192. aukció május 23. csütörtök

Download "192. aukció 2013. május 23. csütörtök"

1 192. aukció május 23. csütörtök

2 Oktatási központ Akkreditált intézmény, az országban egyedül akkreditált becsüsképzési programok FELN TTKÉPZÉSI INTÉZMÉNY AKKREDITÁLT 2012 AL-2725 ÚJ HELYSZÍN! 1062 Budapest, Andrássy út 53., az Oktogonnál V-Pearl Kft Budapest, Andrássy út 53., az Oktogonnál tel: ; fax: mobil: oktatas@v-pearl.hu

3 Bútorok, szőnyegek, Dr. Urai László patikaedény gyűjteménye, művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek árverése Árverés: május 23-án, csütörtökön 17 órától A kiállítás megtekinthető: május 11-től 18-ig naponta óráig Date of sale: 23 May 2012 Thursday 5 p.m. On view: May a.m. - 6 p.m. daily Budapest V., Balaton utca 8. Telefon: , Fax: A katalógus teljes anyaga látható a honlapon. További információk a nag@nagyhazi.hu -címen. A Magyar Műtárgy- és Régiségkereskedők Országos Szövetségének tagja 1

4 A műtárgyakat felvette: Mayer Vera festménybecsüs Mecseki Eszter művészettörténész, igazságügyi szakértő Nagy József festmény- és műtárgybecsüs Nagyházi Csaba festmény- és műtárgybecsüs Pavlicsné Haász Mónika műtárgybecsüs Az árverés vezetője: Soóky Marietta Kiadta a Nagyházi Galéria és Aukciósház, Budapest, Nyomtatta: 2

5 Árverési feltételek 1. A Nagyházi Galéria mint árverési ház az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, ügyfélkártya, illetve név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett VÉDETT tárgy esetében a évi LXIV. tv.-ben biztosított elővásárlási jogát a magyar állam érvényesíti. 3. Az Aukciósház mint kereskedelmi képviselő az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az Aukciósház fentartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverezését mellőzze. Licitlépcsők Emelkedés 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft 500 eft és 1000 eft között 50 eft 1000 eft és 2000 eft között 100 eft stb. 4. A vevő a vételárat készpénzben vagy annak 20%-át foglalóként az árverésen azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával (Visa, Master, Amex) is. A kereskedelmi képviselő biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 14 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő (az Árverési ház) az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. A vevő a kereskedelmi képviselő részére közvetítői díjat tartozik fizetni eft ( 50000) leütési árig 21%-ot, ezt meghaladó leütési ár esetén a HUF feletti összeg 18%-át. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 15. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Amennyiben az árverési vevő az árverést követően felszólítás ellenére a megbízás tárgyát nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesíti a költségei levonását követően a fennmaradt összeget pedig a vevő javára letétként őrzi. 7. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálatára rávegyen és így megkárosítson. 8. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 9. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincs helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első kételytől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az Aukciósház vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 10. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 11. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal, és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 12. VÉTELI MEGBÍZÁS: Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján, helyette a kereskedelmi megbízott a megbízásnak megfelelően hivatalból árverezhet, illetve telefonon személyesen licitálhat. Telefonos vételi megbízást 300 euró, ill. 80 eft alatt nem fogadunk el. Telefonos vételi megbízás esetén amennyiben a telefonos kapcsolat nem jön létre (a hívott fél bármilyen oknál fogva nem elérhető) a kikiáltási áron való vételi szándéknak tekintendő. Esetleg felmerülő kommunikációs problémákért felelősséget nem vállalunk. Vételi megbízásban meghatározott összeg 20%-a előlegképpen lefizetendő, amiről a megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást vagy az árverés résztvevői magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az előleget a vételi megbízás elismervényének ellenében minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, az előleg foglalónak tekintendő. 13. Az árverési katalógusban VÉDETT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról kivinni nem lehet. A VÉDETT jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő. 14. KIVITELI ENGEDÉLY: A kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. törvény rendelkezik. A kulturális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetők ki az országból. Az engedély nélkül, valamint a végleges kiviteli engedéllyel kivihető kulturális javak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) a Nagyházi Galériával együttműködő szakértő cég foglalkozik. FOR-ANT-EX, H-1071 Budapest, Városligeti fasor A részletekkel kapcsolatos előzetes információ és árajánlat a es telefonszámon vagy az info@forantex.hu címen kérhető. 15. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. A katalógusban jelzett euróárak kizárólag információs céllal szerepelnek. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta árfolyam. 16. SZÁLLÍTÁS: A tárgyak elszállítása vevő költségére és felelősségére történik. Nagyházi Galéria és Aukciósház, mint kereskedelmi képviselő Budapest, május 3

