilpastel on paper jelzett / signed: Gaál Sándor 36*46 cm Ft Erich Brauer (1929-) "Das Bewegungszeug" jelzett / signed: Brauer számozott / numbered: 16/100 65*41 cm 44. Marc Chagall ( ) Mózes a kőtáblákkal (1956) Moses and the stonetables (1956) 35*26 cm 45. Georges Braque ( ) Nő gyümölccsel, 1926 / Woman with fruit, 1926 jelzett / signed: Braque 26 45,5*27,5 cm Ft Barta Mária ( ) Alakok / Figures zománc / enamel jelzett / signed: BM 23*11 cm Ft Gerhard Andrées (1936-) Átjárások, 1978 / Passages, 1978 jelzett / signed: G. Andées 78 számozott / numbered: 33/75 64*48 cm Ft Gerhard Andrées (1936-) Atelier, 1977 jelzett / signed: G Andrées 77 számozott / numbered: 33/77 65*49 cm Ft Hans Krenn ( ) Tryptichon rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 36/90 65*43 cm Ft Gerhard Andrées (1936-) Gute Aussicht, 1978 litográfia, papír / lithography on paper jelzett / signed: G. Andrées 78 számozott / numbered: 33/75 64*48 cm Ft Gerhard Andrées (1936-) Perspektívák, 1978 / Perspectives, 1978 jelzett / signed: G. Andrées 78 számozott / numbered: 33/75 64*48 cm Ft 310 4

6 52. Günter Gritzner (1943-) Salvator Dali, 1974 jelzett / signed: Gritzner 74 számozott / numbered: 28/70 52*40 cm 53. Günter Gritzner (1943-) Jimi Hendrix, 1974 litográfia, karton / lithograph on cardboard jelzett / signed: Gritzner 74 számozott / numbered: 28/70 52*40 cm 54. Günter Gritzner (1943-) Timothy Leary, 1974 jelzett / signed: Gritzner 1974 számozott / numbered: 28/70 52*38 cm 55. Friedrich Schröeder-Sonnenstern ( ) Metafizika kakassal, 1964 / Metaphysics with rooster, 1964 jelzett / signed: Sonnenstern *33 cm 56. Hans Krenn ( ) Nem akarom látni a piros felhőket!, 1967 I do not want to see the red clouds!, 1967 jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 20/100 28* Ft 220 Kiadó / Publsher: Panderma Verlag Basel, Carl Laszlo Hans Krenn ( ) Ki mondja, hogy... / Who says that... jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 20/100 28*28 cm Kiadó / Publsher: Panderma Verlag Basel, Carl Laszlo Hans Krenn ( ) A felemelt kéz, 1967 / The raised hand, 1967 jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 20/100 28*28 cm Ft 220 Kiadó / Publsher: Panderma Verlag Basel, Carl Laszlo Friedrich Schröeder-Sonnenstern ( ) Hantipporine jelzett / signed: FSCHS 19,5*27 cm 60. Yves Laloy ( ) Minta sor / Pattern line jelzett / signed: Laloy 22*22 cm 61. Yves Laloy ( ) Arc / Face jelzett / signed: Laloy 22*22 cm Ft Yves Laloy ( ) Hommage Á et Á L Empereur Constantin jelzett / signed: Y. Laloy 59*42 cm 63. Peter Stämpfli (1937-) Száj / Mouth 32*31 cm 64. Yves Laloy ( ) jelzett / signed: Y. Laloy 42*60,5 cm 65. Yves Laloy ( ) jelzett / signed: Y. Laloy 41*59,5 cm Ft Thilo Maatsch ( ) akvarell, tus, papír / watercolor, ink on paper jelzett / signed: 2888 Thilo 13*20 cm Ft Yves Laloy ( ) jelzett / signed: Y. Laloy 49*69 cm Ft 750 5

7 68. Bálint Endre ( ) Kompozíció VII, 1985 / Composition VII, 1985 jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: EA V/XV 52*38 cm 69. Stephane Kilar (1935-) jelzett / signed: Kilar számozott / numbered: 16/75 47*37 cm Ft Bálint Endre ( ) Kompozíció II, 1985 / Composition II, 1985 jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: EA V/XV 52*38 cm 71. Stephane Kilar (1935-) jelzett / signed: Kilar számozott / numbered: 39/75 47*37 cm Ft Hansjörg Mattmüller (1923-) jelzett / signed: H Mattmüller 30*21 cm 73. Hansjörg Mattmüller (1923-) jelzett / signed: H. Mattmüller 30*21 cm 74. Hansjörg Mattmüller (1923-) jelzett / signed: Mattmüller 30*21 cm Ft Hansjörg Mattmüller (1923-) jelzett / signed: H. Mattmüller 30*21 cm Ft Joel Stein (1926-) Monotype, 1962 monotípia, papír kartonra kasírozva monotype on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: Joel Stein 62 26*24 cm Ft Amelio Roccante (1927-) Il Robomondo di Roccamonte, 1970 jelzett / signed: Roccamonte 70 60*41,5 cm 78. Josef Mikl ( ) jelzett / signed: Mikl számozott / numbered: 69/230 29,5*21 cm 79. Hansjörg Mattmüller (1923-) jelzett / signed: H. Mattmüller 30*21 cm 80. Korniss Dezső ( ) Mese, 1980 / Fable, 1980 jelzett / signed: Korniss 80 számozott / numbered: 48/50 50*65 cm Ft Paul Jenkins (1923-) Metamorfosis II. / Metamorphosis II. jelzett / signed: Paul Jenkins számozott / numbered: 23/200 43*81 cm 82. Bálint Endre ( ) Kompozíció, 1969 / Composition, 1969 monotípia, papír / monotype on paper jelzett / signed: Bálint 69 20*30 cm Ft 610 6

8 83. Peter Bischof (1934-) jelzett / signed: Bischof számozott / numbered: 137/230 29*21 cm 84. Szeift Béla (1944-) Amőbák, 1983 / Amoebas, 1983 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Szeift *50 cm 85. Arnulf Rainer (1929-) Cím nélkül, 1959 / Untitled, 1959 jelzett / signed: Rainer ,5*14,5 cm Ft Walter Wahlstedt ( ) Figure marine I., 1922/66 jelzett / signed: Wahlstedt 1922/66, Figure marine I. 27*17,5 cm Ft Kolozsváry Zsigmond ( ) jelzett / signed: Kolos-vary 41*32 cm Ft Rudolf Hervé ( ) jelzett / signed: R Hervé számozott / numbered: E.A. 41,5*29,5 cm 89. Stephan Belohradsky (1930-) Kompozíció, 1973 / Composition, 1973 jelzett / signed: St. Belohradsky 73 42*29,5 cm Ft Rudolf Hervé ( ) jelzett / signed: R Hervé számozott / numbered: E.A. 41,5*29,5 cm 91. Szász Károly István ( ) Ikarusok, 1978 / Icaruses, 1978 olaj, homok, fa / oil, sand on wood jelzett / signed: Szász Károly 1978 VII *66 cm 92. Hencze Tamás (1938-) jelzett / signed: Hencze számozott / numbered: 30/60 56*48 cm Ft Martyn Ferenc ( ) tus, akvarell, papír / ink, watercolor on paper 26,5*18 cm 94. Arturo Bonfanti ( ) Kompozíció, 1964 / Composition, 1964 jelzett / signed: Bonfanti 64 33,5*33,5 cm Ft Szász Károly István ( ) Paganini, 1973 akvarell, ceruza, papír watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Szász Károly István *21 cm 96. Konok Tamás (1930-) Kompozíció, 1981 / Composition, 1981 jelzett / signed: Konok 48*47 cm Ft Barta Lajos ( ) Kompozíció, 1963 / Composition, 1963 vöröskréta, papír / red chalk on paper jelzett / signed: Lajos Barta 1963 Paris 21*29,5 cm 98. Kemény Zoltán ( ) domborított fólia / embossed foil jelzett / signed: Kemény 11*17 cm Ft 140 7

