Párisi Galéria Művészeti Szalon és Aukciósház október 9-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3.

Download "Párisi Galéria Művészeti Szalon és Aukciósház. 2014. október 9-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3."

2 Párisi Galéria Művészeti Szalon és Aukciósház október 9-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition H-P: 10:00-18:00- ig Szombaton: 10:00-14:00- ig Információ- Information: Párisi Galéria Művészeti Szalon 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Tel.: com

3 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. A Párisi Galéria (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) továbbiakban: árverező előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak továbbiakban árverési tételek tulajdonosai vagy eladásra jogosultjai továbbiakban: árvereztetők megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2. Az árverező az internetről letölthető formátumú katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitálótárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelező-nek fogadják el. 4. Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja, és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitálótárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adásvétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5. Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7. Az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adásvételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8. A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9. A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 20%. 10. A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20%-át mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3% bankkártyajutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11. Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1053 Budapest, Múzeum körút 3. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. 12. Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelent ke zik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vétel-árra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólí-tás után szabadon értékesítheti, és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14. A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik.

4 15. Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16. Az árverési katalógusban VÉDETT vagy NO EXPORT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet [2001. évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b) pont]. A VÉDETT jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi, a tulajdonosváltozás pe-dig bejelentési kötelezettség alá esik (2001. évi LXIV. Tv. 52. (3) bek.). Kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával a címre elküldeni szíves-kedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizet-hetik készpénzzel a Pári si Galériában, valamint átutalással a sz. bankszámlaszámra. 21. A Párisi Galéria valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22. A leütés után kifogásnak vagy felszólalásnak nincs helye, kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólalással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adásvételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólalótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23. Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadók, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelen levő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18. A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19. Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányossá gukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20. A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz.

5 CONDITIONS OF SALE The Parisian Gallery (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) hereinafter referred to as: the Auctioneer based on the request of the owners or persons authorised to sell the objects to be auctioned hereinafter referred to as: the Vendors organises and conducts an auction at a previously advertised date and place. The auction is organized, handled and conducted by the Auctioneer acting as an agent on behalf of the Bidders as a commercial representative. 2. The Auctioneer shall publish a catalogue downloadable from the Internet / in print format, which may be inspected at the exhibition preceding the auction. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The auction catalogues of the Auctioneer are available at the website of the Auctioneer, at the location of the auction during the exhibition, and at the location of the auction during the auction. The Auctioneer reserves the right to ignore putting certain items listed in the catalogue under hammer. 3. Buyers may participate in the bidding only with a bidding paddle registered according to the name and address of each buyer before the beginning of the auction. Buyers acknowledge to accept the Conditions of the Auction by receiving the paddle, considered as implied conduct. 4. According to their order of appearance in the catalogue, the auctioneer briefly describes each lot and announces the starting price, and buyers indicate their wish to place a bid by raising their numbered bidding paddles. In case there is more than one bid for the starting price, the auctioneer increases the bid by increments until only one bidder remains and the purchase is made by the lot being knocked down. The highest bidder acknowledged by the auctioneer shall be the buyer at the hammer price, thus getting the right to purchase the lot. The lots are not allowed to be purchased below the starting price. 5. The first offer is the amount of the starting price, All the further offers mean the increased amount according to the last offer. 6. The item may be reauctioned provided for any reason the identity of the buyer remains unknown during the auction. Unsold lots may be reauctioned at the end of the sale upon buyers request. 7. The Auctioneer shall be entitled to enter into a purchase agreement with the buyer offering the highest purchase price and take over the purchase price for the benefit of the Bidder in the name and on behalf of the Bidder, based on the comprehensive authorisation of the Bidder. Consequently, the purchase agreement shall be entered into by and between the Auctioneer and the buyer. 8. The possession of the item purchased can be handed over to the buyer on condition that the total purchase price is fully paid up and the buyer receives the lot from the Auctioneer. 9. The purchase price consists of the amounts of the hammer price, the agency fee and the social contribution. That means the hammer price plus 20%. 10. The buyer, at his choice, shall pay the entire purchase price or at least 20% of it (as a deposit) immediately at the auction in cash or by credit/debit card. Credit/debit cards are subject to a 3% commission. In case the total purchase price is paid at the auction, the lot purchased is to be handed over to the buyer on the spot. 11. The Auctioneer allows a 3-day grace period after the auction to pay the remaining amount above the deposit to the Auctioneer. (Address: H 1053 Budapest,Múzeum körút 3.). In such a case, the buyer may only enter into possession of the lot when the full purchase price has been paid within 3 days from the auction. The amount of the deposit is included in the purchase price paid within the deadline. 12. The Auctioneer reserves the right to void the bid of the purchaser and keep the deposit if the buyer fails to take over the item until the deadline given. 13. The buyer shall transport the item purchased at his own risk and cost immediately after the purchase price has been paid. In case of failure to do so, the Auctioneer will not be liable for any loss or damage. Furthermore, the Auctioneer will charge a 5% monthly storage fee starting from the 14th day after the auction. If the buyer fails to take away the items within 3 months after the auction, the Auctioneer will send a notice to the buyer. In case of noncompliance, the Auctioneer will have the right to sell the item, and after deducting its costs and expenses keep the remaining amount to be handed over to the buyer as a deposit. 14. The agent shall send his written notices concerning these present conditions to the availabilities provided by the principal. In case such a written notice is returned due to the inaccurate provision, or unannounced changes of such availabilities, then such notifications shall be considered as sent, and the resulting consequences shall be borne by the buyer. 15. It is forbidden to collude or attempt to make any third parties offer a price, which considerably exceeds the market price therefore causing damage to these parties. It is also forbidden to collude to affect the results of the auction, or to promise dividing up the profit or to promise any advantage.