6 Conditions of sale 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Nagyházi Galéria Árverési Ház, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their paddle. Buyers may participate in the bidding only with a numbered bidding paddle. To receive a paddle buyers shall be registered with name and address, or client card preceding the auction. Being registered buyers acknowledge to accept the conditions of sale. 2. On the fall of the auctioneer s hammer, label to the offered lot will pass to the highest bidder acknowledged by the auctioneer. However, in case of lots marked as protected items (VÉDETT) in the catalogue, Hungarian museums reserve the right to buy the item at the hammer price. (Law No. LXIV. of 2001.) 3. The buyer has to pay 20% of the hammer price, as deposit, in cash immediately after the sale. In case the whole price is paid, the buyer can have the object after the sale. A possibility to pay the amount over the deposit within the space of 14 days is rendered by the agent. The deposit is part of the hammer price on condition that it is paid within 14 days. In case of non-payment within two weeks of the date of the sale, the agent Nagyházi Galéria Árverési Ház regards the buyer s bid as null and void in which case the buyer has no right to reclaim the deposit. Nagyházi Gallery reserves the right to reject the auctioning of certain lots listed in the catalogue. Bidding steps under HUF HUF between HUF HUF between HUF 5000 HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF 4. A buyer s premium shall be added to the hammer price and paid by buyers: 21% (including 5% artists royalty as enacted by Law No. LXXVI 1999.) of the hammer price up to and including HUF ( ) and 18% of the amount exceeding HUF (Law No. XXIX. 1996). 5. Immediately after sale the buyer assumes full risk and responsibility thereof for the lot including any loss or damage and for shipment. The auctioneer is not responsible for any damage occuring after the sale. If the buyer fails to ship the purchased item the auctioneer has the right to charge 5% of the price as storage and handling price per month from the fifteenth day of the date of the auction. In case the buyer fails to removed the goods in spite of being called upon to do so after 6 months the agent has the right to sell the item and will preserve the amount for the buyer as deposit minus expenses. 6. No seller may bid nor may any third party bid on seller s behalf in order to reach an unreasonably high price thus inflicting a loss on any other party. 7. All lots are available for inspection prior to and during the sale. 8. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The Auction House will not accept any complaints after the fall of the auctioneer s hammer ont he lot unless the item proves not to be genuine despite being marked so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her doubt to the provenance or the authenticity of the item, but no later than five years from the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee if an independent expert establishes that the item is not genuine. 9. All goods are sold with all faults and deficientions they have at the time of the sale without any warranty. 10. No object will be sold for an amount less than the estimate price in the catalogue. The auctioneer bears no responsibility for validity of the bids. The Auction House shall not be obliged to re-offer the lot for the hammer price at a future auction. 11. In our discretion, The Auction House will execute order bids or accept telephone bids as a convenience to clients who are not present at auctions in accordance with a purchase assignment. Telephone bids will not be accepted for items with starting prices below 300 ( HUF). Fifty per cent of the amount agreed upon in the order bid is to be paid prior to sale on which the buyer is to be given acknowledgement of receipt. In case a higher bid is l000 HUF for the same lot by a third party or is by buyers in the saleroom, the the advance will be paid back to the absentee bidder. If the order to buy is succesfully executed, 20% of the purchase price is to be considered as deposit from the advance. 12. No objects marked VÉDETT (protected) in the catalogue may be taken abroad. Owners of protected goods will be registered by museums which should be notified in the case of any change in ownership. 13. The exportation of cultural goods is governed by the Law No. LXIV of Cultural goods may be finally exported from the country only in the possession of a license issued by the National Office of Cultural Heritage. A special company in corporation with Nagyházi Gallery is dealing with the exportation of cultural goods to be exported without license or with a final exportation license (licensing, packaging, customs clearance, transportation). A previous information as to details, as well as expertise and quotation are available through the telephone numbers , or during the auction at the site. 14. Credit Cards may be accepted at the sale. 15. Unsold lots may be asked to be re-auctioned by the agent at the end of sale. The Euro rate indicated in the catalogue is only for information. The basis of the account shall always be the exchange rate at the date of the payment of the purchase price. Nagyházi Galéria and Aukciósház as agent/auctioner Budapest, May

7 Important Information for Buyers Absentee Bids If instructed we will execute bids and advise intending purchasers. This service is free. Lots will always be bought as cheaply as is allowed by other bids. In the event of identical bids the earliest will take precedence. Always indicate a top limit the amount to which you would bid if you were attending the auction yourself. Buy of unlimited bids will not be accepted. Orders when placed by telephone are accepted only at the sender s risk and must be confirmed before the sale by letter or fax (with bank guarantee attached)fax no. for bids only: Nagyházi Gallery (36-1) To ensure a satisfactory service to bidders we strongly urge you to send bids so that they are received at least 24 hours before the sale. Paddle Bidding To assist the progress of the sale all intending buyers are asked to collect a bidding paddle before the commencement of selling. All intending purchasers should bring with them some person settingal identifications. The numbered paddle may be used to indicate your bid to the auctioneer during the sale. Should you be the successful buyer of any lot please ensure that your bid paddle can be seen by the auctioneer and that it is your number that is called out. Should there be any doubts as to price or buyer please draw the auctioneer s attention to it immediately. All lots sold will be invoiced to the name and address given on the issue of the numbered bid paddles and cannot be transfered to other names and addresses. Please do not mislay your paddle. In the event of loss please inform the sales clerk immediately as others could misuse your paddle. At the end of sale please return the paddle to the registration desk. Storage Charges Items not collected within 14 days will be liable to storage transport and insurance charges. Methods of Payment Payment should preferably be made in cash immediately after the sale (see conditions of sale, point 3. and 4). The starting prices placed in the catalogue are given in euro based on rates of exchange i.e. the date for the dead-line of the catalogue. Please, note, that rates of exchange may be different on the date of sale. For telephone bidding and absentee bids only: payment in HUF to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in EUR to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in GB Pound to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.). Please include lot number, your name, account number and invoice number with your instructions to the bank. (Payment has to be made immediately for absentee bids and telephone bidders.) Buyers are advised that property will not be released until payments have been cleared. Despatch will be at the buyers expense. Fontos információk a vásárlók számára Írásbeli vételi megbízás Megbízás alapján is teljesítünk vásárlásokat. Szolgáltatásunk ingyenes. A tételt a többi licit függvényében a lehető legalacsonyabb áron biztosítjuk. Ugyanolyan összegű megbízás esetén a korábban beérkezőt részesítjük előnyben. Kérjük, mindig határozza meg a felső limitet, azt az összeget, amit, ha részt vesz az aukción, megadna a tárgyért. Enélkül vásárlási megbízásokat vagy korlátlan limiteket nem fogadunk el. Telefonmegbízásokat csak a megbízó kockázatára és írásbeli (levelével vagy fax bank garancia) megerősítés alapján fogadunk el. Faxszámunk vételi megbízás esetén: Nagyházi Galéria (36-1) A sikeres licit érdekében határozottan felhívjuk a figyelmét, hogy megbízását legkésőbb 24 órával az aukció előtt juttassa el. Licitálás tárcsával Az aukció megkönnyítése érdekében kérjük kedves vásárlóinkat, hogy tárcsával árverezzenek. A számozott tárcsák megkönnyítik az aukció vezetőjének, hogy az Ön licitjét azonosítani tudja. Abban az esetben, ha Ön a sikeres licitáló, kérjük, győződjön meg arról, hogy az aukció vezetője az Ön számával ütötte le a tételt. Bármilyen probléma esetén azonnal jelezzen az aukció vezetőjének. Az Ön kényelme érdekében lehetőség van regisztrálásra. Ez esetben az Önnél leütött tételeket tárcsaszámával gyűjtjük, melyet licitálása befejezése after egyben rendezhet. Fizetés módja A fizetés módja az árverési feltételek 4. és 5. pontja szerint készpénzzel történik. A kikiáltási árakat euróban a katalógus lezárásakor érvényes árfolyam alapján számítottuk ki. Az árverés idején ettől eltérő árfolyam lehetséges. Telefonon történő licit vagy írásbeli vételi megbízás esetén a vételárat a Nagyházi Galéria számlájára: forint átutalása esetén IBAN HU ; euró átutalása esetén IBAN HU ; GB Pound átutalása esetén IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. Budapest, Váci u. 38.) küldeni szíveskedjék. A szállítás költségei a vevőt terhelik. 5