9 100. Carlos Cruz-Diez (1923-) szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi 30*29 cm Ft Carlo Vivarelli ( ) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 jelzett / signed: Vivarelli számozott / numbered: 91/100 60*60 cm Ft Gregorio Vardanega ( ) Etalement polychrome, 1975 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Vardanega 1975 Etalement polychrome 50*50 cm Ft Louise Loeber ( ) Kompozíció, 1928 / Composition, 1928 jelzett / signed: Lou Loeber '28 számozott / numbered: 38/100 49*35,5 cm Ft 640 Kiadó / Publsher: Galerie Werner Kunze Mappe II Getulio Alviani (1939-) jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100 60*41,5 cm Ft Getulio Alviani (1939-) jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100 60*41,5 cm Ft Getulio Alviani (1939-) jelzett / signed: Getulio Alviani; p.d.a. számozott / numbered: III/V 70*48 cm Ft Getulio Alviani (1939-) jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 2/100 60*41,5 cm Ft Getulio Alviani (1939-) jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100 60*41,5 cm Ft Beöthyné-Steiner Anna ( ) jelzett / signed: BAS számozott / numbered: 38/100 49*35,5 cm Ft 320 Kiadó / Publsher: Galerie Werner Kunze Mappe II Getulio Alviani (1939-) jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100 60*41,5 cm Ft Marcello Morandini (1940-) jelzett / signed: M. Morandini számozott / numbered: 181/200 50*35 cm Ft Getulio Alviani (1939-) jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100 60*41,5 cm Ft Ébneth Lajos ( ) jelzett / signed: Ébneth 50*37 cm Ft 540 8

10 Thilo Maatsch ( ) Kompozícó, 1975 / Composition, 1975 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Thilo hátoldalon / backside: 2659 II Thilo 35,*28 cm Ft Thilo Maatsch ( ) Kompozíció, 1975 / Composition gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Thilo hátoldalon / backside: 2660 III.9.75 Thilo 46*34 cm Ft James Van Dyk (1930-) No 21. ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: No 21. Van Dyk 9,5*11,5 cm 114. Frantisek Kupka ( ) Könyvborító terv / Book cover design ceruza, gouache, papír / pencil, gouache on paper 27*21 cm Ft Erich Buchholz ( ) gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Erich Buchholz 50*40 cm Ft Enzo Cacciola (1945-) Evoluzioni Progressive, 1971 szitanomyat, karton, alumínium silkscreen on cardboard, aluminum jelzett / signed: Enzo Cacciola 1971 számozott / numbered: 106/150 20*20 cm Ft 120 Kiadó: Edizioni Masnata, Genova, darab műmelléklettel Publisher: Edizioni Masnata, Genova, 1971., with 4 insets Saxon Szász János (1964-) supremadism, 2006 papír, kollázs / collage on paper jelzett / signed: SAXON 36*38 cm Ft 510 Kiállítva: Dessin au Quartier Drouot, Galerie Drouart, Párizs Exhibited: Dessin au Quartier Drouot, Galerie Drouart, Paris 120. Dirk Koning ( ) Kompozíció, 1928 / Composition, 1928 jelzett / signed: D Koning számozott / numbered: 38/300 49*35,5 cm Kiadó / Publsher: Galerie Werner Kunze Mappe II Lothar Schreyer ( ) jelzett / signed: LSRA (nyomtatott/printed) 33*31,5 cm Ft Forbát Alfréd ( ) jelzett / signed: Forbáth számozott / numbered: 75/100 38,5*36 cm Ft 370 9

11 123. Albert Rubens (1944-) Kompozíció I-IV, 1971 / Composition I-IV, 1971 jelzett / signed: A Rubens 1971 számozott / numbered: 3/20 35*35 cm/db 124. Molnár Vera (1928-) "Kezdetben mind négyzet volt" I-IV, 1974 / "It was all a square in the beginning" I-IV, 1974 komputergrafika / computer graphic jelzett / signed: V.Molnár "Kezdetben mind négyzet volt" ,5*21 cm Ft Roger Francois Thepot (1925-) "Noctarne Bleu", 1975 jelzett / signed: Thepot 1975 számozott / numbered: 73/100 59*42 cm 126. Molnár Vera (1928-) Kompozíció, 1974 / Composition, 1974 jelzett / signed: V. Molnár '74 számozott / numbered: 35/75 65*50 cm 127. Manfred Gräf ( ) Kompozíció, 1973/1975 Composition, 1973/1975 jelzett / signed: Manfred Graef számozott / numbered: 84/100 59*42 cm Ft Szász János (1964-) A csodálatos mandarin, 1990The miraculous mandarin, 1990 jelzett / signed: Szász János 1990 számozott / numbered: 8/8 60*50 cm Ft 250 Kiállítva / Exhibited: Pont könyvesbolt: Sárga Pont, Budapest, Saxon Szász János (1964-) Imperium, 2012 bor, papír / wine on paper jelzett / signed: Saxon *48 cm Ft 610 Kiállítva / Exhibited: Haraszthy200 Festival, wine paintings, Don Soker Contemporary Art, San Francisco, Haraszthy200 Festival red&white- Hungarian Painters, Community Center, Gallery 212, Sonoma, Beöthyné-Steiner Anna ( ) szitanyomat, papír / lithograph on paper jelzett / signed: BAS 28*21,5 cm 131. Ira Bernardini (1938-) Entro Armonica, 1994 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Ira Bernardini Entro Armonica *38*3 cm Ft Kiállítva: Művészet határok nélkül- Mobil MADI Múzeum, Városi Galéria, Nyíregyháza, Exhibited: Art without borders- Mobil MADI Museum, Városi Galéria, Nyíregyháza, Fajó János (1937-) Kompozíció, 1973 / Composition, 1973 jelzett / signed: Fajó 73 számozott / numbered: 16/42 70*62 cm Ft

