AUKCIÓ MÁJUS 7. és 8.

Download "AUKCIÓ 2013. MÁJUS 7. és 8."

1 AUKCIÓ MÁJUS 7. és 8.

2 1

3 2

4 3

5 A Alechinsky, Pierre Ágh Ajkelin Lajos - 61 B Bada Dada Tibor Bajó Gyula - 53 Bálint Endre - 135, 136, 139, 149, 150 Balogh Csaba Barabás Gizella Barta Ernő - 78 Barta Lajos - 126, 129, 130, 154, 157 Barta Mária Bartl Jozsef Basiliedes Barna Bazil, Duliskovich Berény Róbert - 94 Berki Viola - 70 Bíró Iván - 127, 128 Borbereki-Kovács Zoltán - 40 Börzsönyi Kollarits Ferenc - 43, 54 Bukta Imre - 144, 146 C Czimra Gyula - 37 Csáky László - 75 Cserna Károly D Dénes László Diener Dénes Rudolf - 69 Dombrovszky László - 21 E Egry József Erro F Fenyő Andor Endre Francia festő 19. század - 6 Francia festő, 20 század - 90 Frank Frigyes - 68, 96 Fried Pál - 169, 174 G Gábor Jenő - 41, 65, 152, Gábor Móric Gáborjáni Szabó Kálmán - 67 Geiger Richárd - 83 Gidding, Jaap - 35, 36 Glatz Oszkár Göllner Miklós - 99 Gráber Margit - 50 Gruber Béla - 38 Gyarmathy Tihamér - 133, 134 H Háry Gyula - 32 Heltai Ervin Jack - 140, 141, 143 Herman Lipót Hervé, Lucien (Elkán László) - 42, 132 Hikády Erzsébet Czene Béláné - 62 Hofmann, Hans Hofmann, Hans jelzéssel Holland festő, 19. század Hubay Cebrián Andor - 57 Huber István I Icart, Louis - 5 id. Markó Károly - 3 Ilosvai Varga István Iványi-Grünwald Béla - 24 Iványi-Grünwald Béla műhelye, 1930 körül J J.M. monogrammal, 19. század Jámbor Lajos - 82 Járitz Józsa - 71, 72, 109, 110, 111, 123 Jávor Pál - 15 Johan Hugó - 122, 124, 125 K Kacziány Aladár - 74 Kádár Béla - 48, 51 Kádár János Miklós Karlovszky Bertalan - 7, 60 Kars, Jirí Georges - 39 Kása jelzéssel, 20. század Kernstok Károly - 76 Klie Zoltán - 33, 66, 155, 156 Kling György - 85 Kokas Ignác Kokoschka, Oskar - 44, 45 Konkoly Gyula Koszta József - 26 Kőrösy Lajos - 28 L László Gyula - 46, 47 M Mágori Varga Béla - 30 Magyar festő, 19. század vége - 17, 84 Magyar festő, 20. század eleje - 16, 29, 106, 175, 183 Magyar festő, 20. század első fele Magyar szobrász, 20. század Magyar-Mannheimer Gusztáv Márk Lajos - 10, 11, 13 Matt, von Hans - 87 Máttis János (Ifj. Mattis-Teutsch János) - 98 Medgyessy Ferenc Medveczky Jenő - 97 Megyesi Sándor - 92 Méhes Lóránt -Zuzu - 161, 164 Meštrović, Ivan - 79 Mikola András - 14 Molnár C. Pál - 77, 182, 189 Molnár Róza Molnár Z. János - 80 Murin Vilmos - 81 Muzsinszky Nagy Endre - 25 N Nádler István Nagy Dániel Ferenc - 31 Németh Miklós - 162, 163 Neogrády Antal - 19, 20 O Osztrák miniatúra festő, 19. század - 165, 166 P Paál Albert - 27, 56 Pap Gyula - 18 Parobek Alajos - 58 Pécsi Pilch Dezső - 9 Péri László Perlmutter Imre Pólya Tibor - 8 Pörge Gergely - 22 R R. Kleinert jelzéssel 20. század eleje Reissmann Károly Miksa - 1 Rippl-Rónai József Román György - 88 Rudnay Gyula

6 S Schadl János - 12 Scheiber Hugó - 89, 186 Schönberger Armand - 49, 105 Schrikkel, Louis - 63 Servais, Geo - 59 Stefula György - 91 Szántó Piroska Szentiványi Lajos - 52 Szolnay Sándor Sződy Szilárd Szőnyi István - 4 Szüle Péter T Takács István - 86 Thibaut, Fernand - 34 Tibor Ernő - 23 Tornai Gyula - 2 Tull Ödön U Urbach, Joseph - 64 V Vadász Endre Varga Albert - 55 Varga Imre Vigh Bertalan - 93 Vörös Géza - 73, 170 W Walleshausen Zsigmond Z Zórád Ernő - 95 INDEX 5

7 1. Reissmann Károly Miksa ( ) Kilátás a Holt-tengerre / View on the Dead Sea tempera, papír / tempera on paper jelzett / signed: Reissmann K M. 26*33 cm Ft Tornai Gyula ( ) Kilátás a Tadzs Mahalra / View of the Taj Mahal akvarell, tempera, vászon / watercolor, tempera on canvas jelzett / signed: Tornai 37*49 cm Ft 470 6

8 3. id. Markó Károly ( ) Romantikus táj várrommal / Romantic landscape with ruin akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: C. Markó pinxi 17,5*20,5 cm Ft Aukcionálva: Bizományi Áruház Vállalat, 24. aukció 157. tétel Auctioned: Bizományi Áruház Vállalat, auction 24. lot 157 7

9 4. Szőnyi István ( ) Női akt, 1936 / Nude woman, 1936 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Szőnyi I ,5*30 cm Ft Louis Icart ( ) Akt fotelben / Nude im armchair aquatinta, papír / aquatint on paper jelzett / signed: Louis Icart 52*60 cm Ft Francia festő 19. század Ámor csókja / Cupid's kiss festett porcelán faragott, aranyozott hársfa keretben painted porcelain in carved, gilded linden-wood frame d: 15 cm Ft 410 8