8 Credenza Itália, 17. sz., tömör diófa, faragott és esztergált díszítéssel, eredeti zárszerkezettel és kulccsal, cm Kikiáltási ár: eft Kelengyeláda Itália, 17. sz., tömör diófa, eredeti zárszerkezettel, cm Kikiáltási ár: 480 eft

9 Karszék, 2 db Itália, 18. sz., tömör diófa, faragott és aranyozott díszítéssel cm Kikiáltási ár: 280 eft Asztal Itália, 17. sz., tömör diófa, faragott díszítéssel, négy fiókkal, cm Kikiáltási ár: 850 eft

10 Asztal magyar, 18. sz. második fele, asztallap diófa, jávorfa, cseresznyefa és paliszander berakással tömör diófa lábon faragott díszítéssel sérült, ,5 cm Kikiáltási ár: 340 eft Karszék, 2 db Bologna, 18. sz., tömör diófa faragott, aranyozott és esztergált díszítéssel cm Kikiáltási ár: 180 eft 620 8

11 Támlásszék, 8 db Bologna, 18. sz., tömör diófa faragott, esztergált díszítéssel, ,5 45 cm Kikiáltási ár: 480 eft

12 508. tétel részletei 10

13 Vargueno spanyol, 17. sz. első fele, tömör diófa test, kovácsoltvas és aranyozott bronz veretekkel, veretek alatt bársony berakással, belsejében 15 fiókkal és 4 kulccsal zárható rekesszel faragott díszítésű fiók homloklapjain csontberakásos és aranyozott díszítéssel eredeti kulccsal és zárral, állványzat 1900 körüli, ,5 45 cm; állványzat: m: 76 cm Kikiáltási ár: eft

14 Asztal Itália, 18. sz., fenyőfa alapon diógyökér borítással, diófa, topolyagyökér, paliszander, jávorfa, mahagóni intarziával, csillagintarziával, esztergált, faragott lábazaton cm Kikiáltási ár: 360 eft Asztal osztrák, 18. sz., tölgyfa és fenyőfa, faragott díszítéssel, asztallap: diófa borítással, csillagintarziával, elhúzható asztallapja alatt 6 kis fiókkal, pótlásokkal, sérült 80, cm Kikiáltási ár: 220 eft

15 Kétajtós szekrény német, 17. sz. vége, tömör tölgyfa, faragott figurális díszítéssel, eredeti zárszerkezettel, nemesi címerrel, alul két fiókkal, sérült, cm Kikiáltási ár: eft

16 Komód osztrák, 18. sz. vége fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa, cseresznyefa és paliszander berakással, 2 eredeti zárral, 1 zár hiányzik, sérült, 1 db kulccsal cm Kikiáltási ár: 420 eft Láda Balatonfelvidék, 19. sz. eleje tölgyfa, diófa, jávorfa és paliszander intarziával, kovácsoltvas fogantyúkkal és veretekkel, lábai pótoltak ,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft

17 Tálalószekrény osztrák, 1780 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa, cseresznyefa, paliszander intarziával, öntött sárgaréz veretekkel, felső rész belsejében 4 nagy és 1 kis fiókkal, eredeti zárszerkezettel, kulccsal sérült, felső és alsó rész nem összetartozó, ,5 67 cm Kikiáltási ár: 800 eft

18 Tálalószekrény magyar, 1800 körül, fenyőfa alapon cseresznyefa borítással, faragott, aranyozott díszítéssel, sérült, hiányos, cm Kikiáltási ár: 480 eft Sarokvitrin osztrák, 19. sz., fenyőfa alapon diófa borítással, faragott díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 180 eft

19 Írószekreter osztrák, körül, fenyőfa alapon diófa, tölgyfa, juhar- és cseresznyefa borítással, 3 fiókban eredeti zárszerkezettel lehajtható írólap mögött rekeszekkel és 2 fiókkal, kulccsal, felújított, cm Kikiáltási ár: eft

20 Írószekreter osztrák, 18. sz. vége, fenyőfa alapon diófa és topolyafa borítással felső rész belsejében 13 kis fiókkal és 1 zárható rekesszel lehajtható írólapja mögött 6 kis fiókkal és rekeszekkel kulccsal, sérült, cm Kikiáltási ár: 950 eft Írószekreter osztrák, 19. sz., fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa és paliszander berakással, lehajtható írólapja mögött 6 kis fiókkal, kulccsal ,5 59 cm Kikiáltási ár: 420 eft Láda Balatonfelvidék, 19. sz. eleje tölgyfa, jávorfa intarziával, madaras díszítéssel, kovácsoltvas fogantyúval zár hiányzik, belsejében ládafiókkal, felújított, cm Kikiáltási ár: 200 eft

21 Írószekreter magyar, 1800 körül, fenyőfa alapon diófa és diógyökér borítással lenyitható írólap mögött négy kis fiókkal, felújított, cm Kikiáltási ár: eft

22 Fiókos kisszekrény osztrák, 18. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa intarziával, faragott díszítéssel, zárak hiányoznak, cm Kikiáltási ár: 240 eft Szék magyar, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással, felújított állapotban, cm Kikiáltási ár: 40 eft Kanapé flamand, 18. sz., tömör diófa, faragott díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 180 eft

23 Tálalószekrény magyar, 18. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, faragott díszítéssel alsó részében eredeti zárakkal, sérült, ,5 cm Kikiáltási ár: eft

24 Smizett holland, 1900 körül, mahagóni korpuszon, mahagóni borítással jávorfa intarziával, 1 db kulccsal Feleki Kamill színművész hagyatékából, sérült, ,5 47 cm Kikiáltási ár: 180 eft Tálalószekrény holland, 19. sz., tölgyfa alapon mahagóni borítással jávorfa és paliszander berakással, faragott lábakon lent három fiókkal, cm Kikiáltási ár: 280 eft Szalonasztal Itália, 18. sz., lábazat tömör tölgyfa, faragott díszítéssel, asztallap: mahagóni borítással jávorfa, paliszander és csont berakással sérült, hiányos, asztallap és lábazat későbbi párosítás, cm Kikiáltási ár: 180 eft

25 Kétajtós szekrény holland, 1900 körül tölgyfa alapon diófa borítással, gazdag jávorfa intarziával, tetején rejtett fiókkal, alul és a belsejében 1-1 fiókkal, 1 db kulccsal, felújított Feleki Kamill színművész hagyatékából 192, ,5 cm Kikiáltási ár: 460 eft Szalonasztal osztrák, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással, mahagóni, jávorfa, cseresznyefa intarziával, egy kis fiókkal, m: 74 cm; d: 70,5 cm Kikiáltási ár: 220 eft