12 133. Monostori László, 20. század Kompozíció, 1991 / Composition, 1991 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Monostori László *18,5 cm Ft Victor Vasarely ( ) jelzett / signed: Vasarely számozott / numbered: 63/130 56,5*42 cm Ft Szász János (1964-) Fehér lyuk, 1990 / White hole, 1990 jelzett / signed: Szász János 1990 számozott / numbered: 3/24 63*33 cm Ft 250 Kiállítva / Exhibited: Örökmozgó Filmszínház, Budapest, Nádler István (1938-) A négyzetig I., 1974 / To the square I., 1974 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Nádler István ,5*45,5 cm Ft 880 Kiállítva: Socha a Objekt XV - Arden Quin & Bolivar, Institut Francais, Pozsony, Művészet határok nélkül - grafikai és dokumentációs tárlat, Helikon Könyvesház, Budapest, ARDEN QUIN & BOLIVAR), MTA - MADI Galéria, Győr, KASSÁK és a MADI ma nemzetközi fesztivál - grafikai kiállítás, Galéria umenia, Nové Zámky, Exhibited: Socha a Objekt XV - Arden Quin & Bolivar, Institut Francais, Pozsony, Art without borders, Helikon Könyvesház, Budapest, ARDEN QUIN & BOLIVAR, ), MTA- MADI Gallery, Győr, KASSÁK és a MADI ma international festival, Gallery umenia, Nové Zámky, Aurelie Nemours ( ) jelzett / signed: Nemours 31*25 cm Ft Gaudin Bolivar (1932-) jelzett / signed: Bolivar számozott / numbered: 42/90 88*62 cm 139. Beöthyné-Steiner Anna ( ) gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: BAS 35*27 cm Ft James Van Dyk (1930-) jelzett / signed: Van Dyk 50*50 cm Ft Alfons Lachauer (1944-) Kompozíció, / Composition, jelzett / signed: Lachauer számozott / numbered: 2/100 42*58,5 cm Ft Günter Früthrung ( ) jelzett / signed: GF 32*32 cm Ft James Van Dyk (1930-) jelzett / signed: Van Dyk számozott / numbered: 100/38 41,5*60 cm 144. Neechama Szmuszkowicz ( ) Kompozíció, 1926 / Composition, 1926 jelzett / signed: N. Szmuszkovicz számozott / numbered: 38/100 35*49 cm Ft 160 Kiadó / Publisher: Galerie Werner Kunze Mappe II Geneviéve Claisse (1935-) Geometrikus kompozíció, 1961 / Geometrical composition, 1961 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Claisse b.l: *15,5 cm Ft Thilo Maatsch ( ) jelzett / signed: Thilo számozott / numbered: 38/100 35*49 cm Ft 310 Kiadó / Publisher: Galerie Werner Kunze Mappe II. 11

13 147. Byron Stones (1906-) Kompozíció, 1965 / Composition, 1965 jelzett / signed: BrSt 65 28*28 cm Ft Eduard Antal ( ) Kompozícia 3, 1999 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: E. Antal 1999 számozott / numbered: EA 45*45 cm Ft 310 Kiállítva: EDUARD ANTAL, MTA-MADI Galéria, Győr, Exhibited: EDUARD ANTAL, MTA-MADI Gallery, Győr, Bridget Riley (1931-) Kompozíció, 1965 / Composition, 1965 jelzett / signed: Riley 65 számozott / numbered: 48/200 32*32 cm Ft Lucile Roebuck Keeler, 20. század Sugár átlók / Radius-diagonals jelzett / signed: Roebuck 28,5*28 cm Ft Luis Tomasello ( ) dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: L Tomasello számozott / numbered: E.A. 27*27 cm 152. Enzo Cacciola (1945-) Négyzetek, 1972 / Square, 1972 jelzett / signed: Enzo Cacciola, *20 cm Ft Andreas Christen (1936-) Kompozíció, 1967 / Composition, 1967 jelzett / signed: Christen 1967 számozott / numbered: 196/200 28*28 cm Ft Milan Dobes (1929-) Kompozíció, 1967 / Composition, 1967 jelzett / signed: M. Dobes; 1967 számozott / numbered: 191/200 17,5*15,5 cm 155. Robert Saint-Cricq (1924-) Triangle, boule, carré festett fa / painted wood jelzett / signed: Saint Cricq Triangle, boule, carré 19*17 cm Ft Joel Froment (1938-) Untitled, 2003 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: J Froment ,5*27 cm 157. Philippe Vacher (1947-) Bipolarisation du carré 2004 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: PV 40*36*5 cm Ft 370 Kiállítva: MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Múzeum, Budapest, Exhibited: MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Museum, Budapest, Somfai Rezső (1932-) Erfurt 1.- Hommage, 2009/2010 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Somfai '10 68*65 cm Ft 810 Kiállítva / Exhibited: HA-CAQ - ARDEN QUIN's influence on Central-Eastern-European artists, MTA-MADI Galéria, Győr, MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Múzeum, Budapest, Francois Morellet (1926-) jelzett / signed: Morellet 17,5*17,5 cm 160. Marcello Morandini (1940-) dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: M. Morandini 15,5*15,5 cm 161. Fajó János (1937-) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 jelzett / signed: Fajó 71 számozott / numbered: 54/100 21,5*20 cm 162. Victor Vasarely ( ) jelzett / signed: Vasarely 28*28 cm 12

14 163. Fajó János (1937-) Kompozíció, 1996 / Composition, 1996 festett fa, plexi talapzaton painted wood on plexi pedestal jelzett / signed: Fajó, *30*13, Ft Saxon Szász János (1964-) Pop-Mariska II., 2014 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: SAXON Popp-Mariska II ,5*42*13 cm Ft Lars Erik Falk (1922-) Kompozíció, 1984 / Composition, 1984 festett alumínium / painted aluminium jelzett / signed: Falk *49,5*16 cm Ft Marcello Morandini (1940-) festett fa / painted wood jelzett / signed: M. Morandini számozott / numbered: 3/5 sérült / damaged 23*34 cm Ft Marcello Morandini (1940-) Nero olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 13/13 38,5*38,5*2,5 cm Ft Cecere Saverio (1954-) Cím nélkül, 1997 / Untitled, 1997 fa / wood jelzett / signed: Cecere Saverio 76*40 cm Ft Claude Pasquer (1937-) Trio No 6., 2004 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: C Pasquer 04 21*31 cm Ft 220 Kiállítva: Géometrique MADI, ORION Centre d'art, Párizs, Exhibited: Géometrique MADI, ORION Centre d'art, Paris,

