BIKSADY. 31. Aukció Festmények, műtárgyak november 14. szombat 12 óra

Download "BIKSADY. 31. Aukció Festmények, műtárgyak 2015. november 14. szombat 12 óra"

2 1

3 1. FREDERICK BLOEMAERT UTÁN, 19. SZÁZAD ÁRON PRÓFÉTA / AARON PROPHET tus, fedőfehér, papír / ink, opaque white on paper 30*22 cm Ft GIOVANNI BATTISTA CIPRIANI ( ) HERMAFRODITA / HERMAPHRODITE rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: G.B. Cipriani 36*22 cm Ft FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD TERMÉKENYÍTÉS / FERTILIZATION rézkarc, papír / etching on paper 10*7 cm 4. MATTHAM JELZÉSSEL, 17. SZÁZAD HOLDISTENNŐ / MOON GODDESS rézmetszet, papír / etching on paper 34*22 cm Ft MATTHÄUS I MERIAN ( ) ERÉNYEK / VIRTUES rézkarc, papír / etching on paper 29,5*18 cm Ft MAGYAR METSZŐ, 19. SZÁZAD A MAGYAR KIRÁLYSÁG TÉRKÉPE MAP OF THE HUNGARIAN MONARCHY színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper 52*61 cm Ft GIULIO ROMANO UTÁN, 19. SZÁZAD VÉGE MITOLÓGIAI HARCOS / MYTHOLOGICAL WARRIOR tus, akvarell, fedőfehér, papír / ink, watercolor, opaque white on paper 21,5*41 cm Ft ITÁLIAI METSZŐ, 18. SZÁZAD DIANA rézmetszet, papír / etching on paper 21*26 cm Ft MAGYAR METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE MAGYARORSZÁG TÉRKÉPE / MAP OF HUNGARY rézkarc, papír / etching on paper 18*25 cm Ft RICHARD PARR, 19. SZÁZAD CYPRIAN színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper 14*20 cm Kiadó / Publisher: London, 1836, Published for the New Sporting Magazin by R. Ackermann, 191 Regent Street John Frederick Herring ( ) festménye után apró sérüléssel / small damages 11. EDWARD HACKER ( ) GOVERNESS színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper 13,5*20,5 cm Winner of the Thousand Guinea Stakes and the Oaks, Kiadó / Publisher: London, Rogers&Tuxford, 246 Strand, 1858 Herry Hall, Newmarket festménye után 12. JAMES BARENGER (1780-C.1831) MULEY színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper 13,5*19 cm Kiadó / Publisher: M.A. Pittman, Warwick Square London, June James Webb (c ) festménye után 13. RICHARD KNÖTEL ( ) BERLINI LOVASVÁGTA / BERLIN HORSE-RACE színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper jelzett / signed: R. Knötel (nyomtatott/printed) 24*32 cm 14. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD SZALONBAN / IN THE SALON színes acélmetszet, papír kartonra ragasztva coloured etching on paper, pasted on cardboard 27*22 cm Ft EDWARD CUCUEL ( ) A BERLINI OPERAHÁZ ELADÁSA ELŐTT BERLIN OPERA HOUSE BEFORE A PERFORMANCE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Cucuel (nyomtatott/printed) 34*24,5 cm 16. KIRCHER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE KATONAI PARÁDÉ TRIESZTBEN SOLDIERS PARADE IN TRIESTE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Kircher (nyomtatott/printed) 34*25 cm Kiadó / Published: Buch für Alle Magazin, 1886, Heft 8., 200. oldal 17. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD VÉGE A SZABADSÁG SZOBOR FÁKLYÁJA / THE TORCH OF THE STATUE OF LIBERTY színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*13 cm 18. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE LÁMPATERV / LAMP DESIGN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 21*7 cm Ft 50 2

4 19. NÉMET METSZŐ, 18. SZÁZAD TŰZIJÁTÉK / FIREWORKS rézmetszet, papír / etching on paper 31*35 cm Ft NÉMET MŰVÉSZ, 18. SZÁZAD TŰZIJÁTÉK A NÜRNBERGI VÁRBAN FIREWORKS IN THE CASTLE OF NÜRNBERG rézmetszett, papír / etching on paper 29*38 cm Ft EDWARD CUCUEL ( ) ESTE A BERLINI FRIEDRICHSTRASSÉN THE BERLIN FRIEDRICHSTRASSE AT NIGHT fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Cucuel (nyomtatott/printed) 34*53 cm 22. M. WEBER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE KARÁCSONYI VÁSÁR PÁRIZSBAN / CHRISTMAS MARKET IN PARIS fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: M Weber (nyomtatott/printed) 15,5*25 cm Marcel Lebrun festménye után / After a painting by Marcel Lebrun 23. RUDOLF ALFRED JAUMANN ( ) VÍZESÉS / WATERFALL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: R.A. Jaumann 33,5*25 cm sérült / damaged 24. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD ELEJE BÉCSI ÜNNEP / VIENNA CELEBRATION nyomat, papír / print on paper 33*25 cm sérült / damaged 25. MORITZ LEDELI (1856-C.1920) FORGALOM BÉCSBEN / TRAFFIC IN VIENNA offset, papír / offset on paper jelzett / signed: M Ledeli (nyomtatott/printed) 34*25 cm Ft AUGUSTE-FRANCOIS GORGUET ( ) PARIS ILLUSTRÉ CÍMLAP / PARIS ILLUSTRÉ COVER litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Aug. F. Gorguet (nyomtatott/printed) 39*29 cm Ft GOTTLOB THEUERKAUF ( ) BERLINI NYÁRI SZÍNHÁZ BERLIN SUMMER THEATRE színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper 34*24 cm 28. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE PATKÁNYHARC / RAT-FIGHT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 22*32,5 cm 29. SCHÖNBERG JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE BÉCSI KARNEVÁL / VIENNESE CARNIVAL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: EKxA (nyomtatott/printed) 23,5*33 cm Kiadó / Published: Allgemeine Illustrierte Zeitung 30. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE KROLL KERT, BERLIN / KROLL GARDEN, BERLIN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 25,5*35 cm Ft WILLIAM PAPE ( ) ARANYVASÁRNAP BERLINBEN SUNDAY BEFORE CHRISTMAS IN BERLIN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: W. Pape (nyomtatott/printed) 27*36 cm Ft WILLIAM T. MAUD ( ) CORNWALL HERCEGE ÉS HERCEGNŐJE QUEBECNÉL PRINCE AND PRINCESS OF CORNWALL IN QUEBEC színezett offset / coloured offset jelzett / signed: W.T. Maud (nyomtatott/printed) 25*31 cm Ft OSZTRÁK MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE BÉCSI MULATÓ / RAZZLE IN VIENNA színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper 24*32 cm 34. WILHELM GAUSE ( ) A BÉCSI GRABEN / THE VIENNESE GRABEN fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: W. Gause (nyomtatott/printed) 25*36 cm Kiadó / Published: Illustrierte Zeitung Leipzig, No 2024, április oldal 35. VON STRUMFER&CO, 20. SZÁZAD ELSŐ FELE HAMBURGI UTCAKÉP / STREET VIEW OF HAMBURG offset, papír / offset on paper 15*23 cm Ft 30 3