10 7. Karlovszky Bertalan ( ) Női portré, 1918 / Portrait of a woman, 1918 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Karlovszky Bertalan *50 cm Ft Pólya Tibor ( ) Női portré / Portrait of a woman olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Pólya T. 60,5*50 cm Ft Pécsi Pilch Dezső ( ) Kalapos hölgy portréja, 1917 / Portrait of a woman with hat, 1917 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pécsi Pilch D *49 cm Ft Márk Lajos ( ) Hölgy tükör előtt / Woman befor the mirror olaj, vászon dublírozva / oil on canvas doubled jelzett / signed: Márk 80*60 cm Ft 370 9

11 11. Márk Lajos ( ) Femme fatale jelzett / signed: Márk 42,5*38 cm Ft Schadl János ( ) Virágcsendélet, 1931 / Stillife with flowers, 1931 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: S.J *44 cm Ft Márk Lajos ( ) Büntetés / Punishment jelzett / signed: Márk 45,5*32,5 cm Ft Mikola András ( ) Virágok vázában / Flowers in vase jelzett / signed: Mikola 60*50 cm Ft

12 15. Jávor Pál ( ) "Párisi-interieure" jelzett / signed: Jávor Pál *41 cm Ft Aukcionálva: Virág Judit Galéria, 41. aukció, 95. tétel Auctioned: Virág Judit Gallery, auction 41., lot Magyar festő, 20. század. eleje Szobabelső / Interior jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 47*44 cm Ft

13 17. Magyar festő, 19. század vége Barbizoni erdő / Barbizon forest 100*70 cm Ft Pap Gyula ( ) Völgy látképe / Landscape of the volley pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: P 51*39 cm Ft Neogrády Antal ( ) Libapásztorlány / Shepherdess jelzett / signed: Neogrády A 33*44 cm Ft Neogrády Antal ( ) Folyóparton / By the river jelzett / signed: Neogrády A 33*44 cm Ft

14 21. Dombrovszky László ( ) Szőlősben / In the grapery jelzett / signed: Dombrovszky László 77*90 cm Ft Pörge Gergely ( ) Dunamentén / Along the Danube olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Pörge Gergely 20*33 cm Ft Tibor Ernő ( ) Vásár / Market jelzett / signed: Tibor Ernő 48*63 cm Ft

15 24. Iványi-Grünwald Béla ( ) Napfényes délután / Sunny afternoon jelzett / signed: Iványi-Grünwald Béla 60*80,5 cm Ft Muzsinszky Nagy Endre ( ) Napfényes vízpart, 1915 / Sunny riverside, 1915 jelzett / signed: M. Nagy E *76 cm Ft

16 26. Koszta József ( ) Falu látképe / Landscape of a village jelzett / signed: Koszta J 44*53 cm Ft Aukcionálva: Bizományi Áruház Vállalat, 18. aukció 72. tétel Auctioned: Bizományi Áruház Vállalat, auction 18. lot 72 15

17 27. Paál Albert ( ) Löszös domboldal,1935 / Loess Hill-Side, 1935 jelzett / signed: Paál *75 cm Ft Kőrösy Lajos (1910-) Poros út, 1958 / Dusty road, 1958 jelzett / signed: Kőrösy L *80 cm Ft Magyar festő, 20. század eleje Falusi utca / Street of a village olaj, farost / oil on chipboard 32,5*28,5 cm Ft

18 30. Mágori Varga Béla ( ) Csíki táj / Landscape in Csík tempera, olaj, vászon / tempera, oil on canvas jelzett / signed: Mágori Vargha 80*96 cm Ft

19 31. Nagy Dániel Ferenc ( ) Velence / Venice olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Nagy Dániel F 23*30 cm Ft Háry Gyula ( ) Villa Falconieri Frazareli jelzett / signed: Villa Falconieri Frazareli Háry Gy. 80*60 cm Ft Klie Zoltán ( ) Nyitra folyó, 1933 / River Nyitra, 1933 olaj, rétegelt lemez / oil on plywood jelzett / signed: Klie hátoldalon / backside: Klie Zoltán Nyitra folyó *80 cm Ft

20 34. Fernand Thibaut (?-1930 után) Halászat / Fishing francia, 1900 körül, kéziszövés, Scherrebek dán szövőiskola france, around 1900, weave, Scherrebek danish School of Art Weaving jelzett / signed: F.Th. 48*150 cm Ft Fernand Thibaut kárpitja a dán Scherrebek-szövőiskola köréhez tartozik, mely intézményt 1896-ban alapították. Regionálisan meghatározó szerepűvé Justus Brinckmann irányítása alatt vált, aki a hamburgi Arts and Crafts Múzeum vezetője is volt. Az igazgató a korszak meghatározó tervezői közül Heinrich Vogelert, Otto Eckmannt, Walter Leistikowt is meghívta, hogy a századforduló művészetének szellemében működtessék a műhelyet. Fernand Thibaut francia festő és grafikus az 1900-as párizsi világkiállításon ismerkedett meg a scherrebeki falvédőkkel, melyek különösen megragadták őt és 1901 között néhány hónapot a szövőiskola művészeinek körében töltött, ahol elsajátította a helyspecifikus, dekoratív gobelintechnikát. A legmeghatározóbb skandináviai Arts & Crafts szövőműhely egyedi művészi eljárása a korszak magyar alkotóira is hatást gyakorolt. A gödöllői művésztelephez köthető darabok között számos párhuzamot találunk. 35. Jaap Gidding ( ) Viharos tengeren / On the thunderous sea akvarell, pasztell, fedőfehér, grafit, papír watercolor, pastel, cover-white, graphite on paper jelzett / signed: Jaap Gidding 19,5*44 cm Ft Jaap Gidding ( ) Viharban / In the Storm akvarell, fedőfehér, grafit, papír watercolor, cover-white, graphite on paper jelzett / signed: Jaap Gidding 19,5*44 cm Ft

21 hátoldal / backside 37. Czimra Gyula ( ) Férfi portré, 1927 / Portrait of a man, 1927 lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: Czimra 927 hátoldalon / backside: tanulmányrajzok / drawings 63,5*47 cm Ft Gruber Béla ( ) Férfi portré / Portrait of a man olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Grubel Béla képzőművész hagyatéka (pecsételt / stamped) 50*34,5 cm Ft Jirí Georges Kars ( ) Fiatal férfi / Young man pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Kars 60*40 cm Ft Borbereki-Kovács Zoltán ( ) Szoborterv / Plan for a sculpture ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Z. Borbereki 56*23,5 cm Ft