6 16. No item marked VÉDETT (protected) or NO EXPORT may be taken outside Hungary permanently (in accordance with the stipulations of Section 59 /1/b. of Act LXIV. of 2001). Owners of protected ( VÉDETT ) lots will be registered by the National Office of Cultural Heritage (Kulturális Örökségvé-delmi Hivatal). In case of any change in ownership, the Office must be notified immediately (in accordance with the stipulations of Section 59/3 of Act LXIV. of 2001). The rules of the export of cultural goods are stipulated by Act LXIV. of In the case of payment in a foreign currency, in each case the basis of settling of accounts shall be the central rate of the currency being valid on the date of paying the purchase price. Issues not covered in these present Terms and Conditions shall be governed by and interpreted in accordance with the stipulations of Civil Code of Hungary. In case of any disputes, the contracting parties stipulate the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest. 17. For absentee bids when the bidder does not wish to attend an auction - the Auctioneer may be commissioned by the buyer to bid on his /her behalf. Purchase orders are accepted during the exhibit before the auction. It is strongly recommended to submit purchase orders at least 24 hours prior to the auction at accept the order for an absentee bid, an advance payment of 20% of the bid shall be transferred which will be refunded if the bid fails to succeed. The amount may be paid in cash at the Parisian Gallery, or by wire transfer to bank account No If the bid is successful, the total amount of the advance payment shall be considered as a deposit, otherwise the rules for personal bidding shall be applied. If a third party places a higher bid for the same lot or the bidders at the auction place a higher bid, the absentee bidder s advance payment will be refunded without any deduction. It is also possible to place bids over the phone with conditions identical to those of absentee bids. In case of identical bids the earlier will take precedence. 18. As the purchase price is formed on the basis of the bids offered publicly, the Auctioneer will not bear any liability in respect of the purchase price paid, and may not be compelled to reauction the same item at the same price at a later time. 19. All items are sold without any guarantee as is, meaning in the condition they are in at the time of the auction with all existing faults and imperfections. 20. The prices indicated in the catalogue do not include any expenses. 21. The Parisian Gallery guarantees the genuineness of all the items at the auction. 22. The Auctioneer will not accept any complaints after the lot has been knocked down unless the item is not genuine despite being declared so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her initial doubt to the origins or the genuineness of the item, but no later than five years after the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee within 5 years from entering into the purchase agreement, provided that an independent expert gives a reliable opinion proving that the item is not genuine.