5 36. HANS KATZLER ( ) A NÉMET CSÁSZÁRNÉ LÁTOGATÁSA BÉCSBEN QUEEN OF GERMANY VISITING VIENNA fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: H Katzler (nyomtatott/printed) 24,5*36 cm Ft THURE THULSTRUP ( ) TÉLI SPORT / WINTER SPORT fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thulstrup (nyomtatott/printed) 25,*33 cm 38. WILHELM GAUSE ( ) A BÉCSI RINGTRASSE ESTI FÉNYEI RINGTRASSE IN VIENNA AND ITS EVENING LIGHTS offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Gause (nyomtatott/printed) 34*53 cm 39. LOUIS RÉMY SABATTIER ( ) UTCAKÉP PÁRIZS KÖRNYÉKÉN / STREET VIEW NEAR PARIS fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: LR Sabattier 34*53 cm 40. NÉMET MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE JÉGKORCSOLYAPÁLYA / SKATING-RINK színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 11,5*13,5 cm 41. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE FÉNYKÍSÉRLET / LIGHT EXPERIMENT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 17*24 cm Ft CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE RAJTAKAPÁS / GETTING CAUGHT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 10,5*12 cm 43. ANGE LOUIS JANET-LANGE ( ) SZÍNÉSZEK / ACTORS színes fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Janet Lange (nyomtatott/printed) 16*25 cm 44. VÁGÓ PÁL ( ) A STEFÁNIA ÚT A VÁROSLIGETBEN STREET IN THE CITY PARK offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Vágó; Metszette: Báint B 90 VII 20 14*19 cm Ft AUBERT&C, 19. SZÁZAD PLACE DE LA BOURSE litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Imp. D Aubert&Cie 17,5*24 cm 46. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE ÜNNEP MÜNCHENBEN / CELEBRATION IN MÜNICH fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Rob Ass. (nyomtatott/printed) 24*36 cm Robert Assmus rajza után ( ) After the drawing of Robert Assmus ( ) 47. FRANCIA MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL A NEW YORKI SZABADSÁG-SZOBOR THE NEW YORK STATUE OF LIBERTY fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: TM 17,5*23 cm 48. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE A BÉCSI VILÁGKIÁLLÍTÁS SZÖKŐKÚTJA THE GREAT FOUNTAIN OF THE VIENNA WORLD EXPO fametszet, papír / woodcut on paper 37*52 cm Ft 60 L.v. Elliot rajza után, Kiadó: Illustrierte Zeitung Dresda, szeptember 27. After the drawing of L.v. Elliot, Published: Illustrierte Zeitung Dresda, September 27th W. THOMAS JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE ŐFELSÉGE LÁTOGATÁSA PÁRIZSBAN HER MAJESTY VISITS PARIS színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: W. Thomas (nyomtatott/printed) 36,5*52 cm Ft 90 Kiadó: The Illustrated London News, szeptember 8. Published: The Illustrated London News, September 8th FORTUNÉ LOUIS MÉAULLE (1844-?) TŰZIJÁTÉK A VELENCEI SZENT MÁRK TÉREN FIREWORKS IN VENICE S ST. MARK S SQUARE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: T. Méaulle 24*32,5 cm Kiadó / Published: Le Monde Illustré 1875.IV BARBERIS JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TŰZIJÁTÉK A CANALE GRANDEN FIREWORKS ON THE CANALE GRANDE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Barbis (nyomtatott/printed) 18*21 cm 4

6 52. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE TORPEDÓ / TORPEDO színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 24*32 cm 53. LENGYEL MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE ÜNNEP VARSÓBAN / CELEBRATION ON WARSAW színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: M.R.P.B. 25*31 cm 54. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MÁJUSI FESZTIVÁL PRÁGÁBAN / PRAGUE FESTIVAL IN MAY színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Jass r. (nyomtatott/printed) 18*24 cm 55. FORTUNÉ LOUIS MÉAULLE (1844-?) AZ ÚJ VILÁGÍTÓTORONY MARSEILLE-NÉL THE NEW LIGHTHOUSE BY MARSEILLE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: F. Méaulle sc; L Karner 24,5*33,5 cm Ft 70 L Karner festménye után / After a painting by L Karner 56. SCHÖN JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TORPEDÓK / TORPEDOES színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 18*25 cm 57. NÉMET MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TENGERÉSZEK / SAILORS színezett fametszet, papír coloured woodut on paper jelzett / signed: FM (nyomtatott/printed) 26*24 cm 58. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE HALÁSZOK A VIHARBAN / FISHERMEN IN THE STORM színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 14*19 cm 59. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MÁJUSI ÜNNEPSÉG, 1868 / CELEBRATION IN MAY, 1868 színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*24 cm 60. BERTRAND JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE SÉTA BOGOTÁBAN / A WALK IN BOGOTÁ színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Bertrand (nyomtatott/printed) 12*13 cm Ft OLASZ FESTŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE VELENCEI FESZTIVÁL / VENICE FESTIVAL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 25*36 cm Kiadó / Published: The Illustrated London News, FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD TORONTO színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: RK (nyomtatott/printed) 19*25 cm Ft FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD GONDOLÁSOK / GONDOLIERS színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 24*33,5 cm Kiadó / Published: Le Monde Illustré 64. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE SAINT PAUL KATEDRÁLIS ÜNNEPI FÉNYEI ST. PAUL S CATHEDRAL IN FESTIVE LIGHTS színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper 13,5*11 cm Ft ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MŰKINCS KIÁLLÍTÁS FOLKESTONEBAN ART TREASURE EXHIBITION IN FOLKSTONE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 15*24 cm Ft J.J. KIRCHNER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE A BÉCSI ELEKTROMOS KIÁLLÍTÁS VIENNA ELECTRONIC EXHIBITION színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*27,5 cm 67. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL SAKKJÁTÉK / CHESS GAME offset, papír / offset on paper 15,5*23 cm Ft 50 Illusztráció Wilhelm Jensen meséjéhez Illustration to a tale by Wilhelm Jensen 5

7 68. TYRA KLEEN ( ) ÁRNYAK, 1902 / SHADOWS, 1902 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen *40 cm Ft 120 Ajánlás: Bertha Cockeram festőnőnek, St Ives 1913 Dedication: to Bertha Cockeram, St Ives HANS BELLMER ( ) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL, II. STUDIES ON SEXUALITY, II. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 24*38 cm Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL SZENTJÁNOSBOGÁR / FIREFLY rézkarc, papír / etching on paper 23,5*20,5 cm Ft JOHN YUNGE BEATMAN, 20. SZÁZAD CSÁBÍTÁS / SEDUCTION tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Yunge 43,5*34,5 cm Ft HANS THOMA ( ) SZERELEM FORRÁSA / SOURCE OF LOVE színezett litográfia, papír coloured lithograph on paper jelzett / signed: Hans Thoma 31*25 cm Ft FERNAND KHNOPFF ( ) A MASZK / THE MASK rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: F. Khnoff; Le masque 18*10 cm Ft AUBREY BEARDSLEY ( ) RÉMÁLOM / NIGHTMARE litográfia, papír / lithograph on paper 24*18,5 cm Ft NÉMET MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD CSÁBÍTÁS / SEDUCTION színezett litográfia, papír coloured lithograph on paper 15*10 cm Ft MARION W. JELZÉSSEL, 1900 KÖRÜL HÁROM ÁLOMTÁNCOS / THREE DREAMDANCERS tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Marion W 30*21,5 cm Ft 110 Illusztráció Samuel Coleridge Taylor szerzeményéhez Illustratin to a work of Samuel Coleridge Taylor 77. WILHELM WOHLGEMUTH ( ) LÁNY KORSÓKKAL / GIRL WITH PITCHERS gouache, papír, kartonra ragasztva gouache on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: W. Wohlgemuth 16,5*12 cm Ft HANS BELLMER ( ) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL, I. STUDIES ON SEXUALITY I. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*26 cm Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, HANS BELLMER ( ) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL VI. STUDIES ON SEXUALITY VI. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34* Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, TYRA KLEEN ( ) FÉNY ÉS ÁRNYÉK, 1907 LIGHT AND SHADOW, 1907 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen *24,5 cm Ft VÉRTES MARCELL ( ) TÁNC / DANCE színes litográfia, papír coloured lithograph on paper jelzett / signed: Vertés számozott / numbered: 56/300 56*38 cm Ft 250 lap a Dancing című mappából page from the Dancing folder 82. SZŐNYI ISTVÁN ( ) ANYA GYERMEKÉVEL MOTHER WITH HER CHILD rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Szőnyi István 33*24 cm Ft 90 6