22 41. Gábor Jenő ( ) Önarckép, 1931 / Selfportrait, 1931 pasztell, szén, fedőfehér, papír / pastel, coal, cover- white on paper jelzett / signed: Gábor ,5*30 cm Ft Aukcionálva: Abigél Galéria, 6. aukció, 240. tétel Auctioned: Abigél Gallery, auction 6., lot Lucien Hervé (Elkán László) ( ) Férfi portré / Portrait of a man jelzett / signed: EL 42*31 cm Ft

23 43. Börzsönyi Kollarits Ferenc ( ) Délutáni pihenő Rest at afternoon olaj, vászon kartonra ragasztva oil on canvas pasted wardboard jelzett / signed: Börzsönyi 53*74 cm Ft

24 23

25 44. Oskar Kokoschka ( ) Az ítélet / Judgment litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: OK (nyomtatott / prined) 33*24 cm Ft Oskar Kokoschka ( ) Alázat / Humility litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: OK (nyomtatott / printed) 33*24 cm Ft László Gyula ( ) Kassák Lajos portréja / Portrait of Lajos Kassák toll, papír / pen on paper 18*15,5 cm Ft 270 Kassák Lajos szignójával / with signature of Lajos Kassák 47. László Gyula ( ) Kós Károly portréja / Portrait of Károly Kós toll, papír / pen on paper 39,5*29 cm Ft 270 Kós Károly szignójával / with signature of Károly Kós 24

26 hátoldal / backside 48. Kádár Béla ( ) Csónakban, 1920 / In boat, 1920 szén, papír / coal on paper hátoldalon / backside: vázlat / sketch 19,5*27,5 cm Ft Schönberger Armand ( ) Varró lány / Sewing woman pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Schönberger 58,5*46 cm Ft Gráber Margit ( ) Kislány / Girl pasztell, szén, fedőfehér, papír / pastel, coal, cover-white on paper jelzett / signed: Gráber 85*55 cm Ft Kádár Béla ( ) Kilátás a Spree folyóra / View on the river Spree szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Kádár Béla 18,5*30 cm Ft

27 52. Szentiványi Lajos ( ) Budapest, 1943 / Budapest, 1943 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Szentiványi 43. szept. 32*40 cm Ft Bajó Gyula (1900-?) Stockholm, 1946 jelzett / signed: Bajó Gy 80*89 cm Ft Börzsönyi Kollarits Ferenc ( ) Folyópart alakokkal Riverside with figures olaj, vászon kartonra ragasztva oil, canvas pasted on cardboard 38*50 cm Ft

28 55. Varga Albert ( ) Drezda látképe, 1923 / View of Drezden, 1923 jelzett / signed: Varga A 923 Dresden 86*77 cm Ft Paál Albert ( ) Folyópart télen, 1919 / Riverside at winter, 1919 jelzett / signed: Paál hátoldalon / backside: Paál *89 cm Ft

29 57. Hubay Cebrián Andor ( ) Fekvő akt, 1929 / Lying nude, 1929 jelzett / signed: Hubay A *141 cm Ft Parobek Alajos ( ) Fürdés után, 1931 / After bathing, 1931 jelzett / signed: Parobek ,5*114 cm Ft

30 59. Geo Servais Akt / Nude vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Geo Servais'7 41*50,5 cm Ft Karlovszky Bertalan ( ) Női akt / Nude woman olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Karlovszky Bertalan 46*37,5 cm Ft Ágh Ajkelin Lajos ( ) Napfürdő, 1935 / Sun-bath, 1935 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Bp 1935 Ajkelin L 70*102 cm Ft Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 11. árverés, 56. tétel Auctioned: Kieselbach Gallery, auction 11., lot Hikády Erzsébet Czene Béláné ( ) Női akt / Nude woman jelzett / signed: C. Hikády E 60*105 cm Ft

31 63. Louis Schrikkel ( ) Zenészek, 1927 / Musicians, 1927 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Louis Schrikkel 27 66*43,5 cm Ft Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 24. aukció, 20. tétel Auctioned: Kieselbach Gallery, auction 24., lot

32 64. Joseph Urbach ( ) Derby, 1926 jelzett / signed: Urbach 26 45,5*85,5 cm Ft Aukcionálva: Christie's Amsterdam, aukció, 592. tétel Auctioned: Christie's Amsterdam, auction 2423., lot 592. Joseph Uhrbach német festő alkotásainak felbukkanása igazi különlegesség és egyben ritkaság is a műkereskedelemben. A düsseldorfi iparművészeti iskola után Párizsba utazott, ahol már aktívan festett ban a Junges Rheinland csoporthoz csatlakozott, majd 1923-tól az esseni Folkwang iskola professzorává nevezték ki. Leginkább az expresszionizmus stílusjegyeit alkalmazta, melyek a rendhagyó lovas ábrázolásaival és csendéleteinek kompozícióval nagy port kavartak. Műterme és legtöbb alkotása, beleértve leltári katalógusát is 1943-ban egy bombatalálat után megsemmisült. Az 1950-es évektől főleg akt tanulmányokat, akvarelleket, litográfiákat és portrékat készített. 31

33 65. Gábor Jenő ( ) Táj gyárteleppel, 1924 / Landscape with factory, 1924 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Gábor J *27 cm Ft Klie Zoltán ( ) Lovasfogat, 1944 / Carriage, 1944 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Klie 1944 hátoldalon / backside: Klie Zoltán (hagyatéki pecsét / legacy stamp) 50*70 cm Ft Gáborjáni Szabó Kálmán ( ) Vízmerő, 1940 / Woman with bucket, 1940 akvarell, ceruza, fedőfehér, papír / watercolor, pencil, cover-white on paper jelzett / signed: G. Szabó K *36 cm Ft