7 1. tétel BARCSAY JENŐ ( ) Házak Szitanyomat 38x48 cm Jelezve jobbra lent: Barcsay Kikiáltási ár: HUF / 32 Euro 2. tétel BORSOS MIKLÓS ( ) Január Rézkarc 30 x 34 cm Jelezve jobbra lent: Borsos Kikiáltási ár: HUF / 25 Euro

8 3. tétel RÉKASSY CSABA ( ) Pálinkafőzde Rézkarc 34 x 49 cm Jelezve jobbra lent: Rékassy Csaba Kikiáltási ár: HUF / 25 Euro

9 4. tétel BÖHM LIPÓT ( ) Parkrészlet 50 x 70 cm Jelezve balra lent: Poldi Kikiáltási ár: HUF / 96 Euro 5. tétel DOÓR FERENC (1918- ) Nagyvázsony Olaj, farost 60x 80 cm Jelezve jobbra lent: Doór Kikiáltási ár: HUF / 112 Euro

10 6. tétel FRANK FRIGYES ( ) Rálátás a Dunára 50 x 70 cm Jelezve jobbra lent: Frank Frigyes Kikiáltási ár: HUF / 645 Euro 7. tétel MOLDOVÁN ISTVÁN ( ) Alkonyat Olaj, farost 60x 80 cm Jelezve jobbra lent: Moldován Kikiáltási ár: HUF / 420 Euro

11 8. tétel SÜTŐ NAGY MAGDOLNA ( ) Kardvirágok az ablakban Olaj, karton 50 x 50 cm Jelezve jobbra lent: Sütő Nagy Magdolna Nagybánya 944 Kikiáltási ár: HUF / 160 Euro 9. tétel VINCZELLÉR IMRE ( ) Tűzmadár Olaj, farost 50 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Vinczellér 2008 Kikiáltási ár: HUF / 960 Euro

12 10. tétel POLÁNYI JÓZSEF ( 1938-) Festő szobabelsőben Olaj, karton 65x48 cm Jelezve a hátoldalon: Polányi József Kikiáltási ár: HUF / 160 Euro 11. tétel KÉZDI KOVÁCS ELEMÉR (1898-?) Vitorlás a szélben Olaj, fa 35x 43 cm Jelezve balra lent: KKE, hátoldalon a művész saját kézírású ajánlása Kikiáltási ár: HUF / 260 Euro

13 12. tétel FÖLDI PÉTER ( 1949-) Fiókáját etető madár Vegyestechnika, papír 60 x 83 cm Jelezve jobbra lent: Földi Kikiáltási ár: HUF / 970 Euro 13. tétel FÖLDI PÉTER ( 1949-) Tarka tehén Vegyestechnika, papír 60 x 75 cm Jelezve jobbra lent: Földi Kikiáltási ár: HUF / 970 Euro

14 14. tétel TOKÁCSLI LAJOS ( 1914-) Napraforgók Olaj, fa 60 x 50 cm Jelezve jobbra lent: Tokácsli Lajos 1972 Kikiáltási ár: HUF / 380 Euro 15. tétel SARKANTYÚ SIMON ( ) Virágok korsóban Olaj, kasírozott vászon 60x 43 cm Jelezve jobbra lent: Sarkantyú Kikiáltási ár: HUF / 130 Euro

15 16. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Fajansz füles kancsó, tiger mázas alsó résszel 18 x 15 cm Jelezve: kék öttornyos bélyegző Állapota: száján 5 mm- es javítás Kikiáltási ár: HUF / 145 Euro 17. tétel TIGER MÁZAS KANCSÓ 22 x 17 cm Jelezve: masszába nyomott Zsolnay jel Állapota: hibátlan Kikiáltái ár: HUF / 274 Euro

16 18. tétel ZSOLNAY PORCELÁN MEDITAZIONE 38 cm Állapota: hibátlan Jelezve: domború körpecsét Kikiáltási ár: HUF / 1161 Euro

17 19. tétel PAULOVICS LÁSZLÓ ( ) Konyhai csendélet 50 x 70 cm Jelezve jobbra fent: Paulovics László 2007 Kikiáltási ár: HUF / 420 Euro 20. tétel BORTNYIK SÁNDOR ( ) A festő és a város Olaj, farost 33,5x 27 cm Jelezve jobbra lent: Bortnyik Kikiáltási ár: HUF / 960 Euro

18 21. tétel VATI JÓZSEF (1911-) Zöld korsós csendélet Vegyestechnika, papír 51x 70 cm Jelezve jobbra lent: Vati Kikiáltási ár: HUF / 170 Euro 22. tétel KOLOZSVÁRY ZSIGMOND ( ) Naplemente Olaj, akvarell, papír 53x 38 cm Jelezve jobbra fent: Kolozsváry Kikiáltási ár: HUF / 480 Euro