8 83. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL PLAKÁTTERV / POSTER ceruza, gouache, papír pencil, gouache on paper 38,5*30 cm Ft ERIC GILL ( ) ÁLLÓ AKT / STANDING NUDE ceruza, tus, gouache, papír pencil, ink, gouache on paper jelzett / signed: Bognor July *13,5 cm Ft ZIG (?-1936) SZERELMESEK CSÓKJA / LOVERS KISS ceruza, gouache, filc papír / pencil, gouache, felt pen on paper 21*19 cm Ft HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC ( ) ARISTIDE BRUANT DANS SON CABARET litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HTL (nyomtatott/printed) 25*18 cm Ft FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL PLAKÁTTERV / POSTER gouache, papír, kollázs gouache on paper, collage 39*28 cm apró sérüléssel / with small damage Ft ERTÉ ( ) SZÍNPADTERV / STAGE DESIGN gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Erté 20*25 cm Ft FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL PLAKÁTTERV / POSTER gouache, papír / gouache on paper 36,5*56 cm sérült / damaged Ft NÉMET FESTŐ, 20. SZÁZAD ADOLF PREIL KALAP REKLÁM ADOLF PREIL HAT ATVERTISEMENT gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: HDÖ 18*20 cm sérült / damaged Ft D. RÓNA EMMY ( ) AJÁNDÉK / PRESENT ceruza, tus, akvarell, kollázs, papír pencil, ink, watercolor, collage on paper jelzett / signed: D. Róna Emy 17,5*24 cm Ft A. VALLÉE JELZÉSSEL HÖLGY ART DECO KALAPBAN, 1928 / LADY WITH ART DECO HAT, 1928 tus, akvarell, papír / ink, watercolor on paper jelzett / signed: A. Vallée 28 30*23 cm 93. LUDWIG VON HOFMANN ( ) TAVASZ / SPRING litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Ludwig von Hofmann 37*26 cm Ft OSZTRÁK MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL MERENGŐ / CONTEMPLATION ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 15*8 cm 95. ANDRÉ DES GACHONS (1871-?) FLÓRA, 1896 / FLORA, 1896 tus, akvarell, aranyfesték, papír ink, watercolor, gold paint on paper jelzett / signed: André des Gachons, *17 cm Ft WILHELM WOHLGEMUTH ( ) TÁNC / DANCE gouache, papír kartonra kasírozva gouacheon paper, pasted on cardboard jelzett / signed: W Wohlgemuth 21*13 cm Ft VINKLER LÁSZLÓ ( ) GYILKOS, 1962 / MURDERER, 1962 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Vinkler László, V *20,5 cm Ft WILHELM WOHLGEMUTH ( ) DÁVID / DAVID tus, papír / ink on paper 27,5*22 cm Ft MEDGYES LÁSZLÓ (1892-?) AKTOK, 1921 / NUDES, 1921 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyes *23 cm Ft WILHELM WOHLGEMUTH ( ) TALÁLKOZÁS / ENCOUNTER gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: W Wohlgemuth 28*19 cm Ft 310 7

9 101. OTTO BAUMBERGER ( ) JÉZUS SZÜLETÉSE / BIRTH OF JESUS litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Baumberger számozott / numbered: 51/125 63*48,5 cm 102. HADZSY OLGA (1880-?) SZENT MARGIT A NYULAK-SZIGETÉN, 1939 ST. MARGARET ON THE RABBIT ISLAND, 1939 jelzett / signed: Z. Hadzsy O *65 cm Ft PRIHODA ISTVÁN ( ) MADONNA színes rézkarc, karton / coloured etching on cardboard 65*46 cm Ft 160 Raffaello festménye után, szélein sérült After Raffaello s painting, damaged on the edges 104. A. LEINGRUB JELZÉSSEL BEVONULÁS JERUZSÁLEMBE, 1850 ENTERING JERUSALEM, 1850 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: A. Leingrub ,5*63 cm sérült / damaged Ft PITUK JÓZSEF ( ) PÁSZTOROK IMÁDÁSA / WORSHIPPING THE SHEPHERDS színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Pituk József, Pásztorok imádása 27,5*37,5 cm Ft SZŐNYI ISTVÁN ( ) BAJTÁRSAK / COMRADES rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Szőnyi István 24*31 cm Ft ZALAI TÓTH JÁNOS ( ) BALATONI HALÁSZAT, 1966 / FISHING AT BALATON, 1966 rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Zalai Tóth János *36 cm 108. DÉSI-HUBER ISTVÁN ( ) GÉMESKÚT / DRAW-WELL rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Dési Huber (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 19/20 15*23 cm Ft OCTAVE EDOUARD JEAN JAHYER (1826-?) KÁLVÁRIA / CALVARY rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Jahyer (nyomtatott/printed) 56*35,5 cm Gustave Doré ( ) festménye után after the painting by Gustave Doré ( ) 110. MOLNÁR C. PÁL ( ) SÁRKÁNYÖLŐ SZENT GYÖRGY ST. GEORGE THE DRAGONSLAYER fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: MCP 35*26 cm Ft GÁBOR JENŐ ( ) MINARET fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Gábor Jenő 35*27 cm Ft DELI ANTAL ( ) TEMPLOM TÉR / TEMPLE SQUARE lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: Deli Antal 25*20,5 cm sérült / damaged Ft DÉSI-HUBER ISTVÁN ( ) DOMBOS TÁJ / HILLY LANDSCAPE rézkarc, papír / etching on paper 9*10 cm Ft VADÁSZ ENDRE ( ) VETÉS / CROPPING rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Vadász Endre 29,5*40,5 cm 115. VADÁSZ ENDRE ( ) VÍZHORDÓ / WATER-CARRIER rézkarc, papír / etching on paper 29,5*40,5 cm Ft BOGNÁR ZOLTÁN ( ) HALAK / FISHES linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Bognár 25*37 cm 117. VADÁSZ ENDRE ( ) ASZTALNÁL / BY THE TABLE rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Vadász Endre 29,5*40,5 cm 8

10 118. KONTULY BÉLA ( ) SIRATÁS / MOURNING szén, gouache, papír / coal, gouache on paper jelzett / signed: Nemessányi Kontuly Béla 40*125 cm sérült / damaged Ft KONTULY BÉLA ( ) FRESKÓTERV / FRESCO DESIGN szén, pasztell, papír / coal, pastel on paper jelzett / signed: Nemessányi Kontuly Béla 45*130 cm sérült / damaged Ft KONTULY BÉLA ( ) EVEZŐK / OARAGE tus, toll, papír / ink on paper jelzett / signed: Nemessányi-Kontuly Béla 9,5*13 cm Ft JASCHIK ÁLMOS ( ) BAGOLYTANYA, 1937 / OWLS DEN, 1937 gouache, tus, ceruza, rizspapír, karton gouache, ink, pencil on rice paper, cardboard jelzett / signed: Jaschik *24 cm Ft BORSOS MIKLÓS ( ) HOLDFÉNY A BALATON FELETT, 1962 MOONLIGHT OVER BALATON, 1962 lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: BM 1962 V 46*61 cm sérült / damaged Ft KRÓN JENŐ ( ) ALAKOK, 1922 / FIGURES, 1922 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Kron Jenő *51,5 cm Ft STEFÁN HENRIK ( ) PÉCS LÁTKÉPE / PÉCS SCENERY fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Stephan H 23*29 cm Ft 80 9

