NAGYHÁZI. Bútorok és néprajzi tárgyak. Árverés: április 13-án, szerdán 17 órától tétel

Download "NAGYHÁZI. Bútorok és néprajzi tárgyak. Árverés: 2011. április 13-án, szerdán 17 órától 1 456. tétel"

1 NAGYHÁZI G a l é r I A é s A u k c i ó s H Á Z Bútorok és néprajzi tárgyak Árverés: április 13-án, szerdán 17 órától tétel A kiállítás megtekinthető: április 4-től 10-ig naponta óráig Date of Sale: on Wednesday 13 th April at 5 p.m. lot On View: from 4 th to 10 th April daily from 10 a.m. to 6 p.m. Budapest V., Balaton utca 8. Telefon: , Fax: A katalógus teljes anyaga látható a honlapon. További információk a nag@nagyhazi.hu -címen. A Magyar Műtárgy- és Régiségkereskedők Országos Szövetségének tagja

2 A festményeket felvette: Kalmár Ervin bútor- és szőnyegbecsüs Kata Csaba bútor- és szőnyegbecsüs Mayer Vera festménybecsüs Mecseki Eszter művészettörténész, igazságügyi szakértő Nagy József festmény- és műtárgybecsüs Nagyházi Csaba festmény- és műtárgybecsüs Pavlicsné Haász Mónika műtárgybecsüs Az árverés vezetője: Soóky Marietta A címlapon a 141. tétel, a hátsó borítón a 234. tétel látható. Kiadta a Nagyházi Galéria és Aukciósház, Budapest, Fotó és képfeldolgozás: Kalmár Ervin, Kata Csaba Nyomtatta:

3 Árverési feltételek 1. A Nagyházi Galéria mint árverési ház az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, ügyfélkártya, illetve név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett VÉDETT tárgy esetében az évi LXIV. tv.-ben biztosított elővásárlási jogát a magyar állam érvényesíti. 3. Az Aukciósház mint kereskedelmi képviselő az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az Aukciósház fentartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverezését mellőzze. Licitlépcsők Emelkedés 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft 500 eft és eft között 50 eft 1000 eft és eft között 100 eft stb. 4. A vevő a leütési ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A kereskedelmi képviselő biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 14 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő (az Árverési ház) az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. A vevő a kereskedelmi képviselő részére közvetítői díjat tartozik fizetni eft ( ) leütési árig 21%-ot, ezt meghaladó leütési ár esetén a teljes összeg 18%-át. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 15. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Amennyiben az árverési vevő az árverést követően felszólítás ellenére a megbízás tárgyát nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesíti a költségei levonását követően a fennmaradt összeget pedig a vevő javára letétként őrzi. 7. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálatára rávegyen és így megkárosítson. 8. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 9. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólalmlásnak nincs helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első kételytől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az Akciósház vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 10. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 11. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal. és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 12. Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján, helyette a kereskedelmi megbízott a megbízásnak megfelelően hivatalból árverezhet, illetve telefonon személyesen licitálhat. Telefonos vételi megbízást 300 euró, ill. 80 eft alatt nem fogadunk el. Vételi megbízásban meghatározott összeg 20%-a előlegképpen lefizetendő, amiről a megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást vagy az árverés résztvevői magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az előleget a vételi megbízás elismervényének ellenében minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, az előleg foglalónak tekintendő. 13. Az árverési katalógusban VÉDETT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról kivinni nem lehet. A VÉDETT jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő. 14. A kulturális javak külföldre viteléről az évi LXIV. törvény rendelkezik. A kutlurális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetők ki az országból. Az engedély nélkül, valamint a végleges kiviteli engedéllyel kivihető kulturális javak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) a Nagyházi Galériával együttműködő szakértő cég foglalkozik. A részletekkel kapcsolatos előzetes információ és árajánlat a es telefonszámon vagy az aukció alatt a helyszínen kérhető. 15. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával is. Ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámolásra kerül. 16. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. A katalógusban jelzett euróárak kizárólag információs céllal szerepelnek. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta árfolyam. Nagyházi Galéria és Aukciósház mint kereskedelmi képviselő. Budapest, április 3

4 Conditions of sale 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Nagyházi Galéria Árverési Ház, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their paddle. Buyers may participate in the bidding only with a numbered bidding paddle. To receive a paddle buyers shall be registered with name and address, or client card preceding the auction. Being registered buyers acknowledge to accept the conditions of sale. 2. On the fall of the auctioneer s hammer, title to the offered lot will pass to the highest bidder acknowledged by the auctioneer. However, in case of lots marked as protected items (VÉDETT) in the catalogue, Hungarian museums reserve the right to buy the item at the hammer price. (Law No. LXIV. of 2001.) 3. The buyer has to pay 20% of the hammer price, as deposit, in cash immediately after the sale. In case the whole price is paid, the buyer can have the object after the sale. A possibility to pay the amount over the deposit within the space of 14 days is rendered by the agent. The deposit is part of the hammer price on condition that it is paid within 14 days. In case of non-payment within two weeks of the date of the sale, the agent Nagyházi Galéria Árverési Ház regards the buyer s bid as null and void in which case the buyer has no right to reclaim the deposit. Nagyházi Gallery reserves the right to reject the auctioning of certain lots listed in the catalogue. Bidding steps under HUF HUF between HUF HUF between HUF 5000 HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF 4. A buyer s premium shall be added to the hammer price and paid by buyers: 21% of the hammer price up to and including HUF ( 50000, 18% of the hammer price exceeding that amount (Law No. XXIX. 1996). On purchasing fine arts an additional 5% artists royalty shall also be added to the hammer price as enacted by Law No. LXXVI Immediately after sale the buyer assumes full risk and responsibility thereof for the lot including any loss or damage and for shipment. The auctioneer is not responsible for any damage occuring after the sale. If the buyer fails to ship the purchased item the auctioneer has the right to charge 5% of the price as storage and handling price per month from the fifteenth day of the date of the auction. In case the buyer fails to removed the goods in spite of being called upon to do so after 6 months the agent has the right to sell the item and will preserve the amount for the buyer as deposit minus expenses. 6. No seller may bid nor may any third party bid on seller s behalf in order to reach an unreasonably high price thus inflicting a loss on any other party. 7. All lots are available for inspection prior to and during the sale. 8. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The Auction House will not accept any complaints after the fall of the auctioneer s hammer ont he lot unless the item proves not to be genuine despite being marked so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her doubt to the provenance or the authenticity of the item, but no later than five years from the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee if an independent expert establishes that the item is not genuine. 9. All goods are sold with all faults and imperfections they have at the time of the sale without any warranty. 10. No object will be sold for an amount less than the estimate price in the catalogue. The auctioneer bears no responsibility for validity of the bids. The Auction House shall not be obliged to re-offer the lot for the hammer price at a future auction. 11. In our discretion, The Auction House will execute order bids or accept telephone bids as a convenience to clients who are not present at auctions in accordance with a purchase assignment. Telephone bids will not be accepted for items with starting prices below 300 ( HUF). Fifty per cent of the amount agreed upon in the order bid is to be paid prior to sale on which the buyer is to be given acknowledgement of receipt. In case a higher bid is left for the same lot by a third party or is by buyers in the saleroom, the the advance will be paid back to the absentee bidder. If the order to buy is succesfully executed, 20% of the purchase price is to be considered as deposit from the advance. 12. No objects marked VÉDETT (protected) in the catalogue may be taken abroad. Owners of protected goods will be registered by museums which should be notified in the case of any change in ownership. 13. The exportation of cultural goods is governed by the Law No. LXIV of Cultural goods may be finally exported from the country only in the possession of a license issued by the National Office of Cultural Heritage. A special company in corporation with Nagyházi Gallery is dealing with the exportation of cultural goods to be exported without license or with a final exportation license (licensing, packaging, customs clearance, transportation). A previous information as to details, as well as expertise and quotation are available through the telephone numbers , or during the auction at the site. 14. Credit Cards subject to an additional 3% charge- may be accepted at the sale. 15. Unsold lots may be asked to be re-auctioned by the agent at the end of the sale. The Euro rate indicated in the catalogue is only for information. The basis of the account shall always be the exchange rate at the date of the payment of the purchase price. Nagyházi Galéria és Aukciósház as agent/auctioner Budapest, April

