Szalon árverés március 19-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3.

Download "Szalon árverés 2015. március 19-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3."

2 Szalon árverés március 19-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition ig H-P: 10:00-18:00- ig Szombaton: 10:00-14:00- ig Információ- Information: Párisi Galéria Művészeti Szalon 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Tel.: com

3 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. A Párisi Galéria (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) továbbiakban: árverező előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak továbbiakban árverési tételek tulajdonosai vagy eladásra jogosultjai továbbiakban: árvereztetők megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2. Az árverező az internetről letölthető formátumú katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitálótárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelező-nek fogadják el. 4. Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja, és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitálótárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adásvétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5. Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7. Az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adásvételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8. A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9. A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 20%. 10. A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20%-át mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3% bankkártyajutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11. Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1053 Budapest, Múzeum körút 3. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. 12. Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vétel-árra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólí-tás után szabadon értékesítheti, és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14. A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik.

4 15. Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16. Az árverési katalógusban VÉDETT vagy NO EXPORT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet [2001. évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b) pont]. A VÉDETT jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi, a tulajdonosváltozás pe-dig bejelentési kötelezettség alá esik (2001. évi LXIV. Tv. 52. (3) bek.). Kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával a parisigaleria@gmail.com címre elküldeni szíves-kedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizet-hetik készpénzzel a Párisi Galériában, valamint átutalással a sz. bankszámlaszámra. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelen levő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18. A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19. Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20. A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21. A Párisi Galéria valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22. A leütés után kifogásnak vagy felszólalásnak nincs helye, kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólalással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adásvételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólalótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23. Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadók, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.

5 CONDITIONS OF SALE The Parisian Gallery (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) hereinafter referred to as: the Auctioneer based on the request of the owners or persons authorised to sell the objects to be auctioned hereinafter referred to as: the Vendors organises and conducts an auction at a previously advertised date and place. The auction is organized, handled and conducted by the Auctioneer acting as an agent on behalf of the Bidders as a commercial representative. 2. The Auctioneer shall publish a catalogue downloadable from the Internet / in print format, which may be inspected at the exhibition preceding the auction. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The auction catalogues of the Auctioneer are available at the website of the Auctioneer, at the location of the auction during the exhibition, and at the location of the auction during the auction. The Auctioneer reserves the right to ignore putting certain items listed in the catalogue under hammer. 3. Buyers may participate in the bidding only with a bidding paddle registered according to the name and address of each buyer before the beginning of the auction. Buyers acknowledge to accept the Conditions of the Auction by receiving the paddle, considered as implied conduct. 4. According to their order of appearance in the catalogue, the auctioneer briefly describes each lot and announces the starting price, and buyers indicate their wish to place a bid by raising their numbered bidding paddles. In case there is more than one bid for the starting price, the auctioneer increases the bid by increments until only one bidder remains and the purchase is made by the lot being knocked down. The highest bidder acknowledged by the auctioneer shall be the buyer at the hammer price, thus getting the right to purchase the lot. The lots are not allowed to be purchased below the starting price. 5. The first offer is the amount of the starting price, All the further offers mean the increased amount according to the last offer. 6. The item may be reauctioned provided for any reason the identity of the buyer remains unknown during the auction. Unsold lots may be reauctioned at the end of the sale upon buyers request. 7. The Auctioneer shall be entitled to enter into a purchase agreement with the buyer offering the highest purchase price and take over the purchase price for the benefit of the Bidder in the name and on behalf of the Bidder, based on the comprehensive authorisation of the Bidder. Consequently, the purchase agreement shall be entered into by and between the Auctioneer and the buyer. 8. The possession of the item purchased can be handed over to the buyer on condition that the total purchase price is fully paid up and the buyer receives the lot from the Auctioneer. 9. The purchase price consists of the amounts of the hammer price, the agency fee and the social contribution. That means the hammer price plus 20%. 10. The buyer, at his choice, shall pay the entire purchase price or at least 20% of it (as a deposit) immediately at the auction in cash or by credit/debit card. Credit/debit cards are subject to a 3% commission. In case the total purchase price is paid at the auction, the lot purchased is to be handed over to the buyer on the spot. 11. The Auctioneer allows a 3-day grace period after the auction to pay the remaining amount above the deposit to the Auctioneer. (Address: H 1053 Budapest,Múzeum körút 3.). In such a case, the buyer may only enter into possession of the lot when the full purchase price has been paid within 3 days from the auction. The amount of the deposit is included in the purchase price paid within the deadline. 12. The Auctioneer reserves the right to void the bid of the purchaser and keep the deposit if the buyer fails to take over the item until the deadline given. 13. The buyer shall transport the item purchased at his own risk and cost immediately after the purchase price has been paid. In case of failure to do so, the Auctioneer will not be liable for any loss or damage. Furthermore, the Auctioneer will charge a 5% monthly storage fee starting from the 14th day after the auction. If the buyer fails to take away the items within 3 months after the auction, the Auctioneer will send a notice to the buyer. In case of noncompliance, the Auctioneer will have the right to sell the item, and after deducting its costs and expenses keep the remaining amount to be handed over to the buyer as a deposit. 14. The agent shall send his written notices concerning these present conditions to the availabilities provided by the principal. In case such a written notice is returned due to the inaccurate provision, or unannounced changes of such availabilities, then such notifications shall be considered as sent, and the resulting consequences shall be borne by the buyer. 15. It is forbidden to collude or attempt to make any third parties offer a price, which considerably exceeds the market price therefore causing damage to these parties. It is also forbidden to collude to affect the results of the auction, or to promise dividing up the profit or to promise any advantage.

6 16. No item marked VÉDETT (protected) or NO EXPORT may be taken outside Hungary permanently (in accordance with the stipulations of Section 59 /1/b. of Act LXIV. of 2001). Owners of protected ( VÉDETT ) lots will be registered by the National Office of Cultural Heritage (Kulturális Örökségvé-delmi Hivatal). In case of any change in ownership, the Office must be notified immediately (in accordance with the stipulations of Section 59/3 of Act LXIV. of 2001). The rules of the export of cultural goods are stipulated by Act LXIV. of For absentee bids when the bidder does not wish to attend an auction - the Auctioneer may be commissioned by the buyer to bid on his /her behalf. Purchase orders are accepted during the exhibit before the auction. It is strongly recommended to submit purchase orders at least 24 hours prior to the auction at parisigaleria@gmail.com.to accept the order for an absentee bid, an advance payment of 20% of the bid shall be transferred which will be refunded if the bid fails to succeed. The amount may be paid in cash at the Parisian Gallery, or by wire transfer to bank account No If the bid is successful, the total amount of the advance payment shall be considered as a deposit, otherwise the rules for personal bidding shall be applied. If a third party places a higher bid for the same lot or the bidders at the auction place a higher bid, the absentee bidder s advance payment will be refunded without any deduction. It is also possible to place bids over the phone with conditions identical to those of absentee bids. In case of identical bids the earlier will take precedence. 18. As the purchase price is formed on the basis of the bids offered publicly, the Auctioneer will not bear any liability in respect of the purchase price paid, and may not be compelled to reauction the same item at the same price at a later time. 19. All items are sold without any guarantee as is, meaning in the condition they are in at the time of the auction with all existing faults and imperfections. 20. The prices indicated in the catalogue do not include any expenses. 21. The Parisian Gallery guarantees the genuineness of all the items at the auction. 22. The Auctioneer will not accept any complaints after the lot has been knocked down unless the item is not genuine despite being declared so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her initial doubt to the origins or the genuineness of the item, but no later than five years after the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee within 5 years from entering into the purchase agreement, provided that an independent expert gives a reliable opinion proving that the item is not genuine. the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest. 23. In the case of payment in a foreign currency, in each case the basis of settling of accounts shall be the central rate of the currency being valid on the date of paying the purchase price. Issues not covered in these present Terms and Conditions shall be governed by and interpreted in accordance with the stipulations of Civil Code of Hungary. In case of any disputes, the contracting parties stipulate the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest.

7 1. tétel SZABÓ VLADIMIR ( ) A festő 25x30 cm Rézkarc,papír Jelezve jobbra lent:szabó Vladimír Kikiáltási ár: Ft 2. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) Jónás és a cethal 20x10 cm Tus,papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

8 3. tétel LISALOTTE STAINDACHER Templomtorony Caprin 28x39 cm Akvarell, papír Jelzés a hagyatéki mappán Kikiáltási ár: Ft 4. tétel LISALOTTE STAINDACHER Reggeli hangulat Caprin 30x45 cm Akvarell, papír Jelzés a hagyatéki mappán Kikiáltási ár: Ft

9 5. tétel KORABELI ANGOL REPRODUKCIÓ Bukás a nagy Derbin 20x34 cm Színes nyomat, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft 6. tétel KORABELI ANGOL REPRODUKCIÓ A Nagy Derbin 20x34 cm Színes nyomat, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

10 7. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( ) Aratás ( Gömöri táj ) 18x24 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Neogrady A. Kikiáltási ár: Ft 8. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( ) Déli pihenő 18x24 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Neogrady A. Kikiáltási ár: Ft

11 9. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( ) Séta a falu szélén 18x24 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Neogrady A. Kikiáltási ár: Ft 10. tétel PÁLLYA CELESZTIN ( ) Kis veréb 15x24 cm Olaj, kasírozott vászon Jelezve balra lent: Pállya Celesztin Kikiáltási ár: Ft

12 11. tétel BENEDEK JENŐ ( ) Tihanyi látkép télen 60x80 cm Olaj, farost Jelezve balra lent:benedek Kikiáltási ár: Ft 12. tétel KELETI JENŐ ( ) Dunántúli táj 60x80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Keleti Kikiáltási ár: Ft

13 13. tétel NÉMETH LÁSZLÓ ( ) Tópart 60x80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Németh L. Kikiáltási ár: Ft 14. tétel DOÓR FERENC ( ) Falu Őszi színekben 60x80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Doór Kikiáltási ár: Ft

14 15. tétel PÁLLA J. JELZÉSSEL Napos tanyaudvar 50x60 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Pálla J Kikiáltási ár: Ft 16. tétel KÁROLYI GYULA Virágos udvar Olaj, vászon 50 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Károlyi Kikiáltási ár: FT

15 17. tétel DEÁK ÉBNER LAJOS ( ) Kukoricaszedők 24 x 30 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Deák Ébner L Kikiáltási ár: FT 18. tétel KLÉH JÁNOS ( ) Parkrészlet 24 x 30 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Kleh János Kikiáltási ár: FT

16 19. tétel MACSKÁSSY IZOLDA Anya kisgyermekkel 35 x 24 cm Vegyestechnika,selyem Jelezve jobbra lent: Macskássy Izolda Kikiáltási ár: FT 20. tétel MACSKÁSSY IZOLDA Lány galambokkal Vegyestechnika,selyem 35 x 24 cm Jelezve balra lent: Macskássy Izolda Kikiáltási ár: FT

17 21. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Zsugormázas váza Magassága: 22 cm Állapota: hibátlan Jelezve: öttornyos Zsolnay pecsét, 1960-as évek Kikiáltási ár: FT 22. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Zsugormázas váza Magassága: 19 cm Állapota: hibátlan Jelezve: hárompajzsos pecsét 1960-as évek Kikiáltási ár: FT

18 23. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Art Deco váza Tervező: Török János Magassága: 30 cm Állapota: hibátlan Jelezve: pajzsos pecsét, 1960-as évek Kikiáltási ár: FT 24. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Art Deco váza Tervező: Török János Magassága: 13, 5 cm Állapota: hibátlan Jelezve: pajzsos bélyegző, 1960 as évek Kikiáltási ár: FT

19 25. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Art Deco váza Tervező: Török János Magassága: 11,5 cm Állapota: hibátlan Jelezve: pajzsos bélyegző, 1960 as évek Kikiáltási ár: FT 26. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Csíkos bolygóváza Tervező: Török János Magassága: 13, 5 cm Állapota: hibátlan Jelezve: pajzsos bélyegző, 1960 as évek Kikiáltási ár: FT

20 27. tétel SVÁBY LAJOS ( ) Vándorok 30x40 cm Vegyestechnika, papír Jelezve jobbra lent: Sváby L.1960 Kikiáltási ár: Ft 28. tétel BENE GÉZA ( ) Ház a fák között 10 x 34 cm Vegyestechnika, papír Jelezve jobbra fent: Bene Géza Kikiáltási ár: FT

21 29. tétel NÁDLER ISTVÁN Sáry László zongoraművész lemezborítójának terve 30 x 30 cm Vegyestechnika, papír Jelezve jobbra lent: Nádler István 1989 Kikiáltási ár: FT 30. tétel NÁDLER ISTVÁN Sáry László zongoraművész lemezborítójának terve 30 x 30 cm Vegyestechnika, papír Jelezve jobbra lent: Nádler István 1989 Kikiáltási ár: FT

22 31. tétel BÉR RUDOLF ( ) Napsugár 60x55 cm Olaj,karton Jelezve Jobbra lent:bér 965 Kikiáltási ár: Ft 32. tétel BARTL JÓZSEF ( ) Fürdőházak 35x45 cm Akvarell,papír Jelezve lent középen: Bartl 66 Kikiáltási ár: Ft

23 33. tétel OROSZ GELLÉRT ( ) Budai táj 60x80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Orosz G. Kikiáltási ár: Ft 34. tétel HALÁSZ SZABÓ SÁNDOR ( ) Terasz a Dunakanyarnál 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Halász Szabó Sándor 1951 Kikiáltási ár: Ft

24 35. tétel P. KOVÁTS FERENC ( ) Napraforgó, gyümölcsök és vasaló 55x55 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent:p.kovács Ferenc Kikiáltási ár: Ft 36. tétel GULYÁS JÁNOS ( ) Csendélet gyümölcsökkel 50x60 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent:gulyás J. 935 Kikiáltási ár: Ft

25 37. tétel PATAY LÁSZLÓ ( ) Tanulmány a Szekszárdi Pannóhoz 43x30 cm Szén,papír Jelezve jobbra lent:patay 83 Kikiáltási ár: Ft 38. tétel PATAY LÁSZLÓ ( ) Tanulmány a Szekszárdi Pannóhoz 43x30 cm Szén,papír Jelezve jobbra lent:patay 83 Kikiáltási ár: Ft

26 39. tétel KÁRPÁTHY JENŐ ( ) Virágos vízpart sétálókkal 82x110 cm Olaj,vászon Jelezve balra lent: Kárpáthy Jenő Kikiáltási ár: Ft 40. tétel MÁRKUSFALVI BARABÁS MÁRTON Kis ház a domboldalon 50x67 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: M.Barabás M. 923 Kikiáltási ár: Ft

27 41. tétel NAGY OSZKÁR ( ) Fejkendős nő az ablaknál 52x50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Nagy Oszkár Kikiáltási ár: Ft 42. tétel ÁLDOR JÁNOS LÁSZLÓ ( ) Fiatal nő ünneplőben 82x62 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Áldor J.L. 922 Kikiáltási ár: Ft

28 43. tétel ENDRE BÉLA ( ) Tisztaszoba 37x53 cm Olaj,karton Jelezve jobbra lent: Endre Béla Hátoldalon Nemzeti Galéria Bírálati etiket cimkéje Kikiáltási ár: Ft 44. tétel BEREGI SÁNDOR ( ) Kastélybelső 70x55 cm Olaj,vászon Jelezve balra lent: Beregi S. Kikiáltási ár: Ft

29 45. tétel KOCH VILMOS ( ) Pesti utca 60x80 cm Olaj.farost Jelezve jobbra lent: Koch V. 77 Kikiáltási ár: Ft 46. tétel TENK LÁSZLÓ ( ) Házak esti fényben 50x70 cm Olaj,farost Jelezve jobbra lent:tenk Kikiáltási ár: FT

30 47. tétel FRANK FRIGYES ( ) Absztrakt szobabelső 45x68 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Frank Frigyes Hátoldalon nemzeti Galéria bírálati etikett címkéje Kikiáltási ár: Ft 48. tétel TÓTH LÁSZLÓ Csendélet madaras vázában 60x80 cm Olaj,farost Jelezve jobbra fent: Tóth Kikiáltási ár: Ft

31 49. tétel M. TÍMÁR ISTVÁN (1937-) Városrészlet napsütésben 83x102 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent:m.tímár I. Kikiáltási ár: Ft 50. tétel BOLDIZSÁR ISTVÁN ( ) Balatonföldvári móló 70x90 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Boldizsár I Kikiáltási ár: Ft

32 51. tétel CSERNÓ JUDIT ( ) Téli napsütés 60x80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Csernó Kikiáltási ár: Ft 52. tétel ERDŐSSY BÉLA ( ) Szélmalom a tanyán 76x101 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Edrdőssy Béla Kikiáltási ár: Ft

33 53. tétel TAMÁS ERVIN ( ) Asztali csendélet 70x90 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Tamás Kikiáltási ár: Ft 54. tétel SZILVÁSSY PÁL ( ) Színes csokor 60x80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Szilvássy Pál Kikiáltási ár: Ft

34 55. tétel FRANK FRIGYES ( ) Danaé 10 x 15 cm Ceruza, papír Jelezve jobbra lent: Frank Frigyes 1966 Kikiáltási ár: FT 56. tétel NAGY ISTVÁN Dunapart 22 x 29 cm Szén, papír Jelezve jobbra lent: Nagy István Hátoldalán Nemzeti Galéria bírálati etikett címkéje valamint Nagy István képgyűjtemény leltári száma 1923 Kikiáltási ár: FT

35 57. tétel REISMANN KÁROLY MIKSA ( ) Férfi tanulmányrajz 63x40 cm Szén, papír Jelezve jobbra lent: M.Reissmann Kikiáltási ár: Ft 58. tétel TORNAI GYULA ( ) Kaftános, turbános arab férfi 50x33 cm Ceruza, papír Jelezve hátoldalon: Tornai Gyula Kikiáltási ár: Ft

36 59. tétel PRIHODA ISTVÁN ( ) Kisfiú kiskutyával 100x68 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Prihoda István 1922 Kikiáltási ár: Ft 60. tétel MAGYAR FESTŐ A XX.SZÁZAD ELEJÉRŐL Kisfiú a Tiszaparton Olaj,vászon 22x16cm Jelzés nélkül, Hátoldalon Nemzeti Galéria bírálati etiket kéje Kikiáltási ár: Ft

37 61. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) Két alak a tájban 16x9 cm Tus, papír Jelzés nélkül t cím- Kikiáltási ár: Ft 62. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) Csizmás férfi alak 20x15 cm Tus,papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

38 63. tétel POLL HUGÓ ( ) Dunapart esti fényben 37 x 52 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Poll Hugó Kikiáltási ár: Ft 64. tétel TORNYAI JÁNOS ( ) Alföldi táj eső után 30x40 cm Olaj,fa Jelezve balra lent:tornyai Kikiáltási ár: Ft

39 65. tétel UDVARDI GYULA ( ) Régi ház 46x38 cm Olaj,farost Jelezve balra lent: Udvardy Gy. Kikiáltási ár: Ft 66. tétel VISKI JÁNOS ( ) Falusi utca 26 x 35 cm Olaj,karton Jelezve balra lent: Viski Kikiáltási ár: Ft

40 67. tétel GYERTYÁNYI NÉMETH GYULA ( ) Piaci jelenet 60x80 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: Gyertyányi Németh Gy. Kikiáltási ár: Ft 68. tétel BÖRTSÖK SAMU ( ) Székelyföldi ház 57x78 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: Börtsök Kikiáltási ár: Ft

41 69. tétel WOLF KÁROLY (1869-) Levelet író lány 45x37 Olaj, vászon Jelezve jobbra fent: Wolf Kikiáltási ár: FT 70. tétel MÁRK LAJOS ( ) Fiatal nő piros ünneplőben 80x60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Mark Kikiáltási ár: Ft

42 71. tétel LISALOTTE STAINDACHER Pihenő gyerekek Caprin 30x38 cm Akvarell, papír Jelzés a hagyatéki mappán Kikiáltási ár: Ft 72. tétel LISALOTTE STAINDACHER Napfényes Capri 30x40 cm Akvarell, papír Jelzés a hagyatéki mappán Kikiáltási ár: Ft

43 73. tétel PAULOVITS PÁL ( ) Tükör elött 40x30 cm Rézkarc papír Jelezve jobbra lent: Paulovics Pál Kikiáltási ár: Ft 74. tétel PRIHODA ISTVÁN Lány mandolinnal 47x 32 cm Rézkarc akvarellel színezve Jelezve balra lent: Prihoda I. Kikiáltási ár: Ft

44 75. tétel LAMPERT ANDRÁS ( ) Balatoni fények 29x43 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Lampert András Kikiáltási ár: Ft 76. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Kikötőben 30 x 40 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Vadász E Kikiáltási ár: FT

45 77. tétel DEÁK ÉBNER LAJOS ( ) Piaci kofák Akvarell, papír 17x25 cm Jelezve jobbra lent: D.É.L. Kikiáltási ár: FT 78. tétel TÖLGYESSY ARTÚR ( ) Lány pulykákkal 28 x 24 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Tölgyessy A Kikiáltási ár: FT

46 79. tétel OLGYAI VIKTOR ( ) Erdő téli napsütésben 75x100 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Olgyai Viktor Kikiáltási ár: Ft 80. tétel GIMES LAJOS ( ) Havas Hegyek 37x52 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Gimes Kikiáltási ár: Ft

47 81. tétel ERDŐS LÁSZLÓ ( ) Székelyföldi táj 28x33 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Erdős Kikiáltási ár: Ft 82. tétel RIDOVICS LÁSZLÓ ( ) Őszi táj a Dunakanyarnál 62x88 cm Olaj,farost Jelezve jobbra lent:ridovics L. Kikiáltási ár: Ft

48 83. tétel MÉSZÁROS JENŐ ( 1883-? ) Balatonpart kis házzal 80x60 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: Mészáros Jenő Kikiáltási ár: Ft 84. tétel BIAI FÖGLEIN ISTVÁN ( ) Parkban 42 x 33 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: Biai Kikiáltási ár: FT

49 85. tétel NÁNDORY SÁNDOR Mezei virágcsokor 80x60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Nándory S. Kikiáltási ár: Ft 86. tétel GÁBOR MÓRICZ ( ) Színes virágcsokor 46x37 cm Olaj, falemez Jelezve jobbra lent: Gábor Móricz Kikiáltási ár: Ft

50 87. tétel BORNEMISSZA LÁSZLÓ ( ) Meseváros 45 x 16 cm Olaj, farost Jelezve jobbra fent: Bornemissza Kikiáltási ár: FT 88. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) Tablókép 33x39 Vegyestechnika, papír Jelezve: Szász Kikiáltási ár: FT

51 89. tétel NEMES- LAMPÉRTH JÓZSEF ( ) A Sátoraljaújhelyi Zsinagóga parkja 59x42 cm Tus papír Jelezve jobbra lent: Lampért József VII. 25 Kikiáltási ár: Ft 90. tétel INCZE ISTVÁN ( ) Nagyvárosi utcarészlet 50x35 cm Olaj, karton Jelezve balra lent : Incze 1967 Kikiáltási ár: Ft

52 91. tétel SZOBOTKA IMRE ( ) Nagybányai életkép lóval 34x46 Akvarell, papír Jelezve balra lent: Szobotka Kikiáltási ár: FT 92. tétel PÁLNAGY ZSIGMOND ( ) Patakban mosó nők 50x70 Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Pálnagy Kikiáltási ár: Ft

53 93. tétel CSERGEZÁN PÁL ( ) Balatonszepezdi este 21x38 Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Csergezán Pál 1957 Kikiáltási ár: Ft 94. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Párizs 26x32 cm Rézkarc, papír Jelezve középen lent: Vadász E. Paris Kikiáltási ár: Ft

54 95. tétel KORABELI ANGOL REPRODUKCIÓ Lovasjáték 20x34 cm Színes nyomat, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft 96. tétel ŐSZ DÉNES ( ) A komáromi vár védői kicsapnak az Osztrákokra 29x39 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Ősz Dénes Kikiáltási ár: Ft

55 97. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Barna csíkos váza Tervező: Török János Magassága: 30 cm Állapota: hibátlan Jelezve: pajzsos bélyegző, as évek Kikiáltási ár: FT 98. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Vörös eozin kiöntő Tervező: Török János Magassága: 14 cm Állapota: hibátlan Jelezve: pajzsos bélyegző, as évek Kikiáltási ár: FT

56 99. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Art Deco váza táncoló alakokkal Tervező: Török János Magassága: 40 cm Állapota: hibátlan Jelezve: öttornyos pecsét as évek Kikiáltási ár: FT 100. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Füles Art Deco váza Tervező: Török János Magassága: 42 cm Állapota: oldalán hajszálrepedés látható Jelezve: pajzsos bélyegző, as évek Kikiáltási ár: FT

57 101. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Madár dekoros váza Magassága: 20 cm Állapota: hibátlan Jelezve: Domború körpecsét Kikiáltási ár: FT 102. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Dísztányér Tervező: Martyn Ferenc Átmérője: 28 cm Állapota: hibátlan Jelezve: pajzsos bélyegző, as évek Kikiáltási ár: FT

58 103. tétel NEOGRÁDY LÁSZLÓ ( ) Kis patak a Tátrában 26x39 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: Neogrády László Kikiáltási ár: Ft 104. tétel CSIKÓS ANDRÁS ( ) Mártély 20x30 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Csikós Balra lent: Gizinek szeretettel Bandi Kikiáltási ár: Ft

59 105. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( ) Havas hegycsúcs a Magastátrában 56 x 69 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Neogrády A. Kikiáltási ár: Ft 106. tétel FÉLEGYHÁZI LÁSZLÓ ( ) Téli tanyaudvar 37 x 45 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Félegyházi 908 Kikiáltási ár: Ft

60 107. tétel SCHEY FERENC ( ) Piros virágok vázában 60x80 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent:schey Kikiáltási ár: Ft 108. tétel KARÁCSONYI IRÉN Asztali csendélet 60x80cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Karácsony Irén Kikiáltási ár: Ft

61 109. tétel H. SCÜLLER JELZÉSSEL Rózsacsokor feszülettel 60x50 cm Olaj, falemez Jelezve jobbra lent: H.Scüller 53 Kikiáltási ár: Ft 110. tétel PÁLDY ZOLTÁN ( ) Szemérmes lány 50x38 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Páldy Kikiáltási ár: Ft

62 111. tétel ASZTALOS GYULA ( ) Hölgy portré 102 x 72 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Asztalos Gy. Kikiáltási ár: Ft 112. tétel TÚRY GYULA ( ) Testvérek 139 x 107 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Túry Gy Kikiáltási ár: FT

63 113. tétel B. BÉLAVÁRY ALICE Úri szalon 20x33 cm Olaj, falemez Jelezve jobbra lent: B.Bélaváry Kikiáltási ár: Ft 114. tétel SZOBOTKA IMRE ( ) Pihenő a kamrában 53x73 cm Olaj, karton Jelezve hátoldalon: Szobotka Imre Kikiáltási ár: Ft

64 115. tétel ARATÓ ISTVÁN ( ) Angyalföldi udvar 60x100 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Arató Kikiáltási ár: Ft 116. tétel REINHARDT ISTVÁN Tanya gémeskúttal 45x55 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Reinhardt Kikiáltási ár: Ft

65 117. tétel MÁCSAI ISTVÁN ( ) Tulipános csendélet 60x78 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra középen: Mácsai Kikiáltási ár: Ft 118. tétel BENEDEK GYÖRGY (1934-) Táj 63x88 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent : B.GY. Kikiáltási ár: Ft

66 119. tétel BÖHM LIPÓT ( ) Virágcsokor 60x80 cm Olaj vászon Jelezve jobbra lent: Poldi Kikiáltási ár: Ft 120. tétel PRIHODA ISTVÁN ( ) Vidám lakodalmas menet 50x60 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: Prihoda I. Kikiáltási ár: Ft

67 121. tétel RUZICSKAY GYÖRGY ( ) Dallamok zongorán 35x25 cm Litográfia, papír Jelezve jobbra lent: Ruzicskay Kikiáltási ár: Ft 122. tétel FUCHS TAMÁS (1962-) Színes kompozíció 87x60 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Fuchs Tamás 1987 Kikiáltási ár: Ft

68 123. tétel SCHÉNER MIHÁLY ( ) Betlehem 25x32 cm Olaj, akrill, farostlemez Jelezve hátoldalon: Schéner Mihály Kikiáltási ár: Ft 124. tétel HERENDI PORCELÁN Hadik huszár Magassága: 30 cm Állapota: hibátlan Jelezve: Herendi pecsét Kikiáltási ár: Ft

69 125. tétel KIS ROÓZ ILONA Lány csellóval Magassága: 16 cm Állapota: hibátlan Jelezve: Kis Roóz Kikiáltási ár: FT 126. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Virágdekoros kancsó Magassága: 23 cm Állapota: hibátlan Jelezve: Családi pecsé, as évek Kikiáltási ár: FT

70 127. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Fekvő nő Tervező: Török János Magassága: 11 x 22 cm Állapota: hibátlan Jelezve: pajzsos bélyegző, as évek Kikiáltási ár: FT 128. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Art Deco kínáló tál Tervező: Török János Átmérője: 17 cm Állapota: hibátlan Jelezve: pajzsos bélyegző, as évek Kikiáltási ár: FT

71 129. tétel KISFALUDY STRÓBL ZSIGMOND ( ) Gugoló lány Magassága: 33 cm Állapota: hibátlan Bronz, márvány talpazaton Jelezve: Kisfaludy Stróbl Kikiáltási ár: FT 130. tétel PÁSZTOR JÁNOS ( ) Pásztorok Magassága: 27 cm Bronz, márvány talpazaton Jelezve: Pásztor J. Kikiáltási ár: FT

PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ/AUCTION BAYER ILONA SZERELMES GYŰJTEMÉNY

Unofficial translation I N F O R M A T I O N O N T H E R U L E S O F B I D D I N G P R O C E S S Az Árverés formája 1.1. Form of the Auction III.1. sz. Melléklet Annex No.: III.1. Unofficial translation A L I C I T Á L Á S F O L Y A M A T Á N A K S Z A B Á L Y A I R Ó L S Z Ó L Ó T Á J É K O Z T A T Ó I N F O R M A T I O N O N T H E R U L E

EN United in diversity EN A8-0206/482. Amendment

EN United in diversity EN A8-0206/482. Amendment 21.3.2019 A8-0206/482 482 Recital 13 g (new) (13g) In recognition of the need for specific treatment for the transport sector, in which movement is the very essence of the work undertaken by drivers, the

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS. 1. Alkalmazási kör

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS. 1. Alkalmazási kör ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS 1. Alkalmazási kör A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: Feltételek) - a Budapest

Tenancy Agreement. Bérleti szerződés. The present Agreement has been concluded at the place and day below by and between:

Tenancy Agreement. Bérleti szerződés. The present Agreement has been concluded at the place and day below by and between: Bérleti szerződés Amely létrejött az alulírott helyen és időben egyrészről: Magánszemély esetén születési idő: lakcím: anyja neve:, mint bérbeadó ( Bérbeadó )/ Társaság esetén: székhelye: ; cégjegyzék

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF)

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) Általános rendelkezések Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) 1. Az ÁSZF-ben meghatározott feltételek, kivéve, ha a szerződő Felek ettől eltérően állapodnak meg, kötelező érvényűek

Shareholder Declaration

Shareholder Declaration Shareholder Declaration Shareholders are asked to complete the Shareholder Declaration using block capitals and to submit it with all of its appendices to the Tender Agent in line with Section 2.2 of the

T/3402. számú. törvényjavaslat

T/3402. számú. törvényjavaslat MAGYARORSZÁG KORMÁNYA T/3402. számú törvényjavaslat a Magyarország Kormánya és a Koreai Köztársaság Kormánya között a vezetői engedélyek kölcsönös elismeréséről és cseréjéről szóló megállapodás kihirdetéséről

Meal-cooking services

EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT

EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT Kódszám/Code Dátum/Date Sorszám/Serial number 03/ 20141001/ EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT amely létrejött egyrészről a

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF TRADE ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK, AZ ÁSZF HATÁLYA

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF TRADE ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK, AZ ÁSZF HATÁLYA ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK, AZ ÁSZF HATÁLYA 1. A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF ) a Meat-Land 65 Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű

SAJTÓKÖZLEMÉNY Budapest 2011. július 13.

SAJTÓKÖZLEMÉNY Budapest 2011. július 13. SAJTÓKÖZLEMÉNY Budapest 2011. július 13. A MinDig TV a legdinamikusabban bıvülı televíziós szolgáltatás Magyarországon 2011 elsı öt hónapjában - A MinDig TV Extra a vezeték nélküli digitális televíziós

EN United in diversity EN A8-0206/445. Amendment

EN United in diversity EN A8-0206/445. Amendment 21.3.2019 A8-0206/445 445 Title Proposal for a DIRECTIVE OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL amending Directive 2006/22/EC as regards enforcement requirements and laying down specific rules with

Részvényesi Nyilatkozat

Részvényesi Nyilatkozat Részvényesi Nyilatkozat Kérjük a Részvényeseket, hogy a Részvényesi Nyilatkozatot nyomtatott nagybetűkkel töltsék ki, és minden vonatkozó melléklettel együtt nyújtsák be a Lebonyolítóhoz a Vételi Jog Gyakorlásáról

9. Táppénz Sick-pay TÁPPÉNZ SICK-PAY 153

9. Táppénz Sick-pay TÁPPÉNZ SICK-PAY 153 9. Táppénz Sick-pay 9.1. Kifizetőhelyi betegszabadsági adatok... 154 Sick-leave data on payment offices 9.2. Összefoglaló táppénzes adatok... 154 Aggregate sick-pay data 9.3. Táppénzes adatok a foglalkoztatás

Általános szerződési feltételek

Általános szerződési feltételek Általános szerződési feltételek 1. A VISTA Utazási Irodák Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 1061 Budapest, Andrássy út 1.; cégjegyzékszám: 01-09-067990; GM EKH eng. szám: R-0727/93; adószám: 10415319-2-42;

a közműszolgáltatások tekintetében a 1138 Budapest, Váci út szám alatt

a közműszolgáltatások tekintetében a 1138 Budapest, Váci út szám alatt Közműszolgáltatási Megállapodás a közműszolgáltatások tekintetében a 1138 Budapest, Váci út 152-156. szám alatt Létrejött a. (1138 Budapest, Váci út 152-156., cégbejegyzési szám: Cg 01-09-077-850), mint

- Bevándoroltak részére kiadott személyazonosító igazolvány

- Bevándoroltak részére kiadott személyazonosító igazolvány HUNGARY - Bevándoroltak részére kiadott személyazonosító igazolvány (Blue booklet form or card format issued for permanent residents - from 1 January 2000 a new card format has been introduced and issued)

Vállalati kockázatkezelés jelentősége

Részvényesi Nyilatkozat

Coal and coal-based fuels

Shareholder Declaration

Please stay here. Peter asked me to stay there. He asked me if I could do it then. Can you do it now?

Please stay here. Peter asked me to stay there. He asked me if I could do it then. Can you do it now? Eredeti mondat Please stay here. Kérlek, maradj itt. Can you do it now? Meg tudod csinálni most? Will you help me tomorrow? Segítesz nekem holnap? I ll stay at home today. Ma itthon maradok. I woke up

székhely: 1133 Budapest, Tutaj u. 6/A Registered office: 1133 Budapest, Tutaj u. 6/A

székhely: 1133 Budapest, Tutaj u. 6/A Registered office: 1133 Budapest, Tutaj u. 6/A Átvállalási megállapodás a gyártó visszavételi és begyűjtési kötelezettségeinek átvállalásáról Agreement on Transfer of Responsibility in respect of the manufacturer s obligations to take back and collect

A TÓGAZDASÁGI HALTERMELÉS SZERKEZETÉNEK ELEMZÉSE. SZATHMÁRI LÁSZLÓ d r.- TENK ANTAL dr. ÖSSZEFOGLALÁS

A TÓGAZDASÁGI HALTERMELÉS SZERKEZETÉNEK ELEMZÉSE. SZATHMÁRI LÁSZLÓ d r.- TENK ANTAL dr. ÖSSZEFOGLALÁS A TÓGAZDASÁGI HALTERMELÉS SZERKEZETÉNEK ELEMZÉSE SZATHMÁRI LÁSZLÓ d r.- TENK ANTAL dr. ÖSSZEFOGLALÁS A hazai tógazdasági haltermelés a 90-es évek közepén tapasztalt mélypontról elmozdult és az utóbbi három

1. Forint betéti kamatok / HUF Deposit Interest Rates

Utasítások. Üzembe helyezés

www.pwc.com Aktuális adózási és szabályozási kérdések a turizmusban 2012-es adóváltozások Személyi jövedelemadó

www.pwc.com Aktuális adózási és szabályozási kérdések a turizmusban 2012-es adóváltozások Személyi jövedelemadó www.pwc.com Aktuális adózási és szabályozási kérdések a turizmusban 2012-es adóváltozások Személyi jövedelemadó SZJA változások Tartalom Személyi jövedelemadó Összevonás alá eső juttatások Béren kívüli

1. Bevezető rendelkezések 1 Introductory Provisions

1. Bevezető rendelkezések 1 Introductory Provisions ADATKEZELÉSI SZABÁLYZAT DATA MANAGEMENT REGULATIONS amely készült a Jaipur Consulting Korlátolt Felelősségű Társaság (székhelye: 1023 Budapest, Bécsi út 3-5. 3. ; cégjegyzékszáma: 01-09- 984763) (a továbbiakban:

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2018.02.23-2018.03.12. www.axioart.com Párisi Galéria 2018.02.23-2018.03.12. ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2018.02.23.-2018.03.09. H-P: 10:00-18:00- ig

Megbízási szerződés (CEEGEX) Agency Agreement (CEEGEX) concluded by and between. mely létrejött egyrészről a

Megbízási szerződés (CEEGEX) Agency Agreement (CEEGEX) concluded by and between. mely létrejött egyrészről a Megbízási szerződés (CEEGEX) Agency Agreement (CEEGEX) mely létrejött egyrészről a Cégnév: Székhely: Cégjegyzékszám:. Adószám:.. mint megbízó (továbbiakban: Megbízó) másrészről pedig a KELER KSZF Központi

Együttműködési megállapodás

Együttműködési megállapodás Együttműködési megállapodás Agency Agreement Participation Együttműködési megállapodás This Agreement dated... is made between the.tra vel agency (the Agent ) and Budget Rent a Car Hungary ( Budget ).

EUROPETELL KFT. EUROPETELL LTD. GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF CONTRACT (Effective as of 1 January 2013)

EUROPETELL KFT. EUROPETELL LTD. GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF CONTRACT (Effective as of 1 January 2013) ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK (2013. január 1-jétől hatályos szöveg) EUROPETELL KFT. GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF CONTRACT (Effective as of 1 January 2013) EUROPETELL LTD 1. AZ ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI

2. melléklet. Irrevocable Payment Undertaking - Készfizető kezességvállalás

2. melléklet. Irrevocable Payment Undertaking - Készfizető kezességvállalás 2. melléklet Irrevocable Payment Undertaking - Készfizető kezességvállalás IRREVOCABLE PAYMENT UNDERTAKING dated 7 July, 2010 Készfizető kezességvállalás 2010. július 7. WHEREAS Előzmények (A) (A) OTP

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF SALE AND DELIVERY ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS SZÁLLÍTÁSI SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF SALE AND DELIVERY ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS SZÁLLÍTÁSI SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF SALE AND DELIVERY ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS SZÁLLÍTÁSI SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MSD Pharma Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság Hatályos: 2014. május 30. Effective as of:

PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ / AUCTION MODERN ÉS KORTÁRS FESTMÉNY ÁRVERÉS

PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ / AUCTION MODERN ÉS KORTÁRS FESTMÉNY ÁRVERÉS PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ / AUCTION MODERN ÉS KORTÁRS FESTMÉNY ÁRVERÉS 2018.05.17. Párisi Galéria 2018. május 17. (csütörtök) 18 órakor DANUBIUS HOTEL ASTORIA Kiállítás- Exhibition 2018.05.3.-2018.05.17. 1053

Általános Szerződési Feltételek / General Terms of Contract

Általános Szerződési Feltételek / General Terms of Contract Általános Szerződési Feltételek / General Terms of Contract ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁSZF GENERAL TERMS OF CONTRACT GTC FOGALOM MEGHATÁROZÁSOK A jelen ÁSZF-ben használt kifejezések jelentése: Loffice:

(NGB_TA024_1) MÉRÉSI JEGYZŐKÖNYV

(NGB_TA024_1) MÉRÉSI JEGYZŐKÖNYV Kommunikációs rendszerek programozása (NGB_TA024_1) MÉRÉSI JEGYZŐKÖNYV (5. mérés) SIP telefonközpont készítése Trixbox-szal 1 Mérés helye: Széchenyi István Egyetem, L-1/7 laboratórium, 9026 Győr, Egyetem

Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) General Terms and Conditions of Contract (GTC)

Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) General Terms and Conditions of Contract (GTC) ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK Hatályos 2010. október 22. napjától visszavonásig Bevezető rendelkezések Jelen Általános Szerződési Feltételek ( ÁSZF ) célja az, hogy szabályozza a PRINTDEKOR Kft. ( PRINTDEKOR

Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) General Terms and Conditions of Contract (GTC) ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK Hatályos 2015 02.22. napjától visszavonásig Bevezető rendelkezések Jelen Általános Szerződési Feltételek ( ÁSZF ) célja az, hogy szabályozza a FINGERPRINT Kft. ( FINGERPRINT

A KELER Zrt. bankgarancia-befogadási kondíciói

Rába Járműipari Alkatrészgyártó Kft. Szállítói minőségi követelmények

A rosszindulatú daganatos halálozás változása 1975 és 2001 között Magyarországon

A rosszindulatú daganatos halálozás változása 1975 és 2001 között Magyarországon A rosszindulatú daganatos halálozás változása és között Eredeti közlemény Gaudi István 1,2, Kásler Miklós 2 1 MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutató Intézete, Budapest 2 Országos Onkológiai Intézet,