19 23. tétel KOLOZSVÁRY ZSIGMOND ( ) Térkompozíció Olaj, akvarell, pasztell, papír 37x 57 cm Jelezve jobbra lent: Kolozsváry 81 Kikiáltási ár: HUF / 483 Euro 24. tétel Milburn Foster Balerina Vegyestechnika, papír 20 x 15 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: HUF / 160 Euro

20 25. tétel MÜLLER ÁRPÁD ( ) Ló és két alak Ceruza 32 x 23 cm Jelezve jobbra lent: Müller 84 Kikiáltási ár: HUF / 240 Euro 26. tétel: MÜLLER ÁRPÁD ( ) Ágaskodó ló Ceruza 32 x 23 cm Jelezve jobbra lent: Müller 84 Kikiáltási ár: HUF / 240 Euro

21 27. tétel MÜLLER ÁRPÁD ( ) Három alak Ceruza 32 x 23 cm Jelezve jobbra lent: Müller 84 Kikiáltási ár: HUF / 240 Euro

22 28. tétel SCHÉNER MIHÁLY ( ) Dalmácia Olaj, fa 60 x 80 cm Jelezve balra lent: Schéner Kikiáltási ár: HUF / 380 Euro 29. tétel MAGYAR FESTŐ Badacsonyi szőlők Olaj, fa 60 x 80 cm Jelezve jobbra fent Kikiáltási ár: HUF / 380 Euro

23 30. tétel IVÁN SZILÁRD ( ) Balatoni fények 50 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Iván Kikiáltási ár: HUF / 300 Euro 31. tétel FRIED PÁL ( ) Kalapos hölgy Pasztell, papír 70x 50 cm Jelezve balra lent: Fried Pál Kikiáltási ár: HUF / 580 Euro

24 32. tétel VARGA IMRE (1923-) Férfi tanulmány Vegyestechnika, papír 100 x 64 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: HUF / 1930 Euro 33. tétel CZÓBEL BÉLA ( ) Madár az ágon Akvarell, pasztell, papír 59x 46 cm Jelezve jobbra lent: Czóbel Kikiáltási ár: HUF / 2900 Euro

25 34. tétel BARCSAY JENŐ ( ) Beszélgetők Szitanyomat 56 x 38 cm Jelezve jobbra lent: Barcsay Kikiáltási ár: HUF / 32 Euro 35. tétel BARCSAY JENŐ ( ) Társaság Szitanyomat 38 x 56 cm Jelezve jobbra lent: Barcsay Kikiáltási ár: HUF / 32 Euro

26 36. tétel NIMCSEVITY ANNA Kalapos lány Párizsból Pasztell, papír 45x 35 cm Jelezve jobbra lent: Nimcsevity Kikiáltási ár: HUF / 155 Euro 37. tétel GLATZ OSZKÁR, ZSOLNAY JÚLIA ( ) Virágzó domboldal Pasztell, papírt 44x 70 cm Jelezve balra lent: Glatz Jelezve jobbra lent: ZSJ 1909 Kikiáltási ár: HUF / 245 Euro

27 38. tétel BASCH ANDOR ( ) Asztali csednélet 60x 72 cm Jelezve jobbra lent: Basch Andor, 1913 Kikiáltási ár: HUF / 350 Euro 39. tétel BOSZNAY ISTVÁN ( ) Balatoni dombság Olaj, karton 46x 69 cm Jelezve jobbra lent: Bosznay Kikiáltási ár: HUF / 260 Euro

28 40. tétel KÁRPÁTHY JENŐ ( ) Magastátra 60x 71 cm Jelezve jobbra lent: Kárpáthy Jenő Kikiáltási ár: HUF / 380 Euro 41. tétel SZŐNYI ISTVÁN ( ) Zebegényi dombok Akvarell, papír 21x 34 cm Jelezve jobbra lent: Szőnyi I. Kikiáltási ár: HUF / 260 Euro

29 42. tétel NIMCSEVITY ANNA Moulin Rouge Pasztell, papír 33x 36 cm Jelezve jobbra lent: Nimcsevity Kikiáltási ár: HUF / 145 Euro

30 43. tétel FISCHER PORCELÁN KANCSÓ Aranyozott levél relif díszítéssel 47 cm Állapota: hibátlan Jelezve: Fischer I Budapest Kikiáltási ár: HUF / 645 Euro 44. tétel FISCHER FEHÉR- ARANY ASZTALKÖZÉP Aranyozott levél relif díszítéssel 15 x 25 cm Állapota: hibátlan Jelezve: Fischer I Budapest Kikiáltási ár: HUF / 320 Euro