5 Important Information for Buyers Absentee Bids If instructed we will execute bids and advise intending purchasers. This service is free. Lots will always be bought as cheaply as is allowed by other bids. In the event of identical bids the earliest will take precedence. Always indicate a top limit the amount to which you would bid if you were attending the auction yourself. Buy of unlimited bids will not be accepted. Orders when placed by telephone are accepted only at the sender s risk and must be confirmed before the sale by letter or fax (with bank guarantee attached)fax no. for bids only: Nagyházi G. (36-1) To ensure a satisfactory service to bidders we strongly urge you to send bids so that they are received at least 24 hours before the sale. Paddle Bidding To assist the progress of the sale all intending buyers are asked to collect a bidding paddle before the commencement of selling. All intending purchasers should bring with them some personal identifications. The numbered paddle may be used to indicate your bid to the auctioneer during the sale. Should you be the successful buyer of any lot please ensure that your bid paddle can be seen by the auctioneer and that it is your number that is called out. Should there be any doubts as to price or buyer please draw the auctioneer s attention to it immediately. All lots sold will be invoiced to the name and address given on the issue of the numbered bid paddles and cannot be transfered to other names and addresses. Please do not mislay your paddle. In the event of loss please inform the sales clerk immediately as others could misuse your paddle. At the end of the sale please return the paddle to the registration desk. Storage Charges Items not collected within 14 days will be liable to storage transport and insurance charges. Methods of Payment Payment should preferably be made in cash immediately after the sale (see conditions of sale, point 3. and 4). The starting prices placed in the catalogue are given in euro based on rates of exchange i.e. the date for the dead-line of the catalogue. Please, note, that rates of exchange may be different on the date of sale. For telephone bidding and absentee bids only: payment in HUF to the bank account of Nagyházi Galéria (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in EUR to the bank account of Nagyházi Galéria (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.). Please include lot number, your name, account number and invoice number with your instructions to the bank. (Payment has to be made immediately for absentee bids and telephone bidders.) Buyers are advised that property will not be released until payments have been cleared. Despatch will be at the buyers expense. Fontos információk a vásárlók számára Írásbeli vételi megbízás Megbízás alapján is teljesítünk vásárlásokat. Szolgáltatásunk ingyenes. A tételt a többi licit függvényében a lehető legalacsonyabb áron biztosítjuk. Ugyanolyan összegű megbízás esetén a korábban beérkezőt részesítjük előnyben. Kérjük, mindig határozza meg a felső limitet, azt az összeget, amit, ha részt vesz az aukción, megadna a tárgyért. Enélkül vásárlási megbízásokat vagy korlátlan limiteket nem fogadunk el. Telefonmegbízásokat csak a megbízó kockázatára és írásbeli (levelével vagy fax bank garancia) megerősítés alapján fogadunk el. Faxszámunk vételi megbízás esetén: Nagyházi Galéria (36-1) A sikeres licit érdekében határozottan felhívjuk a figyelmét, hogy megbízását legkésőbb 24 órával az aukció előtt juttassa el. Licitálás tárcsával Az aukció megkönnyítése érdekében kérjük kedves vásárlóinkat, hogy tárcsával árverezzenek. A számozott tárcsák megkönnyítik az aukció vezetőjének, hogy az Ön licitjét azonosítani tudja. Abban az esetben, ha Ön a sikeres licitáló, kérjük, győződjön meg arról, hogy az aukció vezetője az Ön számával ütötte le a tételt. Bármilyen probléma esetén azonnal jelezzen az aukció vezetőjének. Az Ön kényelme érdekében lehetőség van regisztrálásra. Ez esetben az Önnél leütött tételeket tárcsaszámával gyűjtjük, melyet licitálása befejezése után egyben rendezhet. Fizetés módja A fizetés módja az árverési feltételek 4. és 5. pontja szerint készpénzzel történik. A kikiáltási árakat euroban a katalógus lezárásakor érvényes árfolyam alapján számítottuk ki. Az árverés idején ettől eltérő árfolyam lehetséges. Telefonon történő licit vagy írásbeli vételi megbízás esetén a vételárat a Nagyházi Galéria számlájára: forint átutalása esetén (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. Budapest, Váci u. 38.); euró átutalása esetén (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. Budapest, Váci u. 38.) küldeni szíveskedjék. A szállítás költségei a vevőt terhelik. 5

6 Karszék olasz, 17. sz., tömör diófa és tölgyfa, faragott díszítéssel cm Kikiáltási ár: 110 eft Kelengyeláda német, 19. sz., tömör tölgyfa, faragott díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 260 eft Karszék és lábzsámoly magyar, 19. sz. vége, feketére pácolt hársfa, faragott díszítéssel karszék: cm, zsámoly: cm Kikiáltási ár: 80 eft Posztamens magyar, 20. sz. eleje, tömör diófa, faragott díszítéssel,m: 72 cm; d: 55 cm Kikiáltási ár: 38 eft 150 6

7 Sarokszekrény német, 18. sz., tömör tölgyfa, faragott díszítéssel cm Kikiáltási ár: 500 eft Patikaszekrény német, 18. sz., tömör tölgyfa faragott díszítéssel, lehajtható írólappal későbbi kiegészítésekkel, ,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft Tálalószekrény magyar, 1800 körül, fenyőfa faragott díszítéssel, felül két fiókkal sérült, cm Kikiáltási ár: 280 eft

8 8. 8. Emeletes írószekreter osztrák, 18. sz. második fele, fenyőfa alapon cseresznyefa és diófa borítással, tusfestett jávorfa, paliszander és tiszafa berakással, restaurált, ,5 69 cm Kikiáltási ár: eft

9 9. 9. Tálalószekrény magyar, 18. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa és paliszander berakással, eredeti zárszerkezettel, felújított, ,5 57,5 cm Kikiáltási ár: eft

10 Karszék angol, 19. sz., tömör tölgyfa, faragott díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 55 eft Komód magyar, 18. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa és paliszander berakással, eredeti zárakkal, ,5 cm Kikiáltási ár: 320 eft Pénzesláda magyar, 1800 körül, kovácsoltvas, működő zárral és lakattal, cm Kikiáltási ár: 220 eft Komód osztrák, 19. sz., fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa berakással, faragott díszítéssel, öntött sárgaréz veretekkel, sérült, cm Kikiáltási ár: 280 eft