11 125. MEDGYESSY FERENC ( ) OLVASÓ FÉRFI / READING MAN tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy 29*19 cm Ft SZEGEDI MOLNÁR GÉZA ( ) FIÚ PORTRÉJA, 1949 / PORTRAIT OF A BOY, 1949 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár G *36 cm sérült / damaged Ft SZEGEDI MOLNÁR GÉZA ( ) ÖNARCKÉP, 1952 / SELF-PORTRAIT, 1952 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár *36 cm Ft SÁRKÁNY LÓRÁND ( ) ALVÓ FÉRFI / SLEEPING MAN szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Sárkány Lóránd 33*28 cm Ft ERDÉLYI JÓZSEF ( ) FÉRFI PORTRÉ 1932 / PORTRAIT OF A MAN, 1932 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Erdélyi József 18,5*12,5 cm Ft MEDGYES LÁSZLÓ (1892-?) SAPKÁS HÖLGY PORTRÉJA PORTRAIT OF A WOMAN WITH HAT tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyes 42*31 cm Ft GYULAI LÍVIUSZ (1937-) KERTÉSZLÁNY / GARDENING GIRL tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Gyulai 19*17 cm Ft KÖNIG DEZSŐ (1901-?) NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN szén, papír / coal on paper jelzett / signed: König D 36*22 cm Ft D. RÓNA EMMY ( ) NŐI PORTRÉ, 1962 PORTRAIT OF A WOMAN, 1962 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Róna Emy *20 cm Ft MEDGYESSY FERENC ( ) NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy F 34*21 cm Ft 340 Dedikáció: Vajkai Aurélnak emlékül Medgyessy Bp. 937 IX/2 Dedication: To Vajkai Aurel Medgyessy Bp CZÓBEL BÉLA ( ) PIHENŐ MODELL / RESTING MODEL szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Czóbel 30*39 cm Ft CZÓBEL BÉLA ( ) MACSKA TANULMÁNYOK / CAT STUDIES ceruza, papír / pencil on paper 24*34 cm Ft 240 kétoldalas / double sided 137. FRANZ STASSEN ( ) MERLIN ÉS PLACIDUS / MERLIN AND PLACIDUS ceruza, tus, papír, kartonra ragasztva pencil, ink on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: F. Stassen 12,5*19,5 m 138. MEDGYESSY FERENC ( ) ALVÓ NŐ, 1935 / SLEEPING WOMAN, 1935 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy *34 cm Ft BORSOS MIKLÓS ( ) BALATONI HALÁSZOK, 1960 / FISHING BY BALATON, 1960 rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Borsos Miklós *41 cm Ft MIKUS GYULA ( ) HALÁSZOK, 1959 / FISHERMEN, 1959 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: MGy *41 cm Ft SÁRKÁNY LÓRÁND ( ) BALATONI SZÁNTÓFÖLD, 1954 / FIELD BY BALATON, 1954 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Sárkány Lóránd *42 cm Ft LÁSZLÓ GYULA ( ) BALATONPART, 1954 / ON THE SHORE OF BALATON, 1954 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: László Gy *23 cm 10

12 143. GLATZ OSZKÁR (BUDAPEST, ) BUBORÉKFÚJÓ / BLOWING BUBBLES színes rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Glatz Oszkár 36*27 cm szélein sérült / damaged on the edges 144. JÁRITZ JÓZSA (BUDAPEST, ) NŐI AKT / FEMALE NUDE szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Járitz 46*28 cm Ft CZÓBEL BÉLA ( ) MODELL / MODEL szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Czóbel 60*41 cm Ft KONDOR LÁSZLÓ ( ) KARIKATÚRA, 1938 / CARICATURE, 1938 pasztell, szén, papír / pastel, coal on paper jelzett / signed: Kondor 1.XI.38 43*29 cm 147. BERKI VIOLA ( ) BADACSONY SZÜRETKOR / BADACSONY AT HARVEST akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Berki Viola 20*17 cm Ft 120 Dedikáció: Dr. Vajkai Aurélnak szeretettel Dedication: To Dr. Vajkai Aurel with love 148. ZEMPLÉNYI MAGDA ( ) NŐI FEJ / FEMALE HEAD akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Zemplényi Magda Marosán 31,5*29 cm Ft FARKAS BÉLA ( ) SEBESÜLT KATONA, 1937 / WOUNDED SOLDIER, 1937 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Farkas *28 cm Ft BOGNÁR ZOLTÁN ( ) BALATONALMÁDI akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bognár 33*40 cm Ft FORBÁT ALFRÉD ( ) KILÁTÁS A PÉCSI SZÉKESEGYHÁZRA, 1917 VIEW OF THE CATHEDRAL OF PÉCS, 1917 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: forbát *20 cm 152. FORBÁT ALFRÉD ( ) ARILD, 1952 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: forbat Arild 52 27*35 cm Ft BENCZE LÁSZLÓ ( ) TÉLI TÁJ, 1970 / WINTER LANDSCAPE, 1970 tempera, papír / tempera on paper jelzett / signed: Bencze L *50 cm Ft SZENES TIBOR HERENDI PORCELÁN MINTARAJZ- PARADICSOMMADARAK, 4 DB, 1956 / HEREND PORCELAIN DESIGN- BIRDS OF PARADISE, 4 PIECES, 1956 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Szenes Tibor Herend 1956 V 30,5*43 cm Ft

13 155. MAGYAR FESTŐ, 19. SZÁZAD BALATONFÜRED LÁTKÉPE / VIEW OF BALATONFÜRED 24*39 cm Ft SIENZEL JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE ALPESI TÁJ / ALPINE LANDSCAPE jelzett / signed: Sienzel 60*81 cm Ft ROMÁN FESTŐ, 20. SZÁZAD VONATON / ON THE TRAIN olaj, karton / oil on cardboard 41*68 cm Ft JOSEPH J. JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD ELEJE VIRÁGCSENDÉLET / STILL LIFE WITH FLOWERS jelzett / signed: Joseph J 66*51 cm Ft NÉMET FESTŐ, 1800 KÖRÜL UTOLSÓ VACSORA / THE LAST SUPPER 25*58 cm sérült / damaged Ft OSZTRÁK MINIATÚRA FESTŐ, 19. SZÁZAD NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN gouache, karton / gouache on cardboard 14,5*11,5 cm Ft ROBERT HUGO JÄCKEL ( ) SZŐKE KISLÁNY, 1918 / BLONDE GIRL, 1918 jelzett / signed: R.H. Jäckel *42 cm Ft OSZTRÁK MINIATÚRA FESTŐ, 19. SZÁZAD NÖI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN gouache, elefántcsont / gouache on ivory 7*5 cm Ft NÉMET, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE JÉZUS SZÜLETÉSE / BIRTH OF JESUS 50*40 cm Ft JOSEF PLANK ( ) MÁRIA A GYERMEK JÉZUSSAL, 1900 MARY WITH THE CHILD JESUS, 1900 jelzett / signed: Jos. Plank *50 cm Ft PONGRÁCZ KÁROLY ( ) KUTYA, 1922 / DOG, 1922 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pongrácz K 27*21,5 cm Ft CHARLES ANDRÉ REYNE ( ) VADÁSZKUTYA LESBEN HUNTING-DOG ON THE LOOKOUT jelzett / signed: Ch. Reyne 92*73 cm Ft ALFRED PIRKHERT ( ) A HŐS SZERELMES, 1914 / THE HERO S LOVE, 1914 jelzett / signed: Alfred Pirkhert *80,5 cm Ft