26 Vitrin osztrák, 1900 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, topolyafa és rózsagyökér intarziával, faragott díszítéssel, csiszolt üvegekkel, 4 db fiókkal, kulccsal, 158, ,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft Ágy osztrák, 1810 körül, fenyőfa alapon cseresznyefa borítással, paliszander, jávorfa és fém intarziával, tusfestett díszítéssel, sérült, cm Kikiáltási ár: 100 eft

27 Írószekreter magyar, 18. sz. második fele fenyőfa alapon diófa borítással, diógyökér berakással, felső részén 2 nagy és 6 kis fiókkal, eredeti zárszerkezettel, 1 zár és 2 zárpajzs hiányzik, 1 kulccsal, cm Kikiáltási ár: 850 eft Szófa magyar, 19. sz. vége, tömör diófa lábakon, faragott díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 120 eft

28 Sarokvitrin osztrák, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, topolyagyökér berakással, csiszolt üvegekkel, kulccsal 183, cm Kikiáltási ár: 220 eft Könyvszekrény osztrák, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással, kulccsal, cm Kikiáltási ár: 180 eft Szalonasztal magyar, 19. sz. közepe fenyőfa alapon diófa és topolyafa borítással, 1 fiókkal ,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft

29 Könyvszekrény osztrák, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, feketére pácolt oszlopokkal és osztó lécekkel, 167,5 89,5 45 cm Kikiáltási ár: 180 eft Könyvszekrény magyar, 19. sz. eleje, fenyőfa alapon topolyafa borítással, feketére pácolt oszlopokkal, aranyozott peremdísszel, sérült, cm Kikiáltási ár: 180 eft Asztal magyar, 19. sz. közepe fenyőfa alapon haboskőris borítással, paliszander berakással egy fiókkal, cm Kikiáltási ár: 120 eft

30 Képóra Ausztria, 19. sz. második fele olaj, fémlemez, faragott keretben, jelzés nélkül, 1/4 ütős spindlis szerkezet és kétféle dallamot játszó zenélő szerkezet, zsinóros összeköttetés az óraszerkezettel, működik, egykor Simor János érsek, majd Csombor Gyula gyűjteményében cm Kikiáltási ár: 650 eft Asztal osztrák, 18. sz., faragott, aranyozott hársfa, tetején márványlap törött, sérült, cm Kikiáltási ár: 300 eft

31 Asztali óra francia, 19. sz. első fele, tűzaranyozott bronz tok, plasztikus Merkúr figurával, lábai tengeri kígyókból formálva, római és arab számos percbeosztásos zománcozott számlap, nem működik, sérült, m: 14 cm Kikiáltási ár: 70 eft Kandalló óra francia, 19. sz. közepe, 1/2-es ütős szerkezet, aranyozott sárgaréz tok, római számos fém számlap, fiatal nemes hölgy alakjával, kulccsal, inga hiányzik, működik, ,5 cm Kikiáltási ár: 280 eft Kanapé Róma, 18. sz., faragott, aranyozott fa, cm Kikiáltási ár: 480 eft

32 Keretóra magyar, 19. sz. második fele, 1/4 ütős óraszerkezet, aranyozott, blondelmasszás keretben, ingával, tok sérült, szerkezet tisztításra szorul, cm Kikiáltási ár: 90 eft Keret magyar, 19. sz. közepe, faragott, aranyozott hársfa és fenyőfa, ökörszemes díszítéssel, belső méret: 79,5 63,5 cm, külső méret: 95,5 79,5 Kikiáltási ár: 80 eft Tükör magyar, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással, faragott, aranyozott, ökörszemes díszítéssel, 91 59,5 cm Kikiáltási ár: 70 eft

33 Tükör osztrák, 18. sz. vége faragott, aranyozott fa, oromdíszében ifjú portréja virágkoszorúban, fazettált tükörlappal, kis sérülésekkel cm Kikiáltási ár: 340 eft Falióra Bécs, 1800 körül 1/4 ütős szerkezet, aranyozott, faragott fa tok oroszlánpárral és szőlőindával díszítve, arab számos, naptár és percbeosztásos, zománcozott számlap, Johann Böch in Wien jelzéssel, nem működik, sérült, üveg törött, kulcs nélkül, 99 42,5 15 cm Kikiáltási ár: 240 eft Tükör magyar, 1900 körül faragott, aranyozott hársfa, cm Kikiáltási ár: 50 eft Tükör magyar, 1900 körül, faragott, aranyozott hársfa, csiszolt tökörrel, cm Kikiáltási ár: 140 eft

34 Virágcsendélet Festetics Gizella ( ) munkája, selyem alapon selyemszál hímzéssel, jelezve jobbra lent: F. G., egykorú biedermeier keretben, 33 26,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Asztali óra Sopron, 1820 körül, 1/4 ütős szerkezet, számlapján Joseph Glenner in Oedenburg jelzéssel, feketére pácolt fa tok, kulccsal, ingával, működik, tok és számlap sérült, ütés nem működik, m: 46 cm Kikiáltási ár: 240 eft Kandalló óra német, 19. sz. vége, 1/2-es ütős, ingás szerkezet, fekete márvány tokban, működőképes, számlap sérült, szerkezet tisztításra szorul, 33 28,5 15,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Gyertyatartó pár német, 18. sz. második fele, ón sérült, hiányos, m: 73 cm; 72 cm Kikiáltási ár: 120 eft

35 Kandalló óra magyar, 19. sz. közepe, 1/4 ütős szerkezet, feketére pácolt fa tok, alabástrom oszlopokkal, faragott, aranyozott és gyöngyház díszítéssel, ingával, működik, felső részén festett képmezőkkel, ingával, üveges ajtó hányzik, óraszerkezet tisztításra szorul, m: 70 cm Kikiáltási ár: 280 eft Kandalló óra osztrák, 19. sz. eleje, Osthalder in Wien jelzettel, 1/4 ütős szerkezet, számlapján mozgó figurákkal, fa tok, alabástrom oszlopokkal, préselt, aranyozott sárgaréz és faragott fa díszítéssel, ingával, kulccsal, sérült, kis hiányokkal, egyik oszlop pótolt, működik, m: 64 cm Kikiáltási ár: 550 eft Gyertyatartó magyar, 18. sz. faragott, aranyozott fa sérült, hiányos, m: 49 cm Kikiáltási ár: 40 eft Szekrényóra bécsi típusú, 19. sz. vége, 1/4 ütős, ingás szerkezet, esztergált díszítésű diófa tokban, a számlap restaurált, működőképes, cm Kikiáltási ár: 120 eft Gyertyatartó pár osztrák, 18. sz. második fele faragott, aranyozott hársfa sérült, m: 66 cm; 64 cm Kikiáltási ár: 240 eft