11 Kétajtós szekrény osztrák, 18. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa, cseresznyefa és topolyagyökér berakással, felújított, cm Kikiáltási ár: eft

12 Kétajtós szekrény magyar, 20. sz. eleje, fenyőfa alapon diófa borítással, 172,5 130,5 54 cm Kikiáltási ár: 40 eft Kétajtós szekrény magyar, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással 185,5 123,5 50 cm Kikiáltási ár: 50 eft Komód osztrák, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diógyökér borítással, tetején márványlappal, cm Kikiáltási ár: 100 eft Komód magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa és diógyökér borítással, sérült, cm Kikiáltási ár: 80 eft

13 Könyvszekrény osztrák, 1840 körül, fenyőfa alapon diófa borítással cm Kikiáltási ár: 160 eft Könyvszekrény magyar, 1830 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, 164,5 100,5 47 cm Kikiáltási ár: 220 eft Komód magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, alakított, sérült, cm Kikiáltási ár: 80 eft Komód osztrák, 18. sz. vége, tömör tölgyfa, jávorfa és paliszander berakással zárak hiányoznak, restaurált, cm Kikiáltási ár: 280 eft

14 Ruhásszekrény magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással cm Kikiáltási ár: 18 eft Könyvszekrény osztrák, 19. sz. vége, fenyőfa alapon mahagóni borítással, jávorfa berakással, faragott, aranyozott díszítéssel hátsó láb sérült, cm Kikiáltási ár: 320 eft Komód osztrák, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással cm Kikiáltási ár: 60 eft Komód magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, sérült, cm Kikiáltási ár: 80 eft

15 Asztal magyar, 1840 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, hiányos, cm Kikiáltási ár: 60 eft Asztal magyar, 1820 körül, feketére pácolt fa, egy fiókkal sérült, cm Kikiáltási ár: 60 eft Konzolasztal magyar, 19. sz. vége, faragott, tömör diófa lábakon, lapja fenyőfa alapon diófa, diógyökér borítással, sérült, cm Kikiáltási ár: 120 eft Szalonasztal osztrák, 1900 körül, Danhauser modorában, fenyőfa alapon diófa borítással, cm Kikiáltási ár: 140 eft Szalonasztal magyar, 1900 körül, fenyőfa és bükkfa, esztergált lábazaton, egy fiókkal, cm Kikiáltási ár: 60 eft

16 Kétajtós szekrény magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással 179, cm Kikiáltási ár: 26 eft Írószekreter osztrák, 19. sz., fenyőfa alapon diófa borítással, lehajtható írólapja mögött 9 cseresznyefa borítású fiókkal, titkos rekesszel, cm Kikiáltási ár: 480 eft Trümó magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon dió borítással faragott díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 60 eft Trümó osztrák, 1830 körül, feketére pácolt hársfa, faragott, aranyozott lábakon, fiókjában három rekesszel, sérült, 87 88,5 48 cm Kikiáltási ár: 130 eft

17 Ülőgarnitúra, 6 db-os magyar, 1830 körül fenyőfa alapon diófa-, asztallapja topolyafa borítással; asztal: 75, ,5 cm; fotel: ,5 63 cm; szék: cm; kanapé: cm, Kikiáltási ár: 480 eft Íróasztal angol, 1900 körül, jelzett: J. S. Henry, London, tölgyfa alapon mahagóni borítással, faragott díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 130 eft Íróasztal magyar, 1870 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, asztallapján posztó betéttel, sérült, cm Kikiáltási ár: 100 eft

18 Vitrin magyar, 1900 körül, fenyőfa alapon diófa borítással sérült, cm Kikiáltási ár: 85 eft Asztal magyar, 20. sz. első fele, fenyőfa alapon diófa borítással, esztergált diófa lábazaton, egy fiókkal, 79 86,5 57 cm Kikiáltási ár: 40 eft Tálalószekrény magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással cm Kikiáltási ár: 150 eft Játékasztal angol, 1900 körül, fenyőfa alapon topolyafa borítással, lábazata haboskőris borítással, faragott díszítéssel, kinyitható asztallapján posztó betéttel, 80 91,5 46 cm Kikiáltási ár: 140 eft

19 Könyvszekrény osztrák, 1810 körül, fenyőfa alapon diófa és diógyökér borítással, tusfestett díszítéssel, sérült, cm Kikiáltási ár: 550 eft Támlásszék, 2 db osztrák, 18. sz., faragott tömör diófa, régi javítások cm Kikiáltási ár: 100 eft Könyvszekrény osztrák, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással, oldalán sérült, cm Kikiáltási ár: 120 eft Trümó osztrák, 1880 körül, feketére pácolt juharfa, öntött sárgaréz veretekkel, tetején márványlappal, sérült, cm Kikiáltási ár: 180 eft

20 Tálalószekrény osztrák. 20. sz. első fele, fenyőfa alapon diófa és bükkfa borítással, kulcs hiányzik, cm Kikiáltási ár: 50 eft Íróasztal magyar, 20. sz., faragott, esztergált tölgyfa cm Kikiáltási ár: 40 eft Kétajtós szekrény Friedrich Otto Schmidt(?), Bécs, 1910 körül, tölgyfa alapon mahagóni borítással, sérült, cm Kikiáltási ár: 260 eft Kétajtós szekrény magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa berakással, sérült, cm Kikiáltási ár: 40 eft

21 Asztal osztrák, 19. sz., fenyőfa alapon diófa borítással faragott, tömör diófa lábakkal m: 77 cm; d: 58 cm Kikiáltási ár: 220 eft Posztamens francia, 19. sz. vége, fenyőfa alapon mahagóni borítással, öntött sárgaréz veretekkel, márványlappal, sérült, hiányos, m: 75 cm; d: 40 cm Kikiáltási ár: 80 eft Vitrin osztrák, 19. sz., fenyőfa alapon topolya borítással, hajlított üveggel, cm Kikiáltási ár: 360 eft Szalonasztal magyar, 1900 körül, asztallap fenyőfa alapon cseresznyefa és diófa borítással, faragott diófa lábazaton, 4 fiókkal, cm Kikiáltási ár: 220 eft Játékasztal magyar, 19. sz. vége, faragott, tömör diófa, cm Kikiáltási ár: 80 eft

22 Függönykarnis magyar, 19. sz. második fele, faragott fa, sérült, h: 250 cm Kikiáltási ár: 100 eft Tükör magyar, 1930 körül, faragott, aranyozott fa, csiszolt tükörrel cm Kikiáltási ár: 44 eft Éjjeli szekrény magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, sérült 85, ,5 cm Kikiáltási ár: 30 eft Szék magyar, 19. sz., faragott, aranyozott hársfa, felújított cm Kikiáltási ár: 40 eft Sakkasztal magyar, 1900 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa és ébenfa berakással, esztergált diófa lábakon, sérült, cm Kikiáltási ár: 50 eft Tükör magyar, 19. sz. vége, faragott, aranyozott hársfa, kis sérülésekkel, cm Kikiáltási ár: 60 eft Varróasztal magyar, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással, fiókjában rekeszekkel, sérült 80 63,5 46 cm Kikiáltási ár: 44 eft

23 Állóóra osztrák, 1910 körül, 1/2-es ütős szerkezet, fenyőfa alapon mahagóni borítással, m: 200 cm Kikiáltási ár: 120 eft Tükör keret magyar, 19. sz. második fele, faragott, aranyozott hársfa, sérült, 92,5 105 cm Kikiáltási ár: 160 eft Írószekreter magyar, 1900 körül, fenyőfa alapon diófa és mahagóni borítással, jávorfa és paliszander berakással, sérült, ,5 41 cm Kikiáltási ár: 60 eft

24 Ebédlőasztal magyar, 1930 körül, tömör faragott diófa lábon asztallap diófa borítással, cm Kikiáltási ár: 80 eft Asztal magyar, 20. sz. eleje, faragott fa cm Kikiáltási ár: 20 eft Asztal és 4 db szék magyar, 1900 körül, bükkfa, asztallap diófa, bőr huzattal, asztal: cm, szék: cm Kikiáltási ár: 120 eft Asztal magyar, 1930 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, kihúzható asztallappal, fogasléc szerkezeten mozgó vendéglappal, cm Kikiáltási ár: 70 eft Szalonasztal francia, 1900 körül, tölgyfa alapon citrom, ében és jávorfa borítással, öntött sárgaréz díszekkel, tetején márványlappal, 49,5 100,5 50,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft

25 Támlás szék, 4 db magyar, 1910 körül, tömör tölgyfa, faragott díszítéssel cm Kikiáltási ár: 100 eft Szék, 6 db osztrák, 1930 körül, feketére pácolt fa cm; cm Kikiáltási ár: 180 eft Fogas és kalaptartó osztrák, 1920 körül, krómozott sárgaréz, h: 81,5 cm; mélység: 22,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Asztal és 4 db támlásszék magyar, 20. sz. eleje, tömör diófa lábak, mahagóni asztallap, vendéglappal asztal: cm szék: cm Kikiáltási ár: 240 eft Kerti ülőgarnitúra, 6 db-os Bécs, 1900 körül, jelzett: Prag, Rudniker, Korbfabrikation, Wien, 1 db kanapé, 2 db szék, 1 db karszék 1 db asztal, 1 db sarokszék, sérült, Kikiáltási ár: 280 eft

26 Szuszék Bihar megye, 19. sz. vége, ácsolt bükkfa, vésett díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 34 eft Szuszék Bihar megye, 19. sz. vége, ácsolt bükkfa, vésett díszítéssel, ,5 56 cm Kikiáltási ár: 24 eft Szuszék Bihar megye, 19. sz. vége, ácsolt bükkfa, vésett díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 34 eft Szuszék Bihar megye, 19. sz. vége, ácsolt bükkfa, vésett díszítéssel Kikiáltási ár: 30 eft Karszék Szeghalom, Békés megye,19. sz. vége, eperfa, cm Kikiáltási ár: 28 eft Karszék Szeghalom, Békés megye, 1902, eperfa, cm Kikiáltási ár: 28 eft

27 Járom 1865, faragott, vésett fa, cm Kikiáltási ár: 60 eft Szék, 2 db Szeben, 1825, faragott, festett fa, egyik festése lekopott, cm; cm Kikiáltási ár: 48 eft Krumplinyomó Alföld, 1900 körül cm Kikiáltási ár: 12 eft Támlás szék Balatonfelvidék, 1861, faragott fa, vésett díszítéssel, sérült, cm Kikiáltási ár: 50 eft Sarokpad Fadd, 1884, festett fenyőfa, cm; cm Kikiáltási ár: 50 eft

28 Falitéka Alföld, 1861, festett fenyőfa, sérült, 78 48,5 18,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft Falitéka Felvidék, 1878, festett fenyőfa, alul egy fiókkal sérült, cm Kikiáltási ár: 38 eft Falitéka Békés megye, 19. sz. második fele, festett fenyőfa cm Kikiáltási ár: 36 eft Ágy Harta, 1880, festett fenyőfa, cm Kikiáltási ár: 40 eft Ágy Harta, 1858, festett, faragott fenyőfa cm Kikiáltási ár: 50 eft

29 Almárium Székelyföld, 19. sz. vége, festett fenyőfa, cm Kikiáltási ár: 95 eft Gondolkodószék Békés megye, 1895, festett, faragott fenyőfa, Ma... Marton 1895 felirattal, cm Kikiáltási ár: 55 eft Fali tálas Sárköz, 1880 körül, festett fenyőfa cm Kikiáltási ár: 32 eft

30 Guzsaly Drávamente, 1880 körül, faragott, vésett körtefa, h: 126 cm Kikiáltási ár: 16 eft Guzsaly Drávamente, 1880 körül, faragott, vésett körtefa, h: 85,5 cm Kikiáltási ár: 16 eft Női bunda Alföld, 1900 körül, szűrhímzéses, bőrrátétes irha, hiányos, cm Kikiáltási ár: 12 eft Guzsaly Drávamente, 1863, faragott, vésett körtefa, h: 75 cm Kikiáltási ár: 16 eft Guzsaly Drávamente, 1883, faragott, vésett körtefa, h: 154 cm Kikiáltási ár: 16 eft Sulykoló Kalotaszeg, 1909, faragott fa, vésett díszítéssel, Deritu Ilka felirattal, h: 32 cm Kikiáltási ár: 6 eft Guzsaly Somogy, 1880 körül, faragott, karcolt körtefa, h: 115 cm Kikiáltási ár: 14 eft Terítő, 2 db Maros megye, 19. sz., hímzett vászon, egyiken felirat: Demeter Anna varta 1814 be, cm; cm Kikiáltási ár: 30 eft Női bunda Alföld, 1900 körül, szűrhímzéses, bőrrátétes irha, hiányos, cm Kikiáltási ár: 12 eft 50 30

31 Tükör Békés megye, 1860 körül, festett, faragott fa, Adamik Ersa felirattal, sérült, cm Kikiáltási ár: 75 eft Mária-ház Pietával Sasvár, 1860 körül, faragott, festett fa a ház sérült, m: 33 cm; ház: cm Kikiáltási ár: 65 eft Szerelmi ajándék Dunántúl, 1888, faragott bükkfa, címerábrázolással, 54 30,5 cm Kikiáltási ár: 46 eft Tükör Békés megye, 1870 körül, festett, faragott hársfa, cm Kikiáltási ár: 26 eft Kádár gyalu magyar, 1819, esztergált, faragott fa, cm Kikiáltási ár: 28 eft Zsebóratartó órával magyar, 1900 körül, faragott fa, 25 12,5 9 cm Kikiáltási ár: 26 eft Kádár gyalu magyar, 1812, esztergált, faragott fa, cm Kikiáltási ár: 28 eft

32 Sütőforma magyar, 1800 körül, ónozott vörösréz, sérült, h: 25,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft Bormérő edény Újhely, 19. sz. vége, vörösréz, 15 literes, jelzett: Jiri Smetanal, Nové Měst m: 62,5 cm Kikiáltási ár: 40 eft Lakodalmas fazék Baja, 1890 körül, mázas cserép, fülében benyomott jelzéssel: MG, sérült, m: 50 cm Kikiáltási ár: 18 eft Sütőforma magyar, 1850 körül, ónozott vörösréz, d: 20 cm Kikiáltási ár: 36 eft Kulacs Dunántúl, 1885, esztergált fa, bőr bevonattal és díszítéssel, sérült, m: 35 cm Kikiáltási ár: 24 eft Sütőforma magyar, 1850 körül, ónozott vörösréz, h: 26,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft Falikép magyar, 19. sz. vége, Éljen a haza felirattal, Kossuth Lajos ábrázolással, 67,5 55,5 cm Kikiáltási ár: 20 eft Véka Alföld faragott fa, készült 1865 JS. felirattal, m: 48 cm; d: 36 cm Kikiáltási ár: 8 eft Tortaforma magyar, 19. sz. második fele, ónozott vörösréz, m: 12 cm, d: 20 cm Kikiáltási ár: 22 eft Türelemüveg magyar, 20. sz. eleje, fa tartóban, zöld üveg, faragott, aranyozott fa, m: 64 cm Kikiáltási ár: 24 eft Díszkorsó Mezőtúr, 1900 körül, Badár Balázs munkája, mázas, rátétes áttört cserép, restaurált, m: 76 cm Kikiáltási ár: 38 eft

33 Kanna Közel-Kelet, 19. sz. vége, ónozott vörösréz, m: 30 cm Kikiáltási ár: 30 eft Lábas edény magyar, 19. sz. vége, öntöttvas, m: 27 cm Kikiáltási ár: 12 eft Kupa Nürnberg, 1709, ón, fülén város- és mesterjellel, belül fenékrózsával, kis horpadásokkal, m: 35 cm Kikiáltási ár: 70 eft Zár kilinccsel, kulccsal magyar, 1800 körül, kovácsoltvas, működik, 18 22,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft Zár kulccsal magyar, 19. sz. második fele, kovácsoltvas, működik, 27 20,5 cm Kikiáltási ár: 22 eft Kulcs, 6 db Erdély, sz., kovácsoltvas h: 19,5-35 cm Kikiáltási ár: 120 eft Sarló magyar, 1858, kovácsoltvas, beütött díszítéssel, Jordán S. felirattal, h: 38 cm Kikiáltási ár: 8 eft 30 33

34 Mozsár Erdély, 19. sz., bronz, m: 11 cm Kikiáltási ár: 18 eft Patikamozsár törővel Erdély, 18. sz., bronz m: 8 cm; h: 16,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft Díszmozsár magyar, 19. sz. vége, bronz m: 7 cm Kikiáltási ár: 50 eft Patikamozsár törővel Erdély, 18. sz., bronz m: 12 cm; h: 19,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft Ostyasütő, 2 db magyar, 1800 körül, kovácsoltvas, címerés bárányábrázolással, h: 70 cm, 80 cm Kikiáltási ár: 32 eft Harang magyar, 19. sz., bronz m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft Ostyasütő magyar, 19. sz., kovácsoltvas, h: 87 cm Kikiáltási ár: 12 eft Ostyasütő magyar, 18. sz., kovácsoltvas, h: 91 cm Kikiáltási ár: 12 eft Gyertyatartó magyar, 18. sz. vége, bronz, m: 22 cm Kikiáltási ár: 16 eft Fedeles kupa Ausztria, 1757, ón, MSH monogrammal aljában fenékrózsa, sérült, m: 22,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Fedeles kupa Ausztria, 1800 körül, ón, fedelében jelzés, m: 25,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Gyertyatartó magyar, 1800 körül, bronz m: 22,5 cm Kikiáltási ár: 16 eft 60 34

35 Borotvatok Dunántúl, 1868, faragott, karcolt, választóvizes díszítéssel, Emlék 1868 felirattal, magyar címer ábrázolással, cm Kikiáltási ár: 55 eft Borotvatok Alföld, 1860 körül, faragott fa vésett és karcolt díszítéssel, sérült, 5 19,5 7 cm Kikiáltási ár: 34 eft Borotvatok Alföld, 1858, faragott fa, karcolt díszítéssel, h: 21 cm Kikiáltási ár: 55 eft Borotvatok Dél-Alföld, 1868, faragott, karcolt, választóvizes díszítéssel, felirattal, magyar címer ábrázolással, ,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Mézeskalács forma Debrecen, 1850 körül, faragott körtefa, cm Kikiáltási ár: 40 eft Vetélő Baranya megye, 1865, faragott, spanyolozott fa h: 22 cm Kikiáltási ár: 12 eft Borotvatok Alföld, 1828, vésett díszítéssel, Debretzeni Péterné felirattal, h: 22 cm Kikiáltási ár: 34 eft

36 Sótartó Somogy megye, 1917 szaru, karcolt díszítéssel sérült, 6,5 9 cm Kikiáltási ár: 32 eft Sótartó Somogy megye, 1894, szaru, karcolt, választóvizes díszítéssel, sérült, 6,5 7 cm Kikiáltási ár: 22 eft Sótartó Somogy megye, 1893 szaru, karcolt díszítéssel 5,5 8 cm Kikiáltási ár: 22 eft Sótartó Dunántúl, 1900 körül, szaru karcolt díszítéssel, faragott fa tetővel MP monogrammal, 6,5 9 cm Kikiáltási ár: 12 eft Gyufatartó Somogy megye, 1900 körül, faragott fa 7,5 6,5 cm Kikiáltási ár: 16 eft Sótartó Somogy megye, 1900 körül, szaru, faragott díszítéssel 6 6,5 cm Kikiáltási ár: 16 eft Sótartó Somogy megye, 1900 körül, szaru, karcolt díszítéssel, betyár ábrázolással, 5,5 6 cm Kikiáltási ár: 22 eft Dohánytartó doboz Közép-Európa, 19. sz. vége, faragott fa, tetején figurális díszítéssel, 4 11,5 6,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Sótartó Somogy megye, 1925 szaru, karcolt díszítéssel 8,5 8 cm Kikiáltási ár: 32 eft Sótartó Somogy megye, 1880 körül, szaru, karcolt díszítéssel, betyár jelenettel, sérült, 5,5 7 cm Kikiáltási ár: 22 eft Sótartó Somogy megye, 1900 körül, szaru, karcolt, választóvizes díszítéssel, faragott fa tetővel, sérült, 6 7,5 cm Kikiáltási ár: 18 eft Sótartó Somogy megye, 1930(?), szaru, karcolt díszítéssel, faragott fa tetővel, 8 9 cm Kikiáltási ár: 16 eft 60 36

37 Cigarettatartó Somogy megye, 1930 körül, faragott, spanyolozott fa, sérült, 8 10 cm Kikiáltási ár: 16 eft Csigacsináló sodróval, 2 db Alföld, 1890 körül, egyiken 1896-os évszám, bronz, m: 7-9 cm Kikiáltási ár: 16 eft Cigarettatartó Somogy megye, 1900 körül, faragott fa, 7 9,5 cm Kikiáltási ár: 16 eft Vizeskorsó Alföld, 1896 (?), mázas cserép sérült, m: 38 cm Kikiáltási ár: 14 eft Kancsó Zemplén, 1880 körül, színtelen hutaüveg, m: 31 cm Kikiáltási ár: 36 eft Korsó Felvidék, 1835, ónmázas fajansz, RG monogrammal, jelzés az alján: S, sérült, m: 39 cm Kikiáltási ár: 46 eft

38 Bokály Erdély, 1780 körül, ónmázas cserép, apró sérülés, m: 22 cm Kikiáltási ár: 32 eft Bokály Erdély, poszthabán, 1760 körül, ónmázas fajansz, m: 20 cm Kikiáltási ár: 40 eft Bokály Felvidék, 1800 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 20,5 cm Kikiáltási ár: 18 eft Bokály Felvidék, 1800 körül, ónmázas fajansz, hajszálrepedéssel, m: 24 cm Kikiáltási ár: 28 eft Bokály Felvidék, 1800 körül, ónmázas fajansz, sérült, m: 23 cm Kikiáltási ár: 55 eft Bokály Felvidék, 1800 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 20,5 cm Kikiáltási ár: 15 eft Bokály Felvidék, Torda, 1840 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 24 eft Bokály Felvidék, 1840 körül, ónmázas fajansz, apró sérüléssel, m: 22 cm Kikiáltási ár: 32 eft

39 Céhtányér Felvidék, 1749, ónmázas fajansz, csizmadiacéh jelével és a mesterek nevével, restaurált, d: 27,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft Tál Stomfa, 1780 körül, ónmázas fajansz jelzés az alján: S, apró sérülés, d: 29,5 cm Kikiáltási ár: 36 eft Tál Felvidék Modor (?), ónmázas fajansz sérült, d: 30,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Tál Felvidék, 1840 körül, ónmázas fajansz, sérült, d: 30,5 cm Kikiáltási ár: 12 eft 50 39

40 Bokály Erdély, 1780 körül, ónmázas cserép, restaurált, m: 22,5 cm Kikiáltási ár: 24 eft Bokály Felvidék, 1820 körül, ónmázas fajansz, hajszálrepedt, m: 20 cm Kikiáltási ár: 24 eft Bokály Felvidék, 1820 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 21 cm Kikiáltási ár: 22 eft Bokály Felvidék, 1800 körül, ónmázas fajansz, m: 22 cm Kikiáltási ár: 22 eft Bokály Felvidék, 1800 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 22,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft Kancsó Felvidék, 1820 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 21 cm Kikiáltási ár: 38 eft Bokály Felvidék, 1800 körül, ónmázas fajansz, m: 22,5 cm Kikiáltási ár: 38 eft Bokály Felvidék, 1800 körül, ónmázas fajansz, sérült, m: 23 cm Kikiáltási ár: 38 eft

41 Királybokály Erdély, poszthabán, 1760 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 26 cm Kikiáltási ár: 80 eft Tál Holics, 1760 körül, ónmázas fajansz, jelzés az alján: HG, 33 43,5 cm Reprodukálva: Balla: Holics, Tata és Buda kerámiaművészete, Bp tétel Kikiáltási ár: 160 eft Királybokály Erdély, 1780 körül, ónmázas fajansz, apró sérüléssel, m: 27 cm Kikiáltási ár: 110 eft Tál Holics, 1760 körül, ónmázas fajansz jelzés az alján: HH, 31,5 38 cm Kikiáltási ár: 95 eft

42 Bokály Felvidék, 1790 körül ónmázas fajansz, m: 20 cm Kikiáltási ár: 24 eft Bokály Felvidék, Modor, 1880 körül, ónmázas fajansz kis sérüléssel, m: 19 cm Kikiáltási ár: 16 eft Bokály Felvidék, 1800 körül, ónmázas fajansz, hajszálrepedéssel m: 19 cm Kikiáltási ár: 18 eft Bokály Felvidék(?), 1780 körül ónmázas fajansz restaurált, m: 20,5 cm Kikiáltási ár: 42 eft Tányér Tata, 1860 körül, mázas festett, aranyozott keménycserép, jelezve az alján: Fischer Károly Tata, restaurált, d: 20 cm Kikiáltási ár: 34 eft Gyümölcskosár Holics, 1790 körül, ónmázas fajansz, Veronika ábrázolással, alján jelezve, sérült, m: 10 cm; h: 21,5 cm Kikiáltási ár: 140 eft

43 Bokály Stomfa, 1780 körül, Nepomuki Szent János ábrázolással, ónmázas fajansz, restaurált, m: 18 cm Kikiáltási ár: 95 eft Szenteltvíztartó Veronika Holics, 1780 körül, ónmázas fajansz jelezve hátul: HH, restaurált, h: 24 cm Kikiáltási ár: 140 eft Bokály Stomfa, 1790 körül, Szent Mátyás ábrázolással, ónmázas fajansz, m: 19 cm Kikiáltási ár: 80 eft Kancsó Stomfa, 1760 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 25,5 cm Kikiáltási ár: 90 eft Korsó Itália, 1900 körül, ónmázas fajansz j. az alján: CA, m: 26 cm Kikiáltási ár: 50 eft Kancsó Morva, 1800 körül, ónmázas fajansz sérült, m: 24 cm Kikiáltási ár: 55 eft

44 Tányér Kosolna, 1870 körül, festett mázas fajansz, jelzés az alján: K, apró sérülés, d: 24 cm Kikiáltási ár: 26 eft Csali pohár Bükszád, 1846, eljegyzési emlék, színtelen duplafalú hutaüveg, köszörült díszítéssel, PK 1846 felirattal, m: 12,5 cm Kikiáltási ár: 18 eft Türelemüveg Selmecbánya, 1890 körül, Jozef Červeň munkája, bányajelenet, színtelen hutaüvegben festett, faragott fa, m: 35 cm Kikiáltási ár: 130 eft Tál Holics, 1780 körül, ónmázas fajansz, jelzés az alján: HP, sérült cm, Reprodukálva: Balla: Holics, Tata és Buda kerámiaművészete, Bp., tétel Kikiáltási ár: 40 eft Talpas pohár, 4 db Parád, között, színtelen hutaüveg, kettő csiszolt, m: 13-14,5 cm Kikiáltási ár: 15 eft Sonka üveg Zemplén, 1880 körül, zöld hutaüveg hólyagos díszítéssel, sérült, m: 32 cm Kikiáltási ár: 20 eft Tányér Modor, 1800 körül, ónmázas fajansz, restaurált, d: 21 cm Kikiáltási ár: 12 eft Kancsó- Pásztorüveg Baranya, 1880 körül, formába fújt hutaüveg, sérült, m: 14 cm Kikiáltási ár: 18 eft Pincetok Zemplén, 1860 körül, színtelen hutaüveg hólyagos díszítéssel, m: 32,5 cm Kikiáltási ár: 32 eft

45 Sonka üveg Zemplén, 1800 körül, színtelen hutaüveg, fehér üvegszálas díszítéssel, m: 33 cm Kikiáltási ár: 220 eft Palack Zemplén, 1790 körül, színtelen hutaüveg, rátétes díszítéssel, Kikiáltási ár: 180 eft Bütyköskancsó Zemplén, 1900 körül színtelen hutaüveg, m: 12 cm Kikiáltási ár: 12 eft Bütyköskancsó Zemplén, 1880 körül, színtelen és bíborszínű hutaüveg, m: 12 cm Kikiáltási ár: 14 eft Bütyköskancsó Zemplén, 1900 körül színtelen hutaüveg, m: 12,5 cm Kikiáltási ár: 12 eft Bütyköskancsó Zemplén, 1900 körül színtelen hutaüveg, m: 12,5 cm Kikiáltási ár: 12 eft 50 45

46 Cumisüveg Parád, 1840 körül, barna hutaüveg, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 50 eft Vászonsimító Parád, 1860 körül, zöld hutaüveg, m: 15 cm; d: 10,5 cm Kikiáltási ár: 18 eft Kancsó Erdély, 1860 körül, kék hutaüveg fehér üvegszálas díszítéssel, m: 12 cm Kikiáltási ár: 30 eft Palack Zemplén, 1860 körül, barna hutaüveg, fonott borítással, m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Bütyköskancsó Zemplén, 1900 körül, színtelen hutaüveg, m: 20 cm Kikiáltási ár: 24 eft Bokály Bükszád, 1840 körül, színtelen hutaüveg, kék üvegszálas díszítéssel, m: 18 cm Kikiáltási ár: 50 eft Kancsó Dél-Európa, 19. sz. vége, színtelen üveg, zöld üvegszál díszítéssel, m: 20,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft

47 Türelemüveg osztrák, 1862, hutaüvegben, litográfia, aranyfólia, csipke m: 27,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Petróleum lámpa magyar, 20. sz. eleje, öntött és fújt, türkizkék üveg, fém szerelékkel m: 27,5 cm Kikiáltási ár: 26 eft Kancsó Parád, 1880 körül kék hutaüveg, hólyagos díszítéssel, m: 24 cm Kikiáltási ár: 36 eft Pincetok Zemplén, 1860 körül színtelen hutaüveg hólyagos díszítéssel, m: 28 cm Kikiáltási ár: 32 eft Türelemüveg Bugac, 1849, színtelen hutaüvegben festett, faragott fa, m: 21 cm Kikiáltási ár: 28 eft Szenteltvíz tartó Zemplén, 1870 körül, színtelen hutaüveg, kék üvegszál díszítéssel, apró sérüléssel, m: 25 cm Kikiáltási ár: 110 eft Türelemüveg magyar, 1900 körül, színtelen üvegben, festett, faragott fa, m: 22 cm Kikiáltási ár: 12 eft 50 47

48 Üvegikon-Madonna Szerbia, 1880 körül, cm Kikiáltási ár: 55 eft Üvegikon-Szent István (Archadiakónus) Szerbia, 1880 körül, cm Kikiáltási ár: 55 eft Üvegikon-Szent István (Archadiakónus) Szerbia, 1880 körül, 37 31,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Feszület Ausztria, 19. sz. második fele, faragott fa, gyöngyház berakású ereklyetartókkal, m: 31 cm Kikiáltási ár: 48 eft Üvegikon-Keresztelő Szent János Szerbia, 1890 körül, festése hiányos 36 24,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft

49 Üvegikon-Istenanya angyalokkal Szerbia, 61,5 43,5 cm Kikiáltási ár: 110 eft Üvegikon-Szent Demeter Szerbia, 1880 körül, cm Kikiáltási ár: 55 eft Üvegikon-Férfi szent Szerbia, 1890 körül, festése hiányos, 40,5 30,5 cm Kikiáltási ár: 55 eft Üvegikon-Jézus megkeresztelkedése (Vízkereszt) Szerbia, 1880 körül, cm Kikiáltási ár: 55 eft

50 Jézus születése Erdélyi ikonfestő, 19. sz. közepe olaj, fa, sérült, cm Kikiáltási ár: 46 eft Üvegikon-Fájdalmas istenanya Füzesmikola, 1880 körül, cm Kikiáltási ár: 32 eft Üvegikon-Szent György Füzesmikola, 1860 körül, festése kopott, sérült, cm Kikiáltási ár: 18 eft Zárdamunka 18. sz. vége, festett pergamen, selyem fémszállal és hímzéssel díszítve, cm Kikiáltási ár: 80 eft Üvegikon-Szent Miklós Fogaras, 1880 körül, cm Kikiáltási ár: 32 eft Üvegikon-Szent Paraszkiva Fogaras, 1880 körül, 37,5 30,5 cm Kikiáltási ár: 24 eft Üvegikon-Szent József Sandl 1800 körül, festett, aranyozott üveg sérült, cm Kikiáltási ár: 28 eft Üvegikon- Én vagyok a szőlőtő Fogaras, 1880 körül, festése hiányos, cm Kikiáltási ár: 28 eft Üvegikon-Gyermek Jézus Füzesmikola, 1880 körül, cm Kikiáltási ár: 18 eft 70 50

51 Üvegikon-Utolsó vacsora és Krisztus siratása Fogaras, 19. sz. vége, festett üveg, sérült, restaurált, cm Kikiáltási ár: 55 eft Üvegikon-Utolsó vacsora Fogaras, 1900 körül, cm Kikiáltási ár: 28 eft Üvegikon-Szent Paraszkiva Fogaras, 1890 körül, cm Kikiáltási ár: 26 eft Üvegikon-Illés próféta Fogaras, 1870 körül, cm Kikiáltási ár: 36 eft

52 Üvegikon Szent Miklós, Szent Pál és Szent Péter apostolokkal Fogaras, 1860 körül, cm Kikiáltási ár: 32 eft Üvegikon-Fájdalmas istenanya Brassó, 1880 körül, festése hiányos, 51 44,5 cm Kikiáltási ár: 28 eft Üvegikon-Illés próféta Fogaras, 1880 körül, cm Kikiáltási ár: 32 eft Üvegikon-Szent Miklós Fogaras, 1880 körül, cm Kikiáltási ár: 32 eft

192. aukció 2013. május 23. csütörtök

USER MANUAL Guest user

Számlakezelés az ELO DocXtraktor modullal

IP/09/473. Brüsszel, 2009. március 25

Utasítások. Üzembe helyezés

EXKLUZÍV AJÁNDÉKANYAGOD A Phrasal Verb hadsereg! 2. rész

www.pwc.com Aktuális adózási és szabályozási kérdések a turizmusban 2012-es adóváltozások Személyi jövedelemadó

www.pwc.com Aktuális adózási és szabályozási kérdések a turizmusban 2012-es adóváltozások Személyi jövedelemadó www.pwc.com Aktuális adózási és szabályozási kérdések a turizmusban 2012-es adóváltozások Személyi jövedelemadó SZJA változások Tartalom Személyi jövedelemadó Összevonás alá eső juttatások Béren kívüli

Coal and coal-based fuels

A Karatbars marketingterve

A Karatbars marketingterve A Karatbars marketingterve A Karatbars társult partneri programja Ön dönti el, hogy mely jövedelemtípusokat kívánja. Összesen 7 különböző lehetőség közül választhat. 7 bevételi lehetőség 1. Közvetlen jutalék

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

Meal-cooking services

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft KEDVEZMÉNYES ŐSZI KÁVÉGÉP AJÁNLAT Vásároljon a promóció időtartama alatt Nespresso kávégépet 40 darab kapszulát tartalmazó Pure Origin kávéválogatással egyidejűleg, és a kávégép árából 20% kedvezményt

188. aukció 2012. december 13. csütörtök 2012. december 15. szombat

Please stay here. Peter asked me to stay there. He asked me if I could do it then. Can you do it now?