14 168. MIHALIK A. JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE HOLLAND FALU / DUTCH VILLAGE olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Mihalik A. 16*31,5 cm Ft POLL HUGO ( ) FOLYÓPART NAPFELKELTÉBEN / RIVER IN THE SUNRISE pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Poll H 37*51,5 cm Ft MÉREY LÁSZLÓ, 20. SZÁZAD FJORD / FIORD olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Mérey L 54,5*68,5 cm Ft 270 restaurált / restored 171. OLASZ FESTŐ, 20. SZÁZAD SORRENTO jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 50*77cm Ft OLASZ FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE VITORLÁSOK / SAILBOATS jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 60*80 cm Ft ABONYI ERNŐ ( ) HALÁSZOK / FISHERMEN pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Abonyi E 50*70 cm Ft VADÁSZ ENDRE ( ) PROMENÁD / PROMENADE tempera, rétegeltlemez / tempera on plywood jelzett / signed: Vadász 34*40 cm Ft EUGENIO BENVENUTI ( ) A SÓHAJOK HÍDJA / THE BRIDGE OF SIGHS akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: E Benvenuti 21*37 cm Ft BLAHOS RUDOLF ( ) SANTA MARGHERITA jelzett / signed: Blahos 50*70 cm Ft ÚJVÁRY FERENC ( ) VISEGRÁDI HALÁSZOK / FISHERMEN IN VISEGRÁD jelzett / signed: Újváry F. 60*80 cm Ft SZŐNYI ISTVÁN ( ) A DUNA ZEBEGÉNYNÉL / DANUBE BY ZEBEGÉNY akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Szőnyi I 23,5*35 cm sérült / damaged Ft GYÜRKY BÉLA JELZÉSSEL, 1900 KÖRÜL HÁBORGÓ TENGER / TEMPESTUOUS SEA jelzett / signed: Gyürky Béla 65*100 cm Ft

15 180. KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ ( ) MOCSARAS TÁJ / MOORLAND jelzett / signed: Kézdi Kovács L 75*100 cm Ft VANKÓNÉ DUDÁS JULI ( ) KEZDŐDIK A FORDU BOLHA A FONÓBAN / FOLK EVENT olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Vankóné Dudás Juli 56*60 cm Ft NAGY JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE KOSSUTH LAJOS IMÁJA A HONVÉDEKÉRT / PRAYER OF LAJOS KOSSUTH FOR THE ENLISTED olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Nagy 73*100 cm Ft FAHR H. JELZÉSSEL, 20. SZÁZAD ELEJE BETYÁR / RANGEMAN jelzett / signed: H. Fahr 36*54,5 cm Ft VISKI JÁNOS ( ) CSIKÓSOK / RANGEMEN jelzett / signed: Viski J. 60*81 cm Ft VISKI JÁNOS ( ) ITATÁS / WATERING jelzett / signed: Viski J. 50*66 cm Ft B. VERES GÉZA ( ) VÁGTÁZÓ CSIKÓS / GALLOPPING WRANGLER olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: B. Veres Géza 25*35 cm 187. PONGRÁCZ KÁROLY ( ) FALUSI MULATSÁG / RURAL SPREE jelzett / signed: Pongrácz K 30*40 cm Ft SZENTGYÖRGYI KORNÉL ( ) SZŐLŐSKERT, 1957 / VINEYARD, 1957 jelzett / signed: Szentgyörgyi *80 cm Ft SÁRDY BRUTUS ( ) VASÁRNAP DÉLELŐTT / SUNDAY MORNING jelzett / signed: Sárdy Brutus 25*34,5 cm 190. SZABÓ ANTAL (1875 -?) TANYA GÉMESKÚTTAL, 1923 / FARM WITH DRAW-WELL, 1923 jelzett / signed: Szabó Antal *74 cm Ft TIPARY DEZSŐ ( ) FALUVÉGÉN / AT THE EDGE OF THE VILLAGE akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Tipary Dezső 33*43 cm Ft 310 Reprodukálva / Reproduced: Gömör Béla: Tipay Dezső élete és művészete, GMR Reklámügynökség Bt. Budapest, 2010, 67. kép, katalógus szám MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD HOLLÓKŐ, 1947 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Hollókő, *32,5 cm Ft SZABÓ VLADIMIR ( ) HÁZ A DOMBOK KÖZT / HOUSE AMONG THE HILLS akvarell, papír / watercolor on paper 13*21 cm Ft MUHORAY MIHÁLY ( ) POTTYANDI ARATÓK, 1947 / HARVESTING IN POTTYAND, 1947 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Muhoray Mihály, Pottyand, *23 cm Ft 50 14

16 195. ÚJVÁRY FERENC ( ) VÍZPARTI TÁJ / LANDSCAPE AT THE RIVERSIDE jelzett / signed: Újváry Ferenc 40*50 cm Ft NEOGRÁDY LÁSZLÓ ( ) TAVASZ A FALUSZÉLÉN / SPRINGTIME IN THE VILLAGE jelzett / signed: Neogrády László 60*80 cm Ft TIHANYI JÁNOS LAJOS ( ) LEGELŐN / ON THE MEADOW olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Tihanyi J. Lajos 54*67 cm Ft JUSZKÓ BÉLA ( ) ALFÖLDI TÁJ LOVASKOCSIVAL / LANDSCAPE WITH CARRIAGE jelzett / signed: Juszkó 60*80 cm Ft KÖRMENDI FRIMM ERVIN ( ) TAVASZ NAGYBÁNYÁN / SPRING IN NAGYBÁNYA jelzett / signed: Körmendi 24,5*37 cm Ft GYELMIS-LUKÁCS JÁNOS ( ) FALU A VÖLGYBEN / VILLAGE IN THE VALLEY jelzett / signed: Gyelmis L 60*80 cm Ft JÁNOSSY JELZÉSSEL ZSERNYEI UTCA, 1954 / A STREET IN ZSERNYE, 1954 jelzett / signed: Jánossy, *95 cm Ft HARANGLÁBI NEMES JÓZSEF ( ) SZÉNABOGLYÁK, 1919 / HAYSTACKS, 1919 jelzett / signed: Nemes 50*56 cm Ft PONGRÁCZ KÁROLY ( ) SZÉNAGYŰJTŐK / HAY-HARVEST jelzett / signed: Pongrácz K 60*80 cm Ft BÁNOVSZKY MIKLÓS ( ) SZENTENDRE, 1949 Banovszky *80 cm Ft NÉMET FESTŐ, 20. SZÁZAD DOMBOLDAL / HILLSIDE jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 73*100 cm Ft PERLMUTTER IMRE (1870 K.-1935) LOVASFOGAT A GÉMESKÚTNÁL HORSE CARRIAGE BY THE DRAW WELL olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Perlmutter Imre 14*11 cm Ft VADÁSZ ENDRE ( ) TANYA, 1934 / FARM, 1934 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Vadász Endre *50 cm Ft MUHORAY MIHÁLY ( ) GÖCSEJI TÁJKÉP, 1938 / LANDSCAPE OF GÖCSEJ, 1938 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Muhoray Mihály, Göcsej, ,5*18,5 cm 209. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE FALU / VILLAGE 71*90 cm Ft