36 Írókomód magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, topolyagyökér és jávorfa intarziával, lenyíló írólapja mögött 5 db kis fiókkal, ,5 63 cm Kikiáltási ár: 140 eft Íróasztal magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, topolyafa és jávorfa intarziával, oldalsó két ajtaja mögötti fiókok pótoltak, írólapján filc borítással, cm Kikiáltási ár: 150 eft

37 Vitrin magyar, 19. sz. második fele fenyőfa alapon diófa borítással, topolyafa berakással sérült, cm Kikiáltási ár: 95 eft Írószekreter magyar, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon diófa borítással, mahagóni és jávorfa intarziával, lenyíló lapja mögött 8 kis fiókkal, tusfestett díszítéssel, 3 titkos fiókkal, felújított, cm Kikiáltási ár: 380 eft Kanapé magyar, 1840 körül fenyőfa alapon diófa borítással kisebb sérülésekkel cm Kikiáltási ár: 180 eft

38 Ruhásszekrény pár magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, faragott díszítéssel, sérült, cm Kikiáltási ár: 80 eft Komód magyar, 19. sz. második fele fenyőfa alapon diófa borítással jávorfa intarziával, 4 db fiókkal öntött sárgaréz veretekkel, sérült, ,5 cm Kikiáltási ár: 190 eft

39 Ebédlőgarnitúra, 9 db-os magyar, 1920 körül fenyőfa alapon diófa borítással, kihúzható asztallappal, vendéglap pótlás, 6 db szék: 91, cm 1 db asztal: cm 2 db karszék: cm Kikiáltási ár: 360 eft Zsúrkocsi magyar, 1920 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, faragott díszítéssel, krómozott fogantyúkkal, görgőkön, cm Kikiáltási ár: 90 eft Szalonasztal magyar, 1870 körül, fenyőfa alapon diófa borítással 76, cm Kikiáltási ár: 80 eft

40 Kártyaasztal magyar, 1920 körül, fenyőfa alapon diófa és mahagóni borítással, jávorfa, cseresznyefa berakással, négy kis fiókkal, egy veret hiányos, cm Kikiáltási ár: 80 eft Fotel osztrák, 1920 körül, feketére pácolt bükkfa lábain nikkelezett sárgaréz díszítéssel, cm Kikiáltási ár: 90 eft Kisasztal osztrák, 1910 körül, fenyőfa alapon paliszander borítással, egy fiókkal, szétnyitható asztallap mahagóni borítással, kulccsal, alakított, cm Kikiáltási ár: 60 eft

41 Ülőgarnitúra, 5 db-os osztrák, 1910 körül, hajlított, gőzölt bükkfa, asztallap mahagóni borítással, asztal: 75 75,5 50,5 cm; karszék: cm Kikiáltási ár: 180 eft Tükör magyar, 1900 körül mahagóni borítással, jávorfa intarziával, csiszolt tükörlapokkal, cm Kikiáltási ár: 60 eft Ablakpár Róth Miksa munkája 1900 körül, színes ólomüveg, fenyőfa keretben cm Kikiáltási ár: 480 eft

42 Posztamens pár magyar, 1900 körül, diófa faragott díszítéssel, m: 103 cm Kikiáltási ár: 80 eft Posztamens 20. sz. közepe faragott márvány, m: 125 cm Kikiáltási ár: 80 eft Állólámpa, 2 db Fischer József, Budapest, körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, öntött bronz talpon és veretekkel, búrák pótoltak, petróleum lámpából alakított szereléke felújított, m: 143 cm Kikiáltási ár: 480 eft Íróasztal magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással fiókos felépítménnyel, esztergált díszítéssel, kulccsal, cm Kikiáltási ár: 180 eft Esernyőtartó osztrák, 19. sz. közepe, fenyőfa alapon cseresznyefa borítással, fém betét hiányzik, m: 70 cm Kikiáltási ár: 50 eft

43 Konzolasztal magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, faragott díszítéssel, felújított, ,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Kétajtós szekrény osztrák, 19. sz. első fele, fenyőfa alapon diófa borítással, cm Kikiáltási ár: 120 eft Varróasztal magyar, 1900 körül, fenyőfa alapon cseresznye- és topolyafa borítással, két fiókkal, esztergált lábakon, 75, ,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Toalett asztal magyar, 19. sz. vége, feketére pácolt fa, vésett, aranyozott díszítéssel, öntött sárgaréz veretekkel, belsejében tükörrel és rekeszekkel cm Kikiáltási ár: 80 eft

44 Szekrényke-asztalos mesterremek magyar, 1900 körül, mahagóni, alul egy fiókkal, belsejében három fiókkal, kulccsal cm Kikiáltási ár: 60 eft Marionett bábú német, 20. sz. eleje, faragott, festett fa és gipsz, textil, fémszál és gyöngy rátéttel, m: 26 cm Kikiáltási ár: 38 eft Szivartartó doboz osztrák, 1920 körül, feketére pácolt-lakkozott fa aranyozott díszítéssel, felhúzható zeneszerkezettel, m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 42 eft Zenedoboz német, 19. sz. közepe, 6 dallamot játszó szerkezet, intarziás pácolt diófa dobozban, működik, felújított, kulcs hiányzik, cm Kikiáltási ár: 140 eft

45 Kaukázusi Kuba szőnyeg 19. sz. vége, gördesz csomózás, cm Kikiáltási ár: 80 eft Kaukázusi Lezgi szőnyeg 1900 körül, gördesz csomózás, helyenként kopott Feleki Kamill színművész hagyatékából, cm Kikiáltási ár: 140 eft

46 Iráni Madaras Shiráz szőnyeg 1900 körül, szenné csomózás kissé kopott, cm Kikiáltási ár: 90 eft Kaukázusi Erivan szőnyeg 19. sz. vége, gördesz csomózás, szélein sérült, egyenletesen kopott, cm Kikiáltási ár: 120 eft Iráni Szenné szőnyeg 1900 körül, kilim technika cm Kikiáltási ár: 95 eft Anatóliai kilim szőttes pár 19. sz. vége, apró sérülésekkel cm Kikiáltási ár: 120 eft

47 Türkmén Tekke sátorajtó takaró 19. sz. vége, szenné csomózás cm Kikiáltási ár: 90 eft Iráni Afsar szőnyeg 19. sz. vége, szenné csomózás kopott, cm Kikiáltási ár: 120 eft Kaukázusi Karabag szőnyeg 1900 körül, gördesz csomózás cm Kikiáltási ár: 110 eft