31 45. tétel FISCHER PORCELÁN Sárkányfülü, áttört kancsó 39 x 20 cm Állapota: hibátlan Jelezve: Fischer I Budapest Kikiáltási ár: HUF / 645 Euro

32 46. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) A varázsló Olaj, műlemez 77 x 59 cm Jelezve jobbra lent: Szász Kikiáltási ár: HUF / 2250 Euro 47. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) A jósnő Olaj, műlemez 77 x 59 cm Jelezve jobbra lent: Szász Kikiáltási ár: HUF / 2250 Euro

33 48. tétel SZILÁDY MARGIT ( 1908-) Óbuda építése 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: W. Szilády Margit Kikiáltási ár: HUF / 290 Euro 49. tétel GÁDOR EMIL (1911- ) Szüret Szekszárdon 60x 80 cm Jelezve jobbra lent: Gádor Kikiáltási ár: HUF / 177 Euro

34 50. tétel BOD LÁSZLÓ ( ) Budakeszi utcarészlet 53x 95 cm Jelezve jobbra lent: Bod László Kikiáltási ár: HUF / 550 Euro 51. tétel TORNYAI JÁNOS ( ) Tanya 13x 20 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Tornyai Kikiáltási ár: HUF / 110 Euro

35 52. tétel KNOPP IMRE ( ) Parkrészlet 55x 100 cm Jelezve jobbra lent: Knopp Imre Kikiáltási ár: HUF / 580 Euro 53. tétel MOLNÁR Z. JÁNOS ( ) Porcelános csendélet Olaj, fa 22x 27 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: HUF / 258 Euro

36 54. tétel PITTNER OLIVÉR ( ) Nagybánya Pasztell, papír 49x 39 cm Jelezve jobbra lent: Pittner Kikiáltási ár: HUF / 640 Euro 55. tétel CSALLÓKÖZI FARKAS LŐRINC ( ) Parasztreggeli 30 x 40 cm Jelezve jobbra lent: Csallóközy Farkas István Kikiáltási ár: HUF / 290 Euro

37 56. tétel KUNFFY LAJOS ( ) Kislány ünneplőben 92 x 73 cm Jelezve jobbra lent: Kunffy Kikiáltási ára: HUF / 2900 Euro 57. tétel DÉR TIBOR (1953-) Hortobágy Olaj, fa 50 x 70 cm Jelezve balra lent: Dér Kikiáltási ár: HUF / 130 Euro

38 58. tétel CSÁKY MARONYÁK JÓZSEF ( ) Kardvirágos csendélet 100x 78 cm Jelezve balra lent: Csáky Maronyák J. Kikiáltási ár: HUF / 640 Euro 59. tétel UJVÁRY FERENC ( ) Nyári reggel a tanyán 60 x 80 cm Jelezve balra lent: Ujváry Ferenc Kikiáltási ár: HUF / 350 Euro

39 60. tétel MOLNÁR C. PÁL ( ) Megvadult ménes Olaj, karton 55x 70 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: HUF / 390 Euro 61. tétel EZÜST GYÖRGY (1935- ) A vadász Olaj, farost 50x 60 cm Jelezve balra lent: Ezüst Kikiáltási ár: HUF / 110 Euro

40 62. tétel ALEXIN ANDOR LÁSZLÓ ( ) Parasztudvar 50x 60 cm Jelezve jobbra lent: Alexin Kikiáltási ár: HUF / 145 Euro 63. tétel SALLAY LÁSZLÓ Kikötő 120 x 50 cm Jelezve jobbra lent: Sallay Kikiáltási ár: HUF / 580 Euro

41 64. tétel NIMCSEVITY ANNA Tengerparti séta kiskutyával Pasztell, papír 45x 39 cm Jelezve jobbra lent: Nimcsevity Kikiáltási ár: HUF / 145 Euro 65. tétel RÉTH ALFRÉD ( ) Gyümölcsös csendélet Ceruza, akvarell, papír 50 x 33 cm Jelezve jobbra lent: Réth Kikiáltási ár: HUF / 480 Euro

42 66. tétel ZSOLNAY PORCELÁN ( TÖRÖK JÁNOS: SZERELMESEK) 18 X 22 cm Állapota: hátoldalán minimális karcok Jelezve: pajzsos pecsét Kikiáltási ár: HUF / 354 Euro 67. tétel ZSOLNAY KASPÓ Áttört, duplafalú, virágos díszítéssel 29 x 36 cm Állapota: belül kissé javított Jelezve: családi bélyegző Kikiáltási ár: HUF / 1130 Euro