15 170. Torsten Ridell (1946-) KNA, 2005 akril, vászon fára kasírozva / acrylic on canvas pasted on wood jelzett / signed: Torsten Rifell 2005 KNA 36*20 cm Ft 370 Kiállítva: MOBIL 2, MTA-MADI Galéria, Győr, Exhibited: MOBIL 2, MTA-MADI Gallery, Győr, Fajó János (1937-) Hommage á Kopernik II.a, 1972 tempera, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fajó J 72 70*54,5 cm Ft Timm Ulrichs (1940-) Interferenciák / Interferences jelzett / signed: Timm Ulrichs számozott / numbered: 36/100 62*44 cm Ft Marcelle Delphine Cahn ( ) jelzett / signed: Marcelle Cahn 24*17,5 cm Ft Victor Vasarely ( ) jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 7/50 70*50 cm Ft Erich Buchholz ( ) jelzett / signed: Erich Buchholz 1921/71 számozott / numbered: 75/58 62*43 cm Ft Victor Vasarely ( ) Vega jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: EA 64*35 cm Ft Erich Buchholz ( ) Kompozíció, 1920/1971 / Composition, 1920/1971 jelzett / signed: Erich Buchholz 1920/71 számozott / numbered: 75/56 62*43 cm Ft Cecere Saverio (1954-) Cím nélkül, 1997 / untitled, 1997 papírkollázs / papercollage jelzett / signed: Cecere Saverio 97 70*70 cm Ft Joláthy Attila ( ) Kompozíció, 1984 / Composition, 1984 jelzett / signed: Joláthy 84 számozott / numbered: 5/6 EA 40*35 cm Ft Lantos Ferenc ( ) Struktúra integrált elemekkel II., 1984 Structure with integrated elements II., 1984 jelzett / signed: Lantos számozott / numbered: 2/9 54*50 cm Ft Gellér B. István (1946-) Szobor installáció, 1973 Sculpture installation, 1973 papír, kollázs / collage on paper jelzett / signed: Gellér 73 32*26*26 cm Ft Lukoviczky Endre (1939-) Madár / Bird jelzett / signed: Lukoviczky Endre számozott / numbered: 13/30 50*35 cm Ft Lukoviczky Endre (1939-) Hármas egység / Trinity jelzett / signed: Lukoviczky számozott / numbered: 13/30 50*35 cm Ft Lukoviczky Endre (1939-) Érintés / Touch jelzett / signed: Lukoviczky Endre számozott / numbered: 5/30 50*35 cm Ft Lukoviczky Endre (1939-) Áttört forma / Inwrought shape jelzett / signed: Lukoviczky E számozott / numbered: 13/30 50*35 cm Ft Lukoviczky Endre (1939-) Kötődés, 1983 / Bonding, 1983 jelzett / signed: Lukoviczky Endre számozott / numbered: 5/30 50*35 cm Ft

16 187. Gaudin Bolivar (1932-) Synchromie en tons mineurs, 1988 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Bolivar 1988 Paris 53*42 cm Ft Carmelo Arden-Quin ( ) Kompozíció, 2009 / Composition, 2009 akril, műanyag, fém / acrylic, plastic, metal jelzett / signed: Arden Quin Paris *42 cm Ft Kiállítva / Exhibited: LINE - Feeling of one dimension, Symmetry Festival, B55 Contemporary Art Gallery, Budapest, Socha a Objekt XV - Arden Quin & Bolivar, Institut Francais, Pozsony, LINE - Feeling of one dimension, MTA- MADI Galéria, Győr, ARDEN QUIN & BOLIVAR, MTA- MADI Galéria, Győr, Carmelo Arden-Quin ( ) Kompozíció, 1987 / Composition, 1987 jelzett / signed: Arden Quin 87 számozott / numbered: E.A. 48,5*31,5 cm Ft 750 Kiállítva / Exhibited: Socha a Objekt XV - Arden Quin & Bolivar, Institut Francais, Pozsony, ARDEN QUIN & BOLIVAR, MTA- MADI Galéria, Győr, "KASSÁK és a MADI ma" nemzetközi fesztivál, Galéria umenia, Nové Zámky, Gaudin Bolivar (1932-) Kompozíció, 1998 / Composition, 1998 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Bolivar 98 28*23*4 cm Ft 470 Kiállítva: ARDEN QUIN & BOLIVAR, MTA-MADI Galéria, Győr, Exhibited: ARDEN QUIN & BOLIVAR, MTA-MADI Gallery, Győr, Martín Blaszko ( ) Collage MADI 1962 ceruza, filc, papír, fa, kollázs / pencil, felt pen on paper, wood, collage jelzett / signed: M Blaszko 962 hátoldalon / backside: Martin Blaszko Collage Madi 1962 Buenos Aires 42*34 cm Ft Kiállítva: Művészet határok nélkül- Mobil MADI Múzeum, Városi Galéria, Nyíregyháza, MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Múzeum, Budapest, 2013 Exhibited: Art without borders- Mobil MADI Museum, Városi Galéria, Nyíregyháza, MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Museum, Budapest, Piergiorgo Zangara (1955-) Apertura circulare per 3 cubi disposti in triangolo No 411v.1999 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Piergiorgo Zangara 48*42 cm Ft Victor Vasarely ( ) szitanyomat, papír, plexi / silkscreen on paper, plexi jelzett / signed: Vasarely 30*24,5*4,5 cm Ft Victor Vasarely ( ) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, papír, plexi / silkscreen on paper, plexi jelzett / signed: Vasarely 30,5*23,5*5, Ft Victor Vasarely ( ) Kocka installáció / Cube installation szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 10*10*10 cm 15

17 196. Balogh Csaba (1964-) Semmiből valami / Something from nothing olaj, szitanyomat, papír / oil, silkscreen on paper jelzett / signed: Balogh Csaba 50*70 cm Ft Kádár Tibor (1946-) Föld-oltár / Earth-altar olaj, vászon / oil on canvas 70*120 cm Ft Balogh Csaba (1964-) Króm, 2014 / Chrome, 2014 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Balogh Csaba 14 33*35,5 cm Ft Victor Vasarely ( ) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 32*30*5 cm 199. Victor Vasarely ( ) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 45,5*40*6 cm Victor Vasarely ( ) Zebra szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely számozott / numbered: 3/5 56,5*45,5*6 cm Ft Victor Vasarely ( ) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, üveg / silkscreen on glass jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 53*42*6,5 cm 201. Victor Vasarely ( ) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 38*33*6 cm 203. Kyan Smith (1983-) Cím nélkül, Nr / Untitled, Nr akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Kyan Smith 120*120 cm Ft Amerikai művész, 20. század második fele Rakéta kilövés / Rocket launch offset, plexi, papír / offset, plexi on paper 35*27 cm Ft 30 Kiadó: W.C. Jones Publishing Company, Japán, Publisher: W.C. Jones Publishing Company, Japan,

18 206. Classic LOVE, 2007 Exclusive edition for galerie-f, kézi csomózás Exclusive edition for galerie-f, hand-made számozott / numbered: 30/ ,5*74 cm Ft Flipper / Pinball D. Gottlieb&Co, Chicago, körül, Falstaff típus, javításra szorul, hiányos D. Gottlieb&Co, Chicago, around , Falstaff type, needs repair, incomplete 168,5*74,5*143 cm Ft Játékgép / Game machine Exidy, között, Circus típus, széria szám: 3948, működik, apró sérülésekkel Exidy, , Circus type, serial number: 3948, operable, with small damages 161*64*74 cm Ft Zenegép / Jukebox Wurlitzer Music, 1960 körül, Discomat 4000, Hi-fi stereo típus, 200 darabos választékkal, bakelit lemezekkel, javításra szorul, apró sérülésekkel Wurlitzer Music, around 1960, Discomat 4000, Hi-fi stereo type, 200-piece selection, with vinyls, needs repair, with small damages 130*82*74 cm Ft