Please stay here. Peter asked me to stay there. He asked me if I could do it then. Can you do it now? Eredeti mondat Please stay here. Kérlek, maradj itt. Can you do it now? Meg tudod csinálni most? Will you help me tomorrow? Segítesz nekem holnap? I ll stay at home today. Ma itthon maradok. I woke up

Repair and maintenance services of dampers

Repair and maintenance services of dampers Repair and maintenance services of dampers Generell Informasjon Versjon 1 Url http://com.mercell.com/permalink/40207553.aspx Ekstern anbuds ID 237001-2013 Konkurranse type: Anbudskonkurranse Dokument type

VERSENYTANÁCS. h a t á r o z a t o t. I n d o k o l á s

VERSENYTANÁCS. h a t á r o z a t o t. I n d o k o l á s VERSENYTANÁCS Vj 82/2005/20. Ikt.sz: AM/216/2006/3. A Gazdasági Versenyhivatal Versenytanácsa a Global Reach Kft. (Budapest) eljárás alá vont vállalkozás ellen fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolásának

A modern e-learning lehetőségei a tűzoltók oktatásának fejlesztésében. Dicse Jenő üzletfejlesztési igazgató

A modern e-learning lehetőségei a tűzoltók oktatásának fejlesztésében. Dicse Jenő üzletfejlesztési igazgató A modern e-learning lehetőségei a tűzoltók oktatásának fejlesztésében Dicse Jenő üzletfejlesztési igazgató How to apply modern e-learning to improve the training of firefighters Jenő Dicse Director of

31. Numizmatikai Aukció. 2010. november 27. Budapest, Le Méridien

Railway-track maintenance services

Railway-track maintenance services Railway-track maintenance services Tieto Versio 1 URL http://dk.mercell.com/permalink/43888814.aspx Ulkoinen hankinta ID 96212-2014 Hankinnan tyyppi Hankintailmoitus Asiakirjan tyyppi Contract notice Hankintamenettely

Vállalati kockázatkezelés jelentősége

EN United in diversity EN A8-0206/482. Amendment

EN United in diversity EN A8-0206/482. Amendment 21.3.2019 A8-0206/482 482 Recital 13 g (new) (13g) In recognition of the need for specific treatment for the transport sector, in which movement is the very essence of the work undertaken by drivers, the

USA Befektetési Útmutató

Construction of a cube given with its centre and a sideline

Think customer 2001. Hatékony ügyfélszolgálat és megvalósítási módszertan. WorkShop

Think customer 2001. Hatékony ügyfélszolgálat és megvalósítási módszertan. WorkShop Think customer 2001 Hatékony ügyfélszolgálat és megvalósítási módszertan WorkShop Tóthné Katona Márta eadvisor Oracle Hungary Hogyan is kezdjünk hozzá? Értsük meg üzleti környezetünket: melyek a problémáink

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat

Public road transport services

Public road transport services Public road transport services Info Version 1 Url http://com.mercell.com/permalink/31428326.aspx External tender id 1708-2012 Tender type Tender Document type Contract notice Procurement procedure Accelerated

2 level 3 innovation tiles. 3 level 2 innovation tiles. 3 level 1 innovation tiles. 2 tribe pawns of each color. 3 height 3 tribe pawns.

2 level 3 innovation tiles. 3 level 2 innovation tiles. 3 level 1 innovation tiles. 2 tribe pawns of each color. 3 height 3 tribe pawns. 2 darab 3-as szintű találmány jelző Origin kártyaszövegek fordítása Vágd ki a az egyes kártyákhoz tartozó lapokat a vonalak és a színes terület mentén, majd csúsztasd be a kártyavédő fóliába úgy, hogy

ANGOL NYELVI SZINTFELMÉRŐ 2012 A CSOPORT. to into after of about on for in at from

ANGOL NYELVI SZINTFELMÉRŐ 2012 A CSOPORT. to into after of about on for in at from ANGOL NYELVI SZINTFELMÉRŐ 2012 A CSOPORT A feladatok megoldására 45 perc áll rendelkezésedre, melyből körülbelül 10-15 percet érdemes a levélírási feladatra szánnod. Sok sikert! 1. Válaszd ki a helyes

On The Number Of Slim Semimodular Lattices

On The Number Of Slim Semimodular Lattices On The Number Of Slim Semimodular Lattices Gábor Czédli, Tamás Dékány, László Ozsvárt, Nóra Szakács, Balázs Udvari Bolyai Institute, University of Szeged Conference on Universal Algebra and Lattice Theory

Mestský úrad Rožňava '4.

Affinium LED string lp w6300 P10

Affinium LED string lp w6300 P10 Affinium LED string lp w6300 P10 Termékcsalád leírás Komplett, egyszerűen felszerelhető, flexibilis vezetékre szerelt LED modulok Philips LED Power meghajtóval Ideális reklámvilágítás; nagyméretű betükhöz

Parts of gas compressors

Parts of gas compressors Parts of gas compressors Info Version 1 Url http://com.mercell.com/permalink/44565844.aspx External tender id 139199-2014 Tender type Tender Document type Contract notice Procurement procedure Negotiated

A TÓGAZDASÁGI HALTERMELÉS SZERKEZETÉNEK ELEMZÉSE. SZATHMÁRI LÁSZLÓ d r.- TENK ANTAL dr. ÖSSZEFOGLALÁS

A TÓGAZDASÁGI HALTERMELÉS SZERKEZETÉNEK ELEMZÉSE. SZATHMÁRI LÁSZLÓ d r.- TENK ANTAL dr. ÖSSZEFOGLALÁS A TÓGAZDASÁGI HALTERMELÉS SZERKEZETÉNEK ELEMZÉSE SZATHMÁRI LÁSZLÓ d r.- TENK ANTAL dr. ÖSSZEFOGLALÁS A hazai tógazdasági haltermelés a 90-es évek közepén tapasztalt mélypontról elmozdult és az utóbbi három

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Sample letter number 5. International Culture Festival PO Box 34467 Harrogate HG 45 67F Sonnenbergstraße 11a CH-6005 Luzern Re: Festival May 19, 2009 Dear Ms Atkinson, We are two students from Switzerland

TRENDnetVIEW Pro szoftvert. ŸGyors telepítési útmutató (1)

TRENDnetVIEW Pro szoftvert. ŸGyors telepítési útmutató (1) TRENDnetVIEW Pro szoftvert ŸGyors telepítési útmutató (1) TRENDnetVIEW Pro/05.29.2014 Tartalomjegyzék TRENDnetVIEW Pro Management Software követelmények... 13 TRENDnetVIEW Pro Telepítése... 14 Videokamerák

ELOECMSzakmai Kongresszus2013

ELOECMSzakmai Kongresszus2013 ELOECMSzakmai Kongresszus2013 Keynote Horváth Szilvia Ügyvezető s.horvath@elo.com Cégünk rövid bemutatása 1871 Louis Leitz megalapítja első vállalatát 1995 Az első elektronikus Leitz dokumentumkezelő (ELOoffice)

Mellékeljük a meghívót. Az on vagy az alábbi telefon számon lehet rendelést tenni.

Mellékeljük a meghívót. Az on vagy az alábbi telefon számon lehet rendelést tenni. Invitation Meghívó (English and Hungarian) Az Amerikaiak a Magyarokért Alapítvány ezen belül az Amerikai Magyar Klub egy összekötő híd szerepét tölti be a két ország között. A magyar származású és érzelmű

POE cseregyakorlati kiírás 2017.

POE cseregyakorlati kiírás 2017. POE cseregyakorlati kiírás 2017. Application for POE (HuMSIRC Pécs) Exchange 2017. A Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete meghirdeti a 2017-os tanévre szakmai (SCOPE) és tudományos (SCORE) nemzetközi cseregyakorlatait.