43 68. tétel ZSOLNAY KANCSÓVÁZA Áttört, duplafalú, kék relif díszítéssel 40 x 25 cm Állapota: hibátlan Jelezve: masszába nyomott Zsolnay Pécs Kikiáltási ár: HUF / 710 Euro 69. tétel ZSOLNAY PORCELÁN Kristálymázas 48 cm Állapota: hibátlan Jelezve: domború körpecsét Kikiáltási ár: HUF / 322 Euro

44 70. tétel ZSOLNAY PORCELÁN KÁIN ÉS ÁBEL 39 x 34 cm Állapota: lábujj javított Jelezve: domború körpecsét Kikiáltási ár: HUF /1290 Euro

45 71. tétel NYAKAS ATTILA ( ) Sófárt fújó rabbi 100x 80 cm Jelezve jobbra fent: Nyakas Kikiáltási ár: HUF / 580 Euro 72. tétel BUDAI SÁNDOR ( ) Piros ruhás lány a zongoránál 70x 50 cm Jelezve jobbra lent: Budai Sándor 1924 Kikiáltási ár: HUF / 270 Euro

46 73. tétel ENDRE BÉLA ( ) Tükör előtt Olaj, karton 40 x 30 cm Jelezve jobbra lent: Endre Béla Kikiáltási ár: HUF / 310 Euro 74. tétel SCHEIBER HUGÓ ( ) Tanyaudvar 42 x 62 cm Jelezve jobbra lent: Scheiber, hátoldalán korabeli újságcikk Scheiberről és e képről Kikiáltási ár: HUF / 800 Euro

47 75. tétel THAN MÓR ( ) Koronázási jelenet 70x 56 cm Jelezve jobbra alul: Than Mór Kikiáltási ár: HUF / 800 Euro 76. tétel FANTA ALKONY ISTVÁN ( ) Emlékek Olaj, karton 43x 43 cm Jelezve balra középen: Fanta Alkony I. BP 1906 Kikiáltási ár: HUF / 177 Euro

48 77. tétel MEDVECZKY JENŐ ( ) Ablaknál Olaj, fa 140x 80 cm Jelezve jobbra lent: Medveczky Kikiáltási ár: HUF / 1774 Euro 78. tétel BIAI FÖGLEIN ISTVÁN ( ) Interiőr Olaj, farost 70 x 50 cm Jelezve balra lent: Biai Kikiáltási ár: HUF / 180 Euro

49 79. tétel DARABONT TAMÁS ( ) Napraforgók Olaj, farost 70 x 100 cm Jelezve jobbra lent: Darabont Kikiáltási ár: HUF / 322 Euro 80. tétel ROMÁN GYÖRGY ( ) Piros virágok 80 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Román György 1965 Kikiáltási ár: HUF / 580 Euro

50 81. tétel DOÓR FERENC (1918- ) Kecskeméti utca Olaj, farost 60x 80 cm Jelezve jobbra lent: Doór Kikiáltási ár: HUF / 145 Euro 82. tétel TAMÁS ERVIN ( ) Csendélet kagylókkal 70 x 100 cm Jelezve balra lent: Tamás Kikiáltási ár: HUF / 145 Euro

51 83. tétel KONTULY HAJNI Őszi csendélet Olaj,vászon 75x 61 cm Jelezve balra lent: Kontuly Hajni Kikiáltási ár: HUF / 290 Euro 84. tétel H. ENGLERTH Nápoly Olaj, karton 40 x 50 cm Jelezve balra lent: H. Englerth Kikiáltási ár: HUF / 65 Euro

52 85. tétel WEAWER Tűzparipa 14 x 11 cm Jelezve jobbra lent: WEAWER Kikiáltási ár: HUF / 130 Euro 86. tétel WEAWER Tűzparipa II. 14 x 11 cm Jelezve jobbra lent: WEAWER Kikiáltási ár: HUF / 130 Euro

53 87. tétel DOÓR FERENC (1918- ) Balatoni vitorlások 60x 80 cm Jelezve jobbra lent: Doór Kikiáltási ár: HUF / 145 Euro 88. tétel GÁBOR MÓRICZ ( ) Gyümölcsös csendélet Olaj, farost 50x 50 cm Jelezve balra lent: Gábor M. Kikiáltási ár:: HUF / 180 Euro

54 89. tétel HOLLÓSY SIMON ( ) Szobabelső vadászpuskával 40 x 34,5 cm Jelezve jobbra fent: Hollósy S. München Kikiáltási ár: HUF / 1780 Euro 90. tétel GEORG FISCHOF Halászok 53 x 42 cm Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: HUF / 480 Euro

Kieselbach. Kieselbach Galéria

Szalon árverés 2015. szeptember 17-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3.