19 210. Erich Buchholz ( ) Kompozíció, (1921) / Composition, (1921) jelzett / signed: Erich Buchholz 1921/71 számozott / numbered: 75/47 62*43 cm Ft Reale Franco Frangi (1933-) opera MADI Espansione, 2011 olaj, vászon, fa / oil on canvas, wood jelzett / signed: Reale F Frangi *60 cm 212. Marian Drugda (1945-) Circles in triangles, 2010 festett fa, fém / painted wood, metal 60*60 cm Ft 950 Kiállítva / Exhibited: Una geometria oltre le regole MADI, Accademia Tadini, Lovere, MADI oltre lo spazio, Galleria Monteleone, Palermo, Fritz Köthe ( ) Várakozni tilos / Parking is prohibited ceruza, akvarell, linómetszet / pencil, watercolor, linocut jelzett / signed: Fritz Köthe 18*23,5 cm Ft Giancarlo Caporicci (1946-) 2 Tenso-Modulaire-Elastie, 1995 akril, fonal, műanyag / acrylic, thread, plastic jelzett / signed: Giancarlo Caporicci 95 30*50*5 cm Ft Joláthy Attila ( ) Kompozíció, 1983 / Composition, 1983 jelzett / signed: Joláthy Attila *60 cm Ft Giuseppe Minoretti (1938-) (0125) (COMP) L.O.F. (MA), 1999 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Minoretti 99 29*37,5 cm 217. Reale Franco Frangi (1933-) Apertura, akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: RF Freangi 96/97 22*33 cm 218. Maurice Estéve (1919-) jelzett / signed: Estéve számozott / numbered: H/C 30,5*23 cm Ft Bálint Ildikó (1942-) Színkép II., 2003 / Spectrum II., 2003 ceruza, akvarell, merített papír / pencil, watercolor on deckled paper jelzett / signed: Bálint I *21 cm Ft Robert Saint-Cricq (1924-) "Paysage", 1960 vegyestechnika, vászon, fa / mixed media on canvas, wood jelzett / signed: Saint Cricq 18,5*14 cm Ft Bálint Ildikó (1942-) Színkép I., 2003 / Spectrum I., 2003 ceruza, akvarell, merített papír / pencil, watercolor on deckled paper jelzett / signed: Bálint I *21 cm Ft Bartl József ( ) Lila négyzet, 1991 / Purple square, 1991 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Bartl 91 32*25 cm Ft Lukoviczky Endre (1939-) Kompozíció, 2014 / Composition, 2014 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Lukoviczky *29 cm Ft Joseph Kádár (1936-) Horizontalista kompozíció, 1987 / Horizontalist composition, 1987 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Le K'dar *75 cm 225. Lukoviczky Endre (1939-) Kompozíció, 2014 / Composition, 2014 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Lukoviczky *29 cm Ft

20 226. Jakovits József ( ) Alef, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV. 38*26,5 cm Ft 90 Kiadó / Publisher: Corvina Kiadó, Jakovits József ( ) A hetedik nap megáldása, 1988 Blessing of the seventh day, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV. 38*26,5 cm Ft 90 Kiadó / Publisher: Corvina Kiadó, Jakovits József ( ) Hetedik nap, 1988 / The seventh day, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV. 38*26,5 cm Ft 90 Kiadó / Publisher: Corvina Kiadó, Jakovits József ( ) Alef II., 1988 szitanyomat, merítettpapír silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV. 38*26,5 cm Ft 90 Kiadó / Publisher: Corvina Kiadó, Jakovits József ( ) Héber betűk, 1988 / Hebrew letters, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV 38*26,5 cm Ft 90 Kiadó / Publisher: Corvina Kiadó, Jakovits József ( ) Az ember teremtése, 1988 / The creation of the man, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV. 38*26,5 cm Ft 90 Kiadó / Publisher: Corvina Kiadó, MICKRY 3 Phase 8, 2006 jelzett / signed: MICKRY (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 6/25 30*40 cm 232. Joseph Kádár (1936-) Változó geometria, 2004 / Changing geometry, 2004 kollázs, papír / collage on paper jelzett / signed: Le K'dar Paris ,5*34 cm Ft Victor Vasarely ( ) Zebrák / Zebras jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 47*46 cm 235. Jakovits József ( ) Triumph, 1985 jelzett / signed: Jakovits 1985 számozott / numbered: EA. XV/XV 56*76 cm Ft Jakovits József ( ) Mirror, 1985 jelzett / signed: Jakovits 1985 számozott / numbered: EA. XV/XV 56*76 cm Ft Jakovits József ( ) Father, 1985 jelzett / signed: Jakovits 1985 számozott / numbered: EA. XV/XV 56*76 cm Ft Joseph Kádár (1936-) Változó geometria, 1999 Changing geometry, 1999 kollázs, papír / collage on paper jelzett / signed: Joseph K'dar *55 cm 19

21 239. Goldmann György ( ) Ölelkező gyermekek / Hugging children bronz márvány talapzaton / bronze on marble pedestal jelzett / signed: Goldmann m: 12,5 cm 241. Tornay Endre András (1949-) Vacsoracsillag, 1993 / Dinner star, 1993 bronz fa talapzaton / bronze on wooden pedestal jelzett / signed: TEA 93 számozott / numbered: 9/10 m: 33,5 cm Ft Haraszty István (1934-) Mobil, 2001 acél, elektromos szerkezet / steel, electric mechanism jelzett / signed: haraszty I m: 18 cm; d: 11 cm Ft Kiállítva: "KASSÁK és a MADI ma" nemzetközi fesztivál, Galeria "Z", Mestské múzeum, Kultúrny institút Mad'arskej republiky, Pozsony, HARASZTY & SAXON, MTA-MADI Galéria, Győr, Exhibited: "KASSÁK és a MADI ma" international festival, Galeria & "Z", Mestské Museum, Kultúrny institút Mad'arskej republiky, Pozsony, HARASZTY & SAXON, MTA-MADI Gallery, Győr, Jakovits József ( ) Életfa / Tree of life bronz / bronze jelzett / signed: /5 m: 67 cm Ft Kiállítva párdarabja: QCC Art Gallery, New York, Its pair exhibited: QCC Art Gallery, New York, Policsányi István (1942-) Kövér férfi / Fat man bronz márvány talapzaton bronze on marble pedestal jelzett / signed: PI m: 26 cm 244. Marguerite Hersberger (1943-) Szobor installáció / Sculpture installation fólia, karton / foil on cardboard jelzett / signed: Hersberger 12,5*13,5*13,5 cm Ft Hans Hanko (1923-) Kiborg, 1970 / Cyborg, 1970 festett gipsz, műanyag / painted gypsum, plastic jelzett / signed: Hans Hanko 1970 Kiborg m: 36 cm Ft Gianni Colombo ( ) Szobor installáció / Sculpture installation szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi 27*24,5 cm Ft Josef Harrison Starfields, 1976 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Josef Harrison Starfields ,5*25,5 cm Ft Michael Ashur (1950-) Orion Probe pasztell, fedőfehér, karton / pastel, opaque white on cardboard jelzett / signed: Michael Ashur Orion Probe 54*79 cm Ft Giancarlo Caporicci (1946-) 1 Tenso-Modulaire-Elastie, 1995 akril, fonál, műanyag / acrylic, thread, plastic jelzett / signed: Giancarlo Caporicci 95 30*50*5 cm Ft 310 Kiállítva: MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Múzeum, Budapest, Exhibited: MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Museum, Budapest,