17 210. DARVASSY ISTVÁN ( ) TABÁN / CITY VIEW jelzett / signed: Darvassy I 56*45 cm Ft KAZACSAY GERŐNÉ HIRSCH LUJZA (1871-?) FORRÁSNÁL / BY THE FOUNTAIN jelzett / signed: Kazacsay L 70*38 cm Ft KOMÁROMI- KATZ ENDRE ( ) HAZAFELÉ / HOMEWARD 50*40,5 cm Ft REZES MOLNÁR LAJOS ( ) PARASZTLÁNY / FARMER GIRL jelzett / signed: R. Molnár 69*55 cm restaurált / restored Ft ZEMPLÉNYI MITROVICH VIKTOR (1894-?) UTCARÉSZLET PÁRIZSBÓL STREET VIEW FROM PARIS 60*50,5 cm Ft RUFF FERENC SZERELMES PÁR, 1905 / COUPLE IN LOVE, 1905 olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Ruff F *90 cm Ft GWERK ÖDÖN ( ) GOMOLYGÓ FELHŐK / WHIRLING CLOUDS 45*54 cm Ft MAGYAR FESTŐ, 1900 KÖRÜL ŐSZI ERDŐ PATAKKAL / AUTUMN FOREST WITH CREEK olaj, vászon kartonra ragasztva / oil, canvas on cardboard 63*100 cm Ft KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ ( ) GÓLYÁK / STORKS jelzett / signed: Kézdi-Kovács L 75*100 cm Ft VADÁSZ ENDRE ( ) HEGYI TÚRÁZOK / MOUNTAIN HIKERS olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász Endre 40,5*50,5 cm Ft FRECSKAY ENDRE ( ) NAPLEMENTE, 1902 / SUNSET, 1902 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Frecskay Endre *32 cm Ft IVÁNYI-GRÜNWALD BÉLA MŰHELYE, 1930 KÖRÜL ( ) PÁSZTOR AZ ALKONYATBAN SHEPHERD IN THE TWILIGHT jelzett / signed: Iványi Grünwald Béla 64*80 cm Ft PONGRÁCZ KÁROLY ( ) ŐSZI ERDŐ, 1928 / AUTUMN FOREST, 1928 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pongrácz K *40 cm Ft SCHUBERT ERNŐ ( ) FÁK KÖZÖTT / AMONG THE TREES akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Schubert E 21*29,5 cm Ft CLAUDIUS LINOSSIER ( ) TÁJKÉP, 1943 / LANDSCAPE, 1943 jelzett / signed: Cl Linossier *36 cm Ft

18 225. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA ( ) ÚT RÓMA FELÉ, 1931 / ROAD TO ROME, 1931 olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Szegedi Molnár G. Róma ,5*59 cm Ft HOLBA TIVADAR ( ) RÉGI HÁZAK SOPRONBAN / OLD HOUSES IN SOPRON jelzett / signed: Holba 45*60 cm Ft POGÁNY GÉZA ( ) BUDAI PARKRÉSZLET / A PARK IN BUDA jelzett / signed: PG 50*60 cm Ft UDVARY PÁL ( ) VIRÁGZÓ KERTEK / BLOSSOMING GARDENS jelzett / signed: Udvary Pál 60*80 cm Ft FRANCIA FESTŐ, 20. SZÁZAD ELSŐ FELE PARK A VÁROSBAN / A PARK IN THE CITY 45*60 cm Ft SCHADL JÁNOS ( ) KÚRIA UDVARA, 1912 / GARDEN OF A MANSION, 1912 olaj, vázon kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Schadl ,5*38,5* cm Ft LAKATOS ARTÚR ( ) A SÁROSPATAKI VÁR, 1957 / SÁROSPATAK CASTLE, 1957 jelzett / signed: Lakatos A *70 cm Ft BÖHM LIPÓT ( ) BUDAI VÁR KILÁTÁSA A NAPHEGYRŐL VIEW OF THE BUDA CASTLE jelzett / signed: Poldi 73,5*10,5 cm Ft UDVARY PÁL ( ) BADACSONYTOMAJI KIKÖTŐ HARBOUR OF BADACSONYTOMAJ jelzett / signed: Udvary Pál 60*80 cm Ft FENYŐ ANDOR ENDRE ( ) BALATON-FELVIDÉK / BALATON PROVINCE jelzett / signed: Fenyő 60*80 cm Ft MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE SZÍNES HÁZTETŐK / COLOURFUL ROOFTOPS 18,5*27,5 cm 236. OSZTRÁK FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE ALTAUSSEE akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Altaussee 12,5*18,5 cm Ft MOLDOVÁN ISTVÁN ( ) FEHÉR TANYA / WHITE FARM jelzett / signed: Moldován 50*90 cm Ft MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD SZENTENDREI BOROSPINCÉK WINE-CELLARS OF SZENTENDRE pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 34*26,5 cm Ft HILDEGARD SCHOLZ ( ) NÜRNBERGI PIACTÉR NURNBERG MARKETPLACE ceruza, akvarell, papír pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Scholz, Nürnberg 57,5*43 cm Ft BENYOVSZKY ISTVÁN ( ) SZÁNTÁS, 1923 / PLOUGHING, 1923 olaj, vászon kartonra kasírozva / oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Benyovszky *48 cm Ft

19 241. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE VÍZPARTI FÉNYEK / LIGHTS BY THE WATER olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 35*49,5 cm 242. BLAHOS RUDOLF ( ) SIÓFOKI MÓLÓ / SIÓFOK PIER jelzett / signed: Blahos 46*90 cm Ft MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD BALATONI MÓLÓ / BALATON PIER jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 50*60 cm Ft PONGRÁCZ KÁROLY ( ) PECÁZÓK A FOLYÓPARTON / ON THE RIVERSIDE jelzett / signed: Pongácz K 80*90 cm Ft KLIENÉ RÓNA KLÁRA ( ) FALUSI UDVAR, 1933 / VILLAGE GARDEN, 1933 jelzett / signed: K. Róna Klára, *80 cm Ft PLEIDELL JÁNOS ( ) DOMBOLDAL, 1983 / HILLSIDE, 1983 jelzett / signed: Pleidel *80 cm Ft FASSEL L OUSA FERENC ( ) TANYA LÓVAL / FARM WITH A HORSE jelzett / signed: Fassel 50*70 cm Ft NÉMETH LÁSZLÓ (1913-) DUNAKANYAR / DANUBE BEND jelzett / signed: Németh L 60*80 cm Ft VADÁSZ ENDRE ( ) FELHŐS TÁJ / CLOUDY LANDSCAPE olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász Endre 50*40 cm Ft EURÓPAI FESTŐ, 20. SZÁZAD KÖZEPE IPARI KIKÖTŐ / INDUSTRIAL HARBOUR olaj, farostlemez / oil on chipboard jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 60*50 cm Ft OZORAI GULYÁS JÁNOS ( ) FOLYÓPARTON / BY THE RIVER olaj, vászon kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Gyulyás János 34*27 cm Ft KLIE ZOLTÁN ( ) KERTI VIRÁGOK / GARDEN FLOWERS színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Klie Zoltán 41*29 cm 253. MIKUS GYULA ( ) ÖNARCKÉP FESTÉS KÖZBEN SELF-PORTRAIT WHILE PAINTING akvarell, papír / watercolor on paper 50*70 cm Ft MIKUS GYULA ( ) TIHANYI ERDŐ / TIHANY FOREST olaj, fa / oil on wood 29*59 cm Ft SZENTGYÖRGYI KORNÉL ( ) A VADÁSZ / THE HUNTER olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi 60*80 cm Ft PARÓCZY ÁGNES (1937-) TÁJ / LANDSCAPE jelzett / signed: Paróczy Á 50*70 cm Ft