34 68. Frank Frigyes ( ) Széna tér / Széna square jelzett / signed: Frank Frigyes 60*80 cm Ft Aukcionálva: Virág Judit Galéria, 32. aukció, 47. tétel Auctioned: Virág Judit Gallery, auction 32., lot Diener Dénes Rudolf ( ) Budapest látképe / View of Budapest pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Diener Dénes 48,5*68,5 cm Ft Berki Viola ( ) Hajógyár / Shipyard jelzett / signed: Berki Viola 65*79 cm Ft

35 hátoldal / backside 71. Járitz Józsa ( ) Női portré / Portrait of a woman jelzett / signed: Járitz hátoldalon / backside: Női portré / Portrait of a woman 83*64,5 cm Ft Járitz Józsa ( ) Vak férfi / Blind man jelzett / signed: Járitz 59*50 cm Ft

36 73. Vörös Géza ( ) Önarckép / Selfportrait jelzett / signed: Vörös Géza 61*50 cm Ft Aukcionálva: Bizományi Áruház Vállalat, 73. aukció, 171. tétel Auctioned: Bizományi Áruház Vállalat, auction 73., lot

37 74. Kacziány Aladár ( ) Erdőrészlet / Part of the forest jelzett / signed: Kacziány A 67*93 cm Ft

38 75. Csáky László ( ) Vöröstörzsű fák, 1914 / Trees with red trunks, 1914 jelzett / signed: Csáky László ,5*73,5 cm Ft Kiállítva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, Reprodukálva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., 73. oldal, A/17. kép Exhibited: Carl Laszlo-Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, Reproduced: Carl Laszlo-Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, page 73., picture A/17. 37

39 76. Kernstok Károly ( ) Munkából / End of the work jelzett / signed: Kernstok Károly 152*130 cm Ft Kiállítva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, Reprodukálva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., 87. oldal, 7. kép Exhibited: Carl Laszlo-Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, Reproduced: Carl Laszlo-Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., page 87., 7. picture 38

40 39

41 77. Molnár C. Pál ( ) Menekülés Egyiptomba / Escape to Egypt jelzett / signed: MCP 59*47 cm Ft Barta Ernő ( ) Jézus születése / Birth of Jesus jelzett / signed: Barta Ernő 80*60 cm Ft

42 79. Ivan Meštrović ( ) Fohászkodó, (1917) / Prayer, (1917) bronz / bronze jelzett / signed: Meštrović m: 50 cm Ft Ivan Meštrović világhírű szobrásza a horvát művészi szcénának. Vrpolje szlavóniai faluból Splitbe majd Bécsbe ment tanulni ben már a Szecessziós Csoporttal együtt állított ki. Művei magukban hordozzák hazájának népies hagyományait, melyek történelmi és bibliai témákkal vegyülnek. Különleges stílusára egy párizsi bemutató során maga August Rodin is felfigyelt ben Római tartózkodása alatt megismerkedett az ókori szoboremlékekkel és Michelangelo alkotásait is tanulmányozta. Az 1930-as években hazatérve főleg Zágrábban és Splitben alkotott, valamint számos kápolna felépítésén is fáradozott. A második világháború után Amerikában telepedett le. Gazdag életműve a szecesszió stílusjegyein keresztül népi-nemzeti eszményeinek adott keretet, majd az emberiség sorsának dramatikus gondolatkörét Jézus szenvedésével szimbolikusan párhuzamba állítva, az expresszionista és klasszikus korszakában teljesedett ki. Világszerte állnak köztéri szobrai továbbá számos kiállítóhely ad otthont munkáinak, melyek a mély érzelmek öntött és faragott formáiban szimbolikusan az egész emberiséghez szólnak. 41

43 80. Molnár Z. János ( ) Asztali csendélet / Still life on the table olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Molnár Z. János 12*16,5 cm Ft Murin Vilmos ( ) Rózsák vázában / Roses in Vase jelzett / signed: Murin V. 68,5*55 cm Ft Jámbor Lajos ( (?)) Varrogató / Seamstress jelzett / signed: Jámbor L 79,5*60 cm Ft Geiger Richárd ( ) Kisfiú mandolinnal / Boy with mandolin jelzett / signed: Geiger R. 56*71 cm Ft

44 84. Magyar festő, 19. század vége Csata jelenet / Battle scene olaj, vászon dublírozva / oil on canvas doubled 96*149 cm Ft Kling György ( ) Olvasók / Readers olaj, rétegelt lemez / oil on plywood jelzett / signed: Kling 40*50 cm Ft

45 86. Takács István ( ) A négy évszak allegóriája (4 db) Allegory of the four seasons (4 pieces) olaj, rétegelt lemez; olaj, karton / oil on plywood; oil on cardboard jelzett / signed: Takács István 40*30,5 cm ; 45*30,5 cm Ft Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 5. aukció, 5. tétel Auctioned: Kieselbach Gallery, auction 5., lot Hans von Matt ( ) Anya gyermekével / Mother with her child akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: H. von Matt 37*26 cm Ft

46 88. Román György ( ) Őszi ablak / Window at autumn jelzett / signed: Román György 70*50 cm Ft Aukcionálva: Abigél Galéria, 7. aukció, 98. tétel Auctioned: Abigél Gallery, auction 7., lot

47 89. Scheiber Hugó ( ) Kabaré, 1930 körül / Cabaret, around 1930 gouache, karton / gouache on cardboard 59*55 cm Ft Francia festő, 20. század Pihenő alakok / Resting figures 40*50 cm Ft

48 91. Stefula György ( ) Vasárnap délutáni séta / Walking on Sunday afternoon jelzett / signed: György Stefula 70*57 cm Ft Megyesi Sándor SzentivánéjI álom, 1965 / Midsummer Night's Dream, 1965 jelzett / signed: Megyesi S *110 cm Ft A magyar származású festő, Stefula György feleségével együtt Bajorországban, Chiemseeben hozta létre meghitt, sajátos művészi világát, melynek atmoszférája egész környezetüket áthatotta. Stílusára leginkább a naiv jegyek jellemzőek, melyeket leggyakrabban mitológiai témák, tájképek és gyermekkönyv illusztrációk sorozataiban bontakoztatta ki. Kompozícióit lelki szemei előtt megelevenített emlékekből állította össze. A vásznait túlvilági fények világítják be, paradicsomi béke hangulata hatja át, és történeteit meseszerű karakterekkel benépesített jelenetek mutatják be. A festő népszerűsége a német nyelvterületű országok műgyűjtői körében az ötvenes évek óta meghatározó és töretlen. Hagyatékát unokája alapítványi kereteken belül gondozza és őrzi az utókor számára. 47