22 250. Fritz Köthe ( ) Grand Prix, 1963 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: FK 1963 hátoldalon / backside: Fritz Köthe Grand Prix *88 cm Ft Magyar festő, 20. század Autómobilok / Automobiles gouache, vegyestechnika, fotópapír gouache, mixed media on photopaper 24,5*21,5 cm 252. Magyar festő, 20. század Űrben / In space gouache, vegyestechnika, fotópapír gouache, mixed media on photopaper sérült / damaged 37*26,5 cm 253. Magyar festő, 20. század Járni tanul az autó / Car learns to walk gouache, vegyestechnika, fotópapír gouache, mixed media on photopaper 28,5*21 cm 21

23 254. Walter Steding (1953-) Tudós portréja, 1986 Portrait of a scientist, 1986 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Steding 86 63*50 cm Ft Günter Gritzner (1943-) Női portré / Portrait of a woman akril, vászon / acrylic on canvas 40*40 cm Ft Walter Steding (1953-) Gary Hart portréja, Portrait of Gary Hart, olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: W Steding 86 35*28 cm Ft Günter Gritzner (1943-) Baba, 1973 / Doll, 1973 jelzett / signed: Gritzner 73 24,5*24,5 cm 256. Sándorfi István ( ) La Terre Promise, 2004 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Sándorfi István 55*46 cm Ft Fürjesi Csaba (1969-) Rókásember, 2006 / Man with a fox, 2006 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Rókásember 2006 Fürjesi 40*50 cm Reprodukálva: Fürjesi Csaba, Magyar Képek Kiadó, kép Reproduced: Fürjesi Csaba, Magyar Képek Kiadó, picture Bada Dada Tibor ( ) Szemszög, szembogár, 1996 Aspect, Pupil olaj, fa / oil on wood 41*34 cm Ft Brian Dunbeck (1943-) Now before and after, 1993 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Dunbeck 93 80*60 cm Ft Vilhelm Károly ( ) Virágok ikonnal, 1975 Flowers with ikon, 1975 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Vilhelm * Ft Richard Lindner ( ) Allen Ginsberg portréja Portraits of Allen Ginesberg litográfia, papír / lithography on paper jelzett / signed: R. Lindner számozott / numbered: 174/175 64,5*49,5 cm Ft Európai festő, 20. század első fele Szürrealista erdő / Surrealist forest olaj, vászon / oil on canvas 38,5*61,5 cm 265. Fürjesi Csaba (1969-) Remény, 2009 / Hope, 2009 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Fürjesi Remény *92 cm Ft Takács Márton (1971-) Tóra magyarázók, 2009 / Thora teaching, 2009 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: TM ,5*100 cm Ft

24 267. Regős István (1954-) Nemere, 1991 akril, vászon / acrylic on canvas 146*200 cm Ft Takács Márton (1971-) TATI Barbés Rochechouart I., 2007 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: TM *150 cm Ft Regős István (1954-) Regatta, 1990 olaj, vászon / oil on canvas 100*170 cm Ft Regős István (1954-) Bárány, 1993 / Lamb, 1993 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Regős I *70 cm Ft

25 271. Vajda Lajos ( ) Éljen április 4 / Happy 4th of April jelzett / signed: Vajda L (nyomtatott/printed) 69,5*48 cm Kiadó: Zsigmondi Endre, a Magyar Hirdető igazgatója, Ofset Nyomda Budapest Készült: példányban, apró sérüléssel Publisher: Zsigmond Endre, director of 'Magyar Hirdető', Offset Print Budapest, Made in copies, with small damage 272. Zsigmond Endre, 20. század Éljes Április 4, 1962 / Happy 4th of April, 1962 jelzett / signed: Zsigmond E 62 (nyomtatott/printed) 69,5*48 cm Kiadó: Zsigmond Endre, a Magyar Hirdető igazgatója, Offset Nyomda, Budapest Készült példányban, apró sérüléssel Publisher: Zsigmond Endre, director of 'Magyar Hirdető', Offset Print Budapest, Made in copies, with small damage 273. Kolozsváry György ( ) Mezőgazdasági szakkönyvek Agricultural books jelzett / signed: Kolozsváry György (nyomtatott/printed) 68*48 cm Kiadó:Kutvölgyi István, Terv Nyomda, apró sérüléssel Publisher: Kutvölgyi István, 'Terv' Press, with small damage 274. Magyar művész Szakszervezetek Világkongresszusa, 1961 World Congress of Trade Unions, *47 cm Kiadó: Kádár István, Athenaeum, apró sérüléssel Publisher: Kádár István, Athenaeum, with small damage 275. Lengyel Sándor ( ) Idejében készüljön a télre, 1963 Prepare for the winter, 1963 jelzett / signed: Lengyel 963 (nyomtatott/printed) 83,5*57,5 cm Kiadó: Péternák Miklós, Offset-Budapest Készült 6500 példányban, apró sérülésekkel Publisher: Péternák Miklós, Offset-Budapest, made in 6500 copies, with small damages 276. Fery Antal ( ) Erra reklám / Erra commercial jelzett / signed: Fery A (nyomtatott/printed) 68*49 cm Kiadó:Dr. Aba Lehet, Állami Nyomda Készült példányban Publisher: Dr. Aba Lehet, National Press, made in copies 277. Bottlik József ( ) Több szem többet lát Two heads are better than one jelzett / signed: Bottlik (nyomtatott/printed) 69*48 cm Kiadó: SZÖVOSZ Sajtóosztály Vezetője, apró sérüléssel Publisher: media director of SZÖVOSZ, with small damage 278. Pristyák József, 20. század Ünnepi Könyvhét, 1964 Festive Book Week, ,5*50,5 cm Kiadó: Dorogi Mihály Készült 5000 példányban, sérült Publisher: Dorogi Mihály, made in 5000 copies, damaged 279. Lengyel Sándor ( ) Karácsonyi Vásár, 1965 Christmas sale, *48 cm Kiadó: Kovács István Athenaeum Nyomda, Budapest, apró sérüléssel Publisher: Kovács István Athenaeum Print, Budapest, with small damage 280. Gönczi-Gebhart Tibor ( ) Gyüjtsd a kamillát / Collect the camomille jelzett / signed: Gönczi (nyomtatott/printed) 67*46,5 cm Kiadó: Szita János, Állami Nyomda Készült: példányban, apró sérüléssel Publisher: Szita János, National Press, made in copies, with small damage 281. Katona László (1927-) Ünnepi Könyvhét, 1962 Festive Book Week, 1962 jelzett / signed: Katona (nyomtatott/printed) 82*57 cm Kiadó: ÁKV. Igazgatója, Offset Nyomda, apró sérülésekkel Publisher: director of ÁKV, Offset Print, with small damages 282. Macskássy János ( ) Ki a házból a hulladékkal! Out with the waste! jelzett / signed: Macskássy (nyomtatott/printed) 82,5*57 cm Kiadó: Korda László, Plakát és Cimke Nyomda, apró sérülésekkel Publisher: Korda László, Poster Press, with small damages 283. Macskássy János ( ) Legyen mindig jólöltözött! Always be well-dressed jelzett / signed: Macskássy (nyomtatott/printed) 83*57 cm Kiadó: Székely József, Offset Nyomda Készült példányban, apró sérülésekkel Publisher: Székely József, Offset Print, made in copies, with small damages 284. Czeglédi jelzéssel, 20. század közepe Jön a mozgóbolt The mobile shop is here jelzett / signed: Czeglédi (nyomtatott/printed) 81*58 cm Kiadó: Florek Emil, Athenaeum, sérült Publisher: Florek Emil, Athenaeum, damaged 285. Macskássy János ( ) Meghívó a könyvbarát bálra Invitation to the book ball jelzett / signed: Macskássy (nyomtatott/printed) 67*48 cm Kiadó: Varga Sándor, Állami Nyomda Készült: példányban, apró sérüléssel Publisher: Varga Sándor, National Press, made in copies, with small damage 286. Czeglédi jelzéssel, 20. század közepe Éljen május 1 / Happy 1st of May 67,5*47,5 cm Kiadó: Zsigmondi Endre a Magyar Hírdető igazgatója, sérült Publisher: Zsigmondi Endre, damaged Magyar művész Ami nem csak Tiszaföldváron lehetséges, 1963 Not only possible in Tiszaföldvár, *69 cm Kiadó: Bőle Dezső, Plakát és címkenyomda Készült példányban Publisher: Bőle Dezső, Poster Press, Made in copies 288. Papp Gábor ( ) Ünnepi Könyvhét, 1964 Festive Book Week, 1964 jelzett / signed: Papp G. 64. (nyomtatott/printed) 80*56 cm Kiadó: Cserépfalvy Imre, Terv Nyomda, sérült Publisher: Cserépfalvy Imre, 'Terv' Press, damaged 289. Gönczi-Gebhart Tibor ( ) Liba és kacsatoll / Goose and duck feather jelzett / signed: Gönczi (nyomtatott/printed) 69*48 cm Kiadó: Korda László, Plakát-Cimke, apró sérüléssel Publisher: Korda László, Poster Press, with small damage 290. Gönczi-Gebhart Tibor ( ) Nagy érték a mákgubó / The great value of poppy jelzett / signed: Gönczi (nyomtatott/printed) 67,5*48 cm Kiadó: Szita János Készült: példányban, apró sérüléssel Publisher: Szita János, made in copies, with small damage