20 257. MAGYAR FESTŐ, 1960 KÖRÜL TÁJ HÁZAKKAL / LANDSCAPE WITH HOUSES tempera, papír / tempera on paper 46*60 cm Ft KOSZTA ROZÁLIA (GYULA, ) TANYA, 1981 / FARM, 1981 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Koszta R *70 cm Ft PLEIDELL JÁNOS ( ) KILÁTÁS A BUDAI VÁRRA, 1985 / VIEW OF THE BUDA CASTLE, 1985 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Pleidel *60 cm Ft FARKASHÁZY MIKLÓS ( ) KIS PIAC SAN GIMIGNANO TORNYAI ALATT, 1939 SMALL MARKET UNDER THE TOWERS OF SAN GIMIGNANO, 1939 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Farkasházy 58*40 cm Ft BARTHA LÁSZLÓ ( ) TÉLI BALATON, 1958 / BALATON IN WINTER, 1958 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bartha László *40 cm Ft SALAMON GYÖRGY (1948-) NAGYAPA UNOKÁJÁVAL / GRANDFATHER WITH GRANDCHILD jelzett / signed: Salamon György 122*100,5 cm Ft JOBBÁGYI GEIGER MIKLÓS ( ) ÜLŐ NŐI AKT, 1929 / SITTING NUDE, 1929 jelzett / signed: Jobbágyi Geiger M. Paris *33 cm Ft SZÁSZ ENDRE ( ) ŐSZ-KIRÁLY / AUTUMN-KING olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E 45*33,5 cm Ft SALAMON GYÖRGY (1948-) FIATALASSZONY, 1976 / YOUNG WOMAN, 1976 jelzett / signed: Salamon György, ,5*100,5 cm Ft SIDELSZKY L JELZÉSSEL, 20. SZÁZAD ELEJE RÓZSÁS CSENDÉLET / STILL LIFE WITH ROSES jelzett / signed: Sidelszky L. 60*80 cm Ft BÁNOVSZKY MIKLÓS ( ) CSENDÉLET KÖRTÉKKEL / STILL LIFE WITH PEARS jelzett / signed: Bánovszky 60*80 cm Ft BÁNOVSZKY MIKLÓS ( ) CSENDÉLET CIKLÁMENNEL / STILL LIFE WITH SOWBREAD jelzett / signed: Bánovszky 60*80 cm Ft ILLÉNYI TAMARA (1944-) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Illényi T 58*80 cm Ft

21 271. KLIE ZOLTÁN ( ) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Klie 70*67 cm Ft ZEMPLÉNYI MAGDA ( BUDAPEST, 1965) AKT PIROS PAMLAGON / NUDE ON RED SOFA olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Zemplényi 46*59 cm restaurált / restored Ft SZENTGYÖRGYI KORNÉL ( ) CSENDÉLET KÖNYVVEL, 1959 / STILL LIFE WITH A BOOK, 1959 jelzett / signed: Szentgyörgyi *80 cm Ft MÁCSAI ISTVÁN ( ) VIRÁGOK BOKÁLYBAN / FLOWERS IN JUGS jelzett / signed: Mácsai 60,5*76 cm Ft SCHUBERT ERNŐ ( ) PALACKOS CSENDÉLET / STILL LIFE WITH BOTTLES akvarell, papír / watercolor on paper 24,5*35,5 cm Ft FARKAS GYÖRGY ( ) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Farkas György 80*60 cm Ft STANISLAV STÜCKGOLD ( ) FÉRFI PORTRÉ / PORTRAIT OF A MAN olaj, vászon, kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: St. 41,5*33 cm Ft FÁY GYŐZŐ ( ) PIPACSOK, 1957 / POPPIES, 1957 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Fáy Győző *46 cm Ft TUNYOGI SZŰCS SÁNDOR, MŰKÖDÖTT A 20. SZÁZADBAN MEZEI VIRÁGOK / FIELD FLOWERS jelzett / signed: Tunyogi Szűcs 100*75 cm Ft

22 279. JAPÁN MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD GÉSA / GEISHA színes fametszet, rizspapír coloured woodcut on rice paper 37*25,5 cm Ft FRANCIA MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL VARÁZSLAT / MAGIC ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper d: 18 cm Ft MOLNÁR BÉLA INDIAI TÁNCOSNŐ, 1938 / INDIAN DANCER, 1938 festett selyem / painted silk jelzett / signed: Molnár Béla *23 cm Ft JAPÁN MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TUDÓS / SCIENTIST fametszet, rizspapír / woodcut on rice paper jelzett / signed: 21*15 cm Ft JANKAY TIBOR ( ) FEJEK / HEADS jelzett / signed: Jankay 95*66 cm Ft SZÁSZ ENDRE ( ) VADÁSZ / HUNTER olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E 45*45 cm Ft SZÁSZ ENDRE ( ) HALAK PIROS GYÖNGYÖKKEL / FISHES WITH RED PEARLS olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E 60*70 cm Ft NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL MITOLÓGIAI RELIEF / MYTOLOGICAL RELIEF gipsz, fa / gypsum on wood 40*60 cm sérült / damaged Ft ORCI JÓZSEF PAPRIKAJANCSI, 1978 PUNCHINELLO, 1978 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Orci 78 99,5*39,5cm Ft CLEO HARTWIG ( ) BAGOLY, 1965 KÖRÜL OWL, AROUND 1965 gipsz / plaster jelzett / signed: C. Hartwig m: 26 cm Ft BESZÉDES JÁNOS LÁSZLÓ ( ) PIPÁZÓ JUHÁSZ / SHEPHERD WITH PIPE bronz, márvány talapzaton bronze on marble pedestal jelzett / signed: Beszédes m: 41 cm Ft SZÉKELYKERESZTÚRI HORVÁTH ÁRPÁD (1898 -?) SIRATÁS, 1933 / MOURNING, 1933 mázas terrakotta / glazed terracotta jelzett / signed: Székelykeresztúri Horváth *33*14 cm 291. STEPHAN ABEL SINDING ( ) A CSÓK (1889) / THE KISS (1889) bronzírozott keménycserép / bronzed pottery m: 26 cm Ft 880 Öntötte: Keller Reinee Berlin, 1902, Gesetzlich Geschützt jelzéssel Cast: Keller Reinee Berlin, 1902, with Gesetzlich Geschützt sign 292. GEORGES FLAMAND ( ) RELIEF bronz / bronze jelzett / signed: G. Flamand d: 17 cm Ft