49 93. Vigh Bertalan ( ) Az örök szfinx, 1934 / The eternal sphinx, 1934 jelzett / signed: Vigh Bertalan *86 cm Ft Berény Róbert ( ) Anya gyermekével / Mother with her child pasztell, papír / pastel on paper hátoldalon / backside: önarckép / selfportrait 36*22 cm Ft Zórád Ernő ( ) Kigyóbűvölő, 1933 / Snake-charmer, 1933 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Zórád Ernő *44 cm Ft

50 96. Frank Frigyes ( ) Fiú portré / Portrait of a boy jelzett / signed: Frank Frigyes 73*55 cm Ft Medveczky Jenő ( ) Merengő akt, 1948 / Wondering woman, 1948 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Medvecz (töredékes / fragmental) 69,5*53,5 cm Ft Aukcionálva: Virág Judit Galéria, 26. aukció, 188. tétel Kiállítva: Hermann Ottó Múzeum Képtára 90/34; Haas Galéria: Merítés a KUT-ból X., JUBILEE EXHIBITION Auctioned: Virág Judit Gallery, auction 26., lot 188. Exhibited: Hermann Ottó Múzeum Képtára 90/34; Haas Gallery: Merítés a KUT-ból X., JUBILEE EXHIBITION Máttis János (Ifj.Mattis-Teutsch János) ( ) Ember és a gép / Man and machine olaj, karton / oil on cardboard 69*49,5 cm Ft

51 hátoldal / backside 99. Göllner Miklós ( ) Csendélet fehér korsóval,1971 / Stillife with white jug, 1971 jelzett / signed: Göllner M 71 80,5*60 cm Ft Barta Mária ( ) Házak / Houses olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Barta Mária 70*50 cm Ft Fenyő Andor Endre ( ) Enteriőr, 1946 / Interior, 1946 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Fenyő 46 39*31,5 cm Ft R. Kleinert jelzéssel 20. század. eleje Kertvendéglő / Garden restaurant olaj, vászon kartonra ragasztva / oil, canvas pasted on cardboard jelzett / signed: R Kleinert 40*50 cm Ft

52 103. Walleshausen Zsigmond ( ) Asztali csendélet, 1941 / Stillife on the table, 1941 jelzett / signed: Walleshausen *69 cm Ft Ilosvai Varga István ( ) Szentendrei házak / Houses in Szentendre jelzett / signed: Ilosvai Varga I 50*60 cm Ft

53 105. Schönberger Armand ( ) Női akt / Nude woman guache, ceruza, karton / gouache, pencil on cardboard jelzett / signed: Schönberger 85*64,5 cm Ft Magyar festő, 20. század eleje Női portré / Portrait of a woman 50*41 cm Ft Gábor Móric ( ) Art deco női portré, 1927 Portrait of an ART DECO woman, 1927 jelzett / signed: Gábor Móric *36,5 cm Ft

54 108. Basiliedes Barna ( ) Nő báli ruhában, 1948 / Woman in evening dress, 1948 jelzett / signed: Basilides Barna ,5*100,5 cm Ft Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 8. aukció, 251. tétel Auctioned: Kieselbach Gallery, auction 8., lot

55 109. Járitz Józsa ( ) Balatoni pihenő / Rest by the Balaton jelzett / signed: Járitz 61*90 cm Ft Járitz Józsa ( ) Női akt / nude woman jelzett / signed: Járitz 77*74 cm Ft Járitz Józsa ( ) Az öreg tölgy / The old oak pasztell, színes ceruza, papír / pastel, color pencil on paper jelzett / signed: Járitz 19,5*28,5 cm Ft

56 112. Vadász Endre ( ) Téli erdő, 1939 / Forest in Winter, 1939 olaj, rétegelt lemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász *40 cm Ft Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 31. aukció, 90. tétel Akctioned: Kieselbach Gallery, auction 31., lot Péri László ( ) Anya és gyermek, 1949 / Mother and child, 1949 aquatinta, papír / aquatinte on paper jelzett / signed: Péri 1949 számozott / numbered: 14/50 43,5*29 cm Ft Péri László hagyatékából from legacy of László Péri 55

57 114. Medgyessy Ferenc ( ) Három grácia / Three Graces bronz / bronze jelzett / signed: Medgyessy F 30*23 cm Ft Magyar szobrász, 20. század Ady Endre halotti maszk / Ady Endre death-mask festett, öntött gipsz / painted, casted plaster sérült / damaged m: 20 cm Ft Varga Imre (1921-) Táncolók / Dancers patinázott bronz, márvány talapzaton patinated bronze on marble pedestal 38 * 63 * 33 cm Ft Sződy Szilárd ( ) Hajnalhasadás, Estszürkület / Break of day, Twilight bronz / bronze jelzett / signed: Sződy 24*14,5 cm / db / pieces Ft

58 118. Glatz Oszkár ( ) Női portré / Portrait of a woman jelzett / signed: Glatz 47,5*41 cm Ft Huber István (1891-?) Síelő nő háttérben a János-heggyel, 1933 Skier woman with the János-mountain, 1933 jelzett / signed: Huber I *76 cm Ft Szolnay Sándor ( ) Felesége portréja, 1933 Portrait of his wife, 1933 jelzett / signed: Szolnay *73 cm Ft

59 121. Egry József ( ) Beszélgetők / Talking people pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Egry József Badacsony 31,5*43 cm Ft Johan Hugó ( ) Erzsébet híd / Erzsébet Bridge ceruza, pasztell, papír / pencil, pastel on paper jelzett / signed: Johan Hugó Erzsébet híd 24*31 cm Ft Járitz Józsa ( ) A béke madara / Bird of peace olaj, ceruza, gouache, papír / oil, pencil, gouache on paper jelzett / signed: Járitz 33*41 cm Ft

60 124. Johan Hugó ( ) Fiesole látképe / View of Fiesole festett üveg, ólom / colored glass, lead jelzett / signed: H.Johan Fiesole 23,5*33,5 cm sérült / damaged Ft Johan Hugó ( ) Találkozás / Encounter festett üveg, ólom / colored glass, lead sérült / damaged 26*22,5 cm Ft

61 Barta Lajos ( ) Szoborterv / Statue plan ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: bl 28*21 cm Ft Bíró Iván (1926-) Szürrealista nőalak / Surrealist woman figure bronz zöld patinával, márvány talapzaton / bronze with green patina on marble pedestal jelzett / signed: Bíró I. számozott / numbered: 2/7 m: 27 cm 2012-es kiadás / Edition Ft Bíró Iván (1926-) Szürrealista nőalak / Surrealist woman figure patinázott bronz, márvány talapzaton / patinated bronze on marble pedestal jelzett / signed: Bíró I számozott / numbered: 3/7 m: 22 cm 2012-es kiadás / Edition Ft Barta Lajos ( ) Szoborterv / Statue plan ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: bl 28*20 cm Ft Barta Lajos ( ) Szoborterv / Statue plan ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: bl 24,5*17 cm Ft

62 131. Hans Hofmann ( ) Cím nélkül / Untitled tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Hans Hofmann 21,5*28 cm Ft Lucien Hervé (Elkán László) ( ) Női alak, (1945) / Woman figure, (1945) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: L. H számozott / numbered: 4/100 57*45 cm Ft Gyarmathy Tihamér ( ) Ülő Buddha, 1949 / Sitter Buddha, 1949 toll, ceruza, papír / pen, pencil on paper jelzett / signed: Gy *29 cm Ft Gyarmathy Tihamér ( ) Figura köntösben I., 1948 / Figure with robe I., 1948 szén, pasztell, papír / coal, pastel on paper jelzett / signed: Gy *19,5 cm Ft

63 135. Bálint Endre ( ) Cím nélkül, 1977 / Untitled, 1977 gouache, ceruza, papír, kollázs / collage, gouache, pencil on paper jelzett / signed: Bálint 77 42*60 cm Ft Bálint Endre ( ) Cím nélkül / Untitled kollázs, ceruza, papír / collage, pencil on paper jelzett / signed: Bálint 77 43*62 cm Ft

64 137. Duliskovich Bazil (1969-) Halász fiú, 2009 / Fisher boy, 2009 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Duliskovich Bazil ,5*62,5 cm Ft Konkoly Gyula (1941-) A sapkás Márai, 2005 / Capped Márai, 2005 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Konkoly Gyula 2005 karácsony 63,5*43 cm Ft Kiállítva: Hommage á Márai Sándor, Home Galéria, Budapest, március 7-április 30. Reprodukálva: Hommage á Márai Sándor, Home Galéria, 11. oldal Exhibited: Hommage á Márai Sándor, Home Gallery, Budapest, March 7th -April 30th Reproduced: Hommage á Márai Sándor, Home Gallery, page Bálint Endre ( ) Emlék, 1964 / Memory, 1964 akvarell, fotomontázs, karton / watercolor, photomontage on cardboard jelzett / signed: Bálint 64 16,5*24; 17,5*24 cm Ft

65 140. Heltai Ervin Jack "New York, World Trade Center 1978 ", 1989 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Heltai Ervin Jack 89 47,5*65,5 cm Ft Heltai Ervin Jack Piccadilly Circus, 1987 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Heltai Ervin Jack 87 47,5*65,5 cm Ft Erro (1932-) Női portré, 1994 / Portrait of a woman, 1994 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Erro *50 cm Ft Heltai Ervin Jack New York Times Square, 1989 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Heltai Ervin Jack 89 47,5*65,5 cm Ft

66 144. Bukta Imre (1952-) Transzcendens táj,1989 / Transcendent landscape, 1989 jelzett / signed: Bukta 89 47*65 cm a művész által készített egyedi keretben the frame was made by the artist Ft Kokas Ignác ( ) Sásos, 1971 / Sedgy, 1971 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Kokas I. 33*50 cm Ft

67 Bukta Imre (1952-) Csemete, 1992 / Sapling, 1992 olaj, tus, ceruza, papír / oil, ink, pencil on paper jelzett / signed: Bukta, 92 51*36 cm Ft Nádler István (1938-) Időtlen, 1990 / Timeless, 1990 szén, akvarell, papír / coal, watercolor on paper jelzett / signed: Nádler István 90 81*59 cm Ft Pierre Alechinsky (1927-) "Sur pied", 1993 rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Alechinsky 1993, Sur pied számozott / numbered: 16/60 57*40 cm Ft Bálint Endre ( ) Kompozíció, 1985 / Composition, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: E.A. V/XV 53*38 cm Ft Bálint Endre ( ) Kompozíció, 1985 / Composition, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: E.A. X/XV 53*38 cm Ft

68 151. Bartl Jozsef (1932-) Kompozíció / Composition olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Bartl 61 50*79 cm Ft Gábor Jenő ( ) Kompozíció, 1961 / Composition, 1961 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Gábor J *17 cm Ft Szántó Piroska ( ) Farkasok és emberek / Wolves and men szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szántó Piroska (hagyatéki pecsét / legacy stamp) 50*70 cm Ft

69 154. Barta Lajos ( ) Szürrealista álom / Surrealist dream ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: bl 29*20 cm Ft Klie Zoltán ( ) Város, 1962 / City, 1962 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Klie Z *50 cm Ft Klie Zoltán ( ) Kiállitási plakát / Exhibition poster olaj, farost, fólia / foil, oil on chipboard 70*50 cm Ft Barta Lajos ( ) Szürrealizmus / Surrealism ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Barta 14*11 cm Ft

70 158. Bada Dada Tibor ( ) Legenda (Aranykor bármikor), 1996 / Legend (Goldenage forever), 1996 akril, farost / akrill on chipboard jelzett / signed: Bada Dada, Legenda (Aranykor bármikor), *118 cm Ft Kiállítva: Images of peace, Budapest, Angol Nagykövetség, június 13.-július 1. Reprodukálva a kiállítás katalógusában Exhibited: Image of peace Budapest, British Embassy, Jun 13th-July 1st Reproduced in the catalogue of the exhibition 159. Balogh Csaba (1964-) Saluti Morandi, 2013 jelzett / signed: Balogh Csaba Saluti Morandi *50 cm Ft Hans Hofmann jelzéssel ( ) Kompozíció, 1956 / Composition, 1956 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: hans hofmann 56 33*26 cm Ft

71 161. Méhes Lóránt -Zuzu (1951-) Π³ - Π ceuza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Zuzu 87 29*54 cm Ft Németh Miklós ( ) Női akt kalapos férfival Nude woman with a man with hat akvarell, karton / watercolor on cardboard 69*33,5 cm Ft Németh Miklós ( ) Női akt / Nude woman tempera, karton / tempera on cardboard 69*34 cm Ft

72 164. Méhes Lóránt -Zuzu (1951-) Energiatakarékossági plakátterv, 1989 / Advertisement plan for the energy conservation, 1989 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Méhes Lóránt 62*47,5 cm Ft Kiállítva: Ernst Múzeum, Méhes Lóránt retrospektív kiállítása, Exhibited: Ernst Museum, Méhes Lóránt retrospective exhibition,

73 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 165. Osztrák miniatúra festő, 19. század Női portré / Portrait of a woman festett porcelán / painted porcelain d: 6,5 cm Ft Osztrák miniatúra festő, 19. század Madame Pompadour pásztorlányként Madame Pompadour as shepherdess elefántcsont, tempera / tempera on ivory hátoldalon / backside: Madame Pompadour als Schäferin 8,5*6 cm Ft Dénes László Lányok a parkban / Girls in the park jelzett / signed: Dénes L 48*39 cm Ft Molnár Róza ( ) Virágok / Flowers jelzett / signed: Molnár Róza 50*63,5 cm Ft

74 169. Fried Pál ( ) Női akt / Nude woman pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Fried Pál 67*48 cm Ft Vörös Géza ( ) Nő tükörrel, 1934 / Woman with mirror, 1934 szén, akvarell, papír / coal, watercolor on paper jelzett / signed: Vörös Géza 34 30*22 cm Ft Szüle Péter ( ) Kendersodró / Hemproller jelzett / signed: Szüle 79*60 cm Ft Magyar festő, 20. század első fele Turbános férfi portréja / Portrait of a man with turban olaj, rétegeltlemez / oil on plywood 26*19,5 cm Ft 40 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 73

75 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 173. Tull Ödön ( ) Tejivók, 1906 / Milk drinker, 1906 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Tull *84 cm Ft Fried Pál ( ) Szénarakók / Haymakers pasztell, karton / pastel on cardboard jelzett / signed: Fried Pál 99*70 cm Ft Magyar festő, 20. század eleje Vízesés / Waterfall olaj, karton / oil on cardboard 39,5*50 cm Ft Iványi-Grünwald Béla műhelye, 1930 körül Erdő részlet / Wood detail olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Iványi-Grünwald Béla 26,5*21,5 cm Ft

76 177. Rudnay Gyula ( ) Álom, 1917 / Dream, 1917 jelzett / signed: Rudnay *101 cm Ft Rippl-Rónai József ( ) Patakpart fákkal / Streambank with trees pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Rónai 34*46 cm Ft PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 75

77 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 179. J.M. monogrammal, 19. század Szélmalom / Windmill jelzett / signed: J.M. 21,5*19 cm Ft Magyar-Mannheimer Gusztáv ( ) Falu látképe / Landscape of a village olaj, vászon kartonra ragasztva / oil on wardboard cuted canvas jelzett / signed: Magyar-Mannheimer G 29*43 cm Ft Holland festő, 19. század Tengerpart / Coast 23*19 cm Ft Molnár C. Pál ( ) Szigligeti udvar, 1960 / Court in Szigliget, 1960 olaj, rétegelt lemez / oil on plywood jelzett / signed: MCP 20*30 cm Ft Magyar festő, 20. század eleje Párizs / Paris 61*50 cm Ft Kása jelzéssel, 20. század Kacsák / Ducks pasztell, karton / pastel on cardboard jelzett / signed: Kása 70*100 cm Ft

78 185. Cserna Károly ( ) Cairo jelzett / signed: Cserna Károly Cairo 110*65 cm Ft Scheiber Hugó ( ) Olvasó / Reader olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Scheiber H 68,5*46 cm Ft Perlmutter Imre ( ) Ablak előtt / Before the window olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Perlmutter 12*10 cm Ft 70 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 77

79 BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 188. Barabás Gizella ( ) Zamárdi, 1957 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Barabás Gizella 15,5*22,5 cm Ft Molnár C. Pál ( ) Olasz táj, 1960 / Italian landscape, 1960 jelzett / signed: MCP *60 cm Ft Kádár János Miklós (1939-) Esőcsináló / Rainmaker olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Kádár J. M. hátoldalon / backside: Esőcsináló 50*70 cm Ft Herman Lipót ( ) Faluszéle / View of the village olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Herman Lipót 24*30 cm Ft

BIKSADY. 22. Árverés Festmények 2014. december 2. kedd 18 óra

BIKSADY. 22. Árverés Festmények 2014. december 2. kedd 18 óra 1 1. Német festő, 19. század eleje Erdő részlet / Forest scene fotólitográfia, papír / lithograph on paper 10*15 cm 12 000 Ft 40 2. Európai festő, 20. század első fele Nagy Sándor halála/ Death of Alexander

BIKSADY. 27. Árverés Festmények 2015. május 19. kedd 18 óra

BIKSADY. 27. Árverés Festmények 2015. május 19. kedd 18 óra 1 1. Raffaello Santi után, 19. század vége Madonna della Sedia olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas 68*55 cm 80 000 Ft 280 2. M. Lars jelzéssel, 19. század második fele Bűnbánó Magdolna / Penitent

12. árverés 12th auction

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

1 2 3 4 2012 th Május 23-tól 26-ig, valamint május 29-tol június 4-ig minden nap 10-18 óra között from 23rd to 26th May, and from 29th May to 4th June daily from 10 a.m. to 6 p.m. 2012. június 6-án 18

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

17. Árverés Festmények 2014. május 20. kedd 18 óra Soron következő árverések Upcoming auctions

17. Árverés Festmények 2014. május 20. kedd 18 óra Soron következő árverések Upcoming auctions Soron következő árverések Upcoming auctions Festmények Paintings 2014. május 20. kedd 18:00 On Tuesday 20 th of May, 2014 at 6 p.m. Műtárgyak Objects 2014. május 21. szerda 18:00 On Wednesday 21 st of

bemutatja a Kicsiben festve című gyűjteményes tárlatát Budapest 2016 augusztus

K I E S E L B A C H G A L É R I A

K I E S E L B A C H G A L É R I A KIESELBACH GALÉRIA Budapest, V. Szent István krt. 5. Telefon: 00-36-1-269-3148 00-36-1-269-3149 Fax: 00-36-1-269-2219 e-mail: gallery@kieselbach.hu www.kieselbach.hu A katalógus anyagát összeállította:

csendéletei szintén meghatározóak ben többirányú változás állt be müvészetében. Uj motívumok mellett azonban egyre gyakrabban

csendéletei szintén meghatározóak ben többirányú változás állt be müvészetében. Uj motívumok mellett azonban egyre gyakrabban t a_ft, I L. n ; I cn I % 1 i falvakban etnológiai gyüjtőmunkát folytatott. Vonalas rajzokban örökítette meg az általa fontosnak vélt motívumokat. A szintézis e módszerét konstruktiv-szürrealista tematika

Jegyzőkönyvi kivonat

Jegyzőkönyvi kivonat Jegyzőkönyvi kivonat Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzata 2010. december 23-ai közgyűlésének nyilvános üléséről készült jegyzőkönyvéből. 26. napirendi pont: Előterjesztés a Soproni Horváth József művei

BIKSADY. 31. Aukció Festmények, műtárgyak 2015. november 14. szombat 12 óra

BIKSADY. 31. Aukció Festmények, műtárgyak 2015. november 14. szombat 12 óra 1 1. FREDERICK BLOEMAERT UTÁN, 19. SZÁZAD ÁRON PRÓFÉTA / AARON PROPHET tus, fedőfehér, papír / ink, opaque white on paper 30*22 cm 70 000 Ft 240 2. GIOVANNI BATTISTA CIPRIANI (1727-1785) HERMAFRODITA /

Szilánkok KOPPÁNY ATTILA. Festőművész kiállítása. Körmendi Galéria 1055 Budapest, Falk Miksa u július 2 26. Szilánkok KOPPÁNY ATTILA Festőművész kiállítása Körmendi Galéria 1055 Budapest, Falk Miksa u. 7. 2008. július 2 26. Szilánkok Koppány Attila erőteljes, expresszív képi metaforái és struktúrái az emberi

A választók névjegyzéke

A választók névjegyzéke A választók névjegyzéke 1. Czikhardt Gyula 41. Fekete Lídia 81. Tarcsi Béla 2. Egyházy Béla 42. Csizmadia Zoltán 82. Tarcsi Béláné 3. Egyházy Sarolta 43. Ifj. Csizmadia Zoltán 83. Kovács Gáspárné 4. Ifj.

NYÁRI VÁSÁR SUMMER SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT JÚLIUS 4. - AUGUSZTUS 30. / 4TH JULY - 30TH AUGUST 2019 NYÁRI VÁSÁR 2019. JÚLIUS 4. - AUGUSZTUS 30. / 4TH JULY - 30TH AUGUST 2019 SUMMER SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT 1 19-20. SZÁZADI MAGYAR ÉS EURÓPAI FESTMÉNYEK 19-20TH CENTURY HUNGARIAN AND EUROPEAN PAINTINGS

akril, pasztel, homok, vászon

Fiú 100m síkfutás V. Kcs. Szül.dát. Iskola Eredmény 1. Móricz Bálint PREG 11,2 2. Bagnár Dániel

Fiú 100m síkfutás V. Kcs. Szül.dát. Iskola Eredmény 1. Móricz Bálint PREG 11,2 2. Bagnár Dániel Fiú 100m síkfutás V. Kcs. 1. Móricz Bálint 1995 PREG 11,2 2. Bagnár Dániel 1995 GÉP 11,5 3. Koszti Dániel 1995 BOLYG 11,7 4. Pernyesz Marcell 1995 BOLYG 11,8 5. Mecseki Ádám 1995 NLG 11,9 6. Fáró Jenő

VÁRADY RÓBERT. SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben

VÁRADY RÓBERT. SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben VÁRADY RÓBERT SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben Szoba kilátással, 2016. / olaj, vászon / 150 x 190 cm Virtuális II., 2016. / olaj, vászon / 160 x 190 cm Egyensúlykeresés ambivalens térben, 2016. / olaj,

Premier Galéria 11. aukció 2015. június 1.

FELNŐTT ORSZÁGOS BAJNOKOK

FELNŐTT ORSZÁGOS BAJNOKOK FELNŐTT ORSZÁGOS BAJNOKOK Férfi egyes 1905. Redlich Béla 1906. Tolnai József 1907-08. László Albert 1909-10. Jacobi Roland 1911. Mechlovits Zoltán 1912. Pécsi Dániel 1925-26. Mechlovits Zoltán 1927. Glancz

TAVASZI VÁSÁR SPRING SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT MÁJUS / 6-24TH MAY 2019

TAVASZI VÁSÁR SPRING SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT MÁJUS / 6-24TH MAY 2019 TAVASZI VÁSÁR 2019. MÁJUS 6-24. / 6-24TH MAY 2019 SPRING SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT 1 19-20. SZÁZADI MAGYAR ÉS EURÓPAI FESTMÉNYEK 19-20TH CENTURY HUNGARIAN AND EUROPEAN PAINTINGS 2. SEIDEL M JELZESSEL

Simon Zsuzsa műveinek bibliográfiája

6. Kortárs Aukció LEÜTÉSI EREDMÉNYEK

6. Kortárs Aukció LEÜTÉSI EREDMÉNYEK 6. Kortárs Aukció LEÜTÉSI EREDMÉNYEK Katalógus sorszáma 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Tétel megnevezés Kikiáltási ár Leütési ár ef Zámbó István (Salgótarján, 1950 - ) Szentendrén