26 291. Francia-szőnyeg / French-rug 20. század közepe, gépi technika, molyrágta middle of the 20th century, machine-made, moth-eaten 315*267 cm 292. Francia-szőnyeg French-rug 1920 körül, gépi technika, kopott around 1920, machine-made, worn 110*56 cm Ft Francia-szőnyeg French-rug 1930 körül, gépi technika, kopott, molyrágta around 1930, machine-made, worn, moth-eaten 140*87 cm Ft Francia-szőnyeg French-rug 1930 körül, gépi technika, kopott, sérült around 1930, machine-made, worn, damaged 215*150 cm Ft Francia-szőnyeg French-rug 1940 körül, gépi technika, kopott, sérült around 1940, machine-made, worn, damaged 151*67 cm 296. Art deco szőnyeg Art deco rug francia, 1930, gépi csomózás, kopott, sérült french, 1930, made by machine, worn, damaged 118*70 cm Ft Kínáló doboz / Serving box magyar, 1970 körül, ezüstözött réz Hungarian, around 1970, silvered brass 13,5*18,3 cm Ft Brém Ferenc ( ) Szivárvány / Rainbow domborított vörösréz / embossed copper jelzett / signed: BF (domborított / embossed) 46*60 cm Ft Tálca / Tray Tevan Margit ( ), fémötvözet domborműves díszítéssel Tevan Margit ( ), metal alloy with embossed decoraiton h: 33,5 cm Ft 90 25

27 300. Hamutál / Ashtray USA, 1930 körül, krómozott fém, bakelit USA, around 1930, chrome-plated metal, bakelite m: 11,5 cm Ft Kávéfőző / Coffee-maker Svéd, 1940 körül, ón, ébenfa fogóval, Svenskt Tenn D8 jelzéssel Swedish, around 1940, stannum, ebony handle, with Svenskt Tenn D8 sign m: 12,5 cm Ft Kávéfőző / Coffee-maker olasz, Aldo Rossi ( ) terve, Alessi, krómozott fém, műanyag rátéttel Italian, Aldo Rossi ( ) design, Alessi, chromeplated metal, with plastic overlay m: 28,5 cm 303. Teás kanna / Tea jug francia, 1957, Salam-Thé, Villeroy-Boch, mázas kerámia, fém borítással French, 1957, Salam-Thé, Villeroy-Boch, glazed pottery, with metal cover 14*20 cm Ft Törölközőtartó / Towel-holder magyar, 20. század első fele, krómozott fém Hungarian, first half of the 20th century, chrome-plated metal h: 61 cm Ft Szappantartó pár / Soap-dish pair magyar, 20. század első fele, krómozott fém, üvegbetét hiányzik Hungarian, first half of the 20th century, chrome-plated metal, glass inset missing m: 20 cm Ft Lámpa / Lamp magyar, 1970, festett króm, műanyag, kopott Hungarian, 1970, painted chrome, plastic, worn m: 40 cm Ft Asztali óra / Table clock orosz, 1970 körül, ébresztő szerkezet króm vázon, műanyag tokban, kopott Russian, around 1970, alarm mechanism, on chrome-base, in plastic case, worn m: 21 cm Ft Hamutartó / Ashtray olasz, 1980 körül, design Bandoline Giovanni Offredi Italian, around 1980, Bandoline Giovanni Offredi design m: 60,5; d: 16 cm Ft Kávéfőző / Coffee-maker olasz, 20. század második fele, Alessi design, Inox 18/10, krómozott fém, műanyag rátéttel Italian, second half of the 20th century, Alessi design, Inox 18/10, chromeplated metal, with plastic overlay 21*24 cm 310. Shaker USA, 1930 körül, krómozott fém Usa, around 1930, chrome-plated metal m: 29,5 cm Ft Lámpatest / Lamp form német, 20. század első fele, fém, hiányos German, first half of the 20th century, metal, incomplete m: 15 cm Ft Asztali lámpa / Desk lamp magyar, 1970 körül, Szarvasi Vas és Fémipari Vállalat, krómozott fém, műanyag, apró karcolásokkal Hungarian, around 1970, chrom-plated metal, plastic, with small scratches m: 45 cm Ft Asztali lámpa / Desk lamp magyar, 1970 körül, festett fém, apró sérülésekkel Hungarian, around 1970, painted metal, with small damages m: 40 cm Ft Hangfal, 2 db / Loudspeaker, 2 pieces német, 1970 körül, festett fa és fém, textil borítással, kopott, apró sérülésekkel German, around 1970, painted wood and metal, textile cover, worn, with small damages 76*52,5*34 cm Ft Asztal, 2 db / Table, 2 pieces olasz, 1980 körül, tervező: Giotto Stoppino ( ), műanyag, sérült, hiányos talian, around 1980, design by Giotto Stoppino ( ), plastic, damaged, incompleted m: 48,5 cm Ft 40 26