48 Perzsa Joragán szőnyeg 1900 körül, gördesz csomózás, cm Kikiáltási ár: 460 eft Kaukázusi Shirván-Baku szőnyeg 19. sz. vége, gördesz csomózás, sérült, kopott, cm Kikiáltási ár: 80 eft Kaukázusi Medalionos kazak szőnyeg 19. sz. vége, gördesz csomózás, kissé kopott, végein hiányos, cm Kikiáltási ár: 280 eft

49 Iráni Virágos Mahal szőnyeg 1900 körül, szenné csomózás cm Kikiáltási ár: eft

50 Anatóliai Panderma imaszőnyeg 1900 körül, szenné csomózás, egyenletesen kopott, cm Kikiáltási ár: 90 eft Iráni Herati szőnyeg 1900 körül, szenné csomózás 181,5 135 cm Kikiáltási ár: 80 eft Anatóliai Panderma szőnyeg 1900 körül, szenné csomózás cm Kikiáltási ár: 120 eft Anatóliai Bergamo szőnyeg 17. sz.(?), gördesz csomózás, vászon alapra dolgozva töredékes, sérült, cm Kikiáltási ár: 280 eft

51 Iráni Kerman szőnyeg 20. sz. eleje, szenné csomózás, cm Kikiáltási ár: 80 eft Iráni Kirmán szőnyeg 20. sz. eleje, szenné csomózás, rojt hiányzik, cm Kikiáltási ár: 80 eft Iráni Khoraszán szőnyeg 1900 körül, szenné csomózás jó állapotú, kisebb kopásokkal, cm Kikiáltási ár: 360 eft Iráni Kásán szőnyeg 20. sz. eleje, szenné csomózás kopott, cm Kikiáltási ár: 60 eft

52 Dr. Urai László gyűjteménye A gyűjtők és múzeumi szakemberek körében régóta ismert az Urai patikaedény gyűjtemény. Legtöbben csak hallottak róla, így vált legendássá ez a több, mint száz darabos kollekció. Kiállításunkon és aukciónkon most mindenki megcsodálhatja ezeket a tárgyakat, és megalapozhatja, vagy bővítheti saját gyűjteményét. Dr. Urai László orvos, egyetemi professzor páratlan szorgalommal, kitartással szerezte be gyűjteménye darabjait. A tárgyegyüttes jelentős része, szintén a híres Pekár gyűjteményből származik, melyeket 1922-ben aukcionáltak. ( Az Ernst Múzeum Aukciói XIII. Bp. 1922) 612. Albarello Észak-Itália, Ligura, 18. sz. eleje, ónmázas, festett fajansz, Pekár Imre gyűjteményéből, sérült, m: 26,5 cm Kikiáltási ár: 340 eft Albarello Észak-Itália, 17. sz., ónmázas fajansz Wilpe sifra... felirattal, sérült, repedt, m: 29 cm Kikiáltási ár: 320 eft

53 Dr. Urai László gyűjteménye Patikaedény-Albarello Észak-Itália, 17. sz. vége ónmázas, festett fajansz sérült, m: 23 cm Kikiáltási ár: 320 eft Szirupkanna Faenza, 17. sz., ónmázas, festett fajansz Zuccaro rosso felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, pereme restaurált, m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 240 eft Albarello Velence, 17. sz., ónmázas, festett fajansz, Szűz Mária ábrázolással és Sassa Frasso felirattal, restaurált, m: 23 cm Kikiáltási ár: 380 eft Patikaedény-Albarello Itália, 18. sz. eleje, ónmázas fajansz sérült, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft Albarello Palermo, 18. sz. eleje, ónmázas, festett fajansz, restaurált, m: 15,5 cm Kikiáltási ár: 110 eft Albarello Itália, 18. sz. első fele, ónmázas fajansz, márványos mintával, mázhibás, m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft

54 620. Dr. Urai László gyűjteménye Patikaedény Itália, 1700 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 20 cm Kikiáltási ár: 180 eft Albarello spanyol, 18. sz. második fele, ónmázas, festett fajansz, sérült, repedt, m: 20,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Patikaedény Itália, 1700 körül, ónmázas fajansz, restaurált, m: 20 cm Kikiáltási ár: 180 eft Patikaedény-Albarello forma Nápoly, 17. sz., ónmázas, festett fajansz, Diadragsanti felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 140 eft Albarello Közép-Itália, 17. sz., ónmázas, festett fajansz, Ung to. Pettorale felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, sérült, hiányos, m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Albarello Dél-Itália, 1622, ónmázas, festett fajansz, Dia Finicov és GF felirattal, sérült, m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 140 eft

55 Dr. Urai László gyűjteménye Patikaedény Szicília, 17. sz. második fele ónmázas, festett fajansz Pekár Imre gyűjteményéből apró sérülésekkel, m: 27 cm Kikiáltási ár: 280 eft Szirupkanna Itália, 17. sz. első fele ónmázas, festett fajansz kiöntője restaurált, m: 20 cm Kikiáltási ár: 380 eft Szirupkanna Itália, 17. sz. ónmázas, festett fajansz kis sérüléssel, m: 20 cm Kikiáltási ár: 160 eft Szirupkanna Itália, 18. sz. eleje ónmázas, festett fajansz Pekár Imre gyűjteményéből m: 21,5 cm Kikiáltási ár: 260 eft

56 630. Dr. Urai László gyűjteménye Albarello Itália, 1600 körül, ónmázas, festett fajansz sérült, m: 36 cm Kikiáltási ár: 800 eft Albarello Észak-Itália, Ligura, 18. sz. eleje ónmázas, festett fajansz, restaurált, m: 30,5 cm Kikiáltási ár: 280 eft

57 Dr. Urai László gyűjteménye Albarello Észak-Itália, 18. sz. első fele, ónmázas, festett fajansz, apró mázhibával, m: 33 cm Kikiáltási ár: 360 eft Albarello Velence, 1600 körül ónmázas, festett fajansz, sérült, m: 32,5 cm Kikiáltási ár: 900 eft

58 634. Dr. Urai László gyűjteménye Patikaedény Itália, 18. sz. közepe, ónmázas, festett fajansz, Fr. santat. mex. felirattal, kis sérülésekkel, m: 12 cm Kikiáltási ár: 55 eft Patikaedény Delft, 17. sz. vége, ónmázas, festett fajansz Ex scordii felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, alján P jelzéssel, sérült, m: 11,5 cm Kikiáltási ár: 48 eft Patikaedény Faenza, 18. sz. eleje, ónmázas, festett fajansz, Seme: Dy Papavero Bianco felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, restaurált, m: 11,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Patikaedény Delft, 19. sz. második fele, ónmázas, festett fajansz, F Tamar felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, apró sérülésekkel, m: 18 cm Kikiáltási ár: 90 eft Patikaedény Itália, 18. sz. közepe, ónmázas, festett fajansz, Mell: Pectorale felirattal, sérült, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 90 eft Albarello Faenza, 18. sz. eleje, ónmázas, festett fajansz, Triphere sine opio felirattal, restaurált, m: 18 cm Kikiáltási ár: 150 eft

59 Dr. Urai László gyűjteménye Szirupkanna Itália, 16. sz. vége, ónmázas, festett fajansz, Mels rosats fimpe felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, restaurált, m: 20 cm Kikiáltási ár: 220 eft Szirupkanna Itália, 1767, ónmázas, festett fajansz, pápai címerrel, Ol di castoreo felirattal, sérült, m: 19 cm Kikiáltási ár: 220 eft Szirupkanna Itália, Ligura, 1709, ónmázas, festett fajansz, Syr. de pomis tom: pto, fülén 1709 F. B. felirattal, restaurált, m: 19,5 cm Kikiáltási ár: 160 eft Szirupkanna Észak-Itália, 17. sz. második fele ónmázas, festett fajansz, Syr bptonira felirattal, apró sérüléssel, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 220 eft Szirupkanna Itália, 18. sz. első fele, ónmázas, festett fajansz Sir: Di Stecca de felirattal, apró sérüléssel, m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft Szirupkanna Itália, 18. sz. eleje, ónmázas, festett fajansz, Sirup mels ros spo felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, kis sérüléssel, m: 22 cm Kikiáltási ár: 320 eft

60 646. Dr. Urai László gyűjteménye Albarello Itália, 1742, ónmázas, festett fajansz sérült, m: 21 cm Kikiáltási ár: 180 eft Patikaedény Itália, Palermo(?), 18. sz. első fele, ónmázas, festett fajansz, Pekár Imre gyűjteményéből, sérült, m: 26 cm Kikiáltási ár: 180 eft Albarello Urbino, 17. sz., ónmázas, festett fajansz apró sérüléssel, m: 22 cm Kikiáltási ár: 280 eft Albarello Itália, 18. sz. első fele, ónmázas, festett fajansz Fucc. u. absinth condens felirattal Pekár Imre gyűjteményéből, m: 9,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Patikaedény Itália, 18. sz., ónmázas, festett fajansz Cassia-Senna felirattal, alján kék spiráljegy, talpán apró csorbulással, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 130 eft Albarello Itália, 18. sz. első fele ónmázas, festett fajansz sérült, m: 12 cm Kikiáltási ár: 80 eft

61 Dr. Urai László gyűjteménye Albarello Itália, 17. sz, ónmázas, festett fajansz apró sérülésekkel, m: 28,5 cm Kikiáltási ár: 220 eft Szirupkanna Urbino, 17. sz. eleje, ónmázas, festett fajansz, Ar oximel semplio felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, restaurált, m: 22,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft

62 654. Dr. Urai László gyűjteménye Albarello Itália, 17. sz. második fele, ónmázas, festett fajansz, Sant alb. felirattal, kis sérüléssel, m: 25 cm Kikiáltási ár: 320 eft Szirupkanna Savona, 17. sz., ónmázas, festett fajansz Syr de suco fumar felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, alján jelzett, sérült, m: 21,5 cm Kikiáltási ár: 380 eft

63 Dr. Urai László gyűjteménye Patikedény Itália, Castelli, 1701, ónmázas, festett fajansz, QB. Consolide Maior felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, restaurált, m: 27,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft Albarello Castelli(?), 18. sz. első fele, ónmázas, festett fajansz, Pekár Imre gyűjteményéből, sérült, m: 26,5 cm Kikiáltási ár: 360 eft

64 658. Dr. Urai László gyűjteménye Albarello Itália, 18. sz. első fele ónmázas, festett fajansz Sief. hib. f. op. felirattal talpa restaurált, m: 10,5 cm Kikiáltási ár: 60 eft Albarello Itália, 17. sz. második fele, ónmázas, festett fajansz Pnt. mastir. felirattal, restaurált, m: 10 cm Kikiáltási ár: 48 eft Patikaedény Holics, 18. sz. második fele, festett keménycserép, Ex taraxa felirattal, alján Holitsch jelzéssel, repedt, m: 12 cm Kikiáltási ár: 40 eft Patikaedény Holics, 18. sz. vége, festett keménycserép, O cornu ceev felirattal, alján Holitsch jelzéssel, m: 10 cm Kikiáltási ár: 40 eft Patikaedény Holics, 18. sz. vége, ónmázas, festett fajansz, alján HF jelzéssel, talppereme sérült m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 90 eft Patikaedény Holics, 18. sz. második fele festett keménycserép, Ax taxi felirattal, apró sérülésekkel, m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 70 eft Patikaedény Holics, 18. sz. közepe ónmázas, festett fajansz alján H jelzéssel, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft

65 Dr. Urai László gyűjteménye Patikaedény Tata, 18. sz. második fele, ónmázas, festett fajansz, Pekár Imre gyűjteményéből, hajszálrepedt, m: 16,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Patikaedény Holics, 18. sz. közepe, ónmázas, festett fajansz, Extr mall febr felirattal, restaurált, m: 16 cm Kikiáltási ár: 80 eft Patikaedény Tata, 18. sz. második fele, ónmázas, festett fajansz, Pulp. pass. felirattal, sérült, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 120 eft Patikaedény Ausztria, 18. sz. közepe, festett fajansz, Ext: trifo: fib. felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, m: 16 cm Kikiáltási ár: 80 eft Patikaedény Ausztria, 18. sz. közepe, ónmázas, festett fajansz, Sulfuret: hybargur: subi rub felirattal, festése kopott, hiányos, alsó pereme sérült, m: 16 cm Kikiáltási ár: 80 eft Patikaedény Ausztria, 18. sz. közepe, ónmázas, festett fajansz, Ext: nuc: vomic: aaq. felirattal, festése kopott, m: 16 cm Kikiáltási ár: 65 eft

66 671. Dr. Urai László gyűjteménye Szirupkanna Itália, 18. sz. vége, ónmázas, festett fajansz, Syr. cortic. citr. felirattal, sérült, m: 18,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft Patikaedény Észak-Itália, 18. sz. vége ónmázas, festett fajansz, Semi felirattal, talpa restaurált, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 80 eft Szirupkanna fedővel Itália, 18. sz. eleje, ónmázas, festett fajansz, Syr cicor cum rhab felirattal, repedt, m: 21,5 cm Kikiáltási ár: 160 eft Patikaedény Észak-Itália, Pesaro(?), 18. sz. második fele ónmázas, festett fajansz, Cons. di cass. del p. felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, pereme sérült, m: 18 cm Kikiáltási ár: 160 eft Patikaedény-Albarello forma Itália, 18. sz. második fele ónmázas, festett fajansz pereme restaurált, m: 23,5 cm Kikiáltási ár: 180 eft Patikaedény Itália, 19. sz. közepe ónmázas, festett fajansz, Cthyriaca felirattal, a fedele restaurált, m: 21 cm Kikiáltási ár: 80 eft

67 Dr. Urai László gyűjteménye Patikaedény Stomfa, 18. sz. vége, ónmázas, festett fajansz, az alján ST jelzéssel, apró sérüléssel, m: 16 cm Kikiáltási ár: 80 eft Patikaedény Holics, 18. sz. második fele, ónmázas, festett fajansz, Pekár Imre gyűjteményéből, alján HH jelzéssel, talpperemén apró sérülések, m: 14,5 cm Kikiáltási ár: 140 eft Gyógyszertartó edény Itália, 17. sz. vége, ónmázas fajansz, Ung: Potabil R. felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, sérült, m: 17,5 cm Kikiáltási ár: 90 eft Albarello (tégely) Anglia, 19. sz., mázas, festett keménycserép, fedele hiányzik, BQS monogrammal, Pekár Imre gyűjteményéből, alján Neale et co. jelzéssel, m: 24 cm Kikiáltási ár: 140 eft Szirupkanna Strassbourg, 18. sz. eleje ónmázas, festett fajansz, EBM felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, sérült, m: 22 cm Kikiáltási ár: 220 eft Fedeles patikaedény Észak-Itália, 18. sz. vége, ónmázas, festett fajansz, Ung fuscum felirattal, Pekár Imre gyűjteményéből, m: 26 cm Kikiáltási ár: 180 eft

188. aukció 2012. december 13. csütörtök 2012. december 15. szombat

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése

193. aukció október 8., kedd

193. aukció október 8., kedd 193. aukció 2013. október 8., kedd Bútorok és 19 20. századi festmények árverése Árverés: 2013. október 8-án, kedden 17 órától A kiállítás megtekinthető: 2013. szeptember 27-től október 5-ig munkanapokon

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda 187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda Régi mesterek és 19-20. századi festmények Árverés: 2012. december 11-én, kedden 17 órától 2012. december 12-én, szerdán 17 órától A kiállítás

A Vertex Bútor Kft. legújabb fürdőszoba katalógusát tartod a kezedben.

A Vertex Bútor Kft. legújabb fürdőszoba katalógusát tartod a kezedben. 105 A Vertex Bútor Kft. legújabb fürdőszoba katalógusát tartod a kezedben. A közvetlen beszerzésen és a személyes kapcsolatokon alapuló üzletpolitikánk lehetővé teszi termékeink legkedvezőbb áron való

Számlakezelés az ELO DocXtraktor modullal

IP/09/473. Brüsszel, 2009. március 25

19. és 20. századi festmények

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft

A 40 darab kapszulát tartalmazó Nespresso Pure Origin kávéválogatás ára: Ft KEDVEZMÉNYES ŐSZI KÁVÉGÉP AJÁNLAT Vásároljon a promóció időtartama alatt Nespresso kávégépet 40 darab kapszulát tartalmazó Pure Origin kávéválogatással egyidejűleg, és a kávégép árából 20% kedvezményt

mondat ami nélkül ne indulj el külföldre

EXKLUZÍV AJÁNDÉKANYAGOD A Phrasal Verb hadsereg! 2. rész

Please stay here. Peter asked me to stay there. He asked me if I could do it then. Can you do it now?

Please stay here. Peter asked me to stay there. He asked me if I could do it then. Can you do it now? Eredeti mondat Please stay here. Kérlek, maradj itt. Can you do it now? Meg tudod csinálni most? Will you help me tomorrow? Segítesz nekem holnap? I ll stay at home today. Ma itthon maradok. I woke up

USER MANUAL Guest user

USA Befektetési Útmutató

Affinium LED string lp w6300 P10

Affinium LED string lp w6300 P10 Affinium LED string lp w6300 P10 Termékcsalád leírás Komplett, egyszerűen felszerelhető, flexibilis vezetékre szerelt LED modulok Philips LED Power meghajtóval Ideális reklámvilágítás; nagyméretű betükhöz

183. aukció 2012. május 22 23. kedd szerda

183. aukció 2012. május 22 23. kedd szerda 183. aukció 2012. május 22 23. kedd szerda Régi mesterek, 19. és 20. századi festmények árverése Árverés: 2012. május 22-én, kedden 17 órától 1 223. tétel 2012. május 23-án, szerdán 17 órától 301 522.

Yacht Irodaház 1118 Budapest, Budaörsi út 75.

Yacht Irodaház 1118 Budapest, Budaörsi út 75. Hegedős Csaba Asset manager Mobil: +36 30 867 7679 E-mail: hegedus.csaba.1@cib.hu LEÍRÁS / PROPERTY HIGHLIGHTS A Yacht Irodaház 2008-ban épült "A" kategóriás irodaház közel 2000 m 2 minıségi irodaterülettel.

Construction of a cube given with its centre and a sideline

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Sample letter number 5. International Culture Festival PO Box 34467 Harrogate HG 45 67F Sonnenbergstraße 11a CH-6005 Luzern Re: Festival May 19, 2009 Dear Ms Atkinson, We are two students from Switzerland

1. Forint betéti kamatok / HUF Deposit Interest Rates

Utasítások. Üzembe helyezés

Mestský úrad Rožňava '4.

Shareholder Declaration

Shareholder Declaration Shareholder Declaration Shareholders are asked to complete the Shareholder Declaration using block capitals and to submit it with all of its appendices to the Tender Agent in line with Section 2.2 of the

ELOECMSzakmai Kongresszus2013

ELOECMSzakmai Kongresszus2013 ELOECMSzakmai Kongresszus2013 Keynote Horváth Szilvia Ügyvezető s.horvath@elo.com Cégünk rövid bemutatása 1871 Louis Leitz megalapítja első vállalatát 1995 Az első elektronikus Leitz dokumentumkezelő (ELOoffice)

Részvényesi Nyilatkozat

Részvényesi Nyilatkozat Részvényesi Nyilatkozat Kérjük a Részvényeseket, hogy a Részvényesi Nyilatkozatot nyomtatott nagybetűkkel töltsék ki, és minden vonatkozó melléklettel együtt nyújtsák be a Lebonyolítóhoz a Vételi Jog Gyakorlásáról