23 293. IMÁDSÁG / PRAYER Kiss-Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), színesen festett kerámia, hátoldalán jelzett: Kiss Roóz Kiss-Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted pottery, signed on the back: Kiss Roóz m: 18,5 cm 294. KÍNÁLÓ / SERVING DISH Gorka Lívia ( ), 1960 körül, narancs és sárga mázas kerámia, talpán GL jelzés Lívia Gorka ( ), around 1960, orange and yellow-glazed pottery, signed on the bottom: GL m: 9 cm; d: 12 cm Ft GYERTYATARTÓ PÁR PAIR OF CANDELABRA Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), festett mázas kerámia, talpán jelzett: Kiss Roóz Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted, glazed pottery, signed on the bottom: Kiss Roóz 16,5 cm 296. HALAS DÍSZKANCSÓ / JUG Gorka Géza, (Nagytapolcsány, 1895-Verőce, 1971), 1960 körül, zöld színárnyalatú mázas kerámia, talpán jelzett: Gorka Geza Gorka, (Nagytapolcsány, 1895-Verőce, 1971), around 1960, green-shaded glazed pottery, signed on the bototm: Gorka m: 20 cm 297. VÁZA / VASE Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), festett mázas kerámia, talpán jelzett: Kiss Roóz Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted, glazed pottery, signed on the bottom: Kiss Roóz m: 17,5 cm 298. CSOKOLÁDÉS CSÉSZE CHOCOLATE CUP Rosenthal, , festett, aranyozott porcelán, apróbb kopásokkal Rosenthal, , painted, gilded porcelain, slightly worn m: 10 cm 299. CSÉSZE ALJJAL, 2 DB CUP WITH SAUCER, 2 PIECES Bécs, 19. század, festett, aranyozott porcelán, restaurált Vienna, 19th century, painted, gilded porcelain, restored m: 5-6 cm; d: 13 cm Ft CSÉSZE ALJJAL CUP WITH SAUCER Berlin, között, KPM jelzéssel, festett, aranyozott porcelán Berlin between , KPM stamp, painted, gilded porcelain m: 10 cm; d: 14 cm 301. DÍSZTÁRGY / ORNAMENTAL PIECE dán, 20. század első fele, Bertel Thorvaldsen ( ) a koppenhágai katedrálisban lévő keresztelőkútja után, biszkvit porcelán, Eneret (exclusive) jelzéssel, apró sérüléssel Danish, first half of the 20th century, after Bertel Thorvaldsen ( ) fount of the Copenhagen Cathedral, biscuit porcelain, Eneret (exclusive) sign, with small damage m: 22,5 cm Ft KÁVÉSCSÉSZE ALJJAL TEACUP WITH SAUCER csehszlovák, 20. század, festett, aranyozott porcelán Czechoslovakia, 20th century, painted, gilded porcelain m: 8 cm, d: 12 cm 303. DÍSZTÁNYÉR / PLATE Rosenthal, 1916, festett porcelán, Julis D. Guldbrandsen terve Rosenthal, 1916, painted porcelain, Julis D. Guldbrandsen design d:20,5 cm 304. MOSDÓTÁL / WASHDISH Európa, 20. század eleje, festett, mázas keménycserép, sérült Europe, beginning of the 20th century, painted, glazed pottery, damaged h: 49 cm 305. PECSENYÉSTÁL / ROAST SERVING PLATE Budapest, 19. század vége, Láng M. Budapest jelzéssel, festett, aranyozott mázas porcelán Budapest, end of the 19th century, Láng M. Budapest stamp, painted, gilded, glazed porcelain h: 64 cm 306. VÁZA / VASE Herend, 20. század, festett porcelán, jelzett: Herend mélynyomás, tanuló festő, formaszám: 7026 Herend, 20th century, painted porcelain, signed: Herend stamp and student stamp, form number: 7026 m: 25 cm Ft PORCELÁN FIGURA PORCELAIN FIGURE Herend, 20. század eleje, Markup Béla ( ) terve, mázas porcelán Herend, beginning of the 20th century, Markup Bela ( ) design, glazed porcelain m: 20 cm 308. KASPÓ / PLANT POT német, 20. század első fele, festett, trébelt sárgaréz, sérült German, first half of the 20th century, painted, embossed brass, damaged m: 23 cm d: 28 cm 309. HAMUTÁL / ASH TRAY Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, festett, mázas porcelánfajansz, sérült Zsolnay-factory, Pécs, around 1900, painted, glazed porcelain faience, damaged d: 14 cm Ft BÁNAT / SORROW Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század eleje, eozinmázas fehércserép, apró sérülésekkel Zsolnay factory, Pécs, beginning of the 20th century, eosin-glazed white pottery, with small damages 14*23 cm Ft DÍSZTÁRGY ORNAMENTAL PIECE Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század második fele, eozinmázas porcelánfajansz Zsolnay-factory, Pécs, second half of the 20th century, eosin-glazed porcelain faience m: 14 cm Ft VÁZA / VASE Karsay Judit (1945-), korongolt mázas kerámia, jelezve talpán: Karsay Karsay Judit (1945-), wheeled, glazed pottery, signed on the bottom: Karsay m: 27 cm Ft

BIKSADY. 22. Árverés Festmények 2014. december 2. kedd 18 óra

Munkanapokon június 2-tól június 12-ig óra között, illetve előre egyeztetett időpontban a nyitva tartási időn túl is. aukciósház Premier Galéria aukció dátuma 2017.06.12. 18:00 aukció címe aukció kiállítás ideje aukció elérhetőségek aukció linkje 19. festmény- és műtárgy aukció Munkanapokon 2017. június 2-tól 2017. június

BIKSADY. 27. Árverés Festmények 2015. május 19. kedd 18 óra

BIKSADY. 27. Árverés Festmények 2015. május 19. kedd 18 óra 1 1. Raffaello Santi után, 19. század vége Madonna della Sedia olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas 68*55 cm 80 000 Ft 280 2. M. Lars jelzéssel, 19. század második fele Bűnbánó Magdolna / Penitent

Május 21. BIKSADY. 302. Csésze aljjal / Cup with saucer

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

AUKCIÓ 2013. MÁJUS 7. és 8.

17. Árverés Festmények 2014. május 20. kedd 18 óra Soron következő árverések Upcoming auctions

17. Árverés Festmények 2014. május 20. kedd 18 óra Soron következő árverések Upcoming auctions Soron következő árverések Upcoming auctions Festmények Paintings 2014. május 20. kedd 18:00 On Tuesday 20 th of May, 2014 at 6 p.m. Műtárgyak Objects 2014. május 21. szerda 18:00 On Wednesday 21 st of

12. árverés 12th auction

bemutatja a Kicsiben festve című gyűjteményes tárlatát Budapest 2016 augusztus

Beérkezett pályamûvek listája:

VELENCEI ÜVEG TÁL A KÁROLYI PALOTA UDVARÁN FELTÁRT TÖRÖK TÁROLÓBÓL

BIKSADY. 41. Aukció Festmény, műtárgy, varia március 8-9. szerda, csütörtök 18 óra 1 1. CARL GUSTAV AMLING (1650-1703) OTTO WITTELSBACH RÓMAI ZARÁNDOKLATA OTTO WITTELSBACH S PILGRIMAGE TO ROME rézmetszet, papír / etching on paper 27,5*17,5 cm 15 000 Ft 50 2. ALBERT WELTI (1862-1912)

Prepositions Előljárószavak, prepozíciók

Prepositions Előljárószavak, prepozíciók Előljárószavak, prepozíciók Az utánuk lévő főnevek és névmások mindig tárgyesetben állnak, pl me, him, her, us, then Idő kifejezése in hónapok in January (januárban) in évszámok in 2009 (2009-ben) in évszakok

SENST MUZEUM, BUDAPEST, 1954- JLliUS-AUGUSZTUS

SENST MUZEUM, BUDAPEST, 1954- JLliUS-AUGUSZTUS N Y Á R I T Á R L A T SENST MUZEUM, BUDAPEST, 1954- JLliUS-AUGUSZTUS BIRALÓ bizottság tagjai Kocsis András Antal Károly Baksa Soós György, Bánó Endre, Beck András, Benedek Jenő Berda Ernőné Csáki Maronyák

The Börötz (Berecz) Families of Ság c September 2011

The Börötz (Berecz) Families of Ság c September 2011 1-[Family Line Info] BERECZ.. 2-István BERECZ about 1695.. +Zsuzsanna KOVÁCS.... 3-János BERECZ about 1722 after 1766.... +Erzsébet NAGY about 1728 after 1766...... 4-Anna BERECZ 25 December 1747......

Premier Galéria 13. aukció 2015. december 7.

TAVASZI VÁSÁR SPRING SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT MÁJUS / 6-24TH MAY 2019

Premier Galéria 11. aukció 2015. június 1.

82/1. Aknay János (1949) Égi vándor, 2003 technika: papír, akril méretek: 70 x 70 cm kikiáltási ár: 140.000 Ft

82/1. Aknay János (1949) Égi vándor, 2003 technika: papír, akril méretek: 70 x 70 cm kikiáltási ár: 140.000 Ft 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 82/1. Aknay János (1949) Égi vándor, 2003

2. 5 perces akt krokik ecsettel, tussal. Kompozíció 3 15 perces vázlat alapján, lavírozott tussal egy lapra. Ülő akt, háromszög kompozíció. TEMATIKA Tantárgy neve Alakrajz II. Tantárgy kódja KAB 1015 Meghirdetés féléve 4 Kreditpont 6 Félévi követelmény gyakorlati jegy Tematika 1. Figura, mozgásban. Akt krokik, 5 perces. 10 kroki egy beállításról,