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

Művészeti aukció / Art auction

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Művészeti aukció / Art auction Művészeti aukció / Art auction Árverés / Auction 2011. május 26-án, csütörtökön 18:00 órakor on Thursday 26 th May at 6:00 p.m. A kiállítás megtekinthető / On view Május 11-től 24-ig 10-18 óráig minden

BIKSADY. 21. Árverés 20. századi modern művészet, design 2014. szeptember 30. kedd 18 óra 1 1. Kassák Lajos (1887-1967) Képarchitektúra / Image architecture jelzett / signed: Kassák 22,5*18 cm 2. Kassák Lajos (1887-1967) Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 jelzett / signed: LK 22 (nyomtatott/printed)

BIKSADY. 37. Aukció 20. századi modern művészet, fotó és design szeptember 27. kedd 18 óra

BIKSADY. 37. Aukció 20. századi modern művészet, fotó és design szeptember 27. kedd 18 óra 1 1. MAGNUS ZELLER (BIESENRODE, 1888 - BERLIN, 1972) SALOME rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Magnus Zeller számozott / numbered: 6/100 27,3*16,5 cm 32 000 Ft 110 2. FRITZ KÖTHE (BERLIN,

Kedves Ügyfeleink! Dear Clients!

BIKSADY. 41. Aukció Festmény, műtárgy, varia március 8-9. szerda, csütörtök 18 óra 1 1. CARL GUSTAV AMLING (1650-1703) OTTO WITTELSBACH RÓMAI ZARÁNDOKLATA OTTO WITTELSBACH S PILGRIMAGE TO ROME rézmetszet, papír / etching on paper 27,5*17,5 cm 15 000 Ft 50 2. ALBERT WELTI (1862-1912)

AUKCIÓ 2013. MÁJUS 7. és 8.

11. árverés 11th auction

11. árverés 11th auction 11. árverés 11th auction A kiállítás megtekintheto I On view Szeptember 26-tól október 8-ig minden nap 10-18 óra között from 26th September to 8th October daily from 10 a.m. to 6 p.m. Árverés Auction 2013.

BIKSADY. 22. Árverés Festmények 2014. december 2. kedd 18 óra

Május 21. BIKSADY. 302. Csésze aljjal / Cup with saucer

Tanmenetjavaslat heti 1 óra. Köszönés Bemutatkozás. Ismerkedés. Utasítások. Érdeklődés. Számok Számlálás. Születésnap. Óra, 11, 12. Tanmenetjavaslat heti 1 óra ÓRA TÉMÁK LECKÉK TARTALMAK SZAVAK, NYELVTANI ELEMEK 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 1 HELLO 1.1 Good morning 1.2 What

Simon Zsuzsa műveinek bibliográfiája

Aukciós Katalógus. 1. Szabó Cseke Mózes. Éden (2011) 30x25 cm, vászon, spray Kikiáltási ár: 30.000,- 2. Bódis Barnabás

Aukciós Katalógus. 1. Szabó Cseke Mózes. Éden (2011) 30x25 cm, vászon, spray Kikiáltási ár: 30.000,- 2. Bódis Barnabás Aukciós Katalógus 1. Szabó Cseke Mózes Éden (2011) 30x25 cm, vászon, spray 2. Bódis Barnabás No One (2008) 100x93cm, kollázs, újságpapír, olaj, vászon Kikiáltási ár: 100.000,- 3-4. Riez József Velence

KIS ISKOLÁK ATLÉTIKA CSAPATVERSENYE FIÚ ORSZÁGOS DÖNTŐ

KIS ISKOLÁK ATLÉTIKA CSAPATVERSENYE FIÚ ORSZÁGOS DÖNTŐ KIS ISKOLÁK ATLÉTIKA CSAPATVERSENYE FIÚ ORSZÁGOS DÖNTŐ Nyíregyháza Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola Óvoda és AMI Bíró Benett 340 34,65 70 p 296 p Gunyecz Péter 9,60 372 39,78 85 p 102 p 322 p

VILTIN. TIBOR Zsolt. aminek jönnie kell / let the chips fall where they may. 2014. március 26 április 26.

VILTIN. TIBOR Zsolt. aminek jönnie kell / let the chips fall where they may. 2014. március 26 április 26. VILTIN aminek jönnie kell / let the chips fall where they may TIBOR Zsolt 2014. március 26 április 26. TIBOR Zsolt / aminek jönnie kell Zsolt TIBOR / let the chips fall where they may A kiállítás központi

MJSZ U - 18 / U20 Válogatott Május 15-17. Jégpalota

Zöld. Narancs - Kék. Kék Vacsora - Karin

Zöld. Narancs - Kék. Kék Vacsora - Karin SZERDA Piros Fehér Fekete Narancs Megjegyzés 8:00 1 2 6 7 11 12 SNACK 8:30 Beep 8:30 Müzli, Banán, Verofit 9:00 Beep 9:00 Piros - Fehér 10:10 Beep 9:30 10:20 Beep 10:00 Fekete - 11:30 Beep 10:30 11:40

12. árverés 12th auction

férfi helyért Juhász Zoltán 3 Juhász Zoltán 3 Bartek Bálint helyért Juhász Zoltán Kék Tamás 3 Kék Tamás 0 Márton Szilárd 0

férfi helyért Juhász Zoltán 3 Juhász Zoltán 3 Bartek Bálint helyért Juhász Zoltán Kék Tamás 3 Kék Tamás 0 Márton Szilárd 0 férfi 35+ Király Zsolt (1) 0 Király Zsolt (1) 3 Bye 3 Lázár Béla Király Zsolt (1) 0 Lázár Béla 0 3 Lázár Béla Juhász Zoltán 2 Juhász Zoltán (5/8) 3 0 Lázár Béla Buday Zoltán (5/8) 3 Buday Zoltán (5/8)

MOBIL MADI MÚZEUM kép-objektek és szobrok / MOBILE MADI MUSEUM Image-objects & Sculptures

MOBIL MADI MÚZEUM kép-objektek és szobrok / MOBILE MADI MUSEUM Image-objects & Sculptures MOBIL MADI MÚZEUM kép-objektek és szobrok / MOBILE MADI MUSEUM Image-objects & Sculptures Antal, Eduard (SK) Priestorova variacia I. 1969. 120 120 cm fa-vegyes technika 1 Antal, Eduard (SK) Otvoreny priestor

BIKSADY. 31. Aukció Festmények, műtárgyak 2015. november 14. szombat 12 óra

2. 5 perces akt krokik ecsettel, tussal. Kompozíció 3 15 perces vázlat alapján, lavírozott tussal egy lapra. Ülő akt, háromszög kompozíció. TEMATIKA Tantárgy neve Alakrajz II. Tantárgy kódja KAB 1015 Meghirdetés féléve 4 Kreditpont 6 Félévi követelmény gyakorlati jegy Tematika 1. Figura, mozgásban. Akt krokik, 5 perces. 10 kroki egy beállításról,