Szalon árverés 2015. szeptember 17-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Szalon árverés 2015. szeptember 17-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition 2015.09.09-2015.09.16.-ig H-P: 10:00-18:00- ig Szombaton: 10:00-14:00- ig Információ- Information:

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS. 1. Alkalmazási kör

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS. 1. Alkalmazási kör ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS 1. Alkalmazási kör A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: Feltételek) - a Budapest

KIESELBACH KIESELBACH T A V A S Z I K É P A U K C I Ó 2 0 1 3 M A G Y A R

T/3402. számú. törvényjavaslat

T/3402. számú. törvényjavaslat MAGYARORSZÁG KORMÁNYA T/3402. számú törvényjavaslat a Magyarország Kormánya és a Koreai Köztársaság Kormánya között a vezetői engedélyek kölcsönös elismeréséről és cseréjéről szóló megállapodás kihirdetéséről

Meal-cooking services

Shareholder Declaration

Shareholder Declaration Shareholder Declaration Shareholders are asked to complete the Shareholder Declaration using block capitals and to submit it with all of its appendices to the Tender Agent in line with Section 2.2 of the

T É L I K É P A U K C I Ó 2 0 1 1

Tenancy Agreement. Bérleti szerződés. The present Agreement has been concluded at the place and day below by and between:

Tenancy Agreement. Bérleti szerződés. The present Agreement has been concluded at the place and day below by and between: Bérleti szerződés Amely létrejött az alulírott helyen és időben egyrészről: Magánszemély esetén születési idő: lakcím: anyja neve:, mint bérbeadó ( Bérbeadó )/ Társaság esetén: székhelye: ; cégjegyzék

VIRÁG JUDIT GALÉRIA ÉS AUKCIÓSHÁZ TAVASZI AUKCIÓ 2012

VIRÁG JUDIT GALÉRIA ÉS AUKCIÓSHÁZ TAVASZI AUKCIÓ 2012 VIRÁG JUDIT GALÉRIA ÉS AUKCIÓSHÁZ TAVASZI AUKCIÓ 2012 Kvalitásos XIX. és XX. századi festmények, Purchase and sale of high quality Zsolnay és Gorka Géza kerámiák 19th and 20th century Hungarian paintings,

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF)

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) Általános rendelkezések Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) 1. Az ÁSZF-ben meghatározott feltételek, kivéve, ha a szerződő Felek ettől eltérően állapodnak meg, kötelező érvényűek

Részvényesi Nyilatkozat

Részvényesi Nyilatkozat Részvényesi Nyilatkozat Kérjük a Részvényeseket, hogy a Részvényesi Nyilatkozatot nyomtatott nagybetűkkel töltsék ki, és minden vonatkozó melléklettel együtt nyújtsák be a Lebonyolítóhoz a Vételi Jog Gyakorlásáról

Kieselbach T é l i k é p a u k c i ó 2 0 1 4

NAGYHÁZI G A L É R I A É S A U K C I Ó S H Á Z. Árverés: 2012. március 27-én, kedden 17 órától 1 191. tétel NAGYHÁZI G A L É R I A É S A U K C I Ó S H Á Z 19. és 20. századi festmények árverése Árverés: 2012. március 27-én, kedden 17 órától 1 191. tétel A kiállítás megtekinthető: 2012. március 19-től 25-ig naponta

Vállalati kockázatkezelés jelentősége

Coal and coal-based fuels

Kieselbach ő s z i k é p a u k c i ó 2 0 1 3

Kieselbach ő s z i k é p a u k c i ó 2 0 1 3 Kieselbach ő s z i k é p a u k c i ó 2 0 1 3 Kieselbach 2 0 1 3. o k t ó b e r 2 6. H O T E L M A R R I O T T Az aukció anyagát összeállította: 1052 Budapest, Apáczai Csere János u. 4. Az árverést vezeti:

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF TRADE ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK, AZ ÁSZF HATÁLYA

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF TRADE ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK, AZ ÁSZF HATÁLYA ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK, AZ ÁSZF HATÁLYA 1. A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF ) a Meat-Land 65 Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű

Megbízási szerződés (CEEGEX) Agency Agreement (CEEGEX) concluded by and between. mely létrejött egyrészről a

Megbízási szerződés (CEEGEX) Agency Agreement (CEEGEX) concluded by and between. mely létrejött egyrészről a Megbízási szerződés (CEEGEX) Agency Agreement (CEEGEX) mely létrejött egyrészről a Cégnév: Székhely: Cégjegyzékszám:. Adószám:.. mint megbízó (továbbiakban: Megbízó) másrészről pedig a KELER KSZF Központi

A KELER Zrt. bankgarancia-befogadási kondíciói

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

Együttműködési megállapodás

Együttműködési megállapodás Együttműködési megállapodás Agency Agreement Participation Együttműködési megállapodás This Agreement dated... is made between the.tra vel agency (the Agent ) and Budget Rent a Car Hungary ( Budget ).

EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT

EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT Kódszám/Code Dátum/Date Sorszám/Serial number 03/ 20141001/ EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT amely létrejött egyrészről a

SAJTÓKÖZLEMÉNY Budapest 2011. július 13.

SAJTÓKÖZLEMÉNY Budapest 2011. július 13. SAJTÓKÖZLEMÉNY Budapest 2011. július 13. A MinDig TV a legdinamikusabban bıvülı televíziós szolgáltatás Magyarországon 2011 elsı öt hónapjában - A MinDig TV Extra a vezeték nélküli digitális televíziós

Catering services. Info. Buyer. Description. Version 1. Publish date 11/12/2013 4:23 AM. Change date 11/12/2013 4:23 AM

Catering services. Info. Buyer. Description. Version 1. Publish date 11/12/2013 4:23 AM. Change date 11/12/2013 4:23 AM Catering services Info Version 1 Url http://com.mercell.com/permalink/41898897.aspx External tender id 381627-2013 Tender type Contract Award Document type Contract award Procurement procedure Award of

Általános szerződési feltételek

Általános szerződési feltételek Általános szerződési feltételek 1. A VISTA Utazási Irodák Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 1061 Budapest, Andrássy út 1.; cégjegyzékszám: 01-09-067990; GM EKH eng. szám: R-0727/93; adószám: 10415319-2-42;

19. és 20. századi festmények

19. és 20. századi festmények 19. és 20. századi festmények Árverés: 2012. november 6-án, kedden 17 órától A kiállítás megtekinthető: 2012. október 19-től 31-ig munkanapokon 10 18 óráig szombaton 10 14 óráig Date of sale: Tuesday 6

Megbízási szerződés (EP) Agency Agreement (BP) mely létrejött egyrészről a. concluded by and between

Megbízási szerződés (EP) Agency Agreement (BP) mely létrejött egyrészről a. concluded by and between Megbízási szerződés (EP) Agency Agreement (BP) mely létrejött egyrészről a Cégnév: Székhely: Cégjegyzékszám:. Adószám: mint megbízó (továbbiakban: Megbízó) másrészről pedig a concluded by and between Company

Using the CW-Net in a user defined IP network

Kvalitásos XIX. és XX. századi festmények, Purchase and sale of high quality. Zsolnay és Gorka Géza kerámiák VIRÁG JUDIT JUDIT GALÉRIA GALÉRIA és AUKCIÓSHÁZ ÉS AUKCIÓSHÁZ őszi TAVASZI AUKCIÓ 2013 2010 Kvalitásos XIX. és XX. századi festmények, Purchase and sale of high quality Zsolnay és Gorka Géza kerámiák 19th

86 87. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 86 87th Christmas Art Auction

Greases and lubricants

Greases and lubricants Greases and lubricants Info Version 3 Url http://com.mercell.com/permalink/42533716.aspx External tender id 190808-2014 Tender type Contract Award Document type Contract award Procurement procedure Negotiated

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF SALE AND DELIVERY ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS SZÁLLÍTÁSI SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF SALE AND DELIVERY ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS SZÁLLÍTÁSI SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF SALE AND DELIVERY ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS SZÁLLÍTÁSI SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MSD Pharma Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság Hatályos: 2014. május 30. Effective as of: