Művészeti aukció / Art auction

Download "Művészeti aukció / Art auction"

1 Művészeti aukció / Art auction Árverés / Auction május 26-án, csütörtökön 18:00 órakor on Thursday 26 th May at 6:00 p.m. A kiállítás megtekinthető / On view Május 11-től 24-ig óráig minden nap from 11 th to 24 th May daily from 10 a.m. to 6 p.m. Kiállítás és az aukció helyszíne / Location of the exhibition and auction Biksady Galéria / Biksady Gallery 1055 Budapest, Falk Miksa u Telefon: / Fax: A katalógus megtekinthető a honlapon. info@biksady.com A tételeket összeállította: Sipos Dániel Az árverés vezetője: Karafiáth Orsolya Fotó és képfeldolgozás: Kalmár Dániel és Ad Novas Kft. Kiadta a Biksady Galéria Kft. Budapest,

2 Árverési feltételek 1. A Biksady Galéria Kereskedelmi Kft. az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett VÉDETT tárgy esetében az évi LXIV. tv ben biztosított elővásárlási jogát a magyar állam érvényesíti. 3. A Galéria mint kereskedelmi képviselő az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. A Galéria fentartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverezését mellőzze. Licitlépcsők Emelkedés 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft 500 eft és eft között 50 eft eft és eft között 100 eft stb. 4. A vevő a leütési ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A kereskedelmi képviselő biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 14 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. A vevő a kereskedel m i képv iselő rész ére köz vet ítői d íjat t a r tozi k f i z et n i, a leütési á r 21% -át. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 15. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Amennyiben az árverési vevő az árverést követően felszólítás ellenére a megbízás tárgyát nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesíti a költségei levonását követően a fennmaradt összeget pedig a vevő javára letétként őrzi. 7. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálatára rávegyen és így megkárosítson. 8. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 9. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólalmlásnak nincs helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első kételytől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. A Galéria vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 10. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 11. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal, és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 12. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette a Galéria - a megbízásnak megfelelően - teszi meg a vételi ajánlatokat. Kérjük, hogy a vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával eljuttatni, vagy a 0036-(1) fax számra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Ha vételi megbízás sikeres az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlévő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollévő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is. Ebben az esetben bankgarancia szükséges. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. Amennyiben vételi megbízással árvereznek, banki átutalással fizetnek, kérjük a vételár összegét Név: Biksady Galéria Kereskedelmi Kft. Székhely: HU 1174 Budapest, Erdőtelek u. 31. Bank név: CIB Bank Zrt. Székhely: HU 1027 Budapest, Medve utca Bankszámlaszám: HU SWIFT: CIBHHUHB átutalni szíveskedjenek. A szállítás költségei a vevőt terhelik. 13. Az árverési katalógusban VÉDETT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról kivinni nem lehet. A VÉDETT jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő. 14. A kulturális javak külföldre viteléről az évi LXIV. törvény rendelkezik. A kutlurális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetők ki az országból. Az engedély nélkül, valamint a végleges kiviteli engedéllyel kivihető kulturális javak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) a Biksady Galériával együttműködő szakértő cég foglalkozik. 15. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával is. Ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámolásra kerül. 16. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. A katalógusban jelzett euróárak kizárólag információs céllal szerepelnek. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta árfolyam. Budapest,

3 Conditions of sale 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Biksady Gallery, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their paddle. Buyers may participate in the bidding only with a numbered bidding paddle. To receive a paddle buyers shall be registered with name and address, or client card preceding the auction. Being registered buyers acknowledge to accept the conditions of sale. 2. On the fall of the auctioneer s hammer, title to the offered lot will pass to the highest bidder acknowledged by the auctioneer. However, in case of lots marked as protected items (VÉ- DETT) in the catalogue, Hungarian museums reserve the right to buy the item at the hammer price. (Law No. LXIV. of 2001.) 3. The buyer has to pay 20% of the hammer price, as deposit, in cash immediately after the sale. In case the whole price is paid, the buyer can have the object after the sale. A possibility to pay the amount over the deposit within the space of 14 days is rendered by the agent. The deposit is part of the hammer price on condition that it is paid within 14 days. In case of non-payment within two weeks of the date of the sale, the agent Biksady Gallery regards the buyer s bid as null and void in which case the buyer has no right to reclaim the deposit. Biksady Gallery reserves the right to reject the auctioning of certain lots listed in the catalogue. Bidding steps under HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF 4. A buyer s premium shall be added to the hammer price and paid by buyers: 21% of the hammer price. On purchasing fine arts an additional 5% artists royalty shall also be added to the hammer price as enacted by Law No. LXXVI Immediately after sale the buyer assumes full risk and responsibility thereof for the lot including any loss or damage and for shipment. The auctioneer is not responsible for any damage occuring after the sale. If the buyer fails to ship the purchased item the auctioneer has the right to charge 5% of the price as storage and handling price per month from the fifteenth day of the date of the auction. In case the buyer fails to removed the goods in spite of being called upon to do so after 6 months the agent has the right to sell the item and will preserve the amount for the buyer as deposit minus expenses. 6. No seller may bid nor may any third party bid on seller s behalf in order to reach an unreasonably high price thus inflicting a loss on any other party. 7. All lots are available for inspection prior to and during the sale. 8. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The Gallery will not accept any complaints after the fall of the auctioneer s hammer ont he lot unless the item proves not to be genuine despite being marked so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her doubt to the provenance or the authenticity of the item, but no later than five years from the date of the auction. The Gallery undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee if an independent expert establishes that the item is not genuine. 9. All goods are sold with all faults and imperfections they have at the time of the sale without any warranty. 10. No object will be sold for an amount less than the estimate price in the catalogue. The auctioneer bears no responsibility for validity of the bids. The Gallery shall not be obliged to re-offer the lot for the hammer price at a future auction. 11. In our discretion, The Gallery will execute order bids or accept telephone bids as a convenience to clients who are not present at auctions in accordance with a purchase assignment. Fifty per cent of the amount agreed upon in the order bid is to be paid prior to sale on which the buyer is to be given acknowledgement of receipt. In case a higher bid is left for the same lot by a third party or is by buyers in the saleroom, the the advance will be paid back to the absentee bidder. If the order to buy is succesfully executed, 20% of the purchase price is to be considered as deposit from the advance. Name:Biksady Galéria Kereskedelmi Kft. Addresse:HU 1174 Budapest, Erdőtelek u.31. Bank: CIB Bank Zrt. Addresse:HU 1027 Budapest, Medve utca Account: HU SWIFT: CIBHHUHB 12. No objects marked VÉDETT (protected) in the catalogue may be taken abroad. Owners of protected goods will be registered by museums which should be notified in the case of any change in ownership. 13. The exportation of cultural goods is governed by the Law No. LXIV of Cultural goods may be finally exported from the country only in the possession of a license issued by the National Office of Cultural Heritage. A special company in corporation with Biksady Gallery is dealing with the exportation of cultural goods to be exported without license or with a final exportation license (licensing, packaging, customs clearance, transportation). 14. Credit Cards subject to an additional 3% charge- may be accepted at the sale. 15. Unsold lots may be asked to be re-auctioned by the agent at the end of the sale. The Euro rate indicated in the catalogue is only for information. The basis of the account shall always be the exchange rate at the date of the payment of the purchase price. Budapest,

4 INDEX Alviani, Getulio 156, 168 André Kertész 26, 68, 114, 162, 163, 185, 198 Andrées, Gerhard 77 Apollonia, Marina 170 Arntz, Gerd 102, 107 Bak Imre 164 Balla Demeter 67, 123, 183 Beck, Gerlinde 151 Bemer, Marcus 4 Benyovszky István 5 Beothy, Étienne 176 Beöthyné-Steiner Anna 34, 126 Berti, René 70 Biasi, Guido 69 Bill, Max 129 Bíró Antal 88, 138 Bockris, Victor 136 Borsos Miklós 76 Buchholz, Erich 38, 39 Cacciola, Enzo 2, 121 Chagall, Marc 89, 141 Colombo, Gianni 205 Dexel, Walter 103 Dóczyné Berde Amál 85 Dr. Szász János 65, 148, 182 Dumas, Nora (Kelenföldi-Telkes Nóra) 24 Ébneth Lajos 165, 167 Edward, Götzelman 56 Eemans, Marc 28, 101 Engelbert Knecht, Fred 154 Fajó János 128, 160, 192, 200, 206 Farkas István 7, 9, 15 Feledi Zsuzsa 73, 78 Ferenczy Károly 18 Fischer Éva 71 Flora, Paul 32 Francia metszõ 18. század 59 Francois Thepot, Roger 119 Gaál Ferenc 12 Gábor Jenõ 36 Gert, Valeska 95 Gildor, Jacob 72 Greff Lajos 87 Gritzner, Günter 153 Gross-Betlheim Jolán 106 Grützke, Johannes 96 H. Olson, Eric 195 Hencze Tamás 204 Hersberger, Marguerite 189 Hillebrand, Jörg 20. század 196 Istókovits Kálmán 11 István, Drozsnyik István 74, 79, 142 Járitz Józsa 1, 14, 21, 82 Jenkins, Paul 202 Jonas, Paul 97, 113 Kádár Béla 33, 81, 83 Kassák Lajos 42, 166, 173 Kesting, Edmund 104 Koppmayer, Jacob Kovács Margit 44 Köthe, Fritz 179 Krenn, Hans 90, 93, 152 Laloy, Yves 146, 174, 201, 203 László Fülöp Elek 55 Maatsch, Thilo 40, 84, 159, 180 Macciotta, Giovanni 31 Magyar festõ 20. század 13, 49 Mallet Mac, Gordon 8 Mapplethorpe, Robert 25, 150 Marie Haessle, Jean 131, 199 Mattmüller, Hansjörg 80, 157 Medgyessy Ferenc 60 Mednyánszky László báró 3, 20, 50, 51, 52, 53, 61, 62 Mettmann, Philip 41 Michael Ashur 20.század 91 Michael Neusüss, Floris 94, 115, 149 Mikesch, Fritz 111 Milet, Yves 29, 143 Miro, Joan 137, 177 Mitran, Serge 178, 181 Moholy-Nagy László 125 Molnár C. Pál 43, 45 Morandini, Marcello 158, 172, 186, 208 Morellet, Francois 120 Munkacsi, Martin Munkacsi 124, 134, 135, 161 Munkácsy Mihály 19 Müller-Brittnau, Willy 118 mûvész 20., Európai mûvész 20. század 17, 184 Nigro, Mario 169 Nimmeyer, Jo 190 Pádua Kálmán 46 Picasso, Pablo 140 Piper, Gurdun 122 Pirkhert, Alfred 23 Pólya Tibor 10 Presser, Beat 183 Primi, Italo 188 Ring, Thomas 105 Robert Wilson, Scottie 99 Rónay Kázmér 6 Rubin, Genia 116 Ruttkay György 35 Sárdy Brútus 47 Schad, Christian 27, 30 Scheggi, Paolo 130, 171, 193 Schmitz, Hans 110, 112 Schreyer, Lothar 37 Schröeder-Sonnenstern, Friedrich 98, 100 Soltzman I. jelzéssel 54 Stämpfli, Peter 147 Steding, Walter 92 Stefan, Brinkács 20. század 86 Stückgold, Stanislas 22 Szalay Lajos 75 Szász Endre 144 Szimon Jenõ 48 Szõnyi István 16, 63 Thoma, Hans 109 Tornquist, Jorrit 117, 191 Tschinkel, Augustin 108 Urlichs, Timm 145 Uwe Dreyer, Paul 132 Vadas Ernõ 66 Van Dyk, James 133 Vermont, Jacques 139 Victor Vasarely 155, 175, 187, 194, 207, 209 Vörös Géza 64 Wauer, William 127 Wohlgemuth, Wilhelm 58 Ziel, Christian 197 5

5 1. Járitz Józsa ( ) Ülő akt / Sitting nude ceruza, papír / pencil on paper 45,5*28 cm, j.b.l.: Járitz Ft Enzo Cacciola (1945-) Utcaseprő, 1962 / Scavenger, 1962 litográfia, papír / lithograph on paper 70*54,5 cm, j.b.l.: Enzo Cacciola 1962; j.l.: 10/ Ft

6 3 3. hátoldala / backside 3. Mednyánszky László báró ( ) Fa / Tree ceruza, papír / pencil on paper 12*20 cm, j.h.o.: M Ft Marcus Bemer ( ) Vita Somnium Breve, 1936 tus, papír / ink on paper 20,5*14 cm, j.j.k.: MB; b.l.: 23 XII Ft Benyovszky István ( ) Vadászaton, 1939 / Hunting, 1939 tus, papír / ink on paper 25*21 cm, j.j.l.: Benyovszky; h.o.: felirat Ft

7 6. Rónay Kázmér (1883-) Napfényes utca, 1914 / Sunny street, 1914 rézkarc, papír / etching on paper 17*20,5 cm, j.b.l.: Rónay Kázmér Ft Farkas István ( ) Női portré / Portraits of Women szén, papír / coal on paper 49*39,5 cm, j.n., Dr. S. Nagy Katalin a Farkas István-monográfia szerzőjének eredetiségi igazolásával Ft Gordon Mallet Mac Couch ( ) Borozó, 1940 / Wine Bar, 1940 rézkarc, papír / etching on paper 22*29 cm, j.b.l.: Mc Couch Ft

8 9 9. Farkas István ( ) Nagybánya akvarell, papír / watercolor on paper 29*35,5 cm, j.n., Dr. S. Nagy Katalin a Farkas István-monográfia szerzőjének eredetiségi igazolásával Ft Pólya Tibor ( ) Női portré / Portraits of Women olaj, rétegeltlemez / oil on plywood 60,5*50 cm, j.j.l.: Pólya T Ft

9 11. Istókovits Kálmán ( ) Tópart / Lake shore ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 18*23 cm, j.j.l.: Istókovits Ft Gaál Ferenc ( ) Folyópart, 1912 / Riverside, 1912 olaj, karton / oil on cardboard 35,5*49 cm, j.j.l.: Gaál F Ft Magyar festő 20. sz. eleje Szentendrei templomtornyok / Szentendre church towers olaj, fa / oil on wood 17,5*26 cm, j.n Ft

10 Járitz Józsa ( ) Csónakház / Boathouse olaj, karton / oil on cardboard 32*43 cm, j.j.l.: Járitz Ft

11 15. Farkas István ( ) Férfiportré / Portrait of a Man szén, papír / coal on paper 50*40 cm, j.n., Dr. S. Nagy Katalin a Farkas István-monográfia szerzőjének eredetiségi igazolásával Ft Szőnyi István ( ) Árkádiai jelenet / Arcadian scene rézkarc, papír / etching on paper 8*10 cm, j.j.l.: Szőnyi István Ft Európai művész 20. század eleje Ex Libris Eroticis DR.C.A. rézkarc, papír / etching on paper 10*16 cm, j.j.l.: RYLA Ft

12 18. Ferenczy Károly ( ) Fekvő akt / Lying nude tus, papír / ink on paper 24*30,5 cm, j.n Ft Munkácsy Mihály ( ) Vázlat a Krisztus trilógiához / Sketch of the Christ Trilogy ceruza, papír / pencil on paper 20*16 cm, j.j.l.: Munkácsy Ft Mednyánszky László báró ( ) Folyópart / Riverside ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 8*13,5 cm, j.h.o.: Mednyánszky pecsételt / stamped) Ft

13 21. Járitz Józsa ( ) Női portré / Portrait of a women olaj, vászon / oil on canvas 90*70 cm, j.h.o.: Járitz Ft Stanislas Stückgold ( ) Női portré / Portraits of Women pasztell, papír / pastel on paper 46*37 cm, j.j.l.: St. St Ft

14 23. Alfred Pirkhert ( ) A hős szerelmes, 1914 / The hero s love, 1914 olaj, vászon / oil on canvas 120*80,5 cm, j.b.l.: Alfred Pirkhert Ft

15 24. Nora Dumas (Kelenföldi-Telkes Nóra) ( ) Szőlőben, 1936 / Vineyard, 1936 zselatinos ezüst, vintázs nagyítás / vintage gelatin silver print 29,5*23 cm, j.j.l: Nora Dumas Paris Ft Robert Mapplethorpe ( ) William S. Burroughs portréja / Portraits of William S. Burroughs zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25*20 cm, j.h.o.: William S. Burroughs photographie von Robert Mapplethorpe Edition C.L.A.G. (kiadói pecséttel / publisher's stamp) Ft

16 André Kertész ( ) Ház / House zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25*20,5 cm, j.h.o.: André Kertész (pecsételt / stamped) Ft

17 27. Christian Schad ( ) Cirkusz, 1925 / Circus, 1925 fametszet, papír / woodcut on paper 20,5*17,5 cm, j.j.l.: Christian Schad Ft Marc Eemans ( ) Szűrrealista kompozíció / Surrealist composition litográfia, papír / lithograph on paper 30*30 cm, j.j.l.: Marc Eemans Ft Yves Milet (1934-) A harc, 1962 / Fight, 1962 tus, papír / ink on paper 34*51 cm, j.j.f.: Y M Ft

18 30. Christian Schad ( ) Tornászok, 1925 / Gymnasts, 1925 fametszet, papír / woodcut on paper 24,5*17,5 cm, j.j.l.: Christian Schad Ft Giovanni Macciotta ( ) Arcok, 1962 / Faces, 1962 litográfia, papír / lithograph on paper 28*18 cm, j.j.l.: Macciotta 62; b.l.: 51/ Ft Paul Flora ( ) Die Zeit litográfia, papír / lithograph on paper 39,5*56 cm, j.j.l.: AS Paul; b.l.: 91/ Ft

19 Kádár Béla ( ) Vásárban / Fair szén, papír / coal on paper 25*33 cm, j.n Ft Proveniencia: Deák András és Deák Imre gyűjteményének hagyatékából 34. Beöthyné-Steiner Anna ( ) Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper 28*21,5 cm, j.j.l.: BAS Ft

20 Ruttkay György ( ) Halász / Fisherman akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper 20*27 cm, j.j.l.: RGy Ft Gábor Jenő ( ) Kompozíció / Composition gouache, karton / gouache on cardboard 28*24,5 cm, j.j.l.: Gábor Ft

21 37. Lothar Schreyer ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 33*31,5 cm, j.j.l.: LSRA (nyomtatott / printed) Ft Erich Buchholz ( ) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 62*43 cm, j.h.o.: Erich Buchholz 1921/71; b.l.: 75/ Ft Erich Buchholz ( ) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 62*43 cm, j.h.o.: Erich Buchholz 1920/71 75/ Ft

22 40. Thilo Maatsch ( ) Vörös ablak, 1978 / Red window, 1978 akvarell, papír / watercolor on paper 28,5*39,5 cm, j.h.o.: Rotes Fenster Ft Philip Mettmann ( ) Kompozíció, 1949 / Composition, 1949 gouache, papír, kollázs / gouache on paper, collage 24,5*12,5 cm, j.j.l.: P M Ft Kassák Lajos ( ) MA kompozíció / MA Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 21,5*20 cm, j.j.l.: Kassák (pecsételt / stamped) Ft

23 43. Molnár C. Pál ( ) Mária és Erzsébet találkozása / Mary and Elizabeth encounter fametszet, papír / woodcut on paper 33,5*25,5 cm, j.j.l.: MCP Ft Kovács Margit ( ) Mária a gyermek Jézussal / Mary with the Christ Child terrakotta / terracotta 25,5*22 cm, j.k.l.: KM Ft Molnár C. Pál ( ) Krisztus megkeresztelése / Baptism of Christ fametszet, papír / woodcut on paper 33,5*25,5 cm, j.j.l.: MCP Ft

24 46. Pádua Kálmán ( ) Badacsony olaj, karton / oil on cardboard 23,5*30,5 cm, j.j.l.: Pádua K Ft Sárdy Brútus ( ) Dombos táj, 1938 / Landscape, 1938 olaj, vászon kartonra ragasztva / oil, canvas on cardboard 42,5*55 cm, j.b.l.: Sárdy Brútus Ft Szimon Jenő ( ) Havas város / Snowy city olaj, farost / oil on wood fiber 32,5*45 cm, j.b.l.: Jenő Szimon Ft

25 49. Magyar festő 20.sz. eleje Búzamező / Wheat Field olaj, karton / oil on cardboard 22,5*37 cm, j.j.l.: (olvashatatlan / unreadable) Ft hátoldala / backside Mednyánszky László báró ( ) Vár / Castle szén, papír / coal on paper 21*31 cm, j.n., h.o.: leltári szám Ft hátoldala / backside Mednyánszky László báró ( ) Városrészlet / Town point ceruza, papír / pencil on paper 9,5*29,5 cm, j.h.o.: Mednyánszky hagyatéki bélyegző / Estate stamp of Mednyányszky Ft

26 Mednyánszky László báró ( ) A fronton / The front olaj, karton / oil on cardboard 38*60 cm, j.j.f.: Mednyánszky (töredékes / fragmentary) Ft Mednyánszky László báró ( ) Lőállásban / In the firing line ceruza, papír / pencil on paper 16*25,5 cm, j.n Ft

27 Soltzman I. jelzéssel 19. sz. eleje Asztaltársaság / Table company olaj, vászon / oil on canvas 46,5*56 cm, j.b.l.: Soltzman I Ft László Fülöp Elek ( ) Női portré / Portrait of a women olaj, vászon / oil on canvas 63,5*44,5 cm, j.j.l.: Laub Ft

28 Götzelman Edward ( ) A pihenő / The rest olaj, vászon / oil on canvas 68,5*105,5 cm, j.b.l.: E Götzelman Ft

29 57. Jacob Koppmayer 1690 körül Buda látképe / Image of Buda rézmetszet, papír / etching on paper 21*34 cm, j.j.l.: Aug. Zu finden beiy Jacob Koppmayer Ft Wilhelm Wohlgemuth ( ) Mitológiai jelenet / Mythological Scene gouache, papír / gouache on paper 31*22 cm, j.j.l.: W Wohlgemuth Ft Francia metsző 18.sz. Puttók / Puttos rézmetszet, papír / etching on paper 34*21 cm, j.n Ft

30 60. Medgyessy Ferenc ( ) Három grácia / Three Graces bronz / bronze 30*23 cm, j.j.l.: Medgyessy F Ft Mednyánszky László báró ( ) Vidéki birtok / Country estate ceruza, papír / pencil on paper 12*19 cm, j.n Ft Mednyánszky László báró ( ) Budapesti gyárépületek / Factory buildings in Budapest ceruza, papír / pencil on paper 22*29,5 cm, j.h.o.: Mednyánszky hagyatéki bélyegző / Estate stamp of Menyánszky Ft

31 Szőnyi István ( ) A svájci alpok / The Swiss Alps olaj, vászon / oil on canvas 60*80 cm, j.b.l.: zőnyi (töredékes / fragmentary) Ft

32 64. Vörös Géza ( ) Csendélet szoborral, 1937 / Still life with sculpture, 1937 olaj, vászon / oil on canvas 46*38 cm, j.j.f.: Vörös Géza Ft

33 65. Dr. Szász János ( ) Pécsi tejüzem / Pécs dairy zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 18*13 cm, j.h.o.: Dairy - Pécs Pécsi tejüzem I: Máthé Pál PTV Ft Vadas Ernő ( ) A vas és acél országa / The country of iron and steel zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 24*18 cm, j.h.o.: Va 4327/5 Vadas Ernő (pecsételt / stamped) sérült / damaged Ft Balla Demeter (1931-) Havas táj, 1979 / Snowy Landscape, 1979 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25,5*25,5 cm, j.b.l.: Balla Demeter Ft

34 68. André Kertész ( ) New York (1944) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25,5*20,5 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész Ft

35 69. Guido Biasi ( ) Növényi személyiség, 1963 / Personnage vegetal, 1963 olaj, vászon / oil on canvas 61*50 cm, j.j.l.: G. Biasi P Ft René Berti ( ) Plakátterv / Poster gouache, papír / gouache on paper 42*30 cm, j.j.l.: Ribet Ft

36 Fischer Éva (1920-) Reggeli / Breakfast olaj, vászon / oil on canvas 51,5*67,5 cm, j.n Ft Jacob Gildor (1948-) Gondolkozó lány / Thinking girl gouache, karton / gouache on cardboard 45*30 cm, j.j.l.: Gildor Budapest Ft

37 73. Feledi Zsuzsa (1954-) Figura feketében / Black figure aquatinta, papír / aquatint on paper 58*52 cm, j.j.l.: Feledi; b.l.: Figura feketében; III/ Ft Drozsnyik István (1951-) Arckép H.O., 1987 / H.O. Portrait, 1987 offszet nyomat / offset print 62*42 cm, j.j.l.: Drozsnyik István; b.l.: Arckép H.O.-ról Ft Szalay Lajos ( ) Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper 22*16 cm, j.b.l.: Szalay Lajos; j.l.: 274/ Ft Borsos Miklós ( ) Női akt, 1968 / Nude of women, 1968 rézkarc, papír / etching on paper 16*8,5 cm, j.j.l.: Borsos Miklós Ft

38 77. Gerhard Andrées (1936-) Reményteli útvonal / Promising path litográfia, papír / lithograph on paper 64*48 cm, j.j.l.: G. Andrées 78; b.l.: 33/ Ft Feledi Zsuzsa (1954-) Ülő figura / Seated figure aquatinta, papír / aquatint on paper 62*52 cm, j.j.l.: Feledi Zs; b.l.: Ülő figura e.a. 3/XII Ft Drozsnyik István (1951-) F.J. portréja I, 1987 / F.J. Portrait I., 1987 offszet nyomat / Offset print 60*42 cm, j.j.l.: Drozsnyik István; b.l.: F.J. portréja I Ft Hansjörg Mattmüller (1923-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 29,5*21 cm, j.j.l.: H. Mattmüller Ft

39 81. Kádár Béla ( ) A szónoklat / The Speech szén, papír / coal on paper 20*16 cm, j.j.l.: Kádár Béla, Ft Proveniencia: Deák András és Deák Imre gyűjteményének hagyatékából Járitz Józsa ( ) Jóga / Yoga szén, papír / coal on paper 28*46 cm, j.b.l.: Járitz Ft

40 83. Kádár Béla ( ) Csendélet nőalakkal, 1930-as évek / Still life with female figure, 1930 s gouache, papír / gouache on paper 85*59 cm, j.j.l.: Kádár Béla Ft

41 84. Thilo Maatsch ( ) Váza holdfényben, 1920 / Moonlight Vase, 1920 olaj, karton / oil on cardboard 27*36,5 cm, j.h.o.: Vase im Mondlicht Thilo Ft Dóczyné Berde Amál ( ) Szénaboglyák / Haystacks olaj, karton / oil on cardboard 24,5*34,5 cm, j.b.l.: Dóczyné Ft Brinkács Stefan, 20. század Asztali csendélet / Still life olaj, vászon / oil on canvas 60*78 cm, j.j.l.: Brinkács Ft

42 Greff Lajos ( ) Az élet forrása, 1935 / The source of life, 1935 gouache, karton / gouache on cardboard 71*50 cm, j.j.l.: Greff L Ft

43 Bíró Antal ( ) Tánc, 1952 / Dance, 1952 akvarell, karton / watercolor on cardboard 25*16,5 cm, j.j.l.: Antal Bíró; b.l.: Ft Marc Chagall ( ) Mózes a kőtáblákkal (1956) / Moses and the tables (1956) litográfia, papír / lithograph on paper 35*26 cm, j.n Ft Hans Krenn (1932-) A kék varázslat, 1974 / In the blue spell, 1974 olaj, MDF / oil on MDF 39,5*44,5 cm, j.b.l.: Krenn Ft

44 91. Michael Ashur (1950-) Kozmikus kompozíció, 1977 / Cosmic composition, 1977 olaj, vászon / oil on canvas 53*76 cm, j.h.o.: Michael Ashur Ft Walter Steding (1953-) Férfiportré, 1986 / Portrait of a Man, 1986 olaj, vászon / oil on canvas 63*50 cm, j.h.o.: Steding Ft Hans Krenn (1932-) Ki mondja, hogy... / Who says that... szitanyomat, papír / silkscreen on paper 28*28 cm, j.b.l.: Krenn; j.l.: 20/ Ft

45 94. Floris Michael Neusüss (1937-) Körvonal, 1978 / Contour, 1978 litográfia, papír / lithograph on paper 21,5*21,5 cm, j.j.l.: F.M.N Ft Valeska Gert ( ) A művész tánc közben / The artist while dancing zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 18*12,5 cm, j.k.: Valeska Gert Ft Johannes Grützke (1937-) Férfiportré, 1970 / Portrait of a Man, 1970 litográfia, papír / lithograph on paper 25*28 cm, j.k.l.: Johannes Grützke Ft

46 97. Paul Jonas ( ) Pablo Picasso portréja / Pablo Picasso Portrait zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 35,5*26 cm, j.h.o.: 1/1 Paul Jonas Ft

47 98. Friedrich schröeder-sonnenstern ( ) Hantipporine litográfia, papír / lithograph on paper 19,5*27 cm, j.k.: FSCHS Ft Scottie Robert Wilson ( ) Fej halakkal, madarakkal / Head with fish and birds ceruza, akvarell, karton / pencil, watercolor on cardboard 15*13 cm, j.j.l.: Scottie Ft Friedrich schröeder-sonnenstern ( ) Arc, 1963 / Face, 1963 litográfia, papír / lithograph on paper 28*28 cm, j.k.l.: Sonnenstren Ft

48 101. Marc Eemans ( ) La messure du dieu, 1930 olaj, karton rétegeltlemezen / oil, cardboard on plywood 61,5*50,5 cm, j.j.l.: Marc Eemans Ft

49 102. Gerd Arntz ( ) Bank linometszet, papír / linocut on paper 43,5*32,5 cm, j.j.l.: G Arntz b.l.: XII Ft Walter Dexel ( ) Kompozíció, 1924 / Composition, 1924 linometszet, papír / linocut on paper 21,5*15,5 cm, j.j.l.: W Dexel 24 I Ft Edmund Kesting ( ) Kompozíció / Composition linometszet, papír / linocut on paper 28*28 cm, j.j.l.: E Kesting (pecsételt / stamped) Ft Thomas Ring ( ) A csók, 1921 / The kiss, 1921 litográfia, papír / lithograph on paper 28*27 cm, j.b.l.: Thomas Ring; j.l.: TR Ft

50 106. Gross-Betlheim Jolán ( ) Város / City litográfia, papír / lithograph on paper 36*45,5 cm, j.j.l.: Gross Betlheim Ft Gerd Arntz ( ) Áruház / Department store linometszet, papír / linocut on paper 43,5*32,5 cm, j.j.l.: G Arntz b.l.: III Ft Augustin Tschinkel ( ) Gyári munkások, 1934 / Factory workers, 1934 linometszet, papír / linocut on paper 28*28 cm, j.j.l: aug.tschinkel Ft

51 109. Hans Thoma ( ) Sas / Eagle rézkarc, papír / etching on paper 16*15 cm, j.j.l.: Hans Thoma Ft Hans Schmitz ( ) Ülő alak / Seated figure linometszet, papír / linocut on paper 28*28 cm, j.j.l: Hans Schmitz Ft Fritz Mikesch (1939-) Keleti kompozíció, 1971 / Oriental composition, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 29*28,5 cm, j.j.l.: Fritz Mikesch Ft

52 112. Hans Schmitz ( ) Dolgozó (1924) / Worker (1924) bronz / bronze m: 44 cm, j.n Ft

53 113. Paul Jonas ( ) New York-i madarak / New York s birds zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 35,5*28 cm, j.h.o.: 1/1 Paul Jonas Ft André Kertész ( ) Lépcső (1955) / Stairs (1955) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25,5*20,5 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész Ft

54 115. Floris Michael Neusüss (1937-) Cím nélül, 1976 / Untitled, 1976 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 40*30 cm, j.h.o.: Kassel 1976 Neussüs Ft Genia Rubin (1906-) Séta / Walk zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 40,5*30,5 cm, j.b.l.: Genia Rubin Ft

55 117. Jorrit Tornquist (1938-) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 28*28 cm, j.b.l.: 230/142 Tornquist Ft Willy Müller-Brittnau ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard 27,5*27,5 cm, j.j.l.: Müller Brittnau Ft Roger Francois Thepot (1925-) Noctarne bleu, 1975 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 59*42 cm, j.j.l.: Thepot 1975; b.l.: 73/100 Noctarne bleu Ft

56 120. Francois Morellet (1926-) Kompozíció / Composition szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard 17,5*17,5 cm, j.j.l.: Morellet Ft Enzo Cacciola (1945-) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard 20*19,5 cm, j.j.l.: Enzo Cacciola Ft Gurdun Piper (1917-) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 42*59 cm, j.j.l.: Gurdun Piper 71; b.l.: 7/ Ft

57 Balla Demeter (1931-) Atlasz, 1982 / Atlas, 1982 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 24*30 cm, j.j.l.: Balla Demeter Ft Martin Munkacsi ( ) Sevilla-i táncosok (1930) / Sevilla Dancers (1930) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 35*27,5 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 5/ / Stamp of Joan Munkacsi, numbered 5/ Ft

58 Moholy-Nagy László ( ) Változó motívumok / Changing patterns zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 40*30 cm, j.h.o.: Nachlaß László Moholy-Nagy, 1994 / Estate László Moholy-Nagy, Ft

59 126. Beöthyné-Steiner Anna ( ) Kompozíció / Composition gouache, papír / gouache on paper 35*27 cm, j.j.l.: BAS Ft

60 127. William Wauer ( ) Kugeln Kreisen / Balls circles olaj, farost / oil on chipboard 60,5*49,5 cm, j.b.l.: W. Wauer Ft

61 128. Fajó János (1937-) Kompozíció, 1995 / Composition, 1995 gouache, papír / gouache on paper 50*67 cm, j.j.l.: Fajó 95; b.l.: 11/ Ft Max Bill ( ) Fehér központú kompozíció, 1985 / White-based composition, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 67*67 cm, j.j.l: Bill 85; b.l.: LXVI Ft Paolo Scheggi ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 30*30 cm, j.b.l.: Scheggi 3/ Ft

62 131. Jean Marie Haessle (1939-) Elena s dream, 1980 litográfia, papír / lithograph on paper 59*74 cm, j.j.l.: Haessle 80; b.l.: Elena s Dream 228/ Ft Paul Uwe Dreyer (1939-) Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper 21*17 cm, j.j.l.: P.U.Dreyer Ft James Van Dyk (1930-) No. 21 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 9,5*11,5 cm, j.h.o.: No.21 Van Dyk Ft

63 134. Martin Munkacsi ( ) Palermo, Sicília (1927) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 35*28 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 8/40, 2007 / Stamp of Joan Munkacsi, numbered 8/40, Ft Martin Munkacsi ( ) Egészséges test (1935) / Healthy body (1935) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 35*28 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 11/ , Stamp of Joan Munkacsi, numbered 11/40, Ft

64 136. Victor Bockris (1949-) Andy Warhol & Muhammad Ali at Fighters Haven, 1978 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 28*35,5 cm, j.lent: Andy Warhol & Muhammad Ali at Fighters Haven, 1978 Victor Bockris Ft

65 Joan Miro ( ) A túlélő meglátogatja a madarakat / The Survivor Visits the Birds aquatinta, papír / aquatint on paper 37,5*45 cm, j.j.l.: Miro; b.l.: HC Ft Bíró Antal ( ) Teknős / Turtle akvarell, karton / watercolor on cardboard 25*16 cm, j.j.l.: Bíró Ft Jacques Vermont ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 20*23 cm, j.j.l.: Vermont Ft

66 140. Pablo Picasso ( ) Portré, 1969 / Portrait, 1969 litográfia, papír / lithograph on paper 62,5*47 cm, j.b.f.: II Picasso; b.l.: F125/ Ft Marc Chagall ( ) Jsaiah (1956) litográfia, papír / lithograph on paper 35*26 cm, j.n Ft

67 142. Drozsnyik István (1951-) Atlantai memento / Atlanta memento offszet nyomat / offset print 87*43,5 cm, j.j.l.: Drozsnyik István; b.l.: Atlantai memento; offset 87 e.a VI/VII Ft Yves Milet (1934-) Cím nélkül / Untitled tus, papír / ink on paper 36,5*52 cm, j.j.l.: en Levi aiz Milet Ft Szász Endre ( ) Kislány / Girl rézkarc, papír / etching on paper 41,5*59 cm, j.j.l.: Szász (nyomtatott / printed) Ft

68 145. Timm Urlichs (1940-) Tükörteszt / Morror test mixed media 28*28 cm, j.b.l.: Timm Urlichs: Spiegeltext; j.l.: 124/ Ft Yves Laloy ( ) Arc / Face litográfia, papír / lithograph on paper 22*22 cm, j.j.l.: Laloy Ft Peter Stämpfli (1937) Száj / Mouth litográfia, papír / lithograph on paper 32*31 cm, j.n Ft

69 Dr. Szász János ( ) Felhőszakadás után / After a rainstorm zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 16,5*24,5 cm, j.h.o.: Dr. Szász Ft Floris Michael Neusüss (1937-) Hommage a Cussel, 1977 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 40,5*30,5 cm, j.h.o.: Körper auf lösung Hommage a Cussel Ft

70 150. Robert Mapplethorpe ( ) Lófej, 1982 / Horsehead, 1982 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 40*42 cm, j.j.l.: Robert Mapplethorpe 1982; b.l.: für Carl Ft Proveniencia: László Károly gyűjtemény, Basel Carl Laszlo collection, Basel 71

71 151. Gerlinde Beck ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 54*45 cm, j.j.l.: G Beck Ft Hans Krenn (1932-) Die Trophäe, 1973 olaj, MDF / oil on MDF 30*23,5 cm, j.b.l.: Krenn Ft Günter Gritzner (1943-) Marilyn Monroe, 1974 színezett, rézkarc, papír / etching in colors on paper 52,5*39 cm, j.k.l.: 28/70 Gritzner Ft Fred Engelbert Knecht ( ) Billy Idol portréja / Portait of Billy Idol olaj, vászon / oil on canvas 215*128 cm, j.n Ft

72 154 73

73 155. Victor Vasarely ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 66*60 cm, j.j.l.: Vasarely; b.l.: 54/ Ft Getulio Alviani (1939-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 60*41,5 cm, j.j.l.: G. Alviani; b.l.: 32/ Ft Hansjörg Mattmüller (1923-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 29,5*21 cm, j.j.l.: H. Mattmüller Ft

74 158. Marcello Morandini (1940-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 28*28 cm, j.j.l.: M Morandini Ft Thilo Maatsch ( ) Kompozíció, 1928 / Composition, 1928 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper 32,5*25 cm, j.j.l.: TM Ft Fajó János (1937-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 100*70 cm, j.j.l.: Fajó Ft

75 Martin Munkacsi ( ) Fekvő akt / Sleeping nude zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 27,5*35 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 2/40 / Stamp of Joan Munkacsi, numbered 2/ Ft André Kertész ( ) Víz alatt úszó, Esztergom (1917) / Underwater swimming, Esztergom (1917) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 20*25 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész Ft

76 André Kertész ( ) Torzítás No. 128, 1933 / Distortion No. 128, 1933 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25,5*20 cm, j.h.o.: Distortion Paris A Kertész Ft

77 Bak Imre ( ) Geometria, 1970 / Geometry, 1970 gouache, karton / gouache on cardboard 50*69,5 cm, j.h.o.: Bak Ft Ébneth Lajos ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 50*37 cm, j.j.l.: Ébneth Ft Kassák Lajos ( ) Kompozíció / Composition linometszet, papír / linocut on paper 25*19 cm, j.j.l.: Kassák Ft

78 167. Ébneth Lajos ( ) Kompozíció, 1928 / Composition, 1928 gouache, kollázs, papír / gouache, collage on paper 26,5*21,5 cm, j.j.l.: EL Ft Proveniencia: László Károly gyűjtemény, Basel Carl Laszló collection, Basel 79

79 168. Getulio Alviani (1939-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 28*28 cm, j.j.l.: Alviani; b.l.: 180/ Ft Mario Nigro ( ) Kompozíció, 1975 / Composition, 1975 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 59*42 cm, j.j.l.: M. Nigro 18/ Ft Marina Apollonia (1940-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 28*28 cm, j.j.l.: Marina Apollonia; b.l.: 2/ Ft

80 171. Paolo Scheggi ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 30*30 cm, j.j.l.: Scheggi Ft Marcello Morandini (1940-) Kompozíció / Composition mélynyomott papír / embossed paper 16*16 cm, j.b.f.: M. Morandini Ft Kassák Lajos ( ) Kompozíció / Composition linometszet, papír / linocut on paper 25*19 cm, j.j.l.: Kassák (pecsételt / stamped) Ft

81 Yves Laloy ( ) Kompozíció / Composition olaj, vászon / oil on canvas 46*64,5 cm, j.j.l.: Y. Laloy Ft Victor Vasarely ( ) Birkózók / Wrestlers szitanyomat, papír / silkscreen on paper 70*50 cm, j.j.l.: Vasarely EA-I Ft

82 Étienne Beothy ( ) Csavart forma / Twisted form bronz / bronze m: 13 cm, j.alján: E Beothy Ft

83 177. Joan Miro ( ) Elefánt / Elephant aquatinta, papír / aquatint on paper 50*36 cm, j.j.l.: Miro; b.l.: 77/ Ft Serge Mitran (1966-) Kompozíció / Composition ola, vászon / oil on canvas 146*113 cm, j.n Ft

84 179. Fritz Köthe ( ) Dragster, 1968 litográfia, papír / lithograph on paper 15*21 cm, j.h.o.: Fritz Köthe Berlin Ft Thilo Maatsch ( ) Kompozíció / Composition akvarell, papír / watercolor on paper 13*20 cm, j.b.l.: 2888 Thilo Ft Serge Mitran (1966-) Kompozíció / Composition olaj, vászon / oil on canvas 107*98 cm, j.j.l.: Mitran Ft

85 182. Dr. Szász János ( ) Konditorei Mecsek in Pécs zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 17,5*23,5 cm, j.h.o.: Konditorei Mecsek in Pécs Dr. Szász Pécs Ft Beat Presser (1952-) Cím nélkül / Untitled zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 30*39 cm, j.h.o.: Beat Presser Ft Európai művész 20. század Chopard reklámfotó / Chopard s commercial photo zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 20*24,5 cm, j.h.o.: Chopard (pecsételt / stamped) Ft

86 André Kertész ( ) Törött üveg, Párizs (1929) / Broken glass, Paris (1929) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 20,5*25,5 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész Ft

87 186. Marcello Morandini (1940-) Nero olaj, fa / oil on wood 38,5*38,5*2,5 cm, j.h.o.: M. Morandini 13/ Ft Victor Vasarely ( ) Transzparens / Transparency tus, karton, szitanyomat, plexi / mixed media 30*24*6 cm, j.j.l.: Vasarely Ft

88 188. Italo Primi ( ) Kompozíció / Composition olaj, vászon, karton / oil on canvas, cardboard 32*34 cm, j.j.l.: I. Primi Ft Marguerite Hersberger (1943) Szobor installáció / Sculpture installation mixed media 12,5*13,5*13,5 cm, j.lent: Hersberger Ft Jo Nimmeyer (1946-) Kompozíció / Composition olaj, vászon, rétegeltlemez / oil on canvas, plywood 49*49 cm, j.h.o.: Jo Nimmeyer Ft

89 191. Jorrit Tornquist (1938-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 42*59 cm, j.k.: 69/100 Tornquist Ft Fajó János (1937-) Csúsztatás I., 1984 / Slide I., 1984 gouache, papír / gouache on paper 43*47 cm, j.j.l.: Fajó 84; b.l.: Csúsztatás I Ft Paolo Scheggi ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 30*30 cm, j.b.f.: Scheggi Ft

90 194. Victor Vasarely ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, műanyag fólia, karton / mixed media 50*29,5*4 cm, j,lent: Vasarely Ft

91 195. Eric H. Olson ( ) Fotókompozíció, 1985 / Photo composition, 1985 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 24,5*17 cm, j.h.o.: Eric H. Olson fotokomposition, 1985 Edition C.L.A.G. (kiadói pecsét / publisher's stamp) Ft Jörg Hillebrand 20. század Kompozíció, 1981 / Composition, 1981 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 24*30 cm, j.h.o.: Jörg Hillebrand Göttingen okt Ft Christian Ziel (1986-) Teremtés, 2010 / Creation, 2010 C-print / C-print 31,5*46 cm, j.h.o.: Teremtés Christian Ziel Ft

92 198. André Kertész ( ) Kar és ventillátor (1937) / Arm and fan (1937) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25*20,5 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész Ft

93 199. Jean Marie Haessle (1939-) Breakout, 1980 litográfia, papír / lithograph on paper 59*74 cm, j.j.l.: Haessle 80; b.l.: Breakout 46/ Ft Fajó János (1937-) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 21,5*20,5 cm, j.j.l.: Fajó 71; b.l.: 54/ Ft Yves Laloy ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 42*60,5 cm, j.j.l.: Y. Laloy Ft

94 Paul Jenkins (1923-) Metamorphosis II. litográfia, papír / lithograph on paper 43*81 cm, j.j.l.: Paul Jenkins; b.l.: 23/ Ft Yves Laloy ( ) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 41*59,5 cm, j.j.l.: Y. Laloy Ft

95 204. Hencze Tamás (1938-) Horizontális struktúra I. / Horizontal structure I. akrill, karton / acrylic on cardboard 70*50 cm, j.h.o.: Horizontális struktúra I. Hencze Ft Gianni Colombo ( ) Szobor installáció / Sculpture installation szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi 27*24,5 cm, j.n Ft Fajó János (1937-) Kereszt II., 1988 / Cross II., 1988 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 100*70 cm, j.j.l.: Fajó 88; b.l.: Kereszt II. 11/ Ft

96 Victor Vasarely ( ) Gömbformák / Spherical szitanyomat, papír / silkscreen on paper 60*40 cm, j.j.l.: Vasarely; b.l.: 1/ Ft Marcello Morandini (1940-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 28*20 cm, j.b.l.: M. Morandini Ft Victor Vasarely ( ) Vonalak / Lines szitanyomat, papír / silkscreen on paper 60*40 cm, j.j.l.: Vasarely 3/ Ft

97 SILARDISAAK.COM 98

98 VÉTELI MEGBÍZÁS / ABSENTEE BID FORM TELEFONOS LICIT / TELEPHONE BID FORM TELEFON / PHONE AUKCIÓ / AUCTION MŰVÉSZETI ÁRVERÉS / ART AUCTION MÁJUS :00 / ON 26 th MAY AT 6 P.M. VÁSÁRLÓ ADATOK / CUSTOMER DETAILS NÉV / NAME CÍM / ADDRESS SZÁMLÁZÁSI CÍM / ADDRESS FOR INVOICE TELEFON / PHONE MOBIL / MOBILE FAX TÉTELSZÁM LOT No. LEÍRÁS / LOT DESCRIPTION LICITEK / BIDS LEGMAGASABB ÁR TOP LIMIT OF BID * A Vételi Megbízás elfogadásához kérjük csatolja a Banki adatokat (IBAN szám vagy SWIFT kód, számlaszám) valamint az ajánlattevő, magánszemély esetében (személyes okmányok), cég esetében (Cégkivonat) fénymásolatát. A katalógusban feltüntetett feltételek szerint a következő tétel(ek)re licitáljon a nevemben. A licitek legmagasabb árának meghatározása forintban történik. ÉRVÉNYES VÉTELI MEGBÍZÁSNAK AZ AUKCIÓ ELŐTT LEGKÉSŐBB 24 ÓRÁVAL BEÉRKEZETT MEGBÍZÁST TEKINTJÜK PLEASE SIGN AND ATTACH THIS FORM TO A DOCUMENT INDICATING THE BIDDER'S BANK DETAILS (IBAN NUMBER OR SWIFT ACCOUNT NUMBER) AND A PHOTOCOPY OF THE BIDDER'S GOVERMENT ISSUED IDENTITY CARD. (COMPANIES MAY SEND A PHOTOCOPY OF THEIR REGISTRATION NUMBER) I HAVE READ THE TERMS OF SALE, AND GRANT YOU PERMISSION TO PURCHASE ON MY BEHALF THE FOLLOWING ITEMS WITHIN THE LIMITS INDICATED IN FORINT. THIS ABSENTEE BID FORM SHOULD BE RECIVED BY US NO LATER THAN 24 hours BEFORE THE SALE DÁTUM / DATE ALÁÍRÁS / REQUIRED SIGNATURE info@biksady.com TELEFON / PHONE: FAX: Cím / ADdress: 1055 BUDAPEST, FALK MIKSA U * A megadott limit nem tartalmazza a jutalékot és az adókat / These limits do not include fees and taxes 99

99

Kedves Ügyfeleink! Dear Clients!

BIKSADY. 26. Árverés 20. századi modern művészet, design 2015. március 18. szerda 18 óra

BIKSADY. 26. Árverés 20. századi modern művészet, design 2015. március 18. szerda 18 óra 1 1. Gerd Arntz (1900-1989) Laktanya, 1927 / Barrack, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G. Arntz; V 43*32,5 cm 36 000 Ft 120 2. Gerd Arntz (1900-1989) Börtön, 1927 / Prison, 1927

11. árverés 11th auction

11. árverés 11th auction 11. árverés 11th auction A kiállítás megtekintheto I On view Szeptember 26-tól október 8-ig minden nap 10-18 óra között from 26th September to 8th October daily from 10 a.m. to 6 p.m. Árverés Auction 2013.

BIKSADY. 21. Árverés 20. századi modern művészet, design 2014. szeptember 30. kedd 18 óra 1 1. Kassák Lajos (1887-1967) Képarchitektúra / Image architecture jelzett / signed: Kassák 22,5*18 cm 2. Kassák Lajos (1887-1967) Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 jelzett / signed: LK 22 (nyomtatott/printed)

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ/AUCTION BAYER ILONA SZERELMES GYŰJTEMÉNY

19. és 20. századi festmények

Év Tájépítésze pályázat Wallner Krisztina. 1. Vízparti sétány kiépítése Balatonfüreden, 3 km hosszon

Év Tájépítésze pályázat Wallner Krisztina. 1. Vízparti sétány kiépítése Balatonfüreden, 3 km hosszon Év Tájépítésze pályázat Wallner Krisztina 1. Vízparti sétány kiépítése Balatonfüreden, 3 km hosszon A következetes városrehabilitáció során Balatonfüred fürdő-városrészében, 2006-2015 között terveink alapján

Coal and coal-based fuels

AUKCIÓ 2013. MÁJUS 7. és 8.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2018.02.23-2018.03.12. www.axioart.com Párisi Galéria 2018.02.23-2018.03.12. ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2018.02.23.-2018.03.09. H-P: 10:00-18:00- ig

192. aukció 2013. május 23. csütörtök

Premier Galéria 11. aukció 2015. június 1.

USER MANUAL Guest user

T É L I K É P A U K C I Ó 2 0 1 1

BIKSADY. 22. Árverés Festmények 2014. december 2. kedd 18 óra

FÖLDRAJZ ANGOL NYELVEN GEOGRAPHY

FÖLDRAJZ ANGOL NYELVEN GEOGRAPHY Földrajz angol nyelven középszint 0623 ÉRETTSÉGI VIZSGA 2007. május 15. FÖLDRAJZ ANGOL NYELVEN GEOGRAPHY KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI ÉRETTSÉGI VIZSGA INTERMEDIATE LEVEL WRITTEN EXAM JAVÍTÁSI-ÉRTÉKELÉSI ÚTMUTATÓ

86 87. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 86 87th Christmas Art Auction

Mestský úrad Rožňava '4.